LV15032B - Transportlīdzekļu bezūdens kopšanas līdzeklis - Google Patents

Transportlīdzekļu bezūdens kopšanas līdzeklis Download PDF

Info

Publication number
LV15032B
LV15032B LVP-15-40A LV150040A LV15032B LV 15032 B LV15032 B LV 15032B LV 150040 A LV150040 A LV 150040A LV 15032 B LV15032 B LV 15032B
Authority
LV
Latvia
Prior art keywords
surfactant
agent according
wax
silicone
mixture
Prior art date
Application number
LVP-15-40A
Other languages
English (en)
Other versions
LV15032A (lv
Inventor
Lauris Arbidans
Jorens Kviesis
Dmitrijs Poršņovs
Valdis Segliņš
Aigars Kokins
Ģirts STINKULIS
Agnese Kukela
Olga Mutere
Silvija Strikauska
Vilhelmīne ŠTEINBERGA
Madars Dāvids
Dagnija VECSTAUDŽA
Andrejs Bērziņš
Andrejs Širokovs
Māris KĻAVIŅŠ
Original Assignee
Latvijas Universitāte
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Latvijas Universitāte filed Critical Latvijas Universitāte
Priority to LVP-15-40A priority Critical patent/LV15032B/lv
Publication of LV15032A publication Critical patent/LV15032A/lv
Publication of LV15032B publication Critical patent/LV15032B/lv

Links

Landscapes

  • Detergent Compositions (AREA)
  • Enzymes And Modification Thereof (AREA)

Description

IZGUDROJUMA APRAKSTS
Tehnikas joma
Izgudrojums attiecas uz mazgāšanas un kopšanas līdzekli, kas derīgs transportlīdzekļa krāsota metāla ārējās virsmas mazgāšanai un vaskošanai. It īpaši šis izgudrojums attiecas uz kopšanas līdzekli, kas tīra transportlīdzekļa virsmu un vienlaicīgi transportlīdzekļa virsmu pārklāj ar pret mazgāšanas līdzekļiem izturīgu vasku, pilnīgi noņemot bioloģisko materiālu un dezinficējot tīrāmo virsmu.
Tehnikas līmenis
Daudzveidīgu tīrīšanas līdzekļu un virsmaktīvu vielu kompozīciju izmantošana transportlīdzekļu kopšanai un mazgāšanai ir mūsdienu sabiedrības ikdienas vajadzība. Nepieciešamību pēc transportlīdzekļu tīrīšanas nosaka ne tikai estētiskās vajadzības, bet ari drošības apsvērumi, vēlme pagarināt transportlīdzekļu virsbūves kalpošanas ilgumu un nepieciešamība pēc transportlīdzekļu virsmas vaskošanas un pulēšanas, kas savukārt ari ietekmē ne tikai transportlīdzekļu izskatu, bet ari tā aerodinamiskās īpašības un vadāmību. Parasti virsbūves mazgāšana un vaskošana ir atsevišķi procesi: sākumā to ir nepieciešams nomazgāt, iekļaujot samitrināšanu, apstrādi ar virsmaktīvo vielu šķīdumu un tā noskalošanu ar ievērojamu ūdens daudzumu, un tikai pēc nožāvēšanas tiek veikta vaskošana un pulēšana. Tas transportlīdzekļu mazgāšanu padara par ilgstošu daudzpakāpju procesu, kuram, turklāt rada būtisku negatīvu ietekmi uz vidi, kura saistīta ar virsmaktīvās vielas, taukus, darvas un citus kaitīgas piemaisījumus saturošiem notekūdeņiem, kas lielā daudzumā rodas šīs darbības rezultātā. Tāpēc acīmredzamas priekšrocības ir kombinētu (mazgāšanas un vaskošanas) transportlīdzekļu kopšanas līdzekļu lietošanai. Par tradicionālu mazgāšanas līdzekļu kompozīciju trūkumu ir atzīstams ari tas, ka netiek radīta vaska aizsargkārta, kas pasargātu krāsas virsmu no skrāpējumiem, kuri mazgāšanas procesā rodas abrazīvu netīrumu ietekmē. Ūdens cietība un piekaltuši naftas produktus un darvas saturoši netīrumi var ievērojami pasliktināt transportlīdzekļu tradicionālo mazgāšanas procesu efektivitāti un palielināt radīto notekūdeņu daudzumu. Piedāvātā uzlabojuma būtība ir samazināt ūdens patēriņu un līdz ar to, arī ietekmi uz vidi, ko rada transportlīdzekļu virsbūves kopšanas process.
Netīrumu sastāvs, kas izgulsnējas uz transportlīdzekļu virsmas, var būt ļoti daudzveidīgs, tas ir atkarīgs no ceļu seguma, transportlīdzekļa tipa un lieluma, klimatiskiem apstākļiem un transportlīdzekļa lietošanas veida. Lielākoties netīrumu kārtu veido nešķīstošas, neorganiskās, minerāla rakstura vielas (māla daļiņas, kvarca graudiņi, dzelzs oksīdi, vulkānisko putekļu daļiņās un tml.), šķīstošas neorganiskās vielas (nātrija hlorīds, kālija hlorīds, magnija sāļi un tml.), degvielas komponentes, tauki, darvas, riepu noārdīšanās produkti un citas vielas, kas atrodamas apkārtējā vidē. Būtisku virsbūves piesārņojuma daļu veido ari bioloģiskais materiāls, kas nosēžas uz transportlīdzekļu virsmas no atmosfēras, ceļiem, dzīvniekiem, cilvēkiem, ar kuriem transports var nonākt kontaktā, un citu procesu rezultātā [1], Minētais bioloģiskais materiāls ietver baktērijas, vīrusus, vīrusu membrānu fragmentus, DNS, cistas, toksīnus un citas organiskas vielas, kas radušās dzīvo organismu bioloģiskās aktivitātes rezultātā [2], Ņemot vērā pieaugošus reģionālo epidēmiju, globālo pandēmiju, bioloģiskā terorisma un citus līdzīga rakstura draudus, bioloģiskā drošība kļūst par nepieciešamību, kas pieprasa jaunus risinājumus, tai skaitā ari transporta līdzekļu kopšanas jomā. Sevišķi nozīmīgi bioloģiskās drošības jautājumi ir sabiedriskā transporta, ārkārtas dienestu un armijas transportlīdzekļu kopšanā. Veidojot transportlīdzekļu kopšanas kompozīcijas, mērķis novērst bioloģiskā materiāla nosēdumus parasti nav izcelts, un šī problēma pašreiz nav atzīstama par atrisinātu.
Vienlaicīgai virsbūves mazgāšanai un vaskošanai bez notekūdeņu veidošanās ir izstrādāti vairāki risinājumi. Tie pārsvarā ir balstīti divfāzu sistēmās, kur bezūdens fāze sastāv no stipri hidrofobas vielas, piemēram parafineļļas, polisiloksāna, to maisījuma ar halogēnorganiskiem savienojumiem un tml., savukārt ūdens fāze satur ūdenī šķīstošu organisko šķīdinātāju (piemēram zemāko spirtu, ketonu un tml.) un katjonu, un/vai anjonu virsmaktīvas vielas.
Ir ari zināma kompozīcija, kas satur virsmaktīvu vielu (nātrija laurilsulfāts), izopropilspirtu (15 %), ūdeni (50 %) un parafīnu un pesticīdu (toksafēns) [3], kā ari kompozīcija, kas sastāv no modificēta silikona, katjonu emulsifikatora un disperģenta [4]. Tāpat ir zināmas izsmidzināmas bezūdens kompozīcijas, kas sastāv no polisiloksāna un akrila polimēra [5] un biodegradējamas virsmaktīvu vielu saturošas, smidzināmas kompozīcijas [6]. Tomēr zināmie sastāvi pilnībā nenovērš bojājumus, ko mazgāšanas procesā rada abrazīvās netīrumu sastāvdaļas, ka ari nenodrošina pilnīgu bioloģiskā materiāla noņemšanu un tīrāmās virsmas dezinfekciju.
Izgudrojuma atklāsme
Izgudrojuma mērķis ir uzlabot bezūdens tīrīšanu, samazinot netīrumu sastāvā ietilpstošo abrazīvo daļiņu negatīvo ietekmi uz tīrāmo virsmu un palielinot attīrīto virsmu bioloģisko drošību, kā ari tās izmantošanas veidu ar piedāvātu kompozīciju vienlaicīgi notīrot un no vaskot transportlīdzekļu virsmu. Piedāvātā kompozīcija un tās izmantošanas veids neparedz nepieciešamību pēc tīrīšanas tīrāmo virsmu noskalot ar ūdeni, tāpēc tā ir atzīstama par ūdeni taupošu tehnoloģiju. Izgudrojums ietver ari līdzekļa pielietošanas tehnoloģiju, iekļaujot virsmas apstrādi, kas nodrošina augstu tīrīšanas, vaskošanas un dezinficēšanas efektivitāti un samazina tīrīšanas līdzekļa patēriņu, kā ari tīrīšanas gaitā nodrošina bioloģiskā materiāla pilnīgu noņemšanu un apstrādājamās virsmas ilgtermiņa dezinfekciju.
Izgudrojuma mērķis tiek sasniegts, izmantojot piedāvāto transportlīdzekļu bezūdens tīrīšanas kompozīciju un tās pielietošanas veidu. Piedāvātā kompozīcija ietver divu homogēnu maisījumu kombināciju, no kuriem viens atrodas bezūdens, savukārt otrs ūdens fāzē.
Piedāvātā kompozīcija sastāv no sekojošiem komponentiem:
- A komponents ir silikonu maisījums, kas satur: a) augstas līdz vidējas viskozitātes silikona šķidrumu no 35,0 līdz 65,0 masas %, piemēram, polidimetilsiloksānu ar viskozitāti 200-100000 cSt pie 25 C; b) sintētisku, piemēram, silikona vasku vai dabiskas izcelsmes vasku, piemēram, kamaubas vai bišu vasku no 0,5 līdz 5,0 masas %;
- B komponents ir nejonu un anjonu virsmas aktīvo vielu maisījums no 25,0 līdz 60 masas %, kur a) nejona virsmaktīvā viela ir pie slāpekļa atoma aizvietota amīna oksīda (N oksīda) un polioksietilēna un garas oglekļa atomu virknes spirtu veidoto ēteru maisījums, kura saturs ir no 1,0 līdz 20,0 masas % no virsmaktīvās vielas; b) anjona virsmaktīvā viela ir benzilamonija alkilatvasinājums, kura saturs ir 80 līdz 99 masas % no virsmaktīvās vielas.
- C komponents ir ūdenī šķīstošs organiskais šķīdinātājs no 3 līdz 10 masas %, kas ir jebkurš no zemākajiem spirtiem (mono- vai di- aizvietotajiem C2 - C4), zemākajiem ketoniem (C3 - C5) (piemēram, acetons, metiletilketons vai tam līdzīgi) vai zemākajiem ēteriem maisījumā ar zemākajām karbonskābēm no 2,0 līdz 5,0 masas % un ūdeni no 0 līdz 5,0 masas %.
Nepieciešamības gadījumā kompozīcija var saturēt krāsvielas un aromatizatorus. Kompozīcija var tikt iepakota aerosola, pumpējama izsmidzinātāja vai citā izsmidzināmā formā.
A komponents ir silikonu maisījums, kas sastāv no alkilmodificēta silīcija polimēra, 5 piemēram, polidimetilsiloksāna, polidietilsiloksāna vai cita siloksāna atvasinājuma, vēlams polidimetilsiloksāna (polidimetilsiloksāns ir rūpnieciski ražota eļļa, kurai piemīt uzstādītajam mērķim optimāla viskozitāte 300-500 cSt pie 25 C°). Alkilmodificēta silīcija polimēra pielietošana tīrīšanas procesā nodrošina darvu un tauku šķīdināšanu, kā ari stabilas emulsijas veidošanos. Alkilmodificēta silīcija polimēra saturs ir 35,0-65,0 %, optimāli 45,0 %. Otra komponenta A sastāvdaļa ir sintētisks vai dabisks vasks. Kompozīcijā iekļaujamais vasks var būt augu (piemēram, kamaubas), dzīvnieku (piemēram, bišu), vai sintētiskas (piemēram, silikona) izcelsmes vasks. Tāpat aprakstītajā sastāvā var ietilpt pieminēto vasku kombinācija. Silikona vasks var būt daļēji vai pilnībā metilēts silikona atvasinājums (piemēram, trimetilēts silikona vasks). Dabiskais vasks var būt bišu vasks vai kamaubas vasks, ieteicams anjonu vaska emulsijas fonnā. Vaska saturs ir 0,5-5 %, ieteicams 2,5 %.
Nejonu virsmaktīvā viela B komponenta sastāvā ietver pie slāpekļa atoma aizvietotu amīna oksīdu ar formulu (1) ΐ'
R3 iN *Ό R2 (1), kurā Ri un R2 ir (Ci-C4)alkilatvasinājumi un R3 ir (C6-Ci8)alkilatvasinājumr.
Amīna oksīda klātbūtne piedāvātajā kompozīcijā nodrošina augstu virsmas aktivitāti un spēju aizvākt specifiskus netīrumus, kas raksturīgi transportlīdzekļu virsmām, minimālas izmaiņas pH sastāvā, kā ari piedāvātās kompozīcijas dezinficējošas īpašības. Izmantotā amīna oksīda mijiedarbība ar attīrāmo virsmu pēc līdzekļa izmantošanas nodrošina noturīgu antimikrobiālu iedarbību.
Nejonu virsmaktīvā viela B komponenta sastāvā ietver ari polioksietilēna un garas oglekļa atomu virknes spirtu veidoto ēteri ar formulu (2)
CH3(CH2)n-0(CH2CH20)mH(2) kurā n ir no 3 līdz 8, bet nr ir no 2 līdz 20.
Alkilēta augstāko spirta oksīdu atvasinājuma klātbūtne piedāvātajā sastāvā nodrošina labu mijiedarbību ar minerālajām, kā ari organiskajām vielām, kas ietilpst netīrumu sastāvā, labu mijiedarbību ar citiem sastāva ingredientiem, kā ari kompozīcijas spēju mijiedarboties ar bioloģisko materiālu.
B komponenta sastāvā ietilpstošā anjonu funkcionālās grupas saturošā virsmaktīvā viela ietver benzilamonija alkilatvasinājumu, ieteicams ar formulu (3)
0-!
(3), kurā Ri, R.2 un R3 ir (Ci-C^alkilgrupa un X ir- F', Cl', Br' vai cits stipras neorganiskās skābes sāls.
Benzilamonija alkilatvasinājumi ieteiktajā bezūdens transportlīdzekļu kopšanas kompozīcijā nodrošina augstas virsmaktīvo vielu maisījuma mazgāšanas spējas, kā ari spēcīgi mijiedarbojas ar dzīvo šūnu ārējām membrānām un negatīvi lādētām, strukturāli un funkcionāli nozīmīgu biomolekulu dalām. Ņemot vērā, ka anjonu virsmaktīva viela ir sevišķi aktīva attiecībā uz negatīvi lādētām daļiņām (piemēram, mālu), tā ir mazāk efektīva attiecībā un daļiņām, kas piesārņotas ar darvām, taukiem un citam organiskām vielām. Nejonu virsmaktīva viela, savukārt, ir efektīvāka darvas daļiņu, organisko atlieku un tamlīdzīgu vielu aizvākšanā. Tātad katra sastāvdaļa atsevišķi ir atzīstama par mazāk piemērotu izvirzītajam mērķim, nekā ieteiktā to kombinācija. Virsmaktīvās vielas kombinācijā ar piedāvāto silikonu maisījumu nodrošina labu attīrīšanas spēju bez pārliekas putu veidošanās.
Komponenta B daudzums kompozīcijas sastāvā 25,0 - 60,0 masas %, optimāli 45,0 masas %. Augstāk minēto B komponenta ingredientu kombinācija nodrošina piedāvātās transportlīdzekļu bezūdens kopšanas kompozīcijas dezinfekcijas spēju, kas balstās uz aprakstītajām vielu individuālām īpašībām, kā ari uz sinerģisku savstarpējo mijiedarbību starp nejonu un anjonu virsmaktīvajām vielām un stipri hidrofobu silīcijorganisku savienojumu (piemēram, polidimetilsiloksānu), kas nodrošina šīs kompozīcijas reakciju ar šūnu sastāvdaļām, piemēram šūnas membrānām, DNS un funkcionāli nozīmīgiem proteīniem. Antimikrobiālais efekts tiek sasniegts bez pesticīdu vai citu paaugstināta toksiskuma vielu pievienošanas, izmantojot tikai aprakstīto virsmaktīvu vielu kombināciju.
C komponents ir ūdenī šķīstošs organisks šķīdinātājs no 0 līdz 20 masas %, zemākās karbonskābes no 2,0 līdz 5,0 masas % un ūdeni no 0 līdz 10,0 masas % maisījumā ar jebkuru no zemākajiem spirtiem (mono- vai di- aizvietotajiem C? - C4), zemākajiem ketoniem (C3 — C5) (piemēram, acetons, metiletilketons vai tam līdzīgi) vai zemākajiem ēteriem. Zemākās karbonskābes ir skudrskābe, etiķskābe, propionskābe un citas karbonskābes, kurās C atomu skaits < 4. C komponenta klātbūtne nodrošina labu virsmaktīvo vielu šķīdību.
Ieteiktās kompozīcijas lietošanas metode ir vērsta uz vienlaicīgu transportlīdzekļa krāsoto virsmu attīrīšanu un vaskošanu. Metode ietver: ieteiktā transportlīdzekļa bezūdens kopšanas līdzekļa pielietošanu izsmidzināmā veidā un virsmas noslaucīšanas, vēlams ar mikrošķiedru lupatiņu, līdz sausam un spožam stāvoklim.
Aprakstīto kompozīciju ir ieteicams izmantot aerosola vai izsmidzināmā formā.
Kompozīcija ir piemērota iepildīšanai jebkādas konstrukcijas aerosolā vai izsmidzinātajā. Izsmidzinātāja vai aerosola izmantošana ir ieteicama gan priekšapstrādes, gan tīrīšanas posmos. Tomēr šo līdzekli ir iespējams pielietot ari citos veidos: izmantojot impregnētas salvetes, sūkļus vai līdzīgus nesējus, kas piemēroti kompozīcijas uzklāšanai uz tīrāmās virsmas. Pirms izmantošanas aprakstīto līdzekli ir nepieciešams atšķaidīt ar pietiekamu, ieteicams, demineralizēta ūdens daudzumu. Līdzeklis ir piemērots visu transportlīdzekļu (vieglo transportlīdzekļu, motociklu, smagās tehnikas un tml) vai specifiski piesārņotu transportlīdzekļu daļu tīrīšanai. Transportlīdzekli, kas piesārņoti ar bioloģisko materiālu var tikt apstrādāti Edzīgi kā citi transportlīdzekli, tomēr īpaši noturīga piesārņojuma gadījumā (piemēram, asiņu) ir ieteicams tīrīšanas procesu atkārtot. Gadījumos, kad ir iespējams bīstams attīrāmās virsmas bioloģiskais piesārņojums, ir nepieciešams lietot personiskos bioloģiskās drošības līdzekļus (cimdus, brilles, respiratorus, bioloģiskās drošības tērpus). Ieteiktais līdzekļa pielietošanas veids samazina piesārņojuma izplatīšanās risku, sakarā ar to, ka tīrīšanas procesā neveidojas notekūdeņi, bet viss no virsmas noņemtais piesārņojums uzkrājas audumā, kas tiek lietots tīrīšanas noslēguma posmā, šis materiāls salīdzinoši viegli var tikt pakļauts dezinfekcijai vai iznīcināts.
Aprakstīto kompozīciju pirms lietošanas ir nepieciešams atšķaidīt ar ūdeni attiecībā 1 pret 8 līdz 20, ieteicamais atšķaidījums ir 1:10.
Izgudrojuma realizācijas piemēri
Lai sagatavotu kompozīciju, traukā ar maisītāju tiek ievietots komponents C, tam tiek pievienotas komponenta B sastāvdaļas, bet beigās - komponents A. Iegūtais maisījums tiek maisīts aptuveni 30 minūtes līdz tas vienmērīgi sajaucas. Iegūtajam C un B komponentu maisījumam tiek pievienots komponents A un maisīšana tiek turpinātā līdz vienmērīgas emulsijas izveidei (aptuveni vēl 30 minūtes).
Piemērs 1.
201 reaktorā ievieto 4,5 kg (45 %) polidimetilsiloksānu (viskozitāte 300-500 cSt pie 25 °C) un maisot pievieno trimetilētu silikona vasku 200 g (2 %). Maisa 2 stundas līdz izveidojas homogēns maisījums (komponents A). Tad reaktorā ievieto 0,5 kg N,Ndimetildodecilamīna N-oksīdu, 1,8 kg tetraoksietilēna heksilspirta ēteri un 1,2 kg trimetilbenzilamonija hlorīdu. Pievieno 1 kg etanola, 0,3 kg etiķskābes, 500 ml ūdens un maisa 0,5 stundas. Iegūst 10 kg gatavās kompozīcijas.
Piemērs 2.
1 reaktorā ievieto 5,5 kg (55 %) polidimetilsiloksānu (viskozitāte 10 00-50 000 cSt pie 25 °C) un maisot pievieno kamauba vasku 0,5 kg (0,5 %). Maisa 5 stundas līdz izveidojas homogēns maisījums (komponents A). Tad reaktorā ievieto 0,5 kg N,Ndimetildodecilamīna N-oksīdu, 2,5 kg trimetilbenzilamonija hlorīdu. Pievieno 0,8 kg izopropanola, 0,2 kg etiķskābes un maisa 0,5 stundas. Iegūst 10 kg gatavās kompozīcijas.
Piemērs 3.
1 reaktorā ievieto 4 kg polidimetilsiloksānu (viskozitāte 20 00-50 000 cSt pie 25 °C) un maisot pievieno bišu vasku 0,5 kg (0,5 %). Maisa 2 stundas līdz izveidojas homogēns maisījums. Tad reaktorā ievieto 1 kg N,N- dimetildodecilamīna N-oksīdu, 1,3 kg tetraoksietilēna heksilspirta ēteri. Pievieno 0,8 kg etanola, 0,2 kg etiķskābes un maisa 0,5 stundas. Iegūst 10 kg gatavās kompozīcijas.
Iegūtais produkts satur 2 fāzes, 1) (augšējā) sastāv no komponenta A un ir caurspīdīga (sorbcija UV spektrā pie 320 nm nepārsniedz 0,05 AU), ar īpatnējo svaru 0,955-975 g/cm un refrakcijas koeficientu 1,380-1,5; 2) (apakšējā) ir zila līdz zilgani melna, ar specifisku smaržu, pH 5,1-5,5, cieto daļiņu saturu mazāku par 1,5 g/cm3 un refrakcijas koeficientu 1,25-1,4. Virsmaktīvo vielu kompozīcija ievērojami samazina ūdens virsmas spraigumu (no 72 mN/m uz <30 mN/m). Līdzekli uzglabā kā abu maisījumu sajaukumu vienā tilpnē.
Transportlīdzekļu virsmas apstrāde ar šo kompozīciju atbilstoši aprakstam izsauc pilnīgu baktēriju, sēnīšu, vīrusu, kā ari to fragmentu un bioloģiski aktīvo biomolekulu noņemšanu. Apstrādātās virsmas antimikrobiālās aktivitātes testi uzrāda pilnīgu mikroorganismu neesamību un antimikrobiālu efektu kā uzreiz pēc apstrādes, tā ari nedēļu vēlāk. Dezinficējošā iedarbība pierādīta, izmantojot mikroorganismus: 1) Pseudomonas aeruginosa; 2) Staphylococcus aureus; 3) Candida albicans; 4) Aspergillus niger. Antimikrobiālās iedarbības testi veikti izmantojot agara difūzijas metodi. Izvēlētās baktērijas ir gan Gram pozitīvas, gan Gram negatīvas un tās ir plaši izplatītas augsnē un ūdeņos. Mikrobiālās attīstības kavēšana ir atkarīga no pielietotā preparāta koncentrācijas un mikroorganisma veida, bet minimāli dezinficējošā iedarbība tiek nodrošināta vismaz 3 dienas.
Citētie informācijas avoti [1] Genuino H.C., Opembe N. N., Njagi E. C., McClain S., Suib S.L. (2012) A review of hydrofluoric acid and its use in the car wash industry. Journal of Industrial and Engineering Chemistry 18 1529—1539 [2] Calvo A.I., Alves C., Castro A., Pont V., Vicente A.M., Fraile R. (2013), Research on aerosol sources and Chemical composition: Past, current and emerging issues. Atmospheric Research (120-121), 1—28 [3] Shahram G.R. 2008. Waterless carwash liquid composition and method for producing the same. US 7,552,737 [4] Howe M.W. 1996. Automotive protectant for use with cleaning compositions. US 5518533 [5] Serobian A. 2008. Sprayable dry wash and wax composition comprising silicone blend and acrylic-based polymer. US 7399738 [6] Schulz M.A., Joseph II F.W., Deddo M.A. 2011. Sprayable wash and wax composition.

Claims (5)

Pretenzijas
1. Bezūdens kopšanas līdzeklis transportlīdzekļa krāsotas virsmas vienlaicīgai tīrīšanai, vaskošanai un dezinfekcijai, kas ietver silikona maisījumu, virsmaktīvo vielu, organisku šķīdinātāju un ūdens, kas raksturojas ar to, ka silikona maisījums ir silikona šķidruma un sintētiskas vai dabiskas izcelsmes vaska maisījums, virsmaktīvā viela ir nejonu un anjonu virsmaktīvā viela, kur nejonu virsmaktīvā viela ir pie slāpekļa atoma aizvietots amīna oksīds (N oksīds) un polioksietilēna un garas oglekļa atomu virknes spirtu veidoto ēteru maisījums un anjonu virsmaktīvā viela ir benzilamonija alkilatvasinājums, turklāt komponentu saturs kompozīcijā ir sekojošs, masas %:
silikona šķidrums 35,0 -65,0 sintētiskas vai dabiskas izcelsmes vasks 0,5 - 5,0 virsmaktīvā viela (nejonu un anjonu) 25,0- 60,0 organiskais šķīdinātājs 3,0 - 20,0 ūdens 0 -10,0
2. Līdzeklis saskaņā ar 1. pretenziju, kur silikona šķidrums ir alkilmodificēta silīcija polimērs ar viskozitāti 200-100000 cSt pie 25 °C.
3. Līdzeklis saskaņā ar 2. pretenziju, kur alkilmodificēta silīcija polimērs ir polidimetilsiloksāns.
4. Līdzeklis saskaņā ar jebkuru no iepriekšminētajām pretenzijām, kur dabiskās izcelsmes vasks ir kamaubas vasks vai bišu vasks.
5. Līdzeklis saskaņā ar jebkuru no iepriekšminētajām pretenzijām, kur sintētiskās izcelsmes vasks ir silikonu vasks.
6. Līdzeklis saskaņā ar jebkuru no iepriekšminētajām pretenzijām, kur nejonu virsmaktīvās vielas saturs ir 1,0 līdz 20,0 masas % no virsmaktīvas vielas.
7. Līdzeklis saskaņā ar jebkuru no iepriekšminētajām pretenzijām, kur nejonu virsmaktīvā viela ir N,N- dimetildodecilamīna N-oksīda un polioksietilēna un garas oglekļa atomu virknes spirtu veidoto ēteru maisījums.
8. Līdzeklis saskaņā ar jebkuru no iepriekšminētajām pretenzijām, kur anjonu virsmaktīvās vielas saturs ir 80,0 līdz 99,0 masas % no virsmaktīvas vielas.
9. Līdzeklis saskaņā ar jebkuru no iepriekšminētajām pretenzijām, kur ūdenī šķīstošais organiskais šķīdinātājs ir jebkurš no zemākajiem spirtiem (mono-, vai di- aizvietotiem^ C4) vai zemākajiem ketoniem (C3 - C5) maisījumā ar zemākajām karbonskābēm (mono10 vai di-! aizvietotām (C i - C4), turklāt zemāko karbonskābju saturs ir 2,0 līdz 5,0 masas % no organiskā šķīdinātāja.
10. Līdzeklis saskaņā ar jebkuru no iepriekšminētajām pretenzijām, kas raksturojas ar to, ka ir atšķaidīts ar ūdeni attiecībā 1: 8 līdz 20, labāk 1:10.
5 11. Impregnēta salvete, audums vai sūklis, kas satur līdzekli saskaņā ar jebkuru no iepriekšminētajām pretenzijām.
LVP-15-40A 2015-05-06 2015-05-06 Transportlīdzekļu bezūdens kopšanas līdzeklis LV15032B (lv)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LVP-15-40A LV15032B (lv) 2015-05-06 2015-05-06 Transportlīdzekļu bezūdens kopšanas līdzeklis

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LVP-15-40A LV15032B (lv) 2015-05-06 2015-05-06 Transportlīdzekļu bezūdens kopšanas līdzeklis

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LV15032A LV15032A (lv) 2015-07-20
LV15032B true LV15032B (lv) 2015-09-20

Family

ID=53539999

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LVP-15-40A LV15032B (lv) 2015-05-06 2015-05-06 Transportlīdzekļu bezūdens kopšanas līdzeklis

Country Status (1)

Country Link
LV (1) LV15032B (lv)

Also Published As

Publication number Publication date
LV15032A (lv) 2015-07-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP3091066B1 (en) Vehicles anhydrous care products
AU2001231990B2 (en) Hard surface cleaning composition
JP5386077B2 (ja) 有機シラン第四級アンモニウム化合物と尿素のクラスレート及び使用方法
JP5377886B2 (ja) 非反応性研磨材固体粒子及び有機シラン第四級化合物を含み、界面活性剤を含まない増粘クレンジング及び多機能性液体被覆組成物及びその使用方法
JP2007016201A (ja) 非反応性の研磨剤固体粒子および有機シラン四級化合物を含有し界面活性剤を含まない洗浄性かつ多機能性液体被覆組成物、および使用法
US7141125B2 (en) Photocatalytic composition
AU2001231990A1 (en) Hard surface cleaning composition
CA2615253C (en) Composition and method for deactivating allergenic proteins on surfaces
JP2015525276A (ja) 車両の外面を洗浄するための界面活性剤組成物及び方法
WO2017157772A1 (en) Method for controlling malodors with regard to sanitary applications, using bacterial spores capable of inhibiting or preventing the production of malodor
KR20180116065A (ko) 수소수를 이용한 자동차 세정제 조성물
LV15032B (lv) Transportlīdzekļu bezūdens kopšanas līdzeklis
JP2010024366A (ja) 洗浄剤
US7026274B2 (en) Cleaning composition for neutralizing biological and chemical weapons removal agents
EP1511832A1 (en) Compositions for use in vehicle wash
KR101803976B1 (ko) 나노에멀젼 형태를 갖는 다목적용 세정제 조성물
KR101887684B1 (ko) 유리 세정용 친환경 유기농 세정 원액
LV15063B (lv) Piedeva transportlīdzekļa virsmas tīrīšanas un dezinfekcijas līdzeklim, līdzeklis, kas satur šo piedevu un tā izmantošana
JP2012007073A (ja) 表面改質処理剤及び表面改質処理方法