LV14295B - Moduļtipa šķidro un gāzveida vielu magnētisks aktivators, izmantojot rotējošu magnētisko lauku - Google Patents

Moduļtipa šķidro un gāzveida vielu magnētisks aktivators, izmantojot rotējošu magnētisko lauku Download PDF

Info

Publication number
LV14295B
LV14295B LVP-09-130A LV090130A LV14295B LV 14295 B LV14295 B LV 14295B LV 090130 A LV090130 A LV 090130A LV 14295 B LV14295 B LV 14295B
Authority
LV
Latvia
Prior art keywords
magnetic
liquid
modules
activator
magnetic field
Prior art date
Application number
LVP-09-130A
Other languages
English (en)
Other versions
LV14295A (lv
Inventor
Vera JEGOROVA
Anatolijs Borisovs
Original Assignee
Vera JEGOROVA
Anatolijs Borisovs
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Vera JEGOROVA, Anatolijs Borisovs filed Critical Vera JEGOROVA
Priority to LVP-09-130A priority Critical patent/LV14295B/lv
Publication of LV14295A publication Critical patent/LV14295A/lv
Publication of LV14295B publication Critical patent/LV14295B/lv

Links

Landscapes

  • Water Treatment By Electricity Or Magnetism (AREA)
  • Feeding And Controlling Fuel (AREA)

Description

Izgudrojums galvenokārt attiecas uz dzinēju būvniecību, tostarp uz magnētiskām sistēmām šķidrās un gāzveida degvielas aktivizēšanai ar magnētisko lauku iekšdedzes dzinējos (ID). Šo izgudrojumu var izmantot arī sadzīves tehnikā (veļas un trauku mazgājamās mašīnās, ar gāzi sildāmajos ūdens katlos, gāzes plītīs u.c. ierīcēs) ūdens magnētiskās apstrādes procesā, kura rezultātā notiek tā restrukturizācija un paaugstinās bioloģiskā aktivitāte.
Zināmā tehnikas līmeņa analīze
Ir zināmā ierīce [1] degvielas apstrādei, kas attiecas uz mašīnbūves nozari un ir paredzēta degvielas maisījuma detonācijas mazināšanai ID karburatoros. Konstrukcija sastāv no doba korpusa, kas veidots no nemetāliskas aptveres, kas ir piepildīta ar feromagnētiska materiāla granulām ar mazu elektrocaurlaidību un koercitīvo spēku un ir pārklāta ar laku savstarpējai elektroizolācijai. Korpusā ir ievietots degvielas vads un tinums, kas aptver degvielas vadu un savieno aizdedzes spoli ar pārtraucēju-sadalītāju. Minētas iekārtas trūkumi ir:
- iekārtas montāža ir saistīta ar iegriešanu ID barošanas sistēmā, tas mazina sistēmas drošumu;
- zems darba resurss, jo iekārta ekspluatēja notiek pastāvīgu vibrāciju apstākļos un no feromagnētisko granulu berzes un sasitumiem tiek bojāta to lakas izolācija, kas rada virpulstrāvu palielināšanos, elektroenerģijas zudumus akumulatoru baterijās un pašas iekārtas pārkāršanu.
Ir zināma ierīce [2] ID degvielas magnētiskai modifikācijai, kas sastāv no: korpusa; vāciņiem; degvielas pievades un aizvades uzgaļiem ar degvielas pievades un aizvades kanāliem; magnētiskās sistēmas, ko veido gredzenveida pastāvīgie magnēti, pie kam sistēmas magnētvadu veido magnēti, kuru poli nomaina viens otru, resp., atšķirīgi magnētu poli seko viens otram, citiem vārdiem sakot, - poli mijas /notiek polu mija/. Šīs konstrukcijas atšķirīgā īpatnība no iepriekš aprakstā minētajām analoģiskām iekārtām ir ne mazāk kā Četru virpuļveidotāju esamība disku ar lāpstiņām veidā, kuri ir izgatavoti no nemetāla. Virpuļveidotāji ir izvietoti koncentriski starp katru gredzenveida magnētu pāri un ir paredzēti degvielas plūsmas turbulences nodrošināšanai un virpuļu virziena secīgas mijas nodrošināšanai, kas veidojas turbulences kustības procesā. Degvielas virpuļošana notiek lāpstiņu ietekmē, kas ir vienmērīgi sadalītas virpuļveidotāja iekšējā tilpumā. Lāpstiņas ir orientētas dažādos leņķos pret degvielas kustības virzienu.
Konstrukcijas trūkumi ir sekojoši:
- liels savienojumu daudzums, ko veido: korpuss 1; vāciņi 2 un 3; degvielas pievades 4 un aizvades 5 uzgaļi; degvielas pievadkanāls 6 un aizvadkanāls 7; savilcējbultas 16, samazina konstrukcijas hermētiskumu;
- iekārtas montāža ir saistīta ar tās iegriešanu (iefrēzēšanu) ID barošanas sistēmā, kas ne vienmēr ir iespējams mūslaiku automobiļos, pat pie augsti kvalificētas pieejas;
- degvielas plūsmas ātrums degvielas vada iecirknī, kurā tiek iegriezta iekārta, ir neliels un, lai panāktu kvalitatīvāku degvielas magnētisko apstrādi, ir nepieciešams palielināt degvielas plūsmas ātrumu attiecībā pret magnētisko sistēmu, samazinot cauruļvada šķērsgriezumu.
Šajā gadījumā, degviela ieplūstot no gredzenveida magnēta palielinātā iekšējā apjoma tālāk nedaudz mazākā apjomā, tā saucamajā „virpuļotajā”, iegūst vēl mazāku plūsmas ātrumu, nekā galvenajā cauruļvadā. Drīzāk šo degvielas kustību varētu attiecināt uz lamināru plūsmu. Iepriekš aplūkotā iekārta nodrošina četrkārtīgu degvielas magnētisko modifikāciju, tomēr turbulentās kustības esamība, kas nodrošina degvielas plūsmas virpuļošanu un neferomagnētisko piemaisījumu atsijāšanu, paliek apšaubāma.
Vistuvākā pēc tehniskā risinājuma ir iekārta [3] ID degvielas magnētiskai apstrādei, kas satur: korpusu caurules veidā ar degvielas pievades un aizvades atverēm; pastāvīgo magnētu komplektu, kas ir piestiprināti lentveida pamatnei un ir uzstādīti uz šīs caurules ar magnētisko lauku (ML) miju paralēli un/vai perpendikulāri degvielas plūsmai. Šīs iekārtas trūkumi ir sekojoši:
- iekārtas montāža rada traucējumus ID barošanas sistēmā, samazinot tās drošumu;
- pastāvīgo magnētu komplekts, kuri piestiprināti lentveida pamatnei un aptīti ap cauruli, kopumā ir nekas cits kā gredzenveida magnēts. Ņemot vērā, ka magnētiskā lauka palielināšana nav proporcionāla magnētiskās lentes tinumu skaitam (uzklājot divus vai vairākus vienāda izmēra un stipruma magnētus, magnētiskais lauks palielinājās 30% robežās), šajā izgudrojumā varēja pielietot dažāda izmēra gredzenveida magnētus.
Izejot no iepriekš veiktajiem pētījumiem, kuru rezultāti vairākos gadījumos ir patentēti, visiem zināmas ir īpašības, ko iegūst dažādas šķidrās un gāzveida vielas pēc magnētiskās apstrādes. Tāpēc turpmāk kā šķidrās un gāzveida vielas, kas tiek pakļautas magnētiskai apstādei, tiks aplūkots tikai ūdens un šķidrās un gāzveida oglekļa degvielas veidi priekš ID.
1945. gadā beļģu inženieris T. Vermaiers patentēja paņēmumu cīņai ar katlakmeni, magnētiski apstrādājot ūdeni, kas satur cietos sāļus. Efekta pamatā ir apstākļu uzlabošana sāļu kristālu izkrišana no uzsildāmā ūdens nevis uz cietajām virsmām, bet ūdens tilpnumā. Magnētiskā apstrāde veicina ogļskābās gāzes un skābekļa izšķīšanu ūdenī un palielina vielu izšķīšanas ātrumu tajā. Ūdens apstrādes procesā ar magnētisko lauku Lorenča spēku ietekmē veidojas:
- orientēti dipoli, joni, uzlādētās koloīdās daļiņas;
- orientētu ūdens molekulu domēni, kas stabilizētie ar joniem (šī parādība ir saistīta ar enerģijas izdalīšanos);
- brīvie dipoli, kas ir spējīgi agregatēt uz dabisko sāļu katjoniem un anjoniem un ievērojamā mērā novērš nešķīstošo savienojumu veidošanos, kas nogulsnējas uz siltummaiņa virsmām, pie kam vienlaicīgi šī parādība veicina PH samazināšanos, samazinot ūdens cietību.
Magnētiskās apstrādes procesā ūdens kļūst bioloģiski aktīvs, iegūstot jaunas īpašības, kuras var izmantot sadzīvē un lauksaimniecībā.
1952. gadā doktoram Fēliksam Blokam no Stenfordas universitātes un doktoram Edvardam Pērselam no Harvardas universitātes tika piešķirta Nobela prēmija par viņu darbu magnētiskās rezonanses jomā. Vēlāk doktors Roberts Kans turpināja darbu magnētiskās rezonanses teorijas jomā. Šie zinātnieki pierādīja, ka magnētisko lauku iedarbība var izmainīt degvielas molekulāro struktūru.
Degvielas glabāšanas procesā ogļūdeņraža molekulas (jebkuras degvielas pamats) formē molekulāras grupas - molekulu „sabiezējumus”, kas ID pilnībā nesadeg. Šī parādība attiecas uz ID jebkuru degvielas veidu, tai skaitā uz augstoktāna benzīnu.
Degviela, virzoties caur magnētiskā aktivatora darbības zonu, tiek pakļauta magnētiskās frekvences rezonansei, kas jauc izveidojušās molekulāras saites, pārvēršot „sabiezējumus” atsevišķās molekulās. Rezultātā degviela iegūst viendabīgāku struktūru. Tādā veidā, kvalitatīvi sagatavojot degvielas - gaisa maisījumu, skābekļa molekulām rodas piekļuve nevis grupai, bet katrai ogļūdeņraža molekulai, kas nodrošina degvielas pilnīgu sadegšanu, un kā sekas, ievērojami efektīvāku degvielas izmantošanu un kaitīgo izmešu samazināšanu apkārtējā vidē. Visas pieminētās ūdens, šķidrās un gāzveida ogļūdeņraža degvielas īpašības, kas iegūtas magnētisko lauku iedarbības procesā, kā arī saistītie ar šīm īpašībām efekti pilnā mērā ir atkarīgi no magnētiskās apstrādes metodes un kvalitātes.
Šajā izgudrojumā piedāvātā šķidro un gāzveida vielu magnētiskās apstrādes ierīce (skat. 1. pretenziju) un metode ievērojami atšķiras no iekārtām, kas ir apskatītas zinātniski tehniskajā literatūrā un patentu informācijas avotos, un tai ir virkne priekšrocību. Pieteiktā magnētiskā aktivātora konstrukcijas tehniskais risinājums atšķirībā no agrāk piedāvātajām aktivatoru konstrukcijām ir vērsts uz šķidro un gāzveida vielu aktivācijas efektivitātes celšanu, kuras pamatā ir iedarbība uz šīm vielām ar pastāvīgo magnētu pāriem (elektromagnētiem), kas ir saslēgti atsevišķos moduļos un ir izvietoti tādā veidā, ka vielas aktivācijas process aktivatora darbības zonā notiek magnētisko lauku ietekmē, kas ir izvietoti dažādās plaknēs, veidojot magnētisko ķēdi spirāles veidā.
Piedāvātās ierīces tehniskā novitāte izpaužas tādējādi, ka vielu aktivācijas process notiek ar magnētiskiem laukiem, kas izveidoti dažādās plaknēs, nodrošinot magnētisko lauku rotāciju attiecībā pret apstrādājamām vielām to kustības laikā magnētisko moduļu aktivatora darbības zonā. Šīs risinājums paaugstina magnētisko lauku iedarbības uz apstrādājamām vielām efektivitāti, jo vielas daļiņas, izejot caur viena magnētu pāra magnētiskajam laukam un atrodoties vēl šī paša magnētiskā lauka iedarbībā, nokļūst zem nākamā magnētiskā moduļa ietekmē, kas atrodas citā plaknē utt.
Piedāvātā magnētiskā aktivatora moduļkonstrukcija ļauj:
- moduļa katru nākamo magnētu pāri uzstādīt noteiktā leņķī pret iepriekšējo magnētu pāri, ievērojot to asu sakritību ar asi, gar kuru moduļi ir izvietoti, kā arī ļauj izvietot visus procesā iesaistītos magnētu pārus spirālveidā, kā rezultātā tiek nodrošināta magnētisko lauku rotācija attiecībā pret apstrādājamo vielu (piemēram, ja aktivators sastāv no trim magnētiskajiem moduļiem, tad tiem jābūt savstarpēji izvērstiem 120θ leņķī, veidojot vienu veselu spirāles vītni; aktivatoram no četriem moduļiem izvērsuma leņķis starp moduļiem būs 90°, bet no sešiem moduļiem - 60°, pie kam magnētisko aktivatoru, kas sastāv no sešiem moduļiem, var uzskatīt kā divus aktivatorus no trīs moduļiem ar moduļu savstarpēju izvērsumu 120u viena attiecībā pret otru, t.i., izveidot divas pilnas spirāles ar katras izvērsumu 360u);
- variēt izmantoto magnētisko moduļu skaitu, lai sasniegtu vēlamo efektu;
- izveidot magnētiskās ķēdes pārrāvumu, ja montāžas apstākļi neļauj uzstādīt vienā nepārtrauktā ķēdē noteiktu moduļu skaitu;
- veikt aktivatora moduļu uzstādīšanu bez iegriešanas ID sistēmā vai veikt tās daļēju demontāžu;
- nepieciešamības gadījumā uzstādīt aktivatora moduļus degvielas vada līklīnijas posmos ar montāžai pieļaujamiem liekumiem.
Magnētiskie moduļi ir unificēti un tos var montēt ar standarta stiprinājumiem uz barojošo sistēmu cauruļvadiem no nemagnētiska materiāla: alumīnijs, varš, misiņš, gumija, plastikāts.
Piedāvātā šķidro un gāzveida vielu rotējošā magnētiskā aktivatora moduļkonstrukcija ir attēlota 1.zīm., kurā ir izmantoti sekojoši apzīmējumi: 1 - barojošās sistēmas cauruļvads; 2 - magnētiskais modulis, kas sastāv no diviem korpusiem 3, kuros kuros ir ievietots pastāvīgo magnētu pāris 4. Lai vienkāršotu zīmējumu un uzskatāmāk parādītu konstrukciju, moduļi zīmējumā ir savstarpēji atbīdīti.
Informācijas avoti:
1. Krievijas Federācijas patents Nr. 2190118 C2; starptautiskās klasifikācijas indeks (SKI): F02 M 27/04; publ. 27.09.2002.
2. Ukrainas patents Nr. 29648 U; SKI F02M27/00, publ. 25.01.2008.
3. Krievijas Federācijas patents Nr. 2011880 C2; SKI: F02M27/04, F02B51/04, publ. 30.04.1994.

Claims (1)

  1. Pretenzija
    1. Ierīce šķidru un gāzveida vielu magnētiskai apstrādei, kas sastāv no magnētiskiem moduļiem, kuri ir izvietoti tādā veidā, ka attiecībā pret magnētiskās ķēdes asi, kuru veido minētie moduļi, katrs nākošais magnētiskā moduļa pāris ir izvērsts noteiktā leņķī attiecībā pret iepriekšējo magnētisko moduli un gala rezultātā visi magnētiskie lauki darbojas dažādās plaknēs, pie kam minētie magnētiskie pāri ir izkārtoti magnētiskā ķēdē spirālveidīgi, kas nodrošina magnētiskā lauka rotāciju attiecībā pret apstrādājamām šķidrajām un gāzveida vielām to virzības laikā magnētiskā aktivatora darbības zonā.
LVP-09-130A 2009-07-21 2009-07-21 Moduļtipa šķidro un gāzveida vielu magnētisks aktivators, izmantojot rotējošu magnētisko lauku LV14295B (lv)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LVP-09-130A LV14295B (lv) 2009-07-21 2009-07-21 Moduļtipa šķidro un gāzveida vielu magnētisks aktivators, izmantojot rotējošu magnētisko lauku

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LVP-09-130A LV14295B (lv) 2009-07-21 2009-07-21 Moduļtipa šķidro un gāzveida vielu magnētisks aktivators, izmantojot rotējošu magnētisko lauku

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LV14295A LV14295A (lv) 2011-02-20
LV14295B true LV14295B (lv) 2011-04-20

Family

ID=53276376

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LVP-09-130A LV14295B (lv) 2009-07-21 2009-07-21 Moduļtipa šķidro un gāzveida vielu magnētisks aktivators, izmantojot rotējošu magnētisko lauku

Country Status (1)

Country Link
LV (1) LV14295B (lv)

Also Published As

Publication number Publication date
LV14295A (lv) 2011-02-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP2984045B1 (en) A method afor electrostatic treatment of fluids comprising three phases: the treatment phase, the mixing phase, and the usage phase which are spatially and temporally decoupled
EP0554278B1 (en) Magnetic apparatus for treatment of fluids
PL161859B1 (pl) Urzadzenie do uzdatniania paliwa plynnego oraz cieczy chlodzacej PL PL PL
JP6530048B2 (ja) 改良された次世代の装置から与えられる最大化された十分な磁気効果によって、水素を含む液体の物質及び気体の物質、並びに、炭化水素を含む液体の物質及び気体の物質を、より効率的に処理すること
LV14295B (lv) Moduļtipa šķidro un gāzveida vielu magnētisks aktivators, izmantojot rotējošu magnētisko lauku
WO2018206863A1 (fr) Gestion magnetique des moteurs en mode quantique par agrafes trombones supraconductrices
RU2403211C2 (ru) Устройство комплексной обработки жидкости
DK177981B1 (en) Method and apparatus for increasing gaseous content of a hydrocarbon fuel
Mosin et al. Practical implementation of magnetic water treatment to eliminate scaling salts
JP2008238153A (ja) 流体への磁場照射装置
HU227097B1 (hu) Mágneses kezelõegység folyékony és légnemû anyagokhoz
WO1997005065A1 (fr) Dispositif de traitement a huile et eau
US7445694B1 (en) Device for generating magnetic fields for catalysing physico-chemical reactions
JP2002263655A (ja) 磁気処理水生成装置および液体燃料磁気処理装置
AU2012258263A1 (en) Method and apparatus for indirect magnetic treatment of fluids and gases
US9289777B2 (en) Pulsed induction system for fluids to a combustion chamber
RU2613504C2 (ru) Способ обработки жидких сред короткими электромагнитными импульсами низкой частоты
CA2773381A1 (en) Fuel treatment method
EP2218898A1 (en) Fuel saving device
CN201218423Y (zh) 管道复合磁场防蜡降粘处理装置
CN101290089B (zh) 管道复合磁场防蜡降粘处理装置
RU2452691C1 (ru) Устройство для магнитной обработки жидкости
EP1408227B1 (en) Anti-pollution economiser device for fluid fuels
US20090095267A1 (en) Magnetic apparatus comprising vanes and grooves for the treatment of supply fuels
OA17535A (en) A method and apparatus for magnetic/electrostatic/electromagnetic treatment of fluids comprising three phases : the treatment phase, the mixing phase, and the usage phase which are spatially and temporally decoupled.