LV11490B - Wrapping process for warmth-keeping of the external wall - Google Patents

Wrapping process for warmth-keeping of the external wall Download PDF

Info

Publication number
LV11490B
LV11490B LV960131A LV960131A LV11490B LV 11490 B LV11490 B LV 11490B LV 960131 A LV960131 A LV 960131A LV 960131 A LV960131 A LV 960131A LV 11490 B LV11490 B LV 11490B
Authority
LV
Latvia
Prior art keywords
plates
facade
insulation
wall
finishing
Prior art date
Application number
LV960131A
Other languages
English (en)
Other versions
LV11490A (lv
Inventor
Videvuds Lapsa
Maris Freimanis
Original Assignee
Videvuds Lapsa
Maris Freimanis
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Videvuds Lapsa, Maris Freimanis filed Critical Videvuds Lapsa
Priority to LV960131A priority Critical patent/LV11490B/lv
Publication of LV11490A publication Critical patent/LV11490A/lv
Publication of LV11490B publication Critical patent/LV11490B/lv

Links

Landscapes

  • Building Environments (AREA)

Description

LV 11490
ĀRSIENU SUTINĀŠANAS PAŅĒMIENS
Aizsargājamā objekta lietošanas joma ir dzīvojamov ap -sildāmu rūpniecības, lauksaimniecības un sabiedrisko ēku rekonstrukcija, remonts un jaunā būvniecība.
Aizsargājamais objekts ir minēto ēku ārsienu siltināša -nas paņēmiens.
Ir pazīstams ārsienu siltināšanas paņēmiens (1), saska -ņā ar kuru siltumizolācijas materiāla, piem·, putu poliu -retāna, komponenšu šķidru maisījumu uzlej vai uzsmidzina uz tīras un sausas fasādes ārējās plaknes. Komponenšu savstarpējo reakciju rezultātā maisījums uzpūšas līdz vajadzīgai porozitātei un sacietē. Pēc tam, ja nepieciešams, šo operāciju atkārto līdz vajadzīgā siltumizolācijas slāņa biezuma sasniegšanai. Vajadzības gadījumā izolācijas slāņa biezuma noteikšanai, kā arī tā labākai piestiprināšanai pie sienas, pirsts izolācijas slāņa uzklāšanas uz sienas nostip -rina cieta materiāla (koka) režģi vai arī speciālas markas uz dībeļiem. Pēc pēdējās kārtas uzpūšanās un sacietēšanas siltumizolācijas slāni noklāj ar apdares plāksnēm. Šī paņēmiena trūkumi ir samērā lielā darbietilpība, kurā ietilpst gan virsmas sagatavošana, gan vairāku kārtu uzklāšana, to sacietināsana, un tai sekojošo fasādes apdares slāņa atse -višķa piestiprināšana. Tas nozīmē, ka strādniekiem pie viena un tā paša fasādes laukuma jāatgriežas vairākas reizes. Bez tam putu poliuretāns ir viens no visdārgākiem siltumizolācijas materiāliem. ir zināms arī cits paņēmiens (2), kurā ietilpst fasādes sagatavošana (tīrīšana, sausžmāšana), līmes slāņa uzziešana 2 un siltumizolācijas materiāla (putu polistirola) plākšņu pielīmē āana ar piespiešanu pie 3ienas. Drošības pēc, kā papildus 30 līdzekli var lietot ari dībeļus, kurus iedzen vai ieurbj sie -nas materiālā. Pēc līmes sacietēšanas spiedienu noņem un uz izolācijas materiāla ārējās virsmas uzklāj polimercementa javas slāni, pēc tam pie tā pielīmē stiegrojošu materiālu» piem. stikla šķiedras sietu un nosedz to ar vienu vali vairākām fa -35 sādes apmetuma javas kārtām. Ari šim paņēmienam piemīt liela darbietilpība un vairākkārtēja strādnieku atgriešanās ar pacā -lāju vai iekārto platformu palīdzību vienā un tajā pašā darba vietā. Bez tam šis paņēmiens satur ari slapjos procesus -līmēšanu un apmešanu, kuri šim darbam piešķir ierobežotu sezonas 40 raksturu.
Ir arī pazīstams paņēmiens (3,4), saskaņa ar kuru pie silti -nāmās fasādes siltumizolācijas materiālu, piem·, minerālvates plāksni, piestiprina mehāniski vai nu starp iepriekš aienai pievienotiem koka režģiem, vai ari dlbeļu un paplākšņu palīdzību. 45 Pēc tam pie šī režģa piestiprina ar naglām cieta materiāla (dē -ļu, plākšņu) apdari vai ari, līdzīgi iepriekš minētajam proce -3am, pie piestiprinātās siltumizolācijas plāksnes ar javu pali -dzlbu pielīmē apmetuma sietu un tad to noklāj ar vienu vai di -♦iera fasādes apmetuma slāņiem. Ari šim paņēmienam piemīt visi 50 iepriekš jau minēto paņēmienu trūkumi - vairākkārtēja strādnieku atgriešanās vienā fasādes laukumā un liela tieši būvlaukumā veicamā darba ietilpība. Tas viss kopā izraisa ievērojamu algu fonda patēriņu un lielas šī darba izmaksas.
Izgudrojuma mērķis tādēļ ir maksimāla darbu operāciju skaita 55 pārnešana no būvlaukuma uz rūpnīcu vai cehu, tādā veidā arī likvidējot šl darba sezonas raksturu, ievērojama ārsienu sutināšanas procesa operāciju kopīgā skaita un darbietilpības samazināšanu, kā ari ievērojama tehnoloģijas palētināsana. bo mērķi sasniedz ar sekojošu paņēmienu, kura būtība ir dēta -60 llzēti aprakstīta tālāk un parādīta zīmējumos, kur fig. 1 at -tēlo slāņaino siltumizolācijas elementu pirms tā piestiprināša -nas, bet fig.2 attēlo siltumizolācijas elementu stiprinājumu pie fasādes ar apdares plākšņu pārlaidumu vertikāla un horizon- LV 11490 3 tālā virzienā. Pig.3 attālo tādu pašu stiprinājurnu, bet ar 63 nobīdītām siltumizolācijas elementu horizontālām rindām. Vispirms rūpnīcā vai darbnīcā sagatavo vajadzīgā izmāra fasādes apdares materiāla plāksnes 1 un siltumizolācijas plāksnes 2. Fāc tam uz fasādes apdares plāksnes aizmugures puses uzklāj kāda līmējoša materiāla, piem., ģipša javas, 70 kārtu 3 un piespied pie tās siltumizolācijas materiāla plāksni. Tā sagatavo nepieciešamo slāņaino siltumizolācijas ele -mentu skaitu. Fāc llmvielas sacietēšanas tos nogādā būvēja -mā objektā, kur tos piespiež iepriekš samārķētās vietās pie siltinamās fasādes un tur piestiprina, piem·, ar dībeļu 75 palīdzību.
Savienojumus starp fasādes apdares plāksnēm nobllvē ar atbilstošu blīvvielu vai arī tās pārklāj ar blakus un augstāk novietojamo siltumizolācijas elementu apdares plākšņu malām (fig.2, fig.3). Horizontālos savienojumus pārklāj no augšas, 80 bet vertikālo savienojumu pārklājumus tādā gadījumā ieteicams orientēt valdošo vēju virzienā. Paņēmiens ar malu pārklāšanu ir lētāks, jo atkrīt blīvēšanas operācija un arī tehniski iz -devīgāks, jo atstāj iespēju siltumizolācijas 3lānim elpot.
Jo sevišķi svarīgi tas ir gadījumos, ja siltumizolācijas slfi -85 nis satur tehnoloģisko ūdeni, kuru nepieciešams izžāvēt ēkas ekspluatācijas laikā. Tad siltumizolācijas elementa fasādes apdares plāksnes izgatavo ar izmēriem, kuri abos virzienos pārsniedz siltumizolācijas materiāla plākšņu izmērus, un tās pie apdares plāksnes pielīmē asimetriski viena stūra virzienā 90 (sk. fig.l.). Brīvās apdares plāksnes malas tad izmanto sa -vienojumu vertikālajai un horizontālajai pārklāšanai (sk.fig. 2 vai fig.3)· Iespējams ir airī kompromisa variants - vertikā. lās šuves veido sadurā, un ar sekojošu šuves noblīvēšanu, bet 95 horizontālās šuves veido ar pārlaidumu no augšējas rindas. Ēkas siltināmo stūru un aiļu apstrādi veio ar zināmiem pa -ņēmieniem.
Piedāvātā paņēmiena priekšrocības, salīdzinot ar praksē lietojamiem, ir sekojošas: 100 1. Lietojot šķiedrainos siltumizolācijas materiālus, tiek izslēgta to vājās šķērsvirziena (perpendikulāri to plaknei) stiepes stiprības ietekme uz apdares, piem., apmetuma, fiksā - 4 ciju, jo apdare tiek stiprinātā tai cauri - tieši pie sutināmās sienas, piem., ar dlbeļiem. 2. Var izmantot daudz vieglākos, siltākos un lētākos mākslo 5 tos siltumizolācijas materiālus, piem·, mīksto minerālo vai stikla vati. Tos lietojot, ar parastajiem paņēmieniem rodas virkne problēmu - deformācijas, nosēšanās, noslldēšanas.šeit tās ir novērstas, jo mīkstais materiāls ir pielīmēts pie cietas apdares plāksnes. Bez tam mīkstie materiāli labāk nekā llOeietie vai puscietie piekļaujās fasādes virsmas nelīdzenumam, neatstājot tukšumus un spraugas gaisa konvekcijai un tās izraisītajiem siltuma zudumiem. Tā kā arī apdares plāksnes cieši piekļaujas siltumizolācijai, tad tā izpilda arī pretvēja plāksnes funkcijas, kas papildus vairs nav jāuzstāda. 115 3· Darba procesā ir daudz mazāks operāciju skaits. Divas no tām (sagriešana, salīmēšana) notiek rūpnīcā ceha apstftk -ļos, bet būvlaukumā notiek tikai viena operācija - sagatavoto plākšņu piestiprināšana. Tas nozinē, ka strādniekus ir jāpieceļ ar pacēlāju pie katra fasādes laukuma tikai vienu 120reizl. Tādā ceļā gan pielietojot lētākus materiālus, gan sa -mazinot darba spēku patēriņu un palielinot darba railbu, var iegūt iespēju ievērojami pazemināt ēku ārsienu siltinā-šanas procesa darbietilpību un pašizmaksas, kā ari attiecl -gi saīsināt šī pasākuma atmaksāšanās laiku.
Izmantotā informācija: 1. "Bayer Polyurethane3” Handbook BAY3R AG Polyurethane Application Research Department. Order Mr. PU 50025 e Bdition 179* E 35 - 7109/847991* Germany, page 103-106. 2. Richtig dSmrnen - BBS - der v/eisse Dāmmstoff. Osterreichische polystyrol-Hartschaumindustrie, Salzburg, Austria, 1993. 3* Gulfiber Boverket3 Byggregler VSrmeisolering. BSA3 K B4-03 1995-03, BrsStter 1992-11, Gullfiber AB, 260 50 Billeaholin, Sverige. 4. Byggboken, Kapitel 4, BSAB, 1993, Maj, Rockwool AB 541 86 3k8vde, Sverige.

Claims (4)

  1. LV 11490 Izgudrojuma formula 1. Ārsienu sutināšanas paņēmiens, kas satur siltumizolācijas materiāla plākšņu slāņa piestiprināšanu pie sienas ārējas plaknes un to aizsargājošā fasādes apdares slāņa uz-klāšanu, kas atšķirās ar to, ka vispirms sagatavo siltumizolācijas elementu, siltumizolācijas plāksnes pio -stiprinot pie cieta materiāla apdares plāksnēm, un pēc tam šo elementu piestiprina pie ēkas ārsienas, piem., ar dībe -ļiem·
  2. 2. Ārsienu siltināšana3 paņēmiens saskaņā ar p.l, kas atšķiras ar to, ka fasādes apdares plāksnes sagatavo lielākas par siltumizolācijas plāksnēm, tās piestiprina pie apdares plāksnēm asimetriski, un siltumizolācijas ele -* mentu piestiprina pie ēkas ārsienas,pārlaipot fasādes plākšņu malas pār iepriekš uzlikto elementu malām.
  3. 3. Ārsienu siltināšanas paņēmiens saskaņā ar p.l vai 2, kas atšķiras ar to, ka siltumizolācijas materiāla plāksnes pie apdares plāksnēm pielīmē, piem·, ar ģipša j avas palīdzību.
  4. 4. Ārsienu siltināšanas paņēmiens saskaņā ar jebkuru iepriekšējo punktu, kas atšķiras ar to, ka par siltumizolācijas slāni izmanto mīkstu materiālu, piem, stikla vai minerālo vati vai kūdru.
LV960131A 1996-04-26 1996-04-26 Wrapping process for warmth-keeping of the external wall LV11490B (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LV960131A LV11490B (en) 1996-04-26 1996-04-26 Wrapping process for warmth-keeping of the external wall

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LV960131A LV11490B (en) 1996-04-26 1996-04-26 Wrapping process for warmth-keeping of the external wall

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LV11490A LV11490A (lv) 1996-08-20
LV11490B true LV11490B (en) 1996-10-20

Family

ID=19736126

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LV960131A LV11490B (en) 1996-04-26 1996-04-26 Wrapping process for warmth-keeping of the external wall

Country Status (1)

Country Link
LV (1) LV11490B (lv)

Also Published As

Publication number Publication date
LV11490A (lv) 1996-08-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5826388A (en) Composite insulating drainage wall system
KR950006574B1 (ko) 모듈러 빌딩 구조체와 빌딩 조립방법
US20060254207A1 (en) Composite roof and wall system -- three in one -- fireproof, insulation, and waterproofing
US9719247B2 (en) Reinforced water-resistant board with traffic coat
CN108678314A (zh) 保温装饰一体板、保温装饰系统及其施工工艺
US6151855A (en) Roofing panel with elastomeric coating and method
KR100274218B1 (ko) 건축물 내, 외장용 칼라록 단열판재와 그의 제조 및 시공방법
US3875715A (en) Prefabricated roofing modules
JP2857634B2 (ja) デッキプレートとgrcパネルとの合成床及び合成屋根の乾式工法
CN215519271U (zh) 一种用于gsy外墙板高低跨变形缝处连接结构
LV11490B (en) Wrapping process for warmth-keeping of the external wall
CN101481927A (zh) 装配式集成房屋构件及集成房屋的构筑方法
CA1222147A (en) Construction system for building with hypocaustic heating system
EP0566562B1 (en) Structure panel and a joint between such panels and method of using and manufacturing the panel
JPS5830460B2 (ja) コンクリ−ト建造物における断熱壁施工法
FI62169C (fi) Utvaendigt nedborstad byggnadsbeklaednad
JPH11241426A (ja) 断熱パネル及び該断熱パネルを用いた断熱構造
DE2451143A1 (de) Verfahren zur auskleidung von feuchtraeumen zum zwecke der rauminnenseitigen waermedaemmung mit rauminnenseitiger dampfsperre mittels grossflaechigen, mehrschichtigen montageelementen
JPH0327145Y2 (lv)
RU2193635C2 (ru) Способ возведения наружной стены монолитного здания и фасадная плита для его осуществления
KR100823300B1 (ko) 콘크리트 골조주택 스틸마감구조 및 방법
RU2132429C1 (ru) Способ возведения стен с плитным утеплителем (варианты)
JP3075123U (ja) 防水工事用の軟質樹脂パネル
JPS5817868B2 (ja) Alc板を用いた下地板及び壁体の迅速施工法
JPS637603Y2 (lv)