LV10374B - Process for producing of kitchen furniture - Google Patents

Process for producing of kitchen furniture Download PDF

Info

Publication number
LV10374B
LV10374B LV940126A LV940126A LV10374B LV 10374 B LV10374 B LV 10374B LV 940126 A LV940126 A LV 940126A LV 940126 A LV940126 A LV 940126A LV 10374 B LV10374 B LV 10374B
Authority
LV
Latvia
Prior art keywords
furniture
modules
width
depth
boards
Prior art date
Application number
LV940126A
Other languages
English (en)
Other versions
LV10374A (lv
Inventor
Sparans Ilmars
Original Assignee
Sparans Ilmars
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Sparans Ilmars filed Critical Sparans Ilmars
Priority to LV940126A priority Critical patent/LV10374B/lv
Publication of LV10374A publication Critical patent/LV10374A/lv
Publication of LV10374B publication Critical patent/LV10374B/lv

Links

Landscapes

  • Assembled Shelves (AREA)

Description

VI2TŪ73S MĒBEĻU IZGATAVOŠANAS PAŅĒMIENS
Izgudrojums attiecas uz sadzīvē lietojamām mēbelēm, it īpaši, uz virtuves mēbeļu izgatavošanas tehnoloģiju.
Ir zināms, piemēram, pārveidojamu mēbeļu, kuras aprakstītas PSSS aut.apl. Nr.1588384, ISK5 A4?B 85/00, 1990.g. , izga5 tavošanas paņēmiens. Šīs mēbeles satur trīs paralēlas sekcijas, divas š^ērssekcijas, kuras ir pārveidojamas ar telpiska šamira palīdzību vairākās atpūtas mēbelēs. Šo mēbeļu izgatavošanas paņēmiens ietver katra atsevišķa paneļa, detaļas, savienotājelementu un šamira elementu izgatavošanu un to mon10 tāšu uzstādīšanas vietā.
Zināmā paņēmiena nepilnība ir tāda, ka tas neparedz mēbeles gabarītu iespējamās variācijas atkarībā no telpas gabarītiem.
Ir zināms arī virtuves skapīša, kura tehniskais risinājums 15 aprakstīts PS2S aut.apl. Nr. 1496765, ISE4 A473 77/00,
1989.g., izgatavošanas paņēmiens (prototips), kurš ietver tā sānu sienu, virsmas paneļa, vairogu paneļu, kā arī durvju, savienotājelementu un citu elementu izgatavošanu un to montāžu uzstādāmajā telpā.
Arī šim paņēmienam piemīt iepriekš minētie trūkumi, jo tas nenodrošina pietiekami efektīgu telpas izmantošanu, kā arī pietiekami lielas variācijas iespējas.
Izgudrojuma mērķis ir palielināt izgatavojamo mēbeļu variāciju skaitu, pilnīgāk izmantojot uzstādīšanas vietas ga25 barītus, vienlaicīgi uzlabojot ekspluatācijas rādītājus.
Izgudrojuma būtība ir tāda, ka saskaņā sr virtuves mēbeļu izgatavošanas paņēmienu, kurš ietver atsevišķu mēbeļu moduļu un elementu izgatavošanu atbilstoši noteiktiem gabarītiem un to montāžu ar savienotājelementu palīdzību uzstādīšanas
3θ vietā, pirms moduļu izgatavošanas un montāžas divus mēbeles gabarītus, piemēram, augstumu un dziļumu, nosaka kā pastāvīgus lielumus, bet trešo gabarītu, piemēram, platumu, kā pakāpeniski mainīgu lielumu, izgatavo pastāvīgo gabarītu virzienos izvietojamos mēbeļu moduļus, piemēram, sānu sienu moduļus un citus dziļumvirzienā izvietojamos mēbeļu moduļus
č. — ar noteikto augstumu un dziļumu, izgatavo vairākas mainīgā gabarīta - platuma - virzienā izvietojamās mēbeļu moduļu grupas ar pakāpeniski izmainītu šī gabarīta lielumu un, izpildot moduļu montāžu, izvēlas no šīm grupām atbilstošos, ar izvēlēto konstrukciju un ar izvēlēto mainīgā gabarīta lielumu saistītos moduļus.
Izgudrojuma būtība ir paskaidrota ar pievienotajiem rasējumiem, kur
ΙΟ
Fig.I ir attēlots izgatavojamus mebeles kopskats aksononetris kā projekcijā,
Fig. 2 Fig.5 Fig.4 ?ig.5 Fig.6 Fig.7 Fig.S Fig.9 Fig.10Fig.IIFig.123Ίδ·Ι3mēceles moduļi ar pastāvīgu augstumu un/vai dziļumu, mēbeles savilcējdēļi ar dažādiem platumiaņ, horizontālie vairogi ar dažādiem platumiem, balsta dēļi ar dažādiem platumi <=>m, plaukti ar dažādiem platumiem, atvilknes ar dažādiem platumiem, šādiem platumiem, atvilkņu fasādes dēļi ar dažādiem platumiem, aizmugures paneļi ar dažādiem platumiem, atšķirīgas konstrukcijas skapītis aksonometriskā projekcijā, kurš izgatavots ar piedāvāto paņēmienu, cits, modificētas konstrukcijas -skapis aksonometriskā projekcijā, kurš izgatavots ar piedāvāto paņēmienu, vēl viens modificētas konstrukcijas skapītis aksonometriskā projekcijā, karš izgatavots ar piedāvāto paņēmienu,
Fig.14— atšķirīgas, modificētas konstrukcijas skapītis aksonometriskā projekcijā, izgatavots ar piedāvāto paņēma enu,
Fig.15- vēl viens modificētas konstrukcijas plauktu skapītis aksonometriskā projekcijā, kurš izgatavots ar piedāvāto paņēmienu.
Virtuves mēbeļu izgatavošanas paņēmiena aprakstam kā piemērs ir izvēlēts divdurvju virtuves skapīša ar divām atvilkām (Fig. cis saī ļus I ) izgatavošanas paņēmiens, iekamais virtuves skapītis sātu; , kuros ir izpildīti atbilstoši sānu sienu moduzgriezumi, padzi55
- 5 ļinājumi un caurumi, piemēram, fiksējošo stiprinātāj elementu un savienotājelementu ievietošanai, kā ari savilcējdēli J. Tas satur ari sānu sienu moduļu I un 2 savilcējdēļus 4. Skapīša apakšējā daļā izvietots horizontālais vai5 rogs 5 un skapīša balstdēlis 6. Skapīša vidusdaļā ir nostiprināts izņemams plaukts 7, bet augšējā daļā - divas horizontāli blakus izvietotas atvilknes 3, pārvietojamas pa atbilstošām vadotnēm (nav attēlotas). Skapīša fasādē paredzētas divas durvis 9, kā arī atvilkņu fasādes dēļi 10, bet pie sa10 vilcējlīstes 3 un horizontālā vairoga 5 ar noteiktu atkāpi piestiptināta kokšķiedru plātne II. Pārēdos mēbeles moduļus izgatavo vai nu no kokšņu.edru plātnēm vai arī no masīvas, koksnes vai saplākšņa, izzāģējot konkrētos moduļus atbilstoši noteiktiem gabarītiem, pie kam divus mēbeles gabarītus, piemēram, augstumu Ξ un dziļumu 3, pirms moduļu izgatavošanas nosaka kā nemainīgus lielumus, bet trešo gabarītu platumu - kā pakāpeniski mainīgu lielumu. Šis gabarīts dažādu platumu moduļiem rasējumos apzīmēts ar;
Lj L + x; L + kx, kur - platums,
L + χ - platums, kurš izmainīts par pakāpeniskās izmaiņas lielumu x, k - izmaiņas lieluma x pastāvīgs koeficients, moduļu, kuri arī ietilpst attiecīgajās mainīga platuma mo25 duļu grupās un izpildīti ar atšķirīgiem, bet tehnoloģiski savstarpēji saistītiem platumiem, gabarīti apzīmēti ar:
L-t·; Lj + x; + kx
I2; I<2 * xi ^2 + k*
Ly, + x/2; + kx/2
-Lņ + x/2> L4 + ^x/2
Ις ļ Ij- + Xļ + XX, kur ar L-, L·-., L-, L^, ir apzīmēti atsevišķie mēbeļu moduļu platumi, atšķirīgi no platuma L, bet tehnoloģiski ietilpstoši šī platuma L moduļu grupā, paliekot nemainīgiem izmai35 ņas lielumam x un koeficientam k.
Saskaņā ar piedāvāto paņēmienu mēbeles sānu sienu moduļus I un 2 (7ig.2) izgatavo ar noteikto pastāvīgo augstumu n un dziļumu 3, bet citus dziļumvirzienā izvietojamos mēbeles
- 4 ΙΟ elementus, piemēran, savilcējlīsti 5, kā arī atvilkņu vadotnes (nav attēlotas) ar pastāvīgu noteikto dziļumu 3. Kārējos mēbeles moduļus, t.i. , tos, kuri paredzēti izvietošanai tās platuavirzienā - saviicējdēļus 4 (Fig.3), horizontālos vairogus 5 (Fig.4), balstdēļus 6 (Fig.5) , plauktus 7 (Fig.δ), atvilknes 3 (Fig.7) , durvis 9 (Fig.2) un atvilkņu fasādes dēļus 10 (Fig.9) , aizmugures plātnes II (Fig.10), kā arī citus moduļus, piemēram, virsmas paneļus (nav attēloti), izgatavo pa grupām ar atšķirīgiem, pakāpeniski izmainīt.i an platumiem. Konkrēti, vienu moduļu 4, 5, 6, 7, 3, 9, 10, II grupu izgatavo ar izvēlēto platumu L vai attiecīgo, tehnoloģiski saistīto platumu Lj, L^, , no kariem saviicējdēļus un vairogus 5 izgatavo ar platumu L, balstdēļus 6 - ar saistīto platumu L-, plauktus 7 - sr citu saistīto platumu , katru no atvilkaim 3 - ar citu tehnoloģiski saistīto platumu L-, katru no durvīm 9 un. atvilkņu fasādes dēļiem IC - ar citu tehnoloģiski saistīto platumu , aizmugures plātni II ar citu saistīto platumu Lq , pie kam durvju 9 un atvilkņu fasādes dēļu 10 augstumu izvēlas, ievērojot kopējo augstumu 3.
Otru moduļu 4-, 5T, c_, 7-, 8-, θτ, 10-, II- grupu izgatavo ar atbilstošo platumu L vai tehnoloģiski saistīto platumu L-, Lc, L-, L^, L-, izmainītu par noteikto lielumu t.i. , saviicējdēļus 4T un vairogus 5- ar platumu L + x, balstdēļus 6- - ar platumu LT + x, plauktus ?- - ar platumu L^ + x, katru no atvilknēm 3- - ar platumu L-* + u/2, katru no durvīm
j. - 9T un atvilkņu fasādes dēļiem I0T - ar.platumu LZi + x/2, katru no aizmugures olāksnēm II- - ar datumu L- + x.
Līdzīgā veidā trešo moduļu 4C , 52, c~, 7?, 8C,
9o, I02
IIO grupu izgatavo ar atbilstošo platumu L vai tehnoloģiski saistīto platumu L- , L?, L-, L^, , izmainītu par lielumu kx, kar k ir skaitlisks koeficients, piemēram, k-I,I; 1,3; 1,5; 2 u tml.
kasējumos ir attēlots, ka šīs grupas saviicējdēļus 4^ un vairogus 5c izgatavo ar platumu - L + kk, balstdēļus 6^ - ar datumu L, + k'<, plauktus 7o - ar platumu + kx, katru no atvilknēm S2 - ar platumu L- + kx/2, katru no durvīm 9- - ar platumu L^ + kx/2, katru no atvilkņu fasādes dēļiem lOg ar platumu + kx/2, aizmugures plātnes platumu + ku.
Līdzīgā veidā izgatavo daudzas citas moduļu grupas.
Pēc tam atkarībā no eksplatācijas telpas un uzstādīšanas vietas gabarītiem izvēlas no šīm grupām atbilstošos, tehnoloģiski saistītos platumu moduļus, piemēram, ar platumu L + kx; LT + kx; L? + kx; L- + k:c/2; L„ + kn/2; + kx, kā arī moduļus I un 2 ar noteikto pastāvīgo augstumu Ξ un. dziļumu 3, moduļus 3 au? nemainīgi noteikto dziļumu 3 un izpilda moduļu montāžu, izmantojot savienotājelementus, stiprinātājelementus u tml.
χ-iedāvātais virtuves mēbeļu, izgatavošanas paņēmiens ļauj izgatavot no iepriekš izgatavotiem moduļiem daudz dažādas konstrukcijas virtuves mēbeļu, variējot ar to atsevišķo moduļu skaitu, ar atsevišķu moduļu neizmantošanu vai citu - neattēlotu moduļu papildus izgatavošanu.
Piemēram, modificētas konstrukcijas skapīti, kurš attēlots fig.II, izgatavo, izvēloties moduļus I un 2 ar nemainīgu augstumu H uA dziļumu £, kā arī moduļus 4, 5, 3, 7, 9, id - no rupas ar atbilstošo izmainīto datumu, neizmantojot atvilknes δ ar fasādes dēļiem Id.
Gitu skapi, kurš attēlots fig.12, izgatavo, izvēloties moduļus ar citu - nemainīgi izvēlētu kopējo augstumu un dziļumu, kā arī iepriekš aprakstītā tipa moduļus - četrus horizontālos vairogus 5, balsta dēli 6, vienu atvilkti ar fasādes dēli IG, trīs plauktus 7, divas durvis 9 - no grupas ar atbilstošo platumu.
Gitu - modificētas konstrukcijas skapīti, kurš attēlots fig.13, izgatavo, izvēloties noteiktā pastāvīgā augstuma H un dziļuma 3 sānu sienu moduļus I un 2, kā arī moduļus savilcējdēļus 4, balsta dēļus 6, piecas atvilinies 3 sr fasādes dēļiem 10 - no grupas ar atbilstošo platumu, pie kam šajā gadījumā noteiktā augstumā H robežās kā mainīgs lielums van tikt noteikts augstumvirzienā izvietoto atvilkņu 3 un iīdz ar to dēļu 10 skaits un augstums.
Pie sienas stiprināmo skapīti, kurš attēlots fig.14, arī izgatavo ar piedāvāto paņēmienu, sv-ēāoties noteiktā
- 6 augstuma sānu sienu moduļus I, 2 un mainīgā platuma moduļu grupu - divus vairogus 5, divus plauktus 7, divas durvis 9.
Gitu - plauktveicLīgu skapīti, kurš attēlots Fig. 15, arī izgatavo ar piedāvāto paņēmienu, izgatavojot iepriekš ap5 rakstītā tipa moduļus I un 2, kā arī modificētus vairogus 5 Kā izriet no iepriekšējā apraksta, ar piedāvāto paņēmienu var izgatavot arī cita tipa virtuves mēbeles, liekamas uz grīdas atsevišķi vai komplektā, ieskaitot skapīti ar izlietni vai bez tā., vai arī skapīšus, stiprināmus pie sienas, dažādās modifikācijās un izpildījumos, nodrošinot neierobežotu variāciju skaitu atkarībā no lietotāja vēlmēm, iespējām un telpae gabarītiem.
Piedāvātais paņēmiens paredzēts rūpnieciskai izmantošanai atsevišķi, virtuves skapīšu vai mēbeļu komplektu izga15 tavošanā.

Claims (3)

1. Virtuves mēbeļu izgatavošanas paņēmiens, ietverošs atsevišķu mēbeļu moduļu un elementu izgatavošanu atbilstoši noteiktiem gabarītiem un to montāžu ar savienotājelementu palīdzību uzstādīšanas vietā, atšķiras ar to, ka
5 pirms moduļu izgatavošanas un montāžas uzstādīšanas vietā divus mēbeles gabarītus nosaka kā pastāvīgus lielumus, bet trešo gabarītu kā mainīgu lielumu, izgatavo pastāvīgo gabarītu virzienos izvietojamos mēbeļu moduļus atbilstoši noteiktiem pastāvīgiem gabarītiem, izgatavo vairākas maiC0 nīgā gabarīta virzienā izvietojamās mēbeļu moduļu grupas, ar pakāpeniski izmainītu gabarīta lielumu un, izpildot moduļu montāžu, izvēlas no šīm grupām atbilstošos, ar izvēlēto konstrukciju un ar izvēlēto mainīgā gabarīta lielumu tehnoloģiski savstarpēji saistītos moduļus.
2. Virtuves mēbeļu izgatavošanas paņēmiens pēc p.I, atšķiras ar to, ka mēbeļu moduļu augstumu un dziļumu nosaka kā pastāvīgus lielumus, bet platumu kā pakāpeniski mainīgu lielumu.
3. Virtuves mēbeļu izgatavošanas paņēmiens pēc p.I un 2, atšķiras ar to, ka mēbeļu sānu sienu moduļus un citus dziļumvirzienā izvietojamos moduļus izgatavo ar noteikto pastāvīgo augstumu un/vai dziļumu, bet mēbeļu platumu nosakošos moduļus izgatavo pa grupām ar pakāpeniski izmainītiem platumiem un, izpildot mēbeļu montāžu, izvēlas
25 no šīm grupām atbilstošos, ar izvēlēto konstrukciju un ar izvēlēto platumu tehnoloģiski savstarpēji saistītos moduļus.
LV940126A 1994-06-17 1994-06-17 Process for producing of kitchen furniture LV10374B (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LV940126A LV10374B (en) 1994-06-17 1994-06-17 Process for producing of kitchen furniture

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LV940126A LV10374B (en) 1994-06-17 1994-06-17 Process for producing of kitchen furniture

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LV10374A LV10374A (lv) 1995-02-20
LV10374B true LV10374B (en) 1996-02-20

Family

ID=19735767

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LV940126A LV10374B (en) 1994-06-17 1994-06-17 Process for producing of kitchen furniture

Country Status (1)

Country Link
LV (1) LV10374B (lv)

Also Published As

Publication number Publication date
LV10374A (lv) 1995-02-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US3347610A (en) Cabinet construction
US6681705B2 (en) Support structure and method of assembly thereof
US3892189A (en) Modular shelf construction
US5364178A (en) File cabinet having a corregated inner framework construction
US7441846B2 (en) Expandable home television cart
GB2527343A (en) Expandable storage structure
EP2890272B1 (en) Cabinet, method for manufacturing a cabinet
US4162113A (en) Composite modular furniture
US20020084726A1 (en) Merchandise display case featuring open sub-frame and interchangeable panels
US5853037A (en) Rectilinear cross-sectional beam furniture, furniture design and furniture production
US5575223A (en) Furniture kit
EP2702899A1 (en) A cabinet, a method for manufacturing the cabinet and a cabinet system
EP1647205B1 (en) Furniture structure for the production of cabinets, bookcases and similar
LV10374B (en) Process for producing of kitchen furniture
US4109981A (en) Cabinet-like furniture unit of cellular structure
US6000874A (en) Furniture system, in particular a kitchen furniture system
US3240545A (en) Knock down cabinet
US3211507A (en) Counter top and removable cabinet assembly
US3066004A (en) Universal furniture construction
EP1617744A1 (en) Modular cupboard structure
US6082843A (en) Supporting framework and kit for constructing house furniture
JPH0249083B2 (lv)
EP0505370A1 (en) Methods for the construction of non-visible holes and their finding, in furniture elements and elements of place separation
US3230025A (en) Cabinet
JP3242646U (ja) 運搬・組立に有効な食器棚ユニット家具