LT6720B - Cementbetonio moduliai pėsčiųjų ir dviračių takams - Google Patents

Cementbetonio moduliai pėsčiųjų ir dviračių takams Download PDF

Info

Publication number
LT6720B
LT6720B LT2019039A LT2019039A LT6720B LT 6720 B LT6720 B LT 6720B LT 2019039 A LT2019039 A LT 2019039A LT 2019039 A LT2019039 A LT 2019039A LT 6720 B LT6720 B LT 6720B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
cement concrete
slab
mixture
sidewalks
cement
Prior art date
Application number
LT2019039A
Other languages
English (en)
Other versions
LT2019039A (lt
Inventor
Audrius VAITKUS
Viktoras VOROBJOVAS
Ovidijus ŠERNAS
Judita GRAŽULYTĖ
Original Assignee
Vilniaus Gedimino technikos universitetas
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Vilniaus Gedimino technikos universitetas filed Critical Vilniaus Gedimino technikos universitetas
Priority to LT2019039A priority Critical patent/LT6720B/lt
Publication of LT2019039A publication Critical patent/LT2019039A/lt
Publication of LT6720B publication Critical patent/LT6720B/lt

Links

Landscapes

  • Road Paving Structures (AREA)

Abstract

Išradimas priskiriamas statybos pramonės sričiai, tiksliau cementbetonio moduliams (plokštėms), naudojamiems pėsčiųjų takams, šaligatviams ar dviračių takams, kuriems keliami specifiniai reikalavimai dydžiui ir storiui bei padidinti ilgaamžiškumo ir sumažinti poreikio priežiūrai reikalavimai. Išradimo tikslas yra sukurti cementbetonio modulius (plokštes), skirtus dviračių ir (arba) pėsčiųjų takųbei šaligatvių dangoms įrengti, pasižyminčius specifiniais reikalavimais dydžiui ir storiui, patogiu ir greitu įrengimu ant įprasto pagrindo, kuris gali būti įrengtas iš - nesurištojo mišinio, cementu arba bituminiu rišikliu surišto mišinio, patogiu ir greitu pakeitimu (remonto atveju), galima skirtinga paviršiaus tekstūra ir atsparumu slydimui bei ilgalaikiškumu ir nedidele savikaina. Cementbetonio modulis (plokštė) (1), skirtas dviračių ir (arba) pėsčiųjų takų bei šaligatvių dangoms įrengti, pagamintas iš cementbetonio mišinio (2) ir įrengtas ant įprasto pagrindo sluoksnio (3), besiskiriantis tuo, kad cementbetonio modulio (plokštės) plotis yra nuo 1,00 m iki 2,00 m, ilgis - nuo 1,50 m iki 2,50 m ir storis - nuo 0,05 m iki 0,10 m bei cementbetonio modulis (plokštė) pagamintas iš cementbetonio mišinio (2), kuris sumaišytas iš įprasto C30/37-C45/50 gniuždymo stiprio klasės cementbetonio į jį pridedant 0,6-1,1 kg/m³ mikro fibrų (pvz., 0,8 kg/m³) ir 3-5 kg/m³ makro fibrų (pvz., 4 kg/m³).

Description

Išradimas priskiriamas statybos pramonės sričiai, tiksliau cementbetonio moduliams (plokštėms), naudojamiems pėsčiųjų takams, šaligatviams ar dviračių takams, kurioms keliami specifiniai reikalavimai dydžiui ir storiui bei padidinti ilgaamžiškumo ir sumažinti poreikio priežiūrai reikalavimai.
Yra žinoma, kad kai valstybinės reikšmės keliuose arba šalia jų rengiami bendri dviračių ir pėsčiųjų takai, jų dangos plotis turi būti ne mažesnis kaip 2,50 m. Mažiausias pėsčiųjų takų plotis priklauso nuo pėsčiųjų eismo intensyvumo grūsties valandomis, ir mažiausias tako dangos plotis turi būti 2,00 m, o pagrįstais atvejais pėsčiųjų tako plotį leidžiama sumažinti iki 1,50 m arba 1,00 m. Mažiausias dviračių tako dangos plotis turi būti 2,50 m, o pagrįstais atvejais dviračių tako dangos plotį leidžiama sumažinti iki 2,00 m (žr. Lietuvos Respublikos aplinkos ministro ir Lietuvos Respublikos susisiekimo ministro 2008 m. sausio 9 d. įsakymu Nr. D1-11/3-3 „Dėl kelių techninio reglamento KTR 1.01:2008 „Automobilių keliai“ patvirtinimo“ patvirtintą kelių techninį reglamentą KTR 1.01:2008 „Automobilių keliai“).
Taip pat, yra žinoma, kad kai gatvėse ir vietinės reikšmės keliuose arba šalia jų rengiami dviračių takai, tai jų dangos plotis turi būti ne mažesnis kaip 1,00 m, jeigu dviračių takas yra vienos eismo juostos arba dangos plotis turi būti ne mažesnis kaip 2,00 m, jeigu dviračių takas yra dviejų eismo juostų. Mažiausias bendrų dviračių ir pėsčiųjų takų dangos plotis turi būti 2,30 m. Mažiausias pėsčiųjų takų dangos plotis turi būti 1,50 m (žr. Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2014 m. birželio 17 d. įsakymu Nr. D1-533 „Dėl statybos techninio reglamento STR 2.06.04:2014 „Gatvės ir vietinės reikšmės keliai. Bendrieji reikalavimai“ patvirtinimo“ patvirtintą statybos techninį reglamentą STR 2.06.04:2014 „Gatvės ir vietinės reikšmės keliai. Bendrieji reikalavimai“).
Yra žinomos cementbetonio plokštės skirtos gatvių, kelių, greitkelių ir automagistralių dangai įrengti, kuomet ant įrengto ir paruošto pagrindo pilamas cementbetonio mišinys ir formuojama danga. Cementbetonio plokštės plotis parenkamas pagal standartinį arba vidutinį atstumą tarp sunkvežimio priekinės arba galinės ašies ratų, pasirenkant mažesnįjį. O cementbetonio plokštės ilgis parenkamas pagal mažesnįjį atstumą tarp sunkvežimio priekinės ir galinės ašies. Tokiu būdu cementbetonio plokštės plotis ir ilgis gali būti nuo 0,50 m iki 3,50 m. Cementbetonio plokštės storis parenkamas pagal deformacijos modulį, nustatytą pagal cementbetonio mišinio gniuždomąjį stiprį, transporto eismo apkrovas, pagrindo kokybę ir grunto rūšį. Šios cementbetonio plokštės gali būti formuojamos ant įprasto pagrindo - nesurištojo mišinio, cementu arba bituminiu rišikliu surišto mišinio (žr. WO 2007/042338 A1, pub. 2007-04-19).
Danga, suformuota iš šių cementbetonio plokščių yra atspari sunkiojo transporto apkrovoms, kadangi visuomet cementbetonio plokštė bus paveikta sunkvežimio vieno rato arba tik vienos važiuoklės apkrova. Tačiau tokio tipo dangos įrengimas yra lėtas procesas, kadangi cementbetonio plokštės formuojamos ant įrengto ir paruošto pagrindo supilant ir tankinant cementbetonio mišinį. Be to, tokios cementbetonio plokščių dangos remontas negalimas pakeičiant pažeistą cementbetonio plokštę, todėl jos remontui būtinas savalaikis eismo ribojimas bei technologiniai procesai ir medžiagos.
Artimiausios yra surenkamosios cementbetonio plokštės skirtos kelio dangai, kuriomis galima vykdyti greitą ir patogią statybą, atlikti jų remontą ir priežiūrą ir kurios yra patvarios ir ekonomiškai efektyvios. Surenkamosios cementbetonio plokštės, kurių kiekvienos plotis yra pritaikytas pagal kelio plotį, gali būti lengvai gabenamos į statybvietę bei naudojant kėlimo įrangą, sumontuotos ant kiekvienos plokštės dalies. Taip pat, kiekvienoje cementbetonio plokštėje yra sumontuoti įdėklai, skirti plokščių blokams tvirtai sujungti. Vandeniui nelaidūs elementai, užkertantys kelią vandens įsiskverbimui į pagrindą, yra įrengti tarp nepertraukiamai sujungtų gretimų plokščių. Todėl kelio dangą sudarytą iš cementbetonio plokščių galima lengvai remontuoti arba pakeisti ekonomiškai efektyviu būdu. Taip pat, kelio dangos paviršių galima pagerinti ir pasiekti tolygų dangos paviršių (žr. US 6688808 B2, pub. 2004-02-10).
Iš šių cementbetonio plokščių suformuota danga pasižymi pakankamu atsparumu sunkiajai transporto apkrovai, tačiau tokia cementbetonio plokščių danga yra per didelės laikomosios gebos nei turi būti dviračių ir (arba) pėsčiųjų tako arba šaligatvio danga, todėl šių cementbetonio plokščių įrengimo kaštai ekonomiškai neefektyvūs tokios paskirties statiniams.
Taip pat, yra žinomos cementbetonio plokštės skirtos greitam kelio dangos įrengimui, o vėliau greitai jų priežiūrai ir remontui. Šios cementbetonio plokštės yra 35 m pločio ir 25-35 cm storio, todėl tam, kad nesideformuotų kelio dangos įrengimo metu arba ją pakeičiant remonto metu, apatinėje plokštės dalyje 5 cm atstumu nuo apatinio paviršiaus įrengtas armatūros tinklas. Taip pat, kiekvienoje cementbetonio plokštėje yra sumontuoti įdėklai, kurie cementbetonio plokštės šonuose nuo paviršiaus išsikišę 20-50 cm, ir kurie skirti plokščių blokams tvirtai sujungti (žr. CN203514143U, pub. 2014-04-02).
Šių cementbetonio plokščių įrengimo ir pakeitimo procesas trunka neilgai, palyginus su statybvietėje formuojamos dangos iš cementbetonio mišinio procesu. Tačiau, šių cementbetonio plokščių storis 25-30 cm ir apatinėje dalyje įrengtas armatūros tinklas, kad nesideformuotų įrengimo, eksploatacijos ir remonto metu. Dviračių ir (arba) pėsčiųjų take arba šaligatvyje danga pakraunama lengvąja apkrova, todėl tinkama 6 cm storio cementbetonio danga, tačiau tokio storio cementbetonio plokštėje įrengti armatūros tinklą sudėtinga ir ekonomiškai neefektyvu, todėl tokių plokščių gamybai reikalingas didelio stiprumo cementbetonio mišinys.
Artimiausias yra didelio stiprumo cementbetonio mišinys skirtas kelių dangai įrengti, kuris ypatingai atsparios didelėms statinėms ir dinaminėms apkrovoms. Toks cementbetonio mišinio stiprumas pasiekiamas pridedant metalo fibrų, kurios sutvirtina karkasą bei užtikrina atsparumą plyšių susidarymui (žr. US6080234A, publ. 2000-06-27 ir US6887309B2, publ. 2005-05-03).
Cementbetonio mišinys su metalo fibromis pasižymi geromis mechaninėmis savybėmis, taip pat geru atsparumu statinėms ir dinaminėms apkrovoms, tačiau dėl metalo fibrų sudėtinga užtikrinti reikiamą cementbetonio plokštės paviršiaus tekstūrą ir sukibimą.
Išradimo tikslas yra sukurti cementbetonio modulius (plokštes), skirtus dviračių ir (arba) pėsčiųjų takų bei šaligatvių dangoms įrengti, pasižyminčius specifiniais reikalavimais dydžiui ir storiui, patogiu ir greitu įrengimu ant įprasto pagrindo - nesurištojo mišinio, cementu arba bituminiu rišikliu surišto mišinio, patogiu ir greitu pakeitimu (remonto atveju), galima skirtinga paviršiaus tekstūra ir atsparumu slydimui bei ilgalaikiškumu ir nedidele savikaina. Išradimo tikslas pasiekiamas vykdant projektą „Modulinės dangos“, finansuotą iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų (projekto Nr. 01.2.2-LMT-K-718-01-0044) pagal dotacijos sutartį su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT).
Šis tikslas pasiekiamas tuo, kad cementbetonio modulio (plokštės) plotis yra 1,00-2,00 m, ilgis - 1,50-2,50 m ir storis - 0,05-0,10 m.
Taip pat, tikslas pasiekiamas tuo, kad cementbetonio moduliai (plokštės) yra be įdėklų ir tarpusavyje nesujungiamos, įrengiamos ant įprasto pagrindo - nesurištojo mišinio, cementu ir (arba) bituminiu rišikliu surišto mišinio, kurio laikomoji geba, nustatyta pagal standarto LST 1360-5 reikalavimus yra: deformacijos modulis EV2 £ 120 MPa, ir (arba) sutankinimo laipsnis, nustatytas pagal standartų LST 1360.6 ir LST EN 1360-2 reikalavimus, yra DPr> 100 %.
Taip pat, tikslas pasiekiamas tuo, kad cementbetonio moduliai (plokštės) turi būti pagaminti iš įprasto cementbetonio mišinio su mikro ir makro fibromis. įprastas cementbetonio mišinys pagaminamas pagal atitinkamus techninius dokumentus ir (arba) standartus, kurio gniuždymo stiprio klasė yra nuo C30/37 iki C45/50. Paprastai tokio cementbetonio mišinio gniuždomasis stipris yra nuo 35 MPa iki 55 MPa, o lenkiamasis stipris nuo 3 MPa iki 6 MPa. Į įprastą cementbetonio mišinį pridedama 0,6-1,1 kg/m3 mikro fibrų (pvz., 0,8 kg/m3) ir 3-5 kg/m3 makro fibrų (pvz., 4 kg/m3). Tokio cementbetonio mišinio su mikro ir makro fibromis mechaninės savybės turi atitikti lentelėje pateiktus reikalavimus:
Savybė Standartas Reikalaujama vertė
Gniuždomasis stipris po 7 parų, MPa LST EN 12690-3 >25,0
Lenkiamasis stipris skeliant po 7 parų, MPa LST EN 12690-5 >3,0
Gniuždomasis stipris po 28 parų, MPa LST EN 12690-3 >37,0
Lenkiamasis stipris skeliant po 28 parų, MPa LST EN 12690-5 >4,0
Taip pat, tikslas pasiekiamas tuo, kad cementbetonio moduliai (plokštės) priklausomai nuo naudojamo cementbetonio mišinio yra 150-200 kg svorio, todėl jos įrengiamos ir esant poreikiui pakeičiamos (remonto atveju) naudojant vakuuminius keltuvus, nereikalingos papildomos metalinės kilpos.
Taip pat, tikslas pasiekiamas tuo, kad cementbetonio modulių (plokščių) paviršius galima pagaminti įvairios tekstūros, tam panaudojant elastines faktūrines matricas. Tokių cementbetonio modulių (plokščių) vidutinis profilio gylis yra 0,4-2,0 mm, o paviršiaus atsparumas slydimui (PTV vertė) £ 45.
Išradime pateikia cementbetonio modulių (plokščių), skirtų dviračių ir (arba) pėsčiųjų takų bei šaligatvių dangoms įrengi, koncepcija iliustruojama pavyzdžiu.
cementbetonio modulio (plokštės) pavyzdys pav. yra pavaizduotas cementbetonio modulis (plokštė) pagal išradimą.
Sukurti cementbetonio moduliai (plokštės) pasižymi geromis mechaninėmis ir eksploatacinėmis charakteristikomis, ilgalaikiškumu ir nedidele savikaina.
Sukurtas išradimas gali būti taikomas dviračių ir (arba) pėsčiųjų takų bei šaligatvių ir kitų eismo zonų, kuriose nevyksta sunkiojo transporto eismas, dangai įrengi.
Turėtų būti suprantama, kad daugybė konkrečių detalių yra išdėstytos, siekiant pateikti pilną ir suprantamą išradimo pavyzdinio įgyvendinimo aprašymą. Tačiau srities specialistui bus aišku, kad išradimo įgyvendinimo pavyzdžių detalumas neapriboja išradimo įgyvendinimo, kuris gali būti įgyvendintas ir be tokių konkrečių nurodymų. Gerai žinomi būdai, procedūros ir sudedamosios dalys nebuvo detaliai aprašyti, kad išradimo įgyvendinimo pavyzdžiai nebūtų klaidinantys. Be to, šis aprašymas neturi būti laikomas apribojančiu pateiktus įgyvendinimo pavyzdžius, o tik kaip jų įgyvendinimas.

Claims (6)

  1. IŠRADIMO APIBRĖŽTIS
    1. Cementbetonio modulis (plokštė) (1), skirta dviračių ir (arba) pėsčiųjų takų bei šaligatvių dangoms įrengti, pagaminta iš cementbetonio mišinio (2) ir įrengta ant įprasto pagrindo sluoksnio (3), besiskirianti tuo, kad cementbetonio modulio (plokštės) plotis yra nuo 1,00 m iki 2,00 m, ilgis - nuo 1,50 m iki 2,50 m ir storis - nuo 0,05 m iki 0,10 m bei cementbetonio modulis (plokštė) pagamintas iš cementbetonio mišinio (2), kuris sumaišytas iš įprasto C30/37-C45/50 gniuždymo stiprio klasės cementbetonio į jį pridedant 0,6-1,1 kg/m3 mikro fibrų (pvz., 0,8 kg/m3) ir 3-5 kg/m3 makro fibrų (pvz., 4 kg/m3).
  2. 2. Cementbetonio modulis (plokštė) (1) pagal 1 punktą besiskiriantis tuo, kad cementbetonio mišinio (2) mechaninės savybės yra:
    gniuždomasis stipris po 7 parų - £ 25,0 MPa, lenkiamasis stipris skeliant po 7 parų - £ 3,0 MPa, gniuždomasis stipris po 28 parų - £ 37,0 MPa, tempimo stipris skeliant po 28 parų - £ 4,0 MPa.
  3. 3. Cementbetonio modulis (plokštė) (1) pagal 1 punktą besiskiriantis tuo, kad cementbetonio modulis (plokštė) (1) įrengiamas ant įprasto pagrindo sluoksnio (3) iš nesurištojo mišinio, cementu arba bituminiu rišikliu surišto mišinio, kai laikomoji geba yra:
    deformacijos modulis Ev2 - £ 120 MPa;
    sutankinimo koeficientas Dpr - £100%.
  4. 4. Cementbetonio modulis (plokštė) (1) pagal 2 ir 3 punktus besiskiriantis tuo, kad cementbetonio modulio (plokštės) (1) paviršiaus vidutinis profilio gylis yra 0,4-2,0 mm, o paviršiaus atsparumas slydimui £ 45.
  5. 5. Dviračių ir (arba) pėsčiųjų takų bei šaligatvių danga, apimanti cementbetonio modulį (plokštę) pagal 1, 2, 3 ir 4 punktus.
  6. 6. Dviračių ir (arba) pėsčiųjų takų bei šaligatvių danga pagal 5 punktą besiskirianti tuo, kad cementbetonio modulis (plokštė) (1) yra be įdėklų ir jie (jos) tarpusavyje nesujungiami.
LT2019039A 2019-06-26 2019-06-26 Cementbetonio moduliai pėsčiųjų ir dviračių takams LT6720B (lt)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2019039A LT6720B (lt) 2019-06-26 2019-06-26 Cementbetonio moduliai pėsčiųjų ir dviračių takams

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2019039A LT6720B (lt) 2019-06-26 2019-06-26 Cementbetonio moduliai pėsčiųjų ir dviračių takams

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LT2019039A LT2019039A (lt) 2020-02-10
LT6720B true LT6720B (lt) 2020-03-25

Family

ID=69399527

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LT2019039A LT6720B (lt) 2019-06-26 2019-06-26 Cementbetonio moduliai pėsčiųjų ir dviračių takams

Country Status (1)

Country Link
LT (1) LT6720B (lt)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
LT6806B (lt) 2020-06-29 2021-03-10 Vilniaus Gedimino technikos universitetas Kompozitinis modulis pėsčiųjų ir dviratininkų eismo zonoms bei jo montavimo būdas

Citations (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US608023A (en) 1898-07-26 blake
US6688808B2 (en) 2002-06-12 2004-02-10 Hee Jang Lee Prefabricated cement concrete slab for road pavement
US6887309B2 (en) 2000-09-01 2005-05-03 Lafarge Highly resistant and ductile fiber concrete
WO2007042338A1 (en) 2005-10-12 2007-04-19 Inversiones Yuste S.A. Improved concrete pavement slabs for streets, roads or highways and the methodology for the slab design
CN203514143U (zh) 2013-09-29 2014-04-02 华南理工大学 一种用于路面快速维修的预制水泥路面板

Patent Citations (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US608023A (en) 1898-07-26 blake
US6887309B2 (en) 2000-09-01 2005-05-03 Lafarge Highly resistant and ductile fiber concrete
US6688808B2 (en) 2002-06-12 2004-02-10 Hee Jang Lee Prefabricated cement concrete slab for road pavement
WO2007042338A1 (en) 2005-10-12 2007-04-19 Inversiones Yuste S.A. Improved concrete pavement slabs for streets, roads or highways and the methodology for the slab design
CN203514143U (zh) 2013-09-29 2014-04-02 华南理工大学 一种用于路面快速维修的预制水泥路面板

Cited By (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
LT6806B (lt) 2020-06-29 2021-03-10 Vilniaus Gedimino technikos universitetas Kompozitinis modulis pėsčiųjų ir dviratininkų eismo zonoms bei jo montavimo būdas
EP3933107A1 (en) 2020-06-29 2022-01-05 Vilnius Gediminas Technical University Composite module for pedestrian and bicycle traffic zones and its building method

Also Published As

Publication number Publication date
LT2019039A (lt) 2020-02-10

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Mohod et al. A comparative study on rigid and flexible pavement: A review
Harrington et al. Guide for roller-compacted concrete pavements
CN103866670B (zh) 一种装配式车载路面及其施工方法
CN1948622B (zh) 聚合物改性水泥孔隙混凝土路面结构及施工方法
RU2407847C2 (ru) Способ получения дорожных покрытий из бетонных плит
LT6720B (lt) Cementbetonio moduliai pėsčiųjų ir dviračių takams
MX2014009409A (es) Metodo de fabricacion de una losa de hormigon con fibra para la pavimentacion de caminos de bajo trafico, losa de hormigon y metodo para pavimentar caminos de bajo trafico.
EA012317B1 (ru) Проезжая часть и дорожное покрытие для проезжей части
CN101096837A (zh) 半柔性复合路面结构及其构筑方法
EP3933107A1 (en) Composite module for pedestrian and bicycle traffic zones and its building method
CN109056449A (zh) 一种可循环利用的临时便道及施工方法
CN101244901A (zh) 一种沥青砂及含有该沥青砂的防水找平联结层
Chang et al. Using precast concrete panels for pavement construction in Indiana
KR101228084B1 (ko) 보도와 도로를 포함하는 노면의 황토 포장재 및 이를 이용한 포장 방법
CN108049312B (zh) 基于新规范的公路及市政工程装配式混凝土板梁设计方法
KR20200082038A (ko) 초고강도 콘크리트 프리캐스트판을 이용한 교량 바닥판 보수방법
AU2020324805B2 (en) A jointless concrete composite pavement
AU2014101042A4 (en) Method of roadway construction
Manjunatha et al. Analysis of Fixed and Variable Rigid Pavements in Comparison for Longevity, Durability and Cost-effectiveness
CN214882670U (zh) 机场装配式道面调平结构
Subramanian Transportation Infrastructure Needs and Developments
CZ34642U1 (cs) Kompozitní kryt vozovky
AU2014101041B4 (en) Concrete pavement panel
Kipyator Cost comparison of concrete versus flexible pavement designs for steep to rolling sections along A104 road (Nakuru-Eldoret)
Tuminienė Research on normative parameters of asphalt mixtures used for the street pavements under the conditions of Lithuania

Legal Events

Date Code Title Description
BB1A Patent application published

Effective date: 20200210

FG9A Patent granted

Effective date: 20200325