LT6806B - Kompozitinis modulis pėsčiųjų ir dviratininkų eismo zonoms bei jo montavimo būdas - Google Patents

Kompozitinis modulis pėsčiųjų ir dviratininkų eismo zonoms bei jo montavimo būdas Download PDF

Info

Publication number
LT6806B
LT6806B LT2020024A LT2020024A LT6806B LT 6806 B LT6806 B LT 6806B LT 2020024 A LT2020024 A LT 2020024A LT 2020024 A LT2020024 A LT 2020024A LT 6806 B LT6806 B LT 6806B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
asphalt
slab
concrete
concrete composite
slabs
Prior art date
Application number
LT2020024A
Other languages
English (en)
Other versions
LT2020024A (lt
Inventor
Audrius VAITKUS
VAITKUS Audrius
Judita GRAŽULYTĖ
GRAŽULYTĖ Judita
Ovidijus ŠERNAS
ŠERNAS Ovidijus
Aja TUMAVIČĖ
TUMAVIČĖ Aja
Original Assignee
Vilniaus Gedimino technikos universitetas
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Vilniaus Gedimino technikos universitetas filed Critical Vilniaus Gedimino technikos universitetas
Priority to LT2020024A priority Critical patent/LT6806B/lt
Publication of LT2020024A publication Critical patent/LT2020024A/lt
Publication of LT6806B publication Critical patent/LT6806B/lt
Priority to EP21179480.5A priority patent/EP3933107A1/en

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01CCONSTRUCTION OF, OR SURFACES FOR, ROADS, SPORTS GROUNDS, OR THE LIKE; MACHINES OR AUXILIARY TOOLS FOR CONSTRUCTION OR REPAIR
    • E01C5/00Pavings made of prefabricated single units
    • E01C5/22Pavings made of prefabricated single units made of units composed of a mixture of materials covered by two or more of groups E01C5/008, E01C5/02 - E01C5/20 except embedded reinforcing materials

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Road Paving Structures (AREA)

Abstract

Išradimo tikslas yra sukurti asfalto-betono kompozitinius modulius (plokštes), skirtus šaligatvių, pėsčiųjų ir dviračių takų dangoms įrengti, pasižyminčius specifiniais reikalavimais matmenims, patogiu ir greitu įrengimu ar pakeitimu, ilgalaikiškumu, atsparumu slydimui, komfortišku eismo atžvilgiu ir nedidele savikaina. Asfalto-betono kompozitinis modulis (plokštė), sudarytas iš 65 mm cementbetonio modulio (plokštė) sluoksnio (2), kuris pagamintas iš įprasto C30/37-C40/50 gniuždymo stiprio klasės cementbetonio į jį pridedant 0,6-1,1 kg/m³ mikro fibrų (pvz., 0,8 kg/m³) ir 3-5 kg/m³ makro fibrų (pvz., 4 kg/m³), įrengto ant įprasto pagrindo (nesurištojo pagrindo sluoksnio, hidrauliniu arba bituminiu rišikliu surištojo pagrindo) sluoksnio (3), užtikrinant statinį deformacijos modulį ne mažesnį kaip 100 MPa bei sutankinimo koeficientą ne mažesnį kaip 100%, besiskiriantis tuo, kad ant cementbetonio modulio (plokštės) yra įrengiamas slidumą mažinantis asfalto mišinio sluoksnis (1), asfalto-betono kompozitinio moduliai (plokštės) yra 4 dydžių, siūlės tarp modulių (plokščių) yra užpildomos sandarikliais.

Description

Išradimas priskiriamas statybos pramonės sričiai, tiksliau asfalto-betono kompozitiniams moduliams (plokštėms), naudojamiems pėsčiųjų ir dviratininkų eismo zonoms (pėsčiųjų takams, šaligatviams, pėsčiųjų ir dviračių takams, dviračių takams), kurioms keliami specifiniai reikalavimai dydžiui ir storiui, padidinti reikalavimai ilgaamžiškumui, slidumo mažinimui, eismo saugos ir judėjimo komforto užtikrinimui. Taip pat, sumažinti statinio priežiūros poreikį bei sąnaudas priežiūrai.
Yra žinoma, kad siekiant užtikrinti saugų pažeidžiamų eismo dalyvių judėjimą labai svarbu įrengti tinkamų parametrų pėsčiųjų ir dviratininkų eismo zonas. Tinkamas paviršinio (lietaus) vandens nuleidimas bei takų dangos, užtikrinančios pakankamą sukibimą bei atsparumą slydimui, ženkliai sumažina eismo įvykių su skaudžiomis pasekmėmis riziką.
Pėsčiųjų takų, aikščių, parkų ir kitų viešųjų erdvių takų paviršius turi būti tvirtas, stabilus, neslidus sudrėkus, ant jo neturi kauptis lietaus vanduo (žr. Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2019 m. lapkričio 4 d. įsakymu Nr. D1-653 „Dėl statybos techninio reglamento STR 2.03.01:2019 „Statinių prieinamumas“ patvirtinimo“ patvirtintą statybos techninį reglamentą STR 2.03.01:2019 „Statinių prieinamumas“). Parenkant dangų tipus ir medžiagas reikia užtikrinti, kad jos turėtų pakankamą ir ilgalaikį rato sukibimą su danga, taip pat pakankamą ilgalaikį atsparumą slydimui. Taip pat reikia atsižvelgti į tai, kad, pėsčiųjų zonos arba takai, ypač prieš vitrinas arba rampose, turėtų reikiamą atsparumą slydimui (žr. Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos direktoriaus 2014 m. vasario 21 d. įsakymu Nr. V-71 „Dėl automobilių kelių dangos konstrukcijos iš trinkelių ir plokščių įrengimo taisyklių JT TRINKELĖS 14 patvirtinimo“ patvirtintas Automobilių kelių dangos konstrukcijos iš trinkelių ir plokščių įrengimo taisykles ĮT TRINKELĖS 14).
Yra žinomos cementbetonio plokštės skirtos gatvių, kelių, greitkelių ir automagistralių dangai įrengti, kuomet ant įrengto ir paruošto pagrindo pilamas cementbetonio mišinys ir formuojama danga. Cementbetonio plokštės plotis parenkamas pagal standartinį arba vidutinį atstumą tarp sunkvežimio priekinės arba galinės ašies ratų, pasirenkant mažesnįjį. O cementbetonio plokštės ilgis parenkamas pagal mažesnįjį atstumą tarp sunkvežimio priekinės ir galinės ašies. Tokiu būdu cementbetonio plokštės plotis ir ilgis gali būti nuo 0,50 m iki 3,50 m. Cementbetonio plokštės storis parenkamas pagal deformacijos modulį, nustatytą pagal cementbetonio mišinio gniuždomąjį stiprį, transporto eismo apkrovas, pagrindo kokybę ir grunto rūšį. Šios cementbetonio plokštės gali būti formuojamos ant įprasto pagrindo - nesurištojo mišinio, cementu arba bituminiu rišikliu surišto mišinio (žr. WO 2007/042338 A1, publ. 2007-04-19).
Danga, suformuota iš šių cementbetonio plokščių yra atspari sunkiojo transporto apkrovoms, kadangi visuomet cementbetonio plokštė bus paveikta sunkvežimio vieno rato arba tik vienos važiuoklės apkrova. Tačiau tokio tipo dangos įrengimas yra lėtas procesas, kadangi cementbetonio plokštės formuojamos ant įrengto ir paruošto pagrindo supilant ir tankinant cementbetonio mišinį. Be to, tokios cementbetonio plokščių dangos remontas negalimas pakeičiant pažeistą cementbetonio plokštę, todėl jos remontui būtinas savalaikis eismo ribojimas bei technologiniai procesai ir medžiagos.
Yra žinomos surenkamosios, skirtos kelio dangai cementbetonio plokštės, kuriomis galima vykdyti greitą ir patogią statybą, atlikti jų remontą ir priežiūrą ir kurios yra patvarios ir ekonomiškai efektyvios. Surenkamosios cementbetonio plokštės, kurių kiekvienos plotis yra pritaikytas pagal kelio plotį, gali būti lengvai gabenamos į statybvietę bei naudojant kėlimo įrangą, sumontuotos ant kiekvienos plokštės dalies. Taip pat, kiekvienoje cementbetonio plokštėje yra sumontuoti įdėklai, skirti plokščių blokams tvirtai sujungti. Vandeniui nelaidūs elementai, užkertantys kelią vandens įsiskverbimui į pagrindą, yra įrengti tarp nepertraukiamai sujungtų gretimų plokščių. Todėl kelio dangą sudarytą iš cementbetonio plokščių galima lengvai remontuoti arba pakeisti ekonomiškai efektyviu būdu. Taip pat, kelio dangos paviršių galima pagerinti ir pasiekti tolygų dangos paviršių (žr. US 6688808 B2, publ. 2004-02-10).
Iš šių cementbetonio plokščių suformuota danga pasižymi pakankamu atsparumu sunkiajai transporto apkrovai, tačiau tokia cementbetonio plokščių danga yra per didelės laikomosios gebos nei turi būti dviračių ir (arba) pėsčiųjų tako arba šaligatvio danga, todėl šių cementbetonio plokščių įrengimo kaštai ekonomiškai neefektyvūs tokios paskirties statiniams.
Taip pat, yra žinomos cementbetonio plokštės skirtos greitam kelio dangos įrengimui, o vėliau greitai jų priežiūrai ir remontui. Šios cementbetonio plokštės yra 3-5 m pločio ir 25- 35 cm storio, todėl tam, kad nesideformuotų kelio dangos įrengimo metu arba ją pakeičiant remonto metu, apatinėje plokštės dalyje 5 cm atstumu nuo apatinio paviršiaus įrengtas armatūros tinklas. Taip pat, kiekvienoje cementbetonio plokštėje yra sumontuoti įdėklai, kurie cementbetonio plokštės šonuose nuo paviršiaus išsikišę 20-50 cm, ir kurie skirti plokščių blokams tvirtai sujungti (žr. CN203514143U, publ. 2014-04-02).
Šio tipo cementbetonio plokštės nepritaikytos lengvos apkrovos eismo zonoms, tokioms kaip pėsčiųjų takai, šaligatviai, dviračių takai.
Yra žinomas didelio stiprumo cementbetonio mišinys skirtas kelių dangai įrengti, kuris ypatingai atsparus didelėms statinėms ir dinaminėms apkrovoms. Toks cementbetonio mišinio stiprumas pasiekiamas pridedant metalo fibrų, kurios sutvirtina karkasą bei užtikrina atsparumą plyšių susidarymui (žr. US6080234A, publ. 2000-06-27 ir US6887309B2, publ. 2005-05-03).
Cementbetonio mišinys su metalo fibromis pasižymi geromis mechaninėmis savybėmis, taip pat geru atsparumu statinėms ir dinaminėms apkrovoms, tačiau dėl metalo fibrų sudėtinga užtikrinti reikiamą cementbetonio plokštės paviršiaus tekstūrą ir sukibimą.
Artimiausi yra cementbetonio moduliai (plokštės), kurie pagaminti iš įprasto cementbetonio mišinio su mikro ir makro fibromis, bei yra be įdėklų ir tarpusavyje nesujungiami, įrengiami ant įprasto pagrindo - nesurištojo mišinio, cementu ir (arba) bituminiu rišikliu surišto mišinio (žr. LT 6720, publ. 2020-03-25).
Prototipas pasižymi specifiniais reikalavimais dydžiui ir storiui, patogiu ir greitu įrengimu ant įprasto pagrindo, patogiu ir greitu pakeitimu (remonto atveju), galima skirtinga paviršiaus tekstūra ir atsparumu slydimui bei ilgalaikiškumu ir nedidele savikaina. Tačiau šių modulių tekstūra nėra gili. Lietaus metu ant pėsčiųjų ir dviratininkų eismo zonų iš cementbetonio modulių (plokščių) patekęs paviršinis (lietaus) vanduo sudaro vandens plėvelę, todėl takai įrengti iš šių modulių gali būti nepakankamo atsparumo slydimui, bei atsiranda rizika pažeidžiamiems eismo dalyviams paslysti bei nukritus susižaloti. Be to, įprastai eismo zonų dangų iš cementbetonio modulių (plokščių) siūlės nėra užsandarinamos, todėl siūlės užsiteršia pašalinėmis medžiagomis bei šiltuoju metų laiku vyksta augalų vegetacija. Be to, tarpai (siūlės) tako dangoje sumažina juo judančių pažeidžiamų eismo dalyvių komfortą.
Įprastinė cementbetonio danga yra lygi ir slidi, ypač esant nepalankioms oro sąlygoms, krituliams, kuomet dėl ant dangos paviršiaus esančio paviršinio (lietaus) vandens sumažėja dangos atsparumas slydimui. Siekiant padidinti atsparumą slydimui pėsčiųjų eismo zonose su betono dangomis dažnai yra atliekamas paviršiaus sušiurkštinimas taikant mechanines priemones, pavyzdžiui, „šluotos“ metodą (žr. Frederick R. Steiner, Kent Butler “Planning and Urban Design Standards, Student Edition”, American Planning Association, 2006). Tai padidina sukibimo charakteristikas, tačiau tokiu būdu gauta betono dangos paviršiaus tekstūra neužtikrina pakankamo paviršinio (lietaus) vandens nutekėjimo, todėl ant tokios dangos paviršiaus formuojasi vandens sluoksnis, mažinantis atsparumą slydimui.
Yra žinoma, kad asfalto dangos paviršiaus tekstūra yra tiesiogiai susijusi su atsparumu slydimui. Nedideli asfalto mišinio užpildo dalelių nelygumai neleidžia susidaryti ištisinei vandens plėvelei, todėl padidėja dangos atsparumas slydimui (žiūr. Malal Kane, Ignacio Artamendi, Tom Scarpas, “Long-term skid resistance of asphalt surfacings: Correlation between Wehner-Schulze friction values and the mineralogical composition of the aggregat”, Wear 303 (2013) 235-243). Asfalto dangos tekstūros gylis yra didesnis nei betono dangos. Asfalto dangų paviršiuje yra grioveliai, kuriais paviršinis (lietaus) vanduo nuteka nuo dangų, todėl esant įprastinio intensyvumo lietui ant takų nesusiformuoja vandens sluoksnis.
Be to, asfalto danga yra tampresnė nei betono danga, todėl asfalto dangos takais yra komfortiškiau judėti tiek pėstiesiems, tiek dviratininkams.
Išradimo tikslas yra sukurti asfalto-betono kompozitinius modulius (plokštes), skirtus pėsčiųjų takų, šaligatvių, pėsčiųjų ir dviračių takų, dviračių takų dangoms įrengti, pasižyminčius specifiniais reikalavimais dydžiui ir storiui, patogiu ir greitu įrengimu ant įprasto pagrindo - nesurištojo pagrindo sluoksnio, hidrauliniu arba bituminiu rišikliu surišto pagrindo sluoksnio - patogiu ir greitu pakeitimu (remonto atveju), ilgalaikiškumu, atsparumu slydimui, komfortišku eismo atžvilgiu ir nedidele savikaina. Išradimo tikslas pasiekiamas vykdant projektą „Modulinės dangos“, finansuotą iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų (projekto Nr. 01.2.2-LMT-K-718-01-0044) pagal dotacijos sutartį su Lietuvos mokslo taryba (LMTLT).
Šis tikslas pasiekiamas tuo, kad gaminami 4 dydžių asfalto-betono kompozitiniai moduliai (plokštės), kurių matmenys parenkami pagal pėsčiųjų ir dviratininkų eismo zonoms keliamus reikalavimus funkcionalumui užtikrinti:
asfalto-betono kompozitinio modulio (plokštės) plotis - 500 mm, ilgis - 1000 mm ir storis - 80 mm;
asfalto-betono kompozitinio modulio (plokštės) plotis - 1000 mm, ilgis - 1000 mm ir storis - 80 mm;
asfalto-betono kompozitinio modulio (plokštės) plotis - 1200 mm, ilgis - 1000 mm ir storis - 80 mm;
asfalto-betono kompozitinio modulio (plokštės) plotis - 1800 mm, ilgis - 1000 mm ir storis - 80 mm;
Taip pat, tikslas pasiekiamas tuo, kad asfalto-betono kompozitiniuose moduliuose (plokštėse) būtų naudojamos cementbetonio moduliai (plokštės) (žr. LT 6720, publ. 2020-0325), kurie yra be įdėklų ir tarpusavyje nesujungiami, įrengiami ant įprasto pagrindo nesurištojo pagrindo sluoksnio, hidrauliniu arba bituminiu rišikliu surišto pagrindo sluoksnio, kurio laikomoji geba, nustatyta pagal standarto LST 1360-5 reikalavimus yra: deformacijos modulis Ev2 > 100 MPa, ir (arba) sutankinimo laipsnis, nustatytas pagal standartų LST 1360.6 ir LST EN 1360-2 reikalavimus, yra DPr ž 100%. Cementbetonio moduliai (plokštės) priklausomai nuo naudojamo cementbetonio mišinio yra 150-300 kg svorio, todėl jie įrengiami ir esant poreikiui pakeičiami (remonto atveju) naudojant vakuuminius arba apspaudžiamuosius keltuvus, t. y. nereikalingos papildomos metalinės kilpos. Šie cementbetonio moduliai (plokštės) turi būti pagaminti iš įprasto cementbetonio mišinio su mikro ir makro fibromis. Įprastas cementbetonio mišinys pagaminamas pagal atitinkamus techninius dokumentus ir (arba) standartus, kurio gniuždymo stiprio klasė yra nuo C30/37 iki C40/50. Paprastai tokio cementbetonio mišinio gniuždomasis stipris yra nuo 35 MPa iki 55
MPa, o lenkiamasis stipris nuo 4 MPa iki 6 MPa. Į įprastą cementbetonio mišinį pridedama 0,6-1,1 kg/m3 mikro fibrų (pvz., 0,8 kg/m3) ir 3-5 kg/m3 makro fibrų (pvz., 4 kg/m3). Tokio cementbetonio mišinio su mikro ir makro fibromis mechaninės savybės turi atitikti 1 lentelėje pateiktus reikalavimus:
lentelė
Savybė Standartas Reikalaujama vertė
Gniuždomasis stipris po 7 parų, MPa LST EN 12690-3 >30,0
Lenkiamasis stipris skeliant po 7 parų, MPa LSTEN 12690-5 ž3,5
Gniuždomasis stipris po 28 parų, MPa LSTEN 12690-3 >45,0
Lenkiamasis stipris skeliant po 28 parų, MPa LSTEN 12690-5 >5,0
Taip pat, tikslas pasiekiamas tuo, kad gamykloje ant gaminamų modulių yra įrengiamas 15 mm storio asfalto mišinio sluoksnis. Asfalto mišinio sudėtį (žr. LT 6724, publ. 2020-04-10) apima užpildų mišinys iš frakcionuotos skaldos ir mineralinių miltelių, sukibimą gerinantis priedas, celiuliozės pluoštas ir polimerais modifikuotas bitumas, kai komponentų santykis masės % yra:
2-5 mm granito skaldos frakcija - 75,0-86,0,
0-2 mm granito skaldos atsijos -7,0-14,0,
mineraliniai milteliai - 1,0-5,0,
sukibimą gerinantis priedas - 0,01 -0,03,
celiuliozės pluoštas - 0,30-0,60,
bitumas - 5,0-6,5.
Taip pat tikslas pasiekiamas tuo, kad minėto užpildų mišinio granuliometrinė sudėtis masės % yra:
išbiros pro 0,063 mm sietą - 3,0-8,0,
išbiros pro 0,125 mm sietą -4,0-9,0,
išbiros pro 0,250 mm sietą -5,0-10,0,
išbiros pro 0,5 mm sietą -6,0-12,0,
išbiros pro 1,0 mm sietą -7,0-13,0,
išbiros pro 2,0 mm sietą -11,0-18,0,
išbiros pro 5,6 mm sietą -85,0-100,0,
išbiros pro 8,0 mm sietą -100,0.
Šie asfalto mišiniai pasižymi geromis mechaninėmis ir eksploatacinėmis savybėmis.
Taip pat, tikslas pasiekiamas tuo, kad tarp asfalto-betono kompozitinių modulių (plokščių) suformuotos siūlės užsandarinamos sandarikliais (bitumo, silikono arba epoksido pagrindu). Tokiu būdu stabilizuojama asfalto dangos briauna bei plokščių sandūros apsaugomos nuo užteršimo pašalinėmis medžiagomis, užkertamas kelias augalų vegetacijai siūlėse. Tokių eismo zonų priežiūra bus paprastesnė. Be to, užsandarinus siūlių tarpus takų danga bus tolygesnė, modulių (plokščių) briaunos saugesnės, o pėsčiųjų ir dviratininkų eismas bus komfortiškesnis. Takai iš asfalto-betono kompozitinių modulių (plokščių) pranašesni už įprastinius paklotus asfalto dangos takus tuo, kad jų įrengimas ir priežiūra paprasčiau įgyvendinama, t.y. nereikalinga įrėminti tako bordiūrais, įrengti galima ir šaltuoju metu laiku.
Išradime pateikta asfalto-betono kompozitinių modulių (plokščių), skirtų dviračių ir (arba) pėsčiųjų takų bei šaligatvių dangoms įrengti, koncepcija iliustruojama pavyzdžiu.
asfalto-betono kompozitinio modulio (plokštės) pavyzdys pav. yra pavaizduotas asfalto-betono kompozitinis modulis (plokštė) pagal išradimą.
Sukurti asfalto-betono kompozitiniai moduliai (plokštės) pasižymi geromis mechaninėmis ir eksploatacinėmis charakteristikomis, ilgalaikiškumu ir nedidele savikaina.
Sukurtas išradimas gali būti taikomas dviračių ir (arba) pėsčiųjų takų bei šaligatvių ir kitų eismo zonų, kuriose nevyksta sunkiojo transporto eismas, dangai įrengti.
Turėtų būti suprantama, kad daugybė konkrečių detalių yra išdėstytos, siekiant pateikti pilną ir suprantamą išradimo pavyzdinio įgyvendinimo aprašymą. Tačiau srities specialistui bus aišku, kad išradimo įgyvendinimo pavyzdžių detalumas neapriboja išradimo įgyvendinimo, kuris gali būti įgyvendintas ir be tokių konkrečių nurodymų. Gerai žinomi būdai, procedūros ir sudedamosios dalys nebuvo detaliai aprašyti, kad išradimo įgyvendinimo pavyzdžiai nebūtų klaidinantys.

Claims (7)

  1. IŠRADIMO APIBRĖŽTIS
    1. Asfalto-betono kompozitinis modulis (plokštė), sudarytas iš 65 mm cementbetonio modulio (plokštė) sluoksnio (2), kuris pagamintas iš įprasto C30/37-C40/50 gniuždymo stiprio klasės cementbetonio į jį pridedant 0,6-1,1 kg/m3 mikro fibrų (pvz., 0,8 kg/m3) ir 3-5 kg/m3 makro fibrų (pvz., 4 kg/m3), įrengto ant įprasto pagrindo (nesurištojo pagrindo sluoksnio, hidrauliniu arba bituminiu rišikliu surištojo pagrindo) sluoksnio (3), užtikrinant statinį deformacijos modulį ne mažesnį kaip 100 MPa bei sutankinimo koeficientą ne mažesnį kaip 100%, besiskiriantis tuo, kad ant cementbetonio modulio (plokštės) yra įrengiamas slidumą mažinantis asfalto mišinio sluoksnis (1), asfalto-betono kompozitinio moduliai (plokštės) yra 4 dydžių, siūlės tarp modulių (plokščių) yra užpildomos sandarikliais.
  2. 2. Asfalto mišinio sluoksnis pagal 1 punktą besiskiriantis tuo, kad jo storis yra 15 mm.
  3. 3. Asfalto mišinys pagal 1 punktą besiskiriantis tuo, kad į jo sudėtį įeina sukibimą gerinantis priedas, celiuliozės pluoštas ir polimerais modifikuotas bitumas, užpildų mišinys iš frakcionuotos skaldos ir mineralinių miltelių, kurį sudaro 2-5 mm granito skaldos frakcija, taip pat 0-2 mm granito skaldos atsijos ir mineraliniai milteliai, kai komponentų santykis masės % yra:
    2-5 mm granito skaldos frakcija - 75,0-86,0, 0-2 mm granito skaldos atsijos -7,0-14,0, mineraliniai milteliai - 1,0-5,0, sukibimą gerinantis priedas -0,001-0,03, celiuliozės pluoštas - 0,300-0,60, bitumas - 5,0-6,5.
  4. 4. Asfalto mišinys pagal 1 punktą besiskiriantis tuo, kad minėto užpildų mišinio granuliometrinė sudėtis masės % yra:
    išbiros pro 0,063 mm sietą - 3,0-8,0, išbiros pro 0,125 mm sietą -4,0-9,0, išbiros pro 0,250 mm sietą -5,0-10,0, išbiros pro 0,5 mm sietą -6,0-12,0, išbiros pro 1,0 mm sietą -7,0-13,0, išbiros pro 2,0 mm sietą -11,0-18,0, išbiros pro 5,6 mm sietą - 85,0-100,0, išbiros pro 8,0 mm sietą -100,0.
  5. 5. Asfalto-betono kompozitinis modulis (plokštė) pagal 1, 2, 3 ir 4 punktus besiskiriantis tuo, kad gaminami keturių dydžių moduliai:
    asfalto-betono kompozitinio modulio (plokštės) plotis - 500 mm, ilgis - 1000 mm ir storis - 80 mm;
    asfalto-betono kompozitinio modulio (plokštės) plotis - 1000 mm, ilgis - 1000 mm ir storis - 80 mm;
    asfalto-betono kompozitinio modulio (plokštės) plotis - 1200 mm, ilgis - 1000 mm ir storis - 80 mm;
    asfalto-betono kompozitinio modulio (plokštės) plotis - 1800 mm, ilgis - 1000 mm ir storis - 80 mm.
  6. 6. Pėsčiųjų takų, šaligatvių, pėsčiųjų ir dviračių takų, dviračių takų danga, apimanti asfalto- betono kompozitinj modulj (plokštę) pagal 1, 2, 3, 4 ir 5 punktus.
  7. 7. Pėsčiųjų takų, šaligatvių, pėsčiųjų ir dviračių takų, dviračių takų danga pagal 6 punktą besiskirianti tuo, kad asfalto-betono kompozitiniai moduliai (plokštės) yra be įdėklų ir jie (jos) tarpusavyje nesujungiami, o siūlės yra užpildomos sandarikliu (bitumo, silikono arba epoksido pagrindu).
LT2020024A 2020-06-29 2020-06-29 Kompozitinis modulis pėsčiųjų ir dviratininkų eismo zonoms bei jo montavimo būdas LT6806B (lt)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2020024A LT6806B (lt) 2020-06-29 2020-06-29 Kompozitinis modulis pėsčiųjų ir dviratininkų eismo zonoms bei jo montavimo būdas
EP21179480.5A EP3933107A1 (en) 2020-06-29 2021-06-15 Composite module for pedestrian and bicycle traffic zones and its building method

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2020024A LT6806B (lt) 2020-06-29 2020-06-29 Kompozitinis modulis pėsčiųjų ir dviratininkų eismo zonoms bei jo montavimo būdas

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LT2020024A LT2020024A (lt) 2021-02-10
LT6806B true LT6806B (lt) 2021-03-10

Family

ID=74498038

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LT2020024A LT6806B (lt) 2020-06-29 2020-06-29 Kompozitinis modulis pėsčiųjų ir dviratininkų eismo zonoms bei jo montavimo būdas

Country Status (2)

Country Link
EP (1) EP3933107A1 (lt)
LT (1) LT6806B (lt)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN114855521A (zh) * 2022-05-30 2022-08-05 中冶华天工程技术有限公司 白改黑路面开挖后回填恢复路面方法

Citations (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6080234A (en) 1995-01-25 2000-06-27 Lafarge Materiaux De Specialites Composite concrete
US6688808B2 (en) 2002-06-12 2004-02-10 Hee Jang Lee Prefabricated cement concrete slab for road pavement
US6887309B2 (en) 2000-09-01 2005-05-03 Lafarge Highly resistant and ductile fiber concrete
WO2007042338A1 (en) 2005-10-12 2007-04-19 Inversiones Yuste S.A. Improved concrete pavement slabs for streets, roads or highways and the methodology for the slab design
CN203514143U (zh) 2013-09-29 2014-04-02 华南理工大学 一种用于路面快速维修的预制水泥路面板
LT6720B (lt) 2019-06-26 2020-03-25 Vilniaus Gedimino technikos universitetas Cementbetonio moduliai pėsčiųjų ir dviračių takams

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR361064A (fr) * 1905-12-06 1906-05-16 Giovanni Antonio Porcheddu Système de fabrication de plaques ou carreaux tronco-pyramidaux en plusieurs couches, avec jointoiement spécial, pouvant servir à la construction de pavés, planchers, toits plats, terrasses, etc., imperméables
GB253602A (en) * 1925-03-19 1926-06-21 Charles Frobisher Improvements in or connected with pavements, floors, linings, surfacings, conduits, chambers, and the like
CN108978388A (zh) * 2018-07-24 2018-12-11 辽宁科技大学 一种装配式抗推移耐盐蚀复合块料路面板及施工工艺
LT6724B (lt) 2019-07-30 2020-04-10 Vilniaus Gedimino technikos universitetas Lengvojo transporto eismo dominavimo triukšmą mažinančios dangos asfalto mišinys

Patent Citations (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6080234A (en) 1995-01-25 2000-06-27 Lafarge Materiaux De Specialites Composite concrete
US6887309B2 (en) 2000-09-01 2005-05-03 Lafarge Highly resistant and ductile fiber concrete
US6688808B2 (en) 2002-06-12 2004-02-10 Hee Jang Lee Prefabricated cement concrete slab for road pavement
WO2007042338A1 (en) 2005-10-12 2007-04-19 Inversiones Yuste S.A. Improved concrete pavement slabs for streets, roads or highways and the methodology for the slab design
CN203514143U (zh) 2013-09-29 2014-04-02 华南理工大学 一种用于路面快速维修的预制水泥路面板
LT6720B (lt) 2019-06-26 2020-03-25 Vilniaus Gedimino technikos universitetas Cementbetonio moduliai pėsčiųjų ir dviračių takams

Non-Patent Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Title
FREDERICK R. STEINER, KENT BUTLER: "Planning and Urban Design Standards, Student Editi", AMERICAN PLANNING ASSOCIATION, 2006
MALAL KANE, IGNACIO ARTAMENDI, TOM SCARPAS: "Long-term skid résistance of asphalt surfacings: Corrélation between Wehner-Schulze friction values and the mineralogical composition of the aggregat", WEAR, 2013

Also Published As

Publication number Publication date
EP3933107A1 (en) 2022-01-05
LT2020024A (lt) 2021-02-10

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Mohod et al. A comparative study on rigid and flexible pavement: A review
Garber et al. Guide to cement-based integrated pavement solutions.
Taher et al. Comparative study of using flexible and rigid pavements for roads: A review study
CN102051848B (zh) Hma/cc复合式路面结构及其建造方法
EP3933107A1 (en) Composite module for pedestrian and bicycle traffic zones and its building method
Mampearachchi Handbook on concrete block paving
EA012317B1 (ru) Проезжая часть и дорожное покрытие для проезжей части
US7524136B2 (en) Method and composition for enhancing the insulating properties of a trafficked surface
KR100991501B1 (ko) 투수콘크리트 및 이를 이용한 도로포장공법
LT6720B (lt) Cementbetonio moduliai pėsčiųjų ir dviračių takams
KR101228084B1 (ko) 보도와 도로를 포함하는 노면의 황토 포장재 및 이를 이용한 포장 방법
KR102236636B1 (ko) 보도용 맨홀 뚜껑 세트
Indhu et al. Experimental investigation of top mix permeable concrete on pedestrian pathway
Authority Manual for Low Volume Roads
Naik et al. A Review Paper on Evaluation of Flexible Pavement Failure
Sultana Extending asphalt pavement life with thin whitetopping
Varamini et al. Design and Field Performance of Cold-Constructed Asphalt Pavements (CCAP) with Gelled Asphalts
Nuriddin o’g’li THE IMPORTANCE OF ROAD COVERINGS IN ROAD CONSTRUCTION, ITS DESIGN AND TYPES
Hein et al. Best practice design for concrete pavers for canadian municipal applications
Pandey et al. DESIGN & ANALYSIS OF CONCRETE PAVEMENT
Ishai Comparative economic-engineering evaluation of concrete block pavements
Marienfeld Geosynthetics and common sense give you design options
Domonkos et al. Basics of a Good Road-Concrete Pavements: Road Scholar Program Part II
Simpson et al. Best practices for bicycle trail pavement construction and maintenance in Illinois
Strynadka et al. Performance Review of the Light-coloured Pavement of the 2009 Front Street Project in Dawson City Yukon

Legal Events

Date Code Title Description
BB1A Patent application published

Effective date: 20210210