LT6255B - Elektromagnetinių bangų tiekimo į uždarą erdvę sistema ir būdas - Google Patents

Elektromagnetinių bangų tiekimo į uždarą erdvę sistema ir būdas Download PDF

Info

Publication number
LT6255B
LT6255B LT2014064A LT2014064A LT6255B LT 6255 B LT6255 B LT 6255B LT 2014064 A LT2014064 A LT 2014064A LT 2014064 A LT2014064 A LT 2014064A LT 6255 B LT6255 B LT 6255B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
signal
radio frequency
closed space
antenna
building
Prior art date
Application number
LT2014064A
Other languages
English (en)
Other versions
LT2014064A (lt
Inventor
Saulius Rudys
JÅ«ras BANYS
Original Assignee
Vilniaus Universitetas
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Vilniaus Universitetas filed Critical Vilniaus Universitetas
Priority to LT2014064A priority Critical patent/LT6255B/lt
Publication of LT2014064A publication Critical patent/LT2014064A/lt
Publication of LT6255B publication Critical patent/LT6255B/lt

Links

Landscapes

  • Building Environments (AREA)
  • Buildings Adapted To Withstand Abnormal External Influences (AREA)

Abstract

Šis išradimas yra susijęs su elektromagnetinių bangų paskirstymo būdu ir sistema, o tiksliau išradimas yra susijęs su elektromagnetinių bangų tiekimu į uždaros erdvės vidų per radijo dažnių signalo mažo pralaidumo struktūrą, naudojant į dielektrinę aplinką patalpintas kryptines antenas.Radijo dažnių diapazono elektromagnetinės spinduliuotės signalo tiekimo pagerinimo per uždarą erdvę ribojančią elektromagnetines bangas slopinančią kliūtį (101, 201) būdui įgyvendinti yra naudojama sistema, kurioje per elektromagnetines bangas slopinančią kliūtį, tokią kaip pastato mūrinę, betoninę ar gelžbetoninę sieną, storą stiklą, žemę ar kitą dangą, skirtas perduoti signalas yra generuojamas signalo generavimo bloke (302), kuris yra uždarą erdvę ribojančio objekto išorėje, ir kur sugeneruotas signalas yra perduodamas į ant uždarą erdvę ribojančio objekto išorinio paviršiaus esančią bent vieną kryptinę anteną (102, 301) bent laidinėmis signalo perdavimo priemonėmis, kur minėta bent viena antena (102, 301) yra priglaudžiamos prie minėtą uždarą erdvę ribojančio objekto, tokio kaip pastato sienos (101), ir yra patalpinama į pastato sienos medžiagai artimos dielektrinės skvarbos medžiagą (103). Sistema taip pat gali apimti kitoje pastato sienos pusėje esantį bent vieną prašviesinimo sluoksnį (106) skirtą dar labiau padidinti sienos pralaidumą radijo dažnio signalui.Kitu išradimo taikymo atveju, elektromagnetinių bangų tiekimo į uždarą, arba bent dalinai uždarą, erdvę, naudojant sistemą, sudarytą iš bent vienos dielektriko aplinkoje (203) esančios antenos (202, 301) ir bent elektromagnetinių bangų generavimo bloko (302), kuris sugeneruotą signalą į minėtą anteną (202, 301) perduoda bent laidais (205, 303), būdas gali būti taikomas georadaruose, kuriuos naudojant radijo signalais yra zonduojama žemė (201), griuvėsiai ir panašios aplinkos.

Description

1
LT 6255 B Išradimo sritis Šis išradimas yra susijęs su elektromagnetinių bangų paskirstymo būdu ir sistema, o tiksliau išradimas yra susijęs su elektromagnetinių bangų tiekimu į uždaros erdvės vidų per radijo dažnių signalo mažo pralaidumo struktūrą, naudojant į dielektrinę aplinką patalpintas kryptines antenas.
Techninio lygio aprašymas
Radijo signalas į uždarą erdvę, tokią kaip pastato patalpą gali patekti įprastai dviem būdais - per pastato langus arba per pastato sienas. Ne visada pastatai turi pakankamo dydžio langus, kai kada ant langų būna sumontuotos elektromagnetinių (EM) bangų sklidimą trukdančios konstrukcijos, tokios kaip smulkios grotos ar metalinis tinklas. Mūrinės, betoninės arba gelžbetoninės sienos smarkiai susilpnina radijo bangas jas atspindėdamos. Kitais atvejais, tokiais kaip georadarų antenų siunčiamų signalų per objektus, sudarytus iš elektromagnetinių bangų mažo pralaidumo medžiagų, atveju, georadarų rezoliuciją ir dinaminį diapazoną mažina dalinis siunčiamų signalų atsispindėjimas nuo objekto paviršiaus, kuomet tarp signalą siunčiančios antenos ir objekto, į kurį ir per kurį turi pereiti siunčiamas signalas, yra tarpas.
Patente Nr. US 6 014 546 (A) yra aprašoma sistema ir būdas, skirti radijo dažnio signalo paskirstymui pastate arba kitoje struktūroje, kuri nėra laidi radijo dažniams. Radijo signalas yra tiekiamas bevieliu būdu iš bazinės stoties į ant pastato esančią anteną imtuvą, iš kurio signalas į pastato vidų yra perduodamas laidu, sujungiant ant pastato esančią antena su pastato viduje esančia antena, kuri paskirsto radijo dažnio signalą pastato viduje. Šios sistemos pagrindinis trūkumas yra tai, kad ant pastato esantį imtuvą reikia sujungti laidu su pastato viduje esančiu signalo paskirstytoju.
Patente Nr. US 6 895 218 (B2) yra aprašomas bevielio signalo perdavimo į pastato vidų ir radijo signalo paskirstymo pastato viduje būdas. Radijo bangų transliatorius gauna bevielį signalą iš bazinės stoties. Transliatorius pakeičia gauto signalo dažnį ir persiunčia jį bevieliu būdu į mobilios stoties sąsajos jungtis, esančias pastato viduje. Pastato viduje esanti mobili stotis pakeičia siunčiamo signalo dažnį į pirminį dažnį ir persiunčia jį mobiliam signalo imtuvui, esančiam pastato viduje. Šio būdo pagrindiniai trūkumai yra signalo gavimas iš bazinės stotie, kuri naudoja 2
LT 6255 B daugiakryptę anteną, kur tam, kad iš bazinės stoties gautas signalas patektų į pastato vidų ir ten būtų tinkamas priimti mobiliais įrenginiais, pastato išorėje esančiame radijo dažnio signalo imtuve pakeisto dažnio signalas turi būti priimtas pastato viduje esančiame imtuve, kuriame signalo dažnis yra pakeičiamas į pradinį dažnį prieš išsiuntimą.
Patente Nr. US 8 121 540 (B1) yra aprašomas bevielio signalo perdavimo į pastatą sistema ir būdas. Naudojama kartotuvų sistema yra suprojektuota pastato išorėje gautą signalą perduoti per stiklą naudojant pastato išorėje ir pastato viduje esančias antenas, kurios vykdo informacijos apsikeitimą. Pagrindiniai trūkumai yra dažnio keitiklių naudojimas, poreikis montuoti anteną pastato viduje, o taip pat sistemos ir būdo taikymas per stiklą.
Patente US 6 771 206 (B2) yra aprašomas bevielio signalo perdavimo į uždarą erdvę būdas ir sistema. Naudojamas įrenginys siunčia elektromagnetinius signalus iš signalo generatoriaus per siuntimo anteną į žemę, tam, kad jie atsispindėję nuo žemės gelmėse esančių objektų, ar ertmių paviršių, grįžtų atgal į įrenginį registravimui. Šio išradimo pagrindinis trūkumas yra tas, kad minėta signalo siuntimo antena yra virš žemės paviršiaus, taip sudarant parazitinius, atsispindėjusius nuo žemės paviršiaus signalus, dėl to sumažėja elektromagnetinių bangų patekimas ant žemėje esančių objektų.
Patentinėje paraiškoje Nr. VV003058850 (A2) aprašomas bevielio ryšio perdavimo tarp pastato išorės ir vidaus pagerinimo prietaisas ir būdas yra artimiausias mūsų išradimui. į pastato vidų per sieną radijo dažnio signalas yra perduodamas per ant pastato esantį, pirminį signalą gaunantį įrenginį, kuris turi bent vieną anteną, skirtą ryšiui su pastato viduje esančia antena, kur minėtame įrenginyje esanti bent viena antena turi reflektorių, skirtą perduoti radijo signalą pastato sienos kryptimi. Pirminį signalą gaunantis pastato išorėje esantis įrenginys turi bent vieną antrą anteną, skirtą ryšiui su radijo signalą siunčiančia ir priimančia bazinės stoties antena. Pagrindinis sistemos trūkumas yra tas, kad antena, nukreipianti radijo dažnio signalą į pastato sieną nėra sumontuota tokios pačios dielektrinės skvarbos medžiagoje kaip ir pastato siena, dėl ko negalima pasiekti maksimalaus stiprumo signalo perdavimo į pastato vidų per pastato sieną.
Visi minėti trūkumai yra pašalinami bevieliu radijo dažnio signalo tiekimu per dalinai arba visiškai uždarą erdvę ribojančią medžiagą, naudojant sistemą, kurioje 3
LT 6255 B per minėtą erdvę ribojančią kliūtį, pavyzdžiui pastato mūrinę, betoninę ar gelžbetoninę sieną, arba žemę, perdavimui skirtas signalas yra generuojamas signalo generavimo įrenginyje, kurio signalas laidais yra perduodamas į ant minėtą erdvę ribojančio objekto bent vieną kryptinę anteną, kurį yra priglaudžiama prie minėtos uždaros erdvės ribojančio objekto paviršiaus ir yra patalpinta į uždaros erdvės ribojančio objekto medžiagai artimos dielektrinės skvarbos medžiagą, kur uždarą erdvę ribojančio objekto vidinis paviršius, priešais kurį yra sumontuojama minėta antena yra padengiamas medžiagos sluoksniu, kurios elektromagnetinių bangų lūžio rodiklis yra mažesnis negu minėtą uždarą erdvę ribojančio objekto paviršiaus elektromagnetinių bangų lūžio rodiklis, tokiu būdu dar labiau padidinant minėtą uždarą erdvę ribojančio objekto pralaidumą radijo dažnio signalui. Išradimo esmė
Radijo dažnių bangų signalas, kuris yra elektromagnetinės (EM) bangos, į uždarą erdvę, tokią kaip pastato patalpą įprastai gali patekti per pastato langus, duris, arba per pastato sienas. Tinkamo radijo dažnio signalo stiprumo užtikrinimas uždarose erdvėse yra svarbi problema kuomet pastatų sienų medžiaga stipriai susilpnina signalą. Ne visada pastatai turi pakankamo dydžio langus, kai kada ant langų būna EM bangų sklidimui trukdančios konstrukcijos, tokios kaip smulkios grotos ar metalinis tinklas. EM bangų sklidimas iš esmės priklauso nuo medžiagos, esančios signalo kelyje, sudarant sąlygas signalui susilpnėti. Viena iš priežasčių yra absorbcija. Jeigu signalas neatsispindi nuo objekto, jo neaplenkia ar nepereina kiaurai jo, tuomet įvyksta visiška signalo absorbcija. Daugelis medžiagų visais atvejais absorbuoja dalį radijo dažnio signalo. Plytinės ir betoninės sienos signalą sugers daug stipriau negu pavyzdžiui gipso pagrindo sienos. Kitas vienas svarbiausių radijo dažnių signalo kokybę įtakojančių efektų yra atspindys. Signalas yra atspindimas nuo bet kokių paviršių, kurių dielektrinė skvarbą skiriasi nuo aplinkos dielektrinės skvarbos. Dažniausiai signalas yra atspindimas nuo lygių paviršių, tokių kaip lygios pastato sienos, kelio danga, vanduo ir pan. Taip pat, kuo labiau signalo sklidimo kryptis yra nutolusi nuo statmens į paviršių - tuo labiau signalas atspindimas, galimas net visiškas atspindys. Kai kada, pavyzdžiui kuomet yra naudojamas mobilaus ryšio slopintuvas, kurio antena yra nukreipta į pastatą, EM bangų atspindys nuo pastato sienų yra ypač nepageidautinas, nes sukelia ryšio trikdžius ten kur nereikia ir mažina signalą ten, kur jis yra reikalingas. 4
LT 6255 B Išradimas yra skirtas spręsti specifines problemas, tokias kaip nepageidaujamas radijo dažnių bangų atspindys nuo kliūčių, tokių kaip pastato paviršiai, nepakankamas signalo lygis vienose ir per didelis signalo lygis kitose patalpose, sabotažo galimybė, atsirandančias diegiant mobilaus ryšio slopintuvus įkalinimo įstaigose. Taip pat išradimas gali būti naudojamas georadarų veikimo atstumo didinimui ir trikdžių kiekio juose mažinimui. Išradimo tikslas yra pateikti radijo dažnių signalą į uždarą erdvę per radijo dažnių signalą atspindinčias medžiagas, kurios riboja minėtą uždarą erdvę, pagerinimo būdą ir sistemą, ypatingai signalo perdavimui per aukštu slopinimo laipsniu pasižyminčias kliūtis, tokias kaip mūrinės, betoninės ar gelžbetoninės sienos, stori stiklai, į specialios paskirties pastatų patalpas, tokias kaip kalėjimų kameras, taip, kad pašaliniams asmenims nebūtų sudarytos galimybės paveikti signalo generavimo ir perdavimo įrangą, o taip pat, kad sistemos įrengimas nereikalautų sienos, ant kurios būtų montuojama sistema, ardymo darbų, tokių kaip sienos kiauras pragręžimas ir panašiai. O tai pat išradimo tikslas yra pateikti radijo dažnių signalą į uždarą erdvę per radijo dažnių signalą atspindinčias medžiagas, kurios riboja minėtą uždarą erdvę, pagerinimo būdą ir sistemą, ypatingai signalo perdavimui per aukštu slopinimo laipsniu pasižyminčias kliūtis kaip žemė.
Siekiant išspręsti minėtas problemas, siūlome naudoti į bent vieną dielektrinę aplinką patalpintą bent vieną kryptinę anteną, kuri turėtų būti prigausta prie uždarą erdvę ribojančios medžiagos paviršiaus, kaip pavyzdžiui mūrinės, betoninės ar gelžbetoninės sienos, stogo, grindų, stiklo, žemės ar panašiai, iš išorinės uždarą erdvę ribojančio objekto pusės. Siūloma naudoti keletą, priklausomai nuo patalpų skaičiaus pastate, antenų, o signalą tarp jų paskirstyti laidinėmis signalo perdavimo priemonėmis, pavyzdžiui laidais ar kabeliais iš radijo dažnių signalą generuojančios bloko. Sistema taip pat gali apimti ir kitus papildomus įrenginius, kurie būtų reikalingi priklausomai nuo taikymo aplinkos.
Trumpas brėžinių figūrų aprašymas
Fig. 1 yra pateikiama antena, kuri yra patalpinta į natūralaus arba dirbtinio dielektriko aplinką ir yra tvirtinama prie pastato paviršiaus;
Fig. 2 yra pateikiama antena, patalpinta į biraus dielektriko, esančio formą lengvai keičiančioje talpoje, aplinką; 5
LT 6255 B
Fig. 3 yra pateikiama radijo dažnio signalo paskirstymo sistemos principinė schema. Išradimo geriausio realizavimo aprašymas EM bangos atsispindi sklisdamos iš vienos aplinkos į kitą aplinką, turinčią kitokią dielektrinę skvarbą. Oro dielektrinė skvarbą ε yra apytiksliai 1, o objektų, tokių kaip pastato sienos - apytiksliai nuo 5 iki 10. Dėl šios priežasties, elektromagnetinės bangos, krintančios į pastato sieną arba panašios dielektrinės skvarbos objektą atsispindės, o pastato, ar kito objekto viduje esančią erdvę pasieks tik dalis bangos energijos. Atspindėtos energijos dalį galima įvertinti naudojant Frenelio formules: statmenos paviršiui bangos atveju, kai krintančios bangos intensyvumas yra /, o atspindėtos yra h, atspindžio faktorius r bus r =
Znv-nzV _ /į \Tz1+n2y I ' (1) kur n = y/εμ yra lūžio rodiklis, μ - magnetinė skvarbą (įprastai //=1). Jei EM banga sklinda oru kurio ni=1 ir krinta į kliūtį, kurios n2=3 , tada r=1/4, o /*=//4. Imant tik pirmą atspindį, nuo kliūties išorinio paviršiaus atsispindėtų ketvirtis EM bangos energijos. Jei banga kristų ne stačiu kampu - atspindys būtų dar stipresnis (galimas net visiškas atspindys). Jei banga sklistų iš aplinkos, kurios lūžio rodiklis ni= n2, tada r =0, o atspindžio nuo išorinio paviršiau visai nebūtų.
Norint išvengti atspindžio nuo tokios kliūties kaip pastato siena, papildomai galima naudoti sluoksnį arba sluoksnius ant pastato sienos (101) bent vidinio ir/arba išorinio paviršiaus, kurie veikia tuo pačiu principu, kaip ir optinių lęšių prašviesinimas, t.y. paprasčiausiu atveju, pastatą reiktu padengti ketvirčio bangos ilgio storio medžiagos sluoksniu, kurio impedansas būtų: ^sluoksn = y/%oro%sienos (2)
Kadangi Ζ~ΐΝε, o εΟΓοβ1, vadinasi £s/uo/<sn=V£s/enos· Tačiau padengti pastatą prašviesinančiu sluoksniu būtų labai brangu. 6
LT 6255 B
Vienu išradimo taikymo atveju, pavyzdžiui, diegiant mobilaus ryšio trukdžių sistemas įkalinimo įstaigose, nuotoliniu būdu spinduliuojamos atspindėtos bangos yra ypač nepageidautinos, kadangi atspindėtas trukdžių signalas patektų už įstaigos ribų, o į įkalinimo įstaigų patalpas patenkantis signalas būtų silpnesnis. Tam, kad būtų išvengti nepageidaujami atspindžiai nuo pastato išorinio paviršiaus ir būtų galima valdyti signalo galią įvairiose pastato vietose yra būtina naudoti prie pastato paviršiaus priglaustas antenas, kurios būtų atsuktos sienos kryptimi. Tačiau yra sudėtinga suprojektuoti anteną, skirtą spinduliuoti į sieną, nes tarp antenos ir sienos atsiranda papildomas atspindys. Siekiant išspręsti šią problemą, antena (102, 301) yra patalpinama į natūralaus arba dirbtinio dielektriko, kurio dielektrinė skvarbą yra artima pastato sienos (101) dielektrinei skvarbai, aplinką (103). Tokiu būdu antenos (102) projektavimo principai nesiskirs nuo ore dirbančių antenų projektavimo principų, nes antena bus izotropinėje, kaip ir oras, aplinkoje (103). Tokiu būdu yra išvengiama EM bangų atspindžių ir taip sukeltų rezonansinių reiškinių, susijusių su parazitiniais atspindžiais nuo sienos (101) išorinio paviršiaus, kas yra ypač aktualu projektuojant antenas. Antenos (102, 301) matmenys Qie proporcingi bangos ilgiui) bus mažesni, nes bangos ilgis λ dielektrinėje yra aplinkoje proporcingas: λ ~1Λ/ε . (3)
Jei aplinkos (103) dielektrinė skvarbą ε yra 4, visi antenos (102) matmenys sumažėtų 2 kartus, o tūris 23 kartų - t,y, 8 kartus. Tam, kad būtų dar labiau pagerintas signalo pralaidumas pro sieną (101), bent vidinėje sienos pusėje gali būti montuojamas atspindį mažinantis sluoksnis (106), kurio dielektrinė skvarbą yra eSiuoKsn=^sienos. o storis - ketvirčio bangos ilgio. Tam, kad būtų sumažinti atspindžiai plačiame dažnių diapazone, turėtų būti taikoma keletas skirtingos dielektrinės skvarbos sluoksnių. Jei antena (102) turi savo reflektorių ar yra kryptinė, tuomet dielektrinę aplinką (103) ribojantis ir antenos išspinduliuotas EM bangas atspindintis metalinis paviršius (104), nėra būtinas. Nenaudojant antenos (102, 301) dielektrinėje aplinkoje (103) ir/arba prašviesinančio sluoksnio (106) iš vidaus, į patalpą per betoninę arba gelžbetoninę sieną (101) patenkantis signalas iš esmės susilpnėja. 7
LT 6255 B
Atsižvelgiant į įkalinimo įstaigų specifiką, radijo bangų tiekimo į pastato vidų sistema apima daugybę prie išorinės pastato sienų (101) pusės priglaustų antenų (102, 301), kurios aprėpia visų naudojamų siųstuvu dažnius, įprastai 0,4-6 GHz ir yra patalpintos dielektrinėje aplinkoje (103), taip pat turi EM bangas atspindintį elementą (104), kaip pavyzdžiui metalinį paviršių, arba kitokio tipo reflektorių, elektromagnetinių bangų generavimo bloką (302), kuris signalą į minėtą anteną (102, 301) perduoda naudojant bent laidinę signalo perdavimo priemonę, kaip pavyzdžiui laidus (105, 303). Sistema taip pat gali apimti ir papildomas signalo apdorojimo priemones, priklausomai nuo sistemos taikymo specifikos. Minėta dielektrinėje medžiagoje (103) esanti antena (102, 301) gali būti montuojama prie iš esmės bet kokios pastato plokštumos (101), kaip pavyzdžiui sienos, lango, stogo, grindų ir panašiai, naudojant mechanines tvirtinimo priemones. Montavimo būdas pastebimos įtakos antenos charakteristikoms neturi. Sistema papildomai gali apimti ir bent vidinėje sienos pusėje montuojamą elektromagnetinių bangų atspindį mažinantį sluoksnį(-ius) (106).
Kitu išradimo taikymo atveju, elektromagnetinių bangų tiekimo į uždarą, arba bent dalinai uždarą, erdvę, naudojant sistemą, sudarytą iš bent dielektriko aplinkoje (203) esančios antenos (202) ir bent į minėtą anteną (202) laidais (205) tiekiamo signalo elektromagnetinių bangų generavimo bloko (302), būdas gali būti taikomas georadaruose, kuriuos naudojant radijo signalais yra zonduojama žemė (201), griuvėsiai ir panašios aplinkos. Georadaras yra prietaisas, generuojantis plataus dažnių spektro signalą, jį spinduliuojantis į žemę ir fiksuojantis atsaką. Pagal atsaką yra nustatoma netolygumų žemėje dydis ir vieta. Kryptinė antena (202) yra patalpinama į lengvai formą keičiančią talpą (204) su joje esančia formą keičiančia, pageidaujamai biria dielektrine medžiaga (203), pavyzdžiui, smėliu. Tokiu būdu būtų yra užtikrinama, kad susidarys tik minimalūs EM bangų atspindžiai nuo žemės paviršiaus (201). Atspindžio faktorius, apskaičiuojamas pagal formulę (1) priklausys nuo to, kiek tiksliai sutampa talpoje (204) esančios medžiagos (203) ir žemės (201) dielektrinės skvarbos, taip pat kiek glaudžiai talpa (204) yra prigludus prie žemės (201) paviršiaus.

Claims (6)

  1. 8 LT 6255 B Išradimo apibrėžtis 1. Elektromagnetinių bangų tiekimo j uždarą erdvę sistema, apimanti uždaros erdvės išorėje esantį radijo dažnių signalo generavimo bloką (302) ir uždaros erdvės išorėje esančią radijo dažnių signalo perdavimo anteną (102, 202, 301) į kurią radijo dažnių signalas iš radijo dažnių signalo generavimo bloko (302) yra perduodamas signalo perdavimo priemonėmis, besiskirianti tuo, kad radijo dažnių signalo perdavimo antena (102, 202, 301), kuri yra priglausta prie objekto išorinio paviršiaus taip, kad signalas būtų tiekiamas objekto išorinio paviršiaus kryptimi, yra patalpinta dielektrinėje medžiagoje (103, 203), kurios dielektrinės savybės yra artimos objekto bent išorinį paviršių sudarančios medžiagos dielektrinėms savybėms.
  2. 2. Elektromagnetinių bangų tiekimo į uždarą erdvę sistema pagal 1 punktą, b esiskirianti tuo, kad sistema papildomai apima ant uždarą erdvę ribojančio objekto bent vidinės dalies, esančios priešais radijo dažnio signalo perdavimo anteną (102, 301) bent vieną medžiagos sluoksnį (106), kurio elektromagnetinių bangų lūžio rodiklis yra mažesnis negu sienos (101) paviršiaus elektromagnetinių bangų lūžio rodiklis.
  3. 3. Elektromagnetinių bangų tiekimo į uždarą erdvę sistema pagal 1 punktą, b esiskirianti tuo, kad radijo dažnių signalo perdavimo antena (202, 301) yra patalpinta į formą keičiančią, pageidaujamai birią dielektrine medžiagą (203), kuri yra formą lengvai keičiančioje talpoje (204).
  4. 4. Elektromagnetinių bangų tiekimo į uždarą erdvę būdas, apimantis radijo dažnių signalo generavimą uždaros erdvės išorinėje pusėje ir minėto radijo dažnių signalo perdavimą į uždarą erdvę per minėtą signalą slopinančią aplinką bevieliu būdu besiskiriantis tuo, kad išorinėje uždaros erdvės pusėje generuojamo radijo dažnių signalo patekimui į uždarą erdvę yra naudojama sistema pagal bet kurį ankstesnį punktą.
  5. 5. Elektromagnetinių bangų tiekimo į uždarą erdvę būdas pagal 4 punktą, b e siskiriantis tuo, kad į uždarą erdvę tiekiamas radijo dažnio signalas yra trukdantis veikti mobilioms ryšio priemonėms signalas.
  6. 6. Elektromagnetinių bangų tiekimo į uždarą erdvę būdas pagal 4 ir 5 punktus, besiskiriantis tuo, kad į pastato vidų tiekiamas mobilių įrenginių signalų blokavimo signalas patenka tik į numatyto pastato vidų.
LT2014064A 2014-05-06 2014-05-06 Elektromagnetinių bangų tiekimo į uždarą erdvę sistema ir būdas LT6255B (lt)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2014064A LT6255B (lt) 2014-05-06 2014-05-06 Elektromagnetinių bangų tiekimo į uždarą erdvę sistema ir būdas

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2014064A LT6255B (lt) 2014-05-06 2014-05-06 Elektromagnetinių bangų tiekimo į uždarą erdvę sistema ir būdas

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LT2014064A LT2014064A (lt) 2015-11-25
LT6255B true LT6255B (lt) 2016-03-10

Family

ID=54547979

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LT2014064A LT6255B (lt) 2014-05-06 2014-05-06 Elektromagnetinių bangų tiekimo į uždarą erdvę sistema ir būdas

Country Status (1)

Country Link
LT (1) LT6255B (lt)

Citations (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6014546A (en) 1996-04-19 2000-01-11 Lgc Wireless, Inc. Method and system providing RF distribution for fixed wireless local loop service
WO2003058850A2 (en) 2002-01-07 2003-07-17 Loranet Nv Device and method for improving wireless outdoor-to-indoor digital communication
US6771206B2 (en) 1999-12-14 2004-08-03 Centre National De La Recherches Scientifique Method for obtaining underground imagery using a ground-penetrating radar
US6895218B2 (en) 2001-10-11 2005-05-17 Sprint Spectrum L.P. Method for in-building distribution using wireless access technology
US8121540B1 (en) 2008-06-05 2012-02-21 Sprint Communications Company L.P. Repeater system and method for providing wireless communications

Patent Citations (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6014546A (en) 1996-04-19 2000-01-11 Lgc Wireless, Inc. Method and system providing RF distribution for fixed wireless local loop service
US6771206B2 (en) 1999-12-14 2004-08-03 Centre National De La Recherches Scientifique Method for obtaining underground imagery using a ground-penetrating radar
US6895218B2 (en) 2001-10-11 2005-05-17 Sprint Spectrum L.P. Method for in-building distribution using wireless access technology
WO2003058850A2 (en) 2002-01-07 2003-07-17 Loranet Nv Device and method for improving wireless outdoor-to-indoor digital communication
US8121540B1 (en) 2008-06-05 2012-02-21 Sprint Communications Company L.P. Repeater system and method for providing wireless communications

Also Published As

Publication number Publication date
LT2014064A (lt) 2015-11-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Frazier Radar surveillance through solid materials
Series Propagation data and prediction methods for the planning of indoor radiocommunication systems and radio local area networks in the frequency range 900 MHz to 100 GHz
Obeidat et al. Indoor environment propagation review
JP2024505881A (ja) スマートリピータシステム
Oh et al. Wave-propagation management in indoor environments using micro-radio-repeater systems
KR20180064951A (ko) 레이더와 반사체를 이용한 직선의 가상펜스 시스템
Suherman Wifi-friendly building to enable wifi signal indoor
CN107271791B (zh) 一种墙壁面向通信基站的室内电磁辐射预测方法
Qasem Enhancing wireless communication system performance through modified indoor environments
LT6255B (lt) Elektromagnetinių bangų tiekimo į uždarą erdvę sistema ir būdas
Haneda et al. Radio channel sounding campaigns in EU H2020 mmMAGIC project for 5G channel modeling
Lamminmäki et al. Radio propagation characteristics in curved tunnels
JP2010050899A (ja) 無線中継装置
Salous et al. IRACON propagation measurements and channel models for 5G and beyond
Qasem et al. Parametric studies in enhancing indoor wireless communication system via environmental modification
Jost et al. A deterministic satellite-to-indoor entry loss model
JP5398637B2 (ja) 無線通信システム
Al-Azzawi et al. Radio-friendly building for efficient signal distribution
MacLellan et al. Residential indoor RF channel characterization
JP3628548B2 (ja) 信号中継装置
Subrt et al. New approach to modeling of diffuse reflection and scattering for millimeter-wave systems in indoor scenarios
JP2007134869A (ja) アンテナ収納ボックス
Avdeev et al. Basic Wave Components Forming a Radio Field in a Hotel-Type Building
Qasem et al. Environmental modification to enhance indoor wireless communication system
Salous et al. COST Action CA15104 Deliverable 9 IRACON concerted radio channel models for 5G and beyond

Legal Events

Date Code Title Description
BB1A Patent application published

Effective date: 20151125

FG9A Patent granted

Effective date: 20160310

MM9A Lapsed patents

Effective date: 20230506