LT5685B - Sija ir jos gamybos būdas - Google Patents

Sija ir jos gamybos būdas Download PDF

Info

Publication number
LT5685B
LT5685B LT2008091A LT2008091A LT5685B LT 5685 B LT5685 B LT 5685B LT 2008091 A LT2008091 A LT 2008091A LT 2008091 A LT2008091 A LT 2008091A LT 5685 B LT5685 B LT 5685B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
metal
formwork
concrete
formworks
beams
Prior art date
Application number
LT2008091A
Other languages
English (en)
Other versions
LT2008091A (lt
Inventor
Saulius Klapatauskas
Original Assignee
Uab "Archiprojektas"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Uab "Archiprojektas" filed Critical Uab "Archiprojektas"
Priority to LT2008091A priority Critical patent/LT5685B/lt
Priority to PCT/LT2009/000013 priority patent/WO2010056096A1/en
Publication of LT2008091A publication Critical patent/LT2008091A/lt
Publication of LT5685B publication Critical patent/LT5685B/lt

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04CSTRUCTURAL ELEMENTS; BUILDING MATERIALS
    • E04C3/00Structural elongated elements designed for load-supporting
    • E04C3/02Joists; Girders, trusses, or trusslike structures, e.g. prefabricated; Lintels; Transoms; Braces
    • E04C3/29Joists; Girders, trusses, or trusslike structures, e.g. prefabricated; Lintels; Transoms; Braces built-up from parts of different material, i.e. composite structures
    • E04C3/293Joists; Girders, trusses, or trusslike structures, e.g. prefabricated; Lintels; Transoms; Braces built-up from parts of different material, i.e. composite structures the materials being steel and concrete
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04CSTRUCTURAL ELEMENTS; BUILDING MATERIALS
    • E04C5/00Reinforcing elements, e.g. for concrete; Auxiliary elements therefor
    • E04C5/01Reinforcing elements of metal, e.g. with non-structural coatings
    • E04C5/06Reinforcing elements of metal, e.g. with non-structural coatings of high bending resistance, i.e. of essentially three-dimensional extent, e.g. lattice girders
    • E04C5/0604Prismatic or cylindrical reinforcement cages composed of longitudinal bars and open or closed stirrup rods

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Composite Materials (AREA)
  • Forms Removed On Construction Sites Or Auxiliary Members Thereof (AREA)
  • Rod-Shaped Construction Members (AREA)
  • Building Environments (AREA)

Abstract

Išradimas skirtas statybos pramonei, konkrečiai gelžbetoninėms su padidinta laikomąja galia ir padidintu atsparumu įvairiems išoriniams poveikiams sijoms gaminti. Sijos susidedančios iš rėmo, armatūros ir betono, rėmas sudarytas iš liekamųjų metalinių kolonų ir vidinių metalinių standumo juostų, arba iš nuimamųjų metalinių klojinių ir vidinių metalinių standumo juostų. Sijos gamybai naudoja klojinius ir metalines standumo juostas. Rėmui gaminti montuoja nuimamuosius ir (arba) liekamuosius išorinius metalinius klojinius ir vidines standumo juostas, sudeda armatūrą, užpila betono mišinius, betonui sukietėjus iki reikiamo stiprumo, nuima nuimamuosius metalinius klojinius, paliekant liekamuosius išorinius metalinius klojinius ir vidines juostas.

Description

Išradimas skirtas statybos pramonei, konkrečiai gelžbetoninėms su padidinta laikomą a galia ir padidintu atsparumu įvairiems išoriniams poveikiams sijoms gaminti.
Žinomų gelžbetoninių sijų gamybai naudoja armatūrą ir betoną. Žinomų gelžbetoninių sijų konstrukcijos formai naudoja medinius klojimus arba formas iš įvairių medžiagų joms lieti (SU1765327,1990-11-12).
Kai sija yra sudėtingos formos, klasikinės gelžbetoninės sijos gamybos būdo trūkumas yra tame, kad ilgai montuoja klojinius, o standartinės sukurtos formos joms lieti yra dažniausiai tiesių formų, todėl formoms gauti yra patiriamos didelės darbo sąnaudos. Norint gauti grakščias ir aptakias sijų formas, naudoja medinius klojinius, todėl taisyklinga forma be paklaidos praktiškai neįmanoma (labai didelės medžiagų ir darbo sąnaudos). Gaminant erdvėje lenktą siją naudojant medinius klojinius, sijos išorinė dalis yra daugiau ar mažiau kampuota ir praranda taisyklingą geometrinę formą. Žinomų gelžbetoninių sijų laikomoji galia yra du komponentai: betonas ir armatūra. Todėl didelių gabaritų sijų skerspjūvis būna labai didelis ir didelio savojo svorio. Kai sijos skerspjūvis ir ilgis yra labai dideli, konstrukcija yra labai sunki ir vizualiai labai didelė. Tokia sija praranda grakštumą ir perduoda į pagrindą dideles apkrovas. Žinomų standartinių, klasikinių gelžbetoninių sijų forma dažniausiai yra tiesių elementų ir priklausomai nuo apkrovos ir sijos ilgio yra didelio skerspjūvio. Kai klasikinės gelžbetoninės sijas naudoja iš pastato išsikišusiems elementams gaminti (balkonams, terasoms, išsikišusioms pastato dalims ir kitiems panašios paskirties elementams), priklausomai nuo išsikišusios dalies ilgio didžiausias jų trūkumas - didelis skerspjūvis ir didelis savas sijos konstrukcijos svoris.
Išradimo tikslas yra sukurti siją kuri būtų didesnės laikomosios galios, mažesnio skerspjūvio, apsaugota nuo bet kokio išorinio poveikio, bet kokios formos. Pagaminti siją pigiomis medžiagų ir mažomis darbo sąnaudomis. Trumpinti gamybos ir montavimo procesą. Mažinti sijos skerspjūvį ir savos konstrukcijos svorį. Mažomis darbo sąnaudomis išgauti lengvas, aptakias, grakščias ir taisyklingas sijos geometrines ir erdvines formas. Padidinti sijos laikančiąją galią nedidinant jos skerspjūvio ir konstrukcijos savojo svorio.
Pritaikyti sijos konstrukciją bet kokiai paskirčiai: laikančiosioms sijoms, sąramoms, atraminėms sijoms, balkonams, išsikišusioms iš pastato dalims, laiptasijoms, laiptatakiams ir kitiems elementams gaminti. Eksploatuoti siją bet kokiomis sudėtingomis ir agresyviomis eksploatacijos sąlygomis. Apsaugoti siją nuo atmosferos poveikio, karščio ar šalčio įtakos, gaisro poveikio, cheminio poveikio, žemės drebėjimo poveikio, išorinių fizinių ir smūginių poveikių. Pasiekti maksimalų sijos ilgaamžiškumą ją eksploatuojant.
Išradimo esmė yra ta, kad sijos susidedančios iš rėmo, armatūros ir betono, rėmas sudarytas iš išorinių metalinių klojinių ir vidinių metalinių standumo juostų. Išoriniai metaliniai klojiniai gali būti liekamieji metaliniai klojimai arba išoriniai metaliniai klojimai gali būti nuimamieji metaliniai klojiniai.
Sijos gamybai naudoja klojimus ir metalines standumo juostas. Rėmui gaminti montuoja nuimamuosius ir (arba) liekamuosius išorinius metalinius klojimus ir vidines standumo juostas, sudeda armatūrą, užpila betono mišiniu, betonui sukietėjus iki reikiamo stiprumo, nuima nuimamuosius metalinius klojimus, paliekant liekamuosius išorinius metalinius klojimus ir vidines standumo juostas.
Pateikti sijos konstrukcijos pavyzdžiai, kurie aprašomi remiantis paveikslais, kuriuose:
Fig. 1 (a-b) - sija, kurios rėmas sudarytas iš liekamųjų metalinių klojinių: a)- skerspjūvis; b) - išilginis pjūvis A;
Fig. l(c-d) - sija, kurios rėmas sudarytas iŠ nuimamųjų metalinių klojinių ir vidinės metalinės standumo juostos:
c) - skerspjūvis; d) - išilginis pjūvis B;
Fig. 1 (e—f) - sija, kurios rėmas sudarytas iš liekamųjų metalinių klojinių ir vidiniės metalininės standumo juostos:
e) - skerspjūvis; f) - išilginis pjūvis C;
Fig. 2(a-b) - sija, kurios rėmas sudarytas iš liekamųjų metalinių klojinių: a)- skerspjūvis; b) - išilginis pjūvis A;
Fig. 2(c—d) - sija, kurios rėmas sudarytas iš nuimamųjų metalinių klojinių ir vidinių metalinių standumo juostų:
c) - skerspjūvis; d) - išilginis pjūvis B;
Fig. 2(e—f) - sija, kurios rėmas sudarytas iš liekamųjų metalinių klojinių ir vidinių metalinių standumo juostų:
e) - skerspjūvis; f) - išilginis pjūvis C;
Fig. 3(a—b) - sija, kurios rėmas sudarytas iš liekamųjų metalinių klojinių: a)- skerspjūvis; b) - išilginis pjūvis A;
Fig. 3(c-d) - sija, kurios rėmas sudarytas iš nuimamųjų metalinių klojimų ir vidinių metalinių standumo juostų:
c) - skerspjūvis; d) - išilginis pjūvis B;
Fig. 3(e-f) - sija, kurios rėmas sudarytas iš liekamųjų metalinių klojimų ir vidinių metalinių standumo juostų:
e) - skerspjūvis; f) - išilginis pjūvis C;
Fig. 4(a-c) - pateiktos kelios iš daugelio galimų, sijų formos: a) - elipsė plokštumoje; b) - arka plokštumoje; c) - lenkta erdvėje;
Fig. 1 - Fig. 3(a-b) pavaizduotos sijos, kurių rėmas sudarytas ir liekamųjų metalinių klojinių. Šioje konstrukcijoje gamina ir montuoja tik liekamuosius metalinius klojimus. Gaminant šio tipo siją sumontavus klojimus (1), atsižvelgiant į sijos konstrukcijos paskirtį, ilgį ir skerspjūvį Fig. 1 - Fig. 3 (a), (c), (e) apkrovas ir kitus poveikius, yra montuojama atitinkamų geometrinių charakteristikų ir atitinkamos klasės armatūra (3) arba metaliniai strypai (3). Sumontavus klojimus (1) ir armatūrą (3), konstrukcija užpilama atitinkamo tankio, struktūros ir klasės, jei būtina ir nuo aplinkos poveikio klasės betonu (2). Šios konstrukcijos sijos laikomoji galia priklauso nuo trijų laikomosios galios komponentų liekamųjų metalinių klojinių (1), armavimo (3) ir betono (2). Šio tipo konstrukcija yra gera tuo, kad nedidinant sijos skerspjūvio ir savojo konstrukcijos svorio priklausomai nuo panaudotų liekamųjų metalinių klojinių (1) storio pasiekiama pakankamai didelė laikomoji galia. Pigiomis medžiagų ir darbo sąnaudomis išgaunama bet kokia lengva sijos forma Fig. 4(a-c), o reikalui esant ir lengva, grakšti erdvinė forma Fig, 4c. Šio tipo konstrukcija gerokai atsparesnė už klasikinę gelžbetoninę konstrukciją fiziniam poveikiui (smūgiams, vibracijai, žemės drebėjimui ir kt. poveikiams). Šios konstrukcijos sija su atitinkamo storio metalo struktūros ir klasės metaliniais liekamaisiais klojiniais papildomai apklijuota priešgaisrinėmis medžiagomis ir padengta tinku yra labai atspari gaisrui, nes sijos armavimas ir betonas yra apsaugotas nuo atviros liepsnos metalo lakštu šiuo atveju liekamuoju metaliniu klojinių, priešgaisrine nedegia medžiagą tinku bei atitinkamais dažais.
Fig. 1 - Fig, 3(c-d) pavaizduotos sijos, kurių rėmas sudarytas ir nuimamųjų metalinių klojinių su vidinėmis standumo metalinėmis juostomis. Šioje konstrukcijoje gamina ir montuoja liekamuosius metalinius klojinius ir vidines standumo metalines juostas. Šio tipo konstrukcijos sijų gamyba ir montavimas palyginus su Fig. 1 - Fig. 3(a-b) tipo sijomis yra sudėtingesnė. Gaminant šio tipo siją sumontavus klojinius (1) yra montuojamos vidinės metalinės standumo juostos (l1), atsižvelgiant į sijos paskirtį, ilgį ir skerspjūvį Fig. 1 - Fig. 3 (a), (c), (e) apkrovas ir kitus poveikius, montuoja atitinkamų geometrinių charakteristikų ir atitinkamos klasės armatūrą (3) arba metalinius strypus (3). Sumontavus klojimus (1), standumo juostas (l1) ir armatūrą (3), konstrukciją užpila atitinkamo tankio, struktūros ir klasės, jei būtina ir nuo aplinkos poveikio klasės betonu (2). Fig. 1 - Fig. 3(c-d) tipo sijoms gaminti metalinius klojimus (1) naudoja tik sijos formai gauti, ploni ir žemų geometrinių charakteristikų ir žemos klasės, nes betonui (2) pilnai sukietėjus, metalinius klojimus (1) nuo sijos nuima. Sijos betono mišinio (2) kietėjimo laikas priklauso nuo betono (2) tankio, struktūros ir klasės. Fig. 1 - Fig. 3(c-d) konstrukcijos sijos laikomoji galia priklauso taip pat, kaip ir Fig.l - Fig.3(a-b) tipo sijos nuo trijų laikomosios galios komponentų - vidinių metalinių standumo juostų (l1), armavimo (3) ir betono (2). Šios sijos konstrukcija yra sudėtingesnė už Fig. 1 - Fig. 3(a-b) sijos konstrukciją dėl vidinių standumo metalinių juostų (l1) gamybos, jos montavimo ir dėl to, kad betonui (2) sukietėjus nuo sijos klojimus (1) nuima. Sijos formai Fig. 4(a-b) gauti galimybės tokios pat, kaip ir Fig. 1 - Fig. 3(a-b) ar Fig. 1 - Fig. 3(e-f) (dideli gabaritai, grakšti, lengva erdvinė forma). Metalinius klojimus (1) nuo sijos nuima, kai veikia tiesioginis atmosferos poveikis (lietus, saulė, šaltis ir kt. atmosferos poveikiai) metalo lakštą šiuo atveju klojimus (1) veikia korozija, kad nereikėtų klojinių gaminti iš brangaus metalo ar saugoti jų nuo korozijos brangiomis medžiagomis, klojimus (1) nuimama, o dėl laikomosios galios palieka tik vidinės standumo metalines juostas (l1)· Tačiau jei sija reikalinga ypatingo stiprumo, naudojant atmosferos poveikiui atsparius klojinius (1), pavyzdžiui, atitinkamos geometrinės sudėties ir klasės nerūdijančio plieno klojinius (1), klojinius (1) palieka. Paliekant nerūdijančio plieno klojinius (1), konstrukcija tampa, Fig. 1 - Fig. 3(e-f).
Fig. 1 - Fig. 3(e-f) pavaizduotos sijos, kurių rėmas sudarytas ir liekamųjų metalinių klojinių su vidinėmis standumo metalinėmis juostomis. Šioje konstrukcijoje gamina ir montuoja liekamuosius metalinius klojinius ir vidines standumo metalines juostas. Šio tipo konstrukcijos sijų gamyba ir montavimas palyginus su Fig. 1 - Fig. 3(c-d) tipo sijomis yra paprastesnė, nes nereikia nuimti metalinių klojinių (1), tačiau sudėtingesnė už Fig.l Fig.3(a-b) tipo sijos konstrukciją nes reikia gaminti ir montuoti, kaip ir Fig. 1 - Fig. 3(c-d) tipo sijų vidines standumo metalines juostas (l1). Tačiau Fig. 1 - Fig. 3(e-f) tipo konstrukcijos sijos už Fig. 1 - Fig. 3(a-b) ir (c-d) tipo sijas yra gerokai didesnės laikomosios galios. Gaminant Fig. 1 - Fig. 3(e-f) tipo siją sumontavus klojinius (1) montuoja vidinės standumo metalines juostas (l1). Atsižvelgiant į sijos konstrukcijos paskirtį, ilgį ir skerspjūvį Fig. 1 - Fig. 3 (a), (c), (e), apkrovas ir kitus poveikius, montuoja atitinkamų geometriniiĮ charakteristikų ir atitinkamos klasės armatūrą (3) ar metalinius strypus (3). Sumontavus metalinius klojinius (1), metalines standumo juostas (l1) ir sijos armatūrą (3) ar metalinius strypus (3), konstrukciją užpila atitinkamo tankio, struktūros ir klasės, jei būtina ir nuo aplinkos poveikio klasės betonu (2), Fig. I - Fig. 3 (e-f) tipo sijoms gaminti priešingai Fig. I - Fig. 3(c-d) tipo sijų konstrukcijai, šios konstrukcijos klojimai (l) yra liekamieji ir naudojami ne tik sijos formai Fig. 4(a-c) gauti, bet ir laikančiąja! galiai didinti, bei apsaugai nuo įvairių išorinių poveikių funkcijai atlikti. Atsižvelgiant į sijos paskirtį ir ją veikiančius poveikius, metalinius klojinius (l) gamina iš atitinkamo storio bei atitinkamos geometrinės sudėties ir klasės metalo lakšto. Fig. I - Fig. 3(e-f) tipo konstrukcijos sijos laikomoji galia priklauso nuo keturių laikomosios galios komponentų: liekamųjų-klojinių (l), vidinių standumo metalinių juostų (l1), armavimo (3) ir betono (2). Šios sijos konstrukcija yra sudėtingesnė už Fig. I - Fig. 3 (a-b) sijos konstrukciją - dėl vidinės standumo metalinės juostos (l1) gamybos ir jos montavimo, bet paprastesnė priklausomai nuo sijos skerspjūvio Fig. 1 - Fig. 3 (a), (c), (e) už Fig. 1 - Fig. 3(c-d) tipo sijos konstrukciją nes nereikia nuimti metalinių klojinių (1). Sijos formai gauti Fig. 4(a-c) galimybės tokios pat kaip ir Fig. 1 - Fig. 3(a-b) ar (c-d) tipo (dideli gabaritai, grakšti ir lengva bet kokia forma). Jei šios konstrukcijos sija eksploatuojama lauko sąlygomis, kai veikia tiesioginis atmosferos poveikis (lietus, saulė, šaltis ir kt. atmosferos poveikiai) metalo lakštą šiuo atveju metalinius klojinius (1) veikia korozija. Kai Fig. 1 - Fig. 3(e-f) tipo konstrukciją veikia tiesioginis atmosferos poveikis ir konstrukcijos reikalavimai mažas skerspjūvis Fig. 2(e) mažas savos konstrukcijos svoris, klojinių (1) gamybai naudoja atmosferos poveikiui atsparius atitinkamos geometrinės struktūros ir klasės metalo lakštus, šiuo atveju klojinius (1) pvz: nerūdijantį plieną. Palyginus pagal gamybos būdąsu-Fig, 1 Fig. 3 (c-d) tipo konstrukcija, kai nėra veikiama tiesioginio atmosferos poveikio ir nereikia naudoti nerūdinančio plieno klojinių (1), Fig. 1 - Fig. 3(e-f) tipo sija yra pigesnė ir pritaikoma pagal paskirtį dažniau nei Fig. 1 - Fig. 3(c-d) tipo sija, nes nereikia nuimti metalinių klojinių (1). Šio tipo konstrukcijos forma Fig. 4(a-c) yra gaunama lengva, grakšti ir jei reikia erdvinė Fig. 4(c) taip pat lengvai, kaip ir Fig. 1 - Fig. 3(a-b) ar (c-d) tipo. Gaminant šio tipo siją panaudojus atitinkamas medžiagas yra taip pat atspari, kaip ir Fig. 1 - Fig. 3(a-b) ar (c-d) tipo tiesioginiams atmosferos, cheminiams bei gaisro poveikiams. Fig.
- Fig. 3(e-f) tipo konstrukcija yra ypatingai atspari fiziniam poveikiui (smūgiams, vibracijai, žemės drebėjimui ir kt. poveikiams).
Sijų. metaliniai klojimai gali būti gaminami iš metalo lakšto ir ceche ir statybos objekte, kur bus montuojami. Kadangi metalinis lakštas yra lengvai valcuojamas, gaminant iš jo klojinius pigiomis darbo sąnaudomis yra gaunamos aptakios ir taisyklingos geometrinės formos bei erdvinės klojinių detalės. Jei gaminama sija yra sudėtingos ar erdvinės formos, metaliniai klojimai gali būti gaminami ir ceche ir statybos objekte, tačiau jei tokia sija yra didelių gabaritų, siją montuoja statybos objekte. Metalinių klojinių montavimo technologija yra labai paprasta (lėgo principas). Kiekviena klojinio detalė iš eilės nuo 1 iki n skaičiaus sunumeruojamos gaminant, o montuojant reikia tik laikytis numeracijos eiliškumo. Montuojant vidines standumo metalines juostas ir metalinius klojinius glaudžia vienas prie kito ir tarpusavyje priklausomai nuo sijos formos jungia taškinėmis, ištisinėmis siūlėmis ar kitu virinimo ar sujungimo būdu. Sijos montavimo principas nėra deklaruojamas - montuoti galima atsižvelgiant į palankesnę situaciją montavimui nuo 1-n arba n-1. Sumontavus metalinius klojinius, priklausomai nuo konstrukcijos skerspjūvio sudėties, montuoja vidinės standumo metalinės juostas, montuoja armatūra arba metalinius strypus, galiausiai konstrukciją užpila atitinkamo tankio, struktūros ir klasės, jei būtina ir nuo aplinkos poveikio klasės betonu. Jei gaminama sija yra nesudėtingos formos (tiesi, lenkta plokštumoje), bet didelių gabaritų, tada metalinius klojinius ir jei reikia vidines metalines standumo juostas ir sijos armavimą gamina ceche, tačiau norint išvengti sijos transportavimo didelių darbo sąnaudų, betono mišinį užpila objekte. Jei sija yra nepriklausomai nuo formos ir nedidelių gabaritų, sija gali būti pilnai pagaminama ceche. Metalinių liekamųjų klojinių šiuo atveju jei reikia sijos apdailą daro pasirinktinai. Pagal atskirą technologiją betoną nutepa metalą rišančiomis medžiagomis, glaisto arba tinkuoja statybiniu paprastu glaistu ar tinku ir dažo paprastais (sienų ar lubų) dažais, arba glaisto metalo glaistu ir dažo metalui dažyti skirtais dažais. Sija gali būti ir apklijuojama, atsižvelgiant į siją veikiančius išorinius poveikius, statybinėmis apdailos medžiagomis (gipso kartonu, dekoratyviomis medžio plokštėmis ir kitomis medžiagomis). Nuėmus nuo sijos metalinius klojinius, siją glaisto arba tinkuoja statybiniu glaistu ar tinku ir dažo atitinkamais pagal tinkamas eksploatacijai sąlygas dažais. Jei konstrukcijai yra dideli reikalavimai priešgaisrinėms sąlygoms, siją papildomai priešgaisrinei apsaugai apklijuoja specialiomis gaisrui atspariomis medžiagomis, po to jei reikia, daro apdailą.
Nauja sijos konstrukcija yra pranašesnė už klasikinę gelžbetoninės sijos konstrukciją tuo, kad nedidinant sijos skerspjūvio ir savojo konstrukcijos svorio priklausomai nuo panaudotų liekamųjų klojinių ir konstrukcijos vidinių metalinių standumo juostų storio 7 pasiekiama gerokai didesnė laikomoji galia. Pigiomis medžiagų ir darbo sąnaudomis gaunama bet kokia lengva forma, o reikalui esant ir lengva grakšti erdvinė sijos forma. Nauja sijos konstrukcija yra atsparesnė cheminiam ir gaisro poveikiui, atsparesnė fiziniam poveikiui (smūgiams, vibracijai, žemės drebėjimui ir kitiems poveikiams).

Claims (3)

  1. IŠRADIMO APIBRĖŽTIS
    1. Sija, susidedanti iš rėmo, armatūros ir betono, besiskirianti tuo, kad rėmas
    5 sudarytas iš išorinių metalinių klojimų ir vidinių metalinių standumo juostų.
  2. 2. Sija, pagal 1 punktą, besiskirianti tuo, kad išoriniai metaliniai klojiniai yra liekamieji metaliniai klojimai.
  3. 3. Sija, pagal 1 punktą, besiskirianti tuo, kad išoriniai metaliniai klojiniai yra nuimamieji metaliniai klojiniai.
    10 4. Sijos gamybos būdas, naudojant klojimus, besiskiriantis tuo, kad rėmui gaminti montuoja nuimamuosius ir (arba) liekamuosius išorinius metalinius klojimus ir vidines standumo juostas, sudeda armatūrą užpila betono mišiniu, betonui sukietėjus iki reikiamo stiprumo, nuima nuimamuosius metalinius klojimus, paliekant liekamuosius išorinius metalinius klojimus ir vidines standumo juostas.
LT2008091A 2008-11-13 2008-11-13 Sija ir jos gamybos būdas LT5685B (lt)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2008091A LT5685B (lt) 2008-11-13 2008-11-13 Sija ir jos gamybos būdas
PCT/LT2009/000013 WO2010056096A1 (en) 2008-11-13 2009-10-20 Beam and method of production thereof

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2008091A LT5685B (lt) 2008-11-13 2008-11-13 Sija ir jos gamybos būdas

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LT2008091A LT2008091A (lt) 2010-06-28
LT5685B true LT5685B (lt) 2010-09-27

Family

ID=41656803

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LT2008091A LT5685B (lt) 2008-11-13 2008-11-13 Sija ir jos gamybos būdas

Country Status (2)

Country Link
LT (1) LT5685B (lt)
WO (1) WO2010056096A1 (lt)

Citations (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
SU1765327A1 (ru) 1990-11-12 1992-09-30 Научно-исследовательский институт строительной физики Лестничный блок подземного пешеходного перехода

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US947514A (en) * 1908-10-19 1910-01-25 Frank W Stevens Concrete floor construction.
GB556806A (en) * 1942-03-06 1943-10-22 Dixon John Formwork or centering for moulded in situ beams columns and like members
DE202006019905U1 (de) * 2006-05-06 2007-06-14 Thyssenkrupp Gft Gleistechnik Gmbh Verbundbauteil

Patent Citations (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
SU1765327A1 (ru) 1990-11-12 1992-09-30 Научно-исследовательский институт строительной физики Лестничный блок подземного пешеходного перехода

Also Published As

Publication number Publication date
LT2008091A (lt) 2010-06-28
WO2010056096A1 (en) 2010-05-20

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US8627616B2 (en) Pre-fabricated ribbed panel to be installed either in a horizontal, vertical or inclined condition
EP2295665A1 (en) Composite panel for civil, industrial and residential building, particularly for curtain walls, floor slabs and roofing panels in prefabricated buildings
US9487943B2 (en) Component building system
US20070101675A1 (en) Method of constructing a building, such building, and wall and floor elements for use therein
LT5672B (lt) Laiptatakis ir jo gamybos būdas
US20190323235A1 (en) Pre-shaped form construction components, system, and method of construction using the same
JP6456973B2 (ja) 韓屋及び木造住宅を現代建築に導入した建築構造
WO2011127522A1 (en) A method of forming a structural element and a method of building a structure
EP1736609B1 (en) System for construction with pre-fabricated panels, and pre-fabricated panel
LT5685B (lt) Sija ir jos gamybos būdas
ES2912902T3 (es) Elemento de construcción prefabricado y sistema de construcción prefabricado
KR100992038B1 (ko) 콘크리트 충진형 건축부재
WO2012060863A2 (en) Wall panel construction and method for in situ assembly
WO2016051258A1 (en) Prefabricated monobloc panel
ES2275389B1 (es) Mejoras introducidas en el objeto de la solicitud de patente española n. 200400682 por "sistema de construccion a partir de paneles prefabricados y panel prefabricado utilizado".
US20050166504A1 (en) Wall system
CN111206674A (zh) 一种装配预制构件房屋及其建造方法
US20100050555A1 (en) Building Component and Method
RU106911U1 (ru) Облицовка стенового ограждения зданий
US20220275639A1 (en) Structural wall having exogenous structure with reticulated frame
KR20040030756A (ko) (철판)으로 테두리를 보강한 콘크리트 블록
Muthukumar et al. Experimental Study of Pre-Engineered Wall Panel
JP2006283327A (ja) 外断熱プレストレスト建築用構造体
IT202000013930A1 (it) Casseforme a perdere prefabbricate con o senza armatura.
RU138426U1 (ru) Несъемная декоративная опалубка из стали (варианты)

Legal Events

Date Code Title Description
MM9A Lapsed patents

Effective date: 20111113