LT5047B - Naujas kėnio aliejaus panaudojimas kosmetikoje - Google Patents
Naujas kėnio aliejaus panaudojimas kosmetikoje Download PDFInfo
- Publication number
- LT5047B LT5047B LT2002131A LT2002131A LT5047B LT 5047 B LT5047 B LT 5047B LT 2002131 A LT2002131 A LT 2002131A LT 2002131 A LT2002131 A LT 2002131A LT 5047 B LT5047 B LT 5047B
- Authority
- LT
- Lithuania
- Prior art keywords
- oil
- skin
- cosmetic
- use according
- bath
- Prior art date
Links
Landscapes
- Cosmetics (AREA)
- Medicines Containing Plant Substances (AREA)
- Medicinal Preparation (AREA)
Abstract
Kėnio aliejus yra nespecifinio veikimo biologiškai aktyvi medžiaga, kuri vartojama kaip dezinfekuojanti, kosmetinė arba gydomoji medžiaga ir naudojama gamyboje preparatų, skirtų įvairių susirgimų gydymui. Šiame išradime pateikiamas gryno kosmetiniokėnio aliejaus naujas panaudojimas gydomojoje kosmetikoje.ą
Description
Šis išradimas yra skirtas naujam kėnio aliejaus panaudojimui, t. y. gryno 5 natūralaus kosmetinio kėnio aliejaus panaudojimui kosmetikos srityje.
Kėnio aliejus yra plataus nespecifinio veikimo spektro biologiškai aktyvi medžiaga, kuri naudojama medicinoje, kosmetikoje, sanitarijoje ir kitose srityse. Jis gaunamas distiliuojant vandens garais sibirinio kėnio (Abies sibirica Ledeb) spyglius arba jaunus ūglius, arba iš jų ekstrahuojant kėnio aliejų nepoliariniais tirpikliais. Tai įo ekologiškai švarus produktas, nes gaunamas iš sibirinio kėnio, kuris auga tik ypatingai švaraus oro vietose Sibire, Tuvoje ir kitur. Jis pagrindinai sudarytas iš natūralių riebalinių ir eterinių aliejų, dar turi vitaminų, aminorūgščių ir mikroelementų. Tiek iš kėnio, tiek ir iš kitų spygliuočių medžių išskirtų eterinių aliejų platus poveikio spektras paaiškinamas tuo, kad juose randama iki 100 biologiškai aktyvių komponentų. Viso pasaulio mokslininkų dėka pavyko iš kėnio ir pušų aliejaus išskirti tik 35, o iš eglės 45 komponentus. Kai kurie iš jų yra nustatyti skysčių-dujų chromatografijos būdu ir yra tokie: 7-bornilacetatas, citralis, 2-a-pinenas, 4-βpinenas, miricenas, kamienas, chamazulenas, 8-borneolis ir kt. Pastarasis ypatingai pasižymi stipriomis bakteriostatinėmis, priešuždegiminėmis ir kitomis savybėmis.
Taip pat ištirta, kad vienas iš komponentų A3-trikarenas dažnai sukelia alergiją, todėl reikia ypatingai griežtai stebėti aliejaus distiliacijos procesą [J. A. Poltavčenko, Chimiko-farmacevtičeskij žurnal, 1981, Nr. 3; (rusų kalba)]. Paprastai pagaminamas toks kėnio aliejus, kuris alergijos nesukelia. Vienintelė jo kontraindikacija yra ta, kad jis yra embriotoksiškas ir nepatartinas vartoti nėščioms moterims.
Dėka kėnio aliejuje esančių daugybės biologiškai aktyvių gydomųjų medžiagų, jis rekomenduojamas kaip saugi ir efektyvi priemonė panaudojimui kosmetikoje.
Iš technikos lygio žinomas RU patentas Nr. 2135154 (publikuotas 1999-0827), kuriame aprašomas kosmetinis ir gydomasis kremas Zdorovje, susidedantis iš propolio, saulėgrąžų aliejaus, mentolio, kėnio aliejaus ir lanolino, pasižymintis dideliu biologiniu aktyvumu.
Iš RU patento Nr. 2134571 (publikuoto 1999-08-20) ir RU patento Nr. 2138248 (publikuoto 1999-09-27) žinomi, atitinkamai, kosmetinis preparatas “Troya” ir kosmetinis agentas “Troya”, skirti odos valymui su dezinfekuojančiu efektu, kurie sudaryti pagrindinai iš ženšenio biomasės, moliuskų hidrolizato, vandens, spirito ir natūraliųjų priedų, tame tarpe ir kėnio aliejaus. Jie tinka visų rūšių odos (tame tarpe ir rankų) valymui ir tonizavimui. Pasižymi geromis kosmetinėmis savybėmis ir tinka net herpio gydymui.
RU patente Nr. 2135155 (publikuotame 1999-08-27) pateikiamos biocidų priemonės, susidedančios iš lygių dalių propolio ekstrato, natūraliųjų antialerginių aliejų (tame tarpe kėnio aliejaus) ir biocidinės medžiagos ir skirtos kaip kosmetinė ir gydomoji priemonė alerginei odai.
Taip pat žinomas Rusijos patentas Nr. 2142787 (publikuotas 1999-12-20), to kuriame pateikta kosmetinė kaukė, šalia kitų sudedamųjų dalių, turinti kėnio aliejaus ir kitokių aliejų mišinio, skirta nuvalyti drėgmę nuo odos paviršiaus ir tuo pačiu išvalyti odą.
Iš technikos lygio aišku, kad kėnio aliejus panaudojamas tik kosmetinių produktų sudėtyse.
Šio išradimo tikslas - praplėsti gryno kėnio aliejaus pritaikymą gydomojoje kosmetikoje. Gydomoji kosmetika apima odos priežiūrą ir Įvairių odos defektų sausumo, raukšlių, pigmentacijos sutrikimų ir kt. profilaktiką ir gydymą. Tam tikslui naudojamos įvairios higieninės, gydomosios priemonės, tokios kaip įvairios fizioterapinės procedūros bei medikamentai.
Oda dengia visą žmogaus kūną, ji yra svarbi ir įdomiai sudaryta kūno dalis.
Žmogaus odos plotas yra apie 1,5-2 kvadratiniai metrai, jos masė, neskaitant poodžio, 3-5 kilogramai, storis 0,5-4 milimetrai. Odos ir atskirų jos sluoksnių storis įvairiose kūno vietose labai nevienodas. Odos sandara yra taip pat gana sudėtinga. Einant nuo odos paviršiaus gilyn, randami trys pagrindiniai odos sluoksniai:
1) paviršutinis sluoksnis arba epidermis; jis sudarytas iš 5 sluoksnių ir turi nuostabią savybę regeneruotis;
2) tikroji oda arba derma; ir
3) poodis arba hipoderma.
Oda yra riba tarp organizmo ir aplinkos; ji kartu ir skiria organizmą nuo aplinkos, ir jungia su ja. Ji gana greitai reaguoja tiek j pakitimus organizme, tiek ir pakitimai odoje atsiliepia organizmui. Taigi, tarp organizmo ir odos yra glaudus ryšys. Odos atliekamos funkcijos yra tokios svarbios, kad žmogus be odos negali gyventi. Pagrindinis jos uždavinys yra apsaugoti organizmą nuo kenksmingų aplinkos poveikių. Kuo intensyviau neigiami aplinkos veiksniai veikia organizmą, tuo odos apsauginiai įtaisai atitinkamai, sustiprėja. Pavyzdžiui, stipriai ir nuolat veikiant odą saulės spinduliams, pigmento kiekis didėja, šviesos filtras odoje darosi tankesnis, oda patamsėja. Nuolat spaudžiama, trinama, užgaunama oda sustorėja, darosi šiurkšti ir jautri.
Nežiūrint to, kad visi žmonės turi tą pačią bazinę odos struktūrą, kiekvienas žmogus turi truputį skirtingas odos savybes ir audinio kokybę. Odos sluoksnių komponentai yra pagrindas to, kaip kiekvieno žmogaus oda turi būti prižiūrima, kad ji atrodytų švari, sveika ir graži. Tinkamai prižiūrint veido odą siekiama kiek galint ilgiau įo išlaikyti ją jauną, skaisčią, elastingą ir gražią. Veido oda kiek skiriasi nuo kitų kūno vietų odos. Joje yra daugiau kraujo indų, todėl sužeidimai arba išbėrimai veide gyja greičiau, negu kur kitur. Veido odoje yra daug prakaito ir riebalinių liaukų, todėl ji greit užsiteršia dulkėmis, mikrobais ir kitokiais nešvarumais iš aplinkos. Veido odos priežiūra daug priklauso ir nuo to, ar oda yra normali, ar sausa, ar riebi, ar jautri muilui ir vandeniui.
Kosmetiniais susirgimais yra vadinami tie odos susirgimai, kurie kenkia žmogaus išvaizdai, bet dažniausiai nėra pavojingi jo sveikatai. Šie susirgimai ir pakitimai, ypač ryškūs, labai slegia žmogų, verčia vengti viešumos ir žmonių. Kosmetiniai odos susirgimai ir pakitimai labai dažnai parodo kai kuriuos viso organizmo sutrikimus. Tik normali, sveika oda yra graži. Susirgus arba senstant organizmui, nukenčia ir jo oda; ji netenka elastingumo, normalaus atspalvio, ji gali pasidaryti sausa, šiurkšti, spuoguota ir pan.
Daugelį aukščiau minėtų odos nepageidaujamų būsenų galima išvengti arba odai padėti vartojant gryną kosmetinį kėnių aliejų. Tai natūralus pačios gamtos subalansuotas eterinių aliejų, vitaminų, aminorūgščių ir mikroelementų kompleksas, skirtas švelniai odos priežiūrai, kurį oda pasisavina labai lengvai. Kadangi odoje yra daugybė nervų galūnių ir smulkiųjų kraujagyslių, todėl kėnio aliejus perteikia savo teigiamą fiziologinį poveikį j odą ją dirgindamas, jis prasiskverbia per odą, susikaupia poodyje, sustiprina kraujotaką ir iššaukia teigiamas odos reakcijas.
Šiame išradime pateikiamas naujas kėnių aliejus panaudojimas kaip idealios kosmetinės priemonės, naudojamos vandens procedūrose, padedančiose per trumpą laiką atsikratyti raukšlių ir odos suglebimo. Šios savybės ypač išryškėja išsimaudžius vonioje, j kurią įlašinta 5-10 lašų šio aliejaus. Vonios kambaryje pasklinda malonus spygliuočių kvapas ir po 15-20 minučių apima lengvumo, jaunatviškumo pojūtis, pranyksta nuovargis ir stresas. Ilgesnis buvimas vonioje padeda atpalaiduoti raumenis, skatina užmigimą. Kūno oda tampa švelni, stangri ir atjaunėjusi. Vonias kartojant, pagerėja kraujo apytaka, padidėja organizmo tonusas, stabdomas senėjimo procesas, oda pamaitinama, pranyksta odoje vykstantys uždegiminiai procesai.
Kosmetinis kėnio aliejus taip pat gali būti vartojamas tiesiogiai jį tepant ant odos arba ant pažeistų odos vietų. Jis greitai jaunina ir šviežina odą, skatina smulkių žaizdelių gijimą, o taip pat sudiržusios, šiurkščios odos regeneraciją.
įo Esant šiurkščiai arba suskeldėjusiai rankų odai, namų sąlygomis galima pasigaminti puikią rankų apsaugos priemonę, susidedančią iš 1 šaukšto kosmetinio kėnio aliejaus, 1 šaukštelio medaus ir 1 šviežio kiaušinio trynio. Viską gerai išmaišius, reikia palaikyti parą šaldytuve, o po to vartoti tepant ant švarių rankų pagal poreikį. Stebimas greitas rankų odos būsenos pagerėjimas.
Kosmetinis kėnio aliejus siūlomas kaip nepamainoma kūno masažo priemonė prieš pirtį arba po jos. Juo galima masažuoti skaudamas kūno vietas arba sutrauktus raumenis. Dėl greito kėnio aliejaus įsisavinimo, kūnas tampa jaunas, stangrus, žmogus jaučiasi fiziškai ir emociškai atsigavęs.
Kėnio aliejų siūloma vartoti garinėse pirtyse, įlašinant jo keletą lašų į vandenį, užpilamą ant įkaitusios vietos, kad susidarytų padidintas garų kiekis. Tai išbandė daugelis UAB Leogena“ klientų, besilankančių šios firmos pirtyje. Tiek vyrai, tiek ir moterys po tokios pirties jautėsi ypatingai gerai, džiaugėsi atjaunėjusia švelnia oda. Kėnio aliejus padeda greičiau atsiverti odos poroms, skatina greitesnį prakaitavimą, o sklindantis malonus spygliuočių kvapas ramina nervų sistemą, taip palengvindamas bendrą organizmo būseną.
Šiame išradime vartojamas kosmetinis kėnio aliejus yra gaminamas iš Krasnojarsko krašte ir kituose Rytų Sibiro rajonuose augančių kėnių spyglių ir jaunų ūglių. Jį tiekia firma Almeda (Rusija). Tai nespecifinio veikimo biologiškai aktyvus ekstraktas, pasižymintis puikiomis kosmetinėmis savybėmis.
Kosmetinio kėnio aliejaus preparato fizikiniai-cheminiai rodikliai pateikti žemiau.
Spalva: skaidri, be vandens priemaišų ir kitokių nuosėdų; spalva gali kisti nuo bespalvės iki šviesiai gelsvos arba žalsvos.
Kvapas: būdingas kėniui kvapas (be jokių pašalinių atspalvių).
Tankis: 20±2 °C temperatūroje: 0,894-0,902 g/cm3 .
Lūžio rodiklis: 20±2 °C temperatūroje: 1,472-1,496.
Rūgščiu kiekis: 0,5-1,0 mg KOH/1 kg produkto.
Monoterpeninių angliavandenilių suma sudaro ne mažiau už 35 %, bornilacetato kiekis sudaro ne mažiau už 33 %.
Galiojimo laikas: jeigu kėnio aliejus atitinka aukščiau nurodytus rodiklius, tai jo galiojimo laikas yra trys metai (OCT13-221-86 Maslo pichtovoje, Rusija).
Žemiau pateikti išradimo įgyvendinimo pavyzdžiai išradimo apimties įo neapriboja, o tik paaiškina išradimą.
pavyzdys
Moteris D.P, 45 metų amžiaus, kurį laiką stebėjusi savo veido odą, buvo ja nepatenkinta, nes matė raukšles lūpų srityje, o oda buvo bespalvė, praradusi jaunystę. Minėtai moteriai pasiūlyta po vakarinio higieninio tualeto ištepti veidą kosmetiniu kėnio aliejumi. Jau ryte ji pastebėjo, kad apie lūpas smulkios raukšlelės yra dingusios, veido spalva atsigavusi, veido išvaizda pajaunėjusi. Ši moteris sakiusi, kad tai jai padėjo atgauti dvasios pusiausvyrą. Kėnio aliejų ji naudojo toliau kaip puikią kosmetinę priemonę.
2 pavyzdys
Vyras V. M., 42 metų, būdamas jautrios odos įvairiems temperatūros pokyčiams, įprasta garine ar sauso garo pirtimi praktiškai negalėdavo naudotis. Jam pasiūlyta garinė pirtis su kėnio aliejumi. Dėl pagreitinto porų atsidarymo ir iššaukto greitesnio prakaitavimo, jam pirtyje galima buvo būti žymiai trumpesnį laiką, garai su kėnio aliejumi teigiamai veikė į jo odą, po pirties odos jautrumas ir skausmingas raudonumas nebuvo labai ryškiai išreikšti, vyriškis neatsisakė toliau naudotis pirtimi su kėnio aliejumi.
Claims (7)
- IŠRADIMO APIBRĖŽTIS5 1. Kėnio (Abies sibirica Ledeb) aliejaus panaudojimas kosmetinėms ir gydomosioms vandens procedūroms.
- 2. Panaudojimas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad kėnio aliejų naudoja vonioms.
- 3. Panaudojimas pagal 2 punktą, besiskiriantis tuo, kad kėnio įo aliejaus j vonią deda 5-1 Olašų/voniai.
- 4. Panaudojimas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad kėnio aliejų naudoja pirčiai.
- 5. Panaudojimas pagal 4 punktą, besiskiriantis tuo, kad kėnio aliejų įlašina j vandenį, užpilamą ant Įkaitintos vietos, kad susidarytų padidintas garų15 kiekis.
- 6. Panaudojimas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad kėnio aliejų naudoja prieš arba iš karto po vandens procedūros.
- 7. Panaudojimas pagal 6 punktą, besiskiriantis tuo, kad gryną kėnio aliejų tepa ant problematiškų odos vietų arba masažuojant.
Priority Applications (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
LT2002131A LT5047B (lt) | 2002-12-23 | 2002-12-23 | Naujas kėnio aliejaus panaudojimas kosmetikoje |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
LT2002131A LT5047B (lt) | 2002-12-23 | 2002-12-23 | Naujas kėnio aliejaus panaudojimas kosmetikoje |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
LT2002131A LT2002131A (lt) | 2003-06-25 |
LT5047B true LT5047B (lt) | 2003-08-25 |
Family
ID=27730945
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
LT2002131A LT5047B (lt) | 2002-12-23 | 2002-12-23 | Naujas kėnio aliejaus panaudojimas kosmetikoje |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
LT (1) | LT5047B (lt) |
Cited By (2)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
LT5332B (lt) | 2004-04-29 | 2006-03-27 | Uždaroji akcinė bendrovė "Leogena" | Kosmetinė kompozicija, skirta panaudoti pirtyse |
CZ304111B6 (cs) * | 2010-10-21 | 2013-10-30 | Cannabis Pharma-Derm, S.R.O. | Farmaceuticko-kosmetický lécebný prípravek |
Citations (5)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
RU2134571C1 (ru) | 1998-04-23 | 1999-08-20 | Закрытое акционерное общество "Троя" | Средство для очистки кожи "троя" |
RU2135154C1 (ru) | 1997-04-03 | 1999-08-27 | Залесов Алексей Сергеевич | Крем для массажа "здоровье" |
RU2135155C1 (ru) | 1996-04-24 | 1999-08-27 | Закрытое акционерное общество Научно-производственный центр "Сибирская природная косметика" | Биоцидное средство для косметических изделий |
RU2138248C1 (ru) | 1998-04-23 | 1999-09-27 | Закрытое акционерное общество "Троя" | Косметическое средство "троя" |
RU2142787C1 (ru) | 1998-02-24 | 1999-12-20 | Общество с ограниченной ответственностью Научно-производственный центр "Сибирская природная косметика" | Сухая косметическая маска для ухода за кожей |
-
2002
- 2002-12-23 LT LT2002131A patent/LT5047B/lt not_active IP Right Cessation
Patent Citations (5)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
RU2135155C1 (ru) | 1996-04-24 | 1999-08-27 | Закрытое акционерное общество Научно-производственный центр "Сибирская природная косметика" | Биоцидное средство для косметических изделий |
RU2135154C1 (ru) | 1997-04-03 | 1999-08-27 | Залесов Алексей Сергеевич | Крем для массажа "здоровье" |
RU2142787C1 (ru) | 1998-02-24 | 1999-12-20 | Общество с ограниченной ответственностью Научно-производственный центр "Сибирская природная косметика" | Сухая косметическая маска для ухода за кожей |
RU2134571C1 (ru) | 1998-04-23 | 1999-08-20 | Закрытое акционерное общество "Троя" | Средство для очистки кожи "троя" |
RU2138248C1 (ru) | 1998-04-23 | 1999-09-27 | Закрытое акционерное общество "Троя" | Косметическое средство "троя" |
Cited By (2)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
LT5332B (lt) | 2004-04-29 | 2006-03-27 | Uždaroji akcinė bendrovė "Leogena" | Kosmetinė kompozicija, skirta panaudoti pirtyse |
CZ304111B6 (cs) * | 2010-10-21 | 2013-10-30 | Cannabis Pharma-Derm, S.R.O. | Farmaceuticko-kosmetický lécebný prípravek |
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
LT2002131A (lt) | 2003-06-25 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
CN106473996B (zh) | 一种控油焕肤祛痘修复洗面奶及其制备方法 | |
CN101700218B (zh) | 一种美白保湿滋养凝胶及其制备方法 | |
CN108888536A (zh) | 一种具有祛斑美白、补水、抗皱以及紧致肌肤作用的香薰精油及其制备方法 | |
CN107157830A (zh) | 臀部紧致配方、制备方法及使用方法 | |
KR102320299B1 (ko) | 천연 기능성 비누 조성물 | |
CN108542851A (zh) | 一种中药保湿防皲裂护手霜及其制备方法 | |
Price | Aromatherapy for Common Ailments: How to use essential oils--such as Rosemary, Chamomile, and Lavender--to prevent and treat more than 40 common ailments | |
CN106333909B (zh) | 一种淡化面部红血丝修复肌肤的乳液及其制备方法 | |
Schiller et al. | 500 formulas for aromatherapy: mixing essential oils for every use | |
KR100962534B1 (ko) | 허브추출물들을 포함하는 비누 조성물 | |
Yagil | Cosmeceuticals: Camel and Other Milk–Natural Skin Maintenance | |
Valnet | Essential Oils and Aromatherapy | |
Farrer-Halls | The Aromatherapy Bible: the definitive guide to using essential oils | |
KR101981058B1 (ko) | 숙면 효과를 갖는 향료 조성물 | |
LT5047B (lt) | Naujas kėnio aliejaus panaudojimas kosmetikoje | |
Ganpat et al. | Formulate and Evaluate Aloe-Vera Face Wash | |
KR101643241B1 (ko) | 피부 민감용 천연비누 조성물 | |
KR101129415B1 (ko) | 발 마사지 크림 화장품 조성물 | |
Rose | Herbal Body Book: The Herbal Way to Natural Beauty & Health for Men & Women | |
Keller | Aromatherapy Handbook for Beauty, Hair, and Skin Care | |
RU2755125C1 (ru) | Композиция для массажа | |
RU2755199C1 (ru) | Пенка для умывания | |
CN1283452A (zh) | 美肤玉容膏 | |
KR102329748B1 (ko) | 문제성 피부에 탁월한 왁스형 클렌저 | |
RU2184528C1 (ru) | Охлаждающий косметический гель |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
MM9A | Lapsed patents |
Effective date: 20081223 |