LT5332B - Kosmetinė kompozicija, skirta panaudoti pirtyse - Google Patents
Kosmetinė kompozicija, skirta panaudoti pirtyse Download PDFInfo
- Publication number
- LT5332B LT5332B LT2004040A LT2004040A LT5332B LT 5332 B LT5332 B LT 5332B LT 2004040 A LT2004040 A LT 2004040A LT 2004040 A LT2004040 A LT 2004040A LT 5332 B LT5332 B LT 5332B
- Authority
- LT
- Lithuania
- Prior art keywords
- honey
- composition
- skin
- oil
- cosmetic composition
- Prior art date
Links
Landscapes
- Cosmetics (AREA)
- Medicines Containing Material From Animals Or Micro-Organisms (AREA)
Abstract
Šiame išradime pateikiama kosmetinė kompozicija, sudaryta iš natūralių produktų, tokių kaip Sibiro kedrų (Cedrus sibirica) aliejaus ir medaus, kuri skirta kūno masažui prieš sausą arba garinę pirtį arba po jų. Kompozicija tinkama ne tik bendrai vegetacinės sistemos aktyvacijai, bet ir kvėpavimo takų, odos pažeidimų ir sumušimų gydymui. Po tokios procedūros žmogus jaučiasi pažvalėjęs, atjaunėjęs, jo oda tampa švelni ir glotni.
Description
Išradimas yra iš kosmetikos srities ir pateikia kosmetinę kompoziciją, susidedančią iš natūralių produktų, kuri gali būti panaudota garinėse arba sausose pirtyse. Kompozicija susideda iš tokių natūralių ingredientų kaip Sibiro kedro riešutų aliejus ir medus.
Pastaruoju metu, intensyvėjant gyvenimo tempui žmonės nori naudotis kuo efektyvesnėmis ir nuvargus] organizmą gretai atstatančiomis priemonėmis. Be to, visuomenė nori atrodyti vis jauniau, turėti gražią veido ir kūno odą. Tam naudojamos įvairios kosmetinės priemonės, turinčios cheminės ir natūralios augalinės kilmės aktyviųjų ingredientų. Viena iš tokių aprašytų priemonių yra kūno masažas su eteriniu Sibiro kėnio aliejumi (LT patentas Nr. 5047, TPK A61K 7/48), suderintas su vandens procedūromis, atliekamomis sausose arba garinėse pirtyse.
Šiame išradime pateikiama kompozicija, kuri sudaryta iš dviejų natūralių, bet pagal savo sudėt] priešingų komponentų - augalinės kilmės Sibiro kedrų (Cedrus sibirica) aliejaus ir medaus mišinio. Abu minėti ingredientai, būdami biologiškai labai aktyvūs, kiekvienas atskirai įeina j daugel] kosmetinių ir/arba dermatologinių kompozicijų.
Žinomas tualetinis muilas (RU patentas 2181758, publikuotas 2002-04-27, kurio sudėtyje kedrų riešutų aliejaus yra 0,3-0,8 masės % (nuo visos kompozicijos). Žinomas BG 386Y patentas, pareiškiantis šampūno sudėt], kuriame šio produkto yra 0,850-1,150 masės %. RU patentuose Nr. 2211025 ir Nr. 2211026, publikuotuose 2003-08-27, pateiktos kosmetinės kompozicijos, skirtos odos apsaugai ir maitinimui, kuriose, be kitų komponenčių, minimo aliejaus įdėta, atitinkamai, 0,8-0,84 ir 0,5-0,53 masės %.
Šiuose dokumentuose kedrų aliejus vartojamas tik kosmetikoje ir kaip pagalbinė priemonė prie kitų aktyviųjų ingredientų.
RU patente Nr. 2181755 (publikuotame 2002-04-27) minima, kad kedrų riešutų aliejus gali būti vartojamas masažui, tačiau apie tai plačiau neužsiminta ir apibrėžtyje nieko nepareikšta.
Medus pasižymi intensyviu tonizuojančiu poveikiu, aktyvuoja kapiliarų kraujotaką, pagerina medžiagų apykaitą, veikia kaip antiseptikas ir antioksidantas, padidina žmogaus odos apsaugines funkcijas, todėl jis taip pat labai plačiai naudojamas kosmetinėse kompozicijose. Jis minkština sausą odą, apsaugo ją nuo pleiskanų, gerina odos mitybą, bei minkština odą.
Iš EP Nr. 0909557 (TPK A61K 7/48) žinomas medaus panaudojimas aktyviuoju agentu, mažinančiu mikroorganizmų prikibimą prie odos arba grybelių membranų. Kompozicijos panaudojamos gaminant losjonus, gelius, serumus, emulsijas ir kitus produktus, j kurių sudėtį medaus dedama 0,1-20 masės %. Likusią kompozicijos dalį sudaro įvairūs cheminiai priedai, tokie kaip konservantai, antioksidantai, tirpikliai, kvepalai, dažikliai ir kiti priedai.
EP patente Nr. 5965145 (TPK A61K 7/48) aprašytas kosmetinės ir/arba dermatologinės kompozicijos, vartojamos pagerinti veido ir kūno odos išvaizdą bei gydyti smulkias raukšles, į kurių sudėtį kaip aktyvus agentas įeina natūralus medus ir bent jau vienas riebalų alkoholis. Aprašyta eilė produktų, kuriuose medus sudaro 0,110 masės %, riebalų alkoholis - 0,1-10 masės %, rūgštusis agentas - 0,01-20 masės, %, pH buferis, sureguliuojantis pH iki 5; ir pasirinktinai, kiti cheminiai ingredientai, reikalingi atitinkamo produkto gamybai.
Artimiausia pagal sudėtį yra WO 03/005978 publikacijoje minima priemonė, kuri sudaryta iš riebalų, medaus ir cinko tepalo, atitinkamai, masės %: kiaulės riebalų - 63,5; medaus - 31,5 ir cinko tepalo - 5.
Tačiau ši kompozicija skirta vartoti tik odos ligų gydymui.
Šiame išradime pateikiama kompozicija turi tokią sudėtį, masės %:
Bičių medus 10-15
Sibiro kedro (Cedrus sibirica) riešutų aliejus 85-90.
Šiame išradime pateikiama kompozicija, sudaryta iš dviejų natūralių produktų, tokių kaip Sibiro kedrų aliejus ir medus, kuri sudaro puikią kūno odos ir viso organizmo atstatymo priemonę. Kedrų aliejus sudaro kompozicijos riebalinę dalį, o medus sudaro vandeninę dalį. Ji siūloma vartoti pirtyse kaip masažo priemonė prieš pirtį, arba įšildžius kūną. Kompozicijos parinkti kiekiai yra optimalūs, nes dedant daugiau medaus, masažas tampa skausmingu, medus pradeda blogai gertis į odą. Be to, šie kiekiai yra optimalūs, kad riebalinė dalis ir vandeninė dalis gerai išsimaišytų tarpusavyje, sudarytų homogeninį mišinį, lengvai įsigertų į odą, ją pamaitintų ir tonizuotų.
Ši kompozicija, būtent turinti nurodytą sudėtį, pasižymi plačiu biologinio poveikio spektru. Ją naudojant kūno ir skaudančių kūno vietų masažui, kūnas yra pamaitinamas, oda sušvelninama, sudrėkinama. Masažas su pareiškiama kompozicija padeda atsikratyti nuovargio, pakelti organizmo tonusą, pagerinti žmogaus fizinę būseną.
Šiame išradime nėra labai svarbu, kokios kilmės naudojamas medus. Jis gali būti gėlių, liepų, rapsų, grikių ir kt. Tik svarbu, kad jis būtų natūralus, t. y. nefermentuotas ir neturėtų hidroksirūgščių. Pageidautina, kad medus būtų skystas, arba būtų smulkios kristalizacijos.
Medus paprastai yra mišinys, sudarytas iš gliukozės ir levuliozės (iki 75 masės %), vandens (iki 15 masės %), dekstrino (iki 10 masės %), sacharozės (iki 2,5 masės %) ir baltymų (iki 1 masės %). Be to, meduje yra labai reikalingų normaliai organizmo medžiagų apykaitai mineralų: geležies, kalio, kalcio, fosforo, natrio bei kitų druskų, kurių sudėtis yra artima kraujo serumo sudėčiai. Be to, meduje yra mikroelementų: boro, mangano, jodo, bromo, vario, cinko ir kt., taip pat obuolių, pieno, citrinų, vyno, oksalo bei kitų organinių rūgščių. Kiekvienas iš 37 mineralinių elementų, randamų meduje, yra svarbus gyvybinei žmogaus organizmo veiklai, nes dalyvauja medžiagų apykaitoje ir įvairiose biocheminėse reakcijose. Jo sudėtyje yra dažiklių, fermentų, eterinių aliejų, kurie paspartina medžiagų apykaitą. Eteriniai aliejai medui suteikia specifinį aromatą, o antibakterines medžiagos naikina daugelį ligas sukeliančių mikrobų (Vytautas Mikalauskas, “Medumi patepta sveikata”, Valstiečių laikraštis, 2003, p. 3-4).
Pareiškiamoje kompozicijoje medus masažo metu dėl savo sudėties unikalių savybių gydo vegetacinę nervų sistemą, kvėpavimo takų ligas, teigiamai veikia odą, gydo odos pažeidimus, nes yra lipnus ir sterilus.
Kita kompozicijos sudedamoji dalis - kedrų aliejus yra gaunamas iš kedrų riešutų tose šalyse, kuriose yra ekologiškai švarūs rajonai, apaugę kedrų medžiais. Tokie rajonai yra Rusijoje, Kanadoje, Kinijoje ir kt. šalyse. Dėl kedrų aliejaus nepaprastai vertingų savybių jo gamyba yra ištobulinta taip, kad būtų gaunamas labai aukštos kokybės aliejus. Pvz., RU patente Nr. 2181756 (publikuotame 2002-04-27) pateikiamas gamybos būdas, kuriame sveikus riešutus nuo dervų ir mechaninių priemaišų plauna heksanu 0,5-1 vai, o po to ekstrahuoja verdančiu heksanu santykiu
1:1-1:2 (riešutai:heksanas) 2-4 valandas. Heksanas pašalinamas vakuumu, o liekana yra aukštos kokybės kedrų aliejus.
Kedrų aliejus turi tokias fizikines-chemines charakteristikas: tai riebalingas skystis, turintis geltonai auksinę spalvą, kvepiantis riešutais ir turintis malonų skonį. Jis netirpus vandenyje, mažai tirpus spirite, lengvai tirpus heksane, eteryje ir benzine. Jo lūžio rodiklis 20 °C temperatūroje yra 1,4707-1,4898; tankis 20 °C temperatūroje yra 0,926-0,933; jodo skaičius, g, 1/100 g yra 142-166. Jo energetinė vertė: 898 kkal/100 g.
Kedrų aliejus ypatingai turtingas vitaminais, tokiais kaip E (100-te g aliejaus jo yra 56 mg), F, B1, B2, B3 (PP), B4, D; nesočiosiomis riebalų rūgštimis, tokiomis kaip oleino, palmitino, linolo, linoleno ir kt.; makro- ir mikroelementais, tokiais kaip jodu, magniu, fosforu, kaliu, geležimi, variu, cinku ir kt.; aminorūgštimis, tokiomis kaip glutamino, asparagino, glicino, arginio, lizino, prolino ir kt. (UAB “Taiga-Product” reklaminis lapelis).
Kompozicija gaminama prieš vartojant, arba tuo atveju, kai ji vartojama pirčių kompleksuose, gali būti pagaminama visai dienai. Medus maišant pašildomas iki 3035 °C temperatūros vandens vonioje, o po to maišant supilamas reikalingas kedrų aliejaus kiekis ir viskas gerai išmaišoma iki vienalytės masės. Kompozicija yra riebi, bet lipni, todėl labai tinka masažui. Kompozicija yra neskaidri, turi spalvą nuo oranžiniai gelsvos iki gelsvai raudonos, turi malonų medaus-riešutų kvapą.
Kompozicija vartojama prieš pirtį ištepant ja skaudamas vietas arba visą kūną, po to atliekamas masažas. Masažo metu atsiveria poros, medus iš organizmo ištraukia nuodingus šlakus, o į odos sluoksnius tuo metu patenka naudingos medžiagos, esančios meduje ir kedro aliejuje. Poroms atsivėrus labai sveika eiti į sausą arba garinę pirtį. Galiausiai kūnas nuplaunamas šiltu arba karštu vandeniu. Kadangi veido oda kiek skiriasi nuo kitų kūno vietų odos, nes joje yra daugiau kraujo indų, tai ji tik ištepama minėta kompozicija. Po tokios procedūros žmogus jaučiasi ypatingi lengvo kūno, atjaunėjęs, o oda yra neparastai švelni ir glotni.
Kompozicija taip pat gali būti vartojama pirma pasišildžius pirtyje, o tik po to atliekant masažą su minėta kompozicija. Šis atvejis tinka tada, kai kūne yra skaudamų vietų. įšilęs kūnas daugiau sugeria naudingų kompozicijos medžiagų. Po to galima kartoti ėjimą į pirtį, arba to nedaryti.
Kompozicija išbandyta UAB “Leogena” pirčių komplekse. 30 savanorių buvo padalinti į 3 grupes, kurie buvo masažuoti su 1) pareiškiama kompozicija, 2) eteriniu kėnio aliejumi (sulyginimo grupė) ir 3) saulėgrąžų aliejumi (placebo). Visi savanoriai vieną kartą j savaitę buvo masažuojami nurodytais preparatais, o po to ėjo j pirtį. Savanoriai nesiskundė, kad kuris nors iš preparatų blogai veikė odą, jie nesiskundė apetito, miego, darbingumo arba bendros savijautos pablogėjimu. Po masažo su nurodytais preparatais nei vienas savanoris nesijautė, kad negali pakelti pirties procedūrų. Po procedūros savanoriai užpildydavo apklausos anketą, kurios duomenys ir rezultatai pateikti lentelėje.
Anketos klausimai | Atsakymai | Pareiškiama kompozicija | Kėnio aliejus | Placebo (saulėgrąžų aliejus) |
Ar preparatas lengvai tepasi ant | Taip | 10 | 10 | 10 |
kūno | Ne | - | - | - |
Ar preparatas lengvai | Taip | 5 | 7 | 9 |
pašalinamas nuo kūno | Ne | 5 | 3 | 1 |
Ar yra nemalonių jutimų nuo | Taip | - | - | - |
preparato masažo metu | Ne | 10 | 10 | 10 |
Ar yra teigiamo poveikio odai | Taip | 10 | 8 | 7 |
Ne | - | 2 | 3 | |
Ar yra teigiamo poveikio | Taip | 10 | 8 | 2 |
organizmui | Ne | 0 | 2 | 8 |
Ar dar norėtumėte ateityje | Taip | 9 | 8 | 3 |
naudotis šiuo preparatu Į | Ne | 1 | 2 | 7 |
Kaip matyti iš pateiktos lentelės, masažo su minėtais preparatais ir pirtimi procedūros visų savanorių buvo įvertintos teigiamai: geriausius įvertinimus gavo pareiškiama kompozicija, o po to - kėnių aliejus. Savanoriai subjektyviai įvertino, kad po procedūros atsirado lengvumo ir žvalumo jausmas. Visų grupių savanoriai teigiamai įvertino preparatų poveikį odai. Grupė, masažuota su placebo, pastebimo poveikio organizmui nepajuto (8 iš 10).
Claims (3)
- IŠRADIMO APIBRĖŽTIS1. Kosmetinė kompozicija, turinti riebalų ir medaus, besiskirianti tuo, kad riebalais yra Sibiro kedrų riešutų aliejus, esant tokiai sudėčiai, masės %:Bičių medaus 10-15Sibiro kedro (Cedrus sibirica) riešutų aliejaus 85-90.
- 2. Kosmetinė kompozicija pagal 1 punktą, kurioje medus yra bet kuris natūralus nefermentuotas medus.
- 3. Kosmetinė kompozicija pagal 1 arba 2 punktą, skirta vartoti kūno masažui garinėse arba sausose pirtyse.
Priority Applications (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
LT2004040A LT5332B (lt) | 2004-04-29 | 2004-04-29 | Kosmetinė kompozicija, skirta panaudoti pirtyse |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
LT2004040A LT5332B (lt) | 2004-04-29 | 2004-04-29 | Kosmetinė kompozicija, skirta panaudoti pirtyse |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
LT2004040A LT2004040A (lt) | 2005-11-25 |
LT5332B true LT5332B (lt) | 2006-03-27 |
Family
ID=35252381
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
LT2004040A LT5332B (lt) | 2004-04-29 | 2004-04-29 | Kosmetinė kompozicija, skirta panaudoti pirtyse |
Country Status (1)
Country | Link |
---|---|
LT (1) | LT5332B (lt) |
Citations (9)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
EP0909557A1 (fr) | 1997-10-13 | 1999-04-21 | L'oreal | Utilisation du miel en tant qu'agent diminuant l'adhésion des micro-organismes |
BG386Y1 (bg) | 1996-12-11 | 2000-05-31 | Арнаудов | Шампоан |
RU2181756C1 (ru) | 2001-03-06 | 2002-04-27 | Закрытое акционерное общество "Тайга-Продукт" | Способ получения кедрового масла и кедровой муки, обладающих вкусом и запахом |
RU2181755C1 (ru) | 2000-10-18 | 2002-04-27 | Мегре Сергей Юрьевич | Способ получения кедрового масла и пищевого кедрового жмыха |
RU2181758C1 (ru) | 2001-04-16 | 2002-04-27 | Государственное научное учреждение Всероссийский научно-исследовательский институт жиров | Туалетное мыло |
WO2003005978A1 (en) | 2001-07-10 | 2003-01-23 | Sven Jarby | Remedy against skin diseases |
LT5047B (lt) | 2002-12-23 | 2003-08-25 | Uždaroji akcinė bendrovė "Leogena" | Naujas kėnio aliejaus panaudojimas kosmetikoje |
RU2211025C1 (ru) | 2002-07-16 | 2003-08-27 | Шиголаков Петр Васильевич | Косметическое средство с разогревающим эффектом (крем-бальзам массажный шиголакова "айдас в") |
RU2211026C1 (ru) | 2002-07-16 | 2003-08-27 | Шиголаков Петр Васильевич | Косметическое средство для ухода за кожей с ранозаживляющим эффектом (бальзам шиголакова "айдас") |
-
2004
- 2004-04-29 LT LT2004040A patent/LT5332B/lt unknown
Patent Citations (9)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
BG386Y1 (bg) | 1996-12-11 | 2000-05-31 | Арнаудов | Шампоан |
EP0909557A1 (fr) | 1997-10-13 | 1999-04-21 | L'oreal | Utilisation du miel en tant qu'agent diminuant l'adhésion des micro-organismes |
RU2181755C1 (ru) | 2000-10-18 | 2002-04-27 | Мегре Сергей Юрьевич | Способ получения кедрового масла и пищевого кедрового жмыха |
RU2181756C1 (ru) | 2001-03-06 | 2002-04-27 | Закрытое акционерное общество "Тайга-Продукт" | Способ получения кедрового масла и кедровой муки, обладающих вкусом и запахом |
RU2181758C1 (ru) | 2001-04-16 | 2002-04-27 | Государственное научное учреждение Всероссийский научно-исследовательский институт жиров | Туалетное мыло |
WO2003005978A1 (en) | 2001-07-10 | 2003-01-23 | Sven Jarby | Remedy against skin diseases |
RU2211025C1 (ru) | 2002-07-16 | 2003-08-27 | Шиголаков Петр Васильевич | Косметическое средство с разогревающим эффектом (крем-бальзам массажный шиголакова "айдас в") |
RU2211026C1 (ru) | 2002-07-16 | 2003-08-27 | Шиголаков Петр Васильевич | Косметическое средство для ухода за кожей с ранозаживляющим эффектом (бальзам шиголакова "айдас") |
LT5047B (lt) | 2002-12-23 | 2003-08-25 | Uždaroji akcinė bendrovė "Leogena" | Naujas kėnio aliejaus panaudojimas kosmetikoje |
Non-Patent Citations (1)
Title |
---|
MIKALAUSKAS V.: "Medumi patepta sveikata", VALSTIEČIŲ LAIKRAŠTIS, 2003, pages 3 - 4 |
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
LT2004040A (lt) | 2005-11-25 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
KR101128299B1 (ko) | 생약숙성탕액을 이용한 천연비누 및 그 제조방법 | |
CN106880551B (zh) | 一种紧致滋润柔滑肌肤的身体乳及其制备方法 | |
CN106473996B (zh) | 一种控油焕肤祛痘修复洗面奶及其制备方法 | |
CN107468563A (zh) | 一种去屑丝质润滑无硅油洗发水 | |
Price | Aromatherapy for Common Ailments: How to use essential oils--such as Rosemary, Chamomile, and Lavender--to prevent and treat more than 40 common ailments | |
CN106635563A (zh) | 一种康肤净化弱酸水晶皂 | |
RU2589279C1 (ru) | Косметическая композиция для ухода за кожей лица и тела | |
CN104188859B (zh) | 一种含天然成分提取物的抗皱嫩肤乳液及其制备方法 | |
CN106333918A (zh) | 凹凸棒晒后修护面霜 | |
KR100790808B1 (ko) | 피부 세정제 조성물 | |
WO2008091161A1 (en) | Cosmetic composition containing spermine and emu oil | |
LT5332B (lt) | Kosmetinė kompozicija, skirta panaudoti pirtyse | |
CN113278477A (zh) | 一种美白保湿滋润抑菌的沐浴皂及其制备方法 | |
CN113583768A (zh) | 一种去屑止痒顺滑亮泽防脱发的洗发皂及其制备方法 | |
Ball | The Female Physician: Or, Every Woman Her Own Doctress: Wherein is Summarily Comprised, All that is Necessary to be Known in the Cure of the Several Disorders to which the Fair Sex are Liable; Together with Prescriptions in English... By John Ball, MD... | |
RU2126676C1 (ru) | Лечебно-профилактическое косметическое средство "айседора" | |
CN112168726A (zh) | 一种皮肤调理膏及方法 | |
CN106038399B (zh) | 一种消炎防皲裂除臭的脚膜及其制备方法 | |
CN105342923A (zh) | 一种预防嘴唇干裂的唇膏及其制备方法 | |
RU2384322C2 (ru) | Дневной крем-гель для сухой и нормальной кожи | |
CN108524298A (zh) | 减肥祛斑保健按摩霜 | |
RU2458682C2 (ru) | Крем-гель малавтилин премиум серии "эффектон" | |
RU2182821C1 (ru) | Массажный крем | |
KR20230112280A (ko) | 콩물을 이용한 친환경 비누 | |
RU2629332C1 (ru) | Средство для ванн |