LT4862B - Prieplaukos statinių rekonstrukcijos būdas - Google Patents

Prieplaukos statinių rekonstrukcijos būdas Download PDF

Info

Publication number
LT4862B
LT4862B LT2000053A LT2000053A LT4862B LT 4862 B LT4862 B LT 4862B LT 2000053 A LT2000053 A LT 2000053A LT 2000053 A LT2000053 A LT 2000053A LT 4862 B LT4862 B LT 4862B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
soil
marina
front wall
ground
panels
Prior art date
Application number
LT2000053A
Other languages
English (en)
Other versions
LT2000053A (lt
Inventor
Igor Aleksejev
Original Assignee
Obščestvo S Ograničennoj Otvetstvennostju 'naučno-Proizvodstvennaja Firma Gt Inspekt'
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Obščestvo S Ograničennoj Otvetstvennostju 'naučno-Proizvodstvennaja Firma Gt Inspekt' filed Critical Obščestvo S Ograničennoj Otvetstvennostju 'naučno-Proizvodstvennaja Firma Gt Inspekt'
Publication of LT2000053A publication Critical patent/LT2000053A/lt
Publication of LT4862B publication Critical patent/LT4862B/lt

Links

Landscapes

  • Revetment (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Bulkheads Adapted To Foundation Construction (AREA)

Description

Išradimas priskiriamas prie hidrotechninių uosto statinių, o konkrečiau, prie naudojamų prieplaukos statinių rekonstrukcijos būdų, ir gali būti naudojamas jūrų ar upių uostuose, prieplaukos krantinių rekonstrukcijai, tuo pat metu didinant skaičiuojamą gylį prie kordono.
Žinomas prieplaukų statinio, susidedančio iš metalinio įlaido užinkaruotos sienelės su kepuriniu tašu rekonstrukcijos būdas, talpinant į gruntą metalinius įlaidinius polius, ardant kepurinį tašą, paaukštinant neužinkaruotų spraustlenčių įlaidinių polių atraižomis esančią prieplaukos sieną, po to nardinant minėtas spraustlentes žemiau prieplaukos sienelės žymių ir atstatant kepurinį tašą (SU autorinis liudijimas Nr. 1317058, E02B3/06, Publ. 87.06.15. Biul. Nr. 22).
Tokio būdo trūkumas yra tas, kad, pirma, atliekant prieplaukos statinio rekonstrukcijos darbus reikia nutraukti prieplaukos statinio eksploataciją iki bus išardytas kepurinis tašas, paaukštinta neinkaruotų spraustlenčių įlaidinių polių atraižomis esanti prieplaukos siena, panardintos minėtos spraustlentes žemiau prieplaukos sienelės žymių ir atstatytas kepurinis tašas. Tokio būdo realizavimas surištas su žymiomis statybinių darbų apimtimis, dėl to, kad būtina išardyti esantį prieplaukos statinio kepurinį tašą, o paskui jį atstatyti, kai prieplaukos sienelės neinkaruotos spraustlentes paaukštintos įlaidinių polių atraižomis ir jos panardintos grunte. Tai sąlygoja žymius darbo resursus ir ilgus tokių darbų atlikimo terminus. Antra, naudojant tokį prieplaukos statinio rekonstrukcijos būdą, padidinus dugno gylį, sutrinka prieplaukos sienelės gruntą saugančios savybės, nes užinkaruotos prieplaukos sienelės spraustlentes yra žymiai trumpesnės už neužinkaruotas spraustlentes, kurios buvo paaukštintos įlaidinių polių atraižomis ir panardintos grunte žemiau esančios prieplaukos sienelės žymių. Dėl to, didinant gylį prie prieplaukos, užinkaruotų, esančios prieplaukos sienelės, spraustlenčių išsidėstymo vietose galimas atvirkštinio užpylimo grunto išplovimas, tai gali sukelti prieplaukos pastato teritorijos nusėdimą.
Reikia paminėti, kad naudojant tokį rekonstrukcijos būdą, padidinus gylį prie prieplaukos, padidėja laisvas prieplaukos sienos ilgis virš dugno lygio, todėl didėja prieplaukos sienelės išsilenkimo (deformacijos) galimybė jos tarpatramyje, dėl skečiamojo slėgio į jos atvirkštinio užpylimo gruntą. Panardinant grunte paaukštintas įlaidinių polių atraižomis neužinkaruotas esančios prieplaukos sienelės spraustlentes žemiau jos žymių, apatinės prieplaukos sienelės dalies pritvirtinimas grunto masyve didinant dugno gylį faktiškai užtikrinamas tik minėtomis neužinkaruotomis spraustlentėmis. Šiuo atveju prieplaukos sienelės viršutinė dalis tvirtinama naudojant inkarus. Tuo atveju prieplaukos sienelės tarpatramis lieka nepritvirtintas, o tai sukelia prieplaukos sienelės išsilenkimą (deformaciją), veikiant lenkiančiam momentui, kylančiam dėl skečiamojo slėgio į jos atvirkštinio užpylimo gruntą.
Artimiausias pareikštajam būdui yra dugno gilinimo prie prieplaukos įlaido sienelių būdas, kai įkalama trumpa (apkraštavimo) juostelė, kuri yra padugninės polių įlaidų eilės pavidalo, nukasamas priešais ją esantis grunto sluoksnis, kuriame juostelė nardinama į dugno grunto lygį 0,5- 1,0 m nuotoliu nuo įlaido sienelės, o susidariusi įduba tarp jų užpildoma betonu, bet prieš daubą užpildant betonu tarp sienelės ir juostelės sudaromas skėlimas (SU autorinis liudijimas Nr. 1331941, E 02 V 1/00, Publ. 87.08.23. Biul. Nr. 31).
Naudojant šį dugno gilinimo būdą įkalama trumpa (apkraštavimo) juostelė, kuri yra padugninės polių įlaidų eilės pavidalo, nukasamas prieš ją esantis grunto sluoksnis, kuriame juostelė nardinama į dugno grunto lygį 0,5- 1,0 m nuotoliu nuo įlaido sienelės, o susidariusi įduba tarp jų užpildoma betonu, atlieka grunto apsaugos funkcijas ir užtikrina gylio prie prieplaukos padidėjimą, nemažinant jo apkrovų.
Tokio būdo trūkumai yra tai, kad, pirma, naudojant tokį dugno gilinimo prie prieplaukos įlaido sienelių būdą reikia nutraukti prieplaukos eksploataciją, kai kalama trumpa juostelė, kuri yra padugninės polių įlaidų eilės prieš įlaido sienelę pavidalo, panardinat ją į dugno grunto lygį 0,5- 1,0 m nuotoliu nuo įlaido sienelės, užpildomos susidariusios įdubos tarp trumpos juostelės ir įlaido sienelės betonu ir sudaromas skėtimas tarp įlaido sienelės ir trumpos juostelės prieš užpildant betonu tarp jų susidariusią daubą. Be to, skėlimo tarp įlaido sienelės ir trumpos juostelės sudarymas ir tolesnis susidariusios daubos tarp trumpos juostelės ir įlaido sienelės užpildymas betonu, surištas su padidėjusiomis darbo sąnaudomis ir pailgėjusiais darbų atlikimo terminais. Antra, tokiu būdu pagilinus dugną prie prieplaukos įlaido sienelių, atsiranda mechaninių besišvartuojančių laivų pažeidimų galimybė į kordono linijos pradžioje kyšančią trumpą, padugninės polių įlaidų eilės pavidalo, juostelę įkaltą 0,51,0 m nuotoliu nuo įlaido sienelės, taigi reikia papildomų priemonių, kurios padėtų išvengti besišvartuojančių laivų galimų kontaktų su minėta juostele, statomi papildomi rėmai pakišalai po atmušančiais prieplaukos įtaisais ir jie modernizuojami. Trečia, prie tokio dugno gilinimo būdo trūkumų galima priskirti nepakankamą grunto nepralaidumo užtikrinimo patikimumą, nes tenka atsižvelgti į povandeninio betonavimo darbų atlikimo ypatybes, dauba tarp trumpos juostelės ir įlaido sienelės gali praleisti grunto daleles ar net turėti ertmes, kas gali sukelti atvirkštinio užpylimo prieplaukos grunto išplovimą, o tai savo ruožtu gali sukelti prieplaukos teritorijos nusėdimą.
Išradimo esmę sąlygoja uždavinys sukurti veikiančių prieplaukos statinių rekonstrukcijos būdą, padidinant gylį prie kordono, bet išsaugant jų tvirtumą ir stabilumą, bei užtikrinant priekinių sienelių grunto nepralaidumą, naudojant patikimą ir greitai atliekamą grunto apsaugą iš saugančių gruntą sustiprinimo elementų, įrengiamų su povandeninių techninių darbų minimaliomis apimtimis, nenutraukiant veikiančio prieplaukos stdtinio eksploatacijos, kai atliekami minėti darbai ir neardant ar nekeičiant esančios konstrukcijos, bei išvengiant besišvartuojančių laivų mechaniniu pažeidimų į juos. Tai sumažina darbo sąnaudas ir prieplaukos statinių rekonstrukcijos darbų atlikimo trukmę, bei leidžia vykdyti darbus nenutraukiant prieplaukos statinių eksploatacijos, o taip pat leidžia toliau eksploatuoti prieplaukos statinius, nenaudojant kokių nors papildomų apsaugos priemonių nuo galimų besišvartuojančių laivų mechaninių pažeidimų.
Aukščiau aprašytas techninis uždavinys pasiekiamas tuo, kad prieplaukos pastatų rekonstrukcijos būde, susidedančiame iš sustiprinimo elementų panardinimo į gruntą priešais priekinę sienelę, ir tolesnio grunto sluoksnio prieš juos nukasimo, kaip gruntą saugančius sutvirtinimo elementus naudoja metalinius gruntą saugančius panelius, kuriuos tvirtina tiesiai prie priekinės prieplaukos pastato sienelės, be to gruntą saugančius panelius tvirtinant į nustatytą vietą prieš panardinant į gruntą ir po to panardinant į gruntą, naudoja kreivės pavidalo strypą, kurį tvirtina išilgai gruntą saugančių panelių ir besiremiantį į apatinėje jų dalyje įrengtą atraminį mazgą· ir tvirtina prie jų, naudodami viršutinėje jų dalyje įtaisytą tvirtinimo mazgą.
Gruntą saugantys paneliai, juos panardinus į gruntą, tvirtinami viršutine jų dalimi prie priekinės prieplaukos statinio sienelės inkaruojančiais elementais.
Į gruntą saugančių panelių susilietimo su prieplaukos pastato priekine sienele zoną per gruntą saugančiuose paneliuose padarytas kiaurymes injektuoja hermetizuojantį tirpalą.
Papildomam prieplaukos pastatų sutvirtinimui naudoja įstrižai išdėstytas inkarines traukies, jas tvirtinant prie gruntą saugančių panelių ir/ arba prie priekinės prieplaukos pastato sienelės jos povandeninėje dalyje per paskirstančius diržus, naudojant hermetiškai sujungtą su priekine prieplaukos statinio sienele kamerą ir toliau traukies įtempia iki apskaičiuotos vertės.
Dėl to, kad kaip gruntą saugančius sutvirtinimo elementus naudoja metalinius gruntą saugančius panelius, tvirtinamus tiesiai prie priekinės prieplaukos pastato sienelės, ir gruntą saugančius panelius tvirtinant į nustatytą vietą prieš panardinant į gruntą ir po to panardinant į gruntą naudoja kreivės pavidalo strypą, kurį tvirtina išilgai gruntą saugančių panelių ir besiremiantį į apatinėje dalyje įtaisytą atraminį mazgą, o be to dėl to, kad tvirtina prie jų, naudodami viršutinėje jų dalyje įtaisytą tvirtinimo mazgą, - galima padidinti gylį prie kordono, išsaugant prieplaukos statinių tvirtumą ir stabilumą, bei užtikrinant priekinių sienelių grunto nepralaidumą, naudojant patikimą ir greitai atliekamą grunto apsaugą iš saugančių gruntą sustiprinimo elementų su povandeninių techninių darbų minimaliomis apimtimis, nenutraukiant veikiančio prieplaukos statinio eksploatacijos, kai atliekami minėti darbai ir neardant ar nekeičiant esančios konstrukcijos, bei išvengiant besišvartuojančių laivų mechaniniu pažeidimų į juos. Tai sumažina darbo sąnaudas ir prieplaukos statinių rekonstrukcijos darbų atlikimo trukmę, bei leidžia vykdyti darbus nenutraukiant prieplaukos statinių eksploatacijos, o taip pat leidžia toliau eksploatuoti prieplaukos statinius, nenaudojant kokių nors papildomų apsaugos priemonių nuo galimų besišvartuojančių laivų mechaninių pažeidimų.
Gruntą saugantys paneliai, tvirtinami tiesiai prie prieplaukos statinio priekinės sienelės, patikimai saugo nuo prieplaukos statinio atvirkštinio užpylimo grunto išplovimo, didinant gylį prie kordono. Tuo pat metu minėti gruntą saugantys paneliai tarnauja savotiška atrama kontakto su priekine sienele vietoje, kas leidžia išsaugoti prieplaukos statinio tvirtumą ir stabilumą, didinant gylį prie kordono.
Tvirtinant gruntą saugančias panelius tiesiog prie prieplaukos pastato priekinės sienelės nereikia atlikti jokių techninių darbų po vandeniu, užpildant erdvę tarp jų ir priekinės prieplaukos pastato sienelės. Kreivės pavidalo strypo, tvirtinamo išilgai gruntą saugančių panelių ir besiremiančio į apatinėje dalyje įrengtą atraminį mazgą ir tvirtinamo prie jų, naudojant viršutinėje jų dalyje įtaisytą tvirtinimo mazgo, panaudojimas leidžia gruntą saugančius panelius tvirtinti numatytoje vietoje pagal prieplaukos pastato priekinę sienelę, prieš nardinimą į gruntą ir po to nardinti juos į gruntą iki projekto numatytos žymos nuo viršutinio prieplaukos pastato statinio, nenutraukiant prieplaukos statinio eksploatacijos, trumpiausiais terminais ir neardant ar nekeičiant esančių jo konstrukcijų. Be to, povandeninius darbus atlikti reikia tik tada, kai kontroliuoja gruntą saugančių panelių padėtį, pagal priekinę prieplaukos pastato sienelę, juos tvirtinant prieš nardinimą į gruntą.
Naudojant gruntą saugančius panelius, tvirtinamus tiesiog prie prieplaukos pastato priekinės sienelės, išvengiama mechaninio besišvartuojančių laivų pažeidimo galimybės į gruntą saugančius panelius, juos įstačius, nes jie glaudžiai remiasi į priekinę prieplaukos pastato sienelę ir nekyšo iš kordono linijos. Tai leidžia eksploatuoti prieplaukos statinį atlikus jo rekonstrukcijos darbus, nenaudojant kokių nors papildomų priemonių, padedančių išvengti galimų mechaninių besišvartuojančių laivų pažeidimų.
Reikia paminėti, kad kaip gruntą saugančius sustiprinimo elementus naudojant metalinius saugančius gruntą panelius, tvirtinamus tiesiai prie prieplaukos statinio priekinės sienelės, galima kontroliuoti prieplaukos statinio priekinės sienelės būklę ir tuo atveju, jei atsirado defektų, greitai juos pašalinti, nenutraukiant prieplaukos statinio eksploatacijos.
Gruntą saugančių panelių tvirtinimas prie priekinės prieplaukos statinio sienelės viršutine jų dalimi, naudojant inkaruojančius elementus po jų panardinimo į gruntą, užtikrina jų glaudų prisispaudimą prie prieplaukos statinio priekinės sienelės ir neleidžia susidaryti prisispaudimo netolygumams tarp gruntą saugančių panelių ir prieplaukos statinio priekinės sienelės jo eksploatacijos metu, atlikus rekonstrukciją. Be to gruntą saugančių panelių tvirtinimas prie prieplaukos pastato priekinės sienelės, naudojant inkaruojančius elementus, leidžia apsiriboti tik minimaliais techniniais darbais po vandeniu.
Hermetizuojančio tirpalo injektavimas į gruntą saugančių panelių lietimosi su prieplaukos pastato priekine sienele zoną per gruntą saugančiuose paneliuose padarytas kiaurymes padidina besiliečiančių prie prieplaukos pastato priekinės sienelės gruntą saugančių panelių lietimosi mazgų hermetizaciją, tuo pačiu padidinant prieplaukos pastato priekinės sienelės gruntą saugančias savybes (grunto nepralaidumą).
Įstrižai išdėstytos inkarinės traukies, jas tvirtinant prie gruntą saugančių panelių ir/ arba prie priekinės prieplaukos statinio sienelės jos povandeninėje dalyje per paskirstančius diržus, naudojant hermetiškai sujungtą su priekine prieplaukos statinio sienele kamerą ir toliau traukies įtempiant iki apskaičiuotos vertės, įstatomos jei reikia papildomai sustiprinti prieplaukos statinį. Papildomas prieplaukos pastatų sustiprinimas įstatant įstrižai išdėstytas inkarines traukies, jas tvirtinant prie gruntą saugančių panelių ir/ arba prie priekinės prieplaukos pastato sienelės jos povandeninėje dalyje per paskirstančius diržus naudojant hermetiškai sujungtą su priekine prieplaukos statinio sienele kamerą ir tolesnis trauklių įtempimas iki apskaičiuotos vertės leidžia sumažinti išlenkiantį momentą, kuris veikia priekinių sienelių protarpyje, padidinti arba atstatyti prieplaukos pastatų tvirtumą ir atsparumą. Inkarinių trauklių įstatymas, jas tvirtinant prie gruntą saugančių panelių ir/ arba prie priekinės prieplaukos statinio sienelės jos povandeninėje dalyje, atliekamas neardant veikiančio prieplaukos statinio konstrukcijų, sausoje vietoje ir be narų pagalbos atliekant šiuos darbus, tai sumažina darbo sąnaudas ir montavimo darbų atlikimo trukmę, bei leidžia atlikti darbus nenutraukiant prieplaukos pastato eksploatacijos, o taip pat padidina montavimo darbų kokybę.
Išlenkiančio momento, veikiančio priekinės sienelės protarpyje, vertės sumažinimas, prieplaukos statinių tvirtumo ir atsparumo padidinimas ar atstatymas pasiekiamas dėka bendro, esančių prieplaukos statinio elementų, gruntą saugančių panelių, tvirtinamų tiesiai prie priekinės sienelės ir inkarinių trauklių, įstatomų įstrižai ir pritvirtintų prie gruntą saugančių panelių ir/ arba prieplaukos statinio priekinės sienelės povandeninėje dalyje, darbo.
Darbo sąnaudų ir montavimo darbų trukmės sumažinimas, jų kokybės padidinimas ir galimybės atlikti darbus nenutraukiant prieplaukos pastato eksploatacijos, užtikrinami naudojant hermetiškai su priekine sienele sujungtą kamerą, kai įstatomos inkarinės traukies ir ‘ jos pritvirtinamos prie gruntą saugančių panelių ir/ arba prie prieplaukos statinio priekinės sienelės jos povandeninėje dalyje.
Hermetiškai su priekine sienele sujungtų kamerų naudojimas leidžia įstatyti inkarines traukies ir jas pritvirtinti prie gruntą saugančių panelių ir/ arba prieplaukos statinio priekinės sienelės jos povandeninėje dalyje iš akvatorijos pusės. Montavimas iš akvatorijos pusės naudojant hermetiškai su priekine sienele sujungtą kamerą leidžia negriauti jau esančių prieplaukos pastato konstrukcijų. Šiuo atveju inkarinių trauklių įstatymo ir jų pritvirtinimo prie gruntą saugančių panelių ir/ arba prieplaukos pastato priekinės sienelės darbai nereikalauja esančių prieplaukos pastato eksploatacinės zonos konstrukcijų išardymo, nes darbai daugiausia atliekami lygyje, esančiame žemiau vandens lygio iš hermetiškai su prieplaukos statinio priekine sienele sujungtos kameros, leidžiančios dirbti povandeninėse prieplaukos statinių dalyse, esant kintančiam vandens horizontui. Tai leidžia eksploatuoti prieplaukos statinį atliekant montavimo darbus. Tai, kad pašalinama esančių prieplaukos statinio konstrukcijų išardymo būtinybė, įstatant inkarines traukies, leidžia sumažinti darbo sąnaudas ir montavimo darbų trukmę, bei atlikti darbus nenutraukiant prieplaukos pastato eksploatacijos.
Hermetiškai su priekine prieplaukos statinio sienele sujungtos kameros naudojimas leidžia tvirtinti inkarines traukies priekinės sienelės povandeninėje dalyje praktiškai bet kokiose užduotose žymose žemiau vandens lygio be narų pagalbos. Tai leidžia išvengti daug darbo sąnaudų reikalaujančio narų darbo ir tuo pačiu sumažinti, inkarinių trauklių įstatymo ir jų pritvirtinimo prie gruntą saugančių panelių ir/ arba prieplaukos pastato priekinės sienelės, darbo sąnaudas.
Hermetiškai su priekine prieplaukos statinio sienele sujungtos kameros naudojimas leidžia vykdyti montavimo darbus sausai ir taip padidina jų kokybę.
Reikia paminėti, kad papildomai sustiprinti prieplaukos statinius naudojant įstrižai išdėstytas inkarines traukies, jas tvirtinant prie gruntą saugančių panelių ir/ arba prie priekinės prieplaukos pastato sienelės jos povandeninėje dalyje per paskirstančius diržus galima išmatuoti jų faktinį įsitempimą o tai leidžia esant reikalui kontroliuoti prieplaukos statinio įtempimo būvį j į eksploatuojant po rekonstrukcijos.
Išradimo esmė paaiškinama sekančiais brėžiniais. Fig. 1 parodyta principinė prieplaukos statinio rekonstrukcijos schema, skersinis pjūvis, fig. 2 - principinė gruntą saugančio panelio tvirtinimo schema, skersinis pjūvis, fig. 3 - principinė gruntą saugančio panelio tvirtinimo schema, aksono metrinė projekcija, fig. 4 - hermetizuojančio tirpalo injektavimo schema, skersinis pjūvis, fig. 5 - principinė prieplaukos pastato rekonstrukcijos schema, naudojant įstrižai išdėstytas inkarines traukies, skersinis pjūvis.
Prieplaukos statinių rekonstrukcijos būdas atliekamas taip.
Rekonstruojant prieplaukos statinį 1, kuris yra, pavyzdžiui, užinkaruotos atraminės sienelės su priekine sienele pavidalo, kuri sudaryta iš gelžbetoninių polių - gaubtų 2, vertikalios sandūros tarp jų užpildytos betonu 3 ir gelžbetoniniu antgaliu 4, kuris jungia polių gaubtų 2 viršūnes, gilina dugną prie kordono prieš nukasant grunto sluoksnį nardina į gruntą gruntą saugančius sutvirtinimo elementus, kurie yra metaliniai gruntą saugantys paneliai 5, tvirtinami tiesiai prie iš gelžbetoninių polių - gaubtų 2 sudarytos priekinės prieplaukos statinio 1 sienelės. Esant reikalui gruntą saugantys paneliai 5 juos panardinus į dugną tvirtinami jų viršutine dalimi prie iš gelžbetoninių polių - gaubtų 2 sudarytos prieplaukos statinio 1 priekinės sienelės inkaruojanČių elementų 6 pagalba. Gruntą saugančių panelių 5 tvirtinimui į užduotą poziciją pagal iš gelžbetoninių polių - gaubtų 2 sudarytą prieplaukos statinio I priekinę sienelę, prieš juos panardinant į gruntą ir po to panardinant į gruntą naudoja kreivės pavidalo strypą 7, tvirtinamą išilgai gruntą saugančių panelių 5, besiremiantį į apatinėje dalyje įrengtą atraminį mazgą 8 ir tvirtinant prie jų viršutinėje jų dalyje įtaisyto tvirtinimo mazgo 9. Kreivės pavidalo strypo 7 naudojimas leidžia tvirtinti gruntą saugančius panelius 5 į užduotą poziciją pagal iš gelžbetoninių polių - gaubtų 2 sudarytą prieplaukos statinio 1 priekinę sienelę ir paskui juos panardinti į gruntą iki projektavimo užduotos žymos su prieplaukos statinio 1 gelžbetoniniu antgaliu 4, nenutraukiant prieplaukos statinio 1 eksploatacijos ir jo neardant ar nekeičiant esančios jo konstrukcijos. Kreivės pavidalo strypą 7 su gruntą saugančiu paneliu 5 stato į prie prieplaukos statinio 1 gelžbetoninio antgalio 4 pritvirtintą kreipiantįjį konduktorių 10, kuris turi atraminį 11 ir reguliuojantį 12 sraigtus. Įstačius gruntą saugantį panelį 5 į gelžbetoninių polių - gaubtų 2 sandūrą reguliuoja tarpą tarp gruntą saugančių panelių 5 ir iš gelžbetoninių polių - gaubtų 2 sudarytos prieplaukos statinio 1 priekinės sienelės, narams kontroliuojant gruntą saugančio panelio 5 prisispaudimą prie iš gelžbetoninių polių - gaubtų 2 sudarytos prieplaukos statinio 1 priekinės sienelės. Gruntą saugantį panelį 5 panardina iki projektavimo užduotos žymos, naudojant vibronardiklį 13, kuris pritvirtintas ant kreivės pavidalo strypo 7. Gruntą saugančio panelio 5 apačia yra panardinama tokiame gylyje, kad ateityje, būtų galima papildomai gilinti dugną be papildomų grunto apsaugos darbų. Panardinus gruntą saugantį panelį 5 iki projektuojant nustatytos žymos, demontuojami vibronardiklis 13, kreivės pavidalo strypas 7 ir kreipiantysis konduktorius 10. Panardinus gruntą saugantį panelį 5, jis gali būti tvirtinamas inkaruojančiais elementais 6, kurių rolę atlieka inkaruojančios smeigės, prie iš gelžbetoninių polių - gaubtų 2 sudarytos prieplaukos statinio 1> priekinės sienelės. Panardinus gruntą saugantį panelį 5 iki projektuojant nustatytos žymos, panardinamas kitas gruntą saugantis panelis 5, nuosekliai kartojant aukščiau aprašytas operacijas. Panardinus į gruntą reikiamą kiekį gruntą saugančių panelių 5, pradeda dugno gilinimą.
Esant reikalui į gruntą saugančių panelių 5 lietimosi su iš gelžbetoninių polių - gaubtų 2 sudarytos prieplaukos statinio 1 priekinės sienelės zoną per gruntą saugančiuose paneliuose 5 padarytas kiaurymes injektuoja hermetizuojantį tirpalą. Hermetizuojančio tirpalo injektavimui naudoja injekcinę įrangą. Tam ant prieplaukos statinio 1 gelžbetonio antgalio 4 pritvirtinamas siurblys 14, kuris slėgio žarnomis 15, paduodančiomis tirpalą, sujungiamas su injektoriais 16, įstatytais į gruntą saugančiuose paneliuose esančias kiaurymes ir paduoda hermetizuojantį tirpalą į gruntą saugančių panelių 5 lietimosi su prieplaukos statinio 1 priekinės sienelės zoną. Kaip hermetizuojantį tirpalą naudoja cemento - polimerinį tirpalą.
Toks būdas gali būti naudojamas ne tik prieplaukos statinių su priekinėmis sienelėmis iš gelžbetonio polių - gaubtų, rekonstrukcijai bet ir prieplaukos statinių turinčių kito pavidalo priekinę sienelę, pavyzdžiui priekinės sienelės, sudarytos iš plieninių įlaidinių polių, rekonstrukcijai.
Esant reikalui, jei tai patvirtina skaičiavimas, atliekamas papildomas prieplaukos statinio 1 sustiprinimas. Papildomas prieplaukos statinio sustiprinimas reikalingas ruošiantis toliau didinti gylį prie kordono. Papildomas prieplaukos statinio 1 sustiprinimas atliekamas įstatant inkarines traukies 17 ir po to jas įtempiant. Įtempus inkarines traukies 17, jos pradeda veikti. Inkarinių trauklių įtempimo vertė nustatoma atsižvelgiant į bendro esančių prieplaukos statinio 1 elementų, gruntą saugančių panelių 5, pritaisytų tiesiai prie prieplaukos statinio 1 priekinės sienelės, ir inkarinių trauklių 17 darbo sąlygas. Inkarinės traukies 17 įstatomos įstrižai ir pritvirtinamos prie gruntą saugančių panelių 5 arba prie prieplaukos statinio 1 priekinės sienelės povandeninėje dalyje. Inkarinių trauklių 17 tvirtinimo, prie gruntą saugančių panelių 5 arba prie prieplaukos statinio 1 priekinės sienelės povandeninėje dalyje, žyma nustatoma skaičiavimais atsižvelgiant į priekinės sienelės protarpyje veikiančio išlenkiančio momento dydžio sumažinimo sąlygas ir prieplaukos statinio 1 tvirtumo ir atsparumo užtikrinimą. Taip pat atsižvelgiama į prieplaukos statinio 1 eksploatacijos sąlygas prieš ir po jo rekonstrukcijos, jo techninę būklę ir faktišką apkrovos galimybę. Ilgis ir žingsnis, kuriuo įstatomos inkarinės traukies 17, nustatomi skaičiavimu. Inkarines traukies 17 įstato ir tvirtina prie gruntą saugančių panelių 5 arba prie prieplaukos statinio 1 priekinės sienelės per paskirstančius diržus 18, naudojant hermetiškai su priekine prieplaukos statinio 1 sienele sujungtą kamerą (neparodyta). Antruosius inkaruojančių trauklių 17 galus tvirtina prie inkaruojančio ramsčio 19,'įrengto išilgai prieplaukos statinio 1 ir esančio skydų ar plytų pavidalo.
Kaip hermetiškai sujungtą su prieplaukos statinio 1 priekine sienele kamerą naudoja hidrotechninių pastatų povandeninių dalių remonto įtaisą pagal Rusijos Federacijos patentą Nr. 2098546, E 02 V 1/00, Publ. 97.12.10, kuriame pateikiama darbinė kamera, susidedanti iš surenkamo sekcijinio karkaso su darbine laikančiąja aikštele ir kronšteinų pavidalo tvirtinimo elementų. Darbinėje kameroje yra įtaisytas prietaisas vandens išsiurbimui. Prietaisas prie hidrotechninio pastato įlaido sienelės tvirtinamas naudojant rėmą - šabloną, tvirtinamą varžtais prie įlaido sienelės ir stovais prie viršutinio hidrotechninio pastato statinio. Surenkamas sekcijinis karkasas be darbinės kameros turi du turinčius prievamzdžius skyrius, kurie siekiant pagerinti prietaiso prisispaudimą prie rėmo - šablono, užpildomi vandeniu.
Kaip hermetiška kamera taip pat gali būti naudojamas prietaisas skirtas darbams povandeninėse hidrotechninių pastatų dalyse pagal Rusijos Federacijos patentą Nr. 2136813, E 02B 1/00, 7/50, Publ. 99.09.10, susidedantis iš atviro iš viršaus ir priekio, sudaryto iš šoninių ir galinės sienelių bei dugno, karkaso su balasto skyriais ir standinančiuoju kontūru, tvirtinimo detalių, skirtų prijungti karkasui prie hidrotechninio pastato ir prietaiso skirto vandeniui išsiurbti. Be to, prietaisas turi karkaso plūduriavimą užtikrinančius oro skyrius, esančius šoninėse karkaso sienelėse, balasto skyriai yra karkaso dugne ir jo šoninėse sienelėse. Viršutinėje karkaso dalyje pritvirtinti statinės padėties fiksatoriai, o vandens išsiurbimo prietaisas įtaisytas tiesiogiai karkase.
Hermetišką kamerą nuo besišvartuojančių laivų užvirtimo saugo ant prieplaukos statinio esantys atmušantys prietaisai (neparodyti).
Pritvirtinus hermetišką kamerą, gręžia įstrižas angas prieplaukos statinio 1 atvirkščio užpilo grunto masyve. Angų gręžimui gali būti naudojama horizontalaus gręžimo įranga. Po to išgręžtose įstrižose angose įstato inkarines traukies 17. Inkarinės traukies 17 gali būti įstatomos į iš anksto, išgręžtose angose, patalpintus lanksčius siaurinančius vamzdžius. Kaip konservuojančią tepimo medžiagą naudoja patrankų tepalą (PVK tepalas) arba katanolio, solidolio tipo tepalus ar kitokius. Kaip papildomas inkarines traukies 17 naudoja metalinius trosus ar virves, išlaikančias apskaičiuotą tempiančiąją apkrovą. Tokios inkarinės traukies lengviau įtaisomos ir nereikalauja sudėtingų tvirtinimo konstrukcijų. Inkarinių trauklių 17 diametras nustatomas pagal skaičiavimus. Inkarines traukies 17 tvirtina prie gruntą saugančių panelių 5 arba prie prieplaukos statinio 1 priekinės sienelės, naudojant paskirstančius diržus 18, kurie yra pavyzdžiui metaliniai suvirintas strypai. Paskirstančius diržus 18 montuoja iš hermetiškų kamerų įstačius kelias gretutines traukies 17. Kitus papildomų inkarinių trauklių 17 galus tvirtina prie inkarinio ramsčio 19, pritaisyto išilgai prieplaukos pastato 1 ir esančio skydų ar plytų pavidalo. Po paskirstančių diržų 18 montažo ir inkarinių trauklių 17 tvirtinimo prie paskirstančių diržų 18 ir inkarinio ramsčio 19, jas įtempia. Inkarines traukies 17 įtempia naudojant tempimo prietaisus, pritvirtintus prie inkarinio ramsčio 19. Baigus darbus viename prieplaukos statinio 1 plote, hermetiška kamera atskiriama nuo prieplaukos statinio 1 priekinės sienelės ir perstatoma naujame plote.
Eksploatuojant prieplaukos statinį 1, periodiškai kontroliuoja inkarinių trauklių 17 įtempimą, naudojant specialius daviklius, išdėstytus išilgai prieplaukos statinio 1 ant inkarinio ramsčio 19. Tokios kontrolės periodiškumas priklauso nuo prieplaukos statinio 1 eksploatacijos trukmės. Esant reikalui papildomas inkarines traukės 17 papildomai įtempia, įtempimo prietaisais, įtaisytais ant inkarinio ramsčio 19, įtvirtinto išilgai prieplaukos statinio

Claims (4)

  1. Išradimo apibrėžtis
    1. Prieplaukos statinių rekonstrukcijos būdas, susidedantis iš sustiprinimo elementų panardinimo į gruntą priešais priekinę sienelę, ir tolesnio grunto sluoksnio prieš juos nukasimo, besiskiriantis tuo, kad kaip gruntą saugančius sutvirtinimo elementus naudoja metalinius gruntą saugančius panelius, kuriuos tvirtina tiesiai prie priekinės prieplaukos statinio sienelės, be to gruntą saugančius panelius tvirtinant į nustatytą vietą prieš panardinant į gruntą ir po to panardinant į gruntą, naudoja kreivės pavidalo strypą, kurį tvirtina išilgai gruntą saugančių panelių ir besiremiantį į apatinėje jų dalyje įrengtą atraminį mazgą ir tvirtina prie jų, naudodami viršutinėje jų dalyje įtaisytą tvirtinimo mazgą.
  2. 2. Būdas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad gruntą saugančius panelius, juos panardinus į gruntą, tvirtina viršutine jų dalimi prie priekinės prieplaukos statinio sienelės inkaruojančiais elementais.
  3. 3. Būdas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad į gruntą saugančių panelių susilietimo su prieplaukos statinio priekine sienele zoną per gruntą saugančiuose paneliuose padarytas kiaurymes injektuoja hermetizuojantį tirpalą.
  4. 4. Būdas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad papildomam prieplaukos statinių sutvirtinimui naudoja įstrižai išdėstytas inkarines traukies, jas tvirtina prie gruntą saugančių panelių ir/ arba prie priekinės prieplaukos statinio sienelės jos povandeninėje dalyje per paskirstančius diržus, naudojant hermetiškai sujungtą su priekine prieplaukos statinio sienele kamerą, ir toliau traukies įtempia iki apskaičiuotos vertės.
LT2000053A 2000-02-15 2000-06-23 Prieplaukos statinių rekonstrukcijos būdas LT4862B (lt)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
RU2000104063/13A RU2180028C2 (ru) 2000-02-15 2000-02-15 Способ реконструкции причальных сооружений

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LT2000053A LT2000053A (lt) 2001-08-27
LT4862B true LT4862B (lt) 2001-11-26

Family

ID=20230811

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LT2000053A LT4862B (lt) 2000-02-15 2000-06-23 Prieplaukos statinių rekonstrukcijos būdas

Country Status (3)

Country Link
LT (1) LT4862B (lt)
LV (1) LV12706B (lt)
RU (1) RU2180028C2 (lt)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2483154C1 (ru) * 2011-11-23 2013-05-27 Виктор Викторович Гончаров Подпорная стенка
RU2745313C1 (ru) * 2020-07-02 2021-03-23 ООО "Феррумленд" Способ реконструкции причала пионерной отсыпкой со шпунтовой оторочкой
RU2745318C1 (ru) * 2020-07-07 2021-03-23 ООО "Феррумленд" Ускоренный способ реконструкции причала
RU2746894C1 (ru) * 2020-07-07 2021-04-21 Общество с ограниченной ответственностью "Феррумленд" Способ изготовления плиты верхнего строения причала

Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
SU1317058A1 (ru) 1985-11-04 1987-06-15 Предприятие П/Я В-2743 Способ реконструкции причального сооружени
SU1331941A1 (ru) 1985-12-05 1987-08-23 Астраханский технический институт рыбной промышленности и хозяйства Способ дноуглублени у шпунтовых стенок причалов

Patent Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
SU1317058A1 (ru) 1985-11-04 1987-06-15 Предприятие П/Я В-2743 Способ реконструкции причального сооружени
SU1331941A1 (ru) 1985-12-05 1987-08-23 Астраханский технический институт рыбной промышленности и хозяйства Способ дноуглублени у шпунтовых стенок причалов

Also Published As

Publication number Publication date
LT2000053A (lt) 2001-08-27
LV12706A (lv) 2001-08-20
LV12706B (lv) 2001-11-20
RU2180028C2 (ru) 2002-02-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP2829362B2 (ja) 締切用ケーソン及び締切工法
KR100714179B1 (ko) 자중 저감방법에 의한 우물통의 시공방법 및 그 우물통
US5368414A (en) Method and system for rehabilitating a bulkhead
KR101173029B1 (ko) 수밀 케이슨을 이용한 수중 구조물 신설 및 보수 보강 공법
JP3599431B2 (ja) 仮締切の施工方法
JPH07216844A (ja) 水中骨組構造物とその施工方法
US5322390A (en) Underwater tunnel and an underwater mooring apparatus to moor the underwater tunnel
LT4862B (lt) Prieplaukos statinių rekonstrukcijos būdas
RU2616378C2 (ru) Прижимное сегментное устройство для ремонта металлических и бетонных оснований гидротехнических сооружений в подводной зоне и переменном уровне воды
JPH11323872A (ja) 矢板式岸壁の改造方法
KR100422216B1 (ko) 교량의 우물통 기초의 지수막이 그라우팅 공법
RU2275456C2 (ru) Шпунтовая стенка
KR200404677Y1 (ko) 자중 저감방법에 의한 우물통의 시공방법 및 그 우물통
RU2119004C1 (ru) Причальное сооружение
KR102410140B1 (ko) 암거 구조물 저판 보수 및 보강방법
KR101158035B1 (ko) 조립식 케이슨 및 이를 이용한 구조물 시공방법
CN212404998U (zh) 一种上下口柔性靠船桩码头结构
RU2645351C2 (ru) Обжимное сегментное устройство для ремонта металлических и бетонных оснований гидротехнических сооружений в подводной зоне и переменном уровне воды
JP3168197B2 (ja) ケーソンのアンカー構造及びその施工方法
JP7489350B2 (ja) 既存岸壁の改良構造及び改良方法
LT4474B (lt) Prieplaukos krantinės rekonstravimo būdas ir įrenginys
RU2281358C2 (ru) Способ реконструкции причальных сооружений эстакадного типа
RU2176006C2 (ru) Способ усиления причальных сооружений
NO141859B (no) Fralands-plattform av tyngdekraft-typen for installasjon til sjoes
RU2259441C1 (ru) Способ реконструкции причальных сооружений

Legal Events

Date Code Title Description
MM9A Lapsed patents

Effective date: 20080623