LT4636B - Uždegimo vidaus degimo variklyje būdas - Google Patents

Uždegimo vidaus degimo variklyje būdas Download PDF

Info

Publication number
LT4636B
LT4636B LT98-051A LT98051A LT4636B LT 4636 B LT4636 B LT 4636B LT 98051 A LT98051 A LT 98051A LT 4636 B LT4636 B LT 4636B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
ignition
spark
combustion
internal combustion
shock wave
Prior art date
Application number
LT98-051A
Other languages
English (en)
Other versions
LT98051A (lt
Inventor
Jevgenijus Bugajec
Original Assignee
Jevgenijus Bugajec
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Jevgenijus Bugajec filed Critical Jevgenijus Bugajec
Priority to LT98-051A priority Critical patent/LT4636B/lt
Publication of LT98051A publication Critical patent/LT98051A/lt
Publication of LT4636B publication Critical patent/LT4636B/lt

Links

Classifications

    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02TCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES RELATED TO TRANSPORTATION
    • Y02T10/00Road transport of goods or passengers
    • Y02T10/10Internal combustion engine [ICE] based vehicles
    • Y02T10/12Improving ICE efficiencies

Landscapes

  • Combustion Methods Of Internal-Combustion Engines (AREA)

Description

Išradimas priskirtinas variklių gamybai, būtent - stūmokliniams vidaus degimo varikliams (VDV).
Žinomi Įvairūs uždegimo būdai vidaus degimo varikliuose. Visi jie yra pagristi mechaniniu degaus mišinio suspaudimu ir užsiliepsnojimo židinio sukūrimu degimo kameroje. Priklausomai nuo užsiliepsnojimo židinio pobūdžio uždegimo būdai klasifikuojami j kibirkštini, kaitinimo, srautini, lazerini ir kt.
Plačiausiai paplitęs yra kibirkštinis uždegimo būdas. Užsiliepsnojimo židinys yra lankas, susidarantis aukštos įtampos pramušimo uždegimo žvakės tarpelektrodinėje erdvėje dėka. Kibirkštinis uždegimo būdas yra pats paprasčiausias, pigiausias ir patikimiausias, todėl jis plačiai naudojamas jau daugiau kaip 150 metų, t.y. tiek, kiek jau egzistuoja VDV.
Jei užsiliepsnojimo židiniu yra kaitinimo uždegimo būdas, naudojama, kaip taisyklė, viela, pagaminta iš specialaus lydinio, per kurią teka srovė. Paleidus VDV, srovė atjungiama. Naudojant kaitinimo uždegimą, neįmanoma reguliuoti uždegimo momento.
Srautinis, plazminis ir kiti panašūs uždegimo būdai leidžia sukurti turinti daug energijos ir ilgalaikį užsiliepsnojimo židinį. Vienok, šie būdai yra sunkiai Įgyvendinami. Be to, uždegimo trukmė yra gana ilga, todėl VDV negali pasiekti didelių apsisukimų.
Lazerinis uždegimas (Australijos patentas Nr.600717) yra toks sudėtingas ir brangus, kad yra neperspektyvus pritaikyti praktikoje. Tą pati galima pasakyti ir apie bandymus panaudoti uždegimui superaukštojo dažnio energiją.
Tokiu būdu, Įvertinant ,-yisą charakteristikų kompleksą, matyti, kad dabartiniu metu kibirkštinis uždegimas alternatyvos neturi. Tačiau ir kibirkštinis uždegimo būdas turi trukumų.
1. Uždegimo nestabilumas. Tam, kad Įvyktų pastovus uždegimas, yra būtina sukaupti ribotoje erdvėje pakankamą šilumos kieki. Šilumos sukaupimo procesui trukdo keli faktoriai:
• uždegimo žvakės elektrodai (šilumos nuostoliai iki 70%);
•darbinio mišinio sūkurys degimo kameroje;
•benzino lašeliai.
Nestabilaus uždegimo dėka susidaro sukimo momento nuostoliai ir nepilnai sudega mišinys. Esant dideliems VDV apsisukimams, pastebimos uždegimo prašokos.
2. Padidintas degimo laikas. Kaip žinoma, uždegimo židinys, turintis lanko uždegimo žvakės tarpelektrodinėje erdvėje pavidalą, yra ties degimo kameros kraštu. Užsiliepsnojus darbiniam mišiniui, liepsnos frontas sklinda spirale link centro, o po to tolygiai per visą kamerą. Realus degimo laikas yra praktiškai 2 kartus didesnis, nei teoriškai įmanomas. To rezultate, reikalingas žymiai ankstesnis uždegimas, o tai neigiamai atsiliepia VDV naudingojo veiksmo koeficientui (NVK). Siekiant išvengti detonacijos, reikia naudoti brangų, turintį aukštą oktaninį skaičių, benziną. Tai ypač žymu, kuomet variklis dirba dideliais apsisukimais. Degalai nespėja sudegti, prastėja ekologiniai rodikliai, smarkiai krenta VDV galingumas.
3. Nepageidaujami termodinaminiai procesai. Austrijos fizikas Maxe pirmasis atrado efektą - degimo uždaroje erdvėje momento pabaigoje maksimali temperatūra yra užsiliepsnojimo židinyje, o minimali degimo pabaigos vietoje. Realiai degimo kameroje temperatūrų skietumas gali siekti 400°C. Todėl atsiranda dvi pagrindinės problemos:
Pačia karščiausia vieta kameroje yra uždegimo žvakė, o pageidautinastūmoklio dugnas. Pastebimai krinta degimo kameros efektyvumas o degimo žvakė perkaista, todėl sumažėja degimo žvakės tarnavimo laikas ir padidėja kaitinimo uždegimo tikimybė
Liepsna kameroje plinta pagal sudėtingus dėsnius, toks pats yra sudėtingas šiluminis laukas ir atitinkamai sėgio j stūmoklio dugną laukas. J stūmoklio pirštą veikia dvi priešpriešinės jėgos: dujų slėgis per stūmoklį ir apkrovimo reakcija per švaistiklį. Sistema stūmoklispirštas atitinkamais momentais veikia kaip balansuojanti sistema. Tuo būdu, didžiausio slėgimo degimo kameroje zonoje (15-20° už VRT) stūmoklis pasisuka apie pirštą dugnu j uždegimo žvakės pusę ir vibruoja ultragarso dažniu. Užpleišijimo efektas sudaro ypatingo pobūdžio trinties nuostolius, kuriuos galima pavadinti termodinaminiais. Nuo šių nuostolių neapsaugo joks tepimas. Jie pasiekia maksimumą, esant šaltam VDV, kuomet tarpelis tarp stūmoklio ir cilindro taip pat yra maksimalus. Termodinaminiais nuostoliais galima paaiškinti tai, kodėl “netraukia apkrautas VDV, dirbantis mažais apsisukimais, kodėl prireikė pavarų dėžės, kodėl mieste žymiai padidėja degalų sąnaudos.
Firma SAAB pasiūlė originalų kibirkštinio uždegimo variantą (autosalonas Frankfurte ties Mainu, 1996). Uždegimo žvakė yra įrengta vertikaliai cilindro ašyje, o kibirkštis formuojama tarp žvakės pailginto centrinio elektrodo ir specialios iškyšos. Tačiau toks sprendimas privertė padidinti pramušimo įtampą daugiau 100 kV, padidėjo degimo kameros plotas, o, tuo pačiu, ir šilumos nuostoliai. Be to, toks sprendimas netaikytinas kitiems VDV.
Išradimo tikslas - VDV ribinių charakteristikų pasiekimas.
Šis tikslas pasiekiamas tuo, kad uždegimo būde, apimančiame degaus mišinio suspaudimą ir užsiliepsnojimo židinio sudarymą kibirkštimi, kibirkštis formuojama nanosekundžių diapazone ir kibirkšties spinduliavimo energija fokusuojama centrinėje degimo kameros srityje. Geriausi rezultatai gaunami, kuomet užsiliepsnojimo židinys sukuriamas taške, sutampančiame su stūmoklio, esančio viršutiniame rimties taške, dugno centru. Uždegimo efektyvumui padidinti uždegimo procedūra kartojama kelis kartus degaus mišinio vieno suspaudimo etapo eigoje.
Fig.1 parodytas tipinės VDV degimo kameros pjūvio vaizdas.
Fig. 2 supaprastinta energijos išspinduliavimo ir kibirkšties smūginės bangos schema.
Degimo kamerą 1 sudaro cilindrų bloko 3 galvutė 2 ir stūmoklis 4. Galvutėje 2 vietoje įpraastinės uždegimo žvakės įtvirtinamas uždegimo įtaisas 5. Vožtuvai neparodyti. Uždegimo įtaiso 5 simetrijos ašis kerta stūmoklio 4, esančio viršutiniame rimties taške, dugno centrą 6.
Suspaudimo fazės pabaigoje stūmoklis 4 pasiekia VRT. Tuo pat metu slėgimas ir degaus mišinio temperatūra žymiai padidėja. Duotuoju laiko momentu (uždegimo momentas) į uždegimo įtaisas 5 formuoja kibirkštį .
Pradiniu pramušimo momentu vyksta dujų suspaudimas kibirkštiniam kanale, kurio skersmuo apie 0,1 mm., iki temperatūros viršijančios 104 laipsnių. Iškrovos energiją ir smūginės bangos energiją kryptingai ir vienodai išspinduliuoja. Tai Įgalina išvengti nuostolių ir degimo mišinio užsiliepsnojimo atspindėjimo momentu. Įtaisas 5 turi specialų atšvaitą įgalinanti fokusuoti energiją taške 6. Toks išspinduliavimas, plintantis šviesos greičiu, jonizuoja ir aktyvina degimo mišinį taške 6. Smūginė banga ateina vėliau, todėl kad jos greitis 1-3 km/s. ir sukelia sprogstamojo efekto degimo mišinio uždegimą. Dar vėliau Į tašką 6 ateina iškrovos banga, bet ji negali užgesinti užsiliepsnojimo židinio.
Tokiam uždegimo pobūdžiui Įtakos turi tai, kad taške 6 susidaro karščiausia pirminė temperatūra degimo kameroje 1. Be to, taškas 6 yra ir sūkurio centras, t.y. čia sūkurio greitis lygus nuliui.
Kadangi užsiliepsnojimo židinys atsidūrė stūmoklio dugno centre 6, liepsnos srautas tolygiai pasiskirsto visoje degimo kameroje 1. Degimo laikas sutrumpėja iki teorinės ribos. Tai leidžia dvigubai sumažinti reikalavimus benzino oktaniniam skaičiui, padidinti maksimalius VDV apsisukimus ir NVK. Be to, padidinamas ir simetrinamas slėgis i stūmoklio dugną. Tai padidina VDV sukimo momentą, ypač esant mažiems apsisukimams.
Tuo būdu, siūlomas sprendimas leidžia visiškai pašalinti kibirkštinio uždegimo būdo trūkumus ir maksimaliai padidinti VDV charakteristikas. Šiame sprendime kibirkštis yra ne užsiliepsnojimo židinys, o energijos šaltinis. Energijos šaltinis ir užsiliepsnojimo židinys yra atskirti degimo kameros erdvėje.
Buvo atlikti bandymai su keliais automobiliais 2 metų bėgyje. Bandymų r— rezultatai parodė, kad pareikštasis būdas leidžia:
1. Pajudėti automobiliu iš vietos ketvirta pavara, nenaudojant akseleratoriaus.
2. Sumažinti sunaudojamo benzino kieki iki 40% mieste ir 25% užmiestyje.
3. Sumažinti CO kieki, varikliui dirbant tuščios eigos režime, iki 0,1%.
4. Padidinti variklio galingumą 50%. Pasiekti elastingumą visame apsisukimų diapazone.
5. Naudoti VDV benziną, kurio oktaninis skaičius - 50.
6. Išvengti VDV užvedimo ir šildymo problemos.
7. Žymiai padidinti VDV, tame tarpe - ir uždegimo žvakių, resursą.

Claims (4)

  1. IŠRADIMO APIBRĖŽTIS
    1. Uždegimo vidaus degimo variklyje būdas, apimantis degaus mišinio suspaudimą ir užsiliepsnojimo židinio sukūrimą kibirkšties pagalba, besiskiriantis tuo, kad formuoja kibirkštį mikrosekundžių diapazone, kibirkšties spinduliavimo ir smūginės bangos energiją išsklaido, atspindi ir fokusuoja degimo kameros centrinėje dalyje.
  2. 2. Būdas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad kibirkšties spinduliavimo ir smūginės bangos energiją išsklaido kryptingai ir tolygiai.
  3. 3. Būdas pagal 1 ir 2 punktus besiskiriantis tuo, kad kibirkšties spinduliavimo ir smūginės bangos energiją fokusuoja taške, sutampančiame su stūmoklio dugno centru.
  4. 4. Būdas pagal 1 -3 punktus, besiskiriantis tuo, kad pakartoja uždegimo procedūrą kelis kartus degaus mišinio vieno suspaudimo etapo eigoje.
LT98-051A 1998-04-16 1998-04-16 Uždegimo vidaus degimo variklyje būdas LT4636B (lt)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT98-051A LT4636B (lt) 1998-04-16 1998-04-16 Uždegimo vidaus degimo variklyje būdas

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT98-051A LT4636B (lt) 1998-04-16 1998-04-16 Uždegimo vidaus degimo variklyje būdas

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LT98051A LT98051A (lt) 1999-10-25
LT4636B true LT4636B (lt) 2000-03-27

Family

ID=19721962

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LT98-051A LT4636B (lt) 1998-04-16 1998-04-16 Uždegimo vidaus degimo variklyje būdas

Country Status (1)

Country Link
LT (1) LT4636B (lt)

Citations (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AU600717B2 (en) 1986-03-07 1990-08-23 Bennett Automotive Technology Pty. Ltd. Laser energy ignition system with purging chamber

Patent Citations (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AU600717B2 (en) 1986-03-07 1990-08-23 Bennett Automotive Technology Pty. Ltd. Laser energy ignition system with purging chamber

Also Published As

Publication number Publication date
LT98051A (lt) 1999-10-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4434753A (en) Ignition apparatus for internal combustion engine
JP2018532225A (ja) 内燃機関用点火プラグ
RU2335048C2 (ru) Активатор горения для двигателя внутреннего сгорания (варианты)
CA2015244A1 (en) Spark plug having an encapsulated center firing electrode gap
RU2576099C1 (ru) Двигатель внутреннего сгорания
US10145292B1 (en) Spark plug
JPS58190576A (ja) 内燃機関の点火装置
Yamanaka et al. Development of pre-chamber sparkplug for gas engine
CN101033725B (zh) 多点点火发动机
KR20100066336A (ko) 내연기관
US4059079A (en) Internal combustion engine
LT4636B (lt) Uždegimo vidaus degimo variklyje būdas
AU577808B2 (en) Ignition device for reciprocating internal combustion engine
US2534860A (en) Compression relief for internalcombustion engines
RU74524U1 (ru) Свеча зажигания
JPS6130394B2 (lt)
JP2009097427A (ja) レーザ誘起型火花放電点火装置
RU2612188C1 (ru) Система зажигания дизельного двигателя и лазерная свеча зажигания
US11378042B1 (en) Internal combustion engine ignition device
RU2288364C1 (ru) Камера сгорания горючей смеси
Morris et al. Thudding in high compression ratio engines
RU2574197C1 (ru) Двигатель внутреннего сгорания и воспламенитель
RU2647892C1 (ru) Лазерная свеча зажигания
RU2645396C1 (ru) Лазерная свеча зажигания
RU2634972C1 (ru) Лазерная свеча зажигания

Legal Events

Date Code Title Description
MM9A Lapsed patents

Effective date: 20040416