LT4453B - Muzikos instrumentų styga, stygų rinkinys klasikinei gitarai ir tokių stygų gamybos būdas - Google Patents

Muzikos instrumentų styga, stygų rinkinys klasikinei gitarai ir tokių stygų gamybos būdas Download PDF

Info

Publication number
LT4453B
LT4453B LT97-079A LT97079A LT4453B LT 4453 B LT4453 B LT 4453B LT 97079 A LT97079 A LT 97079A LT 4453 B LT4453 B LT 4453B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
core
string
strings
winding
musical instrument
Prior art date
Application number
LT97-079A
Other languages
English (en)
Other versions
LT97079A (lt
Inventor
Julius Kurauskas
Marijan Mikolajevič
Original Assignee
Julius Kurauskas
Marijan Mikolajevič
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Julius Kurauskas, Marijan Mikolajevič filed Critical Julius Kurauskas
Priority to LT97-079A priority Critical patent/LT4453B/lt
Priority to PCT/LT1997/000003 priority patent/WO1998049668A1/en
Publication of LT97079A publication Critical patent/LT97079A/lt
Publication of LT4453B publication Critical patent/LT4453B/lt

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G10MUSICAL INSTRUMENTS; ACOUSTICS
    • G10DSTRINGED MUSICAL INSTRUMENTS; WIND MUSICAL INSTRUMENTS; ACCORDIONS OR CONCERTINAS; PERCUSSION MUSICAL INSTRUMENTS; AEOLIAN HARPS; SINGING-FLAME MUSICAL INSTRUMENTS; MUSICAL INSTRUMENTS NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • G10D3/00Details of, or accessories for, stringed musical instruments, e.g. slide-bars
    • G10D3/10Strings

Landscapes

  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Acoustics & Sound (AREA)
  • Multimedia (AREA)
  • Stringed Musical Instruments (AREA)

Description

Išradimas priskiriamas muzikos instrumentų sričiai, o būtent klasikinės gitaros 5 stygų konstrukcijai ir jų gamybos būdui.
Klasikinę gitarą sudaro šešios stygos: 1-oji mi (E), 2-oji si (H), 3-oji sol (G), 4oji re (D), 5-oji la (A) ir 6-oji mi (E). Tradiciniu būdu gaminamų stygų konstrukcija yra tokia: 1 -oji, 2-oji ir 3-oji arba melodinės stygos yra liejamos iš io kaprono ir yra monolitinės, o 4-oji, 5-oji ir 6-oji arba boso stygos gaminamos nailoninio pluošto šerdį apvyniojant metaline (vario, sidabro, alavo ar jų lydinių) viela.
Tradiciniame stygų komplekte esančių 1-osios, 2-osios ir 3-osios stygų garso 15 tembrą ir sodrumą sunku suderinti su 4-osios, 5-osios ir 6-osios stygų garso tembru ir sodrumu. Skambesys nedera todėl, kad vienos stygos yra iš monolitinio kaprono valo, o kitos turi šerdį, apvyniotą viela. Žemiau pateikiama lentelė, kurioje parodyta garso tembro ir sodrumo priklausomybė nuo stygos storio ir įtempimo:
Stygos tipas Stygos storis Stygos įtempimas Garso tembras Garso sodrumas
1-oji, 2-oji ir 3-oji arba melodinės stygos , plona silpnas žemas mažesnis
' stora stiprus aukštas didesnis
4-oji, 5-oji ir 6-oji arba boso stygos plona silpnas aukštas mažesnis
stora stiprus žemas didesnis
Lentelėje matyti, kad melodinių ir boso stygų tembrai visiškai skirtingai priklauso nuo įtempimo ir storio. Gaminant stygas, vyrauja principas, kad visos stygos turi būti įtemptos vienodai, tačiau tradiciniu būdu gaminamo stygų komplekto visas šešias stygas įtempus vienodai, gaunamas visiškai priešingas garso tembras (žr. lentelę). Šią problemą bandoma spręsti skirtingai įtempiant stygas, tačiau pastarasis veiksnys suteikia daug nepatogumų muzikantui, nes groti skirtingai įtemptomis stygomis yra nemalonu ir tiesiog nepatogu.
Yra žinoma nemaža stygos konstrukcijos patobulinimų. SU autoriniame liudijime Nr. 1603433 aprašytą stygą sudaro sintetinės medžiagos šerdis, aplink kurią apvyniojama metalinė viela, kurios skerspjūvis yra trapecijos formos. Reikiamas tembras yra išgaunamas rezonansinių griovelių, kurie atsiranda vyniojant tokią vielą, dėka.
Kita žinoma stygos konstrukcija pagal tarptautinės paraiškos publikaciją WQ 93/01585 sudaryta iš šerdies, kurią sudaro tam tikri, atsparūs trūkimui ir smūgiams pluoštai, ir aplink šerdį esančio brangiųjų metalų sluoksnio, iš sintetinės gumos, keramikos arba jų kombinacijų. Minėtų stygų konstrukcija yra sudėtinga, o stygų gamybos technologija reikalauja daug sąnaudų.
Yra žinoma monopluošto styga pagal JP patentą Nr. 5083913. Jos gamybai naudojamas poliesterio monopluoštas. Tačiau tokia styga jautri temperatūros svyravimams ir drėgmei, o jos gamybos technologija sudėtinga.
Siūlomam išradimui artimiausias technologinis sprendimas yra DE patente Nr. 4109334 aprašytas diskantinių stygų rinkinys, kur kiekviena styga turi šerdį, sudarytą iš daugybės atskirų plastmasės pluoštų ir aplink šerdį apvyniotą metalinės vielos sluoksnį ir ant šio sluoksnio užvyniotą apsauginę plastmasės juostelę. Tačiau tokios stygos yra storos, jas reikia stipriai įtempti, jos prastai skamba ir nedera prie kitų stygų.
Pagrindinis išradimo tikslas - išgauti vienodą visų šešių klasikinės gitaros stygų garso tembrą ir garso sodrumą, sutrumpinti laiką, per kurį nusistovi reikiamas garso aukštis, suderinus arba naujai pakeitus kurią nors - 1-ąją, 2-ąją arba 3ąją - stygą.
Minėtas tikslas yra pasiektas tuo, kad muzikos instrumento stygos, kurią sudaro šerdis iš įtempto neferomagnetinių medžiagų pluošto ir ant šerdies užvyniuota apvija, apvija imamas valas, kurio diametras yra nuo 0,06 mm iki 0,30 mm, užvyniotas ant šerdies vienu ar keliais sluoksniais, o šerdies storis įo parenkamas nuo 140,25 teks iki 420,75 teks, be to, išorinis apvijos sluoksnis nušlifuojamas nuo 0,02 mm iki 0,07 mm glotnumo. Stygų rinkinys klasikinei gitarai, sudarytas iš šešių stygų, pasižymi tuo, kad 1-ąją, 2-ąją ir 3-ąją melodines stygas sudaro šerdis iš įtempto neferomagnetinių medžiagų pluošto ir ant šerdies vienu ar keliais sluoksniais užvynioto valo apvija.
Pagal šį išradimą muzikos instrumento stygas gamina tokiu būdu:
stygos šerdį įtempia ir įtvirtina tarp dviejų, esančių priešinguose galuose ir besisukančių skirtingomis kryptimis variklių rotorių kablių;
ant besisukančios šerdies vynioja vieną ar kelis valo sluoksnius, nekeisdami 20 šerdies sukimo krypties:
valą prieš vyniojimą įtempia; paruoštą stygą šlifuoja.
Išsamiau išradimas yra paaiškinamas brėžiniais, kurie iliustruoja išradimo 25 esmę, bet neapriboja jo apimties.
Fig. 1 parodytas stygos pjūvis.
Fig. 2 parodytas stygos gamybos būde naudojamas vyniojimo įrenginys (vaizdas iš priekio).
Fig. 3 parodytas tas pats įrenginys (vaizdas iš šono).
Fig. 4 parodytas vyniojimo įrenginio dalies vaizdas iš viršaus.
Fig. 5 parodytas stygos fiksavimo mazgas, pjūvis A-A Fig. 4.
Fig. 6 parodytas paruoštos stygos šlifavimo būdą paaiškinantis įrenginys.
Pagal išradimą stygą sudaro šerdis 1 iš neferomagnetinių medžiagų pluošto (pavyzdžiui, nailono siūlų), valas 2, kuris užvyniotas ant šerdies vienu arba keliais sluoksniais ir sudaro apviją, kurios išorinis sluoksnis 3 yra nušlifuotas nuo 0,02 mm iki 0,07 mm glotnumo ir nupoliruotas (Fig. 1).
Šerdies storis yra nuo 140,25 teks iki 420,75 teks. Apvijos sluoksniai gali būti vienas ar keli, priklausomai nuo to, kokia yra melodinė styga: 1-oji styga gali turėti vieną arba du skirtingo arba vienodo skersmens valo sluoksnius, 2-oji du arba tris skirtingo arba vienodo skersmens valo sluoksnius, 3-oji - tris arba keturis valo sluoksnius. Sluoksnių skaičius priklauso nuo norimo išgauti garso tembro ir sodrumo.
Styga gamina tokiu būdu: stygos šerdį įtempia ir įtvirtina tarp dviejų, esančių priešinguose galuose ir besisukančių skirtingomis kryptimis variklių rotorių kablių: ant besisukančios šerdies vynioja vieną ar kelis valo sluoksnius, nekeisdami šerdies sukimo krypties; valą prieš vyniojimą įtempia; paruoštą stygą šlifuoja. Gaminant stygas gali būti naudojami brėžiniuose parodyti įrengimai, kurie jokiu būdu neriboja išradimo apimties, o jį tik paaiškina.
Stygų vyniojimo įrengimas (Fig. 2 ir Fig. 3) yra sudarytas iš ritės 4, ant kurios užvyniotas valas 2 (įsigyjamas komerciniu būdu). Ritė 4 uždėta ant laikiklio 5 ašies 6 ir veržle 7 įveržta tarp tarpinių 8 ir 8a komplekto. Laikiklis 5 standžiai pritvirtintas prie Ί formos rėmelio 9, kurio vertikalioje dalyje standžiai įtvirtinta ašis 10, ant kurios uždėtas skriemulys 11. Skriemulys 11 įveržtas veržle 12, spyruokle 13 ir tarpinių komplektu 14. Vertikalios rėmelio dalies apačioje pritvirtinta kilpa 15. Rėmelio horizontalios' dalies viršuje pritvirtintos kreipiančiosios 16 ir 17, turinčios vienodus griovelius 18 (Fig. 5). Kreipiančioji 17 turi išpjovą su paviršiais C ir D. Grioveliai 18 uždengti pasukamais fiksatoriais 19 ir 20. Stygos šerdis 1 yra įtempta ir įtvirtinta tarp dviejų variklių 21 ir 22 rotorių kablių (brėžiniuose neparodyta). Varikliai įtvirtinti nejudamai vienas prieš kitą tam tikru, laisvai pasirenkamu atstumu. Prie variklių galų yra pritvirtintos atraminės plokštelės 23 ir 24 (Fig. 3 ir Fig. 4).
Stygų šlifavimo ir poliravimo etapą paaiškina įtaisas (Fig. 6), kurį sudaro tie patys vyniojimo etape naudojami varikliai 21 ir 22, tarp kurių įtemptas stygos ruošinys 25. Išoriniam stygos apvijos sluoksniui 3 (Fig. 1) šlifuoti skirtas įtaisas 26. įtaiso pagrindą sudaro horizontalioje plokštumoje slankiojantis šlifavimo įrankis, kurio darbo paviršius padengtas smulkiagrūdžiu švitro popieriumi. Stygos poliravimui taip pat naudojamas prietaisas 26, tik jo darbo paviršiaus švitro popierius pakeičiamas vadinamo “nulinio” grūdėtumo švitro popieriumi.
Toliau paaiškinama stygų gamybos eiga. Stygos šerdis 1 (pavyzdžiui, nailono siūlų pluoštas) įtvirtinama ir įtempiama tarp variklių 21 ir 22 rotorių kablių. Ritė 4 su valu 2 uždedama ant laikiklio 5 ašies 6 ir veržle 7 bei tarpinių komplektu 8 ir 8a įveržiama taip, kad vos galėtų pasisukti. Stygų vyniojimo įrengimo ritėje esančio valo įtempimas turi būti 50 - 70 gf. Jis išmatuojamas gramometru; galima paklaida iki 5 gf. Valas 2 yra prakišamas pro kilpą 15 ir apsukamas apie skriemulį 11 vieną arba du kartus, priklausomai nuo valo skersmens. Skriemuiio sukimosi greitis reguliuojamas veržle 12, įveržiant ar atleidžiant spyruoklę 13. Toliau valo 2 galas tvirtinamas šerdies 1 kilpoje, surišamoje ant šerdies galo. Taip valas 2 yra įtemptas. Valo įtempimo dydis vyniojimo metu yra 0,15 - 0,30 kgf. Rėmelis 9 pakabinamas ant įtemptos ir įtvirtintos tarp dviejų variklių 21 ir 22 rotorių kablių šerdies, kuri įleidžiama kreipiančiųjų 16 ir 17 grioveliuose 18 ir užspaudžiama fiksatoriais 19 ir 20. Nailono siūlų pluošto šerdis 1 įtempiama nuo 3,5 kgf iki 6 kgf.
Įjungus variklius 21 ir 22, kurie sukasi prieš ir pagal laikrodžio rodyklę, šerdis 1 sukasi, vyniodama aplink save valą 2, kuris yra tarp kreipiančiosios 17 išpjovos pėviršių C ir D. Kadangi valas 2 yra įtemptas ir jo judesio kryptį riboja paviršiai C ir D, atsiranda inertinės jėgos, kurios stumia rėmelį 9 (Fig. 3) rodyklės L kryptimi. Slenkant rėmeliui 9, ant šerdies vyniojamas pirmas apvijos sluoksnis. Vyniojimas baigiasi, kai rėmelis 9 atsiremia į atramą 24 ir grįžta atgal rodyklės M parodyta kryptimi. Tada vyniojamas kitas valo sluoksnis ir t.t. Kiekvienas sluoksnis užsivynioja priešinga prieš tai užvynioto valo sluoksnio kryptimi. Procesas vyksta tol, kol užvyniojamas norimas sluoksnių skaičius, ir valas 2 nukerpamas, prieš tai užfiksavus užvyniotus galus tam, kad esanti stygos viduje įtempta šerdis nesusitrauktų ir nesusiraitytų, nes tai pakeistų stygos mechanines savybes ir tuo pačiu skambesio kokybę. Vienodas vijų skaičius, tenkantis vienam įtemptos šerdies jėgos kilogramui, leidžia išlaikyti stygą tiesią ir tamprią. Styga nuimama nuo įrenginio, o nuimtos stygos galai yra užlydomi.
Toliau atliekamos šlifavimo ir poliravimo operacijos (Fig. 6). Styga įtvirtinama tarp tų pačių variklių 21 ir 22 rotorių kablių ir sukama. Slankiojančiu išilgai stygos 25 šlifavimo įtaisu 26 viršutinis apvijos sluoksnis nušlifuojamas iki įo reikiamo glotnumo, t.y. nuo 0,02 mm iki 0,07 mm. Styga poliruojama tuo pačiu įtaisu 26, tik pakeitus jo darbo paviršiaus švitro popierių “nulinio” grūdėtumo švitriniu popieriumi.
Šiuo būdu pagamintų stygų pranašumas, be anksčiau paminėto melodinių 15 stygų skambėjimo suderinamumo su boso stygomis dar yra ir toks, kad pagal išradimą pagamintų stygų reikiamas garso aukštis nusistovi per 30 min, o monolitinėms stygoms būtinas laikas yra 10 valandų. Tai reiškia, kad muzikantas gali likus tik pusvalandžiui iki koncerto uždėti ant gitaros stygas ir jos skambės labai gerai lyginant su monolitinėmis stygomis.
Ilgai grojant gitara, stygos išsitampo ir praranda derėjimą. Monolitinės kaprono stygos pradeda nederėti po 20 valandų grojimo gitara, o pagal išradimą pagamintų stygų pranašumas yra tas, kad jos nepraranda savo derėjimo, jeigu jomis grojama virš 100 valandų. Tai reiškia, kad stygos su „ 25 neferomagnetinių medžiagų pluošto šerdimi yra ilgaamžiškesnės lyginant su monolitinėmis kaprono valo stygomis.

Claims (6)

1. Muzikos instrumento styga, kurią sudaro šerdis iš įtempto neferomagnetinių medžiagų pluošto ir ant šerdies užvyniota apvija, besiskirianti tuo, kad apviją sudaro valas, užvyniotas ant šerdies vienu ar keliais sluoksniais.
2. Muzikos instrumento styga pagal 1 punktą, besiskirianti tuo, kad šerdies storis yra nuo 140,25 teks iki 420,75 teks.
3. Muzikos instrumento styga pagal 1 punktą, besiskirianti tuo, kad valo diametras yra nuo 0,06 mm iki 0,30 mm.
4. Muzikos instrumento styga pagal 1 punktą, besiskirianti tuo, kad išorinis apvijos sluoksnis yra nušlifuotas nuo 0,02 mm iki 0,07 mm.
5. Stygų rinkinys klasikinei gitarai, sudarytas iš šešių stygų, besiskiriant i s tuo, kad 1-ąją, 2-ąją ir 3-ąją melodines stygas sudaro šerdis iš įtempto neferomagnetinių medžiagų pluošto ir ant šerdies vienu ar keliais sluoksniais užvynioto valo apvija.
6. Muzikos instrumento stygos gamybos būdas, apimantis neferomagnetinių medžiagų pluošto šerdies įtempimą, apvijos sluoksnio užvyniojimą, apvijos fiksavimą bei stygos galų užlydymą, besiskiriantis tuo, kad:
- stygos šerdį įtempia ir įtvirtina tarp dviejų, esančių priešinguose galuose ir besisukančių skirtingomis kryptimis variklių-rotorių kablių:
- ant besisukančios šerdies vynioja vieną ar kelis valo sluoksnius, nekeisdami šerdies sukimo krypties;
- valą prieš vyniojimą įtempia;
- paruoštą stygą šlifuoja.
LT97-079A 1997-04-30 1997-04-30 Muzikos instrumentų styga, stygų rinkinys klasikinei gitarai ir tokių stygų gamybos būdas LT4453B (lt)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT97-079A LT4453B (lt) 1997-04-30 1997-04-30 Muzikos instrumentų styga, stygų rinkinys klasikinei gitarai ir tokių stygų gamybos būdas
PCT/LT1997/000003 WO1998049668A1 (en) 1997-04-30 1997-12-08 A string for musical instruments, a set of strings for a classical guitar and a method of manufacturing such strings

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT97-079A LT4453B (lt) 1997-04-30 1997-04-30 Muzikos instrumentų styga, stygų rinkinys klasikinei gitarai ir tokių stygų gamybos būdas

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LT97079A LT97079A (lt) 1998-11-25
LT4453B true LT4453B (lt) 1999-01-25

Family

ID=19721857

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LT97-079A LT4453B (lt) 1997-04-30 1997-04-30 Muzikos instrumentų styga, stygų rinkinys klasikinei gitarai ir tokių stygų gamybos būdas

Country Status (2)

Country Link
LT (1) LT4453B (lt)
WO (1) WO1998049668A1 (lt)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP2131352A1 (de) * 2008-05-30 2009-12-09 Thomastik-Infeld Gesellschaft m.b.H. Musiksaite
US11361738B2 (en) 2018-10-17 2022-06-14 Larsen Strings A/S Method and apparatus for artificial playing-in of a musical instrument string and method and apparatus for producing a musical instrument string

Citations (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
SU1603433A1 (ru) 1988-04-11 1990-10-30 Запорожский Центр Научно-Технического Творчества Молодежи Струна дл музыкального инструмента
DE4109334A1 (de) 1991-03-21 1992-11-12 Alexander Aladin Diskantsaitensatz fuer klassische gitarre und flamenco-gitarre
WO1993001585A1 (en) 1991-07-08 1993-01-21 Keisuke Ito String for musical instrument
JPH0583913A (ja) 1991-08-30 1993-04-02 Fuji Electric Co Ltd 磁気デイスク装置用スピンドルモータ

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
SU345A1 (ru) * 1924-02-29 1924-09-15 К.А. Авдюкевич Способ изготовлени струн
SU49761A1 (ru) * 1935-04-05 1936-08-31 А.А. Усов Музыкальный струнный инструмент
GB1464556A (en) * 1973-05-20 1977-02-16 How Ind Ltd J Strings for musical instruments
DE2736467C3 (de) * 1977-08-12 1980-07-10 D. H. Baldwin Co., Cincinnati, Ohio (V.St.A.) Vorrichtung zum Herstellen von Saiten für Musikinstrumente
US4338772A (en) * 1980-03-11 1982-07-13 Sterlingworth Music, Inc. Musical instrument string modifying device
SU1254540A1 (ru) * 1983-07-08 1986-08-30 Drupp Pavel V Струна дл музыкальных инструментов

Patent Citations (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
SU1603433A1 (ru) 1988-04-11 1990-10-30 Запорожский Центр Научно-Технического Творчества Молодежи Струна дл музыкального инструмента
DE4109334A1 (de) 1991-03-21 1992-11-12 Alexander Aladin Diskantsaitensatz fuer klassische gitarre und flamenco-gitarre
WO1993001585A1 (en) 1991-07-08 1993-01-21 Keisuke Ito String for musical instrument
JPH0583913A (ja) 1991-08-30 1993-04-02 Fuji Electric Co Ltd 磁気デイスク装置用スピンドルモータ

Also Published As

Publication number Publication date
LT97079A (lt) 1998-11-25
WO1998049668A1 (en) 1998-11-05

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US9610641B2 (en) Monofilament metal saw wire
EP0745447B1 (en) Wire saw apparatus
US5578775A (en) Wire for musical instrument string
JP2010501885A (ja) 楽器用弦
US20090114076A1 (en) Device for String Instruments
JP2009500694A (ja) 相対的な調弦状態を維持する弦楽器
LT4453B (lt) Muzikos instrumentų styga, stygų rinkinys klasikinei gitarai ir tokių stygų gamybos būdas
JP3978175B2 (ja) 光ファイバジャイロスコープのセンサコイル巻線装置及び方法
CA2668969C (en) Musical string
US4581976A (en) Reinforced musical instrument string
US2641949A (en) Metal string for musical instruments
JP3580174B2 (ja) ドラム用響線およびドラム
FR2774021A1 (fr) Procede de depose simultanee par bobinage sur un support de plusieurs meches de fibres pre-impregnees, dispositif pour sa mise en oeuvre et structures en materiau composite ainsi obtenues
FR2624773A1 (fr) Fil abrasif et procede de fabrication d'un tel fil
FR2552785A1 (fr) Fil empaquete comportant des fibres artificielles et synthetiques a filer et procede pour sa fabrication
US11948540B2 (en) Method for manufacturing musical instrument strings and musical instrument strings
BE1012723A3 (fr) Procede et dispositif pour fabriquer un cable d'acier.
US10553187B2 (en) Adjustable drum snare and tension adjustment kit
JP2010500621A (ja) 人工的に製造されたスパイダーシルクの使用
FR2647123A1 (fr) Dispositif d'entrainement de broches pour une machine de guipage de fils
JPS6339069B2 (lt)
JPH05161830A (ja) 中空糸膜束とその製造方法、および中空糸膜巻き取り用枠
FR2899603A1 (fr) Fil reliefe, et procede de fabrication
JPH11123648A (ja) ワイヤーソー用多溝ローラ
EP3362595A1 (fr) Grille textile tricotee

Legal Events

Date Code Title Description
MM9A Lapsed patents

Effective date: 20000430