HUT70980A - Dna isolation method - Google Patents
Dna isolation method Download PDFInfo
- Publication number
- HUT70980A HUT70980A HU9403751A HU9403751A HUT70980A HU T70980 A HUT70980 A HU T70980A HU 9403751 A HU9403751 A HU 9403751A HU 9403751 A HU9403751 A HU 9403751A HU T70980 A HUT70980 A HU T70980A
- Authority
- HU
- Hungary
- Prior art keywords
- dna
- xanthate
- tissue
- compound
- compounds
- Prior art date
Links
Classifications
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C12—BIOCHEMISTRY; BEER; SPIRITS; WINE; VINEGAR; MICROBIOLOGY; ENZYMOLOGY; MUTATION OR GENETIC ENGINEERING
- C12N—MICROORGANISMS OR ENZYMES; COMPOSITIONS THEREOF; PROPAGATING, PRESERVING, OR MAINTAINING MICROORGANISMS; MUTATION OR GENETIC ENGINEERING; CULTURE MEDIA
- C12N15/00—Mutation or genetic engineering; DNA or RNA concerning genetic engineering, vectors, e.g. plasmids, or their isolation, preparation or purification; Use of hosts therefor
- C12N15/09—Recombinant DNA-technology
- C12N15/10—Processes for the isolation, preparation or purification of DNA or RNA
- C12N15/1003—Extracting or separating nucleic acids from biological samples, e.g. pure separation or isolation methods; Conditions, buffers or apparatuses therefor
Landscapes
- Chemical & Material Sciences (AREA)
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Health & Medical Sciences (AREA)
- Biomedical Technology (AREA)
- Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
- Genetics & Genomics (AREA)
- Bioinformatics & Cheminformatics (AREA)
- Organic Chemistry (AREA)
- Zoology (AREA)
- Wood Science & Technology (AREA)
- Biotechnology (AREA)
- General Engineering & Computer Science (AREA)
- Crystallography & Structural Chemistry (AREA)
- Plant Pathology (AREA)
- Molecular Biology (AREA)
- Microbiology (AREA)
- Biophysics (AREA)
- Physics & Mathematics (AREA)
- Biochemistry (AREA)
- General Health & Medical Sciences (AREA)
- Analytical Chemistry (AREA)
- Measuring Or Testing Involving Enzymes Or Micro-Organisms (AREA)
- Saccharide Compounds (AREA)
Description
AMERIKAI EGYESÜLT ÁLLAMOK
A nemzetközi bejelentés száma: PCT/US94/03010
A nemzetközi közzététel száma: WO 94/21782
80720-1045-Gi
A találmány tárgya DNS izolálása teljes növényből, növényi sejtekből, szövetekből és részekből, élesztőkből, baktériumokból, továbbá állati sejtekből és szövetekből.
A biotechnológiában a DNS fingerprint szétválasztási technikája, a restrikciós fragmenshosszúság polimorfizmus (RFLP) analízis, Southern lenyomatok és genomkönyvtárak készítése és transzformációs kísérletek végzése növekvő igényével a nagy molekulatömegű (HMW) DNS izolálása Jelentős problémává kezd válni. A nagy molekulatömegű (HMW) DNS izolálására számos eljárást írtak le. Ezek az eljárások általában a sejtek vagy szövetek fizikai szétzúzásából, és detergenst, EDTA-t, Tris-t és egyéb reagenseket tartalmazó pufferekben végzett extrakcióból állnak. Az alkalmazott reagensek némelyike reagál a különböző sejtorganellumokkal, míg a többi funkciója ismeretlen.
A korábbi eljárások általában időigényesek, nem reprodukálhatók, s eltérő hozamokat eredményeznek, miközben több ügyességet igényelnek, mint tudást. Az izolált DNS-ek tisztaságukat illetően is különbözőek, s valamennyi eljárás a DNS fenolos tisztítását foglalja magában. A fenol denaturálja a fehérjéket.
ezáltal veszélyes a vele dolgozóra. Végül, bizonyos növényvagy állatcsoport esetében hatásos DNS kivonási eljárás gyakran más növények vagy állatok esetében nem alkalmazható.
Az utóbbi időben a proteinek eltávolítására szolgáló fenol ··· · ··
- 3 helyettesítéseként szilikagélt tartalmazó, és felületén hidroxilcsoportokkal rendelkező, szilárd fázisú extraháló anyagot írtak le. Ezen anyag előállítsa azonban nehézségekbe ütközik, miközben a DNS kivonásához még mindig szükség van a szövet szétzúzására.
E nehézségek ismeretében továbbra is szükség van egy olyan sokoldalú eljárásra, amellyel kiküszöbölhetők a problémák.
A találmány tárgya egy ilyen eljárás.
A DNS növényekből, élesztőkből és baktériumokból történő izolálása, részben a kemény sejtfal jelenléte miatt (amely sok poliszacharidot tartalmaz, s ezáltal a hagyományosan alkalmazott pufferekkel nehéz tökéletesen felbontani), nehézségekbe ütközik. A sejtfal enzimekkel történő eltávolítása fárasztó, s nem mindig valósítható meg.
A jelenlegi módszerekkel végzett egyes kivonások alkalmával nyert DNS-ek eltérő hozama és minősége valószínűleg a sejtfal különböző fokú szétzúzásából ered. Ilyenformán, a sejtfal szétzúzásának alapos, mégis körülhatárolt új technikájára van szükség, mely lehetővé teszi a DNS reprodukálható izolálását, anélkül. hogy szükség lenne a sejtek vagy szövetek homogenizálására.
A többértékú alkoholokat, beleértve a cellulózt, régebben fém-xantátokká való átalakítással szolubilizálták. Ezt a módszert 1815-ben Zeise fedezte fel, s a textiliparban • · elterjedten szabályozott oldhatóságát alkalmazzák. A xantátokat a fém-xantátok pH-tartományban mutatott alacsony és eltérő kihasználva széles körben alkalmazzák számos fémion elválasztásában és mennyiségi meghatározásában is.
Megállapítottuk, hogy a DNS kivonásához jelenleg alkalmazott reagensek xantát-képző vegyületekkel történő helyettesítése megvalósítható, és igen előnyös. Abból indultunk ki, hogy ezek a vegyületek a sejtfal jelentős hányadát képező poliszacharidok hidroxilcsoportjaival vízben oldható poliszacharid-xantátokat képezve feloldják a növényi sejtfalat. A xantát-képző vegyületek aminokkal való reakcióját is leírjuk. A xantát-képző vegyületek a fentieken kívül a fémionokat is megköthetik, miáltal gátolják a DN-áz aktivitást. Ezek eredményeként a xantát-képző vegyületek képesek s sejtorganellumok közül szelektíven oldani a DNS-t, miközben a szennyező proteinek, fémionok és egyéb vegyületek oldhatatlan anyagként maradnak vissza. A DNS ezután a felülűszóból csapható ki.
Ugyanezen xantát-képző vegyületek hatásosan alkalmazhatók a DNS állati sejtekből és szövetekből történő kivonására. Az izolált DNS mentes a restrikciós enzimes emésztést akadályozó szennyezésektől.
A találmány szerinti xantát-képző vegyületek közé olyan vegyületek tartoznak, amelyek a növényi sejtek sejtfalát képező poliszacharidokkal reakciótermékek xantát
kialakítására képesek. Ezen vegyületek közé Jellemzően a széndiszulfid és bázisos. szerves származékai tartoznak. Miközben e reakció ipari méretű alkalmazásához (viszkóz műselyem eljárás) használt álalános reagens a széndiszulfid a DNS találmányunk szerinti analitikai izolálásához a széndiszulfid bázisos, szerves származékai az előnyben részesítettek. A széndiszulfid bázisos, szerves származékai kifejezésen az (I) álalános képlet szerinti vegyületeket értjük, melyben R jelentése szubsztituálatlan vagy szubsztituált alkil-, alkenil- vagy aralkilcsoport, előnyösen metil-, etil-, propil-, butil-, hexil-, izoamil-. vinil-, allil-, 2,3-dihidroxi-propil-, fenil-etil-, 4morfolinil-metil- és hidroxi-fenil-etilcsoport: illetve M jelentése alkálifém vagy NH4. előnyösen nátrium vagy kálium. E vegyületeket széndiszulfid megfelelő lúggal és alkohollal végzett reakciójával állítjuk elő:
CSz + MOH + ROH
ROC(S)SM + HsO
E vegyületek közül a legelőnyösebb, a ditio-karbonsav-oetil-észter nátrium sója (nátrium-etil-xantogenát: R = CsHs, M = Na) standart módszerekkel állítható elő, s kálium analógja a Fluka-tól vásárolható meg. A találmányban alkalmazható vegyületek teljes csoportja (beleértve a szén-diszulfidőt is) a (II) képlettel ábrázolható, melyben n = 0 v. 1; R jelentése szubsztituálatlan vagy szubsztituált alkil-, alkenil- vagy aralkilcsoport, előnyösen metil-, etil-, propil-, butil-, hexil-, izoamil-. vinil-, allil-,
2,3-dihidroxi-propil-, fenil-etil-. 4- morfolinil-metil- és ***ΐ ·’ »· .· * · * · ♦ · . ·. .··. : : ,· ·· «· ·· ····
- 6 hidroxi-fenil-etilcsoport: illetve amennyiben n = 1, M jelentése alkálifém vagy NH4. előnyösen nátrium vagy kálium, amennyiben η = 0, M jelentése egy második kötés a szén- és a kénatom között.
A találmányban leírt, a fenti vegyületeket alkalmazó eljárásokkal a DNS izolálása a szövetek homogenizálása és a proteinek eltávolítása nélkül válik lehetővé.
1. példa
Szővetaprításos eljárás
Harminc napos kukoricapalántákból származó friss levélanyagot (0,6-0,63 g) folyékony nitrogén fürdőben nagyon törékeny állapot eléréséig fagyasztottunk, s a fagyott anyagot üveghomogenizátorban finom porrá őröltük. A port 15 ml-es propilén csőben puffereit extraháló reagensben (694 mM ditio-karbonsav-o-etil-észter nátrium-só, 100 mM Tris, pH =
7,5, 700 mM NaCl oldat, 10 mM EDTA, pH = 8; vagy 625 mM ditio-karbonsav-o-etil-észter kálium-só, 100 mM Tris, pH =
7,5, 700 mM NaCl oldat, 10 mM EDTA) oldottuk fel. 65cC-on 5 perces inkubálás után a levéltörmeléket Miracloth filteren végzett szűréssel távolítottuk el. A szürletből a DNS-t kétszeres térfogat etanol hozzáadásával csaptuk ki, s 4 °Con 10 percig 3 K-val centrifugáltuk.
A pelletet 100 μΐ TE-ben szuszpendáltuk, és a fentiek szerint 3 percig centrifugáltuk, hogy eltávolítsuk a ···· • · · · SÍ.· ·· ·® .· ····
- 7 kicsapódott proteineket és fém-xantátokat. A felülúszót 1,5 ml-es Eppendorf-csóbe töltöttük, s 5 percig centrifugáltuk.
A DNS-t 2M ammónium-acetáttal kezelve és kétszeres térfogat etanol hozzáadásával a felülúszóból ismét kicsaptuk. A DNS-t 735 g-vel 5 percig végzett centrifugálással pelleteztük. A felülúszó dekantálása után a pelletet vákumban szárítottuk, és 100 μΐ TE pufferben oldottuk. Az izolált DNS mennyisége 20-40 pg volt.
2. példa
Szövetaprítás nélküli eljárás g friss levelet 65 ’C-on, ditio-karbonsav-o-etil-észter nátrium-sóját tartalmazó 4 ml extraháló pufferben 20 percig inkubáltunk, majd az anyagot leszűrtük. A DNS-t kicsaptuk a szűrletből, s az 1. példában leírtak szerint ismételt kicsapást végeztünk. Ezzel az eljárással a kukorica esetében g levélszövetből 2,56-6,68 pg DNS-t vontunk ki.
3. példa
Az 1. és 2. példában leírt eljárások értékelése érdekében az izolált DNS-t 6 órán keresztül BamHI, HindlII, AcoRI és SstI restrikciós enzimekkel emésztettük, s agaróz gélelektroforézissel vizsgáltuk. Az emésztetlen DNS látszólagos molekulatömege a 23 kD-os lambda markerénél nagyobb volt. A nagy molekulatömegü DNS hiányából, és az emésztett minták elektroforézisével kapott foltok
- 8 jelenlétéből arra következtethetünk, hogy a DNS emésztése teljes volt, és a DNS minta a restrikciós enzimes emésztést akadályozó szennyezőanyagoktól mentes volt.
4. példa
A DNS-készítmények minőségét Southern-lenyomat kísérletekkel tovább vizsgáltuk. Az izolált DNS-t BamHI enzimmel emésztettük, elektroforizáltuk, MSI membránra vittük, s 32P-izotóppal jelölt egyszálú próbákkal hibridizáltuk.
Az emésztetlen és emésztett DNS a várt hibridizációs eredményeket adta. Az emésztett mintákban a különálló sávok megjelenése megerősítette, hogy az enzim teljesen megemésztette a DNS-t. s hogy a próbával végzett hibridizálás sikeres volt. Ez a DNS minőségét illetően fontos kitétel.
5. példa
Az izolált DNS molekuláris biológiai alkalmazásokhoz való minőségének további igazolása érdekében a kivont DNS-t polimeráz láncreakcióval (PCR) vizsgáltuk. Izolálás után a DNS-t amplifikáltuk, s a termékeket agarózgélen futtattuk. Kontroll kísérletet is végeztünk, melyben a PCR-hez templát DNS-t nem alkalmaztunk. A kontroll mintában a várt sáv hiánya, és a fentebb leírt eljárások szerint kivont DNS mintában mutatott jelenléte tovább bizonyította a DNS • · · · · • · · · · « *·» ·· ···· megfelelő minőségét.
6. példa
A találmány szerinti DNS kivonási eljárás kitermelését és hatékonyságát szövetapritásos eljárással teszteltük. A homogenizálás előtt a levélmintához ismert mennyiségű (20 pg) DNS-t adtunk, s a fentebb leírtakkal megegyező lépések elvégzésével legalább 81 % DNS-t kaptunk. Ebből arra következtethetünk, hogy az enzimatikus, illetve mechanikus lebomlásból eredő DNS veszteség minimális volt.
7-12. példa
Amint azt agaróz gélelektroforézissel és Southern lenyomatokkal meghatároztuk, a szövetapritásos eljárást DNS 30 napos szójabab, cirok, napraforgó, lucerna és dohánypalántákból történő kivonásához is sikeresen alkalmaztuk. Az eredményeket az I. táblázatban mutatjuk be.
• · · ·
-ΙΟΙ . táblázat
Pld. | Növény | Hozam1 | Kiváló DNS minőség2 | Southern-blot |
6. | Lucerna | 15-42 | igen | működik |
8. | Canola | 8-14 | igen | |
9. | Cirok | 12-28 | igen | működik |
10. | Szójabab | 26-37 | igen | működik |
11. | Napraforgó | 7-30 | igen | |
12. | Dohány | 7-30 | igen |
1 pg/600-630 mg friss levél 2 a DNS-t a BamHI teljesen megemészti
13-24. példa
A találmány szerinti két eljárás (apritásos és aprítás nélküli) sokoldalúságát lucernán, árpán, Canola-n, cirokon, szójababon, napraforgón, dohányon, búzán. petúnián, spenóton, élesztőn és E. coli-n is összehasonlítottuk. Az élesztő és az E. coli esetében az apritásos eljárásban kihagytuk a homogenizálást. A II. táblázatban a kivont DNS mennyiségeket mutatjuk be.
• ·
- 11 II. táblázat
Pld. | Növény | Hozam1 apritásos módszer | Hozam2 aprítás nélküli módsz. |
13. | Lucerna | 15-42 | 1,50-2,80 |
14. | Canola | 8-14 | 2,70-4,80 |
15. | Cirok | 12-28 | 1,70-2,66 |
16. | Szójabab | 26-37 | 0,45-1,14 |
17. | Napraforgó | 7-30 | 0,13-1,34 |
18. | Dohány | 7-30 | 1,00-3,74 |
19. | Petúnia | 11-19 | 2,07-2,27 |
20. | Saláta | 18-43 | 1,63-2,173 |
21. | Búza | 7-38 | 1.12-4,27 |
22. | E. coli | 50 | 22-25 |
Eltérő sorozat:
23. | Spenót | 20,64 | 1,4346 |
24. | Élesztő | 1,239 | 2,369 |
1 pg/600-630 mg friss szövet 2 pg DNS/1 g friss szövet 3 pg DNS/2 g (piacon vásárolt) saláta
25—26. példa
A találmány szerinti eljárást sikeresen alkalmaztuk DNS Celosia (25. példa) és Alyssum (26. példa) növényekből történő izolálásához is.
• ·
- 12 Az szövetaprítás a DNS izolálás, nélküli eljárás egyszerűsége lehetővé teszi és a DNS izolálást igénylő, nem szakemberek által végzett analitikai és diagnosztikai eljárások szántóföldi alkalmazásának automatizálását. A találmány szerinti szővetaprításos eljárást széles körű alkalmazhatósága a növényi sejtekből történő DNS izolálás lehetséges, általános módszerévé teszi. A DNS kivonási kísérleteket különböző pH-értékeken, különböző koncentrációjú szubsztrátok, és különböző mennyiségű és koncentrációjú puffer alkalmazásával végeztük.
A szövetaprítás nélküli eljárással (2 ml puffer/reagens alkalmazásával) a lucerna, a kukorica, a cirok és a saláta esetében magas hozammal kiváló minőségű DNS-t nyertünk. Másrészt, a szójababból, napraforgóból és búzából etilxantogenát alkalmazásával végzett izoláláshoz kétszer annyi reagensre volt szükség, hogy tiszta DNS-t nyerjünk. A Canola, dohány és petúnia esetében az inkubálás előtti enyhe homogenizálás a DNS jobb minőségét és kitermelését segítette elő. Látható, hogy a találmány szerinti eljárások számos specifikus megvalósítási módja alkalmassá tehető a szóban forgó, specifikus in vivő és in vitro rendszerekben való alkalmazáshoz.
27-28. példa
A találmány szerinti eljárást sikeresen alkalmaztuk DNS állati szövetből történő izolálásához is. Hozzávetőleg 1,0 g • · ·
- 13 tömegű felolvasztott, lecsöpögtetett csirkemáj mintát mozsárban mozsártörcvel szétdörzsöltünk. A mozsárba hozzávetőleg 5 ml friss, puffereit extraháló reagenst (624 mM kálium-etil-xantogenát; 100 mM Tris, pH = 7,5; 700 mM NaCl; 10 mM EDTA) öntöttünk, s az elegyet addig dörzsöltük, míg megfelelően sima, sűrű szuszpenziót nem kaptunk. A szuszpenziót 15 ml-es steril polipropilén csőbe töltöttük, s 65 °C-on 15 percig inkubáltuk. A csöveket szobahőmérsékletre hűtöttük, majd 14460 g-vel 15 percig centrifugáltuk.
Mindegyik cső felülúszóját újabb polipropilén csövekben egyenlő térfogatú, hideg izopropanollal precipitáltuk. A csöveket -20 ’C-on 15 percig inkubáltuk. A rózsaszín pelleteket etanollal öblítettük, szobahőmérsékleten szárítottuk, és 300 μΐ steril desztillált vízben reszuszpendáltuk.
A találmány szerinti eljárás alkalmazásával 1,0 g máj szövetből 150-159 »?g DNS-t nyertünk ki. Ezzel szemben, a jól ismert CTAB eljárással (Saghai-Maroof és mtsi, PNAS, 81. 8014-8018, 1984) ugyanezen máj szövet 1,0 g mintájából a kivont DNS mennyiség 74-88 ijg volt.
A találmány szerinti eljárást a Bethel Laboratories-tól kapott, EDTA-val kezelt nyúlvérhez is alkalmaztuk. Egyenként hozzávetőleg 10 ml vérmintát 15 ml-es polipropilén csövekbe helyeztünk, s a csöveket 14460 g-vel 20 percig centrifugáltuk. A sejt pelleteket nem dörzsöltük szét és nem vortexeztük. A pelleteket kicsepegtettük, s 3 ml puffereit ex'sraháló reagensben (624 mM kálium-etil-xantogenát; 100 mM Tris, pH = 7,5; 700 mM NaCl; 10 mM EDTA) reszuszpendáltuk. A csöveket 15 percig 65 ’C-on inkubáltuk, majd szobahőmérsékletre hütöttük. A DNS izolálás további lépéseit a fentebb a máj esetében leírtak szerint végeztük, azzal a különbséggel, hogy az eljárás végén kapott DNS pelletet 100 pl steril desztillált vízben reszuszpendáltuk.
A találmány szerinti eljárás alkalmazásával 10 ml vérmintából 28-30 17g DNS-t vontunk ki. Ezzel szemben, a CTAB eljárás alkalmazásával ugyanezen vér 10 ml-es mintáiból kivont DNS mennyisége 24-27 qg volt.
A májszövetből és nyúlvérből a találmány szerinti és a CTAB eljárással izolált DNS értékeléséhez és összehasonlításához a DNS mintákat egy éjszakán keresztül EcoRI enzimmel emésztettük, s agaróz gélelektroforézissel vizsgáltuk. A CTAB, illetve a találmány szerinti eljárás alkalmazásával izolált emésztetlen kontroll DNS minták ée emésztett DNS minták egyaránt egyenértékűek voltak. Mindkét eljárás
alkalmazásával | izolált DNS minta gélelektroforetikus |
vizsgálatával | tapasztaltunk foltot, ami arra enged |
következtetni, | hogy a DNS teljesen megemésztődött, s mentes |
volt a restrikciós enzimes emésztést akadályozó szennyezésektől.
Claims (7)
- Szabadalmi igénypontok1. Eljárás DNS állati sejtekből vagy szövetekből történő izolálására, azzal jellemezve, hogy az említett sejteket vagy szöveteket xantát-képző vegyületet vagy vegyületeket tartalmazó vizes oldattal hozzuk érintkezésbe. és a sejtekből izoláljuk a DNS-t.
- 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az említett xantát-képző vegyületként vagy vegyületekként a (II) képlet szerinti vegyületet alkalmazzuk, melyben η = 1 vagy 2; R jelentése szubsztituálatlan vagy szubsztituált, kis szénatomszámú alkil-, kis szénatomszámú alkenil- vagy aralkilcsoport: M jelentése, amennyiben n = 1, alkálifém-vagy ammóniumion, amennyiben n = 0, kén-szén kötés.
- 3. A 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a (II) képlet szerinti vegyületként olyan vegyületet alkalmazunk, melyben n = 1, R jelentése szubsztituálatlan vagy szubsztituált, kis szénatomszámú alkilcsoport, M jelentése pedig nátrium vagy kálium.
- 4. A 3. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a (II) képlet szerinti vegyületként olyan vegyületet alkalmazunk, melyben R Jelentése metil-, etil-, propil-, butil-, hexil-, izoamil- vagy 2,3-dihidroxi-propilcsoport.• ·
- 5. A 4. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a (II) képlet szerinti xantát-képző vegyületként vagy vegyületekként az etil-xantogenát nátrium- vagy kálium-sóját alkalmazzuk.
- 6. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy további lépésként az oldatból centrifugálással eltávolítjuk a sejttörmeléket.
- 7. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy további lépésként a centrifugált oldatból etanollal kicsapjuk a DNS-t.
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
US08/036,208 US5352777A (en) | 1990-12-26 | 1993-03-23 | DNA isolation from animal cells |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
HU9403751D0 HU9403751D0 (en) | 1995-02-28 |
HUT70980A true HUT70980A (en) | 1995-11-28 |
Family
ID=21887274
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
HU9403751A HUT70980A (en) | 1993-03-23 | 1994-03-22 | Dna isolation method |
Country Status (7)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US5352777A (hu) |
EP (1) | EP0647269A1 (hu) |
JP (1) | JP2619228B2 (hu) |
CA (1) | CA2097254A1 (hu) |
HU (1) | HUT70980A (hu) |
NZ (1) | NZ263944A (hu) |
WO (1) | WO1994021782A2 (hu) |
Families Citing this family (12)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
WO1999033559A1 (en) | 1997-12-24 | 1999-07-08 | Cepheid | Integrated fluid manipulation cartridge |
US6368871B1 (en) * | 1997-08-13 | 2002-04-09 | Cepheid | Non-planar microstructures for manipulation of fluid samples |
NL1009437C2 (nl) * | 1998-06-18 | 1999-12-21 | Xenobiosis | Extractiewerkwijze. |
US6431476B1 (en) | 1999-12-21 | 2002-08-13 | Cepheid | Apparatus and method for rapid ultrasonic disruption of cells or viruses |
US7914994B2 (en) * | 1998-12-24 | 2011-03-29 | Cepheid | Method for separating an analyte from a sample |
US6887693B2 (en) | 1998-12-24 | 2005-05-03 | Cepheid | Device and method for lysing cells, spores, or microorganisms |
CA2373249C (en) | 1999-05-28 | 2011-08-02 | Cepheid | Apparatus and method for cell disruption |
US20040200909A1 (en) | 1999-05-28 | 2004-10-14 | Cepheid | Apparatus and method for cell disruption |
US9073053B2 (en) | 1999-05-28 | 2015-07-07 | Cepheid | Apparatus and method for cell disruption |
US8815521B2 (en) | 2000-05-30 | 2014-08-26 | Cepheid | Apparatus and method for cell disruption |
US7687254B2 (en) * | 2006-07-11 | 2010-03-30 | Case Western Reserve University | Phenol-free method of isolating DNA |
US9399986B2 (en) | 2012-07-31 | 2016-07-26 | General Electric Company | Devices and systems for isolating biomolecules and associated methods thereof |
Family Cites Families (12)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
USRE25785E (en) * | 1965-06-01 | Process for preparing a nucleic acid | ||
US3163638A (en) * | 1960-12-28 | 1964-12-29 | Toyo Boseki | Extraction of ribonucleic acid |
US3582468A (en) * | 1968-09-27 | 1971-06-01 | Merck & Co Inc | Recovery of double-stranded ribonucleic acid |
US4830969A (en) * | 1981-08-31 | 1989-05-16 | The Research Foundation Of State University Of New York | Process for the rapid and simple isolation of nucleic acids |
GB8311905D0 (en) * | 1983-04-29 | 1983-06-02 | Cox R A | Isolation and detection of nucleotide sequence |
US4843012A (en) * | 1986-09-17 | 1989-06-27 | Genetics Institute, Inc. | Novel composition for nucleic acid purification |
DE3639949A1 (de) * | 1986-11-22 | 1988-06-09 | Diagen Inst Molekularbio | Verfahren zur trennung von langkettigen nukleinsaeuren |
US4908318A (en) * | 1987-09-04 | 1990-03-13 | Integrated Genetics, Inc. | Nucleic acid extraction methods |
EP0310913A3 (en) * | 1987-09-30 | 1990-04-25 | Biotechnica Diagnostics Inc | Dna isolation procedure |
AU635207B2 (en) * | 1989-05-22 | 1993-03-18 | Genetics Institute Inc. | Improved composition for isolating and purifying nucleic acid and improved method using same |
EP0489300A3 (en) * | 1990-12-05 | 1993-03-17 | J. Uriach & Cia. S.A. | New tetralones with pharmacological activity |
US5204246A (en) * | 1990-12-26 | 1993-04-20 | Pioneer Hi-Bred International, Inc. | Dna isolation method |
-
1993
- 1993-03-23 US US08/036,208 patent/US5352777A/en not_active Expired - Fee Related
- 1993-05-28 CA CA002097254A patent/CA2097254A1/en not_active Abandoned
-
1994
- 1994-03-22 JP JP6521287A patent/JP2619228B2/ja not_active Expired - Lifetime
- 1994-03-22 NZ NZ263944A patent/NZ263944A/en unknown
- 1994-03-22 HU HU9403751A patent/HUT70980A/hu unknown
- 1994-03-22 EP EP94912813A patent/EP0647269A1/en not_active Withdrawn
- 1994-03-22 WO PCT/US1994/003010 patent/WO1994021782A2/en not_active Application Discontinuation
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
JP2619228B2 (ja) | 1997-06-11 |
EP0647269A1 (en) | 1995-04-12 |
US5352777A (en) | 1994-10-04 |
NZ263944A (en) | 1996-08-27 |
HU9403751D0 (en) | 1995-02-28 |
WO1994021782A2 (en) | 1994-09-29 |
WO1994021782A3 (en) | 1994-11-10 |
JPH07508422A (ja) | 1995-09-21 |
CA2097254A1 (en) | 1994-09-27 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US5346994A (en) | Shelf-stable product and process for isolating RNA, DNA and proteins | |
US5945515A (en) | Product and process for isolating DNA, RNA and proteins | |
KR100623184B1 (ko) | 임의의 복잡한 출발물질로부터 핵산을 분리하기 위한배합물과 방법 그리고 복합한 유전자 분석법 | |
EP1851313B1 (de) | Verfahren zur isolierung von nukleinsäuren, wobei die nukleinsäuren bei erhöhter temperatur an einer matrix immobilisiert werden | |
JP3761573B2 (ja) | 極度に少量でかつ非常に強く汚染された非常に種々の出発物質から核酸を単離および精製する一般的方法 | |
DE602004009022T2 (de) | Verfahren und Reagentien zur Extraktion von RNA und Verfahren zur Analyse von biologischem Material | |
DE3586660T2 (de) | Hybridisierungstest fuer nukleinsaeure. | |
US4921952A (en) | Nucleic acid isolation process | |
HUT70980A (en) | Dna isolation method | |
AU2621899A (en) | Improved method for the isolation of nucleic acid | |
US20040126796A1 (en) | Extraction of DNA from biological samples | |
US5204246A (en) | Dna isolation method | |
WO2008122500A1 (de) | Verfahren zur aufreinigung von biomolekülen | |
US7074565B2 (en) | Preparation of DNA-containing extract for PCR amplification | |
RU2116795C1 (ru) | Набор для выделения днк | |
AU670490B2 (en) | DNA isolation method | |
AU645630B2 (en) | DNA isolation method | |
JP2006067890A (ja) | 核酸抽出方法および核酸抽出キット | |
WO2000044759A1 (de) | Verfahren zur herstellung endotoxinfreier nukleinsäuren und deren verwendung | |
CN115058415B (zh) | 一种快速、高质量、通用型基因组dna提取试剂盒及dna提取方法 | |
JPH11196869A (ja) | リボ核酸の単離方法 | |
CN118291446A (zh) | 一种植物样本核酸提取试剂盒及其使用方法 | |
CN111378649A (zh) | 一种高效洗涤液 |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
DFC4 | Cancellation of temporary prot. due to refusal |