HUT70980A - Dna isolation method - Google Patents

Dna isolation method Download PDF

Info

Publication number
HUT70980A
HUT70980A HU9403751A HU9403751A HUT70980A HU T70980 A HUT70980 A HU T70980A HU 9403751 A HU9403751 A HU 9403751A HU 9403751 A HU9403751 A HU 9403751A HU T70980 A HUT70980 A HU T70980A
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
dna
xanthate
tissue
compound
compounds
Prior art date
Application number
HU9403751A
Other languages
English (en)
Other versions
HU9403751D0 (en
Inventor
Anil K Jhingan
Original Assignee
Pioneer Hi Bred Int
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Pioneer Hi Bred Int filed Critical Pioneer Hi Bred Int
Publication of HU9403751D0 publication Critical patent/HU9403751D0/hu
Publication of HUT70980A publication Critical patent/HUT70980A/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C12BIOCHEMISTRY; BEER; SPIRITS; WINE; VINEGAR; MICROBIOLOGY; ENZYMOLOGY; MUTATION OR GENETIC ENGINEERING
    • C12NMICROORGANISMS OR ENZYMES; COMPOSITIONS THEREOF; PROPAGATING, PRESERVING, OR MAINTAINING MICROORGANISMS; MUTATION OR GENETIC ENGINEERING; CULTURE MEDIA
    • C12N15/00Mutation or genetic engineering; DNA or RNA concerning genetic engineering, vectors, e.g. plasmids, or their isolation, preparation or purification; Use of hosts therefor
    • C12N15/09Recombinant DNA-technology
    • C12N15/10Processes for the isolation, preparation or purification of DNA or RNA
    • C12N15/1003Extracting or separating nucleic acids from biological samples, e.g. pure separation or isolation methods; Conditions, buffers or apparatuses therefor

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Biomedical Technology (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Genetics & Genomics (AREA)
  • Bioinformatics & Cheminformatics (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Wood Science & Technology (AREA)
  • Biotechnology (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Crystallography & Structural Chemistry (AREA)
  • Plant Pathology (AREA)
  • Molecular Biology (AREA)
  • Microbiology (AREA)
  • Biophysics (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Biochemistry (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Analytical Chemistry (AREA)
  • Measuring Or Testing Involving Enzymes Or Micro-Organisms (AREA)
  • Saccharide Compounds (AREA)

Description

AMERIKAI EGYESÜLT ÁLLAMOK
A nemzetközi bejelentés száma: PCT/US94/03010
A nemzetközi közzététel száma: WO 94/21782
80720-1045-Gi
A találmány tárgya DNS izolálása teljes növényből, növényi sejtekből, szövetekből és részekből, élesztőkből, baktériumokból, továbbá állati sejtekből és szövetekből.
A biotechnológiában a DNS fingerprint szétválasztási technikája, a restrikciós fragmenshosszúság polimorfizmus (RFLP) analízis, Southern lenyomatok és genomkönyvtárak készítése és transzformációs kísérletek végzése növekvő igényével a nagy molekulatömegű (HMW) DNS izolálása Jelentős problémává kezd válni. A nagy molekulatömegű (HMW) DNS izolálására számos eljárást írtak le. Ezek az eljárások általában a sejtek vagy szövetek fizikai szétzúzásából, és detergenst, EDTA-t, Tris-t és egyéb reagenseket tartalmazó pufferekben végzett extrakcióból állnak. Az alkalmazott reagensek némelyike reagál a különböző sejtorganellumokkal, míg a többi funkciója ismeretlen.
A korábbi eljárások általában időigényesek, nem reprodukálhatók, s eltérő hozamokat eredményeznek, miközben több ügyességet igényelnek, mint tudást. Az izolált DNS-ek tisztaságukat illetően is különbözőek, s valamennyi eljárás a DNS fenolos tisztítását foglalja magában. A fenol denaturálja a fehérjéket.
ezáltal veszélyes a vele dolgozóra. Végül, bizonyos növényvagy állatcsoport esetében hatásos DNS kivonási eljárás gyakran más növények vagy állatok esetében nem alkalmazható.
Az utóbbi időben a proteinek eltávolítására szolgáló fenol ··· · ··
- 3 helyettesítéseként szilikagélt tartalmazó, és felületén hidroxilcsoportokkal rendelkező, szilárd fázisú extraháló anyagot írtak le. Ezen anyag előállítsa azonban nehézségekbe ütközik, miközben a DNS kivonásához még mindig szükség van a szövet szétzúzására.
E nehézségek ismeretében továbbra is szükség van egy olyan sokoldalú eljárásra, amellyel kiküszöbölhetők a problémák.
A találmány tárgya egy ilyen eljárás.
A DNS növényekből, élesztőkből és baktériumokból történő izolálása, részben a kemény sejtfal jelenléte miatt (amely sok poliszacharidot tartalmaz, s ezáltal a hagyományosan alkalmazott pufferekkel nehéz tökéletesen felbontani), nehézségekbe ütközik. A sejtfal enzimekkel történő eltávolítása fárasztó, s nem mindig valósítható meg.
A jelenlegi módszerekkel végzett egyes kivonások alkalmával nyert DNS-ek eltérő hozama és minősége valószínűleg a sejtfal különböző fokú szétzúzásából ered. Ilyenformán, a sejtfal szétzúzásának alapos, mégis körülhatárolt új technikájára van szükség, mely lehetővé teszi a DNS reprodukálható izolálását, anélkül. hogy szükség lenne a sejtek vagy szövetek homogenizálására.
A többértékú alkoholokat, beleértve a cellulózt, régebben fém-xantátokká való átalakítással szolubilizálták. Ezt a módszert 1815-ben Zeise fedezte fel, s a textiliparban • · elterjedten szabályozott oldhatóságát alkalmazzák. A xantátokat a fém-xantátok pH-tartományban mutatott alacsony és eltérő kihasználva széles körben alkalmazzák számos fémion elválasztásában és mennyiségi meghatározásában is.
Megállapítottuk, hogy a DNS kivonásához jelenleg alkalmazott reagensek xantát-képző vegyületekkel történő helyettesítése megvalósítható, és igen előnyös. Abból indultunk ki, hogy ezek a vegyületek a sejtfal jelentős hányadát képező poliszacharidok hidroxilcsoportjaival vízben oldható poliszacharid-xantátokat képezve feloldják a növényi sejtfalat. A xantát-képző vegyületek aminokkal való reakcióját is leírjuk. A xantát-képző vegyületek a fentieken kívül a fémionokat is megköthetik, miáltal gátolják a DN-áz aktivitást. Ezek eredményeként a xantát-képző vegyületek képesek s sejtorganellumok közül szelektíven oldani a DNS-t, miközben a szennyező proteinek, fémionok és egyéb vegyületek oldhatatlan anyagként maradnak vissza. A DNS ezután a felülűszóból csapható ki.
Ugyanezen xantát-képző vegyületek hatásosan alkalmazhatók a DNS állati sejtekből és szövetekből történő kivonására. Az izolált DNS mentes a restrikciós enzimes emésztést akadályozó szennyezésektől.
A találmány szerinti xantát-képző vegyületek közé olyan vegyületek tartoznak, amelyek a növényi sejtek sejtfalát képező poliszacharidokkal reakciótermékek xantát
kialakítására képesek. Ezen vegyületek közé Jellemzően a széndiszulfid és bázisos. szerves származékai tartoznak. Miközben e reakció ipari méretű alkalmazásához (viszkóz műselyem eljárás) használt álalános reagens a széndiszulfid a DNS találmányunk szerinti analitikai izolálásához a széndiszulfid bázisos, szerves származékai az előnyben részesítettek. A széndiszulfid bázisos, szerves származékai kifejezésen az (I) álalános képlet szerinti vegyületeket értjük, melyben R jelentése szubsztituálatlan vagy szubsztituált alkil-, alkenil- vagy aralkilcsoport, előnyösen metil-, etil-, propil-, butil-, hexil-, izoamil-. vinil-, allil-, 2,3-dihidroxi-propil-, fenil-etil-, 4morfolinil-metil- és hidroxi-fenil-etilcsoport: illetve M jelentése alkálifém vagy NH4. előnyösen nátrium vagy kálium. E vegyületeket széndiszulfid megfelelő lúggal és alkohollal végzett reakciójával állítjuk elő:
CSz + MOH + ROH
ROC(S)SM + HsO
E vegyületek közül a legelőnyösebb, a ditio-karbonsav-oetil-észter nátrium sója (nátrium-etil-xantogenát: R = CsHs, M = Na) standart módszerekkel állítható elő, s kálium analógja a Fluka-tól vásárolható meg. A találmányban alkalmazható vegyületek teljes csoportja (beleértve a szén-diszulfidőt is) a (II) képlettel ábrázolható, melyben n = 0 v. 1; R jelentése szubsztituálatlan vagy szubsztituált alkil-, alkenil- vagy aralkilcsoport, előnyösen metil-, etil-, propil-, butil-, hexil-, izoamil-. vinil-, allil-,
2,3-dihidroxi-propil-, fenil-etil-. 4- morfolinil-metil- és ***ΐ ·’ »· .· * · * · ♦ · . ·. .··. : : ,· ·· «· ·· ····
- 6 hidroxi-fenil-etilcsoport: illetve amennyiben n = 1, M jelentése alkálifém vagy NH4. előnyösen nátrium vagy kálium, amennyiben η = 0, M jelentése egy második kötés a szén- és a kénatom között.
A találmányban leírt, a fenti vegyületeket alkalmazó eljárásokkal a DNS izolálása a szövetek homogenizálása és a proteinek eltávolítása nélkül válik lehetővé.
1. példa
Szővetaprításos eljárás
Harminc napos kukoricapalántákból származó friss levélanyagot (0,6-0,63 g) folyékony nitrogén fürdőben nagyon törékeny állapot eléréséig fagyasztottunk, s a fagyott anyagot üveghomogenizátorban finom porrá őröltük. A port 15 ml-es propilén csőben puffereit extraháló reagensben (694 mM ditio-karbonsav-o-etil-észter nátrium-só, 100 mM Tris, pH =
7,5, 700 mM NaCl oldat, 10 mM EDTA, pH = 8; vagy 625 mM ditio-karbonsav-o-etil-észter kálium-só, 100 mM Tris, pH =
7,5, 700 mM NaCl oldat, 10 mM EDTA) oldottuk fel. 65cC-on 5 perces inkubálás után a levéltörmeléket Miracloth filteren végzett szűréssel távolítottuk el. A szürletből a DNS-t kétszeres térfogat etanol hozzáadásával csaptuk ki, s 4 °Con 10 percig 3 K-val centrifugáltuk.
A pelletet 100 μΐ TE-ben szuszpendáltuk, és a fentiek szerint 3 percig centrifugáltuk, hogy eltávolítsuk a ···· • · · · SÍ.· ·· ·® .· ····
- 7 kicsapódott proteineket és fém-xantátokat. A felülúszót 1,5 ml-es Eppendorf-csóbe töltöttük, s 5 percig centrifugáltuk.
A DNS-t 2M ammónium-acetáttal kezelve és kétszeres térfogat etanol hozzáadásával a felülúszóból ismét kicsaptuk. A DNS-t 735 g-vel 5 percig végzett centrifugálással pelleteztük. A felülúszó dekantálása után a pelletet vákumban szárítottuk, és 100 μΐ TE pufferben oldottuk. Az izolált DNS mennyisége 20-40 pg volt.
2. példa
Szövetaprítás nélküli eljárás g friss levelet 65 ’C-on, ditio-karbonsav-o-etil-észter nátrium-sóját tartalmazó 4 ml extraháló pufferben 20 percig inkubáltunk, majd az anyagot leszűrtük. A DNS-t kicsaptuk a szűrletből, s az 1. példában leírtak szerint ismételt kicsapást végeztünk. Ezzel az eljárással a kukorica esetében g levélszövetből 2,56-6,68 pg DNS-t vontunk ki.
3. példa
Az 1. és 2. példában leírt eljárások értékelése érdekében az izolált DNS-t 6 órán keresztül BamHI, HindlII, AcoRI és SstI restrikciós enzimekkel emésztettük, s agaróz gélelektroforézissel vizsgáltuk. Az emésztetlen DNS látszólagos molekulatömege a 23 kD-os lambda markerénél nagyobb volt. A nagy molekulatömegü DNS hiányából, és az emésztett minták elektroforézisével kapott foltok
- 8 jelenlétéből arra következtethetünk, hogy a DNS emésztése teljes volt, és a DNS minta a restrikciós enzimes emésztést akadályozó szennyezőanyagoktól mentes volt.
4. példa
A DNS-készítmények minőségét Southern-lenyomat kísérletekkel tovább vizsgáltuk. Az izolált DNS-t BamHI enzimmel emésztettük, elektroforizáltuk, MSI membránra vittük, s 32P-izotóppal jelölt egyszálú próbákkal hibridizáltuk.
Az emésztetlen és emésztett DNS a várt hibridizációs eredményeket adta. Az emésztett mintákban a különálló sávok megjelenése megerősítette, hogy az enzim teljesen megemésztette a DNS-t. s hogy a próbával végzett hibridizálás sikeres volt. Ez a DNS minőségét illetően fontos kitétel.
5. példa
Az izolált DNS molekuláris biológiai alkalmazásokhoz való minőségének további igazolása érdekében a kivont DNS-t polimeráz láncreakcióval (PCR) vizsgáltuk. Izolálás után a DNS-t amplifikáltuk, s a termékeket agarózgélen futtattuk. Kontroll kísérletet is végeztünk, melyben a PCR-hez templát DNS-t nem alkalmaztunk. A kontroll mintában a várt sáv hiánya, és a fentebb leírt eljárások szerint kivont DNS mintában mutatott jelenléte tovább bizonyította a DNS • · · · · • · · · · « *·» ·· ···· megfelelő minőségét.
6. példa
A találmány szerinti DNS kivonási eljárás kitermelését és hatékonyságát szövetapritásos eljárással teszteltük. A homogenizálás előtt a levélmintához ismert mennyiségű (20 pg) DNS-t adtunk, s a fentebb leírtakkal megegyező lépések elvégzésével legalább 81 % DNS-t kaptunk. Ebből arra következtethetünk, hogy az enzimatikus, illetve mechanikus lebomlásból eredő DNS veszteség minimális volt.
7-12. példa
Amint azt agaróz gélelektroforézissel és Southern lenyomatokkal meghatároztuk, a szövetapritásos eljárást DNS 30 napos szójabab, cirok, napraforgó, lucerna és dohánypalántákból történő kivonásához is sikeresen alkalmaztuk. Az eredményeket az I. táblázatban mutatjuk be.
• · · ·
-ΙΟΙ . táblázat
Pld. Növény Hozam1 Kiváló DNS minőség2 Southern-blot
6. Lucerna 15-42 igen működik
8. Canola 8-14 igen
9. Cirok 12-28 igen működik
10. Szójabab 26-37 igen működik
11. Napraforgó 7-30 igen
12. Dohány 7-30 igen
1 pg/600-630 mg friss levél 2 a DNS-t a BamHI teljesen megemészti
13-24. példa
A találmány szerinti két eljárás (apritásos és aprítás nélküli) sokoldalúságát lucernán, árpán, Canola-n, cirokon, szójababon, napraforgón, dohányon, búzán. petúnián, spenóton, élesztőn és E. coli-n is összehasonlítottuk. Az élesztő és az E. coli esetében az apritásos eljárásban kihagytuk a homogenizálást. A II. táblázatban a kivont DNS mennyiségeket mutatjuk be.
• ·
- 11 II. táblázat
Pld. Növény Hozam1 apritásos módszer Hozam2 aprítás nélküli módsz.
13. Lucerna 15-42 1,50-2,80
14. Canola 8-14 2,70-4,80
15. Cirok 12-28 1,70-2,66
16. Szójabab 26-37 0,45-1,14
17. Napraforgó 7-30 0,13-1,34
18. Dohány 7-30 1,00-3,74
19. Petúnia 11-19 2,07-2,27
20. Saláta 18-43 1,63-2,173
21. Búza 7-38 1.12-4,27
22. E. coli 50 22-25
Eltérő sorozat:
23. Spenót 20,64 1,4346
24. Élesztő 1,239 2,369
1 pg/600-630 mg friss szövet 2 pg DNS/1 g friss szövet 3 pg DNS/2 g (piacon vásárolt) saláta
25—26. példa
A találmány szerinti eljárást sikeresen alkalmaztuk DNS Celosia (25. példa) és Alyssum (26. példa) növényekből történő izolálásához is.
• ·
- 12 Az szövetaprítás a DNS izolálás, nélküli eljárás egyszerűsége lehetővé teszi és a DNS izolálást igénylő, nem szakemberek által végzett analitikai és diagnosztikai eljárások szántóföldi alkalmazásának automatizálását. A találmány szerinti szővetaprításos eljárást széles körű alkalmazhatósága a növényi sejtekből történő DNS izolálás lehetséges, általános módszerévé teszi. A DNS kivonási kísérleteket különböző pH-értékeken, különböző koncentrációjú szubsztrátok, és különböző mennyiségű és koncentrációjú puffer alkalmazásával végeztük.
A szövetaprítás nélküli eljárással (2 ml puffer/reagens alkalmazásával) a lucerna, a kukorica, a cirok és a saláta esetében magas hozammal kiváló minőségű DNS-t nyertünk. Másrészt, a szójababból, napraforgóból és búzából etilxantogenát alkalmazásával végzett izoláláshoz kétszer annyi reagensre volt szükség, hogy tiszta DNS-t nyerjünk. A Canola, dohány és petúnia esetében az inkubálás előtti enyhe homogenizálás a DNS jobb minőségét és kitermelését segítette elő. Látható, hogy a találmány szerinti eljárások számos specifikus megvalósítási módja alkalmassá tehető a szóban forgó, specifikus in vivő és in vitro rendszerekben való alkalmazáshoz.
27-28. példa
A találmány szerinti eljárást sikeresen alkalmaztuk DNS állati szövetből történő izolálásához is. Hozzávetőleg 1,0 g • · ·
- 13 tömegű felolvasztott, lecsöpögtetett csirkemáj mintát mozsárban mozsártörcvel szétdörzsöltünk. A mozsárba hozzávetőleg 5 ml friss, puffereit extraháló reagenst (624 mM kálium-etil-xantogenát; 100 mM Tris, pH = 7,5; 700 mM NaCl; 10 mM EDTA) öntöttünk, s az elegyet addig dörzsöltük, míg megfelelően sima, sűrű szuszpenziót nem kaptunk. A szuszpenziót 15 ml-es steril polipropilén csőbe töltöttük, s 65 °C-on 15 percig inkubáltuk. A csöveket szobahőmérsékletre hűtöttük, majd 14460 g-vel 15 percig centrifugáltuk.
Mindegyik cső felülúszóját újabb polipropilén csövekben egyenlő térfogatú, hideg izopropanollal precipitáltuk. A csöveket -20 ’C-on 15 percig inkubáltuk. A rózsaszín pelleteket etanollal öblítettük, szobahőmérsékleten szárítottuk, és 300 μΐ steril desztillált vízben reszuszpendáltuk.
A találmány szerinti eljárás alkalmazásával 1,0 g máj szövetből 150-159 »?g DNS-t nyertünk ki. Ezzel szemben, a jól ismert CTAB eljárással (Saghai-Maroof és mtsi, PNAS, 81. 8014-8018, 1984) ugyanezen máj szövet 1,0 g mintájából a kivont DNS mennyiség 74-88 ijg volt.
A találmány szerinti eljárást a Bethel Laboratories-tól kapott, EDTA-val kezelt nyúlvérhez is alkalmaztuk. Egyenként hozzávetőleg 10 ml vérmintát 15 ml-es polipropilén csövekbe helyeztünk, s a csöveket 14460 g-vel 20 percig centrifugáltuk. A sejt pelleteket nem dörzsöltük szét és nem vortexeztük. A pelleteket kicsepegtettük, s 3 ml puffereit ex'sraháló reagensben (624 mM kálium-etil-xantogenát; 100 mM Tris, pH = 7,5; 700 mM NaCl; 10 mM EDTA) reszuszpendáltuk. A csöveket 15 percig 65 ’C-on inkubáltuk, majd szobahőmérsékletre hütöttük. A DNS izolálás további lépéseit a fentebb a máj esetében leírtak szerint végeztük, azzal a különbséggel, hogy az eljárás végén kapott DNS pelletet 100 pl steril desztillált vízben reszuszpendáltuk.
A találmány szerinti eljárás alkalmazásával 10 ml vérmintából 28-30 17g DNS-t vontunk ki. Ezzel szemben, a CTAB eljárás alkalmazásával ugyanezen vér 10 ml-es mintáiból kivont DNS mennyisége 24-27 qg volt.
A májszövetből és nyúlvérből a találmány szerinti és a CTAB eljárással izolált DNS értékeléséhez és összehasonlításához a DNS mintákat egy éjszakán keresztül EcoRI enzimmel emésztettük, s agaróz gélelektroforézissel vizsgáltuk. A CTAB, illetve a találmány szerinti eljárás alkalmazásával izolált emésztetlen kontroll DNS minták ée emésztett DNS minták egyaránt egyenértékűek voltak. Mindkét eljárás
alkalmazásával izolált DNS minta gélelektroforetikus
vizsgálatával tapasztaltunk foltot, ami arra enged
következtetni, hogy a DNS teljesen megemésztődött, s mentes
volt a restrikciós enzimes emésztést akadályozó szennyezésektől.

Claims (7)

  1. Szabadalmi igénypontok
    1. Eljárás DNS állati sejtekből vagy szövetekből történő izolálására, azzal jellemezve, hogy az említett sejteket vagy szöveteket xantát-képző vegyületet vagy vegyületeket tartalmazó vizes oldattal hozzuk érintkezésbe. és a sejtekből izoláljuk a DNS-t.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az említett xantát-képző vegyületként vagy vegyületekként a (II) képlet szerinti vegyületet alkalmazzuk, melyben η = 1 vagy 2; R jelentése szubsztituálatlan vagy szubsztituált, kis szénatomszámú alkil-, kis szénatomszámú alkenil- vagy aralkilcsoport: M jelentése, amennyiben n = 1, alkálifém-vagy ammóniumion, amennyiben n = 0, kén-szén kötés.
  3. 3. A 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a (II) képlet szerinti vegyületként olyan vegyületet alkalmazunk, melyben n = 1, R jelentése szubsztituálatlan vagy szubsztituált, kis szénatomszámú alkilcsoport, M jelentése pedig nátrium vagy kálium.
  4. 4. A 3. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a (II) képlet szerinti vegyületként olyan vegyületet alkalmazunk, melyben R Jelentése metil-, etil-, propil-, butil-, hexil-, izoamil- vagy 2,3-dihidroxi-propilcsoport.
    • ·
  5. 5. A 4. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a (II) képlet szerinti xantát-képző vegyületként vagy vegyületekként az etil-xantogenát nátrium- vagy kálium-sóját alkalmazzuk.
  6. 6. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy további lépésként az oldatból centrifugálással eltávolítjuk a sejttörmeléket.
  7. 7. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy további lépésként a centrifugált oldatból etanollal kicsapjuk a DNS-t.
HU9403751A 1993-03-23 1994-03-22 Dna isolation method HUT70980A (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US08/036,208 US5352777A (en) 1990-12-26 1993-03-23 DNA isolation from animal cells

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HU9403751D0 HU9403751D0 (en) 1995-02-28
HUT70980A true HUT70980A (en) 1995-11-28

Family

ID=21887274

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9403751A HUT70980A (en) 1993-03-23 1994-03-22 Dna isolation method

Country Status (7)

Country Link
US (1) US5352777A (hu)
EP (1) EP0647269A1 (hu)
JP (1) JP2619228B2 (hu)
CA (1) CA2097254A1 (hu)
HU (1) HUT70980A (hu)
NZ (1) NZ263944A (hu)
WO (1) WO1994021782A2 (hu)

Families Citing this family (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO1999033559A1 (en) 1997-12-24 1999-07-08 Cepheid Integrated fluid manipulation cartridge
US6368871B1 (en) * 1997-08-13 2002-04-09 Cepheid Non-planar microstructures for manipulation of fluid samples
NL1009437C2 (nl) * 1998-06-18 1999-12-21 Xenobiosis Extractiewerkwijze.
US6431476B1 (en) 1999-12-21 2002-08-13 Cepheid Apparatus and method for rapid ultrasonic disruption of cells or viruses
US7914994B2 (en) * 1998-12-24 2011-03-29 Cepheid Method for separating an analyte from a sample
US6887693B2 (en) 1998-12-24 2005-05-03 Cepheid Device and method for lysing cells, spores, or microorganisms
CA2373249C (en) 1999-05-28 2011-08-02 Cepheid Apparatus and method for cell disruption
US20040200909A1 (en) 1999-05-28 2004-10-14 Cepheid Apparatus and method for cell disruption
US9073053B2 (en) 1999-05-28 2015-07-07 Cepheid Apparatus and method for cell disruption
US8815521B2 (en) 2000-05-30 2014-08-26 Cepheid Apparatus and method for cell disruption
US7687254B2 (en) * 2006-07-11 2010-03-30 Case Western Reserve University Phenol-free method of isolating DNA
US9399986B2 (en) 2012-07-31 2016-07-26 General Electric Company Devices and systems for isolating biomolecules and associated methods thereof

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
USRE25785E (en) * 1965-06-01 Process for preparing a nucleic acid
US3163638A (en) * 1960-12-28 1964-12-29 Toyo Boseki Extraction of ribonucleic acid
US3582468A (en) * 1968-09-27 1971-06-01 Merck & Co Inc Recovery of double-stranded ribonucleic acid
US4830969A (en) * 1981-08-31 1989-05-16 The Research Foundation Of State University Of New York Process for the rapid and simple isolation of nucleic acids
GB8311905D0 (en) * 1983-04-29 1983-06-02 Cox R A Isolation and detection of nucleotide sequence
US4843012A (en) * 1986-09-17 1989-06-27 Genetics Institute, Inc. Novel composition for nucleic acid purification
DE3639949A1 (de) * 1986-11-22 1988-06-09 Diagen Inst Molekularbio Verfahren zur trennung von langkettigen nukleinsaeuren
US4908318A (en) * 1987-09-04 1990-03-13 Integrated Genetics, Inc. Nucleic acid extraction methods
EP0310913A3 (en) * 1987-09-30 1990-04-25 Biotechnica Diagnostics Inc Dna isolation procedure
AU635207B2 (en) * 1989-05-22 1993-03-18 Genetics Institute Inc. Improved composition for isolating and purifying nucleic acid and improved method using same
EP0489300A3 (en) * 1990-12-05 1993-03-17 J. Uriach & Cia. S.A. New tetralones with pharmacological activity
US5204246A (en) * 1990-12-26 1993-04-20 Pioneer Hi-Bred International, Inc. Dna isolation method

Also Published As

Publication number Publication date
JP2619228B2 (ja) 1997-06-11
EP0647269A1 (en) 1995-04-12
US5352777A (en) 1994-10-04
NZ263944A (en) 1996-08-27
HU9403751D0 (en) 1995-02-28
WO1994021782A2 (en) 1994-09-29
WO1994021782A3 (en) 1994-11-10
JPH07508422A (ja) 1995-09-21
CA2097254A1 (en) 1994-09-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5346994A (en) Shelf-stable product and process for isolating RNA, DNA and proteins
US5945515A (en) Product and process for isolating DNA, RNA and proteins
KR100623184B1 (ko) 임의의 복잡한 출발물질로부터 핵산을 분리하기 위한배합물과 방법 그리고 복합한 유전자 분석법
EP1851313B1 (de) Verfahren zur isolierung von nukleinsäuren, wobei die nukleinsäuren bei erhöhter temperatur an einer matrix immobilisiert werden
JP3761573B2 (ja) 極度に少量でかつ非常に強く汚染された非常に種々の出発物質から核酸を単離および精製する一般的方法
DE602004009022T2 (de) Verfahren und Reagentien zur Extraktion von RNA und Verfahren zur Analyse von biologischem Material
DE3586660T2 (de) Hybridisierungstest fuer nukleinsaeure.
US4921952A (en) Nucleic acid isolation process
HUT70980A (en) Dna isolation method
AU2621899A (en) Improved method for the isolation of nucleic acid
US20040126796A1 (en) Extraction of DNA from biological samples
US5204246A (en) Dna isolation method
WO2008122500A1 (de) Verfahren zur aufreinigung von biomolekülen
US7074565B2 (en) Preparation of DNA-containing extract for PCR amplification
RU2116795C1 (ru) Набор для выделения днк
AU670490B2 (en) DNA isolation method
AU645630B2 (en) DNA isolation method
JP2006067890A (ja) 核酸抽出方法および核酸抽出キット
WO2000044759A1 (de) Verfahren zur herstellung endotoxinfreier nukleinsäuren und deren verwendung
CN115058415B (zh) 一种快速、高质量、通用型基因组dna提取试剂盒及dna提取方法
JPH11196869A (ja) リボ核酸の単離方法
CN118291446A (zh) 一种植物样本核酸提取试剂盒及其使用方法
CN111378649A (zh) 一种高效洗涤液

Legal Events

Date Code Title Description
DFC4 Cancellation of temporary prot. due to refusal