HUT70857A - Method for reducing material containing metal oxide in solid phase - Google Patents

Method for reducing material containing metal oxide in solid phase Download PDF

Info

Publication number
HUT70857A
HUT70857A HU9402093A HU9402093A HUT70857A HU T70857 A HUT70857 A HU T70857A HU 9402093 A HU9402093 A HU 9402093A HU 9402093 A HU9402093 A HU 9402093A HU T70857 A HUT70857 A HU T70857A
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
chamber
metal oxide
temperature
gas
fluidization chamber
Prior art date
Application number
HU9402093A
Other languages
English (en)
Other versions
HU9402093D0 (en
Inventor
Rolf Malmstroem
Original Assignee
Ahstrom Corp A
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ahstrom Corp A filed Critical Ahstrom Corp A
Publication of HU9402093D0 publication Critical patent/HU9402093D0/hu
Publication of HUT70857A publication Critical patent/HUT70857A/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C21METALLURGY OF IRON
    • C21BMANUFACTURE OF IRON OR STEEL
    • C21B13/00Making spongy iron or liquid steel, by direct processes
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C21METALLURGY OF IRON
    • C21BMANUFACTURE OF IRON OR STEEL
    • C21B13/00Making spongy iron or liquid steel, by direct processes
    • C21B13/0033In fluidised bed furnaces or apparatus containing a dispersion of the material
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C22METALLURGY; FERROUS OR NON-FERROUS ALLOYS; TREATMENT OF ALLOYS OR NON-FERROUS METALS
    • C22BPRODUCTION AND REFINING OF METALS; PRETREATMENT OF RAW MATERIALS
    • C22B5/00General methods of reducing to metals
    • C22B5/02Dry methods smelting of sulfides or formation of mattes
    • C22B5/12Dry methods smelting of sulfides or formation of mattes by gases
    • C22B5/14Dry methods smelting of sulfides or formation of mattes by gases fluidised material

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Manufacturing & Machinery (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Metallurgy (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Dispersion Chemistry (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Manufacture And Refinement Of Metals (AREA)
  • Oxygen, Ozone, And Oxides In General (AREA)
  • Manufacture Of Iron (AREA)
  • Inorganic Compounds Of Heavy Metals (AREA)
  • Carbon And Carbon Compounds (AREA)
  • Fluidized-Bed Combustion And Resonant Combustion (AREA)
  • Exhaust Gas Treatment By Means Of Catalyst (AREA)
  • Catalysts (AREA)

Description

A találmány tárgya eljárás fémoxidot tartalmazó anyagok cirkulációs fluidizált ágyú reaktorban megvalósított, szilárd fázisú redukálására.
A találmány elsősorban vasérc szénnel, azaz szén-monoxid és széndioxid eleggyel megvalósított fémvassá való redukálására alkalmas. A találmány előnyösen alkalmazható a vasércek közvetlen olvasztó-redukáló eljárással megvalósított előredukálására.
A vas-oxid redukálása energia betáplálást igénylő, endoterm folyamat. A szilárd alakban betáplált szén vagy koksz alkalmazásával megvalósított redukciós eljárásokban a reakcióhoz szükséges energiát egyszerűen úgy biztosítják, hogy a szenet részlegesen elégetik. A gáz, a hőmérséklettől függően, tartalmazhat bizonyos mennyiségű CO2-K a CO2/CO+CO2 arány azonban előnyösen nem haladja meg a 0,2-t. Ez megengedi a szén vagy koksz bizonyos fokú oxidációját a CO mellett, azonban ilyenkor a vasérc-koncentrátumot és, ha nem oxigént, hanem levegőt alkalmazunk, a levegőt is elő kell melegíteni.
A redukció reakciókinetikája a következő reakcióvázlattal írható le: FE2O3 -> FeO, amely a fluidizált ágyú reaktorokban általában uralkodó alacsony hőmérsékleteken viszonylag kedvezőtlenül játszódik le. A kb. 800 °C reakcióhőmérsékleten szükséges reakcióidő, a szemcsemérettől és a kívánt redukciós foktól függően néhány perc, például 10 perc.
Az ezután következő reakció reakcióvázlata:
FeO + CO -> Fe + CO2; ennek során a fémvassá való redukálás megfelelő gázösszetétel esetén 700 °C feletti hőmérsékleten játszódik le.
A vasérc fluidizált ágyban megvalósított fémvassá való redukcióját az korlátozza, hogy a szemcsés anyag az ágyban zsugorodásra hajlamos. A redukciós folyamat reakciókinetikája szempontjából előnyösebb magasabb hőmérsékleten a zsugorodási hajlam még nagyobb. A zsugorodás
kockázata jelentősen csökkenthető a vasérc előredukálására alkalmazott fluidizált ágyú eljárással.
A zsugorodást feltehetően részben az olyan ragadós vasérc szemcsék okozzák, amelyekben a vas részben vagy teljesen fémalakban van jelen. Az FeO az előredukált érc felületén olvadt réteget alkot, és emiatt a kis szemcsék nagyobb szemcsékké állnak össze és zsugorodnak.
A szemcsék reaktorban való zsugorodása nehézzé vagy megvalósíthatatlanná teszi a reaktor fluidizálását.
A zsugorodás másik oka, hogy a szemcsében képződött olvadt vasréteg mellett, a szemcsék felületén az olvadt vas dendrit alakban kikristályosodik, és az így kialakult szemcsék könnyen összekapcsolódnak, és egymásba nőnek. A zsugorodást a nagyobb ércszemcséket körülvevő, fémvasból álló nagyon aktív réteg is előidézi. Ez az aktív réteg bizonyos adhéziós tulajdonságokkal bír, ami a kisebb szemcséket összekapcsolja.
A zsugorodás elkerülhető a nagyon alacsony redukciós hőmérsékletek alkalmazásával; ez azonban kedvezőtlen reakciókinetikát eredményez, és alacsonyabb hőmérsékleten a fémvas helyett karbid képződik.
A zsugorodás elkerülésére a fluidizált ágyú redukciót nagyobb hőmérsékleten végzik, és szenet vagy kokszot kevernek be. Ez feltételezhetően úgy akadályozza meg a zsugorodást, hogy az ágyban egyedi szemcséket alkot vagy az ágyat alkotó szemcséken védő kokszréteget képez. A zsugorodás megakadályozásának elősegítésére a forró ágyba befecskendezett olajjal is fokozzák a kokszréteg vasszemcséken való kialakulását.
A koksz hozzáadása azonban, elsősorban a hagyományos fluid ágyakban szegregálódást idéz elő. Ennek hatására a vasszemcsék a reaktor alsó részén, a kokszszemcsék a reaktor felső részén koncentrálódnak, ami a redukciót hátrányosan befolyásolja.
A találmány célkitűzése olyan eljárás fém-oxidot tartalmazó anyagok redukálására, amely lehetővé teszi a fenti hátrányok, azaz a szegregáció és zsugorodás kiküszöbölését.
A találmány szerinti eljárással úgy valósítjuk meg a redukciós folyamat fentiekben ismertetett hátrányainak kiküszöbölését, hogy a redukciót egy cirkulációs fluidizált ágyú (circulating fluidized bed = CFB) reaktorban folytatjuk le a következőképpen:
- a fém-oxidot tartalmazó anyag redukálására a reaktor fluidizációs kamrájába annyi feleslegben lévő szenet vagy kokszot és oxigéntartalmú gázt vezetünk be, hogy a fluidizációs kamra 850 °C feletti hőmérsékletének fenntartására elegendő hő képződjön;
- a fém-oxid-tartalmú előredukált anyagot és kokszot a fluidizációs kamra felső részén lévő gázkilépő helyen, a tüzelőanyag gázokkal együtt szemcseleválasztóba továbbítjuk, és 850 °C vagy ennél kisebb hőmérsékletre hűtjük;
- a tüzelőanyag gázoktól elválasztott ágy-anyagot egy olyan karbidizáló kamrán át vezetjük vissza a fluidizációs kamra alsó részébe, amelyben a karbidképződéshez kedvező körülményeket tartunk fenn.
A találmány szerinti eljárás előnyös változatánál a fém-oxidot tartalmazó anyag vas-oxidot tartalmaz. A vasoxidot tartalmazó anyag előnyösen vasérc.
Az eljárás során a fluidizációs kamra hőmérsékletét előnyösen 900 °C fölé állítjuk be, míg a karbidizáló kamra hőmérséklete 800-850 °C. A tüzelőanyag gázokkal eltávolított ágyanyagot a szemcseleválasztóban előnyösen 850 °C alá hűtjük. A tüzelőanyag gázokkal elvezetett ágyanyagot adott esetben a fluidizációs kamra felső részén hűtjük 850 °C-nál alacsonyabb hőmérsékletre.
A fluidizációs kamrába fluidizáló gázként célszerűen 1000 °C-nál magasabb hőmérsékletre előmelegített levegőt táplálunk be.
A fém-oxidot tartalmazó anyagszemcséket előnyösen nem-fluidizált állapotban szállítjuk a karbidizáló kamrába.
A találmány szerinti eljárás előnyös változatánál a karbidizáló kamra atmoszférája legnagyobb részben CO-t tartalmaz.
A találmány szerinti eljárás során szemcseleválasztóként célszerűen hűtött ciklont használunk.
Az eljárás során a fém-oxid tartalmú anyagot előnyösen 15 percnél rövidebb ideig pihentetjük.
A gáz visszaáramlását a fluidizációs kamrából a karbidizáló kamrán át a ciklonba célszerűen gázzárral akadályozzuk meg.
Az eljárás során a karbidizáció mértékét előnyösen a visszakeringető rendszerben való tartózkodási idő beállításával szabályozzuk.
A találmány szerinti eljárással a CFB reaktorba annyi feleslegben lévő szenet vagy kokszot és bizonyos mennyiségű, oxigéntartalmú gázt táplálunk be, hogy a fluidizációs kamrában hő fejlődjön, és a magas hőmérséklet fennmaradjon. Az oxigéntartalmú gáz lehet 800 °C-nál, előnyösen 1000 °C-nál magasabb hőmérsékletre előmelegített levegő, oxigénnel dúsított levegő vagy tiszta oxigéngáz. Ennek eredményeként a reakciókinetika nagyon kedvező, és megfelelő arányú CO2/CO + CO2 alkalmazásával, az FeO + CO -» Fe + CO2 reakció lejátszódásával fémvas képződik.
Ha a CO2/CO + CO2 arányt csökkentjük, az érckoncentrátum szemcsék felületén a vas-oxid a következő karbidizációs reakció szerint redukálódik:
FeO + 4C -> Fe3C + 3CO, amely a zsugorodásra kedvező folyamat. A vas-karbid fémvas képződést idéz elő. Az alacsonyabb hőmérséklet is ebbe az irányba hat.
A találmány szerinti eljárásban a fentiekben ismertetett karbidizációs reakciót a CFB reaktor visszakeringető rendszerében játszatjuk le. A reaktor tüzelőanyag gázoktól elválasztott, előredukált vasérc és koksz a visszavezető elővezetékben és a karbidizáló kamrában nem-fluidizált állapotban van jelen; a szemcséket körülvevő gázatmoszféra majdnem tiszta CO-t tartalmaz, és ennek megfelelően a CO2/CO + CO2 arány nagyon alacsony. A szemcséket körülvevő CO-atmoszféra a visszakeringető rendszerben lévő visszakeringetett anyagban lezajló redukció eredményeként képződik. Mivel az anyag hőmérséklete ugyanakkor akár hűtéssel, akár csak az exoterm reakció helyett az endoterm folytatásával néhányszor tíz fokkal (kb. 100 °C-kal)lecsökken, a CFB reaktor visszakeringető rendszerében lévő reakciótermék, a fentiekben ismertetett reakcióvázlat szerint képződő Fe3C-ből áll.
A legtöbb esetben megfelelő a 800-850°C hőmérséklettartomány. A reaktorban való tartózkodási időt a visszavezető cső méreteinek módosításával befolyásolhatjuk.
A részben redukálódott érckoncentrátum felületén kialakuló karbid a visszakeringető részben és a CFB reaktor fluidizációs részében egyaránt megakadályozza az anyag zsugorodását. A találmány szerinti eljárás előnye, hogy megakadályozza az ágyban lévő szemcsék zsugorodását anélkül, hogy a fluidizációs kamrában lejátszódó redukciós folyamat reakciókinetikáját károsan befolyásolná.
A találmány szerinti eljárással a fluidizált ágyú reaktorban megakadályozható a nem kívánt zsugorodás. Ez a beavatkozás független a redukálással kialakított fémvas formájától; azaz a vas tiszta Fe vagy Fe3C formában való jelenlététől. Ha ezt az eljárást egy közvetlen olvasztó eljárás első szakaszában alkalmazzuk, a redukált anyag karbidtartalma feltehetően az egész eljárást pozitívan befolyásolja.
A találmány szerinti eljárás előnyei a következők:
- a redukció előnyös reakciókinetikával játszódik le, ezért a CFB reaktorban lezajló redukciós folyamat viszonylag magas hőmérsékleten mehet végbe;
- zsugorodást elősegítő karbidképződést a visszakeringető fázisban, csökkentett hőmérsékleten játszatjuk le; a hőmérsékletcsökkentést a szemcseleválasztóban vagy ez előtt vagy után végzett közvetlen hűtéssel vagy az endoterm reakciókörülmények kialakításával hozzuk létre.
A vas-oxid előredukálásához a redukáló gáznak valamilyen mértékű redukciós potenciállal kell rendelkeznie. így például a találmány szerinti eljárás egy olyan változatában, amelyben 1 mm-ig teijedő szemcseméretű fluidizált ágyat cirkuláltató reaktort, 900 °C hőmérsékletet és 0,2 és 0,3 közötti CO2/CO+CO2 arányt alkalmazunk, néhány perces, például 10 perces reakcióidővel elfogadható mértékű vasérc fémesítést érhetünk el.
A mellékelt rajzot a találmány részletesebb ismertetésére mutatjuk be. A rajzon:
az 1. ábrán a találmány szerinti eljárás kivitelezésére alkalmas berendezést tüntettük fel.
Az 1. ábrán látható berendezés egy cirkulációs ágyat tartalmazó 10 reaktorból áll. A 10 reaktornak 12 fluidizációs kamrája van, amely szemcseleválasztóval, példánk esetében 14 ciklonnal van kapcsolatban. A 14 ciklonban leválasztott szemcsék visszavezetésére 16 visszakeringtető rendszer szolgál.
A 12 fluidizációs kamrába fémoxid-tartalmú anyag betáplálására szolgáló 18 tápvezeték, valamint szén vagy koksz betáplálására szolgáló 20 tápvezeték csatlakozik be. A 12 fluidizációs kamra 22 fenéklemeze 24
nyílásokkal vagy fuvókákkal van ellátva. Ezek az ágy-szemcsék fluidizálására és a szénnel vagy koksszal való hőfejlesztésre szolgáló, előmelegített 26 fluidizáló levegő 28 kamrából való betáplálására szolgálnak.
A 12 fluidizációs kamra felső részén lévő 36 kimenőnyílás a 38 kimenöcsatomán át 14 ciklonhoz csatlakozik. A 12 fluidizációs kamrából jövő gázszuszpenzió hűtésére a 38 kimenőcsatomában és például a 12 fluidizációs kamra felső részén a 40 és 40' hőcserélőket helyezünk el. A 14 ciklont is elláthatjuk kiegészítő vagy alternatív hűtésre szolgáló 42 hűtött felületekkel. A hűtőközeg levegő vagy víz. A folyamathoz szükséges levegőt előnyösen a 40 és 40' hőcserélőkben előmelegíthetjük. A hűtést úgy is végezhetjük, hogy az ágyba hűtött vagy nem előmelegített szenet vagy kokszot táplálunk be.
A 44 gázelvezető csövet a ciklon tetején helyezzük el. A 14 ciklon alsó részén helyezzük el az elválasztott szemcsék elvezetésére szolgáló 46 kimenőnyílást. A 48 karbidizáló kamra 46 kimenőnyíláson keresztül csatlakozik a 14 ciklonhoz. A 14 ciklon 50 kivezetése a szilárd szemcsék eltávolítására szolgál. Az anyagot kívánság esetén közvetlenül a 12 fluidizációs kamrából is elvezethetjük.
A 48 karbidizáló kamra alsó részéhez 52 visszavezető vezeték csatlakozik, amely a 12 fluidizációs kamra alsó részébe vezet. Az 52 viszszavezető vezeték 54 gázzárat tartalmaz, amely megakadályozza a gázok megszökését a 14 ciklonból az 52 visszavezető vezetéken keresztül.
A rajzon bemutatott berendezésben 1 mm-ig terjedő szemcseméretü vasércet a 18 tápvezetéken keresztül vezetjük be a 12 fluidizációs kamrába. A 20 tápvezetékben betáplált kokszot olyan feleslegben alkalmazzuk, hogy a redukcióarány C02/CO + CO2 = (0,2-0,3) értéknek feleljen meg.
Az előmelegített (például több, mint 1000 °C-os) 26 fluidizáló levegőt olyan sebességgel tápláljuk be, hogy a fluidizált ágy szilárd szemcséinek jelentős része a tüzelőanyag gázokkal távozzon a fluidizációs kamrá9 ból. Az előmelegített 26 fluidizáló levegő olyan mértékben tartja égésben a betáplált kokszot, hogy a 12 fluidizációs kamrában a hőmérséklet mintegy
900 °C legyen.
A vas a 12 fluidizációs kamrában az FeO + CO -> Fe + CO2 redukcióvázlat szerint előredukálódik, és így elfogadható mértékű fémesedés jön létre.
A 42 hűtőfelületekkel ellátott 14 ciklon a fém-oxidot tartalmazó szemcsék hőmérsékletét 50-100 °C-ra csökkenti. Az előredukált érckoncentrátumot, Fe-t, FeO-t és kokszot tartalmazó, elválasztott szemcséket a visszakeringető rendszer 48 karbidizáló kamrájába vezetjük be. A 48 karbidizáló kamra hőmérséklete 800 °C.
A szemcséket a 48 karbidizáló kamrában viszonylag lassan áramoltatjuk lefelé, és így a redukáló atmoszférában az előredukált érckoncentrátum szemcsék a koksz szemcsékkel reakcióba lépnek, és vas-karbidot képeznek. A vas-karbid a szemcséken olyan vékony réteget alkot, amely a visszakeringető rendszerben és a 12 fluidizációs kamrában egyaránt megakadályozza a szemcsék zsugorodását. A végtermék az 50 kivezetésen távozik a 48 karbidizáló kamrából. A vasérc szemcsék tartózkodási ideje a reaktorban kb. 5-10 perc.
A fentiekben ismertetett találmány szerinti eljárás minden módosított válfaja is a találmány oltalmi köréhez tartozik.
A találmány szerinti eljárással a fentiekben ismertetett vas-oxidtartalmú anyagoktól eltérő anyag is feldolgozható.

Claims (14)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Eljárás fém-oxidot tartalmazó anyagok cirkulációs fluidizált ágyú reaktorban megvalósított, szilárd fázisú redukálására, azzal jellemezve, hogy
    - a fém-oxidot tartalmazó anyag redukálására a reaktor (10) fluidizációs kamrájába (12) annyi feleslegben lévő szenet vagy kokszot és oxigéntartalmú gázt vezetünk be, hogy a fluidizációs kamra (12) 850 °C feletti hőmérsékletének fenntartására elegendő hő képződjön;
    - a fém-oxid-tartalmú előredukált anyagot és kokszot a fluidizációs kamra (12) felső részén lévő gázkilépő helyen, a tüzelőanyag gázokkal együtt szemcseleválasztóba továbbítjuk, és 850 °C vagy ennél kisebb hőmérsékletre hűtjük;
    - a tüzelőanyag gázoktól elválasztott ágy-anyagot egy olyan karbidizáló kamrán (48) át vezetjük vissza a fluidizációs kamra (12) alsó részébe, amelyben a karbidképződéshez kedvező körülményeket tartunk fenn.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a fém-oxidot tartalmazó anyag vas-oxidot tartalmaz.
  3. 3. A 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a vasoxidot tartalmazó anyag vasérc.
  4. 4. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a fluidizációs kamra (12) hőmérséklete magasabb, mint 900 °C.
  5. 5. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a karbidizáló kamra (48) hőmérséklete 800-850 °C.
  6. 6. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a tüzelőanyag gázokkal eltávolított ágyanyagot a szemcseleválasztóban 850 °C-nál alacsonyabb hőmérsékletre hűtjük.
  7. 7. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a tüzelőanyag gázokkal elvezetett ágyanyagot a fluidizációs kamra (12) felső részén 850 °C-nál alacsonyabb hőmérsékletre hűtjük.
  8. 8. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a fluidizációs kamrába (12) fluidizáló gázként 1000 °C-nál magasabb hőmérsékletre előmelegített levegőt táplálunk be.
  9. 9. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a fém-oxidot tartalmazó anyagszemcséket nemfluidizált állapotban szállítjuk a karbidizáló kamrába (48).
  10. 10. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a karbidizáló kamra (48) atmoszférája legnagyobb részben CO-t tartalmaz.
  11. 11. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a szemcseleválasztóként hűtött ciklont (14) használunk.
  12. 12. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a fém-oxid tartalmú anyagot 15 percnél rövidebb ideig pihentetjük.
  13. 13. A 11. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a gáz visszaáramlását a fluidizációs kamrából (12) a karbidizáló kamrán (48) át a ciklonba (14) gázzárral (54) akadályozzuk meg.
  14. 14. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a karbidizáció mértékét a visszakeringető rendszerben való tartózkodási idő beállításával szabályozzuk.
HU9402093A 1992-01-24 1993-01-21 Method for reducing material containing metal oxide in solid phase HUT70857A (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FI920310A FI92223C (sv) 1992-01-24 1992-01-24 Förfarande för reduktion av metalloxidhaltigt material i fast fas

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HU9402093D0 HU9402093D0 (en) 1994-09-28
HUT70857A true HUT70857A (en) 1995-11-28

Family

ID=8534187

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9402093A HUT70857A (en) 1992-01-24 1993-01-21 Method for reducing material containing metal oxide in solid phase

Country Status (13)

Country Link
US (1) US5445667A (hu)
EP (1) EP0621903B1 (hu)
JP (1) JPH07503283A (hu)
KR (1) KR950700426A (hu)
AT (1) ATE131538T1 (hu)
AU (1) AU666163B2 (hu)
BR (1) BR9305791A (hu)
CA (1) CA2128605A1 (hu)
CZ (1) CZ282713B6 (hu)
DE (1) DE69301025T2 (hu)
FI (1) FI92223C (hu)
HU (1) HUT70857A (hu)
WO (1) WO1993015232A1 (hu)

Families Citing this family (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2703070B1 (fr) * 1993-03-26 1995-05-05 Lorraine Laminage Installation de réduction du minerai de fer utilisant un lit fluidise circulant munie d'un dispositif de réglage du débit de matières solides.
US5869018A (en) 1994-01-14 1999-02-09 Iron Carbide Holdings, Ltd. Two step process for the production of iron carbide from iron oxide
US5516358A (en) * 1994-11-17 1996-05-14 Pro-Tech Reclamation, Inc. Method for the production of iron carbide
US5690717A (en) * 1995-03-29 1997-11-25 Iron Carbide Holdings, Ltd. Iron carbide process
US5804156A (en) * 1996-07-19 1998-09-08 Iron Carbide Holdings, Ltd. Iron carbide process
DE19748968C1 (de) 1997-11-06 1999-06-10 Metallgesellschaft Ag Verfahren zum Erzeugen eines Gemisches aus Eisencarbid und körnigem, direkt reduziertem Eisen
AU750751B2 (en) 1998-03-31 2002-07-25 Iron Carbide Holdings, Ltd Process for the production of iron carbide from iron oxide using external sources of carbon monoxide
GB9812169D0 (en) 1998-06-05 1998-08-05 Univ Cambridge Tech Purification method
GT200000052A (es) 1999-01-12 2005-08-22 Reduccion de la capa fludizada de finos de laterita con reduccion de gases generados in situ.
US6894243B1 (en) * 1999-08-31 2005-05-17 United States Postal Service Identification coder reader and method for reading an identification code from a mailpiece
DE10101157A1 (de) * 2001-01-12 2002-07-18 Mg Technologies Ag Verfahren zum Erzeugen eines Gemisches aus Eisenerz und Schwelkoks
ATE452213T1 (de) * 2004-05-31 2010-01-15 Outotec Oyj Wirbelschichtverfahren zur direktreduktion in einem einzigen wirbelbett
AU2005248042B2 (en) * 2004-05-31 2011-03-10 Outotec Oyj Direct reduction process using a single fluidised bed
RU2721249C1 (ru) * 2019-11-29 2020-05-18 Валентин Николаевич Терехов Состав шихты для выплавки безуглеродистого железа

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
LU34613A1 (hu) * 1955-08-31
US2894831A (en) * 1956-11-28 1959-07-14 Old Bruce Scott Process of fluidized bed reduction of iron ore followed by electric furnace melting
SE384225B (sv) * 1974-03-08 1976-04-26 Stora Kopparbergs Bergslags Ab Sett och anordning for reduktion av finfordelat jernoxidhaltigt material
SE419129B (sv) * 1979-05-29 1981-07-13 Stora Kopparbergs Bergslags Ab Anordning for reduktion av finfordelat jernoxidhaltigt material i en cirkulerande flytbedd
DE3629589A1 (de) * 1986-08-30 1988-03-03 Krupp Gmbh Verfahren zur herstellung von eisen aus feinkoernigen eisenerzen

Also Published As

Publication number Publication date
FI92223B (sv) 1994-06-30
FI920310A (fi) 1993-07-25
AU3354293A (en) 1993-09-01
JPH07503283A (ja) 1995-04-06
EP0621903B1 (en) 1995-12-13
EP0621903A1 (en) 1994-11-02
DE69301025T2 (de) 1996-05-30
CZ178294A3 (en) 1995-08-16
BR9305791A (pt) 1997-02-18
AU666163B2 (en) 1996-02-01
CZ282713B6 (cs) 1997-09-17
CA2128605A1 (en) 1993-08-05
DE69301025D1 (de) 1996-01-25
HU9402093D0 (en) 1994-09-28
WO1993015232A1 (en) 1993-08-05
FI920310A0 (fi) 1992-01-24
KR950700426A (ko) 1995-01-16
US5445667A (en) 1995-08-29
ATE131538T1 (de) 1995-12-15
FI92223C (sv) 1994-10-10

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HUT70857A (en) Method for reducing material containing metal oxide in solid phase
KR100246631B1 (ko) 용융선철 또는 용융강전제품의 제조방법 및 그 방법을 수행하기 위한 플랜트
KR100430707B1 (ko) 산화금속광석을원료로한금속및금속합금의이중제조방법
US7608128B2 (en) Direct reduction process and apparatus
JPS62263908A (ja) 鉄鉱石の溶融還元法
US5198019A (en) Manufacture of iron and steel in a duplex smelter and solid state oxide suspension prereducer
EP0262353A1 (en) Method for producing hot sponge iron
US4042376A (en) Method for carrying out endothermic reduction processes in a circulating fluid bed and an apparatus therefor
US4261736A (en) Carbothermic production of aluminium
JPH10509217A (ja) 溶銑または製鋼前製品の生産方法とこの方法を実施するための設備
US2990269A (en) Refining of ores with hydrocarbon gases
JPH04505945A (ja) 金属酸化物の予備加熱及び予備還元
US6379420B1 (en) Method and plant for producing a reducing gas serving for the reduction of metal ore
US3667933A (en) Rotary kiln reduction of iron oxides with pneumatic feeding of a portion of the charge
JPH0778250B2 (ja) 精鉄鉱から粗鉄およびガスを製造する方法と該方法を実施するプラント装置
JPS62230912A (ja) 竪型流動還元方法
JP3073386B2 (ja) 流動還元鉱石の再酸化およびスティッキングの防止方法
AU2005248039B2 (en) A direct reduction process and apparatus
JPS62202007A (ja) 酸化鉄の還元方法
JPS6232243B2 (hu)
JPS61104010A (ja) 鉄鉱石の溶融還元方法

Legal Events

Date Code Title Description
DGB9 Succession in title of applicant

Owner name: FOSTER WHEELER ENERGIA OY, FI

DFD9 Temporary protection cancelled due to non-payment of fee