HU224645B1 - Eljárás ioncserélő gyanta ellenáramú regenerálására - Google Patents

Eljárás ioncserélő gyanta ellenáramú regenerálására Download PDF

Info

Publication number
HU224645B1
HU224645B1 HU0004716A HUP0004716A HU224645B1 HU 224645 B1 HU224645 B1 HU 224645B1 HU 0004716 A HU0004716 A HU 0004716A HU P0004716 A HUP0004716 A HU P0004716A HU 224645 B1 HU224645 B1 HU 224645B1
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
regeneration
exchange resin
ion exchange
water
stroke
Prior art date
Application number
HU0004716A
Other languages
English (en)
Inventor
Roman Mikhailovich Malyshev
Alexander Nikolaevich Zolotnikov
Viktor Evgenyevich Bomshtein
Sergey Lvovich Gromov
Paul Newell
Reinaldo Sievers
Andre Medete
Original Assignee
Dow Deutschland Inc.
Ooo Objedinenie Irea-Penzmash (Ipm)
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Dow Deutschland Inc., Ooo Objedinenie Irea-Penzmash (Ipm) filed Critical Dow Deutschland Inc.
Publication of HU0004716D0 publication Critical patent/HU0004716D0/hu
Publication of HUP0004716A2 publication Critical patent/HUP0004716A2/hu
Publication of HUP0004716A3 publication Critical patent/HUP0004716A3/hu
Publication of HU224645B1 publication Critical patent/HU224645B1/hu

Links

Landscapes

  • Treatment Of Water By Ion Exchange (AREA)

Description

A találmány tárgya eljárás ioncserélő gyanta ellenáramú regenerálására UPCORE típusú szűrési eljárásoknál, amelynek során az ioncserélő gyantarétegnek alulról felfelé irányuló folyadékáramlással történő tömörítését, a regenerálás egyes fázisait, gravitációs ülepítést és a megmaradt generálószernek az ioncserélő gyantarétegből való kimosását hajtjuk végre.
A találmány természetes és hulladék víz, valamint egyéb folyékony oldatok ioncserélő szűrők alkalmazásával való tisztítására szolgáló eljárásra vonatkozik, nevezetesen ioncserélő gyanta (IR) regenerálási eljárására. A találmány az energetikában, metallurgiában, a vegyiparban és az ipar más ágazataiban alkalmazható, ahol sótalanított vagy lágyított vízre van szükség a technológiai folyamatokban.
Az EP 0219414 B1 anionos hőcserélő gyanta regenerálására szolgáló eljárást ismertet, amelyet vezetékes víz nitrátmentesítésére alkalmaznak. Az eljárás során a kezelendő, a gyantaágyat felhasználó vízárammal azonos irányban öblítőfolyadékot áramoltatnak, majd a gyanta keverésével homogenizálást hajtanak végre. Az EPO-219414 B1 szerinti eljárás csak korlátozottan alkalmazható. Alkalmazását specifikusan határozták meg, eszerint az eljárás vezetékes víz (ivóvíz) tisztítására szolgál. így a szigorúbb követelményű ipari alkalmazások vonatkozásában nem biztosít előnyt.
Az FR 2690913 víz lágyítására szolgáló eljárást ismertet gőzfejlesztő berendezésekhez élelmiszer-ipari alkalmazásra. A megoldás két ioncserélő gyantaoszlopot tartalmaz, amelyek párhuzamosan, felfelé azonos irányú áramlási módban működnek (azaz mind a vízáramot, mind a regenerálóáramot az oszlop fenékrészén vezetik be, így az áramlási irány alulról felfelé mutat). Az eljárás alkalmazási területe erősen korlátozott, csupán élelmiszer ipari előkészítésénél alkalmazzák.
Az RU 2058817 számú szabadalmi leírásból kimerült ioncserélő gyanta ellenáramú regenerálására szolgáló olyan eljárás ismert, amelynek során alulról felfelé áramló regenerálóoldattal történő kezelést, vízzel történő lazítást és felülről lefelé irányuló vizes kimosást hajtanak végre.
Ennek az eljárásnak hátránya a regenerálási folyamat nem kellő hatékonysága, amelynek oka a jelentős mennyiségű regenerálóoldat, jelentős saját vízfogyasztás, valamint a gyantaregenerálási eljárás nagy időszükséglete.
A jelen bejelentés tárgyának prototípusa ioncserélő gyanta regenerálására szolgáló eljárás, amelyet az UPCORE típusú vízkezelés során hajtanak végre ioncserélő gyantát (ionit) és inért anyagot - mely kémiailag inért a megvalósított folyamat feltételei mellett - tartalmazó berendezésben („The UPCORE System”. Engineering Handbook, A Dow Chemical Company védjegye, 1995. május, A1-5., 6. oldal, B2-21. oldal).
Az eljárás azon alapul, hogy a szűrési ciklus befejeztével felfelé áramló víz dugattyúszerűen megemeli és összenyomja az ioncserélő gyantaréteget, ezt követően regenerálófolyadékot vezetnek be, amely alulról felfelé olyan sebességgel áramlik, hogy az ioncserélő gyantaréteg tömör állapotban maradjon, ezután a megmaradt regenerálószer-felesleget felfelé áramló víz szorítja ki anélkül, hogy az összenyomott ioncserélő gyantaréteget fellazítaná. Ezek után hagyják, hogy a gyantaréteg gravitáció hatására leülepedjen, majd a mosás következik a munkaciklusban alkalmazott áramlási iránnyal azonos irányban áramló vízzel. Ebben az esetben az ioncserélő gyantaréteg tömörítettségének mértéke 90% és 92% között van, eléréséhez a víz lineáris áramlási sebességét 50 m/h-ig kell növelni és tartani legalább 3-5 percig. Ahhoz, hogy a gyantaréteg tömörített állapotban maradjon, a gyanta regenerálásakor a regenerálóoldat lineáris sebességét 20 m/h-ig kell növelni és tartani akár egy órán át is.
Ennek a prototípuseljárásnak fő hátrányai a következők:
- nem lehet a gyantát optimális mértékben regenerálni, mert a gyantaréteg kompressziója nem teljes (a berendezés alsó részén a gyantarétegnek akár 10%-a is össze nem nyomott állapotban maradhat);
- jelentős mennyiségű a réteg összenyomásához és mosásához felhasznált víz, különösen, ha a kezelendő vízben nagy a szuszpendált anyag koncentrációja.
A találmány révén megoldandó feladat, hogy az UPCORE eljárások során alkalmazott gyantaregenerálásnak olyan eljárását dolgozzuk ki, amely lehetővé teszi az idegen anyagok hatékonyabb eltávolítását a rendszerből, ideértve az ioncserélő gyanta szemcséi által adszorbeált anyagokat is, valamint a regenerálás időszükségletének és a felhasznált sótalanított víz mennyiségének csökkentését.
Feltételeztük, hogy a regenerálási eljárás hatásossága nagymértékben fokozható, ha a részecskéket váltakozva teszik ki növelt nyomásnak, majd „expanziós nyomásnak, és így mikroméretű pulzálás keletkezik az ioncserélő gyantaszemcséken. Ennek érdekében olyan megoldás alkalmazható, mely szerint az ioncserélő gyantaréteget legalább két, egymást követő lökéinek tesszük ki a regenerálás során úgy, hogy ezek sorrendjét úgy választjuk meg, hogy előbb két találkozó hullám összenyomja a gyantaréteget, és a szemcsék felületére megnövelt nyomás hat, majd a nagy nyomóhullám múltával a szemcsék felületére tapadt részecskéket „utóhullám expanziós nyomás éri”. Ebben az esetben az „utóhullám expanziós nyomás” nagyságát úgy kell megválasztani, hogy a szennyezéseket a lehető maximális mértékig el lehessen távolítani anélkül, hogy az összenyomott réteg fellazulna.
A találkozó hullámok kölcsönhatásának eredményeként úgynevezett „állóhullám” keletkezik az összenyomott ioncserélő gyantazónában, mely a réteg perifériáján lévő szemcséket befelé húzza, ezáltal növelve az ioncserélő gyantaszemcsék összenyomódását. A fenti kísérletek bizonyították, hogy a gyantaréteg összenyomott állapotban maradhat 5 percig is a folyadékáram felhajtóereje nélkül.
A kísérletek elvégzése során mód volt az eljárás optimális paramétereinek meghatározására, és annak
HU 224 645 Β1 megállapítására, hogy ezzel az eljárással lényegesen jobb gyantaregenerálást lehet elérni, mint az UPCORE technológiával.
A feladat megoldására tehát olyan eljárást hoztunk létre, amelynek során a találmány szerint úgy járunk el, hogy a tömörítést víznek legalább két löketben történő bevezetésével valósítjuk meg, amikor is olyan amplitúdójú első löketet alkalmazunk, amely amplitúdó nem lehet kisebb, mint az ioncserélő gyantaréteg feletti szabad tér magassága a munkaciklus végén, majd meghatározott időtartam elteltével az előző löketet követő további löket(ek)et alkalmazunk, ahol a további löket(ek) amplitúdóját úgy választjuk meg, hogy legalább akkora legyen, mint az előző löket áthaladását követően fellépő visszavert hullám amplitúdója, míg a löketek közötti időtartamot úgy választjuk meg, hogy nem nagyobb, mint az előző löket visszavert hullámának az ioncserélő gyantarétegen való áthaladásához szükséges idő.
Előnyös, ha az első löket időtartamát ipari üzemekben 0,1 s-tól 60 s-ig tartó tartományban, míg a löketek közötti időt pedig 0,1-300 s közötti tartományban választjuk meg. A löket amplitúdójának nagyságát a löket időtartama és a nyomás szélső értékének kombinációja határozza meg. Általános szabály, hogy az első löket képzésekor a nyomás legalább 0,01 MPa. A felső határt az üzem konstrukciója szabja meg. A paraméterek konkrét megválasztása a szóban forgó üzem jellemzőinek, az ioncserélő gyanta típusának és a tisztítandó folyadék viszkozitásának figyelembevételével történik.
A löketeket általában hidraulikus nyomással hozzuk létre, de történhet pneumatikus, mechanikus úton vagy ezek kombinációjával is.
A találmány szerinti eljárás gyakorlatilag minden típusú ioncserélő gyantára alkalmazható inért gyantát elhelyezve a felső rétegben, de legjobb eredmények akkor érhetők el, ha az ioncserélő olyan gyanta, mint a Dowex (A Dow Chemical Company védett márkaneve), MAC-3 gyengén savas kationcserélő gyanta, Dowex Marathon (A Dow Chemical Company védett márkaneve) C, Dowex UPCORE Mono (A Dow Chemical Company védett márkaneve) C-600, Dowex Monosphere (A Dow Chemical Company védett márkaneve) 650 C erősen savas kationcserélő gyanta, Dowex Marathon WBA, UPCORE Mono WB-500 gyengén bázisos anioncserélő gyanta és Dowex, Marathon A, Marathon 11, Marathon A2, UPCORE Mono A-625, UPCORE Mono A-500, Monosphere 550 A erősen bázisos anioncserélő gyanta és mások. Az optimális eredmények eléréséhez Dowex UPCORE Mono IF—62 használata javasolt mint inért anyag.
A találmány szerinti eljárásnak az ioncserélő gyantára kifejtett hatása a folyamat más szakaszaiban is érvényesülhet. Nevezetesen az elvégzett kísérletek során meg lehetett állapítani, hogy amikor a találmány szerinti eljárás keretében kénsavas regenerálóoldatot használunk, akkor lehetővé válik, hogy a kationcserélők kevésbé vagy egyáltalán ne gipszesedjenek.
A találmány szerinti megoldásnak köszönhetően a gyantaréteg gyakorlatilag 100%-osan tömöríthető, a réteg összenyomására használt vízmennyiség pedig felére csökkenhet. További előnyök származnak abból, hogy nem kell nagyobb szivattyút beállítani a gyantaréteg dugattyúszerű felemelésére és komprimálására, azonkívül egyenáramú rendszer ellenáramúvá történő átalakításakor a csövek cseréje és a berendezés újracsövezése elmarad.
A találmány szerinti eljárást a mellékelt rajzra való hivatkozással az alábbiakban részletesebben is ismertetjük, ahol a rajzon az
1. ábra a szűrési munkaciklust, a
2. ábra az ioncserélő gyantaréteg tömörítésének lépését, a vegyszerek adagolását és azok kiszorítását, a
3. ábra az ülepítési fázist, és a
4. ábra a rendszer mosásának szakaszát mutatja.
Az ábrákon látható 1 felső elosztókészülék (upper distribution device=UDD); 2 úszó inért réteg; 3 szabad tér; 4 ioncserélő gyantaréteg; 5 alsó elosztókészülék (lower distribution device=LDD).
A regenerálási folyamat a következőképpen megy végbe: Az ioncserélő gyantát és az inért anyagot betöltjük a vízkezelő berendezésbe.
A munkaciklusban (1. ábra) a kezelendő (tisztítandó) vizet felülről lefelé áramoltatjuk a berendezésben, és sorban keresztüljuttatjuk az 1 felső elosztókészüléken, a 2 úszó inért rétegen, a 3 szabad téren, a 4 ioncserélő gyantarétegen, az 5 alsó elosztókészüléken, majd termékvízként kivezetjük a szűrőből. A gyantaréteg kimerülésekor (a munkaciklus befejeztével) a kezelendő folyadék felülről lefelé irányuló áramoltatását leállítjuk, és a regenerálófázist (2. ábra) indítjuk. Ilyenkor a 4 ioncserélő gyantaréteg az 5 alsó elosztókészülékhez nyomódik, és a 3 szabad tér a készülékben a 4 ioncserélő gyantaréteg felett helyezkedik el.
A regenerálófázisban (2. ábra) az alulról felfelé lökésszerűen bevezetett víz emeli fel a teljes 4 ioncserélő gyantaréteget anélkül, hogy ezzel a 4 ioncserélő gyantarétegen belül keveredést idézne elő, és odaszorítja a 2 úszó inért réteghez vagy az 1 felső elosztókészülékhez, és egyúttal eltávolítja a 4 ioncserélő gyantarétegből és a szűrőből a munkaciklus során felgyülemlett szuszpendált anyagot.
Ezután a regenerálóoldatot alulról vezetjük be, és felfelé áramoltatjuk, át a 4 ioncserélő gyantarétegen. A regenerálóoldat elvégzi a kémiai regenerálást, a 4 ioncserélő gyantaréteget tömörített állapotban megtartva. A regenerálóoldatot folyamatosan vagy pulzálva tápláljuk be.
A regenerálás befejeztével a maradék regenerálóoldatot kiszorítjuk a 4 ioncserélő gyantarétegből alulról felfelé bevezetett vízzel. A vízáramot is lehet folyamatosan vagy pulzálva betáplálni.
A következő fázis az ülepítési művelet (3. ábra), mely alatt megszakítjuk az ioncserélő berendezésbe irányuló üzemi áramokat. A 4 ioncserélő gyantaréteg gravitáció hatására rétegesen (rétegen belüli keveredés nélkül) leülepedik az 5 alsó elosztókészülékre. Ekkor a 3 szabad tér az 5 alsó elosztókészülékről vagy az 1 felső elosztókészülékhez, vagy a 2 úszó inért réteghez vándorol.
HU 224 645 Β1
Az utolsó művelet a mosás (4. ábra), ahol a mosóvíz abban az irányban áramlik, amelyikben a kezelendő víz a munkaciklus alatt.
A találmány szerinti eljárás alkalmazásának hasznosítása szempontjából ajánlatos például a Dowex UP- 5 CORE Mono C 600-at mint erősen savas kationcserélőt, a Dowex UPCORE Mono Α-625-öt mint erősen bázisos anioncserélőt, a Dowex UPCORE Mono WB-500-at mint gyengén bázisos anioncserélő gyantát és másokat alkalmazni. Ez azzal a ténnyel kapcsola- 10 tos, hogy ezek a gyantafajták homogén szemcse-összetételűek, és nagyon jó fizikai-mechanikai jellemzőik vannak, és ez javítja a gyantaregenerálási folyamat hidrodinamikai paramétereit. A legjobb eredményeket akkor érhetjük el, ha inért anyagként a Dowex 15 UPCORE IF-62-inertet alkalmazzuk.
Vizsgálatsorozatot végeztünk 0,5 m3 térfogatú szűrőberendezésben, melybe 0,45 m3 nátrium formában lévő, legalább 2,2 gekv/l ioncsere-kapacitású, sztirol-divinil-benzol mátrixalapú Dowex UPCORE 20 Mono C 600 gyantát és 0,02 m3 Dowex UPCORE IF—62 inért anyagot töltöttünk be.
A gyantaréteg cserekapacitásának kimerülésekor (munkaciklus befejezésekor) a kezelendő víz felülről lefelé való áramoltatását leállítottuk és elkezdtük a re- 25 generálást. Ebből a célból tisztított vizet vezettünk a gyantaréteg alá, alulról felfelé történő áramban, széles határok között változó időtartam és nyomás mellett. Az első löket után, megfelelő idő elteltével (lásd 1. táblázatot) második löketet hoztunk létre (ennek paramétereit a különböző kísérletsorozatokban változtattuk), néhány kísérletben pedig harmadik löketet (impulzust) is generáltunk.
A réteg tömörségét vizuálisan figyeltük.
Ezt követően a víz betáplálását megszüntettük, és nátrium-klorid vagy kénsav regenerálóoldatot a gyanta szállításával együtt küldött használati utasításnak megfelelően vezettünk be.
A réteg kémiai regenerálásának befejeztével a maradék regenerálóoldatot kiszorítottuk az ioncserélő gyantarétegből alulról felfelé bevezetett sótalanított vízzel. Aztán a vízáramlást megszüntettük, melynek eredményeként a gyantaréteg gravitációsan leülepedett. Az így elhelyezkedett gyantaréteget felülről lefelé áramló kezelt vízzel mostuk, mellyel egy időben megtörtént a gyanta tömörödése is, aztán elvégeztük a víz tisztításának következő munkaciklusát.
A kapott vizsgálati eredmények, melyek a folyamat paramétereinek hatását mutatják a víztisztítás hatékonyságára, az 1. táblázatban láthatók.
1. táblázat
A regenerálás paramétereinek hatása a víz és vizes oldatok tisztításának hatékonyságára
Folyadék Folyamatparaméterek
Löketek száma 1. löket tartama (s) 1. és 2. löket közötti idő (s) 2. löket tartama (s) 2. és 3. löket közötti idő (s) 3. löket tartama (s) Tömörödés mértéke (%) Fajlagos vízfelhasználás a réteg tömörí- téséhez (m3/m2)
Víz 2 60 4 0,1 99,9 6,0
Víz 2 30 0,1 5 99,9 3,0
Víz 2 9 10 2400 99,9 0,9
Víz 3 2 5 2 5 2 99,9 2,8
Víz 3 0,1 2 0,1 2 900 95,2 0,01
20%-os cukoroldat 2 60 300 1200 96,1 6,0
UPCORE technológiát alkalmazó standard kémiai víztisztítóban (átlagos kapacitás 150 m3 per óra, és az egy ciklus alatt termelt víz térfogata 1000 m3) végzett kísérletek azt mutatták, hogy a korábbi regenerálási 55 módszert a találmány szerintire cserélve az egy ciklus alatt termelt víz mennyiségét növelni lehet a kezelt víz minőségének romlása nélkül.
A kísérletek eredménye a 2. táblázatban látható.
HU 224 645 Β1
2. táblázat
Ipari körülmények között végzett víztisztítás hatékonysága hagyományos és a találmány szerinti eljárás alkalmazásával
Mutató UPCORE technológia Módosított UPCORE technológia
A réteg tömörítéséhez szükséges idő (T), s 180 0,1 9 60 180
A rétegtömörítés mértéke, % 90,1 95,2 99,9 99,9 99,9
A réteg tömörítéséhez szükséges fajlagos vízmennyiség, m (m3/m2) 4,5 0,01 0,9 6,0 18,8
A gyanta regenerálásához és a gyanta tömören tartásához szükséges lineáris áramlási sebesség, m/h 12-15 1-7 1-7 1-7 1-7
Termékvíz térfogata (m3) 100 gg nátriumáttörésig 1000 1030 1080 1080 1080
Amint a fenti példából látható, a találmány szerinti eljárás lehetővé teszi a szennyeződések jóval teljesebb eltávolítását az ioncserélő gyantarétegből, egyúttal a hatékonyabb regenerálást is.
Ez esetben a regenerálás időszükséglete az ioncserélő gyanta típusától, az ioncserélő gyanta élettartamától és a szennyezések természetétől függően 5-7%-kal csökken. A saját vízfelhasználás 10-12%-kal csökken.

Claims (3)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK 30
    1. Eljárás ioncserélő gyanta ellenáramú regenerálására UPCORE típusú szűrési eljárásoknál, amelynek során az ioncserélő gyantarétegnek alulról felfelé irányuló folyadékáramlással történő tömörítését, a re- 35 generálás egyes fázisait, gravitációs ülepítést és a megmaradt generálószernek az ioncserélő gyantarétegből való kimosását hajtjuk végre, azzal jellemezve, hogy a tömörítést víznek legalább két löketben történő bevezetésével valósítjuk meg, amikor is olyan amplitú- 40 dójú első löketet alkalmazunk, amely amplitúdó nem lehet kisebb, mint az ioncserélő gyantaréteg feletti szabad tér magassága a munkaciklus végén, majd meghatározott időtartam elteltével az előző löketet követő további löket(ek)et alkalmazunk, ahol a további löket(ek) amplitúdóját úgy választjuk meg, hogy legalább akkora legyen, mint az előző löket áthaladását követően fellépő visszavert hullám amplitúdója, míg a löketek közötti időtartamot úgy választjuk meg, hogy nem nagyobb, mint az előző löket visszavert hullámának az ioncserélő gyantarétegen való áthaladásához szükséges idő.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy 0,1-60 s időtartamú első löketet alkalmazunk.
  3. 3. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy egymást 0,1-300 s időtartam elteltével követő löketeket alkalmazunk.
HU0004716A 1999-11-26 2000-11-24 Eljárás ioncserélő gyanta ellenáramú regenerálására HU224645B1 (hu)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
RU99124616A RU2149685C1 (ru) 1999-11-26 1999-11-26 Способ противоточной регенерации ионитов

Publications (4)

Publication Number Publication Date
HU0004716D0 HU0004716D0 (hu) 2001-02-28
HUP0004716A2 HUP0004716A2 (hu) 2002-01-28
HUP0004716A3 HUP0004716A3 (en) 2002-05-28
HU224645B1 true HU224645B1 (hu) 2005-12-28

Family

ID=20227271

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU0004716A HU224645B1 (hu) 1999-11-26 2000-11-24 Eljárás ioncserélő gyanta ellenáramú regenerálására

Country Status (9)

Country Link
BG (1) BG104966A (hu)
CZ (1) CZ20004349A3 (hu)
EA (1) EA002503B1 (hu)
HU (1) HU224645B1 (hu)
PL (1) PL344103A1 (hu)
RO (1) RO121020B1 (hu)
RU (1) RU2149685C1 (hu)
SK (1) SK17832000A3 (hu)
UA (1) UA66855C2 (hu)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
LT5288B (lt) 2005-03-09 2005-11-25 Uždaroji akcinė bendrovė GERVA Buitinės jonitinės filtravimo kasetės atnaujinimobūdas, geriamo vandens jonitinis filtras ir geriamo vandens filtravimo nuo nitratų priemonė
MD106Z (ro) * 2008-01-29 2010-06-30 Государственный Университет Молд0 Procedeu de regenerare a ionitului cu conţinut de nichel şi zinc
MD107Z (ro) * 2009-07-01 2010-06-30 Государственный Университет Молд0 Procedeu de regenerare a ionitului cu conţinut de cupru
RU2545279C1 (ru) * 2013-12-19 2015-03-27 Общество С Ограниченной Ответственностью "Акварекон" Способ регенераци ионообменных смол
RU2637331C2 (ru) * 2016-04-19 2017-12-04 Акционерное общество "Конверсия" Способ и оборудование очистки воды от стронция
JP2022508172A (ja) * 2018-11-27 2022-01-19 スペシャルティ エレクトロニック マテリアルズ ネザーランズ ビーヴィー 流体処理容器

Also Published As

Publication number Publication date
HUP0004716A3 (en) 2002-05-28
RO121020B1 (ro) 2006-11-30
HU0004716D0 (hu) 2001-02-28
SK17832000A3 (sk) 2002-01-07
CZ20004349A3 (cs) 2001-09-12
EA200000983A2 (ru) 2001-10-22
BG104966A (bg) 2001-10-31
HUP0004716A2 (hu) 2002-01-28
PL344103A1 (en) 2001-06-04
EA200000983A3 (ru) 2001-12-24
RU2149685C1 (ru) 2000-05-27
EA002503B1 (ru) 2002-06-27
UA66855C2 (uk) 2004-06-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
TWI494276B (zh) 藉由循環離子交換純化水之方法
DE05736520T1 (de) Membranfilterreinigungsverfahren und anlage zur durchführung desselben
JPS61209087A (ja) 貫流型の水脱塩方式及び方法
CN1721034A (zh) 压滤式净水方法及其装置
RU2426699C1 (ru) Способ очистки оборотных вод металлургического производства
HU224645B1 (hu) Eljárás ioncserélő gyanta ellenáramú regenerálására
DE968045T1 (de) Verfahren und vorrichtung zur rückgewinnung von abgasen aus einem ozonreaktor
RU2298529C2 (ru) Способ водоподготовки
US20210154658A1 (en) Method and System to Improve All Phases of Ion-Exchange Resin Regeneration
US4085042A (en) Solid-fluid contacting process
CN201395536Y (zh) 电镀综合清洗废水处理与回收系统
DE102006050608A1 (de) Verfahren zur Enthärtung von Wasser
RU2206520C1 (ru) Способ очистки воды от растворенных и нерастворенных примесей
CN211471076U (zh) 一种纯化水生产机用的多级水过滤装置
RU2144848C1 (ru) Способ регенерации ионообменных смол
RU2241542C1 (ru) Способ регенерации ионитов
JP6883501B2 (ja) 被処理水の処理方法および陽イオン交換樹脂の逆洗方法
Schoeman Performance of a water defluoridation plant in a rural area in South Africa
RU2545279C1 (ru) Способ регенераци ионообменных смол
RU2185883C1 (ru) Способ регенерации ионита в противоточном фильтре
CN211283933U (zh) 一种化妆品生产用纯水过滤装置
RU152196U1 (ru) Устройство для регенерации ионообменнных смол
RU21912U1 (ru) Установка для очистки воды
JPS6059013B2 (ja) 混合イオン交換樹脂の再生方法
RU2219135C1 (ru) Способ очистки воды и устройство для его осуществления

Legal Events

Date Code Title Description
HFG4 Patent granted, date of granting

Effective date: 20051017

MM4A Lapse of definitive patent protection due to non-payment of fees