HU217157B - Eljárás és adatfeldolgozó rendszer elektronikus könyvtárban lévő többszörös dokumentumverziók létrehozására és karbantartására - Google Patents

Eljárás és adatfeldolgozó rendszer elektronikus könyvtárban lévő többszörös dokumentumverziók létrehozására és karbantartására Download PDF

Info

Publication number
HU217157B
HU217157B HU9401386A HU9401386A HU217157B HU 217157 B HU217157 B HU 217157B HU 9401386 A HU9401386 A HU 9401386A HU 9401386 A HU9401386 A HU 9401386A HU 217157 B HU217157 B HU 217157B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
document
version
root
subsequent
identifier
Prior art date
Application number
HU9401386A
Other languages
English (en)
Other versions
HU9401386D0 (en
HUT67493A (en
Inventor
William Edward Howell
Hari Nukalapati Reddy
Diana S. Wang
Original Assignee
International Business Machines Corp.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by International Business Machines Corp. filed Critical International Business Machines Corp.
Publication of HU9401386D0 publication Critical patent/HU9401386D0/hu
Publication of HUT67493A publication Critical patent/HUT67493A/hu
Publication of HU217157B publication Critical patent/HU217157B/hu

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G06COMPUTING; CALCULATING OR COUNTING
    • G06FELECTRIC DIGITAL DATA PROCESSING
    • G06F16/00Information retrieval; Database structures therefor; File system structures therefor
    • G06F16/90Details of database functions independent of the retrieved data types
    • G06F16/93Document management systems
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10STECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10S707/00Data processing: database and file management or data structures
    • Y10S707/99951File or database maintenance
    • Y10S707/99952Coherency, e.g. same view to multiple users
    • Y10S707/99954Version management

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Databases & Information Systems (AREA)
  • Theoretical Computer Science (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Data Mining & Analysis (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Business, Economics & Management (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • General Business, Economics & Management (AREA)
  • Document Processing Apparatus (AREA)
  • Stored Programmes (AREA)
  • Information Retrieval, Db Structures And Fs Structures Therefor (AREA)
  • Computer And Data Communications (AREA)

Abstract

A találmány tárgya adatfeldőlgőzó rendszer elektrőnikűs könyvtárbantöbbszörös dőkűmentűmverziók létrehőzására és karbantartására alkalmaseljárás és rendszer. A könyvtárban lévő eredeti dőkűmentűmőt egyedimódőn gyökérdőkűmentűmként azőnősítják, az említett könyvtárban eztkövetően létrehőzásra kerülő minden egyes rákövetkező verzió számáraverzió-gyökér azőnősítót hőznak létre, és ezt a verzió-gyökérazőnősítót a könyvtárban lévő eredeti dőkűmentűm minden egyesrákövetkező verziójáhőz aűtőmatikűsan hőzzárendelik az eredetidőkűmentűm minden egyes rákövetkező verziójáhőz, és egy másődikmegelőző dőkűmentűmhőz aűtőmatikű- san hőzzárendelik a verzió-gyökérazőnősítót az említett rákövetkező verzióval és másődik megelőződőkűmentűmmal úgy, hőgy a könyvtárban lévő összes vőnatkőzódőkűmentűmnak egy, vele társítőtt azőnős verzió-gyökér azőnősítótadnak. A rendszernek a könyvtárban lévő eredeti dőkűmentűmőt egyedimódőn gyökérdőkűmentűmként azőnősító szerve, az említett könyvtárbanezt követően létrehőzásra kerülő minden egyes rákövetkező verziószámára verzió-gyökér azőnősítót létrehőzó szerve, és ezt a verzió-gyökér azőnősítót a könyvtárban lévő eredeti dőkűmentűm minden egyesrákövetkező verziójáhőz aűtőmatikűsan hőzzárendelő szerve, az eredetidőkűmentűm minden egyes rákövetkező verziójáhőz és egy másődikmegelőző dőkűmentűmhőz az említett rákövetkező verzió és a másődikmegelőző dőkűmentűm verzió-gyökér azőnősítóját aűtőmatikűsanhőzzárendelő és a könyvtárban lévő összes vőnatkőzó dőkűmentűmnak egy,vele társítőtt azőnős verzió-gyökér azőnősítót adó szerve van. ŕ

Description

A találmány általánosságban adatfeldolgozó rendszerben található könyvtárakra, ezen belül olyan eljárásra és rendszerre vonatkozik, amelynek segítségével egy ilyen adatfeldolgozó rendszerbeli könyvtárban többszörös dokumentumverziókat tudunk létrehozni és karbantartani. A találmány tárgya pontosabban egyrészt egy eljárás adatfeldolgozó rendszer könyvtárában lévő dokumentum többszörös verzióinak létrehozására és karbantartására, amelynek során a könyvtárban lévő eredeti dokumentumot egyedi módon gyökérdokumentumként azonosítjuk, az említett könyvtárban ezt követően létrehozásra kerülő minden egyes rákövetkező verzió számára verzió-gyökér azonosítót hozunk létre, és ezt a verzió-gyökér azonosítót a könyvtárban lévő eredeti dokumentum minden egyes rákövetkező verziójához automatikusan hozzárendeljük, másrészt egy adatfeldolgozó rendszer elektronikus könyvtárban lévő dokumentumok többszörös verzióinak létrehozására és karbantartására, amelynek a könyvtárban lévő eredeti dokumentumot egyedi módon gyökérdokumentumként azonosító szerve, az említett könyvtárban ezt követően létrehozásra kerülő minden egyes rákövetkező verzió számára verzió-gyökér azonosítót létrehozó szerve, és ezt a verzió-gyökér azonosítót a könyvtárban lévő eredeti dokumentum minden egyes rákövetkező verziójához automatikusan hozzárendelő szerve van.
Az elektronikusan létrehozott „könyvtárak” egyre inkább teret hódítanak a világon az információtárolás hagyományos formáival szemben. Adatfeldolgozó rendszerekben lévő könyvtárak esetében általában különböző objektumok vagy dokumentumok ezreit kell kezelni, karbantartani. Azokat a szabályokat, amelyek megmondják, hogyan kell vagy lehet az ilyen dokumentumokat nyilvántartani, módosítani stb. általában különböző szabványok rögzítik. Ilyen nemzetközi szabvány az ISO/IEC 10166 számú, „Document Fiiing and Retrieval (DFR)”, azaz dokumentum archiválás és kezelés elnevezésű szabvány.
Az elektronikus könyvtáraknál fennálló egyik gondot az egy kiválasztott dokumentum különböző változatainak egyetlen, úgynevezett konceptuális dokumentummá való összefogása jelenti. Az ebben a konceptuális dokumentumban lévő összes dokumentum valamilyen módon kapcsolatban áll egymással. Számos rendszer ismert, amely egy dokumentum különböző verziói között lineáris vonatkozásban kezelni képes az egyes viszonylatokat. Akkor beszélünk lineáris vonatkozásról, ha a kiválasztott dokumentumnak csupán egyetlen megelőző dokumentumváltozata és egyetlen rákövetkező dokumentum változata van. Miközben jelentősen megnövekedett az igény olyan eljárásra, illetve rendszerre, amely lehetővé teszi, hogy az egyes dokumentumoknak több előző dokumentumverziója és több rákövetkező dokumentumverziója legyen, ezt a kapcsolatrendszert egyetlen általunk ismert könyvtárrendszer sem képes lehetővé tenni, lekezelni vagy biztosítani.
A találmánnyal célunk ezért egy, a mai igényeknek megfelelő korszerű adatfeldolgozó rendszerben létrehozható könyvtár megalkotása. Célunk továbbá, hogy olyan eljárást és rendszert hozzunk létre, mely alkalmas egy adatfeldolgozó rendszer könyvtárában többszörös dokumentumverziók létrehozására, illetve karbantartására. A találmánnyal célunk továbbá, hogy olyan, a korábbiakhoz képest előnyösebb eljárást és rendszert alakítsunk ki, amellyel egy adatfeldolgozó rendszer könyvtárában képesek vagyunk egy dokumentum többszörös megelőző és rákövetkező verzióinak létrehozására és karbantartására.
A kitűzött feladatot egy adatfeldolgozó rendszer könyvtárában lévő dokumentum többszörös verzióinak létrehozására és karbantartására alkalmas eljárással oldottuk meg, amelynek során a könyvtárban lévő eredeti dokumentumot egyedi módon gyökérdokumentumként azonosítjuk, az említett könyvtárban ezt követően létrehozásra kerülő minden egyes rákövetkező verzió számára verzió-gyökér azonosítót hozunk létre, és ezt a verzió-gyökér azonosítót a könyvtárban lévő eredeti dokumentum minden egyes rákövetkező verziójához automatikusan hozzárendeljük, és a találmány értelmében az eredeti dokumentum minden egyes rákövetkező verziójához és egy második megelőző dokumentumhoz automatikusan hozzárendeljük a verzió-gyökér azonosítót az említett rákövetkező verzióval és második megelőző dokumentummal úgy, hogy a könyvtárban lévő összes vonatkozó dokumentumnak egy, vele társított azonos verzió-gyökér azonosítót adunk.
A javasolt eljárás egy előnyös foganatosítási módja értelmében egy első megelőző dokumentum és egy második megelőző dokumentum minden egyes rákövetkező verziójához a kiválasztott dokumentumok közül egyiket automatikusan gyökérdokumentumként azonosítjuk, és minden rákövetkező verziójához egy külön verzió-gyökér azonosítót rendelünk hozzá, és ezt követően ezt a verzió-gyökér azonosítót automatikusan hozzárendeljük az első megelőző dokumentum rákövetkező verziójához és a második megelőző dokumentum rákövetkező verziójához.
A javasolt eljárás egy további előnyös foganatosítási módja értelmében egy közvetlenül megelőző dokumentum azonosítóját a könyvtárban lévő minden egyes rákövetkező dokumentumhoz hozzárendeljük.
Előnyös a javasolt eljárás értelmében, ha az eredeti dokumentum minden egyes rákövetkező verzióját egyedi verziónévvel látjuk el.
A kitűzött feladatot ezen túlmenően egy adatfeldolgozó rendszerrel oldottuk meg egy elektronikus könyvtárban lévő dokumentum többszörös verzióinak létrehozására és karbantartására, amelynek a könyvtárban lévő eredeti dokumentumot egyedi módon gyökérdokumentumként azonosító szerve, az említett könyvtárban ezt követően létrehozásra kerülő minden egyes rákövetkező verzió számára verzió-gyökér azonosítót létrehozó szerve, és ezt a verzió-gyökér azonosítót a könyvtárban lévő eredeti dokumentum minden egyes rákövetkező verziójához automatikusan hozzárendelő szerve van, és továbbfejlesztésünk értelmében az eredeti dokumentum minden egyes rákövetkező verziójához és egy második megelőző dokumentumhoz az említett rákövetkező verzió és a második megelőző dokumentum verzió2
HU 217 157 Β gyökér azonosítóját automatikusan hozzárendelő és a könyvtárban lévő összes vonatkozó dokumentumnak egy, vele társított azonos verzió-gyökér azonosítót adó szerve van.
A találmány szerinti adatfeldolgozó rendszer egy előnyös kiviteli alakja értelmében egy első megelőző dokumentum és egy második megelőző dokumentum minden egyes rákövetkező verziójához a kiválasztott dokumentumok közül egyiket automatikusan gyökérdokumentumként azonosító, és minden rákövetkező verziójához egy külön verzió-gyökér azonosítót hozzárendelő, majd ezt a verzió-gyökér azonosítót az első megelőző dokumentum rákövetkező verziójához és a második megelőző dokumentum rákövetkező verziójához automatikusan hozzárendelő szerve van.
A találmány szerinti adatfeldolgozó rendszer egy további előnyös kiviteli alakja értelmében egy közvetlenül megelőző dokumentum azonosítóját a könyvtárban lévő minden egyes rákövetkező dokumentumhoz hozzárendelő szerve van.
A találmány szerinti adatfeldolgozó rendszer egy további előnyös kiviteli alakja értelmében az eredeti dokumentum minden egyes rákövetkező verzióját egyedi verziónévvel ellátó szerve van.
Látható tehát, hogy az általunk kidolgozott módszer értelmében az adatfeldolgozó rendszerben létrehozott könyvtár kiválasztott dokumentumait egyértelműen gyökérdokumentumokként azonosítjuk, míg minden egyes gyökérdokumentum rákövetkező verziójához egy-egy verzió-gyökér azonosítót hozunk létre. Ezt követően ezt a kiválasztott verzió-gyökér azonosítót automatikusan társítjuk a gyökérdokumentum minden egyes létrehozott rákövetkező verziójához, A gyökérdokumentum és egy második megelőző dokumentum rákövetkező verziójának létrehozása során a gyökérdokumentummal társított verzió-gyökér azonosítót automatikusan hozzárendeljük a rákövetkező verzióhoz és a második megelőző dokumentumhoz. A már többszörös, nem-gyökér megelőző dokumentumokon alapuló rákövetkező verzió létrehozása során egy nem-gyökér megelőző dokumentumot automatikusan gyökérdokumentumként kiválasztunk és létrehozunk és társítunk vele egy újabb verzió-gyökér azonosítót. Ezt követően az újonnan létrehozott verzió-gyökér azonosítót automatikusan társítjuk az összes nem-gyökér megelőző dokumentummal, valamint az azokon alapuló rákövetkező verziókkal.
A találmányt az alábbiakban a csatolt rajz segítségével ismertetjük részletesebben, amelyen a javasolt eljárást, valamint az azt megvalósító rendszert mutatjuk be vázlatosan és példaképpen. A rajzon az
1. ábra a találmány szerinti eljárást és rendszert alkalmazni képes, hálózatos felépítésű adatfeldolgozó rendszer elvi vázlata, a
2a., 2b. ábrán a találmány szerinti eljárás és rendszer szoftverrel megvalósított foganatosítási módjának alapszintű tömbvázlata látható, a
3. ábra a találmány szerinti eljárás és rendszer alkalmazásával megvalósítható konceptuális dokumentumstruktúra egy lehetséges kialakításának vázlata, a
4. ábra a találmány szerinti eljárás és rendszer alkalmazásával megvalósítható konceptuális dokumentumstruktúra további lehetséges kialakításának vázlata, és az
5. ábra a találmány szerinti eljárás és rendszer alkalmazásával megvalósítható konceptuális dokumentumstruktúra további lehetséges kialakításának vázlata.
Áttérve a rajzokra, azon belül az 1. ábrára, azon ismert módon hálózatba kapcsolt adatfeldolgozó rendszer fő egységeit tüntettük fel vázlatosan, amelyek alkalmasak arra, hogy a csupán előnyös példaképpen bemutatásra kerülő találmány szerinti eljárást és rendszert megvalósítsák. Látható, hogy megosztott adatfeldolgozó 8 rendszer több hálózatot tartalmazhat, például 10, 32 helyi hálózatokat (Local Area NetWork, LAN) melyek mindegyike előnyösen több különálló 12, 30 számítógépet tartalmaz. Szakember számára magától értetődően egy-egy ilyen hálózatot gazdagéphez csatlakoztatott intelligens munkaállomások (Intelligent Work Station, IWS) is helyettesíthetnek.
Az ilyen jellegű adatfeldolgozó rendszerekben szokásos módon mindegyik 12, 30 számítógép 14 adattároló eszközhöz, illetve 16 nyomtatóberendezéshez csatlakozhat. A javasolt eljárással és rendszerrel összefüggésben egy vagy több ilyen 14 adattároló eszközt használhatunk fel a megfelelő hozzáférési jogosultsággal rendelkező felhasználó által időnként elővett, különböző objektumok vagy dokumentumok tárolására. Ezen túl egy vagy több 14 adattároló eszközt arra is használhatunk, hogy a későbbiekben részletesebben leírásra kerülő módon az adatfeldolgozó rendszer könyvtárában lévő kiválasztott dokumentum többszörös megelőző és/vagy rákövetkező verzióit a találmánynak megfelelően eltároljuk.
Ugyancsak az 1. ábrán látható módon a megosztott adatfeldolgozó 8 rendszer mainframe gépeket, például 18 nagyszámítógépet tartalmazhat, amely 22 kommunikációs vonalon át a 10 helyi hálózattal áll kommunikációs kapcsolatban. A 18 nagyszámítógép a 10 helyi hálózat távoli adattárolójaként szolgáló 20 adattároló eszközhöz is csatlakozhat és 26 kommunikációvezérlő berendezésen és 34 kommunikációs vonalon keresztül 28 átjáró szerver számítógéppel állhat összeköttetésben. A 28 átjáró szerver számítógép célszerűen olyan különálló számítógép vagy intelligens munkaállomás, amely a 32 helyi hálózat és a 10 helyi hálózat összekapcsolására szolgál.
Mint azt idáig a 32 és 10 helyi hálózatok kapcsán kifejtettük, a 20 adattároló eszközben számos adatobjektum vagy dokumentum tárolható, amelyet a 18 nagyszámítógép erőforrásgazdaként vagy könyvtárgazdaként kezel a benne tárolt adatobjektumok és dokumentumokra vonatkozóan. A bemutatásra kiválasztott rendszerben ilyen jellegű adatobjektumok és/vagy dokumentumok kerültek eltárolásra a bevezetőben említett ISO/IEC 166 számú nemzetközi szabványnak megfelelően. A szakterületen jártas szakemberek számára ismerős, hogy gyakran kívánatos vagy előnyös, hogy egy adatfeldolgozó rendszerben lévő könyvtárat
HU 217 157 Β egy megosztott adatfeldolgozó rendszeren belül egy kiválasztott központi helyen létesítsünk, míg a megosztott adatfeldolgozó rendszer felhasználói a hozzájuk tartozó egyes állomásokon keresztül jutnak kapcsolatba az ezen a helyen létrehozott, könyvtárban tárolt adatobjektumokkal vagy dokumentumokkal.
Az érthetőségi okokból két részre osztott 2. ábrán a találmány szerinti eljárás és rendszer egy lehetséges szoftveres megvalósításának magas szintű logikai folyamatábráját tüntettük fel. Mint látható, az eljárás 50 lépéssel kezdődik, ahonnan 52 lépésre térünk át. Az 52 lépésben eldöntjük, hogy a felhasználó egy már meglévő dokumentum egy újabb változatát kívánja-e létrehozni. Ha nem, úgy az eljárás az 54 lépésben véget ér. Abban az esetben, ha a felhasználó egy már meglévő dokumentumból kíván egy újabb verziót megalkotni, úgy az 52 lépésről az 56 lépésre térünk át, amelyben a felhasználó kiválaszt legalább egy, a most tervezettnek alapjául szolgáló megelőző dokumentumot.
Az eljárás ezt követően 58 lépésben folytatódik, amelynek során találmányunk egyik igen fontos jellemzője értelmében meghatározzuk a felhasználó által kiválasztott megelőző dokumentumok számát. Abban az esetben, ha a felhasználó csupán egyetlen megelőző dokumentumot választott ki, az eljárás 60 lépésben folytatódik, amelyben megállapítjuk, hogy a felhasználó által kiválasztott egyetlen megelőző dokumentum gyökérdokumentuma, vagy pedig egy gyökérdokumentumnak valamilyen verziója-e. Ha a kiválasztott megelőző dokumentum nem gyökérdokumentum, az eljárás 62 lépésben folytatódik, amelyben a megelőző dokumentumhoz létrehozunk egy verzió gyökérazonosítót és azt hozzárendeljük mind a megelőző dokumentumhoz, mind pedig az éppen létrehozás alatt álló dokumentumhoz. Ezt követően az adatfeldolgozó rendszer könyvtárán belül a megfelelő mutatókat felfrissítjük, majd az eljárást 64 lépésben befejezzük.
Visszatérve a legutolsó elágazásra, abban az esetben, ha az éppen létrehozás alatt álló verzió megelőző dokumentuma egy gyökérdokumentum, vagy pedig egy gyökérdokumentum verziója, az eljárás a 66 lépésben folytatódik. Az eljárásnak ebben a lépésében a megelőző dokumentum verzió-gyökér azonosítóját átmásoljuk a létrehozás alatt álló aktuális dokumentumhoz, majd a két dokumentumhoz tartozó megelőző verzió és következő verziómutatókat felfrissítjük. Az eljárást ezután a 64 lépésben fejezzük be.
Abban az esetben, ha az 58 lépésben azt állapítjuk meg, hogy a felhasználó az aktuális verzió létrehozása során több megelőző dokumentumot kíván felhasználni, az eljárást 70 lépésben folytatjuk (amelyet a 2b. ábrán követhetünk nyomon). 70 lépésben megvizsgáljuk, hogy a felhasználó által kiválasztott összes megelőző dokumentum gyökérdokumentum-e, vagy pedig egy gyökérdokumentum verziója-e. Ha igen, az eljárást 72 lépésben folytatjuk, amelyben megvizsgáljuk, hogy a kiválasztott megelőző dokumentummal társított összes verzió-gyökér azonosító azonos-e. Amennyiben az azonosítók nem egyeznek meg egymással, az eljárást 74 lépésben, hibaüzenet kibocsátásával megszakítjuk. A területen jártas szakember számára egyértelmű, hogy egy konceptuális dokumentum karbantartása érdekében, amelyben az összes dokumentum egymással kapcsolatban áll, az is szükséges, hogy a konceptuális dokumentum által összefogott összes dokumentumnak azonos verzió-gyökér azonosítója legyen.
Visszatérve a 72 lépésre, abban az esetben, ha a felhasználó által kiválasztott megelőző dokumentumok azonos verzió-gyökér azonosítókat tartalmaznak, az eljárást 76 lépésben folytatjuk. Ebben a 76 lépésben a szóban forgó verzió-gyökér azonosítót hozzárendeljük a létrehozás alatt álló dokumentumhoz és a könyvtáron belül a megfelelő mutatókat ráállítjuk a dokumentumokra. Ezt követően az eljárást 78 lépésben befejezzük.
Visszatérve a 70 lépésre, abban az esetben, ha a felhasználó által az új dokumentum létrehozása céljából kiválasztott megelőző dokumentumok nem gyökérdokumentumok, vagy nem egy gyökérdokumentum verziói, akkor az eljárást a 80 lépésben folytatjuk. A 80 lépésben azt állapítjuk meg, hogy - az előző lépéssel ellentétben, ahol az összes megelőző dokumentumra fenn kellett állnia a feltételnek - a felhasználó által kiválasztott megelőző dokumentumok közül több megelőző dokumentumra igaz-e, hogy az gyökérdokumentum, vagy pedig egy gyökérdokumentum verziója-e. Igenlő esetben az eljárást a 82 lépésben folytatjuk, ahol megvizsgáljuk, hogy a felhasználó által kiválasztott több, megelőző dokumentum, amely vagy gyökérdokumentum vagy pedig egy gyökérdokumentum verziója, azonos verzió-gyökér azonosítót tartalmaz-e. Ha nem, úgy az előző esethez hasonlóan a 84 lépésben az eljárást hibaüzenet kibocsátásával megszakítjuk.
Abban az esetben, ha a többszörös megelőző dokumentumok mindegyike azonos verzió-gyökér azonosítót tartalmaz a 82 lépés eredménye szerint, akkor az eljárást a 86 lépésben folytatjuk, amelyben a több megelőző dokumentumban lévő verzió-gyökér azonosítót hozzárendeljük a létrehozás alatt álló dokumentumhoz, valamint a felhasználó által kiválasztott megelőző dokumentumok közül az összes nem-verzió megelőző dokumentumhoz. Ezután az ezekre a dokumentumokra mutató mutatókat felfrissítjük, majd 88 lépésben befejezzük az eljárást.
Visszatérve a 80 lépésre abban az esetben, ha a felhasználó által kiválasztott megelőző dokumentumok közül több megelőző dokumentum se nem gyökérdokumentum, sem pedig egy gyökérdokumentum verziója, az eljárást a 90 lépésben folytatjuk. A 90 lépésben megállapítjuk, hogy a felhasználó által kiválasztott több, megelőző dokumentum közül van-e legalább egyetlen olyan megelőző dokumentum, amely gyökérdokumentum vagy pedig egy gyökérdokumentum valamilyen verziója, és ha találunk ilyen dokumentumot, akkor tovább lépünk a 92 lépésre. Az eljárás 92 lépésében ennek az egyetlen megelőző dokumentumnak, amely vagy saját maga is gyökérdokumentum, vagy pedig egy gyökérdokumentum valamilyen verziója, a verzió-gyökér azonosítóját hozzárendeljük a létrehozás alatt álló dokumentumverzióhoz, valamint az összes több nem-verzió megelőző dokumentumhoz. Ezt követően az eljárást
HU 217 157 B lépésben befejezzük. Abban az esetben, ha a felhasználó által kiválasztott megelőző dokumentumok közül egyetlen olyan megelőző dokumentumot sem találunk, amely vagy saját maga is gyökérdokumentum vagy egy dokumentum valamilyen verziója, az eljárást 96 lépésben folytatjuk. A 96 lépés találmányunk egyik igen lényeges jellemzőjét tartalmazza, nevezetesen azt, hogy a rendszer a megelőző dokumentumok közül egyet automatikusan gyökérdokumentumként kiválaszt, majd annak a dokumentumnak a veizió-gyökér azonosítóját a felhasználó által kiválasztott összes többi megelőző dokumentumhoz hozzárendeli, valamint az éppen létrehozás alatt álló dokumentumverzióhoz is. Ezt követően az említett dokumentumokhoz tartozó mutatókat felfrissítjük, aktualizáljuk, majd az eljárást 98 lépésben befejezzük. Áttérve a 3. ábrára, azon a találmány szerinti eljárás, illetve rendszer alkalmazásával megvalósított, lehetséges konceptuális dokumentumstruktúra vázlatát tüntettük fel. Látható, hogy 100 dokumentum több megelőző 102, illetve 104 dokumentumhoz, illetve több rákövetkező 106, 108 dokumentumhoz kapcsolódik. Mint azt a 2. ábra folyamatábrájánál ismertettük, a 102 és 104 megelőző dokumentumok verzió-gyökér azonosítóinak, amennyiben vannak, azonosnak kell lenniük, és ezt követően a konceptuális dokumentumban lévő összes rákövetkező dokumentum számára verzió-gyökér azonosítóként használjuk fel ezeket. Abban az esetben, ha sem a megelőző 102 dokumentum, sem a megelőző 104 dokumentum nem tartalmaz verzió-gyökér azonosítót, akkor a hivatalos könyvtárszerver a találmány szerinti eljárás egyik lényeges jellemzőjeként vagy a megelőző 102, vagy a 104 dokumentum egyedi, permanens azonosítóját fogja kiválasztani a 3. ábrán bemutatott konceptuális dokumentum verzió-gyökér azonosítójaként, és ezt fogja aztán a konceptuális dokumentumban lévő összes többi dokumentumhoz hozzárendelni. így a 100, 106 és 108 dokumentumok mindegyikének a megelőző 102 vagy 104 dokumentumtól származó és a könyvtárszerver által kiválasztott verzió-gyökér azonosítója lesz.
A 4. ábrán a találmány szerinti eljárással és rendszerrel létrehozható másik lehetséges konceptuális dokumentumstruktúra felépítése látható. 110 dokumentum 112 dokumentum megelőző dokumentumaként szolgál, míg a 112 dokumentum 116 dokumentummal együtt 114 dokumentum megelőző dokumentumaiként szolgálnak. Ily módon bármely, a konceptuális dokumentumban lévő dokumentumot a konceptuális dokumentumhoz hozzáadott másik dokumentum megelőző dokumentumaként tekinthetünk abban az esetben, ha az újonnan hozzáadott dokumentum nem egy másik konceptuális dokumentum tagja (tehát nincs olyan verzió-gyökér azonosító jelen, amelyik nem azonos a szóban forgó konceptuális dokumentumban lévő dokumentumok verzió-gyökér azonosítójával. Találmányunk egyik lényeges jellemzőjeként a 116 dokumentum automatikusan ugyanazt a verzió-gyökér azonosítót kapja meg, amely a 110 dokumentumhoz tartozik, és ugyanez a verzió-gyökér azonosító automatikusan hozzárendelődik a későbbiek során a 114 dokumentumhoz is.
Az 5. ábrán egy harmadik lehetséges dokumentumstruktúra vázlatos felépítése látható, amelyet a találmány szerinti eljárással és rendszerrel tudunk létrehozni. Az ábrán látható, hogy megelőző dokumentumként 120 dokumentum szolgál, amelyet egy rákövetkező 122 dokumentum létrehozásához, valamint attól függetlenül egy másik rákövetkező 124 dokumentum létrehozásához használunk fel. A 122 dokumentum egy további megelőző dokumentumot is tartalmaz, nevezetesen a 124 dokumentumot. így tehát ugyanazon a konceptuális dokumentumon belül minden egyes dokumentumnak többszörös megelőző dokumentumai vannak mindaddig, amíg ezek a megelőző dokumentumok nem esnek egybe. Ez azt jelenti, hogy a 120 dokumentumot és a 124 dokumentumot többszörös megelőző dokumentumokként használhatjuk fel egy harmadik dokumentum létrehozására, mivel ezek a megelőző dokumentumok azonos verzió-gyökér azonosítóval rendelkeznek.
A bemutatott kiviteli alaknál a könyvtárban lévő mutatókat automatikusan felfrissítjük azzal, hogy minden egyes újonnan létrehozott dokumentumhoz egyedi verziónevet rendelünk hozzá, míg az ilyen dokumentumverziók a közvetlen megelőző dokumentum(ok) azonosítóját vagy azonosítóit is tartalmazzák. Továbbá, ha a dokumentumot megelőző dokumentumot használjuk fel, az őbelőle kialakított rákövetkező dokumentum egyedi verziónevét a megelőző dokumentumhoz is hozzárendeljük. Ily módon egy könyvtárkarbantartás során könnyen nyomon követhetjük a konceptuális dokumentumban lévő egymással valamilyen kapcsolatban álló dokumentumokat.
A leírtak alapján szakember számára nyilvánvaló, hogy a találmány szerinti eljárással és rendszerrel adatfeldolgozó rendszerben lévő könyvtárban többszörös dokumentumverziókat tudunk úgy létrehozni és karbantartani, hogy minden egyes dokumentum többszörös megelőző dokumentumokat és rákövetkező dokumentumokat tartalmazhat A különböző verziók kialakításának ilyen flexibilis modellje számos különböző konceptuális dokumentumstruktúra-kombinációt engedélyez, ami megnöveli az adatfeldolgozó rendszerkönyvtárak rugalmasságát is. A találmány kapcsán igényelt oltalmi körünk természetesen túlmutat a csupán megértést elősegítő bemutatott kiviteli példákon.

Claims (8)

1. Eljárás elektronikus könyvtárban lévő dokumentum többszörös verzióinak létrehozására és karbantartására, amelynek során a könyvtárban lévő eredeti dokumentumot egyedi módon gyökérdokumentumként azonosítjuk, az említett könyvtárban ezt követően létrehozásra kerülő, minden egyes rákövetkező verzió számára verzió-gyökér azonosítót hozunk létre, és ezt a verziógyökér azonosítót a könyvtárban lévő eredeti dokumentum minden egyes rákövetkező verziójához automatikusan hozzárendeljük, azzal jellemezve, hogy az eredeti dokumentum minden egyes rákövetkező verziójához és egy második megelőző dokumentumhoz automatikusan
HU217 157Β hozzárendeljük a verzió-gyökér azonosítót az említett rákövetkező verzióval és második megelőző dokumentummal úgy, hogy a könyvtárban lévő összes vonatkozó dokumentumnak egy, vele társított azonos verzió-gyökér azonosítót adunk.
2. Az 1. igénypont szerinti eljárás elektronikus könyvtárban lévő dokumentum többszörös verzióinak létrehozására és karbantartására, azzal jellemezve, hogy egy első megelőző dokumentum és egy második megelőző dokumentum minden egyes rákövetkező verziójához a kiválasztott dokumentumok közül egyiket automatikusan gyökérdokumentumként azonosítjuk, és minden rákövetkező verziójához egy külön verzió-gyökér azonosítót rendelünk hozzá, és ezt követően ezt a verzió-gyökér azonosítót automatikusan hozzárendeljük az első megelőző dokumentum rákövetkező verziójához és a második megelőző dokumentum rákövetkező verziójához.
3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti eljárás elektronikus könyvtárban lévő dokumentum többszörös verzióinak létrehozására és karbantartására, azzal jellemezve, hogy egy közvetlenül megelőző dokumentum azonosítóját a könyvtárban lévő minden egyes rákövetkező dokumentumhoz hozzárendeljük.
4. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti eljárás elektronikus könyvtárban lévő dokumentum többszörös verzióinak létrehozására és karbantartására, azzal jellemezve, hogy az eredeti dokumentum minden egyes rákövetkező verzióját egyedi verziónévvel látjuk el.
5. Adatfeldolgozó rendszer elektronikus könyvtárban lévő dokumentum többszörös verzióinak létrehozására és karbantartására, amelynek a könyvtárban lévő eredeti dokumentumot egyedi módon gyökérdokumentumként azonosító szerve, az említett könyvtárban ezt követően létrehozásra karülő minden egyes rákövetkező verzió számára verzió-gyökér azonosítót létrehozó szerve, és ezt a verzió-gyökér azonosítót a könyvtárban lévő eredeti dokumentum minden egyes rákövetkező verziójához automatikusan hozzárendelő szerve van, azzal jellemezve, hogy az eredeti dokumentum minden egyes rákövetkező verziójához és egy második megelőző dokumentumhoz az említett rákövetkező verzió és a második megelőző dokumentum verzió-gyökér azonosítóját automatikusan hozzárendelő és a könyvtárban lévő összes vonatkozó dokumentumnak egy, vele társított azonos verzió-gyökér azonosítót adó szerve van.
6. Az 5. igénypont szerinti adatfeldolgozó rendszer elektronikus könyvtárban lévő dokumentum többszörös verzióinak létrehozására és karbantartására, azzal jellemezve, hogy egy első megelőző dokumentum és egy második megelőző dokumentum minden egyes rákövetkező verziójához a kiválasztott dokumentumok közül egyiket automatikusan gyökérdokumentumként azonosító, és minden rákövetkező verziójához egy külön verzió-gyökér azonosítót hozzárendelő, majd ezt a verzió-gyökér azonosítót az első megelőző dokumentum rákövetkező verziójához és a második megelőző dokumentum rákövetkező verziójához automatikusan hozzárendelő szerve van.
7. Az 5. vagy 6. igénypont szerinti adatfeldolgozó rendszer elektronikus könyvtárban lévő dokumentum többszörös verzióinak létrehozására és karbantartására, azzal jellemezve, hogy egy közvetlenül megelőző dokumentum azonosítóját a könyvtárban lévő minden egyes rákövetkező dokumentumhoz hozzárendelő szerve van.
8. A 5-7. igénypontok bármelyike szerinti adatfeldolgozó rendszer elektronikus könyvtárban lévő dokumentum többszörös verzióinak létrehozására és karbantartására, azzal jellemezve, hogy az eredeti dokumentum minden egyes rákövetkező verzióját egyedi verziónévvel ellátó szerve van.
HU9401386A 1991-12-09 1992-11-21 Eljárás és adatfeldolgozó rendszer elektronikus könyvtárban lévő többszörös dokumentumverziók létrehozására és karbantartására HU217157B (hu)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US07/805,447 US5357631A (en) 1991-12-09 1991-12-09 Method and system for creating and maintaining multiple document versions in a data processing system library

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HU9401386D0 HU9401386D0 (en) 1994-08-29
HUT67493A HUT67493A (en) 1995-04-28
HU217157B true HU217157B (hu) 1999-11-29

Family

ID=25191596

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9401386A HU217157B (hu) 1991-12-09 1992-11-21 Eljárás és adatfeldolgozó rendszer elektronikus könyvtárban lévő többszörös dokumentumverziók létrehozására és karbantartására

Country Status (14)

Country Link
US (1) US5357631A (hu)
EP (1) EP0616713B1 (hu)
JP (1) JPH06103484B2 (hu)
KR (1) KR960012667B1 (hu)
CN (1) CN1034297C (hu)
AT (1) ATE129580T1 (hu)
CZ (1) CZ129994A3 (hu)
DE (1) DE69205690T2 (hu)
ES (1) ES2078756T3 (hu)
HU (1) HU217157B (hu)
PL (1) PL171126B1 (hu)
RU (1) RU2144207C1 (hu)
SK (1) SK63394A3 (hu)
WO (1) WO1993012498A1 (hu)

Families Citing this family (45)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5592661A (en) * 1992-07-16 1997-01-07 International Business Machines Corporation Detection of independent changes via change identifiers in a versioned database management system
US5890166A (en) * 1992-07-16 1999-03-30 International Business Machines Corporation Versioned-database management system in which tasks are associated with promote groups which comprise a set of parts whose changes are to be promoted
US5870764A (en) * 1993-05-12 1999-02-09 Apple Computer, Inc. Method of managing a data structure for concurrent serial and parallel revision of a work
US5873097A (en) * 1993-05-12 1999-02-16 Apple Computer, Inc. Update mechanism for computer storage container manager
JPH06324928A (ja) * 1993-05-14 1994-11-25 Mitsubishi Electric Corp ログ生成装置とファイルの異なるバージョンの調停のための装置及び異なる場所にあるコンピュータファイルの異なるバージョンを調停するための装置
BR9402027A (pt) * 1993-05-28 1994-12-13 Xerox Corp Processo para gerenciar uma configuração e assegurar compatibilidade entre componentes num sistema de computação, e, processo para eliminar incompatibilidades entre software residente e software de migração num sistema de computador automatizado
US5991782A (en) * 1994-02-18 1999-11-23 Fujitsu Limited Automated extraction and doubly linked reference marks for partialized document contents and version control
US6760840B1 (en) 1994-03-15 2004-07-06 Kabushiki Kaisha Toshiba File editing system and shared file editing system with file content secrecy, file version management, and asynchronous editing
US5835601A (en) * 1994-03-15 1998-11-10 Kabushiki Kaisha Toshiba File editing system and shared file editing system with file content secrecy, file version management, and asynchronous editing
JP3727076B2 (ja) * 1994-08-25 2005-12-14 富士通株式会社 プログラム管理方法および装置
JPH08171482A (ja) * 1994-10-29 1996-07-02 Mitsubishi Electric Corp プログラムのバージョン生成方式
GB2303948B (en) * 1995-08-03 2000-06-28 Ibm A data processing system
JPH09128380A (ja) * 1995-10-30 1997-05-16 Matsushita Electric Ind Co Ltd 文書蓄積管理システム
US6349407B1 (en) * 1995-12-29 2002-02-19 Sun Microsystems, Incorporated Method and apparatus for re-introducing version control
US5757372A (en) * 1996-01-16 1998-05-26 Krause; Kai Multiple nonlinear undo buttons
US5950210A (en) * 1996-01-29 1999-09-07 Nelson; Paul M. Database row version differentiation process
AU722236B2 (en) * 1997-02-13 2000-07-27 Siemens Aktiengesellschaft Method for generating a group of page files formatted in a page markup language
IL124579A (en) 1997-10-15 2006-12-10 Multitext Ltd Method and system for generation and use of multi-layered text
US6385614B1 (en) * 1998-01-14 2002-05-07 Netlibrary Inc. Electronic bookshelf with multi-user features
US6266682B1 (en) 1998-08-31 2001-07-24 Xerox Corporation Tagging related files in a document management system
US6562076B2 (en) 1998-08-31 2003-05-13 Xerox Corporation Extending application behavior through active properties attached to a document in a document management system
US6163811A (en) * 1998-10-21 2000-12-19 Wildseed, Limited Token based source file compression/decompression and its application
US6532588B1 (en) 1998-10-21 2003-03-11 Xoucin, Inc. User centric program product distribution
US6195796B1 (en) * 1998-10-21 2001-02-27 Wildseed, Ltd. User centric source control
EP1094411A1 (en) * 1999-10-20 2001-04-25 Sun Microsystems, Inc. Handling of different versions of a document
US6654737B1 (en) 2000-05-23 2003-11-25 Centor Software Corp. Hypertext-based database architecture
WO2001093655A2 (en) * 2000-06-05 2001-12-13 Shiman Associates, Inc. Method and apparatus for managing documents in a centralized document repository system
US6826555B2 (en) 2000-07-24 2004-11-30 Centor Software Corporation Open format for file storage system indexing, searching and data retrieval
US6625596B1 (en) * 2000-07-24 2003-09-23 Centor Software Corporation Docubase indexing, searching and data retrieval
GB2369208B (en) * 2000-11-21 2004-10-20 Gawne Cain Res Ltd Database management systems
US6718350B1 (en) * 2000-11-21 2004-04-06 Pitney Bowes Inc. Method and system for selectively updating rating data and software data via internet or intranet in a carrier management system
US6687711B1 (en) * 2000-12-04 2004-02-03 Centor Software Corporation Keyword and methods for using a keyword
US20020083058A1 (en) * 2000-12-27 2002-06-27 Meng-Ling Hsiao Method, apparatus and article for reference material management
CN100419743C (zh) * 2001-02-14 2008-09-17 英业达股份有限公司 自动建立应用软件版本信息库的方法
US20040205540A1 (en) * 2001-12-13 2004-10-14 Michael Vulpe Document management system
US7263521B2 (en) * 2002-12-10 2007-08-28 Caringo, Inc. Navigation of the content space of a document set
US7703002B2 (en) * 2003-03-31 2010-04-20 Ricoh Company, Ltd. Method and apparatus for composing multimedia documents
US7657541B2 (en) * 2004-09-20 2010-02-02 Sap Ag Displaying and analyzing document flows
US20070106560A1 (en) * 2005-11-10 2007-05-10 Ford Motor Company Electronic, computer-implemented method and system of tracking purchase order history
US10089378B2 (en) 2006-01-30 2018-10-02 Adobe Systems Incorporated Automatic asset versioning
US7886220B2 (en) * 2006-02-16 2011-02-08 Xerox Corporation Smart layer rendering
US8983895B2 (en) * 2006-12-29 2015-03-17 Sap Se Representation of multiplicities for Docflow reporting
CN101615960B (zh) * 2008-06-23 2013-04-17 华为技术有限公司 一种交互组件更新的方法、终端和服务器
KR100900691B1 (ko) * 2008-11-27 2009-06-01 양영철 상호유도리액터를 이용한 전압강하보상장치.
US8713046B2 (en) * 2011-11-08 2014-04-29 Sybase, Inc. Snapshot isolation support for distributed query processing in a shared disk database cluster

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4558413A (en) * 1983-11-21 1985-12-10 Xerox Corporation Software version management system
US4714996A (en) * 1985-11-26 1987-12-22 International Business Machines Corporation Impact calculation for version management in a distributed information service
EP0230616A3 (en) * 1986-01-21 1991-10-23 International Business Machines Corporation Library management system
US4875159A (en) * 1987-12-22 1989-10-17 Amdahl Corporation Version management system using plural control fields for synchronizing two versions of files in a multiprocessor system
US4912637A (en) * 1988-04-26 1990-03-27 Tandem Computers Incorporated Version management tool
JPH02165377A (ja) * 1988-11-29 1990-06-26 Internatl Business Mach Corp <Ibm> ステープルされた文書をフアイルする方法
US5179718A (en) * 1988-11-29 1993-01-12 International Business Machines Corporation Method of filing having a directed relationship through defining a staple relationship within the context of a folder document
US5101345A (en) * 1988-11-29 1992-03-31 International Business Machines Inc. Method of filing stapled documents with a staple relationship involving one or more application programs

Also Published As

Publication number Publication date
JPH06103484B2 (ja) 1994-12-14
KR930014139A (ko) 1993-07-22
CN1034297C (zh) 1997-03-19
CZ129994A3 (en) 1997-06-11
US5357631A (en) 1994-10-18
CN1073277A (zh) 1993-06-16
RU2144207C1 (ru) 2000-01-10
HU9401386D0 (en) 1994-08-29
HUT67493A (en) 1995-04-28
DE69205690D1 (de) 1995-11-30
JPH05233628A (ja) 1993-09-10
EP0616713B1 (en) 1995-10-25
SK63394A3 (en) 1994-10-05
EP0616713A1 (en) 1994-09-28
WO1993012498A1 (en) 1993-06-24
ATE129580T1 (de) 1995-11-15
KR960012667B1 (ko) 1996-09-23
PL171126B1 (pl) 1997-03-28
ES2078756T3 (es) 1995-12-16
DE69205690T2 (de) 1996-05-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU217157B (hu) Eljárás és adatfeldolgozó rendszer elektronikus könyvtárban lévő többszörös dokumentumverziók létrehozására és karbantartására
US6728727B2 (en) Data management apparatus storing uncomplex data and data elements of complex data in different tables in data storing system
US6915340B2 (en) System and method for deriving future network configuration data from the current and previous network configuration data
US4698752A (en) Data base locking
US5870611A (en) Install plan object for network installation of application programs
US6363375B1 (en) Classification tree based information retrieval scheme
KR19980702170A (ko) 통신네트워크 데이터베이스 구축 방법 및 장치
US4792921A (en) Network event identifiers
MXPA01011034A (es) Disposicion y metodo de manejo de recurso de red de telecomunicaciones.
CN109446202A (zh) 标识符分配方法、装置、服务器和存储介质
CN114281253A (zh) 存储卷的管理方法
CN114443294B (zh) 大数据服务组件部署方法、系统、终端及存储介质
US20050198003A1 (en) Computer systems and methods for performing a database access
CN112565475B (zh) 容器集群业务层添加新节点的ip地址分配方法
CN110362404A (zh) 一种基于sql的资源分配方法、装置和电子设备
JPH08110912A (ja) 動画検索装置および動画検索方法
US6519610B1 (en) Distributed reference links for a distributed directory server system
US7693826B1 (en) System and method for pre-compiling a query and pre-keying a database system
CN114385672A (zh) 信息处理方法及装置、电子设备及存储介质
US5860006A (en) Processor independent network operating system loadable modules
CN113407546A (zh) 一种适用多种场景的规则配置方法
US8266234B1 (en) System and method for enhancing system reliability using multiple channels and multicast
EP0126122B1 (en) Data base locking
CN109040214A (zh) 一种云环境下可靠性增强的服务部署方法
US7801911B1 (en) System and method for using activity identifications in a database system

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Lapse of definitive patent protection due to non-payment of fees