HU213816B - Concrete form walls - Google Patents

Concrete form walls Download PDF

Info

Publication number
HU213816B
HU213816B HU9502828A HU9502828A HU213816B HU 213816 B HU213816 B HU 213816B HU 9502828 A HU9502828 A HU 9502828A HU 9502828 A HU9502828 A HU 9502828A HU 213816 B HU213816 B HU 213816B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
panels
members
formwork according
wall
stiffening
Prior art date
Application number
HU9502828A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT75849A (en
HU9502828D0 (en
Inventor
Jan Hendrik Mensen
Original Assignee
Aab Building System Inc
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Aab Building System Inc filed Critical Aab Building System Inc
Publication of HU9502828D0 publication Critical patent/HU9502828D0/hu
Publication of HUT75849A publication Critical patent/HUT75849A/hu
Publication of HU213816B publication Critical patent/HU213816B/hu

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04BGENERAL BUILDING CONSTRUCTIONS; WALLS, e.g. PARTITIONS; ROOFS; FLOORS; CEILINGS; INSULATION OR OTHER PROTECTION OF BUILDINGS
    • E04B2/00Walls, e.g. partitions, for buildings; Wall construction with regard to insulation; Connections specially adapted to walls
    • E04B2/84Walls made by casting, pouring, or tamping in situ
    • E04B2/86Walls made by casting, pouring, or tamping in situ made in permanent forms
    • E04B2/8611Walls made by casting, pouring, or tamping in situ made in permanent forms with spacers being embedded in at least one form leaf
    • E04B2/8617Walls made by casting, pouring, or tamping in situ made in permanent forms with spacers being embedded in at least one form leaf with spacers being embedded in both form leaves
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04BGENERAL BUILDING CONSTRUCTIONS; WALLS, e.g. PARTITIONS; ROOFS; FLOORS; CEILINGS; INSULATION OR OTHER PROTECTION OF BUILDINGS
    • E04B2/00Walls, e.g. partitions, for buildings; Wall construction with regard to insulation; Connections specially adapted to walls
    • E04B2/84Walls made by casting, pouring, or tamping in situ
    • E04B2/86Walls made by casting, pouring, or tamping in situ made in permanent forms
    • E04B2002/867Corner details

Abstract

A találmány tárgya falzsalűzat két nagysűrűségűhabősítőtt panellel, amelynek külső és belső felülete, teteje és alja,első és másődik széle van és ahől a panelők egymáshőz képestárhűzamősan, egymástól távőlságra vannak elhelyezve és a kétpárhűzamős panel belső felülete egymással szembefőrdítva vanelhelyezve, és a két panel között azőkhőz rögzített legalább kétösszekötő ta van elrendezve. A találmány szerinti tővábbfejlesztésértelmében az összekötő tagők (42) függőleges irányban elrendezetthősszúkás véglapőkkal (46) vannak ellátva, amelyeknek hőmlőkfelületekiér a panelők (12, 1 ) külső felületéig (20, 32), a véglapők (46) apanel (12, 14) teljes szélességében aljától (24, 36) a tetejéig (22,34) nyúlóan van kialakítva, az összekötő tagőknak (42) tővábbálegalább egy, a végl pők (46) között elrendezett, ezeket merevenösszekötő belső gerinctagjűk van, a gerinctag függőleges elrendezésűés magassága lényegesen kisebb, mint akár a panel (12, 14), akár avéglapők magassága. %0>ŕ

Description

A találmány tárgya falzsaluzat két nagysűrüségű habosított panellal, amelynek külső és belső felülete, teteje és alja, első és második széle van és ahol a panelok egymáshoz képest párhuzamosan, egymástól bizonyos távolságra vannak elhelyezve és a két párhuzamos panel belső felülete egymással szembefordítva van elhelyezve, és a két panel között azokhoz rögzített legalább két összekötő tag van elrendezve.
A hagyományos megoldásokban a betonfalakat általában úgy készítik, hogy két zsaluzatot állítanak fel, amelyek közé beöntik a folyékony betont, majd a beton megszilárdulása után a zsaluzatot eltávolítják. Ezt követően szükség szerint befejező műveleteket végeznek a betonfalon, vakolatot, egyéb burkolatot helyeznek el rajta.
A lakóházak készítésekor, különösen az észak-amerikai kontinensen szokásos módszer, hogy az előbb ismertetett módon beton alapozást készítenek és az alapozás falaira faszerkezetet emelnek. A faszerkezet tartó elemei közé szigetelést helyeznek, a betonfalat pedig kívülről és belülről egyaránt a kívánalmaknak megfelelően burkolják.
Bebizonyosodott, hogy az előbb említett építési mód egyik része sem elégíti ki a követelményeket. A betonból készülő alapfalak tekintetében időpazarló és az anyagokkal sem takarékos az a megoldás, hogy a zsaluzó falelemeket a betonfal kiöntése és megszilárdulása után el kell távolítani. Ehhez j árul az az újabb igény, hogy az alapozás betonfalait is szigeteléssel lássák el, különösen a hűvösebb éghajlatú területeken, a zsaluzást és a szigetelést pedig külön-külön kell elhelyezni a falak kialakításánál.
Ugyancsak hátrányos, hogy a zsaluzás elkészítésével igen nagy élőmunka-igény jár együtt, ami az építkezést drágává teszi.
Mindez oda vezetett, hogy hosszú évek óta folyamatosan törekednek modulos felépítésű falszerkezetek kidolgozására, amelynek révén az építkezés hatékonysága megnövelhető. A találmány tárgya ilyen újabb építési elgondolásra vonatkozik.
Mintegy 15 esztendő óta elterjedt, elsősorban Európában az a megoldás, amely az általában lakóház célú építkezések és a másfajta célú építkezések különféle műveleteinek kombinációján alapul, annak érdekében, hogy anyagot, energiát stb. lehessen megtakarítani. Az ilyen rendszerek jellemzője, hogy habosított szigetelőanyagot használnak fel az állandó betonfalak alakját meghatározó zsalufalhoz. Ebben a megoldásban létrehozzák a zsaluzóelemeket és ezután közéjük öntik a betont, majd a zsaluzóelemeket a helyükön hagyják. Az így kialakított betonfalakat aztán nemcsak az alapozások falaiként lehet fölhasználni, hanem az épület többi fala is így készülhet. Kiegészítő szigetelésre sincsen szükség, a fal külsejére és belsejére pedig az igénynek megfelelően fölhordható a szokásos burkolat.
Több módosítást javasoltak már korábban ezen a rendszeren a jobbítás érdekében. Az így javított megoldások sok esetben igen hasznosnak bizonyulnak, számos hátránnyal vannak azonban terhelve.
A találmánnyal éppen az a célunk, hogy az általunk kifejlesztett falzsaluzat az említett rendszerben fölhasználva előnyösebb rendszert biztosítson, mint ahogy azt a technika állása szerinti megoldások esetében tapasztaljuk.
Ismert megoldást ír le az 1 209 364 sz. kanadai szabadalom. Az ebben a szabadalomban ismertetett elemek között olyan kereszttag figyelhető meg, amelynek végei meglehetősen célszerűtlen módon teljes egészében be vannak ágyazva a habosított anyagból készült blokkokba.
A 4 967 528 sz. amerikai szabadalom olyan rendszert mutat be, amelyben a habból lévő blokkokat huzalok és rudak sorozata kapcsolja össze egymással, amelyek közül néhányat a blokkok külső felületével egy síkba eső facsíkok rögzítésére használnak, míg mások közülük egyszerűen átnyúlnak a blokkon és belőlük kiemelkedve csipeszek tartják a helyükön.
A 4 516 372 sz. amerikai szabadalom olyan rendszert mutat be, amelyben a habból lévő blokkok huzalok és fém kötőelemek segítségével vannak egymáshoz rögzítve, a rögzítőelemek pedig hosszanti elrendezésű vízszintes külső fémlapokhoz vannak rögzítve.
A 4 730 422 sz. amerikai szabadalom esetében a habosított blokkok műanyagból lévő összekötő elemekkel vannak egymáshoz kapcsolva, az összekötő elemeknek pedig kis véglapjaik vannak, ezek pedig a habblokkokban kialakított nyílásokba vannak behelyezve. A blokkokon belüli nyílások és tömör részek váltakozása meglehetősen legyengíti a szerkezetet.
A találmánnyal megoldandó feladat olyan falzsaluzat kialakítása, amely habosított szigetelőanyagból lévén a korábbiaknál nagyobb szilárdsággal és könnyebb alkalmazhatósággal rendelkezik betonfalak kialakításához, ugyanakkor az új megoldás kedvező hatással van a betonfalak előállítási költségeire is.
A találmánynak az a felismerés képezi az alapját, hogy a betonfalak kialakításához felhasznált falzsaluzásnak olyan összekötő tagokkal kell rendelkeznie, amelyek a habosított blokkok teljes szélességén átnyúlva olyan véglapban végződnek, amelyek külső felülete egybeesik a blokkok külső felületével.
A találmány tehát olyan falzsaluzatra vonatkozik, amely két nagysűrüségű habosított panellal van ellátva, ezeknek külső és belső felülete, teteje és alja, első és második széle van, és a panelok egymáshoz képest párhuzamosan, egymástól távolságra vannak elhelyezve, és a két párhuzamos panel belső felülete egymással szembefordítva van elhelyezve, és a két panel között azokhoz rögzített legalább két összekötő tag van elrendezve.
A találmány szerinti továbbfejlesztés értelmében a panelok közötti összekötő tagok függőleges irányban elrendezett hosszúkás véglapokkal vannak ellátva, amelyeknek homlokfelülete kiér a panelok külső felületéig, a véglapok a panel teljes szélességében aljától a tetejéig nyúlóan van kialakítva, az összekötő tagoknak továbbá legalább egy, a véglapok között elrendezett, ezeket mereven összekötő belső gerinctagjuk van, a gerinctag függőleges elrendezésű és magassága lényegesen kisebb, mint akár a panel, akár a véglapok magassága.
A találmány szerinti berendezés egy előnyös kiviteli alakja értelmében az összekötő tagok műanyagból van2
HU 213 816B nak kialakítva. Még pontosabban, az összekötő tagok célszerűen nagy sűrűségű polietilénből vannak.
Ugyancsak előnyös a találmány értelmében ezért, ha az összekötő tag két gerinctaggal van ellátva. Célszerű, ha a két gerinctag a panel függőleges irányában egymáshoz képest eltolva van elrendezve. Más esetben az is célszerű lehet, ha a két gerinctag a panel vízszintes irányában egymáshoz képest eltolva van elrendezve. Végezetül arra is van mód, hogy a két gerinctag a panelnak mind a függőleges, mind pedig a vízszintes irányában egymáshoz képest eltolva legyen elrendezve.
A találmány szerinti falzsaluzat egy további előnyös kiviteli alakja értelmében a két gerinctag közül az alsónak a gerinctag mindkét vége körzetében a gerinctag alsó felületéből a véglapok felé kinyúló egy-egy merevítő nyúlványa van, és a két gerinctag közül a felsőnek a gerinctag mindkét vége körzetében a gerinctag felső felületéből a véglapok felé kinyúló egy-egy merevítő nyúlványa van. Célszerű ha a merevítő nyúlványoknak a gerinctag felületéhez való csatlakozási pontja a panelek belső felületén kívül van kialakítva.
Előnyös továbbá a találmány értelmében az a kiviteli alak is, amelyben a gerinctagoknak az oldalfelületük mentén a véglapok között kialakított legalább egy merevítő bordájuk van.
Szintén előnyös a találmány értelmében az a kiviteli alak, amelyben a gerinctagoknak az oldalfelületük mentén legalább egy merevítő bordájuk van, az összekötő tagnak pedig a gerinctagok között kialakított merevítő szerkezeti eleme van. A merevítő szerkezeti elem célszerűen bordaként van kialakítva.
Előnyös a találmány értelmében az a kiviteli alak, amelyben az összekötő tag véglapjai bele vannak ültetve a panelok külső felületébe olyan módon, hogy a véglapok külső felülete a panelok külső felületébe belesimulóan van kialakítva.
Célszerű a találmány értelmében, ha az összekötő tag véglapjai lényegében négyzetes síklapokként vannak kialakítva.
Ugyancsak előnyös a találmány értelmében végül az a kiviteli alak, amelyben a panelok habosított polisztirolból vannak kialakítva.
A találmány szerinti falzsaluzat további jellemzőit néhány kiviteli alak kapcsán a mellékelt raj z segítségével mutatjuk be közelebbről az alábbiakban. A rajzon az
1. ábra a találmány szerinti falzsaluzat egyik célszerű kiviteli alakját mutatja távlati képben, a
2. ábra a találmány szerinti falzsaluzat egyik célszerű kiviteli alakjának felülnézete, a
3. ábra a találmány szerinti falzsaluzat másik célszerű kiviteli alakjának felülnézete, a
4. ábra a találmány szerinti falzsaluzat egyik célszerű kiviteli alakjának részlete: az összekötő tag távlati képe, az
5. ábra a 4. ábra szerinti részlet oldalnézete, a
6. ábra a 4. ábra szerinti részlet másik irányú oldalnézete, a
7. ábra a találmány szerinti falzsaluzat egyik célszerű kiviteli alakjának oldalnézete a 4. ábra szerinti összekötő taggal, a
8. ábra a találmány szerinti falzsaluzat egyik célszerű kiviteli alakjának részlete: a panel tetejének távlati képe, a
9. ábra a találmány szerinti falzsaluzat egyik célszerű kiviteli alakjának részlete: a panel aljának távlati képe, a
10. ábra a találmány szerinti falzsaluzat felhasználásával készült fal részletének távlati képe, a
11. ábra a találmány szerinti falzsaluzat felhasználásával készült falat is magába foglaló épületrész metszeti képe, a
12. ábra a találmány szerinti falzsaluzat alkalmazási példáját illusztrálja betonvas felhasználásával, távlati képben.
Ahogy az első ábrán látható, a találmány szerinti 10 zsaluzóelemnek habosított anyagból lévő első 12 panelja és második 14 panelja van, amiket legalább egy 42 összekötő tag kapcsol egymáshoz.
A 12 panelnak 18 belső felülete és 20 külső felülete, 22 teteje és 24 alja, valamint 26 széle és 28 széle van. A 14 panelnak pedig belső 30 felülete és külső 32 felülete, 34 teteje és 36 alja, valamint 38 széle és 40 széle van.
A 12 és 14 panelek ebben a célszerű kiviteli példában habosított polisztirolból készülnek. Az alábbiakban még közelebbről is bemutatandó tájoló peremektől és kidudorodásoktól eltekintve a 12 és 14 panelok egyenletes négyszögletes keresztmetszetüek. Célszerű az a tipikus méret, amelynek esetében a 12,14 panel 122 cm hosszú, 42,5 cm magas és 7 cm vastag.
A most bemutatottól eltérő alakú 12A és 14A panelok is készíthetőek, ahogy azt a 3. ábra mutatja. Az ezen az ábrán látható kiviteli alak sarokelemként van kiképezve.
A 4., 5. ábrán látható, hogy a 42 összekötő tagnak hosszúkás alakú 44 és 46 véglapjai vannak, amiket legalább egy 48 gerinctag köt össze egymással. Az ábrák azonban azt a célszerűbb kiviteli alakot mutatják, amikor a 42 összekötő tag két 48 és 50 gerinctaggal rendelkezik.
Visszatérve az 1. ábrára láthatjuk, hogy a 44, 46 véglapok áthatolnak a 12, 14 panelokon és megjelennek a 12, 14 panelok külső 20, 32 felületén. Leginkább a
7. ábrán látható, hogy a 44, 46 véglapok a külső 20, 32 felületeket megszakítják, abba beleolvadnak és lényegében egy felületet képeznek velük. Célszerű az a megoldás, ha a 44, 46 véglapok függőlegesen hosszirányban vannaka 12,14 panelok 22,34 teteje és 24,3 6 alja között elrendezve. A találmány szerinti 10 zsaluzóelem szokásos beépítési helyzetében ez a pozíció felel meg a függőleges iránynak.
A találmány értelmében célszerű a 42 összekötő tagoknak az a 6. ábrán jól látható elrendezése, amelyben a 42 összekötő tag 48, 50 gerinctagja egymáshoz képest eltolt helyzetben van, méghozzá 12 és 14 panelek függőleges és vízszintes irányában egyaránt.
A 42 összekötő tag 48, 50 gerinctagjain célszerű a találmány értelmében merevítő 52 és 54 bordákat kialakítani a 48, 50 gerinctagok hosszirányában a 44 és 46 véglapok közötti szakaszon. Ugyanígy célszerű a 42 összekötő tagok olyan megerősítése is, amely a 48, 50 gerinctagok közötti 56, 58 gerincekkel történik. Ugyan3
HU 213 816B csak ilyen célból válik előnyössé a 48, 50 gerinctagok közepe táján elhelyezett középső 60 és 62 bordák.
További merevítését célozza a 42 összekötő tagoknak az a célszerű kialakítás, amelyben a 48 gerinctag fölső 68 pereméből a 44 és 46 véglapok felé mindkét oldalon egy-egy 64 és 66 merevítő nyúlvány nyúlik ki. Ugyanígy az alsó 50 gerinctag alsó 74 pereméből is kinyúlik egyegy 70 és 72 nyúlvány a 44, 46 véglapok irányába. Mindez jól megfigyelhető a 4., 5. ill. 7. ábrán.
Ugyanígy ezek az ábrák illusztrálják azt a célszerű kialakítást, amelyben a 42 összekötő tag a 48 gerinctag fölső 68 peremén, ill. az 50 gerinctag alsó 74 peremén egymás mellett kialakított 76 kampók sorozatával van ellátva. Ezek a 76 kampók a 12. ábrán bemutatott alkalmazási példa tanúsága szerint arra szolgálnak, hogy erősítő acélszerkezetet, pl. 78 betonvasakat rögzítsenek.
A különböző kiviteli lehetőségek közül az bizonyult a legcélszerűbbnek, ha a 42 összekötő tag egy darabként, kompakt egységként van kivitelezve. Ekkor lehetőség van ennek az egységnek műanyagból való elkészítésére. Az itt célszerűen alkalmazható műanyag nagy sűrűségű polietilén, de polipropilén vagy más alkalmas polimer is alkalmazást nyerhet.
A 42 összekötő tagokat a 12, 14 panelek gyártása során beléjük olvasztjuk, egy darabból készítjük velük. Ahogy a 7. ábra is mutatja, a 44 és 46 véglapok hosszúsága nagyjából megegyezik a 12, 14 panelek magasságával, szélső peremük egybeesik a 12,14 panelek 22,34 tetejével, ill. 24,36 aljával, amibe természetesen a 12,14 panelok egymáshoz csatlakoztatását szolgáló, később még közelebbről is ismertetendő szerkezeti elemeket nem értjük bele.
Az 5., 7. ábra azt is mutatja, hogy a merevítő 64, 66, ill. 70, 72 nyúlványok a hozzájuk tartozó 48, ill. 50 gerinctagokat 80, 82, 84 és 86 pontokon érintik, ezek tehát a csatlakozási pontok. Itt a 7. ábra tanúsága szerint a méretarányok olyanok, hogy a 80-86 pontok a 12, 14 panelok anyagvastagságán kívül, tehát a 18, 30 belső felületek között vannak.
A 10. és 11. ábra alkalmazási példákat mutat, amelyekben több, 10 zsaluzóelem felhasználásával 88 falat építettünk föl. Először a 10 zsaluzóelemeket egymás tetején rendezzük el és ezzel belülről üreges falat alakítunk ki. Ezután a zsaluzóelemek közti teret 90 betonnal töltjük föl és ezzel létrehozzuk a kívülről a 10 zsaluzóelemek által határolt beton 88 falat.
A 10 zsaluzóelem egymásra rendezésének megkönnyítése érdekében a 12, 14 panelek 22, 34 tetejükön 92 kidudorodások sorozatával vannak ellátva, amihez az alul lévő 10 zsaluzóelemek csatlakoznak. A 92 kidudorodások 94 peremekkel vannak egymással összekötve. A 9. ábra ezzel szemben azt mutatja, hogy a 10 zsaluzóelemek 12, 14 paneljei 24, 36 aljukon olyan 96 kidudorodásokkal vannak ellátva, amik 98 peremekkel vannak egymáshoz összekötve. A 92 és 96 kidudorodások egymáshoz képest eltolva vannak kialakítva úgy, hogy amikor az alul lévő 10 zsaluzóelemre ráhelyezzük a fölötte lévő 10 zsaluzóelemet, akkor a 92 és 96 kidudorodások az egymás között lévő teret kitöltik, vagyis a 92 kidudorodások közé becsusszannak a 96 kidudorodások, míg a és 98 peremek egymáson fölütköznek. így az egymáson elhelyezett 10 zsaluzóelemek között tömített kapcsolat jön létre és ez megakadályozza, hogy a 10 zsaluzóelembe betöltött folyékony 90 beton a megszilárdulás előtt a határoló falak közül kilépjen.
A 2. és 3. ábrán azt a célszerű vonatkozását szemléltetjük a találmánynak, hogy a 12,14 panelek belső 18 és 30 felületén 100 mintázat van kialakítva. Ennek az a célja, hogy a 90 beton betöltése során a 90 beton folyékony állapotában kitölti a 100 mintázat közeit és ezzel növekszik a 90 beton és a 12,14 panelek közötti tapadás mértéke.
A 10. és 11. ábrán bemutatott alkalmazási példa egyúttal arra is ad útmutatást, hogy milyen konstrukciós lehetőségeket biztosít a találmány szerinti 10 zsaluzóelem. Ahogy a 10. ábrán látható, a 88 falat ebben az esetben egymáshoz képest eltolt elhelyezkedésű 10 zsaluzóelemek egymásra helyezésével alakítottuk ki. Az ábrán látható eltolt elhelyezkedés mindenképpen célszerű, mert ez növeli a 88 fal szilárdságát. Ahogy korábban említettük, itt is a 122 cm széles, tipikusnak mondható 10 zsaluzóelemet célszerű alkalmazni, míg a 42 összekötő tagok egymástól 20 cm-re vannak elhelyezve, közülük a 10 zsaluzóelem pereméhez legközelebb eső a peremtől 10 cm-re van. Amikor tehát a 10 zsaluzóelemeket egymáshoz képest eltolva helyezzük el a 88 fal kialakítása érdekében, az egymás után következő 10 zsaluzóelemek 42 összekötő tagjai egy vonalban fognak elhelyezkedni és a 88 fal egész magasságán a 44 és 46 véglapok folyamatos csíkot fognak képezni. Ez a körülmény igen jelentős előny a korábban ismertté vált megoldásokhoz képest, mert lehetővé teszi a 88 falon az utólagos burkolatok igen egyszerű elhelyezését. Az egy csíkot képező 44 és 46 véglapokban ugyanis ez a külső burkolat csavarok segítségével egyszerűen rögzíthető.
Ha a szintén tipikusnak tekinthető 42,5 cm magasságú 10 zsaluzóelemeket alkalmazzuk, akkor hat ilyen 10 zsaluzóelem egymásra helyezésével 245 cm magasságú fal alakítható ki, amihez már figyelembe vettük a 102 padló vastagságát is. Az ábrán látható 104 födémgerendát aztán a 6 egymásra rakott 10 zsaluzóelem tetejére rakhatjuk, majd folytathatjuk a 88 fal építését speciális kialakítású 106 falazóelemeknek a 104 födémgerendára való helyezésével.
A szokásos alkalmazási esetként bemutatott 11. ábra konstrukciójában a 88 falat 108 alapozásra emeltük. A 108 alapozásnál a vízelvezetés érdekében drenázsról gondoskodunk, ill. a 88 falat vakolattal és páraszigeteléssel látjuk el, ahogy ez a gyakorlatban már megszokott a hagyományos betonfalak esetében.
Amennyiben a fent említett jellemző méreteket alkalmazva a 10 zsaluzóelemek 12 és 14 paneléi között 16 cm vastagságot tartunk meg, akkor 16 cm vastagságú 88 betonfal jön létre. Az így kialakított, a 12, 14 panelek révén hőszigeteléssel ellátott fal szigetelési értéke R 26. Ez a mérték igen jó minőségű hőszigetelést jelent, úgyhogy ezután a találmány szerint kialakított 88 falat már nem kell kiegészítő szigeteléssel ellátni. Az energiatakarékosság szempontjai mellett az így kialakított 88 fal nagyon jó hangszigetelő képességgel is rendelkezik, a 88
HU 213 816 Β fal hangcsillapítása 48 dBA hangcsillapításnak felel meg.
Igen jelentős előnye a találmány szerinti megoldásnak, hogy az előbb említett tipikus szerkezet mindössze 2,8 kg súlyú és ezzel igen fontos előnyt jelent a szakember számára, ha betonfalat akar építeni.
A találmány szerinti zsaluzóelem a gyakorlatban már bebizonyította, hogy teljes egészében kielégíti a találmány megalkotásakor kitűzött célokat és biztosítja a tőle elvárt előnyöket. A szakember számára magától értetődő, hogy a találmány szerinti megoldás alkalmazásával a leírtaktól és az ábrákon ismertetettektől eltérő kialakítások is lehetségesek, amelyek természetesen mind beletartoznak a találmány oltalmi körébe.

Claims (15)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Falzsaluzat két nagysűrüségű habosított panellal, amelynek külső és belső felülete, teteje és alja, első és második széle van és ahol a panelok egymáshoz képest párhuzamosan, egymástól távolságra vannak elhelyezve és a két párhuzamos panel belső felülete egymással szembefordítva van elhelyezve, és a két panel között azokhoz rögzített legalább két összekötő tag van elrendezve azzal jellemezve, hogy az összekötő tagok (42) függőleges irányban elrendezett hosszúkás véglapokkal (44,46) vannak ellátva, amelyeknek homlokfelülete kiér a panelok (12, 14) külső felületéig (20, 32), a véglapok (44, 46) a panel (12, 14) teljes szélességében aljától (24, 36) a tetejéig (22, 34) nyúlóan van kialakítva, az összekötő tagoknak (42) továbbá legalább egy, a véglapok (44, 46) között elrendezett, ezeket mereven összekötő belső gerinctagjuk (48, 50) van, a gerinctag (48, 50) függőleges elrendezésű és magassága lényegesen kisebb, mint akár a panel (12,14), akár a véglapok (44,46) magassága.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti falzsaluzat, azzaljellemezve, hogy az összekötő tagok (42) műanyagból vannak kialakítva.
  3. 3. A 2. igénypont szerinti falzsaluzat, azzal jellemezve, hogy az összekötő tagok (42) nagy sűrűségű polietilénből vannak.
  4. 4. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti falzsaluzat, azzal jellemezve, hogy az összekötő tagok (42) két gerinctaggal (48, 50) van ellátva.
  5. 5. A 4. igénypont szerinti falzsaluzat, azzal jellemezve, hogy a két gerinctag (48, 50) a panel (12,14) függőleges irányában egymáshoz képest eltolva van elrendezve.
  6. 6. A 4. igénypont szerinti falzsaluzat, azzal jellemezve, hogy akét gerinctag (48,50) apanel (12,14) vízszintes irányában egymáshoz képest eltolva van elrendezve.
  7. 7. A 4. igénypont szerinti falzsaluzat, azzal jellemezve, hogy a két gerinctag (48,50) a panelnak (12,14) mind a függőleges, mind pedig a vízszintes irányában egymáshoz képest eltolva van elrendezve.
  8. 8. A 7. igénypont szerinti falzsaluzat, azzal jellemezve, hogy a két gerinctag (48,50) közül az alsó gerinctagnak (50) a gerinctag (50) mindkét vége körzetében a gerinctag (50) alsó pereméből (74) a véglapok (44, 46) felé kinyúló egy-egy merevítőnyúlványa (70,72) van, és a két gerinctag (48, 50) közül a felső gerinctagnak (48) a gerinctag (48) mindkét vége körzetében a gerinctag (48) felső pereméből (68) a véglapok (44,46) felé kinyúló egy-egy merevítő nyúlványa (64, 66) van.
  9. 9. A 8. igénypont szerinti falzsaluzat, azzal jellemezve, hogy a merevítő nyúlványoknak (64, 66, 70, 72) a gerinctag (48,50) felületéhez való csatlakozási pontjai a panelek (12,14) belső felületén (18,30) kívül van kialakítva.
  10. 10. Az 1. igénypont szerinti falzsaluzat, azzal jellemezve, hogy a gerinctagoknak (48, 50) az oldalfelületük mentén a véglapok (44, 46) között kialakított legalább egy merevítő bordájuk (52, 54) van.
  11. 11. A 2. igénypont szerinti falzsaluzat, azzaljellemezve, hogy a gerinctagoknak (48, 50) az oldalfelületük mentén legalább egy merevítőbordájuk (52, 54) van, az összekötő tagnak 842) pedig a gerinctagok (48, 50) között kialakított merevítő szerkezeti eleme van.
  12. 12. A 11. igénypont szerinti falzsaluzat, azzal jellemezve, hogy a merevítőszerkezeti elem bordaként (60, 62) van kialakítva.
  13. 13. Az 1. igénypont szerinti falzsaluzat, azzal jellemezve, hogy az összekötő tag (42) véglapjai (44,46) bele vannak ültetve a panelok (12, 14) külső felületébe (20, 32) olyan módon, hogy a véglapok (44,46) külső felülete a panelok (12, 14) külső felületébe (20, 32) belesimuló kialakításúak.
  14. 14. Az 1. igénypont szerinti falzsaluzat, azzal jellemezve, hogy az összekötő tag (42) véglapjai (44, 46) lényegében négyzetes síklapokként vannak kialakítva.
  15. 15. Az 1. igénypont szerinti falzsaluzat, azzal jellemezve, hogy a panelok (12, 14) habosított polisztirolból vannak kialakítva.
HU9502828A 1993-03-31 1994-03-31 Concrete form walls HU213816B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US08/041,412 US5390459A (en) 1993-03-31 1993-03-31 Concrete form walls

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HU9502828D0 HU9502828D0 (en) 1995-12-28
HUT75849A HUT75849A (en) 1997-05-28
HU213816B true HU213816B (en) 1997-10-28

Family

ID=21916387

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9502828A HU213816B (en) 1993-03-31 1994-03-31 Concrete form walls

Country Status (20)

Country Link
US (1) US5390459A (hu)
EP (1) EP0694102B1 (hu)
JP (1) JPH06346536A (hu)
CN (1) CN1120359A (hu)
AT (1) ATE154657T1 (hu)
AU (1) AU678576B2 (hu)
BR (1) BR9406351A (hu)
CA (1) CA2159318C (hu)
CZ (1) CZ285569B6 (hu)
DE (1) DE69403902T2 (hu)
ES (1) ES2105666T3 (hu)
GR (1) GR3024718T3 (hu)
HK (1) HK1007340A1 (hu)
HU (1) HU213816B (hu)
NO (1) NO953845L (hu)
NZ (1) NZ262883A (hu)
PL (1) PL173230B1 (hu)
RU (1) RU2129640C1 (hu)
SK (1) SK279585B6 (hu)
WO (1) WO1994023145A1 (hu)

Families Citing this family (109)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5459971A (en) * 1994-03-04 1995-10-24 Sparkman; Alan Connecting member for concrete form
CA2119180C (en) * 1994-03-16 1999-08-31 Donald E. Pruss Concrete wall monolithic building unit
US5582388A (en) * 1994-03-24 1996-12-10 Baxter; Kenneth I. Insulated concrete wall tie system
CA2188945C (en) * 1994-05-10 1999-06-15 Erwin Boeck Insulating concrete form utilizing interlocking foam panels
US5657600A (en) * 1994-06-20 1997-08-19 Aab Building Systems Inc. Web member for concrete form walls
US5566518A (en) * 1994-11-04 1996-10-22 I.S.M., Inc. Concrete forming system with brace ties
US5570552A (en) * 1995-02-03 1996-11-05 Nehring Alexander T Universal wall forming system
US5611183A (en) * 1995-06-07 1997-03-18 Kim; Chin T. Wall form structure and methods for their manufacture
FR2738856B1 (fr) * 1995-09-19 1997-10-31 Viannay Quideau Marine Dispositif d'assemblage de banches en u verticaux egaux consecutifs utilises en coffrages perdus legers
USD383373S (en) * 1996-03-14 1997-09-09 Boeshart Patrick E Tie for concrete forming system
USD378049S (en) * 1996-03-14 1997-02-18 Boeshart Patrick E Tie for concrete forming system
US5896714A (en) * 1997-03-11 1999-04-27 Cymbala; Patrick M. Insulating concrete form system
CA2209251C (en) * 1997-07-04 2001-10-02 Frank B. Bentley Form system
US5887401A (en) * 1997-07-24 1999-03-30 Eco-Block Llc Concrete form system
US6131358A (en) * 1997-08-29 2000-10-17 Wise; Michael A. Joist hanger and installation method
US6170220B1 (en) * 1998-01-16 2001-01-09 James Daniel Moore, Jr. Insulated concrete form
US6438918B2 (en) 1998-01-16 2002-08-27 Eco-Block Latching system for components used in forming concrete structures
US6481178B2 (en) 1998-01-16 2002-11-19 Eco-Block, Llc Tilt-up wall
US5907939A (en) * 1998-06-02 1999-06-01 Reichel; Kurt O. Masonry hanger
CA2244537C (en) 1998-08-03 2007-10-23 Aab Building System, Inc. Buck for use with insulated concrete forms
US5937604A (en) * 1998-08-21 1999-08-17 Bowron; Robert F. Concrete form wall spacer
USD435212S (en) * 1998-09-02 2000-12-19 Phil-Insul Corporation Spacer
CA2251310C (en) * 1998-10-19 2002-04-02 John Rice Bracket for concrete forms
US6314697B1 (en) 1998-10-26 2001-11-13 James D. Moore, Jr. Concrete form system connector link and method
US6336301B1 (en) 1998-11-05 2002-01-08 James D. Moore, Jr. Concrete form system ledge assembly and method
US6250024B1 (en) 1998-12-17 2001-06-26 Robert Elias Sculthorpe Temporary bracing system for insulated concrete form walls and method
US6314694B1 (en) 1998-12-17 2001-11-13 Arxx Building Products Inc. One-sided insulated formwork
CA2270083A1 (en) 1999-01-15 2000-07-15 Plasti-Fab, A Division Of Pfb Corporation Concrete wall forming system
US7254925B2 (en) * 1999-02-09 2007-08-14 Efficient Building Systems, L.L.C. Insulated wall assembly
CA2367016C (en) * 1999-03-30 2010-06-15 Arxx Building Products Inc. Bridging member for concrete form walls
US6536172B1 (en) 1999-06-01 2003-03-25 Victor A. Amend Insulating construction form and manner of employment for same
US20060059846A1 (en) * 1999-10-19 2006-03-23 John Rice Bracket for concrete forms
US6318040B1 (en) 1999-10-25 2001-11-20 James D. Moore, Jr. Concrete form system and method
US6378260B1 (en) 2000-07-12 2002-04-30 Phoenix Systems & Components, Inc. Concrete forming system with brace ties
GB0018107D0 (en) * 2000-07-25 2000-09-13 Stephens David H Construction process for low energy buildings
US20020023401A1 (en) * 2000-08-23 2002-02-28 Budge Paul W. Structural thermal framing and panel system for assembling finished or unfinished walls with multiple panel combinations for poured and nonpoured walls
US6820384B1 (en) * 2000-10-19 2004-11-23 Reward Wall Systems, Inc. Prefabricated foam block concrete forms and ties molded therein
US6647686B2 (en) 2001-03-09 2003-11-18 Daniel D. Dunn System for constructing insulated concrete structures
US6935081B2 (en) * 2001-03-09 2005-08-30 Daniel D. Dunn Reinforced composite system for constructing insulated concrete structures
US6612083B1 (en) * 2001-03-27 2003-09-02 William J. Richards System of building construction
US7114296B2 (en) * 2001-10-30 2006-10-03 Arxx Building Products, Inc. Temporary bracing system for insulated wall form and method
US6625947B1 (en) 2001-11-30 2003-09-30 Ferrall Burgett Insulated concrete wall system and method of making same
US7082731B2 (en) * 2002-09-03 2006-08-01 Murray Patz Insulated concrete wall system
US6915613B2 (en) * 2002-12-02 2005-07-12 Cellox Llc Collapsible concrete forms
US7437858B2 (en) * 2003-02-04 2008-10-21 Reward Wall System, Inc. Welded wire reinforcement for modular concrete forms
US6931806B2 (en) * 2003-04-14 2005-08-23 Timothy A. Olsen Concrete forming system and method
CZ20032141A3 (cs) 2003-08-06 2005-05-18 Canstroy Cz, S. R. O. Systém izolačního bednění pro betonovou stěnu a kloubově uložené rozpěrné spojovací žebro
US7467777B2 (en) * 2003-08-29 2008-12-23 Quick Formz, Llc Devices for securing reinforcing bars within forms for concrete
US7409801B2 (en) * 2004-03-16 2008-08-12 Tritex Icf Products, Inc. Prefabricated foam block concrete forms with open tooth connection means
US20040226259A1 (en) 2004-07-15 2004-11-18 Thermoformed Block Corp. System for the placement of modular fill material forming co-joined assemblies
US7739846B2 (en) * 2004-12-07 2010-06-22 Buildblock Building Systems, L.L.C. Insulating concrete form block including foam panel having inner row projections alternatingly flush with and set back from inner edge and different in size from outer row projections
WO2006098800A1 (en) 2005-01-14 2006-09-21 Airlite Plastics Co. Insulated foam panel forms
US8752348B2 (en) * 2005-02-25 2014-06-17 Syntheon Inc. Composite pre-formed construction articles
EP1851398B1 (en) 2005-02-25 2012-05-30 Nova Chemicals Inc. Composite pre-formed building panels, a building and a method of constructing a building
AU2006216460A1 (en) * 2005-02-25 2006-08-31 Nova Chemicals Inc. Lightweight compositions and articles containing such
US7644548B2 (en) 2005-03-22 2010-01-12 Nova Chemicals Inc. Lightweight concrete compositions
US8231100B2 (en) * 2005-04-15 2012-07-31 Step Ahead Tools Llc Concrete form brace having article securing mechanism
ITTO20050393A1 (it) * 2005-06-09 2006-12-10 Pontarolo Engineering Spa Cassero a perdere per murature isolate in cemento armato.
US7827752B2 (en) * 2006-01-11 2010-11-09 Aps Holdings, Llc Insulating concrete form having locking mechanism engaging tie with anchor
US20070175155A1 (en) * 2006-01-19 2007-08-02 Plasti-Fab Ltd. Form for concrete walls
CN1325735C (zh) * 2006-01-20 2007-07-11 翟秀英 建筑节能墙体模块
CA2591664C (en) * 2006-06-14 2015-11-24 Encon Environmental Construction Solutions Inc. Insulated concrete form
WO2008009103A1 (en) * 2006-07-21 2008-01-24 Phil-Insul Corporation Insulated concrete form panel reinforcement
US20080057801A1 (en) * 2006-08-31 2008-03-06 Peter Duffy Block wall construction system including use of clip retainers
US20080066408A1 (en) * 2006-09-14 2008-03-20 Blain Hileman Insulated concrete form
US20080104911A1 (en) * 2006-11-08 2008-05-08 Jarvie Shawn P Insulated concrete form
US20080250739A1 (en) * 2006-11-08 2008-10-16 Nova Chemicals Inc. Foamed plastic structures
US20080107852A1 (en) * 2006-11-08 2008-05-08 Rubb Justin D Foamed plastic structures
US7765759B2 (en) * 2006-11-08 2010-08-03 Nova Chemicals Inc. Insulated concrete form
US8407954B2 (en) * 2006-11-29 2013-04-02 Stala Integrated Assemblies, Llc Method and devices for framing openings in cast-in-place walls
US8048219B2 (en) 2007-09-20 2011-11-01 Nova Chemicals Inc. Method of placing concrete
US20090202307A1 (en) * 2008-02-11 2009-08-13 Nova Chemicals Inc. Method of constructing an insulated shallow pier foundation building
US7874112B2 (en) * 2008-06-20 2011-01-25 Nova Chemicals Inc. Footer cleat for insulating concrete form
US20100037538A1 (en) * 2008-08-18 2010-02-18 George Richard Sorich Temporary adjustable support brace
US8153046B2 (en) * 2008-08-27 2012-04-10 Mccary John M Wall forming system
DE102008048425A1 (de) * 2008-09-23 2010-04-01 B.T. Innovation Gmbh Abstandhalter
US20100319285A1 (en) * 2009-06-22 2010-12-23 Jewett Scott E Method and system for a foldable structure employing material-filled panels
US8590236B2 (en) * 2010-02-17 2013-11-26 Fiber Cement Foam Systems Insulation, LLC Alignable foam board
SG185132A1 (en) * 2010-05-06 2012-12-28 Ekco Patent & Ip Holdings Pty Ltd A building structure
IT1402901B1 (it) * 2010-11-25 2013-09-27 Caboni Struttura modulare, particolarmente per l'edilizia.
CA2793668A1 (en) 2011-10-31 2013-04-30 Bradley J. Crosby An apparatus and method for construction of structures utilizing insulated concrete forms
CN102444279B (zh) * 2011-11-16 2014-05-07 浙江建设职业技术学院 混凝土柱成型组合模板
US8887465B2 (en) 2012-01-13 2014-11-18 Airlite Plastics Co. Apparatus and method for construction of structures utilizing insulated concrete forms
USD713975S1 (en) 2012-07-30 2014-09-23 Airlite Plastics Co. Insulative insert for insulated concrete form
CN102928145B (zh) * 2012-10-26 2014-12-10 交通运输部公路科学研究所 预应力混凝土桥梁绝对应力检测方法
BE1020561A5 (fr) * 2012-12-10 2013-12-03 Laama Abdellaaziz Systeme de construction reliant 3 materiaux de differentes compositions et permettant d'atteindre des performances energetiques optimales.
CN103063337B (zh) * 2012-12-17 2014-09-10 中国建筑第八工程局有限公司 先后两次浇筑混凝土在施工缝处应力的测量方法
US9234347B2 (en) * 2013-02-04 2016-01-12 Andŕe Cossette Crossed ties for construction block assembly
US9151051B2 (en) 2013-02-04 2015-10-06 Andre Cossette 65 db sound barrier insulated block
US9091089B2 (en) 2013-03-12 2015-07-28 Icf Mform Llc Insulating concrete form (ICF) system with tie member modularity
US9175486B2 (en) 2013-03-12 2015-11-03 Icf Mform Llc Insulating concrete form (ICF) system with modular tie members and associated ICF tooling
CN103290974A (zh) * 2013-06-23 2013-09-11 哈尔滨鸿盛房屋节能体系研发中心 一体化保温墙体模块
US10487501B2 (en) * 2014-10-15 2019-11-26 Twinwall Icf Limited Formwork system
CN104264977B (zh) * 2014-10-17 2016-08-03 江双喜 一种组合式建筑模板体系的配板设计方法
CN105965672B (zh) * 2016-06-20 2018-04-17 西安建筑科技大学 一种装配式剪力墙模型结构整体模具
US10787827B2 (en) 2016-11-14 2020-09-29 Airlite Plastics Co. Concrete form with removable sidewall
CN107060201A (zh) * 2017-04-10 2017-08-18 陈如意 一种建筑板
PL421973A1 (pl) * 2017-06-21 2019-01-02 Stachoń Cezary Sposób wznoszenia ścian budynku, sposób wznoszenia budynku, ściana budynku oraz budynek
CN107268847A (zh) * 2017-08-08 2017-10-20 张勰 装配式免拆混凝土模板及其制造方法
USD856122S1 (en) 2018-07-13 2019-08-13 Hk Marketing Lc Tie
USD856121S1 (en) * 2018-01-29 2019-08-13 Hk Marketing Lc Composite action tie
US10870988B2 (en) 2018-01-29 2020-12-22 Hk Marketing Lc Tie for composite wall system fitting between insulation sheets
RU182406U1 (ru) * 2018-04-12 2018-08-16 Василий Васильевич Басараб Модульный элемент стяжки строительной для несъемной опалубки
US11155995B2 (en) 2018-11-19 2021-10-26 Airlite Plastics Co. Concrete form with removable sidewall
RU190658U1 (ru) * 2018-12-28 2019-07-08 Иван Олегович Глотов Стяжка строительная
EP3725965B1 (en) 2019-04-19 2023-11-01 Pontarolo Engineering S.p.a. Building made with a masonry including disposable formwork for insulated masonry
USD968199S1 (en) 2019-04-23 2022-11-01 Hk Marketing Lc Tie standoff
US11352787B2 (en) * 2019-06-18 2022-06-07 Victor Amend Concrete form panel, and concrete formwork comprising same
KR102452514B1 (ko) * 2022-01-25 2022-10-07 김상배 단열재가 구비된 건축물 일체형 거푸집 및 그 제조방법

Family Cites Families (17)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CA826584A (en) * 1969-11-04 Roher-Bohm Limited Concrete form
US3286428A (en) * 1963-09-18 1966-11-22 Kay Charles Wall of building blocks with spaced, parallel wooden panels and steel connector plates
DE2414951C3 (de) * 1974-03-28 1979-10-25 Karl 5231 Weyerbusch Liedgens Zusammenklappbares Schalungselement für Mantelbetonwände
CA1145584A (en) * 1981-04-28 1983-05-03 Tito F.E. Myhres Concrete form system
CA1182304A (en) * 1981-08-14 1985-02-12 George A. Grutsch Concrete formwork
CA1154278A (en) * 1981-10-08 1983-09-27 Rodney J.P. Dietrich Dry stack form module
FR2552472B2 (fr) * 1983-02-08 1985-11-08 Ott Renaud Systeme constructif utilisant des coffrages perdus notamment isolants et armes
CH645152A5 (de) * 1982-04-23 1984-09-14 Aregger Bau Ag Schalungselement fuer die mantelbetonbauweise.
CA1194706A (en) * 1982-12-30 1985-10-08 Max Oetker Shuttering elements
DE3405736A1 (de) * 1984-02-17 1985-08-22 Ipa-Isorast International S.A., Panama Schalungselement fuer die mantelbetonbauweise sowie waermedaemmplatte
US4730422A (en) * 1985-11-20 1988-03-15 Young Rubber Company Insulating non-removable type concrete wall forming structure and device and system for attaching wall coverings thereto
US4698947A (en) * 1986-11-13 1987-10-13 Mckay Harry Concrete wall form tie system
US4967528A (en) * 1987-03-02 1990-11-06 Doran William E Construction block
CA1233042A (en) * 1987-04-01 1988-02-23 Serge Meilleur Module sections, modules and formwork for making insulated concrete walls
US4879855A (en) * 1988-04-20 1989-11-14 Berrenberg John L Attachment and reinforcement member for molded construction forms
US4884382A (en) * 1988-05-18 1989-12-05 Horobin David D Modular building-block form
US5065561A (en) * 1988-10-19 1991-11-19 American Construction Products, Inc. Form work system

Also Published As

Publication number Publication date
EP0694102B1 (en) 1997-06-18
NO953845L (no) 1995-11-20
HK1007340A1 (en) 1999-04-09
BR9406351A (pt) 1996-02-06
CZ285569B6 (cs) 1999-09-15
RU2129640C1 (ru) 1999-04-27
NO953845D0 (no) 1995-09-28
GR3024718T3 (en) 1997-12-31
ATE154657T1 (de) 1997-07-15
HUT75849A (en) 1997-05-28
DE69403902T2 (de) 1997-10-09
ES2105666T3 (es) 1997-10-16
US5390459A (en) 1995-02-21
HU9502828D0 (en) 1995-12-28
CA2159318A1 (en) 1994-10-13
JPH06346536A (ja) 1994-12-20
NZ262883A (en) 1996-05-28
CA2159318C (en) 1999-11-30
PL173230B1 (pl) 1998-02-27
AU678576B2 (en) 1997-06-05
CZ254795A3 (en) 1996-05-15
WO1994023145A1 (en) 1994-10-13
SK122995A3 (en) 1996-02-07
AU6350794A (en) 1994-10-24
EP0694102A1 (en) 1996-01-31
DE69403902D1 (de) 1997-07-24
CN1120359A (zh) 1996-04-10
SK279585B6 (sk) 1999-01-11
PL310944A1 (en) 1996-01-08

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU213816B (en) Concrete form walls
US5459970A (en) Concrete structures and methods for their manufacture
US6070380A (en) Concrete wall formwork module
USRE41994E1 (en) Web member for concrete form walls
US4835928A (en) Composite wall construction
US6336301B1 (en) Concrete form system ledge assembly and method
CA2191914C (en) Insulated concrete form
US5887401A (en) Concrete form system
US7654052B2 (en) Bridging member for concrete form walls
US6318040B1 (en) Concrete form system and method
US20020023401A1 (en) Structural thermal framing and panel system for assembling finished or unfinished walls with multiple panel combinations for poured and nonpoured walls
CA2258985A1 (en) Concrete wall formwork module
JPH1181336A (ja) 埋込み式コンクリート型枠
JPH08277589A (ja) コンクリート型枠
JP3069042B2 (ja) コンクリート型枠構造
JPH0227048Y2 (hu)
RU2046900C1 (ru) Элемент стенового ограждения
JPH11117437A (ja) 鉄筋コンクリート建築用パネル
FI89960B (fi) Betongformselement
JPH1181338A (ja) コンクリート基礎
JPS60233253A (ja) コンクリ−ト床版の施工方法
JPH09279728A (ja) 外壁の構築工法
JPH1181334A (ja) 布基礎の施工方法
JP2001200606A (ja) 型枠および型枠工法
HUT73714A (en) Form unit for concrete construction with shell cover

Legal Events

Date Code Title Description
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee