HU209206B - Method and apparatus for drying wood-veneer plates and similars - Google Patents

Method and apparatus for drying wood-veneer plates and similars Download PDF

Info

Publication number
HU209206B
HU209206B HU894443A HU444389A HU209206B HU 209206 B HU209206 B HU 209206B HU 894443 A HU894443 A HU 894443A HU 444389 A HU444389 A HU 444389A HU 209206 B HU209206 B HU 209206B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
microwave
drying
product
microwave energy
openings
Prior art date
Application number
HU894443A
Other languages
English (en)
Other versions
HU894443D0 (en
HUT58898A (en
Inventor
Nils Oskar Tore Loeoef
Original Assignee
Loeoef
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Loeoef filed Critical Loeoef
Publication of HU894443D0 publication Critical patent/HU894443D0/hu
Publication of HUT58898A publication Critical patent/HUT58898A/hu
Publication of HU209206B publication Critical patent/HU209206B/hu

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F26DRYING
    • F26BDRYING SOLID MATERIALS OR OBJECTS BY REMOVING LIQUID THEREFROM
    • F26B13/00Machines and apparatus for drying fabrics, fibres, yarns, or other materials in long lengths, with progressive movement
    • F26B13/10Arrangements for feeding, heating or supporting materials; Controlling movement, tension or position of materials
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F26DRYING
    • F26BDRYING SOLID MATERIALS OR OBJECTS BY REMOVING LIQUID THEREFROM
    • F26B3/00Drying solid materials or objects by processes involving the application of heat
    • F26B3/32Drying solid materials or objects by processes involving the application of heat by development of heat within the materials or objects to be dried, e.g. by fermentation or other microbiological action
    • F26B3/34Drying solid materials or objects by processes involving the application of heat by development of heat within the materials or objects to be dried, e.g. by fermentation or other microbiological action by using electrical effects
    • F26B3/343Drying solid materials or objects by processes involving the application of heat by development of heat within the materials or objects to be dried, e.g. by fermentation or other microbiological action by using electrical effects in combination with convection

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Microbiology (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Biomedical Technology (AREA)
  • Biotechnology (AREA)
  • Molecular Biology (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Drying Of Solid Materials (AREA)
  • Processing And Handling Of Plastics And Other Materials For Molding In General (AREA)

Description

A találmány tárgya berendezés fafurnérlapok és hasonló termékek szárítására.
Az ilyen eljárásnál a szárítandó termékeket, főleg lapokat, vagy szalagokat szárítószerkezeten, például meleg levegős görgős szárítón vezetjük át, továbbá a berendezésen való áthaladása közben a szárítandó terméket keresztirányú vezetékeken keresztül mikrohullámú energiával is besugározzuk az elégtelenül száradt szakaszok teljes kiszárítása érdekében.
Az ilyen lapok vastagsága általában néhány mm. A hagyományos technológiáknál a görgős szárítóból kikerülő szárított fafumérlapokat többnyílású sajtóba helyezik, és az egymásra helyezett fafumérlapokat ragasztás után rétegelt lemezzé préselik. A ragasztási műveletet magasabb hőmérsékleten végzik.
A gyakorlati tapasztalatok azt mutatják, hogyha a falapokat csak forró levegővel szárítják, a szárító elhagyása után visszamaradnak a termékben olyan szakaszok, amelyek nagy nedvességtartalmúak. Ezeket a szakaszokat utószárítással kell eltávolítani, mielőtt a falapokat a présbe helyeznék. A ragasztásos préselés során alkalmazott nagy üzemi hőmérséklet azzal jár, hogy a nedves szakaszokon visszamaradt víz a hevítés során gőzzé válik: Ha a présből távozó rétegelt lemez nincs kitéve további külső nyomásnak, akkor megtartja magában a vizet. Következésképpen, a gőz expandál a rétegelt lemez egy vagy több rétege között és végül is ez a termékminőség rovására megy.
Az ilyen jelenségek a jelenleg ismert berendezésekben szárított termékeknél igen nagy részarányban fordulnak elő, ezért a gyártott termékek egy jelentős része nem felel meg a minőségi követelményeknek. Ennek egy oka abban is keresendő, hogy dacára a visszamaradó nedvesség ellenőrzésének és a fenti módon történő utólagos szárításának, biztonsággal nem garantálható az ismert technológiákkal, hogy nedvességtartalmú termékszakaszok nem jutnak a présberendezésbe.
A jelen találmánnyal célunk a fenti hiányosság kiküszöbölése, azaz olyan tökéletesített szárítási megoldás létrehozása, amellyel a termék nedves zónái szelektíven és hatékonyan kiszáríthatok, és ezzel a termékminőség hatásosan javítható.
A fafurnérlapok általában négyszög alakúak és fahasábok forgácsolásával készülnek: A faforgácsok szálait a négyszög rövidebb oldalaival párhuzamosan rendezzük el. Ha a forgácsolószerszám úgy aprít, hogy a szálak végei nem a lap síkjában helyezkednek el, a szálban lévő nedvesség mechanikusan van visszatartva abban. Következésképpen az ilyen szálak halmaza (a lapnak a szárítón keresztüli szállítási irányára keresztirányban) eleve nedves szakaszt fog képezni.
Az ilyen nedves szakaszok közötti távköz néhány cm-től több dm-ig terjedhet. Megfigyelhető azonban, hogy az ilyen nedves szakaszok közötti körzetek is tartalmazhatnak vizet, ezek azonban kevésbé kritikusak. A visszamaradó víz mennyisége a nem kellő mértékű kiszárítás következtében mindenképpen hátrányos, már csak a termék homogenitásának hiánya miatt is.
Ezért a jelen találmánnyal elérendő további célunk, hogy ne csupán a víztartalmat csökkentsük a termékben, hanem segítsük elő a visszamaradó víz egyenletesebb elosztását is, hogy a termék nedvesség szempontjából homogénebbnek legyen tekinthető.
A kitűzött feladatot a bevezetőben ismertetett berendezés továbbfejlesztésével oldottuk meg, amelynek terméktovábbító szerkezettel felszerelt szárítószerkezete, főleg görgős szárítója van, ez forró levegős szárítóegységből, valamint a szárítandó termék haladási pályája mentén elrendezett, mikrohullámú energiát keresztirányú csővezetéken keresztül sugárzó, utószárítóegységből áll.
A jelen találmány lényege, hogy a mikrohullámú energiát kibocsátó utószárító-egység, főleg magnetron a berendezés leadó végén van elrendezve és a csővezetékben multirezonáns mikrohullámú mezőket létrehozó kialakítású, továbbá a szárítandó termék, főleg fafurnérlap haladási pályája a csővezetéken kívül, de annak kilépő nyílásai közelében van elrendezve, továbbá a csővezeték kilépő nyílásai úgy vannak elrendezve és méretezve, hogy a rajtuk keresztül kilépő mikrohullámú energia közeli mezője az utószárítandó termék teljes felületét érje, de csupán az elégtelenül száradt termékszakaszokkal kapcsolatban lévő nyílásokon keresztül lépjen ki mikrohullámú energia.
Már itt ki kell hangsúlyoznunk, hogy azt az önmagában ismert fizikai elvet hasznosítjuk a fenti utószárítás során, hogy a mikrohullámú energia elnyelése a nedves cellulóz termékben a víztartalmú szakaszokon a maximális értékű. Az ezután következő legnagyobb elnyelés a OH-gyököket tartalmazó részekben történik, elsősorban ligninben és gyantában. Következésképpen viszonylag csekély hőképződés történik magában a faanyagban. Az ilyen mikrohullámos berendezésnek a leírása megtalálható például a 8007239-0 sz. svéd szabadalmi leírásban (a közzététel száma: 423 931).
Megjegyezzük azonban, hogy a fenti iratban ismertetésre kerülő megoldás, vagy más ismert mikrohullámú szárítók és a jelen találmány szerinti megoldás összevetése után több egyedi és specifikus tulajdonság, azaz lényeges megkülönböztető jellemző állapítható meg. Ezeket alább ismertetjük részletesebben, itt csupán arra hívjuk fel a figyelmet, hogy a fent említett szabadalmi leíráshoz képest a találmány alapvetően különbözik abban, hogy míg a fenti irat szerinti megoldásnál zárt szárítókamrát, azaz szakaszos szárításmódot alkalmaznak, addig a jelen találmány szerinti megoldásnál folyamatos szárítástechnológiát javaslunk.
A folyamatos, illetve szakaszos üzemmód különbségén túlmenően egy másik lényeges különbség, hogy a termékek nincsenek zárt térben közvetlenül kitéve a mikrohullámú energiának, hanem a mezőelosztó szerkezeten (hullámvezetéken) kívüli körzetben kerülnek azzal szelektíven kapcsolatba.
A 3622733 számú US szabadalmi leírásból ismert továbbá olyan szárítás, amelynél egyrészt forró levegőt, másrészt mikrohullámot alkalmaznak. Az ehhez tartozó berendezés hagyományos hullám-vezetékekkel van felszerelve, azonban ez nem alkalmas olyan mezőminták, illetve mező-alakzatok létrehozására, amilyeneket a jelen találmány szerint javasolunk.
HU 209 206 Β
Továbbá, a fenti berendezés üzemeltetési költségei olyan magasak, hogy ez gyakorlatilag eleve meghiúsítja a gyakorlati alkalmazást. Ennek az az oka, hogy a szárítási műveletet jelentős mértékben a mikrohullámú energia alkalmazásával végzik, ami hatalmas mennyiségű energiát igényel. Ezzel szemben a jelen találmány szerint a mikrohullámú szárítást gazdaságosabb módon, csupán szelektíven használjuk. Ez annyit jelent, hogy a szárító leadó szakaszán, csupán azoknak a nedves helyek, illetve szakaszok szárítására használjuk ezt a költséges utószárításmódot, amelyeket a forrólevegős szárítóegység az áthaladás közben nem tudott kellően kiszárítani.
A találmány szerint célszerű az olyan kivitel, amelynél a mikrohullám kilépő nyílásainak a maximális méretét legfeljebb a szabad mikrohullámhossz felének megfelelő értékűre választjuk. Ezek a nyílások kialakíthatók hosszúkás áttörésekként és elrendezhetők előnyösen halszálka-szerűen, vagy T, illetve L alakzatban.
A találmányt részletesebben a csatolt rajz alapján ismertetjük, amelyen a találmány szerinti berendezés példakénti kiviteli alakját tüntettük fel, A rajzon:
- az 1. ábra a találmány szerinti berendezés részletének perspektivikus képe, részben kitörve, üzemi állapotban;
-a 2. ábra az 1. ábra szerinti megoldás részletének, nevezetesen a csővezeték falában kialakított kilépő nyílásainak nézete.
Az 1. ábrán a találmány szerinti szárítóberendezés leadó szakasza látható. A berendezés a jelen esetben görgős szárítóként van kialakítva, amelynek 1 burkolatát a leadó végen kitörtük, a belső szerkezeti részek bemutatása céljából.
A berendezés forró levegős, ismert szárítóegységgel rendelkezik, a forró levegő számára 2 beömlővezetékkel és 3 kiömlővezetékkel van ellátva. A szárítandó termékként a jelen esetben négy 4 fafumérlapot szemléltettünk, amelyek egymás fölött 5 görgőpárok között hosszirányban vannak menesztve. A 4 fafurnérlapok menesztési irányára keresztirányban 6 csővezetékek vannak elrendezve, amelyeket forró levegővel a 2 beömlővezeték lát el. A 6 csővezetékeket 7 válaszfal választja le a berendezés 1 burkolatán belüli másik tértől. A forró levegő hosszirányban áramlik a 6 csővezetékeken keresztül, majd a 3 kiömlővezetéken keresztül távozik.
Az ábrázolt példakénti kiviteli alak esetében a 6 csővezetékek számát úgy választottuk meg, hogy minden harmadik függőleges oszlop a végein utószárító egységekként mikrohullámú energiát biztosító egységekkel, például mikrohullámú 8 magnetronokkal van ellátva, amelyek tehát mikrohullámú energiát sugároznak 9 dobozokon keresztül. A 9 dobozok mindegyike légzáróan kapcsolódik a hullámvezetékekként is szereplő 6 csővezetékekhez, mégpedig azok beömléseinél.
Amint az 1. ábrán látható, a 9 dobozok perforált falúak, így a nyílásaik levegőkiömlésként szolgálnak. Azonban ezek a perforációk olyan kicsik, hogy azokon a mikrohullámok nem léphetnek ki. Ennek megfelelően minden 8 magnetronnal ellátott 6 csővezetékben két közeg található, a forró szárítólevegő és a mikrohullámok.
A 6 csővezetékek kiömlő végei tömítetten kiömlőkamrához csatlakoznak, amely hasonlóképpen, mint a beömlési kamra, az 1 burkolaton belül 10 válaszfallal van leválasztva.
Ebből a kiömlőkamrából a levegő a 3 kiömlővezetéken keresztül távozik, miután a 6 csővezeték fenéklapján és fedőlapján kialakított nyílásokon keresztül a 4 fafurnérlapokat hőjével szárította. Minden 8 magnetronnal felszerelt oszlopban lévő felső és alsó 6 csővezetéknek zárt felső, illetve alsó lapja van, ezeknek a magassága éppen a fele a közbenső 6 csővezetékének, mivel azok mindegyike csak egyetlen 4 fafumérlappal van kapcsolatban.
A hullámvezetékként is szolgáló 6 csővezetékeken belül a mikrohullámú energiát álló hullámok alakjában gerjesztjük. A 6 csővezetékék megfelelő méretezésének köszönhetően rezonancia jelenség alakul ki ezekben, amire alább térünk ki részletesebben.
A 2. ábrán csupán példaként szemléltetjük a forró levegő és a mikrohullámok részére kialakított, kilépő 11 nyílások elrendezését. Ezeket a jelen esetben halszálkaszerű alakban rendeztük el. Ennek az elrendezésnek az az előnye, hogy a 6 csővezetékek hosszirányú részbeni átfedése révén azaz a 4 fafurnérlapok menesztési irányára keresztirányban minden 4 fafumérlap lényegében teljes felületét éri a mikrohullám. A jelen esetben a kilépő 11 nyílások méretét 20x9 mm-re választottuk. Hasonlóan kedvező eredmények érhetők el azonban akkor is, ha a kilépő 11 nyílásokat T, vagy L alakzatban rendezzük el.
A találmány szerinti megoldás főbb jellegzetességei a következők:
A fentiekben már hangsúlyoztuk, hogy a találmány szerinti berendezés folyamatos üzemű, azaz a kezelendő termékek, jelen esetben a 4 fafurnérlapok folyamatos menesztést kapnak az 5 görgőpárok révén. A termék ilyen mozgatása történhet célszerűen állandó sebességgel, hiszen a 4 fafurnérlapok bármelyik hosszirányú szelvényében - azaz a szállítási irányban tekintve - a szélesség, vastagság és egyéb tulajdonságok (beleértve a nedvességtartalmat is) tekintetében lényegében azonosak.
A szakaszos üzemmóddal szemben, ahol a kezelendő termék lényegében egy nagy kamrában helytállóan van elrendezve és a mező-minta sokkal inkább nevezhető terhelésfüggő mezővariációknak, mint a kamra alakja által meghatározott rezonanciáknak, vagy az olyan ismert folyamatos üzemmóddal szemben, ahol alagútszerű berendezésen halad át a kezelendő anyag, a jelen találmány fontos ismérve, hogy a kezelendő anyag valójában a szárítást végző egységeken kívül helyezkedik el. Ezért a találmány szerinti berendezés úgy is tekinthető, mint hullámtápvonallal társított berendezés.
Másrészt, a találmány szerint kezelendő terméket a berendezés mikrohullámú energiát kisugárzó 11 nyílásainak közvetlen közelében kell elrendezni. Az oka
HU 209 206 Β ennek az, hogy a kezelendő termék dielektromos állandója, vagy „törésmutatója” nagyobb, mint 1. Minél nagyobb a kezelendő termék nedvességtartalma, annál nagyobb a törésmutatója, ami azt jelenti, hogy a mikrohullámok összenyomódnak, vagyis a hullámhossz kissé csökken. Ennek megfelelően a nagy nedvességtartalom ekvivalens a nagy dielektromos állandóval, ami azt jelenti, hogy ilyenkor a kezelendő termékben a mikrohullámú energia nagymértékben elnyelődik még akkor is, ha a falban kialakított 11 nyílások viszonylag kicsik. Más szavakkal, a kezelendő terméket úgy kell elrendezni, hogy az energiaátadás a 11 nyílásokhoz közeli körzetben történjék.
Az említett feltétel teljesíthető, ha a kezelendő termék vastagságát a mikrohullám terjedési irányában, azaz a termék menesztési irányára keresztirányban kicsire választjuk. Célszerűen ez a termékvastagság legyen a mikrohullám fél hosszának megfelelő értékű. Ezzel a közeli elrendezési feltétel teljesíthető.
Amint már fentebb említettük, a technika állásához képest további lényeges különbség a jelen találmánynál, hogy a kezelendő termék igen nagy energiasűrűségnek van kitéve. A viszonylag vékony terméknek köszönhetően logikusan kezelhetjük az energiasűrűség egységét felületegységre vetített értéknek a térfogatérték helyett; a tipikus energiasűrűség értéke 100 W/dm2 lehet.
Ha ezt az energiasűrűségi értéket összehasonlítjuk a technika állásánál alkabnazott 20-100 W/kg-nyi energiasűrűségi értékkel, akkor belátható, hogy a találmány szerinti megoldásnál alkalmazott energiaérték csupán annak mintegy 3/10-e.
Az ábrázolt példakénti kiviteli alak esetében a 6 csővezetékek számát 800-ra választottuk, továbbá a szárításhoz felhasznált forró levegő összenergiája 6 MW értékű, vagyis a 6 csővezeték mindegyike 5-10 kW-nyi szárítóenergiát ad le. A 6 csővezetékekbe betáplált mikrohullámú energia a jelen esetben a forró levegővel bevezetett szárítási energiának mintegy 50%-a, például 3 kW az olyan 6 csővezetéknél, amely egyoldali 11 nyílásokkal rendelkezik, és 5 kW az olyan 6 csővezetékeknél, amelyek a felső és alsó oldalon is rendelkeznek 11 nyílásokkal.
A 6 csővezetékeket a találmány szerint mikrohullámhossznak a függvényében kell mindenkor méretezni, ezt a jelen esetben 12 cm-re választottuk. Másik fontos előfeltétel, hogy a 6 csővezetékekben a gerjesztett mikrohullámmező hosszirányban homogén legyen. A fentiekből nyilvánvaló, hogy a teljes mezőnek álló hullámok sorozatából kell állnia.
Ha a 6 csővezetékeket négyszög-szelvényűre készítjük, a szélesség, illetve hosszúság legalább egyikének kisebbnek kell lennie, mint egy hullámhossz (azaz kb. 12 cm) az optimálist megközelítő működésmódhoz.
Továbbá, a multirezonáns mikrohullámú mezők, vagy álló hullámok száma fordítva arányos a 6 csővezeték térfogatával. Az ábrázolt kivitel esetében a 6 csővezeték e térfogatát 0,1 m3-re választottuk, amivel kedvező kísérleti eredményeket kaptunk. Ha a 6 csővezeték magasságát 36 cm-re, a szélességét pedig 12 cm-re választjuk, akkor a fent említett térfogat eléréséhez 3 m hosszúnak kell lenni minden 6 csővezetéknek.
Mivel a 6 csővezeték kilépő 11 nyílásain mind a forró levegő, mind pedig a mikrohullámú energia kiáramlik, mindkét közeg arra törekszik, hogy a 6 csővezetékben hosszirányban homogén állapot, azaz 0 gradiens jöjjön létre. A 6 csővezetékek készülhetnek alumíniumból, ami mindkét áramlás számára megfelelő. A forró levegő kiömlési mennyiségének csökkentésére a szomszédos falakat készíthetjük vagy bevonhatjuk például teflonnal, ami a mikrohullámú energia számára átjárható, de a levegő számára nem, továbbá ez ellenáll a 200 °C-os hőmérsékleteknek is.
A mikrohullámú energia kilépő 11 nyílásainak számát, méretét és elrendezését minden egyes kivitelnél a fentiekben részletezett körülmények alapján kell meghatározni. A berendezés „veszteségét”, azaz „jósági tényezőjét” jelentő kilépő mikrohullámú energia olyan alacsony értéken tartandó, hogy az oszcilláló és a távozó energia közötti arány Q értéke minél nagyobb legyen. A kísérleti tapasztalataink szerint ez az arány célszerűen 100 és 40 közötti.
A kilépő 11 nyílások elhelyezkedése, azaz elrendezési mintája a találmány értelmében ugyancsak meghatározandó a mikrohullámú energia valamennyi terjedési iránya mentén, azaz a 6 csővezeték hosszirányában. Egyébként a kilépő 11 nyílások azonos elrendezésűek lehetnek a 6 csővezetékeknél.
Ebben a vonatkozásban azonban egy feltételnek feltétlenül teljesülnie kell, nevezetesen a kilépő 11 nyílások alakját és méretét úgy kell megválasztani, hogy az áthaladó termék minden egyes pontját bizonyos mértékig a sugárzás érje. E célból a kilépő 11 nyílások kialakíthatók például hosszúkás áttörésként és elrendezhetők a 2. ábra szerinti halszálkaszerű alakzatban. Más kiviteleknél különböző polarizációs irányok is adhatók, például all nyílások T vagy L alakzatban való elrendezésével.
Az egyszerűbb megértés kedvéért a fentiekben előfeltételeztük, hogy a mikrohullámú energiát 6 csővezetékbe csupán a 6 csővezeték egyik végén vezetjük be, ebbe beleértjük természetesen azt is, hogy minden egyes 6 csővezetéket mikrohullámú generátorral látunk el (például egy vagy több 8 magnetron, vagy hasonlók) alkalmazásával. Ez azonban nem tartozik a jelen találmány lényegéhez. Továbbá, megjegyezzük, hogy minden 6 csővezeték két vagy több mikrohullámú generátorról is táplálható, vagy egyetlen generátor több szomszédos 6 csővezetéket is táplálhat. Továbbá, a mikrohullámú energia a 6 csővezeték mindkét végén bevezethető. Ilyenkor a villamos kapcsolással gondoskodhatunk arról, hogy az álló hullámok között legyen bizonyos fáziseltolás. Ezáltal a mikrohullámú mező a lehető leghomogénebb lesz.
Példaként megemlítjük, hogyha egy vagy két hullámvezetőt 90°-kal viszonylagosan elfordítva rendezünk el, akkor két különböző rezonanciamező kombinációt hozhatunk létre. Ezen túlmenően, időkülönbség is létrehozható a hullámmező gerjesztések között, pél4
HU 209 206 Β dául háromfázisú rendszer alkalmazásával, amely modulált félhullámos egyenirányítást ad. Ilyen esetben minden egyes generátor csak akkor van gerjesztve, ha a másik kettő passzív.

Claims (2)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Berendezés fafurnérlapok és hasonló termékek szárítására, amelynek terméktovábbító szerkezettel felszerelt szárítószerkezete, főleg görgős szárítója van,ez forró levegős szárítóegységből, valamint a szárítandó termék haladási pályája mentén elrendezett, mikrohullámú energiát keresztirányú csővezetéken keresztül sugárzó, utószárító-egységből áll, azzal jellemezve, hogy a mikrohullámú energiát kibocsátó utószárítóegység, főleg magnetron (8) a berendezés leadó végén van elrendezve és a csővezetékben (6) multirezonáns mikrohullámú mezőket létrehozó kialakítású, továbbá a szárítandó termék, főleg fafurnérlap (4) haladási pályája a csővezetéken (6) kívül, de annak kilépő nyílásai (11) közelében van elrendezve, továbbá a csővezeték
    5 (6) kilépő nyílásai (11) a rajtuk keresztül kilépő mikrohullámú energia közeli mezője az utószárítandó termék teljes felületét érően, de annak csupán az elégtelenül száradt szakaszokkal kapcsolatban lévő nyílásokon (11) keresztüli kicsatolását biztosító módon vannak
    10 méretezve és elrendezve.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a kilépő nyílások (11) maximális mérete legfeljebb a szabad mikrohullámhossz felének megfelelő értékű.
    15 3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a kilépő nyílások (11) hosszúkás áttörésként vannak kialakítva és halszálkaszerűen, illetve T vagy L alakzatban vannak elrendezve.
HU894443A 1988-07-15 1989-07-13 Method and apparatus for drying wood-veneer plates and similars HU209206B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SE8802655A SE460499B (sv) 1988-07-15 1988-07-15 Saett och anordning foer torkning av faner och liknande produkter

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HU894443D0 HU894443D0 (en) 1992-02-28
HUT58898A HUT58898A (en) 1992-03-30
HU209206B true HU209206B (en) 1994-03-28

Family

ID=20372924

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU894443A HU209206B (en) 1988-07-15 1989-07-13 Method and apparatus for drying wood-veneer plates and similars

Country Status (11)

Country Link
US (1) US5107602A (hu)
EP (1) EP0424458B1 (hu)
JP (1) JPH03506068A (hu)
AU (1) AU621925B2 (hu)
BR (1) BR8907553A (hu)
DK (1) DK7591A (hu)
FI (1) FI910180A0 (hu)
HU (1) HU209206B (hu)
NO (1) NO173895C (hu)
SE (1) SE460499B (hu)
WO (1) WO1990000713A1 (hu)

Families Citing this family (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE69113813T2 (de) * 1990-12-17 1996-04-18 Per Erik Gustafsson Anordnung zur energieerzeugung und verfahren zum gebrauch derselben.
US5341580A (en) * 1993-01-22 1994-08-30 Teal William B Method for drying wood strands
US5423260A (en) * 1993-09-22 1995-06-13 Rockwell International Corporation Device for heating a printed web for a printing press
JP3077879B2 (ja) * 1994-02-15 2000-08-21 インターナショナル・ビジネス・マシーンズ・コーポレ−ション ウェブ・タイプの定量された処理材料にマイクロ波エネルギーを印加するための装置及び方法
AU3626695A (en) * 1994-09-01 1996-03-22 William Benny Teal Method for drying raw material for the manufacture of particleboard
US6299510B1 (en) * 1998-04-28 2001-10-09 Flow International Corporation Abrasive removal system for use with high-pressure fluid-jet cutting device
US6328638B1 (en) 1998-04-28 2001-12-11 Flow International Corporation Apparatus and methods for recovering abrasive from an abrasive-laden fluid
US6163981A (en) * 1998-11-25 2000-12-26 Nilsson; Bengt Method and apparatus for drying wood particles
US6259077B1 (en) 1999-07-12 2001-07-10 Industrial Microwave Systems, Inc. Method and apparatus for electromagnetic exposure of planar or other materials
US6246037B1 (en) 1999-08-11 2001-06-12 Industrial Microwave Systems, Inc. Method and apparatus for electromagnetic exposure of planar or other materials
DE102004056795B4 (de) * 2004-11-24 2006-10-12 Lindauer Dornier Gmbh Mikrowellen-Durchlauftrockner in Mehretagenbauweise für plattenförmige Produkte, insbesondere Faserplatten
CN101583837B (zh) * 2005-09-22 2012-02-15 伊斯曼化学公司 具有开缝阵列波导的微波反应器
WO2007038196A2 (en) * 2005-09-22 2007-04-05 Eastman Chemical Company Microwave reactor having a slotted array waveguide coupled to a waveguide bend
US20120160835A1 (en) 2010-12-23 2012-06-28 Eastman Chemical Company Wood heater with enhanced microwave barrier system
US9603203B2 (en) 2013-11-26 2017-03-21 Industrial Microwave Systems, L.L.C. Tubular waveguide applicator
US9642194B2 (en) 2014-08-07 2017-05-02 Industrial Microwave Systems, L.L.C. Tubular choked waveguide applicator

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1242850B (de) * 1963-04-03 1967-06-22 Menschner Textil Johannes Geliervorrichtung fuer duenne, thermoplastische Kunststoffschichten auf Bahnen
US3460265A (en) * 1967-02-14 1969-08-12 Horace L Smith Jr Methods of drying
US3474544A (en) * 1967-07-07 1969-10-28 Coe Mfg Co The Veneer dryer with plural treating zones
US3491457A (en) * 1967-10-10 1970-01-27 Bechtel Int Corp Microwave drying method and apparatus
US3507050A (en) * 1967-11-14 1970-04-21 Cryodry Corp Method and apparatus for drying sheet materials
US3622733A (en) * 1970-01-28 1971-11-23 Cryodry Corp Method and apparatus for drying sheet materials
US3721013A (en) * 1971-06-04 1973-03-20 Canadian Patents Dev Method of drying wood
US4234775A (en) * 1978-08-17 1980-11-18 Technical Developments, Inc. Microwave drying for continuously moving webs
US4511778A (en) * 1980-12-11 1985-04-16 Canon Kabushiki Kaisha Image fixing device utilizing a high frequency wave
JPS60232473A (ja) * 1984-04-27 1985-11-19 橋本電機工業株式会社 熱風乾燥機に於ける送風区分方法及び装置

Also Published As

Publication number Publication date
SE460499B (sv) 1989-10-16
EP0424458B1 (en) 1992-09-09
EP0424458A1 (en) 1991-05-02
NO910113D0 (no) 1991-01-10
NO173895C (no) 1994-02-16
BR8907553A (pt) 1991-06-18
AU3981289A (en) 1990-02-05
SE8802655D0 (sv) 1988-07-15
HU894443D0 (en) 1992-02-28
DK7591D0 (da) 1991-01-15
US5107602A (en) 1992-04-28
DK7591A (da) 1991-01-15
NO910113L (no) 1991-01-10
WO1990000713A1 (en) 1990-01-25
NO173895B (no) 1993-11-08
AU621925B2 (en) 1992-03-26
HUT58898A (en) 1992-03-30
JPH03506068A (ja) 1991-12-26
FI910180A0 (fi) 1991-01-14

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU209206B (en) Method and apparatus for drying wood-veneer plates and similars
US3491457A (en) Microwave drying method and apparatus
FI122204B (fi) Laite tasomaisten tuotteiden mikroaaltolämmitystä varten
US8173943B2 (en) Apparatus for microwave heating of a planar product including a multi-segment waveguide element
US3672066A (en) Microwave drying apparatus
CA2675085C (en) Ridged serpentine waveguide applicator
KR100915411B1 (ko) 열풍-마이크로웨이브 복합 건조장치
US3775860A (en) Method for drying materials with microwave energy
CA1161246A (en) Method for drying wooden products
US5064979A (en) Microwave air float bar for drying a traveling web
GB2071833A (en) Vacuum drying apparatus
CN107932685B (zh) 用于制造纤维板或刨花板的设备和方法
RU2319088C1 (ru) Способ сушки древесины и установка для его осуществления
CA3092866A1 (en) Systems and methods for drying wood products
JP5283082B2 (ja) 木材乾燥装置
RU2133933C1 (ru) Вакуумно-электромагнитная сушилка древесины
RU2111631C1 (ru) Универсальная сверхвысокочастотная сушильная установка (варианты)
RU2032873C1 (ru) Способ сушки однослойной фанеры и подобных изделий и устройство для его осуществления
CA1248348A (en) Microwave vacuum dryer apparatus and method for microwave vacuum drying
Resch Drying of incense cedar pencil slats by microwave power
CA1038458A (en) Microwave paint dryer
RU2794529C1 (ru) Способ сверхвысокочастотной тепловой и нетепловой обработки сырья
RU2251060C1 (ru) Шахтная зерновая сушилка
RU2133934C1 (ru) Способ сушки материалов
RU2157490C1 (ru) Установка для сушки древесины

Legal Events

Date Code Title Description
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee