HU202447B - Improved lifting-hook container of elastic material - Google Patents

Improved lifting-hook container of elastic material Download PDF

Info

Publication number
HU202447B
HU202447B HU884451A HU445188A HU202447B HU 202447 B HU202447 B HU 202447B HU 884451 A HU884451 A HU 884451A HU 445188 A HU445188 A HU 445188A HU 202447 B HU202447 B HU 202447B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
projections
seam
container
priority
elastic material
Prior art date
Application number
HU884451A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT51987A (en
Inventor
Eirik Myklebust
Bjarne Omdal
Anders Juel
Olaf Strand
Erik Jonsgard
Original Assignee
Norsk Hydro As
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from NO87873663A external-priority patent/NO873663L/no
Application filed by Norsk Hydro As filed Critical Norsk Hydro As
Publication of HUT51987A publication Critical patent/HUT51987A/hu
Publication of HU202447B publication Critical patent/HU202447B/hu

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65DCONTAINERS FOR STORAGE OR TRANSPORT OF ARTICLES OR MATERIALS, e.g. BAGS, BARRELS, BOTTLES, BOXES, CANS, CARTONS, CRATES, DRUMS, JARS, TANKS, HOPPERS, FORWARDING CONTAINERS; ACCESSORIES, CLOSURES, OR FITTINGS THEREFOR; PACKAGING ELEMENTS; PACKAGES
    • B65D31/00Bags or like containers made of paper and having structural provision for thickness of contents
    • B65D31/16Bags or like containers made of paper and having structural provision for thickness of contents of special shape
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65DCONTAINERS FOR STORAGE OR TRANSPORT OF ARTICLES OR MATERIALS, e.g. BAGS, BARRELS, BOTTLES, BOXES, CANS, CARTONS, CRATES, DRUMS, JARS, TANKS, HOPPERS, FORWARDING CONTAINERS; ACCESSORIES, CLOSURES, OR FITTINGS THEREFOR; PACKAGING ELEMENTS; PACKAGES
    • B65D88/00Large containers
    • B65D88/16Large containers flexible
    • B65D88/1612Flexible intermediate bulk containers [FIBC]
    • B65D88/1675Lifting fittings
    • B65D88/1681Flexible, e.g. loops, or reinforcements therefor

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Bag Frames (AREA)
  • Making Paper Articles (AREA)
  • Packages (AREA)

Description

A találmány tárgya rugalmas anyagú tartály elsősorban ömlesztett közbülső termékekhez, és fala rugalmas anyagból, különösen szövetből van, és emelőhurokkal van ellátva. Az ilyen tartályok oldalfalat, fenékszerkezetet és legalább egy emelőhurkot tartalmaznak, amely emelőhurok az oldalfal szerkezetével egy darabból, annak nyúlványaként van kialakítva.
Az ilyen fajtájú tartályokat általában legalább egy darab szövéssel előállítót szövetből, különösen szövött polipropilénből vagy más alkalmas szintetikus anyagból készítik, és feladatuk 500 kg vagy ennél nagyobb tömeg szállítása igen nagy biztonsággal. Az ilyen tartályokat szemcsés por vagy paszta alakú ömlesztett anyagok tárolásához és szállításához használják. Az emelóhurkok kiképzésére alkalmazott szövetnyúlványok az oldalfalakkal egy darabból való folytonos meghosszabbításként vannak kialakítva, de nyilvánvaló, hogy ezek a nyúlványok az oldalfalakhoz varrattal hozzáerösltett különálló szövetdarabokból is kialakíthatók.
A tartályokkal történő munkavégzés során mind az emelőhurkoknak, mind a fenékszerkezetnek el kell viselnie a statikus és dinamikus terhelésből eredő feszültségeket. A falszerkezetnek azonban csak a tartályok egymásra helyezéséből származó statikus terhelést kell elviselnie. A tartálynak az emelőhurok képezi azt az elemét, amelynek a kezelés során a legnagyobb terhelést kell elviselnie. Ennélfogva egy versenyképes tartálynak a legfontosabb jellemzői a megfelelő erősségű emelóhurkok.
Mostanáig az emelőhurkokat az egy darabból készített nyúlványoknak varrással való összeerósltésével képezték ki, amely egy igen gyors és olcsó megoldás. Különböző típusú varratok vizsgálata bebizonyította, hogy lehetetlen az emelőhurkok összeerősltési helyeinek lényeges mértékben való erőssebbé tétele a ezövet szilárdságának megnövelése nélkül, ée ezért ezen megoldáshoz nehezebb és költségesebb szövetekre van szükség. A varráei technológia javítása egyre erősebb varratokat eredményezett, ennek ellenére azonban a varratokat is tartalmazó emelőhurkok mégis gyengébbek mint a fal szerkezetéhez integrálisán kapcsolódó folyamatos nyúlványokból kialakított emelőhurkok, vagyis amelyek nem tartalmaznak varratot magában a hurokban. Bármennyire is erősnek tűnnek a jelenleg ismert emelőhurkok, mégis a tartályok gyenge részét képezik, és ennek megfelelően továbbfejlesztésre szorulnak.
A gyakorlatban kiválóan beváltak az US 4 136 723 számú szabadalmi iratban ismertetett tartályok, amelyeknek folyamatos emelőhurka, továbbá a falban és a fenékszerkezetben kialakított varratai vannak. Egy másik változat szerint az oldalfallal egy darabból való nyúlványokat varratokkal erősítik össze emelóhurokká. Ezek a hurkok azonban nem olyan erősek, mint az előbb említettek, mivél varratot tartalmaznak.
Olyan esetben, mikor az oldalfalak nyúlványait varrattal erősitik össze eraelőhurokká, a varratokat valamivel a nyúlványok vége alatt kell elhelyezni, például ettől 10 cm távolságra. Ezután a varrat fölötti két szövetrészt visszahajtják a varrat egyik oldalára, és a hurkot összefogják annak érdekében, hogy egy emelési tartományt alkosson. A nyúlványok ily módon történő összeerősitése azt vonja magával, hogy a varrat egyik oldalán egy réteg szövet van, míg a varrat másik oldalán három. Következésképpen a tartály kezelése közben a varrat közvetlenül van kitéve a terhelésnek, és az emelőhurok hajlamossá válik az emelőeszközön történő elcsúszásra, annak következtében, hogy a varrat körül a szövet 1:3 arányban oszlik el. Egy további következmény abban áll, hogy amikor a hurkot az emelési tartomány kialakítása érdekében összegyűjtik, akkor ezen tartomány vastagsága egyenlőtlen lesz.
A találmánnyal célunk, olyan tartály kialakítása, amelynek javított emelőhurkai vannak, amely hurkok az oldalfal szerkezetének nyúlványaiból összeerősitéusel vannak kialakítva. A megoldandó feladat abban van, hogy az öeszeerósités terhelése lényegében véve egyenlő legyen az összeerősltés minden pontján, és maga az ósszeerősités a lehető legnagyobb mértékben mentesüljön a terheléstől.
A találmánnyal megoldandó további cél abban van, hogy javított emelőhurkokkal ellátott tartályok alkalmazhatók legyenek a jelenleg használatos tartályok hagyományos töltő ás kezelő berendezéseihez.
A javított emelőhurkoknak a jelenlegi gyártási eljárás bonyolulttá tétele nélkül kell kialakíthatók nak lenniük, és a tartályok gyártásához nem alkalmazható költséges célberendezés.
A kitűzött cél elérése érdekében meg kellett találni az emelőhurkok teherviselő képességének növelésére alkalmas megoldást. Mivel a varrat teherbíró képességének további növelési lehetpsége kimerült, ezért arra kellett lehetőséget találni, hogyan lehet a terhelést az összeerősitésröl elvezetni és a varratokat hogyan lehet mentesíteni a terhelés alól.
A bejelentő 84 102 195,9 európai szabadalmi bejelentéséből ismert megoldás szerint gyártott tartálynak tartósan előreformált emelőfülei vannak, amely emelőfülek az emelőhuroknak az emelési tartománynál való öszszehajtása vagy összepréselése révén vannak kialakítva. Ezt a tartományt flexibilis anyagból kialakított hüvely boríthatja.
Rendes körülmények között ezt a hüvelyt oly módon helyezték az emelőhurok köré, hogy az oldalfal szerkezet nyúlványainak végeit az összeerósítő varrat fölött egyik ol3
HU 202447 A dalra hajtották, mielőtt a hüvelyt a varrat köré helyezték.
Azonban az ily módon előállított emelőiül jellemzően féloldalas volt, mivel az emelési tartomány egyik felében három réteg szövet 5 volt összegyűjtve szemben a másik oldalon összegyűjtött egy réteggel.
Az emelőiül javítása és ezáltal az emelőhurok továbbfejlesztése érdekéberf a nyúlványoknak az összeerősitő varratt fölötti sző- 10 vetrészeit (hajtókákat) kétfelé osztottuk, majd ezen feleket tekintve a hajtókákat az összeerősitő varrat mindként oldalára hajtottuk az emelőhurok összehajtogatása előtt. Ezen módosításnak az volt a meglepő eredmé- 15 nye, hogy a teherbíró képesség kismértékben, de határozottan megnövekedett.
Ennek egyetlen ésszerű magyarázataként az tűnt, hogy a terhelés egyenletesebben oszlott el a varrat teljes hossza mentén. 20 Ezenkívül a szövet egymást átlapoló részei közötti súrlódásnak a terhelés egy bizonyos hányadát átadta az emelóhurok egyik részéről egy másik részére. Ez is hozzájárul a varratra ható terhelés csökkentéséhez. 25
A súrlódó erők további növelése érdekében a nyúlványoknak a varratok fölötti szővetrészeit több helyen bevágtuk és ezáltal több hajtókát képeztünk, amelyeket párossával és felváltva két oldalra széthajtot- 30 tűk, mielőtt az emelőhurkokat összehajtottuk az emelési tartományban. A súrlódást növelő hatóanyag, mint például valamilyen olvadék vagy ragasztóanyag stb. használata, pontosabban a hajtókák visszahajtott szövete és a 35 varrat alatti szövet közé való felvitele tovább növelte az emelőhurok teherbíró képességét.
A továbbiakban kifejezetten arra törekedtünk, hogy a súrlódó erők felhasználása- 40 val csökkentsük a varrat terhelését. Úgy találtuk, hogy a hajtókák másféle módon való elrendezése útján nagyobb tartomány nyerhető, amelyen a súrlódó erők kifejthetik hatásukat. Ezen másik kiviteli változat érteimé- 45 ben a hajtókákat úgy rendeztük el, hogy felváltva fedjék le a nyúlványok felvágatlan részeit egy hajtási vonal fölött és alatt. Ezután a hajtókák ragasztóanyag, valamilyen olvadék és/vagy varratok segítségével hoz- 50 záerősithetők a nyúlványok felvágatlan részeihez.
Mindazonáltal a több hajtóka kialakítása bonyolultabbá teheti a gyártási műveletet és úgy találtuk, hogy az egymást fedő rétegek 55 közötti súrlódási erők a varrat kialakításának némi módosításával is kihasználhatók. Ezen újszerű varratelrendezés megvalósítása során elmarad a nyúlványoknak kettő vagy több hajtókára való felosztása és a két ol- 60 dalfal nyúlvány mindegyikén csupán egyetlenegy hajtóka van kialakítva. Ebben az esetben is mindkét hajtóka a szemközti nyúlvánnyal szomszédosán támaszkodik és az egymást átfedő hajtóka és nyúlvány közötti 65 súrlódási erők tehermentesítik magát a varratot és ennek megfelelően erőssebbé teszik az öBszeerósítést.
Az újfajta összeerósités, vagyis az emelőhurok szövetrétegei közötti súrlódási erők felhasználásának egyik előnye abban áll, hogy a fent hivatkozott EP szabadalom szerinti hüvely szorosabban ráerősithető az emelési tartományra. Ennek megfelelően a szövetrétegek tartományai közötti súrlódási erők megnövekednek, és erősebbé teszik az emelőhurkot.
Mindazonáltal a nyúlvány ée a hajtókar közötti súrlódási erők tovább növelhetők, ha mindegyik oldalra súrlódó anyagot vagy lazán illeszkedő szalagot alkalmazunk, annak érdekében, hogy megrióvekedjen a szövetrétegek közötti súrlódás, amely csökkenti az öeszeerősitő varratra jutó terhelést.
A kitűzött cél elérésére a fenti gondolatok jegyében a találmány szerint olyan rugalmas anyagú tartályt alakítottunk ki, ömlesztett anyagok számára, amely oldalfal szerkezetet és fenékszerkezetet tartalmaz, ahol az oldalfal szerkezet saját anyagából nyúlványok vannak kialakítva, és a nyúlványok legalább egy emelóhurokká vannak öszszeerösítve. A találmány értelmében az oldalfal nyúlványainak felső részén legalább egy hajtóka van kialakítva., amely a nyúlvány fölött vagy alatt helyezkedik el egy varrat vagy hajtási vonal mindkét oldalán, és ezek a hajtókák képezik az emlőhurok összeerősitési helyét, amely az egymást fedő rétegek közötti súrlódó tartományt foglal magában, és a rétegek közötti súrlódást súrlódó anyag és/vagy mechanikus eszközök biztosítják.
A találmányt a továbbiakban a mellékelt rajzon bemutatott példakénti kiviteli alakok kapcsán ismertetjük részletesebben. A rajzon:
az 1. ábra a 2. ábra a 3 ábra a 4. ábra az 5. ábra a 6. ábra a 7. ábra méretre vágott cső alakú szövetdarab látszati képe, amelyen hasítással több hajtóka van kialakítva, az 1. ábra szerinti cső alakú szövetből kialakított tartály felső részének látszati képe, az oldalfal szerkezet nyúlványainak szabad végeinek vágással kialakított hajtókái, egy hajtésvonal oldalai mentén egymáshoz kapcsolódó hajtókákat bemutató részletrajz, a 3. ábrán bemutatott és egymáshoz csatlakozó hajtókák egy másik elrendezési változata, készre munkált és hüvellyel ellátott emelóhurok nézeti képe, egy cső alakú munkadarab két hajtókával kialakított változata,
HU 202447 A a 8. ábra a 7. ábra szerinti hajtókák hajtási és varrási vázlatai a 9. ábra a 8. ábra ezerint elrendezett hajtókák oldalfal nyúlványokhoz való hozzáerősítése.
Az 1. ábra cső alakú szövedékből kialakított munkadarabot mutat, amelynek 1 oldalfal szerkezete van, amelyhez ugyanezen anyagból kiszabott 2 és 3 nyúlványok csatlakoznak. A 2 és 3 nyúlványok végei fel vannak hasítva és ez a felhasitott rész valamint 5 hajtókákat képez. A 2. ábra szerint a 2 és 3 nyúlványok 6 varrattal vannak egymáshoz erősítve. A 4a és 5a, a 4b ée 5b, a 4c és 5c, valamint a 4d és 5d hajtókák ezután párosán és felváltva a 6 varrat oldalaira vannak ráhajtva, amint ezt a 2. ábra mutatja.
Az 1 oldalfal szerkezet két 2 és 3 nyúlványa 7 emelőhurkot képez, amelyen megfelelő emelőeszköz számára 8 nyílások vannak ezabadon hagyva. A 7 emelőhurok az emelési tartománynál összehajtható és összepréselhető, és az egész összeerösltési rész összenyomott állapotban való tartása érdekében legalább egy 9 szalag csavarható szorosan a 7 emelőhurokra. Az ily módon kialakított elrendezést a 6. ábra mutatja. Egy előnyös elrendezési alaknál a 9 szalag vagy más szerkezeti elem védőhüvelyt alkot, amelynek 10 szélessége lefedi a teljes összeerösltési tartományt, beleértve a 4 és 5 hajtókákat.
Az 1 oldalfal szerkezet anyagából kialakított 2 és 3 nyúlványok 3. ábrán bemutatott 4a-4d, valamint 5a-5d hajtókái felváltva elrendezhetek egy 6 hajtási vonal egy-egy oldalán, és az egymással szemben fekvő hajtókák oly módon kapcsolhatók például egymáshoz, hogy a 4a hajtóka az 5a hajtókára, az 5b hajtóka a 4b hajtókára, a 4c hajtóka az 5c hajtókára, és az 5d hajtóka a 4d hajtókára helyezhető a 2, 3 nyúlványok összeerősitése előtt. A 2 nyúlvány a 11 és 13 vonalak között van felhasitva és ezek a vonalak határozzák meg a 4 hajtókák külső és belső végeit. Hasonló módon a 3 nyúlvány a 12 és 14 vonalak között van felhasitva.
A 4. ábra azt mutatja, hogyan van öszszeerósitve az emelóhurok a 4 és 5 hajtókák részleges egymásra hajtása útján. Ebben az esetben az egyesítés a 13 és 14 vonalak közötti A eúrlódási tartományt foglalja magában, és kizárólag az egymásra borított 4 és 5 hajtókákat tartalmazza.
Az 5. ábra szerinti emelőhurkok ósszeerősitése a 4 és 5 hajtókák teljes egymásra hajtása útján van kialakítva. Ebben az esetben a 4 és 5 hajtókák átfedik a 2 és 3 nyúlványok felhasítatlan részeit íb. Az egymásra helyezett szövetanyag közé ragasztóanyag vagy valamilyen olvadék helyezhető a 13 és 14 vonalak által határolt A súrlódási tartományban. Ebben az esetben a 11 és 12 vonalak képezik az emelőhurok összeerösltési helyének középvonalát. A 7. ábra cső alakú szövetből kialakított nyersdarabot mutat, amelyik egyik végén az 1 oldalfal szerkezetből 2 és 3 nyúlványok vannak kiszabva. A 2 és 3 nyúlványok 2B és 31) hajtókákat, valamint a saját anyagból kialakított 2A és 3A nyúlványokat foglalják magukba, amelyek a 6 vonalig terjednek. Ez a 6 vonal jelöli a hajtás vagy a varrat vonalát, amely a tartály felső részét zárja le.
A 8. ábra mutatja, hogyan történik a 2a, 3b hajtókák és a 2a, 3a nyúlványok egymásra hajtása, ée a 6 varrattal való összeerősitése.
A 9. ábra mutatja az emelőhuroknak a teljesen készre alakított összeerősitését. A 3t hajtóka át van hajtva a 6 varrat fölött, és hozzá van erősítve egy súrlódó anyaggal vagy mechanikai eszközökkel a 2a nyúlványhoz, mig a 2b hajtóka hasonló módon van hozzáerósitve a 3a nyúlványhoz és az ily módón kialakított két súrlódási tartomány fogja tehermentesíteni a tartály emelés közben a 6 varratot.
1. példa
Ez a példa a 7-9. ábrákon bemutatott tartályra vonatkozik. A találmány szerinti tartályokat - amelyeknek hajtókái és az oldalfalainak nyúlványai között súrlódási tartománya van kialakítva - összehasonlító vizsgálatok utján olyan tartályokkal hasonlítottuk össze, amelyeken nincs ilyen súrlódási tartomány, és az emelóhurkok összeerósitése hagyományos úton történt. A vizsgált tartályokat saját vizsgáló állomásunkon készítettük azonosan szövött polipropilén (PP) szövetből és a fő méretek azonosak voltak, nevezetesen 180x230 cm.
A tartályokat először körülbelül 800 kg tömegű szabadon pergő műanyag termékkel töltöttük meg, majd egy olyan vizsgálóberendezésbe helyeztük, amelynek ,A‘ alakú kerete 100 kN terhelést bír ki.
A tartály belsejében 85 cm átmérőjű lapos nyomótárceát helyeztünk, amely a tartalom felületének 54%-át fedte le és a tartalom fölé helyeztük. így a vizsgálat során nem volt kapcsolat a nyomólap pereme és a tartály szövetanyaga között. A nyomólapot alulról rögzítettük a tartály fenékrészén és a vizsgálandó anyagon áthaladó rúddal. Ezután a függesztőkeretre hidraulikus munkahenger segítségével felfelé irányuló erőt gyakoroltunk. Az erő nagyságát elektronikus terhelésmérő cellával érzékeltük, felerősítettük és regisztráltuk.
A tartályokat először egy tíz ciklust tartalmazó, mérési sorozat során 3000 kg próbaterheléssel terheltük, mielőtt a legutolsó ciklusban meghatároztuk a szakadáshoz tartozó erőt. A mért szakadási terheléseket az 1. táblázatban tüntettük fel.
HU 202447 A
1. táblázat
Mérés sor- száma Tartály száma Tartály- szerkezet Szakadás helye Szakadási terhelés Átlagos szakadási terhelés Viszonylagos szakadási terhelés
1220 1 Felső varrat súrlódási tartomány nélkül Felső varrat 42,5 46,3 100%
1221 2 Felső varrat súrlódási tartomány Felső varrat 50,1
1222 3 Felső varrat mechanikusan kialakított súrlódással, 2 húrral, amelyik összenyomja a hajtókákat és a nyúlványokat Felső varrat 62,0 60,5 130%
1224 4 Felső varrat ragasztásos súrlódással, amely összetartja a hajtókákat és a nyúlványokat Felső varrat 59,0
Az eredmények egyértelműen mutatják, hogy a hajtókák és a nyúlványok között ki- 30 alakított aktív súrlódási tartomány - amely az oldalfal szerkezet nyúlványainak anyagát erősíti össze emelőhurok vagy emelőhurkok kialakításához - lényeges mértékű növekedés mutatkozik a terhelhetőségben (körülbelül 35 30%) mivel a súrlódási tartomány csökkenti a varrat terhelését.
A nyúlványok kiszabása és szabad végeinek összeerósitése egyszerű eljárássál megvalósítható, amelynek során egymáshoz 40 csatlakoztathatók és egy hajtási vonal vagy varrat egy-egy oldalára visszahajthatók és ez azt eredményezi, hogy kiegyenlítődik az összeerősítésre, illetve varratra jutó terhelés a megtöltött tartály emelése közben. Így a 45 találmány azt eredményezi, hogy a tartályok emelőhurkának a terhelhetősége javul..
Bizonyos esetekben különböző hosszúságú emélőhurkok alakítandók ki a két oldalsó szél mentén annak érdekében, hogy kiegyen- 50 lítődjék a szélesség mentén az emelőhurkok magassága. Ez egyszerűen elérhető a NO 87 17 05 szabadalmi iratból ismert módszer útján, amely megfelelően kiegyenlített hosszúságú emelőhurkokat eredményez a 2 és 55 3 nyúlványokból kialakítva. A 2 és 3 nyúlványok először az 5. ábrának megfelelően rendezendők el, majd egymáshoz képest elmozditandók oly módon, hogy középvonalaik egymással szöget zárjanak be összeerósités előtt.
A fent leírt és az ábrákon bemutatott tartályok csak egyetlen emelöhurokkal vannak ellátva, de természetszerűleg a találmány értelmében tetszőleges számú emelőhurok alakítható ki a tartályokon az oldalfal szerkezetének nyúlványaiból, amelyeket a találmány értelmében kell összeerősíteni. Nyilvánvaló továbbá az is, hogy a találmány értelmében kettőnél nagyobb tetszőleges számú hajtókapár alakítható ki.
A találmány szerinti megoldás révén a rugalmas anyagú tartályok terhelhetősége előnyösen megnövekedett, akár egy, akár több emelőhurok alkalmazásával, amennyiben az emelőhurkok a fent ismertetett módon vannak kialakítva.
A találmány szerint kialakított emelőhurkokkal ellátott rugalmas anyagú tartályok a gyakorlatban minden probléma nélkül alkalmazhatók. A jelenleg alkalmazott töltő és kezelő szerkezetek továbbra is alkalmazhatók, mivel a módosított emelőhurok teljes egészében kompatibilis a korábbi megoldással.

Claims (9)

SZABADALMI IGÉNYPONTOK
1. Rugalmas anyagú tartály, amelynek falszerkezete szövetből van kialakítva, és fenékszerkezettel van ellátva, amelynek emelőhurka az oldalfal szerkezet anyagából kialakított nyúlványok ősszeerősitésével van kialakítva, azzal jellemezve, hogy az oldalfal szerkezet (1) nyúlványainak (2, 3) felső végén legalább egy hajtóka (4, 5) van kialakítva, amelyek a nyúlványok (2, 3) fölött vagy alatt vannak elrendezve egy hajtásvonal vagy varrat (6) mindkét oldalán, az egymás-r rahajtott rétegek között súrlódási tartomány (A) van, és a rétegek közötti súrlódási tartomány (A) súrlódást növelő hatóanyaggal és/vagy mechanikus eszközökkel van kialakítva.
(Elsőbbsége: 1987.08.31.)
2. Az 1. igénypont szeriti rugalmas anyagú tartály, azzal jellemezve, hogy két-két egymással szemben fekvő hajtóka (4, 5) felváltva van elrendezve a varrat (6) egy-egy oldalán és a nyúlványok (2, 3) felhasítatlan felső részeihez van erősítve. (Elsőbbsége: 1987.08.31.)
3. Az 1. igénypont szerinti rugalmas anyagú tartály azzal jellemezve, hogy az egymáshoz kapcsolt hajtókák (4, 5) felváltva vannak részben vagy egészben egymásra helyezve a hajtási vonal vagy varrat (6) egy-egy oldalán és adott esetben a hajtókák (4, 5) legalább részben a nyúlványok (2, 3) felhasjtatlan részéhez kapcsolódnak.
(Elsőbbsége: 1987.08.31.)
4. Az 1. igénypont szerinti rugalmas anyagú tartály, azzal jellemezve, hogy a hajtókák (4, 5) felváltva vannak elrendezve, az egyik nyúlvány (2) felhasitatlan részének
5 (3a), míg a másik hajtóka (3b) a másik nyúlványhoz (2a) van erősítve.
(Elsőbbsége: 1988.07.22.)
5 kapcsolat a két súrlódási tartomány (A) közötti cikkcakk varrattal vagy a varrattól (6) meghatározott távköznyire elrendezett szabott szalaggal van megerősítve.
(Elsőbbsége: 1987.08.31.)
0
5 (Elsőbbsége: 1988.07.22.)
5. Az 1. igénypont, szerinti rugalmas
0 anyagú tartály, azzal jellemezve, hogy a nyúlványok (2, 3) külső vége a nyúlványokat (3a, 2a) átfedő hajtókaként (2b, 3b) van kialakítva és a varrat (6) négy egymásra hajtott réteget erősít össze.
5 felső oldalén, valamint a másik nyúlvány (3) felhasitatlan részének alsó oldalán és a nyúlványokhoz (2, 3) vannak erősítve.
(Elsőbbsége: 1987.08.31.)
6. Az 1. igénypont szerinti rugalmas anyagú tartály, azzal jellemezve, hogy az egymást fedő rétegek közötti súrlódási tartomány (A) ragasztóval vagy olvadékkal van
0 kialakítva.
(Elsőbbsége: 1987.08.31.)
7. Az 1. igénypont szerinti rugalmas anyagú tartály, azzal jellemezve, hogy az egymásra hajtott rétegek közötti súrlódó
8. Az 1. igénypont szerinti rugalmas anyagú tartály, azzal jellemezve, hogy a varrat (6) két rétegen (2b, 2a, 3b, 3a) megy ót és a hajtóka (2b) át van hajtva a varraton (6) és hozzá van erősítve a nyúlványhoz
9. Az 1. igénypont szerinti rugalmas anyagú tartály, azzal jellemezve, hogy az 3 emelöhurok (7) adott esetben szalagból kialakított hüvellyel (9) van ellátva, amely előírt szélességben (10) borítja az emelőhurkot (7). (Elsőbbsége: 1987.08.31.)
HU884451A 1987-08-31 1988-08-25 Improved lifting-hook container of elastic material HU202447B (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
NO87873663A NO873663L (no) 1987-08-31 1987-08-31 Storsekk med loeftestropper dannet ved sammenfoeyning av oppsplittede integrale forlengelser av storsekkens sidevegger
NO88883257A NO883257L (no) 1987-08-31 1988-07-22 Storsekk med forbedret loeftestropp.

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT51987A HUT51987A (en) 1990-06-28
HU202447B true HU202447B (en) 1991-03-28

Family

ID=26648042

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU884451A HU202447B (en) 1987-08-31 1988-08-25 Improved lifting-hook container of elastic material

Country Status (16)

Country Link
US (1) US4925317A (hu)
EP (1) EP0306253A1 (hu)
JP (1) JPH0232993A (hu)
KR (1) KR890003600A (hu)
CN (1) CN1031682A (hu)
AU (1) AU617352B2 (hu)
BR (1) BR8804412A (hu)
DK (1) DK482288A (hu)
FI (1) FI883998A (hu)
HU (1) HU202447B (hu)
MY (1) MY103150A (hu)
NO (1) NO883257L (hu)
NZ (1) NZ225873A (hu)
PH (1) PH25735A (hu)
PT (1) PT88376A (hu)
YU (1) YU165388A (hu)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NO166358C (no) * 1989-02-28 1991-07-10 Norsk Hydro As Storsekk med forbedret bunn og topp.
FR2646834B1 (fr) * 1989-05-12 1991-08-23 Saint Freres Snc Conteneurs flexibles a un seul point de levee et leur procede de fabrication
FR2691510B1 (fr) * 1992-05-21 1995-08-25 Leer Maxemball Van Moyens de liaison de parois souples et contenant a parois souples assemblees par ces moyens.
US5244279A (en) * 1992-06-15 1993-09-14 Ralston Purina Company Bulk bag
CA2205273A1 (en) * 1997-05-13 1998-11-13 William Shackleton Upstanding lifting strap for a bulk container

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3125281A (en) * 1964-03-17 Agent
NO138134C (no) * 1976-06-28 1978-07-12 Norsk Hydro As Fleksibel beholder for transport og lagring av massegods, samt fremgangsmaate for dens fremstilling
GB1557784A (en) * 1976-12-29 1979-12-12 Fisons Ltd Container
FI57381C (fi) * 1979-09-28 1980-08-11 Rosenlew Ab Oy W Flexibel behaollare foer transport och lagring av massagods
FI57382C (fi) * 1979-09-28 1980-08-11 Rosenlew Ab Oy W Flexibel behaollare foer transport och lagring av massagods
US4312392A (en) * 1980-03-19 1982-01-26 Toyama Industry Co., Ltd. Bag and process for manufacturing the same
FI60175C (fi) * 1980-09-10 1981-12-10 Rosenlew Ab Oy W Flexibel behaollare foer transport och lagring av massagods
CA1243614A (en) * 1983-10-17 1988-10-25 Peter J. Nattrass Semi-bulk transport bags with lifting loops of bag material
DK150453C (da) * 1984-04-12 1987-12-14 Nyborg Plast Fleksibel beholder til transport og opbevaring af massegods
ES296232Y (es) * 1984-12-21 1988-04-16 Norsk Hydro A.S. Un recipiente flexible para el transporte y almacenamiento de material a granel

Also Published As

Publication number Publication date
DK482288D0 (da) 1988-08-30
FI883998A (fi) 1989-03-01
AU617352B2 (en) 1991-11-28
NO883257D0 (no) 1988-07-22
US4925317A (en) 1990-05-15
PH25735A (en) 1991-10-18
KR890003600A (ko) 1989-04-15
CN1031682A (zh) 1989-03-15
BR8804412A (pt) 1989-03-28
AU2160388A (en) 1989-03-02
NO883257L (no) 1989-03-01
JPH0232993A (ja) 1990-02-02
PT88376A (pt) 1989-06-30
MY103150A (en) 1993-04-30
DK482288A (da) 1989-03-01
EP0306253A1 (en) 1989-03-08
HUT51987A (en) 1990-06-28
NZ225873A (en) 1990-12-21
FI883998A0 (fi) 1988-08-30
YU165388A (en) 1990-04-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5607237A (en) Bulk bag with lift straps
JP2788028B2 (ja) 自由流動性流体などの材料のための容器
CA1308390C (en) Cargo bag and method of forming same
US4521911A (en) Bulk container
JP2915089B2 (ja) バラ荷運搬および貯蔵用パッケージ
US4136723A (en) Flexible container for transportation and storage of bulk material
FI61169C (fi) Loesgodsbehaollare av vaevt tyg
US4822179A (en) Semi-bulk transport bags with lifting members of bag material
US4267997A (en) Support frame for a flexible bag
US4830191A (en) Intermediate bulk containers
US4166569A (en) Container
EP0030442B1 (en) Flexible container for bulk material
EP0347001A1 (en) Container comprising a supporting frame and a flexible sleeve member
US5758973A (en) Bulk bag with reinforced lift straps
US4971453A (en) Portable bag and method for making the same
HU202447B (en) Improved lifting-hook container of elastic material
US4658432A (en) Container for bulk material
EP0050845B1 (en) Flexible container having four lifting loops
US4944604A (en) Flexible container comprising several lifting means
EP0180379A2 (en) Intermediate bulk containers
EP0378820A1 (en) Container for lifting, transportation and storage of bulk material
CA1243614A (en) Semi-bulk transport bags with lifting loops of bag material
JPS6231432Y2 (hu)
GB2207120A (en) Container assembly
GB2205302A (en) Container

Legal Events

Date Code Title Description
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee