HU202170B - Composition inhibiting nitrification - Google Patents

Composition inhibiting nitrification Download PDF

Info

Publication number
HU202170B
HU202170B HU882231A HU223188A HU202170B HU 202170 B HU202170 B HU 202170B HU 882231 A HU882231 A HU 882231A HU 223188 A HU223188 A HU 223188A HU 202170 B HU202170 B HU 202170B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
ammonium
experiment
weight
dcd
composition
Prior art date
Application number
HU882231A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT46635A (en
Inventor
Svatopluk Solansky
Werner Goll
Richard Youngman
Original Assignee
Sueddeutsche Kalkstickstoff
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Sueddeutsche Kalkstickstoff filed Critical Sueddeutsche Kalkstickstoff
Publication of HUT46635A publication Critical patent/HUT46635A/hu
Publication of HU202170B publication Critical patent/HU202170B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C05FERTILISERS; MANUFACTURE THEREOF
    • C05GMIXTURES OF FERTILISERS COVERED INDIVIDUALLY BY DIFFERENT SUBCLASSES OF CLASS C05; MIXTURES OF ONE OR MORE FERTILISERS WITH MATERIALS NOT HAVING A SPECIFIC FERTILISING ACTIVITY, e.g. PESTICIDES, SOIL-CONDITIONERS, WETTING AGENTS; FERTILISERS CHARACTERISED BY THEIR FORM
    • C05G3/00Mixtures of one or more fertilisers with additives not having a specially fertilising activity
    • C05G3/90Mixtures of one or more fertilisers with additives not having a specially fertilising activity for affecting the nitrification of ammonium compounds or urea in the soil
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02PCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES IN THE PRODUCTION OR PROCESSING OF GOODS
    • Y02P60/00Technologies relating to agriculture, livestock or agroalimentary industries
    • Y02P60/20Reduction of greenhouse gas [GHG] emissions in agriculture, e.g. CO2
    • Y02P60/21Dinitrogen oxide [N2O], e.g. using aquaponics, hydroponics or efficiency measures

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Soil Sciences (AREA)
  • Pest Control & Pesticides (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Fertilizers (AREA)
  • Purification Treatments By Anaerobic Or Anaerobic And Aerobic Bacteria Or Animals (AREA)
  • Preparation Of Compounds By Using Micro-Organisms (AREA)
  • Activated Sludge Processes (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
  • Soil Conditioners And Soil-Stabilizing Materials (AREA)
  • Compounds Of Unknown Constitution (AREA)
  • Acyclic And Carbocyclic Compounds In Medicinal Compositions (AREA)
  • Lubricants (AREA)
  • Separation Of Suspended Particles By Flocculating Agents (AREA)
  • Hydrogenated Pyridines (AREA)
  • Solid-Sorbent Or Filter-Aiding Compositions (AREA)
  • Road Paving Structures (AREA)
  • Micro-Organisms Or Cultivation Processes Thereof (AREA)
  • Excavating Of Shafts Or Tunnels (AREA)
  • Water Treatment By Sorption (AREA)

Description

Jelen találmány egy olyan készítményre vonatkozik, amely képes a talaj ammóniumkötésben levő nitrogénjének nitrifikációját (más szavakkal kifejezve: nitrátokká történő átalakulását), különösen az ásványi eredetű vagy szerves trágyázószerekben levő ammónium-nitrogén említett átalakulását gátolni.
Ismert tény, hogy a talajban levő ammónium-nitrogént bizonyos baktériumok viszonylag rövid idő alatt nitrátokká (nitrát nitrogénné) tudják átalakítani. Ezt a nitrifikációs folyamatot meghatározó módon a hőmérséklet, a talajnedvesség, a pH-érték, valamint a talaj biológiai aktivitása befolyásolja.
Minthogy a nitrát-nitrogént — az ammóniumnitrogénnel ellentétben — a talajrészecskék nem tartják meg, a nitrát-nitrogént a csapadék igen könnyen kimoshatja, különösen a könnyű és áteresztő tulajdonságú talajokból. Ilyen módon a nitrogén, mint fontos növényi tápanyag, a növények számára veszendőbe megy. Ezen túlmenően a talajvízben, illetőleg az ivóvízben olyan mértékű nitrátfeldúsulás következhet be, amely adott körülmények között akár még egészségügyi gondokhoz is vezethet.
A kimosásos veszteségek mellett még jelentős mértékű gázalakú nitrogénveszteség is felléphet, a nitrát-nitrogén denitrifikációja következtében.
A nitrifikációt gátló készítmények hozzáadásával ezeket a nitrogénveszteségeket csökkenteni és a nitrogéntartalmú trágyázószerek kihasználását jelentősen javítani lehet.
Ilyen célra számos ni trif ikációgátló szert fejlesztettek ki, így például piridin-, anilin-, klór- és kénszármazékokon alapuló készítményeket.
Zacherl, B. és Amberger, A., Fertilizer Research 22,37-44,1990;
Goose, R. J. Soil Sci. Soc. Am. J. Vol. 49, 232235,1985;
Janzen, A.H. és Bettany, J. R., Soil Sci. Soc. Am. J. Vol 50, No. 3,803-806;
D.M. Sullivan és J. L. Haviin, Journal of Fertilizer Issues,Vol.5,No.2,37-44,1988;
1232 366. sz. francia szabadalmi leírás;
Schmidt, O, Merkgraf, G. és Dörner, R., Wiss. Zeitschrift dér Humbold-Universitát zu Berlin, Math.Nat.-R. XXXIV, 535-540,1985;
Hickisch, B„ Harbrich, H. J. és Moritz, C., Zentral.Mikrobiol. 142,417-430,1987.
Az említett vegyületeknek azonban a gyakorlatban különféle hátrányaik vannak. Ilyen például a nagyfokú illékonyságuk, ami szükségessé teszi, hogy ezeket a talajba feleslegben vigyük be. Ezen kívül a szóban forgó vegyületek rendszerint toxikusak és/vagy toxikus maradványokat hagynak hátra a talajban. Ezért ökológiai szempontból csakis olyan ismert ni tr ifikációgá tló anyagokat szabad a gyakorlati alkalmazás szempontjából előnyben részesíteni, melyek nem toxikusak és a maradványaik sem okoznak problémát. Ide tartoznak mindenekelőtt bizonyos nitrogéntartalmú vegyületek, mint pl. a diciándiamid, a guanil-tiokarbamid vagy az ammóniumtioszulfát, melyek a talajban úgy épülnek le, hogy a bennük levő nitrogén a növények számára teljes mértékben rendelkezésre áll. Hátrányos ezen vegyületeknél — például piridinszármazékokkal ösz2 szehasonlítva — a mérsékeltebb hatás, illetve a hatás mérsékeltebb időtartama, ami miatt ezeket nagyobb mennyiségben kell alkalmazni. Mindezek nemcsak pénzügyi problémákat okoznak, hanem még számos alkalmazástechnikai nehézséggel is együtt járnak.
A jelen találmány alapvető célkitűzése és feladata ennélfogva az volt, hogy egy olyan nitrifikációt gátló készítményt fejlesszen ki és bocsásson a köz számára, amely nemcsak a technika állásához tartozó megoldások hátrányaitól mentes, hanem kiváló hatásossággal és jó felhasználási lehetőségekkel is rendelkezik és ugyanakkor toxikológiai szempontból, valamint a visszamaradó anyagok tekintetében gondot, problémát nem okoz.
A fenti célkitűzést és feladatot a jelen találmány szerint egy olyan nitrifikációt gátló készítménnyel sikerült megoldani, amely
a) 20-80 tömeg% dicián-diamid és
b) 20-80 tömeg% guanil-tiokarbamidot és/vagy ammónium-tioszulfátot és adott esetben ammónium-foszfátot, valamint adott esetben nitrogéntartalmú műtrágyát tartalmaz.
Meglepő módon ugyanis azt találtuk, hogy a találmány szerinti készítmény lényegesen intenzívebb és hosszabban tartó nitrifikációgátló hatású, mint az egyes a) és b) komponensek gátló hatásának addíciós összege.
Ez a szinergetikus hatás, amely több egyedi komponens kombinálása esetén is igen kifejezett, semmiképp sem volt előre látható.
A jelen találmány szerinti nitrifikációt gátló készítmény egy a) komponensből, nevezetesen diciándiamidból, továbbá legalább egy további b) komponensből áll, mely utóbbit a guanil-tiokarbamidból, az ammónium-tioszulfátból és adott esetben egy ammónium-foszfátból választhatjuk; ilymódon a készítmény 2-4 egyedi komponensből áll.
Az egyes komponensek egymás közötti arányát széles határok között variálhatjuk, mimellett a szinergetikus hatás természetesen többé vagy kevésbé kifejezetten mutatkozik meg.
A három komponensből álló rendszerek közül különösen beváltak azok a keverékek, melyek
20-70 tömegszázalék dicián-diamidot,
20-70 tömegszázalék ammónium-tioszulfátot és
10-60 tömegszázalék ammónium-foszfátot tartalmaznak.
A találmány szerinti készítményt végül négy komponenst tartalmazó rendszer formájában is alkalmazhatjuk, ebben az esetben a készítmény előnyösen
20-60 tömegszázalék dicián-diamidból,
20-60 tömegszázalék guanil-tiokarbamidból,
10-50 tömegszázalék ammónium-tioszulfátból és
10-50 tömegszázalék ammónium-foszfátból áll,
A jelen találmány keretein belül ammóniumfoszfát alatt az ammónium tartalmú foszfátvegyületeket kell érteni, különösen az ammónium-dihidrogén-foszfátot, a diammónium-hidrogén-foszfátot, valamint az ammónium-polifoszfátot.
A találmány szerinti nitrifikációgátló készítményt egymagában is alkalmazhatjuk, de azt nitrogéntartalmú trágyázószerekkel kombinálva is ki-2HU 202170Β hordhatjuk.
Amennyiben a készítményt trágyázószer nélkül használjuk, úgy ezt 0,1-300 kg/ha, előnyösen 1-60 kg/ha mennyiségben alkalmazzuk és ezt vagylagosan elvégezhetjük a trágyázást megelőzően, a trágyázással együtt, illetve a trágyázást kővetően.
Ezzel szemben, ha a találmány szerinti készítményt nitrogéntartalmú trágyázószerekkel kombinálva alkalmazuk, melynek nitrifikációját éppen a találmány szerinti készítménnyel kívánjuk gátolni, 10 úgy a készítményt célszerűen 0,1-30 tömegszázalék, előnyösen 1-15 tömegszázalék mennyiségben használjuk a trágyázószerre számítva.
Nitrogéntartalmú trágyázószerként mind az ásványi eredetű, mind a szerves trágyázószerek szóba 15 jöhetnek. Az ásványi eredetű, nitrogéntartalmú trágyázószerek alatt minden ammóniumsót, így például az ammónium-nitrátot vagy az ammónium-szulfátot, valamint az ammóniát és a karbamidot értjük, amelyeket akár egymagukban, akár többféle tápfor- 20 rásból álló trágyázószer-kombináció alakjában használhatunk. Szerves trágyázószerek alatt például a trágyáiét, a ganajlét, a szennyvíztisztítás során kapott iszapot és ezekhez hasonlókat kell érteni.
A találmány szerinti készítmény alkalmazása 25 teljesen problémamentes, mivel annak felhasználási lehetőségei igen jók. A készítmény egyformán jól alkalmas szilárd, illetve folyékony trágyázószerekhez.
Szilárd trágyázószerek előállítása esetén a talál- 30 mány szerinti nitrifikációgátló készítményt a szokásos berendezésekben hozzáadagoljuk a trágyázószerhez és azzal összekeverjük, illetve együtt granuláljuk, szemcsésítjük vagy alaktestekké sajtoljuk. Általában véve problémamentes szokott lenni az is, 35 ha a találmány szerinti készítményt folyékony trágyákhoz keverjük hozzá (oldatok vagy szuszpenziók alakjában). Ezt a hozzákeverést a trágyázó oldat vagy szuszpenzió előállításával egyidejűleg, de utólag is el lehet végezni. Mindezeken túlmenően a ta- 40 lálmány szerinti készítmény kiválóan alkalmas olyan vizes szuszpenzió előállításához, melyet a szokásosan használt és növényvédő szerek kipermetezésére szolgáló berendezésekkel hordunk ki, amikor is a készítmény alkalmazását a növényvédő szerek 45 és a kártevőirtó szerek kihordásával kombinálhatjuk.
A jelen találmány szerinti nitrifikációgátló készítmény lehetővé teszi azt, hogy azonos hatásosság, 5 illetve azonos hatástartam eléréséhez a hatóanyagfelhasználást jelentősen csökkenteni lehet az egyes egyedi komponensekhez képest. Mivel valamennyi komponens csak mérsékelten toxikus és veszélyes maradványt a talajban nem hagy vissza, a javasolt készítmény kiválóan alkalmas bármilyen gyakorlati alkalmazásra.
Az alábbi példák a találmányt közelebbről is megmagyarázzák, de annak terjedelmét semmiképp sem korlátozzák.
1. példa
Inkubációs kísérletet végeztünk, melynek során 100 g talajhoz (homokos agyag, pH- 7,2) hozzákevertünk 20 mg nitrogént tartalmazó karbamidot, majd az egyes mintákhoz még az alábbi hatóanyagokat kevertük hozzá:
1. számú kísérlet-1,5 mg dicián-diamid (DCD),
2. számú kísérlet- 1,5 mg guanil-tiokarbamid (GTH),
3. számú kísérlet- l,5mgDCD+l,5gGIH.
Kontrollként azonos mennyiségben hozzáadott karbamid szolgált, de hatóanyag nélkül. A talajmintákat 0,5 literes műanyagpalackokban 601% víztartalommal és 20 *C hőmérsékleten inkubáltuk 8,12 és 16 hetes inkubálás után a talajban levő nitrát-nitrogént meghatároztuk és ebből a nitrif ikáció gátlását (százalékban kifejezve) az alábbi képlettel számítottuk ki:
Nitrifikációgátlás (%)- [(a-b)/(a-c)] x 100;
ahol a- a kontroliban nitrátként meghatározott nitrogéntartalom, b- a kísérleti mintában nitrátként meghatározott nitrogéntartalom, c— a talaj nitrátként meghatározott nitrogéntartalma.
Eredmények:
8 hét után Gátlás (%-ban kifejezve 12 hét után 16 hét után
1. számú kísérlet; 1,5 mg DCD- 21 5 0
2. számú kísérlet; 1,5 mg GTH- 60 45 17
1. és 2. számú kísérlet addíciója 81 50 17
3. számú kísérlet;
1,5 mg DCD+1,5 mg GTH- 88 72 51
A dicián-diamid és a guanil-tiokarbamid együttes alkalmazása az egyes komponensek gátló hatásának összegéhez képest 7, 22, illetve 34 százalékponttal magasabb nitrifikációgátlást mutatott.
2. példa
Az 1. példa szerinti kísérletet ismételtük meg az· zal az eltéréssel, hogy nitrogénforrásként ammónium-szulfátot használtunk.
Eredmények:
-3HU 202170Β
8 hét után Gátlás (%-ban kifejezve 12 hét után 16 hét után
1. számú kísérlet; 1,5 mg DCD- 23 2. számú kísérlet; 1,5 mg GTH- 50 1. és 2. számú kísérlet addíciója 73 3. számú kísérlet; l,5mgDCD+l,5mgGTH- 82 10 38 48 66 0 13 13 44
A dicián-diamid és a guanil-tiokarbamid együttes alkalmazása az egyes komponensek gátló hatásának összegéhez képest 9,18, illetve 31 százalékponttal magasabb nitrifikációgátlást mutatott. 15 1,0 mgDCD+2,0 mg GTH- 21%, 1.5 mg DCD+1,5 mg GTH- 22%, 2,0 mg DCD+1,0 mg GTH- 25%, 2.5 mg DCD+0,5 mg GTH- 20%.
3. példa A 2. példában leírt kísérletet dicián-diamidból és guanil-tiokarbamidból álló különféle összetételű kombinációkkal megismételtük. 12 hétig tartó inkubációs idő után a hatóanyag-kombinációk az egyes komponensek gátló hatásának additív összegét az alábbi százalékpontokkal haladták meg: 0,5 mgDCD+2,5 mg GTH-17%, 20 4. példa A kísérletet az 1. példában leírtak szerint végeztük, de a hatóanyag-kombináció második komponenseként ammónium-tioszulfátot (ATS) használtunk. Az inkubálás időtartama 4,6 és 8 hét volt. Eredmények
4 hét után Gátlás (%-ban kifejezve 6 hét után 8 hét után
1. számú kísérlet; 1,5 mg DCD- 50 2. számú kísérlet; 1,5 mg ATS- 12 1. és 2. számú kísérlet addíciója 62 3. számú kísérlet; 1,5 mgDCD+1,5 mg ATS- 65 36 6 42 50 21 2 23 38
A dicián-diamid és az ammónium-tioszulfát együttes alkalmazása az egyes komponensek gátló hatásának összegéhez képest, 3,8, illetve 15 százalékponttal magasabb nitrifikációgátlást eredményezett. 40 szerint folytattuk le, de egy három komponensből álló kombinációt használtunk, amely dicián-diamidból (DCD), guanil-tiokarbamidból (GTH) és ammónium-tioszulfátból (ATS) állt. Az inkubációs idő 8,12, illetve 16 hétig tartott.
5. példa Ezt a kísérletet ugyancsak az 1. példában leírtak Eredmények
8 hét után Gátlás (%-ban kifejezve 12hétután 16 hét után
1. számú kísérlet; 1,0 mg DCD- 15 2. számú kísérlet; 1,0 mg GTH- 41 3. számú kísérlet; l.OmgATS- 2 1., 2. és 3. számú kísérlet addíciója 58 3. számú kísérlet; 1,0 mg DCD+ + l.OmgGTH+l.OmgATS- 77 2 23 0 25 60 0 8 0 8 48
A dicián-diamidból, guanil-tiokarbamidból és ammónium-tioszulfátból álló hármas kombináció az egyes komponensek gátló hatásának összegéhez képest 19, 35, illetve 40 százalékponttal nagyobb nitrifikációgátló hatást mutatott.
6. példa
Ezt a kísérletet szintén az 1. példában leírtak szerint végeztük, de a különféle hatóanyag-kombinációhoz még ammónium-polifoszfátot (APP) is ad60 tünk, kereskedelemben kapható NP-oldat (10:34) alakjában. Az inkubációs idő az 1. és a 2. számú kísérletnél 4 hét, míg a 3. és a 4. számú kísérletnél 12 hét volt.
Eredmények:
-4HU 202170 Β
1. számú kísérlet 1,5 mg DCD 1,5 mg ATS APP nélkül. -66%-os gátlás Trágyázás dt/ha Hozam %
2. számú kísérlet 5 AHL, ható-
1,5 mg DCD APP-vel- anyag nélkül 714 100,0
1,5 mg ATS -75%-os gátlás AHL 10%
DCD-N-nel 730 102,3
3. számú kísérlet AHL 6% DCD-
1,0 mg DCD APP nélkül- 10 -N-nel+4%ATS-
1,0 mg GTH -60%-os gátlás -N-nel 751 105,2
1,0 mg ATS AHL 4% DCD-
-N-nel+2%GTH-
4. számú kísérlet -N-nel+4%ATS-
1,0 mg DCD APP-vel- 15 -N-nel 766 107,3
1,0 mg GTH -73%-os gátlás
1,0 mg ATS
Az ammónium-polifoszfát hozzáadása a nitrifikáció gátlásában 9, illetve 13 százalékpontos növekedést okozott
7. példa
Edénykísérletben (7 kg talaj egy Mitscherlichedényben) vizsgáltuk a dicián-diamidból (DCD) és guanil-tiokarbamidból álló hatóanyag-kombináció befolyását a karbamiddal végzett trágyázás utáni nitrátkimosásra. A trágyázást követő első 3 héten belül a trágyaként használt karbamidnak az alábbiakban %-ban kifejezett részét mostuk ki: Karbamid, hatóanyag nélkül-48,2%
Karbamid, 10%DCD-N-nel-19,9%
Karbamid, 10%GTH-N-nel-14,2%
Karbamid, 5% DCN-N-nel és
5%GTH-N-nel-10,3%
8. példa
Szabadföldi kísérletben vizsgáltuk a dicián-diamidból (DCD), guanil-tiokarbamidból (GTH) és ammónium-tioszulfátból (ATS)) álló hatóanyagkombináció hatását a cukorrépa hozamára nézve. A hatóanyag kombinációt ammonnitrát-karbamidoldattal (AHL) együtt alkalmaztuk még a cukorrépa vetése előtt, 200 kg/ha nitrogénnek megfelelő mennyiségben, ami a fenti hatóanyag nitrogéntartalmát is magába foglalta. Az alábbi eredményeket kaptuk:
9. példa
A kísérleteket a 2. példában leírtakhoz hasonlóan végeztük, nitrogénforrásként ammónium-szulfátot alkalmazva. A kísérlet időtartama 12 hét volt és a keverék DCD-t és GTH-t tartalmazott ammóniumpolif oszfáttal és anélkül.
1. kísérlet: l,5mgDCD+ 1,5 mg GTH
2. kísérlet: l,5mgDCD+ 1,5 mg GTH
APP nélkül a gátlás: 68%
0,5 mg APP-vel a gátlás: 77%

Claims (5)

1. Nitrifikációt gátló készítmény, azzal jellemezve, hogy
a) 20-80 tőmeg% dicián-diamidot és
b) 20-80 tőmeg% guanil-tiokarbamidot és/vagy ammónium-tioszulfátot, és adott esetben ammónium-foszfátot, valamint adott esetben valamilyen nitrogéntartalmú műtrágyát tartalmaz.
2. Az 1. igénypont szerinti készítmény, azzal jellemezve, hogy
20-80 tőmeg% dicián-diamidot és
20-80 tömeg% guanil-tiokarbamidot tartalmaz.
3. Az 1. igénypont szerinti készítmény, azzal jellemezve, hogy
20-70 tömeg% dicián-diamidot,
20-70 tőmeg% ammónium-tioszulfátot és
10-60 tömeg% ammónium-f oszfátot tartalmaz.
4. Az 1. igénypont szerinti készítmény, azzal jellemezve, hogy
20-60 tőmeg% dicián-diamidot,
20-60 tőmeg% guanil-tiokarbamidot,
10-50 tömeg% ammónium-tioszulfátot és
10-50 tőmeg% ammónium-f oszfátot tartalmaz.
5. Az 1-4. igénypontok bármelyike szerinti készítmény, azzal jellemezve, hogy ammónium-f oszfátként ammónium-polifoszfátot tartalmaz.
HU882231A 1987-05-02 1988-04-29 Composition inhibiting nitrification HU202170B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19873714729 DE3714729A1 (de) 1987-05-02 1987-05-02 Nitrifikationshemmendes mittel

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT46635A HUT46635A (en) 1988-11-28
HU202170B true HU202170B (en) 1991-02-28

Family

ID=6326756

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU882231A HU202170B (en) 1987-05-02 1988-04-29 Composition inhibiting nitrification

Country Status (23)

Country Link
EP (1) EP0289757B1 (hu)
JP (1) JPS63282184A (hu)
KR (1) KR880013856A (hu)
CN (1) CN1031071A (hu)
AT (1) ATE52995T1 (hu)
AU (1) AU600120B2 (hu)
BR (1) BR8802085A (hu)
CS (1) CS270586B2 (hu)
DD (1) DD281592A5 (hu)
DE (2) DE3714729A1 (hu)
DK (1) DK167061B1 (hu)
ES (1) ES2015976B3 (hu)
FI (1) FI882031A (hu)
HU (1) HU202170B (hu)
IL (1) IL86205A (hu)
IN (1) IN168234B (hu)
NO (1) NO881892L (hu)
NZ (1) NZ223915A (hu)
PH (1) PH24343A (hu)
PT (1) PT87387B (hu)
SU (1) SU1650005A3 (hu)
YU (1) YU45498B (hu)
ZA (1) ZA882899B (hu)

Families Citing this family (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5024689A (en) * 1988-02-08 1991-06-18 Freeport Mcmoran Resource Partners Nitrogen fertilizer
US4994100A (en) * 1988-12-29 1991-02-19 Freeport Mcmoran Resource Partners Homogeneous granular nitrogen fertilizer
DE4211808A1 (de) * 1992-04-08 1993-10-14 Wittenberg Stickstoff Ag Wirkstoffkombination zur Hemmung bzw. Regelung der Nitrifikation in Kulturböden bzw. Substraten
DE4405393C2 (de) * 1994-02-21 1996-01-25 Piesteritz Stickstoff Wirkstoffkombinationen zur Hemmung bzw. Regelung der Nitrifikation von Ammoniumstickstoff in Kulturböden
CN1073975C (zh) * 1996-10-18 2001-10-31 中国科学院沈阳应用生态研究所 复方长效尿素肥料及其制备方法
WO2001087805A1 (fr) * 1998-11-27 2001-11-22 Mitsui & Co., Ltd. Fertilisants contenant du thiosulfate d'ammonium
AR040772A1 (es) * 2002-08-02 2005-04-20 Lincoln University Una herramienta de manejo de suelo, un mecanismo de suministro y un metodo para mejorar la produccion de pastura
CN107108385B (zh) * 2014-11-14 2021-09-24 巴斯夫欧洲公司 作为硝化抑制剂的苄基炔丙基醚
JP6364394B2 (ja) * 2015-10-01 2018-07-25 エムシー・ファーティコム株式会社 畑作用グアニル尿素含有粒状肥料
CN107043169A (zh) * 2016-02-05 2017-08-15 三菱化学株式会社 废水处理装置以及废水处理方法
WO2020033575A1 (en) * 2018-08-08 2020-02-13 Tessenderlo Kerley, Inc. Compositions comprising solid thiosulfates, polysulfides and/or (bi)sulfites with an urea compound and methods for preparing same

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3544295A (en) * 1967-12-11 1970-12-01 Nitto Chemical Industry Co Ltd Process for inhibiting nitrification of ammonia nitrogen in soils and soil-treating materials therefor
DE2928143C2 (de) * 1979-07-12 1986-01-02 Skw Trostberg Ag, 8223 Trostberg Verfahren zur Herstellung nichtbackender körniger Mineraldünger auf Basis von Ammoniumsalzen

Also Published As

Publication number Publication date
CS288688A2 (en) 1989-11-14
ZA882899B (en) 1988-10-27
AU600120B2 (en) 1990-08-02
BR8802085A (pt) 1988-11-29
PH24343A (en) 1990-06-13
YU45498B (en) 1992-05-28
DK205288D0 (da) 1988-04-14
IL86205A (en) 1992-03-29
PT87387B (pt) 1992-09-30
NO881892D0 (no) 1988-04-29
ATE52995T1 (de) 1990-06-15
DD281592A5 (de) 1990-08-15
HUT46635A (en) 1988-11-28
DE3860165D1 (de) 1990-06-28
EP0289757A2 (de) 1988-11-09
DK167061B1 (da) 1993-08-23
CN1031071A (zh) 1989-02-15
PT87387A (pt) 1989-05-31
EP0289757B1 (de) 1990-05-23
DE3714729A1 (de) 1988-11-10
JPS63282184A (ja) 1988-11-18
IL86205A0 (en) 1988-11-15
CS270586B2 (en) 1990-07-12
EP0289757A3 (en) 1988-12-14
FI882031A0 (fi) 1988-04-29
NZ223915A (en) 1989-11-28
ES2015976B3 (es) 1990-09-16
KR880013856A (ko) 1988-12-22
SU1650005A3 (ru) 1991-05-15
AU1463888A (en) 1988-11-03
DK205288A (da) 1988-11-03
IN168234B (hu) 1991-02-23
FI882031A (fi) 1988-11-03
NO881892L (no) 1988-11-03
YU85588A (en) 1990-06-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP1851183B1 (en) use of CALCIUM POLYSULFIDE, POTASSIUM POLYSULFIDE, CALCIUM THIOSULFATE, AND MAGNESIUM THIOSULFATE AS UREASE INHIBITORS
McCarty et al. Laboratory evaluation of dicyandiamide as a soil nitrification inhibitor
US6939555B2 (en) Manufacture and use of an deposition aid
US4078912A (en) Fertilizers containing nitrification inhibitor
HU202170B (en) Composition inhibiting nitrification
US6336949B1 (en) Slow release urea fertilizer composition and a process for the preparation of the said composition
US6315807B1 (en) Formulation useful as a nitrification and urease inhibitor and a method of producing the same
CA3146135C (en) Nitrification inhibitors compounds and uses thereof
US20240116832A1 (en) Inhibitors of soil nitrification and processes to prevent same
US11505511B2 (en) Process for preparing improved 3,4-dimethyl-1H-pyrazole phosphate formulations
Sharif et al. Suppression of superphosphate-phosphorus fixation by farmyard manure II. Some studies on the mechanisms
CN108794185B (zh) 鼠李糖脂作为硝化抑制剂的应用
US5261939A (en) Nitrification-inhibiting agent
RU2323790C1 (ru) Способ рекультивации почвы, загрязненной нефтью и нефтепродуктами
WO2020109044A1 (en) A mixture comprising a nitrogen-containing fertilizer, a nitrification inhibitor and a composition comprising primary and/or secondary alkyl and/or alkylene monoamines
FR2599736A1 (fr) Fertilisant humique et mineral a effet immediat et longue duree
JPH0431382A (ja) 土壌に固定化されたリン酸化合物の活用剤
Sahrawat Evaluation of chelating compounds and carbofuran for inhibiting nitrification in soils
More et al. Volatilization losses of ammonia from different nitrogen carriers as affected by soil-moisture, organic matter and method of fertilizer application
RU2808272C2 (ru) Смесь, включающая азотсодержащее удобрение, ингибитор нитрификации и композицию, включающую первичные и/или вторичные алкил- и/или алкиленмоноамины
Hull Cover Crop Effects on Urease Inhibitors
Purnamasari et al. The effect of Neem (Azadirachta indica) coated urea fertilizer against NH4+ and NO3− concentration in clay loam soil texture
BR112021016284A2 (pt) Métodos de aumento do crescimento e/ou rendimento de plantas cultivadas em substratos e de aumento da inibição da nitrificação sobre substratos
JP2000159590A (ja) チオ硫酸アンモニウム含有肥料
WO2024127388A1 (en) A composition of polyhalite and manure and uses thereof

Legal Events

Date Code Title Description
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee