HU198279B - Quadrat press - Google Patents

Quadrat press Download PDF

Info

Publication number
HU198279B
HU198279B HU435286A HU435286A HU198279B HU 198279 B HU198279 B HU 198279B HU 435286 A HU435286 A HU 435286A HU 435286 A HU435286 A HU 435286A HU 198279 B HU198279 B HU 198279B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
press
priority
bodies
quadraper
space
Prior art date
Application number
HU435286A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT47229A (en
Inventor
Jozsef Toth
Original Assignee
Diosgyoeri Gepgyar
Energiagazdalkodasi Intezet
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Diosgyoeri Gepgyar, Energiagazdalkodasi Intezet filed Critical Diosgyoeri Gepgyar
Priority to HU435286A priority Critical patent/HU198279B/hu
Priority to DE19893906107 priority patent/DE3906107A1/de
Priority to FR8902483A priority patent/FR2643587A1/fr
Publication of HUT47229A publication Critical patent/HUT47229A/hu
Publication of HU198279B publication Critical patent/HU198279B/hu

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B30PRESSES
    • B30BPRESSES IN GENERAL
    • B30B7/00Presses characterised by a particular arrangement of the pressing members
    • B30B7/04Presses characterised by a particular arrangement of the pressing members wherein pressing is effected in different directions simultaneously or in turn
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B30PRESSES
    • B30BPRESSES IN GENERAL
    • B30B11/00Presses specially adapted for forming shaped articles from material in particulate or plastic state, e.g. briquetting presses, tabletting presses
    • B30B11/007Presses specially adapted for forming shaped articles from material in particulate or plastic state, e.g. briquetting presses, tabletting presses using a plurality of pressing members working in different directions

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Press Drives And Press Lines (AREA)

Description

A találmány tárgya kvadratikus prés, amely a nyomósíkban egyszerre többirányból jelentkező sajtoló mozgással hatványozott nagyságú nyomás és térfogatváltozás előállítására képes.
A találmány szerinti új présgenerádó a technika számos területén - a préselés paramétereinek növelésére és a préselvény minőségének fokozására — előnyösen felhasználható.
A mezőgazdaságban, az iparban, de még a háztartásban is számos helyen alkalmaznak különféle présgépeket, amelyek feladata különféle anyagok tömörítése, össze préselése.
A présgépek egy része folyamatos működésű (pl. csigás prések), más része pedig szakaszos működésű (pl. dugattyús prések).
A folyamatos működésű présekkel nagyméretű anyagkeresztmetszetek nem tömöríthetők, ugyanis az anyagfolyam belső részei laza állapotban maradnak. A laza állapot csökkentése érdekében a préselés előtt a préselendő anyagot aprítják, őrlik esetleg kötő-, töltő anyaggal is keverik, amelyek jelentősen növelik az eljárás költségeit.
Hasonló a helyzet a szakaszos működésű prések alkalmazásánál is: Ilyenek a nagy tömörítő erő kifejtésére képes dugattyús prések, ahol a hengertérbe hatoló dugattyú préselő hatása a dugattyútól távolodva a hengertér falához tapadó anyagrészeket egyre kisebb mértékben tömöríti, így azok lazák maradnak. Ezért olyan esetben, amikor nagy tömörségű, homogén tömörítvényre van szükség több dugattyús prést építenek egybe, amelyek egymás után préselnek. Ilyen például az ARNOLD osztrák cég által gyártott HSB18 típusú forgácsbrikettáló gép, mely egy kétdugattyús prés. Itt az egyik dugattyú előtömörítést, míg a másik dugattyú készre tömörítést végez. A nyomás ennél a gépnél sem terjed egyenletesen a tömörítés alatt álló pl. acélforgácsban, azaz ismert módon úgynevezett beboltozódások keletkeznek a présel vényben, miáltal az acélforgács belső súrlódása nő, tömöríthetősége csökken.
A tömörítésre kerülő acélforgács őrlésével, aprításával a beboltozódások keletkezése jelentős mértékben csökkenthető. Az acélforgács őrlése, aprítása azonban rendkívül energiaigényes, költséges művelet, ami az acélforgács tömbösítését gazdaságtalanná teszi. Ennek következtében világszerte nagy mennyiségű töretlen, szálas acélforgács halmozódott fel és növeli a gazdaságosan nem hasznosítható, környezetkárosító melléktermékek tömegét.
Hasonló gazdaságossági probléma merül fel a mezőgazdasági melléktermékek hasznosításánál is. A melléktermékként keletkező nagy tömegű biomasszát az ismert prések csak őrlés, aprítás után képesek brikettálni. A biomassza túlnyomó részét alkotó szálas, rostos növények felaprítása, őrlése és az ezzel kapcsolatos szállítás és szárítás igénye azonban olyan jelentős mennyiségű energia és költség befektetését igényli, hogy a hagyományos tüzelőanyagokkal (szénnel, szénhidrogénekkel) szemben a biobrikett felhasználása nem gazdaságos.
A fentieken túl számos olyan gyakorlati problémát lehetne még felsorolni, amelyek az ismert prések kis volumenű és egyenetlen tömörítési jellemzőire vezethetők vissza.
A találmány feladata az említett hiányosságok kiküszöbölése, vagyis olyan kialakítású présgép kidolgozása, amely bármilyen anyagkeresztmetszet egyenletes tömörítésére alkalmas.
A találmány azon a felismerésen alapszik, hogy ismeri matematikai és fizikai tételeket (Hausdorf és Banach tétele, Kármán tétele) a gyakorlatban megvalósítva olyan 2-dinienziós (kvadratikus) térváltoztatású prés alakítható ki, amely az 1-dimenziós (lineáris) présekhez hasonló tökéletes zárást biztosító módon szilárd testekből kialakítható és az ilyen prés a teljes tömörített keresztmetszetben homogén tömörítés megvalósítására képes.
A találmány tehát kvadratikus prés a présteret sík felületeivel záró pTéstestekkel és a préstesteket sík felületeivel megvezető présállvánnyal és a préstestekhez kapcsolódó hajtószerkezettel, melyek szerint a préstestek mindegyikének két zárófelülete van és ezek egymással bezárt zárószögeinek összege 360°, valamint a présállvány vezető felületei a zárószögek szögfelezőire merőlegesen vannak kialakítva. Az egyes zárószögek egyenlő nagyságúak. A hajtószerkezetet az egyes préstérhez kapcsolódó préstestenként legalább egy munkahenger képezi.
A találmány kialakításának különféle változatait néhány példakénti kivitel kapcsán ismertetjük, ahol az
1. ábra a találmány szerinti kvadraprés négyzetes kialakításának vázlatos rajza,
2. ábra a találmány szerinti kvadraprés háromszög* letö kialakításának vázlatos rajza,
3. ábra a találmány szerinti kvadraprés hatszögletes kialakításának vázlatos rajza,
4. ábra a találmány szerinti kvadraprés párhuzamos oldalú kialakításának vázlatos rajza,
5. ábra a találmány szerinti kvadraprés közvetlen hidraulikus meghajtásának vázlatos rajza,
6. ábra a találmány szerinti kvadraprés préstesteinek közvetett (erőfokozó) hidraulikus és pneumatikus hajtása,
7. ábra nedves bióanyag sűrítésére alkalmas egy találmány szerinti kvadraprés hosszmetszetének vázlatos rajza,
8. ábra a 7. ábráról készült keresztmetszet,
9. ábra daraboló szerkezettel ellátott, egy újabb kivitelű találmány szerinti kvadraprés hosszmetszetének vázlatos rajza, míg a
10. ábra a 9. ábráról készült keresztmetszet.
Az 1. ábrán látható kvadraprés úgy van kialakítva, hogy az 1 présteret határoló Ti, T2, T3, T4 présteslek mindegyikének két sík zárófelülete: Zj—
Z2 -Z3, Z3-Z4, Z4-Zt van, és ezek egymással 90 os szöget zárnak be. A négy 90°-os zárószög összege: a1+a2+a3+a4 = 360°, vagyis Zi-Z2, Z2-Z3, Z3-Z4, Z4 -Z] zárófelületpárok egymáson felfeküdve zárják az 1 présteret. Ugyanakkor a 2 présállvány Vi, V2, Va. V4 vezető felületei merőlegesen vannak kialakítva az aj, a2, a3, a4 zárószögek fi, f2, f3, f4 szögfelezőire. A Ti- T4 préstestekhez üres nyíllal jelölt határvonalú, de it nem ábrázolt munkahengerek csatlakoznak.A találmány szerinti kvadratikus prés működésekor a Ti, T2, T3, T4 préstesteket a Vi, V2, V3, V4 vezetőfelületeken elcsúsztatva az Ej, E2, E3, E4 présélek ej, e2, e3, e4 irányú elmozdulása az fi, f2, f3, f4 szögfelezőkre merőlegesen következik be és így a Zt, Z2, Z3, Z4 zárófelületek a Ti, T2, T3, T4 préstestek elcsúszása közben is folytonosan zárják az 1 présteret.
Λζ 1 préstér elmozdulás utáni pont-vonallal rajzolt keresztmetszetének nagyságát összevetve elmozdulás előtti keresztmetszetének nagyságával látható, hogy az 1 préstér keresztmetszete az elmozdulás arányában négyzetesen csökken, mely a találmány szerinti kvadratikus préselv lényege.
A 2, 3, 4. ábra a jobb szemléltetés érdekében a betűjelek feltüntetése nélkül mutatja be a kvadratikus préselv néhány megvalósítási módozatát, ahol a préseléshez kapcsolódó munkahengerek hatásvona la üres nyíllal van jelölve.
A 2 ábra szerinti háromszögletű kvadratikus présgeometria és a 3. ábra szerinti hatszögletű kvadratikus présgeometria szabályos egyenlő sokszög keresztmetszetű préselvény előállítására alkalmas.
A 4. ábra szerinti kvadratikus présgeometria párhuzamos oldalú, téglalap keresztmetszetű préselvény előállítására irányul.
Amint az 1., 2-, 3., és 4. ábrákon látható, az l présteret a 2 prcsállvány teljes egészében körbefogja, vagyis zárt és tetszőleges vastagságú 2 présállvány alakítható ki az í préstér korül
A préselőerő növeléséhez a 2 présállvány megfelelő kialakításán túl a Tt, T2, T3. T4 préstestek nagy energiájú mozgatását is meg kell oldani, melyet az 5. ábra szerinti közvetlen hidraulikus hajtás útján mutatunk be.
A Tj, T2, Tj, T4 préstesteket a 2 présállványra szerelt Mj, M2, M3, M4 munkahengerek mozgatják. A prés működésének vezérlése egyszerű kétállású 3 tolattyúval történik. A 3 tolattyu a négy M). M2, M3 M4 munkahengert egyidőben kapcsolja nyomásra, ill. a préselés befejezése után visszaáramlásra. Az egyes Mi, M2, M3, M4 munkahengerek mozgásának szinkronizálását önszabályozó módon a Ti, T2,T3, T4 préstestek önmaguk látják el.
Kj- elmozdulással párosuló extra nagy nyomásigények esetén pl. műgyémánt, ill. más szuperkemény anyagok előállításánál fémek hidegfolyatással végzett, vagy képlékeny alakításánál közvetett (erőfokozó) hidraulikus hajtás is alkalmazható, amelyre a
6. ábrán mutatunk be példát.
Az itt metszetben ábrázolt 4 kombinált préstestnek kis lejtésű 5 ékes felülete van. Ezen az 5 ékes felületen fekszik fel a 7 feszítőék, amely 7 feszítőék a 2 présállvány 9 furatán átvezetett 10 dugattyúrúdon át, a 6 kombinált munkahenger 8 dugattyújához kapcsolódik. A 6 kombinált munkahenger 11 hidraulikus terét nyomásra kapcsolva a 7 feszítőék elcsúszik az 5 ékes felületen és a 4 préstest nagy erővel szűkíti az 1 présteret. A 7 feszítőékben van kialakítva a 18 belső pneumatikus tér. A 18 belső pneumatikus térbe a szomszédos 14 kombinált prestest oldalának támaszkodó 15 visszatoló dugattyú illeszkedik. A 10 dugattyúidban kialakított 13 járat őszszeköttetést létesít a 18 belső pneumatikus tér és a 6 kombinált munkahenger 8 dugattyú 11 hidraulikus terével átellenes 12 pneumatikus tere között.
Ha a 6 kombinált munkahenger 11 hidraulikus terét visszaáramlásra kapcsoljuk, úgy a 12 pneumatikus tér nyomása hat a 8 dugattyúra is és a 10 dugatytyúrúd 13 járaton át a 18 belső pneumatikus teret záró 15 visszatoló dugattyúra is. A 8 dugattyú a 10 dugattyúrúdon át visszatolja a 7 feszítő éket, miközben a 15 visszatoló dugattyú a szomszédos 14 kombinált préstestet tolja vissza alapállásba. A 4 kombinált préstestet eközben egy szomszédos 16 kombinált munkahengerhez kapcsolódó 17 feszítőék 19 visszatoló dugattyúja tolja alapállásba A metszetben nem ábrázolt kombinált préstestek kialakítása a fentiekkel azonos.
A préselés soián a 10 dugattyúrúd húzva van és a benne ébredő húzóerő a 7 feszítőéknek a kis lejtésű 5 ékes felületen történő elcsúszása során a 4 kombinált préstesten sokszorosára növelt nyomóerőt kelt, ezért a 10 dugattyúníd viszonylag kis átmérőjű, ennek megfelelően a 10 dugatty árudat a 2 présállványon átvezető 9 furat kereszt metszete is kis értékű a 2 prcsállvány keresz.tmetszetchez viszonyítva, így a 9 furat csak jelentéktelen mértékben csökkenti a 2 présállvány teherbírását. A nagy teherbírású 2 présállvány és a 4 kombinált préstestre ható, sokszorosára növelt nyomóerő együttese az 1 préstérben elérhető nyomás rendkívül magas értéket biztosítja, amely nyomás 100 000 bar nagyságrendet is elérheti A nagy nyomás elviselése érdekében az. 1 présteret célszerű módon megválasztott fémkerámia vagy szupertiszla ahimíniuinox dkerámia anyagú 20 nyomó betétek határolják.
A 7. cs 8. ábra nedves bioanyag sűrítéséhez kialakított kvadiaprést mulat be.
Az 1 présicrhez. alulról a 21 zárólap. felülről pedig a 22, 23 zárólapok kapcsolódnak, amelyek 24, 25, 26 pneumatikus munkaliengerekkel zárhatók. Ezzel akadályozzuk meg azt, hogy' préselés közben a nedves bioanyag az 1 prestérböl kláramoljék.A T,, T2, T,. T4 préstestek 27, 28, 29, 30 préslapjai azonban csakúgy amint a 21, 22, 23 zárólapok is kis átmérőjű, előnyösen ψΐ φ4 mnws 31, 32 átmenő furatokkal vannak ellátva. Az ábra szerinti présgép működése a korábbi leírás alapján nyilvánvaló Préselés közben a nedves bioanyagból a levegő és a nedvesség jó része a 31, 32 átmenő fura'okon távozik A kvadraprés munkahelyzetbc állításakor jutnak szerephez a merevítő rudakkal összefogott 33 teleszkópos lábak, amelyekkel a présgépet a munkafolyamat által kívánt magasságba lehet állítani.
Egyebekben a T,. T;-, T3, T4 préslestek geometriája és mozgása az 1. ábrán ismertetett megoldással, a hidraulikus meghajtás pedig az 5. ábra kapcsán ismertetett megoldással megegyezik Csekély formális különbség annyiban van, hogy minden T, ~T4 préstestet párhuzamosan kél, 35 és 36 hidraulikus munkahenger hozgal, pl. a T] préstestet a 34 hengeres csapon csatlakozva a 35 és 36 hidraulikus munkahengerek együttesen mozgatják.
A 9. és 10. ábra száraz, szálas bioanyag tömbösítését végző kvadraprést mutat be. A száraz növényi anyag szálai a préselés során nem nyúlnak meg, ezért az. 1 présteret sem alulról, sem felülről nem szükséges lezárni és így ezekbe az irányokba a tömörítvényből kiszabaduló levegő szabadon távozhat. A száraz szálas anyagok szilárd-tömörre préselése azonban meglehetősen nagy (600- 1000 bar) nyomást igényel és ugyanakkor a présgép önsúlya sem lehet túlságosan nagy azért, hogy mezőgazdasági szállító járművön pl. traktor vonta pótkocsin munkaközben szállítani lehessen.
A présgép kis önsúlya melletti nagy présnyomás biztosítását az segíti elő, hogy hidraulikus munkahengerei a mozgó préstestek belsejében kerülnek elhelyezésre. így pl. a 40 csavarokkal a 37 üreges préstest-31 be rögzített 38 hidraulikus mimkahenger mozdul el, miközben a 42 présáilványszegmensnek támaszkodó és 41 csavarokkal rögzített 39 támasztódugattyú álló helyzetben marad. Így a 42 présállványszegmenset a dugattyúrúd átvezetése végett nem kell áttörni, az nagy szilárdságú, folyamatos keresztmetszetű idom acélból készülhet. Az egyes 42, 43, 44, 45 présállványszegmensek 46 csavarokkal összefogva képezik a 2 présállvány Ki zárt keretét.
Mivel a tömbösítésre kerülő növényi anyagok szálai hosszúak pl. napraforgószár, kukorica szár, ezért a 9. ábra szerint pl. három Kj, K2, K3 zárt keretből álló keretsort építünk egymásra az 52 távtartó gyűrűk és 47 összefogó csavarok felhasználásával. A préselés során az 1 préstérben keletkező hosszú rúd alakú tömörítvényt a K1; K2, K3 keretsorba beépített, a 48, 49 hidraulikus munkahengerekkel mozgatott 50, 51 vágólapokkal rövidebb darabokra vágjuk. Az így keletkező bioanyag tömbök hatékonyan szállíthatók és tárolhatók.
A találmány szerinti kvadraprés legfőbb előnye, hogy — ellentétben az eddig ismert lineáris térfogatváltozást létesítő présekkel - a sajtoló mozgással négyzetes arányban álló térfogatváltozást idéz elő. Ebből kifolyólag nagymértékű térfogatcsökkentés megvalósítására képes, mégpedig teljes keresztmetszetű egyenletes tömörítés biztosítása mellett.
A présállvány körbefogja a présteret, ezért a présállvány külső méreteinek növelésével rendkívül nagy préselési nyomások létesíthetők. Kis elmozdulási igény esetén a préstestek feszítő ékkel kombinált kialakítása a préselési nyomások további hatékony fokozását teszik lehetővé.
A préstestek préselése közben önműködően szinkronizálják egymás mozgását, ezért a hidraulikus, vagy pneumatikus mozgatás megoldása külön szinkronizáló berendezés alkalmazását nem igényli.
A préselés síkjában az egyszerre több irányból jelentkező nyomóerő egymás tömörítő hatását felerősíti, de a préselés síkjára merőleges elmozdulás nincs, ami lehetővé teszi préselés közben a préstér merőleges kombinálását, vagy a találmány szerinti prés hagyományos (lineáris) préshez való csatlakoztatását.
A préstesteket átmenő furatokkal ellátott préslapokkal felszerelve és a présteret záró lapokat is átmenő furatokkal ellátva elérhető, hogy nedves anyagok préselése esetén a gázok és a folyadék részek jelentős részében eltávozzanak a présel vényből. Száraz szálas anyagok szilárd-tömörre préselése során azok rövidebb darabokra vágásával hatékonyan szállítható és tárolható présel vény tömbök állíthatók elő.

Claims (13)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Kvadraprés nyitott vagy zárt présteret sík felületeivel záró préstestekkel és a préstesteket sík felületeivel megvezető présállvánnyal, valamint a préstestekhez kapcsolódó hajtószerkezettel, azzal jellemezve, hogy a présteret (1) határoló préstestek (Tj, T3, T3) T4) mindegyikének két zárófelülete (Zi-Z2, Z2 -Z3, Z3-Z4, Z4-Zj) van és ezek egymással bezárt zárószögeinek (at, a2, a3, 84) összege 360°, valamint a présállvány (2) vezető felületei (V,, V2, V3, V4) a zárószögek (a,, a2, a3, a4) szögfelezőire (fi, f2, f3, f4) merőlegesen vannak kialakítva, továbbá hogy a préstestenként (T,, T2, T3, T4) legalább egy hajtószerkezete vagy előnyösen hidraulikus munkahengerei (Mi, M2, M3, M4) vannak.
    (Elsőbbsége: 1986. 10.21.)
  2. 2 Az 1. igénypont szerinti kvadraprés, azzal jellemezve, hogy préstesteinek (Ti, T2 , T3, T4) zárószögei (aj, a2, a3, a4) egymással egyenlő nagyságúra vannak kialakítva.
    (Elsőbbsége: 1986. 10.21.)
  3. 3 Az 1. vagy 2. igénypont szerinti kvadraprés, azzal jellemezve, hojjy mozgató munkahengereit (Mi, M2, Mj, M4) egyidőben nyomásra, ill. visszaáramlásra kapcsoló kétállású tolattyúja (3) van.
    (Elsőbbsége. 1988. 11.24.)
  4. 4 Az 1-3. igénypontok szerinti kvadraprés, azzal jellemezve, hogy a préstesteknek (T,, T2, T3, T4) lejtős ékes felületei (5) és ezen ékes felületen (5) felfekvő feszítőékei (7) vannak. (Elsőbbsége: 1988. 11.24.)
  5. 5. A 4. igénypont szerinti kvadraprés, azzal jellemezve, hogy a feszítőékhez (7) a présállvány (2) furatán (9) átvezetett dugattyúrúdon (10) keresztül hidraulikus térrel (11) és pneumatikus térrel (12) ellátott kombinált munkahengerének (6) dugatytyúja (8) van kapcsolva.
    (Elsőbbsége 1988. 11.24.)
  6. 6 Az 5. igénypont szerinti kvadraprés, azzal jellemezve, hogy feszítőékének (7) belsejében visszatoló dugattyúval (15) ellátott belső pneumatikus tér (18) van kialakítva, amely belső pneumatikus tér (18) a dugattyúrúdban (10) kialakított járaton (13) át a kombinált munkahenger (6) pneumatikus terével (1 2) van összekötve.
    (Elsőbbsége: 1988.11.24.)
  7. 7. Az 1—6. igénypontok bármelyike szerinti kvadraprés, azzal jellemezve, hogy a préstestek (Tj, T2, T3, T4) présteret (1) határoló felületei kerámia betétekkel (20) vannak ellátva.
    (Elsőbbsége: 1988.11.24.)
  8. 8 Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti kvadraprés, azzal jellemezve, hogy a préstér (!) alulról és felülről zárólapokkal (21,22, 23), előny öten átmenő furatokkal (32) ellátott zárólapokkai (21, 22, 23) van határolva és zárólapokat (21,22,23) mozgató pneumatikus munkahengerei (24, 25, 26) vannak.
    (Elsőbbsége: 1988. 11.24.)
  9. 9 Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti kvadraprés, azzal jellemezve, hogy a préstesteknek (Tj, T2, T3, T4) átmenő furatokkal (31) ellátott préslapjai (27,28, 29, 30) vannak. (Elsőbbsége: 1988.11. 24.)
  10. 10. Az 1—3. igénypont bármelyike szerinti kvadraprés, azzal jellemezve, hogy az üreges préstestekben (37) hidraulikus munkahengerek (38) vannak elrendezve.
    (Elsőbbsége: 1988.11.24.)
  11. 11. Az 1-3. igénypont bármelyike szerinti kvadraprés, azzal jellemezve, hogy a présállvány (2) csavarokkal (46), présállványszegmensekből (42, 43, 44, 45) összefogott zárt keretként (Ki) van kialakítva.
    (Elsőbbsége: 1988.11.24.)
  12. 12. All. igénypont szerinti kvadraprés, azzal
    198.279 jellemezve, hogy kettőtől több zárt kerete (Kj. Kj, K3) távtartó gyűrűk (52) és kötőelemek (47) által vannak egymásra építve.
    (Elsőbbsége: 1986. 10.21.)
  13. 13. All. igénypont szerinti kvadraprés, azzal jellemezve, hogy a zárt keretek (Κ,, Ki K3) között hidraulikus munkahengerekkel (48
    5 49) mozgatható vágólapjai (50, 51) vannak.
    (Elsőbbsége: 1986.10. 24.)
    5 db rajz
HU435286A 1986-10-21 1986-10-21 Quadrat press HU198279B (en)

Priority Applications (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU435286A HU198279B (en) 1986-10-21 1986-10-21 Quadrat press
DE19893906107 DE3906107A1 (de) 1986-10-21 1989-02-27 Quadratische presse
FR8902483A FR2643587A1 (fr) 1986-10-21 1989-02-27 Presse de compactage a action polygonale

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU435286A HU198279B (en) 1986-10-21 1986-10-21 Quadrat press

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT47229A HUT47229A (en) 1989-02-28
HU198279B true HU198279B (en) 1989-09-28

Family

ID=10967729

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU435286A HU198279B (en) 1986-10-21 1986-10-21 Quadrat press

Country Status (3)

Country Link
DE (1) DE3906107A1 (hu)
FR (1) FR2643587A1 (hu)
HU (1) HU198279B (hu)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6519998B2 (en) 1998-04-22 2003-02-18 Uniflex-Hydraulik Gmbh Radial press
DE19861171B4 (de) * 1998-04-22 2005-09-22 Uniflex-Hydraulik Gmbh Radialpresse
DE19953438C2 (de) * 1999-11-06 2002-04-04 Ruetgers Automotive Ag Verfahren und Vorrichtung zur Herstellung von Bremsbelägen
CN110126328A (zh) * 2019-06-17 2019-08-16 博众精工科技股份有限公司 石墨烯挤压机构
CN114311822A (zh) * 2021-12-28 2022-04-12 贵阳立特精密机械有限公司 一种平面挤压成型模具

Also Published As

Publication number Publication date
HUT47229A (en) 1989-02-28
DE3906107A1 (de) 1990-08-30
FR2643587A1 (fr) 1990-08-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU198279B (en) Quadrat press
CA2004901A1 (en) Quadratic press
RU2041816C1 (ru) Способ изготовления профилированных прессованных изделий и устройство для его осуществления
IL43482A (en) Installation for the production of mouldings and profiles from fibrous vegetable material
US20210252819A1 (en) Method for Producing Pressed Products and Assembly for Producing Pressed Products
DE202006007759U1 (de) Vorpresssystem für Brikettierpresse
WO2018073328A1 (de) Verfahren und vorrichtung zur quasi-kontinuierlichen zuführung von polydispersen schüttgütern in druckaufgeladene räume
AT5836U1 (de) Pelletartiger formkörper
CN214111615U (zh) 自由落料式打包机
CA2170655C (en) Dual hydraulic cylinder compacting device
EP0638401B1 (de) Verfahren und Vorrichtung zum Strangpressen bzw. Strangrohrpressen eines Gemenges aus pflanzlichen Kleinteilen mit Bindemitteln
EP3300505A1 (de) Vorrichtung und verfahren zum fördern von schüttgut
DE3228517A1 (de) Verdichtungssystem zum zusammenpressen und verdichten von pulverisierten abfallstoffen in brennstoffwuerfel
Pocius et al. Investigation of granulation process influence to granulated organic compost fertilizer properties
US788864A (en) Method of compressing cotton.
EP0058449B1 (en) Bale press
RU2112658C1 (ru) Устройство для прессования сыпучих материалов
GB1585351A (en) Scrap compacting press
DE96004C (hu)
CN206357682U (zh) 油桶液压打包机
US788865A (en) Method of compressing bales.
HU199207B (en) Method and apparatus for forming minibales usable as fuel
EP2163600A2 (de) Verfahren zur Herstellung von Brennstoffpresslingen auf der Basis von Biomasse sowie Vorrichtung zur Durchführung des Verfahrens
DE2732371C3 (de) Spannvorrichtung für die Preßform einer Steinpresse
SU1666357A1 (ru) Установка дл уплотнени металлических отходов

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee