HU195923B - Ski binding - Google Patents

Ski binding Download PDF

Info

Publication number
HU195923B
HU195923B HU863287A HU328786A HU195923B HU 195923 B HU195923 B HU 195923B HU 863287 A HU863287 A HU 863287A HU 328786 A HU328786 A HU 328786A HU 195923 B HU195923 B HU 195923B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
ski
pins
longitudinal
counter
boot
Prior art date
Application number
HU863287A
Other languages
German (de)
English (en)
Other versions
HUT43265A (en
Inventor
Vladimir S Makarenko
Original Assignee
Le Polt I Im M I Kalinina
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Le Polt I Im M I Kalinina filed Critical Le Polt I Im M I Kalinina
Publication of HUT43265A publication Critical patent/HUT43265A/hu
Publication of HU195923B publication Critical patent/HU195923B/hu

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A63SPORTS; GAMES; AMUSEMENTS
    • A63CSKATES; SKIS; ROLLER SKATES; DESIGN OR LAYOUT OF COURTS, RINKS OR THE LIKE
    • A63C9/00Ski bindings
    • A63C9/20Non-self-releasing bindings with special sole edge holders instead of toe-straps

Landscapes

  • Footwear And Its Accessory, Manufacturing Method And Apparatuses (AREA)
  • Transition And Organic Metals Composition Catalysts For Addition Polymerization (AREA)
  • Polyesters Or Polycarbonates (AREA)
  • Tents Or Canopies (AREA)
  • Magnetic Heads (AREA)
  • Die Bonding (AREA)
  • Laminated Bodies (AREA)
  • Processes Of Treating Macromolecular Substances (AREA)
  • Fittings On The Vehicle Exterior For Carrying Loads, And Devices For Holding Or Mounting Articles (AREA)
  • Tires In General (AREA)
  • Aiming, Guidance, Guns With A Light Source, Armor, Camouflage, And Targets (AREA)
  • Regulating Braking Force (AREA)
  • Photovoltaic Devices (AREA)
  • Crystals, And After-Treatments Of Crystals (AREA)
  • Acyclic And Carbocyclic Compounds In Medicinal Compositions (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)

Description

A találmány tárgya elkötés futó sílécekre.
A sífutó számára gyártott elkötésekkel szemben támasztott követelmények az utóbbi években jelentősen átalakultak. Mivel a eífutók egyre nagyobb mértékben alkalmazzák a korcsolyázó stílust, szükségessé vált a sícipő-talp elcsavarodéssal szembeni ellenéllóképeBBégének növelése, hiszen á sízők futás közben hosszabb időn keresztül terhelik a síléc élét. A síléc siklófelülete, és vele együtt a sicipő talpának felülete ekkor az elrugaszkodás pillanatában is jelentős szöget zár be a sípálya - a letaposott hó - felületével, igy elrugaszkodáskor a sicipő talpára jelentős csavarónyomatékok hatnak.
Napjainkban elterjedt megoldás az Adidas cég síkötÓBe, amely oldalrészekkel ellátott lemezidomból épül fel, ahol az oldalrészek a síléc hossztengelyével szöget zárnak be. A lemezidom méreteit ée az oldalrészek síléc hossztengelyével bezárt szögét a használt sícipő talpának orr-része határozza meg. Ez a elkötés kizárólag előreugró orr-réeszel ellátott talppal rendelkező sícipőkhőz alkalmazható.
A síkötés rögzítése a következőképpen történik:
A lemezidomra tengely van felszerelve, amelyen emelőkar van rögzítve. Az emelőkar szabad végéhez egy további tengely kapcsolódik. Ezen a tengelyen egy második emelőkar van elrendezve, amelynek szabad vége a sícipő talpának előreugró orr-részével működik együtt. Becsatoláskor a síző a második emelőkar végét ütközésig a sícipó előreugró orr-részének nyomja, majd az első emelőkart addig nyomja le, amíg a két tengelyt összekötő egyenes az első tengelyt az érintkezési ponttal összekötő egyenes alá kerül. Ezen helyzet elérésekor a sicipő rögzített állapotban van.
A fenti síkötés hátránya, hogy tömege viszonylag nagy, előállítása nehézkes, a rögzítőszerkezet felépítése bonyolult, és elrugaszkodáskor a sicipő talpával merőleges síkban jelentős ceavarónyomatékok lépnek fel. Ez utóbbi hátrány különösen korcsolyázó etílus alkalmazása esetén jelentős. A sícipő talpának elcsavarodása egyébként nemcsak a síkötés konstrukciójának, hanem az alkalmazott „Racing Norro 38 jelű sícipő-modell keskeny sícipótalp orr-réezének is köszönhető, amely lényegesen keskenyebb, mint például a „Racing Norm 50” jelű sícipó modellé.
Ugyancsak elterjedt a „Ratafella” típusú síkötés, amelynek, hasonlóan a fenti megoldáshoz, a síléc hossztengelyével szöget bezáró oldalréezekkel ellátott lemezidoma van. A lemezidomon három csap van rögzítve, amelyek a sícipő talpának orr-részén kiképezett megfelelő furatokba illeszthetően vannak kialakítva. A sicipő kengyelszerű elem segítségével rögzíthető, amelynek szabad végei a lemezidom oldalrészein elrendezett hüvelyekbe vannak befogva. A síkötés orr-részén, tengelyen, hornyokkal ellátott lemez van rögzítve. A sicipő becsatolása úgy történik, hogy a lemezen lévő csapok a sicipő talpénak orr-részén lévő furatokkal fedésbe kerülnek, majd a síző a kengyelszerű elemre úgy nyom rá, hogy az a lemezen lévő egyik horonyba befekszik. A fenti megoldásnak különböző i ögzítőelemekkel kialakított változatai ismertek.
Ez utóbbi elkötés előnye a megbízható EÍcipö-rögzités, valamint az, hogy a síléc hossztengelyére merőleges síkban az Adidas cég elkötéséhez képest viszonylag csekély csavarónyomaték lép fel. Hátránya, hogy a síkötés tömege viszonylag nagy, és előállítása nehézkes.
Ismert olyan síkötés is, amelynek két részből kialakított tartócsapjai vannak. Az egyik rész közvetlenül a silécbe {vagy a sícipőbe) van ágyazva. Ha például az egyik rész közvetlenül a sílécbe ágyazva van elrendezve, úgy a sícipő rögzítésekor a rögzítőcsapok felső részét a sicipő talpának orr--éezén kialakított megfelelő furatokba kell illeszteni. A sicipő függőleges eikban történő elmozdulásának korlátozására különböző rögzítő konstrukciókat alkalmaznak. Ilyen megoldást ismertet a 32 40 750 számú DE közzétételi irat. '
A megoldás előnye, hogy konstrukciója egyszerű, könnyen előállítható, gyorsan szerelhető és szétszedhető, valamint hogy különböző rögzítő konstrukciók alkalmazását teszi lehetővé. Hátránya, hogy a síkötés üzemi tulajdonságai be- és kicsatoláskor nem a legkedvezőbbek, mivel ezekhez a műveletekhez a sízónek a kezét kell használnia.
A 84 25 984 számú DE szabadalmi leírée olyan síkötést ismertet, amelynek a eílécben rögzített tartöcsapjai és laprugóként kialakított rögzítőeleme van. A tartócsapok felső része a eícipó talpának orr-részén kialakított furatokba illeszkedik. A laprugó egyik végével a síhez kapcsolódó kengyelként van kiált kitva, amelynek másik vége a sícipő-talp orr-részének felülről történő leszorítására szolgál.
Ez utóbbi síkötés előnye, hogy alacsony ráfordítással, egyszerűen előállítható, kis tömege van, és lehetővé teszi a sícipő automatikus - kéz segítsége nélküli - rögzítését. Hátránya, hogy csak olyan sícipövel használható, amelynek előreugró orr-résszel rendelkező cipőtalpa, illetve pereme van. Ez azonban azt eredményezi, hogy amint az elrugaszkodáskor vízszintes erőkomponensek is fellépnek, jelentős csavarónyomaték keletkezik, mivel a síző elrugaszkodásának pontja a eícipó rögzítési helyével nem esik egybe. Ez a hátrány természetszerűleg minden olyan elkötésnél jelentkezik, amelynek használata előreugró orr-résszel rendelkező cipótalppal ellátott sicipőt elófeltételez, és - különösen korcsolyázó elrugaszkodáskor - rendkívül zavaró hatású.
A találmánnyal célunk olyan sikötés kifejlesztése, amelynek révén a sílécre ée a sícipőre ható zavaró erőhatások jelentősen csökkenthetők.
A kitűzött feladat megoldására olyan síkötést alakítottunk ki, amelynek tartóceapjai ós a tartóceapok befogadására alkalmas ellenfuratai vannak, amelyek a silécen, illetve a sícipőn vannak elrendezve, továbbá a sícipő függőleges síkban történő elmozdulását korlátozó rögzítőeleme van, ahol a találmány szerinti a tartócsapokat és az ellenfuratokat a síléc, illetve a eícipó hossztengelye mentén rendeztük el.
A talólmány szerinti konstrukció lehetővé teszi a slcipőnek a siléc hossztengelye mentén az alkalmazott sífutó-technikának, valamint a pályaviszonyoknak megfelelően történő operatív eltolását. Korcsolyázó futóstílus alkalmazása esetén célszerű a sícipő talpának rögzítési helyét a síléc orra irányában előrehozni, ami a síléc irányíthatóságát javítja. Hasonló a helyzet jeges pályán, illetve különösen kemény vagy nedves hó esetén, amikoris a siléc irányíthatóságának javítása a siklási körülmények esetleges kedvezőtlen változása mellett is előnyös. Általánoe érvényű ezabály, hogy a síléc csúszási körülményei akkor a legkedvezőbbek, amikor a sicipő orr-része a siléc súlypontjának közelében van rögzítve. A sicipő rögzítési pontjának a síléc hossztengelye mentén bármelyik irányban történő eltolásával a siklási feltételek romlanak. A sicipő rögzítés helyének eltolásával a síző maga választhatja meg az időjárástól, a pályaviBzonyoktól és az alkalmazott sífutó technikától függő optimális helyzetet.
A találmány szerinti Bikötósnek legalább egy egyetlen tartócsap befogadására szolgáló ellenfurata van, a többi ellenfurat pedig a többi tartócsap befogadására alkalmas hosszirányú bemélyedésként van kialakítva.
A találmány szerinti síkötÓB ilyen kialakítása esetén a hosszirányú bemélyedésbe különböző számú tartócBap fekhet be. A több tartócsap befogadására alkalmas közös hosszirányú bemélyedés technológiai szempontból kedvezőbb, mint az egyetlen tarlócsap befogadáséra alkalmas furatok.
A hosszirányú bemélyedésként kialakított ellenfuratba befekvő tartócsapok egymással mereven összekapcsolhatók. A tartócsapok ily módon hosszirányú kiugró részt képeznek. Az ilyen kialakítás a sicipő talpának elcsavarodósakor a tartócsapok felületegységre vonatkoztatott fajlagos terhelésének csökkenéséhez vezet, aminek különösen korcsolyázó futóstílus alkalmazása esetén van jelentősége, amikoris a sílécben és a sícipőben jelentős erők ébrednek.
Különóeen előnyös a tartócsapokat egymással mereven úgy összekapcsolni, hogy azok hosszirányú kiugró részt képezzenek, ugyanakkor az ellenfuratokat egymással úgy összekötni, hogy azok hosszirányú bemélyedést képezzenek, ahol a hosszirányú kiugró rész hosszának és szélességének aránya előnyösen nagyobb mint három.
Ez a kialakítás technológiai szempontból igen kedvező, és nemcsak a hosszirányú kiugró rész felületegységre vonatkoztatott fajlagos terhelésének csökkenését vonja maga után, hanem a BÍcipő talpában, a hosszirányú bemélyedés körzetében keletkező feszültségek egyenletesebb -eloszlásét is eredményezi, és mindez a sikötés és a sícipő üzemtulajdonBágainak javulásában jut kifejezésre. További előnyös hatás, hogy a eícipő-talp elceavarodásénak mértéke csökken. A találmányt részletesebben a rajz alapján ismertetjük, ahol az
1. ábrán a találmány szerinti sikötés példa kénti kiviteli alakját hosszirányú függőleges metszetben tüntettük fel; a
2. ábrán az 1. ábra szerinti elkötést felülnézetben ábrázoltuk; a
3. ébrén a találmány szerinti síkötés lemezen elrendezett tartócsapokka] kialakított példakénti kiviteli alakját tüntettük fel, felülnézetben; a
4. ábrán a 3. ábra szerinti kiviteli alakot oldalnézetben ábrázoltuk; az
5. ábrán a találmány szerinti síkötés egy további kiviteli alakját tüntettük fel, felülnézetben; a
6. ábrán az 5. ábra szerinti VI-VI metszetet, a
7. ábrán az 5. ábra szerinti VII-VII metszetet ábrázoltuk. A
8., 9. és 10. ábrákon a találmány szerinti síkötés egy-egy további példakénti kiviteli alakját tüntettük fel, felülnézetben; a
11. ábrán a 10. ábra szerinti síkőtés hosszirányú függőleges metszetét ábrázoltuk; a
12. ábrán a sícipő találmány szerinti Elkötéssel történő rögzítését oldalnézetben, a
13. ábrán pedig felülnézetben szemléltettük.
A
14. ábrán a találmány szerinti sikötés olyan kiviteli alakját tüntettük fel oldalnézetben - ahol a tartócsapok a sícipőn vannak rögzítve, az ellenfuratok pedig a silécen vannak kiképezve; a
15. ábrán a 14. ábra szerinti elkötést elölnézetben ábrázoltuk; a
16. ábrán a találmány szerinti síkötés előnyös kiviteli alakját tüntettük fel, hosszirányú függőleges metszetben; a
17. ábrán a silécen elrendezett hosszirányú kiugró részt felülnézetben; a
18. ábrán pedig a sícipő talpában kiképezett hosszirányú bemélyedést alulnézetben ábrázoltuk.
Amint az 1-4. ábrákból kitűnik, a találmány szerinti síkötéenek 2 síléc hossztengelye mentén elrendezett 1 tartócsapjai vannak, amelyek 5 sícipő 4 cipótalpában, annak hossztengelye mentén kiképezett 3 ellenfuratokba fekszenek be. A elkötésnek kengyelszerűen kialakított 6 rőgzítőeleme van, amely az 5 slcipő függőleges síkban történő elmozdulásának korlátozására szolgál.
A kényelmesebb össze- és szétezerelés érdekében az 1 tartócsapok két részből vannak kialakítva. Az alsó rész az 1 tartócsapok 2 silec testében való rögzítésre, a felső rész pedig az 5 sícipő 4 cipőtalpéban kialakított 3 ellenfuratokba történő befekvesre szolgál. Az tartócsapok alsó és felső része között 7 támaezkodóváll van kialakítva, amelynek segítségével a 6 rögzítőelem a 2 eíléc felületén rögzíthető (1. ábra).
Technológiai szempontból célszerű az 1 tartócsapokat a 3. és 4. ábra szerint 8 lemezidomon elrendezni. A 8 lemezidomon 9 furatok vannak kialakítva, amelyeken keresztül a 8 lemezidom a 2 síléc felületén rögzíthető.
Az 5. ábrán feltüntetett kiviteli alaknál a 3 ellenfuratok közül az egyik egyetlen 1 tartócsap befogadáséra szolgál, a másik pedig több 1 tartócsap befogadására 10 hosszirányú bemélyedésként van kialakítva. A 6 rögzítőelem rögzítőcsapként van kiképezve, amely az 5 sícipő 4 cipőtalpán átvezetve a 3 ellenfuratba benyúlik, ós ott az 1 tartócsappal érintkezik.
A 4 cipőtalp 2 síléc hossztengelyére állított függőleges síkban történő jobb hajlít— hatósága érdekében a 4 cipőtalpban 11 oldalsó bemélyedések vannak kiképezve. A 4 cipőtalp elcsavarodás elleni ellenélóképességének növelése céljából a 11 oldalsó bemélyedésekben 12 merevitőbordák vannak kiképezve (5-9. ábrák). A '10-11. ábrákon a találmány szerinti síkötós olyan kiviteli alakját tüntettük fel, ahol az 1 tartócsapok egy réeze egymással mereven össze van kapcsolva úgy, hogy 13 kiugró rész jön létre. Az 1 tartócsapok ós a 13 kiugró rész az 5 sícipő 4 cipőtalpának 3 ellenfurataiba és 10 hosszirányú bemélyedésébe fekszenek be. Az 1 tartócsapok ennél a kialakításnál az 5 sícipő eíléc hossztengelyéhez viszonyított elmozdulásénak korlátozáséra szolgálnak, míg a 13 kiugró rész az 5 sícipő oldalirányú elmozdulását akadályozza meg.
Az 1 tartócaapok 2 síléc hossztengelye mentén történő találmány szerinti elrendezésével lehetővé válik az 5 slcipő rögzítési helyének a 2 síléc hossztengelye mentén történő eltolása. A 2 eíléc irányíthatósága szempontjából az 5 sícipőnek a 2 síléc orrához legközelebb eső 1 tartócsapon történő rögzítése a legkedvezőbb, ezért ez a rögzítési helyzet korcsolyázó sífutó stílus alkalmazása esetén különösen kedvező. A többi 1 tartócsap ekkor az 5 sicipő 4 cipőtalpának 3 ellenfurataíba fekszik be, és a síző elrugaszkodásakor megakadályozza a 4 cipőtalp elcsavarodását, ezáltal tehermentesíti az 5 sicipő rögzítését biztosító 1 tartóceapot.
Az 1 tartócsapokat a 2 síléc hossztengelye mentén egymástól előnyösen olyan távolságban célszerű elrendezni, hogy az 5 sicipő 4 cipőtalpának elfutás közben fellépő tetszőleges elhajlása esetén legalább két 1 tartócsap a 3 ellenfuratban, illetve a 10 hosszirányú bemélyedésben maradjon.
A 6 rögzítőelem 5. ábra szerinti elrendezése azt a célt szolgálja, hogy az 5 sicipő bármelyik 1 tartócsapon való rögzítése esetén a rögzítést egyetlen 6 rögzítőelem biztosítani tudja. A 6 rögzítőelem az 5 eícipö 4 cipőtalpában úgy van bevezetve, hogy a szomszédos 1 tartócsapok az 5 sicipő rögzítését és oldását ne akadályozzák.
A találmány szerinti elkötés a következeképpen működtethető:
Az 5 sicipő rögzítése céljából először valamelyik 3 ellenfuratot egy kiválasztott 1 tartócsappal fedésbe kell hozni. Ezután az 1 tartócsapot a 3 ellenfuratba benyomjuk, miközben az 5 sicipő 4 cipőtalpának orr-része a 6 rögzitőelemet arréb tolja, majd a kívánt helyzet elérése után a visszacsapódó 6 rögzítőelem az 5 sicipő 4 cipótalpának orr-részét felülről lefogja (1. ábra).
Az 5. rögzítőelem az 5 sicipő 4 cipőlalpának orr-részét felülről lefogja (1. ábra).
Az 5. ábrán feltűntetett elkötés esetében az 1 tartócsap, miközben a 3 ellenfuratban nyomódik a 6 rögzítőelemet félretolja. Miután a 6 rögzítőelem (rögzitőcsap) és az 1 tartócsapban kialakított - a rajzon nem jelölt - rögzítőfurat tengelye fedésbe kerül, a 6 rögzítőelem a sízó által kifejtett erőhatásra a rögzitőfuratba csúszik és biztosítja az 5 sicipő 4 cipőtalpónak a 2 silécen való rögzítését.
Az 5 sícipö oldásához a 6 rögzítőelem hossztengelyének irányában az 1 tartócsaptól kifelé irányuló erőt kell kifejteni,'és amint a 6 rógzitőelem az 1 tartócsap rögzitófuratából kicsúszott, az 5 sicipó kiszabadítható.
A következőkben a elkötésben ébredő erőhatásokat a 12-13, ábrák alapján vizsgáljuk. Elrugaszkodáskor a sízó a sarkával (A pontban) felfelé irányuló Fi erőt fejt ki. Az Fi erő az 5 sicipő rögzítési helyétől (B pont) hí távolságban hat. Vegyünk egy C pontot, amely a 2 síléc hossztengelyére merőleges egyenesen, a B ponttól In távolságban fekszik, és a Fi erő által létrehozott forgatónyomatékot a B ponttal együtt veszi fel. A h2 távolságot a 2 síléc szabvényszélessége (45 mm) korlátozza. Ha a lu távolság ezt az értéket meghaladja, számolni kell azzal a hátrányos jelenséggel, hogy a 2 síléc siklási sebessége a síkötés havon való súrlódása következtében csökken. Felírhatjuk, hogy
-4195923
Fi · hí = Fi · hí, ahol Fi a C pontban az 5 sícipö 4 cipőtalpára, a elkötésre és a 2 sílécrs ható erót jelenti. Az 5 sícipő 4 cipótalpát elemekre bontva felismerhető, hogy a cípótalp elemeinek a B ée C pontoktól mórt távolsága következtében az egyes elemekre tekintélyes CBavarónyomatékok hatnak. Ez a helyzet alapvetően megváltozik, amennyiben a c pontot a 2 síléc hossztengelye menten hí távolságnál nagyobb távolsággal eltoljuk. Ekkor a sícipó-síkötós-sílóc rendszerre roncsoló hatású Fi erő, és vele együtt a 4 cípótalp elemeire ható csavarónyomatékok jelentősen lecsökkennek.
A találmány ezerinti síkötés lehetővé teszi a 4 cipőtalp elcsavarodásának jelentős csökkentését, valamint az 5 eícipő 2 sílécen való rögzítési helyének a 2 síléc hossztengelye mentén történő változtatását.
A találmány szerinti síkötós 14-15. ábrákon feltüntetett kiviteli alakjánál az 1 tartócsapok közvetlenül az 5 sícipö 4 cipőtalpában, annak hossztengelye mentén elrendezve vannak kialakítva, úgy, hogy a 2 sílécben kiképezett megfelelő 3 furatokba történő bevezetéskor valamennyi 1 tartócsap külső oldalfelülete a 2 síléc külső felületén fekszik fel. A 2 eílócben 14, az 1 tartócsapokban pedig 15 furatok vannak kialakítva, amelyek a 6 rögzítőelem (rögzítőcsap) befogadására szolgálnak. A 6 rögzítőelem ennél a megoldásnál tehát forgástengelyként működik. Az sícipö 4 cipötalpénak elülső része célszerűen elasztikus csillapítóanyagból, például gumiból van kialakítva, amely az 5 sícipö 2 síléc hossztengelyére állított föggőleges síkban történő elfordulása szempontjából kedvező.
A 14-15. ábrákon bemutatott BÍkötés a következőképpen működik:
Az 1 tartócsapokat a 3 ellenfuratokkal fedésbe hozzuk oly módon, hogy az 1 tartócsapok 3 ellenfuratokba történő besüllyesztóse után a 14 és 15 furatok tengelyei egy egyenesbe essenek. Ezen helyzet elérésekor a 6 rögzítőelemet a 14 ós 15 furatokba vezetjük, ezáltal az 5 sícipőt a 2 sílécen rögzítjük.
Az 5 sícipö kiszabadításához a 6 rögzítóelemet a 14 és 15 furatokból ki kell húzni.
A 16-18. ábrákon feltüntetett sikötésben az 1 tartóceapok a 2 sílécen egymással mereven összekapcsolva vannak rögzítve úgy, hogy a 2 sílécen 16 hosszirányú kiugró részt képeznek. Az 5 sícipö 4 cipőtalpában a 3 ellenfuratok egymással összekötve 17 hosszirányú bemélyedést képeznek. A 6 rögzítőelem az 5 sícipö 4 cipőtalpának 18 furatán átvezetve a 17 hosszirányú bemélyedésbe nyúlik be, ahol a 16 hosszirányú kiugró résszel érintkezik. A 16 hoszirányú kiugró rész hosszának és szélességének aránya előnyösen legalább 3. Ennél kisebb hosszúság/szélesség arány választása esetén a találmány szerinti sikötésnek a 4 cipötalp elcsavarodésa szempontjából kedvező hatása nem érvényesül. Ugyanakkor azonban a 16 hosszirányú kiug10 ró rész szélességének a 4 cipőtalp elcsavarodásának csökkentése céljából történő növelését korlátozza, hogy túl széles 17 hosszirányú bemélyedés esetén a 4 cipőtalp jelentősen gyengül, és ezért a kívánt hatással el15 lentétes eredményt - az elcsavarodás növekedését - érhetünk el. A 16 hosszirányú kiugró rész hoesz/szélesség arányának növelésével a 4 cipőtalp elcsavarodásának mértéke csökken. A 16 hosszirányú kiugró rész szé20 leseégének csökkentését a síkötés kívánt merevségének követelménye korlátozza. A 16 hosszirányú kiugró rész hosszának jelentős megnövelése a síkötés tömegének nem kívánt növekedéséhez vezet.

Claims (4)

  1. .1. Síkötés futó silécekre, amelynek tar20 főcsapjai és a tartócsapok befogadására alkalmas ellenfuratai vannak, amelyek a silécen, illetve sicipön vannak elrendezve, továbbá a sícipö függőleges síkban történő elmozdulását korlátozó rögzítőeleme van, azzal
    25 jellemezve, hogy a tartócsapok (1) és az ellenfuratok (3) a síléc (2), illetve a sícipö (5) hossztengelye mentén vannak elrendezve.
  2. 2. Az 1. igénypontok szerinti síkötés, azzal jellemezve, hogy legalább egy egyetlen tartócsap (1) befogadáséra szolgáló ellenfurata (
  3. 3) van, a többi ellenfurat (3) pedig a többi tartócsap (1) befogadására alkalmas hosszirányú bemélyedésként (10) van kialakítva.
    45 3. A 2. igénypont ezerinti BÍkötés, azzal jellemezve, hogy a hosszirányú bemélyedésként (10) kialakított ellenfuratba (3) befekvő tartócsapok (1) egymással mereven összekapcsolva hosszirányú kiugró részt (13) képez50 nek.
  4. 4. Az 1. igénypont szerinti síkötés, azzal jellemezve, hogy a tartócsapok (1) egyn ássál mereven ösezekapcsolva hosszirányú kiugró részt (16) képeznek, ugyanakkor az ellenfuratok (3) egymással összekötve hosszirányú bemélyedést (17) képeznek, ahol a hosszirányú kiugró rész (16) hosszának és szélességének aránya háromnál nem kisebb.
HU863287A 1985-04-26 1986-04-18 Ski binding HU195923B (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SU853880000A SU1377129A1 (ru) 1985-04-26 1985-04-26 Лыжна принадлежность
PCT/SU1986/000034 WO1986006291A1 (en) 1985-04-26 1986-04-18 Ski binding

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT43265A HUT43265A (en) 1987-10-28
HU195923B true HU195923B (en) 1988-08-29

Family

ID=21171596

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU863287A HU195923B (en) 1985-04-26 1986-04-18 Ski binding

Country Status (15)

Country Link
US (1) US4796908A (hu)
EP (1) EP0221190B1 (hu)
JP (1) JPS62502949A (hu)
AT (1) ATE70984T1 (hu)
BG (1) BG48240A1 (hu)
CA (1) CA1266283A (hu)
DE (2) DE3683247D1 (hu)
FI (1) FI86147C (hu)
FR (1) FR2580942B3 (hu)
HU (1) HU195923B (hu)
IT (1) IT207188Z2 (hu)
NO (1) NO161956C (hu)
SU (1) SU1377129A1 (hu)
WO (1) WO1986006291A1 (hu)
YU (1) YU68586A (hu)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
SU1377128A1 (ru) * 1985-04-24 1988-02-28 Ленинградский Политехнический Институт Им.М.И.Калинина Лыжна принадлежность
FI124134B (en) * 2012-07-02 2014-03-31 One Way Sport Oy Binding between a ski and a ski boot

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2447209A1 (fr) * 1979-01-26 1980-08-22 Salomon & Fils F Ensemble de fixation d'une chaussure a un ski
US4487427A (en) * 1979-08-03 1984-12-11 S.A. Etablissements Francois Salomon & Fils System for binding a boot to a ski
FR2466259A1 (fr) * 1979-10-04 1981-04-10 Stamos Pierre Fixation de ski de securite
NO150745C (no) * 1980-04-21 1984-12-12 Salomon & Fils F Anordning til festing av et fottoey til en ski.
DE3240750A1 (de) * 1982-11-04 1984-05-10 Leningradskij politechničeskij institut imeni M.I. Kalinina, Leningrad Skibindung

Also Published As

Publication number Publication date
ATE70984T1 (de) 1992-01-15
DE8611319U1 (de) 1986-08-14
FI86147C (fi) 1992-07-27
BG48240A1 (en) 1991-01-15
WO1986006291A1 (en) 1986-11-06
NO865199L (no) 1986-12-19
EP0221190A1 (de) 1987-05-13
YU68586A (en) 1987-12-31
FR2580942B3 (fr) 1987-05-29
JPS62502949A (ja) 1987-11-26
NO161956C (no) 1989-10-18
CA1266283A (en) 1990-02-27
FI865144A0 (fi) 1986-12-17
EP0221190B1 (de) 1992-01-02
EP0221190A4 (de) 1988-05-31
FI86147B (fi) 1992-04-15
DE3683247D1 (de) 1992-02-13
IT8621659V0 (it) 1986-04-24
FR2580942A3 (fr) 1986-10-31
US4796908A (en) 1989-01-10
FI865144A (fi) 1986-12-17
SU1377129A1 (ru) 1988-02-28
IT207188Z2 (it) 1987-12-14
NO161956B (no) 1989-07-10
HUT43265A (en) 1987-10-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4741550A (en) Releasable binding system for snowboarding
US4652007A (en) Releasable binding system for snowboarding
US5937546A (en) Snowboard boot with inner stiffening assembly
US4973073A (en) Snowboard binding
US5499461A (en) Boot for guiding sports
FI74877C (fi) Bindning foer en terraengskida.
US5852852A (en) Tightening device with serrated strap and ratchet locking member
US5727808A (en) Free heel/anterior release ski binding
US4261595A (en) Ski boot heel lock
US5664797A (en) Cross-country ski binding and complementary cross-country ski boot
JPS63226381A (ja) スノーボードのための締め具
US20070170697A1 (en) Device for receiving a foot or a boot on a sports apparatus
US6123342A (en) High back binding for board athletic equipment
US5957478A (en) Release binding for telemark skiing, back country skiing, and ski jumping
USRE33544E (en) Releasable binding system for snowboarding
US3388918A (en) Ski binding
CA1298329C (en) Binding device, particularly for securing the foot to a bearing structureof a sporting implement
CA2637390A1 (en) Snowshoe binding with flexible footbed
US5083809A (en) Ski structure
HU195923B (en) Ski binding
US4108466A (en) Ski brake
US6616171B2 (en) Device for raising at least one binding element used on a board for gliding
US3874684A (en) Ski toe binding
US4909531A (en) Metatarsal slant
HU195739B (en) Ski binding

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee