HU194814B - Process for producing n-aril-carbamates - Google Patents
Process for producing n-aril-carbamates Download PDFInfo
- Publication number
- HU194814B HU194814B HU421582A HU421582A HU194814B HU 194814 B HU194814 B HU 194814B HU 421582 A HU421582 A HU 421582A HU 421582 A HU421582 A HU 421582A HU 194814 B HU194814 B HU 194814B
- Authority
- HU
- Hungary
- Prior art keywords
- selenium
- alkyl
- formula
- mole
- compounds
- Prior art date
Links
Classifications
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C07—ORGANIC CHEMISTRY
- C07C—ACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
- C07C271/00—Derivatives of carbamic acids, i.e. compounds containing any of the groups, the nitrogen atom not being part of nitro or nitroso groups
- C07C271/06—Esters of carbamic acids
Landscapes
- Chemical & Material Sciences (AREA)
- Organic Chemistry (AREA)
- Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
Description
(57) KIVONAT
A találmány tárgya eljárás az (I) általános képletű N-aril-karbamátok előállítására (II) általános képletű aromás nitrovegyületeknek (III) általános képletű alkoholokkal és szén-monoxiddal bázis, víz és szeléntartalmú katalizátor jelenlétében végzett reakciója útján. A találmány szerint szeléntartalmú katalizátorként
a) oxidálószerrel előaktivált (IV) általános képletű szerves foszfin-szelenidet, vagy
b) savval előaktivált alkálifém-szelenocianatot vagy alkálifém-szelenoszulfátot használnak.
A felsorolt képletekben R,, R2, R3 és R4 hidrogénatomot, halogénatomot, alkilcsoportot, halogénezett alkilcsoportot vagy karbalkoxi-imino-csoportot jelent,
R’,, R’2, R’3 és R’4'hidrogénatomot, halogénatomot, alkilcsoportot, halogénezett alkilcsoportot tagy nitrocsoportot jelent,
R5 alkilcsoportot jelent,
R6 és R7 alkil-, cikloalkil- vagy fenilcsoportot jelent, és
X alkil-, cikloalkil- vagy fenilcsoportot vagy -(CH2)nP(Y)R6R7 csoportot jelent, amelyben Y elektronpárt vagy szelénatomot képvisel, és n értéke 1, 2.
Rs—OH (III)
RfeRyP'vSs^X (IV)
-1194814
A találmány tárgya eljárás az (I) általános képletű N-aril-karbamátok előállítására — a képletben R,, R2, R3 és R4 egymástól függetlenül hidrogénatomot, halogénatomot, 1—4 szénatomos alkilcsoportot, halogénezett 1—4 szénatomos alkilcsoportot vagy 2—5 szénatomos karbalkoxi-imino-csoportot jelent, és R5 1—4 szénatomos alkilcsoportot képvisel.
Az (I) általános képletű N-aril-karbamátok fontos vegyipari termékek, amelyek megfelelő kiszerelés után közvetlenül értékesíthetők, vagy a vegyiparban további reakciók kiindulási anyagaiként használhatók fel. Ipari méretű előállításukra napjainkban elsősorban a megfelelő fenolok és izocianátok reakcióját alkalmazzák; a reagensként használt izócianátokat a megfelelő aminok és foszgén reakciójával állítják elő. Figyelembe véve, hogy a foszgén igen erős méreg, és a reakcióban melléktermékként erősen korrozív sósav keletkezik, olyan eljárásra van szükség, amellyel ezek a veszélyes anyagok kiküszöbölhetők a szintézisből.
Korábban már felismerték, hogy az N-aril-karbamátok a megfelelő nitrovegyületekből, alkoholokból és szén-monoxidból is előállíthatok katalizátor jelenlétében.
A 3 895 054 sz. amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírás szerint katalizátorként elemi ként, elemi szelént, illetve ezek vegyületeit és/vagy keverékeit alkalmazzák. A bemutatott példák alapján megállapítható, hogy a karbamátra vonatkoztatott hozamok még a kiindulási nitrovegyület teljes konverziója esetén is elég alacsonyak, mert jelentős mennyiségű melléktermékek képződnek. A legjellemzőbb melléktermék a karbonilezendő reagens aminoszármazéka. A szerzők megemlítik azt is, hogy az egyes szelénvegyületek katalitikus aktivitásában nagymértékű eltérések tapasztalhatók.
A 3 956 360 sz. amerikai egyesült államokbeli és az annak megfelelő 1 402 379 sz. nagy-britanriiai szabadalmi leírás szerint a szelént vagy szelénvegyületeket víz és/vagy bázis jelenlétében használják fel. Az elért hozamok azonban ebben az esetben is viszonylag alacsonyak, ami részben a nem teljes konverzióra, részben a reakció nem kielégítő szelektivitására vezethető vissza. Ebben az esetben is megfigyelték, hogy az egyes szelénvegyűletek katalitikus aktivitása eltérő, ami a konverzió- és hozamadatok jelentős változásában mutatkozik.
A korábbi eljárások hátrányainak kiküszöbölése érdekében a 4 170 708 sz amerikai egyesült államokbeli és az annak megfelelő
485 108 sz. nagy-britanniai szabadalmi leírás szerzői az elemi szelén vagy szelénvegyület katalizátor mellé promotorként biciklusos amidin és fenoltípusú vegyületek vagy biciklusos amidin és karbonsav keverékének használatát javasolják. A felsorolt promotorok alkalmazása valóban a karbamáthozam növekedését eredményezi, azonban még így is vi2 szonylag nagy mennyiségben keletkeznek melléktermékek részben hidrolízis, részben a karbamát reakciói révén.
A karbonilezési reakció szelektivitásának további javítása érdekében a 4 080 365 sz. amerikai egyesült államokbeli és az annak megfelelő 1 486 399 sz. nagy britanniai szabadalmi leírás szerzői a melléktermékként várható amino- és/vagy karbamidvégyületeket előre beadagolják a reakcióelegybe. Ennek hatására — noha a nitrovegyületek karbon lezési reakciója nem egyensúlyra vezető folyamat — jelentősen nő a reakció szelektivitása. Hátrányt jelent azonban, hogy jó hozamok csak akkor érhetők el, ha vízmentes reagenseket használnak fel.
A 4 236 016 sz. amerikai egyesüt államokbeli szabadalmi leírás szerzői az előzőekben ismertetett módszert annyiban módosítják, hogy a reakcióelegyhez a szelén vagy szelénvegyület katalizátor mennyiségének csökkentése céljából oxigént vagy oxidálószerként ható szervetlen vagy szerves vegyületeket is adnak Ezzel a módszerrel valóban jelentős mértékben csökkenthető a katalizátor szükséges mennyisége, ugyanakkor azonban az eljárás a v'z teljes kizárását igényli, ami a gyakorlati megvalósítás során komoly nehézségeket okoz.
A 4 230 876 sz. amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírás szerint karbamátok jó hozammal állíthatók elő aromás nitrovegyületekből, szén-monoxidból és alkoholból olyan katalizátorrendszer jelenlétében, amely szelénen kívül aromás amino- és/vagy karbamidvegyületeket, valamint szabad biciklusos amidint is tartalmaz. A módszer hátránya, hogy vízryomok jelenlétében mellékreakciók zajlanak le, amelyek rontják karbonilezési reakció szelektivitását. Ezért a reakcióelegy gondos vízmentesítése ebben az esetben is elkerülhetetlenül szükséges.
Az N-aril-karbamátok aromás nitrovegyülete tből kiinduló, katalizátorként szelént vagy szelénvegyületeket alkalmazó előállításmódjainak közös hátránya tehát az, hogy a reakció hozama és szelektivitása nem megfelelő, illetve a hozam és szelektivitás javítására alkalmas módszerek vízmentes körülményeket igényelnek, ami ipari méretekben csak komoly nehézségek árán valósítható meg.
Kísérleteink során, azt tapasztaljuk, hogy mindezek a hátrányok kiküszöbölhetők, ha a szelénvegyület katalizátort a reakció végrehajtása előtt előaktiváljuk.
A találmány tárgya tehát eljárás az (I) általános képletű N-aril-karbamátok — a képletben Rj, R2, R3, R4 és R5 jelentése a fenti — előállítására (II) általános képletű aromás nitrovegyületeknek — a képletben R’,, R’2, R’3 és R’4 egymástól függetlenül hidrogénatomot halogénatomot, 1—4 szénatomos alkilcsoportot, halogénezett 1—4 szénatomos alkilcsoportot vagy nitrocsoportot jelent — (III) áltaános képletű alkoholokkal — a képletben R5 jelentése a fenti — és szén-monoxiddal bá-2194814 zis, víz és szeléntartalmú katalizátor jelenlétében végzett reakciója útján. A találmány értelmében úgy járunk el, hogy szeléntartalmú katalizátorként
a) 1 mól szelénvegyületre vonatkoztatva legalább 1 mól hidrogén-peroxiddal, szerves hipoklorittal, szerves persavval vagy szerves peroxiddal 15—100°C-on előkezelt (IV) általános képletű szerves foszfin-szelenidet — a képletben R6 és R7 jelentése egymástól függetlenül 1—6 szénatomos alkilcsoport, 3—8 szénatomos cikloalkilcsoport vagy fenilcsoport, és X 1—6 szénatomos alkilcsoportot, 3—8 szénatomos cikloalkilcsoportot, fenilcsoportot vagy -(CH2)nP(Y)R6R7 általános képletű csoportot jelent, amelyben R6 és R7 jelentése a fenti, Y elektronpárt vagy szelénatomot jelent és n értéke 1, 2 vagy 3 —, vagy
b) 1 mól szelénvegyületre vonatkoztatva legalább 0,1 mól nem oxidáló ásványi savval vagy 1—6 szénatomos alkánkarbonsavval 10—40°C-on előkezelt alkálifém-szelenocianátot vagy alkálifém-szelenoszulfátot használunk.
Tapasztalataink szernit ezzel az eljárással jó hozammal és nagy szelektivitással kapjuk a kívánt (1) általános képletű N-aril-karbamátokat.
Noha a korábban idézett szabadalmi leírások a fémszeléntől eltérő szeléntartalmú katalizátorokat általánosságban „szelénvegyületek-nek nevezik, szerves foszfin-szelenidek, alkálifém-szelenocianátok és alkálifém-szelenoszulfátok felhasználhatóságáról nem tesznek említést. A szelénvegyületek katalitikus aktivitásának vizsgálatára vonatkozó kísérleteink azt mutatták, hogy a szerves foszfin-szelenidek, alkálifém-szelenocianátok és alkálifém-szelenoszulfátok előkezeletlen állapotban csak kismértékű katalitikus aktivitással rendelkeznek, sőt esetenként inaktívaknak tekinthetó'k;· a korábbiakban ismertetett előkezelés hatására azonban rendkívül nagy mértékben nő ezek katalitikus aktivitása. Ez az aktivitásfokozódás feltevéseink szerint azzal magyarázható, hogy a kiindulási szelénvegyületből az előkezelés körülményei között rendkívül finom eloszlású fémszelén képződik. Meglepő módon azt tapasztaltuk, hogy a felsorolt szelénvegyületek előkezelésével kialakított fémszelén jelenlétében sokkal nagyobb a reakció szelektivitása, mintha a fémszelént közvetlenül adnánk a reakcióelegyhez. így például az 1 402 379 sz. nagy-britanniai szabadalmi leírás szerint — ahol a reakciót bázis, víz és a reakcióelegyhez közvetlenül hozzáadott porított fémszelén katalizátor jelenlétében végzik — 2,4-dinitro-toluolból a kiindulási anyag teljes konverziója mellett is csak 44—72%-os hozammal képződik a kívánt 2,4-bisz(etoxi-karbonil-imino)-toluol, ami 28— 56%-os melléktermék-képződést jelent; ezzel szemben a találmány szerinti eljárással ez a vegyület 82%-os hozammal állítható elő.
A találmány szerinti eljárásban (IV) általános képletű szerves foszfin-szelenidekként például trifenil-foszfin-szelenidet, tributil-foszfin-szelenidet, tr icik lohexil-foszfin-szelenidet, bisz (d ifen i 1 - foszf ino) -metán-monoszelenidet vagy bisz (1,2-difenil-foszfino) -etán-diszelenidet használhatunk. Az aktiváláshoz felhasználható oxidálószerek közül példaként a hidrogén-peroxidot, terc.-butil-hipokloritot, perbenzoesavat, m-klór-perbenzoesavat, perecetsavat, terc.-butil-hidroperoxidot és kumol-hidroperoxidot említjük meg.
mól (IV) általános képletű szerves foszf in-szelenid aktiválásához legalább 1 mól oxidálószert használunk fel. Az oxidálószer mennyiségének felső határa nem döntő jelentőségű tényező, és azt lényegében gazdaságossági kérdések szabják meg. Az oxidálószert 1 mól (IV) általános képletű szerves foszfin-szelenidre vonatkoztatva rendszerint legföljebb mól mennyiségben alkalmazzuk.
Az alkálifém-szelenocianátok és alkálifémszelenoszulfátok (az utóbbi megnevezésen a dimerizált formát, azaz az alkálifém-szelenoditionátokat is értjük) aktiválásához nem oxidáló ásványi savakként például sósavat, hidrogén-bromidot, kénsavat vagy foszforsavat,
I—4 szénatomos alkánkarbonsavakként pedig például hangyasavat vagy ecetsavat használhatunk. 1 mól szelénvegyület aktiválásához legalább 0,1 mól savat kell felhasználnunk. A sav mennyiségének felső határa ebben az esetben sem döntő — lényegében gazdaságossági megfontolások által megszabott — tényező;
mól szelénvegyületre vonatkoztatva rendszerint legföljebb 1 mól savat alkalmazunk.
A reakcióelegyhez bázisként az 1 402 379 sz. nagy-britanniai szabadalmi leírásban felsorolt bázisokat adhatjuk; különösen előnyösen használhatunk tercier aminokat, elsősorban tri-(rövidszénláncú alkil)-aminokat. 1 mól (II) általános képletű aromás nitrovegyületre vonatkoztatva rendszerint 5—30 mól bázist adunk a reakcióelegyhez.
A reakcióelegy rendszerint az elegy össztérfogatára vonatkozhatva 0,05—0,5 térfogat% mennyiségben tartalmazhat vizet.
A reakciót 120—220°C-on, 1 —10 MPa szén-monoxid nyomáson, 0,5—5,0 órán át végezhetjük.
A felsorolt reakcióparaméterek lényegében megegyeznek a korábban idézett szabadalmi leírásokban közölt, szokásos értékekkel.
A találmány szerinti eljárást az oltalmi kör korlátozása nélkül az alábbi példákban részletesen ismertetjük.
1. példa
300 cm3 térfogatú nyomásálló reaktorba 60 cm3 etanolt és 1,02 g trifenil-foszfin-szeíenidet mérünk be. A szelénvegyület oldódása után 0,15 cm3 70%-os hidrogén-peroxiddal ’ 20°C-on 10 percig aktiváljuk a katalizátort, majd 10 cnr trietil-amint és 3,6 g nitro-benzolt töltünk a reaktorba. A levegő eltávolítása után a szén-monoxid nyomását 2,5 MPa-ra állítjuk be. A reakcióelegy hőmérsékletét keverés közben 160°C-ra növeljük, és 70 per3
-3194814 cen át ezen az értéken tartjuk. A nitro-benzol teljes konverziója mellett 99%-os hozammal kapjuk az etil-N-fenil-karbamátot.
2. példa
300 cm3 térfogatú autoklávba 60 cm3 etanolt töltünk, és ebben enyhe melegítés közben feloldunk 1,02 g trifenil-foszfin-szelenidet. Az oldathoz 60°C-on 0,61 g 85%-os m-klór-perbenzoesavat adunk, maid lehűtés után a reakcióelegyet 10 cm3 trietil-aminnal, 3,6 g nitro-benzollal és 0,10 g vízzel egészítjük ki. A reaktort lezárjuk, és öblítés után a szén-monoxid nyomását 2,5 MPa-ra állítjuk be. A reakció6 elegy hőmérsékletét 160°C-ra növeljük, és 2 órán át ezen az értéken tartjuk. A nitro-benzol teljes konverziója mellett 92%-os hozammal kapjuk az etil-N-fenil-karbamátot.
3—6. példa
Mindenben a 2. példában leírtak szerit járunk el, azzal a különbséggel, hogy az I. táblázatban feltüntetett és az ott megadott mó10 dón aktivált (IV) általános képletű foszfin-szelenideket használjuk. A hozamadatokat az I. táblázatban közöljük, a megadott értékek nitro-benzolra vonatkoznak.
I. táblázat
A példa sorszáma | (IV) I<6 | általános r7 | képletű X | szelénvegyüxet tömeg, ε | Oxidalószer, annax mennyisege és tisztasági foka | Az aktívalas | Hozzáadott j VÍZ 8 | Hozam % | |
hofoka °C | ideje perc | ||||||||
3. | Ph | Ph | Eu | 0,96 | terc-butil-hidroparoxid, 0,51 g, 70%-os | 60 | 15 | 0,10 | 85 |
4. | Su | Bu | Bu | 0,56 | kumol-hidroperoxid, 0,38 g, 80%-os | 60-70 | 10 | 0,15 | 80 |
5. | CsHi | i CeHii | CsHi i | 0,72 | terc-butil-hipoklorit, 0,22 g, 99%-os | 25 | 15 | 0,10 | 92 |
6. . | Ph | Ph | CH2PSePh2' 0,54 | m-klór-perbenzoesav 0,41 g, 85%-os | 25 | 10 | 0,1 | 95 |
7. példa
300 cm3 térfogatú autoklávba 3,6 g nitro-benzolt, 60 cm3 etanolt, 10 cm3 trietil-amint és 0,71 g kálium-szelenoszulfátot mérünk be. A reakcióelegyhez 150 μΐ 1 n vizes sósavoldatot adunk. 5 perc elteltével a reaktort lezárjuk, a levegőt szén-monoxiddal kiöblítjük, majd a szén-monoxid nyomását 2,5 MPa-ra állítjuk be. A keverés beindítása után a reakcióelegyet 160°C-ra melegítjük, és 1 órán át ezen a hőmérsékleten tartjuk. A reaktort lehűtjük, a gázfázist lefúvatjuk, és a folyadékfázist gázkromatográfiás elemzésnek vetjük alá. A nitro-benzol teljes konverziója mellett 93%-os hozammal kapjuk az etil-N-fenil-karbamátot.
8. példa
300 cm3 térfogatú autoklávba bemérünk 10 cm3 etanolt, 0,44 g kálium-szelenocianátot, 0,25 cm3 jégecetet és 0,10 cm3 vizet. 5 perc elteltével a reaktorba 50 cm3 etanolt, 10 cm3 trietil-amint és 3,6 g nitro-benzolt mérünk be. A reaktort lezárjuk, a levegőt szén-monoxiddal kiöblítjük, és a szén-monoxid nyomását
2,5 MPa-ra állítjuk be. A reakcióelegyet erőteljes keverés közben 160°C-ra melegítjük, és 100 percig ezen a hőmérsékleten tartjuk. Ezután az elegyet gázkromatográfiásán elemezzük. Az elemzés adatai szerint a nitro-benzol 97%-a reagált el; az etil-N-fenil-karbamátot 95%-os hozammal kapjuk.
9. példa
Mindenben a 7. példában leírtak szerint járunk el, de kálium-szelenoszulfát helyett egyenértékű mennyiségű kálium-szelenoditionátot használunk. Az etil-N-fenil-karbamátot 90%-os hozammal kapjuk.
10. példa
Mindenben a 8. példában leírtak szerint járunk el, de a kálium-szelenocianátot 0,15cm3 tömény (36 térfogat %-os) sósavoldattal kezeljük. A nitro-benzol tejes konverziója mellett 93%-os hozammal kapjuk az etíl-N-fenil35 -kabamátot.
11. példa
Mindenben az 1. példában leírtak szerint járunk el, de kiindulási anyagként 5,6 g m40 - (ti ifluor-metil)-nitro-benzolt, oldószerként pedig izopropanolt használunk. Folyadék-kromatográfiás analízis szerint 66%-os hozammal kapjuk az N-(3-/triflour-metil/-fenil)-karbamidsav-izopropil-észtert.
12. példa
Mindenben az 1. példában leírtak szerint járunk el, de 4,6 g p-klór-nitrobenzolból indulunk ki, és a reakciót 175°C-on 1,5 órán át végezzük. Az N-(4-kIór-fenil)-karbamidsav-etil-észtert 68%-os hozammal kapjuk.
13. példa
Mindenben az 1. példában leírtak szerint 55 járunk el, de 5,3 g 2,4-dinitro-toluolból indulunk ki. 160°C-on 2,5 órán át végzett karbonilezés után 82%-os hozammal kapjuk a 2,4-bisz- (etoxi-karbonil-imino) -toluolt.
Claims (1)
- SZABADALMI IGÉNYPONTEljárás az (I) általános képletű N-aril-karbamátok — a képletben R,, R2, R3 és R4 egymástól függetlenül hidrogénatomot, haló65 génatomot, 1—4 szénatomos alkilcsoportot, ha'ogénezett 1—4 szénatomos alkilcsoportot-4194814 vagy 2—5 szénatomos karbalkoxi-imino-csoportot jelent, és R5 1—4 szénatomos alkilcsoportot képvisel — előállítására (II) általános képletű aromás nitrovegyületeknek — a képletben R’,, R’2, R’3 és R’4 egymástól függetlenül hidrogénatomot, halogénatomot, 1—4 szénatomos alkilcsoportot, halogénezett 1—4 szénatomos alkilcsoportot vagy nitrocsoportot jelent — (III) általános képletű alkoholokkal — a képletben R5 jelentése a fenti — és szén-monoxiddal bázis, víz és szeléntartalmú katalizátor jelenlétében 120—220°C hőmérsékleten, 1 —10 MPa nyomáson végzett reakciója útján, azzal jellemezve, hogy szeléntartalmú katalizátorkénta) 1 mól szelénvegyületre vonatkoztatva legalább 1 mól hidrogén-peroxiddal, szerves hipoklorittal, szerves persavval vagy szerves peroxiddal 15—100°C-on előkezelt (IV) általános képletű szerves foszfin-szelenidet — a képletben R6 és R7 jelentése egymástól függetlenül 1—6 szénatomos alkilcsoport, 3-8 szénatomos cikloalkilcsoport vagy fenilcsoport, és X 1—6 szénatomosalkiicsoportot,3—8 szénatomos cikloalkilcsoportot, fenilcsoportot vagy -(CH2)„P(Y)RfiR7 általános képletű csoportot jelent, amelyben R6 és R7 jelentése a fenti, Y elektronpárt vagy szénatomot jelent és n értéke 1 vagy 2, vagyb) 1 mól szelénvegyületre vonatkoztatva legalább 0,1 mól nem oxidáló ásványi savval vagy 1—6 szénatomos alkánkarbonsavval 10—40°C-on előkezelt alkálifém-szelenocianátot vagy alkálifém-szelenoszulfátot használunk.lap rajz képletekkel-5194814Int.Cl4 C 07 C 125/067Oh NO,Rs —OH (III)R6R?P(Sg)X (lV)Kiadja: Országos Találmányi Hivatal, Budapest A kiadásért felel: Himer Zoltán osztályvezetőNs 5739. Nyomdaipari vállala*, Ungvár
Priority Applications (2)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
HU421582A HU194814B (en) | 1982-12-29 | 1982-12-29 | Process for producing n-aril-carbamates |
DE19833347460 DE3347460A1 (de) | 1982-12-29 | 1983-12-29 | Verfahren zur herstellung von n-substituierten carbaminsaeureestern |
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
HU421582A HU194814B (en) | 1982-12-29 | 1982-12-29 | Process for producing n-aril-carbamates |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
HUT34437A HUT34437A (en) | 1985-03-28 |
HU194814B true HU194814B (en) | 1988-03-28 |
Family
ID=10967355
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
HU421582A HU194814B (en) | 1982-12-29 | 1982-12-29 | Process for producing n-aril-carbamates |
Country Status (2)
Country | Link |
---|---|
DE (1) | DE3347460A1 (hu) |
HU (1) | HU194814B (hu) |
-
1982
- 1982-12-29 HU HU421582A patent/HU194814B/hu unknown
-
1983
- 1983-12-29 DE DE19833347460 patent/DE3347460A1/de not_active Withdrawn
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
HUT34437A (en) | 1985-03-28 |
DE3347460A1 (de) | 1984-07-19 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US4009122A (en) | Novel glycol soluble molybdenum catalysts and method of preparation | |
JPS636056B2 (hu) | ||
US4160113A (en) | Process for the manufacture of resorcinol | |
US3551465A (en) | Preparation of organic esters from alpha-nitro-ketones | |
HU194814B (en) | Process for producing n-aril-carbamates | |
JPS5835135A (ja) | フロログルシンの製造法 | |
US4918194A (en) | Process for the synthesis of a N,N-dialkyl-hydroxylamine | |
JPH02272A (ja) | アルキルチオエチルアミン塩類の製造プロセス | |
US2520400A (en) | Production of sulfenamides | |
FR2628106A1 (fr) | Procede de preparation de derives n-sulfonyles de l'uree | |
JPS5945666B2 (ja) | アミノカルボン酸類の製造方法 | |
WO1999054281A1 (fr) | Procede de production de dimethylacetamide | |
US2125401A (en) | Process of reacting alkali metals with aromatic hydrocarbons | |
HU207706B (en) | Process for producing alpha-omega-diacids | |
JPS6133180A (ja) | エポキシ化合物の製造方法 | |
US5081307A (en) | Process for preparing 2,2-dimethoxy-2-phenylacetophenone | |
US4937382A (en) | Process for preparing 2-(o-aminophenyl)ethanol | |
JPS625139B2 (hu) | ||
US3646056A (en) | Process for the production of 5 5-diphenylhydantoin | |
JPS59225147A (ja) | O−置換−ヒドロキシルアミンを製造する方法 | |
JP3927835B2 (ja) | ヨウ化芳香族化合物ジアセテートの製造方法 | |
US3646104A (en) | Method for the ring cleavage of 2 6-dioximinocyclohexanone | |
JPH0534350B2 (hu) | ||
JPH07179393A (ja) | カルボン酸の製造方法 | |
JPS5967258A (ja) | ビス(4−ヒドロキシアルコキシフエニル)スルホンの製法 |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
HU90 | Patent valid on 900628 |