HU192839B - Method for producing frozen foods - Google Patents

Method for producing frozen foods Download PDF

Info

Publication number
HU192839B
HU192839B HU834430A HU443083A HU192839B HU 192839 B HU192839 B HU 192839B HU 834430 A HU834430 A HU 834430A HU 443083 A HU443083 A HU 443083A HU 192839 B HU192839 B HU 192839B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
condensate
product
cooled
water
vegetable
Prior art date
Application number
HU834430A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT38519A (en
Inventor
Bengt L Bengtsson
Peter Lindberg
Original Assignee
Frisco Findus Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Frisco Findus Ag filed Critical Frisco Findus Ag
Publication of HUT38519A publication Critical patent/HUT38519A/hu
Publication of HU192839B publication Critical patent/HU192839B/hu

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A23FOODS OR FOODSTUFFS; TREATMENT THEREOF, NOT COVERED BY OTHER CLASSES
    • A23BPRESERVING, e.g. BY CANNING, MEAT, FISH, EGGS, FRUIT, VEGETABLES, EDIBLE SEEDS; CHEMICAL RIPENING OF FRUIT OR VEGETABLES; THE PRESERVED, RIPENED, OR CANNED PRODUCTS
    • A23B7/00Preservation or chemical ripening of fruit or vegetables
    • A23B7/04Freezing; Subsequent thawing; Cooling
    • A23B7/05Freezing; Subsequent thawing; Cooling with addition of chemicals or treatment with chemicals other than cryogenics, before or during cooling, e.g. in the form of an ice coating or frozen block
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A23FOODS OR FOODSTUFFS; TREATMENT THEREOF, NOT COVERED BY OTHER CLASSES
    • A23BPRESERVING, e.g. BY CANNING, MEAT, FISH, EGGS, FRUIT, VEGETABLES, EDIBLE SEEDS; CHEMICAL RIPENING OF FRUIT OR VEGETABLES; THE PRESERVED, RIPENED, OR CANNED PRODUCTS
    • A23B7/00Preservation or chemical ripening of fruit or vegetables
    • A23B7/04Freezing; Subsequent thawing; Cooling

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • General Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Wood Science & Technology (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Food Science & Technology (AREA)
  • Polymers & Plastics (AREA)
  • Preparation Of Fruits And Vegetables (AREA)
  • Storage Of Fruits Or Vegetables (AREA)

Description

A találmány fagyasztott élelmiszerek, elsősorban gyümölcsök és zöldség-félék, csökkent Bzennyvizképzódéssel való előállítására vonatkozik.
A fagyasztott gyümölcsök és zöldségek hagyományos előállítási eljárásánál úgy járnak el, hogy a begyűjtött gyümölcsöt vagy zöldséget vízzel mossák, válogatják, ha szükséges hámozzék, vízben hűlik, só vagy cukortartalmát beállítják, majd fogyasztják. A hőkezelés azért szükséges, hogy az enzimeket dezaktiválja, a felesleges levegőt eltávolítsa, és a mikroorganizmusok mennyiségét csökkentse. A hőkezelést gyors lehűtés kell hogy kövesse, egyrészt, hogy a hő a húsba ne tudjon behatolni, másrészt, hogy elszíneződés ne következzen be. A hűtés szerepe továbbá még az is, hogy a fagyasztó berendezést tehermentesítse és így hatásosságát növelje. A hagyományos fagyasztást eljárásoknál a hőkezelésnél és a hűtésnél, a teljes súlyra számított kb. 40%-menyiségü szennyvíz képződéssel lehet számolni.
Az 1 405 649 számú nagy-britanniai szabadalmi leírásban ismertetett eljárásnál a tartósított zöldségfélék előállításánál a hőkezelést nem alkalmazzák, hogy a zöldségek a színűket ne veszítsék el, hanem úgy járnak el, hogy a főzelékeket emelt hőmérsékleten gyors sterilizálásnak vetik alá, majd Bteril körülmények között a szintén sterilizált konzervee dobozokba adagolják.
A 2 471 170 Bzámú amerikai szabadalmi leírásban ismertetett tartósítási eljárásnál melegvizes hőkezelést javasolnak a töltés előtt, amelynél alkalmazott vizet azután a konzervek feltöltő folyadékaként (sós víz, cukrozott víz, stb.) hasznosítják, és ezáltal a hőkezelés során a vízbe átkerült vizoldható komponenseket visszajuttatják. Mindkét, fentiekben említett eljárás lehetővé teszi a tápanyagok, valamint iz és illatanyagok veszteségének csökkentését, azonban csak konzervek esetében.
A fagyasztásra kerülő gyümölcsök és zöldségek esetében a hőkezelés is és a hűtés is igen lényeges, de mindezideig nem szenteltek kellő figyelmet az értékes vízoldható anyagok veszteségének, vagy a két műveletnél képződő szennyvíznek.
Felismertük, hogy a szennyvíz mennyisége jelentős mértékben csökkenthető, ha a mosó és hűtővízből az értékes vizoldható anyagokat visszanyerjük. Ezáltal a eúlyhozaraot is növelhetjük és a szennyezést is csökkentjük.
A találmány szerinti eljárásnál úgy járunk el, hogy a gyümölcs és zöldségféléket a hőkezelési lépésig a hagyományos módszerek szerint kezeljük, majd a gyümölcsöt vagy főzeléket levegótartalmú gőzben hőkezeljük, a kondenzétumot visszanyerjük, a gyümölcsöt vagy zöldséget lényegében gázállapotú közegben lehűtjük, kívánt eeetben a cukor, vagy sótartalmat cukor vagy eóoldattal való kezeléssel beállítjuk, megfagyanzljuk ós felületüket a visszanyert kondenzátum legalább egy részével bevonjuk.
A találmány szerinti eljárásnál, bármely, egyébként fagyasztással tartósíhutő gyümölcs vagy zöldségféle kezelhető, de az eljárás különösen alkalmas olyan tisztított vagy egész gyümölcsök és zöldségek kezelésére, amelyek nagy felületük következtében a hőkezelés! folyamat alatt vizoldható alkotóiból nagy veszteséget szenvednek, így például a spenót, káposzta, kelbimbó, póréhagyma, spárga, petrezselyem, rozmaring, a vágott gyökérfélék közül a sárgarépa, fehérrépa, zeller, burgonya kezelésére, vagy olyan anyagok kezelésére, amelyeknek nagy a vlzoldhatópéldául cukor vagy egyéb izanyagtartalmuk, így például az alma, hagyma, kukorica, körte, őszibarack, borsó, de említhetjük a tőrök paradicsomot, a babok különböző fajtáit, a brokkolit, a karfiolt vagy a különböző gombákat is.
Az előzőekben említett „gőztartalmú atmoszféra kifejezés alatt gőztartalmú gázközeget értünk, mint például a gőz, vagy levegő és gőz keveréke. A „lényegében gázállapotú közegben” kifejezés azt jelenti, hogy a hűtési műveletnek legalább egy részét levegővel végezzük. így lehetséges, hogy egyedül csak levegőt használjunk, de lehetséges aeroszol alkalmazása is, amelyet úgy állítunk elő, hogy levegőáramba vizet permetezünk be- Az eljárás egyik foganatosítási módjánál a levegővel való kezelést egy vizes közegben, például egy vizes tartályban való tartózkodási periódus követi.
A hőkezelési műveletet végezhetjük közvetlenül gőzzel, vagy gőz és meleg levegő keverékével, bármilyen hőkezelésre alkalmas készülékben, amely kondenzátum visszanyerésére alkalmas, így például folyamatos csavaros, szalagos vagy fluid-ágyas hőkezelő berendezésben. A műveletnél a kezelendő termék lehet laza elrendezésű, vagy egyrétegben elrendezett, mind például az ismert „gyors, egyedenkénti hőkezelési folyamat esetében. A hőkezelő ideje 1 és 10 perc között, a hőmérséklete 75 °C és 120 °C között változhat. A hőkezelés berendezés hatásosságától függően 0,11 és 050 kg kondenzátura/kg kezeli termék visszanyerésére van lehetőség.
A hűtési műveletet úgy végezzük, hogy a termékágy felett hideg levegőt áramoltatunk, amelyet előnyösen egy vizes közegben való tartózkodási periódus vagy a hideg levegő áramába való vizes közeg bepermetezése követ. A gyors hűtés csökkenti a párolgás következtében fellépő veszteséget és Így növeli a kitermelést.
A találmány szerinti eljárás egyik megvalósításánál az élelmiszert egy vibrációs ágyon helyezzük el egyenletesen vékony rétegben és e fölött fújjuk át a levegőt, amely a meleg termékből származó víz elpároiogta-24
L92S39 téséval hüt. Az egymást követő hűtési lépések előnyösen biztosítják a vizes közegben való tartózkodást. A gyakorlatban alkalmazott külső levegő általában 12-30 ’C-ra hűti le a terméket, a levegő relatív nedvességtartalmától és hómérsékletétől függően. Mindazonáltal az lenne a kívánatos, ha a hűtés alacsonyabb hőmérsékletre történnek a fagyasztó alkalmazása nélkül. Ennek érdekében a gyümölcsöt vagy a főzeléket egy 0 ’C-ΊΟ ’C hőmérsékletű vízzel telt tartályba helyezzük. Ezen a hőmérsékleten a vízoldható anyagok diffúziója a vízbe még olyan kismértékű, hogy az ezáltal okozott vízszennyezés mértéke még igen kicsi. A találmány szerinti eljárás egy előnyös megvalósításánál az alkalmazott vizet indirekt módon egy hőcserélő alkalmazásával hűtik le a tartályba való bevezetés előtt.
Ennél a hűtési ciklusnál a viz igen gyorsan telítődik a vlzoldható vegyületekkel és ezen vegyületek diffúziója a továbbiakban már megszűnik, és így a szennyeződés már nem növekszik tovább.
A találmány szerinti eljárás egy másik megvalósítási formájánál a terméket impulzusszerúen hűtjük levegővel, hideg, vizes közeg egyidejű bepermetezésével. A hőkezelés kondenzátumának egy részét előnyösen a termékre permetezhetjük, ezáltal kompenzálva a párolgás miatt bekövetkező veszteséget.
A hőkezelő berendezés visszamaradó kondenzátum szilárd anyagot tartalmaz (gyümölcs és zöldségrészecskék), fragmensek és növényi sejtek, cukor, vitaminok, ásványi sók vagy más vlzoldható komponensek), amelyeknek nagyobb darabjait el kell távolítani, elkerülendő, hogy a permetező fúvóka eltömődjön. A részecskék eltávolításét végezhetjük szűréssel (olyan szűrőberendezéssel, amelynek lyukböeége kisebb, mint a fúvóka mérete), vagy a kondenzátum például centrifugálással történő dskantélásával.
A kondenzátum betöményitését előnyösen például bepérlással, vagy reverz ozmózisos eljárással végezhetjük annak érdekében, hogy a bevonáshoz a kívánt térfogatú anyagot nyerjük. A bevonáshoz ezükséges raenynyisóg ugyanis a fagyasztott termék 1-7%-a és kevesebb, mint a hőkezelő berendezésben nyert kondenzátum, amelynek mennyisége kb. a kiindulási anyag 11-50%-a. A kondenzátum egy részét szét lehel permetezni a léghűtőben a termék felett és a maradékot betöményíteni a bevonathoz. Amennyiben az élelmiszert a kondenzátum bepermetezése nélkül hűtjük levegővel, a kondenzátum betöményitését kb. 2-10-azer kell elvégezni, hogy a bevonáshoz szükséges térfogatot kapjuk.
A fent említett előnyös megvalósítási módszerekkel lehetővé vélik a hőkezelést és hűtési lépésnél bekövetkező szennyezést közel teljesen kiküszöbölni. Lehetővé vélik továbbá ezzel a megoldással egy kis energiaigényű hőkezelő berendezés alkalmazása, amely megfelelően szigetelt a hóveszteség csökkentése érdekében, a ki- és bevezető csövek gőzzárral vannak ellátva, és így a hckezelés folyamán kismennyiségű, további lépésekkel belőményiteni szükséges kondenzátum képződik.
Kívánat esetben lehetőség van arra, hogy a zöldségfélék sótartalmát, vagy a gyümölcsök cukortartalmát egy tartályon való átvezetés sorén a megfelelő értékre állítsuk be. Zöldségfélék esetében például a zöldséget egy rácson felfogva sóoldatol cirkuláltalunk, majd a zöldséget a tartályon keresztülvezetjük, a sófelesleg eltávolítása érdekében, előnyösen ellenáramban, vízzel mossuk, miközben hűtjük, amig a hőmérséklet eléri a 0 ’C-ot. A mosási műveletet előnyösen egy hőcserélőt magában foglaló hűtőciklussal végezzük.
A sózési és mosási műveletek után a termék fagyasztásra kerül. A fagyasztást bármilyen alkalmas fagyasztóberendezésben végezhetjük, igy például szállító-szalagos fagyasztó alagútban, fluid-ágyas fagyasztóban, kirogén folyadékba való bemértéssal vagy kirogénfolyadék répermetezésével.
A fagysztott termék kondenzátummal való bevonásét végezhetjük permetezéssel vagy bemértéssal, és a felhasznált kondenzátum mennyisége 1-7% a kész termék számítva. Minél alacsonyabb a termék hőmérséklete, annál nagyobb a bevonás hatásossága. Ez a művelet javltja a termék minőségét is, mivel meggátolja a tárolás alatt bekövetkező dehidratációl. Amennyiben a kondenzátumot betöményitás nélkül használjuk, a kondenzátum egy része vagy veszendőbe megy, vagy pedig felhasználható konzervek feltöltésére. Ez utóbbi természetesen csak abban az esetben, ha az üzemben tartósított termékek gyártása is folyik.
Egyes esetekben a recirkuláltatott hűtővízből szükséges lehet - például spenót esetében - bizonyos keserű, színező- vagy nitrát-tartalmú anyagok eltávolítása. Ezt a műveletet, például egy ioncserélő gyantával vagy más szelektív adszorbenssel töltött oszlopon való átengedéssel végezzük.
A következő példákban bemutatjuk a találmány szerinti eljárást. A példákban megadott mennyiségek, hacsak nincs másképpen jelölve, minden esetben súly%-ot jelentenek.
1. példa
Mosott és osztályozott borsót (8,5 és 11 mm közötti szemek) 1 percig folyamaloe csigáB hőkezelő berendezésben hőkezelünk ée a kilogrammonként 0,27 kg mennyiségű kondenzátumot visszanyerjük. A hőkezelés után a borsót azonnal lehűtjük a 90-100 ’C hőkezelési hőmérsékletről 20-22 ’C hőmérsékletre. A hűtést fluid-ágyban 5000 kg/óra mennyiségű 17 ’C hőmérsékletű levegővel végezzük. A 3% szárazanyag-tartalmú kondenzátumot
0,1 mm lyukbőségű szitán átszűrjük, és 18% szárazanyag-tartalomra centrifugálással betöménylt j ük.
A hűtési művelet után a borsó sótartalmát állítjuk be oly módon, hogy átengedjük egy tartályon, amelyen 11%-os sóoldatot cirkuláltatunk, majd a borsót a sóoldattól amely recirkuláltatásra kerül - elválasztjuk, majd egy, a. sóoldatos tartállyal összekapcsolt másik tartályban 0 °C-ra hűtjük. Ez utóbbi l tartályon egy szállítószalag segítségével 60 perc alatt továbbítjuk át a terméket, miközben a hűtővíz állandó recirkuláltatásával a ‘ BÓfeleeleget eltávolítjuk. A kilépő nyílásnál egy hőcserélő segítségével a vizet recírkuláltatás előtt hűtjük.
A borsóazemeket ezután fluid-ágyban -150 *C-on megfagyaeztjuk, ée felületűket a fentiekben említett kondenzátummal bepermetezzük. fi műveletet egy horizontálisan forgó dobban végezzük, amelynek közepén helyezzük el a 0,9 mm átmérőjű fúvókát. Az egyenletesen felvitt bevonat mennyisége 4 5 eúly% kondenzátum, a fagyasztott termék súlyára számítva.
2. példa
Mosott és osztályozott boraószemekel (8,5-11 mm) szállitószalagos berendezésben gőzzel hökezeljük, fluid-ágyban levegővel hűtjük, majd vizes közegben bepermetezzük. Ezután borsó-kilogrammonként 0,21 kg kondenzátumot nyerünk vissza, amelyet egy 0,55 mm lyukbőségű vibrációs szitán átengedünk. A sótartalmat az 1. példánál leírtak szerint állítjuk be, majd a borsót megfagyaeztjuk ée a szemeket felületét 0,7 mm fúvókán keresztül, szintén az 1. példában leírtak szerint a kondenzátummal bepermetezzük. A kondenzátum mennyisége 0,1 kg/1 kg borsó. A kondenzátumból 0,1 kg/1 kg borsó mennyiséget visszavezetünk a léghűtéses művelethez a borsószemek felületéről elpárolgott víz pótlására, A fentmaradó kondenzátumot a feldolgozó üzembe továbbítjuk.
3. példa
Ebben a példában bemutatjuk a találmány szerinti eljárás ekológiai előnyeit egy hagyományos, vízzel történő hőkezeléaes és hutéses eljárással szemben, valamint összehasonlítjuk a két eljárás biológiai oxigénigényét (BŐD).
A legtöbb szennyezési problémát az ol10 dott állapotban vagy igen finom szuszpenzióban levő szerves anyagok jelenléte okozza. Ezt a szerves anyagtartalmat szennyvizek esetében úgy határozzák meg, hogy mérik azt az oxigénmennyiséget, amely a mikroor— ganizmusok állal ezek oxidatív lebontásához szükséges. Ez a BOD/íiter mg-ban kifejezve. Vizsgálatainknál a BŐD? értékét határoztuk meg. Ezt úgy végeztük, hogy a szennyvizet szerves anyagtól mentes, oxigénnel telített vízzel, ismert arányban hígítottuk, majd 7 napon db 20 °C hőmérsékleten inku háltuk, majd meghatározzuk a maradék oxigéntartalmat az elfogyasztott oxigénmennyiség meghatározáséval. A vizsgálatok során különböző hígításokat készítettünk, és kontrollként szolgáit egyrészt az a minta, amelynél az oxigéntartalom megfelelt az inkubálás előtti oxigéntartalom felének, másrészt maga a hígításra használt víz. Az oldott oxigén ménnyi30 ségét térfogatosan határoztuk meg és az elfogyasztott oxigén mg-ban kifejezve - egy liter szennyvízre vonatkoztatva - megfelel a BŐD? értéknek.
Összehasonlításképpen meghatároztuk egy hagyományos eljárás kitermelését és BODt értékét is. Ennél az eljárásnál a válogatás és mosás műveletét - amely azonos az
1. és 2. példákban leírtakká] - a vizes hőkezelés, vizes hűtés, a sózás, a sótartalom-be40 állítás egy második vizes hűtéssel, majd a fagyasztás - a borsószemek bevonása nélkül - műveletei követték.
A kapott eredményeket a következő 1. táblázatban foglaljuk össze.
1. Táblázat
Hagyományos eljárás 1. példa ezerinti eljárás 2. példa szerinti eljárás
Teljes BŐD? mg/l-ben (mosás, hőkezelés, hűtés sótartalom- beállítás 27.000 17.000 18.800
kitermelés %, a mosott és válogatott kiindulási anyag mennyiségére vonatkoztatva 89.1 94.2 92.1
A kapott eredményekből jól látható, hogy a találmány szerinti eljárás jelentősen növeli a termék tápanyagértékét, a kitermelést, és csökkenti a vízszennyezést.

Claims (6)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Eljárás fagyasztott gyümölcsök és zöldségfélék előállítására .csökkent szennyvizkápződésBel, azzal jellemezve, hogy a válogatott és mosott gyümölcsöt vagy zöldségfélét góztartalmú levegővel hőkezeljük, a kondenzátumol visszanyerjük, a gyümölcsöt vagy zöldségfélét lényegében gázállapotú közegben hűtjük, - kívánt esetben a cukorvágy sótartalmukat cukor- vagy sóoldaltal való kezeléssel beállítjuk majd fagyasztjuk és a felületüket a hőkezelés során nyert kondenzátum legalább egy részével bevonjuk.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a kondenzátumból a durva részecskéket eltávolítjuk, a kondenzátum legalább egy részét betöményítjük és az így nyert kondenzátumol használjuk n bevonásnál
  3. 3. A 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a kondenzátum egy részét a
    5 hűtési műveletnél a termékre permetezzük.
  4. 4. A 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a kondenzátum egész raenynyiségét a bevonáshoz szükséges térfogatra töményítjük be.
    10
  5. 5. A 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a durva részecskéktől megszabadított kondenzátumol ioncserélő gyantával kezeljük.
  6. 6. Az 1. igénypont szerinti eljárás azzal
    15 jellemezve, hogy a gyümölcs és/vagy zöldségfélét a termékágy felett vezetett levegőárammal és hőcserélőben recirkuláltalással hűtött vizes közegben való bevezetéssel hütjük.
    20 7. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a gyümölcsöt és/vagy zöldségfélét a termékágy felett cirkuláltatott levegóárammal és a termékre permetezett, hőcserélőben recirkuláltalással hűtött vizes kö25 zeggel hütjük.
HU834430A 1982-12-23 1983-12-22 Method for producing frozen foods HU192839B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP82111953A EP0111590B1 (fr) 1982-12-23 1982-12-23 Procédé de préparation des légumes ou des fruits congelés produisant un volume réduit d'eaux résiduaires

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT38519A HUT38519A (en) 1986-06-30
HU192839B true HU192839B (en) 1987-07-28

Family

ID=8189423

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU834430A HU192839B (en) 1982-12-23 1983-12-22 Method for producing frozen foods

Country Status (11)

Country Link
US (1) US4547380A (hu)
EP (1) EP0111590B1 (hu)
JP (1) JPS59132854A (hu)
AU (1) AU556725B2 (hu)
CA (1) CA1211986A (hu)
ES (1) ES528289A0 (hu)
GR (1) GR79134B (hu)
HU (1) HU192839B (hu)
IE (1) IE55271B1 (hu)
NO (1) NO159972C (hu)
ZA (1) ZA839078B (hu)

Families Citing this family (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5182125A (en) * 1990-04-04 1993-01-26 The Pillsbury Company Product produced by process of freezing and ice glazing broccoli
US5026562A (en) * 1990-04-04 1991-06-25 The Pillsbury Company Method of freezing and ice glazing broccoli
NZ242251A (en) * 1991-04-24 1994-04-27 Byron Agricultural Co Dehydrated preserved fruit: unfrozen in cold storage
US5229152A (en) * 1991-11-01 1993-07-20 Meldrum Charles R Method for extending produce shelf life
SE9202162D0 (sv) * 1992-07-14 1992-07-14 Anders Brolund Foerfarande foer att glacera frysta livsmedelsprodukter samt genom foerfarandet framstaella glacerade livsmedelsprodukter
US5962815A (en) * 1995-01-18 1999-10-05 Prolinx Labs Corporation Antifuse interconnect between two conducting layers of a printed circuit board
PT777975E (pt) 1995-12-07 2003-09-30 Nestle Sa Tratamento de vegetais
GB0319040D0 (en) * 2003-08-13 2003-09-17 Unilever Plc Blanching vegetables
NL1025421C1 (nl) * 2004-02-06 2005-08-09 Flaminex Bvba Werkwijze voor het bereiden van ingevroren bladgroenten, alsmede een daarvoor geschikte inrichting.
JP2007159516A (ja) * 2005-12-15 2007-06-28 Taguchi Seika:Kk 野菜の保存方法
JP5385020B2 (ja) * 2009-06-15 2014-01-08 花王株式会社 野菜汁及び/又は果汁の製造方法
JP2019195306A (ja) * 2018-05-11 2019-11-14 長谷川香料株式会社 バラ科果実の冷凍品の製造方法

Family Cites Families (12)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
BE479239A (hu) *
US1508862A (en) * 1923-03-29 1924-09-16 Charles B Trescott Art of preparing legumes or seeds of the bean family by low-temperature cooking
US2140043A (en) * 1936-11-14 1938-12-13 Pack Corp Z Freezing with fruit juices
US2385140A (en) * 1939-10-23 1945-09-18 Beltice Corp Process of freezing food
US2504869A (en) * 1946-03-07 1950-04-18 Harry A Noyes Frozen food improvements
US2449406A (en) * 1948-01-31 1948-09-14 Justus Roe & Sons Measuring tape reel housing construction
US2948619A (en) * 1951-11-14 1960-08-09 Carrier Corp Method and apparatus for blanching food products
US2948620A (en) * 1951-11-14 1960-08-09 Carrier Corp Method and apparatus for blanching food products
US2978325A (en) * 1951-11-14 1961-04-04 Carrier Corp Method of blanching food products
US3368366A (en) * 1966-02-07 1968-02-13 Wentworth & Ass Inc A F Machine for glazing frozen foods
US3607313A (en) * 1968-10-14 1971-09-21 Freezecoat Inc Method of applying an edible coating to individually quick-frozen food pieces by freeze adherence
BE754585A (fr) * 1969-08-25 1971-02-08 Findus Procede de preparation de legumes congeles

Also Published As

Publication number Publication date
HUT38519A (en) 1986-06-30
NO834771L (no) 1984-06-25
CA1211986A (en) 1986-09-30
EP0111590B1 (fr) 1986-05-21
US4547380A (en) 1985-10-15
IE833031L (en) 1984-06-23
ES8406169A1 (es) 1984-08-01
ZA839078B (en) 1984-07-25
AU556725B2 (en) 1986-11-13
JPS59132854A (ja) 1984-07-31
IE55271B1 (en) 1990-07-18
NO159972C (no) 1989-03-01
JPH0141294B2 (hu) 1989-09-05
GR79134B (hu) 1984-10-02
EP0111590A1 (fr) 1984-06-27
ES528289A0 (es) 1984-08-01
NO159972B (no) 1988-11-21
AU2220583A (en) 1984-06-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5000972A (en) Method of making dried fruits
US3973047A (en) Process of dehydrating vegetables
HU192839B (en) Method for producing frozen foods
JPH0646806A (ja) トマトの乾燥方法
US4933411A (en) Process for vacuum packing food products
US2419877A (en) Process of improving and presserving food products
Somogyi et al. Dehydration of fruits
US3188750A (en) Combined air drying-freeze drying process
Burns Carrots
JP6632968B2 (ja) 有機固形物に物質を取り込ませるための方法
Valdez‐Fragoso et al. Reuse of sucrose syrup in pilot‐scale osmotic dehydration of apple cubes
EP0285235B1 (en) Method and apparatus for treating fresh vegetable products
US20060159833A1 (en) Waste pulp processing systems and apparatus
Ravichandran et al. Use of vacuum technology in processing of fruits and vegetables
LEWICKi et al. Effect of pretreatment on kinetics of convection drying of onion
JP2006212022A (ja) 水で溶ける野菜と果物等の顆粒とその製造方法
CUMMING et al. THE EFFECT OF AN INDIVIDUAL QUICK BLANCHING METHOD ON ASCORBIC ACID RETENTION IN SELECTED VEGETABLES 1
WO2010044687A1 (en) Method for preserving food products, in particular vegetable and soft fruit pieces
AU777905B2 (en) Food processing method for fresh edible plant
US20030170372A1 (en) Tomato raisin
Salem et al. Effect of Irradiation and Edible Coating as Safe Environmental Treatments on The Quality and The Marketability of “Anna “Apples During Cold Storage
US2437155A (en) Process for the treatment of green peas
Mondhe et al. Studies on osmotic dehydration of carrot slices
Malakar et al. Osmotic dehydration in food processing
US4867996A (en) Method of preparing green beans

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee