HU188158B - Process for preparaing derivatives of cyclopropane-dicarboxylic acid - Google Patents

Process for preparaing derivatives of cyclopropane-dicarboxylic acid Download PDF

Info

Publication number
HU188158B
HU188158B HU813566A HU356681A HU188158B HU 188158 B HU188158 B HU 188158B HU 813566 A HU813566 A HU 813566A HU 356681 A HU356681 A HU 356681A HU 188158 B HU188158 B HU 188158B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
formula
alkyl
compound
hypochlorite
acid
Prior art date
Application number
HU813566A
Other languages
English (en)
Inventor
Johannes L M Syrier
Original Assignee
Shell International Research Maatschappij Bv,Nl
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Shell International Research Maatschappij Bv,Nl filed Critical Shell International Research Maatschappij Bv,Nl
Publication of HU188158B publication Critical patent/HU188158B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C61/00Compounds having carboxyl groups bound to carbon atoms of rings other than six-membered aromatic rings
    • C07C61/16Unsaturated compounds
    • C07C61/40Unsaturated compounds containing halogen
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C51/00Preparation of carboxylic acids or their salts, halides or anhydrides
    • C07C51/16Preparation of carboxylic acids or their salts, halides or anhydrides by oxidation
    • C07C51/29Preparation of carboxylic acids or their salts, halides or anhydrides by oxidation with halogen-containing compounds which may be formed in situ
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C61/00Compounds having carboxyl groups bound to carbon atoms of rings other than six-membered aromatic rings
    • C07C61/04Saturated compounds having a carboxyl group bound to a three or four-membered ring

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Oil, Petroleum & Natural Gas (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)

Description

A találmány tárgya új eljárás az (I) általános képletű ciklopropán-dikarbonsav-származékok előállítására.
A képletben R1 és R2 jelentése egymástól függetlenül hidrogénatom, vagy 1-10 szénatomos alkilcsoport, vagy R1 és R2 együttesen egy 2-5 szénatomos alkiléncsoportot jelöl.
A 2 639 777 számú német Szövetségi köztársaságbeli közzétételi irat 2-(2,2-dihalo-vinil)-3,3dimetil-ciklopropán-karbonsav előállítására ír le többlépcsős eljárást. E vegyület, különösen a ciszizomer alakjában, hasznos közbenső termék különféle inszekticid hatású vegyületek előállításánál. Az ismert megoldás kiindulási anyagként egy (A) általános képletű vegyületet alkalmaz; a képletben X különféle jelentéssel rendelkezhet.
A közzétételi irat példái szerint transz-2-acetil3,3-dimetil-ciklopropán-karbonsav-etil-észtert alkalmaznak kiindulási vegyületként és hacsak egy speciális izomerizációs lépést nem iktatnak be, a kapott termék geometriai formája a kiindulási anyagéval megegyezik. Akár a kiindulási vegyület, akár a többi közbenső vegyület izomerizálása rendkívül nehéz, mint az a közzétételi irat izomerizálási példájából kitűnik. Az ott közölt példa szerint a transz-vegyületet csak 70 : 30 arányú transz : cisz eleggyé sikerült átalakítani. Nyilvánvalóan ez a megoldás nem kielégítő a cisz vegyületek előállításánál.
Azt találtuk, hogy a 2 639 777 számú német szövetségi köztársaságbeli közzétételi iratban használt kiindulási anyagot a találmány szerinti megoldással olymódon lehet átalakítani, hogy kívánság szerint akár cisz, akár transz vegyülethez jussunk.
A találmány szerinti megoldásnál olymódon járunk el, hogy valamely (II) általános képletű 2-acetil-ciklopropán-karbonsav-alkil-észter-származékot - ahol R1 és R2 jelentése a fenti, és R3 jelentése 1-4 szénatomos alkil-csoport - víz jelenlétében — 10 és 80 ’C közötti hőmérsékleten valamely alkáli- vagy alkáliföldfém-hipoklorittal vagy -hipobromittal reagáltatunk, majd a kapott vegyületet kívánt esetben savanhidriddé alakítjuk át.
R‘ és R2 jelentése azonos vagy eltérő, célszerűen azonos. R' és R2 célszerű jelentése 1-4 szénatomos alkilcsoport, előnyösen 1-2 szénatomos alkilcsoport; legelőnyösebb az az eset, ha R1 és R2 jelentése egyaránt metilcsoport.
Az R3 jelentése 1-4, célszerűen 1-2 szénatomos alkilcsoport. R3 jelentése célszerűen előnyösen egy primer vagy szekunder alkilcsoport, mint például metil- vagy etilcsoport.
Alkáli- vagy alkáliföldfém-hipoklorit vagy -hipobromitként nátrium-, kálium-, kalcium-, magnéziüm- vagy báriumsók alkalmazhatók. Hipokloritként használhatunk célszerűen nátrium-hipokloridot.
A hipoklorit vagy hipobromit sót célszerűen szilárd só formájában (mint például kalcium-hipoklorit) vagy vizes oldat formájában adjuk az elegyhez, vagy pedig in situ állítjuk elő úgy, hogy elemi klórt vagy brómot adunk az alkáli- vagy alkáliföldfémhidroxíd vizes oldatához. Célszerű megoldásként egy (Π) általános képletű vegyületet alkáli- vagy alkáliföldfém-hidroxiddal, víz és előnyösen egy vagy több oldószer vagy higítószer jelenlétében, elegyítünk, majd az elegyet elemi klórral vagy brómmal hozzuk össze.
A találmány szerinti eljárást célszerűen -10,+ 80 ’C közötti hőmérsékleten valósítjuk meg. Általában előnyös, ha a reakció kezdeti hőmérséklete - 10 és +20 ’C között van, ilymódon elkerülhetjük, hogy nem kívánt halogén-származékok képződjenek. Abban az esetben, ha a hipokloritot vagy hipobromitot a fentiek szerint in situ állítjuk elő, ajánlatos a reakcióelegyet alacsony hőmérsékleten, így például - 10- + 20 ’C, célszerűen - 5—1-15 ’C, előnyösen -5-+ 5 ’C között tartani, ilymódon csökkenthetjük a klorát vagy bromát képződését és elősegítjük a hipoklorit és hipobromit keletkezését. Kívánatos lehet a reakció befejeződésének meggyorsítása érdekében, a hőmérsékletet egy kezdeti szakasz után megemelni.
A találmány szerinti eljárást víz jelenlétében valósítjuk meg; általában célszerű valamely közömbös szerves oldószert is alkalmazni, ilymódon a kiindulási vegyület szolvatációját elősegíthetjük. Az adalék-oldószer részben vagy teljes mértékben vízzel elegyedő lehet, mint például az alkoholok, így etanol; de használhatunk vízzel nem elegyedő oldószert is, mint a szénhidrogéneket, így például toluolt vagy benzolt. Ez utóbbi esetben ajánlatos fázistranszfer katalizátort, mint például tetrabutilammóniumkloridot használni.
A reakcióban résztvevő komponensek mólaránya nem döntő, de általában célszerű a hipokloritot vagy hipobromitot a (II) általános képletű vegyülethez viszonyítva feleslegben használni. A hipoklorit illetve hipobromit ionoknak a (II) általános képletű vegyületekhez való mólaránya célszerűen 3:1-7:1, előnyösen 3,5 : 1-5 : 1 között van.
A reakció körülményektől függően az (I) általános képletű vegyületeket mono-, diaikáli- vagy alkáliföldfémsóként állítjuk elő. Abban az esetben, ha szabad savat kívánunk előállítani, a savat szokásos módszerekkel, savas körülmények között különíthetjük el.
A (II) általános képletű vegyületeket kiindulási anyagként alkalmazzuk, e vegyületek izomer alakjában fordulnak elő; a vegyületben a CH3CO— és a —COORj csoportok egymáshoz képest ciszvagy transz-alakban fordulhatnak elő. A kiindulási anyagban a cisz- és transz-izomerek egymáshoz való aránya attól függ, hogy állították elő a kiindulási anyagot. így például a 2 639 777 számú német szövetségi köztársaságbeli közrebocsátási irat szerint a (II) általános képletű vegyületeket, amelyekben R1 és R2 jelentése egyaránt metil-csoport, úgy állítják elő, hogy valamely (CH3)2S<+) —CH<-)— —COOR3 általános képletű vegyületet a (CH3)2C= CH—CO—CH3 képletű mezitil-oxiddal reagáltatnak. Ez esetben csaknem kizárólag transzizomereket kapnak. A cisz- és transz-kifejezés csak a CH3CO— és a —COOR3 csoportoknak egymáshoz való relatív helyzetére utal; ezenkívül természetesen egyéb izomerek is előfordulhatnak, például olyan vegyületek esetében, ahol R’ és R2 jelentése egymástól eltérő.
188 158
A találmány szerinti megoldást olymódon valósítjuk meg, hogy valamely cisz- vagy transz-szerkezetű kiindulási vegyületet vagy e vegyületek elegyét használjuk; általában a kapott savban a kiindulási anyag konfigurációja megmarad. Az így kapott savak vagy sók, bármily legyen is a konfigurációjuk, könnyen átalakíthatok a (III) általános képletű cisz-anhidriddé, a képletben R1 és R2 jelentése a fenti.
A találmány szerinti megoldás magában foglalja az (I) általános képletű alkáli- vagy alkáliföldfémsóknak (III) általános képletű cisz-anhidriddé való átalakítását is.
Az (I) általános képletű cisz-savak vagy e vegyületek alkáli- vagy alkáliföldfém-sói ismert megoldással alakíthatók át (III) általános képletű ciszanhidriddé olymódon, hogy e vegyületeket valamely dehidratálószer jelenlétében gyenge melegítésnek vetjük alá. Dehidratálószerként foszfor-triklorid vagy ecetsav-anhidrid használható.
A transz-szerkezetű savak vagy sók is átalakíthatok (III) általános képletű cisz-anhidriddé, azonban ez esetben valamivel erélyesebb körülmények között kell az izomerizációt megvalósítani. így például a karboxi-csoportok közül legalább egyet savhalogeniddé vagy anhidriddé alakítunk, majd a kapott vegyületek hőkezeléssel izomerizáljuk, amikoris (III) általános képletű cisz-anhidrid keletkezik.
A kapott anhidrid-vegyület egy másik ciklopropán-dikarbonsav belépésénél képződhet (hőkezelés és dehidratálás hatására) de gyakori, hogy vegyes anhidridet állítunk elő, minthogy a vegyes anhidridek termikus izomerizációja általában alacsonyabb hőmérsékleten megy végbe, mint a ciklopropánsavak anhidridjének izomerizációja.
A karboxil-csoportoknak acilcsoporttá vagy anhidrid csoporttá való átalakítását ismert módon végezzük, foszforhalogenid vagy hipohalogénsav vagy szulfinildiklorid vagy valamely 1-4 szénatomos alkánsav savhalogenidjének vagy savanhidridjének segítségével. A reagensek közül megemlítjük az alábbiakat; PC13, PC15, POC13, SOC1?, CH3COC1 és (CH3CO)2O. Célszerűen ecetsavanhidridet vagy ecetsavkloridot használunk. Az esetenként közbenső termékként kapott savhalogenidet vagy savanhidridet nem kell elkülöníteni.
Az izomerizációhoz szükséges hőmérséklet függ a sav-származéktól; általában 130 °C-on, célszerűen legalább 160 ’C hőmérsékleten dolgozunk. A szükséges hőmérsékletet olymódon biztosítjuk, hogy a funkciós származékot alacsony forráspontú oldószerben nyomás alatt hőkezeljük, vagy a funkciós származékot magas forráspontú oldószer jelenlétében hőkezeljük, vagy pedig a funkciós származékot elpárologtatjuk. így például az (I) általános képletű transz-szerkezetű savak vagy e vegyületek alkáli- vagy alkáliföldfém-származékait valamely alkánsav-halogenidjében vagy anhidridjében oldjuk fel - e vegyületek egyidejűleg alkalmazhatók oldószerként és reagensként így például a kiindulási anyagot acetilkloriddal vagy ecetsav-anhidriddel nyomás alatt lezárt edényben vagy autoklávban hőkezeljük, ilymódon megakadályozzuk az oldószer elpárolgását. Másik megoldásként a funkciós származékot in situ állítjuk elő, olymódon, hogy a kívánt vegyületet olyan oldószerben oldjuk, amelynek forráspontja a kívánt hőmérsékleten vagy a fölött van, majd az elegyet atmoszféra nyomás alatt az előírt hőmérsékletre melegítjük. Bármely protonmentes, magas forrásponttal rendelkező oldószer alkalmazható ha a reakcióban résztvevő komponensekre nézve közömbös. Megfelelőnek mutatkozott például az N-metil-pirrolidon.
A hőkezeléssel végzett izomerizációnak másik megoldása szerint a transz-szerkezetű vegyületeket célszerűen valamely oldószer és előnyösen egy közömbös kontaktanyag jelenlétében reagáltatjuk. E körülmények között a vegyületek gőzzé alakulnak és izomerizálódnak. A funkciós származékká alakított kiindulási anyagot kívánt esetben közömbös oldószerben, például toluolban, xilolban vagy petroléterben feloldjuk, majd a reakciózónába nyomjuk, vagy pedig egy hordozógáz segítségével (amely valamely fent említett oldószer gázalakú alakja, vagy valamely közömbös gáz, mint nitrogén lehet) a reakciótérbe visszük. A reakcióteret célszerűen 250-305 ’C hőmérsékletre melegítjük és közömbös kontakt anyaggal töltjük meg; a kontakt anyag célszerűen mechanikailag szilárd és jó hővezetőképességgel rendelkezik. Üveg, a-alumínium vagy szilícium-karbid alkalmazható erre a célra.
A (III) általános képletű vegyületekből (XI) általános képletű cisz-2-(2,2-dihalo-vinil)-ciklopropánkarbonsavat készíthetünk. Az alábbi példákban egy-egy megoldást mutatunk be. Az egyszerűség kedvéért csak a 2-(2,2-diklór-vinil)-3,3-dimetilciklopropán-karbonsavak előállítását ismertetjük, de más származékok is előállíthatok hasonló módon.
a) A (III) általános képletű anhidridet nátriumtriklór-acetáttal reagáltatjuk célszerűen -60-+ 60 °C hőmérsékleten valamely oldószer, mint például acetonitril jelenlétében. Ilymódon cisz 2-triklóracetil-3,3-dimetil-ciklopropán-karbonsavat és e vegyület laktoljának egyensúlyi elegyét kapjuk.
b) A tautomérek elegyét protonmentes oldószerben, így dimetilformamidban, nátrium-borhidriddel reagáltatjuk, magasabb hőméi sékleten; ilymódon a (B) képletű laktont kapjuk.
c) A laktont erős lúggal, mint például káliumterc-butoxiddal, dimetil-szulfoxidban reagáltatva megkapjuk a keresett cisz 2-(2,2-diklór-vinil)-3,3dimetil-ciklopropán-karbonsavat.
A transz-savat az alábbi módon állíthatjuk elő:
a) A fenti a) lépésben kapott tautomer vegyületek elegyét foszfor-trikloriddal és cinkkel reagáltatjuk valamely poláros oldószerben, mint például dimetilformamidban; ilymódon a (C) képletű laktont kapjuk.
b) A kapott laktont lúgos körülmények között metanol jelenlétében hidrolizáljuk, amikoris transz-2-diklór-acetil-3,3-dimetil-cikíopropánkarbonsav-metil-észtert kapunk.
c) A kapott vegyületet a megfelelő alkohollá redukáljuk, így transz-2-(2,2-diklór-l-hidrpxietil)3,3-dimetil-ciklopropán-karbonsav-metil-észterhez jutunk.
d) A kapott alkoholt trisz-(dimetil-amino)-foszfinnel, (N(CH3)j)3 P-nal és széntetrakloriddal rea3
188 158 gáltatva transz-2-(2,2-diklór-vinil)-3,3-dimetilciklopropán-karbonsav-metil-észterhez jutunk, amely vegyületet ismert körülmények között hidrolizálva a megfelelő transz-savhoz jutunk.
A találmány szerinti megoldást az alábbi példák szemléltetik:
1. példa
Transz-3,3-dimetil-ciklopropán-l ,2-dikarbonsav előállítása (D) képletű vegyületet reagáltatunk.(E) képletű mezitil-oxiddal. A műveletet toluolban végezzük; 1,5 g reakcióterméket (amely 65 súlyszázalék (5,3 mmól) transz-2-acetil-3,3-dimetil-ciklopropánkarbonsav-etil-észtert tartalmaz) feloldunk 3 ml etanolban, majd jeges vízfürdőn lehűtjük. 0,5 g (12,5 mmól) nátrium-hidroxidnak 7 ml vízzel készült oldatát, majd 21,0 g, hideg, vizes nátriumhipoklorit-oldatot (amely 1,55 mmól hipokloritot tartalmaz grammonként) csepegtetünk keverés közben a fenti etanolos oldathoz. A keverést egy óra hosszat folytatjuk, majd az elegy hőmérsékletét lassan 60 ’C-ra emeljük, majd ezen az értéken tartjuk 1 óra hosszat. Az elegyet ezután hagyjuk lehűlni, majd diklórmetánnal extraháljuk, koncentrált sósavval pH 1-re savanyítjuk, nátriumkloriddartelítjük, majd dietil-éterrel extraháljuk. Az egyesített éteres extraktumot só-oldattal mossuk, magnézium-szulfáttal szárítjuk, majd csökkentett nyomáson bepároljuk. A maradék 0,60 g transz-3,3-dimetil-ciklopropán-l,2-dikarbonsavat tartalmaz. Hozam 72%.
2. példa
Az 1, példában leírt eljárást megismételjük azzal az eltéréssel, hogy nem adunk nátriumhidroxidoldatot az elegyhez; ehelyett 7 ml vizet adagolunk hozzá; további különbség, hogy a 60 °C-os hőmérsékletet 1 óra helyett 2 óra hosszat tartjuk fenn.
0,62 g transz-3,3-dimetil-ciklopropán-1,2-dikarbonsavat kapunk. Hozam 74%.
3. példa
Cisz-3,3-dimetil-ciklopropán-l ,2-dikarbonsav előállítása
1,2 g (7,6 mmól) transz-3,3-dimetil-ciklopropán1.2- dikarbonsav (amit az 1. például leírtak szerint állítottunk elő) szobahőmérsékleten 3,5 g (45 mmól) acetil-kloriddal elegyítünk. A kapott elegyet 2 óra hosszat keverés közben forraljuk, a felesleges mennyiségű acetil-kloridot csökkentett nyomáson (20 Hgmm) ledesztilláljuk. A maradékhoz 4 ml N-metilpirrolidont adunk, majd az elegyet keverés közben, nitrogénnel átáramoltatva legalább 30 perc alatt 200 ’C-ra felmelegítjük, majd az elegyet ezen a hőmérsékleten tartjuk 1 óra hosszat. Ezután az elegyet szobahőmérsékletre lehűtjük, az oldószer nagy részét csökkentett nyomáson (1 Hgmm) bordás oszlopon ledesztilláljuk. A maradék 0,95 g cisz3.3- dimetiI-ciklopropán-1,2-dikarbonsavanhidridet tartalmaz.
4. példa
Cisz-3,3~dimetil~ciktopropán~l ,2-dikarbonsavanhidrid előállítása
1,5 g 1. példa szerint előállított transz-3,3-dimetil-ciklopropán-1,2-dikarbonsavat 4 ml acetilkloridban 60 ’C hőmérsékleten feloldunk. Az elegyet 65 ’C hőmérsékleten tartjuk 1 óra hosszat, majd csökkentett nyomáson az illő részeket lepároljuk. A maradékot toluolban feloldjuk, ilymódon 10 ml oldatot készítünk. Ezt az oldatot 3,2 ml/óra sebességgel egy üvegcsövön át áramoltatjuk 300 ’C hőmérsékleten. Az üvegcső kis üvegdarabokkal van töltve. A folyamat alatt nitrogént áramoltatunk át az üvegcsövön. A terméket tartalmazó gőzfázist ezután kondenzáljuk. 25 százalékban cisz3,3-dimetil-ciklopropán-l,2-dikarbonsavanhidridet kapunk.
5. példa
Cisz-3,3-dimetil-ciklopropán-1,2-dikarbonsavanhidrid előállítása üvegampullát helyezünk 220 ’C hőmérsékletű olajfürdőbe. Mindegyik 40 mg transz-3,3-dimetilciklopropán- 1,2-dikarbonsavat és 0,15 g ecetsavanhidridet tartalmaz. Az üvegampullákat fél, 1, illetve 2 óra eltelte után vesszük le az olajfürdőről.
A reakcióterméket MMR analízisnek alávetve azt tapasztaljuk, hogy mindhárom edényben csak cisz-3,3-dimetil-cíklopropán-1,2-dikarbonsav anhidrid keletkezik, egyedüli ciklopropán-származékként. Bomlástermék nem képződik.

Claims (7)

  1. Szabadalmi igénypontok
    1. Eljárás az (I) általános képletű cíklopropándikarbonsav-származékok, illetve anhidridjeinek előállítására, - a képletben R’ és R2 jelentése egymástól függetlenül hidrogénatom, vagy 1-10 szénatomos alkilcsoport, vagy R1 és R2 együttesen 2-5 szénatomos alkiléncsoportot jelent, azzal jellemezve, hogy (II) általános képletű 2-acetil-ciklopropánkarbonsav-alkil-észter-származékot, ahol R1 és R2 jelentése a fenti, és; R3 jelentése 1-4 szénatomos alkilcsoport, víz jelenlétében — 10 és 80 ’C közötti hőmérsékleten valamely alkáli- vagy alkálíföldfémhipoklorittal vagy -hipobromittal reagáltatunk, majd a kapott vegyületet kívánt esetben savanhidriddé alakítjuk át.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás azzal jellemezve, hogy kiindulási anyagként R1 és R2 helyében 1-4 szénatomos alkilcsoportot tartalmazó (II) általános képletű 2-acetil-ciklopropánkarbonsav-alkilészter-származékot alkalmazunk, ahol R3 jelentése az 1. igénypontban megadottal azonos.
  3. 3. A 2. igénypont szerinti eljárás azzal jellemezve, hogy a (II) általában képletű kiindulási anyagként R1 és R2 helyében metilcsoportot, R3 helyében 1-4 szénatomos alkilcsoportot tartalmazó vegyületeket alkalmazunk.
  4. 4. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti eljárás azzal jellemezve, hogy kiindulási anyagként R3
    188 158 helyében 1-4 szénatomos alkil-csoportot tartalmazó (II) általános képletű vegyületet alkalmazunk, amelyben R1 és R2 jelentése az 1. igénypontban megadottal azonos.
  5. 5. Az 1-4. igénypontok bármelyike szerinti eljárás azzal jellemezve, hogy a reagensként felhasznált hipobrojnitot vagy hipokloridot in situ állítjuk elő.
  6. 6. Az 1-5. igénypontok bármelyike szerinti eljárás azzal jellemezve, hogy reagensként nátriumhipokloritot használunk.
  7. 7. Az 1-6. igénypontok bármelyike szerinti eljá5 rás azzal jellemezve, hogy a hipoklorit vagy hipobromit ionokat a (II) általános képletű vegyülethez viszonyítva 3 : 1-7 : 1 mólarányban alkalmazzuk.
HU813566A 1980-12-01 1981-11-27 Process for preparaing derivatives of cyclopropane-dicarboxylic acid HU188158B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
GB8038518 1980-12-01

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU188158B true HU188158B (en) 1986-03-28

Family

ID=10517689

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU813566A HU188158B (en) 1980-12-01 1981-11-27 Process for preparaing derivatives of cyclopropane-dicarboxylic acid

Country Status (9)

Country Link
JP (1) JPS57120548A (hu)
BE (1) BE891274A (hu)
BR (1) BR8107752A (hu)
CH (1) CH649524A5 (hu)
DE (1) DE3147105A1 (hu)
FR (1) FR2495139B1 (hu)
HU (1) HU188158B (hu)
IT (1) IT1139869B (hu)
NL (1) NL8105372A (hu)

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS5721173B2 (hu) * 1975-02-12 1982-05-06
GB1519052A (en) * 1975-05-16 1978-07-26 Ici Ltd Process for preparing branched carboxylic acids
GB1572183A (en) * 1975-09-05 1980-07-23 Wellcome Found Cyclopropane carboxylic acid ester synthesis and intermediates therefor
FR2376120A1 (fr) * 1976-12-30 1978-07-28 Roussel Uclaf Procede de preparation d'esters d'alcoyle inferieur d'acides cis ou trans 3-formyl cyclopropane 1-carboxyliques 2,2-disubstitues racemiques
DE2923773A1 (de) * 1979-06-12 1980-12-18 Bayer Ag Verfahren zur herstellung von trans-3,3-dimethyl-cyclopropan-1,2-dicarbonsaeure

Also Published As

Publication number Publication date
FR2495139A1 (fr) 1982-06-04
NL8105372A (nl) 1982-07-01
CH649524A5 (de) 1985-05-31
BE891274A (fr) 1982-05-27
JPS57120548A (en) 1982-07-27
IT1139869B (it) 1986-09-24
DE3147105C2 (hu) 1991-06-20
JPH0517215B2 (hu) 1993-03-08
IT8125335A0 (it) 1981-11-27
BR8107752A (pt) 1982-08-31
DE3147105A1 (de) 1982-07-01
FR2495139B1 (fr) 1985-07-12

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4474802A (en) 5,6,7-Trinor-4,8-inter-m-phenylene prostaglandin I2 derivatives useful in anti-ulcer, hypotensive and platelet aggregation inhibiting compositions
EP0794180B1 (en) Process for the preparation of 2-chloro-5-chloromethyl-1,3-thiazole
US8153826B2 (en) Process for production of (±)-3a,6,6,9a-Tetramethyldecahydronaphtho[2,1-b]Furan-2(1H)-one
USRE27592E (en) Chxchjxx
US4123457A (en) 2-Methyl-5-fluoro-indanol-3-acetic acid
US3979379A (en) Process for producing 1,3,5,7-tetraalkanoyl-1,3,5,7-octahydrotetrazocines
HU188158B (en) Process for preparaing derivatives of cyclopropane-dicarboxylic acid
US4138584A (en) Production of chrysanthemic acid esters and homologues thereof
US5514830A (en) Process for producing nitrile
JP6503381B2 (ja) フェニルインダン化合物の製法
US2557779A (en) Halogenated derivatives of aliphatic acids and method of making same
US4022803A (en) Process for preparing isocitric acid, alloisocitric acid and lactones thereof
US4861886A (en) Method for isomerization of trans-form 2-methylspiro (1,3-oxathiolane-5,3&#39;)q
HU190628B (en) Process for preparing 3-vinyl-substituted 2,2-dimethyl-cyclopropane-1-carboxylic acids and and their esters
US4421928A (en) 4-Methyl-3-formyl-pentanoic acid esters
US4351961A (en) 2-(2&#39;,2&#39;-Dichloro-3&#39;,3&#39;,3&#39;-trifluoropropyl)- and 2-(2&#39;,2&#39;,3&#39;-trichloro-3&#39;,3&#39;-difluoropropyl)-4-chlorocyclobutan-1-ones
US4122115A (en) Preparation of chloro- and bromo-fluoroacetyl chloride
HUT75109A (en) Process for preparing intermediates for the synthesis of antifungal agents
GB2089344A (en) Process for the preparation of cyclopropane dicarboxylic acids
JPH04247065A (ja) イソプレノイドシクロプロパン1,1−ジカルボキシレートおよびその誘導体の製造方法
US4816602A (en) Process for the production of cycloalkanecarboxylic acids
EP0041283A1 (en) Process for the preparation of dihalomethylene-lactones
Donin et al. Studies in the Cyclopentane Series. II. 1 The Synthesis of Two Isomeric 3-(4-Phenoxybutyl)-cyclopentane-1, 2-dicarboxylic Acids
JP2002524454A (ja) ゲラン酸誘導体
JPH0249310B2 (hu)

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee