HU183106B - Modul system current converter apparatus - Google Patents

Modul system current converter apparatus Download PDF

Info

Publication number
HU183106B
HU183106B HU79VI1251A HUVI001251A HU183106B HU 183106 B HU183106 B HU 183106B HU 79VI1251 A HU79VI1251 A HU 79VI1251A HU VI001251 A HUVI001251 A HU VI001251A HU 183106 B HU183106 B HU 183106B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
rail
terminals
compartment
level
module
Prior art date
Application number
HU79VI1251A
Other languages
German (de)
English (en)
Inventor
Illes Ats
Bela Csaba
Laszlo Nyary
Sandor Szigeti
Gyula Toth
Original Assignee
Villamos Berendezes Es Keszule
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Villamos Berendezes Es Keszule filed Critical Villamos Berendezes Es Keszule
Priority to HU79VI1251A priority Critical patent/HU183106B/hu
Priority to DE3012687A priority patent/DE3012687C2/de
Priority to IT21281/80A priority patent/IT1148787B/it
Priority to GB8012471A priority patent/GB2050703B/en
Priority to YU01050/80A priority patent/YU105080A/xx
Priority to DD80220557A priority patent/DD150821A5/de
Priority to PL1980223580A priority patent/PL134771B1/pl
Priority to RO80100910A priority patent/RO78420A/ro
Publication of HU183106B publication Critical patent/HU183106B/hu

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H02GENERATION; CONVERSION OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02MAPPARATUS FOR CONVERSION BETWEEN AC AND AC, BETWEEN AC AND DC, OR BETWEEN DC AND DC, AND FOR USE WITH MAINS OR SIMILAR POWER SUPPLY SYSTEMS; CONVERSION OF DC OR AC INPUT POWER INTO SURGE OUTPUT POWER; CONTROL OR REGULATION THEREOF
    • H02M7/00Conversion of ac power input into dc power output; Conversion of dc power input into ac power output
    • H02M7/02Conversion of ac power input into dc power output without possibility of reversal
    • H02M7/04Conversion of ac power input into dc power output without possibility of reversal by static converters
    • H02M7/06Conversion of ac power input into dc power output without possibility of reversal by static converters using discharge tubes without control electrode or semiconductor devices without control electrode

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Power Engineering (AREA)
  • Rectifiers (AREA)
  • Power Conversion In General (AREA)

Description

csatlakozó szerelvénnyel, pl. kábelcsatlakozóval kialakított — végei és a sínrekeszt tartalmazó szinttel szomszédos szintben elrendezett modulelemek kivezetései a sínrekesz egyik, illetve másik oldalát határoló síkból kinyúló — sorrendben megfelelő — kivezetéshez illeszkedően vannak elrendezve vagy kialakítva.
A találmány tárgya modul rendszerű áramirányító berendezés, melynek szerkezeti kialakítása lehetővé teszi a berendezés részeinek messzemenő tipizálását, ami egyrészt azzal jár, hogy a modulelemek gyártási sorozatszámának optimálisan magas mértéke mellett az egyes berendezések konkrét kiépítése tetszőlegesen kis darabszámok szerint is széles körben variálható, másrészt változatlan gyártástechnológia és elemkészlet mellett külön variálható a tápkábelek becsatlakozásának irányés helymegválasztása.
Ismeretes, hogy az áramirányító berendezések által kiszolgálandó fogyasztók sokfélesége miatt a korszerű gyártástechnológia abban az irányban halad, hogy a különböző egyfázisú vagy háromfázisú táprendszerek konkrét kialakításához alapvetően egyezően kialakított és egymással a kívánt összetételben közvetlenül csatolható modulelemek álljanak rendelkezésre. Az egyik alapvető modulelem az áramirányító egység, amelyben az áramirányító félvezető (dióda vagy tirisztor) már ki van egészítve a hozzárendelt biztosítóval, RC-taggal és ha az tirisztoros egység, a gyújtó áramkörrel. Az ilyen - egységes elemi rekeszekben kialakított — modulelemekből felépíthető akár félig vezérelt, akár teljesen vezérelt hídrendszer is aszerint, hogy az összekapcsolt valamennyi modulelemből álló készlet tirisztoros-e vagy pedig csak a fele.
Egy másik alapvető modulelem a fojtó egység. Erre a kiépítések egy részénél nincs szükség, mely esetben a berendezésben - egy vagy több szintben - csupa áramirányító egység van elrendezve. Más esetekben az áramirányítókat fojtókkal kell csatolni, mikoris pl. az egyik szintben elrendezhetők az áramirányító egységek, a másik — szomszédos — szintben a fojtóegységek és a kétféle modulelem közötti csatolást közvetlen összeköttetéssel biztosítjuk, míg az így összekapcsolt kettős modul csatlakozik egyfelől a váltakozóáramú, másfelől az egyenáramú hozzá-, illetve elvezető vonalra, rendszerint sínrendszerire, mely sínrendszer végeihez csatlakoznak a tápkábelek.
A fentiek szerinti moduláris felépítés igen jelentős javulást hozott a gyártástechnológiában, a méretsor szerinti tipizáláson alapuló berendezések választékának gazdaságosabb kialakításában. Általában azonban a modulelemekből felépíthető berendezésnek maradt egy alapvetően individuális eleme, része, s ez a modulelemek és a tápkábelek közötti villamos kapcsolatot megvalósító sínrendszer. Ennek egyedi kialakítása sok problémát vet fel részint műszaki, részint gazdaságossági szempontból, ezért az utóbbi időben ezeknek a problémáknak a megoldása is előtérbe került az áramirányító rendszerek fejlesztése terén. Gyakori megoldás a méretsor szerinti szekrények hátsó oldalán kiépített sínhálózat; újabban olyan javaslat is volt, hogy a sínrendszert alakítsák ki önhordóan, pótolva ezzel a szekrény által szolgáltatott vázszerkezetet. Mindkét irányzatnak vannak előnyei és hátrányai, melyek egyrésze egy-egy irányzatnak sajátja, más része mindkét irányzatnak közös sajátossága. így pl. az ismert típusok mindegyikére jellemző, hogy a sínrendszer a berendezés egyik oldaláról férhető hozzá, a tápkábelek becsatlakozása, a szerelések és cserék elvégzése így kényszerűen a berendezés egyik oldalához, nevezetesen a hátoldalához kötöttek. Minthogy az ismert szekrény-fiók rendszerű berendezéseknél a modulelemek behelyezése elölről történik, a sínhálózatnak a hátoldalon való elrendezése tulajdonképpen logikus is, de az egyértelmű megkötöttség jelentősen csökkenti az elhelyezés és kezelés flexibilitását. Van olyan megoldás is, ahol nem az egységen belül alakítják ki a hátramenő síncsatlakozást, hanem szigetelőlapok között az oldalfalban rögzítik, ez azonban nem változtat az alapvetően egyoldalas felépítésen és csatlakozási lehetőségen.
A találmány alapja az a felismerés, hogy a modul rendszerű áramirányító berendezések variabilitása és gazdaságossága tovább javítható a moduláris elv következetesebb alkalmazásával, szakítva azzal a felfogással, hogy a sínhálózatot a konkrét kiépítésnek megfelelően, individuálisan kell kialakítani; modulelemként sínrekeszt hozunk létre, mely ugyanúgy illeszthető építőelemként a rendszerbe, mint az áramirányító egység, illetve a fojtó egység. Ez a kialakítás lehetővé teszi többek között a kétoldalú építést, tápcsatlakozást is.
Találmányunk tárgya modul rendszerű áramirányító berendezés, melynél egy vagy több szintben és szintenként P sorban (P=l vagy 2) soronként K darab (K pl. 2 vagy 3) - egyenként szabványméretű rekeszbe beépített — modulelem van elrendezve, mimellett egy adott szintben mindenkor azonos típusú modulelemek vannak.
A találmány abban van, hogy az áramirányító, illetve a fojtó egységeket tartalmazó szint(ek) alatt, felett vagy között P.K kivezetéssel kialakított sínrekesz modulelem van elrendezve, melynek jellemző rekeszmérete(i) (pl. a szélessége és/vagy az alap keresztmetszete) a többi modulelem jellemző rekeszméreté(i)vel megegyező(ek) és melynek rekeszében 0 darab (Q=2 vagy 3) áramvezető sín úgy van elrendezve, hogy a sínek K darab kivezetése a rekesz egyik oldalát határoló síkból nyúlik ki (P=2 esetén pedig a további K darab kivezetés a sínrekesz — szembenfekvő - másik oldalát határoló síkból nyúlik ki) és a sínrekesznek az oldalakat határoló síkra merőleges egyik határoló síkjából nyúlnak ki az áramvezető sínek — csatakozó szerelvényként vagy csatlakozó szerelvénnyel, pl. kábelcsatlakozóval kialakított - végei és a sínrekeszt Tartalmazó szinttel szomszédos szintben elrendezett modulelemek kivezetései a sínrekesz egyik, illetve másik oldalát határoló síkból kinyúló — sorrendben megfelelő — kivezetéshez illeszkedően vannak elrendezve vagy kialakítva.
Célszerűen a funkcionális modulelemek kivezetései is a mindenkori modulelem valamelyik építőelemének kivezetésére - oldható kötéssel - erősíthető módon kialakított, egyező alakú és méretű síndarabok.
A sínrekeszt tartalmazó szinttel szomszédos szintben elrendezett modulelemek kivezetésein e leírásban a funkcionális építőelemek (áramirányító, fojtó) kivezetéseit értjük, amelyek csatlakoztatására a találmány szerinti új modulelem, a sínrekesz szolgál. Az a kikötés, hogy e kivezetések elrendezése, illetve kialakítása legyen a sínrekesz egyik, illetve másik oldalát határoló síkból kinyúló — sorrendben megfelelő - kivezetéshez illeszkedő, e leírásban úgy értendő, hogy a találmány szerinti kialakítás csak akkor járhat a kívánt hatással, ha a szakember
-2183 106 helyesen választja meg a kivezetések konkrét alakjával összhangban az összekötendő két kivezetés távolságát valamely vonatkozási síktól, így biztosítva, hogy egy funkcionális modulelem és egy sínrekesz modulelem szomszédos szintekben — üzemszerű, vagyis betolt helyzetben - való elrendezése esetén a funkcionális elem valamely kivezetése a sínrekesz megfelelő kivezetésével olyan kölcsönös helyzetbe kerüljön, hogy a két kivezetés a modulrendszer megfelelő szerelvényeinek (síncsonktípusainak) valamelyike segítségével egymással összeköthető legyen.
Tipizált rendszereknél az illeszkedő méretezés követelménye a szakember számára egyértelmű útmutatás. Ha pl. két szomszédos szintben funkcionális modulelemek (pl. az egyikben áramirányítók, a másikban azokkal összekötendő fojtok) vannak elrendezve, azoknál is úgy kell megválasztani a kivezetések alakját és helyzetét valamely vonatkozási síkhoz képest, hogy a szomszédos szintű elemek megfelelő kivezetéseinek egymással ugyancsak alkalmas síndarab segítségével - való összekötéséhez illeszkedő legyen a kölcsönös helyzet.
A találmányt részletesebben ábrák segítségével magyarázzuk.
Az 1. ábra vázlatosan mutatja a technika állásához tartozó egyik berendezés sínhálózatának kialakítását. A 2. ábra vázlatosan mutatja a találmány szerinti áramirányító berendezés egyik példaképpeni kiviteli alakjának elrendezését. A 2.a ábra váltakozóáramú csatlakozást biztosító találmány szerinti sínrekeszt, a 2,c ábra egyenáramú csatlakozást biztosító találmány szerinti sínrekeszt, a 2.b ábra pedig a kétféleképpen kialakított sínrekesz modulelemek és a szomszédos szintek modulelemei közötti csatlakozást mutatja.
Az 1. ábrán látható, hogy az 1 biztosító, a 2 gyújtó áramkör, a 3 RC-tagok, az áramirányító 4 félvezető és annak hűtőszerelvénye, valamint az 5 fojtó elemek között individuálisan kialakított sínhálózat van kiépítve, mely tartalmazza a vált akozó áramú csatlakozást biztosító R, S T síneket és az egyenáramú csatlakozást biztosító + , illetve — síneket egyaránt.
A sínhálózat kivezetései a hátsó fal mentén vannak kialakítva.
A 2.b ábrán látható, hogy egymás alatti szintekben tirisztor 6 egységek, illetve fojtó 7 egységek vannak elrendezve. Az ábrán látható az adott szint egyik sorában elrendezett modulelemkészlet, e sor mögött — nem látható — másik sorban ugyanennyi modulelem van elrendezve, s a hat tirisztor 6 egység és fojtó 7 egység háromfázisú hídkapcsolást alkot. A tirisztorok és a fojtok között közvetlen csatolás van kialakítva. A tirisztor 6 egységek csatlakoztatása a váltakozóáramú tápkábelekhez és a fojtó 7 egységek csatlakoztatása az egyenáramú elvezető kábelekhez itt nem mereven kiépített sínhálózat útján történik, hanem az adott építőelem kivezetéséhez kapcsolt rövid 8, illetve 9 síncsonkok útján az építőelem csatlakozik a megfelelő szint alatt, illetve felett elrendezett sínrekesz modulelem megfelelő kivezetéséhez. A 2.b ábrán mutatott kivitelnél a fojtó 7 egységeket tartalmazó szint alatti szintben a 2.c ábrán mutatott, találmány szerinti S6-2 sínrekesz van elrendezve, melyben Q=2 darab áramvezető 10 sín van, egyenként K=3 darab 11 kivezetéssel, a tirisztor 6 egységeket tartalmazó szint feletti szintben pedig a 2.a ábrán mutatott, találmány szerinti S6-3 sínrekesz van elrendezve, melyben 0=3 darab áramvezető 10 sín van és mindegyik 10 sínnek mindegyik oldalra egy-egy 11 kivezetése nyúlik ki, miáltal ismét a P=2 sor mindegyike számára K=3 darab 11 kivezetés áll rendelkezésre. A konkrét kiépítésben eltérő, de főjellemzők tekintetében egységes kétfajta S6-2, illetve S6 3 sínrekesz tehát egyező módon egyező síncsatlakozást biztosítanak, az S6-2, illetve S6-3 sínrekeszen belül alakítottuk ki a megfelelő sínösszeköttetéseket és az S6-2, illetve S6-3 sínrekesz oldalán közvetlen kábelcsatlakozási lehetőséget alakítottunk ki. Miután az S6-2, illetve S6-3, sínrekesz tengelyszimmetrikus, egyszerű átfordítással a kábelcsatlakozások a berendezés szembenfekvő oldalára átvihetők. A példakénti kivitelnél az egy sorban elrendezett három fojtó 7 egység 11 kivezetései az S6-2 sínrekesz pozitív sarkú + sínjére csatlakoznak, míg a másik sorban elrendezett három fojtó 7 egység kivezetései a negatív sarkú - sínre. Hasonlóképpen az egy sorban elrendezett három tirisztor 6 egység kivezetései a három R, S, T áramvezető sínnek az S6-3 sínrekesz egyik oldalát határoló síkjából kilépő 11 kivezetésekre csatlakoznak, míg a másik sorban elrendezett tirisztor 6 egységek 11 kivezetései az R, S, T áramvezető 10 síneknek az S6 3 sínrekesz másik oldalán kialakított 11 kivezetéseire.
A kábelcsatlakozó szerelvények az áramvezető 10 síneknek a rekesz oldalfalaira merőleges síkjából kilépő végein vannak kialakítva. Nagyobb áramterhelésű berendezéseknél mód van arra, hogy az S6-2, illetve S6-3 sínrekesz modulelem szintje felett és alatt tükörszimmetrikus elrendezésben további áramirányító, illetve fojtó modulelemeket tartalmazó szinteket alakítsunk ki, mikoris egy S6-2, illetve S6-3 sínrekesz modulelem kivezetéseire alulról és felülről egyaránt lehet csatlakozni.
A modulelemek jellemző mérete, példánknál a szélességméret egyező, így a különböző kapcsolási variációk, a férőhely kialakítás és a síncsatlakozás azonos elven és feltételeken alapul. A sínrekeszek alap keresztmetszete célszerűen megegyezik az áramirányító modul alap keresztmetszetével. így kialakul egy légcsatorna, mely lehetővé teszi a forszírozott légáram biztosítását is. Ekkor a sínrekesz áramvezető 10 sínéi is ebbe a forszírozott légáramba kerülnak, s a természetes hűtésű berendezésekhez képest kisebb keresztmetszet választható.
Természetesen a sínrekesz P=1 esetére is kialakítható, mely esetben csak K kivezetés lesz, melyek az egyik oldalt határoló síkból nyúlnak ki.
\ 3. és 4. ábrák néhány lehetséges variációt mutatnak, teljesség igénye nélkül. A 3. ábrán az A oszlopban a csaTakoztatandó egységek száma, a B, C és D oszlopokban a kötés jellege látható, nevezetesen a B oszlopban a csomópontok, míg a C és D oszlopokban a hozzávezetések.
villamos vezetőknek a rekeszből való kilépését megfelelően kiképzett átvezetők felhasználásával biztosítjuk. Az e helyen kiléptetett vezetődarabok célszerűen kiképezve egyben az áramirányító egységek belső, illetve külső csatlakozásának megvalósítására szolgálnak. A belső csatlakozásokat egyetlen fajta, célszerűen hajlékonyra kiképzett vezetődarab felhasználásával oldjuk meg.
Például a 3F2U6U típusjelű áramirányító egységnek - mely háromfázisú hídkapcsolás - csatolószerkezetekkel történő felépítését mutatják a 4.a, 4,b és 4.c ábrák (kétoldalról, illetve egy oldalról hozzáférhető kivitelben).
A 4.a ábra a kapcsolási vázlatot mutatja.
A 4.b ábrából láthatóan az egy oldalról hozzáférhető kivitelt két db háromegységes 12 csomópont, egy db háromegységes 13 hozzávezetés és tizenkét db 14 sin3
-3183 106 csonk felhasználásával állíthatjuk elő. Az ábrán mutatott áramirányító 15 egység akár diódás,akár tírisztoros egységlehet.
A két oldalról hozzáférhető kivitel (4.c ábra) felépítéséhez két db háromegységes 12 csomópontot, egy db hategységes 16 hozzávezetést és tizenkét db 14 síncsonkot használunk fel.
A 4.d és 4.e ábrák ún. ellenpárhuzamos kapcsolás kialakítását mutatják. A 4.d ábrán mutatott kapcsolási vázlat szerinti kiépítés - a 4.e ábrán láthatóan - két db hategységes 16 hozzávezetés és tizenkét db 14 síncsonk felhasználásával alakul ki.

Claims (1)

  1. Szabadalmi igénypontok
    1. Modul rendszerű áramirányító berendezés, melyben egy vagy több szintben és szintenként P sorban (P=l vagy 2) soronként K darab (K pl. 2 vagy 3) egyenként szabványméretű rekeszbe beépített - modulelem van elrendezve, mimellett egy adott szintben mindenkor azonos típusú modulelemek vannak, azzal jellemezve, hogy az áramirányító egységeket — pl. tirisztor egységeket (6), illetve a fojtó egységeket (7) tartalmazó szint(ek) alatt, felett vagy között P.K darab kivezetéssel kialakított sínrekesz (S6-2, illetve S6-3) modulelem van elrendezve, melynek jellemző rekeszmérete(i) - pl. a szélessége és/vagy az alapkeresztmetszete — a többi modul5 elem jellemző rekeszméreté(i)vel megegyező(ek) és melynek rekeszében Q darab (Q—2 vagy 3) áramvezető sín (10) úgy van elrendezve, hogy a sínek (10) mindenkor K darab kivezetése (II) a rekesz egyik oldalát határoló síkból nyúlik ki és a sínrekeszek (S6-2, illetve S6-3) az 10 oldalakat határoló síkra merőleges egyik határoló síkjából nyúlnak ki az áramvezétő sínek (R, S, T, illetve +,-) — csatlakozó szerelvényként vagy csatlakozó szerelvénynyel, pl. kábelcsatlakozóval kialakított - végei és a sínrekeszt (S6-2, illetve S6-3) tartalmazó szinttel szomszé15 dós szintben elrendezett modulelemek kivezetései a sínrekesz (S6-2, illetve S6-3) egyik, illetve másik oldalát határoló síkból kinyúló — sorrendben megfelelő — kivezetéséhez (11) illeszkedően vannak elrendezve vagy kialakítva.
    20 2. Az 1. igénypont szerinti áramirányító berendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a modulelemek kivezetései a mindenkori modulelem valamelyik építőelemének kivezetésére - oldható kötéssel — erősíthető módon kialakított, egyező alakú és méretű síndarabok.
    4 db ábra
HU79VI1251A 1979-04-20 1979-04-20 Modul system current converter apparatus HU183106B (en)

Priority Applications (8)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU79VI1251A HU183106B (en) 1979-04-20 1979-04-20 Modul system current converter apparatus
DE3012687A DE3012687C2 (de) 1979-04-20 1980-04-01 Modulblock für Stromrichteranlagen
IT21281/80A IT1148787B (it) 1979-04-20 1980-04-09 Apparecchiatura di governo della corrente, realizzata in un sistema modulare
GB8012471A GB2050703B (en) 1979-04-20 1980-04-16 Current control equipment built-up in a modular system
YU01050/80A YU105080A (en) 1979-04-20 1980-04-17 Rectifier arrangement of a module system
DD80220557A DD150821A5 (de) 1979-04-20 1980-04-18 Stromrichteranordnung
PL1980223580A PL134771B1 (en) 1979-04-20 1980-04-18 Rectifier arrangement of modular type
RO80100910A RO78420A (ro) 1979-04-20 1980-04-21 Dispozitiv mutator in constructie modulara

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU79VI1251A HU183106B (en) 1979-04-20 1979-04-20 Modul system current converter apparatus

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU183106B true HU183106B (en) 1984-04-28

Family

ID=11002935

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU79VI1251A HU183106B (en) 1979-04-20 1979-04-20 Modul system current converter apparatus

Country Status (8)

Country Link
DD (1) DD150821A5 (hu)
DE (1) DE3012687C2 (hu)
GB (1) GB2050703B (hu)
HU (1) HU183106B (hu)
IT (1) IT1148787B (hu)
PL (1) PL134771B1 (hu)
RO (1) RO78420A (hu)
YU (1) YU105080A (hu)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US9099914B2 (en) * 2011-06-29 2015-08-04 Siemens Aktiengesellschaft Packaging of power supply using modular electronic modules

Family Cites Families (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2829300C2 (de) * 1978-07-04 1988-07-28 Brown, Boveri & Cie Ag, 6800 Mannheim Umkehrstromrichter-Anordnung

Also Published As

Publication number Publication date
RO78420A (ro) 1982-02-26
GB2050703A (en) 1981-01-07
IT1148787B (it) 1986-12-03
PL134771B1 (en) 1985-09-30
DD150821A5 (de) 1981-09-16
IT8021281A0 (it) 1980-04-09
DE3012687C2 (de) 1983-05-11
YU105080A (en) 1983-09-30
GB2050703B (en) 1983-06-29
DE3012687A1 (de) 1980-10-23
PL223580A1 (hu) 1981-02-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4688869A (en) Modular electrical wiring track arrangement
US4121276A (en) Electrical switchboard apparatus with center fed vertical riser bus
EP0877472B1 (de) Stromrichter-Module mit einem Verschienungssystem für Leistungshalbleiterschalter
DE2409660A1 (de) Elektrische schalt-, steuer- und/oder regeleinrichtung fuer elektrische geraete in einem fahrzeug
EP0584592B1 (de) Zentraleinheit
DE69009821T2 (de) Dimmerbaugruppe.
US4307304A (en) Electrical switchboard apparatus with center fed vertical riser bus
WO1991015888A1 (de) Elektrisches installationssystem
HU183106B (en) Modul system current converter apparatus
DE4446601B4 (de) Anordnung elektrischer Funktionseinheiten eines Notlichtversorgungssystems
DE3336817A1 (de) Stecksystem fuer elektrische installationen
EP1519455A1 (de) Stromschienenanordnung für Niedervoltlampen und Leuchtdioden
US4176243A (en) Bus connector for welded electrical switchboard bus structure
EP0455120B1 (de) Stromrichteranlage mit Gleichspannungszwischenkreis und Stromrichtermodulen
EP0071156A3 (en) Connection rail assembly
US6257936B1 (en) Set of devices for transferring electric signals
AT402987B (de) Vorrichtung zur kraftstromversorgung von stromverbrauchern
WO2006105878A1 (de) Elektrische schaltanlage
DE2718967A1 (de) Stromrichterbaueinheit
US4099220A (en) Electrical switchboard apparatus including welded bus connector
CN215527990U (zh) 一种汇流排及配电盒
US3248611A (en) Electric switchgear
US2884547A (en) Bus duct unit for electrical distribution system
EP0862247B1 (de) Sammelschienensystem
JPS6132703U (ja) 多段型高圧閉鎖配電盤