HU176357B - Agricultural device for picking harvested products laying on ground - Google Patents

Agricultural device for picking harvested products laying on ground Download PDF

Info

Publication number
HU176357B
HU176357B HU71ZE351A HUZE000351A HU176357B HU 176357 B HU176357 B HU 176357B HU 71ZE351 A HU71ZE351 A HU 71ZE351A HU ZE000351 A HUZE000351 A HU ZE000351A HU 176357 B HU176357 B HU 176357B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
mandrel
rotation
ground
cam
agricultural
Prior art date
Application number
HU71ZE351A
Other languages
English (en)
Inventor
Petrus W Zweegers
Original Assignee
Zweegers P
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Zweegers P filed Critical Zweegers P
Publication of HU176357B publication Critical patent/HU176357B/hu

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01DHARVESTING; MOWING
    • A01D78/00Haymakers with tines moving with respect to the machine
    • A01D78/08Haymakers with tines moving with respect to the machine with tine-carrying rotary heads or wheels
    • A01D78/10Haymakers with tines moving with respect to the machine with tine-carrying rotary heads or wheels the tines rotating about a substantially vertical axis
    • A01D78/1064Arrangements of tines
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01DHARVESTING; MOWING
    • A01D80/00Parts or details of, or accessories for, haymakers
    • A01D80/02Tines; Attachment of tines

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Soil Working Implements (AREA)
  • Harvester Elements (AREA)

Description

A találmány tárgya mezőgazdasági gép a szántóföldön fekvő, learatott termékek felszedésére, amelyben járműre szerelt legalább egy, forgómozgást végző, megközelítően vízszintes helyzetben kissé előre dőlt ferde síkba beállítható dob van, 5 melyen lényegében radiális irányban kiálló, rugózó tüskék vannak elrendezve.
Az ilyen és ehhez hasonló ismert berendezések legnagyobb hátránya az, hogy a tüskék üzemközben a forgómozgású fojtóeszközzel való összekötésük és a teljes berendezésnek elülső oldala irányában történő, kissé előrehajló, ferdesíkú beállítása folytán a talajban igyekeznek belehatolni. Ezáltal könnyen leszakadnak, vagy letörnek a dobról, de lagalábbis a feldolgozni szándékolt, learatott 15 szálas termény a talajba hatoló tüskék miatt erősen elpiszkolódik és maga a learatott termény is megsérül. Ismert szerkezeti elrendezés az, amikor a tüskéket csavarrugóval veszik körül, úgy hogy a csavarrugóból kiálló tüske a csavarrugó szorítási 20 pontjával szemben meglehetősen nagy szögben el tud csavarodni. Ez az intézkedés azonban nem elég ahhoz, hogy a fentebb említett hibákat ki lehessen küszöbölni.
A fent említett hibák kiküszöbölésére a talál- 2$ mány szolgál. Ezt úgy lehet elérni, hogy egy tüske körül olyan eszközök vannak elrendezve, melyek a tüske forgómozgása alkalmával a kiálló tüske felső részéhez olyan ellenálló erőt közvetítenek, amely erő aZ elhajló tüskét kiegyenesíti. 30
A találmány egyik célszerű kiviteli példájának megfelelően ezt egy vezetőfelület létesíti, mely mentén a kihajló tüske felfelé irányulóan kiegyenesedik.
A találmány szerint tehát a kihajló tüskét felfelé, vagyis a talajtól távolodó irányban mozgatjuk, miáltal a fent említett hátrányokat el tudjuk kerülni.
A vezetőfelületet a találmánynak megfelelően a dobra erősített ferde helyzetű bütyök alkotja, s e bütyök mentén a kerület irányában rugózó mozgással elhajló, kiálló tüskerész kiegyenesedik.
Egy másik, célszerű kiviteli alaknak megfelelően, a találmány tárgyát képező berendezést egy eddig még nem ismertetett módon is meg lehet valósítani, mégpedig úgy, hogy a tüskék a dobbal lengőtengely révén vannak összeerősítve, - melyek a dobhoz viszonyítottan radiális síkban és a túskerögzítő szerelvényen keresztülmenő dob sugarának irányára merőlegesen nyúlnak ki, - minden egyes lengőtengelyhez egy rugó van hozzárendelve, hogy a tüskéket a gép üzemen kívüli helyzetében behúzzák, de üzem közben - amikor tehát a dob forogni kezd - a centrifugális erő hatására a rugóerővel szemben a tüskék üzemi helyzetet foglalnak el, vagyis lefelé nyomódnak és így állnak be. A régebbi javaslat szerint, ha a gép üzemben van, akkor a tüskék a centrifugális erő hatására erősen a talajhoz nyomódnak, ennélfogva a bevezetőben már említett hátrányok ugyanúgy fellépnek.
A találmány szerinti berendezést tehát úgy valósítottuk meg, hogy a lengőtengely a dob forgómozgásának forgásirányával szemben ferdén, hátrafelé és lefelé, oly módon hajlik, hogy a lengőtengely eközben metszi a tüskék vége által leírt kört, 5 illetve a kör közvetlen közelében halad el. Hamármost a találmány szerinti berendezésben a tüske — körülforgása következtében - a talajt érinti, akkor a kerület irányában ható súrlódó erőnek egy olyan komponense van, amely a tüskét a lengőtengely körül felfelé, tehát a centrifugális erő ellenében igyekszik kilendítem. A lengő tengelynek említett ferde helyzetét akként választottuk meg, hogy a talajra ható remanens nyomóerő elenyészően kicsivé válik. 15
A lengőtengelyt célszerűen a dob forgómozgásának irányával szemben hasonlóképpen hátrafelé és kifelé irányítjuk. A tüskét magát így lényegében radiálisán kifelé irányítottuk, ez viszont a kerület irányában ható nyomás következtében a tüske fel- 20 felé történő irányítását kedvezően befolyásolja. Minden további nélkül megtehetjük azt is, hogy a tüskét a forgómozgás irányával szemben kissé előre behajlítjuk, ez az intézkedés pedig a talajon fekvő, learatott mezőgazdasági termék megkímélése szem- 25 pontjából vált ki jó hatást.
A találmányt egy másik kiviteli példának megfelelően úgy is ki lehet alakítani, hogy a tüskét egy kétkarú emelő egyik végéhez rögzítjük, mely emelőnek billenési pontját a dob futófelületéhez 30 ferdén álló és a dobbal összeszerelt lengőtengely képezi, míg az emelő másik karja ütközőfelületet, illetve adott esetben ellensúlyt képez. Hamármost a tüske a forgó dob kerülete irányában kerül erőhatás alá, akkor az emeltyű a centrifugális erő 35 hatásának ellenében fordul el, úgy hogy a tüske, rugóerejének növelése nélkül egy bizonyos szögben el fog fordulni. A tüske ebben az esetben egy közbenső pontra támaszkodhat, mely pont arra is szolgál, hogy a tüskét kilendülő mozgása esetén 40 felfelé lendítse, összekapcsolható a tüske továbbá egy lengőtengelyen keresztül a kétkarú emelővel, s a fentebb említett, felfekvő tüskedarab a rotor szilárd részét képezheti, mely felett a tüske vége kiáll. 45
A tüskének kilendítés általi szabaddátételét megjavíthatjuk azzal is, hogy a tüske belső végét csavarmenetszerűen meghajlítjuk, úgy hogy a kiálló tüskedarab egy első, a csavarmenetes résztől tangenciálisan kifelé és a dob forgómozgásának irá- 50 nyával ellenkezően, ferdén, hátrafelé, egészen a tüske rögzítési pontján keresztülmenő rádiusz előtt kinyúló részből és egy második, gyakorlatilag radiális irányban kifelé álló részből tevődik össze.
A csavarmenetszerűen kiképzett résztől egyenesen, sugárirányban kifelé álló tüskével összehasonlítva a találmány szerinti, begörbített tüske befelé azonos szögsebességgel mozog alátámasztási pontja körül, lényegesen hosszabb úton, illetve 60 megfordítva; a begörbített tüske csak kis szögelfordulással kell hogy ugyanazt a távolságot befelé megtegye, úgyhogy a begörbített tüskét gyorsabban lehet szabaddá tenni, illetve ehhez kisebb terhelőerő is elegendő. 65
A találmányt a példakénti kiviteli alakokat szemléltető rajzok révén közelebbről is megmagyarázzuk. A rajzokon az
1. ábra egy ismert tüskének sematikus rajza, a találmány egyik példaképpen! kivitelének megfelelően, az ábrán a tüske üzemközbeni kilengő mozgáshelyzetét is láthatjuk.
A 2. ábra egy másik, ugyancsak a találmány szerinti kiviteli példa nézete, ahol a tüskét vezető bütyök is fel van tüntetve, míg maga a tüske régebbi, de korábban nem publikált javaslat szerint van rögzítve.
A 3. ábra a 2. ábra szerinti kiviteli alaknak egy másik irányból vett nézetét mutatja.
A 4. ábra sematikus ábrázolásban mutat egy olyan kiviteli példát, ahol a tüskék egy alkalmas lengő tengelyen vannak rögzítve.
Az 5. ábra egy további kiviteli alak felülnézete, amelyben a tüskék egy kétkarú emelőre vannak rögzítve.
A 6. ábra az 5. ábrán bemutatott kiviteli alak oldalnézetét mutatja.
A találmány szerinti mezőgazdasági gép általános kivitele ismert típus és legalább egy, célszerűen kettő, egymás mellett elrendezett, egymáshoz képest ellenkező értelemben forgó dobot tartalmaz, amelyet mezőgazdasági vontató - traktor — húz. A dobot, vagy dobokat a traktor főtengelyével mechanikusan kapcsolt hajtótengely segítségével hozzuk forgómozgásba. A dobok megközelítően vízszintes síkban forognak. Ez a sík a berendezés elülső oldaláról nézve a talajjal kis szöget zár be. Az 1. ábrán láthatjuk a rotorként szereplő 1 tartócsövet, mely kör alakban van meghajlítva és a dob körül van elrendezve. Ezen az 1 tartócsövön vannak egyenlő távolságban a cső kerületén a gyakorlatilag radiális irányban kiálló 2 tüskék elrendezve. A tüskék előnyösen az ismert rugóacél-huzalból vannak készítve és belső végük csavarvonal alakjában van behajlítva. A csavarvonal vége az 1 tartócsőre van felerősítve. Amikor a gép a mezőn halad, akkor a dob és a rajta levő tartócső az „A” betűvel jelzett irányban forog, s ugyanakkor az egyenesvonalú haladó mozgás következtében ez a mozgás módosul, mégpedig a forgás síkjához képest kis szögben. A berendezés elülső részén a tüskék tehát gyakorlatilag 90°-nál kisebb szögben nyúlnak a földön heverő, learatott szálastermény felé, ami lehet például széna, s azt hátradobják, célszerűen a két, egymáshoz képest ellenkező értelemben forgó dob közé. Ennél a műveletnél a tüskék az említett 90°-nál kisebb szögnek megfelelően érintik a talajt és így rögzítési pontjuk körül egy bizonyos szögelfordulást végeznek, mivel a learatott mezőgazdasági termény megfogásakor és a föld felszínének érintésekor erős ellenállásba ütköznek. Az 1. ábrán látható ilyen terhelésnek és szögelfordulásnak kitett 2 tüske elfordult helyzetét a 2’ hivatkozási számmal jelöltük.
A találmány egy példaképpeni kiviteli alakja szerint a 2 tüske helyett, mely egyenes kialakítású, lehet egy másfajta, változtatott kiviteli 3 tüskét is alkalmazni, melynek a csavarvonal irányában meghajlított résztől kiálló darabja két szakaszból áll, éspedig egy 4 tőrészből, amely a tüske 5 csavar2 menet alakú részétől érintőlegesen kifelé és a forgásiránnyal ellentétesen ferdén, hátrafelé hajlik, és egy gyakorlatilag a 6 sugárral párhuzamos radiális irányú szakaszban folytatódik. Ennek a tüskének az elfordulás utáni helyzetét, mely megfelel a 5 2’-vel jelzett, szögelfordulást végzett helyzetű 2 tüskének, a 3’ hivatkozási számmal jelöltük meg. Az 1. ábrából világosan kitűnik, hogy a 3 tüske, mely elfordulás után a 3’ helyzetben van, sokkal mélyebbre hajlik befelé, mint a 2 tüske, a 2’ io helyzetéig. Az egyébként egyforma munkafeltételek mellett, tehát a forgómozgásnak azonos szögelfordulása, azonos áttétel és azonos erőhatása mellett a 3 tüskének üzem közben lényegesen kisebb szögelfordulást kell végeznie, mint a 2 tüskének. A 3 15 tüske tehát kisebb erővel van terhelve. Továbbmenőleg: a 3 tüske, a tüskét a talaj irányába kényszerítő centrifugális erővel szemben könnyebben mozgatható felfelé, például az 1 tartócső mentén történő mozgatás révén. 20
A 2. és 3. ábráknak megfelelően a 3 tüske, a terhelés által előidézett szögelfordulásnál úgy egyenesíthető ki, hogy az 1 tartócsőre egy ferde 7 bütyköstárcsa van felhegesztve, mely mentén a tüske kilendülő mozgásánál 3 tüske 4 tőrésze fel- 25 felé mozog el. Ez lehetséges az 1. ábrán bemutatott egyenes kivitelű 2 tüskénél is, de a megtört vonalú tüske előnyösebb. A 2. és 3. ábráknak megfelelő rögzítési mód régebbi javaslat szerinti elrendezés, ugyanis a csavarvonalban meghajlított 30 tüske-vég egy 8 lengőtengelyhez van rögzítve, amely egy 9 rugó terhelésével szemben, egy függőleges helyzetű 10 csap körül elfordítható, s magát a csapot az 1 tartócsőre hegesztett szelence tartja. A 8 lengőtengely két kilendített helyzetben az 1 35 tartócsőre hegesztett 12 állítólemezben kialakított fúrótokba dugható. Amikor a dob áll, a 3 tüske a 8 lengőtengely mindkét kilendített helyzetébe, a 9 rugó révén felfelé, függőleges irányú helyzetbe lendül ki, üzem közben azonban a tüske a centrifu- 40 gális erő hatása alatt ferdén lefelé nyúlik ki és ebben a helyzetben marad. A 2. ábrán, szaggatott vonallal van ábrázolva a 8 lengőtengely helyzete, melyben a 3 tüske 4 tőrésze terheletlen üzemállapotban, a centrifugális erő útján az 1 tartócsőre 45 erősített 7 bütyöktárcsához szorul, vagy mindenesetre annak közvetlen közelében helyezkedik el.
Ha a tüske tangenciális irányú erőhatásnak van kitéve, akkor a tüske 4 tőrésze a tüske kilendülésekor a 7 bütyköstárcsa körül felfelé irányuló 50 mozgásra kényszerül, így a tüske vége is felfelé mozdul el, a talajtól tehát eltávolodik, vagy legalábbis a centrifugális erő hatása alól kikerülve, nem nyomódik a talajhoz.
A 2. ábrán szaggatott vonallal jelöltük a 8 55 lengőtengely helyzetét, amikor is a 3 tüske hátrafelé lendül ki és ezáltal felfelé mozdul el úgy, hogy a tüske tőrésze az 1 tartócsővel szemben felfelé mozog. Ebben a helyzetben a 7 bütyköstárcsa üzemen kívül van, és célszerűen az 5 csavar- 6q menet alakú részen belül helyezkedik el. Az itt leírt ferde 7 bütyköstárcsa természetesen csak példaképpen kiviteli alak, amely több elrendezési módban lehet kialakítva, a dobon elrendezett csúszófelületnek megfelelően. A 2. és 3. ábrán bemu- ¢5 tatott kiviteli példának mindenesetre az az előnye van, hogy a 7 bütyköstárcsa a 8 lengőtengelynek csak egyik beállított helyzetében fejti ki hatását, míg a másik vezetés, nevezetesen maga a tartócső, útban van.
A 4. ábrán a találmány egy további kiviteli példáját mutatjuk be, mely szerint az egyik lengőtengelyen elrendezett 3 tüskék a rugózó kilengésnél önmaguktól egyenesednek ki. A 4. ábra szerint a 3 tüske egy 13 lengő tengelyre van rögzítve, amely a kör alakú 1 tartócsővel összekapcsolt 14 perselybe van beágyazva. A perselynek és így magának a 13 lengőtengelynek is úgy van megválasztva az iránya, hogy tengelyük a 3 tüskék által leírt kört metszik, vagy legalábbis annak közvetlen közelében vannak. Ha a 3 tüskék - amint a 4. ábrán kettős kivitelben vannak bemutatva - duplák, akkor a 13 lengőtengelynek az alsó tüskecsúcs körkerületét metszenie kell. A 13 lengőtengely ferde helyzetű beállítása által azt éljük el, hogy ha a tüske csúcsa a talaj felületén súrlódik, akkor csúcsa a centrifugális erő ellenében a lengőtengely körül megpróbál elfordulni.
Megállapítottuk, hogy ez a hatás elegendő mértékű, ha a 13 lengőtengely középvonala a tüske csúcsa által leírt körkerületet nem pontosan metszi, hanem attól valamelyest eltér, például felfelé mintegy 10°-kai, lefelé pedig 5°-kal - amint ezt példaképpen a 4. ábrán is bemutattuk.
A 4. ábra szerint a 13 lengőtengely az „A” nyíllal jelzett forgási iránnyal ellentétben hátrafelé és kifelé irányuló, ferde helyzetet foglal el. A 3 tüske a 13 lengőtengellyel együtt hegyesszögű ívet ír le oly módon, hogy a 3 tüske megközelítően radiálisán kifelé van irányítva, azonban a rádiusszal szemben valamelyest ferdén áll előre. Ezáltal egyrészt a tüskék felfelé történő lendítését kedvezőer befolyásolják a kerületi irányból érkező erőhatások, másfelől pedig a tüskének a legkedvezőbb helyzetét alakíthatjuk ki, aminek segítségével a tarlón levő mezőgazdasági terményt feldolgozza, illetve adott esetben összegyűjti.
Az 5. és 6. ábrákon - itt is duplán látható a 3 tüskék egy 13 lengőtengelyen vannak rögzítve, de ez a lengőtengely itt nem közvetlenül van az 1 tartócsővel összekötve, hanem egy 15 kétkarú emelőnek egyik végén vannak elrendezve. A 15 kétkarú emelő össze van kapcsolva egy lényegében függőleges 17 lengőtengelyen át az 1 tartócsővel és a másik, a 17 lengőtengely előtt kinyúló 16 emelőkar ütközőül szolgál a befelé irányuló emelő-mozgással szemben. Az 5. ábra bal oldalán láthatjuk a 3 tüske munkahelyzetének rajzát, és ugyanennek az ábrának jobb oldalán a kerület irányában történő terhelés révén belendített 3 tüske helyzetét szemléltettük. A 3 tüskének kerületi irányú terhelése következtében a 15 kétkarú emelő 16 emelőkaija a centrifugális erő hatásával szemben annyira befelé lendül, hogy a 16 emelőkar az 1 tartócsővel ütközik. A 13 lengőtengely ezután lényegében radiális irányban befelé mozdul és ennek következtében a 3 tüskék a tartócsövön keresztül csúsznak el és ezáltal felfelé lendülnek ki, amint ezt a helyzetet a 6. ábra jobb oldalán láthatjuk3
Ha a 3 tüskére a kerület irányából ható erő megszűnik, akkor a centrifugális erő a tüskét ismét az 5. és 6. ábrákon bemutatott munkahelyzetbe állítja vissza.

Claims (3)

  1. Szabadalmi igénypontok:
    1. Mezőgazdasági eszköz a talajon fekvő mezőgazdasági termények felszedésére, az alvázon elhe- 10 lyezett legalább egy rotorral, amely megközelítőleg vízszintes, a menetirányban enyhén lefelé lejtő síkban forgásba hozható és amely üzem közben lényegileg sugárirányban kinyúló rugózó tüskékkel, fogakkal van ellátva, melyek ellenállás fellépésekor 15 a forgásiránnyal szemben rugózóan kitérnek, azzal jellemezve, hogy a rotor (1) a tüskéket (2, 3) lényegileg a forgásiránnyal szemben történő rugózó kitérőmozgásukkal egyidejűleg felfelé kényszerítő vezetőszervekkel (7) van ellátva.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti mezőgazdasági esz5 köz kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a vezetőszerv a rotorra (1) erősített, a forgásirányhoz képest ferde bütyök (7), amelyen a kerületi irányban rugózóan kitérő, kinyúló tüske (3) felfekszik. (2. és 3. ábra).
  3. 3. A 2. igénypont szerinti mezőgazdasági eszköz kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a tüske (3) rögzítési helye a rotoron (1) belül, a rotor (1) forgásirányában nézve a rotoron (1) elhelyezett bütyök (7) felfutási felülete előtt van, továbbá, hogy a ferde bütyök (7) felfutási felületén felfekvő, rugózóan kitérő, tónyúló tüske (3) a bütyök (7) felfutási felülete irányában ki van hajlítva.
HU71ZE351A 1970-01-14 1971-01-14 Agricultural device for picking harvested products laying on ground HU176357B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
NL707000493A NL148220B (nl) 1970-01-14 1970-01-14 Inrichting voor het bewerken van op de grond liggend gewas.

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU176357B true HU176357B (en) 1981-01-28

Family

ID=19809083

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU71ZE351A HU176357B (en) 1970-01-14 1971-01-14 Agricultural device for picking harvested products laying on ground

Country Status (15)

Country Link
US (1) US3720053A (hu)
AT (1) AT379486B (hu)
BE (1) BE761270A (hu)
CA (1) CA924517A (hu)
CH (1) CH518053A (hu)
CS (1) CS151070B2 (hu)
DE (1) DE2100768A1 (hu)
DK (1) DK141472B (hu)
FR (1) FR2075534A5 (hu)
GB (1) GB1283470A (hu)
HU (1) HU176357B (hu)
IE (1) IE34856B1 (hu)
NL (1) NL148220B (hu)
SE (1) SE364620B (hu)
YU (1) YU34834B (hu)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB1444074A (en) * 1973-02-23 1976-07-28 Weidtmann R Haymaking machines
NL7305169A (hu) * 1973-04-13 1974-10-15
NL169814C (nl) * 1973-04-13 1985-07-16 Lely Nv C Van Der Inrichting voor het maaien respectievelijk harken of schudden van zich op de grond bevindend gewas.
NL179440C (nl) * 1979-12-21 1986-09-16 Lely Nv C Van Der Hooibouwmachine.

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR1262955A (fr) * 1960-07-20 1961-06-05 Alois Pottinger O H G Maschine Roue faneuse-râteleuse
FR1308433A (fr) * 1961-01-05 1962-11-03 Fahr Ag Maschf Faneuse
GB1195198A (en) * 1966-08-15 1970-06-17 William Thomas Teagle Improvements in and relating to Agricultural Machines.
DE1929104C3 (de) * 1968-08-13 1981-10-22 Maschinenfabrik Fahr Ag Gottmadingen, 7702 Gottmadingen Heuwerbungsmaschine

Also Published As

Publication number Publication date
IE34856L (en) 1971-07-14
BE761270A (nl) 1971-06-16
FR2075534A5 (hu) 1971-10-08
YU34834B (en) 1980-04-30
DE2100768A1 (de) 1971-08-05
CH518053A (de) 1972-01-31
GB1283470A (en) 1972-07-26
AT379486B (de) 1986-01-10
NL7000493A (hu) 1971-07-16
US3720053A (en) 1973-03-13
CS151070B2 (hu) 1973-09-17
CA924517A (en) 1973-04-17
DK141472C (hu) 1980-09-22
NL148220B (nl) 1976-01-15
SE364620B (hu) 1974-03-04
ATA31271A (de) 1979-03-15
DK141472B (da) 1980-03-24
IE34856B1 (en) 1975-09-03
YU5371A (en) 1979-10-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US3611690A (en) Agricultural implement such as a haymaker
US4084707A (en) Round bale loading and unrolling machine
JPH0241295B2 (hu)
HU176357B (en) Agricultural device for picking harvested products laying on ground
US4269019A (en) Tedding attachment for rotary harvesting mower
US4128987A (en) Agricultural implements
CN108024503A (zh) 用于向日葵的联合收割机割台滚筒装置
US4149364A (en) Machine for tedding and/or windrowing cut fodder
EP3150057A1 (en) Apparatus for the movement and transport of agricultural products
US4415041A (en) Minimum till rotary hoe
NL1030079C2 (nl) Hooibouwmachine voor het verplaatsen van op de grond liggend gewas en tand voor een dergelijke hooibouwmachine.
US2766576A (en) Device for picking up cut crop or other material lying on the ground
US2746230A (en) Adjustable cutter means having crop lifting means
US3948399A (en) Bale positioning device
US2431877A (en) Automatic unloading device for buck bake hay stackers
US2165088A (en) Pick-up device
US3992862A (en) Haymaking machines
US4048793A (en) Raking machine
US4062173A (en) Hay-making machines
CN219317493U (zh) 减振装置及搂草机
US2726750A (en) Straightening arm for vehicle mounted elevators
NL2005585C2 (nl) Machine voor hooiwinning.
US110771A (en) Improvement in horse hay-rakes
BE1024310A1 (nl) Deblokkeertoestel voor een werkmachine
US3060666A (en) Corn harvester rake attachment