HRP20080424B1 - Stabilizirana struktura tla i elementi za oblaganje za njegovu konstrukciju - Google Patents

Stabilizirana struktura tla i elementi za oblaganje za njegovu konstrukciju Download PDF

Info

Publication number
HRP20080424B1
HRP20080424B1 HRP20080424AA HRP20080424A HRP20080424B1 HR P20080424 B1 HRP20080424 B1 HR P20080424B1 HR P20080424A A HRP20080424A A HR P20080424AA HR P20080424 A HRP20080424 A HR P20080424A HR P20080424 B1 HRP20080424 B1 HR P20080424B1
Authority
HR
Croatia
Prior art keywords
tape
path
plane
strip
exit
Prior art date
Application number
HRP20080424AA
Other languages
English (en)
Inventor
Nicolas Freitag
Jean-Claude Morizot
Original Assignee
Terre Armee Internationale
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Terre Armee Internationale filed Critical Terre Armee Internationale
Publication of HRP20080424A2 publication Critical patent/HRP20080424A2/hr
Publication of HRP20080424B1 publication Critical patent/HRP20080424B1/hr

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E02HYDRAULIC ENGINEERING; FOUNDATIONS; SOIL SHIFTING
    • E02DFOUNDATIONS; EXCAVATIONS; EMBANKMENTS; UNDERGROUND OR UNDERWATER STRUCTURES
    • E02D29/00Independent underground or underwater structures; Retaining walls
    • E02D29/02Retaining or protecting walls
    • E02D29/0225Retaining or protecting walls comprising retention means in the backfill
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E02HYDRAULIC ENGINEERING; FOUNDATIONS; SOIL SHIFTING
    • E02DFOUNDATIONS; EXCAVATIONS; EMBANKMENTS; UNDERGROUND OR UNDERWATER STRUCTURES
    • E02D29/00Independent underground or underwater structures; Retaining walls
    • E02D29/02Retaining or protecting walls
    • E02D29/0225Retaining or protecting walls comprising retention means in the backfill
    • E02D29/0241Retaining or protecting walls comprising retention means in the backfill the retention means being reinforced earth elements

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Environmental & Geological Engineering (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • General Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Mining & Mineral Resources (AREA)
  • Paleontology (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Pit Excavations, Shoring, Fill Or Stabilisation Of Slopes (AREA)
  • Bulkheads Adapted To Foundation Construction (AREA)
  • Bridges Or Land Bridges (AREA)
  • Reinforcement Elements For Buildings (AREA)
  • Lining And Supports For Tunnels (AREA)
  • Road Paving Structures (AREA)
  • Piles And Underground Anchors (AREA)
  • Forms Removed On Construction Sites Or Auxiliary Members Thereof (AREA)
  • Accommodation For Nursing Or Treatment Tables (AREA)
  • Soil Working Implements (AREA)
  • Investigation Of Foundation Soil And Reinforcement Of Foundation Soil By Compacting Or Drainage (AREA)

Abstract

Element za površinsko oblaganje za stabiliziranu strukturu tla sadržava tijelo od lijevanog materijala unutar kojega je načinjen put za provođenje trake za pojačanje između dvije točke izlaženja trake, koje točke su smještene na stražnjoj strani tog elementa. Put za provođenje trake je definiran omotačem koji je ugrađen u lijevani materijal i uključuje dva pravocrtna predjela od kojih se svaki nalazi uz jednu od dvije točke izlaženja trake i svaki od njih je postavljen tako da pozicionira traku u istoj ravnini izlaženja trake, koja ravnina je okomita na stražnju površinu, dva zakrivljena predjela od kojih se svaki nastavlja na jedan od dva pravocrtna predjela i postavljeni su tako da otklanjaju traku od ravnine izlaženja trake, i predio spajanja koji povezuje dva zakrivljena predjela jedan s drugim i ima najmanje jednu petlju koja je smještena izvan ravnine izlaženja trake.

Description

Pozadina izuma
Predmetni izum se odnosi na konstrukciju stabiliziranog tla ili na pojačane strukture zemlje. Ova tehnika gradnje se obično koristi za izradu takvih struktura kao što su potporni zidovi, potporne konstrukcije za mostove i tako dalje.
Stabilizirana struktura tla kombinira ispunu, oblaganje i pojačanja koja su obično povezana s oblaganjem. Pojačanja se stavljaju u tlo s gustoćom koja ovisi o naprezanjima koja se mogu pojaviti na strukturi, o silama pritiskanja tla koje utječu na trenje elemenata za pojačanje tla.
Ovaj izum se još više odnosi na slučaj kod kojega su elementi za pojačanje u obliku traka od sintetičkog materijala, na primjer, od materijala koji se temelji na poliesterskim vlaknima.
Oblaganje je najčešće načinjeno od montažnih betonskih elemenata, koji imaju oblik ploča ili blokova, koji elementi se preklapaju tako da prekriju prednju površinu strukture. Mogu se izraditi horizontalne stepenice na prednjoj površini između različitih nivoa oblaganja kada struktura ima jednu terasu ili više terasa.
Pojačanja koja su smještena u ispunu obično se učvrste na oblaganje pomoću mehaničkih spojnih elemenata, tako da mogu imati različite oblike. Kada se jednom struktura dovrši, pojačanja koja su raspoređena kroz ispunu prenose velika opterećenja, u nekim slučajevima sve do nekoliko tona. Njihovo spajanje s oblaganjem mora biti čvrsto da bi se u potpunosti izdržala ova povezanost.
Elementi za spajanje su izloženi riziku gubljenja svojstava. Oni su često osjetljivi na koroziju zbog vlage ili zbog kemijskih sredstava koja se nalaze u ispuni ili su prodrla u ispunu. Elementi za spajanje su ponekad načinjeni od materijala na bazi smola ili od smjesa materijala tako da sporije korodiraju. Međutim, njihova cijena je tada povećana i teško im je dati dobra mehanička svojstva. Stoga je poželjno da se može proći bez elemenata za spajanje između elemenata za oblaganje i elemenata za pojačanje strukture.
Kod nekih sustava su elementi za oblaganje oblikovani na takav način da imaju najmanje jedan prolaz koji je namijenjen za prihvaćanje trake za pojačanje.
U US-A-5 839 855 je takav prolaz načinjen u obliku slova C unutar debljine elementa za oblaganje, koji element ima oblik ploče. Kada se traka stavi na svoje mjesto, njezina dva kraja koja izlaze na površinu iz elementa za površinsko oblaganje smještena su u dvije paralelne horizontalne ravnine koje su razmaknute u vertikalnom smjeru. Taj način izlaženja traka iz ploče nije idealan, budući da stvara potrebu za povećanjem broja postupaka punjenja i kompaktiranja, što komplicira i produžava izvođenje radova. To ne omogućava lagano homogeno napinjanje traka, budući da se traka ne drži za ploču kada je njezin donji dio prekriven s ispunom.
Zbog tih razloga je općenito poželjno da trake izlaze na površinu iz elementa za oblaganje u istoj horizontalnoj ravnini.
Dodatno tome, put za provođenje traka za pojačanje, koji put ima oblik slova C, nije optimalan s obzirom na čvrstoću sidrenja kad su trake napregnute. Krivulja puta provođenja u blizini točke izlaženja trake oslabljuje njezino sidrenje u elementu, jer uzrokuje naprezanje male debljina betona, što nije dobar način naprezanja tog materijala.
Sličan problem nastaje s elementom za oblaganje onakvog tipa kakav je opisan u FR-A-2 812 893. Taj element također ima prethodno oblikovanu put provođenja koji ima oblik slova C. Dodatno, taj put provođenja, koji ima oblik slova C je postavljen tako da je svaki predio trake za pojačanje koji izlazi iz elementa usmjeren u vertikalnoj ravnini. To nije zadovoljavajuće, budući da je traka koja je postavljena na same temeljne položaje prirodno u horizontalnom smjeru, tako da se svaki predio trake u ispuni savija za jednu četvrtinu zavoja. Takvo savijanje je nepovoljno s obzirom na mehaničko ponašanje pojačanja.
Cilj je predmetnog izuma da se predloži novi postupak za sidrenje trake za pojačanje kod oblaganja stabilizirane strukture tla, omogućavajući da se smanji učestalost problema koji su gore navedeni.
Kratki opis izuma
Ovaj izum dakle predlaže stabiliziranu strukturu tla, koja struktura sadržava ispunu, trake za pojačanje koje se pružaju kroz pojačanu zonu ispune, koja ispuna je smještena iza čelnog oblaganja, i oblaganje koje je smješteno duž površine navedenog oblaganja, pri čemu su trake za pojačanje učvršćene na oblaganje u odgovarajućim predjelima za učvršćenje. U najmanje jednom predjelu za učvršćenje oblaganje uključuje put za provođenje, koji je načinjen za traku za pojačanje, između dvije točke izlaženja trake, koje točke su smještene na stražnjoj strani oblaganja uz ispunu. Taj put za provođenje trake uključuje dva pravocrtna predjela od kojih je svaki uz dvije točke izlaženja trake i svaki je postavljen tako da stavlja u određeni položaj traku u zajedničkoj ravnini izlaženja trake okomito na navedenu stražnju površinu, dva zakrivljena predjela od kojih se svaki nastavlja na dva navedena pravocrtna predjela i postavljeni su tako da otklone traku od ravnine izlaženja trake, i predio spajanja koji povezuje dva zakrivljena predjela jednog s drugim i ima najmanje jednu petlju koja je smještena izvan ravnine izlaženja trake.
Činjenica da je petlja trake unutar oblaganja pomaknuta van iz ravnine izlaženja trake omogućava da ta traka uđe u unutrašnjost oblaganja i da ostane usmjerena u toj ravnini do određene dubine prema unutarnjoj strani. To osigurava dobro vođenje traka kada one izađu iz oblaganja i sprečava naprezanje lijevanog materijala (obično betona). To dopušta dobro pozicioniranje i djelotvorno sidrenje trake za pojačanje, dok istovremeno osigurava da ne nastaju suviše oštre zakrivljenosti i sprečava njeno podvrgavanje velikim silama kontrakcije.
Poželjno je da se svaki od pravocrtnih predjela navedenog puta provođenja trake prostire u ravnini izlaženja trake najmanje na pola debljine oblaganja. Traka za pojačanje ima tipično širinu koja je najčešće jednaka polovici debljine oblaganja.
U jednom ostvarenju strukture ima oblaganje u predjelu sidrenja zaštitni omotač duž navedenog puta za provođenje trake, pri čemu zaštitni omotač prihvaća traku za pojačanje duž navedenog puta. Taj omotač odvaja traku od lijevanog materijala tako da štiti ovo pojačanje od preuranjenog oštećenja. Naročito, ako se ovo pojačanje dobiva korištenjem poliesterskih vlakana, a poznato je da ova slabo podnose alkalni okolni prostor kao što je onaj koji se nalazi u betonu. Na taj način prije navedeni omotač dopunjava zaštitu koju daje plastično oblaganje poliesterskih vlakana trake.
U tipičnom slučaju kada je oblaganje načinjeno od elemenata u obliku ploča od lijevanog materijala, takvog materijala kao što je beton, takve ploče mogu imati jedan kruti zaštitni omotač koji je ugrađen u njih ili mogu imati više takvih krutih zaštitnih omotača. Poželjno je da takav omotač ima dvije polovice koje se nalaze na obje strane trake za pojačanje, kako bi se olakšala proizvodnja i montaža omotača. Poželjno je da se dvije polovice slože zajedno pomoću takvog spoja između njih, koji brtvi, da bi se tako osiguralo dobro odvajanje između puta za provođenje trake za pojačanje i okolnog betona.
Kada se element za oblaganje proizvede, poželjno je da se opremi s izduženim elementom, takvim kao što je kabel ili uže, koji element se stavi u zaštitni omotač radi provlačenja trake za pojačanje duž puta za provođenje trake u zaštitnom omotaču. To olakšava uvođenje trake koje se može vršiti na gradilištu, tako da se može izbjeći skladištenje i transportiranje elemenata za oblaganje s njihovim trakama za pojačanje.
Drugi aspekt ovog izuma se odnosi na element za oblaganje koji stabilizira strukturu tla i koji sadržava tijelo od lijevanog materijala unutar kojega je načinjen put za provođenje trake za pojačanje između dvije točke izlaženja na površini trake, koje točke su smještene na stražnjoj strani tijela. Ovaj put za provođenje trake uključuje dva pravocrtna predjela od kojih se svaki nalazi uz dvije točke izlaženja trake i svaki je postavljen tako da pozicionira traku u zajedničku ravninu izlaženja trake, koja ravnina je okomita na navedenu stražnju površinu, dva zakrivljena predjela koja se nastavljaju na svaki od pravocrtnih predjela i postavljeni su tako da skreću traku od ravnine izlaženja, i predio za spajanje koji povezuje dva zakrivljena predjela jednog s drugim i ima najmanje jednu petlju koja je smještena izvan ravnine izlaženja trake.
Traka može biti stavljena na svoje mjesto u putu za provođenje trake u vrijeme kada se materijal tijela lijeva, s gore navedenim zaštitnim omotačem ili bez tog zaštitnog omotača.
Različite konfiguracije su moguće za put koji određuje vođenje trake unutar elementa za oblaganje. U nekim ostvarenjima dva zakrivljena predjela puta za provođenje trake usmjeravaju traku prema zajedničkoj strani ravnine izlaženja trake. U tom slučaju je prva mogućnost za put za provođenje trake ta, da se put oblikuje tako da prihvaća traku u dva pravocrtna predjela s istom stranom trake koja je usmjerena prema toj strani ravnine izlaženja trake. Put je dakle oblikovan tako, da je navedena strana trake postavljena ili na vanjskoj strani ili na unutarnjoj strani petlje koja je smještena izvan ravnine izlaženja trake. Druga mogućnost je ta, da se put za provođenje trake oblikuje tako da prihvati traku na jednom od dva pravocrtna predjela s jednom stranom trake koja je usmjerena prema strani ravnine izlaženja trake, a drugi od dva pravocrtna predjela da prihvati traku s navedenom stranom trake koja je usmjerena suprotno od navedene strane ravnine za izlaženje trake.
U jednom drugom ostvarenju svaki od dva zakrivljena predjela puta za provođenje trake usmjerava traku prema dvije suprotne strane ravnine izlaženja trake, a predio spajanja puta za provođenje trake ima dvije petlje od kojih se svaka nastavlja u dva zakrivljena predjela puta za provođenje trake, i dio koji prelazi preko ravnine izlaženja trake i koji spaja dvije petlje jednu s drugom.
Ovaj izum također predlaže zaštitni omotač za element za površinsko oblaganje stabilizirane strukture tla, kod kojega je omotač uglavnom krut i ima plosnat poprečni presjek za prihvaćanje trake za pojačanje duž puta za provođenje trake, koji put je definiran unutar omotača, pri čemu put za provođenje trake ima gore navedenu geometrijsku konfiguraciju.
Kratki opis crteža
Slika 1 je shematski prikaz bočnog presjeka stabilizirane strukture tla koja je u skladu s ovim izumom, u postupku izgradnje.
Slika 2 je izgled poprečnog presjeka elementa za oblaganje, koji element je u skladu s ovim izumom.
Slike 3 do 6 su prikazi u perspektivi putova provođenja koje mogu slijediti trake za pojačanje unutar elemenata oblaganja u skladu s ovim izumom.
Slika 7 je izgled stražnje strane jednog drugog elementa za oblaganje koji je u skladu s ovim izumom.
Slika 8 je pogled u perspektivi na zaštitni omotač koji se može koristiti u određenim ostvarenjima ovog izuma.
Slike 9 i 10 su pogledi u perspektivi na dvije polovice koje čine zaštitni omotač iz slike 8, kada su spojene zajedno.
Slika 11 je izgled poprečnog presjeka koji prikazuje sredstva za sastavljanje i zatvaranje, koja sredstva se nalaze između dvije polovice zaštitnog omotača iz slike 8.
Kratki opis crteža
Slika 1 prikazuje primjenu ovog izuma kod izgradnje potpornog zida stabiliziranog tla. Kompaktna ispuna 1, u kojoj su raspoređena pojačanja 2, omeđena je na prednjoj strani strukture oblaganjem 3 koje je načinjeno od montažnih elemenata 4 u obliku ploča, koje se preklapaju, a na stražnjoj strani je omeđena tlom 5 na kojemu je potporni zid postavljen.
Pojačanja 2 sadržavaju sintetičke elemente za pojačanje koji imaju oblik fleksibilnih traka koje se pružaju u horizontalnim ravninama iza oblaganja 3. Ove trake mogu naročito biti trake za pojačanje koje se temelje na poliesterskim vlaknima koja su oklopljena polietilenom.
Trake za učvršćenje 2 su pričvršćene na montažne elemente 4 koji su spojeni zajedno tako da čine oblaganje 3. Ovi elementi 4 su tipično načinjeni od armiranog betona. U prikazanom primjeru oni imaju oblik ploča. Kada se beton za takav element 4 lijeva, jedna ili više traka za pojačanje 2 se stavlja u kalup duž puta za vođenje trake koji je opisan u daljnjem tekstu, da bi se osiguralo učvršćenje tračnog elementa. Nakon što se beton stvrdne, svaka traka ima dvije sekcije koje izlaze na površinu iz elementa i koje se trebaju ugraditi u materijal ispune.
Kod montaže ove strukture može se koristiti sljedeći postupak:
a) Stavljanje nekoliko elemenata za oblaganje 4, tako da se nakon toga može staviti materijal za ispunu na određenu dubinu. Na poznat način se može učiniti lakšom montaža i pozicioniranje elemenata za oblaganje uz pomoć stavljanja elemenata koji se postavljaju između njih. Trake 2 se postavljaju na elemente za oblaganje 4 tako da se nekoliko od njih stavi na isti horizontalni nivo za vrijeme dok se montira oblaganje.
b) Unošenje materijala za ispunu i njegovo postupno zbijanje sve dok se ne dođe do sljedećeg određenog nivoa za stavljanje traka za pojačanje 2.
c) Stavljanje trake za pojačanje 2 na ispunu na tom nivou.
d) Stavljanje materijala za ispunu iznad traka za pojačanje 2 koje su upravo bile postavljene. Čim se stavi, taj materijal za ispunu se sabija.
e) Ponavljaju se koraci b) do d), ako je predviđeno nekoliko nivoa traka za niz elemenata za površinsko oblaganje.
f) Ponavljanje koraka a) do e) sve dok se ne stigne do gornjeg nivoa ispune.
Za vrijeme stavljanja i zbijanja materijala za ispunu trake za pojačanje 2 koje su već bile stavljene na donje nivoe podvrgavaju se napinjanju. Ovo napinjanje je posljedica trenje između traka i materijala za ispunu i osigurava pojačanje strukture. Da bi se obavilo takvo napinjanje, preporuča se da trake koje u jednom nivou izlaze iz svojih elemenata oblaganja budu ispravno poravnane s tim nivoom. Također se preporuča da budu usmjerene horizontalno od onog mjesta gdje izlaze iz oblaganja, da bi se na taj način osiguralo da se ne će savijati u materijalu za ispunu.
Na svojim točkama 6 gdje izlaze iz elemenata za oblaganje, dvije sekcije trake 2 se nalaze u zajedničkoj ravnini P (okomito na ravninu iz slike 2). Kada je oblaganje montirano, elementi 4 su tako usmjereni da je ta ravnina izlaženja traka horizontalna.
Slika 2 prikazuje element za oblaganje koji se može koristiti kod nekih ostvarenja ovog izuma. Kao što je uobičajeno, taj element 4 je načinjen od lijevanog betona. Traka za pojačanje 4 se stavlja u kalup za vrijeme lijevanja betona u kalup i održava se na svojem mjestu sve dok se beton ne stvrdne. Ona se može voditi uz pomoć šipki za armiranje (nisu prikazane) betona, koje su, ako je to potrebno, dopunjene šipkama za skretanje ili elementima koji su učvršćeni na te šipke, tako da traka slijedi željeni put za provođenje u zoni sidrenja. Taj put za provođenje trake je definiran unutar elementa 4 između dvije točke izlaženja 6 dvaju predjela trake na stražnjoj strani 7 elementa (strana koja se nalazi uz ispunu).
Ovaj put za provođenje trake, koji je u skladu s elementom na slici 2, je prikazan na slici 3. On ima dva pravocrtna predjela 8 koja se pružaju okomito na stražnju površinu 7 elementa polazeći od točaka izlaženja 6 traka. U svakom pravocrtnom predjelu 8 traka ostaje u svojoj ravnini izlaženja trake P. Pravocrtni predio 8 se pruža najmanje kroz polovicu debljine tijela elementa 4, ako se mjeri okomito na stražnju površinu 7 elementa. To sprečava nepoželjno naprezanje betona u blizini stražnje površine 7.
Svaki pravocrtni predio 8 puta za provođenje trake se nastavlja s odgovarajućim zakrivljenim predjelom 9 gdje traka skreće od ravnine P izlaženja iz površine za oblaganje. Iza ovog zakrivljenog predjela 9 traka se pruža duž čeone površine elementa, zadržava se malo dalje od ove čeone površine tako da se ne može primijetiti na površini strukture.
Dva zakrivljena predjela 9 su spojena jedan s drugim sa spojnim predjelom koji čini petlju 10, koja petlja je smještena izvan ravnine P izlaženja trake.
U ovom primjeru na slikama 2 i 3 je traka usmjerena prema istoj strani P1 ravnine P, na kojoj traka izlazi iz ploče, pomoću dva zakrivljena predjela 9 svojeg puta za provođenje unutar elementa za oblaganje 4. Taj put za provođenje je oblikovan na takav način (i) da u dva pravocrtna predjela 8 traka ima istu stranu usmjerenu prema strani P1 ravnine izlaženja trake, i (ii) da je ta strana trake stavljena na vanjsku stranu petlje 10. Dakle, na sredini petlje 10 traka je postavljena praktički okomito na stražnju površinu 7 elementa.
U alternativnom ostvarenju koje je prikazano na slici 4, petlja 10 ́ je usmjerena u suprotnom smjeru, to jest površina trake koja je usmjerena prema strani P1 ravnine izlaženja trake smještana je na unutarnjoj strani petlje 10 ́.
U alternativnom ostvarenju koje je prikazano na slici 5 traka slijedi jedan od dva pravolinijska predjela 8 puta za provođenje trake s jednom od njezine dvije strane koja je usmjerena prema strani P1 ravnine izlaženja traka P i s drugim od dva pravolinijska predjela 8 koji ima navedenu stranu koja je usmjerena prema strani P2 ravnine izlaženja trake koja je na suprotnoj strani od strane P1.
Druge konfiguracije su također moguće za put za provođenje trake, koji put slijedi traka za pojačanje unutar elementa za površinsko oblaganje. Slika 6 prikazuje jedan primjer u kojemu predio spajanja koji povezuje dva zakrivljena predjela 19 jednoga s drugim ima dvije petlje 20 na svakoj strani ravnine P. U tom primjeru svaki od dva zakrivljena predjela 19 puta za provođenje trake usmjeruje traku prema dvije suprotne strane P1, P2 ravnine izlaženja traka P. Spojni predio ima dio 21 koji prolazi preko ravnine P i spaja dvije petlje 20 jednu s drugom.
Da bi se lako slijedio takav put za provođenje trake kakav je prikazan na slikama 3 do 6, poželjno je da je širina trake 2 manja od polovice debljine elementa za površinsko oblaganje ili gotovo jednaka polovici debljine elementa za površinsko oblaganje. Ta debljina je tipično između 14 i 16 cm. Moguće će biti korištenje traka koje imaju širinu od oko 45 mm.
Kada traka za pojačanje ima komponente koje su osjetljive na alkalnu okolinu (na primjer poliesterska vlakna), može biti uputno da se stavi zaštitni omotač koji je načinjen od plastike između ove trake i betonskog elementa za površinsko oblaganje. Ovaj omotač osigurava da alkalnost betona ne prodire sve do osjetljive komponente. Ovaj fleksibilni omotač prihvaća traku prije nego što se stavi zajedno s njom u kalup. Takav omotač se okruži lijevanim betonom i prihvaća traku za pojačanje duž svojeg puta za provođenje trake, da bi na taj način odvojio traku od betona.
Prikladno je da traka za pojačanje još nije smještena u svoj omotač 15 u vrijeme kada se element proizvodi. Prikladno je, prema tome, koristiti kruti omotač koji je bio prije oblikovan za željeni put za oblikovanje trake. Slika 7 prikazuje stražnju stranu elementa za oblaganje 4 koji je oblikovan na taj način i koji može prihvatiti dvije trake za pojačanje na vertikalno razmaknutim nivoima. Omotači 15 definiraju putove za provođenje trake unutar elementa 4 između točaka izlaženja trake iz elementa 6. Oni mogu biti kruti omotači koji su prethodno oblikovani, na primjer, u skladu s jednim od oblika koji su prikazani na slikama 3 do 6.
Konfiguracija koja je u skladu sa slikom 7 zahtjeva postupak provlačenja traka kroz njihove putove za provođenje. Međutim, ona ima prednost što omogućava da se odabere dužina trake neovisno o proizvodnji elementa za površinsko oblaganje.
Slika 8 prikazuje kruti omotač 15 koji se može koristiti u elementima za površinsko oblaganje takve vrste kakva je prikazana na slici 7. Ovaj omotač 15 je načinjen od sklopa koji se sastoji od dva komada, naime gornje polovice 30, odnosno donje polovice 40, koje su prikazane na slikama 9 i 10. Svaka od gornje polovice 30 i od donje polovice 40 je načinjena u kalupu od krutog plastičnog materijala, takvog kao stoje, na primjer, polietilen (HDPE), koji ima veliku gustoću.
Gornja polovica 30 i donja polovica 40 su učvršćene jedna na drugu pomoću većeg broja elemenata za učvršćenje 50 koji su raspoređeni na obje strane trake duž puta za provođenje trake, koji put određuje zaštitni omotač. Moguća izvedba takvog elementa za učvršćenje 50 je prikazane na slici 11. Na nivou svakog elementa za učvršćenje 50 načinjeno je na gornjem rubu donje polovice 40 omotača bočno izbočenje 51. Prorez 52 koji je paralelan s putom za provođenje trake načinjen je u svakom bočnom izbočenju 51. Također ima na nivou svakog učvršćenja donji rub gornje polovice 30 omotača predio koji ima oblik kuke 53 koja je prikladna za zahvaćanje u odgovarajuće bočno izbočenje 51 donje polovice 40. Predio koji ima oblik kuke 53 se prihvati u prorez 52 kada se sklapaju gornja polovica 30 i donja polovica 40, i njegov krajnji dio je snabdjeven s dijelom koji se zakvači 54 u prorezu 52, da bi se na taj način komadi održali spojenima.
Slika 11 također prikazuje rubove gornje polovice 30 i donje polovice 40, koji su međusobno okrenuti jedan prema drugome i imaju duž omotača rubove koji se slažu jedan s drugim. Na obje strane trake načinjeno je izbočenje 55 na donjem rubu gornje polovice 30 i to izbočenje 55 se tijesno prihvaća u odgovarajući utor 56 koji je načinjen na gornjem rubu donje polovice40. Zahvaćanje izbočenja 55 i utora 56 osigurava dobra svojstva kod brtvljenja između gornje polovice 30 i donje polovice 40omotača 15, da bi se spriječilo prodiranje komponenti betona u omotač kada se obavlja lijevanje elementa za površinsko oblaganje.
Prije sklapanja gornje polovice 30 i donje polovice 40radi izrade omotača 15, jedan izduženi element za povlačenje 60, takav kao što je kabel, stavlja se između ova dva komada (slika 8). Kada se kasnije uvodi traka za pojačanje u element za oblaganje, ona se pričvrsti na jedan kraj kabela za povlačenje, a drugi kraj kabela se vuče. Kada završetak trake iziđe van iz elementa za površinsko oblaganje, sila povlačenja se tada primjeni na taj završetak. Pomicanje trake duž svojeg puta za provođenje može se olakšati guranjem trake u omotač dok se njezin završetak vuče i/ili korištenjem maziva na ulazu omotača.
U ostvarenju koje je prikazano na slikama 8-10, omotač 15 određuje put za provođenje trake za pojačanje koja ima općenito takav oblik kakav je prikazan na slici 3. Referentne oznake 108, 109 i 110 označavaju predjele omotača 15 koji prikazuju pravocrtne predjele 8, zakrivljene predjela 9, odnosno predio petlje 10 trake. Na točkama gdje izlazi put za provođenje trake, krajevi 16 omotača su koso odrezani na vanjskoj strani, tako da se olakša uvođenje trake. Druga prednost kosog odrezivanja krajeva omotača 16 je ta, da se prihvati neko kutno savijanje trake za pojačanje na svojem izlazu iz tijela elementa za oblikovanje, i na taj način se spriječi njegovo preuranjeno trošenje zbog trenja na izlaznom otvoru omotača u slučaju kada traka ne izlazi iz omotača u ravnini koja je potpuno okomita na oblaganje.
Između ova dva kraja 16 omotač 15 ima izbočeni dio 17 koji može biti načinjen stavljanjem dvije ploče 37 odnosno 47 jedne na drugu, koje ploče pripadaju gornjoj polovici 30 i donjoj polovici 40 (slike 9-10). Izbočeni dio za pozicioniranje 17 strši preko dvaju krajeva 16 iz betona elementa za oblaganje. Prva funkcija izbočenog dijela je ta, da pozicionira omotač 15 u kalupu kada se lijeva beton za element. Jedan nosač (nije prikazan) drži izbočeni dio 17 u unaprijed određenom položaju za vrijeme dok se vrši lijevanje betona. Činjenica da je izbočeni dio 17 spojen s dva pravocrtna predjela 108 omotača 15 se također koristi za sprečavanje deformacije puta za provođenje trake prije nego što se beton stvrdne. Ploče 37, 47 mogu također biti snabdjevene s elementima za učvršćenje koji sudjeluju kod sklapanja gornje polovice 30 i donje polovice 40 koje predstavljaju polovice omotača.
Govoreći općenito, predloženi postupak spajanja između oblaganja stabilizirane strukture tla i najmanje nekoliko traka za pojačanje može se uskladiti s velikim brojem konfiguracija struktura, dužina traka, gustoća pozicioniranja traka i tako dalje.

Claims (25)

1. Stabilizirana struktura tla koja sadržava ispunu, trake za pojačanje (2) koje se pružaju kroz pojačanu zonu ispune i koja je smještena iza čeone površine strukture, i oblaganje (3) koje je smješteno duž navedene čeone površine, pri čemu su trake za pojačanje usidrene u oblaganju u odgovarajućim predjelima za sidrenje, te oblaganje (3) uključuje, u barem jednom području za sirenje, te pri čemu navedeni put za provođenje trake uključuje dva pravocrtna predjela (108) od kojih se svaki nalazi uz dvije točke izlaženja trake i svaki je postavljen tako da određuje položaj trake u zajedničkoj ravnini izlaženja trake okomito na navedenu stražnju stranu, pri čemu se na svaki od dva pravocrtna predjela (108) nastavljaju dva zakrivljena predjela (109) koji su postavljeni tako da skreću traku od ravnine izlaženja trake, i spojni dio koji povezuje dva zakrivljena predjela jednoga s drugim i koji ima najmanje jednu petlju (110) koja se nalazi izvan ravnine izlaženja trake, naznačena time, da put za provođenje trake koji je načinjen od uglavnom krutog zaštitnog omotača (15) za traku za pojačanje između dvije točke izlaženja (6) trake, koje točke su smještene na stražnjoj strani (7) oblaganja koja se nalazi uz ispunu, pri čemu zaštitni omotač ima gornju polovicu (30) i donju polovicu (40) na obje strane trake za pojačanje, te pri čemu su gornja polovica (30) i donja polovica (40) zajedno spojene tako da su zabrtvljene.
2. Struktura iz patentnog zahtjeva 1, naznačena time, što je oblaganje (3) načinjeno od elemenata (4) koji imaju oblik ploča, i što se svaki od pravolinijskih predjela (108) navedenog puta za provođenje trake prostire u ravnini izlaženja trake do najmanje jedne polovine debljine elementa za oblaganje koji ima oblik ploče.
3. Struktura iz patentnog zahtjeva 1, naznačena time, što traka za pojačanje (2) ima širinu najviše jednaku polovici debljine oblaganja (3).
4. Struktura iz patentnog zahtjeva 1, naznačena time, stoje oblaganje (3) načinjeno od elemenata (4) koji imaju oblik ploča, koje ploče su od lijevanog materijala, pri čemu svaka ploča ima najmanje jedan zaštitni omotač (15) koji je umetnut u nju.
5. Element za oblaganje (4) za stabiliziranu strukturu tla, koji element sadržava tijelo od lijevanog materijala, put za provođenje trake za pojačanje (2) između dvije točke izlaženja (6) trake koje su smještene na stražnjoj strani (7) tijela, te pri čemu put za provođenje trake uključuje dva pravocrtna predjela (108) od kojih je svaki uz jednu od dvije točke izlaženja trake i svaki je postavljen tako da određuje položaj trake u zajedničkoj ravnini izlaženja trake okomito na navedenu stražnju plohu, dva zakrivljena predjela (109) od kojih se svaki nastavlja na jedan od dva pravocrtna predjela i postavljen je tako da otklanja traku od ravnine izlaženja trake, i spoj ni predio koji povezuje dva zakrivljena predjela jedan s drugim i koji ima najmanje jednu petlju (110) koja je smještena izvan ravnine izlaženja trake, naznačen time, što ima tijelo od lijevanog materijala koje ima uglavnom kruti zaštitni omotač (15) koji je umetnut u njega, te ovaj omotač određuje put za provođenje trake za pojačanje (2) između dvije točke izlaženja trake koje su smještene na stražnjoj strani tijela, pri čemu zaštitni omotač (15) ima gornju polovicu (30) i donju polovicu (40) na obje strane puta trake za pojačanje (2), te su gornja polovica (30) i donja polovica (40) zajedno spojene tako da su zabrtvljene.
6. Element za oblaganje (4) iz patentnog zahtjeva 5, naznačen time, što tijelo ima oblik ploče i što se svaki od pravocrtnih predjela (108) navedenog puta za provođenje trake pruža u ravnini izlaženja trake na najmanje polovici debljine tijela, ako se mjeri okomito na stražnju površinu (7).
7. Element za oblaganje (4) iz patentnog zahtjeva 5, naznačen time, što tijelo ima, okomito na stražnju površinu (7), debljinu koja je najmanje jednaka dvostrukoj širini trake za pojačanje (2).
8. Element za oblaganje (4) iz patentnog zahtjeva 5, naznačen time, što traka (2) nije umetnuta u omotač (15) u vrijeme kada se element proizvodi.
9. Element za oblaganje (4) iz patentnog zahtjeva 5, naznačen time, što dva zakrivljena predjela (109) puta za provođenje trake usmjeravaju traku prema zajedničkoj strani ravnine izlaženja trake i pri čemu je navedeni put za provođenje trake načinjen tako, da se traka prihvaća u dva pravocrtna predjela (108) sa zajedničkom stranom trake usmjerenom prema navedenoj strani ravnine izlaženja trake.
10. Element za oblaganje (4) iz patentnog zahtjeva 9, naznačen time, stoje navedeni put za provođenje trake tako načinjen, daje navedena strana trake smještena na vanjsku stranu petlje (110) koja se nalazi izvan ravnine izlaženja trake.
11. Element za oblaganje (4) iz patentnog zahtjeva 9, naznačen time, što je navedeni put za provođenje trake načinjen tako, daje navedena strana trake smještana na unutarnju stranu petlje (110) koja se nalazi izvan ravnine izlaženja trake.
12. Element za oblaganje (4) iz patentnog zahtjeva 5, naznačen time, što dva zakrivljena predjela (109) puta za provođenje trake usmjeravaju traku prema zajedničkoj strani ravnine izlaženja trake i pri čemu je navedeni put za provođenje trake načinjen tako, da se traka prihvaća u jednom od dva pravocrtna predjela (108) s jednom stranom trake usmjerenom prema navedenoj strani ravnine izlaženja trake, a u drugom od dva pravocrtna predjela s navedenom stranom trake usmjerenom suprotno od navedene strane ravnine izlaženja trake.
13. Element za oblaganje (4) iz patentnog zahtjeva 5, naznačen time, što svaki od dva zakrivljena predjela (109) puta za provođenje trake usmjerava traku prema dvije suprotne strane ravnine izlaženja trake i pri čemu navedeni predio spajanja ima dvije petlje od kojih se svaka nastavlja na dva zakrivljena predjela puta za provlačenje trake, i dio koji prelazi preko ravnine izlaženja trake i spaja dvije petlje jednu s drugom.
14. Element za oblaganje (4) iz patentnog zahtjeva 5, naznačen time, što je navedena gornja polovica (30) i navedena donja polovica (40) načinjene od lijevanog krutog plastičnog materijala.
15. Element za oblaganje (4) iz patentnog zahtjeva 5, naznačen time, što su gornja polovica (30) i navedena donja polovica (40) zaštitnog omotača (15) spojene duž navedenog puta za provođenje trake tako da su zabrtvljene.
16. Element za oblaganje (4) iz patentnog zahtjeva 5, naznačen time, što nadalje sadržava jedan izduženi element (60) koji je umetnut u zaštitni omotač (15) radi povlačenja trake za pojačanje (2) duž navedenog puta za provođenje trake.
17. Element za oblaganje (4) iz patentnog zahtjeva 5, naznačen time, što je zaštitni omotač (15) krut i ima izbočeni dio za pozicioniranje (17) koji je spojen na zaštitni omotač i pri čemu izbočeni dio za pozicioniranje strši izvan lijevanog materijala tijela.
18. Element za oblaganje (4) iz patentnog zahtjeva 17, naznačen time, stoje izbočeni dio za pozicioniranje (17) postavljen između dijelova omotača (15) koji određuju dva pravocrtna predjela (108) puta za provođenje trake i spojen je na njih.
19. Zaštitni omotač (15) za element za oblaganje (4) stabilizirane strukture tla, naznačen time, što je zaštitni omotač uglavnom krut i ima plosnati poprečni presjek i u sebe prihvaća traku za pojačanje (2) duž puta za provođenje trake, koji je određen unutar omotača između dvije točke izlaženja (6) trake, te pri čemu put za provođenje trake uključuje dva pravocrtna predjela (108) od kojih se svaki nalazi uz jednu od dvije točke izlaženja trake i svaki je postavljen tako da pozicionira traku u zajedničku ravninu izlaženja trake koja je izvan omotača, dva zakrivljena predjela (109) od kojih se svaki nastavlja na pravocrtni predio i postavljenje tako da skreće traku od ravnine izlaženja trake, i predio spajanja koji spaja dva zakrivljena predjela jednoga s drugim i koji ima najmanje jednu petlju (110) koja je smještena izvan ravnine izlaženja trake.
20. Omotač (15) iz patentnog zahtjeva 19, naznačen time, što sadržava gornju polovicu (30) i donju polovicu (40) koje su smještene na obje strane puta za provođenje trake i spojene su zajedno duž navedenog puta za provođenje trake.
21. Omotač (15) iz patentnog zahtjeva 20, naznačen time, što su gornja polovica (30) i donja polovica (40) načinjene od plastičnog materijala koji se lijeva u kalupe.
22. Omotač (15) iz patentnog zahtjeva 20, naznačen time, što su gornja polovica (30) i donja polovica (40) duž navedenog puta za provođenje trake spojene na takav način da su međusobno zabrtvljene.
23. Omotač (15) iz patentnog zahtjeva 19, naznačen time, što nadalje sadržava jedan izduženi element (60) koji se prostire unutar omotača i služi za vučenje trake za pojačanje (2) duž navedenog puta za provođenje trake.
24. Omotač (15) iz patentnog zahtjeva 19, naznačen time, što nadalje sadržava izbočeni dio za pozicioniranje (17) koji je postavljen tako da strši prema van iz elementa za oblaganje (4).
25. Omotač (15) iz patentnog zahtjeva 24, naznačen time, što je izbočeni dio za pozicioniranje (17) postavljen između dijelova omotača koji određuju dva pravocrtna predjela (108) puta za provođenje trake i spojen je na njih.
HRP20080424AA 2006-03-09 2008-09-01 Stabilizirana struktura tla i elementi za oblaganje za njegovu konstrukciju HRP20080424B1 (hr)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US11/372,286 US7850400B2 (en) 2004-11-25 2006-03-09 Stabilized soil structure and facing elements for its construction
PCT/IB2007/000525 WO2007102070A2 (en) 2006-03-09 2007-02-27 Stabilized soil structure and facing elements for its construction

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HRP20080424A2 HRP20080424A2 (hr) 2008-11-30
HRP20080424B1 true HRP20080424B1 (hr) 2017-02-10

Family

ID=38281249

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HRP20080424AA HRP20080424B1 (hr) 2006-03-09 2008-09-01 Stabilizirana struktura tla i elementi za oblaganje za njegovu konstrukciju

Country Status (14)

Country Link
US (2) US7850400B2 (hr)
CN (1) CN101400861B (hr)
AR (1) AR060111A1 (hr)
AU (1) AU2006202885B2 (hr)
BR (1) BRPI0708683B1 (hr)
CA (1) CA2551938C (hr)
EA (1) EA013729B1 (hr)
HK (1) HK1132311A1 (hr)
HR (1) HRP20080424B1 (hr)
JO (2) JO2612B1 (hr)
PE (1) PE20081769A1 (hr)
RS (1) RS52553B (hr)
UA (1) UA94739C2 (hr)
WO (1) WO2007102070A2 (hr)

Families Citing this family (17)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US7850400B2 (en) * 2004-11-25 2010-12-14 Freyssinet International (Stup) Stabilized soil structure and facing elements for its construction
FR2878268B1 (fr) * 2004-11-25 2007-02-09 Freyssinet Internat Stup Soc P Ouvrage en sol renforce et elements de parement pour sa construction
FR2913436B1 (fr) * 2007-03-05 2009-05-29 Terre Armee Internationale Soc Ouvrage en sol renforce et elements de renfort pour sa construction
FR2939157B1 (fr) * 2008-12-02 2013-02-15 Terre Armee Int Ouvrage en sol renforce et elements de parement pour sa construction
FR2948386B1 (fr) * 2009-07-22 2011-07-29 Terre Armee Int Dispositif de liaison pour un ouvrage en sol renforce, ouvrage et procede associes
US9312540B2 (en) 2009-12-10 2016-04-12 William March Rice University Conformal coating on nanostructured electrode materials for three-dimensional applications
WO2011117476A1 (fr) * 2010-03-25 2011-09-29 Terre Armee Internationale Ouvrage en sol renforce
FR2969673B1 (fr) * 2010-12-23 2013-02-08 Terre Armee Int Procede de modification d'un ouvrage en sol renforce
CN102383599A (zh) * 2011-10-14 2012-03-21 中国十九冶集团有限公司 混凝土墙的浇筑方法及专用模具
US8845238B1 (en) * 2011-11-23 2014-09-30 Roger F. Fontaine Trench box and panel assembly therefor
FR2999201B1 (fr) * 2012-12-07 2015-01-02 Surfaces Et Structures Sas Soutenement provisoire de terrains par percolation de coulis a particule micrometrique
US20140345220A1 (en) 2013-05-24 2014-11-27 Francesco Ferraiolo Anchoring system for concrete panels in a stabilized earth structure
FR3025815B1 (fr) * 2015-07-07 2016-12-30 Terre Armee Int Insert de moulage et bloc de parement avec un tel insert
AU2016364021B2 (en) * 2015-12-03 2022-05-26 Maurice Andrew FRASER Void former
US11624181B2 (en) * 2016-08-22 2023-04-11 Jessie Edward Hudlow Disaster-resistant structure and method for securing disaster-resistant structures to a body of cast material
KR102034144B1 (ko) 2019-07-30 2019-11-08 주식회사 한포스 보강토 옹벽 축조용 패널
CN115404734B (zh) * 2022-09-30 2024-03-26 中国电建集团贵州电力设计研究院有限公司 一种用于高填方道路部分垮塌的生态修复方法

Citations (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB2025496A (en) * 1978-07-13 1980-01-23 Soil Structures Improvements in and relating to reinforced earth structures
EP1114896A1 (fr) * 2000-01-07 2001-07-11 Freyssinet International (STUP) Système d'attache d'une bande d'armature à une paroi d'un ouvrage de soutènement et dispositif de pose dudit système
WO2005040506A1 (en) * 2003-10-13 2005-05-06 Freyssinet Reinforced soil structure and method for constructing it
WO2006043739A1 (en) * 2004-10-19 2006-04-27 Jeung Su Lee Reinforcing strip for supporting reinforced earth wall and its placement method

Family Cites Families (26)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR1393988A (fr) * 1963-03-27 1965-04-02 Perfectionnement aux ouvrages de construction
EP0067551B1 (en) 1981-06-11 1985-09-04 West Yorkshire Metropolitan County Council Reinforced earth structures and facing units therefor
US4617708A (en) * 1982-12-23 1986-10-21 At&T Technologies, Inc. Component module for piggyback mounting on a circuit package having dual-in-line leads, and methods of fabricating same
JPS621067A (ja) * 1985-02-25 1987-01-07 Hitachi Ltd ベクトル処理装置
CA1247870A (en) 1985-10-17 1989-01-03 Arnaldo Giardini Concrete retaining wall block
US6079908A (en) 1993-03-31 2000-06-27 Societe Civile Des Brevets Henri Vidal Stabilizing elements for mechanically stabilized earthen structure and mechanically stabilized earthen structure
CN1106098A (zh) * 1994-02-26 1995-08-02 杨洪 锚板加筋土结构及其施工方法
US5484235A (en) 1994-06-02 1996-01-16 Hilfiker; William K. Retaining wall system
US5616749A (en) * 1994-09-27 1997-04-01 National Science Council Preparation of layered zirconium phosphite sulfophenylphosphonates and their use as a catalyst
JPH09165762A (ja) 1995-08-18 1997-06-24 Soc Civile Des Brevets De Henri Vidal 安定化された盛土構造体の表面被覆要素
US5816749A (en) 1996-09-19 1998-10-06 The Tensar Corporation Modular block retaining wall system
US6105075A (en) * 1997-08-05 2000-08-15 Adaptec, Inc. Scatter gather memory system for a hardware accelerated command interpreter engine
CN2331704Y (zh) * 1998-04-30 1999-08-04 周述果 锚定板挡土墙
US6484235B1 (en) * 1999-05-03 2002-11-19 3Ware, Inc. Methods and systems for dynamically distributing disk array data accesses
US6813701B1 (en) * 1999-08-17 2004-11-02 Nec Electronics America, Inc. Method and apparatus for transferring vector data between memory and a register file
US7308559B2 (en) * 2000-02-29 2007-12-11 International Business Machines Corporation Digital signal processor with cascaded SIMD organization
US6665790B1 (en) * 2000-02-29 2003-12-16 International Business Machines Corporation Vector register file with arbitrary vector addressing
FR2812893B1 (fr) 2000-08-08 2003-01-31 Freyssinet Int Stup Paroi de parement d'un ouvrage de soutenement renforce et bloc d'attache d'une armature pour ladite paroi
US20040073773A1 (en) * 2002-02-06 2004-04-15 Victor Demjanenko Vector processor architecture and methods performed therein
US20030204840A1 (en) * 2002-04-30 2003-10-30 Youfeng Wu Apparatus and method for one-pass profiling to concurrently generate a frequency profile and a stride profile to enable data prefetching in irregular programs
US7313788B2 (en) * 2003-10-29 2007-12-25 International Business Machines Corporation Vectorization in a SIMdD DSP architecture
US7850400B2 (en) * 2004-11-25 2010-12-14 Freyssinet International (Stup) Stabilized soil structure and facing elements for its construction
FR2878268B1 (fr) * 2004-11-25 2007-02-09 Freyssinet Internat Stup Soc P Ouvrage en sol renforce et elements de parement pour sa construction
US7627735B2 (en) * 2005-10-21 2009-12-01 Intel Corporation Implementing vector memory operations
US7730239B2 (en) * 2006-06-23 2010-06-01 Intel Corporation Data buffer management in a resource limited environment
JP4687729B2 (ja) * 2008-03-04 2011-05-25 日本電気株式会社 キャッシュメモリ及びベクトル処理装置並びにベクトルデータ整列方法

Patent Citations (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB2025496A (en) * 1978-07-13 1980-01-23 Soil Structures Improvements in and relating to reinforced earth structures
EP1114896A1 (fr) * 2000-01-07 2001-07-11 Freyssinet International (STUP) Système d'attache d'une bande d'armature à une paroi d'un ouvrage de soutènement et dispositif de pose dudit système
WO2005040506A1 (en) * 2003-10-13 2005-05-06 Freyssinet Reinforced soil structure and method for constructing it
WO2006043739A1 (en) * 2004-10-19 2006-04-27 Jeung Su Lee Reinforcing strip for supporting reinforced earth wall and its placement method

Also Published As

Publication number Publication date
JO2679B1 (en) 2013-03-03
JO2612B1 (en) 2011-11-01
RS20080406A (en) 2010-10-31
CA2551938C (en) 2013-01-29
AR060111A1 (es) 2008-05-28
HRP20080424A2 (hr) 2008-11-30
WO2007102070A2 (en) 2007-09-13
RS52553B (en) 2013-04-30
US7850400B2 (en) 2010-12-14
WO2007102070A3 (en) 2007-11-22
US8152417B2 (en) 2012-04-10
UA94739C2 (ru) 2011-06-10
US20110176877A1 (en) 2011-07-21
CN101400861A (zh) 2009-04-01
CN101400861B (zh) 2011-01-19
HK1132311A1 (en) 2010-02-19
AU2006202885A1 (en) 2007-09-27
US20060171783A1 (en) 2006-08-03
EA013729B1 (ru) 2010-06-30
EA200801962A1 (ru) 2008-12-30
BRPI0708683B1 (pt) 2018-06-19
BRPI0708683A2 (pt) 2011-06-07
AU2006202885B2 (en) 2013-03-21
CA2551938A1 (en) 2007-09-09
PE20081769A1 (es) 2009-02-03

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HRP20080424B1 (hr) Stabilizirana struktura tla i elementi za oblaganje za njegovu konstrukciju
US7491018B2 (en) Stabilized soil structure and facing elements for its construction
US8579549B2 (en) Reinforced ground structure, and siding elements for constructing same
KR20030059242A (ko) 보강재로도 사용가능한 콘크리트 거푸집벽체
US7125202B2 (en) Stabilized earth structure and method for constructing it
IE65519B1 (en) Reinforced structural elements
US9273443B2 (en) Building with reinforced ground
US8573894B2 (en) Connection device for a reinforced earth structure and related structure and method
JP3914576B2 (ja) 連続補強隔壁、その構築方法およびそのための基礎構造
KR102016113B1 (ko) 보강토 옹벽 구조물의 연결고정수단과 이를 이용한 보강토 옹벽 구조물 시공방법
EP0026782B1 (en) Soil and water-retaining wall, composed of prefabricated plate elements
EP1070857A2 (en) Edge joint
JPH0414516A (ja) コンクリート部材接合工法
HU198764B (en) Mechanism for jointing the elements being side by side of engineering structures particularly civil engineering structures making possible the water sealing too

Legal Events

Date Code Title Description
A1OB Publication of a patent application
AIPI Request for the grant of a patent on the basis of a substantive examination of a patent application
ODRP Renewal fee for the maintenance of a patent

Payment date: 20170117

Year of fee payment: 11

B1PR Patent granted
PBON Lapse due to non-payment of renewal fee

Effective date: 20180227