HRP20030431A2 - Information point with vertical screen displacement - Google Patents

Information point with vertical screen displacement Download PDF

Info

Publication number
HRP20030431A2
HRP20030431A2 HR20030431A HRP20030431A HRP20030431A2 HR P20030431 A2 HRP20030431 A2 HR P20030431A2 HR 20030431 A HR20030431 A HR 20030431A HR P20030431 A HRP20030431 A HR P20030431A HR P20030431 A2 HRP20030431 A2 HR P20030431A2
Authority
HR
Croatia
Prior art keywords
information
information point
detail
screen
ergonomic
Prior art date
Application number
HR20030431A
Other languages
English (en)
Inventor
Manuel Ceballos Couñago Antonio
Original Assignee
Manuel Ceballos Couñago Antonio
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Manuel Ceballos Couñago Antonio filed Critical Manuel Ceballos Couñago Antonio
Publication of HRP20030431A2 publication Critical patent/HRP20030431A2/hr

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G06COMPUTING; CALCULATING OR COUNTING
    • G06QINFORMATION AND COMMUNICATION TECHNOLOGY [ICT] SPECIALLY ADAPTED FOR ADMINISTRATIVE, COMMERCIAL, FINANCIAL, MANAGERIAL OR SUPERVISORY PURPOSES; SYSTEMS OR METHODS SPECIALLY ADAPTED FOR ADMINISTRATIVE, COMMERCIAL, FINANCIAL, MANAGERIAL OR SUPERVISORY PURPOSES, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • G06Q50/00Systems or methods specially adapted for specific business sectors, e.g. utilities or tourism
    • G06Q50/10Services
    • GPHYSICS
    • G07CHECKING-DEVICES
    • G07FCOIN-FREED OR LIKE APPARATUS
    • G07F17/00Coin-freed apparatus for hiring articles; Coin-freed facilities or services
    • G07F17/0014Coin-freed apparatus for hiring articles; Coin-freed facilities or services for vending, access and use of specific services not covered anywhere else in G07F17/00
    • GPHYSICS
    • G06COMPUTING; CALCULATING OR COUNTING
    • G06QINFORMATION AND COMMUNICATION TECHNOLOGY [ICT] SPECIALLY ADAPTED FOR ADMINISTRATIVE, COMMERCIAL, FINANCIAL, MANAGERIAL OR SUPERVISORY PURPOSES; SYSTEMS OR METHODS SPECIALLY ADAPTED FOR ADMINISTRATIVE, COMMERCIAL, FINANCIAL, MANAGERIAL OR SUPERVISORY PURPOSES, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • G06Q20/00Payment architectures, schemes or protocols
    • G06Q20/08Payment architectures
    • G06Q20/18Payment architectures involving self-service terminals [SST], vending machines, kiosks or multimedia terminals
    • GPHYSICS
    • G09EDUCATION; CRYPTOGRAPHY; DISPLAY; ADVERTISING; SEALS
    • G09FDISPLAYING; ADVERTISING; SIGNS; LABELS OR NAME-PLATES; SEALS
    • G09F27/00Combined visual and audible advertising or displaying, e.g. for public address

Description

Predmet izuma
Predmet izuma ovog patentnog zahtjeva, kako pokazuje naslov ovog opisa, odnosi se na ergonomski tematski turistički informacijski punkt ili centar, postavljanjem na strateška mjesta interaktivnih terminala povezanih pomoću mreže, sa svim informacijama bilo koje vrste, sa svojstvima "univerzalnog sučelja", kao i s okomitim pomicanjem zaslona, koji uključuje mogućnost lakog pristupa za raznovrsne ljude, različite visine, dobi i fizičkog invaliditeta, stvarajući pristupačnu uslugu za bilo koju vrstu osoba koje bi mogle doći u namjeri dobivanja informacije.
Ovaj izum uključuje mogućnost ugradnje računalnog sustava koji može pohranjivati i pružati bilo koju vrstu informacija, jednako kao i slanje informacija ili poruka s informacijskog punkta bilo kojem drugom primatelju. Gdje bilo koji korisnik može ostaviti poruku za drugu osobu, jednako kao i poslati poruku elektroničkom poštom, itd.
Ovaj strateški informacijski punkt može se koristiti kao tematska turistička jedinica na strateškim položajima, ulicama, trgovima, u predvorjima hotela, na skupovima, u javnim ustanovama, tvrtkama, hotelima, itd.
Jednako tako i kao prodajno-kupovni punkt za proizvode i/ili usluge, katalošku podršku, itd.
Dijelovi i fizička podrška koji sačinjavaju tematski ergonomski turistički informacijski punkt
Zaslon sa svojstvom osjetljivosti na dodir i automatskim pomicanjem, koje po izboru može biti i ručno.
Okomito pokretljivi elementi ili potporne vodilice koje omogućavaju okomito pomicanje zaslona, jednako kao i ručno podešavanje visine zaslona upravo razmjerno visini osobe koja će primati informacije.
Konstrukcija potporne strukture je inovativna i ne sadrži nikakve zapreke za osobe s bilo kakvim invaliditetom.
Senzori visine i prisutnosti.
Samohladeće kućište za računalo, nadzorni i sigurnosni sustav.
Sustav za učvršćivanje na podlogu pomoću tlaka zraka, pričvršćeno za metalnu strukturu.
Sklop i potporna struktura informacijskog punkta opremljeni su zrcalom, postavljenim na njegovom gornjem konkavnom dijelu, s ciljem privlačenja pogleda i osiguravanja uočljivosti iz daljine.
Pozadina izuma
Danas na tržištu postoji raznovrstan izbor informacijskih punktova ili uređaja sličnog sadržaja, ali oni ne ispunjavaju određene ergonomske zahtjeve., kao što su različite visine korisnika (od niskih osoba, sve do veoma visokih), koji trebaju zaslone koji se mogu podešavati prema visini ljudi, da bi ih korisnici vidjeli i udobno se njima služili, jednako kao i mogućnost pristupa za osobe s invaliditetom (u invalidskim kolicima), koji općenito nemaju mogućnost pristupa tako da vide zaslon, ili nailaze na okvire ili druge zapreke koje ih sprječavaju u prilasku uređaju informacijskog punkta. Slijepe osobe, koje ne mogu pristupiti informacijama ukoliko sustav ne sadrži procesor za glasovno korisničko sučelje, itd. U svrhu rješavanja ovih problema pristupa za osobe s invaliditetom, stvoreni su uređaji male visine, ali njima ne mogu rukovati prosječne ili veoma visoke osobe.
S druge strane, postojeći uređaji nisu povezani na središnju mrežu pomoću koje je moguće ažurirati ili preinačiti informacije, bez tehničke podrške tehničara na svakom informacijskom punktu, već se naprotiv sastoje od prijenosnog računala na postolju sa zaslonom osjetljivim na dodir (što je puno skuplje za postavljanje i održavanje).
U svezi učvršćivanja za podlogu, elementi za učvršćivanje tih uređaja obično oštećuju podlogu, ili je, u nedostatku dopuštenja od vlasnika zemljišta, potrebno za njih tražiti dozvolu iz drugih izvora.
Među uređajima ove vrste prisutnima na tržištu, neki nemaju elemenata namijenjenih tiskanju, a za one koji ih imaju, osim što to povećava troškove, u mnoštvu slučajeva pokazuju se kao nedostatak, jer ostaju bez papira.
U informacijskim punktovima danas prisutnima na tržištu, obično se ugrađuje zaslon osjetljiv na dodir, u jednom komadu, što čini proizvod skupljim kada zbog uporabe ili kvara element osjetljiv na dodir mora biti zamijenjen.
Iz orijentacijske analize za ustanovljavanje i uspoređivanje ovog izuma sa najnovijim stanjem tehnike, neke od inovacija u području ove vrste informiranja su navedene u nastavku.
Provedena je analiza konkurencije, pretraživanjem informacijskih medija poput Interneta.
Motivacija za uporabu svjetske računalne mreže kao sredstva za uspoređivanje je logična, budući da su ovakvi kiosci ili informacijski punktovi razvoj nove tehnologije, pa bi stoga morali biti predstavljeni na Internetu.
U ovoj analizi konkurencije iznosimo neke komentare tvrtki koje proizvode takve informacije, ali koje ne sadrže inovacije koje pruža naš izum.
Tvrtka Touchscreens iz SAD, jedna je od najvećih u svijetu proizvođača zaslona osjetljivih na dodir, informacijskih punktova ili interaktivnih kioska, ali nisu prilagođeni osobama s invaliditetom.
Tvrtka NCR proizvodi modele koji sadrže prijenosno računalo, s postoljem i zaslonom osjetljivim na dodir, namijenjene kupovini u supermarketima.
Modeli koji se mogu naći u Španjolskoj, posebice oni smješteni u službenim ustanovama, ne osiguravaju optimalan kut gledanja, niti nezavisan računalni sustav, nisu povezani na računalnu mrežu, niti su prikladni za osobe s invaliditetom, budući da sadrže stepenicu koja je prepreka za osobe s invaliditetom. Na njima su postavljene vodilice koje nemaju namjenu pomicanja zaslona, već omogućavaju postavljanje pisača.
Model TK400, unatoč svojoj konstrukciji, ipak je statičan i nepomičan, a donja prečka predstavlja prepreku za osobe s invaliditetom.
Opis izuma
Ergonomski tematski turistički informacijski punkt, koji pruža informacije korisnicima, postavljen u strateškim područjima, sastoji se od interaktivnih terminala povezanih s računalnim mrežama, sa svim informacijama bilo koje vrste, sa svojstvima "univerzalnog sučelja", kao i okomitog pomicanja zaslona, što ga čini inovacijom među pomičnim zaslonima, koji uključuje mogućnost udobnog pristupa za raznovrsne osobe, svih dobi i s fizičkim invaliditetima, stvarajući lako dostupnu uslugu za bilo koju vrstu osobe koja može doći s ciljem primanja informacije.
Postojanje dvaju "senzora". Senzor prisutnosti ili alarm, s ciljem pružanja pažnje osobama koje se približe informacijskom punktu unutar područja osjetljivosti senzora (mjeri električne razlike u okolnoj atmosferi) koji otkriva i trenutno pokreće alarmni uređaj ili predstavljanje pomoću zvuka ili glasa, pozivajući korisnika da se približi i uporabi informacijski punkt. Drugi senzor, koji automatski mjeri visinu osobe nakon što se približila uređaju i postavlja pokretni zaslon, okomitim pomicanjem na bočnim vodilicama, na korisniku odgovarajuću visinu, bilo da je korisnik prosječne visine, niži, viši, invalid u kolicima, ili s bilo kojim drugim fizičkim invaliditetom, itd.
Ovaj informacijski punkt ne sadrži stepenice niti prepreke, što ohrabruje osobe s invaliditetom, u invalidskim kolicima i slično da mu se približe.
Inovacija "pomičnog zaslona" dopušta podešavanje njegove visine pomoću okomitih (pneumatskih) elemenata za pomicanje, automatski nakon što je pokrenut senzor visine, ili čak, kao alternativa, ručno, u slučaju da senzor možda ne radi. U tu svrhu, zaslon je opremljen konstrukcijskim elementom u obliku drške na svom donjem rubu, za ručno hvatanje i guranje.
Pomični zaslon može biti načinjen od dva dijela i fizičke komponente, čvrste metalne strukture u koju se postavlja monitor osjetljiv na dodir, te plastične (s mogućnošću recikliranja) koja se može uvesti, tako daje zaslon odvojen od elementa osjetljivog na dodir, čime se smanjuju troškovi. Ona je podložna kvarenju brže od samog zaslona, tako da je potrebno zamijeniti samo element osjetljiv na dodir, dok je prema sadašnjem stanju tehnike na tržištu potrebno mijenjanje cjelokupnog zaslona osjetljivog na dodir, što u slučaju kvara uvelike povećava troškove popravka ili zamjene.
Uključivanje glasovnog računalnog sustava za slijepe i osobe s drugim fizičkim invaliditetima koji ne dopuštaju uporabu zaslona osjetljivog na dodir.
Informacije su nadzirane i ovise o vezi s mrežom ili Internetom, a sa središnjeg poslužitelja se mogu ažurirati ili mijenjati bez potrebe da tehničar obilazi svaki informacijski punkt i poslužuje uređaje (smanjuju se troškovi održavanja i informacija, a postiže se istodobnost rada i usklađenost na svim informacijskim punktovima).
Reflektirajući element (zrcalo) je uključeno na gornjem dijelu uređaja, koje radi kao prikazni uređaj za pružanje informacija na daljinu (s udaljenosti korisnik može dobiti informaciju o uslugama koje uređaj nudi bez da mu prilazi, čak i kad ga koriste druge osobe), kao i element za privlačenje pogleda, budući daje zaslon vidljiv iz daljine.
Uređaj uključuje skriveni sustav za učvršćivanje na podlogu pomoću tlaka zraka, pričvršćen za metalnu strukturu, koji se najprikladnije nalazi na donjem stražnjem dijelu unutar metalne strukture, a pristupa mu se pomoću ključa, ili ključa i koda, kao sigurnosnog i nadzornog sustava Čija je uporaba ograničena samo na ovlašteno tehničko osoblje. Većina ovih uređaja ima nedostatak da ih je moguće ukrasti ako ih nije moguće učvrstiti za podlogu, bilo zbog oštećivanja koje bi se nanijelo podlozi, bilo zbog nedostatka dopuštenja vlasnika mjesta na kojem su postavljeni, bilo zbog toga što su dijelovi za učvršćivanje vidljivi i dostupni. Kako bi se spriječilo moguće krađe i oštećivanje poda, izum uključuje inovativno skriveno učvršćivanje i sigurnosni sustav, postavljanjem elemenata koji koriste tlak zraka (usisne časke, poput onih koje se koriste za držanje velikih staklenih ploča) koji ostaju skriveni od korisnika, na vlastitim nosačima i nedostupni mogućem zloupotrebljavanju (rade pomoću vakuumskog prianjanja, automatski ili moguće ručno u slučaju nestanka električne energije), tvoreći jednostavan i jeftin pneumatski sustav.
Izum sadržava podršku za čitanje i tiskanje, iako ne uključuje pisač niti papir (budući da bi to povećalo mogućnosti kvarova, uvelo potrebu stalne tehničke podrške za opskrbljivanje papirom, kao i nelagodu korisnika u slučaju kad nema papira i oni ne mogu sa sobom ponijeti otisnute informacije koje su dobili). U ovom izumu, tiskanje dokumenata ili informacija obavlja se putem WAP ili UMTS sustava (na mobilnim telefonima), tako da korisnik može ponijeti informaciju u svom vlastitom mobilnom telefonu, bez potrebe da prevozi ili prenosi nespretne komade papira, u skladu sa zahtjevima turista ili posjetitelja da dobiju informaciju o gradu ili mjestu koje posjećuju na samom punktu.
Kako bismo upotpunili opis koji ćemo nadalje izložiti, te da bismo osigurati poboljšano razumijevanje svojstava izuma, ovo je izvješće popraćeno crtežima, pomoću kojih će biti moguće bolje razumjeti inovacije i prednosti zaštite predmeta izuma.
Kratak opis crteža
Slika 1 prikazuje pogled u perspektivi na ergonomski tematski turistički informacijski punkt.
Slika 2 prikazuje pogled u perspektivi u stožastoj projekciji, pokazujući na pogledu
(A) senzore visine i prisutnosti koji omogućavaju okomito pomicanje zaslona, a na pogledu
(B) samohladeće kućište za nadzorni i sigurnosni računalni sustav, gdje zaslon osjetljiv na dodir ima mogućnost automatskog okomitog pomicanja koje se pomoću senzora prilagođuje visini korisnika.
Slika 3 prikazuje pogled sprijeda na ergonomski tematski turistički informacijski punkt, gdje se nalazi osoba koja prima informacije, kao i zrcalo postavljeno na gornjem konkavnom dijelu potporne strukture, koje služi za pružanje informacija na daljinu i za privlačenje pogleda.
Slika 4 prikazuje tlocrt i bokocrt potporne strukture ergonomskog tematskog turističkog informacijskog punkta.
Slika 5 prikazuje položaj potporne strukture ergonomskog tematskog turističkog informacijskog punkta u ravnini.
Slika 6 prikazuje sustav za učvršćivanje, gdje su naznačeni elementi koji rade pomoću tlaka zraka pričvršćeni na metalnu strukturu.
Najbolji način izvedbe izuma
Izloženi najbolji način praktične izvedbe izuma, ergonomskog tematskog turističkog informacijskog punkta, sastoji se od pokretnog zaslona kako je prikazano na Slici 1 i Slici 4., gdje je prikazan položaj zaslona (1) i položaj korisnika (9) ispred elementa osjetljivog na dodir koji ima plastični pokrov (11), pri čemu cijeli sklop ima mogućnost automatskog okomitog pomicanja. Opća unutarnja struktura sjedinjena je potpornim stupovima vodilicama (2), koji omogućavaju klizanje sklopa prikaznog zaslona. Zaslon (1) na svom istaknutom dijelu uključuje dršku (3) kako je prikazano na Slici 2. Lučna ili konkavna struktura (6) postavljena je na podupirućoj osnovici (4), koja je pričvršćena za zemlju, vidi Sliku 1. Na podupirućoj osnovici strukture je kućište u kojem je samohladeća oprema za nadzorni i sigurnosni računalni sustav kako je prikazano na Slikama 1 i 2, pogled (B). Na lučnom ili konkavnom potpornju (6) strukture informacijskog punkta, na njegovom gornjem dijelu, uglavljeno je zrcalo (7), vidi Slike 1 i 3, koje omogućuje vidljivost iz daljine i privlači pogled. Na gornjem istaknutom dijelu lučne strukture (6), smješteni su senzori (8), kako je prikazano na Slici 2, pogled (A), čija je namjena određivanje visine korisnika, jednako kao i njihove prisutnosti. Položaj korisnika (9) ispred pomičnog zaslona, nakon što su senzori obavili svoj zadatak je prikazan na Slici 2 na pogledu (A) i Slikama 3 i 4. Zaslon (1) je zaštićen plastičnim gornjim pokrovom (11) i metalnim donjim pokrovom (10), prikazanima na Slici 4. Okomito pomični zaslon (1) na stupovima (2) strukturnog sklopa informacijskog punkta nagnut je pod kutom (a) od 44 stupnja, kako je prikazano na Slici 4, što je odgovarajući kut za položaj korisnika pred zaslonom. Strukturni sklop koji tvori informacijski punkt podupire osnovica (4) i metalno kućište (5) na njegovoj bazi, gdje su smješteni elementi (13) koji pomoću tlaka zraka podržavaju i pričvršćuju cjelokupnu strukturu, učvršćeni i skriveni unutar spomenutog kućišta, kako je prikazano na Slici 6.
Sastavni dijelovi koji sačinjavaju informacijski punkt imaju vrlo specifične namjene, poput senzora, senzora prisutnosti za otkrivanje prisutnosti i pokretanja alarma ili mehanizma koji na prisutnost odgovara zvukom ili glasom. Senzor visine, jednom kad su se korisnici približili uređaju, mjeri njihovu visinu i automatski postavlja zaslon okomitim pomicanjem duž bočnih vodilica. Pomični zaslon, koji omogućava podešavanje svoje visine pomoću okomitih (pneumatskih) elemenata. Pomični zaslon sastoji se od dvaju dijelova i fizičkih komponenti, čvrste metalne strukture unutar koje se postavlja zaslon osjetljiv na dodir i plastične (s mogućnošću recikliranja) koja se može umetnuti tako da je zaslon odvojen od elementa osjetljivog na dodir, sa svrhom smanjivanja troškova. Uključuje glasovni računalni sustav za slijepe i druge osobe s fizičkim invaliditetom koje ne mogu koristiti zaslon osjetljiv na dodir. Informacije se kontroliraju i ovise o vezi s računalnom mrežom ili Internetom, a sa središnjeg poslužitelja se mogu mijenjati ili ažurirati bez potrebe da tehničar obilazi svaki od informacijskih punktova i poslužuje uređaje. Uređaj sadrži reflektirajući element (zrcalo) na gornjem dijelu sklopa koje ima svrhu omogućavanja vidljivosti iz daljine i privlačenja pogleda. Uređaj sadrži sustav za pričvršćivanje na podlogu pomoću elemenata na tlak zraka učvršćenih za metalnu strukturu, smještenih u stražnjem donjem dijelu, unutar metalne strukture kojoj je pristup moguć pomoću ključa ili kodiranog ključa, kao sigurnosnog i nadzornog sustava. Ovi tlačni elementi rade automatski, uz mogućnost ručnog upravljanja, vakuumskim prianjanjem.
Sustav izuma pruža podršku za čitanje i tiskanje, iako ne sadržava nikakav pisac niti papir. Tiskanje dokumenata ili informacija provodi se u ovom sustavu pomoću WAP ili UMTS sustava (na mobilnim telefonima), tako da korisnici mogu ponijeti informacije sa sobom na svojim vlastitim mobilnim telefonima.
Nakon što je u dovoljnoj mjeri opisana priroda ovog izuma, jednako kao i način njegove praktične izvedbe, preostaje jedino dodati daje moguće unošenje izmjena, u cjelini ili po dijelovima, u obliku, materijalima i raspoređivanju, uz uvjet da te izmjene ne promijene u bitnom svojstva izuma navedena u sljedećim zahtjevima.

Claims (12)

1. Ergonomski tematski turistički informacijski punkt, koji korisnicima pruža postavu naznačenu time da su u potpornoj strukturi informacijskog punkta, postavljenog na strateškim položajima, smješteni interaktivni terminali povezani s računalnom mrežom, sa svim informacijama bilo koje vrste, te sa svojstvima "univerzalnog sučelja", jednako kao i okomitim pomicanjem zaslona, koji uključuje udoban pristup svim vrstama ljudi, različite visine, dobi, fizičke invalidnosti, osiguravajući uslugu laku za uporabu za bilo koju osobu koja dođe primiti informacije, s računalnom opremom koja uključuje poluvodički /solid state/ tvrdi disk, tako da je operacijski sustav pohranjen na integriranim sklopovima na takav način da se pokretanje sustava i cjelokupne operacijske podrške izvodi u stvarnom vremenu, dopuštajući pohranjivanje i pružanje informacija jednako kao i slanje poruka s informacijskog punkta bilo kojem drugom primatelju, gdje korisnik može ostaviti poruku nekoj drugoj osobi ili poslati elektroničku poštu.
2. Ergonomski tematski turistički informacijski punkt prema prvom zahtjevu, naznačen time da je sustav opremljen s dva senzora (Detalj Slika 2-A), senzorom prisutnosti ili alarmnim senzorom, za privlačenje pažnje ljudi koji se postave u blizini informacijskog punkta unutar područja osjetljivosti, koji mjeri električne razlike u okolnoj atmosferi, omogućavajući otkrivanje prisutnosti i ponovno pokretanje alarmnog mehanizma ili predstavljanja zvukom ili glasom, gdje se korisnik može približiti i koristili informacijski punkt, te senzorom visine (Detalj 8 Slika 2-A), koji nakon što se osoba približila potpornoj strukturi omogućava mjerenje njene visine i automatsko postavljanje zaslona (Detalj 1 Slika 4) okomitim pomicanjem duž bočnih vodilica stupova (Detalj 2, Slika 4), podešavajući ga na odgovarajuću visinu za korisnika, bilo da je korisnik osoba prosječne visine, viša, niža ili osoba s invaliditetom u kolicima.
3. Ergonomski tematski turistički informacijski punkt prema prvom zahtjevu, naznačen time da podupiruća struktura na kojoj počiva stup uključuje kružnu platformu dimenzija odgovarajućih računalnom sklopu (Detalj 4, Slika 6), bez stepenica ili zapreka, omogućavajući pristup osobama s invaliditetom.
4. Ergonomski tematski turistički informacijski punkt, prema prvom zahtjevu, naznačen time da se pomični zaslon (Detalj 1, Slike 1 i 4) podešava po visini pomoću okomito pomičnih elemenata (Detalj 2 Slika 4), koji su pneumatski elementi, koji djeluju nakon što je pokrenut senzor visine, ili ručno, gdje se pneumatski sustav može po izboru zamijeniti električnim sustavom, uz prigušivanje buke, pri čemu je mehanički klip ono što povećava otpor i sigurnost, a zaslon (Detalj 1 Slike 1 i 4) je opremljen strukturom u obliku drške (Detalj 3, Slike 1 i 2-A), na svom donjem dijelu, za držanje i ručno guranje.
5. Ergonomski tematski turistički informacijski punkt prema prethodnom zahtjevu, naznačen time da se pomični zaslon sastoji iz dva dijela i fizičke komponente, čvrste metalne strukture u koju se postavljaju monitor osjetljiv na dodir i plastični dio s mogućnošću recikliranja koji se umeće (Detalj 11 Slika 4), tako da je zaslon odvojen od elementa osjetljivog na dodir tako da se element osjetljiv na dodir može zamijeniti zbog istrošenosti uporabom bez zamjenjivanja zaslona.
6. Ergonomski tematski turistički informacijski punkt prema prvom zahtjevu, naznačen time da je u sklop uključen glasovni sustav, prilagođen računalnoj strukturi punkta, tako da ga slijepe i druge osobe s fizičkim invaliditetom mogu koristiti bez potrebe da koriste zaslon osjetljiv na dodir.
7. Ergonomski tematski turistički informacijski punkt prema prvom zahtjevu, naznačen time da se sve informacije nadziru i ovise o vezi s računalnom mrežom ili Internetom, te da se sa središnjeg poslužitelja mogu mijenjati ili ažurirati bez potrebe da tehničar obilazi svaki informacijski punkt i poslužuje uređaje.
8. Ergonomski tematski turistički informacijski punkt prema prvom zahtjevu, naznačen time da uključuje reflektirajući - zrcalni element kružnog oblika (Detalj 7, Slike 1, 2-B, 3 i 4), a to zrcalo je smješteno na gornjem dijelu potporne strukture konkavnog oblika, koje omogućava uočljivost i informiranje korisnika na daljinu, bez da prilaze potpornoj strukturi, gdje je moguće dobiti informacijske usluge, pa čak i kad ga koriste druge osobe, ujedno služeći i za privlačenje pogleda budući da omogućava gledanje zaslona iz daljine.
9. Ergonomski tematski turistički informacijski punkt prema prvom zahtjevu, naznačen time da je opskrbljen nevidljivim sustavom za pričvršćivanje (Detalj 13, Slika 6) kojim ga se drži za podlogu pomoću elemenata koji rade na tlak zraka učvršćenih na metalnu strukturu, koji su smješteni u stražnjem donjem dijelu, unutar metalne strukture (Detalj 5, Slika 6), s pristupom pomoću ključa ili pomoću ključa i koda, kao sigurnosni i nadzorni sustav pristup kojem je ograničen samo za ovlaštene tehničare, a sustav za pričvršćivanje načinjen je od elemenata koji rade na tlak zraka, usisnih čaški prikazanih (Detalj 13, Slika 6) čije se djelovanje zbiva vakuumskim prianjanjem, pomoću pneumatskog ili ručnog sustava kada je električna energija nedostupna.
10. Ergonomski tematski turistički informacijski punkt prema prvom zahtjevu, naznačen time da informacijska struktura ima podršku unutar konzole za čitanje i tiskanje, pri čemu se tiskanje dokumenta ili informacija obavlja na WAP ili UMTS sustavu - na mobilnim telefonima- tako da korisnik može odnijeti informaciju u svom vlastitom mobilnom telefonu.
11. Ergonomski tematski turistički informacijski punkt prema sedmom zahtjevu, naznačen time da je programiranje temeljeno na OPC za industrijske automate i robotiku, čime je postignuta sigurnost djelovanja nadzornih i automatiziranih sustava uređaja, dopuštajući da terminal nastavi s radom sa svim svojim karakteristikama ako dođe do pada operacijskog sustava, pri čemu nadzorni automati osiguravaju potpuno upravljanje terminalom.
12. Ergonomski tematski turistički informacijski punkt prema prvom zahtjevu, naznačen time da sadrži sustav s neprekinutim izvorom napajanja povezan s računalnim sustavom, upravljan i nadziran od računalnog sustava, tako da sustav pri otkrivanju nedostatka napajanja energijom automatski isključuje uređaj ne utječući na operacijski sustav, te se automatski ponovno pokreće nekoliko sekundi nakon ponovne uspostave napajanja.
HR20030431A 2000-11-27 2003-05-27 Information point with vertical screen displacement HRP20030431A2 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
ES200002836A ES2169004B1 (es) 2000-11-27 2000-11-27 Punto de informacion turistico-tematico ergonomico.
PCT/ES2001/000461 WO2002041778A1 (es) 2000-11-27 2001-11-27 Punto de informacion con desplazamiento vertical de pantalla

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HRP20030431A2 true HRP20030431A2 (en) 2005-06-30

Family

ID=8495778

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HR20030431A HRP20030431A2 (en) 2000-11-27 2003-05-27 Information point with vertical screen displacement

Country Status (27)

Country Link
US (1) US20040133586A1 (hr)
EP (1) EP1393677B1 (hr)
KR (1) KR20030079928A (hr)
CN (1) CN1484511A (hr)
AT (1) ATE318544T1 (hr)
AU (1) AU2002221957A1 (hr)
BG (1) BG107847A (hr)
BR (1) BR0115697A (hr)
CA (1) CA2437030A1 (hr)
CZ (1) CZ20031770A3 (hr)
DE (1) DE60117619T2 (hr)
DK (1) DK1393677T3 (hr)
EA (1) EA200300517A1 (hr)
EC (1) ECSP034622A (hr)
ES (2) ES2169004B1 (hr)
HR (1) HRP20030431A2 (hr)
HU (1) HUP0302123A2 (hr)
IL (1) IL156155A0 (hr)
IS (1) IS6830A (hr)
MA (1) MA25932A1 (hr)
NO (1) NO20032420L (hr)
NZ (1) NZ526738A (hr)
PT (1) PT1393677E (hr)
SK (1) SK6992003A3 (hr)
WO (1) WO2002041778A1 (hr)
YU (1) YU41403A (hr)
ZA (1) ZA200304973B (hr)

Families Citing this family (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NL1028591C2 (nl) * 2005-03-22 2006-10-12 Network Resources Internat Spr Interactieve informatie-inrichting.
US20090128287A1 (en) * 2005-09-08 2009-05-21 Dirk Dragon Terminal and Method for Determining Biometric Data of a Person, as Well as Terminal System
ES2318935B1 (es) * 2006-01-27 2010-02-03 Elenbra, S.L. Punto de informacion adaptable a minusvalidos en silla de ruedas.
JP2007249556A (ja) * 2006-03-15 2007-09-27 Fujitsu Ltd 生体情報を用いた個人認証システム,方法およびプログラム
GB2448310A (en) 2007-01-31 2008-10-15 Wilico Wireless Networking Sol Interactive information method and system
US20110222784A1 (en) * 2010-03-12 2011-09-15 Rowe Roger A System and Method for a Public Interactive Information Network
US8723941B1 (en) * 2010-06-29 2014-05-13 Bank Of America Corporation Handicap-accessible ATM
US9019370B2 (en) 2010-06-29 2015-04-28 Bank Of America Corporation ATM including enhanced privacy features
KR101084029B1 (ko) * 2011-07-19 2011-11-16 (주)엘리비젼 자동높이조절 기능이 구비된 키오스크
CN108514408A (zh) * 2018-01-30 2018-09-11 李江鸿 一种智能型产科护理装置
CN111474985B (zh) * 2020-04-10 2021-10-22 郑州铁路职业技术学院 一种医院信息共享平台用查询装置
CN112466203A (zh) * 2020-12-08 2021-03-09 秦皇岛职业技术学院 一种旅游管理指示装置
CN113837798A (zh) * 2021-09-22 2021-12-24 芜湖雄狮汽车科技有限公司 行驶里程的奖励方法、装置、电子设备及存储介质
US11947720B2 (en) * 2021-12-21 2024-04-02 Dot Incorporation Intelligent barrier-free kiosk and method of controlling the same

Family Cites Families (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2541449C3 (de) * 1974-10-02 1979-02-15 Olivier Ziegel Transportabler Behälter zur Aufbewahrung von Wertgegenständen
US4558650A (en) * 1983-12-01 1985-12-17 James Berman Automatic teller machine enclosure
US5124858A (en) * 1991-08-12 1992-06-23 Goetz Harold O Demonstration mirror construction
JPH0644444A (ja) * 1992-07-24 1994-02-18 Hitachi Ltd 自動取引装置
JPH0767857A (ja) * 1993-09-01 1995-03-14 Kusumi Shimizu 超音波式身長測定装置
DE4344050C1 (de) * 1993-12-23 1995-03-09 Henry Rudolph Eingabeverfahren und Eingabevorrichtung für Computerterminals zum Schutz vor Ausspähung und zur Gewährleistung der Intimität eines Nutzers
US5984177A (en) * 1996-08-16 1999-11-16 Transaction Technology, Inc. Multiple configuration automatic teller machine
KR100368353B1 (ko) * 1997-03-13 2003-01-24 인터내셔널 비지네스 머신즈 코포레이션 키오스크 및 그 구성 방법과, 서버 및 그 작동 방법
US6256046B1 (en) * 1997-04-18 2001-07-03 Compaq Computer Corporation Method and apparatus for visual sensing of humans for active public interfaces
US6085195A (en) * 1998-06-02 2000-07-04 Xstasis, Llc Internet photo booth
US6118860A (en) * 1997-09-12 2000-09-12 Nortel Networks Corporation Public communications services vending method and apparatus
US6201532B1 (en) * 1998-06-30 2001-03-13 Powerhouse Technologies, Inc. Electronic gaming device with deck-mounted touchscreen
US6553240B1 (en) * 1999-12-30 2003-04-22 Nokia Corporation Print option for WAP browsers

Also Published As

Publication number Publication date
DK1393677T3 (da) 2006-07-10
NO20032420L (no) 2003-07-25
ES2169004A1 (es) 2002-06-16
EA200300517A1 (ru) 2003-12-25
EP1393677A1 (en) 2004-03-03
KR20030079928A (ko) 2003-10-10
IS6830A (is) 2003-05-27
EP1393677B1 (en) 2006-03-01
DE60117619D1 (de) 2006-04-27
HUP0302123A2 (hu) 2003-09-29
PT1393677E (pt) 2006-07-31
NZ526738A (en) 2003-10-31
US20040133586A1 (en) 2004-07-08
ZA200304973B (en) 2004-08-30
ES2169004B1 (es) 2003-11-16
ATE318544T1 (de) 2006-03-15
YU41403A (sh) 2005-07-19
DE60117619T2 (de) 2006-11-30
ES2262705T3 (es) 2006-12-01
CN1484511A (zh) 2004-03-24
IL156155A0 (en) 2003-12-23
BG107847A (bg) 2004-08-31
NO20032420D0 (no) 2003-05-27
CA2437030A1 (en) 2002-05-30
SK6992003A3 (en) 2003-12-02
AU2002221957A1 (en) 2002-06-03
MA25932A1 (fr) 2003-10-01
WO2002041778A1 (es) 2002-05-30
BR0115697A (pt) 2004-12-21
CZ20031770A3 (cs) 2004-01-14
ECSP034622A (es) 2003-12-01

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HRP20030431A2 (en) Information point with vertical screen displacement
US20230228577A1 (en) Devices, systems, and methods for navigation and usage guidance in a navigable space using wireless communication
US20020175182A1 (en) Self contained dispenser incorporating a user monitoring system
US8037557B2 (en) Sink access device for a public restroom
US20130038450A1 (en) Automatically Generating Electronic Notifications in Response to Received Mail
US20080238706A1 (en) Apparatus and Method for Proximity-Responsive Display Materials
CA2607062A1 (en) Methods and systems for position co-ordination
US20090153322A1 (en) Information apparatus
GB2524593A (en) Point of sale system and scanner
US11726576B2 (en) Devices for touchless gesture based customer assistance systems
EP1873707A1 (en) Information apparatus
US20130027201A1 (en) Method of alerting owners to theft of property
KR101959166B1 (ko) 스마트aac시스템 입력 보조 장치
CN218500318U (zh) 银行等候长椅
CA3060627A1 (en) Under the desk fitness device and a seat that folds underneath the tabletop
CN213025158U (zh) 一种带有厕位指示功能的广告牌
WO2023032132A1 (ja) 移動体情報提供システム
CN219980513U (zh) 一种电力中断监测装置
CN212484901U (zh) 艺术设计用终端
JP2006227693A (ja) 非接触記憶媒体読取装置、ゲート装置、及び情報送信システム
TWM524972U (zh) 等候提醒裝置
JP2004272216A (ja) ガードを備えた画像表示装置
JP2003210254A (ja) 車椅子専用ラック
JP2006087561A (ja) 情報端末用テーブル
FR2855899A1 (fr) Plaquette publicitaire a telecommande

Legal Events

Date Code Title Description
A1OB Publication of a patent application
OBST Application withdrawn