CZ75697A3 - Method of using injectors without needle being brought in activity by a pressure means and intended for transferring active substances in plant organisms - Google Patents

Method of using injectors without needle being brought in activity by a pressure means and intended for transferring active substances in plant organisms Download PDF

Info

Publication number
CZ75697A3
CZ75697A3 CZ97756A CZ75697A CZ75697A3 CZ 75697 A3 CZ75697 A3 CZ 75697A3 CZ 97756 A CZ97756 A CZ 97756A CZ 75697 A CZ75697 A CZ 75697A CZ 75697 A3 CZ75697 A3 CZ 75697A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
injection
injectors
needle
plant
injected
Prior art date
Application number
CZ97756A
Other languages
English (en)
Inventor
Hans Rainer Hoffmann
Malgorzata Kloczko
Michael Roreger
Original Assignee
Lohmann Therapie Syst Lts
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from DE4438990A external-priority patent/DE4438990B4/de
Application filed by Lohmann Therapie Syst Lts filed Critical Lohmann Therapie Syst Lts
Publication of CZ75697A3 publication Critical patent/CZ75697A3/cs

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01GHORTICULTURE; CULTIVATION OF VEGETABLES, FLOWERS, RICE, FRUIT, VINES, HOPS OR SEAWEED; FORESTRY; WATERING
    • A01G7/00Botany in general
    • A01G7/06Treatment of growing trees or plants, e.g. for preventing decay of wood, for tingeing flowers or wood, for prolonging the life of plants
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61MDEVICES FOR INTRODUCING MEDIA INTO, OR ONTO, THE BODY; DEVICES FOR TRANSDUCING BODY MEDIA OR FOR TAKING MEDIA FROM THE BODY; DEVICES FOR PRODUCING OR ENDING SLEEP OR STUPOR
    • A61M5/00Devices for bringing media into the body in a subcutaneous, intra-vascular or intramuscular way; Accessories therefor, e.g. filling or cleaning devices, arm-rests
    • A61M5/178Syringes
    • A61M5/30Syringes for injection by jet action, without needle, e.g. for use with replaceable ampoules or carpules

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Forests & Forestry (AREA)
  • Biodiversity & Conservation Biology (AREA)
  • Ecology (AREA)
  • Botany (AREA)
  • Wood Science & Technology (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Cultivation Of Plants (AREA)
  • Catching Or Destruction (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)
  • Medicinal Preparation (AREA)
  • Breeding Of Plants And Reproduction By Means Of Culturing (AREA)
  • Infusion, Injection, And Reservoir Apparatuses (AREA)

Description

Oblast techniky
Λ! '5 S
Tento vynález se týká použití bezjehlových injektorů, uváděných v činnost tlakovým prostředkem, k přenosu účinj^,ýgh|j ý 6 θ látek do organismů rostlin.
Dosavadní stav techniky inj ikována, se Použiti těchto nedokonalost.
Injikování jako prostředek přenosu účinných látek do organismů rostlin je známo již delší dobu. Oproti obvykle používaným technikám stříkání a rozprašování je výhodnější vzhledem k tomu, že při něm odpadá problém ztrát a znečišťování životního prostředí.
V průběhu optimalizace způsobu injikování u rostlin, zvláště u rostlin s dřevnatými stonky byly vyvinuty různé injekční přístroje. Z přístrojů, které jsou značně rozšířeny si zaslouží v prvé řadě zmínky tzv. systém Mauget, který je mimo jiné popsán v patentech USA č. 3 304 655 a 4 365 440. Přístroje popsané v těchto patentech se sice od sebe liší v detailech jejich konstrukce, jsou však oba založeny na stejném principu. Jedná se o injektor, který není možno znovu plnit, t.j. je určen k jednorázovému injikování (injektor pro jedno použití) a sestává ze zásobníku naplněného kapalinou, která se má injikovat a z přívodní trubice, která se přikládá na kmen rostliny. Zásobník je složen ze dvou nádobek, které jsou do sebe teleskopicky zasunovány pomocí systému s drážkami, jehož součástí je pero. Stlačením obou součástí se v plynné fázi, nacházející se nad kapalinou, vyvine tlak. Látka, která má být poté přívodní hadicí natlačí do kmenu rostliny, injekčních přístrojů však ukázalo jejich jistou Injikování kapalin pomoci těchto systémů vždy spojeno s nebezpečím úniku účinné látky (únik kapaliny z ústí otvoru ve kmeni) a mimoto vyžaduje značný čas a jeho provedení je relativně drahé.
Použitelnou alternativou je vysokotlaký injektor, vyvinutý v sedmdesátých letech v USA. Jako příklad patentového spisu, týkajícího se tohoto injektoru zde může být uveden patent USA č. 4 011 685. Hlavní výhodou tohoto přístroje je minimalizace nebezpečí unikání kapaliny, která je dosažena zabudováním čerpadla, jakož i tzv. samouzavírací jehly. Při použití tohoto injekčního přístroje dochází totiž v blízkosti jehly v důsledku použití vysokého tlaku (35 MPa) k rychlému stažení ligninových vláken v buňkách pletiva a tím dále k rychlému uzavření před tím vzniklé dutiny. Tím je zabráněno možnému úniku účinné látky. Tento injekční systém je vhodný pro několikanásobné použití kapalin s různými viskozitami. Jeho nevýhodou je však použití zpravidla vyžaduje předvrtání má být účinná látka vpravována, v kmeni rostliny. Navíc je logické, že míra účinnosti uzavření otvoru je závislá na obsahu ligninu v buněčné stěně a tedy na druhu rostliny. To znamená, že při použití injikování pomocí tohoto zařízení existuje potenciální nebezpečí úniku kapaliny.
V patentu USA č. 4 078 087 je navrženo jako další technika injikování za použití injekčního systému, jehož účelem je zajištění rovnoměrného přenosu injikovaného roztoku do kmenu rostliny. Podstatnou skutečností je zde to, že injikování není prováděno pomocí jedné kanyly, nýbrž pomocí Tento rozvod, do kterého je injikované médium pod tlakem uváděno ze zásobníku, sestává ze spojky a z různého počtu tzv. spojovacích T-kusů, křeré jsou vkládány do předvrtaných otvorů ve kmeni a z uzavíracího kohoutu. Použití spojovacích T-kusů, které jsou výhybkami toku kapaliny, a pomocí kterých je do kmene injikována jedna část kapaliny a druhá, přebytečná část, je vedena dále, zajišřuje, že cévní systém rostliny je rovnoměrně a ze všech stran zásobován kapalinou.
Podobně jako u přístrojů, které byly doposud popsány, existuje i u tohoto systému problém nežádoucího úniku injikovaného media.
skutečnost, že jeho prostoru, do kterého kapaliny rozvodu.
Příkladem dalšího systému, používaného pro injikování, který je znám z dosavadního stavu techniky, je systém popsaný v patentu USA č. 3 576 276. Přístroj, používaný pro injikování, který je popsán v tomto patentu, je principu injekční stříkačky, používané použití pomocného prostředku, inj ikováním do vhodné hloubky založen na osvědčeném v lékařství. Nové je trubice, jež v dokumentu CA-PS 1 089 645, přístroj. Předmětem tohoto kterým je trubice, jež je před zasazena do kmenu stromu. Použití této dodatečné přívodní trubice, ve které je jehla injekční stříkačky umístěna během aplikace, umožňuje naplnění jehly mediem, které má být injikováno před nasazením injekční stříkačky s pístem. Účel této modifikace obvyklého pořadí pracovních kroků během aplikace spočívá v tom, že kapalina, která je prosta vzduchových bublin, může být rychle a účinně injikována. Nevýhodou tohoto postupu je však relativně velká spotřeba času a pracnost, které jsou spojeny s použitím uvedeného pomocného prostředku.
Z dalších postupů injikování, které jsou popsány v dosavadním stavu techniky, je třeba ještě jmenovat postup popsaný při kterém je používán injekční vynálezu je tlakový injektor k použití pro rostliny, který je používán speciálně pro potírání Onemocnění způsobených houbami u stromů (například vymírání jilmů). Toto zařízení bylo vyvinuto především s cílem dosáhnout injikování beze ztrát injikované látky. Minimalizace unikání kapaliny bylo dosaženo použitím přítokové trubice (přítokové jehly), na jejímž povrchu se vyskytují lomené resp. zubovíté tvary. Touto nepravidelnou strukturou povrchu vzniká těsnější kontakt s okolními pletivy rostliny, takže dávkované medium nemůže unikat buď vůbec, nebo jen v nepatrné míře.
V patentu USA č. 4 164 093 je konečně popsán injekční přístroj, který je tlakovým miniinjektořem, určeným k použití na části rostlin s malým průměrem, jako jsou semenáčky, větve stromů a mladé rostliny. Součástmi tohoto přístroje jsou injekční stříkačka (podobná injekční stříkačce pro jedno použití, používané v lékařství) a kleště podobné běžně používaným víceúčelovým kleštím. Injekční stříkačka je upevněna na jedné čelisti těchto kleští. Nastavitelné rozevření čelistí klešti umožňuje libovolné umístění tohoto miniinjektoru na stonku rostliny a snadné ovládání přístroje v závislosti na tom, pro kterou rostlinu je používán.
U žádného z injekčních přístrojů, které jsou známy z dosavadního stavu techniky, se nepodařilo zcela vyřešit problém unikání injikovaného media. Navíc je u většina zde uvedených systémů používaných pro inj ikování značně náročná na technické vybavení a čas. Tyto přístroje jsou dále vhodné pouze pro injikování kapalných medií.
Protože žádný z dosud uvedených dokumentů se nezmiňuje o použití injekčních přístrojů u rostlin, které neobsahují dřevnaté části, lze se domnívat, že pro takové použití nejsou tyto přístroje vhodné.
Podstata vynálezu
Úkolem tohoto vynálezu je poskytnout způsob injikování, který umožňuje injikování jak tuhých tak kapalných látek, přičemž při injikování kapalných látek je odstraněna shora uvedená nevýhoda úniku těchto látek, a tento způsob je použitelný jak pro dřeviny, tak pro rostliny, které mají dřevnaté lodyhy.
S překvapením bylo zjištěno, že použití bezjehlových injektorů, uváděných v činnost tlakovým prostředkem, podle význaků nezávislého patentového nároku 1 a závislých patentových nároků 2 až 5 shora uvedené podmínky v plném rozsahu splňuje.
Další text přináší podrobný popis tohoto vynálezu.
Bezjehlové injektory jsou používány v lékařství i ve veterinárním lékařství. Jejich použití se již dlouhou dobu uplatňuje tam, kde je nutné používat bezbolestné injikování. Je možné je zakoupit pod různými jmény (zde je možno zmínit například v bývalém Sovětském svazu vyráběnou pomůcku pro očkování Bienchen, v USA vyvinutou pomůcku Jet a maďarský přistroj pro očkování Viper), a jsou podrobně popsány v četných patentech a patentových přihláškách (např. DE 34 67 301, EP 0 119 286, US 4 966 581, DE 31 15 373). Tyto injektory však ještě nebyly použity pro rostliny.
S překvapením bylo zjištěno, že bezjehlové injektory v principu stejné konstrukce, jako injektory popsané ve zmíněných dokumentech, se výborně hodí k injikování různých látek do rostlin.
U injekčních přístrojů uvedeného typu se jedná o zařízení, u kterých injikovaná látka vychází tryskou z komory injektoru za působení tak vysoké energie, že je umožněno její bezjehlové injikování. Takto vzniklý krátce trvající tlakový ráz, vytváří v objektu, do kterého je látka injikována (v příslušném orgánu rostliny), otvor potřebný pro vstup této látky o požadované hloubce. Hloubka, do které je látka injikována může přitom být řízena vzdáleností přístroje od zmíněného objektu a jeho úhlem. Čím blíže je tryska přístroje k tomuto objektu, tím hlubší je injekční kužel.
Tlak potřebný pro vypuzení injikovaného media může být u různých injektorů vyvíjen různým způsobem. Jako tlakový prostředek může být použit například plyn vycházející z bombičky s oxidem uhličitým (DE 34 67 301) nebo může být použito tlakové čerpadlo (DE 31 15 373).
Zvláštní výhoda tohoto vynálezu spočívá v tom, že při použiti tohoto typu bezjehlových injektorů je zcela eliminováno nebezpečí úniku účinné látky. To platí zvláště při injikování do rostlin, které neobsahují dřevnaté části, u kterých vlivem osmotického tlaku sousedních buněk dochází k velmi rychlému uzavření vstupního otvoru.
Další výhody, kterých je dosaženo u tohoto vynálezu, spočívají v tom, že injikované medium může mít kapalnou, polotuhou a tuhou formu. Při způsobu, který je předmětem tohoto vynálezu, je totiž možné injikovat pomocí přiměřeně vysokého tlaku i vysoce viskózní kapaliny. Je tomu tak proto, že nejsou používány trubičky a jehly. Tím je vyloučen problém neprůchodnosti jehly, ke kterému dochází u medií s omezenou tekutostí například v důsledku zacpávání.
Bezjehlový způsob injikování poskytuje rovněž možnost injikování krystalických látek. Předpokladem je, aby jednotlivé částečky byly dostatečně malé (aby se jednalo o mikročástice).
Výhodná je velikost částic do 1 gm.
Účinnými látkami, které je možno dávkovat do rostlin pomocí bezjehlových injekčních přístrojů, jsou v prvé řadě systémově působící látky, užívané pro ochranu rostlin (insekticidy, akarizidy, fungicidy, baktericidy), jakož i látky podporující a regulující růst rostlin.
Systémově působícími insekticidy jsou například butokaroboxim, dimethoát, fenoxykarb, methamyl, oxamyl, oxydemteton-methyl, pirimikarb nebo propoxur.
Systémovými akaricidy jsou například klofentizin, fenbutation-oxid a hexythiazox.
Systémovými fungicidy jsou například benomyl, bromukonazol, bitertanol, etakonazol, flusilazol, furalaxyl, fosetyl-Al, imazalil, metalaxyl, penkonazol, propikonazol, thiabendazol, triadimefon, triadimenol nebo triforin.
Jako systémový baktericid je možno uvést například flumekin.
Jako přípravky podporující růst rostliny mohou být uvedeny například rostlinné výtažky z kopřiv, vratiče, přesličky nebo z rdesna, které mohou mít podle místa, do kterého jsou injikovány, buď lokální nebo systémové účinky.
Systémovými regulátory růstu jsou například etephon a kyselina β-indolyloctová (IES).
Jako výhodnou možnost použití bezjehlového injikování je možno uvést dávkování látek omezuj ících růst, které může být alternativou k ručnímu prořezávání, prováděnému u stromů a křovin ve veřejných parcích. V této oblasti nabývají injekční systémy v posledních letech (zvláště v USA) na významu.
Dalšími látkami, pro které je možno použít aplikaci pomocí bezjehlových injektorů, jsou látky sloužící k ochraně a impregnaci dřeva.
Již po staletí se dřevo používané ve stavebnictví chrání proti stárnutí a zvětrávání napouštěním nebo nátěry, které jsou prováděny za použití směsí olejů a vosků nebo jiných chemických látek (působícím například proti dřevokaznému hmyzu).
Tyto postupy však mají tu nevýhodu, že se po čase vždy musejí obnovovat.
Použití bezjehlového injikování nabízí vhodnou alternativu k impregnování, prováděnému konvenčním způsobem.
s .-7Vzhledem k tomu, že tímto zařízením je možno dávkovat kapaliny s relativně vysokou viskozitou, je možno jimi do kusu dřeva, který má být ošetřen, injikovat i kapaliny obsahující polymery.
Toto je významné z toho důvodu, že injikován může být přípravek umožňující kontrolované uvolňování účinné látky. Protože je v takovém případě možné určovat časový profil uvolňování (dobu a rychlost uvolňování), nabízí bezjehlové injikování možnost dlouhodobé ochrany dřevěných objektů.
Z toho vyplývá, že bezjehlové injikování je možno s výhodou použít pro ošetření dřevěných objektů, u kterých je nutná dlouhodobá a trvalá ochrana, například dřevěných částí konstrukcí používaných jako opěry rostlin při jejich pěstování.
Další výhodou použití bezjehlových injektorů je při něm dosahovaná úspora času. Tato zařízení umožňují rychlou práci, jsou robustní konstrukce a je možno je používat relativně dlouhou dobu. Protože je mimo to možné je sterilizovat v autoklávech, je možno je použít i v případech, kdy při přenosu účinných látek je nutno vyloučit přenos virů, resp. kde existuje nebezpečí virové nákazy, jak tomu je například při pěstování odrůd prostých virů.
Vynález je blíže objasněn pomocí těchto příkladů:
Příklady provedení vynálezu
Přiklad 1
2,5 hmotnostních dílů práškovité kyseliny polyakrylové (Carbopol EDT 2050) bylo dispergováno v 97 hmotnostních dílech vody. K takto vzniklé suspenzi bylo přidáno 0,5 hmotnostních dílů účinné látky Al-Fosetyl. Ve vzniklé mase byla přidána účinná látka rovnoměrně rozdispergována za stálého míchání. Poté byla získaná disperze kyseliny akrylové obsahující účinnou látku o relativní viskozitě při 25 °C rovné 0,86 Pa.s (měřeno
Brookfieldovým viskozimetrem za použití měřicího tělíska pro nízkoviskózní kapaliny) plněna do bezjehlového injektoru, uváděného v činnost tlakovým prostředkem (typ Dermo-Jet), a za použití tlaku 0,81 MPa injikována do buněčného pletiva spodní části výhonku maliníku (Rubus idaeus).
Příklad 2 *
0,9 g kyseliny salicylové (látka zvyšující odolnost rostliny) byla za teploty 30 °C rozpuštěna v 500 ml vody. 100 ml takto získaného roztoku bylo plněno do bezjehlového injektoru, uváděného v činnost tlakovým prostředkem (typ Dermo-Jet), a tento roztok byl injikován do buněčného pletiva spodní části výhonku tabáku (Nicotiana tabakum).

Claims (2)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Způsob použití bezjehlových injektorů, uváděných v činnost tlakovým prostředkem, které jsou v podstatě téže konstrukce jako injektory známé a používané k diagnostickým a terapeutickým účelům v lékařství a ve veterinárním lékařství, k injikování tuhých, polotuhých nebo tekutých přípravků určených ke kontrolovanému uvolňování medřa, zvoleného ze skupiny tvořené systémově působícími prostředky pro ochranu rostlin, prostředky podporujícími nebo regulujícími růst rostlin, hhojivy a prostředky pro ochranu dřeva.
  2. 2. Způsob použiti podle nároku 1, vyznačuj ící se tím, že injikovanými látkami jsou částečky o průměru 0,1 až 5,0 pm, s výhodou 0,2 až 1,0 pra.
CZ97756A 1994-09-17 1995-09-09 Method of using injectors without needle being brought in activity by a pressure means and intended for transferring active substances in plant organisms CZ75697A3 (en)

Applications Claiming Priority (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4433190 1994-09-17
DE4438990A DE4438990B4 (de) 1994-09-17 1994-10-31 Verfahren zur nadellosen Injektion wirkstoffhaltiger fließfähiger Medien in Pflanzen unter Druckanwendung
PCT/EP1995/003556 WO1996008135A1 (de) 1994-09-17 1995-09-09 Verwendung nadelloser druckmittelbetätigter injektions-geräte zur verabreichung von wirkstoffen an pflanzen

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ75697A3 true CZ75697A3 (en) 1997-07-16

Family

ID=25940221

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ97756A CZ75697A3 (en) 1994-09-17 1995-09-09 Method of using injectors without needle being brought in activity by a pressure means and intended for transferring active substances in plant organisms

Country Status (16)

Country Link
EP (1) EP0782383B1 (cs)
JP (1) JPH10505744A (cs)
CN (1) CN1158072A (cs)
AT (1) ATE172351T1 (cs)
AU (1) AU701410B2 (cs)
CA (1) CA2200188C (cs)
CZ (1) CZ75697A3 (cs)
ES (1) ES2125051T3 (cs)
FI (1) FI971098A (cs)
HU (1) HUT77590A (cs)
IL (1) IL115273A0 (cs)
MX (1) MX9701967A (cs)
NO (1) NO971204D0 (cs)
NZ (1) NZ293585A (cs)
SK (1) SK33997A3 (cs)
WO (1) WO1996008135A1 (cs)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CZ299866B6 (cs) * 1997-06-30 2008-12-17 Monsanto Technology Llc Cástice pro kontrolované uvolnování fungicidu, kompozice, semena, zpusob dodání zemedelské chemikálie rostline a zpusob prípravy kompozice

Family Cites Families (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3069809A (en) * 1960-01-13 1962-12-25 Milton L Simmons Method and apparatus for high pressure botanical impregnation
GB1097644A (en) * 1965-02-09 1968-01-03 Donald Lindsay Clark Device for administering poison to trees
US3304655A (en) * 1965-07-26 1967-02-21 James J Mauget Method of injecting plants
US3576276A (en) * 1967-10-24 1971-04-27 John P Clarke Method and apparatus for implanting insecticides into plants
US4011685A (en) * 1974-06-24 1977-03-15 Boyd William A Plant injection method and apparatus
US4078087A (en) * 1976-03-19 1978-03-07 Hyman Sam M Method and composition for treating trees using certain quaternary ammonium compounds
US4164093A (en) * 1978-01-30 1979-08-14 The United States Of America, As Represented By The Secretary Of Agriculture Mini-injector
DE3115373A1 (de) * 1981-04-16 1982-11-11 Hoechst Ag, 6000 Frankfurt Nadelloses injektionsgeraet
US4365440A (en) * 1981-07-23 1982-12-28 J. J. Mauget Co. Leakage resistant container for plant injection apparatus
DE3374986D1 (en) * 1983-03-18 1988-02-04 Internationales Forschungsinst Pressure-powered injection pistol
JPS63503432A (ja) * 1986-06-05 1988-12-15 マーフィー,アラン フィリップ 樹木薬注装置
BR8801952A (pt) * 1988-04-22 1989-11-14 Sergio Landau Capsula descartavel,nao re-utilizavel,contendo dose individual de vacina a ser injetada hipodermicamente,sem agulha,com aparelho injetor a pressao
US4899488A (en) * 1988-12-22 1990-02-13 American Cyanamid Company Multi-functional tool for applying fluid agricultural agents
US5249391A (en) * 1991-08-19 1993-10-05 Omala Inc. Tree injection device

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CZ299866B6 (cs) * 1997-06-30 2008-12-17 Monsanto Technology Llc Cástice pro kontrolované uvolnování fungicidu, kompozice, semena, zpusob dodání zemedelské chemikálie rostline a zpusob prípravy kompozice

Also Published As

Publication number Publication date
CN1158072A (zh) 1997-08-27
JPH10505744A (ja) 1998-06-09
AU701410B2 (en) 1999-01-28
FI971098A0 (fi) 1997-03-14
IL115273A0 (en) 1995-12-31
AU3605995A (en) 1996-03-29
MX9701967A (es) 1998-02-28
CA2200188C (en) 2006-11-21
NO971204L (no) 1997-03-14
EP0782383A1 (de) 1997-07-09
ATE172351T1 (de) 1998-11-15
WO1996008135A1 (de) 1996-03-21
NZ293585A (en) 1999-01-28
CA2200188A1 (en) 1996-03-21
EP0782383B1 (de) 1998-10-21
FI971098A (fi) 1997-03-14
ES2125051T3 (es) 1999-02-16
SK33997A3 (en) 1998-01-14
HUT77590A (hu) 1998-06-29
NO971204D0 (no) 1997-03-14

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7555864B2 (en) Japanese knotweed injector system
CN110089328A (zh) 根治柑橘黄龙病的方法
CN110100831A (zh) 一种含甲氨基阿维菌素的注射针剂及其用途
CN108576040A (zh) 一种树木注干液剂及其制备方法
Li et al. Precision trunk injection technology for treatment of huanglongbing (HLB)-affected citrus trees—A review
CA3212959A1 (en) Injection tools for use in plant injection systems, and methods for using thereof
Reil et al. A pressure machine for injecting trees
CN204498882U (zh) 一种园林树木注药器
CZ75697A3 (en) Method of using injectors without needle being brought in activity by a pressure means and intended for transferring active substances in plant organisms
JP6062466B2 (ja) 少なくとも一つの化学物質及び/又は製剤を木及び/又はヤシの木に注入する装置、並びにその適用方法
Ojo et al. Development of an automated needle-based trunk injection system for HLB-affected citrus trees
Ojo et al. The development and evolution of trunk injection mechanisms-a review
US2261368A (en) Method of treating plants to produce artificial or abnormal growths
DE4438990A1 (de) Verwendung nadelloser druckmittelbetätigter Injektionsgeräte zur Verabreichung von Wirkstoffen an Pflanzen
MXPA97001967A (en) Use of injected apparatus pneumatically without ag
McBeth Some practical aspects of soil fumigation
US4886671A (en) Method of combating dutch elm disease
RU80650U1 (ru) Устройство для уничтожения или лечения деревьев и кустарников
Dick et al. Techniques for injecting chemicals into trees
CN211671656U (zh) 一种树干注射器
Shang et al. Study on factors of inject large volume liquid into trunk
KR20100095750A (ko) 압력식 수간주입기
CN204907290U (zh) 药液袋注射树干装置
NZ755001A (en) Method of pest control and pesticide composition
DE102022108107A1 (de) Verabreichen eines Präparats an eine lebende Gehölzpflanze