CZ58095A3 - Mains connecting switchgroup - Google Patents

Mains connecting switchgroup Download PDF

Info

Publication number
CZ58095A3
CZ58095A3 CZ95580A CZ58095A CZ58095A3 CZ 58095 A3 CZ58095 A3 CZ 58095A3 CZ 95580 A CZ95580 A CZ 95580A CZ 58095 A CZ58095 A CZ 58095A CZ 58095 A3 CZ58095 A3 CZ 58095A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
network
frequency
node
controller
packet
Prior art date
Application number
CZ95580A
Other languages
English (en)
Inventor
Robert A Stillman
James A Way
Jesse F Cable
David Cooper
James Koskinen
Original Assignee
Radio Local Area Networks Inc
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Radio Local Area Networks Inc filed Critical Radio Local Area Networks Inc
Publication of CZ58095A3 publication Critical patent/CZ58095A3/cs

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04LTRANSMISSION OF DIGITAL INFORMATION, e.g. TELEGRAPHIC COMMUNICATION
    • H04L41/00Arrangements for maintenance, administration or management of data switching networks, e.g. of packet switching networks
    • H04L41/16Arrangements for maintenance, administration or management of data switching networks, e.g. of packet switching networks using machine learning or artificial intelligence
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04LTRANSMISSION OF DIGITAL INFORMATION, e.g. TELEGRAPHIC COMMUNICATION
    • H04L41/00Arrangements for maintenance, administration or management of data switching networks, e.g. of packet switching networks
    • H04L41/08Configuration management of networks or network elements
    • H04L41/0803Configuration setting

Description

Vynalez se tyká pocrtacovych srti a zejména spojovehí za řídícího zařízení a rovněž způsobu 1 řízení a seřizování počítačové sítě.
zdokonaleného vytváření,
Stav techniky
Z V ’ - A . · z rte ~ako takové scučasne.to stavu techniky znány. Běžné sítě však nají některé nevýhody.
Jednou nevýhodou je, ze takové sítě vyžadují trvalé stanovení konkrétního uzluj který pracuje jako hlavní řídícíjednotka. Tentot uzel musí· být umístěn centrálně a musí řídit celou sít. Takový požadavek na trvalé určení hlavního ' uzlu
Dc nevýhodou :ne soustavy nákladné na instalaci ' a údržbu. Tyto' sítě běžně analogové řízení vysílaných a přijímaných frekvencí a vyžaduj odborné - pracovníky pro své·,, počáteční seřízen; stejně jako pro následnou údržbu '-vysílačů a přijímačů. Opětovné ruční- seřízení odbornými . pracovníky je nezbytné, jestliže se v pásmu provozu sítě vyskytují sumy nebo interference z jiných zdrojů. Tyto problémy jsou.zejména zřejmé u soustav bezdrátových sítí, ačkoliv se mohou vyskytovat i u vodiči nebo jinak pevně propojených soustav.
Navíc, jakýkoliv pohyb, přidání nebo odstranění uzlu vyžaduje opětovné sladění a/nebo rekonfiguraci sítě tak, aby se ^wiiison x xy nove výkonové a zrekvencnr pozaoavixV zcusooené změnami' v síti. Toto opětovné seřízení a rekonfigurace je běžně prováděno specializovanými pracovníky a může být velmi nákladné.
Mnoho běžných sítí, zejména těch, které používají infračervené nebo vysokofrekvenční bezdrátové techniky, vyžaduje Ly. Ξ sou rovněž poměrně pomalé.
-t
Pdstata vynálezu
Podstatou vynalezu , ,_ ί .. x z - _ y ___z v J_ o. c; C O v th je vytvoření spojového kontroléru pro
-Π_<γ ci ΌΙΟΖΟηθ -ICccď 7 komunikaci, ji nakonfigurovat unožnu“e rovnocennou θ 5 ’-,θ sc*^oono sstpc se enáset v síti velmi velké obiemv
Spojové-řídící zařízení je použito Zařízení zahrnuje vysokofrekvenční zařízení áioitá** ní kcnt^clé* 02 oro u ooo rízení ; založený na bázi znalostí, který používá v každém uzlu site. mi pro pisnob Ocic., i řídící program 103 sadu raviaej. pro udržování spojení v síti. Tato pravidla byla speciálně vyvinuta pro zvládnutí celého komplexu situací, jako je spuštění, výskyt nadměrného ,u site.
použití těchto pravidel u stávajících sítí, odesílá řídící program instrukce pro .digitální kontrolér, který specifikuje změny vysílacích a přijímacích frekvencí, vysílací výkon a podobně. Naciíklad, jest.
systém zjistí nadměrný šum nebo interference může řídící působené sousední sítí v základním pásmu sítě, \ <··. *·* *2 ''V C“ ' 1 Ά Z~- ' 7 O V 1 Ϊ5 O ** pxbzui.Cidt Í.C..M Q.UÍÍU.
sítě mimo problematické frekvence. Z tohoto důvodu jsou případy manuální rekonfigurace velmi řídké, je-li tato vůbec kdy vyžadována.
X z v z z řUGlC 1 který ' C Οί<Γ:.'
Z ' Z z tore z
-c-iie v orosenu — 3 * .ebo - po- instalaci, konfiguraci nebo přemístění uzlů. Navíc zařízení podle příkazů řídícího programu monitoruje a ovládá ak,'.aby se automaticky, zmenšily nebo zcela eliminovaly problémy r několika cestami přenosu bez manuální rekcnfigurace. Jestliže e to nezbytné, může sít na základě příkazu řídícího programu joužívat pro dosažení vzdáleného uzlu blokový přenos. Při z rokovém přenosu je paket odeslán do prvního uzlu, přičemž ve vé hlavičce obsahuje informace, které indikují, že jeho cílem e druhý uzel. První uzel odstraní část hlavičky,· přidá svou -lasthí hlavičku a odesílá
i z x v / x licí zařízeni muže
Hlavníuzel může
o, nebo dynam deky
; x ί x- ~ mých
>vit hlavní uzel
zýt určen bud pevně, jestliže je to požadováno, nebo mak, že výběr nového hlavního uzlu je prov zkolností. Odstraněním octřebv trvale stár získává soustava na pružnosti a adaptibilitě.
bpcnovy Kontrolér poaie tenore vynalezu používá vysílání a proto nevyžaduje pro komunikaci mezi •anotlivými uzly jejich přímou viditelnost. Kde je to možné zužívá soustava pro další zlepšení komunikace mezi uzly pres -—- -y , pod 1 cx.ny ct j i ne pr ex ctz κ v ne κo _l i ka cest p r e no su .
vse co oyío vy se uvedeno může - být uskutečňováno ztomaticky bez účasti technického personálu. Dále, je-li použit zilný monitorovací software a účinný •ídící program, mohou být z různých •tatistické a konfigurační informace zživatele další instrukce nebo pokyny, které mohou napomoci zptimální-konfiguraci sítě. Těmito instrukcemi nebo pokyny mohou :ýt relativně jednoduché úkony, které může vykonávat kterýkoliv -žrvatel, např. přemístění vysílače na stěnu nebo připojení asivního členu ke stropu. ‘ pravicmecn zarozeny soustavy získávány s cílem vytvořit pro . ěžná sítové uzly, protože
Zařízení podle tohoto.vynálezu je navíc rychlejší než umoznije přenášet oata rvchicsti i S.KC ;spoft gabitů za sekundu. Tím má sít, v případě, že jsou vytvořeny upiny, faktickou šířku pásma alespoň 1400 megabitů 2a sekundu.
Výhodné provedení tohoto vynálezu pracuje v bezdrátové i, ačkoliv můře - být použito v jakémkoliv jiném typu ítačové sítě, např. ve vodiči nebo jinak pevně spojených
Ω<. rť ehled obrázků na výkresech
Obr.1 'představuje blokové schéma sítového spojového
Obr.2 je blokové schéma vysok snos datpodle vynálezu.
ví. x p.\ v p ao .iU. χ, a.4. — 4- «
Oor.3 zoorazu; dle vynálezu.
Cioxove scnema a .nrnc Konororer:
Obr .
inkcrh — a - —··.> , * ale 2U »
Obr.7 je blokové Čování hlavního uzlu.
scnema zonrazujrcr prv:
:dusod .Obx.S představuje blokové schéma, které z<
Obr.9 zobrazuje, příklad formátu bloku dat podle tohoto •nálezu. . ·
Obr. 10 představuje blokové schéma, zobrazující techniku :evodu frekvence podle wnáiezu.
obr. 11 zozrazuie oiokcvž rého provozu podle wnáiezu.
O Q r·'3*712.
η
Příklady provedení wnžlezu
Výhodné provedení vynálezu používá mikrovlnnou část iiektroraagnetíckého : spektra. Bylo zjištěno, že mikrovlny mají ;rčité výhody oproti jiným částem spektra. Jednou velkou výhodou ;e účinnost. Mikrovlny mají relativně nízké zeslabení, což umožňuje provoz s vysílačem o výkonu menším než 10. mW. Použití rakových vysílačů s nízkým výkonem snižuje výrobní náklady.
Další velkou výhodou mikrovln je jejich všestrannost pro přenos dat: mikrovlny se odrážejí od různých konstrukcí a netroí rejným stupněm pektra.
rusém části elektromacnetického
Schéma vysílání
Ka Obr.l je zobrazeno /*, Ť“ v i re- v- ' λ *s A A /*., <3 Ί +.uvhb_Olbuu u. v v pOulB v-viiOuC vytváří spojovou úroveň sice.
první tři vrstvy ze sedmivrstvé úroveň sestává obecně' z fyzické spoje (vrstva 2) a sítové vrsrvy oionove senem
V*ν' Π S ί δ 2 U véno spc~o\ Kontrolér
- v, pojova úroveň je oerrnovana ua.<o
ISO normy pro s vr st vy (vr štva (vrsrva 3) . Tytr odpovídají bitovému, rámcovému, resp. blokovému protokolu.
O pO j. OVg oa to v éhc· i vr s tvy
Spojový kontrolér 200 obsahuje tři vysokofrekvenční přenosové zařízení 101 a řídící program 103 založený na bázi znalostí. Se spojovým Kontrolérem 100 je spojen vysílač (nebo anténa) 253.
Přenosově za pracuje obecně na frekvenci vetší než 1 GHz. U výhodného provedení vynálezu pracuje toto přenosové zařízení .1,0ý v kmitočtovém pásmu 8,4 až 12,6 GHz.. Je však možno použít i jiné frekvence.
Na Obr.2 je zobrazeno blokově schéma vysokofrekvenčního přenosového zařízení 101 podle vynálezu. Toto vysokofrekvenční přenosové zařízení 101 zahrnuje vysílací úsek (blok 201 až 211;
»3 j_ -l t j-iiúclC 3_ iz >*ι· θ f\. \ L»' ú. Cí\ íí· _ ti' cl Σ2 d. — c i »
Vysílací úsek pracuje následujícím způsobem. Jsou použity dva generátory 201 a 204 nosné. Generátor 201' generuje kanálovou.nosnou 255 a generátor 204 generuje pomocnou nosnou 2.59.. Kanálová nosná 255 vytváří ve vysílacím pásmu několik subkanálú. Pomocná nosná 2 59 vytváří- několik kanálů v daném subkanálu.
Každý z generátorů 201 a 204 nosné obsahuje oscilátor a je řízen digitálním kontrolérem 102 za použití řídícího vedení 2,58, a vedení 26 8 vyberu kanálu. Tři řídící vedení 258 umožňují přenášet do generátoru nosné osm různých příkazů, šest vedení výběru kanálu zajištuje 64 různých kanálů, ačkoliv u výhodného provedení je použito pouze 28 kanálů. Sedm,z uvedených příkazů stanovuje změny frekvenčního výši jeden oříkaz zoůsobu^e wonutí csi ;nerátoru a
Kanaiova nosná 255 generovaná generátorem 201 kanálové nosné je přiváděna do generátoru 202 datové nosné. Generátor 202 'čistcové nosné používá k stn á 2. ovou nosnou 255 soolu s očtOovvrn svnchronizátorem 267 a datovým signálem! 257, který obsahuje nezpracovaná data z digitálního zdroje (nezobrazeno) pro synchronizaci dat s nosnou. Jak bude dále popsáno, je použita rázová syncn rožce rovány komoarátcru.
smyčka, kde >culevým derreem 1 á z o vý k ono ar á t o i lapetove rrzene oserrae; a přivedeny do srovnává tento sionál - s referenčním oscilátorem. . Jakmile dojde ke změně modulového děliče, způsobí smyčka,· žs ,e napetevě řízený oscilátor změní frekvenci tak, aby došlo k -sýnchronizaci s přesnou časovou fází referenčního oscilátoru. Množství .různých kanálů a pomocných zdrojů může být vycvořeno vhodnou volbou děliče a referenčního oscilátoru. Takto vytvořené zdroje jsou pak, přivedeny na frekvenční vysílače, kterýmkoliv z mnoha známých způsobů, jako je harmonická fázová synchronizace. Výsledkem je datová nosná 256. která obsahuje synchronizováná data.
íekladače 203 řivádena do datového dvoufázového 1
Vvs.
uu učtu který převádí monopolární signál léto činnosti te bioolární datová nosná 26
->a bioolární , Pomocná nosná 259 .generovaná generátorem 204 pomocné nosné je· přiváděna do detektoru 205 harmonické fáze. Tento detektor 205 harmonické fáze používá pomocnou nosnou 259 pro buzení generátoru (nezobrazeno), který vytváří vícenásobné harmonické frekvence. Detektor 205 harmonické fáze rovněž přijímá signál z napětím pomocné nosné řízeného oscilátoru 206. Tento napětím řízený oscilátor 205 pracuje na základním výstupním kmitočtu vysílače. . ’ -
Nyní bude popsána funkce synchronizační fázové smyčky. Detektor 205 harmonické fáze porovnává fázový vztah mezi signály z generátoru 204 pomocné nosné a napětově řízeného oscilátoru 206 a generuje řídící signál 260. obsahující stejnosměrné napětí odpovídán icí tomut-o srovnaní. Jestliže ~e relativní fáze nulová, je nulové i toto stejnosměrné napětí. Jestliže relativní fáze nulové nejsou, pak má stejnosměrné napětí řídícího signálu 260 polaritu odpovídající fázovému, poměru. Řídící signál 260 je p.řivácěn na vstup napětově řízeného oscilátoru 206 . Tím - je vytvořena zpetnovazeonr smycíca mezi .detektorem! 2 05 harmonické fáze a napětově řízeným oscilátorem 2 06 . Tato zpětnovazební smyčka nutí oscilátor 206 k. synchronizaci s harmonickou frekvencí pomocné nosné 259. Jakákoliv odchylka od synchronizace má za výsledek existenci stejnosměrného načetí v řídícím signálu 260, které způsobí znovunastavení oscilátoru 206 na fázovou synchronizaci.
Výstup z naoětově. řízeného oscilátoru 206 je přiveden do fázového modulátoru 208 spolu s bioolární datovou nosnou 251 fázově dva signály,
Fázový modulátor 208 moduluje vícefázové modulace, která
Pri použiti je známa ze současného stavu techniky, může systém pracovat s. jakýmkoliv počtem fá:
.Výstup fázového, modulátoru 20S je přiveden na vstup zesi ; ix oKCpasrLovy i xneax ni » i _ V' i 1 sesilcv ílení zesilovače 21:
r i:er.<
výkonového 'vysokofrekvenčního modulátoru
Výkonový modulátor 209 generuje tento řídící signál jako reakci na digitální příkazy ve vedení 262 ovládání výkonu vysílače,
Které jsou přiváděny z‘ dicitálního kontroléru 102 provedení vynálezu jsou digitální příkazy vedeny dvěma vedeními, jedním pro zvýšení výkonu a druhým pro snížení výkonu. Podle těchto příkazů -určuje výkonový modulátor 209 vhodnou, úroveň výkonu a odesílá signál do zesilovače 210. Zesilovač 210 zesiluje signál modulátoru '08 zesílením, které je specifikováno výkonovým modulátorem 209 tak, aby vznikl zesílený signál 263.
Tento zesílený signál 263 je přiváděn do směrového propoustecího členu 211, který signál vzorkuje, rekzifikuje a filtruje. Výstupem z členu 211 je k výstupnímu výkonu zesilovače 210 analogické stejnosměrné napětí. Tento výstup je veden doíh<
signál, zobrazený ovány sjnesmerný loapětový ny 2,66. Výstup je 2 52 břivádí výstuo člen’.
WS 1 -Í vysílány signál přijímaného signaiu (pr 212) a také sladit \ysí) přenosového zařízení 101 z 6 );C vvsílače 253) od e zoo o o r1 i t r u w-sí lácím ússkso rniimaci usex přijímaný vysílačem 25? do oásmcvých í zvýšena nebo snížena Pásmové propusti frekvenčním rozsahu které 6 sou mimo toto vracuje nasiecujicim způsobem.
OuZ OC 10 c. U C u. Z ik 3 2c t-·CI SIC Z 3 ó c j c
L2· Přijímaná hladina výkonu m na signálech z kontrol* v závislosti ; 212- propouštějí všechny
OUS 3 X. CL. i lze být hu 10 2.
meKvence ve nosné s vylučují všschnv sionálv,
Signál je následně odeslán do směšovače 216', který' používá pro oddělení dat od signálu přímého směšování. U přímého směšování má přijímaný signál stejnou frekvenci jako oscilátor superhetu, sloučením těchto dvou signálů vzniká počáteční mezifrekven-ční kmitočet. Přímé směšování je obecnými způsobem, známým ze stavu techniky pro aplikace na postranní pásmo fázové modulace nebo amplitudové modulace. Systém může být podstatně zjednodušen použitím omezovačích zesilovačů a digitálního Iccrickébc ó 3-k* iio oéúoru oxo oř í ČGIT
L _L C C vb kterou múze přijímač přijímat, ale jeho výsledkem je relativně nenákladné zařízení.
Přímé směšování u přijímače posunem fáze klíčovaných signálů má mnoho výhod oproti běžnému superheterodynovému přijímači:
Většina zesílení je v relativně nízké frekvenci, což má za výsledek úspory na výkonu.
Přímý směšovací přijímač má 'následující výhody v oblasti nákladů: nevyžaduje žádné filtry s křemenným výbrusem nebo .keramické filtry; počet nezbytných cívek je omezen; není potřeba žádné mezifrekvenční ladění; je potřeba pouze jeden zdroj kmitočtu ve srovnání se třemi u superhetu s dvojím v ·*/ z r smesovanim.
r-rrmy směs ovaci přijímač vytvař i mnohem jeonoaussi a méně poruchové odezvové extrum cm
X ť V ϊί .
e 'důsledek skutečnosti, že superhez může generovat nežádoucí součtové a rozdílové frekvence pro jakýkoliv počet vstupů smešovače. Navíc výstup superhetu může obsahovat demodulacní produkty vyššího řádu, které mého·.
iezvy. Nejvyznen.ne j si taxovou ooezvc’,u jí erv 'může wtvářs- ~ supernet xmicoceo, směšování wlučuie rrexvevy tvor i t, ;r cadiovv sz z lémy, protože mezifrekvenční kmitočet je na tak nízké frekvenci, že potlačení zrcadlového signálu je vpodsoate nekonečné a obecně rozptyl mezitrekvenčního kmitočtu ie voodstatě nulovv·.
U přímého směšování signálů klíčovaných fázovým posunem existuje základní vztah mezi fázovou odchylkou a maximálním možným výstupním objemem dat. Větší odchylky znamenají širší kanál, a větší šířku pásma filtru · a odpovídajícím způsobem i větší objem dat. Použitím digitálního diskriminátoru mohou být
Πδ. 0ν0*ίΏα500Πδ COChVlCG ΚΠίΙΓ-C'
J výhodnéh η / i; Λ , z provedení ?anu j e mesoVc :Wm ie popsaným zj kanálů, kde smísen: , s nosnou frekvencí generovanou napěťově řízeným oscilátorem 206 o fázovém rozdílu 90°. Smíšené výstupní signály jsou fázově posunuty o 90° a mají frekvenci, která se rovná odchylce vstupního signálu. Jejich sloučením, kdy jeden vyruší druhý, zůstane modulovaná datová nosná 264 U vynálezu mohou být použity také fázové posuny větší než 90°. Modulovaná datová nosná 264 je .. přiváděna do meziírekvenČního zesilovače ε proměnným zesílením , a do pásmových propustí 213, kde dojde k zesílení a k- filtraci, signálu. Pásmové' propusti 213 zajišťují selektivitu kanálu, zatímco mezifrekvenční zesilovač s proměnným!
zesílením pracuje 'tak, že výstup lze povazovat za tvarové signály. Proměnné zesílení podle zesílení ' řídícího signálu digitálním kontrolérem 102 . Pro získání požadované musí oásmové oroóusti orooouštět frekvenční odohv zesilovače je možno měnit 27 2, který je generován selektivity .ku fázovým posunem klíčovaných přibližně 60 dB.
digitální rgnary
Zesílený a filtrovaný signál je pro digitální přiváděn do detektoru. 214 datové fáze. Tento detektor 214 datové fáze zjišťuje .vztah zpoždění nebo předběhu mezi kanály a to porovnáním fáze signálu s fází referenčního signálu 254 z generátoru· 2C1 kanálové nosné, který neobsahuje žádné záměrné fázové modulace. Detektor 214 datové ráze je schopen z mnoha frekvencí v referenčním signálu 2 54 zvolit frekvenci tak, aby demoduloval jakýkoliv z'mnoha datových kanálů pro danou pomocnou nosnou. Signál přijatý z meziírekvenČního zesilovače a pásmových propustí 213 je fázově modulován 'přijatými daty. Srovnáním těchto dvou signálů vznikne obnovené datové základní pásmo. Fázový detektor. 214 vytváří toto základní datové pásmo v RRS
i.iiOCÍ ú I. c.C -iíormátu ve formě stejnosměrného signálu 265. jel npli
4-,,^ a je přímo úměrná fázovému vztahu mezi přijímaným signálem a signálem referenčním.
Stejnosměrný proudový signál 265 je přiváděn do datového tvarovacího obvodu a výstupního budiče 215, které rekonstruují tvar signálu způsobem známým ze stavu techniky. Obnovená' data jsou odesílána výstupním vedením 269. Datový tvarcvací obvod a výstucní budič 215 mohou také snižovat dobu náběhu a rvi sicnáiu a nastavit výstupní úrovně podle požadavků digitální logiky.
Blok 270 obnovy datového času , obnovuje z dat časový signál a přenáší jej vedením 271.
Základní pásmo přenosového zařízení 101 je nastavováno zvyšujícím se nebo snižujícím se DC napětím ve varaktoru. Vyšší napětí snižuje frekvenci a nižší napětí frekvenci zvyšuje.
. Přenosové zařízení 101 je schopno vytvořit několik datových kanálů. Každý datový kanál je oddělen přibližně dvojnásobnou šířkou pásma dat. Vysílací úsek přenosového zařízení .10,1. volí pro přesun středu základního pásma vhodným záměrným posunem šířky pásma datový kanál přepínáním aktivních prvků v rezonanční Části vysílače. Dokud je kombinací vstupního signálu s vysílací frekvencí ve směšovací 216 (viz vytvářen _<mi sisgcv ty signál.
Vysílač 253 může být jakéhokoliv známého typu, včetně všesměrového vysílače.
Vedení signálu, několika cestami.
K vedení signálu několika cestami dochází, když se vysokofrekvenční vlny odrážejí od povrchů fyzických objektů. Tyto odražené vlny mohou být přesměrovány do cesty, která se může lišit od cesty dopadající vlny. Výsledkem opakovaných odrazů je často komplexní směrový diagram rušivých odražených vln.
Přijímací anténa umístěná v takovém komplexním směrovém diagramu muže přijímat několikrát týž signál. Tyto několikanásobné signály jsou -obvykle vzájemně fázově posunuty a různě utlumeny v závislosti na ploše odrazu a její vzdálenosti.
U běžných soustav může vedení signálu několika cestami' představovat problém v tom, že může být obtížné rozlišit primární signál od signálů odražených. Tento problém te zejména zřejmý u sousrav používatících amplitudovou modul
Výhodné provedení tohoto vynálezu pracuje v bezdrátové síti, která používá fázovou modulaci, kde se nemění střední frekvence. Mění se pouze okamžitá frekvence. Tím je soustava schopna rozlišit dva signály, které jsou extrémně blízké co do frekvence a amplitudy. Primární a odražené signály mají obecně velmi blízkou frekvenci, takže rozdílové frekvence je nízká.
Na Obr.11 je zobrazeno blokové schéma způsobu vícecestného vedení signálu podle tohoto vynálezu. Poté co jsou pakety připraveny k vysílání vysílajícím .uzlem (krok 1102). je .103 odvysílán. Oscilátor v přijímači je .nej silnějším 1104) s tím, primárního nebo e pásmová propust Fím fe možnc ----V KICKU f ázově syne hr on i z ován s odražených signálů (krok nedovolí naladění na odlišit primární si:
synchronizuje s bud primárním nebo s odraženým signálem podle toho, který z nich je platným signálem, pokud oba nejsou zpracovávány najednou. Dva (nebo více) signálů může být střídavě zoraccváváňo bez škodlivého vlivu na kvalitu sicnálu -----používá systém podle vynalezu, pokud je to možné signály, ale je schopen přepnout na signály odražené, jestliže primární signál je blokován nebo se stane, nedostupným. Když se již přijímač v k byl jeho příjem >ekusií nmoui >aket, úspěšný (krok nebyl, přepíná v kroku 1107 z nebo / naopak, př ípadě, že
Vysílající opět snaží ;ny přímé cesty signálu na odraženou již použil odraženého signálu, izel pak opeť vysílá paket (krok 1103) a přijímač se .ento paket přijmout (krok 1105) . ?o úspěšném přijetí pakeťu pokračuje vysílač ve vysílání dalšího paketu (krok , a tento postup se opakuje, dokud nejsou přijaty všechny pakety
Aby se zajistilo, že nebude zpracováván odražený signál v případě dostupnosti signálu přímého, snižuje zařízení podle tohoto vynálezu selektivně výkon vysílaného signálu za použití -dále popsaného řídícího softwaru. Jestliže existuje přímý /.signál, fázová synchronizační smyčka se nebude synchronizovat s odraženým signálem, nehet se vždy synchronizuje s nej silnějším, orvne criiatvm· ί ΪΟΓίέΙβΓΠ . Od!
xZOfiV SiCnS.1 niKCV nSQOTsZl ÍZ1V iZv fuGS 1 ϋΙΘΚΟΓίΐζ VSCS_
Je známo, že výkon odraženého signálu je vždy menší než 50 výkonu signálu přímého. Soustava může zajistit přijímání a zpracovávání pouze přímého signálu a to snižováním úrovně vysílaného výkonu tak, že výkon odražených signálů se dostane pod minimální soustavou zjistitelnou úroveň. Tím se dosáhne toho, že se fázová synchronizační smyčka synchronizuje pouze s přímým signálem. Jestliže přímý signál není dostupný a existují pouze odražené signály, pak se fázová synchronizační smyčka synchronizuje s nejsilnějším odraženým signálem.
Vysílající uzel odpovídá za nastavení úrovně výkonu. Výkonové úrovně jsou řízeny a nastavovány digitálním kontrolérem 102 vysílajícího uzlu za. použití digitální zpětnovazební informace nalezené v záznamu stavu vysílače v hlavičce paketu, jak bude dále popsáno podrobněji.· f η Z vysílán iě pomalé pro to, abv systém
Každý datový paket je dostatečně krátký, aby mohl být rychleji, než může vysokofrekvenční prostředí vytvořit změny, které by mohly způsobit, že fázový detektor ztratí svou synchronizaci. -Faktory, které mohou obecně způsobit ztrátu synchronizace, jsou fyzické pohyby uzlů, nebo změny v umístění pevných objektů. Tyto fyzické pohyby lze pokládat za rychlé v lidském měřítku, ale ještě dostatečné
-vyloučil ztrátu synchronizace. Příkladně předpokládejme, že má být vysíláno 100 bloků dat. Zpočátku^, je fázový detektor přijímače synchronizován s primárním signálem. Fo ... přijetí datového bloku 20 se primární signál stane nedostupným tak, že pouze odražený signál má sílu dostatečnou pro přijetí. Fázový detektor se synchronizuje s odraženým signálem a vyřazuje primární signál tak, že i když . se tento primární signál v průběhu vysílání datového ' bloku 21 (nebo jakéhokoliv dalšího bloku) opět stane dostupným, -přijímačů udrží b synchronizaci s odraženým signálem po zbytek tohoto bloku. Jak bylo popsáno výše, jestliže bude odražený sicnál během datového bloku přerušen, vysílající uzel bude opětovně vysílat tento blok.
S rostoucím frekvenčním odstupem dvou - signálů se selektivita stává obtížnější. Pro dostatečné tlumení sicnálú imo pásmo je použita pásmová propust ostrým rozhraním tak, že
- 14 tyťo. signály nemohou konkurovat primárnímu signálu. Tento postup jé, však úspěšný pouze v případě, že propouštěné pásmo je vzhledem ke vztahu mezi primárním a odraženým signálem relativně úzké.
Digitální kontioléz.
Na Cbr.3 je zobrazeno blokové schéma digitálního kontroléru 102 podle tohoto vynálezu. Digitální kontrolér 102 zahrnuje, v bloku 501 digitálně-analogový a analogově-digitální převodník stejně jako digitální vstupní/výstupní vedení pro signálu, měření síly vstupníhc >ro vytvořen:
potreouje vysilači usek přenosového výstupního
Převodníky vvxonu vvsílácího úseku přijímali vyxonov zarízeni a pro reveň dat napětí, které 101 oro změny volbu kanalu.
Ví ;n:
zajišťují příkazy pro vedení řídícím; vedením 262 vysílacího výkonu, riGiCxííi vecenim z7z přijímaného zesíleni a vedením 26S volby kanálu.
iCOVHCÍ Op/Sj ovádi mikroprocesor 502 tvou 80286 za · o o u z 111 měti RAM 503 a oasové v- z tandardní paměti ROM __„..ály, které jsou používány Sběrnicové rozhraní 506 vede mez-i kontrolérem 102 a c -i ruznvmi částmi xontroieru adresové kódy, příkazy a časován _ počítačem, k němuž je připojen (nezobrazeno) . AT čip 507 ovládá časování paměti, realizuje DMA, PIC, časovače a pod., což tvoří IBM AT. Směrnicová spojka-. 503 propojuje data mezi lokální sběrnicí 509 a počítačovou vstupní/výstupní sběrnicí 510 . Lokální sběrnice. 509 spojuje a umožňuje komunikaci ·mezi jinými komponenty, zatímco počítačová vstupní/výstupní sběrnice 510 představuje standardní sběrnici u IBM PC AT.
.02 .
Jsiky/slov blok 51: ze vstupního/výstupníh přijímá vstupující sestavené datové žkcaov :itm vyrovnává vysokou rychlost vstupujících dat, dokud CPU 502 kontroluje platnost paketu. Když je tato kontrola provedena, trs;
ao nametl . Přijímací:. řídící '. logika' 512 zjištuje začátek hlavičky, provádí kontrolu parity, zjišťuje délku paketu a chyby paketu a sestavuje datové slabiky/slova pro FIFO blok 511 V bloku 512 je obsažena rovněž FIFO výběrová logika. Posuvný registr 513 přijímače přij ímá data.. vedením 269 - a čas vedením 271. obojí z přenosového zařízení 101.
Xmit FIFO 514 obsahuje paket, který má byt vysílán. Xmit řídící logika 515 generuje, synchronizační hlavičku, zkoušku' parity, otevření vysílání, záznam synchronizačních dat a výběry pro FIFO a xmit posuvný registr 516. Xmit posuvný registr 516 poskytuje vedením 257 do přenosového zařízení 101 sériová data, synchronizovaná s datovou synchronizací zaznamenanou ve vedení 267 . ·
Vs tupn í fvýstupni dek ódcv;
zaj isuu.
dekódování vstupních/výstupníčh adres pro různé vstupní/výstupní porty.
pamětí a FIFO a mezi FIFO a pamětí
Paměťový dekódovací blok '513 slouží pro operací ras
Posuvný registr 513 přijímá vstupní datový signál z datového 'výstupního vedení 263 přijímače, které je na Obr . 3 označen jako sériové vedení 259 . Posuvný registr 513 přijímá rovněž synchronizační čas získaný z vedení 271 datového Času. Data jsou získána z vedení 259 datového- signálu zaznamenáním signálu v posuvném registru 513 a sladěním se šablonou pro synchronizaci vstupujícího sériového toku Byty jsou pak kiíčovánv do-.Rec FIFO biol· konce synchronizační hlavičky, jak j.e znám jednotlivých by mavu cosazeni :hnikv.
Přehled mikroprograxiového vybavení.
Digitální kontrolér 102 vybaveni, Kťere zanrnugs male Toto jádro zajišťuje prostředí obsahuje rovněž mikroprogramcvé víceúčelová preemptivní jádro, jednoduchého řetězení procesů,
spolupracujících procesů, která minimalizuje možnost přerušení. Procesy mohou čekat na .určitou událost, na průchod zpráv z monitoru, na sdílení kódu, a přesunovat se do procesových front, kde mohou očekávat plánování a/nebo přidělení prostředků. Tato metodologie, známá ze stavu techniky, je popsána v Per Erinch Hansen: Concurrent Pascal Report. Information Science Department of the California Institute cf Technology (1975'.
Monitor je sdílený procesový prostředek, který umožňuje v daný okamžik pouze jednomu procesu přístup ke kódu a k datům. Procesy, které způsobují zablokování monitoru musí čekat ve vstupní frontě dokud stávající proces, který se nachází v mpnitoru tento monitor neopustí nebo doku se nepřesune do místní, monitorem řízené, procesové fronty.
Kódy jsou mezi procesy sdíleny tak, že všechny procesy, monitory a kódy tříd jsou vytvořeny jako vícenásobně přístupné. Kód třídy sestává ze sdílených procesových rutin, které mají své datové objekty v deklarujícím procesu. Instance monitoru jsou částí procesu zvaného Initiai Process (bude popsán níže! a jsou mimo rozsah všech dalších crocesů.
Jádro
Pro realizaci ruznycn elementu jaara jsou použity následující jednoduché procesy: Initiai Process, lni Z Procese, lni Z Učni tor, Init Class, Enter Mcnizcr, Leave Monitor, Pesinme InZerrupZ Process, P.eady Qmsue, a
Procese, Delay Procese, 1/0'
Execute Proces s . Všechny tyto
lnitial Procese: Tent<
zapnutí a autodiagnosti
' test (POST), mu Itiproc esových datových struktur (monitorů a vytvoření crocesů) a
vytvoření a přijetí identity právě probíhá jících procesů. POST
testuj e integritu CPU, pamětí, obvodů kontroléru, řadiče
přerušení S . ' Σ čiVG O.S ΣΊ 2. Cp5X3.CiiinO pIOSuISQI CúC Z HCS v i ϋ δ i-S Κβ ΠΌ
P Σ C C Θ S C Z'J t*1 o jy·~· τ u Vyzvezβ ' γ-Λ”! ~ -.♦*-·»* **»*-* Λ O - * v i i
o vy cm
-17monitoru'-~a·-.-procesových '.datových struktur. Rovněž dochází ke spuštění -.definovaných -dětských procesů ve frontě a vybírání těchto procesů pro provedení. Inítíal process přijímá pro účely provedení identitu všech dětských procesů.
Init Process: Přiděluje zásobník a datové oblasti pro zpracování zásobníku. Předává adresy kteréhokoliv a všech monitorů sdílených touto adresou. Nastavuje vstupní bod procesu a zařazuje proces do fronty k jeho provedení.
Init Monitor: Přiděluje zvláštní datovou oblast pro monitor a volá iniciační kód monitoru.
Init Cláss: Přiděluje zvláštní datovou oblast pro třídu a volá iniciační kód třídv.
Enter Honí nějaký proces již do vstupní fronty tor; Uspořádává vstup do monitoru. Jes v monitoru, pak je vstupující proces monitoru, neboli vstup do monitoru je zavřen.
Lesv do přípravné žádný proces
Monitor: Vkládá proces ze vstupní frc-n fronty. Jestliže vstupní fronta monitoru pak je vstup monitoru otevřen.
.y monitoru neobsahuje procesů umíst úrocess: Proces je ve s na konci vstupní fronty icvené nitori f Τζ ito funkce je dostupná pouze v monitoru. —
Delay Process: Proces se přesouvá do stanovené proměnné fronty procesů. Jestliže vstupní fronta monitoru není prázdná, je. první proces, který je’ v této vstupní frontě monitoru, umístěn do přípravné fronty.
'1/0 Interrupt Process: Neuspořádaný ochromuje právě probíhající proces bud částečně, px oCcSf κϋθζ y nebo zcela.
F.eeriy Queue: Zřetězený seznam procesů, které mají týt provedeny v systému první dovnitř, první ven (FIFO).
Execiite Process: Udržuje právě probíhat ící proces. Jestliže je-vyvolán,· nastavuje některé komplexní proměnné. Když neběží žádné dětské procesy, běží Initi&l Process.
Výše popsané jednoduché procesy jsou použity pro realizaci jádra. Na Obr.4 je zobrazeno blokové schéma, které ukazuje strukturu tohotó jádra 600 a jeho různé prvky. Každý z těchto prvků bude postupně popsán.
Třída P_FIFO 601 je FIFO fronta, která obsahuje procesy pozadí, které čekají na provedení.
Třída T_FIFO 6 02 je FIFO fronta obsahující procesy, které očekávají uplynutí určitého času pro dokončení svého provedení.
Třída IO_FIFO 603 je FIFO fronta, která obsahuje procesy očekávající určitou vstupní/výstupní událost.
Monitor WAIi_Q 6 04 z; obsažené ve třídě
LStavut e procesy
a. kx·' Lá
TIMFR_TASK 611. WAIT_Q 6 04 se používá pro prvotní rozvržen; časových úseků úloh na pozadí.
O 2._O Μ -I J :
FiFO frc-nta pr u rozvrsenvc;
pro provedení
Monitor aXEC 606 je právě v&oeny proces
Monitor TIMER 607 koordinuje časové události a časová rozvržení mezi přerušovacím procesem ALARM 610. přerušovacím, procesem TICK 612, . procesem TIMER_TASK 611 a procesem IC_TASKS 613. Monitor TIMER 6 07 zastavuje procesy TIMER TASK 611 a IO_TASKS 613. které používají přerušovací procesy TICK 612 a ALARM 610 a znovu tyto procesy spouští pro časování, zjištění poruchy, rozvrhování a pod.
Monitor 10 608 rozvrhuje proces IO_TASKS 613 z přerušovacího procesu INT 614 .
BACKGROUNDS 609 obsahuje množství procesů, které se spouštějí periodicky pro monitorování a/nebo řízení soustavy a které obsahuje simplexní proces a diagnostický proces. BACKGROUNDS 609 zahrnuje rovněž následující orocesv:
- 19 ... - - SPATIAL_WATCH: Měří vektory mezi uzly (ve skutečnosti měří vzdálenosti. Tento proces používá lineární algoritmus, podobný 'simplexnímu, pro porovnávání síly všech meziuzlových párů. signálů, 'čímž se získá hrubý odhad směru a vzdálenosti.
XMIT_LEVEL_KATCH: Připravuje data pro simplexní algoritmus. Tento proces monitoruje změny síly signálů, které jsou obsaženy v hlavičkách přijímaných paketů.
NODE_WATCH: Připravuje data pro simplexní algoritmus. Tento proces monitoruje pakety a uzly, jestliže došlo k odstranění uzlů ze sítě.
DIAGNOSTIC_WATCH: Monitoruje chyby v paketech a vytváří určitě informace pro simplexní algoritmus.
STATISTIC_GATHER:. Sestavuje statistiky uzlů a systému pro zobrazení na PC v různých formátech.
Přerušovací proces ALARM €10 je přerušením po uplynutí časového intervalu, který je obecně po rozvrhování nebo pro zjišťování chyb.
MER TAS?: 61:
>rov, >e rozv;
η f i / f ovlaaam soustavy a také řídí ovládá
Přerušovací proces TICK 612 vstupního/výstupního časovače.
’ e periodickým procesem ±O_TASKS zahrnuje množství procesů, které řídí vstupní/výstupní operace. Tyto procesy používají monitor 10 € GS .a monitor TIMER €07 pro očekávání příslušných událostí. -·..
• Přerušovací proces INT 614 je předpřipravený přerušovací oroces hardwaru. . .
Rozhraní časovače
Mikroprogramové vybavení p rušeními. n_iecvvm Komponentem ítá pro provádění >řerušení je sada
které provádějí opětovné odesílání zpráv, kontrolu stavu a určité rozvržení procesu. .
. , Na Obr.5 je zobrazeno rozhraní 640 časovače podle výhodného provedení následující prvky;
tdhoto vynálezu. Rozhraní zahrnuté
Přerušovací procesy IOTICK 641 a IOALARM 642 jsou ekvivalentní k procesům TICK 612 a'AlÍARM 610. Tyto přerušovací procesy jsou aktivovány přerušeními a ochromují právě prováděný proces. Jsou-li aktivovány,, vstupují do' monitoru -TIME 643 a rozvrhují proces TIMER 644.
Monitor TIME 643 je ekvivalentní k jednomu z procesu v IO_TA.SKS 613. Zajištuje funkci časového sledování pro různé další procesy v monitoru WATCH 650.
Proces WATCHER 645 je ekvivalentní k jednomu z procesů v IO_TASKS 613. Koordinuje přenes dat do a z PC, stejně jako pohyb vysílaných a přijímaných dat. Aktivuje přerušovací proces ALARM 610 (u dlouhodobých událostí, jako je opětovné vysílání paketu) 3. řmi kratkoaobe vome probíhající časové intervaly časovače (pro krátkodobě události jako je proces RECEIVE DATA 547 a další vstupní/výstupní časové prodlevy).
Proces REC_TO_PC 646 je ekvivalentní k jednomu z procesů v IO_TASKS 613. Tento proces předává přijaté pakety do PC.
Proces RECEiVt, DATA. 647 je eKvivalentni K jednomu procesů v IO_TASKS 613 a předává vstupující daoa filtruje data, řadí qo front . pro proces REC TP PC 646 , odděluje .řídící informace a vytváří tabulky, které jsou používány některými procesy v BACKGROUNDS 609 .
Proces XMIT_DATA 648 je ekvivalentní k jednomu z procesů v IO_TASKS 613. Tento proces vytváří datové pakety, zavádí je do Xmit FIFO 514 a uvolňuje kanál a vysílací hodiny.
Proces XMIT_FROM_PC 649 je ekvivalentní k procesů v IO TASKS 613 a ovládá data přicházející z ?
/ Monitor .WATCH 650. koordinuje DMA, sběrnici používání FIFO.
Zpracování vysílání
Na Obr.6a je zobrazen zpracovací blok 660 vysílání podle tohoto vynálezu. Tento blok zahrnuje následující součástí:
Proces XMIT_FROM_PC 649 je ekvivalentní k jednomu z procesů v IO_TASKS 613 a ovládá data přicházející z PC.
Monitor WA.TCK 650 koordinuje DMA, sběrnici PC a používání FIFO.
Monitor PC_EUS 661 ovládá přístup k vstupní/výstupní sběrnici 510 PC.
Vstupní/výstupní proces 3uS ACT 662 ovládá přerušení PC. Monitor DMA 663 ovládá přístup k DMA kanálu.
Vstupní/'výstupní proces DMA_INT 664 ovládá koncový počet přerušení DMA.
Proces DMA_XFER 665 ovládá všechna nastavení a ukončení
DMA.
Přerušovací proces XMIT_INT 667 je prázdný FIFO vysílací proces.
Monitor XMIT_Q 66 3 zpožďuje proces XMIT_DATA 64'3 až do přerušení. Zpracování příjmu ) Na Obr,6b je zobrazen blok 680 zpracování příjmu podle tohoto vynálezuTento blok zahrnuje následující součásti:
Proces R3C_TO_PC 646 je ekvivalentní k jednomu z procesů v IO_TASKS 613 a předává přijaté pakety do PC.
Proces RSCEIVE_DA7A 647 je ekvivalentní k jednomu z procesů v IO_TASKS 513. Ovládá data přicházející z Rec FIFO 511, filtruje data, řadí je do front pro proces REC_TO_PC 546, odděluje crmace a vytváří tabulky, které
Monitor WATCH 650 koordinuje DMA, sběrnici PC a
používání FIFO.
Součásti označené 661 až 665 j sou ekvivalentní k
součástem na Obr.6a.
Vstupní/výstupní přerušovací proces CARRIER 681 indikuje příjem vstupujících dat.
Monitor REC_QUE 682 ovládá řazení přijatých dat do front FIFO a stavové výsledky.
Rozhraní PC
Rozhraní PC (nezobrazeno) zahrnuje procesy sdílející DMA a registr rozhraní se sběrnicí PC. Stavový a řídící registr je obnovován procesem tak, aby byla zajištěna konsistence (přerušení jsou vypnuta). Příkazový registr je řízen jediným procesem, který aktivuje příslušný proces pro ovládání procesů
KEC TO PC 645. XMJ BACKGROUNDS 609) a ?O PC (nezobra:
DIAGNOSTIC WATCH (část
CTATISTIC GATHER (část 3ACKGROUNDS 6 09) .
. Data jsou do a z PC převáděna přes DMA z lokální paměti spojoveno kontrolérů 100. U těchto' procesů dochází k blokování tak, aby byl ser rov
DMA kaná/
Registr rozhraní sestává z:
recistr ty o adresa O O l Z111
stavový a řídící byte 0 indikace chyb, odložení
čtení/zápis podmínek přerušení, obsazeni rozhraní, stav
přerušení
př íkaz· byte •i t $ Π í' i příkazy k provedení
^-4 — — slovo . 2 vstupní a výstupní data
čtení/zápis - (konfigurace, přijaté pakety, vyslané pakety a ood.)
Stavové/řídící DMA_XFER - 665 . Tento následujících akcí:
rozhraní ?C je udržováno procesem proces je aktivován kteroukoliv z zrušením, které vznikne kdykoliv PC píše bit v rozhraní;
dokončením vysílací sekvence paketu nebo přijímací sekvence paketu; nebo · zjištěním závažné chyby.
Proces pak nastavuje, příslušné bity v rozhraní tak, aby došlo k přerušení na; straně PC. Stavové/řídící rozhraní PC sestává z:
bit neužití
0 vyhrazen; načítá 0
1 načítá 1; restartuje kontrolér ( tvrdý restart, start zaváděcí sekvence, ztráta celé lokální paměti kontroléru, všechny stavové bity vymazány;; po skončení restartu vymazává na 0
-;-j čtení 1; provádí příkaz; po skončení příkazu vymazán na (
3 vyhrazen; načítá C
4 zápis 1 při vzniku závažně chyby; kód chyby je umístěn v datovém portu
5 zápis 1 při dokončení vysílací operace paketu; zápis 0 p< načtení stavu všech vysílaných paketů (dokončen příkaz Get Loc&l Status}
: · 6 zápis 1 při nedokončeném příjmu paketu; zápis 0 po. načtení všech přijímaných paketů a/nebo jejich vyrovnání (dokončen příkaz Get Local Status}
7 zápis 1 pro uvolnění přerušení do PC; mazání na 0 při blokování ořerušení
PC píše na rozhraní prík nastavuje bit 2 tak, aby upozornil příkaz dokončí, maže bit 2.
z do příkazového kontrolér. Poté, registru a o kontrolér
Příkazový registr přijímá jeden byte jako příkaz a další data příkazu přes datový port. Pro datový port jsou vytvářeny zpětné informace. Následující tabulka popisuje dostupné příkazy:
oř íkaz hodnota POPIS
Mo Operation 0 bez činnosti; bez zpětné hodnotv
- restart celého kontroléru
Peset 2 restart hardwaru a procesu
pr i j masce
Peset TX restart hardwaru a procesů vysílače
Get Local Status A ** získání stavu lokálního kontroléru
Pec Xet Status získání sítové stavové tabulky
Transmit Packét(s) OxNS Vysílání N paketů (N je od 1 do 15)
Receive Packét (s) 0xN7 Příjem N paketů (N je od 1 do 15)
Load Program s - .Zavedení programu do procesu
Write Memory 9 Zapisuje data do určené oblasti
paměti
Pead Memory J. v Načítá určitou pamět do rozhraní
T.V
Jál
h -rp. ii : veden co.
Ne z; :kv v >is každého z uvedených příkazů:
>ůscbuje žádnou činnost kontroléru ASCII do datového portu.
Rese
Rese kteroukoliv maže bit 5 nedokončené považovány r©synchroniz registru.Get t All: Způsobuje restart operačního prostředí.
t RX: Vyrovnává všechny přijímané buffery. Aktivuje a všechny resynchronizační funkce sítě. Po skončení stavového registru.Reset TX: Vyrovnává všechny vysílací buffery. Všechny nedokončené.buffery jsou za ztracené i když byly přijaty. Urychluje aci se.sítí. Po dokončení vymazává bit 6 ve stavovém Local Status: Vrací informace o paketech vysílaných a přijímaných v kontroléru. Datový formát v datových portech je:
počet bvtú ooois
2 délka zbývajících polí v bytech
7_ • počet záznamů vysílaných raketu (N)
3 . N Záznamy vysílaných paketů. První dva byty v každé:
záznamu isou identifikací, jak de udávána v«
, . x , .v · z .
vysílaném ρ&κβευ; neci ryte js sravcvy
ΐ J oočet zaznamu oř:~atv'cn oaketů (M)
*
,·. 2 . M ___z____- t » — - i- * < V. _ 1» —, i.
Set Net StatusX Vzácí stavovou tabulku formát v datových poltech de;
Datow počet'bytůj popis identifikace uzlu (formát IEEE 802.3^
Jako odoověd na jrmace
Stát:
rricnc-u vytvářené příkazy Get Lccal .okální ovladače v PC uzlu komunikace jednoduché
Například připevnění v síti. Těmito instrukcemi činnosti, které múze uskutečnit kte se jedná o přemístění vysílače pasivní spojky ke stropu.
relativně ýkoliv uživatel, na stěnu nebo mohou být
Tiansmi t Packé t: lokální paměti. Datový fo
Data paketu rEciČ Ο2.ΚΘ ÚU 2 jsou převáděna z PC je:
PC do
oočet bvtú ooois
2 délka zbývajících polí v bytech
2 identifikace vysílaného paketu
•00.0 OCvO O;...:·....
6 identifikace cílového uzlu (formát IEEE 502.3}
6 identifikace zdrojového uzlu (formát IEEE vy plněno kontrolérem} SC2 . 3
-- 2 délka paketu v bytech (N)
1 typ paketu
N 0 až 1590 bytů pro užřvateiská data
oReceive Packeč:· Da^a paKetu jsou razena go tronty v lokální paměti. Ovlaoac PC určuje počet a velixcsz paxetú z ρο^.— Set Lccal Status. PC, aby získal jeden nebo několik paketu, vydává příkaz· obsahující tento počet paketů.. PC získává horní část... příkazového bytu a pak očekává kompletní příkaz. Následně PC načítá paket z datového portu. Formát paketových dat je :
oven:
6 identifikace'zdrojového uzlu·(formát IEEE 802.3)
2 délka paketu v bytech (N)
Ί typ paketu
N 0 až 1520 bytů pro uživatelská data
Lo&d Program: Vyvolává aváděč kontroléru. Volitelně přechází provedení do zaváděcího programu.
Datový formát je:
počet bvtů POPIS
2 délka zbývajících polí v bytech
zaváděcí adresa (posunutí: segmentový formulář)
4 počáteční adresa (OxFFFF;zavedení pouze volitelné)
2 počet premístovacích posunutí(E)
2.N přemístovací posunutí
M - zaváděný program
Wrífce Memory:Umožňuje, aby PC zapisoval do kterékoliv části paměti kontroléru. Datový formát je:
počet bvtú popis
i 2 Vh/i délka zbývajících polí v bytech
4 zápis počátku paměti (posunutí, segmentový formulář)
. 2 : . --— počet bytů dat, který má být zapsán
Read Wernery: Umožňuje, aby PC načetl kteroukoliv, část paměti kontroléru, Po přijetí tohoto příkazu načítá PC data z datového portu. Formát dat je:
oočet bvtú DODÍS
·..·;· 2 délka zbývajících polí v bytech
načtení začátku paméti(posunutí. segmentový formulář)
2 počet bvtú dat, který má být načten
stavové xccv ?d Status Codes:
datovém oortu te nasiecutrci.
Ή γ*1 q i-· ts coois
A o funkce OK
prixaz nerozpoznán
2 nedostatek paměti
3 chyba v datovém formátu
chyba kontrolního součtu POST-ROM
5 - chyba integrity POST-RAM
£ chyba POST-FIFO
7 chyba soustavy obvodů POST-Controi
c chyba samotestování POST-Radio
3 0 paket odeslaný a (volitelně) přijatý
maket zařazený do frontv oro odeslaní
82 odesílaný paket ,
83 uplynutí času odeslání paketu
84 neodpovídající místo určení paketu
Vysílací pzocesy
Vysílací procesy vytvářejí pakety, které jsou vysílány vysokofrekvenčním přenosem. Pakety jsou získány z příkazového procesu PC, formátovány pro odeslání a následně po jednom odeslány. Každý paket je pak zařazen v uchovávací .frontě, dokud nenastane jedna z následujících situací:
· Potvrzení je ořijatc·: oaket potvrzení je specifikováno v řídící inf:
uvolněn. Požadované paket je opí >etovneno wsiism.
Dojde k časové prodlevě tíc-kud není vyčerpán počet pokusů cperovneno wsiisni. re jen; vyčerpání je paket uvolněn. Počet pokusů opětovného vysílání je speciíikován v/řídící informaci paketu z PC.
Vysílací procesy pracují následujícím
Psckét Pata to Seriál Cut: Proces TRANSMIT ceká na aktivaci v monitoru XMIT_DATA_IN. Přebírá procházející paket, registruje jej a přidává, hlavičku pro vysokofrekvenční přenos a zařazuje jej na konec FIFO zásobníku v monitoru XMIT_MON. Ten pak registruje paket jako zařazený do fronty v monitoru .LOCAL_STATUS a znovu otevírá monitor XKIT_DATA_IN přo převzetí dalších paketů.
Proces SSRIAL_OUT· čeká v monitoru XMIT_MON na aktivaci. K této aktivaci dojde, když je paket procesem TRANSMIT umístěn ve . vysílacím FIFO zásobníku, aktivací CARRIER_INT_IO nebo aktivací SERIAL__OUT_FIFO__INT. Tyto procesy aktivují S5RIAL_OUT a, .v závislosti na druhu aktivace, SERIÁL OUT provádí plynule
-O LiaS icClU** iC i : unKCí paket je : značí ho j •
ale data pásmo a ka vyprázdněn
Jestliže je vysílací sériový FI zařazen do fronty, zavádí paket ako odeslaný v LOCAL_STATUS.
Jestliže je vysílací sériový F nejsou vysnana a ρΑΡκιρχ není fial 3 LiltiOZnU j 3 VySj.i5.nl· .
•Jestliže vysílací séricyý FIF (data byla odvysílána) , pak
TO zásobník prázdný a do FIFO zásobníku a
IFO zásobník naplněn, na' miste,, nastavuje
Ό zásobník je právě je paket zařazen do monitoru XMIT_WAiT a je označen v LOCAL_STATUS jako odesílaný paket čekající na potvrzení.
řídí ooětovné wsílán ο· o t vr zen im Jestliže fi .ίnd Hol rf/Acmnov.d edyUíen t/Ee tryaroces XMrT HOLD .ivován z monitoru XMIT WAIT buď A-L-HRT z subsvsténiu Hocirl· · frontě, o cr > *> η r“ o vožadcván delší pokus u j- opětovně postoupen do ~cn:
je počet pokusů vyčerpán, pak je paket uvolněn a v oo je zanesena- chyba. V případě, že je požadováno a oř ijato potvrzení, pak je LOCAL STATUS aktualizován vhodným kódem :>vavac :oru XMIT_MON. Jí a v LOCAL aoKcncem a LOCAL S' jestliže potvrzeni není pozadove.no, IUS ie příslušně aktualizován.
Přijímací procesy:
Seriál-In to aa:
paxetu a
Jestliže informace jme inaiKctc shledá paket a jestliže je 'ket -Lata. ry ohyb, platným,
Tento proces- kontroluje délku aby ověřil integritu, paketu, je zaregistrovaná systémová paket určen pro tento el, je předán do procesu RFC TO PC 646.
Vs •ui í data isou ořiiímána z FlaO zásobníku ořeš DMA kanál do lokální paměti. Když když se objeví chyba paritv je je paket kompletně senerováno přerušen:
Řídící program
Řídící program 103 kontroléru 102 k němuž je monitoruje stav orgrtalnrho připojen. Když se mění stav digitálního kontroléru 102. může řídící program vydat příkazy pro rekonfiguraci sítě.
Expertní systém založený na bázi znalostí
Aby mohl řídící program 103 generovat a vydávat takové příkazy, sestává z expertního systému založeného na bázi znalostí, který obsahuje inferenční stroj a sadu pravidel. Jak je známo ze stávajících expertních systémů (viz Sarr a Feigennbaum: The Handbook of Artificlal Zntelligence) přijímá inrerencnr scroj sactu vstupmcn car, která precstavuji popis stavu, b tohot: zahrnovat:
vynalezu mc orixiaane * Popisy objektů: identifikátory uzlu, identifikátory sítě, rozsahy digitálně-analogových převodníků, formáty paketu pro komunikaci·, definice subsítí; .
ppisy ucaiosti: Komun; jiným, uzlem, odpovědi na dotazy, na:
:acriicr.
Provozní data: množství datových informací, sílu signálu, nepotvrzené pakety, které indikují ztrátu spojení;
Met azna' :ne .sile signálu ve vztahu k vzdálenosti, charakteristiky vícecestného přenosu, vkládání a odstraňování překážek, typy ztrát signálu, pravděpodobnost vyloučení pásma šumu přesunem základního pásma.
Mnoho těchto pravidel je ve skutečnosti heuristických a dynamických. Data a pravidla jsou zachycena ve variantním záznamu, jak je znám ze současných jazykových překladačů. Variantní záznam postupu popisuje u každého pravidla jeho typ, dle situace, nebo tvořivé), avidiech, rravdětočobnostni vlastnosti. (pro definování mlhavých pravidla.· oravidel) dětská
Jedna sada pravidel může být určena pro použití při určité konfiguraci (jako je například instalace v továrně, kde se v blízkosti sítě nachází velké množství oceli), zatímco další sada pravidel může být určena pro konfiguraci jinou (například pro běžnou instalaci v kanceláři).
Pro zjednodušení nebo pro omezení počtu pravidel může být/ způsobem známým ze stavu techniky rovněž snížen jejich počet.
Následně jsou uvedeny příklady pravidel:
Událost: _ ~ _ A. j e do uzlu X oces i ~ τη při úrovni
é 0,9 maximálního vyKónu Z. ΖΖ n Ř b- - z j at.
Uaalost; paket je do uzlu X odes ran př i úrovni
výkonu 0,2 maximálního výkonu
Ul x i <
Skutečnosí výkonových úrovní — uzel A, ρ 2.K tyly
Γϊα,χθ-ίΘηγ C.V6· Γ.6ΟΟ VI Χ’ΰΊβ ClxCcLSrZct činnost: vyxon ma cyc m
Metapravidlo: nejprve zkusit nízký výkon, vysoký; zjistit poměrnou frekvenci při nízkém výkonu, jestliže je poměrná frekvence větší než určité procento, pak obrátit pravidlo na nejprve zkusit xysoký výkon, pak výkon nízký.
... Inferenční stroj používá sadu pravidel pro popis stavu, který odpovídá současnému stavu sítě a generuje sadu výstupů, které pak odpovídají příkazům pro rekonfiguraci sítě. Řídící program může umožňovat přidávání, odstraňování nebo modifikaci těchto ~pravidel. Inferenční stroj používá zejména cílově orientované zpětně vyhledávej ící rekurzivní sestupné algoritmv. Pravidla sestávají, zejména ze série příkazů jestliže-pak a jsou interpretována za použití meroóologie doořsáného řetězení.
stanovených cílů inferenčního stroje. Tak může být realizován způsob známý jako mlhavá logika.
Expertní systém se používá pro redukci sady vstupních dat do relativně mála výstupů. Každý výstup tvoří série příkazů, které mají být aplikovány v síti. V určitých situacích, kdy je generována více než jedna výstupní sada, které indikují více než jednu možnou konfiguraci sítě,, může soustava vyzkoušet každou sadu výstupů, použít provozní měření pro zjištění relativní úspěšnosti konfigurace a odeslat výsledky provozního měření zpět do sady pravidel expertního systému, aby se zdokonalil proces konfigurace sítěmi Tímto způsobem zajištuje řídící program 103 včetně expertního systému podporu spojové úrovně sítě.
Řídící program vyžaduje, aby jeden z uzlových digitálních kontrolérů 102 byl určen jako hlavní kontrolér . Tento hlavní kontrolér stanovuje frekvenci používanou sítí při Komunikací dalšími kontroléry 10^. Daisi Kontroléry 1 o z paK nastavují své frekvence tak, aby se z'. kontroléru. Nastavení frekvence se změnou předmaghetizace dutinového rez; řízeného digitálně - analogového převod sít kompenzuje samovolné ots:
1-3.G1J.V £ ΙΣθΚνθΓίΟΙ dosahuje běžným :
r , s.· · f cm · i 'τ'··, ' *“· “ T- · -t? c '
S 1 _ tuvání rrenvenoe.
Ttwarove
Tento vynález používá nenákladný způsob ovládání frekvence, kde společná komunikační frekvence je stanovena hlavním kontrolérem a je sledována všemi ostatními konuroléxv 102 . Tento způsob vytváří možnost snadného přesunu frekvence do 3íneho'·,’pásma, čímž je možno vyloučit jinými sítěmi nebo sdělovacími pásmy.
ustavení sekundární sdělovací frekvence pro určenou čás Tato sekundární sdělovací frekvence sekundárního seřízení dutiny, které sof twarového řízení.
sumy a interference s
Způsob rovněž používá sítě .
e vytvoří použitím ze přepínat pomocí
Iniciace
Proces iniciace každého digitálního kontroléru 102 sestává ze dvou částí: z. testu zapnutí a z krcku zařazení do sítě. ·
Test zapnutí provádí standardní kontrolu integrity kontroléru (včetně ROM, RAM, verifikace řídící sekce a výstupní kontroly). Krok zasazení uzlu sestává z monitorování vlastního provozu kontroléru' pro stanovení, zda vysokofrekvenční sekce pracuje správně.
Po iniciaci musí každý kontrolér 102 nestane kontrolérem hlavním.
ziist:
zda se
Způsob stanovení hlavního kontroléru
Soustava může používat jeden nebo ave hlavního kon prvn:
z tecnto zousodí zpuscčy stanoveni ίθ zomazen m íX 3S.K0 pocaiecni vy κ i e z a í. c zů n o. i í c
Obr .7 . Sít stanovuje určitý hlavní kontrolér (krok 7 02) . výběru, který provedl správce v hlavičce paketu je v kroku _
'.oka paketu je vyslána (krok 704). Všechny ostatní kontroléry prohledávají své frekvenční rozsahy (krok 705) a naládují se na hlavní kontrolér. Frekvenční rozsah každého kontroléru je stanoven možným rozsahem spojový Kontr Tato volba.je systém’!.· · · y i pr e dmagnet i zac e základní pásmo.
digrtarne-anaiogoveno orevoaniKu, Který cvlc.da
Kontroléry zjistí hlavní ootroléi > r ové i en i; i;
pr íy paketu. Když jsou odpovídajícího stavového bitu v ostatní kontroléry 102 naladěny na hlavní kontrolér (krok 7 05 ) , sledují ho způsobem popsaným výše a nastavují svůj frekvenční tak, aby qdpovídal rozsahu hlavního rozsah (krok 7 07 ) kontroléru
Druhý způsob stanovení hlavního kontroléru je. zobrazen na Obr.8. Tento způsob zahrnuje proces výběru kontroléru, který je prováděn mezi všemi kontroléry v síti. U tohoto způsobu musí kontrolér vždv, kdvž je iniciován zjistit, zda se nestane hlavním kontrolérem. Aby kontrolér provedl toto zjištění, uskutečňuje následující kroky.
• Za prvé, kontrolér prohledává svůj- frekvenční rozsah (krok 802) a vyhledává master_sync paket. Master_sync paket je paket, kde v bytu uvádějícím stav odesílatele je uveden bit indikující, že odesílatel byl stanoven jako hlavní kontrolér (viz datové protokoly uvedené níže). Všechna ostatní data v tomto paketu jsou stejná jako u.běžného datového paketu, včetně uživatelem definované části.
Když kontrolér nalezne master svnc paket, znamená to, že jeden ze spojových kontrolérů byl stanoven kontrolér hlavní. Prohledávající kontrolér se pak v kroku 804 přizpůsobuje frekvenci hlavního kontroléru a připravenost tohoto spojového odesílá mu kontroléru.
atet oznamující ·> řo nohv i master_sync paket nalezen, volí kontrolér v kroku S 06 střed svého frekvenčního pásma a začíná vysílat na této frekvenci (krok 807 ) master_sync paket. Tím stanovuje tento kontrolér sebe sama hlavním kontrolérem.
Když hlavní kontrolér přijímá master_sync paket z jiného kontroléru, vyčkává určitý časový úsek (ten může záviset na informaci o historii sítě) a znovu provádí oroces iniciace. Tento proces probíhá za řízení řídícím programem, který, zahrnuje pravidla ovládající výběr hlavního kontroléru. Tato pravidla zahrnují minimalizaci výkonu signálu při udržení spojení se všem. i uzly (skutečného v síti; · doby, kdy maximalizaci •je uzel coby provozuschopnosti operační); minimalizaci vícecestného přenosu do uzlů; preferenci stability, která je založena na informacích o minulé historii, týkajících se stanoveních hlavních uzlů raax ima1i z ac i doby předchozích provozus provozuschopnosti sítě. Jelikož, všechny uzly. sdílejí stejné informace a stejná pravidla, mohou všechny uzly přijímat tytéž rozhodnutí jako uzel hlavní. Tím se vyloučí současné stanovení hopnosti · uzlu jakožto ‘ procentního podílu více nez jeúnoho hlavnino uzlu.
- 36 Způsob přidělování frekvencí
Když je hlavní uzel stanoven, múze tento podle požadavku měnit sítovou frekvenci. Zejména je třeba změnit frekvenci v důsledku interference, šumu nebo dalších faktorů. Pro změny sítové frekvence používá hlavní kontrolér způsob přidělování frekvencí (FAT).
NaObr.lO je zobrazen vývojový diagram popisující způsob přidělování frekvencí podle vynálezu. Proces začíná krokem 1001. V kroku 1002 - hlavní kontrolér stanovuje novou frekvenci pro sít a to na základě dostupnosti, interferencí a dalších faktorů. V kroku 1QQ3 vysílá hlavní kontrolér frekvenci všem spojovým kontrolérům paketu obsahuje také byte indikující tento paket vysílán. Poté, co spojové ‘ paket oznamující novou v síti. Hlavička tohoto úroveň výkonu s nímž bvl o szv T2 — iz-'ou υνθοθπν pake t, přelaďují v kr o'i zmenv rreKvenci is a ua >r ováde nv nuď .Z dSveisCl .
změnou všechny hodnoty ritálně-analocovém převodníku nebo volbou další
I! ř- -!
r.y vor co·.
V krocích 10 0 5 ootimálníc’ ser r z. lí j i ;w .zcvacz kroku hlavní
VyS iIf uzel volí soc-cvý kontrolér. Pak v kroku 1006 hlavní uzel sdělujícího změnu měří sílu signálu úrovně výkonu. V kroku přijatého paketu nová paket sdělující změnu úrovně výkonu do tohoto spojového kontroléru. V kroku 10 07 spojový kontrolér mění svou úroveň výkonu podle přijatého paketu sdělujícího změnu úrovně výkonu a v kroku 1008 odesílá zpět do hlavního uzlu paket nová úroveň výkonu, který indikuje potvrzení paketu
1009 hlavní uzel úroveň výkonu- a v kroku 1010 pak rozhoduje, zda je tato síla signálu optimální. Toto rozhodování je prováděno simplexním algoritmem, známou technikou lineárního programování, která popisuje velikost a znaménko změn, které se mají provést, aby se síla přijímaného signálu optimalizovala. Simplexní algoritmus stanovuje práh pro konvergenci k optimální hodnotě síly signálu a stanovuje způsoby zjišťování, zda hodnota tou nebo zda vznikla chybou v datech.
-37Simplexní ..algoritmus je popsán v S.I.Gass: Linear' Proaramming Methods and Applications, 2.vydání, New York: McGraw-Hill, 1964; vG.Hadley: Linear Programming, Reading,Mass.: Addison-Wesley, 1962 a v A.F.Carley a T.H.Morgan: Ccmputational Methods in the Chemical Sciences, Chichester, Ellis Horwood Limited, 1989.
Simplexní optimalizace se provádí za použití proměnných, které reprezentují:
a ' • předchozí a současnou sílu signálu mezi uzly;
použité kanály;
• dříve zjištěné interference kanálu;
historii předchozího hlavního uzlu;
• historii provozu předchozího uzlu;
• stupeň chybovosti; a • předchozí a současné prostorové vztahy.
řouzicy monou byt. rovněž daisi promienne. tromenne jsou obecně popsány hodnotou, rozsahem a statistickým výskytem. Proměnné mohou představovat nastavení úrovně signálu, hodnoty vektorů íu dat charakterizujících crostorové vztahy), oočet exního alqoritmu šorav
Iqvské nccnctv, CIOVSG je použitím známých hodnot proměnných vytvořena matice, tato matice je vyřešena a získány jsou tak optimální síly signálu pro jednotlivé uzly.
Kazay uzel voli svou výkonovou úroveň následujícími způsobem. V záznamu stavu vysílače každého uzlu je zařazena nejnižší úroveň výkonu, plus přijatelná rezerva, vysílajícího uzlu je provoz oozaoi lne . taktování a potvrzování) často nepřetržitý a jelikož' je řídící program instruován tak, aby v první řadě měnil úroveň výkonu pro uzly takovým'způsobem, aby došlo k ustavení těchto optimálních úrovně výkonu,, ustavuje systém meziuzicvé vysílací úrovně výkonu velmi rychle. Jestliže dojde ke ztrátě spojení mezi dvěma uzly (například, když se objeví překážky), pak jsou další pokusy o spojení provedeny za použití nejvyššího.dostupného výkonu. Když nelze ani při těchto vysokých úrovních výkonu dosáhnout spojení a rovněž jiné uzly indikují, že došlo ke ztrátě uzlu, cředcokládá se, že tento uzel je vypnut. Spojení je nastaveno tak, aby umožnilo přístup do
Jestliže síla signálu není optimální, jsou opakovány kroky 1006 až 1010 dokud spojový kontrolér nevysílá při optimální úrovní výkonu. Poté hlavní kontrolér v kroku 1011 zjištuje, jestli je třeba nastavit další spojové kontroléry. Hlavní kontrolér opakuje kroky 1006 až 1011 pro každý kontrolér. Následně v kroku · 1012 volí svou optimální minimální sílu signálu.
Poté, co jsou kroky zobrazené na Obr. 10 provedeny, je i
úroveň výkonu každého uzlu v síti na optimální minimální úrovni .
Způsob přidělování frekvencí umožňuje, aby hlavní kontrolér měnil frekvenci sítě, čímž dojde k potlačení šumů a interferencí a aby automaticky nastavil úrovně výkonů pro tuto novou frekvenci. Způsob přidělování frekvencí podle vynálezu poskytuje tyto výhody:
uživatele transparen rekonficuraci soustav ni úrovni vyK<
• · Vyzvi;
jsou ze stavu tec
skupiny logickým
. , X, ·» Z·
Kázněno se zv±a;
zajistuj e s -jedin
sítí. V jakékoli
adaptér. Toto zaj
provoz soustavy7.
pracovních skupin v síti. Pracovní skupiny ;y známy. Běžné adaptéry realizují pracovní záním dvou oddělených kabelových systémů, m adaptérem. Oproti tomu tento vynález iCcipC-θςθγπ ctynsímiοκθ zzzgziz ΤΓίΓίοζszvj. nuzných oddělené síti je možno použít jakýkoliv oddělenou sít a to za řízení uživatelem a/nebo uzlem. Každá taková pracovní skupina pracuje na odlišné frekvenci a se svým vlastním hlavním uzlem. Pracovní skupiny mohou být spojeny do celkové sítě nebo do jiných pracovních skupin řízených softwarem. Vytvoření pracovních skupin tímto způsobem umožňuje provoz čtyř sítí, každé pracující při rychlosti přenosu dat 50 megabitů za sekundu.
• Zlepšenou neautorizovaných uzlů klávesy pro přístup bezpečnost sítě vyloučením do s’ds. Uživatelem označená .zlu a pro systémový přistup» ; s—v c h n e b c c i pripojeni šifrovací mohou být
Soustava může pomocí triangulačních metod používat informace o ••.úrovních'.'výkonu, pro . zjištění · polohy jednotlivých uzlů. Výměnou těchto informací mezi uzly, ve formě zvláštního uživatelského paketu, je systém nucen uvědomovat si prostorové vztahy- mezi uzly. Výskyt uzlu, jehož poloha nesouhlasí s těmito prostorovými vztahy může indikovat přítomnost pirátského uzlu, takže je možno upozornit kontrolora nebo správce.
Alternativně může soustava šifrovat pakety a využívat uskutečnění pseudonáhodných změn neautorizovaných uživatelů k síti frekvenční agilitu sítě pro kanálů, čímž učiní připojení ještě obtížnějším.
Datové protokoly
Obz.9 zobrazuje příkl tohoto vynálezu, včetně his Odborníkům v7 této oblasti je ad formátu vičky 900 zřejmé, že datového paketu podle spojového kontroléru, u tohoto vynálezu lze použít i jiné protokoly a for ;v
Na Obr.9 je zobrazena hlavička 900 spojového kontroléru, která.-.zahrnuje následující položky: Synchronizační hlavičku 9 01. 9 02. stav wsílače 9 03 a syncnron digitální frekvenci 902, hlavičku CRC 904. Informace v hlavičce 900 spojového kontroléru popisují uzel, který'vysílá, paket a sít'z pohledu vysílajícího uzlu.
Synchronizační hlavička 901 se používá začátku paketu. U výhodného provedení vynálezu synchronizační hlavička 901 ze sedmi bytů o bir 10101010 po kterých následuje jeden byt 10101011.
pro označení
S © S c 3 V 3 Í3 3 Ú O lární hodnotě
Digitální frekvence 902 specifikuje počet bytů v paketu, uzlu, který vysílá paket. Die;
je dvoubytové pole, které Specifikuje rovněž frekvenci οάίΏΙ CV 230.331 ΙΧΘΚνβΠΟδ provádí spočítáním počtu bytů přijatých v paketu tohoto počtu s hodnotou digitální frekvence 902. spočítaná hodnota menší než je hodnota digitální f pak musí tyt zakiaznr pásmo (ov* zadané. pcmc-cí D.
. porovnáním Jestliže je -kvenoe 912.
bylo popsáno výše) posunuto směrem dolů; v případě, že tato hodnota je větší, pak musí být frekvence posunuta směrem nahoru. Posunutí se provádí pomocí přenosového zařízení 101 jak již bylo popsáno výše. '
Příkladně, jestliže je hodnota DAC rovna 1000 a počet bytů přijatých v paketu je větší než 1000, je hodnota DAC zvý.šena,. příkladně na 1100. Jestliže je počet přijatých bytů menší než 1000, je hodnota DAC snížena, příkladně na 920.
Stav vysílače 903 obsahuje informace popisující uzel, který vysílá paket a sít z jeho pohledu. Tato informace je použita přijímačem, paketu pro úpravu počtu paketů a provozních s stavového bytu vysílače ς 7* qp V~y Ο| S-C Θ ciVP nalézt hlavní kontrolér a typ indikuje oooet záznamů stavu informací. Stav wsílače 9 03 sestává (indikuje kontrolérem nebo z jeho jednotky), z
Ktve internace j da se . pokouší bvtu, který a ví;
:aznamy vysílače, které následují (od 0 do 1 vysílače. V určitých případech se nebudou vyskytovat záznamy stavu vysílače. Každý takový záznam stavu vys: obsahuje:
;av\ · cty:
tyty udavajr zvláštní
- ΘΩβΠ Gy uQíVq j ÍCÍ -Gi.C vyr;c jeden byt udávající faktor posdnu frekvence;
jeden byte udávající informaci o c jeden byt udávající stav7 vysílání ť ΚΥΘΓΚ mu paketu.
Stav vysílače 903 dále obsahuje informace týkající se současného počtu paketů přijatých z tohoto uzlu a současného počtu odeslaných paketů. Synchronizační hlavička CRC 904 je 16bitové pole obsahující hodnoty, které jsou způsoby známými ze stavu techniky, odvozeny od hodnot uvedených v dalších polícn hlavičky 900. Slouží pro kontrolu platnosti, která je potvrzuje, že informace obsažené ve všech oolích jsou stravné.
- 41 Datový .paket 905 zahrnuje u výhodného provedení vynálezu cyto položky; hlavičku 900 spojového kontroléru, hlavičku paketu 906. typ.paketu 907. data 908. detekci chyb 909 a doslov 910.
o .Hlavička 900 spojového kontroléru popisuje uzel, který paket odesílá a je shodná s výše popsanou hlavičkou.
Hlavička paketu 906 obsahuje informace popisující paket, 'jeho cílový uzel a jeho zdrojový uzel. Zahrnuje šest bytů označujících adresu cílového uzlu, šest bytů označujících adresu zdrojového uzlu a dva byty označující délku paketu.
Typ paketu 9 07 popisuje typ dat v paketu. Je definován • uživatelem a má délku jeden byte.
sou skutečnými vysílanými se pohybuje v rozsahu oa 0 nýtu a<
iJ V
PCUOZKV
S ύαΏάα,ΣΩΏΙ Ir.-StZOOO 1 CO 1
Detekce chyb 909 paketu je čtyřbytové pole používající ΟθνβΚΟΘ CHW: 7- Σ O Ο V Θ Σ’Θ Γϊ 1
Clí
LOS 2OV 9 1 v COSS.n.íiJS ΙΠΐΟΙηίαΟΘ O uKOncedi pcrK ς ·.
íméno oole ve 1ikos~ CCO2.S
(bvtú)
Sy nc hr ©n i z ač n i hlavička 901 θ Synchronizační proud bioů pro zahájení paketu (sedm bytů 10101010 následovaných jedním bytem 10101011.
Digitální frekvence 90? 2 Délka datového, paketu mimo syncnronrzacní hlavičku. Pouzrva se prc nastavení frekvence přenosového zařízení 101.
Stav vysílače 1 Bit 0: Označuje, že 'vysílač je hlavním uzlem Bit 1: Označuje, že se vysílač snaží ustavit hlavní uzel. Bit 2: Označuje, že sít ztratila hlavní uzel. Bit 3: Označuje, že se vysílač používá jako přenosový uzel. Bity 4 až 7: rezervovány pro budoucí použití.
Počet záznamů i Počet následujících záznamů sesvu
stavu vysílače vysílače.
Z á z n amy stavu vysílače S x n Čtyři byty označují zvláštní identifikační kód; jeden byte informace o ovládání· výkonu; jeden byte faktor posunu frekvence; jeden byte informace o ovládání frekvence; jeden byte stav
vysílání a ořitmu raketu, n je volitelná uživatelem od 0 do 10.
Synchronizační CBS pro hlavičku spojového kontroléru
hlavička CRC 904 .
Hlavička 14 . šest bytů adresy cílového uzlu; šest
raketu 906 bytů' adresy zdrojového uzlu; dva byty označující délku paketu.
Typ paketu 9 01 1 Definováno uživatelem.
Data 908 m Definováno uživatelem, m se pohybuje oc
n <š.-, i c;o λ V •wisj ·Λ (
Detekce chyb raketu 903 4 Standardní ECC detekce chyb i i
Dos le v ?20 ; 1 !Ukončení paketu. Dva bvtv 00110011. i
- 43 Z výše uvedeného popisu je zřejmé, že zde popsaný vynález vytváří novou výhodnou soustavu sítě. Předchozí diskuse .odhaluje a popisuje pouze příkladné způsoby a provedení tohoto •vynálezu. Odborníkům, kteří se zabývají tímto oborem je zřejmé, že vynález může být uskutečněn i v jiných specifických formách aniž by došlo k úniku z jeho myšlenky a z jeho základních znaků. Příkladně je možno použít jiných formátů datových paketů nebo jiných modulačních a demodulačních schémat.- Popis vynálezu je zamýšlen jako ilustrace, avšak nikoliv .jako omezení rozsahu vynálezu, který je dán následujícími patentovými nároky.

Claims (16)

  1. PATENTOVÉ
    NÁROKY — . —] S 6 ΛΙ l l
    0|SOQ
    1. Sítový spojový kontrolér pro konfiguraci, nastavferfí f af o H řízení uzlu v počítačové síti, kde tato sít zahrnuje dynamici^ určovaný hlavní uzel, vyznačující' se tím, že zahrnuje:
    vysílač pro vysílání a přijímání modulováných signálů; vysokofrekvenční přenosové zařízení spojené s vysílačem pro zpracování přijímaných a vysílaných modulovaných signálů; a digitální kontrolér spojený . s vysokofrekvenčním přenosovým zařízením pro vytváření řídícího signálu pro řízení zvoleného parametru vysokofrekvenčního přenosového zařízení.
    z. Sítový spojový κοη ;e tím, ze uveoene mccurcvane signály.
    :olér podle nároku 1, vyznačujíc: igna^y zanrnuj
  2. 3 . Sítový spojový k<
    roore národu z, vyzn se tím, že dále zahrnuje řídící program spojený s uvedeným řídícím'kontrolérem pro řízení digitálního kontroléru.
  3. 4. Sítový- spojový kontrolér podle nároku 1, vyznačují se tím, že signály jsou přenášeny za použ-i-tí několika nosných.
  4. 5. Sítový spojový kontrolér podle nároku se tím, že každá nosná pracuje na jiné frekvenci.
    , vyznačující
  5. 6. Sítový spojový kontrolér podle nároku 4, vyznačující se tím, že uvedené modulované signály zahrnují fázově modulované signály, kde každá nosná pracuje s jinou fází.
  6. 7. Sítový spojový kontrolér podle nároku 4, vyznačující se tím, že modulované signály jsou vysílány za použití několika
  7. 8. Sítový spojový 'kontrolér podle nároku Ί,.vyznačující setím, že vysokofrekvenční přenosové zařízení moduluje vysílané signály a demoduluje přijímané signály za použití přímého směšování.
    se tím,
    OJ posunem fáze.
    Sítový spojový kontrolér podle ná přijímané signály jsou modulovány.
    roku 1, vyznačující technikou klíčování
  8. 10. Sítový spojový kontrolér podle nároku 1, vyznačující se tím,· že:
    vy sokorrekvencnr přenosové zařízeni pracuje na voriteme úrovni výkonu; a vy sokorr ekv tavuje volitelnou úroveň výkonu podle řídícího· sicnálu z dioitálního kont:
    1 o'rr oie
    -, Λ
  9. 11. Sítový spojový kontrolér podle že digitální kontrolér vysokofrekvenčního přenosového zařízení řídící signál, který specifikuje nastavení volitelné úrovně výkonu podle podmínek v síti.
    vyznačující se tím,
  10. 12. Sítový spojový kontrolér podle se tím, že dále zahrnuje .řídící program kontrolérem pro monitorování podmínek v stanovení řídícího signálu určeného pro podle .těchto podmínek v síti.
    nároku 1, vyznačující spojený s digitálními síti a pro volitelné digitální kontrolér
    1 -3
    Sítový · spojový kontrole:
    vyznačující se tím, že i řídící program z počítačem realizované prostředky pravidel. která určutí jednotlivé jednotlivým podmínkám v síti;
    podle nároku 12, pro vytvoření sady úkony, odpovídáj ící prostředky pro přijetí informace popisující podmínky v s í t i;, a počítačem realizovaný prostředek pro aplikaci pravidel na podmínky monitorované sítě a pro generování příkazů odpovídajících jednotlivým úkonům, které odpovídají podmínkám v monitorované síti.
    nároku 13,
    Sítový spojový kontrolér podle vyznačující se tím, že řídící program, dále zahrnuje prostředky pro zjištování nových pravidel a pro přidávání těchto nových pravidel do uvedené sady pravidel.
    tcvý spojový vyznačující ss síni zahrnují:
    popisy objektů;
    . ’· ' Ir' _> v ~ Í provozní d&za;
    • -i·: t
    Kontrolér podle naroKu informace popisující podmí
    Ir VYZZ.
    r i r .ia a se tím, ze vysokoirwencm přenosové zařízeni oce: fázově modulované signály za použití mikrovlnného vysílání.
  11. 17. Sítový spojový kontroier poale nároku l, vyznačující se tím, že vysokofrekvenční přenosové zařízení používá výběrově několika cest pro překonání překážek při přenosu dat.
  12. 18. Sítový spojový kontrolér podle nároku 1, vyznačující :e tím, že vysokofrekvenční přenosové zařízení zahrnuje fázovou iržení syncnr >
    ;r i j imany.c izove noauicvanvcn signaiu.
    1_Q C ítový že řídící první sign ' tak, aby druhý sign: ) tak, aby
    vyznačuj r ,20.· Sítový spojový kontrolér podle nároku 1, vyznačující se tím, že řídící signály zahrnují:
    první signál pro ovládání vysokofrekvenčního přenosového zařízení tak, aby zvýšilo přijímaný výkon; a druhý signál pro ovládání vysokofrekvenčního přenosového zařízení tak, aby snížilo přijímaný výkon.
    ii. bitový spojový Kontrolér poaie nároku 20, vyznačující se tím, že řídící signály dále zahrnují: .
    třetí signál pro ovládání vysokofrekvenčního přenosového zařízení tak, aby zvýšilo přijímaný výkon; a vysokofrekvenčního přenosového'zařízení tak, aby snížilo přijímaný výkon.
    se tím, z:
    Sítový spojový kontrolér podle nároku l, vyznačující řídící signály zahrnují signál pro ovládání změny frekvence vysokofrekvenčního přenosového zařízení,
  13. 23. Způsob určování· hlavního uzlu v síti zahrnující množství uzlů, kde každý uzel má určitý frekvenční‘-'rozsah a vysílací frekvenci, vyznačující se tím, že zahrnuje kroky:
    určeni jednoho uzlu jako počátečního hlavního uzlu; vysílání hlavičky paketu do ostatních uzlů v síti na první..frekvenci, kde tato hlavička paketu obsahuje indikátor stavu, který indikuje 'stav hlavního uzlu;
    snímání frekvenčního rozsahu každého dalšího uzlu pro zajištění uvedené první frekvence; a nastavení frekvenčního rozsahu všech dalších uzlů tak, abv se on :vn rreKvencr.
  14. 24.Způsob určování hlavního uzlu v síti zahrnující množství uzlů, kde každý uzel má určitý frekvenční rozsah a vysílací frekvenci, vyznačující se tím, že u všech uzlů zahrnuje:
    snímání frekvenčního rozsahu uzlu pro zjištění, zda byl jiným uzlem vysílán hlavní paket;
    přizpůsobení frekvence druhého uzlu, jako reakce na zjištění, že hlavní paket byl jiným uzlem vyslán; a jako reakce na zjištění, že žádný hlavní paket nebyl jiným uzlem vyslán:
    zvolení frekvence; a vysílání hlavního paketu na zvolené frekvenci.
    '5. Způsob změny :ve freKv množství vyznačující se tím, že ;lú, κ a z c.y n z e i hrni
    Krokv:
    stanoveni nove rreKvence;
    WSIi2.ni. Xw íRC c i no n o v o u x x s R v ;dezvu na
    C«. R f t-JÍ ιίθ i i vk vysílací frekvence i frekvenci.
    uzlu tak, aby se přizpůsobila oznámené nové
  15. 26. Způsob podle nároku 25, vyznačující se tím, že přec krokem stanovení frekvence zahrnuje krok monitorování podmínek v síti, přičemž krok stanovení frekvence zahrnuje krok srancvení nové frekvence na základe monitorovaných podmínek.
  16. 27. Způsob volby optimální úrovně vysílacího výkonu u prvního uzlu v síti zahrnující množství uzlů, vyznačující se tím, že zahrnuje kroky: ’ (a) vysílání prvního paketu, který indikuje změnu výkonu z druhého uzlu do.prvního uzlu;
    (b) změnv úrovně vysílacího výkonu prvního uzlu na
CZ95580A 1993-06-07 1994-06-06 Mains connecting switchgroup CZ58095A3 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US7204293A 1993-06-07 1993-06-07

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ58095A3 true CZ58095A3 (en) 1995-07-12

Family

ID=22105202

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ95580A CZ58095A3 (en) 1993-06-07 1994-06-06 Mains connecting switchgroup

Country Status (10)

Country Link
US (2) US5530701A (cs)
EP (1) EP0654196A1 (cs)
AU (1) AU7055594A (cs)
BR (1) BR9405417A (cs)
CA (1) CA2141613A1 (cs)
CZ (1) CZ58095A3 (cs)
FI (1) FI950527A (cs)
HU (1) HUT71564A (cs)
PL (1) PL307357A1 (cs)
WO (1) WO1994029986A1 (cs)

Families Citing this family (99)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5949777A (en) * 1994-05-03 1999-09-07 George Uyesugi Wireless communication processor system
GB2299240A (en) * 1995-03-24 1996-09-25 Northern Telecom Ltd Digital communications system
WO1996039781A1 (en) 1995-06-06 1996-12-12 Flash Comm, Inc. Determining propagating and clear frequency in wireless data communications network
US5765112A (en) 1995-06-06 1998-06-09 Flash Comm. Inc. Low cost wide area network for data communication using outbound message specifying inbound message time and frequency
US5734963A (en) * 1995-06-06 1998-03-31 Flash Comm, Inc. Remote initiated messaging apparatus and method in a two way wireless data communications network
US20040117433A1 (en) * 1995-07-21 2004-06-17 Walpert Gary A. Cooperative computer network
US5850592A (en) * 1996-01-11 1998-12-15 Gte Internetworking Incorporated Method for self-organizing mobile wireless station network
JPH09245007A (ja) * 1996-03-11 1997-09-19 Toshiba Corp 情報処理装置及び情報処理方法
US5828660A (en) * 1996-04-26 1998-10-27 Motorola, Inc. Multiple user communication system, device and method with overlapping uplink carrier spectra
AU730712B2 (en) * 1996-11-07 2001-03-15 Nec Corporation Method for determining optimal parent terminal and ad hoc network for the same
US6122514A (en) * 1997-01-03 2000-09-19 Cellport Systems, Inc. Communications channel selection
US6493338B1 (en) 1997-05-19 2002-12-10 Airbiquity Inc. Multichannel in-band signaling for data communications over digital wireless telecommunications networks
US6690681B1 (en) 1997-05-19 2004-02-10 Airbiquity Inc. In-band signaling for data communications over digital wireless telecommunications network
WO1998059435A1 (en) * 1997-06-24 1998-12-30 Nokia Telecommunications Oy A method to allocate channels for a fixed radio link operating in an non-coordinated frequency band
US6061794A (en) * 1997-09-30 2000-05-09 Compaq Computer Corp. System and method for performing secure device communications in a peer-to-peer bus architecture
US6044335A (en) * 1997-12-23 2000-03-28 At&T Corp. Productivity metrics for application software systems
US6175770B1 (en) 1997-12-31 2001-01-16 Dana Corporation Electronic controller having automatic self-configuration capabilities
US6480975B1 (en) * 1998-02-17 2002-11-12 International Business Machines Corporation ECC mechanism for set associative cache array
US6236726B1 (en) * 1998-02-27 2001-05-22 Nortel Networks Limited Transmit power scaling for far-end crosstalk reduction
JP3974712B2 (ja) * 1998-08-31 2007-09-12 富士通株式会社 ディジタル放送用送信・受信再生方法及びディジタル放送用送信・受信再生システム並びにディジタル放送用送信装置及びディジタル放送用受信再生装置
US6434113B1 (en) * 1999-04-09 2002-08-13 Sharewave, Inc. Dynamic network master handover scheme for wireless computer networks
US6493777B1 (en) * 1999-09-15 2002-12-10 Lucent Technologies Inc. Method for dynamically reconfiguring data bus control
GB9923512D0 (en) * 1999-10-05 1999-12-08 Koninkl Philips Electronics Nv Radio local area network
JP2001156787A (ja) * 1999-11-10 2001-06-08 Internatl Business Mach Corp <Ibm> 無線アドホック通信ネットワークにおける無線局探索方法及び装置
US6735447B1 (en) * 1999-12-08 2004-05-11 Telefonaktiebolaget Lm Ericsson (Publ) Transmission power control of a mobile station
GB0004919D0 (en) * 2000-03-02 2000-04-19 Koninkl Philips Electronics Nv Ad-hoc radio communication system
JP2004508764A (ja) * 2000-09-08 2004-03-18 プライサー エイビー 電力マージン制御
US6973053B1 (en) 2000-09-12 2005-12-06 Bbnt Solutions Llc Using direct cluster member to cluster member links to improve performance in mobile communication systems
US7269580B2 (en) * 2000-10-03 2007-09-11 Celcorp, Inc. Application integration system and method using intelligent agents for integrating information access over extended networks
US6941350B1 (en) 2000-10-19 2005-09-06 International Business Machines Corporation Method and apparatus for reliably choosing a master network manager during initialization of a network computing system
US7113995B1 (en) 2000-10-19 2006-09-26 International Business Machines Corporation Method and apparatus for reporting unauthorized attempts to access nodes in a network computing system
US6990528B1 (en) 2000-10-19 2006-01-24 International Business Machines Corporation System area network of end-to-end context via reliable datagram domains
US6978300B1 (en) 2000-10-19 2005-12-20 International Business Machines Corporation Method and apparatus to perform fabric management
US7099955B1 (en) 2000-10-19 2006-08-29 International Business Machines Corporation End node partitioning using LMC for a system area network
US7636772B1 (en) 2000-10-19 2009-12-22 International Business Machines Corporation Method and apparatus for dynamic retention of system area network management information in non-volatile store
US6981025B1 (en) * 2000-10-19 2005-12-27 International Business Machines Corporation Method and apparatus for ensuring scalable mastership during initialization of a system area network
US20020073257A1 (en) * 2000-12-07 2002-06-13 Ibm Corporation Transferring foreign protocols across a system area network
FI115361B (fi) * 2000-12-28 2005-04-15 Nokia Corp Menetelmä linkkiadaptaation suorittamiseksi
US7035275B2 (en) * 2001-01-16 2006-04-25 Texas Instruments Incorporated Non-collaborative mechanisms for enhanced coexistence of wireless networks
EP1237335B1 (en) * 2001-02-21 2006-07-05 Nippon Telegraph and Telephone Corporation Multi-hop packet radio communication system
US6941356B2 (en) * 2001-06-29 2005-09-06 International Business Machines Corporation Automated configuration enabled via interrogation over network
ITRM20010421A1 (it) * 2001-07-13 2003-01-13 Univ Roma Metodo di elezione dinamica del controllore tra gli elaboratori o stazioni di una rete mobile in area locale senza fili, o wlan (wireless lo
GB2378091B (en) * 2001-07-24 2003-07-09 Motorola Inc Network element system method computer program and data carrier for network optimisation
US7274932B1 (en) 2001-09-19 2007-09-25 At&T Bls Intellectual Property, Inc. Expert system for troubleshooting cellular site problems
US7120456B1 (en) 2001-11-07 2006-10-10 Bbn Technologies Corp. Wireless terminals with multiple transceivers
US7093146B2 (en) * 2002-07-31 2006-08-15 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Power management state distribution using an interconnect
US7240059B2 (en) * 2002-11-14 2007-07-03 Seisint, Inc. System and method for configuring a parallel-processing database system
US7529842B2 (en) * 2002-12-17 2009-05-05 International Business Machines Corporation Method, system and program product for detecting an operational risk of a node
WO2004068424A2 (en) 2003-01-28 2004-08-12 Cellport Systems, Inc. Secure telematics
US7657540B1 (en) 2003-02-04 2010-02-02 Seisint, Inc. Method and system for linking and delinking data records
JP4025254B2 (ja) * 2003-06-30 2007-12-19 株式会社東芝 無線通信接続方法及び電子機器
JP2005079849A (ja) * 2003-08-29 2005-03-24 Toshiba Corp 情報処理装置、接続先選択方法および接続先選択プログラム
US7339883B2 (en) * 2003-09-15 2008-03-04 Pulse-Link, Inc. Ultra-wideband communication protocol
US20050058153A1 (en) * 2003-09-15 2005-03-17 John Santhoff Common signaling method
US20050058114A1 (en) * 2003-09-15 2005-03-17 John Santhoff Ultra-wideband communication protocol
JP2005123892A (ja) * 2003-10-16 2005-05-12 Matsushita Electric Ind Co Ltd データ伝送装置およびデータ伝送システム、並びにその初期化方法
JP2005136871A (ja) * 2003-10-31 2005-05-26 Toshiba Corp 電子機器およびペアリング処理方法
JP2005135346A (ja) * 2003-10-31 2005-05-26 Toshiba Corp 情報処理方法、情報処理装置、及び情報処理システム
US20050174950A1 (en) * 2004-02-09 2005-08-11 Sharp Laboratories Of America, Inc. Distributed network organization and topology discovery in ad-hoc network
US7346370B2 (en) * 2004-04-29 2008-03-18 Cellport Systems, Inc. Enabling interoperability between distributed devices using different communication link technologies
US7299042B2 (en) * 2004-07-30 2007-11-20 Pulse-Link, Inc. Common signaling method and apparatus
US20060031429A1 (en) * 2004-08-06 2006-02-09 Sharp Laboratories Of America, Inc. Central coordinator selection in ad hoc network
US7743180B2 (en) * 2004-08-10 2010-06-22 International Business Machines Corporation Method, system, and program for managing path groups to an input/output (I/O) device
US20060036790A1 (en) * 2004-08-10 2006-02-16 Peterson Beth A Method, system, and program for returning attention to a processing system requesting a lock
US20060121851A1 (en) * 2004-12-06 2006-06-08 Steve Moore Ultra-wideband security system
US7508810B2 (en) * 2005-01-31 2009-03-24 Airbiquity Inc. Voice channel control of wireless packet data communications
US7595697B2 (en) * 2005-04-15 2009-09-29 Ivy Biomedical Systems, Inc. Wireless transmitter
US8480577B2 (en) * 2005-04-15 2013-07-09 Ivy Biomedical Systems, Inc. Wireless patient monitoring system
US8014942B2 (en) * 2005-06-15 2011-09-06 Airbiquity, Inc. Remote destination programming for vehicle navigation
US20070014332A1 (en) * 2005-07-12 2007-01-18 John Santhoff Ultra-wideband communications system and method
US20070014331A1 (en) * 2005-07-12 2007-01-18 John Eldon Ultra-wideband communications system and method
DE602005008422D1 (de) * 2005-08-01 2008-09-04 Ntt Docomo Inc Verfahren zum Informationsweiterleiten mittels eines ersten Kanals zu einem zweiten Kanal und Funkrelaisvorrichtung
US8538443B2 (en) 2006-03-20 2013-09-17 Research In Motion Limited Method and system for adjusting communication mode by adjusting the power level for a fractional frequency reuse in a wireless communication network
US7924934B2 (en) 2006-04-07 2011-04-12 Airbiquity, Inc. Time diversity voice channel data communications
US20080049716A1 (en) * 2006-06-30 2008-02-28 Intel Corporation Error rate based power management of a high-speed serial link
DE102006048379B4 (de) * 2006-10-12 2008-11-06 Infineon Technologies Ag Verfahren zur Durchsatzsteuerung einer elektronischen Schaltung sowie entsprechende Durchsatzsteuerung und zugehörige Halbleiterschaltung
US7616568B2 (en) * 2006-11-06 2009-11-10 Ixia Generic packet generation
WO2008064450A1 (en) * 2006-11-30 2008-06-05 Bce Inc. Method, system and apparatus for logging into a communication client
US7881303B2 (en) * 2006-12-13 2011-02-01 GlobalFoundries, Inc. Command packet packing to mitigate CRC overhead
US8027293B2 (en) * 2007-07-16 2011-09-27 Cellport Systems, Inc. Communication channel selection and use
EP2206328B1 (en) 2007-10-20 2017-12-27 Airbiquity Inc. Wireless in-band signaling with in-vehicle systems
US8188709B2 (en) * 2008-01-09 2012-05-29 Seiko Epson Corporation Power transmission control device, power transmitting device, non-contact power transmitting system, and electronic instrument
KR100961785B1 (ko) 2008-02-28 2010-06-07 한양대학교 산학협력단 클러스터 헤드 노드를 재선택하는 센서 네트워크 시스템
US8266168B2 (en) 2008-04-24 2012-09-11 Lexisnexis Risk & Information Analytics Group Inc. Database systems and methods for linking records and entity representations with sufficiently high confidence
US8285725B2 (en) 2008-07-02 2012-10-09 Lexisnexis Risk & Information Analytics Group Inc. System and method for identifying entity representations based on a search query using field match templates
US8594138B2 (en) 2008-09-15 2013-11-26 Airbiquity Inc. Methods for in-band signaling through enhanced variable-rate codecs
US7983310B2 (en) * 2008-09-15 2011-07-19 Airbiquity Inc. Methods for in-band signaling through enhanced variable-rate codecs
NL1036326C2 (en) * 2008-12-18 2010-06-21 Thales Nederland Bv Method for selecting a relay node in a wireless communication system.
US8036600B2 (en) 2009-04-27 2011-10-11 Airbiquity, Inc. Using a bluetooth capable mobile phone to access a remote network
US8418039B2 (en) 2009-08-03 2013-04-09 Airbiquity Inc. Efficient error correction scheme for data transmission in a wireless in-band signaling system
US8249865B2 (en) 2009-11-23 2012-08-21 Airbiquity Inc. Adaptive data transmission for a digital in-band modem operating over a voice channel
US9411859B2 (en) 2009-12-14 2016-08-09 Lexisnexis Risk Solutions Fl Inc External linking based on hierarchical level weightings
US8965291B2 (en) 2010-07-13 2015-02-24 United Technologies Corporation Communication of avionic data
US9189505B2 (en) 2010-08-09 2015-11-17 Lexisnexis Risk Data Management, Inc. System of and method for entity representation splitting without the need for human interaction
US20120185583A1 (en) * 2011-01-19 2012-07-19 Qualcomm Incorporated Methods and apparatus for enabling relaying of peer discovery signals
US9270747B2 (en) * 2011-04-08 2016-02-23 Kaseya Limited Method and apparatus of performing peer-to-peer communication establishment and connection change-over
US8848825B2 (en) 2011-09-22 2014-09-30 Airbiquity Inc. Echo cancellation in wireless inband signaling modem
US9444891B2 (en) 2013-07-01 2016-09-13 Emoire Technology Development LLC Data migration in a storage network
US10939308B2 (en) 2019-03-14 2021-03-02 Cisco Technology, Inc. Deploying network functions in a communication network based on geo-social network data

Family Cites Families (39)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3925782A (en) * 1975-02-28 1975-12-09 Us Army Adaptive RF power output control for net radios
US4276654A (en) * 1976-11-12 1981-06-30 Pacific Marine Electronics, Inc. Scan-lock control of solid state digitally synthesized receivers
DE3121146A1 (de) * 1981-05-27 1983-01-05 Siemens AG, 1000 Berlin und 8000 München Digitales funksystem
FR2527871B1 (fr) * 1982-05-27 1986-04-11 Thomson Csf Systeme de radiocommunications, a sauts de frequence
JPS59104847A (ja) * 1982-12-07 1984-06-16 Fujitsu Ltd 無線通信方式
US4549293A (en) * 1983-12-29 1985-10-22 The United States Of America As Represented By The Secretary Of The Army Time division multiple access communications system
US4601043A (en) * 1984-05-23 1986-07-15 Rockwell International Corporation Digital communications software control system
US4807248A (en) * 1984-05-23 1989-02-21 Rockwell International Corporation Automatic resynchronization technique
NO171939C (no) * 1985-05-06 1993-05-19 Int Standard Electric Corp Kommunikasjonssystem
NL8600576A (nl) * 1986-03-06 1987-10-01 Hollandse Signaalapparaten Bv Communicatiesysteem.
US4752939A (en) * 1986-09-03 1988-06-21 Hughes Aircraft Company Hidden preamble for frequency hopped synchronization
CA1290020C (en) * 1987-02-09 1991-10-01 Steven Messenger Wireless local area network
US4872205A (en) * 1987-08-21 1989-10-03 American Telephone And Telegraph Company Radio communication system having autonomously selected transmission frequencies
US4850036A (en) * 1987-08-21 1989-07-18 American Telephone And Telegraph Company Radio communication system using synchronous frequency hopping transmissions
JP2546347B2 (ja) * 1988-08-15 1996-10-23 日本電気株式会社 無線送受信装置
US5036518A (en) * 1988-11-02 1991-07-30 Tseung Lawrence C N Guaranteed reliable broadcast network
US5050189A (en) * 1988-11-14 1991-09-17 Datapoint Corporation Multibit amplitude and phase modulation transceiver for LAN
US5003619A (en) * 1989-01-31 1991-03-26 Motorola, Inc. Method and apparatus for adjusting the power of a transmitter
FR2644655A1 (fr) * 1989-03-17 1990-09-21 Trt Telecom Radio Electr Procede de transmission d'informations dans un reseau de transmission de donnees par voie radioelectrique et systeme pour lequel est mis en oeuvre le procede
US5022046A (en) * 1989-04-14 1991-06-04 The United States Of America As Represented By The Secretary Of The Air Force Narrowband/wideband packet data communication system
US4939752A (en) * 1989-05-31 1990-07-03 At&T Company Distributed timing recovery for a distributed communication system
US4937822A (en) * 1989-06-27 1990-06-26 Rockwell International Corporation Skywave adaptable communication apparatus
CA1312656C (en) * 1989-08-24 1993-01-12 Steven Messenger Wireless communications systems
US5130987A (en) * 1990-03-23 1992-07-14 Metricom, Inc. Method for synchronizing a wide area network without global synchronizing
US5079768A (en) * 1990-03-23 1992-01-07 Metricom, Inc. Method for frequency sharing in frequency hopping communications network
US5129098A (en) * 1990-09-24 1992-07-07 Novatel Communication Ltd. Radio telephone using received signal strength in controlling transmission power
US5142534A (en) * 1990-10-17 1992-08-25 O'neill Communications, Inc. Wireless integrated voice-data communication system
US5170413A (en) * 1990-12-24 1992-12-08 Motorola, Inc. Control strategy for reuse system assignments and handoff
US5023780A (en) * 1991-01-03 1991-06-11 Northern Telecom Limited Method of operating a packet switching network
US5359595A (en) * 1991-01-09 1994-10-25 Rockwell International Corporation Skywave adaptable network transceiver apparatus and method using a stable probe and traffic protocol
US5214790A (en) * 1991-03-11 1993-05-25 Motorola, Inc. Enhanced talkgroup scan algorithm
CA2040234C (en) * 1991-04-11 2000-01-04 Steven Messenger Wireless coupling of devices to wired network
US5218356A (en) * 1991-05-31 1993-06-08 Guenther Knapp Wireless indoor data relay system
US5241542A (en) * 1991-08-23 1993-08-31 International Business Machines Corporation Battery efficient operation of scheduled access protocol
JPH0575635A (ja) * 1991-09-12 1993-03-26 Hitachi Ltd ネツトワーク網同期管理システムおよび管理方式
US5276703A (en) * 1992-01-13 1994-01-04 Windata, Inc. Wireless local area network communications system
US5305468A (en) * 1992-03-18 1994-04-19 Motorola, Inc. Power control method for use in a communication system
US5206881A (en) * 1992-04-15 1993-04-27 Telesystems Slw Inc. Wireless local area network
US5355522A (en) * 1992-06-26 1994-10-11 Motorola, Inc. Frequency selection method and apparatus

Also Published As

Publication number Publication date
CA2141613A1 (en) 1994-12-22
FI950527A0 (fi) 1995-02-07
FI950527A (fi) 1995-03-29
US5530701A (en) 1996-06-25
AU7055594A (en) 1995-01-03
US5551066A (en) 1996-08-27
BR9405417A (pt) 1999-09-08
HUT71564A (en) 1995-12-28
HU9500671D0 (en) 1995-05-29
WO1994029986A1 (en) 1994-12-22
PL307357A1 (en) 1995-05-15
EP0654196A1 (en) 1995-05-24

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ58095A3 (en) Mains connecting switchgroup
US6636738B1 (en) Radio-network control apparatus and radio-network control method
JP3043958B2 (ja) 無線通信によるネットワーク通信方式
EP0832454B1 (en) Data communication network with highly efficient polling procedure
KR100633666B1 (ko) 홈 네트워크 시스템 및 그 제어 방법
US5519834A (en) Method of transmitting selected message frames without individual destination address in non-overlapping sequential time intervals from host computer to terminals via bridges and retransmitting thereafter
CN108541073A (zh) 一种网络控制器、站点、以及建立保护期的方法
JP2009010988A (ja) ネットワークシステム
CN109565737B (zh) 无线网状网络中的分组转发
US5528622A (en) Communication system having channel hopping protocol and multiple entry points
EP0537814A1 (en) Multi-station bus system having means for polling and updating of globally relevant information, in particular a station address, and station for use in such system
WO1996004731A1 (en) Method and apparatus for a radio system operating on shared communication channels
EP1465375B1 (en) Network management method for wireless transmission/reception of data streams and network apparatus employing the same
CN110034898A (zh) 一种参考信号传输方法及装置
US20200274665A1 (en) Communication method and communications apparatus
JP2816301B2 (ja) 通信装置および通信方法
WO2001033796A1 (en) Store and forward communications method for data transfer between spread spectrum, frequency hopping data telemetry transceivers
JPH05268224A (ja) ローカルエリアネットワークシステム
CA2082536C (en) Local area network system
AU711109C (en) Data communication network with highly efficient polling procedure
JPS62157432A (ja) 無線デ−タ伝送方式
JPH02217039A (ja) ポーリング/セレクティング制御手順方式
JPH03165644A (ja) ポーリング方法と装置
US20140286244A1 (en) Method and apparatus for controlling near field wireless network
JPH07107109A (ja) 通信回線で接続される装置の監視装置