CZ452599A3 - Rovinné vysoušeči médium - Google Patents

Rovinné vysoušeči médium Download PDF

Info

Publication number
CZ452599A3
CZ452599A3 CZ19994525A CZ452599A CZ452599A3 CZ 452599 A3 CZ452599 A3 CZ 452599A3 CZ 19994525 A CZ19994525 A CZ 19994525A CZ 452599 A CZ452599 A CZ 452599A CZ 452599 A3 CZ452599 A3 CZ 452599A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
medium
layer
layers
drying
inches
Prior art date
Application number
CZ19994525A
Other languages
English (en)
Inventor
Donald Eugene Ensign
Robert Charles Dreisig
Michael Gomer Stelljes Jr.
Wilbur Russell Knight
Original Assignee
The Procter & Gamble Company
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by The Procter & Gamble Company filed Critical The Procter & Gamble Company
Priority to CZ19994525A priority Critical patent/CZ452599A3/cs
Publication of CZ452599A3 publication Critical patent/CZ452599A3/cs

Links

Landscapes

  • Paper (AREA)

Abstract

Rovinné vysoušeči médiumzahrnuje vrstvy (41,42,43,44, 45,46), spojené dohromady svými čelními povrchy. Médium má únavovou pevnost v ohybu nejméně 25 liber na palec [ 172,4 kPa] a poklestlaku méně než 70 palců [1780 mm] vodního sloupce při průtoku 800 normálních kubických stop za minutu na čtvereční stopu [244,35 Nm3/min.m2]. Médium konkrétně obsahuje první vrstvu (41), kteráje umístěna na jeho čelní ploše, nejhrubší vrstvu (46), kteráje umístěna na opačné straně, a ostatní vrstvy (42,43,44,45), ležící mezi první vrstvou (41) a nejhrubší vrstvou (46). Každá z mezilehlých ostatních vrstev (42,43,44,45) zahrnuje textilní vazbu, mající nebráněný tokový kanálek, kolmý k rovině mezilehlých ostatních vrstev (42,43,44,45).

Description

Sušící médium s omezovacími otvory, aparát pro něj a celulózové vláknité materiály jím vyrobené
Oblast techniky
Tento vynález se týká aparátu pro sušení průchozím vzduchem, zejména aparátu, který omezuje sušící proud vzduchu skrz celulózový vláknitý materiál a do absorpčních zárodečných pásů, které jsou na něm sušeny průchozím vzduchem.
Dosavadní stav techniky
Absorpční zárodečné pásy jsou zbožím každodenní spotřeby. Absorpční zárodečné pásy zahrnují celulózové vláknité materiály, absorpční pěny atd. Celulózové vláknité materiály se staly zbožím každodenní potřeby. Celulózové vláknité materiály se nalézají v jemných papírech na obličej, jemných toaletních papírech a v papírových ručnících.
Při výrobě celulózových vláknitých materiálů je vlhký zárodečný pás celulózových vláken dispergovaných v kapalném nosiči ukládán na tvářecí síto. Vlhký zárodečný pás může být sušen kteroukoliv kombinací několika známých prostředků. Každý z těchto známých sušících prostředků ovlivní vlastnosti výsledného celulózového vláknitého materiálu. Sušící prostředek a proces sušení mohou například ovlivnit měkkost, tloušťku, pevnost v tahu a absorpční schopnost výsledného celulózového vláknitého materiálu. Je důležité, že prostředek a proces použité k sušení celulózového vláknitého materiálu • · · · φ··· • · φ · · φ · ΦΦ ΦΦ φ • · φ φ φ φ φ · · φ φ φ ·· ·· Φ·φ ΦΦ φ φ také ovlivňují rychlost kterou se dá vyrábět, aniž by byla rychlost omezena tímto prostředkem nebo procesem.
Příkladem jednoho sušícího prostředku jsou plstěné pasy. Plstěné sušící pasy se dlouho používaly k odvodňování zárodečného celulózového vláknitého materiálu kapilárním tokem kapalného nosiče do permeabilního plstěného média, udržovaného ve styku se zárodečným pasem, ale odvodnění celulózového vláknitého materiálu plstěným pasem vede k celkově stejnému stlačení a zhutnění zárodečného celulózového vláknitého materiálu pasu, který se má usušit.
Sušení plstěného pasu se dá napomáhat vakuem nebo se mu dá napomoci protilehlými lisovacími válci. Lisovací válce maximalizují mechanické přitlačení plsti proti celulózovému vláknitému materiálu. Příklady sušení na plstěném pasu jsou znázorněny v patentech USA 4 329 201 a USA 4 888 096.
Sušení celulózového vláknitého materiálu kapilárním tokem s použitím porézního válce majícího upřednostňované velikosti pórů je rovněž známé v tomto oboru. Příklady takovýchto metod sušení, využívajících kapilární tok, jsou znázorněny v patentu USA 4 556 450, který se tímto zahrnuje do popisu formou odkazu, patentu USA 5 598 643 a patentu USA 4 973 385.
Sušení celulózových vláknitých materiálů vakuovým odvodňováním bez pomoci plstěných pasů je v oboru známo. Vakuové odvodňování celulózového vláknitého materiálu mechanicky odstraňuje vlhkost z celulózového vláknitého materiálu s použitím vakuových patek a vakuových skříní. Vakuum vychyluje diskrétní oblasti celulózového vláknitého materiálu do sušícího pasu. Sušícím pasem je s výhodou sušící pas s průchozím vzduchem, mající vzorovanou kostru z pryskyřice s vychylovacími kanálky, které skrz ní procházejí tak jak je • 9 9 9 9 · · · 9 9 • · · 9 9 · 9 9 · · · 9
999 99 9 999«
99999 9 9 99 99 9
9 999 9999
999 99 99 999 99 · · to popsáno v patentu USA 4 637 859, který se tímto zahrnuje do popisu. Vakuové odvodnění vytváří na takovém pasu vytváří multiregionální celulózový vláknitý materiál mající vysoko hustotní v podstatě kontinuální síť a v ní rozmístěné diskrétní nízko hustotní oblasti.
Odvodňování pomocí takovéhoto pasu dává celulózový vláknitý materiál mající různá množství vlhkosti ve dvou výše zmíněných oblastech. Různá množství vlhkosti v různých oblastech celulózového vláknitého materiálu mohou omezovat rychlost procesu výroby papíru. Takové omezení se objevuje protože tyto dvě oblasti schnou různými rychlostmi. Oblast mající nižší rychlost sušení potom určuje celkovou rychlost procesu výroby papíru.
U jiného dalšího způsobu sušení se dosáhlo výrazného úspěchu při sušení zárodečného pásu celulózového vláknitého materiálu průchozím vzduchem. U typického způsobu sušení průchozím vzduchem podpírá děrovaný, pro vzduch propustný pas zárodečný pás, který má být usušen, celulózový vláknitý materiál
Proud vzduchu prochází skrz a skrz permeabilní pas. Proud vzduchu suší zárodečný pás především odpařováním. Oblasti sousedící s perforacemi pasu prostupného pro vzduch a vychýlené do nich jsou usušeny přednostně a tloušťka výsledného celulózového vláknitého materiálu se zvýší. Oblasti sousedící s hrbolky v pasu prostupném pro vzduch se suší ve zmenšené míře.
V této oblasti pasů permeabilních pro vzduch používaných pro sušení průchozím vzduchem se dosáhlo několika modifikací a zlepšení. Pas permeablilní pro vzduch může být vyroben například s relativně vysokou otevřenou plochou nebo může být pas vyroben tak, aby měl sníženou permeabilitu pro vzduch. Snížené permeability pro vzduch se dá dosáhnout nanesením • · · ·· · * · ·· • · · · · ··· · · · « • · 4 4* · 4 4 4 · • 4 4 4 4 4 4 · · · · · · • 4 4 4 4 4 · · 4 ··· ·· ·· 444 4» ·· pryskyřičné směsi, aby se ucpaly skuliny mezi tkanými přízemi v pasu. Sušící pas může být impregnován kovovými částicemi k zvýšení jeho tepelné vodivosti a k snížení jeho emisivity. Sušící pas je s výhodou zkonstruován z fotocitlivé pryskyřice zahrnující kontinuální síť. Sušící pas může být speciálně upraven pro průtok velmi teplého vzduchu. Příklady takové technologie sušení průchodem vzduchu se dají nalézt v patentech USA Re 28 459, USA 4 172 910, USA 4 251 928, patentu USA 4 528 239 a USA 4 921 750.
Navíc bylo učiněno několik pokusů co se týče způsobu regulace sušícího profilu celulózového vláknitého materiálu zatímco je ještě zárodečným pásem, který se má usušit. Takové pokusy mohou použít buď sušící pas nebo infračervenou sušičku v kombinaci se sušícím bubnem Yankee. Příklady profilového sušení jsou znázorněny v patentech USA 4 583 302 a USA 4 942 675.
Předchozí známý stav techniky, i ten, který je specificky zaměřen na průchozí sušení, neřeší problémy, které se vyskytují při sušení celulózového vláknitého materiálu s více oblastmi. Jak to bylo uvedeno výše, různé oblasti papíru usušeného průchozím vzduchem mají různé obsahy vlhkosti, ale první oblast celulózového vláknitého materiálu, mající menší hustotu nebo plošnou hmotnost než druhá oblast, budou mít zpravidla relativně větší průtok vzduchu skrz ní než jaký bude mít druhá oblast. Tento relativně větší průtok vzduchu se objevuje protože první oblast s nižší hustotou nebo plošnou hmotností klade poměrně menší odpor průtoku vzduchu, procházejícího skrz zárodečný pás než druhá oblast. Takový rozdílný průtok vzduchu nevyrovnává a může dokonce zvýšit rozdíl v obsahu vlhkosti u různých oblastí.
• · · · · · · · flfl · · · • flfl·· ···· ··· ·· flfl ··· flfl flfl
Tento problém se zhorší když se celulózový vláknitý materiál s více oblastmi, který má být usušen, přenese na sušící buben Yankee. Na sušícím bubnu Yankee jsou jen určité oblasti celulózového vláknitého materiálu ve styku s obvodem ohřívaného válce. Nej těsnější styk se sušícím bubnem Yankee se objevuje zpravidla v oblastech s vysokou hustotou nebo vysokou plošnou hmotností. Tyto oblasti mají větší vlhkost než oblasti s nízkou hustotou nebo nízkou plošnou hmotností.
Horký vzduch se dá zavést do povrchu celulózového vláknitého materiálu z víka na opačné straně než je ohřívaný válec. Upřednostňované sušení tohoto povrchu celulózového vláknitého materiálu nastává na základě přenosu tepla konvekcí z protékajícího vzduchu ve víku sušícího bubnu Yankee. Aby došlo ke kompletnímu usušení oblastí celulózového materiálu s vysokou hustotou a vysokou plošnou hmotností a aby se zabránilo ožehnutí nebo popálení již usušených oblastí s nízkou hustotou nebo nízkou plošnou hmotností vzduchem z víka, musí být teplota vzduchu ve víku sušícího bubnu Yankee snížena a nebo musí být zvýšena zdržná doba celulózového vláknitého materiálu ve víku sušícího bubnu Yankee, což sníží rychlost výroby. V souladu s tím se musí snížit rychlost výroby celulózového vláknitého materiálu, aby se kompenzovala větší vlhkost v oblasti s vysokou hustotou nebo vysokou plošnou hmotností.
Jedno zlepšení, které se zabývá tímto problémem, je obsaženo v patentu USA 5 274 930, který popisuje sušení celulózových vláknitých materiálů s omezovacím otvorem ve spojitosti se sušením průchozím vzduchem, přičemž tento patent se zahrnuje do tohoto popisu formou odkazu. Tento patent popisuje aparát využívající mikroporézní sušící médium, které má větší průtokový odpor než skuliny mezi vlákny každé oblasti celulózového vláknitého materiálu. Mikroporézní médium je ·· ·· · · · ·· ·· · · · · · * · · • «···· · « · · · · · • · · · · · · · · ··· ·· ·· ··· ·· ·· omezujícím otvorem při procesu sušení průchozím vzduchem, takže se dosáhne rovnoměrnějšího rozložení vlhkosti při sušícím procesu.
Ještě dalším zlepšením oproti aparátu popsanému v patentu USA 5 274 930 je aparát popsaný v patentu USA 5 581 906, který se tímto zahrnuje do tohoto popisu formou odkazu. Patent USA 5 581 906 popisuje mikroporézní sušící aparát, mající množinu zón, který účinněji suší celulózový vláknitý materiál než aparáty typů popsaných ve známém stavu techniky.
Předchozí mikroporézní sušící aparáty by měly žádoucím způsobem poskytovat médium, které jak omezuje průtok vzduchu celulózovým vláknitým materiálem, tak má dostatečnou mez únavy v ohybu, aby odolával cyklickému zatěžování spojenému s výrobou papíru pomocí nárokovaného aparátu. Medium může být například provedeno jako pokrytí válce schopného axiální rotace. Tak jak válec a médium rotují, střídavě přijímá jak positivní, tak i zatížení. Reverzace zatížení z pozitivního na negativní vytváří v médiu střídající se napětí, kterému musí médium vzdorovat. Médium tudíž musí mít adekvátní únavovou pevnost v ohybu, aby odolávalo tomuto cyklickému zatěžování.
každá část média negativní tlaková
Jedním řešením problému dosažení adekvátní únavové pevnosti v ohybu může být prostě učinit médium pevnější, ale toto řešení bez dalšího přináší jiné problémy. Tak jak se médium stává pevnější, stává otevřené plochy.
se zpravidla i tlustší a může mít méně Médium mající méně otevřené plochy naráží je tomu u média majícího Výhody minimalizace poklesu na větší pokles tlaku než jak relativně více otevřené plochy, tlaku jsou známy a probírány ve výše uvedeném patentu USA 5 581 906. Jak se médium stává tlustší, je také obtížnější ho vyrobit.
Proto je cílem tohoto vynálezu poskytnout médium pro použití u mikroporézního aparátu, zejména aparátu podle výše uvedených patentů USA 5 581 906 a USA 5 274 930. Cílem tohoto vynálezu je také poskytnout médium použitelné u kapilárního odvodňovacího aparátu, jako jsou aparáty podle výše uvedeného patentu USA 4 556 450 nebo výše uvedené přihlášky 305. Cílem tohoto vynálezu je také poskytnout médium použitelné u konvenčního odvodnění plstí a sušení průchozím vzduchem.
Dalším cílem vynálezu je poskytnout takové médium, které dává jak náležitou únavovou pevnost v ohybu, tak i relativně malý pokles tlaku. Zejména je cílem poskytnout takové médium, které má relativně malý pokles tlaku.
Podstata vynálezu
Vynález zahrnuje obecně rovinné sušící médium. Sušící médium zahrnuje množinu vzájemně k sobě přiléhajících vrstev, které jsou uloženy čely k sobě. Médium má únavovou pevnost v ohybu nejméně 25 liber na čtvereční palec (172,4 kPa) a pokles tlaku méně než 70 palců (1780 mm) vodního sloupce při průtoku 800 normálních kubických stop za minutu (22,7 Nm3/min) na čtvereční stopu (0, 0929 m2) (244,35 Nm3/min.m2) .
Médium může zahrnovat jemnou první vrstvu. Jemná první vrstva může být tkaná kovová látka. Jemná první vrstva může mít holandskou keprovou vazbu. První vrstva může mít jmenovitou velikost pórů 20 mikronů nebo méně. Na opačné straně než je první vrstva je nejhrubší vrstva média. Nejhrubší vrstva média může také zahrnovat tkanou látku nebo to může být také perforovaná kovová deska. Mezi první vrstvou a nejhrubší vrstvou je nejméně jedna mezilehlá vrstva. Mezilehlé vrstvy mohou mít čtvercovou vazbu.
• · · · · · · · • · · · · · · · · · · · • · · · ···· ··· · · ·· · · · ·· ··
Přehled obrázků na výkresech
Obr. 1 je schematický bokorysný pohled na aparát podle tohoto vynálezu a obr. 2 je částečný půdorysný pohled na médium podle tohoto vynálezu, znázorněné v částečném řezu.
Příklady provedeni vynálezu
S odkazem na obr. 1 zahrnuje tento vynález mikroporézní sušící médium 40 pro aparát 20 s omezujícími otvory na sušení průchozím vzduchem. Aparát 20 a médium 40 mohou být obecně vyrobeny a provozovány podle výše uvedených patentů USA 5 274 930 a USA 5 581 906, jejichž část popisující vynález se tímto zahrnuje do tohoto popisu formou odkazu. Aparát 20 odstraňuje vlhkost ze zárodečného pásu 21. Aparát 20 může zahrnovat prostupný válec 32. Mikroporézní médium 40 obklopuje takový prostupný válec 32 a je s výhodou k němu připojeno smršťovacím upevněním, stlačovacím upevněním, závitovými upevňujícími prostředky, tvrdou pájkou atd. Rozumí se, že jsou možná i jiná provedení aparátu 20 a média 40. Aparát 20 může například zahrnovat přepažený vakuový štěrbinovitý otvor nebo může médium 40 zahrnovat nekonečný pas.
Podpěrný díl 28, jako je pas s napříč procházejícím vzduchem, obaluje prostupný válec 32 od vstupního válce 34 k výstupnímu válci 36 ležícímu proti oblouku definujícímu kruhový segment. Tento kruhový segment může být dále rozdělen na více zón majících navzájem odlišné tlakové rozdíly vůči okolnímu atmosférickému tlaku. Pás 21, který se má sušit leží mezi podpěrným dílem 28 a médiem 40.
Mikroporézní médium 40 podle tohoto vynálezu může zahrnovat laminát nebo více vrstev 41 až 46. Níže bude probíráno médium 40 mající, šest vrstev 41 až 46, ale je třeba tomu rozumět tak, že vynález není tímto vymezen. Pro' tento vynález je vhodné médium mající jakýkoliv větší počet vrstev 41 až 46 a vyhovující kritériím pro únavovou pevnost v ohybu a pokles tlaku, které se probírají níže.
Médium 40 podle tohoto vynálezu má únavovou pevnost v ohybu nejméně 25, s výhodou nejméně 50 a ještě výhodněji nejméně 75 liber na palec (tj. 4,46, resp. 8,93 a 13,39 kg/cm). Únavová pevnost v ohybu je měřena podle následujícího postupu.
Vytvoří se vzorek mající rozměry 1 palec na šířku x 2 palce na délku (2,54 cm x 5,08 cm) Podélný rozměr vzorku odpovídá směru stroje během výroby papíru. Ve vzorku se směrem na šířku přes střed první vrstvy 41. Vrub se provede tlakem ruky nástrojem Scratchall majícím hrot ze slinutého karbidu. Čára vrubu by měla být přibližně do poloviny tloušťky první vrstvy 41.
Opatří se tříbodový zkušební přístroj pro namáhání na ohyb. Aparát má upevňovací přípravek zahrnující dvě vertikálně orientované podpěry na které se umístí vzorek, který se má testovat. Aparát má dále pohyblivý křižák, schopný přenášet zatížení směrem dolů v místě uprostřed mezi oběma podpěrami. Podpěry mají šířku nejméně 1 palec (25,4 mm) a rádius 1/8 palce (3,2 mm). Podpěry mají mezi sebou volné rozpětí 0,750 palce (19 mm).
Vzorek, který má být testován se umístí do aparátu a zorientuje se tak, aby na první vrstvu 41 působilo napětí a byla umístěna od hlavy, která přenáší měnící se zatížení směrem dolů. Vzorek se jednoduše opře o dvě podpěry. Čára vrubu se umístí do středu mezi podpěry. Použije se měnitelné zatížení působící na vzorek směrem dolů, uprostřed mezi podpěrami a přímo naproti čáře vrubu.
• ΦΦΦ Φ Φ · 9 9 9 · 9 · • · ΦΦΦ φ · φ 9 ··· ·· ·· ΦΦΦ ΦΦ φφ
Přenášené zatížení má průběh odpovídající sinusoidě s frekvencí 3 Herzy. Zatížení je cyklické mezi maximální hodnotou zatížení a hodnotou 1/10 maxima, aby se zabezpečil poměr R = 0,10. Používají se tři různé hodnoty maximálního zatížení. Velikosti maximálních hodnot zatížení závisejí na pevnosti v ohybu vzorku při vychýlení o 0,2 procenta.
Při prvním cyklu zatěžování u testu únavovoů pevnost v ohybu se změří průhyb vzorku. Průhyb se dá změřit extenzometrem s ručičkovým indikátorem tak jak je to známo v oboru. Vhodný přístroj k tomu vyrábí firma Mechanical Testing Systems Company z Edon Prairie, Minnesota, USA a prodává se jako typ MTS Model 632. Testovaný vzorek se považuje za zlomený když výchylka při kterémkoliv cyklu činí dvojnásobek výchylky prvního cyklu.
Test na ohyb s výchylkou 0,2 % je obecně v souladu s normou ASTM D790-92, Method 1, modifikovanou následovně. Připravuje se vzorek 1x2 palce (25,4 x 50,8 mm) z média 40. Vzorek (bez vrubové čáry) se dá do výše uvedeného tříbodového testovacího aparátu a otestuje se jedenkrát na ohyb při rychlosti křižáku 0,02 palce (0,51 mm) za minutu až se objeví plastická deformace.
Potom se nalezne pevnost v ohybu při vychýlení
0,2 nakreslením rovné čáry rovnoběžné s lineární částí křivky ohybového napětí/namáhání a výchylky od počátku na abscise 0,0015 palců (0, 0381 mm), t j. 0,2 % rozpětí 0,750 palce (19,1 mm). Zjistí se pevnost v ohybu při 0,2 % výchylky jako průsečík této čáry a zatížení v ohybu oproti křivce výchylky. Tímto způsobem se otestují tři vzorky a výsledky se zprůměrují, takže se dostane jeden datový bod pro pevnost v ohybu při 0,2 procentní výchylce.
9* 99
9 9
9 9 9 •99 · 9 9
9 9 9
9 9 9
9 9 9
9 9 9
99
Naleznou se hodnoty odpovídající 60, 85 a 110 % pevnosti v ohybu při 0,2 procentní výchylce. Při stanovení únavové pevnosti v ohybu se tudíž využívají pro hodnoty maximálního zatížení tři hodnoty, tj. 0,60, 0,85 a 1,10 z pevnosti v ohybu při výchylce 0,2 %.
Tři únavové testy se nechají běžet až do závady tak jak je to popsáno výše. Každý z únavových testů využívá jednu z výše uvedených hodnot maximálního zatížení, přičemž každé zatížení je násobkem 0, 60, 0, 85 a 1,10 pevnosti v ohybu při 0,2 % výchylce. Tři vzorky se nechají běžet při každém ze tří specifikovaných hodnot zatížení, takže celkový počet vzorků je devět. Pro každou hodnotu maximálního zatížení se zprůměrují tři datové body tak, aby se získal jeden datový bod.
Tři výsledné datové body se vynesou na semilogaritmické stupnici znázorňující zatížení oproti počtu cyklů tak jak je to známo v oboru. Únavová pevnost v ohybu je poté asymptotou křivky proložené skrz tři datové body. Křivka má obecnou formu Y=AX~°'5+B, kde B je tato asymptota. Asymptota křivky odpovídá únavové pevnosti v ohybu pro tři uvažované datové body. Protože odborník v oboru bude znát matematické postupy jak vyřešit tuto rovnici pro B, nalezne se únavová pevnost v ohybu nej snadněji s použitím kteréhokoliv regresního programu běžného ve většině technických softwarových programů. Vhodným programem je Excel, prodávaný firmou Microsoft Corporation z Redmondu, Washington, USA.
Médium 40 podle tohoto vynálezu má také pokles tlaku za sucha menší než 70, s výhodou menší než 50 a ještě výhodněji menší než 30 palců (1780, 1270 resp. 762 mm) vodního sloupce. Pokles tlaku se měří následovně:
• 4» 4 4 « 4 4 44
4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4
4
• 444 4 4 4 4 4 4 4
4 4 4 4 4 4 4 4 4
44 4 4 4 44 4 4 4 44 4 4
Vzorek média 40 vhodné velikosti se sevře ve zkušební komoře tak, že se část média 40 mající v průměru 4 palce (102 mm) vystaví napříč skrz něj procházejícímu toku vzduchu. Zkušební zařízení zahrnuje trubku dlouhou 7 palců (177,8 mm) a mající jmenovitý vnitřní průměr 2 palce (50,8 mm). Vnitřní průměr trubky se potom rozšiřuje v úhlu 7° na délce 16 palců (406,4 mm) na jmenovitý vnitřní průměr 4 palce (101,6 mm). Vzorek média 40 se poté sevře v části aparátu s jmenovitým vnitřním průměrem 4 palce (101,6 mm). Po proudu za vzorkem 40 se aparát opět zužuje v uvedeném úhlu 7° ze 4 palců (101,6 mm) na jmenovitý vnitřní průměr 2 palce (50,8 mm) . Tato část zkušebního aparátu s vnitřním průměrem 2 palce (50,8 mm) je také dlouhá nejméně 7 palců (177,8 mm) a je rovná. Médium 40 je orientováno tak, že první vrstva 41 je obrácena čelem k straně s vyšším tlakem (směrem proti proudu) vzduchu.
Médiem 40 protéká 800 scfm (22,7 m3/min) vzduchu, což u popsaného vzorku znamená celkem 70 scfm (1,98 m3/min). Statický tlak napříč vzorkem je měřen manometrem, párem převodníků tlaku nebo jinými vhodnými prostředky známými v oboru.
Srovnání různých médií podle známého stavu techniky a jednoho nebo více médií 40 podle tohoto vynálezu je ukázáno v tabulce I níže.
fl ·· · · ·· · · · » · · · • ··· · · • · · ··· flfl ·· • ·· ·· • · · · · · • · · · · fl · · · · » • · · · · flfl· ·· ·· >
o >
r0 tí '3
-P w
o
Φ &
u
r—4 Φ i—1 i—f
1 X! -—. 00 v
α β CM
o ,—| CM
—'
tn
> XI O
Ή i—1 CM
i—1 x—1
•H a
Materiál (vazba) Pokles tlaku
4-)
Ψ4 b1 ra
O tu
Φ
O
-I
Φ a
o
X!
Ή β
Ό
Ο >
o o
oo φ
ο a
β ο 1—I ra co σο co r~ o
Τ’
Lf)
CM o
o r*H
Ό) β
O >β >
ω
4->
O o\° oo
CM
M
Φ
ω
> 44 > 44 φ
o V) ο Μ Ό
β Ό β Ό
α β a β
<y β φ Φ β
44 1-1 44 1—1 Φ
ο ο >
Xi 'ÍXJ X! Ο
44 44 β
W '(X) ω Ο
Ό > X Ό > 'ÍXÍ X! Ψ4
β o > o β Ο > Ο β
Φ O o β Φ Ο ο β Φ
ι—1 β o τ) I-1 β ο Ό a
o Φ β ο ο Φ β Ο
n > φ β X! > φ β
4-) > Ό 4-) > η >
o >O 4-) φ ο 4-) φ Ο
o >O ΓΟ ο >ο -ΓΟ β
co O 00 ο X)
CM ΧΏ O 'Τ’ CM XD ο Τ’
CO X χο χο ι—1
X X X X Φ
X X X X Λί
140 O 140 Ο
CM 140 o CM CM 140 ο CM
CO rH co X—J 00 τΗ χο χ—1 χ—1
plochy, otvory o průměru 3/32 palce s roztečí 3/16 palce
Μ Μ Μ
> >
Φ φ
4-) >1 4-) >
ω > ω Φ
4-> 4->
'>1 ω >1 (0
β β β β
> >
β β
C4 'Τ’ 04 140
• 4 ·« · 4 4
4 · 4 ··· · 4 4
4 4
44 i
šT i—I >
CN
Lf)
CN
Γ— o
CO '(ti >
O
P
O
Φ
TJ o
>
Φ
CD
K τ—I τ—I
LO co lf) σι
CN t—I
CN
CO r~ i—I Lf)
'CD 'CD Ή
Ρ Ή P
CD >u CD CD
CD >P -P
> 44 > N
CD N CD o
4-1 O -P P
O p 0 co
o\° CO o\° CD
CO (D Γ- υ
CN υ η r--1
1—1 (d
co fd w P,
a
cti ctí o
44 CN 44 co
-P '(ti co n '(ti co o
> 44 CD \ > CD K
o co T) cn o Ό o
P Ό P
a £ 'Ctí 3 a 'Ctí 2
0) cti P P CD P 2
44 44 r—1 O ctí > ><D β 44 ctí > >CD β
'Ctí 'Ctí X O »P '(ti o op
44 'Ctí 44 '(ti P P 44 '(ti P P
co > co > 'Ctí O a CO > o a
τ) o 'Ctí Ό o 'Ctí X cp Ό O '(ti '(ti Ψ4
Ρ υ > P υ > υ P o p υ > > P o
ctí P O ctí P o P CD ctí P o o CD
i—1 CD U i—1 CD u Ό >1 i—t CD υ υ a >1
O ř> P O > P o P O > P P P
X +4 CD X -P CD p 'Ctí o X 44 CD CD '(0 O
> > Ό > > > > > >
o +J O 44 CD O 44 CD o 44 44 o 44
o o >U O o >o •n P O υ o o P o
Lf) rn X 1—I ST lf) X
i—1 t—1 O ,—1 t—1 O -H V íd i—1 c—1 o co •H *>.
CO CO CO 1—1 >1 a n ΐ—1 1—I
X X X X (d X X X (d X!
X X X rX υ CD X X rX υ
Lf) o LO o o 5—1 CO o o
CO Lf) o CD Lf) o CN CD 1—1 \ CO lf) o CD •χΓ l—1
i—1 r4 co t—1 i—1 co c—1 i—1 a CO i—1 r~1 n ϊ—1 CN a
O
125 palce
H H
H
1—1 N N
M CD CD
i—1 i—1
> 'Cti 'Cti
(ti P P
44 >1 >1 P >1 >
CO > > CD > CD
44 44 44
>l (0 o (0 O CO
β P 44 P 44 P
'(ti > P > P >
P CD CD
NJ M1 H Lf) H co
I
ΙΌ i—I
I ο
Φ
Τ)
Φ >
Φ
Φ
Φ (Μ «3
Γ ο
-Η ω
Φ ‘<υ >υ φ φ
Φ 4-1 >ί-| Ν > Ο φ Ρ
4-) ο ω ο\° φ csi υ
Π ηΗ φ
ro Λ φ ΙΌ Λ! <0 'Φ η ο > φ
Ο Τ) ο
Φ
a '(0 Φ
φ φ Φ
φ
> Φ
ο 0^1
Λ! Φ Φ
ω > ο a
Ό ο Ψ4
Φ υ > ί> > Φ Ο
Φ Φ ο ο Ο Φ
ι—I φ υ υ υ a >1
Ο > Φ Φ Φ Φ
χ! 4-) φ φ Φ Ο
> > > > > φ
ο 4-> 4-> 4-> Ο 4-> υ
ο ο Φ Ο ι—1
Μ* ιΌ Λ
ϊ—1 τ—1 ο ο V0 •Η a
χ> ,—I ι—1 >1
X X fO X! ΟΊ
X X X rV υ Ο
ΙΌ ο ο ι—1
<0 ΙΌ ο Ο <0 γ—Η κ
t—1 5—1 χ> t—1 Os] a ο
Ν φ ι—I 'φ φ
>1 >
Ο
4->
Φ φ
Η >
Φ
-Φ ω
Φ >
νο
• ·
Vezme-li se známý stav techniky I z tabulky 1 jako výchozí bod, dalo by se snadno uvěřit, že problém nízké únavové pevnosti v ohybu může být vyřešen přidáním perforované desky jako poslední vrstvy 45 tak jak tomu je u známého stavu II, ale známý stav II ukazuje na kompromis mezi únavovou pevností v ohybu a poklesem tlaku. Tak jak se zvyšuje únavová pevnost v ohybu, zvyšuje se i pokles tlaku, což vede k nepřijatelným provozním výsledkům. Naproti tomu známý stav II má přijatelný pokles tlaku, ale neakceptovatelnou únavovou pevnost v ohybu.
Jen u tohoto vynálezu se dosáhne přijatelné kombinace výsledků u únavové pevnosti v ohybu a u poklesu tlaku. S výhodou by neměla existovat snaha dosáhnout přijatelného poklesu tlaku a únavové pevnosti v ohybu s použitím velmi otevřené první vrstvy 41 a relativně tlusté perforované desky mající malý otevřený povrch u poslední vrstvy 46. Takové provedení může poskytovat nepřijatelné odvodnění nebo oporu pro list. Porovnání známého stavu III s tímto vynálezem I ukazuje, že přidání perforované desky k dosažení únavové pevnosti v ohybu také zvyšuje pokles tlaku o asi 21 palců (533 mm) vodního sloupce. Jenom u tohoto vynálezu přechod ze čtyřvrstvého média 40 dle známého stavu III na 6-vrstvé médium 40 podle tohoto vynálezu vede k tomu, že tlaková ztráta zůstane konstantní, zatímco únavová pevnost v ohybu se zvýší na akceptovatelnou hodnotu. Očekává se, že tento vynález I má únavovou pevnost v ohybu nejméně tak velikou, jako je pevnost podle známého stavu techniky II. Podle tohoto vynálezu kombinace vrstev 42 až 46 po první vrstvě 41 nepřidá více než 5 palců (127 mm) vodního sloupce k poklesu tlaku při průchodu médiem 40 při 800 normálních kubických stopách za minutu (22,7 Nm3/min) na čtvereční stopu (0, 0929 m2) (244, 35 Nm3/min.m2) .
Jak je to znázorněno výše, zahrnuje médium 40 množinu vrstev sahajících od první vrstvy 41 k poslední vrstvě 46. Vrstvy 41 • · • ©···· · · · · · · * • · · · · · · · · • « · · © ·· · · · · · »· až 4 6 média 40 slouží třem různým funkcím: podepření pásu 21, který se na něm vyrábí, pevnosti a jako spojení mezi podpěrnými vrstvami a pevnostními vrstvami. Spojovací vrstvy jsou nutné protože první vrstva 41 je tak jemná a deformovatelná, že by se deformovala do skulin pevnostních vrstev 45 a 46 bez prostředních vrstev 42 až 44, které tvoří spojení mezi nimi. Taková deformace by přerušila hydraulické spojení mezi první vrstvou 41 a pásem 21. Mezitímní vrstvy 401 udržují obecně rovinné uspořádání první vrstvy 41.
Vrstvy 41 až 46 jsou uspořádány s výhodou od nej jemnější vrstvy 41 do nejhrubší vrstvy 46. Nej jemnější vrstva 41 zabezpečuje podpěru tak jak je to probíráno výše. Nejhrubší vrstva 46 a možná jedna nebo dvě vrstvy sousedící s nejhrubší vrstvou 46 zabezpečují pevnost. Vrstvy 42 až 44 mezi první vrstvou 41 a pevnostními vrstvami 45 a 46 zabezpečují hydraulické spojení mezi sebou a tvoří podpěru pro první vrstvu 41, která je nad nimi. Je důležité, aby každá vrstva 41 až 45 v médiu 40 nad perforovanou deskou 46 byla schopna zabezpečit tok tekutiny jak kolmo tak příčně. Když jsou vrstvy až 46 uvažovány jako jednotný soubor pro médium 40, vykazuje médium 40 s výhodou pokles tlaku a únavovou pevnost v ohybu popsanou výše.
První vrstva 41 média 40 je ve styku s pásem 21. První vrstva je zpravidla nej jemnější vrstva média 40 a má póry nebo jiné mezilehlé tokové kanálky jemnější než je medián skulin v pásu 21, který se má sušit. Póry první vrstvy 41 mají s výhodou jmenovitou velikost 20 mikronů nebo méně, výhodněji 15 mikronů či méně a nejvýhodněji 10 mikronů či méně. Velikost pórů je dedukována z SAE normy ARP 901, vydané 1. března 1968 a zahrnuté sem formou odkazu.
- 18 • · · · · ·· ♦· ·· · · · · · · · · • · ·· · · * · ♦ • · · · · · · · · · · · • · · · · · · ♦ ·· · · ·· · »· ··
První vrstva 41 podle tohoto vynálezu může mít holandskou keprovou vazbu. Holandská keprová vazba může být utkána s dostatečně malými póry, aby se vytvořil limitující otvor pro průtok tekutiny skrz něj, protože na něm vyrobený papír je usušen během výroby papíru. Holandská keprová vazba může být utkána také tak, aby se zabezpečila dostatečně malá velikost pórů, aby se při odvodnění projevovala kapilarita. Holandská keprová vazba má jak osnovu, tak útek, které střídavě procházejí přes dva dráty a pod dvěma dráty v každém směru.
Lze předpokládat, že se alternativně dá použít i čtvercová vazba i když nemusí mít dostatečně malé póry.
Rovněž lze předpokládat možnost použití keprové vazby s širokými oky nebo keprové vazby ZZ s širokými oky. Takové vazby jsou znázorněny v literatuře od Havera a Boeckera a v patentu USA č. 4 691 744, které se tímto zahrnují do popisu formou odkazu.
Nejhrubší vrstva 46 média 40 může být perforovaná deska nebo tkaná kovová tkanina. Tato vrstva 46 je nejdále od pásu 21. Dává se přednost desce mající kontinuální podpůrnou síť pro cestu zátěže, aby se vzdorovalo diametrálně působícím zátěžím a napětím z rámečku, které se vyskytují když se médium 40 používá na výrobu papíru.
Tloušťka nejhrubší vrstvy 46 je pro provedení zde popsaná s výhodou od asi 0, 020 do 0, 030 palců (0,5 až 0,8 mm). Je-li nejhrubší vrstva 46 příliš tlustá, zpracování se může stát obtížnější. Používá-li se perforovaná deska pro nejhrubší médium 46 a je-li deska příliš tenká, nebude pravděpodobně schopná vyhovět požadavkům na únavovou pevnost v ohybu, zde stanoveným. Část únavové pevnosti v ohybu nezabezpečovaná nejhrubší vrstvou 46 může být kompenzována použitím silnějších mezilehlých vrstev 42 až 45. Takové uspořádání obecně není moc žádoucí, neboť zvyšuje pokles tlaku a může interferovat s cestou toku pro tok tekutiny skrz médium 40. Perforovaná deska může mít otevřenou oblast v rozsahu od 20 do 40 %, s výhodou od 30 do 37 %.
Vrstvy 42 až 45 mezi první a nebo nej jemnější vrstvou 46 jsou uváděny jako mezilehlé vrstvy 401. Mezilehlé vrstvy 401 jsou s výhodou tkané. Jsou-li mezilehlé vrstvy 401 tkané, s výhodou specifická vazba zabezpečuje tokový kanál bez překážek, tj. pór ve směru kolmém k rovině této vrstvy 401 skrz tuto celou vrstvu 401. Upřednostňovaná vazba pro tuto vrstvu 401 je čtvercová vazba, ačkoliv keprová čtvercová vazba bude také postačovat. Keprová čtvercová vazba má čtvercové otvory a útky procházejí přes dvě a pod dvěma osnovami v diagonálním schématu.
Čtvercová vazba je protože čtvercová
Čtvercová vazba má osnovní a útkové dráty tkané v jednoduchém schématu jeden přes jeden nebo jeden pod jedním. V degeneraČním případě mají dráty osnovy a útku stejný průměr. Počet ok čtvercové vazby je stejný v obou směrech a směr toku je přímo skrz ve směru kolmém k rovině této vrstvy 401.
upřednostňována pro mezilehlé vrstvy 401 vazba zabezpečuje nej lepší rovnováhu dvoufázového toku tekutiny ve směrech kolmých a příčných k této vrstvě 401. Ve srovnání se čtvercovou vazbou o stejném počtu ok může keprová vazba využít dráty o větším průměru k získání větší hustoty a pevnosti. Plátnová holandská vazba využívá čtvercové schéma vazby s osnovami o větším průměru než mají útky. Opačná plátnová holandská vazba je také proveditelná a má čtvercové schéma vazby s útky o větším průměru než osnova.
Na rozdíl od toho co se uvádí ve známém stavu techniky se dává přednost tomu, aby žádná z mezilehlých vrstev 401 neměla • · plátnovou holandskou vazbu. Vazby jako je holandská keprová, plátnová holandská a opačná plátnová holandská vazba mají tendenci nevhodně omezovat tok vzduchu skrz médium 40 když se používají pro mezilehlé vrstvy 401. Naproti tomu plátnová čtvercové vazby zabezpečují zlepšenou drenáž při odvodňování pásu 21. Zlepšená drenáž je dána vyšší průmětnou otevřenou plochou plátnové vazby. Je-li to žádoucí, dají se využít i jiné typy vazeb, za předpokladu, že vrstva 401 má průtok vzduchu jak kolmý k médiu 40, tak příčně, tj. ve vrstvě 401.
Vrstvy 41 až 46 se mohou spolu spojit k vytvoření jednotného
Mezilehlé vrstvy 401 se nejprve Popřípadě se může kalandrovat také být postačující média 40 následovně, jednotlivě kalandrují. první vrstva 41.
Kalandrování musí k zabezpečení náležité hrbolkovité plochy, ale ne ke krepování vláken nebo k nenáležitému snížení otevřené plochy pórů. Kalandrování je postačující k redukci tloušťky vrstev 41 až 45 na přibližně 65 až 80 % jejich původní tloušťky. Odborníkovi v oboru bude zřejmé, že k vytvoření náležité hrbolkovité plochy se dá použít značný rozsah úrovní
Hrbolkovitá plocha je důležitá pro pevnosti při loupání mezi vrstvami.
kalandrování. zabezpečení náležité
Vrstvy 41 až 46 se potom položí jedna na druhou v žádoucím pořadí. Jak je to uvedeno výše nemusí být, ale je výhodné když jsou vrstvy monotónně uspořádány tím způsobem, že vrstva 41 má nejmenší velikost pórů až po vrstvu 46 mající největší velikost pórů.
Vrstvy 41 až 46 jsou potom spečeny, aby se každá vrstva spojila se sousedními vrstvami 41 až 46. Spečení se dá provést v souladu s procesy používanými těmi, kteří mají běžné dovednosti pro výrobu filtračního média tak jak je to známo • 9 · · 9 9 9 99
999 9 9 9 · 9 9 99 9
999 99 9 9999
99999 9 9 99 99 9
9 999 99*9
999 99 99 ··· 99 »9 v oboru. Operace spékání vytváří laminované médium 40 tak jak je to zde popsáno.
Tento vynález I:
Níže se popisuje médium 40 uvedené v tabulce I výše jako Tento vynález I”. Vrstvy 41 až 45 média 40 byly vyrobeny z nerezavějící oceli 304L nebo 316L. Poslední vrstva 46 byla vyrobena z nerezavějící oceli 304. První vrstva 41 média 40 je velmi jemná, aby se vytvořily mikropóry, které omezují průtok vzduchu skrz médium 40 a absorbující zárodečný pás 21. První vrstvu 41 tvořilo tkané kovové síto mající holandskou keprovou vazbu 165 x 1400. Síto bylo vyrobeno z drátů osnovy s průměrem 0,0028 palce (0,071 mm) a útkových drátů s průměrem 0,0016 palce (0,041 mm). Jak je to poznamenáno výše, u první vrstvy 41 se nedává přednost čtvercové vazbě, takže první vrstva 41 bude mít dostatečně malé póry, aby se zabezpečila dostatečná podpora pásu, náležitá hydraulická spojení a omezující otvor pro průtok vzduchu skrz pás 21.
Druhá vrstva 42 média 40 leží pod první vrstvou 41. Druhá vrstva 42 zahrnuje tkanou kovovou látku mající čtvercovou vazbu 150 x 150 z drátů o průměru 0,0026 palce (0,066 mm), aby se zabezpečila náležitá podpora pro první vrstvu 41.
Třetí vrstva 43 média 40 leží pod druhou vrstvou 42. Třetí vrstva 43 zahrnuje tkanou kovovou látku mající čtvercovou vazbu 60 x 60 z drátů o průměru 0,0075 palce (0,191 mm).
Čtvrtá vrstva 44 média 40 leží pod třetí vrstvou 43. Čtvrtá vrstva 44 zahrnuje tkanou kovovou látku mající čtvercovou vazbu 30 x 30 z drátů o průměru 0,0016 palců (0,041 mm).
Pátá vrstva 45 média 40 leží pod čtvrtou vrstvou 44. Pátá vrstva 45 zahrnuje tkanou kovovou látku mající čtvercovou vazbu 16 x 16 z drátů o průměru 0,028 palce (0,071 mm).
Nejhrubší vrstva 46 média 40 zabezpečuje podporu pro celé médium 40. Nejhrubší vrstva 46 je perforovaná kovová deska. Ukázalo se, že u zde popsaného provedení pracovala dobře šestá vrstva 46 zahrnující ocelovou desku kalibru 24, mající tloušťku 0,0239 palců (0,607 mm) a přibližně 37 % otevřené plochy. Přibližně 37 % otevřené plochy bylo opatřeno otvory o průměru 0,080 palce (2,03 mm), které byly oboustranně posunuty o 60° s roztečí 0,125 palců (3,175 mm). Schéma otvorů je posunuto ve směru rovnoběžném se směrem stroje. Jak bude pro odborníka zřejmé, u ekvivalentních otevřených ploch se dává přednost schématu s větším počtem menších otvorů před schématem s menším počtem relativně větších otvorů.
U zde popisovaného provedení byla nejhrubší vrstvou 46 média 40 šestá vrstva 46, avšak je třeba brát v úvahu, že médium 40 podle tohoto vynálezu může být vyrobeno tak, že má tři až devět vrstev.
Nejhrubší vrstva 46 může alternativně zahrnovat tkanou látku. Je-li nejhrubší vrstva 46 ze tkané látky, může zahrnovat čtvercovou vazbu 12 x 12 z drátů o průměru 0,032 palce (0,81 mm) . Rozumí se, že uvádí-li se 12 x 12, označuje to 12 drátů na palec ve směru kolmo k hlavní délce drátů a že prvním směrem je směr osnovy.
Výše uvedené médium 40 se dá použít pro sušení zárodečného pásu 21 majícího filtrační odpor kaše buničiny (Pulp Filtration Resistance, zkráceně PFR) 5 až 20 a s výhodou od 10 do 11. Filtrační odpor se měří podle postupu stanoveného • · • ····· · · ♦ · ·· · • · ♦ · · ··«· »·· ·· ·· ··· ·♦ ·· v patentu USA 5 228 954, který se tímto zahrnuje do popisu formou odkazu.
Tak jak se zde tento termín používá, znamená termín pás nebo celulózový vláknitý materiál materiály, jako je papír, zahrnující nejméně 50 % celulózových vláken a zbytek jsou syntetická vlákna, organická plniva, anorganická plniva, pěny atd. Vhodné celulózové vláknité materiály pro použití u tohoto vynálezu se dají nalézt v patentech USA 4 191 609, USA 4 637 859 a USA 5 245 025, které se tímto zahrnují do popisu formou odkazu. Tak jak je to zde uvedeno, je pás považován za absorpční pokud může podržet vodu nebo odstranit vodu s povrchu.
Rychlost odstranění vody pro aparát 20 podle tohoto vynálezu se měří v librách vody odstraněných z liber vláken dělených dobou, po kterou jsou vlákna podrobena procesu. Matematicky se to dá vyjádřit tak, že rychlost odstraňování vody = (libry odstraněné vody/libry vláken)/doba ve vteřinách.
Rychlost odstraňování vody se zjišťuje měřením konzistencí zárodečného pásu 21 před a za aparátem 20 s použitím gravimetrického vážení a konvekčního sušení, aby se dosáhlo základní čáry při úplné suchosti.
Zatímco médium 40 a aparát 20 podle tohoto vynálezu byly probírány ve spojitosti se sušením zárodečného pásu 21 průchozím vzduchem, je třeba rozlišovat, že popsaný a zde nárokovaný vynález tímto není omezený. Tento vynález se dá též použít ve spojitosti se sušením pomocí plstí nebo se zařízeními na kapilární sušení.

Claims (8)

1. Obecně rovinné sušící médium^vyznačuj í cí se tím, že zahrnuje množinu vrstev (41 až 46) spojených dohromady svými čelními povrchy, přičemž toto médium (40) má únavovou pevnost v ohybu nejméně 25 liber na palec (172,4 kPa) a pokles tlaku méně než 70 palců (1780 mm) vodního sloupce při průtoku 800 normálních kubických stop za minutu na čtvereční stopu (244, 35 Nm3/min.m2),
2. Médium podle bodu 1 ^vyznačující se tím, že uvedená únavová pevnost v ohybu je nejméně 50 liber na palec (8,9 kg/cm).
3. Médium podle bodu 2vyznačující se tím, že uvedená únavová pevnost v ohybu je nejméně 75 liber na palec (13,4 kg/cm).
4. Médium podle bodu 1,2 nebo 3^vyznačující se tím, že uvedený tlakový pokles je méně než 50 palců (1270 mm) vodního sloupce.
5. Médium podle bodu 4 fvyznačující se tím, že uvedený tlakový pokles je méně než 30 palců (762 mm) vodního sloupce.
6. Obecně rovinné sušící médium mající dvě protilehlé čelní plochy| vyznačující se tím, že zahrnuje množinu vrstev (41 až 46) a to první vrstvu (41), která je umístěna na čelní ploše uvedeného média (40), nejhrubší vrstvu (46), která je umístěna a opačné straně uvedeného média (40) a množinu vrstev (401) ležících mezi uvedenou první vrstvou (41) a uvedenou nejhrubší vrstvou (46), přičemž každá z této • · • · • · • · množiny mezilehlých vrstev (401) zahrnuje textilní vazbu mající nebráněný tokový kanálek kolmý k rovině uvedených mezilehlých vrstev (401).
7. Médium podle bodu 6 j vyznačující se jedna z uvedených mezilehlých vrstev čtvercovou textilní vazbu.
tím, že nejméně (401) zahrnuje
8. Médium podle bodů 6 a 7 i vyznačující se tím, že uvedená první vrstva (41) zahrnuje holandskou keprovou vazbu. 9. Médium podle bodů 6, 7 a 8 .vyznačující se tím, že uvedená nejhrubší vrstva (46) zahrnuje perforovanou kovovou
desku a zejména že uvedená kovová deska má otevřenou plochu z 20 až 40 %.
10. Médium podle kteréhokoliv z bodů 1 až 9j vyznačující se tím, že nejméně jedna vrstva uvedeného média má velikost pórů 20 mikronů nebo méně a s výhodou, že tato uvedená vrstva s velikostí pórů 20 mikronů nebo méně je vnější vrstva (41) uvedeného média (40) a je ve styku s pásem (21) během výroby papíru.
CZ19994525A 1998-06-12 1998-06-12 Rovinné vysoušeči médium CZ452599A3 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ19994525A CZ452599A3 (cs) 1998-06-12 1998-06-12 Rovinné vysoušeči médium

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ19994525A CZ452599A3 (cs) 1998-06-12 1998-06-12 Rovinné vysoušeči médium

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ452599A3 true CZ452599A3 (cs) 2000-04-12

Family

ID=5468164

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ19994525A CZ452599A3 (cs) 1998-06-12 1998-06-12 Rovinné vysoušeči médium

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ452599A3 (cs)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5437107A (en) Limiting orifice drying of cellulosic fibrous structures, apparatus therefor, and cellulosic fibrous structures produced thereby
US10610063B2 (en) Multi-ply resilient tissue products
US6752907B2 (en) Wet crepe throughdry process for making absorbent sheet and novel fibrous product
FI96624C (fi) Paperikoneen kangas
CZ50695A3 (en) Cellulose fibrous structure and a band for producing thereof
CZ9603511A3 (cs) Pás na výrobu papíru
JP2004538390A (ja) 繊維性構造体の乾燥方法
US20050016915A1 (en) Permeable membrane
AU734297B2 (en) Limiting orifice drying medium, apparatus therefor, and cellulosic fibrous structures produced thereby
TWI251635B (en) Fabric with three vertically stacked wefts with twinned forming wefts
TW527482B (en) Air press for dewatering wet web
AU660632B2 (en) Improvements in and relating to paper machine clothing
CZ452599A3 (cs) Rovinné vysoušeči médium
US7462257B2 (en) Method for producing wet-pressed, molded tissue products
JP2004514802A (ja) バット繊維溶融法を利用した圧縮布内の流量制御
US20080216980A1 (en) Paper machine belt with water impermeable base layer and porous surface
CN111356805B (zh) 使用新型压榨毛毡制造改良的纤维素产品的方法及由其制造的产品
MXPA99011636A (en) Limiting orifice drying medium, apparatus therefor, and cellulosic fibrous structures produced thereby
JP2008518112A (ja) 紙の脱水性を向上させる犠牲的で回収可能な置換剤
MXPA01006413A (en) Wet-creped, imprinted paper web

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic