CZ38995A3 - Process for preparing rhenium-188, technetiun-99m generators - Google Patents

Process for preparing rhenium-188, technetiun-99m generators Download PDF

Info

Publication number
CZ38995A3
CZ38995A3 CZ95389A CZ38995A CZ38995A3 CZ 38995 A3 CZ38995 A3 CZ 38995A3 CZ 95389 A CZ95389 A CZ 95389A CZ 38995 A CZ38995 A CZ 38995A CZ 38995 A3 CZ38995 A3 CZ 38995A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
solution
dissolved
complex
metal cation
present
Prior art date
Application number
CZ95389A
Other languages
English (en)
Inventor
Gary J Ehrhardt
Robert G Wolfangel
Edward A Deutsch
Original Assignee
Univ Missouri
Mallinckrodt Medical Inc
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Univ Missouri, Mallinckrodt Medical Inc filed Critical Univ Missouri
Publication of CZ38995A3 publication Critical patent/CZ38995A3/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C01INORGANIC CHEMISTRY
    • C01GCOMPOUNDS CONTAINING METALS NOT COVERED BY SUBCLASSES C01D OR C01F
    • C01G1/00Methods of preparing compounds of metals not covered by subclasses C01B, C01C, C01D, or C01F, in general
    • GPHYSICS
    • G21NUCLEAR PHYSICS; NUCLEAR ENGINEERING
    • G21GCONVERSION OF CHEMICAL ELEMENTS; RADIOACTIVE SOURCES
    • G21G4/00Radioactive sources
    • G21G4/04Radioactive sources other than neutron sources
    • G21G4/06Radioactive sources other than neutron sources characterised by constructional features
    • G21G4/08Radioactive sources other than neutron sources characterised by constructional features specially adapted for medical application

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • High Energy & Nuclear Physics (AREA)
  • General Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Inorganic Chemistry (AREA)
  • Inorganic Compounds Of Heavy Metals (AREA)
  • Medicines Containing Antibodies Or Antigens For Use As Internal Diagnostic Agents (AREA)
  • Medicinal Preparation (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Saccharide Compounds (AREA)

Description

Vynález se týká generátorů wolfram-188/rhenium-188 a molybden-99/technecium-99m, a zejména způsobu jejich přípravy.
Dosavadní stav techniky
Technecium-99m a rhenium-188 jsou důležitými radionuklidy používanými při diagnostických a terapeutických aplikacích v nemocnicích a jiných zařízeních. Různé generátory, které separují dceřiný radionuklid technecium-99m od jeho mateřského radionuklidu molybdenu-99, a dceřiný radionuklid rhenium-188 od jeho mateřského radionuklidu wolframu-188, byly popsány v literatuře a/nebo jsou komerčně dostupné.
Chromatografické generátory jako jsou generátory používané k produkci Tc-99m z Mo-99 typicky obsahují nerozpuštěný mateřský radionuklid adsorbovaný na vrstvě nebo sloupci materiálu, jako je alumina, ke kterému má dceřiný radionuklid relativně nízkou afinitu. Dceřiný radionuklid, který se vytvoří přeměnou mateřského radionuklidu, se pak periodicky eluuje ze sloupce, například pomocí fyziologického solného roztoku.
Mnoho Tc-99m běžně používaných generátorů využívá Mo-99 vytvořeného štěpením vysoce obohacených U-235 terčů. Štěpený Mo-99 má značně vysokou měrnou aktivitu, to je větší než 10 000 Ci/gram. Multicuriové množství Mo-99 tak mohou být adsorbovány na velmi malých aluminových sloupcích /to je 1 až 1,5 g aluminy/, které mohou být účinně eluovény k získání vysokých koncentrací /to je větších než 1 Ci Tc-99m/ v malých objemech /například méně než 2 až 5 ml/ eluátu. Avšak štěpení U-235 má za následek produkci velkých množství plynných a tuhých radioaktivních materiálů mnoha prvků, což je obtížný a nákladný problém, pokud jde o odpady.
Ačkoli je možné produkovat Mo-99 pomocí neutronového bombardovéníeh přírodních Mo-98 terčů, tato /^,^/ reakce vytváří nízkou měrnou aktivitu /například přibližně 2,5 Ci/gram/ Mo-99. Generátory vyrobené s takovouto nízkou měrnou aktivitou Mo^-99 vyžadují podstatně větší sloupce, které e zpětně vyžadují zvýšené objemy eluentu. Výsledný Tc-99m roztok obsahuje nežádaně nízké koncentrace Tc-99m ve velkých objemech.
V US patentu č. 4 280 053 Evans a kol. popisují Tc-99m generátor obsahující gel molybdenanu zirkoničitého. /ZrOMoO^/ připraveného z Mo-99. Gel se připraví rozpuštěním
Mo-99 v mírném přebytku vodného amoniaku nebo roztoku hydroxidu sodného. Přidá se kyselina k nastavení hodnoty pH mezi 1,5 až 7 a výsledný roztok se přidá do míchaného roztoku (vodného roztoku) zirkonia. Vytvoří se sraženina molybdenanu. Tato sraženina se shromáždí filtrací nebo odpařením kapaliny, vysuší na vzduchu a pak se roztřídí pro použití v generátoru.
c oí eV US patentu 4 859 431 Ehrhardt popisuje způsob přípravy gelových generátorů wolframanu zirkoničitého (ZrOWO^).
Ozářený oxid wolframový se rozpustí v zahřívaném zásaditém roztoku a přidá se do kyselého roztoku obsahujícího zirkonium, čímž se vytvoří kyselá suspenze, ve které se vytvoří sraženina wolframanu zirkonylu. Suspenze se neutralizuje pomocí zásaditého roztoku, sraženina se odfiltruje, několikrát promyje, vysuší, rozdrtí a převede do generátorového sloupce.
- 3 Postupy popsané Evansem a kol. a Ehrhardtem pro přípravu gelů molybdenanu zirkoničitého a gelů wolframanu zirkoničitého však nejsou bez omezení. Po vytvoření kyselé suspenze musí být nastavena hodnota pH, suspenze musí být zfiltrována a promyta a vysušená sraženina musí být rozdrcena na požadovanou velikost částic. Je technicky obtížné produkovat komerční množství vysoce radioaktivních gelů molybdenanu zirkoničitého a wolframanu zirkoničitého pomocí těchto mnoha a různých stupňů.
Poástata vynálezu
Předmětem tohoto vynálezu je vytvoření způsobu pro přípravu gelů obsahujících Mo-99 nebo
W-188, vytvoření takového způsobu, ve kterém je eliminováno nastavení hodnoty pH, vytvoření takového postupu, ve kterém suspenze nemusí být filtrována, a vytvoření takového postupu, ve kterém suspenze nemusí být drcena na požadovanou velikost částic.
Tudíž předložený vynález je usměrněn na způsob přípravy gelů obsahujících {7^ » }v ) Mo-99 nebo (7^ ) W-188 z v podstatě čirého roztoku obsahujícího kation kovu a anion obsahující W-188 nebo Mo-99. Kation kovu je přítomen v roztoku jako složka rozpuštěného komplexu obsahujícího kation kovu a komplexující prostředek a/nebo je v roztoku přítomen anion jako složka rozpuštěného komplexu aniontu a komplexujícího prostředku. Rozpuštěný komplex, příp. komplexy se rozloží, čímž se vytvoří suspenze obsahující sraženinu kationtů kovu a tato sraženina se shromáždí k vytvoření v podstatě nerozpustného gelu. Předložený vynález se dále týká způsobu přípravy generátoru radionuklidu pro produkci Tc-99m nebo Re-188. Tento způsob zahrnuje vytvoření roztoku obsahujícího kation kovu a anion obsahující W-188 nebo Mo-99.
·7.ν3;.7^.2·ί72:·
Kation kovu je přítomen v roztoku jako složka rozpuštěného komplexu složeného z kationtů kovu a komplexujícího prostředku a/nebo anion je přítomen v roztoku jako složka rozpuštěného komplexu aniontů a komplexujícího prostředku. Rozpuštěný komplex případně komplexy se rozloží, aby se vytvořila suspenze obsahující sraženinu kationtů kovu a/nefee aniontů !— a sraženina se převede do eluční nádoby radionuklidového generátoru.
Další cíle jsou částečně, zřejmé a částečně je zde na ně' dále poukázáno.
Popis obrázku na výkresu
Obr. 1 je graf znázorňující procentuální výtěžek eluce generátoru z příkladu 1 v závislosti na čase u gelového typu generátoru /PWD-91/ pro W-188/Re-188.
Podrobný popis výhodných provedení
Jak je zde používán, výraz komplex znamená koordinační komplexní ion nebo koordinační komplexní sloučeninu a výraz komplexující prostředek znamená složení, které je zdrojem koordinančních skupin nebo ligandů.
Výraz v podstatě čirý roztok znamená roztok, který je čirý až mírně zakalený a který neobsahuje sraženinu.
Předložený vynález vytváří způsob přípravy v podstatě nerozpustných gelů obsahujících Mo-99 nebo W-188, které jsou propustné pro difúzi Tc-99® nebo Re-188 ve formě technecistého iontu /TcO4-/ a rhenistého iontu /ReO4-/. Výhodně Mo-99 nebo W488 gelu mohou být produktem o nízké měrné aktivitě vytvořeným ozářením W wolframového terče nebo 5 Mo
- 5 molybdenového terče vysokým neutronovým tokem za použití například 10 megawattového nukleárního reaktoru.
Navíc k nízké měrné aktivitě Mo-99 nebo W-188 v podstatě nerozpustný gel také obsahuje kation kovu. Zirkon je výhodným kationtem kovu, přičemž molybdenan zirkočitý a wolframan zirkoničitý mají vysoký stupeň nerozpustnosti vůči eluentům používaným k eluci Mo-99/Tc-99m a W-188/Re-188 generátorům a zajišiují vysoký výtěžek Tc-99m a Re-188.
Alternativně prvek skupiny IIA jako je vápník, stroncium nebo: barium, prvek skupiny IIIA jako je skandium, yttrium, lanthan nebo aktinium, prvek skupiny IVA jako je titan, zirkonium nebo hafnium, prvek skupiny VA jako vanad, niob nebo tantal, prvek skupiny VIA jako je chrom, prvek skupiny VIIIA jako je platina, prvek skupiny IIB jako je zinek, kadmium nebo rtuí, prvek skupiny IIIB jako je hallium nebo indium, nebo prvek skupiny IVB jako je cín nebo olovo, prvek skupiny VIB jako je polonium, prvek lanthanidové řady (atomové číslo 58 až 71 ) jako je cer nebo prvek aktinidové řady (atomové čís lo 90 až 103), mohou být použity pro přípravu gelů (nebo matric) obsahujících molybden nebo wolfram, které mají nízkou rozpustnost vůči eluentům používaným pro generátoyy tohoto typu a které mají vhodné eluční charakteristiky. Navíc je výhodné připravovat molybdenan nebo wolframan obsahující gely zahrnující směs kationtů kovů například směs zirkonmaa ceru.
Zirkonium a molybden /nebo wolfram/ nemohou být současně v roztoku ve vodných kyselinách /pH menší než asi 6/, vodných zásadách /pH v#tší než asi 8/ nebo ve vodných roztocích při neutrálním pH /pH mezi asi 6 až 8/. Molybden a wolfram jsou nestabilní ve vodných kyselinách. Wolfram se sráží a molybden se přeměňuje na polymolybdenany. Zirkonium hydrolyzuje při neutrálním nebo zásaditém pH na nerozpustný hydroxid.
- 6 Adice zásaditého molybdenu na kyselé zirkonium jak je navrhováno Evansem a kol. v US patentu číslo 4 280 053 a adice zásaditého wolframu na kyselé zirkonium jak je navrhováno Ehrhardtem v US patentu. číslO-4 859 431 zčásti řeší tento problém; tvorba požadované sraženiny /wolframanu zirkoničitého nebo molybdenanu zirkoničitého/ je rychlá ve srovnání s tvorbou sraženiny kyseliny wolframové a kyseliny polymolybdenové dokonce i když je celková hodnota pH stále kyselá. Avšak tento postup zahrnuje rychlostní konkurenci mezi tvorbou požadované sraženiny a nežádoucími sraženinami nebo polymery a navíc trpí jinými technickými nedostatky, které byly dříve uvedeny.
V kontrastu s tím zirkonium /nebo jiný kation kovu nebo směsi kationtů/ a/nebo molybdenan nebo wolframan jsou solubilizovény kompletujícím prostředkem a jsou přítomny v roztoku jako rozpustný rozpuštěný komplex ve způsobu tohoto vynálezu. Rozpuštěný zirkoniový komplex je stabilní ve vodném zásaditém prostředí a ve vodných roztocích při neutrálním pH a rozpuštěný molybdenanový nebo wolframanový komplex zůstává stabilní v kyselině. Následkem toho může být připraven v podstatě čirý kyselý roztok obsahující zirkonium a rozpuštěný komplex molybdenanu nebo wolframanu, v podstatě čiré zásadité roztoky obsahující molybdenan nebo wolframan a rozpuštěný komplex zirkonu a v podstatě čiré neutrální roztoky obsahující rozpuštěný komplex zirkonia a rozpuštěný komplex molybdenanu a wolframanu.
mít
Komplexující prostředek může být jakékoli složení, které /a/ komplexuje zirkonium /a kationty jiných kovů výhodné podle tohoto vynálezu/ při neutrálním pH nebo v zásaditém prostředí a/nebo komplexuje wolfram nebo molybden při neutrálním pH nebo v kyselém prostředí, a /b/ rozkládá se na plyn něho jednoduchou sůl, která je inertní a/nebo může být snadno vymyta.
Vhodné komplexující prostředky zahrnují kyselinp mravenčí, kyselinu šíavelovou a karbamatové soli kovu, a peroxidy jako je peróxyacetat, peroxynitrat, peoxydisulfat, peroxysulfát a hydrogenperoxid. Hydrogenperoxid je výhodný proto, že má germicidní vlastnosti a proto, že se peroxykomplexy kovu snadno rozkládají na C^, když se zahřívají na 30 až 60 °C. /Q.J.Nin a kol. Tvorba singletového molekulárního kyslíku z rozkladu perosowolframanu sodného peroxomolybdenanu sodného, Inorg. Chem. sv. 31, 2. 16, 3472-3476 /1992/; K.Bohme a kol. Tvorba singletového kyslíku z hydro&enperoxidové disproporcionace katalyzované molybdenanovými ionty Inorg. Chem. sv. 31, 2. 16, 3468-3471 /1992//.
V podstatě: 2irý roztok obsahující kation kovu může být připraven rozpuštěním rozpustné soli kovu ve vodném roztoku při neutrálním pH, obsahujícím komplexující prostředek.
Výhodně je kation kovu zirkonyl (ZrO ), rozpustnou solí je dusičnan zirkoni2itý, chlorid zirkoničitý nebo síran zirkoničitý a komplexujícím prostředkem je peroxid. Nejvýhodněji je komplexujícím prostředkem hydrogenperoxid a mezi asi 0,05M a asi 0,2M dusičnanu zirkoničitého rozpuštěného v asi 10£ním H2O2 k vytvoření roztoku obsahujícího rozpuštěný zirkonyl /ZrO^+) peroxidový komplex. Musí být přítomno dostatečné množství peroxidu, aby se zajistila stabilní komplexace všech zirkoniových iontů.
Alternativně může být rozpustná zirkoničitá sůl rozpuštěna v kyselině (bez komplexujíčího prostředku) jak doporučuje Evans a kol. v US patentu číslo 4 280 053 a Ehrhardt v US patentu číslo 4 859 431 (na které se tímto odkazuje).
Jestliže se dusičnan zirkoničitý rozpustí v kyselině, je výhodné, aby hodnota pH kyseliny byla mezi 1 až 4 a optimálně mezi asi 2 až 3.
,< ’·!<
•'Λϊ-,λ'Ό/λΛ·;;.':·' . ..'4Η.νν. A.’·/.*ek<
,?í1Π-.9» 7α.'·Γ'·’''»<»Vr \V* *’·*·ν57'···νϋ ·< v· 'ίΛ·>Λ
- 8 Roztok obsahující wolframový nebo molybdenový terč o nízké měrné aktivitě se připraví rozpuštěním terče v zásaditém, v neutrálním nebo v neutrálním roztoku obsahujícím kompletující prostředék. Výhodně je wolframovým terčem wolframan sodný (Na^WO^), molybdenovým terčem je molybdenXH ve formě kovu nebo oxid molybdenový (Μοθβ),β tento terč je rozpuštěn v neutrálním roztoku obsahujícím kompletující prostředek. Alternativně mohou být použity jiné wolframové a molybdenové terče jako je oxid wolframový a molybdenan sodný. Nejvýhodněji se použije mezi O,15M a Ο,βΜ wolframanu sodného nebo kovového molybdenu, které se rozpustí ve5%ním peroxidu vodíku, čímž se vytvoří roztok obsahující rozpuštěný wolframperoxidový nebo molybdenanperoxidový komplex.
Musí být přítomno dostatečné množství HgOg, se tvořily stabilní komplexy veškerého wolframu nebo molybdenu a v případě terčů z kovového molybdenu, aby se také oxidoval veškerý kovový molybden na molybdenanové ionty. Alternativně' molybdenový nebo wolframový terč mohou být rozpuštěny v zásadě (bez komplexujícího prostředkuj jak je navrhováno Evansem a kol. v US patentu č. 4 280 053 a Ehrhardtem v US patentu č. 4 859 431. Jestliže se wolframový nebo molybdenový terč rozpustí v zásadě, je výhodné, aby pH zásady byla mezi 9 až 12 a optimálně mezi asi 10 až 11.
V podstatě nerozpustný feel se připraví smícháním roztoku obsahujícího kation kovu a roztoku obsahujícího wolframan nebo molybdenan. Relativní množství těchto dvou roztoků jsou řízena tak, aby se vytvořila sraženina wolframanu nebo molybdenanu, která obsahuje přibližně poměr 1:1 kationtů kovu k celkovému množství wolframu nebo molybdenu. Dává se přednost mírnému přebytku zirkonia a poměrjá kationtů kovu k celkovému obsahuj wolframu nebo molybdenu až alespoň 1,2:1 nevede ke snížení kvality konečného produktu. Velké přebytky zirkonia však zvětšují hmotu gelu a tudíž nejsou výhodné.
i «•'•LT. · •ť.iVAv
Hy 'i··'Λ/λ.ν.
V podstatě čirá směs těchto dvou roztoků se vytvoří, když alespoň jeden ze dvou původních roztoků (to je bu5 roztok obsahující kation kovu nebo wolframan nebo molybdenan obsahující roztok) má neutrální hodnotu pH a obsahuje wolframan (nebo molybdenan) nebo kation kovu jako složku rozpuštěného komplexu.
Výhodně má kation kovu obsahující roztok neutrální hodnotu pH a obsahuje katión kovu jako složku rozpuštěného peroxidového komplexu. Nejvýhodněji mají oba roztoky neutrální pH a každý obsahuje molybdenan nebo wolframan a kation kovu jako složky rozpuštěných komplexů.
Poněvadž komplexující prostředek udržuje kation kovu v roztoku při zásaditém nebo neutrálním pH a wolframan nebo molybdenan v roztoku při kyselém nebo neutrálním pH, směs těchto dvou roztoků zůstane čirá dokud se rozpuštěné komplexy nerozloží. Když je třeba, rozpuštěné kompleyy mohou být rozloženy řiditelným reprotukovatelným postupem, čímž se vytvoří vodná suspenze obsahující wolframen zirkoničitý, molybdénan zirkoničitý nebo jiný wolframan nebo molybdenan ve formě sraženiny. Peroxidové komplexy například mohou být saadno rozloženy zahříváním směsi na teplotu mezi asi 30 až 60 °C. Tvorba gelové sraženiny se vyskytuje současně s rozkladem rozpustného komplexu případně komplexů.
K urychlení odstranění vody se suspenze výhodně zahřívá na 100 °C až 120 °C. Je však třeba dát pozor, aby se podstatně nepřekročila teplota asi 120 °C, poněvadž finální produkt (když vyschne) obsahuje hydratační vodu důležitou pro umožnění účinného získání technecistanu nebo rhenistanu dceřiného produktu z gelu během následné eluce. Sraženina se jímá, vysuší a' zahřívá na asi 120 °C, čímž se odstraní zachycená intersticiální voda.
- 10 Rozklad peroxidových komplexů mé za následek uvolnění kyslíku, který působí při řízení velikosti částic vytvořených během srážení. Toto řízení velikostního rozsahu částic vytvořených během srážení zabraňuje tíživému a zdlouhavému úkolu drcení a mletí vysráženého vysušeného gelu, aby se snížila jeho velikost částic dostatečně k získání prášku, který může být naplněn do eluční kolony. Výhodně není třeba během srážení nastavovat pH. Podobně mohou být rozloženy komplexy kyseliny mravenčí a karbamatové komplexy, a to zahříváním a/nebo použitím vakua.
Po rozložení rozpuštěných komplexů může být výsledná suspenze přímo převedena do eluční nádoby generátorového zařízení, pak promyta a vysušena k odstranění přebytku vody pro vytvoření v podstatě nerozpustného gelu. Alternativně může být gel dehydratován za použití série rozpouštědlových opatření.
Například mohou být kolony obsahující gel promyty směsmi HgO/aceton za použití postupně rostoucích podílů acetonu, načež následuje promytí směsí acetonu/etheru s postupně rostoucími podíly etheru.
Jako další alternativa může být suspenze zachycena, vysušena a zahřívána na teplotu výhodně asi 120 °C in šitu, dokud se nevytvoří suchý volně tekoucí gel a tento gel se pak převede do eluční nádoby generátorového zařízení a promyje.
Jako další alternativa může být gel získán konvenční filtrací, promytím, vysušením pomocí sání, tepla nebo rozpouštědel jako je ethanol nebo aceton. Vysušený gel se nalije do skleněného sloupce typu dodávaného firmou Mallinckrodt Medical pro Mo-99/Tc-99m generátory. Je-li třeba, vrstva aluminy nebo oxidu zirkoničitého obsahujícího vodu /asi 200mg/ může být umístěna do této kolony /sloupce/ aby působila
- 11 jako konečný lapač” pro jakýkoli rozptýlený molybdenan nebo wolframan, který se může uvolnit z gelu.
Typicky spodní těsnění a jehla /výstup/ jsou již na místě. Po nalití gelu se vrchní pryžové těsnění, Al tělnění a vstupní jehla usadí na místo a kolona se uloží do generátorové skořápky obsahující vhodný rezervoár solného nebo vodného eluentu a potrubní ventily, hadice atd. Typicky se nechá procházet 50 až 100 ml eluentu sloupcem k odstranění jakéhokoli rozpustného molybdenanu nebo wolframanu a to k vymytí jakýchkoli jemných částic. Pak po vhodné periodě pro nárůst Re-188 nebo Tc-99m je generátor připraven pro použití.
Vhodné eluční nádoby zahrnují například skleněnou kolonu jako je kolona používaná při standardní chromatografií, která se pak zapouzdří do skořápky zahrnující příslušné olověné stínění, příslušná potrubí a zásobník eluentu, čímž se vytvoří generátorová soustava. Příklad takovéto generátorové soustavy je Ultra TechneKow PM generátor, komerčně dostupný od firmy Mallinckrodt Medical (St. Louis, MO).
Alternativně' 3 může být oddělený rezervoár sterilního eluentu dodán pro každou eluci. Bez ohledu na typ použitého zásobníku je žádoucí udržovat gel neboli matrici stále v hydratovaném stavu.
Periodicky je ddeřiné Re-188 nebo Tc-99m vhodně eluováno ze sloupce pomocí eluentu jako je solný roztok,například NaCl nebo síran sodný. Fyziologický roztok výhodně o molaritě 0,15 je výhodným eluentem.
Mo-99/Tc-99ni a W-188/Re-188 generátorová zařízení vyrobená podle tohoto vynálezu jsou zcela komplaktní a mohou být vyrobena pro použití malých hmot generátorové matrice. Mo-99 a W-188 mohou být produkovány při měrné aktivitě alespoň asi 2,5 Curie (Ci)/gram pro molybden a 0,7 až 5 Curie (Ci)/gram pro W.
- 12 Takto mohou být konstruovány při použití tohoto způsobu malé (1 až 2 Curie rozsah) generátorové sloupce obsahující objemy asi 2 ml při použití tohoto způsobu.
Výkon technecium-99m nebo rhenium-188 generátoru může být vyjádřen jako eluční účinnost. Eluční účinnost může být vypočtena měřením množství radioaktivity technecia-99n nebo Re-188 v eluentu děleným množstvím radioaktivity Tc-99m nebo Re-188 přítomného v generátorovém sloupci bezprostředně před elucí.
Radioaktivita Tc-99m nebo Re-188 může být určena pomocí standardních přístrojů pro měření radioaktivity zahrnujících gama-paprskové spektrofotometry jako jsou germaniové detektory a sodnojodidové scintilační spektrofotometry, které jsou schophy měření nízkých úrovní radioaktivity nebo dávkovými měřiči, které mohou měřit vysoké úrovně radioaktivity.
Eluční účinnosti Re-188 vysoké 70 až 80 % byly získány při použití generátorů obsahujících gely připravené způsobem podle předloženého vynálezu, při koncentracích Re-188 v eluentu až do 3mCi/ml a vyšších, určeno bezprostředně po eluci.
'όΛΪΤΜΕ'ΤΚ^ΛΤΝ·
- 13 Příklady provedeni vynálezu
Následující příklady ilustrují způsob tohoto vynálezu.
Příklad 1
99,79%ní izotopicky obohacený W-186 wolframan sodný /asi 1 41 mg/ ozářený v Missouri University Research Reactor /MURR/ po dobu 1 194 hodin při toku asi 3.10^ neutronů/cm^//s.m k produkci asi 20 mCi W-188 byl spojen s 565 mg neradioaktivního nosného” wolframanu sodného /pro vytvoření většího terče/. Společný wolframan sodný byl rozpuštěn ve směsi vody (5 ml) a 30%ního peroxidu vodíku (1 ml), čímž se vytvořil Čirý žlutý roztok peroxidového komplexu wolframanu.
V podstatě čirý roztok obsahující zirkonylperoxidový komplex byl připraven rozpuštěním dusičnanu zirkoničitého (502 mg) ve směsi obsahující vodu (12 ml) a 30%ní peroxid vodíku (š 6 ml).
Roztok obsahující peroxidový komplex wolframanu a peroxidový komplex zirkonylu byly smíchány, čímž se vytvořila směs, která byla v podstatě čirá a měla bleděžlutou barvu, přičemž molární poměr Zr:W byl asi 1:1. Tato směs byla zahřátá k rozkladu peroxidu vodíku, přičemž se rozbily peroxidové komplexy Zr a W a vytvořila se bílá sraženina wolframanu zirkoničitého. Při zahřívání do sucha při 100 C až 120 °C byl získán bílý prášek. Tento prášek byl uložen do standardní skleněné generátorové kolony dodávané firmou Mallinckrodt Medical a byl eluován normálním solným roztokem (Mallinckrodt Mo-99/Tc-99m generátorový eluent), čímž se získalo Re-188 ve vysokém výtěžku (asi 70 až 80 %)a čistotě (asi 1 až 2 ppm W na ¢1 eluentu).v méně než 10 ml eluentu. Na obr. 1 je graf procentického elučního výtěžku výsledného generátoru v závislosti na čase.
Příklad 2
Suchý neradioaktivní wolframan sodný (asi 551 mg suchého) byl rozpuštěn v roztoku dříve vytvořeném rozpuštěním dusičnanu zirkoničitého (asi 501 mg) ve směsi s vodou (17 ml) a 30%ního peroxidu vodíku (7 ml). Po rozpuštění wolframanu sodného se získal čirý bleděžlutý roztok. Zahříváním tohoto bleděžlutého roztoku se vytvořila sraženina, která po vysušení při 120 °C vytvořila bílý prášek wolframanu zirkoničitého, který byl nerozeznatelný od wolframanu zirkoničitého připraveného v příkladu 1.
Příklad 3
První roztok obsahující neradioaktivní wolframan sodný (asi 548 mg), který byl rozpuštěn v 5 ml vody v nepřítomnosti peroxidu,byl přidán do druhého roztoku obsahujícího dusičnan zirkoničitý /501 mg/ rozpuštěný ve směsi vody (17 ml) a 30%ní peroxid vodíku (7 ml), čímž se vytvořil čirý bleděžlutý roztok. Zahřívání tohoto bleděžlutého roztoku vedlo k bílému prášku wolframanu zirkoničitého, který byl nerozeznatelný ve svém vzhledu od wolframanu zirkoničitého připraveného vjé příkladefh 1 a 2.
Příklad 4
Kovový molybden (asi 180 mg) byl rozpuštěn ve směsi vody (5 ml) a 30%ního peroxidu vodíku (1 ml), čímž se vytvořil první čirý žlutý roztok. Tento první roztok byl přidán do druhého čirého žlutého roztoku obsahujícího dusičnan zirkoničitý (504 mg) rozpuštěný ve vodě (12 ml) a 30#ní peroxid vodíku (6 ml). Zahřívání výsledně směsi vedlo ke sraženině, která byla shromážděna a vysušena při 120 °C, čímž
- 15 se vytvořil bílý prášek molybdenanu zirkoničitého. Molybdenan zirkoničitý měl texturu a velikost částic srovnatelné s wolframanem zirkoničitým připraveným dříve v příkladech 1, 2 a 3.
Příklad 5
Přírodní kovový molybden asi 180 mg byl ozářen tokem tepelných neutronů o intenzitě 4.10 J neutronů/cm /s, čímž se vytvořilo asi 20 mikrocuries Mo-99. Ozářený molybden byl rozpuštěn ve směsi vody (5 ml) a 30%ního peroxidu vodíku (2 ml), čímž se vytvořil první čirý žlutý roztok. Druhý v podstatě čirý bleděžlutý roztok obsahující dusičnan zirkoničitý (asi 504 mg) rozpuštěný ve směsi vody (12 ml) a 30%ního peroxidu vodíku (6 ml) byl připraven následně.
První a druhý roztok byly smíchány a výsledná směs byla zahřívána k rozkladu peroxidových komplexů a vytvořila se žlutá sraženina. Pokračováním zahřívání při 120 °C po dobu 3 hodin se získal úplně bílý gel molybdenanu zirkoničitého. Po suspendaci a dekantaci vodou pro odstranění velmi jemných částic, které by mohly vést k ucpání skleněné frity kolony, byl gel uložen do standardní Mallinckrodt Mo-99/Tc-9Sm generátorové kolony. Následná eluce solným roztokem vedla k velice čistým roztokům Tc-99m při asi 50&ním výtěžku, které neobsahovaly žádný β zjistitelný obsah Mo-99 jak bylo sta noveno germaniovou gama-spektroskopií.
Příklad 6
Neradioaktivní wolframan sodný (asi 563 mg) byl roz» puštěn ve směsi obsahující 30%ní peroxid vodíku (1 ml) a vodu (5 ml), čímž se vytvořil čirý roztok. Tento čirý roztok byl přidán do druhého roztoku obsahujícího dusičnan
- 16 zirkonia (asi 500 mg) rozpuštěný v koncentrované kyselině chlorovodíkové (1 ml) a vodě (500 ml), čímž se vytvořil bleděžlutý roztok. Při zahřívání této směsi se vytvořil wolframan zirkonia ve formě-sraženiny, které pak byla vysušena při 120 °C. Vysušený gel byl srovnatelný pokud jde o vzhled s wolframanem zirkoničitým ve -formě gelu vytvořeného v příkladu 1.
Příklad 7
Neradioaktivní wolframan sodný /asi 367 mg/ byl rozpuštěn ve 30%ním peroxidu vodíku (1 ml) a vodě (3 ml), čímž se vytvořil první čirý žlutý roztok. Chlorid cíničitý (asi 397 mg) byl rozpuštěn ve 30%ním peroxidu vodíku (1 ml) a vodě (3 ml), čímž se vytvořil druhý bezbarvý roztok.
Po smíchání těchto dvou roztoků a zahřátí se vytvořila gelovitá sraženina, která po dalším-zahřívání při 120 °C dala bleděžlutý gel.
Příklad 8
Neradioaktivní kovový molybden (asi 199 mg) byl rozpuštěn v 30%ním peroxidu vodíku (6 ml) a vodě (7 ml), čímž se vytvořil první čirý žlutý roztok. Tento první roztok byl přidán do druhého roztoku obsahujícího chlorid cíničitý (asi 827 mg) rozpuštěný v peroxidu vodíku (1 ml), čímž se získal čirý žlutý roztok, který po zahřívání dal gelovou sraženinu, která, když byla vysušena při 120 °C,poskytla šedý vločkovitý gel.
Příklad 9
Neradioaktivní wolframan sodný (asi 532 mg) byl rozpuštěn v 1%ním vodném roztoku (6 ml) kyseliny mravenčí, čímž se
- 17 získal první čitý bezbarvý roztok. Druhý čirý bezbarvý roztok byl připraven rozpuštěním dusičnanu zirkoničitého (asi 478 mg) v 1%ním vodném roztoku kyseliny mravenčí.
Po smíchání těchto roztoků se ihned vytvořila bílá sraženina. Zahříváním při 120 °C do sucha se získala bílá sraženina identická ve své$ vzhledu gelům wolframanu zirkoničitého vytvořením pomocí peroxidu vodíku jako komplexujícího prostředku, jak bylo popsáno v příkladu 1.
Příklad 10
Dusičnan zirkoničitý (asi 510 mg) byl rozpuštěn ve 39& 30%ním peroxidu vodíku (6 ml) a vodě (12 ml), čímž se vytvořil první v podstatě čirý bleděžlutý roztok. Druhý čirý bezbarvý roztok (£H asi 13) byl připraven rozpuštěním wolfra manu sodného (asi 517 mg) v zásadě (0,1 NaOH; 6,0 ml). Přídavek zásaditého wolframanu do pěroxidového komplexu zirkonia vedl k v podstatě čitému bleděžlutému roztoku, který po zahřívání poskytl sraženinu. Po zahřívání do sucha při 100 až 120 °C měla sraženina stejný vzhled jako gel vytvořený v příkladu 1.
Příklad 11
Různé zdroje kationtů byly rozpuštěny v komplexujícím prostředku, čímž se vytvořil první Čirý roztok a zdroj molybdenu obsahující 10 až 100 mikrocuries Mo-99 byl rozpuštěn v komplexujícím prostředku, čímž se vytvořil druhý čirý roztok. Tyto dva roztoky byly smíchány, čímž se vytvořila v podstatě čirá směs, která pak po zahřívání na asi 100 °C vedla k rozložení koipplexujícího prostředku a vytvořil se sraženinový gel. Různé zdroje kationtů, zdroje molybdenu a koipplexujících prostředků jsou specifikovány v tabul
- 18 V každém případě výsledný gel byl schopen plnění do chromatografické kolony a mohl být eluován vodou nebo solným roztokem. Získaný výtěžek Tc-99ni a průnik Mo-99 jsou uvedeny v tabulce 1. Předpokládá se, že W-188 zdroje by mohly nahradit zdroje molybdenu, čímž by se vytvořil Re-188 generátor.
Příklad 12
Různé zdroje kationtů byly rozpuštěny v komplexujícím prostředku, čímž se vytvořil první čirý roztok a zdroj molybdenu (neradioaktivního) byl rozpuštěn v komplexujícím prostředku, čímž se vytvořil druhý čirý roztok. Tyto dva roztoky byly smíchány, čímž se vytvořila v podstatě čirá směs a pak proběhlo zahřívání při asi 100 °C k rozkladu komplexujícího prostředku a vytvoření gelové sraženiny.
Tyto různé zdroje kationtů, zdroje molybdenu a komplexující prostředky jsou specifikovány v tabulce 2.
V každém případě výsledný gel byl vhodný pro naplnění do chromatografické kolony a mohl být eluován vodou nebo solným roztokem. Předpokládá se tedy, že tyto gely by se získaly s výtěžky a průnikovými charakteristikami vhodnými pro použití u Tc-99m generátoru, když by zdroj molybdenu zahrnoval Mo-99 a že W-188 zdroje by mohly být substituovány za zdroje molybdenu pro produkci Re-188 generátoru.
- 20 r-I £
s-\
H i—1 'řH
taz S s G
OJ XD
o —— T— Ό
OJ taz k-s ©
tc >G
M OJ OJ N
'>»O '>» O o
G OJ OJ r-1
OT3 φ co ffl . ffi a
G 3 Ό >
Φ X © o OJ
Ό ©>g G G G taz
Orl-P P •P P
>> cu © G G G •P
1-1 S O © © Φ \U
o o G O o υ i—1
Cu G G G a
O o O X
J4 J4 o
a
G ©
Ό •Γ343
O
G <—I bO ií\ uo no lí\
HO
LOS bO ir\
OJ
O
OJ . Ό O > > >
n a o o o
o J4 Λ4 Λ1 Λ4
r—1 O O O
3 XI (0 H S S S
z-\ '>5 s~\ '>» Zta s» £
G G G XU
XU XU XU Ό
Ό Ό «σ Φ
© Φ © >G
->G >G >G N
N N N
V-l i—l
o r—1 (—1 t—1 a
*>»vi -M a a a
t> T3 φ OJ
O 3 Ό OJ OJ OJ
P X © «_> VZ
G ®>G taz o .
O r-i P -P
•ri GO xo
-p a o OJ OJ OJ ι—1
« O G O o o (0
W JJ Ol OJ OJ OJ X
w W K O
a
P α
•ro o O«rl G -P Ό aj tsř«y
Zta Z-ta Zta bO
bO HO bO
O O O IO\
ir\ ir\ VO ♦.
«ta «ta O
o o o taz
taz taz taz
OJ Zta m O m m OJ Zta ΓΊ O 'Z
S t—1 i—l taz
x-/ o O O
03 © 3 G
CQ o ηΊ N
- 21 Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem je zřejmé, že se může dosáhnout různých cílů vynálezu.
Protože mohou být vytvořeny různé změny ve výše uvedených složeních a postupech bez odchýlení se od podstaty vynálezu, předpokládá se, že veškeré skutečnosti, obsažené ve výše uvedeném popisu mohou být interpretovány jako objasnění a’ ne v omezujícím smyslu.
ΒββΒΙΗΙ ?/ νΐ-ττ '-‘S-j
- 22 - | | 56 ;· 51 . Cisco

Claims (20)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY I • £ I ' š ll '0
    1. Způsob přípravygelůobsáhůjících c»i,h) Mo-99 nebo (11, J-O .» -188 vyznačený tím, že se yý^voří v podstatě čirý roztok obsahující kation kovu a anion ‘h,^-O W-188 nebo ( W Mo-99, přičemž kation kovu je přítomen v roztoku jako složka rozpuštěného komplexu kationtů kovu a komplexujícího prostředku a/nebo anion je přítomen v roztoku jako složka rozpuštěného komplexu aniontů a komplexujícího prostředku, rozpuštěný komplex případně komplexy se rozloží k vytvoření suspenze obsahující sraženinu kationtů kovu, a sraženina se shromáždí k vytvoření v podstatě nerozpustného gelu.
  2. 2. Způsob podle bodu 1 vyznačený tím, že v podstatě čirý roztok má neutrální hodnotu pH.
  3. 3. Způsob podle bodu 1 vyznačený tím, že kation kovu je přítomen v roztoku jako složka rozpuštěného peroxidového komplexu.
  4. 4. Způsob podle bodu 1 vyznačený tím, že kation kovu je zirkonyl, přičemž zirkonylový ion je přítomen v roztoku jako složka rozpuštěného peroxidového komplexu, a v podstatě čirý roztok mé neutrálního hodnotu pH.
  5. 5. Způsob přípravy radionuklidového generátoru pro produkci Tc-99m nebo Re-188 vyznačený tím, že se připraví čirý roztok obsahující kation kovu a anion zahrnující W-188 nebo Mo-99, přičemž kation kovu je přítomen v roztoku jako rozpuštěný komplex kationtů kovu a komplexujícího prostředku a/nebo anion je přítomen v roztoku jako rozpuštěný komplex aniontů a komplexujícího prostředku, rozpuštěný komplex, příp. komplexy se rozloží k vytvoření
    - 23 suspenze obsahující sraženinu kationtů kovu a aniontů, a sraženina se převede do eluovatelné nádoby radionuklidového generátoru.
  6. 6. Způsob podle bodu 5 vyznačený tím, že v podstat® čirý roztok má neutrální hodnotu pH.
  7. 7. Způsob podle bodu 5 vyznačený tím, žě katián kovu je přítomen v roztoku jako složka rozpuštěného peroxidového komplexu.
  8. 8. Způsob podle bodu 5 vyznačený tím, že kation kovu je zírkonyl, zirkonylový ion je přítomen v roztoku jako složka rozpuštěného peroxidového komplexu a v podstatě čirý roztok má pH mezi asi 6 až 8.
    z
  9. 9. Způsob podle bodu 5 vyznačený tím, že komplexující prostředek je peroxid vodíku.
  10. 10. Způsob podle bodu 5 vyznačený tím, že čirý roztok se zahřívá na teplotu mezi asi 30 °C až 120 °C k rozkladu rozpuštěného komplexu příp. komplexů.
  11. 11. Způsob podle bodu 5 vyznačený tím, že anion je přítomen v roztoku jako Rozpuštěný komplex.
  12. 12. Způsob podle bodu 5 vyznačený tím, že kation kovu je přítomen v roztoku jako složka prvního rozpuštěného komplexu a anián je přítomen v roztoku jako složka druhého rozpuštěného komplexu a v podstatě čirý roztok má hodnotu pH mezi asi 6 až 8
  13. 13· Způsob podle bodu 1 vyznačený tím, že komplexujícím prostředkem je kyselina mravenčí.
    24
  14. 14. Způsob přípravy radionuklidového generátoru pro produkci Te-99m nebo Re-188 vyznačený tím, že se připraví čirý roztok obsahující kation kovu a anion~obsahující~W-T88~ nebo Mo-99, přičemž kation kovu je přítomen v roztoku jako složka prvního rozpuštěného: peroxidového komplexu, a/nebo - < anion je přítomen v roztoku jako složka druhého rozpuštěného peroxidového komplexu, rozpuštěné komplexy se rozloží k vytvoření suspenze obsahující sraženinu kationtů kovu a aniontu, a sraženina se převede do eluovatelné nádoby radionuklidového generátoru.
  15. 15. Způsob podle bodu 14 vyznačený tím, že čirý roztok se zahřívá na teplotu mezi asi 30 °C až 120 °C k rozkladu rozpuštěného komplexu příp. komplexů.
    y
  16. 16. Způsob podle bodu 14 vyznačený tím, že kation kovu je zirkonyl a je přítomen v roztoku jako rozpuštěný peroxidový komplex.
  17. 17. Způsob podle bodu 8 vyznačený tím, že anion je přítomen v roztoku jako rozpuštěný komplex.
  18. 18. Způsob podle bodu 8 vyznačený tím, že kation kovu je zirkonyl, zirkbnylový ion ne přítomen v roztoku jako složka prvního rozpuštěného komplexu a anion je přítomen v roztoku jako složka druhého rozpuštěného komplexu.
  19. 19. Způsob podle bodu 18 vyznačený tím, že v podstatě čirý roztok má pH mezi asi 6 až 8.
  20. 20. Způsob podle bodu 14 vyznačený tím, že v podstatě čirý roztok má pH mezi asi 6 až 8.
CZ95389A 1992-08-21 1993-08-19 Process for preparing rhenium-188, technetiun-99m generators CZ38995A3 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US07/933,385 US5382388A (en) 1992-08-21 1992-08-21 Process for the preparation of rhenium-188 and technetium-99m generators

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ38995A3 true CZ38995A3 (en) 1995-10-18

Family

ID=25463840

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ95389A CZ38995A3 (en) 1992-08-21 1993-08-19 Process for preparing rhenium-188, technetiun-99m generators

Country Status (15)

Country Link
US (1) US5382388A (cs)
EP (1) EP0656873B1 (cs)
JP (1) JP2843441B2 (cs)
KR (1) KR100217973B1 (cs)
AT (1) ATE163000T1 (cs)
AU (1) AU662081B2 (cs)
CA (1) CA2141868C (cs)
CZ (1) CZ38995A3 (cs)
DE (1) DE69316902T2 (cs)
FI (1) FI104420B (cs)
HU (1) HU218827B (cs)
MX (1) MX9305069A (cs)
PL (1) PL172772B1 (cs)
SK (1) SK23795A3 (cs)
WO (1) WO1994004463A2 (cs)

Families Citing this family (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO1997001852A1 (en) * 1995-06-28 1997-01-16 Mallinckrodt Medical, Inc. Technetium-99m generators
CA2214089A1 (en) * 1996-08-26 1998-02-26 Wei Jia Production of 186re, 188re and other radionuclides via inorganic szilard-chalmers process
US5862193A (en) * 1997-08-20 1999-01-19 The Curators Of The University Of Missouri Production of 186 Re, 188 Re and other radionuclides via inorganic szilard-chalmers process
US5802438A (en) * 1997-02-19 1998-09-01 Lockheed Martin Idaho Technologies Company Method for generating a crystalline 99 MoO3 product and the isolation 99m Tc compositions therefrom
US5802439A (en) * 1997-02-19 1998-09-01 Lockheed Martin Idaho Technologies Company Method for the production of 99m Tc compositions from 99 Mo-containing materials
IL122094A (en) * 1997-11-03 2003-07-06 Israel Atomic Energy Comm In situ-generated solid radiation source based on tungsten<188>/rhenium<188> and the use thereof
US6157036A (en) * 1998-12-02 2000-12-05 Cedars-Sinai Medical Center System and method for automatically eluting and concentrating a radioisotope
US6998052B2 (en) * 2002-04-12 2006-02-14 Pg Research Foundation Multicolumn selectivity inversion generator for production of ultrapure radionuclides
JP4578425B2 (ja) * 2006-03-20 2010-11-10 行政院原子能委員會核能研究所 テクネチウム−99m過テクネチウム酸溶液の濃縮装置及びその方法
KR101401373B1 (ko) 2012-10-05 2014-05-30 주식회사 엔바이로코리아 진단용 및 치료용 방사성 동위원소 제조장치 및 그 방법
US9449726B2 (en) 2013-05-31 2016-09-20 Washington University 100Mo compounds as accelerator targets for production of 99mTc
EP3174068B1 (en) * 2015-11-30 2018-06-20 Orano Med New method and apparatus for the production of high purity radionuclides
US11286172B2 (en) 2017-02-24 2022-03-29 BWXT Isotope Technology Group, Inc. Metal-molybdate and method for making the same
US11363709B2 (en) 2017-02-24 2022-06-14 BWXT Isotope Technology Group, Inc. Irradiation targets for the production of radioisotopes

Family Cites Families (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4000085A (en) * 1969-02-07 1976-12-28 Institut Francais Du Petrole, Des Carburants Et Lubrifiants Et Entreprise De Recherches Et D'activities Petrolieres Elf Process for manufacturing gels containing iron and molybdenum and the uses thereof
FR2082444A5 (cs) * 1970-03-16 1971-12-10 Inst Francais Du Petrole
US4012340A (en) * 1971-02-01 1977-03-15 Chiyoda Kako Kensetsu Kabushiki Kaisha Process for preparing catalysts for hydrodesulfurization
US3928233A (en) * 1972-08-16 1975-12-23 Union Oil Co Hydrogenative conversion catalysts
JPS5230278B2 (cs) * 1973-12-11 1977-08-06
US4141861A (en) * 1975-01-16 1979-02-27 Institut Francais Du Petrole Gels containing iron and molybdenum
US4280053A (en) * 1977-06-10 1981-07-21 Australian Atomic Energy Commission Technetium-99m generators
AU541543B1 (en) * 1984-02-24 1985-01-10 Australian Atomic Energy Commission Treatment of technetium containing solutions
US4778672A (en) * 1985-11-27 1988-10-18 University Of Cincinnati Method of isolating radioactive perrhenate or pertechnetate from an aqueous solution
US4859431A (en) * 1986-11-10 1989-08-22 The Curators Of The University Of Missouri Rhenium generator system and its preparation and use
DE3740271A1 (de) * 1987-11-27 1989-06-01 Basf Ag Verfahren zur herstellung einer fuer die gasphasenoxidation von propylen zu acrolein und acrylsaeure katalytisch aktiven masse
US4990787A (en) * 1989-09-29 1991-02-05 Neorx Corporation Radionuclide generator system and method for its preparation and use
US5145636A (en) * 1989-10-02 1992-09-08 Neorx Corporation Soluble irradiation targets and methods for the production of radiorhenium
US5053186A (en) * 1989-10-02 1991-10-01 Neorx Corporation Soluble irradiation targets and methods for the production of radiorhenium
US5186913A (en) * 1991-04-26 1993-02-16 Martin Marietta Energy Systems, Inc. Tungsten-188/carrier-free rhenium-188 perrhenic acid generator system

Also Published As

Publication number Publication date
AU662081B2 (en) 1995-08-17
MX9305069A (es) 1994-04-29
WO1994004463A3 (en) 1994-03-31
HUT72346A (en) 1996-04-29
ATE163000T1 (de) 1998-02-15
EP0656873B1 (en) 1998-02-04
HU218827B (hu) 2000-12-28
CA2141868C (en) 2000-04-11
FI950771A (fi) 1995-02-20
US5382388A (en) 1995-01-17
KR950702941A (ko) 1995-08-23
DE69316902T2 (de) 1998-05-28
PL307528A1 (en) 1995-05-29
HU9500520D0 (en) 1995-04-28
FI104420B (fi) 2000-01-31
JPH08500572A (ja) 1996-01-23
JP2843441B2 (ja) 1999-01-06
DE69316902D1 (de) 1998-03-12
WO1994004463A2 (en) 1994-03-03
KR100217973B1 (ko) 1999-09-01
SK23795A3 (en) 1995-07-11
EP0656873A4 (en) 1995-08-09
AU5081793A (en) 1994-03-15
PL172772B1 (en) 1997-11-28
FI950771A0 (fi) 1995-02-20
EP0656873A1 (en) 1995-06-14

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4280053A (en) Technetium-99m generators
US4859431A (en) Rhenium generator system and its preparation and use
EP0541543B1 (en) Soluble irradiation targets and methods for the production of radiorhenium
US5145636A (en) Soluble irradiation targets and methods for the production of radiorhenium
CZ38995A3 (en) Process for preparing rhenium-188, technetiun-99m generators
Boschi et al. 188W/188Re generator system and its therapeutic applications
Moore et al. Zirconium molybdate gel as a generator for technetium-99m—II. High activity generators
EP0494176B1 (en) Improved radionuclide generator system and method for its preparation and use
Dadachov et al. 188 W-188 Re gel generators based on metal tungstates
Saraswathy et al. 99mTc gel generators based on zirconium molybdate-99Mo: III: Influence of preparatory conditions of zirconium molybdate-99Mo gel on generator performance
Liang et al. Effect of stoichiometric and preparation parameters on W-188/Re-188 gel generator performance
AU591372B2 (en) Rhenium generator system and method for its preparation and use
Evans et al. Technetium-99m generator
CA1323748C (en) Rhenium generator system and method for its preparation and use
JP2966521B2 (ja) 可溶照射ターゲット及び放射性レニウムの製法
Cimpeanu et al. High specific activity 186 Re and 188 Re perrhenates to be used for biomolecule labeling
Liang development and optimization of W-188/Re-188 and Mo-99/Tc-99m gel radioisotope generators
WO1997001852A1 (en) Technetium-99m generators
UNNI et al. RADIOCHEMICAL PROCESSING OF RADIONUCLIDES (105Rh
WO2004000462A2 (en) Generator for 188re