CZ34069U1 - Pečicí trouba pro potravinářské účely - Google Patents

Pečicí trouba pro potravinářské účely Download PDF

Info

Publication number
CZ34069U1
CZ34069U1 CZ2019-36961U CZ201936961U CZ34069U1 CZ 34069 U1 CZ34069 U1 CZ 34069U1 CZ 201936961 U CZ201936961 U CZ 201936961U CZ 34069 U1 CZ34069 U1 CZ 34069U1
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
pipe
oven
front side
vertical
tubular
Prior art date
Application number
CZ2019-36961U
Other languages
English (en)
Inventor
Enrico Franzolin
Luciano Bellemo
Original Assignee
Unox S.P.A.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Unox S.P.A. filed Critical Unox S.P.A.
Publication of CZ34069U1 publication Critical patent/CZ34069U1/cs

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F24HEATING; RANGES; VENTILATING
    • F24CDOMESTIC STOVES OR RANGES ; DETAILS OF DOMESTIC STOVES OR RANGES, OF GENERAL APPLICATION
    • F24C15/00Details
    • F24C15/006Arrangements for circulation of cooling air
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A21BAKING; EDIBLE DOUGHS
    • A21BBAKERS' OVENS; MACHINES OR EQUIPMENT FOR BAKING
    • A21B1/00Bakers' ovens
    • A21B1/40Bakers' ovens characterised by the means for regulating the temperature
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A21BAKING; EDIBLE DOUGHS
    • A21BBAKERS' OVENS; MACHINES OR EQUIPMENT FOR BAKING
    • A21B3/00Parts or accessories of ovens
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F24HEATING; RANGES; VENTILATING
    • F24CDOMESTIC STOVES OR RANGES ; DETAILS OF DOMESTIC STOVES OR RANGES, OF GENERAL APPLICATION
    • F24C15/00Details
    • F24C15/08Foundations or supports plates; Legs or pillars; Casings; Wheels

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Food Science & Technology (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Combustion & Propulsion (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Baking, Grill, Roasting (AREA)
  • Electric Stoves And Ranges (AREA)

Description

Pečicí trouba pro potravinářské účely
Oblast techniky
Technické řešení se týká pečicí trouby pro potravinářské účely, jejíž známé znaky jsou uvedeny v úvodní předvýznakové části nároku 1 na ochranu.
Dosavadní stav techniky
V technickém oboru trub na pečení potravin je dobře znám problém zahřívání jejich vnějších povrchů, zejména těch, které se nacházejí na čelní straně, kde jsou osazeny dveře trouby. Povrch čelní strany v blízkosti zavíracích dveří pečicí komory se totiž při vysokých teplotách pečení značně zahřívá.
Stačí vzít například v úvahu, že když teplota pečení dosáhne cca 260 °C, mohou se teploty ve vrcholové (horní) části čelní strany blížit 100 °C a teploty bezprostředně pod vrcholovou částí čelní strany cca 60 až 80 °C. Pouze ve středních a spodních zónách čelní strany mohou teploty dosahovat přijatelných hodnot, například v rozmezí 40 až 60 °C.
Tyto vysoké teploty mohou způsobit popálení obsluhy trouby nebo mohou mít za následek bolestivé či nepříjemné pocity, a to i proto, že se obvykle jedná o povrchy kovové, a tudíž vysoce tepelně vodivé.
K vyřešení této problematiky, a tedy ke snížení těchto vysokých teplot, jež jsou ostatně omezeny také různými platnými předpisy, jsou známa řešení využívající tepelných izolací čím dál větších tlouštěk (ke zlepšení jejich účinnosti) a ventilačních systémů zajišťujících čím dál účinnější chlazení. Často je však obtížné snížit tyto povrchové teploty z důvodu omezené ventilace, jíž lze docílit v okolí čelních povrchů trouby, a tepelných mostů vznikajících mezi pečicí komorou a konstrukcí vnějšího pláště trouby.
Tento problém vysokých povrchových teplot je společný všem troubám, velkým i malým, vysokým i nízkým, stolním i volně stojícím na podlaze, ačkoli je více výrazný u trub volně stojících na podlaze, jež jsou vyšší a u nichž má teplo/teplý vzduch tendenci se hromadit a vrstvit ve vnitřních horních zónách trouby.
Typický známý příklad upevnění pečicí komory ke konstrukci vnějšího pláště trouby je znázorněn na obrázku 1B, obsahujícím řez detailem, označeným v levé části čelní strany trouby, a to podle roviny řezu I-I z obrázku 1 A.
Obrázek 1B ukazuje upevnění pečicí komory C k rámu čelní strany F trouby pomocí spojovacích šroubů V. Tím je vytvořen prostor Z, v němž je uloženo těsnění G.
Na obrázku 1B je též znázorněna tepelná izolace T, obvykle zhotovená ze skleněné nebo minerální vlny. Tepelná izolace T omezuje přenos tepla z pečicí komory C do meziprostoru, vzniklého mezi plechem C pečicí komory C a plechem F* rámu čelní strany trouby.
Izolace však často není účinná v důsledku tepelných mostů vznikajících mezi plechy C a F.
Další problematika související s čelní stranou trouby se týká její mechanické tuhosti, kdy „tuhosti“ rozumíme schopnost nepodlehnout deformaci a zachovat beze změny čtyři rohy označené na obrázku 1A při působeni mechanického a tepelného namáhání.
- 1 CZ 34069 UI
První z těchto namáhání je způsobeno otevíráním a zavíráním dveří trouby a druhé tepelnou roztažností, již je vystavována pečicí komora (připevněná k čelní straně trouby), pokud přechází například 2 teploty prostředí na teploty 260 až 300 °C a naopak.
K vyřešení těchto problémů se často používají nákladná a poměrně složitá řešení, spočívající například v použití větších tlouštěk a/nebo systémů regulace Západky dveří v případě jejich poklesu následkem těchto deformací.
Podstata technického řešení
Hlavním cílem tohoto technického řešení je nabídnout pečicí troubu pro potravinářské účely konstrukčně a funkčně navrženou tak, aby překonávala výše specifikované limity pomocí uvedené známé techniky.
Tyto a další níže uvedené cíle jsou prostřednictvím tohoto technického řešení dosaženy tím, že byla vyvinuta pečicí trouba pro potravinářské účely, obsahující skříňový plášť s nosným rámem pečicí komory, kde součástí pláště je čelní strana se vstupními dveřmi do pečicí komory trouby, přičemž rám na této čelní straně je lemován obvodovým profilem ústí pečicí komory a zahrnuje dvojici sloupků, osazených proti sobě podél svislých boků ústí, na horních koncích vzájemně propojených vodorovným příčníkem rámu, přičemž podél každého ze svislých sloupků je uspořádán jeden trubkový kanál, umístěný uvnitř pláště při čelní straně a uzpůsobený pro vedení proudu vzduchu pro rozptylování části tepla, vznikajícího v pečicí komoře, a pro jeho přenášení na čelní stranu, za účelem snížení povrchové teploty, dosahované na čelní straně, svislé trubkové kanály jsou komunikačně propojeny s trubkovým kanálem, uloženým podél horního příčníku a umístěným uvnitř pláště při čelní straně, přičemž horní příčný trubkový kanál obsahuje ve své střední části průchozí otvory pro výstup proudu chladicího vzduchu, vedeného svislými trubkovými kanály a příčným trubkovým kanálem, trouba je vybavena ventilačním zařízením pro zajišťování nucené cirkulace vzduchu uvnitř jednotlivých trubkových kanálů.
Ventilační zařízení s výhodou zahrnuje pro každý trubkový kanál svislých sloupků jeden odpovídající ventilátor pro zajišťování nucené cirkulace vzduchu v příslušném trubkovém kanálu.
Ventilační zařízení s výhodou zahrnuje ventilátor, jehož výtlak je propojen se spodním koncem jednotlivých svislých trubkových kanálů pro zajišťování nucené cirkulace vzduchu, jehož proud, generovaný ventilátorem, je rozdělen na stejná množství, směřující do příslušných trubkových kanálů u svislých sloupků.
Každý z trubkových kanálů je s výhodou na spodním konci opatřen jedním nebo několika otvory pro přívod vzduchu do příslušného trubkového kanálu.
Každý z trubkových kanálů, sdružený s odpovídajícím svislým sloupkem, je s výhodou vymezen prvkem z tvarovaného plechu, spojeným s odpovídající částí plechu rámu, přičemž tento plechový prvek spolu s uvedenou částí rámu tvoří trubkovou dutinu příslušného trubkového kanálu.
-2CZ 34069 UI
Každý z trubkových kanálů, sdružený se svislým sloupkem rámu, je s výhodou zhotoven z jednoho kusu ohýbaného plechu.
Trubkové kanály, sdružené se svislými sloupky, jsou s výhodou na spodních koncích komunikačně propojeny s profily trubkového průřezu skeletového rámu trouby, přičemž vnitřní dutiny těchto profilů vytvářejí vedení pro proudění vzduchu mezi výtlakem ventilátoru a spodními konci svislých trubkových kanálů, přičemž systém trubkových kanálů má robustnější a pevnější konstrukce čelní strany trouby, vykazující vyšší odolnost vůči deformacím, způsobeným namáháním jak mechanické, tak tepelné povahy.
Objasnění výkresů
Charakteristiky a výhody technického řešení lépe vyplynou z následujícího podrobného popisu několika preferovaných aplikačních příkladů, orientačního, avšak ne zcela vyčerpávajícího charakteru, odkazujících na připojené výkresy, na kterých:
- obrázky 1A a 1B představují schématická znázornění trouby známého typu, a to na obrázku 1A v čelním pohledu zepředu a na obrázku 1B v částečném řezu, vedeném podél roviny II—II z obrázku 1A,
- obrázky 2 a 3 představují schématické perspektivní pohledy na příklad pečicí trouby realizované v souladu s technickým řešením,
- obrázek 4 představuje perspektivní pohled na detail z obrázku 3,
- obrázky 5 a 6 představují perspektivní pohledy ve zvětšeném měřítku na detaily z obrázku 4,
- obrázek 7 představuje schématický řez ve zvětšeném měřítku, vedený podél roviny VII—VII z obrázku 3,
- obrázek 7A představuje pohled odpovídající pohledu z obrázku 4, avšak v realizační variantě technického řešení,
- obrázek 8 představuje schématický perspektivní pohled na detail dalšího realizačního příkladu technického řešení,
- obrázek 9 představuje perspektivní pohled na detail realizačního příkladu z obrázku 8,
- obrázky 10 a 11 představují perspektivní pohledy v částečném řezu a ve zvětšeném měřítku na příslušné detaily z obrázku 9,
- obrázek 12 představuje pohled odpovídající pohledu z obrázku 9, avšak v realizační variantě technického řešení,
- obrázky 13 a 14 představují perspektivní pohledy v částečném řezu ave zvětšeném měřítku na příslušné detaily z obrázku 12.
Příklady uskutečnění technického řešení
S odkazem na obrázky 2 až 7A je vztahovou značkou 1 souhrnně označena pečicí trouba podle prvního příkladného provedení, určená pro potravinářské účely a realizovaná podle toho technického řešení.
-3CZ 34069 UI
Trouba 1 sestává ze skříňového pláště 2 s nosným rámem 3 pečicí komory 4, do jejíhož ústí 4a jsou vsazeny zavírací dveře 5, zavěšené na plášti 2 (na obrázcích znázorněném pouze částečně) u čelní strany 3a trouby.
Vztahovou značkou 3b je označen základový skeletový rám trouby, ze kterého vystupují nohy 3c, určené k ustavení na zem.
Na čelní straně 3a rám lemuje obvodový profil ústí 4a a zahrnuje dvojici svislých sloupků, označených shodně vztahovou značkou 6, osazených proti sobě podél svislých boků ústí. Sloupky 6 jsou na horních koncích vzájemně propojeny vodorovným příčníkem 7 rámu 3.
Pojmy „spodní“, „horní“, „svislý“ a „vodorovný“ jsou vztaženy k prostorovému uspořádání, kdy je trouba ustavena na hypotetické opěrné ploše na zemi, vůči které stojí svisle mezi spodní základnou a protilehlou horní vrcholovou částí.
Svislé sloupky 6 a horní spojovací příčník 7 jsou vhodně vyrobeny z tvarovaného a ohýbaného plechu, pokud možno malé tloušťky.
S odkazem na pohled v řezu na obrázku 7 je plech odpovídajícího sloupku 6 vytvarován tak, aby vytvářel lem 8, ke kterému je pomocí šroubů 9 připevněn upevňovací okraj 10 pečicí komory 4.
Tím je v tomto spoji vytvořen prostor 11 pro uložení těsnění 12, což zaručuje těsnicí uzavření dveří proti ústí 4a pečicí komory 4.
Vztahovou značkou 13 je označena vrstva tepelné izolace, například ze skleněné nebo minerální vlny, jíž je zvnějšku obložena pečicí komora 4.
V souladu s hlavní myšlenkou technického řešení obsahuje trouba podél každého ze svislých sloupků 6 příslušný trubkový kanál 14, umístěný uvnitř pláště 2 při čelní straně 3a, otevřený na protilehlých podélných koncích tak, aby umožňoval vedení proudu vzduchu a rozptyl části tepla, vznikajícího v pečicí komoře a přenášeného na čelní stranu, čímž dochází ke snížení povrchové teploty dosahované na površích čelní strany 3a.
Při detailnějším pohledu je vnitřní dutina jednotlivých trubkových kanálů 14 vymezena prvkem 14a z tvarovaného plechu spolu s částí příslušného sloupku 6, s nímž je prvek 14a spojen.
Toto spojení je zajištěno přírubovým spojem se šrouby 9 v prostoru ústí 4a pečicí komory 4 a na bočně protilehlé straně pevným spojením plechu sloupku 6 s plechem prvku 14a, provedeným například lepením (například silikonovým lepidlem).
Zóna lepení v příčném řezu trubkového kanálu 14 je označena vztahovou značkou 15 na obrázku 7.
V realizační variantě může být trubkový kanál 14 zhotoven kompletně z jednoho kusu vhodně ohýbaného plechu.
Na horním konci je trubkový kanál 14 opatřen průchozími otvory 16, například ve formě jedné nebo několika průchozích štěrbin v plechu, z něhož je vytvarován prvek 14a.
Na obrázku 5 jsou znázorněny, jako jeden z možných příkladů, tři štěrbiny obdélníkového průřezu, možná jsou však i jiná řešení co do počtu i tvaru štěrbin.
-4CZ 34069 UI
Zmíněné otvory 16 slouží k propojení příslušného trubkového kanálu 14 se zadní vrcholovou částí trouby 1 tak, aby bylo možné odvádět proud vzduchu mimo skříňový plášť 2, například přes jednu nebo několik mřížek 17 osazených v horní části zadní strany pláště 2.
Obdobně i na spodním konci jsou trubkové kanály 14 opatřeny jedním nebo několika průchozími otvory 18, také ideálně ve formě štěrbin (zvoleného počtu a tvaru), kterými je přiváděn vzduch, v zásadě o teplotě prostředí, z vnější strany skříňového pláště 2 trouby 1 směrem do dutiny trubkového kanálu 14.
Ve fázi, kdy trouba 1 peče a v pečicí komoře 4 dochází ke generování tepla, se přirozeným prouděním díky otvorům 16 a 18 vytváří v jednotlivých trubkových kanálech 14 proud vzduchu, jenž vstupuje při teplotě prostředí spodními otvory 18, a poté je veden a po ohřátí odveden horními otvory 16.
Alespoň částečný rozptyl tepla proudu vzduchu, vedeného trubkovými kanály 14, tak umožňuje snížit povrchovou teplotu, dosaženou na čelní straně trouby L
Jinak řečeno, v každém ze svislých trubkových kanálů 14 vzniká přirozeným prouděním proud vzduchu, směřující od spodního konce k hornímu konci samotného kanálu 14, a to v důsledku ohřátí čelní strany 3a, způsobeného teplem, vzniklým v pečicí komoře 4.
Realizační varianta výše popsaného příkladu může místo přirozeného proudění využívat nucené cirkulace vzduchu uvnitř trubkových kanálů 14.
Za tím účelem je trouba vybavena ventilačním zařízením, které dokáže zajistit nucenou cirkulaci vzduchu uvnitř jednotlivých svislých trubkových kanálů 14.
V jednom realizačním provedení mohou být jednotlivé trubkové kanály 14 vybaveny vlastními ventilátory (nejsou znázorněny), jejichž výtlak je připojen pomocí vhodné trubky (není znázorněna) ke spodnímu konci trubkového kanálu 14 tak, aby zajistil nucenou cirkulaci vzduchu přes otvory 18.
Jiné realizační provedení může zahrnovat pouze jeden ventilátor, zajišťující přívod proudu vzduchu, rozděleného na přibližně stejná množství, do trubkových kanálů 14.
U jednoho realizačního příkladu je výtlak ventilátoru připojen pomocí vhodných trubek ke spodním koncům příslušných trubkových kanálů 14, kudy je proud vzduchu přiváděn dovnitř trubkových dutin.
U jiného příkladu (viz obr. 7A) může být výtlak ventilátoru 19, osazeného například v zadní části trouby 1 (na rámu 3b), komunikačně propojen s vnitřními dutinami profilů 24 trubkovitého průřezu, tvořících skeletový rám 3b.
Tyto profily 24 svým vhodným rozvětvením uvnitř vytvářejí vedení, do kterého je přiváděn vzduch, vystupující z ventilátoru, dále rozváděný ke spodním koncům obou trubkových kanálů 14.
Ve spoji spodního konce každého z trubkových kanálů 14 s odpovídajícím profilem 24 je uspořádán propojovací otvor, umožňující průchod proudu vzduchu.
Tímto způsobem je proud vzduchu, vytvářený ventilátorem, veden jednotlivými trubkovými kanály 14 a posléze odváděn nahoru přes otvory 16.
V souladu s druhým realizačním příkladem technického řešení a některými jeho variantami, se zvláštním ohledem na obrázky 8 až 13, na kterých jsou detaily, obdobné jako v předchozím
-5 CZ 34069 UI příkladu, označeny stejným číselným značením, jsou oba svislé trubkové kanály 14 na horním konci komunikačně propojeny s dalším trubkovým kanálem 20, uloženým podél horního příčníku 7. Také tento kanál 20 je umístěn uvnitř pláště 2 při čelní straně 3a.
Kanál 20 je vhodně proveden, obdobně jako svislé trubkové kanály, spojením prvku 7a z tvarovaného plechu s příčníkem 7. Tímto způsobem je vnitřní dutina trubkového kanálu 20 vymezena prvkem 7a spolu s příslušnou částí příčníku 7, s nímž je prvek 7a spojen, například přírubovým šroubovaným spojem.
Možné jsou i jiné způsoby provedení kanálu 20, například vytvarováním ohybem z jednoho kusu plechu nebo použitím výhradně trubkových profilů.
V zóně připojení jednotlivých svislých sloupků 6 k příčníku 7 je příslušný svislý trubkový kanál 14 propojen s kanálem 20 tak, aby byla zajištěna konstrukční kontinuita průchodu chladicího vzduchu a současně zabezpečena konstrukční tuhost spojovací zóny.
Toto uspořádáni neobsahuje žádný z otvorů 16 na horních koncích kanálů 14.
Vztahovou značkou 21 je označen průchozí otvor, například ve formě oka, v zóně připojení jednotlivých svislých kanálů 14 k vodorovnému kanálu 20, umožňující průchod proudu vzduchu z jednoho do druhého.
Trubkový kanál 20 je navíc opatřen, nejlépe v jeho střední zóně, jedním nebo několika průchozími otvory 22, uspořádanými nejlépe v plechovém prvku 7a, kterými dochází k odvádění chladicího vzduchu směrem k zadní vrcholové zóně trouby 1.
U znázorněného příkladu je uspořádáno pět otvorů 22 ve tvaru oka, vzájemně vyrovnaných podél prvku 7a. Možné jsou však i jiné tvary i počet otvorů.
U jednoho realizačního provedení je proud vzduchu svislými trubkovými kanály 14 a z nich trubkovým kanálem 20 vytvářen přirozeným prouděním. Vzduch vstupuje otvory 18 na spodních koncích kanálů 14 a přirozeným prouděním je veden směrem k výstupním otvorům 22 z příčného kanálu 20, a to v důsledku ohřátí čelní strany, způsobeného teplem, vzniklým v pečicí komoře 4 a částečně přenášeným na čelní stranu 3a.
Jinými slovy, ve fázi, kdy trouba 1 peče a v pečicí komoře 4 dochází ke generování tepla, se přirozeným prouděním díky otvorům 18 a 22 vytváří v jednotlivých trubkových kanálech 14 a v horním kanálu 20 proud vzduchu, jenž vstupuje při teplotě prostředí spodními otvory J_8, a poté je veden a po ohřátí odváděn horními otvory 22.
Na obrázku 8 je pomocí šipek schematicky znázorněn směr vstupu proudu vzduchu přes otvory 18 a směr výstupu vzduchu přes otvory 22.
Alespoň částečný rozptyl tepla tepelnou výměnou proudem vzduchu, vedeným trubkovými kanály, tak umožňuje snížit povrchovou teplotu, dosaženou na čelní straně trouby.
Realizační varianta výše popsaného příkladu může místo přirozeného proudění využívat nucené cirkulace vzduchu uvnitř dvou trubkových kanálů 14 a trubkového kanálu 20.
S tímto cílem je trouba 1 vybavena ventilačním zařízením, schopným zajistit nucenou cirkulaci vzduchu uvnitř trubkových kanálů.
U jednoho realizačního provedení, obdobně jako v předchozím příkladu, mohou být jednotlivé trubkové kanály 14 vybaveny vlastními ventilátory, jejichž výtlak je připojen pomocí vhodné
- 6 CZ 34069 UI trubky ke spodnímu konci odpovídajícího trubkového kanálu 14 tak, aby zajistil nucenou cirkulaci vzduchu přes otvory 18.
Jiné realizační provedení může zahrnovat pouze jeden ventilátor 19, zajišťující přívod proudu vzduchu, rozděleného na stejná množství, do trubkových kanálů 14.
V dalším realizačním provedení je výtlak ventilátoru připojen pomocí vhodných trubek ke spodním koncům příslušných trubkových kanálů 14, kudy je proud vzduchu přiváděn dovnitř trubkových dutin.
V jiném realizačním provedení může být výtlak ventilátoru 19, osazeného například v zadní části trouby 1, propojen s vnitřními dutinami profilů 24 trubkovitého průřezu, tvořících skeletový rám 3b.
Tyto profily 24 svým vhodným rozvětvením vytvářejí vedení, do kterého je přiváděn vzduch, vystupující z ventilátoru, dále rozváděný ke spodním koncům obou trubkových kanálů 14.
Tímto způsobem je proud vzduchu, dodávaný ventilátorem 19, veden jednotlivými trubkovými kanály 14 a posléze odváděn nahoru přes otvory 22 kanálu 20.
Ve spoji spodního konce každého z trubkových kanálů 14 s odpovídajícím profilem 24 rámu 3b je vytvořen propojovací otvor 18a, umožňující průchod proudu vzduchu.
Jinými slovy, profily 24 jsou schopny propojit trubkové kanály 14 s výtlakem ventilátoru 19 tak, aby se průtočné množství chladicího vzduchu, vytlačovaného ventilátorem 19, rozdělilo přibližně stejným dílem mezi oba trubkové kanály 14.
Technické řešení tak dosahuje stanovených cílů a přináší výhody oproti známým řešením.
Hlavní výhoda spočívá ve skutečnosti, že díky uspořádání systému trubkových kanálů pro cirkulaci chladicího vzduchu při čelní straně trouby se docílilo citelného snížení teplot, dosahovaných na čelní straně trouby, zejména v případě zvlášť vysokých teplot uvnitř pečicí komory, čímž je zamezeno riziku popálení obsluhy či bolestivým pocitům při kontaktu s čelní stranou trouby.
Další výhodou je, že díky systému trubkových kanálů je dosaženo robustnější a pevnější konstrukce čelní části trouby, vykazující vyšší odolnost vůči deformacím, způsobeným namáháním jak mechanické povahy v důsledku pohybu otevírání/zavírání dveří, tak tepelné povahy v důsledku roztažnosti, které je pečicí komora vzhledem k dosahovaným teplotám vystavována.

Claims (7)

  1. NÁROKY NA OCHRANU
    1. Pečicí trouba pro potravinářské účely, obsahující skříňový plášť (2) s nosným rámem (3) pečicí komory (4), kde součástí pláště (2) je čelní strana (3a) se vstupními dveřmi (5) do pečicí komory (4) trouby (1), přičemž rám (3) je na této čelní straně (3a) lemován obvodovým profilem ústí (4a) pečicí komory (4) a zahrnuje dvojici sloupků (6), osazených proti sobě podél svislých boků ústí (4a) a na horních koncích vzájemně propojených vodorovným příčníkem (7) rámu (3),
    -7 CZ 34069 Ul vyznačující se tím, že podél každého ze svislých sloupků (6) je uspořádán jeden trubkový kanál (14), umístěný uvnitř pláště (2) při čelní straně (3a) a uzpůsobený pro vedení proudu vzduchu pro rozptylování části tepla, vznikajícího v pečicí komoře (4), a pro jeho přenášení na čelní stranu (3a), za účelem snížení povrchové teploty, dosahované na čelní straně (3a), přičemž svislé trubkové kanály (14) jsou komunikačně propojeny s trubkovým kanálem (20), uloženým podél horního příčníku (7) a umístěným uvnitř pláště (2) při čelní straně (3a), přičemž horní příčný trubkový kanál (20) obsahuje ve své střední části průchozí otvory (22) pro výstup proudu chladicího vzduchu, vedeného svislými trubkovými kanály (14) a příčným trubkovým kanálem (20), a trouba (1) je vybavena ventilačním zařízením pro zajišťování nucené cirkulace vzduchu uvnitř jednotlivých trubkových kanálů (14).
  2. 2. Trouba podle nároku 1, vyznačující se tím, že ventilační zařízení zahrnuje pro každý trubkový kanál (14) svislých sloupků (6) jeden odpovídající ventilátor (19) pro zajišťování nucené cirkulace vzduchu v příslušném trubkovém kanálu (14).
  3. 3. Trouba podle nároku 1, vyznačující se tím, že ventilační zařízení zahrnuje ventilátor (19), jehož výtlak je propojen se spodním koncem jednotlivých svislých trubkových kanálů (14) pro zajišťování nucené cirkulace vzduchu, jehož proud, generovaný ventilátorem (19), je rozdělen na stejná množství, směřující do příslušných trubkových kanálů (14) u svislých sloupků (6).
  4. 4. Trouba podle jednoho z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že každý z trubkových kanálů (14) je na spodním konci opatřen jedním nebo několika otvory (18) pro přívod vzduchu do příslušného trubkového kanálu (14).
  5. 5. Trouba podle jednoho z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že každý z trubkových kanálů (14), sdružený s odpovídajícím svislým sloupkem (6), je vymezen prvkem (14a) z tvarovaného plechu, spojeným s odpovídající částí plechu rámu (3), přičemž tento plechový prvek (14a) spolu s uvedenou částí rámu (3) tvoří trubkovou dutinu příslušného trubkového kanálu (14).
  6. 6. Trouba podle jednoho z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že každý z trubkových kanálů (14), sdružený se svislým sloupkem (6) rámu (3), je zhotoven z jednoho kusu ohýbaného plechu.
  7. 7. Trouba podle jednoho z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že trubkové kanály (14), sdružené se svislými sloupky (6), jsou na spodních koncích komunikačně propojeny s profily (24) trubkového průřezu skeletového rámu (3b) trouby (1), přičemž vnitřní dutiny těchto profilů (24) vytvářejí vedení pro proudění vzduchu mezi výtlakem ventilátoru (19) a spodními konci trubkových kanálů (14), přičemž systém trubkových kanálů má robustnější a pevnější konstrukci čelní strany (3a) trouby (1), vykazující vyšší odolnost vůči deformacím, způsobeným namáháním jak mechanické, tak tepelné povahy.
CZ2019-36961U 2018-12-11 2019-12-05 Pečicí trouba pro potravinářské účely CZ34069U1 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT201800010991 2018-12-11

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ34069U1 true CZ34069U1 (cs) 2020-06-09

Family

ID=65861569

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2019-36961U CZ34069U1 (cs) 2018-12-11 2019-12-05 Pečicí trouba pro potravinářské účely

Country Status (3)

Country Link
CZ (1) CZ34069U1 (cs)
DE (1) DE202019106857U1 (cs)
ES (1) ES1247570Y (cs)

Also Published As

Publication number Publication date
ES1247570Y (es) 2020-08-31
ES1247570U (es) 2020-06-10
DE202019106857U1 (de) 2020-03-19

Similar Documents

Publication Publication Date Title
ES2934320T3 (es) Estantería de refrigeración
CN106859377B (zh) 电烤箱
US20120285666A1 (en) Coaxial air to air heat exchanger for circumferential window frame installation
ES2682021T3 (es) Aparato de refrigeración
IT201800010686A1 (it) Ventilconvettore
US7650880B2 (en) Cooking oven for bread, patisserie and pastries or similar
ES2671888T3 (es) Disposición de estantería de refrigeración
CZ34069U1 (cs) Pečicí trouba pro potravinářské účely
JP4033266B2 (ja) 木造家屋の暖房システム
JP6153203B2 (ja) 熱交換構造体、および、熱交換構造体の施工方法
JP6238637B2 (ja) グリッド型システム天井の空調用チャンバー装置
FI83698B (fi) Anordning foer klimatisering av rum.
DK2916077T3 (en) Radiator
CN101354046B (zh) 取暖换气扇
FI75662B (fi) Undertaksvaerme- eller kylanordning.
JP4557207B2 (ja) 換気置換空調装置
JP5997855B1 (ja) 農業用ハウス
EP2908060B1 (en) A low surface temperature (LST) heating apparatus
US11448400B2 (en) Firebox assembly for a gas fireplace and gas heating appliance
CN210320635U (zh) 暖风机
CZ149994A3 (en) Heating element
FI90820B (fi) Laitteisto löylyn kierrättämiseksi saunassa
JP2508385B2 (ja) 電気暖房器
CZ34784U1 (cs) Teplovzdušná trubková kamna
ITUD20130123A1 (it) Edificio climatizzato e relativo procedimento di climatizzazione di detto edificio

Legal Events

Date Code Title Description
FG1K Utility model registered

Effective date: 20200609

ND1K First or second extension of term of utility model

Effective date: 20231130