CZ313097A3 - Způsob separace pevného tukového materiálu - Google Patents

Způsob separace pevného tukového materiálu Download PDF

Info

Publication number
CZ313097A3
CZ313097A3 CZ973130A CZ313097A CZ313097A3 CZ 313097 A3 CZ313097 A3 CZ 313097A3 CZ 973130 A CZ973130 A CZ 973130A CZ 313097 A CZ313097 A CZ 313097A CZ 313097 A3 CZ313097 A3 CZ 313097A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
oil
weight
crystallization
lauric
sucrose
Prior art date
Application number
CZ973130A
Other languages
English (en)
Inventor
Dam Petrus Henricus J. Van
Wim Hogervorst
Frans Kamp
Original Assignee
Unilever N. V.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Unilever N. V. filed Critical Unilever N. V.
Publication of CZ313097A3 publication Critical patent/CZ313097A3/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C11ANIMAL OR VEGETABLE OILS, FATS, FATTY SUBSTANCES OR WAXES; FATTY ACIDS THEREFROM; DETERGENTS; CANDLES
    • C11BPRODUCING, e.g. BY PRESSING RAW MATERIALS OR BY EXTRACTION FROM WASTE MATERIALS, REFINING OR PRESERVING FATS, FATTY SUBSTANCES, e.g. LANOLIN, FATTY OILS OR WAXES; ESSENTIAL OILS; PERFUMES
    • C11B7/00Separation of mixtures of fats or fatty oils into their constituents, e.g. saturated oils from unsaturated oils
    • C11B7/0083Separation of mixtures of fats or fatty oils into their constituents, e.g. saturated oils from unsaturated oils with addition of auxiliary substances, e.g. cristallisation promotors, filter aids, melting point depressors

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Oil, Petroleum & Natural Gas (AREA)
  • Wood Science & Technology (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Saccharide Compounds (AREA)
  • Fats And Perfumes (AREA)

Description

Oblast techniky
Předkládaný vynález se týká způsobu frakcionace triglyceridových olejů, zvláště laurových olejů.
Dosavadní stav techniky
Frakcionace (frakční krystalizace) triglyceridových olejů se popisuje v publikaci: Gunstone, Harwood and Padley, The Lipid Handbook, vydání 1986, str. 213 - 215. Triglyceridové oleje jsou obvykle směsi různých triglyceridů s různými teplotami tání. Laurové oleje jsou triglyceridové oleje, obsahující podstatné množství esterifikované kyseliny laurové, jako jsou kokosový olej (CN), palmojádrový olej (PK) a jejich deriváty. Složení triglyceridových olejů může být modifikováno například frakcionací za získání frakcí s různými teplotami tání nebo rozpustností.
Jeden ze způsobů frakcionace je tzv. suchá frakcionace, která se provádí ochlazováním oleje, dokud nevykrystalizuje pevná fáze, a oddělení vykrystalizované fáze od fáze kapalné. Kapalná fáze se označuje jako oleinová frakce, zatímco pevná fáze se označuje jako frakce stearinová.
Oddělení fází se obvykle provádí filtrací, popřípadě s užitím určitého druhu tlaku.
Hlavním problémem spojeným s oddělováním fází při suchém frakcionačním způsobu je uzavření velkého množství kapalné oleinové frakce v oddělené stearinové frakci. Oleinová frakce je uzavřena v inter- a intrakrystalických prostorech krystalické hmoty stearinové frakce. Proto je oddělení pevné fáze od kapalné frakce pouze částečné.
• · · · • ». . ·· ·· • · * 9 ··· · ·· • ·· ·· · » «··· ·.···· • · · ·· · ·· · · · ·.····· ··
-2 Obsah pevných látek stearinové frakce se označuje jako účinnost separace. Při suché frakcionaci zřídka překračuje 50 až 60 % hmotnostních. To snižuje kvalitu stearinu, stejně jako výtěžek oleinu. V případě příbuzného způsobu frakcionace pomocí rozpouštědel, kde je frakcionovaný tuk krystalizován například z roztoku acetonu nebo hexanu, může být účinnost separace až 95 %.
Suchá frakcionace je však způsob, který je ekonomičtější a výhodnější pro životní prostředí, než frakcionace pomocí rozpouštědel. Je tedy žádoucí zvýšit separační účinnost suché frakcionace, zvláště pro komerčně velmi důležité laurové oleje.
Je známo, že krystalizaci oleje je možno ovlivnit přídavkem látky, obecně označované jako látka modifikující krystalizaci, ke krystalizujícímu oleji. Přítomnost malých množství takové látky v chladnoucím oleji může urychlit, zpomalit nebo inhibovat krystalizaci. V některých situacích se výše uvedené látky označují přesněji jako látky modifikující vzhled krystalů (crystal hábit modifiers). Známými látkami modifikujícími krystalizaci jsou například estery mastných kyselin se sacharózou, popisované v US 3,059,010, US 3,059,010, JP 05/125389 a JP 06/181686, estery mastné kyseliny s glukózou a jejich deriváty, popsané v US 3,059,011. Tyto látky modifikující krystalizaci účinkují zvýšením rychlosti krystalizace.
Další látky modifikující krystalizaci, například popisované v US 3,158,490, mají při přídavku do kuchyňských olejů ten účinek, že se zabrání krystalizaci pevného tuku nebo se krystalizace alespoň zpomalí. Jiné typy látek modifikující krystalizaci, označované konkrétně jako látky modifikující vzhled krystalů, jsou široce rozšířeny jako složky minerálních palivových olejů, které jsou náchylné ke krystalizaci vosků při nízkých teplotách. US 3,536,461 popisuje přídavek látky modifikující vzhled krystalu k palivovému oleji, u kterého se tím sníží teplota bodu zákalu (nebo bodu skápnutí) do té míry, že to zabrání srážení krystalů. Alternativně se indukuje
• « · · ···· • · · · • · · · • · · · · · • · · • · · · ♦ ·
-3 krystalizace pevných látek v odlišném tvaru, takže vytvořené krystaly mohou projít palivovými filtry, aniž by je ucpaly. Další látky modifikující vzhled krystalů jsou ve skutečnosti schopno měnit vzhled vykrystalizovaných krystalů triglyceridového tuku takovým způsobem, že po krystalizaci mohou být krystaly stearinové fáze účinněji odděleny od kapalné fáze, fáze oleinové. Takové látky modifikující vzhled krystalů, se popisují například v GB 1 015 354, US 2,610,915, související přihlášce POT WO 95/04122, US 3,059,008, US 3,059,009 a US 3,059,010.
Účinnost separace závisí také na způsobu krystalizace, buď v klidu nebo za míchání. Často jsou spíše než za míchání získány dobré výsledky použitím krystalizace v klidu. Z hlediska ekonomické výhodnosti způsobu je však výhodnější krystalizace za míchání.
Laurové oleje často krystalizují s jehličkovitou morfologií. Výsledné aglomeráty krystalů (viz obr. 1A) snadno zachycují olein. Frakcionace krystalizaci za míchání je někdy nemožná, protože hydrodynamické střižné síly by rozbily jehličky a vytvořily krystalovou kaši, kterou často lze jen stěží oddělit do stearinové a oleinové fáze nebo ji nelze rozdělit vůbec. Frakcionace palmojádrového oleje není jiným způsobem než v klidu možná, a proto se jedná o způsob velmi náročný na práci. Zvláště pro laurové oleje je naléhavě nutná látka, která by podstatně zvýšila účinnost separace.
Podstata vynálezu
Bylo zjištěno, že přítomnost laurátu sacharózy při frakcionaci laurových olejů způsobí krystalizaci velkých a neporézních sferulitů, které značně zvýší účinnost separace. Vynález se tedy týká způsobu separace pevného tukového materiálu krystalizovaného z laurových olejů, který zahrnuje kroky:
* · • · · · « · · · · ·*···· • · · · · · · ··· ·· ······· · · ·
a) zahřívání oleje tak dlouho, až je olej v podstatě prostý pevného triglyceridu,
b) ochlazení a krystalizace triglyceridového oleje za vytváření pevné stearinové fáze vedle kapalné oleinové fáze, a
c) získání stearinové fáze jejím oddělením od oleinové fáze, kde před začátkem krystalizace se do uvedeného triglyceridového oleje nebo do roztoku uvedeného triglyceridového oleje v inertním rozpouštědle přidá látka modifikující krystalizaci, vyznačující se tím, že látkou modifikující krystalizaci je laurát sacharózy.
Laurový olej určený ke krystalizaci se smísí s látkou modifikující krystalizaci (aditivem) před začátkem krystalizace, s výhodou před zahřátím oleje nebo jeho rozpuštěním v rozpouštědle, takže všechen pevný triglyceridový tuk a s výhodou také modifikující látka je v kapalném stavu.
Laurovým olejem může být jakýkoliv triglyceridový olej nebo směs triglyceridových olejů s obsahem kyseliny laurové 10 až 75 % hmotnostních, s výhodou 20 až 60 % hmotnostních, výhodněji 30 až 60 % hmotnostních, počítáno na celkový obsah mastných kyselin, například kokosový olej nebo palmojádrový olej. Oleje mohou být připraveny použitím frakcionace, hydrogenace nebo (chemické nebo enzymatické) interesterifikace.
Laurát sacharózy v kontextu tohoto popisu označuje ester sacharózy, ve kterém v průměru alespoň 4, s výhodou 5 až 6 z 8 hydroxylových skupin byly esterifikovány mastnou kyselinou. 40 až 100 % hmotnostních, s výhodou 60 až 100 % hmotnostních, výhodněji 75 až 100 % hmotnostních mastných kyselin by měla být kyselina laurová. Ester je možno získat dobře známými obvyklými způsoby, jako je esterifikace sacharózy směsí mastných kyselin obsahující kyselinu laurovou nebo reaktivními deriváty mastných kyselin. Sacharóza s více než 4 volnými hydroxylovými skupinami má nedostatečnou rozpustnost v oleji. Polylaurát sacharózy uváděný v
- 5 • ·· · · · · · • · · · · · · · · · · • · · · · · · ··· ·· ··· ···· ·· · této specifikaci je vysoce esterifikovaný (50 až 100 %) ester sacharózy s obsahem kyseliny laurové 95 % hmotnostních. Jedná se o snadno komerčně dostupný produkt ( například Ryoto Sugar Ester L195, firmy Mitsubishi).
Poté co byla směs triglyceridu a laurátu sacharózy zkapalněna, olej nebo roztok se ochladí na zvolenou teplotu krystalizace. Vhodným rozmezím teplot je 15 až 35 °C. Ke každé teplotě přísluší specifické složení oleinové a stearinové fáze. Krystalizace pokračuje při zvolené teplotě, dokud nedojde ke stabilizaci krystalizovaného oleje na konstantní obsah pevné fáze. Čas krystalizace stoupá, jestliže se žádá větší obsah pevné fáze a snižuje se teplota. Obvyklé doby jsou v rozmezí 4 až 16 hodin. V průběhu krystalizace může olej zůstat v klidu nebo může být míchán, například bránovým míchadlem. Laurát sacharózy účinkuje jak při míchané krystalizaci, tak i při krystalizaci v klidu.
Stearinové a oleinové fáze mohou být odděleny filtrací, ale pro účinnou separaci pevné fáze od kapalné se používají vyšší tlaky nebo filtrační lisy s membránovými filtry. Vhodné tlaky jsou 0,3 až 5 MPa v průběhu 20 až 200 min. Vynález však dovoluje použít i nízké nebo střední tlaky. Zpravidla je možno dosáhnout vhodného oddělení stearinové fáze od oleinové fáze tlakem 0,6 až 1,2 MPa během 30 až 60 min. Obsah pevné fáze v krystalické kaši před oddělením a obsah stearinové fáze získané po oddělení se měří známou metodou pulzní NMR (viz Fette, Seifen, Anstrichmittel 1978, 80, č. 5, str. 180 - 186). Předpokládá se, že účinnost vynálezu je způsobena změnou krystalické struktury nebo vzhledu krystalů stearinu vlivem aditiva. To může interferovat různými způsoby s růstem různých krystalových ploch.
Při mikroskopické kontrole (viz obr. 1B) Je účinek aditiva takový, že v oleji vytvořené krystaly a agregáty krystalů jsou jasně odlišné od krystalů, získaných bez látky modifikující krystalizaci (obr.
A ·
• ·* · · ···· • · 4 * · · · • · · · · • · ······ • · · · ······· ·♦ ♦
-6 1B). Namísto křehkých jehličkovitých krystalů se vytvářejí velké neporézní sferulity. Protože stearinová frakce s těmito krystaly zadržuje méně oleinové frakce i při nízkém nebo středním tlaku při filtraci, změny v krystalizaci mají za následek podstatné zvýšení účinnosti separace a umožňují míchanou krystalizaci.
I když je vynález použitelný pro frakcionaci pomocí rozpouštědel nebo detergentů, způsob se provádí s výhodou jako suchý frakcionační způsob.
Laurát sacharózy se s výhodou používá v množství od 0,005 do 2 % hmotnostních, vztaženo na celkové množství oleje. Použitelné množství je s výhodou přibližně 1 % hmotnostní.
Přehled obrázků na výkresech
Obr. 1A ukazuje aglomeráty jehličkovitých krystalů palmojádrového oleje, získané krystalizaci bez aditiv v klidu.
Obr. 1B ukazuje sferulitové krystaly palmojádrového oleje, získané krystalizaci za míchání v přítomnosti polylaurátu sacharózy.
Vynález je ilustrován následujícími příklady.
Příklady provedení vynálezu
Příklady 1 - 2
Suchá frakcionace palmojádrového oleje
Byl připraven vzorek obsahující 1000 g palmojádrového oleje (neutralizovaného, běleného a s odstraněným zápachem) a 10 g (1 %) polylaurátu sacharózy. Vzorek byl zahříván a míchán při 65 °C, dokud nenastalo úplné ztekucení (nebyl obsažen žádný pevný tuk) a potom pomalu ochlazován. Krystalizace probíhala v klidu (0 ot/min) při zvolené teplotě 23 °C, dokud nebylo dosaženo konstantního obsahu • ·· · ·· ······ ···· ·· · · ·· · ··· · ···· ·· ·· · · · ···· • · · · · · · ··· ·· ··· ···· ·· · -7 pevné fáze. Vzorek byl filtrován a lisován při 1,2 MPa po dobu 30 min. Po filtraci a lisování byl měřen pomocí NMR obsah pevné fáze (SE = účinnost separace) koláče. Pro porovnání byla frakcionace opakována s tím rozdílem, že nebyl použit polylaurát sacharózy.
V příkladu 2 byl palmojádrový olej frakcionován stejným způsobem jak je popsáno výše, ale za míchání (5 ot/min).
Tabulka I ukazuje výsledky těchto způsobů frakcionace spolu se zvýšením účinnosti separace, způsobeným přídavkem látky modifikující vzhled krystalů.
Příklady 3-9
Suchá frakcionace laurových olejů
S různými laurovými oleji a dvěma lauráty sacharózy byl opakován suchý frakcionační způsob podle příkladu 2. Každý experiment byl prováděn s a bez látky modifikující vzhled krystalů. Tabulka I uvádí SE a relativní zlepšení, dosažené působením látky modifikující vzhled krystalů.
Laurové oleje jsou kokosové oleje (# 3), enzymaticky interesterifikovaná směs 30 % hmotnostních frakcionovaného palmoolejového stearinu (POs) a 70 % hmotnostních frakcionovaného palmojádrového stearinu: ei(30POs/70PKs) (# 4), stejný tuk, pouze s poměrem POs/PKs 50/50 (# 5), stejný tuk s poměrem POs/PKs 60/40 (# 6), chemicky interesterifikovaná směs 60 % hmotnostních hydrogenovaného palmového oleje (PO58) a 40 % hmotnostních hydrogenovaného palmojádrového oleje (PK39): in(60PO58/40PK39) (# 7) a chemicky interesterifikovaná směs 25 % hmotnostních úplně hydrogenovaného sojového oleje (PO65) a 75 % hmotnostních kokosového oleje (CN): in(25BO65/75CN) (# 8).
- 8 Příklad 9 je opakováním příkladu 5, ale s použitím polyesteru sacharózy obsahujícího 75 % hmotnostních esterifikovaného laurátu a % hmotnostních esterifikovaného palmitátu.
Výsledky v tabulce I ukazují, že přídavek polylaurátu sacharózy k frakcionaci laurového oleje vede k podstatnému zvýšení účinnosti separace.
• ···
Tabulka I
# Tuk CHM ot/min c (% hmot) SE (% hmot.) δ (%)
1 PK polylaurát sacharózy 0 0,0 46 + 59
1,0 73
2 PK polylaurát sacharózy 5 0,0 n.d.1 ++
1,0 71
3 CN polylaurát sacharózy 5 0,0 28 + 71
1,0 48
4 ei(30POs /70PKs) polylaurát sacharózy 10 0,0 58 + 12
1,0 65
5 ei(50POs /50PKs) polylaurát sacharózy 10 0,0 63 + 19
1,0 75
6 ei(60POs /40PKs) polylaurát sacharózy 10 0,0 61 + 15
1,0 70
7 in(60PO58 /40PK39) polylaurát sacharózy 32 0,0 63 + 8
1,0 68
8 in(25BO65 /75CN) polylaurát sacharózy 10 0,0 49 + 10
1,0 54
9 ei(50POs /50PKs) polyester sacharózy (75 % laurát, 25 % palmitát 10 0,0 63 + 6
1,0 67
- 10 Tabulka II Srovnávací příklady
# Tuk CHM ot/min c (% hmot) SE (% hmot.) δ (%)
A mfPOs polylaurát sacharózy 40 0,0 68 0
1,0 68
B ei(40BO /60BO65) polylaurát sacharózy 30 0,0 74 - 19
1,0 60
C ei(50POs /50PKs) polystearát sacharózy 10 0,0 63 0
1,0 63
D ei(50POs /50PKs) trilaurát sacharózy 10 0,0 63 - 14
1,0 54
E ei(50POs /50PKs) polylaurát inulinu 10 0,0 63 -22
0,1 49
F ei(50POs /50PKs) polypalmitát sacharózy 10 0,0 63 - 14
1,0 54
G ei(50POs /50PKs) polyester sacharózy (25 % laurát, 35 % palmitát, 40 % stearát) 10 0,0 63 - 10
1,0 .57
Tabulky I a II:
c v % hmotnostních koncentrace látky modifikující vzhled krystalů
ot/min rychlost otáčení míchadla
5 SE v % hmotnostních účinnost separace
n.d. nestanoveno, oddělení bylo nemožné
δ v % zvýšení SE vzhledem k blanku • · · · · ·
Pokud není zvláště uvedeno, stupeň esterifikace esterů sacharózy je 5 až 6.
Srovnávací příklady A - G
Opakuje se příklad 2, ale buď s nelaurovým tukem nebo s jinou aditivní látkou než výše uvedený laurát sacharózy. SE nebylo možno zlepšit a ve většině případů bylo dokonce sníženo.
Použité nelaurové oleje jsou dvoustupňové frakcionované stearin palmového oleje (mfPOs) (# A) a enzymaticky iq interesterifikovaná směs 40 % hmotnostních sojového oleje (BO) a 60 % hmotnostních hydrogenovaného sojového oleje (BO65), označovaného jako ei(40BO/60BO65) (# B).
V případě enzymaticky interesterifikované směsi 50 % hmotnostních frakcionovaného stearinu palmového oleje (POs) a 50 % 15 hmotnostních frakcionovaného palmojádrového stearinu (PKs) z příkladu 5 se používá odlišných aditivních látek. Aditivními látkami jsou polystearát sacharózy (# C), trilaurát sacharózy (# D), což je ester sacharózy s maximálním stupněm esterifikace 3, polylaurát inulinu (# E), což je polysacharidový ester kyseliny laurové, 20 polypalmitát sacharózy (# F) a polyester sacharózy (# G), který obsahuje pouze 25 % hmotnostních laurátu a dále palmitát (35 % hmotnostních) a stearát (40 % hmotnostních). Výsledky frakcionace těchto srovnávacích příkladů jsou ukázány v tabulce II.
Zdá se, že s nelaurovými oleji nemůže být v případě přídavku 25 polylaurátu sacharózy účinnost separace zlepšena. Ukazuje se také, že s polyesterem sacharózy jiným než uvedeným polylaurátem sacharózy se nedosáhne zlepšení frakcionace laurových olejů.

Claims (7)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Způsob separace pevného mastného materiálu z částečně
    5 krystalizovaného laurového oleje, zahrnující kroky:
    a. zahřívání oleje, dokud není olej prostý podstatného množství pevného triglyceridu,
    b. ochlazení a krystalizaci triglyceridového oleje, čímž vzniká kromě kapalné oleinové fáze pevná stearinová fáze a io c. získání stearinové fáze její separací od oleinové fáze, přičemž před započetím krystalizace se přidá k uvedenému triglyceridovému oleji nebo k roztoku uvedeného triglyceridového oleje v inertním rozpouštědle látka modifikující krystalizaci, vyznačující se tím, že
    15 jako látka modifikující krystalizaci se použije laurát sacharózy s průměrným stupněm esterifikace 50 až 100 % a obsahem kyseliny laurové 40 až 100 % hmotnostních z celkového obsahu mastné kyseliny.
    20
  2. 2. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že se použije laurát sacharózy s obsahem kyseliny laurové
    60 až 100 % hmotnostních, s výhodou 75 až 100 % hmotnostních z celkového obsahu mastné kyseliny.
    25
  3. 3. Způsob podle některého z nároků 1 nebo 2, vyznačující se tím, že laurát sacharózy se použije v množství 0,005 až 2 % hmotnostní z celkového množství oleje.
    • · ····
  4. 4. Způsob podle některého z nároků 1až3, vyznačující se tím, že krystalizace se provádí míchaným způsobem.
  5. 5. Způsob podle některého z nároků 1 až 4, vyznačující se tím, že uvedený způsob se používá jako suchý frakcionační způsob.
    io
  6. 6. Způsob podle některého z nároků 1až5, vyznačující se tím, že laurovým olejem je triglyceridový olej nebo směs triglyceridových olejů s obsahem kyseliny laurové 10 až 75 % hmotnostních, s výhodou 20 až 60 % hmotnostních, výhodněji 30 až 60 % hmotnostních, vztaženo na celkový
    15 obsah mastné kyseliny.
  7. 7. Způsob podle nároku 6, vyznačující se tím, ž e laurovým olejem je palmojádrový olej nebo kokosový olej.
CZ973130A 1995-04-05 1996-03-21 Způsob separace pevného tukového materiálu CZ313097A3 (cs)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP95200858 1995-04-05
EP95203598 1995-12-21

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ313097A3 true CZ313097A3 (cs) 1998-03-18

Family

ID=26139200

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ973130A CZ313097A3 (cs) 1995-04-05 1996-03-21 Způsob separace pevného tukového materiálu

Country Status (11)

Country Link
US (1) US5959129A (cs)
EP (1) EP0820500A1 (cs)
JP (1) JP4193999B2 (cs)
AU (1) AU715931B2 (cs)
CA (1) CA2215393A1 (cs)
CZ (1) CZ313097A3 (cs)
MY (1) MY113445A (cs)
PL (1) PL182791B1 (cs)
SK (1) SK133197A3 (cs)
TR (1) TR199701098T1 (cs)
WO (1) WO1996031580A1 (cs)

Families Citing this family (25)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US9284515B2 (en) 2007-08-09 2016-03-15 Elevance Renewable Sciences, Inc. Thermal methods for treating a metathesis feedstock
MX2010001615A (es) 2007-08-09 2010-04-22 Elevance Renewable Sciences Metodos termicos para tratar un material de alimentacion para la metatesis.
CA2695903C (en) 2007-08-09 2015-11-03 Daniel W. Lemke Chemical methods for treating a metathesis feedstock
CN102227489B (zh) 2008-11-26 2015-04-15 埃莱文斯可更新科学公司 通过氧解反应用天然油原料制备喷气式发动机燃料的方法
CA2742374C (en) 2008-11-26 2016-10-04 Elevance Renewable Sciences, Inc. Methods of producing jet fuel from natural oil feedstocks through metathesis reactions
US9175231B2 (en) 2009-10-12 2015-11-03 Elevance Renewable Sciences, Inc. Methods of refining natural oils and methods of producing fuel compositions
US9051519B2 (en) 2009-10-12 2015-06-09 Elevance Renewable Sciences, Inc. Diene-selective hydrogenation of metathesis derived olefins and unsaturated esters
JP6224896B2 (ja) 2009-10-12 2017-11-01 エレバンス・リニューアブル・サイエンシズ,インコーポレーテッド 天然油供給原料から燃料を精製および製造する方法
US9222056B2 (en) 2009-10-12 2015-12-29 Elevance Renewable Sciences, Inc. Methods of refining natural oils, and methods of producing fuel compositions
US9365487B2 (en) 2009-10-12 2016-06-14 Elevance Renewable Sciences, Inc. Methods of refining and producing dibasic esters and acids from natural oil feedstocks
US9000246B2 (en) 2009-10-12 2015-04-07 Elevance Renewable Sciences, Inc. Methods of refining and producing dibasic esters and acids from natural oil feedstocks
US8735640B2 (en) 2009-10-12 2014-05-27 Elevance Renewable Sciences, Inc. Methods of refining and producing fuel and specialty chemicals from natural oil feedstocks
US9382502B2 (en) 2009-10-12 2016-07-05 Elevance Renewable Sciences, Inc. Methods of refining and producing isomerized fatty acid esters and fatty acids from natural oil feedstocks
US9169447B2 (en) 2009-10-12 2015-10-27 Elevance Renewable Sciences, Inc. Methods of refining natural oils, and methods of producing fuel compositions
US9139493B2 (en) 2011-12-22 2015-09-22 Elevance Renewable Sciences, Inc. Methods for suppressing isomerization of olefin metathesis products
US9169174B2 (en) 2011-12-22 2015-10-27 Elevance Renewable Sciences, Inc. Methods for suppressing isomerization of olefin metathesis products
US9133416B2 (en) 2011-12-22 2015-09-15 Elevance Renewable Sciences, Inc. Methods for suppressing isomerization of olefin metathesis products
US9388098B2 (en) 2012-10-09 2016-07-12 Elevance Renewable Sciences, Inc. Methods of making high-weight esters, acids, and derivatives thereof
CN103408605B (zh) * 2013-08-02 2016-01-27 广西大学 一种复合超声场强化蔗糖酯合成反应的方法及装置
US10039851B2 (en) 2014-01-28 2018-08-07 S. C. Johnson & Son, Inc. Wax melt system
US10363333B2 (en) 2014-04-02 2019-07-30 S.C. Johnson & Son, Inc. Wax warmer
CN107073157B (zh) 2014-08-15 2021-03-02 约翰逊父子公司 一种蜡炉
US10342886B2 (en) 2016-01-26 2019-07-09 S.C. Johnson & Son, Inc. Extruded wax melt and method of producing same
US10010638B2 (en) 2016-06-14 2018-07-03 S. C. Johnson & Son, Inc. Wax melt with filler
CN116559216B (zh) * 2023-04-28 2024-01-05 齐鲁制药有限公司 一种测定蔗糖月桂酸酯中伯醇酯化度的方法

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3059009A (en) * 1961-09-21 1962-10-16 Proeter & Gamble Company Fat crystallization process
JPH0783679B2 (ja) * 1987-08-05 1995-09-13 三菱化学株式会社 ファットブル−ム防止剤
JPH05125389A (ja) * 1991-11-06 1993-05-21 Mitsubishi Kasei Corp 油脂の分別剤
JPH06181686A (ja) * 1992-12-16 1994-07-05 Mitsubishi Kasei Corp 油脂の分別用乳化剤及び油脂の分別方法
CA2168461C (en) * 1993-07-30 1999-09-07 Paul Raymond Smith Fractionation of triglyceride oils

Also Published As

Publication number Publication date
MY113445A (en) 2002-02-28
AU5147396A (en) 1996-10-23
AU715931B2 (en) 2000-02-10
US5959129A (en) 1999-09-28
TR199701098T1 (xx) 1998-02-21
WO1996031580A1 (en) 1996-10-10
CA2215393A1 (en) 1996-10-10
EP0820500A1 (en) 1998-01-28
JP4193999B2 (ja) 2008-12-10
PL182791B1 (pl) 2002-03-29
PL322572A1 (en) 1998-02-02
SK133197A3 (en) 1998-03-04
JPH11502892A (ja) 1999-03-09

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ313097A3 (cs) Způsob separace pevného tukového materiálu
EP0805844B1 (en) Fractionation of triglyceride oils
CA2186767C (en) Fractionation of triglyceride oils
CA2168461C (en) Fractionation of triglyceride oils
EP0711333B1 (en) Fractionation of triglyceride oils
CZ313297A3 (cs) Způsob separace pevného tukového materiálu
US3059008A (en) Crystallization process
KR100516789B1 (ko) 라드 지질 조성물 및 그 제조방법
MXPA97004295A (en) Fractionation of triglicer oils
AU9047998A (en) Fractionation of triglyceride oils

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic