CZ31214U1 - Opěrná konstrukce a spojovací prvek - Google Patents

Opěrná konstrukce a spojovací prvek Download PDF

Info

Publication number
CZ31214U1
CZ31214U1 CZ2017-34015U CZ201734015U CZ31214U1 CZ 31214 U1 CZ31214 U1 CZ 31214U1 CZ 201734015 U CZ201734015 U CZ 201734015U CZ 31214 U1 CZ31214 U1 CZ 31214U1
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
base
building
support structure
structure according
elements
Prior art date
Application number
CZ2017-34015U
Other languages
English (en)
Inventor
Petr HubĂ­k
Original Assignee
GEOMAT s.r.o.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by GEOMAT s.r.o. filed Critical GEOMAT s.r.o.
Priority to CZ2017-34015U priority Critical patent/CZ31214U1/cs
Priority to SK50107-2017U priority patent/SK8464Y1/sk
Publication of CZ31214U1 publication Critical patent/CZ31214U1/cs

Links

Landscapes

  • Joining Of Building Structures In Genera (AREA)

Description

Oblast techniky
Řešení se týká spojovacího prvku pro opěrnou konstrukci a dále i opěrné konstrukce, která obsahuje stavební prvky neboli tvarovky, geomříž, spojovací prvky neboli kolíčky a tyč, přičemž tvarovky jsou opatřeny na své horní straně otvory pro kolíčky a průběžnou drážkou pro umístění ' tyče z deformovatelného materiálu pro vzájemné propojení sousedních tvarovek a pro případné uchycení geomříže. Spoj je zajištěn pomocí tyče, zasunuté do drážek vedle sebe uspořádaných stavebních prvků, přičemž pro uchycení geomříže ke stavebním prvkům je geomříž uchycena mezi povrchem tyče a povrchem drážky a průměr tyče je přizpůsoben průměru drážky pro vytvo10 ření těsného uložení tyče v drážce, nebo je geomříž současně uchycena zavléknutím za kolíčky vložené do otvorů v horní straně tvarovky.
Dosavadní stav techniky
Při stavbě opěrných zdí se v současnosti hojně používají různé typy betonových nebo kamenných prvků ve spojení s geomřížemi nebo geotextiliemi, které mají přenést tahové síly za účelem sní15 žení zatížení celé konstrukce opěrné zdi, tj. jedná se o tzv. opěrné konstrukce z vyztužené zeminy. Geomříže se obvykle připevňují k tvarovkám tak, že se vloží mezi dvě nad sebou sousedící řady tvarovek a tam se uchytí pomocí plastových spojovacích kolíčků, nebo se geomříž uchytí v drážce, kterou jsou tvarovky opatřeny na své horní povrchové straně, a následně se do drážky volně vloží tyč, která geomříž drží na místě. Použití tyče je výhodnější v tom, že geomříž je uchycena po celé své délce nebo převážné délce a nikoli jen v několika bodech, tak jak je tomu při použití kolíčků.
Betonové bloky, které jsou opatřeny horizontální drážkou, do níž se vloží tyč, která svou délkou přesahuje několik bloků, a jejíž funkcí je udržet bloky v řadě, jsou popsány např. v US patentu č.5820305.
Český patent č. 303170 popisuje segmentovou opěrnou zeď obsahující řady betonových stěnových bloků. Bloky jsou na své horní ploše opatřeny speciálně tvarovanou drážkou pro vložení přídržné tyče, která má v drážce uchytit výztužný prvek, např. geomříž. Nevýhodou tohoto řešení je nutnost dodržení rozměrů a specifického tvaru drážky i přídržné tyče, což se odrazí v nárocích na výrobu.
Český užitný vzor č. 20854 popisuje betonové prvky, které se k sobě váží systémem pera a drážky, takže každý prvek má na své horní straně drážku a na dolní straně pero, přičemž v drážce je také uchytitelný držák geomříže.
Podstata technického řešení
Nevýhody dosavadního stavu techniky eliminuje řešení definované v nárocích na ochranu, které řeší hned dva problémy, a to jednak pevné uchycení geomříže, a jednak pevné držení řady tvarovek vedle sebe a současně i řad tvarovek nad sebou.
Spojovací prvek neboli kolíček podle tohoto technického řešení, pro spojení nad sebou umístěných stavebních prvků opěrné konstrukce, obsahuje základnu pro vsazení do otvoru v prvním stavebním prvku, která je shora ukončená záchytnou destičkou, přesahující základnu, pro vyme40 zení hloubky vsazení spojovacího prvku do otvoru v prvním stavebním prvku, a z ní vyčnívající tm pro vsazení do otvoru ve druhém stavebním prvku, který je vůči ose základny uspořádán asymetricky. Jinými slovy osa tmu je uspořádána rovnoběžně s osou základny a s odstupem od ní, přičemž osa základny je zároveň osou pohybu základny při vsazování do otvoru ve stavebním prvku a osa tmu je osou relativního pohybu tmu vzhledem ke stavebnímu prvku při nasouvání stavebního prvku na tm. Základna spojovacího prvku je na svých bocích rovněž opatřena žebry pro zafixování spojovacího prvku v dané poloze v příslušném otvoru stavebního prvku, přičemž žebra procházejí rovnoběžně s osou základny. Spojovací prvek může být dutý nebo plný a může být s výhodou zhotoven z plastu. Průřezová plocha tmu v řezu kolmém na osu tmu je menší než průřezová plocha základny v řezu kolmém na osu základny.
-1 CZ 31214 Ul
Dále se technické řešení týká opěrné konstrukce, která obsahuje soustavu stavebních prvků neboli tvarovek, tyč a alespoň jeden spojovací prvek, přičemž stavební prvky jsou na své homí straně opatřeny průběžnou drážkou pro umístění deformovatelné tyče zajištující přesné propojení sousedních tvarovek, kde průměr tyče a její tvar je přizpůsoben průměru drážky pro vytvoření tlaku mezi drážkou a tyčí, jinými slovy pro vytvoření těsného uložení tyče v drážce. Tyč zajišťuje přesné propojení sousedních tvarovek a zároveň může sloužit k pevnému uchycení geomříže. Vzájemná poloha nad sebou sousedících stavebních prvků je navíc zafixována pomocí spojovacích prvků. Alespoň některé stavební prvky mají na své homí straně alespoň jeden otvor pro vložení základny spojovacího prvku a na své dolní straně alespoň jeden otvor pro vsazení tmu.
Opěrná konstrukce může v některých řadách obsahovat i geomříž nebo geotextilii, uchytitelnou do stavebních prvků pomocí deformovatelné tyče zasunuté do drážek vedle sebe uspořádaných stavebních prvků, přičemž pro uchycení geomříže nebo geotextilie ke stavebním prvkům je geomříž nebo geotextilie uchycena mezi povrchem tyče a povrchem drážky. Deformovatelná tyč se vyznačuje průměrem stejným nebo větším než je šířka drážky tvarovky, takže po vložení geomříže a následně tyče do drážky je geomříž pevně uchycena a zároveň, díky poloze vložení tyče umístěné vždy na styku dvou vedle sebe v řadě umístěných tvarovek je i pevně držena řada sousedících tvarovek a je zajištěn minimální vodorovný pohyb tvarovek. Stavební prvky současně obsahují i otvory na homí straně a na dolní straně, pro vložení, resp. zasunutí spojovacího prvku neboli kolíčku. Základna kolíčku se vloží do otvoru na homí straně tvarovky a tvarovka ve vyšší řadě se uloží na tm kolíčku. Před uložením homí řady tvarovek na tmy kolíčků lze za tmy uchytit i geomříž. Minimální tolerance otvorů ve stavebních prvcích a jejich konstrukční tvar umožňuje přesné umístění tvarovky ve vyšší řadě.
Ve výhodném provedení je základna spojovacího prvku opatřena na bocích žebry procházejícími rovnoběžně s osou základny a otvor pro vsazení základny spojovacího prvku je opatřen žlábky pro vedení žeber při vsazování základny do otvoru.
Další výhodou opěrné konstrukce podle technického řešení je, že konstrukce spojovacího prvku a otvoru neumožňuje vložit spojovací prvek do otvoru v nesprávné poloze. Lze jej vložit pouze dvěma způsoby, z nichž jedním se docílí celkového sklonu opěrné konstrukce 90°, zatímco při druhém způsobu vložení (tj. při otočení spojovacího prvku o 180° ve vodorovné rovině) se docílí celkového sklonu opěrné konstrukce např. 84°, v závislosti např. na výšce jednotlivých stavebních prvků.
Konkrétně se tedy technické řešení týká opěrné konstrukce obsahující soustavu stavebních prvků a tyč a alespoň jeden spojovací prvek, přičemž stavební prvky jsou na své homí straně opatřeny průběžnou drážkou pro umístění deformovatelné tyče, která tak zajistí přesné propojení sousedních tvarovek. Deformovaná tyč v místě zasunutí do drážky s výhodou vyplní celý průřez drážky. Tyč je libovolné délky a různorodého tvaru průřezu, dutá nebo plná. Materiál tyče je s výhodou vybrán ze skupiny deformovatelných materiálů - ocel, barevné kovy, sklo, a zejména plasty. Tyč zároveň může sloužit k uchycení geomříže nebo geotextilie, která se uchytí mezi povrchem tyče a povrchem drážky.
Současně jsou stavební prvky na své homí straně opatřeny alespoň jedním otvorem, s výhodou dvěma otvory, pro vložení základny kolíčku a na dolní straně alespoň jedním otvorem, s výhodou dvěma otvory, pro nasunutí stavebního prvku na tm kolíčku vloženého do stavebního prvku náležejícího do nižší řady stavebních prvků, přičemž tyto otvory mohou být vzájemně propojeny. Svislé spojovací prvky (kolíčky) se umisťují svou základnou do připravených otvorů na homí straně stavebního prvku v jedné ze dvou přesně daných poloh spojovacích prvků, což umožňuje variabilitu celkového tvaru (sklonu) konstrukce.
Výhodné provedení opěrné konstrukce podle technického řešení obsahuje stavební prvky opatřené na homí straně průběžnou drážkou, deformovatelnou tyč, spojovací prvky vložené svou základnou do otvorů na homí straně stavebního prvku a geomříž nebo geotextilii, uchycenou jednak zavléknutím za kolíčky a jednak i pomocí vsunutí deformovatelné tyče do drážky, v níž už leží geomříž nebo geotextilie.
-2CZ 31214 Ul
Stavební prvek je dále s výhodou opatřen místní oslabenou zadní stěnou neboli oslabením, sloužícím k ulomení částí stavebního prvku při výstavbě oblouků a rohů, a/nebo je opatřen výstupky pro předdefinované polohy řezání stavebního prvku pro účely výstavby rohů. Dále může být stavební prvek opatřen dutinou, kterou lze vyplnit štěrkem nebo betonem.
Stavební prvek je dále opatřen svislými bočními stěnami, které přiléhají ke svislým bočním stěnám vedlejšího stavebního prvku.
Stavební prvky jsou s výhodou z betonu nebo z kamene, případně je možné prvky realizovat z dalších materiálů jako jsou plasty, dřevo, polystyren atd.
Objasnění výkresů
Obr. 1 znázorňuje fotografii spojovacího prvku podle vynálezu neboli kolíčku.
Obr. 2 znázorňuje půdorys spojovacího prvku podle vynálezu.
Obr. 3 znázorňuje bokorys spojovacího prvku podle vynálezu.
Obr. 4 znázorňuje nárys spojovacího prvku podle vynálezu.
Obr. 5A představuje schematicky znázorněný pohled na opěrnou konstrukci podle vynálezu celkovým sklonem 90°.
Obr. 5B představuje schematicky znázorněný pohled na opěrnou konstrukci podle vynálezu celkovým sklonem 84°.
Obr. 6 znázorňuje schematický pohled shora na stavební prvek.
Obr. 7 znázorňuje bokorys detailu stavebního prvku, znázorňující drážku ve stavebním prvku.
Obr. 8 představuje pohled v perspektivě na stavební prvek.
Obr. 9 znázorňuje detailní pohled na průřez jednoho stavebního prvku s vloženou tyčí, spojovacím prvkem a uchycenou geomříží.
Příklady uskutečnění technického řešení
Příklad 1
Spojovací prvek 5, znázorněný na obr. 1 až 4, pro spojení nad sebou umístěných stavebních prvků 1 opěrné konstrukce je tvořen širší základnou 7, která je shora ukončená záchytnou destičkou 8, přesahující základnu 7, a z ní vyčnívajícím užším trnem 9, který je vůči ose základny 7 uspořádán asymetricky. Dále je základna na bocích opatřena žebry 13, procházejícími rovnoběžně s osou základny 7, a otvor 6 ve stavebním prvku I pro vsazení základny 7 je opatřen žlábky pro vedení žeber 13 při vsazování základny 9 do otvoru 6. Hlavní funkcí spojovacího prvku 5 je vzájemné propojení nad sebou uspořádaných stavebních prvků i a jasné definování polohy stavebních prvků 1 při technologii suchého zdění. V místech, kde je vkládána i geomříž 4, je jeho přidruženou, ale neméně důležitou funkcí i zajištění spoje stavební prvek 1 - geomříž 4. Geomříž 4 se na řadu stavebních prvků I vloží tak, že se zavlékne za tmy 9 spojovacích prvků 5, což je znázorněno na, obr. 9.
Příklad 2
Opěrná konstrukce se vytvoří tak, že se stavební prvky I sestaví bočními stranami vedle sebe, tak, aby jejich drážky 3 na sebe navazovaly, čímž se vytvoří první (spodní) řada. Druhá řada je pak uspořádána souběžně s první řadou a na ní, přičemž jednotlivé stavební prvky 1 první řady jsou propojeny s jednotlivými stavebními prvky i druhé řady pomocí spojovacích prvků 5. Takto se postupuje i s dalšími řadami, přičemž opěrná konstrukce současně obsahuje v některé z řad geomříž 4 nebo geotextilií, uchycenou do opěrné konstrukce zavléknutím za tmy 9 spojovacích prvků 5 a navíc uchycenou i mezi povrchem tyče 2 a povrchem drážky 3. Geomříž 4 se tedy do drážky uloží ještě před vložením tyče 2 a její poloha se zafixuje jednak následným vložením tyče do drážky 3, a jednak tím, že se zavlékne za tmy 9 spojovacích prvků 5 - obr. 9.
-3CZ 31214 Ul
Každý stavební prvek i je na homí straně, a to blíže ke své lícové straně 14, opatřen dvěma otvory 6 pro vložení základny 7 spojovacího prvku 5 a na své dolní straně dvěma otvory 61 pro nasunutí na tm 9 spojovacího prvku 5, který je svojí základnou 7 vložen otvoru 6 stavebního prvku 1 náležejícího do nižší řady stavebních prvků I. Dále je stavební prvek I na homí straně, blíže ke své lícové straně 14, opatřen průběžnou drážkou 3 pro uložení tyče 2. Tyč 2 je z deformovatelného materiálu a její průměr a tvar jsou uzpůsobeny průměru drážky 3 pro vytvoření tlaku mezi drážkou 3 a tyčí 2. Délka tyče 2 přesahuje šířku stavebního prvku i, čímž zajišťuje fixaci vedle sebe umístěných stavebních prvků 1. Do otvorů 6 se vloží základny 7 spojovacích prvků 5, a to tmy 9 spojovacích prvků 5 přivrácenými k lícové straně 14 stavebního prvku I. Na tmy 9 spojovacích prvků 5 se následně usadí další řada stavebních prvků i pomocí otvorů 6\ Celkový sklon vzniklé konstmkce tak bude 90° vzhledem k základně - obr. 5A.
Příklad 3
Opěrná konstmkce postaví podobně jako v příkladu 2, ale spojovací prvky 5 se vloží do otvorů 6 tak, aby tmy 9 byly odvráceny od lícové strany 14 stavebních prvků 1. Stavební prvky 1 vyšší řady tedy nejsou celé uloženy na spodní řadě, ale překrývají se jen částečně. Tím se docílí celkového sklonu opěrné konstmkce, např. v úhlu 84° - obr. 5B.
Příklad 4
Stavební prvek i je navíc na své zadní straně opatřen oslabeními 10 pro ulomení části stavebního prvku i při výstavbě oblouků nebo rohů. Dále je stavební prvek i opatřen sadou výstupků IJ. pro předdefinované polohy řezání stavebního prvku I při výstavbě oblouků a rohů. Dále je stavební prvek i opatřen dutinou 12, která se zaplní štěrkem nebo betonem. Současně položením dvou stavebních prvků I vedle sebe vznikne další dutina, která se rovněž zaplní štěrkem nebo betonem.
Ačkoli byla popsána zvlášť výhodná příkladná provedení, je zřejmé, že odborník z dané oblasti snadno nalezne další možné alternativy k těmto provedením. Proto rozsah ochrany není omezen na tato příkladná provedení, ale spíše je dán definicí přiložených nároků na ochranu.

Claims (19)

1. Spojovací prvek (5) pro spojení nad sebou umístěných stavebních prvků (1) opěrné konstmkce, vyznačující se tím, že obsahuje základnu (7) pro vsazení do otvoru (6) v prvním stavebním prvku (1), která je shora ukončená záchytnou destičkou (8), přesahující základnu (7) pro vymezení hloubky vsazení spojovacího prvku (5) do otvom v prvním stavebním prvku (1), a z ní vyčnívající tm (9) pro vsazení do otvom (6') ve drahém stavebním prvku (1), přičemž osa tmu (9) je uspořádána rovnoběžně s osou základny (7) a s odstupem od ní.
2. Spojovací prvek podle nároku 1, vyznačující se tím, že je alespoň částečně dutý a/nebo je zhotoven z plastu.
3. Spojovací prvek podle nároku 1, vyznačující se tím, že základna (7) je na bocích opatřena žebry (13) procházejícími rovnoběžně s osou základny (7).
4. Spojovací prvek podle kteréhokoli z předchozích nároků, vyznačující se tím, že průřezová plocha tmu (9) v řezu kolmém na osu tmu (9) je menší než průřezová plocha základny (7) v řezu kolmém na osu základny (7).
5. Opěrná konstmkce obsahující soustavu stavebních prvků (1), tyč (2) a alespoň jeden spojovací prvek (5) definovaný v kterémkoli z nároků laž4, vyznačující se tím, že stavební prvky (1) jsou na své homí straně opatřeny průběžnou drážkou (3) pro umístění deformovatelné tyče (2) zajišťující přesné propojení sousedních tvarovek (1), přičemž průměr tyče (2) a její tvar je přizpůsoben tvaru drážky (3) pro vytvoření těsného uložení tyče (2) v drážce (3), a přičemž alespoň některé stavební prvky (1) mají na své homí straně alespoň jeden otvor (6) pro
-4CZ 31214 Ul vložení základny (7) spojovacího prvku (5) a na své dolní straně alespoň jeden otvor (6) pro vsazení tmu (9).
6. Opěrná konstrukce podle nároku 5, vyznačující se tím, že dále obsahuje geomříž (4) nebo geotextilii, uchytitelnou do stavebních prvků (1) pomocí deformovatelné tyče (2) zasunuté do drážek (3) vedle sebe uspořádaných stavebních prvků (1), přičemž pro uchycení geomříže (4) nebo geotextilie ke stavebním prvkům (1) je geomříž (4) nebo geotextilie uchycena mezi povrchem tyče (2) a povrchem drážky (3).
7. Opěrná konstrukce podle kteréhokoli z nároků 5 až 6, vyznačující se tím, že základna (7) spojovacího prvku (5) je na bocích opatřena žebry (13) procházejícími rovnoběžně s osou základny (7) a otvor (6) pro vsazení základny (7) spojovacího prvku (5) je opatřen žlábky pro vedení žeber (13) při vsazování základny (7) do otvoru (6).
8. Opěrná konstrukce podle nároku 7, vyznačující se tím, že otvor (6) pro vsazení základny (7) spojovacího prvku (5) a otvor (6') pro vsazení tmu (9) jsou vzájemně propojeny.
9. Opěrná konstrukce podle nároku 7 nebo 8, vyznačující se tím, že stavební prvek (1) je na své homí straně opatřen dvěma otvory (6) pro vsazení základny (7) spojovacího prvku (5) a na své dolní straně dvěma otvory (6') pro vsazení tmu (9).
10. Opěrná konstrukce podle kteréhokoli z nároků 7 až 9, vyznačující se tím, že obsahuje alespoň dvě řady stavebních prvků (1), přičemž stavební prvky jedné řady jsou uspořádány tak, že jejich drážky (3) na sebe navazují, a druhá řada je uspořádána souběžně s první řadou a alespoň částečně na ní, přičemž jednotlivé stavební prvky (1) první řady jsou propojeny s jednotlivými stavebními prvky (1) druhé řady pomocí spojovacích prvků (5) a opěrná konstrukce současně obsahuje geomříž (4) nebo geotextilii, uchycenou do opěrné konstrukce zavléknutím za tmy (9) spojovacích prvků (5) a navíc uchycenou i mezi povrchem tyče (2) a povrchem drážky (3).
11. Opěrná konstrukce podle kteréhokoli z nároků 5 až 10, vyznačující se tím, že tyč (2) je zhotovená z deformovatelného materiálu, který je vybrán ze skupiny zahrnující plasty, barevné kovy, ocel, sklo.
12. Opěrná konstrukce podle kteréhokoli z nároků 5 až 11, vyznačující se tím, že deformovatelná tyč (2) v místě zasunutí vždy vyplní celý průřez drážky.
13. Opěrná konstrukce podle kteréhokoli z nároků 5 až 12, vyznačující se tím, že tyč (2) je dutá.
14. Opěrná konstrukce podle kteréhokoli z nároků 5 až 12, vyznačující se tím, že tyč (2) je plná.
15. Opěrná konstrukce podle kteréhokoli z nároků 5 až 14, vyznačující se tím, že stavební prvek (1) je na své zadní stěně opatřen alespoň jedním místním oslabením (10) pro ulomení částí stavebního prvku (1) při výstavbě oblouků a rohů.
16. Opěrná konstrukce podle kteréhokoli z nároků 5 až 15, vyznačující se tím, že stěny stavebního prvku (1) jsou opatřeny výstupky (11) pro předdefinované polohy řezání stavebního prvku (1) pro účely výstavby rohů.
17. Opěrná konstrukce podle kteréhokoli z nároků 5 až 16, vyznačující se tím, že stavební prvek (1) je opatřen dutinou (12) pro vyplnění štěrkem nebo betonem.
18. Opěrná konstrukce podle kteréhokoli z nároků 5 až 17, vyznačující se tím, že stavební prvek (1) je opatřen svislými bočními stěnami pro přisazení ke svislým bočním stěnám vedlejšího stavebního prvku (1).
-5CZ 31214 Ul
19. Opěrná konstrukce podle kteréhokoli z nároků 5 až 18,vyznačující se tím, že stavební prvky (1) jsou z materiálu vybraného ze skupiny zahrnující beton, kámen, plast, dřevo a polystyren, přičemž v jedné opěrné konstrukci se použijí stavební prvky (1), které jsou všechny ze stejného materiálu, nebo stavební prvky (1) ze vzájemně odlišných materiálů.
CZ2017-34015U 2017-08-14 2017-08-14 Opěrná konstrukce a spojovací prvek CZ31214U1 (cs)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2017-34015U CZ31214U1 (cs) 2017-08-14 2017-08-14 Opěrná konstrukce a spojovací prvek
SK50107-2017U SK8464Y1 (sk) 2017-08-14 2017-10-31 Oporná konštrukcia a spojovací prvok

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2017-34015U CZ31214U1 (cs) 2017-08-14 2017-08-14 Opěrná konstrukce a spojovací prvek

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ31214U1 true CZ31214U1 (cs) 2017-11-21

Family

ID=60410179

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2017-34015U CZ31214U1 (cs) 2017-08-14 2017-08-14 Opěrná konstrukce a spojovací prvek

Country Status (2)

Country Link
CZ (1) CZ31214U1 (cs)
SK (1) SK8464Y1 (cs)

Also Published As

Publication number Publication date
SK501072017U1 (sk) 2019-01-08
SK8464Y1 (sk) 2019-06-04

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6792729B2 (en) Stackable construction panel system
US8468761B2 (en) Insulated concrete form
US6401419B1 (en) Stackable construction panel
RU2081263C1 (ru) Модульная конструкция стены
KR101528238B1 (ko) 보강토 옹벽용 띠형 섬유보강재의 시공방법
KR100906100B1 (ko) 콘크리트 타설용 형틀 패널
US20050016083A1 (en) Extruded permanent form-work for concrete
EP0996793A1 (en) Tie assembly for a wall form system
PL180535B1 (pl) Modularny zestaw szalunkowy PL PL PL PL PL PL PL PL PL
US20090188186A1 (en) Building Construction System and Structural Modules Thereof
CA2693890C (en) A block wall system
US20200063451A1 (en) Concrete form tie, and concrete formwork comprising same
KR200381301Y1 (ko) 옹벽 축조용 조립식 블록
CZ2011189A3 (cs) Modulový systém stavebních prefabrikátu
US20080286055A1 (en) Supporting Member, Retaining Wall Structure Having the Same and Building Method Thereof
AU2002257439B2 (en) Improvements in a stackable construction panel system
EP1255899B1 (en) Stackable construction panel
CA3014571C (en) Concrete form tie, and concrete formwork comprising same
CZ31214U1 (cs) Opěrná konstrukce a spojovací prvek
KR200307195Y1 (ko) 자체 지지구조를 가지는 옹벽블럭
US20170016237A1 (en) Assembly and Method for Creating a Wall from a Flowable Material
KR20060082388A (ko) 옹벽 축조용 조립식 블록
KR100581999B1 (ko) 옹벽의 다양한 축조방법
SK285957B6 (sk) Stavebný prvok s otvoreným profilom s väzbou pomocou krátkeho zámku a autoniveláciou
JP2004116135A (ja) コンクリート打設用型枠、その組立方法および脱型方法

Legal Events

Date Code Title Description
FG1K Utility model registered

Effective date: 20171121

MK1K Utility model expired

Effective date: 20210814