CZ307795A3 - Enhanced process of treating a raw material for manufacturing operation - Google Patents

Enhanced process of treating a raw material for manufacturing operation Download PDF

Info

Publication number
CZ307795A3
CZ307795A3 CZ953077A CZ307795A CZ307795A3 CZ 307795 A3 CZ307795 A3 CZ 307795A3 CZ 953077 A CZ953077 A CZ 953077A CZ 307795 A CZ307795 A CZ 307795A CZ 307795 A3 CZ307795 A3 CZ 307795A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
pulp
composite web
disc
sheet material
rolls
Prior art date
Application number
CZ953077A
Other languages
English (en)
Inventor
Philip John Urwin
Iain Richard Jack
Original Assignee
Courtaulds Fibres Holdings Ltd
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Courtaulds Fibres Holdings Ltd filed Critical Courtaulds Fibres Holdings Ltd
Publication of CZ307795A3 publication Critical patent/CZ307795A3/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D21PAPER-MAKING; PRODUCTION OF CELLULOSE
    • D21BFIBROUS RAW MATERIALS OR THEIR MECHANICAL TREATMENT
    • D21B1/00Fibrous raw materials or their mechanical treatment
    • D21B1/04Fibrous raw materials or their mechanical treatment by dividing raw materials into small particles, e.g. fibres
    • D21B1/06Fibrous raw materials or their mechanical treatment by dividing raw materials into small particles, e.g. fibres by dry methods
    • D21B1/066Fibrous raw materials or their mechanical treatment by dividing raw materials into small particles, e.g. fibres by dry methods the raw material being pulp sheets
    • DTEXTILES; PAPER
    • D21PAPER-MAKING; PRODUCTION OF CELLULOSE
    • D21BFIBROUS RAW MATERIALS OR THEIR MECHANICAL TREATMENT
    • D21B1/00Fibrous raw materials or their mechanical treatment
    • D21B1/02Pretreatment of the raw materials by chemical or physical means
    • DTEXTILES; PAPER
    • D21PAPER-MAKING; PRODUCTION OF CELLULOSE
    • D21BFIBROUS RAW MATERIALS OR THEIR MECHANICAL TREATMENT
    • D21B1/00Fibrous raw materials or their mechanical treatment
    • D21B1/04Fibrous raw materials or their mechanical treatment by dividing raw materials into small particles, e.g. fibres
    • D21B1/06Fibrous raw materials or their mechanical treatment by dividing raw materials into small particles, e.g. fibres by dry methods
    • D21B1/066Fibrous raw materials or their mechanical treatment by dividing raw materials into small particles, e.g. fibres by dry methods the raw material being pulp sheets
    • D21B1/068Fibrous raw materials or their mechanical treatment by dividing raw materials into small particles, e.g. fibres by dry methods the raw material being pulp sheets by cutting actions

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Wood Science & Technology (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Paper (AREA)
  • Processing And Handling Of Plastics And Other Materials For Molding In General (AREA)
  • Multi-Process Working Machines And Systems (AREA)
  • Polyesters Or Polycarbonates (AREA)
  • Casting Or Compression Moulding Of Plastics Or The Like (AREA)
  • Surgical Instruments (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Apparatuses For Bulk Treatment Of Fruits And Vegetables And Apparatuses For Preparing Feeds (AREA)
  • Nonmetallic Welding Materials (AREA)
  • Chemical And Physical Treatments For Wood And The Like (AREA)
  • Glass Compositions (AREA)
  • Acyclic And Carbocyclic Compounds In Medicinal Compositions (AREA)
  • Turning (AREA)
  • Preliminary Treatment Of Fibers (AREA)
  • Extrusion Moulding Of Plastics Or The Like (AREA)
  • Nonwoven Fabrics (AREA)

Description

Způsob zdokonaleného zpracování suroviny pro výrobní operaci
Oblast techniky
Tento vynález se týká přípravy suroviny pro výrobní operaci, při které se surovina dodává v kotoučích z ohebného listového materiálu, který se následně rozmělňuje za vzniku hmoty sestávající z malých kousků natrhaných z ohebného listového materiálu. Tento vynález také nabízí surovinu připravenou z většího počtu kotoučů listového materiálu a zařízení pro vytváření suroviny, které používá většího počtu kotoučů listového materiálu.
Vynález má zvláště, avšak nikoli výlučně, použiti pro surovinu tvořenou materiály na bázi cellulózy, která se může mimo jiné používat pro výrobu desek, trubic a vláken z celulózy.
Jak je zde bezprostředné popsáno, způsob se týká přípravy šarže materiálu používaného jako surovina. Není však vyloučeno použití vynálezu pro kontinuálně provozované zařízení.
Dosavadní stav techniky
Dlouhé délky listového materiálu se běžně dodávají konečnému uživateli ve formě kotoučů, přičemž každý kotouč je zařazen do kategorie s ohledem na alespoň jednu rozhodující vlastnost listového materiálu. Konečný uživatel, který kotouče používá pro přípravu suroviny, vybírá na základě určení hodnot zvláštních vlastností přisouzených kotoučům, které se budou používat pro příslušné suroviny. Vynález se zvláště, avšak nikoli výlučně, aplikuje v situaci, kdy konečná surovina vyžadovaná pro následující zpracování se připravuje vzájemným míšením malých kousků odstraňovaných z listového materiálu odtahovaného z řady rozdílných kotoučů buničiny.
Podstata vynálezu
Proto jeden znak tohoto vynálezu poskytuje způsob použití zásobních kotoučů z ohebného listového materiálu tvořeného buničinou k výrobě suroviny pro celulózový roztok užívaný ve výrobním zařízení, který zahrnuje stupeň výběru n zásobních kotoučů listového materiálu na základě alespoň jednoho známého parametru vlastností, vytvoření složené, vícevrstvé kotoučové buničiny z n různých vrstev buničiny jako listového materiálu, přičemž jedna vrstva se odebírá z každého z uvedených zásobních kotoučů, takže tato složená kotoučová buničina má agegační vlastnosti zvoleného parametru, které leží ve zvoleném rozmezí hodnot tohoto parametru vlastností, a dávkování vícevrstvé složené kotoučové buničiny jako vstupní suroviny do výrobního zařízení. Obvykle se surovina vytváří desintegrací vícevrstvé složené kotoučové buničiny, za vytvoření hmoty z rozmělněných kousků listového materiálu.
Podle dalšího znaku tohoto vynálezu zařízení pro přípravu suroviny ze zásobních kotoučů listového materiálu zahrnuje stojan kotoučů pro podepření většího počtu rozdílných zásobních kotoučů těsně vedle sebe, zařízení pro odtahování listového materiálu z každého z těchto zásobních kotoučů, za vzniku vícevrstvé složené kotoučové buničiny s n vrstvami listového materiálu, které jsou umístěny jedna na druhé, a zařízeni vymezující výstup ze zařízení, kterým se vícevrstvá složená kotoučová buničina může posunovat pro následující zpracování v rozmělňovacím zařízení.
Obvykle je hodnota n mezi 4 a 12.
Při výrobě celulózových vláken je známo, že se jako surovina používá buničina navinutá na zásobních kotoučích z listového materiálu, rozrušení listového materiálu na mechanickém kalandru na buničinu, a dopravu rozdrcených kusů listového materiálu z mlýna do následující zpracovatelské stanice. Následující zpracování může být v rozhoduje! míře závislé na agregačních vlastnostech hmoty z rozmělněných kusů. Tento vynález ze svého odlišního hlediska se týká nového způsobu dávkování jednotlivých vrstev listového materiálu jako vícevrstvé složené kotoučového buničiny schopné po rozemletí v mlýně, vytvořit hmotu z rozmělněných kusů o požadovaných agregačních vlastnostech.
V případě zásobních kotoučů z listů vytvořených z buničiny, dodavatel třídí materiál vytvářející listy navinutý na kotouči kromě jiného na základě viskozity kapalného produktu vyráběného předem stanoveným způsobem z buničiny a dodává kotouče konečnému uživateli s vikozitní charakteristikou. Konečný uživatel může potom vybrat z dostupných zásobních kotoučů ty, které mají viskozitní charakteristiky, které si přeje použít pro zvláštní materiál jako násadovou surovinu.
Podle tohoto vynálezu před vytvořením materiálu jako násadové suroviny z většího počtu různých zásobních kotoučů o zvolené viskozitní charakteristice, se listy materiálů z řady zásobních kotoučů odtahují dohromady za vytvoření vícevrstvé složené buničiny, která se přivádí jako taková do kalandru k rozmělnění, za vytvoření požadovaného materiálu jako násadové suroviny.
Původci tohoto vynálezu našli, že jednoduchým a doporučeníhodným způsobem je možné z připravené vícevrstvé složené kotoučové buničiny jednodušše vyrábět surovinu, přičemž se zlepšuje skladování a zpracování zásobních kotoučů a přispívá se k větší kontrole během produkce požadovaného materiálu jako násadové suroviny.
Při výhodném uspořádání se připravují alespoň dvě vícevrstvé složené kotoučové buničiny za použití oddělených stojanů kotoučů buničiny pro každou složenou kotoučovou buničinu, přičemž materiál sloužící jako násadová surovina se připravuje z předem vybraného poměru množství materiálu odebíraného z rozdílných stojanů.
Obvykle první stojan kotoučové buničiny nese pouze zásobní kotouče, které mají viskozitní charakteristiku v pásu nižších hodnot (zde dále také označováno jako LV) a druhý stojan kotoučové buničiny obsahuje pouze zásobní válce, které mají viskozity v pásu vyšších hodnot (zde dále také označováno jako HV), přičemž materiál jako násadová surovina se připravuje z většího počtu vrstev složené kotoučového buničiny, které se odebírají z obou stojanů kotoučů.
Pro výrobu celulózových vláken původci tohoto vynálezu zjistili, že je důležité řídit nejen agregační hodnotu z viskozitních charakteristik vrstev vytvářených z LV složené kotoučové buničiny a agregační hodnotu z viskozitních charakteristik vrstev vytvářených z HV složené kotoučové buničiny, ale také řídit poměr LV složené kotoučové buničiny k HV složené kotoučové buničině, které se používají v konečné surovině.
Kde se používají právě dva stojany kotoučové buničiny bylo nalezeno, že je žádoucí mít rozdílný počet zásobních kotoučů v každém stojanu. Obvyklým uspořádáním je proto 2p/3 vrstev listového materiálu ve složené kotoučové buničině opouštějící LV zařízení a p/3 vrstev listového materiálu ve složené kotoučové buničině, která opouští HV zařízení, přičemž p je celé číslo, které je násobkem tří a není menší než 6. Bylo nalezeno, že p rovné 12 je zvláště vhodné uspořádání.
Výhodně ve stojanu kotoučů nebo v každém stojanu kotoučů se listový materiál z každého zásobního kotouče dávkuje do odvíjecí stanice, která zahrnuje pár válců, z nichž každý kontaktuje pouze horní část svého obvodu odvíjením listového materiálu, po směru pohybu válce z každého páru, čímž se definuje pohybová cesta pro složenou kotoučovou buničinu připravenou v tomto stojanu kotoučů.
Jeden z válců v každém páru se může napojit na pohybové čidlo ke zjištění, zda listový materiál v odvíjecí stanici dále nepostupuje, například v důsledku přetržení listového materiálu nebo vyčerpání materiálu na zásobním kotouči.
Obvykle výhodná cesta většího počtu vrstev složené kotoučové buničiny připravené ve stojanu nebo v každém stojanu se ukládá pod všechny zásobní kotouče ve stojanu. Vývod ze stojanu kotouče nebo každého stojanu kotouče se může dosáhnout párem válců definujícím mezeru, přičemž jeden nebo oba válce definující mezeru se pohybují, aby zajistily postup složené kotoučové buničiny a přitom odtahují listový materiál z každého zásobního kotouče a poskytuji složenou kotoučovou buničinu.
Stojan kotoučů nebo každý stojan kotoučů může sousedit s plochou pro udržování suroviny, která může zahrnovat vstupní konec, kde zásobní kotouče se nejprve skladují na příjmu od dodavatele, a výstupní konec, který má oddělené skladovací prostory pro LV a HV, kde se mohou umístit vybrané zásobní kotouče pro následující brzké použití v příslušných stojanech. Vhodné kotouče se vybírají, aby se zajistila vhodná surovina pro každý typ, dobrá rotace suroviny a dobré míšení kotoučů dostupných pro použití.
K usnadnění optimálního výběru zásobních kotoučů ze skladovací plochy se může každý skladový kotouč označit pro identifikaci, která se aplikuje na zásobní kotouč ve strojně čitelně formě. Předpoklad, že identita kotouče je zapsána v digitální formě dovoluje, aby vlastnosti každého kotouče se získaly z databáze a použily ke stanovení, při vyčerpání libovolného zásobního kotouče ve stojanu kotoučů, který nejlepší zásobní kotouč má být odebrán jako náhrada, pro udržení správné agregační hodnoty u nově vytvořené složené kotoučové buničiny, která se má připravovat ze stojanu.
Přehled obrázků na výkresech
Nyní bude popsáno jedno provedení zařízení podle tohoto vynálezu na příkladu, který se uvádí v souvislosti s výkresy, kde:
Obr. 1 je schematický pohled na dva stojany kotoučů a sousedící skladovací plochu pro zásobní kotouče.
Obr. 2 je zvětšeným pohledem na výstupní konec jednoho stojanu kotoučů, který ukazuje vícevrstvou složenou kotoučovou buničinu připravenou jako materiál sloužící k nasazování suroviny.
Obr. 3 je schematickým plánem vícevrstvé složené kotoučové buničiny, která opouští stojan kotoučů.
Obr. 1 ukazuje část zařízení pro zpracování buničiny, které znázorňuje skladovací plochu 10, stojan 20 LV kotoučů a stojan 30 HV kotoučů, přičemž každý stojan kotoučů slouží k přivádění vystupující složené kotoučové buničiny do holandru 40.
Stojan 20 LV kotoučů zahrnuje osm zásobních kotoučů 21a až 21h, přičemž každý z nich zásobuje listovým materiálem 22a až 22h směrem dolů k páru opěrných válečků 23a, 24a až 23h, 24h.
Výstupní konec stojanu 20 LV kotoučů je definován mezerou vytvořenou mezi párovými válci 25, 25, kde při tření vystupuje složená kotoučová buničina vytvořená z osmi vrstev z listového materiálu 22a až 22h. Oba párové válce 25. 26 jsou účelně poháněny pro přípravu požadované složené kotoučové buničiny vhodnou rychlostí a vytvářejí pohonou trakci pro odvíjení listového materiálu z každého ze zásobních kotoučů 21a až 21h.
Ke sledování cesty listu z příslušného zásobního kotouče k linii postupu složené kotoučové buničiny, každý opěrný váleček 23a až 23h a 24a až 24h je proti příslušnému listu v kontaktu s horní částí svého obvodu. Tento stupeň kontaktu je dostatečný, aby zajistil, že za normálních podmínek je zanedbatelné prokluzování mezi postupujícím listovým materiálem a přinejmenším příslušným horním opěrným válečkem 23a až 23h. Pohyblivé čidlo (znázorněno schematicky pod vztahovou značkou 27a až 27h) je připojeno ke každému z opěrných válečků 23a až 23h, přičemž tato čidla se používají ke zjištění, zda listový materiál nepostupuje z příslušného zásobního kotouče, například proto, že nastalo přetržení nebo z příslušného zásobního kotouče se vyčerpal listový materiál.
Stojan 30 HV kotoučů je podobně konstruován jako stojan LV kotoučů a pro příslušné části zařízení se používají vztahové značky 31 až 37. které odpovídají vztahovým značkám 21 až 27, použitým v popisu stojanu LV kotoučů. Je však třeba poznamenat, že zde jsou pouze čtyři zásobní kotouče na stojanu HV kotoučů, takže d je nejvyšší písmeno použité v souvislosti s jednotlivými zásobními kotouči ve stojanu HV kotoučů. Nominální osmivrstvá složená kotoučová buničina opouštějící stojan 20 LV kotoučů je opatřena vztahovou značkou 28 a nominální čtyřvrstvá složená kotoučová buničina opouštějící stojan 30 HV kotoučů je opatřena vztahovou značkou 38.. Tyto vícevrstvé složené kotoučové buničiny 28 a 38 se dávkují dohromady do rozmělňovacího holandru, který je schematicky ilustrován pod vztahovou značkou 40. Výstup z holandru 40 vede do výrobního zařízení 41 pro výrobu celulózového vlákna 42.
Jelikož oba stojany kotoučů jsou nezávislé na své vlastní mezeře mezi opěrnými válečky 25 a 26 a také opěrnými válečky 35 a 36, relativní rychlost postupu obou složených kotoučových buničin 28 a 38 se může volit nezávisle, k dosažení požadovaného složení suroviny v rozmělněném materiálu, který opouští holandr 40.
Obr. 2 znázorňuje bokorys a obr. 3 ukazuje půdorys, kde složená kotoučová buničina 28 opouští stojan 20 LV kotoučů. Na obr. 2 je znázorněno osm vrstev 22a až 22h, ale pouze sedm vrstev je znázorněno na obr. 3, protože vrstva složené kotoučové buničiny 22d chybí v důsledku vyčerpání materiálu ze zásobního kotouče 21d.
Obr. 1 také ukazuje skladovací plochu 10, která je rozdělena na vstupní plochy 11 a 12 pro zásobní kotouče LV buničiny a HV buničiny, získávané od dodavatele, a poschodové skladovací plochy 13 a 14, pro šarže zásobních kotoučů buničiny, vybírané ze vstupní plochy 11 a 12 pro LV buničinu a HV buničinu. Obr. 1 také ukazuje mobilní transportér 15 pro přesun zásobních kotoučů na skladovací ploše 10 a zvedací kladkostroj 16 pro přemísťování kotoučů jednoho po druhém z příslušného poschodové skladovací plochy 13 nebo 14, pokud je nezbytné nahradit zásobní kotouč ve stojanu 20 LV kotoučů nebo ve stojanu 30 HV kotoučů

Claims (14)

1. Způsob použití zásobních kotoučů z ohebného listového materiálu tvořeného buničinou k výrobě suroviny pro celulózový roztok užívaný ve výrobním zařízení, vyznačující se tím, že zahrnuje stupeň výběru n zásobních kotoučů listového materiálu na základě alespoň jednoho známého parametru vlastností, přípravu vícevrstvé složené kotoučové buničiny z ”n různých vrstev buničiny jako listového materiálu, přičemž jedna vrstva se odebírá z každého z uvedených zásobních kotoučů, takže tato složená kotoučová buničina má agegační vlastnosti zvoleného parametru, které leží ve zvoleném rozmezí hodnot tohoto parametru vlastností, a dávkování vícevrstvé složené kotoučové buničiny jako vstupní suroviny do výrobního zařízení.
2. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že vícevrstvá složená kotoučová buničina se desintegruje za vytvoření hmoty z rozmělněných kousků, které se dávkují jako vstupní surovina do výrobního zařízení.
3. Způsob popdle nároku 1 nebo 2, vyznačuj ιοί se tím, že se první vícevrstvá složená kotoučová buničina připravuje ze zásobních kotoučů buničiny, která má viskozitní charakteristiku v pásu prvních hodnot, a druhá vícevrstvá složená kotoučová buničina připravuje ze zásobních kotoučů buničiny, která má viskozitní charakteristiku v pásu druhých hodnot, které jsou vyšší než pás prvních hodnot, a vstupní surovina se připravuje z předem zvoleného poměru množství materiálů, které se odebírají z každého z první složené kotoučového buničiny a druhé složené kotoučové buničiny.
4. Způsob podle nároku 3,vyznačující se tím, že výběr zásobních kotoučů se provádí v ohledem na
i) první agregační hodnotu pro viskozitní charakteristiky vrstev vytvářejících první vícevrstvou složenou kotoučovou buničinu, ii) druhou agregační hodnotu pro viskozitní charakteristiky vrstev vytvářejících druhou vícevrstvou složenou kotoučovou buničinu a iii) poměr množství materiálu odebíraného z každého z první složené kotoučového buničiny a druhé složené kotoučové buničiny.
5. Způsob podle nároku 3,vyznačující se tím, že hodnota n je mezi 4 a 12.
6. Způsob podle nároku 3,vyznačující se tím, že je 2p/3 vrstev první složené kotoučové buničiny a p/3 vrstev druhé složené kotoučové buničiny, přičemž p je celé číslo, které je násobkem tří a není menší než 6.
7. Způsob podle některého z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že listové materiály z většího počtu různých zásobních kotoučů se umísťují jeden na druhý jako vrstvy vícevrstvé složené kotoučové buničiny, které se vedou do rozmělňovacího mlýna, kde se desintegrují na požadovanou vstupní surovinu.
8. Způsob podle nároku 7,vyznačující se tím, že se zásobní kotouče umístí ve stojanech kotoučů, list materiálu z každého zásobního kotouče se zavádí do odvíjecí stanice, která zahrnuje pár válců, z nichž každý kontaktuje pouze horní část svého obvodu odvíjením listového materiálu, po směru pohybu válce z každého páru, čímž se definuje pohybová cesta pro složenou kotoučovou buničinu připravenou v tomto stojanu kotoučů.
9. Způsob podle nároku 8,vyznačující se tím, že jeden z válců v každém páru válců je napojen na pohybové čidlo ke zjištění, zda listový materiál v odvíjecí stanici dále nepostupuje.
10. Způsob podle nároku 8 nebo 9, vyznačuj í cí se tím, že pohybová cesta většího počtu vrstev složené kotoučové buničiny se ukládá pod všechny zásobní kotouče ve stojanu, přičemž pohybová cesta končící na výstupu ze stojanu kotoučů je opatřena párem válců definujícím mezeru, přičemž alespoň jeden z válců definujících mezeru se pohybuje k zajištění postupu složené kotoučové buničiny a tím odtahování listového materiálu z každého zásobního kotouče skýtajícího přívod pro složenou kotoučovou buničinu.
11. Způsob podle nároku 8, 9 nebo 10, vyznačující se tím, že stojan kotoučů sousedí s plochou pro udržování suroviny, kde zásobní kotouče se nejprve skladují na příjmu od dodavatele, a na výstupním konci se umísťují zásobní kotouče vybrané pro následující brzké použití ve stojanech kotoučů.
12. Zařízení pro přípravu suroviny ze zásobních kotoučů listového materiálu, vyznačující se tím, že zahrnuje stojan kotoučů pro podepření většího počtu rozdílných zásobních kotoučů těsně vedle sebe, zařízení pro odtahování listového materiálu z každého z těchto zásobních kotoučů, za vzniku vícevrstvé složené kotoučové buničiny s n vrstvami listového materiálu, které jsou umístěny jedna na druhé, a zařízení vymezující výstup ze zařízení, kterým se vícevrstvá složená kotoučová buničina může posunovat pro následující zpracování v rozměInovacím zařízení.
13. Zařízení podle nároku 12,vyznačující se t i m, že je opatřeno dvěma oddělenými stojany kotoučů, z nichž každý produkuje oddělenou vícevrstvou složenou kotoučovou buničinu, přičemž obě oddělené vícevrstvé složené kotoučové buničiny se zavádějí do stejného rozmělňovacího zařízení.
14. Zařízení podle nároku 13,vyznačující se t í m, že první stojan kotoučů nese pouze zásobní kotouče buničiny jako listového materiálu, který má viskozitní charakteristiku v pásu prvních hodnot, a druhý stojan kotoučů nese pouze zásobní kotouče buničiny jako listového materiálu, který má viskozitní charakteristiku v pásu druhých hodnot, které jsou vyšší než pás prvních hodnot, přičemž zásobních kotoučů v prvním stojanu kotoučů je více než v druhém stojanu kotoučů.
CZ953077A 1993-05-24 1994-05-20 Enhanced process of treating a raw material for manufacturing operation CZ307795A3 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US08/067,432 US5484508A (en) 1993-05-24 1993-05-24 Method of making a liquid feedstock from a plurality of pulp sheet stock rolls

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ307795A3 true CZ307795A3 (en) 1996-03-13

Family

ID=22075947

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ953077A CZ307795A3 (en) 1993-05-24 1994-05-20 Enhanced process of treating a raw material for manufacturing operation

Country Status (16)

Country Link
US (1) US5484508A (cs)
EP (1) EP0700469B1 (cs)
JP (1) JPH08510514A (cs)
KR (1) KR960702556A (cs)
CN (1) CN1037918C (cs)
AT (1) ATE147807T1 (cs)
AU (1) AU6728394A (cs)
BR (1) BR9406517A (cs)
CZ (1) CZ307795A3 (cs)
DE (1) DE69401508T2 (cs)
ES (1) ES2098142T3 (cs)
FI (1) FI955633A0 (cs)
SK (1) SK149095A3 (cs)
TR (1) TR27994A (cs)
TW (1) TW262500B (cs)
WO (1) WO1994028234A1 (cs)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6547999B1 (en) 1999-10-18 2003-04-15 Viskase Corporation Cellulose food casing, cellulose composition and production method therefor
US6500215B1 (en) 2000-07-11 2002-12-31 Sybron Chemicals, Inc. Utility of selected amine oxides in textile technology

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3350262A (en) * 1964-10-09 1967-10-31 Oxford Paper Co Web break sensing monitor for paper machines
US3591450A (en) * 1967-08-30 1971-07-06 Int Paper Co Method and apparatus for conditioning and defibrating a web of paper pulp prior to air laying
FI48981C (fi) * 1973-12-21 1975-03-10 Suomen Vanutehdas Finnwad Arkkiselluloosan mekaanisen puuhiokkeen, tuotantojätteiden ja sentapai sten syöttö- ja annostelulaitteisto.
US4042180A (en) * 1973-12-21 1977-08-16 Oy. Suomen Vanutehdas - Finnwad Ltd. Feeding and rationing equipment for mechanical wood pulp, production waste and equivalent
US4241881A (en) * 1979-07-12 1980-12-30 Kimberly-Clark Corporation Fiber separation from pulp sheet stacks
US4421800A (en) * 1982-02-02 1983-12-20 Digitronics Inventionering Corp. Spraying apparatus
US5316601A (en) * 1990-10-25 1994-05-31 Absorbent Products, Inc. Fiber blending system
US5223329A (en) * 1991-01-29 1993-06-29 Amann John A Laminate sheet article

Also Published As

Publication number Publication date
ES2098142T3 (es) 1997-04-16
FI955633A (fi) 1995-11-22
DE69401508T2 (de) 1997-07-03
EP0700469B1 (en) 1997-01-15
BR9406517A (pt) 1996-01-09
JPH08510514A (ja) 1996-11-05
TW262500B (cs) 1995-11-11
ATE147807T1 (de) 1997-02-15
WO1994028234A1 (en) 1994-12-08
FI955633A0 (fi) 1995-11-22
US5484508A (en) 1996-01-16
AU6728394A (en) 1994-12-20
DE69401508D1 (de) 1997-02-27
EP0700469A1 (en) 1996-03-13
CN1124048A (zh) 1996-06-05
SK149095A3 (en) 1997-05-07
CN1037918C (zh) 1998-04-01
TR27994A (tr) 1995-11-08
KR960702556A (ko) 1996-04-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ311895A3 (en) Method of improved crushing of disintegrated cellulose
CZ295597A3 (en) Process and apparatus for producing a composite product
CS228132B2 (en) Equipment for simultaneous production of two continuous cigarette sticks
CN109312502A (zh) 部分分纤纤维束及其制造方法、以及使用了部分分纤纤维束的纤维增强树脂成型材料及其制造方法
FI62870B (fi) Saett vid torrdefibrering av kemisk kemimekanisk och mekanisk fibermassa eller blandningar daerav och fibermassabal till anvaendning vid saettet
CZ307795A3 (en) Enhanced process of treating a raw material for manufacturing operation
CN111519302A (zh) 和纸线制造装置及和纸线制造方法
DE59914249D1 (de) Verfahren zum Einbringen einer Vielzahl vereinzelter folienförmiger Darreichungsformen in einen Spender unter Bildung eines viellagigen Stapels
CN100494545C (zh) 碎浆设备
US20080103035A1 (en) Paper roll with pre-cut windows
US3025196A (en) Apparatus for forming an edge reinforced non-woven web
US3711348A (en) Method of making multi-ply conveyor belting
TW202206661A (zh) 導入切口之碳纖維束之製造方法、碳纖維捲裝物及碳纖維捲裝物之製造方法
GB1308075A (en) Method and apparatus for controlling cross laying web materials
JP3687021B2 (ja) 積層体の層の剥離方法
JP6972857B2 (ja) シート製造装置
US10591894B2 (en) System and method for variable perforation profiles in a stack of lottery tickets
US795776A (en) Process of manufacturing yarn from short-fiber material.
US20240125024A1 (en) Method and device for producing a nonwoven product and the nonwoven product so produced
JP2023163467A (ja) 長尺シートの製造装置、糸の製造装置
KR960001076Y1 (ko) 다중 천막지 호스 제조 장치
JP2023163466A (ja) 長尺シートの製造方法、糸の製造方法
FI20206275A1 (en) Fiber web production line
CN114673021A (zh) 纤维体形成装置以及纤维体形成装置的控制方法
US20130233484A1 (en) Process of Laminating Border For Bedding Product Without Heat