CZ305706B6 - Zařízení na zplyňování biomasy a následné čištění energoplynu - Google Patents

Zařízení na zplyňování biomasy a následné čištění energoplynu Download PDF

Info

Publication number
CZ305706B6
CZ305706B6 CZ2014-848A CZ2014848A CZ305706B6 CZ 305706 B6 CZ305706 B6 CZ 305706B6 CZ 2014848 A CZ2014848 A CZ 2014848A CZ 305706 B6 CZ305706 B6 CZ 305706B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
gas
outlet
gasification
heat exchanger
oxygen
Prior art date
Application number
CZ2014-848A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ2014848A3 (cs
Inventor
Slavomír Adamec
Jiří Štojdl
Jindřich Šulc
Jiří Smetana
Jiří Vacek
Original Assignee
Univerzita Jana Evangelisty Purkyně V Ústí Nad Labem
D.S.K. Spol. S R.O.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Univerzita Jana Evangelisty Purkyně V Ústí Nad Labem, D.S.K. Spol. S R.O. filed Critical Univerzita Jana Evangelisty Purkyně V Ústí Nad Labem
Priority to CZ2014-848A priority Critical patent/CZ2014848A3/cs
Publication of CZ305706B6 publication Critical patent/CZ305706B6/cs
Publication of CZ2014848A3 publication Critical patent/CZ2014848A3/cs

Links

Landscapes

  • Industrial Gases (AREA)
  • Processing Of Solid Wastes (AREA)

Abstract

Zařízení na zplyňování biomasy a následné čištění energoplynu zahrnující zásobník (1) suroviny připojený ke šnekovým dopravníkům (3, 4), jejichž výstup je připojen do reakční zóny (6) zplyňování ve zplyňovacím reaktoru (2), jenž je shora ukončen tepelným štítem (8) s keramickou vyzdívkou. Zplyňovací reaktor (2) je opatřen ve spodní části rozdělovačem (5) oxidačního média a v horní části potrubím (9) na odvod vzniklého energoplynu a je charakterizován tím, že potrubí (9) na odvod vzniklého energoplynu je připojeno k cyklonu (10), jehož výstup je připojen ke kombinovanému filtru (11), jehož výstup je připojen k jednomu vstupu výměníku (14) tepla plyn-vzduch, jehož výstup energoplynu je připojen k výměníku (15) tepla plyn-voda, jehož výstup energoplynu je připojen do Venturiho pračky (16), jejíž výstup je připojen k demisteru (17), jehož výstup je připojen ke zkrápěné absorpční koloně (18). Ke druhému vstupu výměníku (14) tepla plyn-vzduch je připojen výstup přetlakového systému dávkování oxidačního média, přičemž výstup oxidačního média z výměníku (14) je připojen k rozdělovači (5) oxidačního média.

Description

(54) Název vynálezu:
Zařízení na zplyňování biomasy a následné čištění energoplynu (57) Anotace:
Zařízení na zplyňování biomasy a následné čištění energoplynu zahrnující zásobník (1) suroviny připojený ke šnekovým dopravníkům (3,4), jejichž výstup je připojen do reakční zóny (6) zplyňování ve zplyňovacím reaktoru (2), jenž je shora ukončen tepelným Štítem (8) s keramickou vyzdívkou. Zplyňovací reaktor (2) je opatřen ve spodní části rozdělovačem (5) oxidačního média a v horní části potrubím (9) na odvod vzniklého energoplynu a je charakterizován tím, že potrubí (9) na odvod vzniklého energoplynu je připojeno k cyklonu (10), jehož výstup je připojen ke kombinovanému filtru (11), jehož výstup je připojen k jednomu vstupu výměníku (14) tepla plyn-vzduch, jehož výstup energoplynu je připojen k výměníku (15) tepla plyn-voda, jehož výstup energoplynu je připojen do Venturiho pračky (16), jejíž výstup je připojen k demisteru (17), jehož výstup je připojen ke zkrápěné absorpční koloně (18). Ke druhému vstupu výměníku (14) tepla plynCZ 305706 B6
Zařízení na zplyňování biomasy a následné čištění energoplynu
Oblast techniky
Vynález se týká zařízení na zplyňování biomasy a následné čištění energoplynu, jehož jedna část zahrnuje přetlakový souproudý reaktor s hermeticky uzavřeným zásobníkem paliva a dvojitým šnekovým dopravníkem, přičemž oxidační médium obsahuje více než 21 % obj. kyslíku, a další část je určena pro následného čištění vyrobeného energoplynu odstraněním nečistot v podobě 10 polycyklických aromátů na kombinovaném filtru a absorpcí polycyklických aromátů a fenolů v kapalném médiu obsahujícím neionoaktivní a nepěnivé tenzidy.
Dosavadní stav techniky
Se snižujícím se množstvím světových zásob fosilních paliv vzrůstá zájem o využití biomasy pro energetické účely. Kromě známých klasických postupů vycházejících ze spalování biomasy, tedy oxidací s mírně vyšším množstvím vzduchu, nežli je určeno stechiometrickým poměrem, je v současnosti věnována pozornost předních evropských výzkumných týmů technologii zplyňování, 20 tedy oxidaci, biomasy s podstechiometrickým množstvím oxidačního média za vzniku energoplynu, který po dočištění na požadovanou kvalitu snížením obsahu tuhých částic a polycyklických aromátů je dále využíván zejména v kogeneračních jednotkách ke společné výrobě elektrické energie a tepla. Jako paliva se využívá upravená biomasa, zejména dendromasa, ve formě peletek. Při zplyňování upravené dendromasy vzniká plyn o výhřevnosti cca 5 MJ/Nm3. Vzhle25 dem k malé výhřevnosti je výhodné použít tento plyn pro mikrokogeneraci, kde zplyňovací reaktor má termický výkon v rozmezí 100 až 200 kW, resp. elektrický výkon v rozmezí 30 až 50 kW.
Protože dusík obsažený ve vzduchuje inertní plyn a nenese s sebou žádnou energii, je teoreticky výhodné zplyňování biomasy provádět s obohaceným vzduchem, tedy s oxidačním médiem s 30 obsahem vyšším než 21 % obj. 02. Použití obohaceného vzduchuje však pevně limitováno termickou stálostí konstrukčního materiálu, a tak nelze zplyňovat biomasu v těchto zařízeních oxidačním médiem s vysokým obsahem kyslíku.
Surový plyn vyrobený ve zplyňovacím reaktoru bude vždy obsahovat určité množství tuhých 35 částí s velkým obsahem uhlíku a polycyklických aromátů a fenolů, resp. jejich derivátů, a malé množství dusíkatých sloučenin, zejména NH3, který z dusíkatých sloučenin vznikne v redukčním prostředí zplyňovacího procesu. Z toho důvodu je nutné vyrobit plyn s co největším obsahem hořlavých permanentních plynů a nejnižším obsahem dehtů. Toho lze dosáhnout novou konstrukcí reaktoru, dále pak podmínkami zplyňovacího procesu a následně vypírkou vyrobeného 40 plynu ve vhodném médiu.
V zahraničních recenzovaných časopisech jsou uvedena rozdílná technologická řešení zplyňovacích reaktorů, kromě známé technologie Viking uvedené v literatuře: „časopis Energy vol. 3 1 str. 1542 až 1553 (2006)“. Je zde popsáno zařízení o výkonu cca 100 kW tepelných, které je za45 loženo na předpyrolýze dřeva. Další publikovanou prací je dvoustupňový reaktor, který je uveden v publikaci Šulc J. et kol. Waste management 32 (2012) str. 692-700, v kterém zplyňování probíhá ve dvou stupních. V prvém stupni se vyrobí surový energoplyn, ve kterém se dalším přídavkem oxidačního média ve druhém stupni zplyňovače spálí znečišťující polycyklické aromáty. Toto řešení sice vede k podstatnému snížení obsahu nežádoucích dehtů, ale vede také k 50 podstatnému snížení výhřevnosti takto vyrobeného plynu, který je již nevhodný pro spalování v kogenerační jednotce.
Dalším úskalím výroby vhodného energoplynu pro kogenerační jednotku je způsob čištění plynu na požadovanou kvalitu. Velmi známý je nizozemský systém „Olga“, kde se jako absorpční mé
- 1 CZ 305706 B6 dium využíval tnetylester řepkového oleje (MEŘO). Slabinou tohoto postupu jsou vysoké náklady na spotřebu MEŘO, resp. nemožnost jeho vracení do absorpce, protože oddělení nečistot, zejména polycyklických aromátů z MEŘO, je téměř nemožné, což vede k jeho velké spotřebě.
Podstata vynálezu
Výše uvedené nevýhody alespoň zčásti odstraňuje zařízení na zplyňování biomasy a následné čištění energoplynu zahrnující hermeticky uzavřený dvojitý zásobník suroviny připojený k horizontálnímu šnekovému dopravníku, jenž je připojen k vertikálnímu šnekovému dopravníku, jehož výstup je připojen do reakční zóny zplyňování s kuželovým rozšířením ve zplyňovacím reaktoru, jenž je shora ukončen tepelným štítem s keramickou vyzdívkou, přičemž zplyňovací reaktor je opatřen ve spodní části rozdělovačem oxidačního média a v horní části potrubím na odvod vzniklého energoplynu, charakterizované tím, že potrubí na odvod vzniklého energoplynu je připojeno k cyklonu, jehož výstup je připojen ke kombinovanému filtru, jehož výstup je připojen k jednomu vstupu výměníku tepla plyn-vzduch, jehož výstup energoplynu je připojen k výměníku tepla plyn-voda, jehož výstup energoplynu je připojen do Venturiho pračky, jejíž výstup je připojen k demisteru, jehož výstup je připojen ke zkrápěné absorpční koloně, přičemž ke druhému vstupu výměníku tepla plyn-vzduch je připojen výstup přetlakového systému dávkování oxidačního média, přičemž výstup oxidačního média z výměníku je připojen k rozdělovači oxidačního média.
Výhodné zařízení na zplyňování biomasy a následné čištění energoplynu, charakterizované tím, že kombinovaný filtr pro čištění energoplynu od tuhých částic obsahuje keramický filtr obsahující granulovaný minerální materiál o velikosti částic 0,2 až 2 mm a filtrační přepážku obsahující vláknitý materiál.
Další výhodné zařízení na zplyňování biomasy a následné čištění energoplynu, charakterizované tím, že Venturiho pračka pro odstraňování polycyklických aromátů a fenolů absorpcí obsahuje vodný roztok neionoaktivních nepěnových tenzidů o koncentraci 0,01 až 0,5 % hmotn.
Další výhodné zařízení na zplyňování biomasy a následné čištění energoplynu, charakterizované tím, že přetlakový systém dávkování oxidačního média, jímž je vzduch obohacený na 22 až 30 % obj. kyslíku, obsahuje alespoň jedno zařízení vybrané ze skupiny zahrnující směšovač vzduchu s kyslíkem, k jehož vstupuje připojeno alespoň jedno zařízení vybrané ze skupiny zahrnující alespoň jednu tlakovou láhev s kyslíkem a odpařovací stanici kapalného kyslíku, a membránový systém pro obohacení vzduchu z kompresoru na 22 až 30 % obj. kyslíku.
Další výhodné zařízení na zplyňování biomasy a následné čištění energoplynu, charakterizované tím, že výstup ze zkrápěné absorpční kolony je připojen ke kogeneračnímu motoru.
Zařízení na zplyňování biomasy a následné čištění energoplynu podle technického řešení spočívá v přetlakovém souproudém reaktoru s hermeticky uzavřeným zásobníkem paliva a dvojitým šnekovým dopravníkem pro regulaci podávání paliva a složení energoplynu za účelem dosažení stabilní produkce energie, což odstraňuje nedostatky uvedeného stavu techniky.
Zařízení na zplyňování biomasy a následné čištění energoplynu podle technického řešení spočívá ve využití kombinovaného filtru obsahujícího granulát vápence nebo dolomitu a vláknitý minerální materiál a části pro ochlazení energoplynu pomocí výměníku/výměníků tepla a části pro koncové odstranění polycyklických aromatických sloučenin ve Venturiho pračce pomocí neionoaktivních tenzidů rozpuštěných ve vodě.
Zařízení na zplyňování biomasy a následné čištění energoplynu podle technického řešení umožňuje detekci a regulaci provozních rizik a plynulou regulaci podávání paliva a zplyňovacího mé
-2CZ 305706 B6 dia v závislosti na parametrech energoplynu a informacích z čidel jednotlivých komponent soustavy.
Objasnění výkresů
Na obrázku na připojeném výkrese, s jehož pomocí bude vynález blíže objasněn, je znázorněno schéma zařízení na zplyňování biomasy a následné čištění energoplynu.
Příklad uskutečnění vynálezu
Zařízení na zplyňování biomasy a následné čištění energoplynu sestává z dílčích technologických aparátů. Hermeticky uzavřený zásobník 1 suroviny, určený pro dávkování upravené biomasy, zejména peletek o průměru 6 až 12 mm, je připojen do zplyňovacího reaktoru 2 horizontálním šnekovým dopravníkem 3, který může být vytápěný teplem vyprodukovaného energoplynu, jenž je připojen k vertikálnímu šnekovému dopravníku 4. Ten ústí do reakční zóny 6 s kuželovým rozšířením 7. Zplyňovací reaktor 2 je ocelová nádoba, jejíž vestavba sestává z přívodního podávacího vertikálního šnekového dopravníku 4, který je veden v ocelové trubce. Rozdělovač 5 oxidačního média je určen pro přívod oxidačního média do reakční zóny 6 s kuželovým rozšířením 7, která je určen a pro efekt fluidizace. Zplyňovací reaktor 2 je shora ukončen tepelným štítem 8 s keramickou vyzdívkou. V horní části zplyňovacího reaktoru 2 je potrubí 9 na odvod vzniklého energoplynu do cyklonu 10 pro odloučení většiny tuhých částí vzniklých nedopalem vstupní biomasy. Za cyklonem 10 je zařazen kombinovaný filtr 11, sestávající z keramického filtru 12, vyplněného granulovaným minerálním materiálem různé zrnitosti (0,2 až 2 mm), a dále z filtrační přepážky 13, která je tvořena vláknitým materiálem. Kombinovaný filtr 11 je připojen k jednomu vstupu výměníku 14. tepla plyn-vzduch, určeného pro chlazení předčištěného energoplynu zbaveného většiny tuhých částí, jehož výstup energoplynu je připojen do výměníku 15 tepla plyn-voda. Jeho výstup je připojen do Venturiho pračky 16, určené pro odstranění zbytků polycyklických aromátů, fenolů a amoniaku absorpcí. K výstupu Venturiho pračky 16 je připojen demister 17, určený pro odloučení zbytků nečistot v podobě jemných kapek z energoplynu.
Ke druhému vstupu výměníku 14 tepla plyn-vzduch je připojen výstup přetlakového systému dávkování oxidačního média. Jako zplyňovací médium slouží vzduch obohacený na více než 21 % obj. Oj, připravený bud’ smíšením vzduchu z kompresoru 21 s kyslíkem, bud’ z tlakových lahví 22, nebo z odpařovací stanice 23 kapalného kyslíku ve směšovači 20 vzduchu s kyslíkem, nebo z membránového systému 24 pro obohacení vzduchu z kompresoru 21 na požadovanou koncentraci 22 až 30 obj. % O2.
Za Venturiho pračkou 16 je s výhodou zařazena zkrápěná absorpční kolona 18. jejíž výstup je s výhodou připojen do kogeneračního motoru 19. který slouží ke kombinované výrobě elektřiny a tepla.
Průmyslová využitelnost
Zařízení na zplyňování biomasy a následné čištění energoplynu podle vynálezu je průmyslově využitelné na mikrokogeneračních zařízeních pro zpracování biomasy, nejlépe peletek, pro energetické účely pro společnou výrobu elektrické energie a tepla. Energoplyn vyrobený v zařízení na zplyňování biomasy a následné čištění energoplynu podle vynálezu je vhodný pro využití v plynových spalovacích motorech nebo plynových turbínách. Zařízení na zplyňování biomasy a následné čištění energoplynu podle vynálezu je vhodné zejména pro malé kogenerační jednotky s tepelným výkonem od 100 do 200 kW, resp. s elektrickým výkonem do 50 kW.

Claims (5)

1. Zařízení na zplyňování biomasy a následné čištění energoplynu zahrnující hermeticky uzavřený dvojitý zásobník (1) suroviny připojený k horizontálnímu šnekovému dopravníku (3), jenž je připojen k vertikálnímu šnekovému dopravníku (4), jehož výstup je připojen do reakční zóny (6) zplyňování s kuželovým rozšířením (7) ve zplyňovacím reaktoru (2), jenž je shora ukončen tepelným štítem (8) s keramickou vyzdívkou, přičemž zplyňovací reaktor (2) je opatřen ve spodní části rozdělovačem (5) oxidačního média a v horní části potrubím (9) na odvod vzniklého energoplynu, vyznačující se tím, že potrubí (9) na odvod vzniklého energoplynu je připojeno k cyklonu (10), jehož výstup je připojen ke kombinovanému filtru (11), jehož výstup je připojen k jednomu vstupu výměníku (14) tepla plyn-vzduch, jehož výstup energoplynu je připojen k výměníku (15) tepla plyn-voda, jehož výstup energoplynu je připojen do Venturiho pračky (16), jejíž výstup je připojen k demisteru (17), jehož výstup je připojen ke zkrápěné absorpční koloně (18), přičemž ke druhému vstupu výměníku (14) tepla plyn-vzduch je připojen výstup přetlakového systému dávkování oxidačního média, přičemž výstup oxidačního média z výměníku (14) je připojen k rozdělovači (5) oxidačního média.
2. Zařízení podle nároku 1, vyznačující se tím, že kombinovaný filtr (11) pro čištění plynu od tuhých částic obsahuje keramický filtr (12) obsahující granulovaný minerální materiál o velikosti částic 0,2 až 2 mm a filtrační přepážku (13) obsahující vláknitý materiál.
3. Zařízení podle některého z nároků la2, vyznačující se tím, že Venturiho pračka (16) pro odstraňování polycyklických aromátů a fenolů absorpcí obsahuje vodný roztok neionoaktivních nepěnových tenzidů o koncentraci 0,01 až 0,5 % hmotn.
4. Zařízení podle některého z nároků laž3, vyznačující se tím, že přetlakový systém dávkování oxidačního média, jímž je vzduch obohacený na 22 až 30 % obj. kyslíku, obsahuje alespoň jedno zařízení vybrané ze skupiny zahrnující směšovač (20) vzduchu s kyslíkem, k jehož vstupuje připojeno alespoň jedno zařízení vybrané ze skupiny zahrnující alespoň jednu tlakovou láhev (22) s kyslíkem a odpařovací stanici (23) kapalného kyslíku, a membránový systém (24) pro obohacení vzduchu z kompresoru (21) na 22 až 30 % obj. kyslíku.
5. Zařízení podle některého z nároků laž4, vyznačující se tím, že výstup ze zkrápěné absorpční kolony (18) je připojen ke kogeneračnímu motoru (19).
1 výkres
Seznam vztahových značek:
1 hermeticky uzavřený dvojitý zásobník suroviny
2 zplyňovací reaktor
3 horizontální šnekový dopravník
4 vertikální šnekový dopravník
5 rozdělovač oxidačního média
6 reakční zóna zplyňování
7 kuželové rozšíření
8 tepelný štít s keramickou vyzdívkou
9 potrubí na odvod vzniklého energoplynu cyklon kombinovaný filtr keramický filtr filtrační přepážka výměník tepla plyn-vzduch výměník tepla plyn-voda Venturiho pračka demister zkrápěná absorpční kolona kogenerační motor směšovač vzduchu s kyslíkem kompresor tlakové lahve s kyslíkem odpařovací stanice kapalného kyslíku membránový systém
CZ2014-848A 2014-11-28 2014-12-03 Zařízení na zplyňování biomasy a následné čištění energoplynu CZ2014848A3 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2014-848A CZ2014848A3 (cs) 2014-11-28 2014-12-03 Zařízení na zplyňování biomasy a následné čištění energoplynu

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2014-30342U CZ28062U1 (cs) 2014-11-28 2014-11-28 Zařízení na zplyňování biomasy a následné čištění energoplynu
CZ2014-848A CZ2014848A3 (cs) 2014-11-28 2014-12-03 Zařízení na zplyňování biomasy a následné čištění energoplynu

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ305706B6 true CZ305706B6 (cs) 2016-02-10
CZ2014848A3 CZ2014848A3 (cs) 2016-02-10

Family

ID=52963649

Family Applications (2)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2014-30342U CZ28062U1 (cs) 2014-11-28 2014-11-28 Zařízení na zplyňování biomasy a následné čištění energoplynu
CZ2014-848A CZ2014848A3 (cs) 2014-11-28 2014-12-03 Zařízení na zplyňování biomasy a následné čištění energoplynu

Family Applications Before (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2014-30342U CZ28062U1 (cs) 2014-11-28 2014-11-28 Zařízení na zplyňování biomasy a následné čištění energoplynu

Country Status (1)

Country Link
CZ (2) CZ28062U1 (cs)

Citations (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4531462A (en) * 1980-01-18 1985-07-30 University Of Kentucky Research Foundation Biomass gasifier combustor
CA2188736A1 (en) * 1996-05-03 1997-11-04 Kenneth G. Gardner Gasifier system
DE102008014297A1 (de) * 2007-11-16 2009-05-20 Krones Ag Verfahren und Vorrichtung zur Umwandlung kohlenstoffhaltiger Rohstoffe
WO2009106357A2 (de) * 2008-02-28 2009-09-03 Krones Ag Verfahren und vorrichtung zur umwandlung kohlenstoffhaltiger rohstoffe
WO2011117819A1 (en) * 2010-03-23 2011-09-29 A.G.T. Srl Apparatus for cleaning gasifier produced gas
CZ303367B6 (cs) * 2011-07-01 2012-08-15 Ústav chemických procesu Akademie ved Ceské republiky Zpusob zplynování upravené biomasy a zarízení k jeho provádení
US20140090352A1 (en) * 2012-09-28 2014-04-03 Adaptivearc, Inc. Sealing system for a continuous feed system of a gasifier

Patent Citations (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4531462A (en) * 1980-01-18 1985-07-30 University Of Kentucky Research Foundation Biomass gasifier combustor
CA2188736A1 (en) * 1996-05-03 1997-11-04 Kenneth G. Gardner Gasifier system
DE102008014297A1 (de) * 2007-11-16 2009-05-20 Krones Ag Verfahren und Vorrichtung zur Umwandlung kohlenstoffhaltiger Rohstoffe
WO2009106357A2 (de) * 2008-02-28 2009-09-03 Krones Ag Verfahren und vorrichtung zur umwandlung kohlenstoffhaltiger rohstoffe
WO2011117819A1 (en) * 2010-03-23 2011-09-29 A.G.T. Srl Apparatus for cleaning gasifier produced gas
CZ303367B6 (cs) * 2011-07-01 2012-08-15 Ústav chemických procesu Akademie ved Ceské republiky Zpusob zplynování upravené biomasy a zarízení k jeho provádení
US20140090352A1 (en) * 2012-09-28 2014-04-03 Adaptivearc, Inc. Sealing system for a continuous feed system of a gasifier

Non-Patent Citations (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Title
(Gas cleaning for IC engine applications from fixed bed biomass gasification; P. Hasler, Th. Nussbaumer; Biomass and Bioenergy 16; http://www.verenum.ch/Publikationen/Hasler_GasCB%26B_16(1999).pdf) 1999 *
(Vypírací média pro cistení energoplynu po zplynování biomasy; Jirí Stojdl, Slavomír Adamec, Jindrich Sulc; TVIP 2014, Hustopece; http://www.odpadoveforum.cz/TVIP2014/dokumenty/anotace/235.pdf) 23. az 25.4.2014 *
(Zplynování biomasy; Michael Pohorelý, Michal Jeremiás, Petra Kameníková, Siarhei Skoblia, Karel Svoboda, Miroslav Puncochár; Chem. Listy 106; http://www.chemicke-listy.cz/docs/full/2012_04_264-274.pdf) 2012 *

Also Published As

Publication number Publication date
CZ28062U1 (cs) 2015-04-09
CZ2014848A3 (cs) 2016-02-10

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN108300516B (zh) 燃煤电厂利用等离子气化炉协同处理生活垃圾的工艺系统
US7691182B1 (en) Process for hydrogen production via integrated processing of landfill gas and biomass
US20090133407A1 (en) Plasma gasification system
Khan et al. NO and SO2 emissions in palm kernel shell catalytic steam gasification with in-situ CO2 adsorption for hydrogen production in a pilot-scale fluidized bed gasification system
CN103013568B (zh) 一种固体有机废弃物等离子气化处理系统
JP5938788B2 (ja) 湿潤バイオマスを、熱化学的に炭化、およびガス化する方法
US20140151603A1 (en) Integrated drying gasification
CN105889949A (zh) 一种有机废水焚烧气化系统及焚烧气化方法
KR101442730B1 (ko) 연료전지용 바이오가스 전처리 장치
Gong et al. Methane recovery in a combined amine absorption and gas steam boiler as a self-provided system for biogas upgrading
CN102199449A (zh) 一种有机固体废弃物富氧热解制气方法
CN105198182A (zh) 一种污泥制气发电方法及装置
JP7117118B2 (ja) ガス化装置、有機物質製造装置、合成ガスの製造方法および有機物質の製造方法
US20230234843A1 (en) Systems and methods for producing carbon-negative green hydrogen and renewable natural gas from biomass waste
JP6940715B1 (ja) 水素製造システム
WO2013032352A1 (en) Conversion process of biomass thermal energy into electrical power and power plant production for the execution of such a process
CZ305706B6 (cs) Zařízení na zplyňování biomasy a následné čištění energoplynu
CN104226666A (zh) 垃圾填埋场协调处理方法
CN111718756A (zh) 一种火电厂热解制氢系统及制氢方法
Rajivgandhi et al. Upgrading biogas to biomethane by physical absorption process
JP6680960B1 (ja) ガス処理方法及びガス処理装置
CN205045965U (zh) 一种污泥制气发电系统
KR20000013513A (ko) 산소부화 폐기물 소각장치 및 소각방법
Wu et al. CO2 Capture from Biomass Gasification Current Technologies, Challenges and Future Prospects
Katariya et al. Biogas up-gradation by using packed bed water scrubber.

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20191203