CZ305041B6 - Spínací skřínka motorového vozidla - Google Patents

Spínací skřínka motorového vozidla Download PDF

Info

Publication number
CZ305041B6
CZ305041B6 CZ2012-96A CZ20120096A CZ305041B6 CZ 305041 B6 CZ305041 B6 CZ 305041B6 CZ 20120096 A CZ20120096 A CZ 20120096A CZ 305041 B6 CZ305041 B6 CZ 305041B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
core
starting
lug
bolt
engine
Prior art date
Application number
CZ2012-96A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ201296A3 (cs
Inventor
Pavel Sedláček
Zdeněk Švagr
Original Assignee
Assa Abloy Rychnov S R. O.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Assa Abloy Rychnov S R. O. filed Critical Assa Abloy Rychnov S R. O.
Priority to CZ2012-96A priority Critical patent/CZ305041B6/cs
Publication of CZ201296A3 publication Critical patent/CZ201296A3/cs
Publication of CZ305041B6 publication Critical patent/CZ305041B6/cs

Links

Landscapes

  • Lock And Its Accessories (AREA)

Abstract

Spínací skřínka motorového vozidla, v jejímž pouzdru je uspořádán válcový zámek vykazuje skříň (1), ve které je otočně uspořádáno jádro (2), ovládané manuálně úhlovým natáčením klíčem (20) mezi klidovou polohou a startovací polohou. K jádru (2) je připojen otočný kontakt (8) elektrického přepínače (81) k připojování a odpojování elektrických spotřebičů motorového vozidla k jeho baterii a případně i zařízení k blokování volantové tyče nebo páky převodovky. V klidové poloze jsou elektrická zařízení motoru odpojena od baterie a případně je zablokována volantová tyč nebo páka převodovky a ve startovací poloze jsou elektrická zařízení motoru propojena s baterií a případné blokování volantové tyče nebo páky převodovky je zrušeno a startér motoru je propojen s baterií za účelem nastartování motoru. Na skříni (1) je pohyblivě s možností ohraničeného posuvu a sklopení uložena odpružená závora (3), jejíž přední konec spolupracující s jádrem (2) a se skříní (1) je opatřen jednak aretačním výstupkem (31) pro aretování závory (3) ke skříni (2) mezi klidovou polohou a polohou před zahájením startování, a jednak unášecím výstupkem (32) pro kontakt se startovacím výstupkem (22) jádra (2) při startování motoru. Startovací výstupek (22) k unášení závory (3) při startování je vytvořen na povrchu jádra (2), a na povrchu jádra (2) je dále vytvořen dorazový výstupek (21) k ustavení jádra (2) v klidové poloze. Mezi nimi je na povrchu jádra (2) vytvořen zdvíhací výstupek (23) k vyklonění přední části závory (3) ve směru od jádra (2). Podstata řešení spočívá v tom, že mezi zdvíhacím výstupkem (23) a startovacím výstupkem (22) je v povrchu jádra (2) vy

Description

Vynález se týká spínací skřínky motorového vozidla, zabraňují dalšímu nastartování již běžícího motoru, která je většinou integrována se zámkem volantové tyče nebo řadicí páky převodovky.
Dosavadní stav techniky
Spínací skřínky motorového vozidla se zařízením k blokování volantové tyče nebo řazení převodovky a se zařízením k zabránění opětovného startování již běžícího motoru jsou známy. Přitom spínací skřínky sestávají z pouzdra, ve kterém je uložena skříň válcového zámku, v níž je otočně uloženo jádro zámku. Jádrem lze manuálně úhlově natáčet klíčem v prvém směru otáčení z klidové polohy, ve které jsou elektrická zařízení motoru odpojena od baterie a volantová tyč je zablokována, až do startovací polohy, ve které jsou elektrická zařízení motoru napojena na baterii, volantová tyč je odblokována a startér motoru je propojen s baterií za účelem startování motoru. Mezi těmito krajními polohami jádra se nachází alespoň provozní poloha, do které se jádro po nastartování a uvolnění klíče samočinně natočí v opačném směru otáčení než při startování. V provozní poloze jádra jsou elektrická zařízení motoru napojena na baterii, volantová tyč je odblokována, motor běží a vozidlo lze provozovat. Aby nedošlo omylem k pokusu o nastartování již běžícího motoru, je manuální natáčení jádra v prvém směru natáčení do startovací polohy zablokováno, takže jádrem lze manuálně natočit pouze v opačném směru natáčení směrem ke klidové poloze. Při manuálním otáčení jádrem do klidové polohy dojde nejprve k odpojení elektrických zařízení motoru od baterie a tím vypnutí motoru a poté k zablokování volantové tyče. Různé konstrukce blokování natočení jádra z provozní polohy do startovací polohy jsou známy např. zFR 1 508681, FR2463 249, EP 0 560 606, DE 1 131 465, DE 25 31 467,
DE 698 26 791, DE 10 2009 021 998 a US 3 738 135. Všechny tyto konstrukce jsou relativně komplikované nebo vyžadují velký prostor mezi jádrem zámku a skříní zámku nebo sestávají z většího počtu součástek.
Z DE 199 03 083 je z obr. 8 až 13 známa spínací skřínka se zámkem zapalování, v jehož skříni je otočně uloženo jádro, ovládané manuálně úhlovým natáčením klíče mezi krajními polohami, a sice klidovou polohou (obr. 8) a startovací polohou (obr. 10), mezi nimiž se nachází provozní poloha (obr. 11). Jádro je na svém povrchu opatřeno dvěma radiálními výstupky (startovacím a dorazovým) v úhlovém odstupu cca 190°, mezi kterými je vytvořena v podstatě oblouková vodicí dráha, opatřená přibližně uprostřed své délky zdvíhacím výstupkem k ustavení závory do základní - klidové polohy. Aby bylo možné otočit jádrem do startovací polohy pouze jedenkrát a zabránilo se opětovnému natočení jádra z provozní do startovací polohy po předchozím nastartování, je mezi skříní zámku a jádrem zámku uspořádána závora, která zablokuje další natočení jádra z provozní do startovací polohy. Závora má tvar podlouhlého hranolu, jehož přední konec vykazuje horní výstupek jak k aretaci závory ke skříni v klidové poloze zámku zapalování tak i k opření o skříň v provozní poloze, a spodní unášecí výstupek ke kontaktu se startovacím výstupkem na jádru při zahájení startování. Zadní konec závory je opatřen slepým vývrtem, ve kterém je uložen jeden konec vinuté pružiny a dále dorazovou ploškou, která dosedá ve startovací poloze na zadní konec horní vodicí dráhy a v provozní poloze do blokovacího vybrání, vytvořeného v této horní vodicí dráze. V blízkosti konce horní vodicí dráhy je opřen druhý konec zmíněné vinuté pružiny, která tlačí závoru do základní polohy. Horní vodicí dráha je vytvořena ve skříni a spolupracuje s ní horní bok hranolovité závory, zatímco spodní bok hranolovité závory spolupracuje pouze ve startovací poloze se spodní vodicí dráhou, která svírá s horní vodicí dráhou ostrý úhel.
Nevýhodou této konstrukce je jednak její velká prostorová náročnost a jednak komplikované a provozně nejisté vedení a ustavování závory do blokovacího stavu v provozní poloze jádra.
-1 CZ 305041 B6
Podstata vynálezu
Výše uvedené nevýhody v podstatě odstraňuje spínací skřínka motorového vozidla podle předvýznaku 1. patentového nároku, jehož podstata spočívá v tom, že mezi zdvíhacím výstupkem a startovacím výstupkem je v povrchu jádra vytvořeno blokovací vybrání s výběhovou ploškou a dorazovou ploškou, zadní konec závory je uložen na skříni otočně v posuvném vedení, a unášecí výstupek vystupuje ze závory radiálně směrem k jádru.
Takováto konstrukce je prostorově nenáročná a zajišťuje spolehlivé a bezporuchové vedení a ovládání závory.
Je výhodné, je-li posuvné vedení tvořeno podlouhlým výřezem v zadní části závory, kteiý je lícované uložen na čepu skříně a jehož přední konec dosedá ve startovací poloze na čep.
Takováto konstrukce otočného a současně i posuvného vedení s jednou koncovou dosedací resp. dorazovou plochou na předním konci podlouhlého výřezu je technologicky nejjednodušší.
Je výhodné, je-li unášecí výstupek závory uzpůsoben jak k záběru do blokovacího vybrání v provozní poloze, tak i ke kontaktu s dorazovým výstupkem a zdvihacím výstupkem jádra v klidové poloze.
Tato konstrukce zajistí bezproblémové ovládání závory, tj. její posuv ve dvou navzájem opačných směrech vykývnutí ve směru od jádra, jakož i blokování otáčení jádra z provozní do startovací polohy pomocí jediného výstupku.
Objasnění výkresů
Na přiložených výkresech je znázorněn příklad provedení vynálezu, kde jednotlivé obrázky představují:
Obr. 1 - podélný řez spínací skřínkou zapalování
Obr. 2a- schematické znázornění řezu A-A z obr. 1 v klidové poloze;
Obr. 2 b- detail záběru závory z obr. 2a;
Obr. 3 a - schematické znázornění řezu A-A z obr. 1 po odblokování volantové tyče v pohotovostní poloze;
Obr. 3b - detail záběru závory z obr. 3 a;
Obr. 4a - schematické znázornění řezu A-A z obr. 1 ve startovací poloze;
Obr. 4b - detail záběru závory z obr. 4a;
Obr. 5a - schematické znázornění řezu A-A z obr. 1 v provozním stavu poloze po prvním startování;
Obr. 5b - detail záběru závory z obr. 5a;
Příklady uskutečnění vynálezu
Jak vyplývá z obr. 1, je v pouzdru 90 spínací skřínky 9 zapalování uložena skříň 1 válcového zámku, ve které je otočně uspořádáno jádro 2 zámku s klíčovým kanálem pro klíč 20, který ovládá stavítka v jádru 2, a jehož pomocí je možné jádrem 2 manuálně natáčet z klidové polohy do startovací polohy a zpět z provozní polohy do klidové polohy. Jádro 2 je neotočně spojeno s otočným kontaktem 8, který podle úhlu natočení jádra 2 do jednotlivých pracovních poloh, to jest kli-2CZ 305041 B6 dové, provozní a startovací, mezi sebou spíná nebo rozpíná koncové kontakty kabelů 82 v elektrickém přepínači 81, uložením v pouzdru 9, a tím zajišťuje napojení nebo odpojení jednotlivých elektrických spotřebičů na akumulátor motorového vozidla. V pouzdru 90 spínací skřínky 9 je dále suvně uspořádán blokovací kolík 7, který je pouze v klidové poloze jádra 2 zasunut do neznázorněného blokačního vybrání na volantové tyči. Po zasunutí klíče 20 do jádra 2 a jeho natočení z klidové do pohotovostní polohy dojde k odblokování volantové tyče a sepnutí elektrických spotřebičů vozidla kromě startování a zapalování či vstřikování. Při dalším natáčení jádra 2 do provozní polohy dojde k připojení elektrických zařízení motoru a při dalším natočení do startovací polohy dojde k nastartování motoru. Po nastartování motoru uvolní řidič klíč 20 a jádro 2 se díky vratné pružině 11 pootočí zpět do provozní polohy. V této poloze, ve které lze vozidlo provozovat, dojde k zablokování otáčení jádra 2 ve smyslu ke startovací poloze, aby nemohlo dojít k opětovnému startování již běžícího motoru, takže jádrem 2 je možné otočit pouze ve smyslu do klidové polohy. Teprve z klidové polohy je možné jádrem 2 znovu natočit do startovací polohy. Zařízení, které toto umožňuje, je popsáno dále.
Obr. 2a znázorňuje řez A-A zařízením v klidové poloze a obr. 2b znázorňuje detail záběru závory 3 z obr. 2a. Jádro 2 je otočně uloženo v dutině skříně I, která je opatřena čepem 10, jehož osa je rovnoběžná s osou O otáčení jádra 2, a dorazovým výběžkem 12· Jádro 2 je na svém vnějším válcovém povrchu opatřeno dorazovým výstupkem 21, na který navazuje nižší zdvíhací výstupek 23, který pozvolna přechází do níže položené obloukovité vodicí dráhy 25, jejíž střed křivosti je přibližně v ose O otáčení jádra 2 a která je ukončena startovacím výstupkem 22. Startovací výstupek 22 a dorazový výstupek 21 jsou přibližně stejně vysoké, resp. jsou zakončeny na stejném poloměru od osy O jádra 2. V blízkosti startovacího výstupku 22 je ve vodicí dráze 25 vytvořeno blokovací vybrání 24, tvořené na straně přivrácené dorazovému výstupku 21 výběhovou ploškou 241 a zakončené na straně přivrácené startovacímu výstupku 22 radiální dorazovou ploškou 242. Na čepu 10 skříně 1 je lícované uložena závora 3 pomocí podlouhlého otvoru 33, vytvořeného v její zadní části. Toto uložení umožňuje jak určitý posuv závory 3 podél čepu 10 v ose Ol podlouhlého otvoru 33, tak i její vykývnutí kolem čepu W. Je pochopitelně možné vytvořit čep 10 na závoře 3 a podlouhlý otvor 33 respektive drážku nebo drážky ve skříni L Přední část v podstatě podlouhlé závory 3, která připomíná výkyvné rameno, je opatřena jednak unášecím výstupkem 32, směřujícím radiálně k jádru 2 a jednak kolmo k němu uspořádaným aretačním výstupkem 31, směřujícím v podstatě k dorazovému výběžku 12 skříně 1. Kolem čepu 10 je uložena přítlačná pružina 4 ve formě zkrutné pružiny, jejíž rameno 41 vykyvuje závoru 3 respektive dotlačuje její přední část směrem k jádru 2. Je pochopitelně možné vytvořit přítlačnou pružinu jinak.
V klidové poloze na obr. 2a, 2b, při které je neznázoměná volantová tyč zablokována blokovacím kolíkem 7 a většina elektrických spotřebičů vozidla vypnuta, dosedá dorazový výstupek 21 jádra na zadní bok unášecího výstupku 32 závory 3, jehož čelní strana dosedá pod tlakem ramena 44 přítlačné pružiny 4 na zdvíhací výstupek 23 jádra 2, přičemž přední bok unášecího výstupku 32 dosedá na čelo aretačního výstupku 12 skříně 1.
V 1. úhlové poloze natočení jádra 2, takzvané pohotovostní poloze, znázorněné na obr. 3a, 3b, je neznázoměná volantová tyč odblokována a elektrická zařízení vozidla kromě startéru a zapalování či vstřikování paliva jsou zapnuta. V této poloze dosedá pod silou ramena 41 přítlačné pružiny 4 aretační výstupek 31 závory 3, na bok dorazového výběžku 12 skříně i. Unášecí výstupek 32 závory 3 dosedá stále svým předním bokem na čelo dorazového výběžku 12 skříně i, přičemž čelní strana unášecího výstupku 32 nedosedá na vodicí dráhu 25, takže jádrem 2 lze otáčet ve směru S1 přes 2. úhlovou polohu, takzvanou provozní polohu, až do startovací polohy, aniž by unášecí výstupek 32 „zapadl“ do blokovacího vybrání 24 v jádru 2. Čep 10 je v kontaktu s boky podlouhlého otvoru 33 v blízkosti zadního konce 332 podlouhlého otvoru 33.
Před dosažením startovací polohy, znázorněné na obr. 4a, 4b, dosedne startovací výstupek 22 jádra 2 na přední bok unášecího výstupku 32 závory 3 a tím začne unášet závoru 3, přičemž boky podlouhlého otvoru 33 závory 3 kloužou po čepu 10, až přední konec 331 podlouhlého otvoru 33
-3CZ 305041 B6 dosedne na čep 10. Tím se zarazí další unášení závory 3 a natáčení jádra 2 ve směru Sl, které dosáhlo startovací polohy. Na začátku zmíněného unášení sklouzne aretační výstupek 31 závory 3 s boku dorazového výběžku 12 skříně i a rameno 41 přítlačné pružiny 4 vykývne přední konec závory 3 směrem k jádru 2 tak, že čelo unášecího výstupku 32 závory 3 dosedne na vodicí dráhu 25 jádra 2 mezi startovacím výstupkem 22 a blokovacím vybráním 24.
Po uvolnění klíče se jádro 2 díky vratné pružině JT (viz obr. 1) natočí ve směru S2 do provozní polohy (viz obr. 5a, 5b). Při tomto zpětném natáčení sklouzne pod silou přítlačné pružiny 4 unášecí výstupek 32 s vodicí dráhy 25 do blokovacího vybrání 24. Při pokusu o další startování natáčením jádra 2 ve směru Sl se dorazová ploška 242 blokovacího vybrání 24 opře o přední bok unášecího výstupku 32 závory 3, která je předním koncem 331 podlouhlého otvoru 33 opřena o čep 10, takže není možné závoru 3 unášet a tím je blokováno natáčení jádra 2 ve směru Sl ke startovací poloze. Jádrem 2 lze z provozní polohy natáčet pouze ve směru S2 ke klidové poloze. Při tomto natáčení klouže čelo unášecího výstupku 32 pro výběrové plošce 241 a poté po vodicí dráze 25 jádra 2, až nakonec najede na zdvihací výstupek 23, čímž dojde k nazdvižení aretačního výstupku 31 závoiy 3 nad dorazový výběžek 12 skříně 1. V poslední fázi natáčení jádrem 2 dosedne dorazový výstupek 21 jádra 2 na zadní bok unášecího výstupku 32 a dotlačí závoru 3 do klidové polohy, kdy přední bok unášecího výstupku 32 dosedne na čelo dorazového výběžku 12 skříně 1- viz obr. 2a, 2b.
PATENTOVÉ NÁROKY

Claims (4)

1. Spínací skřínka motorového vozidla, v jejímž pouzdruje uspořádán válcový zámek vykazující skříň (1), ve které je otočně uspořádáno jádro (2), ovládané manuálně úhlovým natáčením klíče (20) mezi klidovou polohou a startovací polohou, a k jádru (2) je připojen otočný kontakt (8) elektrického přepínače (81) k připojování a odpojování elektrických spotřebičů motorového vozidla kjeho baterii a případně i zařízení k blokování volantové tyče nebo páky převodovky, přičemž v klidové poloze jsou elektrická zařízení motoru odpojena od baterie a případně je zablokována volantová tyč nebo páka převodovky a ve startovací poloze jsou elektrická zařízení motoru propojena s baterií a případné blokování volantové tyče nebo páky převodovky je zrušeno a startér motoru je propojen s baterií za účelem nastartování motoru, přičemž na skříni (1) je pohyblivě s možností ohraničeného posuvu a sklopení uložena odpružená závora (3), jejíž přední konec spolupracující s jádrem (2) a se skříní (1) je opatřen jednak aretačním výstupkem (31) pro aretování závory (3) ke skříni (2) mezi klidovou polohou a polohou před zahájením startování, a jednak unášecím výstupkem (32) pro kontakt se startovacím výstupkem (22) jádra (2) při startování motoru, přičemž startovací výstupek (22) k unášení závory (3) při startování je vytvořen na povrchu jádra (2), a na povrchu jádra (2) je dále vytvořen dorazový výstupek (21) k ustavení jádra (2) v klidové poloze a mezi nimi je na povrchu jádra (2) vytvořen zdvíhací výstupek (23) k vyklonění přední části závory (3) ve směru od jádra (2), vyznačený tím, že mezi zdvíhacím výstupkem (23) a startovacím výstupkem (22) je v povrchu jádra (2) vytvořeno blokovací vybrání (24) s výběhovou ploškou (241) a dorazovou ploškou (242) a zadní část závory je uložena na skříni (1) otočně v posuvném vedení, přičemž unášecí výstupek (32) vystupuje ze závory (3) radiálně.
2. Zámek zapalování motorového vozidla podle nároku 1, vyznačený tím, že posuvné vedení je tvořeno podlouhlým výřezem (31) v zadní části závory (3), který je lícované uložen na čepu (10) skříně (1) a jehož přední konec (331) dosedá ve startovací poloze za čep (10).
-4CZ 305041 B6
3. Zámek zapalování motorového vozidla podle nároku 1 nebo 2, vyznačený tím, že unášecí výstupek (32) závory (3) je uzpůsoben k záběru do blokovacího vybrání (24) v provozní poloze a ke kontaktu s dorazovým výstupkem (21) jádra (2) v klidové poloze.
4. Zámek zapalování motorového vozidla podle nároku 2 nebo 3, vyznačený tím, že okolo čepu (10) je uspořádána přítlačná pružina (4) ve formě vinuté pružiny, jejíž rameno (41) dosedá s předpětím na závoru (3).
CZ2012-96A 2012-02-09 2012-02-09 Spínací skřínka motorového vozidla CZ305041B6 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2012-96A CZ305041B6 (cs) 2012-02-09 2012-02-09 Spínací skřínka motorového vozidla

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2012-96A CZ305041B6 (cs) 2012-02-09 2012-02-09 Spínací skřínka motorového vozidla

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ201296A3 CZ201296A3 (cs) 2013-08-21
CZ305041B6 true CZ305041B6 (cs) 2015-04-08

Family

ID=48979443

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2012-96A CZ305041B6 (cs) 2012-02-09 2012-02-09 Spínací skřínka motorového vozidla

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ305041B6 (cs)

Citations (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1131465B (de) * 1960-07-09 1962-06-14 Leopold Kostal Elektrotechn Sp Vereinigter Zuend- und Anlassschalter
US3738135A (en) * 1972-05-15 1973-06-12 Gen Motors Corp Gating mechanism for cylinder lock assembly
DE2531467A1 (de) * 1974-07-15 1976-01-29 Magneti Marelli Spa Sperre gegen die wiederholung des anlassvorgangs bei zuendschaltern von verbrennungsmotoren
FR2463249A1 (fr) * 1979-08-07 1981-02-20 Vachette Sa Dispositif a deux cliquets pour le blocage d'un rotor dans un stator et dispositif antivol le comportant, notamment pour vehicules automobiles
DE19903083A1 (de) * 1998-02-02 1999-08-05 Marquardt Gmbh Zündschloß für Kraftfahrzeug
US20040206139A1 (en) * 2003-04-15 2004-10-21 Kabushiki Kaisha Tokai-Rika-Denki-Seisakusho Steering lock device

Patent Citations (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1131465B (de) * 1960-07-09 1962-06-14 Leopold Kostal Elektrotechn Sp Vereinigter Zuend- und Anlassschalter
US3738135A (en) * 1972-05-15 1973-06-12 Gen Motors Corp Gating mechanism for cylinder lock assembly
DE2531467A1 (de) * 1974-07-15 1976-01-29 Magneti Marelli Spa Sperre gegen die wiederholung des anlassvorgangs bei zuendschaltern von verbrennungsmotoren
FR2463249A1 (fr) * 1979-08-07 1981-02-20 Vachette Sa Dispositif a deux cliquets pour le blocage d'un rotor dans un stator et dispositif antivol le comportant, notamment pour vehicules automobiles
DE19903083A1 (de) * 1998-02-02 1999-08-05 Marquardt Gmbh Zündschloß für Kraftfahrzeug
US20040206139A1 (en) * 2003-04-15 2004-10-21 Kabushiki Kaisha Tokai-Rika-Denki-Seisakusho Steering lock device

Also Published As

Publication number Publication date
CZ201296A3 (cs) 2013-08-21

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US8474291B2 (en) Locking device with arresting part
US7568740B2 (en) Motor vehicle lock
KR102055431B1 (ko) 차량 도어 록
US7596976B2 (en) Electric steering lock device
US11519204B2 (en) Opening control with a linear actuator for a motor vehicle
US8689593B2 (en) Anti-theft security device for vehicles
JP2013510029A (ja) 中間体の揺動バーによってデッドロックが確実に行われるようにした、自動車のステアリングコラム用の盗難防止装置
JP3788968B2 (ja) 電気錠
RU2583423C2 (ru) Противоугонное устройство для рулевой колонки и соответствующая рулевая колонка
CZ305041B6 (cs) Spínací skřínka motorového vozidla
JP2022039492A5 (cs)
CN217581693U (zh) 门锁装置
KR101593118B1 (ko) 차량의 연료주입구 도어 잠금장치
EP1564091A1 (en) Steering lock device for an automotive steering assembly
US6152509A (en) Coupling element
EP4074930A1 (en) Automobile door lock and automobile door
KR20110009790U (ko) 오링 내장형 동력 전달수단을 구비한 패닉 기능을 갖는 도어록
US7997107B2 (en) Ignition key switch mechanism
JP5923784B2 (ja) 自動車用ドアラッチ装置
JP5722724B2 (ja) 安全スイッチ
KR20080073123A (ko) 도어잠금장치의 액츄에이터 및 이를 구비한 도어잠금장치
US20130305791A1 (en) Gate lock
CZ23539U1 (cs) Konzolový zámek pro blokování soucástí motorového vozidla
JP4599280B2 (ja) コード可変シリンダ錠
ES2308683T3 (es) Conmutador de encendido y bloqueo de direccion para motocicleta.