CZ300660B6 - Úložná sestava s prízpusobitelnou skríní pro dvojí zavešení - Google Patents
Úložná sestava s prízpusobitelnou skríní pro dvojí zavešení Download PDFInfo
- Publication number
- CZ300660B6 CZ300660B6 CZ20023410A CZ20023410A CZ300660B6 CZ 300660 B6 CZ300660 B6 CZ 300660B6 CZ 20023410 A CZ20023410 A CZ 20023410A CZ 20023410 A CZ20023410 A CZ 20023410A CZ 300660 B6 CZ300660 B6 CZ 300660B6
- Authority
- CZ
- Czechia
- Prior art keywords
- hanging
- bar
- compartment
- upright
- horizontal
- Prior art date
Links
- 238000005192 partition Methods 0.000 claims abstract description 19
- 238000006073 displacement reaction Methods 0.000 claims description 2
- 239000000725 suspension Substances 0.000 claims description 2
- 230000000295 complement effect Effects 0.000 description 1
- 230000003247 decreasing effect Effects 0.000 description 1
- 230000037431 insertion Effects 0.000 description 1
- 238000003780 insertion Methods 0.000 description 1
- 230000001932 seasonal effect Effects 0.000 description 1
- 229920002994 synthetic fiber Polymers 0.000 description 1
Classifications
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A47—FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
- A47B—TABLES; DESKS; OFFICE FURNITURE; CABINETS; DRAWERS; GENERAL DETAILS OF FURNITURE
- A47B61/00—Wardrobes
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A47—FURNITURE; DOMESTIC ARTICLES OR APPLIANCES; COFFEE MILLS; SPICE MILLS; SUCTION CLEANERS IN GENERAL
- A47B—TABLES; DESKS; OFFICE FURNITURE; CABINETS; DRAWERS; GENERAL DETAILS OF FURNITURE
- A47B45/00—Cabinets, racks or shelf units, characterised by features enabling enlarging in height, length, or depth
Landscapes
- Holders For Apparel And Elements Relating To Apparel (AREA)
- Assembled Shelves (AREA)
- Packages (AREA)
- Non-Silver Salt Photosensitive Materials And Non-Silver Salt Photography (AREA)
- External Artificial Organs (AREA)
- Basic Packing Technique (AREA)
- Blow-Moulding Or Thermoforming Of Plastics Or The Like (AREA)
- Casings For Electric Apparatus (AREA)
- Drawers Of Furniture (AREA)
Abstract
Úložná sestava s prizpusobitelnou skríní pro dvojí zavešení je opatrena tremi svislými stojkami (4, 5, 6), které vymezují dva oddíly, a to oddíl (A) na prádlo s polickami (2) a/nebo zásuvkami (3) a oddíl (B) na zavešení odevu s vodorovnou tycí (10), usporádanou v horní cásti pro zavešení dlouhých odevu. Úložná sestava obsahuje v oddílu (B) na zavešení odevu alespon dve spodní vodorovné tyce (14), tvorící stojan na boty, alespon jednu mezilehlou vodorovnou závesnou šatníkovou tyc (16), usporádanou v podstate ve stredu mezi horní tycí (10) a spodními tycemi (14) pro zavešení krátkých odevu, a svislou a pohyblivou prepážku (15), jejíž spodní cást je posuvná na spodních tycích (14), pricemž horní cást je integrální s jedním z koncu mezilehlé závesné šatníkové tyce (16), zatímco druhý konec této mezilehlé závesné šatníkové tyce (16) je posuvný pres vnitrní svislou stojku (5), oddelující oddíl (A) na prádlo od oddílu (B) na zavešení odevu.
Description
Úložná sestava s přizpůsobitelnou skříní pro dvojí zavěšení
Oblast techniky
Vynález se týká úložné sestavy s přizpůsobitelnou skříní pro dvojí zavěšení, přičemž se zejména týká takové sestavy, která obsahuje oddíl na prádlo s poličkami a/nebo zásuvkami a oddíl na zavěšení oděvů.
io
Dosavadní stav techniky
V závislosti na příslušném provedení oddíl na zavěšení oděvů obsahuje:
buď jedinou vodorovnou tyč v horní části pro zavěšení dlouhých oděvů, jako jsou například svrchní kabáty nebo pláště, nebo dvě nad sebou umístěné vodorovné tyče, jednu v horní části a druhou přibližně v polovině směrem dolů, přičemž každá z těchto tyčí je určena pro uložení krátkých oděvů, jako jsou saka nebo podobně.
Pokud jsou tyče oddílu na zavěšení oděvů připevněny nastálo nebo odnímatelné mezi dvěma svislými stojkami oddílu na zavěšení oděvů, musí si uživatel zvolit, buď zda nakoupí nebo zda vztyčí sestavu mezi dvěma uspořádáními. Pokud se rozhodne pro dvě nad sebou umístěné závěsné šatníkové tyče, tak získá na úložné kapacitě, avšak musí umístit své dlouhé oděvy, jako jsou kabáty nebo pláště, někde jinde. Pokud si zvolí jedinou závěsnou šatníkovou tyč, může ukládat své dlouhé oděvy, avšak ztrácí 50 % výsky šatníku na zavěšení.
Pokud je takové rozhodnutí přijato, je prakticky definitivní, neboť i přesto, že tyče mohou být vyjmuty, přičemž může být odstraněna spodní tyč například pro uložení dlouhých oděvů, dochází ke snížení úložné kapacity o polovinu bez ohledu na to, zda má uživatel k dispozici jiné úložné prostředky.
Podstata vynálezu
Úkolem předmětu tohoto vynálezu je vyřešit tyto problémy vyvinutím úložné sestavy s přizpůsobitelnou skříní pro dvojí zavěšení, která může být přizpůsobena úložným požadavkům uživatele, a to bez velkého snížení úložné kapacity pro zavěšení oděvů.
V souladu s předmětem tohoto vynálezu byl shora uvedený úkol splněn tím, že byla vyvinuta úložná sestava s přizpůsobitelnou skříní pro dvojí zavěšení, u které tři svislé stojky vymezují dva oddíly, a to oddíl na prádlo s poličkami a/nebo zásuvkami, a oddíl na zavěšení oděvů s vodorovnou tyčí, uspořádanou v horní časti pro zavěšení dlouhých oděvů.
Úložná sestava obsahuje v oddílu na zavěšení oděvů:
alespoň dvě spodní vodorovné tyče, tvořící stojan na boty, alespoň jednu mezilehlou vodorovnou závěsnou šatníkovou tyč, uspořádanou v podstatě ve středu mezi horní tyčí a spodními tyčemi (14) pro zavěšení krátkých oděvů, a svislou a pohyblivou přepážku, jejíž spodní část je posuvná na spodních tyčích, přičemž horní část je integrální s jedním z konců mezilehlé závěsné šatníkové tyče, zatímco druhy konec této mezilehlé závěsné šatníkové tyče je posuvný přes vnitřní svislou stojku, oddělující oddíl na prádlo od oddílu na zavěšení oděvů.
- 1 CZ 300660 B6
Mezilehlá závěsná šatníková tyč je s výhodou posuvná v omezeném rozsahu přes plastové opěrné lůžko, uspořádané v průchozím otvoru ve vnitřní svislé stojce.
Část mezilehlé vodorovné závěsné šatníkové tyče s výhodou zasahuje do oddílu na prádlo v blízkosti spodní strany jedné z poliček tohoto oddílu na prádlo.
Pohyblivá svislá přepážka je s výhodou opatřena plastovými opěrnými lůžky pro posuv v omezeném rozsahu na spodních tyčích.
Horní závěsná šatníková tyč a spodní tyče pro botník jsou s výhodou připojeny na jejich konci, vzdáleném od oddílu na prádlo, k vnější svislé stojce oddílu na zavěšení oděvů, přičemž jsou posuvné v blízkosti jejich druhého konce v opěrných lůžkách ve vnitřní svislé stojce oddílu na prádlo, přičemž tato vnitřní svislá stojka je součástí prvního modulu ve formě sloupce, vytvořeného ze dvou svislých stojek, horní desky, poliček a zásuvek, který je odlišný od druhého modulu, vymezujícího oddíl na zavěšení oděvů, přičemž tento druhy modul je vytvořen z vnější svislé stojky, nesoucí horní tyč a spodní tyče, a z horní vodorovné desky, která dosedá na prodloužení vnitřní svislé stojky oddílu na prádlo.
Alespoň horní vodorovná závěsná šatníková tyč je s výhodou doplněna několika doplňkovými tyčemi, se kterými vytváří polici na přikrývky nebo deky, přičemž každá doplňková tyč je stejně jako závěsná šatníková tyč připojena ke svislé stojce oddílu na zavěšení oděvů, a je posuvná v omezeném rozsahu přes vnitřní svislou stojku oddílu na prádlo.
Pohyblivá přepážka, integrální s mezilehlou závěsnou šatníkovou tyčí, tak může zaujímat celou řadu různých poloh, mezi volnou polohou, ve které přepážka leží proti svislé stojce, oddělující oddíl na zavěšení oděvů od oddílu na prádlo, takže tento oddíl na prádlo zůstává zcela volný, a polohou maximálního využití, ve které je tato přepážka umístěna proti vnější svislé stojce oddílu na zavěšení oděvů, takže umožňuje úplné využití mezilehlé tyče pro ukládání krátkých oděvů na obou věšácích.
V mezilehlých polohách mohou být na tyčích zavěšeny krátké oděvy, avšak na horní tyči může být rovněž zavěšeno několik dlouhých oděvů, což závisí na vzdálenosti, ponechané mezi vnější přímou stojkou skřínky pro zavěšení a svislou přepážkou, přičemž tato vzdálenost může být zvětšovaná nebo zmenšována podle požadavků uživatele.
Toto nenákladné uspořádání, jehož nastavení je velice jednoduché a snadné, značně zdokonaluje úložnou volbu u skříňky na zavěšení, přičemž může být přizpůsobeno tak, aby vyhovovalo jak požadavkům uživatele, tak i požadavkům příslušného ročního období.
V závislosti na příslušném provedení může být toto uspořádání uplatněno u jednotky s pevnými oddíly nebo u rozšiřitelné jednotky, která může být například takového typu, jaký je popsán ve francouzské přihlášce vynálezu FR 1993 0004095, resp. v patentovém spisu FR 2703226.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude v dalším podrobněji objasněn na příkladech jeho konkrétního provedení, jejichž popis bude podán s přihlédnutím k přiloženým obrázkům výkresů, kde:
obr. 1 znázorňuje perspektivní pohled na úložnou jednotku podle tohoto vynálezu;
obr. 2 znázorňuje čelní nárysný pohled, kdy je oddělující přepážka v mezilehlé poloze;
obr. 3 znázorňuje částečný pohled v řezu, zobrazující ve zvětšeném měřítku provedení vodícího opěrného lůžka pro tyče; a
-2 CZ 300660 B6 obr. 4 znázorňuje částečný nárysný boční pohled na horní část vnitřní svislé stojky oddílu na prádlo.
Příklady provedení vynálezu
Úložná jednotka je provedena ze dvou oddílů, a to z oddílu A na prádlo, opatřeného poličkami 2 a zásuvkami 3, az oddílu B na zavěšení oděvů. Tyto oddíly A a B jsou vymezeny mezi vnější svislou stojkou 4, vnitřní svislou stojkou 5 a vnější svislou stojkou 6.
U znázorněného provedení, odpovídajícího rozšiřitelné úložné sestavě, jejíž šířka může být nastavena na mezeru mezi dvěma stěnami se zahloubením ve stěně, je jednotka provedena ze dvou nezávislých modulů, které tvoří:
první modul Ml ve formě sloupce, obsahujícího vnější svislou stojku 4 a vnitřní svislou stojku 5, poličky 2, zásuvky 3 a vodorovnou horní desku 7, a druhý modul M2, obsahující vnější svislou stojku 6, vodorovnou horní desku 8 a svislou vratnou desku 9.
Na vyobrazeních podle obr. 1 a podle obr. 2 je zcela jasně znázorněno, že vodorovná horní deska
8 je uložena na prodloužení 5a vnitřní svislé stojky 5, zatímco svislá vratná deska 9 je uložena na vodorovné horní desce 7 prvního modulu Ml.
Modul M2 je opatřen ve své horní části vodorovnou závěsnou šatníkovou tyčí 10, jejíž jeden konec je připojen k vnější svislé stojce 6, zatímco druhý konec se může posouvat vnitřní svislou stojkou 5, přesněji řečeno opěrným lůžkem 12, vytvořeným ze syntetického materiálu a umístěným v otvoru 13 ve vnitřní svislé stojce 5.
Vnější svislá stojka 6 je rovněž integrální ve své spodní části s konci dvou vodorovných tyčí 14, vytvářejících stojan na boty, přičemž konce těchto vodorovných tyčí 14 mohou být posouvány přes spodní část vnitřní svislé stojky 5, a to buď přímo, nebo prostřednictvím mezilehlých plastových opěrných lůžek 12. V souladu s předmětem tohoto vynálezu se může spodní část pohyblivé svislé přepážky j_5, která není tak dlouhá, jako vnitřní svislá stojka 5 a vnější svislá stojka 6, posouvat na těchto dvou vodorovných tyčích J_4.
U jednoho provedení je tento posuvný pohyb omezen, přičemž k němu dochází prostřednictvím plastových opěrných lůžek 12, připevněných k pohyblivé svislé přepážce j_5.
Pohyblivá svislá přepážka j_5 je v blízkosti svého horního konce integrální s jedním z konců mezilehlé závěsné šatníkové tyče 16, jejíž druhý konec se může posouvat v omezeném rozsahu opěrným lůžkem 12, upevněným ve vnitřní svislé stojce 5.
Na vyobrazeních podle obr. 1 a podle obr. 2 je znázorněno, že různá opěrná lůžka 12, připevněná k vnitrní svislé stojce 5 pro vodorovnou závěsnou šatníkovou tyč 10, pro mezilehlou závěsnou šatníkovou tyč 16 a pro vodorovnou tyč 14, jsou ve svislém směru uspořádána tak, že se nekryjí s bočními stranami zásuvek nebo s okraji poliček, přičemž jsou s výhodou uspořádána tak, aby byla umístěna bezprostředně pod poličkou 2 a pod vodorovnou horní deskou 7.
Polička 2, která je umístěna v blízkosti takového opěrného lůžka 12, je s výhodou opatřena lištou 2a, určenou pro překrytí vyčnívající části vodorovné závěsné šatníkové tyče 10, mezilehlé závěs50 né šatníkové tyče 16 nebo vodorovné tyče 14, kde tyto tyče procházejí a zasahují do oddílu A na prádlo.
-3 CZ 300660 B6
Je zcela zřejmé, že tyče W a 14 mají stejnou délku, jako je velikost mezery mezi vnější svislou stojkou 6 a svislou vratnou deskou 9 druhého modulu M2, takže jsou delší, než je šířka oddílu B na zavěšení oděvů, a to za tím účelem, aby mohly být podepírány vnitrní svislou stojkou 5 i tehdy, kdyje sestava v poloze svého maximálního rozšíření.
U tohoto uspořádání se může pohyblivá svislá přepážka 15 pohybovat v příčném směru mezi vnitřní svislou stojkou 5 a vnější svislou stojkou 6, takže může zaujímat různé mezilehlé polohy mezi dvěma krajními polohami, a to mezi volnou polohou, ve které pohyblivá svislá přepážka 15 leží proti vnitřní svislé stojce 5 a ponechává oddíl B na zavěšení oděvů zcela volný, a mezi polo10 hou maximálního využití, ve které pohyblivá svislá přepážka 15 leží proti vnitřní Čelní ploše vnější svislé stojky 6 a vytváří mezilehlý věšák, rozprostírající se pres celou šířku oddílu B na zavěšení oděvů. V této poloze mohou být na horní věšák a spodní věšák zavěšovány pouze krátké oděvy, jako například saka.
Pokud si uživatel přeje ukládat jeden nebo více dlouhých oděvů v oddílu B na zavěšení oděvů, může jednoduše posunout pohyblivou svislou přepážku 15 o velikost S na obr. 2 pro vytvoření oddílu, ve kterém mohou být uloženy dlouhé oděvy, zavěšené na vodorovné závěsné šatníkové tyči jo.
Na vyobrazení podle obr. 2 je znázorněno, že u tohoto uspořádání je úložná kapacita mezilehlého věšáku snížena stejným způsobem, jako úložná kapacita pro krátké oděvy u horního věšáku, avšak v menším rozsahu, než by tomu bylo v případě, kdy by byl celý mezilehlý věšák odstraněn.
Prostřednictvím tohoto uspořádání může obsluha měnit šířku oddílu mezi stojkou 6 a přepážkou
15. v závislosti na úložných požadavcích, aniž by došlo k přílišnému ovlivnění při ukládání krátkých oděvů za účelem uložení dlouhých oděvů.
U znázorněného provedení je jedna ze závěsných šatníkových tyčí, například vodorovná závěsná šatníková tyč 10, doplněna několika doplňkovými tyčemi 20, se kterými vytváří poličku na ulo30 žení přikrývek nebo dek.
Doplňkové tyče 20 jsou stejně jako vodorovné závěsné šatníkové tyče 10 upevněny na jednom konci ve vnější svislé stojce 6, přičemž se mohou na svém druhém konci posouvat v omezeném rozsahu přes opěrná lůžka 12, která jsou upevněna ve vnitřní svislé stojce 5.
Na vyobrazení podle obr. 1 je znázorněno, že vnitrní svislá stojka 5 a vnější svislá stojka 6 jsou mezi vodorovnou závěsnou šatníkovou tyčí 10 a mezilehlou závěsnou šatníkovou tyčí 16 opatřeny příslušně opěrnými lůžky 12 a slepými otvory 21, které je možno použít pro instalaci další série tyčí 10 a 20, například tehdy, pokudje úložná sestava určena pro uložení kratších dětských oděvů. Tyto tyče umožňují, aby byla horní část využita pro uložení přikrývek nebo dek.
Na vyobrazení podle obr. 4 je znázorněno, že pokud jsou tyče využívány se závěsnou šatníkovou tyčí 10, jsou uspořádány nad úrovni této tyče J_0 tak, aby nepřekážely při vkládání háčků nebo ramínek na šaty na tuto tyč 10, přičemž je stále vytvořena dutina 25 pro udržování přikrývek nebo dek na svém místě.
Toto závěsné šatníkové uspořádání může být pochopitelně uplatněno i u úložné sestavy se dvěma pevnými oddíly. V tomto případě se pouze tyč 16 může posouvat vnitřní svislou stojkou 5, přičemž ostatní tyče 10, 14 a 20 jsou přímo nebo nepřímo připojeny k vnitřní svislé stojce 5 a k vnější svislé stojce 6.
Claims (6)
- PATENTOVÉ NÁROKY1. Úložná sestava s přizpůsobitelnou skříní pro dvojí zavěšení, u které tří svislé stojky (4, 5, 6) vymezují dva oddíly, a to oddíl (A) na prádlo s poličkami (2) a/nebo zásuvkami (3), a oddíl (B) na zavěšení oděvů s vodorovnou tyčí (10), uspořádanou v horní části pro zavěšení dlouhých oděvů, vyznačující se tím, že obsahuje v oddílu (B) na zavěšení oděvů:io alespoň dvě spodní vodorovné tyče (14), tvořící stojan na boty, alespoň jednu mezilehlou vodorovnou závěsnou šatníkovou tyč (16), uspořádanou v podstatě ve středu mezi horní tyčí (10) a spodními tyčemi (14) pro zavěšení krátkých oděvů, a svislou a pohyblivou přepážku (15), jejíž spodní část je posuvná na spodních tyčích (14), přičemž horní část je integrální s jedním z konců mezilehlé závěsné šatníkové tyče (16), zatímco15 druhý konec této mezilehlé závěsné šatníkové tyče (16) je posuvný přes vnitrní svislou stojku (5), oddělující oddíl (A) na prádlo od oddílu (B) na zavěšení oděvů.
- 2. Úložná sestava podle nároku 1, vyznačující se tím, že mezilehlá závěsná šatníková tyč (16) je posuvná v omezeném rozsahu přes plastové opěrné lůžko (12), uspořádané v20 průchozím otvoru (13) ve vnitřní svislé stojce (5).
- 3. Úložná sestava podle nároku 1,vyznačuj ící se t í m , že část mezilehlé vodorovné závěsné šatníkové tyče (16) zasahuje do oddílu (A) na prádlo v blízkosti spodní strany jedné z poliček (2) tohoto oddílu (A) na prádlo.
- 4. Úložná sestava podle nároku 1,vyznačuj ící se tím, že pohyblivá svislá přepážka (15) je opatřena plastovými opěrnými lůžky (12) pro posuv v omezeném rozsahu na spodních tyčích (14).30
- 5. Úložná sestava podle nároku 1, vyznačující se tím, že horní závěsná šatníková tyč (10) a spodní tyče (14) pro botník jsou připojeny na jejich konci, vzdáleném od oddílu (A) na prádlo, k vnější svislé stojce (6) oddílu (B) na zavěšení oděvů, přičemž jsou posuvné v blízkosti jejich druhého konce v opěrných lůžkách (12) ve vnitřní svislé stojce (5) oddílu (A) na prádlo, přičemž tato vnitřní svislá stojka (5) je součástí prvního modulu (Ml) ve formě sloupce, vytvo35 řeného ze dvou svislých stojek (4, 5), horní desky (7), poliček (2) a zásuvek (3), který je odlišný od druhého modulu (M2), vymezujícího oddíl (B) na zavěšení oděvů, přičemž tento druhý modul (M2) je vytvořen z vnější svislé stojky (6), nesoucí horní tyč (10) a spodní tyče (14), a z horní vodorovné desky (8), která dosedá na prodloužení (5a) vnitřní svislé stojky (5) oddílu (A) na prádlo.
- 6. Úložná sestava podle nároku 1, vyznačuj ící se tím, že alespoň horní vodorovná závěsná šatníková tyč (10) je doplněna několika doplňkovými tyčemi (20), se kterými vytváří polici na přikrývky nebo deky, přičemž každá doplňková tyč (20) je stejně jako závěsná šatníková tyč (10) připojena ke svislé stojce (6) oddílu (B) na zavěšení oděvů, a je posuvná v omeze45 ném rozsahu přes vnitřní svislou stojku (5) oddílu (A) na prádlo.
Applications Claiming Priority (1)
| Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
|---|---|---|---|
| FR0005551A FR2807925B1 (fr) | 2000-04-25 | 2000-04-25 | Ensemble de rangement a double penderie evolutive |
Publications (1)
| Publication Number | Publication Date |
|---|---|
| CZ300660B6 true CZ300660B6 (cs) | 2009-07-08 |
Family
ID=8849775
Family Applications (1)
| Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
|---|---|---|---|
| CZ20023410A CZ300660B6 (cs) | 2000-04-25 | 2001-02-21 | Úložná sestava s prízpusobitelnou skríní pro dvojí zavešení |
Country Status (25)
| Country | Link |
|---|---|
| US (1) | US6896341B2 (cs) |
| EP (1) | EP1276403B1 (cs) |
| JP (1) | JP3905757B2 (cs) |
| CN (1) | CN1169475C (cs) |
| AT (1) | ATE293908T1 (cs) |
| AU (1) | AU2001235730A1 (cs) |
| BG (1) | BG64663B1 (cs) |
| CA (1) | CA2401262C (cs) |
| CZ (1) | CZ300660B6 (cs) |
| DE (1) | DE60110405T2 (cs) |
| DK (1) | DK1276403T3 (cs) |
| EE (1) | EE04736B1 (cs) |
| ES (1) | ES2238424T3 (cs) |
| FR (1) | FR2807925B1 (cs) |
| HR (1) | HRP20020772B1 (cs) |
| HU (1) | HU226971B1 (cs) |
| MA (1) | MA25663A1 (cs) |
| PL (1) | PL196400B1 (cs) |
| PT (1) | PT1276403E (cs) |
| RS (1) | RS50107B (cs) |
| RU (1) | RU2245093C2 (cs) |
| SI (1) | SI1276403T1 (cs) |
| SK (1) | SK285709B6 (cs) |
| UA (1) | UA68464C2 (cs) |
| WO (1) | WO2001080688A1 (cs) |
Families Citing this family (25)
| Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
|---|---|---|---|---|
| US6796622B2 (en) * | 2002-07-17 | 2004-09-28 | Aspen Furniture Designs, Inc. | Furniture system supporting entertainment electronics in range of widths |
| US7562949B1 (en) | 2002-07-17 | 2009-07-21 | Furniture Designs By Aspen (Mauritius) Limited | Adjustable furniture systems to accommodate objects of various dimensions |
| US7246561B2 (en) * | 2003-02-12 | 2007-07-24 | O'sullivan Industries, Inc. | Adjustable furniture assembly |
| MXPA03004388A (es) * | 2003-05-19 | 2004-11-24 | Gabaldon Humberto Orozco | Sistema modular de interior de closet a base de unidades ajustables de facil armado y empacado para el usuario. |
| US7384107B2 (en) * | 2003-06-06 | 2008-06-10 | Orozoo Gavaldon Humberto | Modular system of closet inside part based on adjustable units easily assembled and packed by the user |
| US20050257437A1 (en) * | 2004-04-19 | 2005-11-24 | Robert Juten | Method, system and article of manufacture for a modular room |
| US7241213B2 (en) | 2005-03-30 | 2007-07-10 | Stork Townsend, Inc. | Open top meat skinning device |
| US20080224579A1 (en) * | 2005-04-19 | 2008-09-18 | Robert Juten | Modular storage system |
| US20070210024A1 (en) * | 2006-03-09 | 2007-09-13 | William Haake | Adjustable organizer for placement in a motor vehicle |
| EP2584935A1 (en) * | 2010-06-23 | 2013-05-01 | Keter Plastic Ltd. | Expandable storage system |
| US8579127B2 (en) * | 2011-11-01 | 2013-11-12 | Henry V. Dyck | Closet organizer shelving system |
| US10786075B1 (en) * | 2017-08-24 | 2020-09-29 | Interdesign, Inc. | Modular storage system with foldable storage containers |
| JP2014204803A (ja) * | 2013-04-11 | 2014-10-30 | 株式会社ニッセンホールディングス | 組立式クローゼットハンガー |
| CN104095410B (zh) * | 2014-07-10 | 2017-01-18 | 浙江升华云峰新材股份有限公司 | 一种提高衣柜空间利用率的方法 |
| CN104095409A (zh) * | 2014-07-10 | 2014-10-15 | 浙江升华云峰新材股份有限公司 | 一种高空间利用率衣柜 |
| CN105455443B (zh) * | 2016-02-04 | 2018-01-19 | 龙岩市百闻电子商务有限公司 | 一种自由衣柜 |
| JP2017186762A (ja) * | 2016-04-04 | 2017-10-12 | 旭化成ホームズ株式会社 | 建物 |
| GB2559315A (en) * | 2016-12-01 | 2018-08-08 | John Goodall Danny | Multi function wardrobe entertainment device |
| CN107020612A (zh) * | 2017-03-31 | 2017-08-08 | 成都协恒科技有限公司 | 一种大容量工具柜 |
| US10905235B2 (en) * | 2018-03-09 | 2021-02-02 | Trinity International Industries, L.L.C. | Modular closet system |
| RU2722805C1 (ru) * | 2019-10-17 | 2020-06-04 | Дмитрий Валериевич Чупаха | Шкаф для примерочной кабины |
| USD1020252S1 (en) | 2019-12-04 | 2024-04-02 | Grand Fusion Housewares, Inc. | Collapsible foldable storage bag |
| US11547232B2 (en) * | 2019-12-17 | 2023-01-10 | Ernest Otabil | Shoe organizer |
| US12042041B1 (en) * | 2023-04-18 | 2024-07-23 | John Mussare | Extendable garment hanging apparatus |
| USD1071594S1 (en) * | 2024-12-24 | 2025-04-22 | Ningbo Tolead International Business Co., Ltd. | Dress up storage for kids |
Citations (3)
| Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
|---|---|---|---|---|
| FR2703226A1 (fr) * | 1993-04-01 | 1994-10-07 | Sogal France | Ensemble de rangement, notamment pour l'aménagement d'une niche, par exemple l'intérieur d'un placard. |
| FR2742639A1 (fr) * | 1995-12-21 | 1997-06-27 | Cuiller Participations | Agencement pour l'amenagement d'un placard dans un renforcement et panneau de longueur reglable pour la realisation d'un meuble |
| DE29802813U1 (de) * | 1998-01-26 | 1998-04-09 | Wang, Wen-Tsan, Taipeh/T'ai-pei | Mit einem Schrank kombinierter Kleiderständer |
Family Cites Families (8)
| Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
|---|---|---|---|---|
| GB189910437A (en) * | 1899-05-17 | 1900-04-14 | William Dommett Askew | Improvements in Wardrobes. |
| US842821A (en) * | 1906-06-01 | 1907-01-29 | Thomas Tryon | Attachment intended to save closet-space. |
| US1161934A (en) * | 1914-02-02 | 1915-11-30 | Crouch & Fitzgerald | Hanger-rack. |
| US2885090A (en) * | 1957-06-13 | 1959-05-05 | Forman Philip | Telescoping dress rack |
| US4500146A (en) * | 1983-08-01 | 1985-02-19 | Sioux Technology, Inc. | Locker shelf assembly |
| SU1664268A1 (ru) * | 1989-02-16 | 1991-07-23 | Предприятие П/Я М-5054 | Шкаф дл хранени одежды в гардеробах промышленных предпри тий |
| DE9011488U1 (de) * | 1990-08-07 | 1990-11-15 | Walther, Eduard A., Zürich | Wäsche- und Kleidertrocknungsschrank |
| RU2051601C1 (ru) * | 1991-03-19 | 1996-01-10 | Хайдаршин Виталий Галиакбарович | Малогабаритная универсальная мебель |
-
2000
- 2000-04-25 FR FR0005551A patent/FR2807925B1/fr not_active Expired - Lifetime
-
2001
- 2001-02-21 RS YUP-629/02A patent/RS50107B/sr unknown
- 2001-02-21 CZ CZ20023410A patent/CZ300660B6/cs not_active IP Right Cessation
- 2001-02-21 RU RU2002128603/12A patent/RU2245093C2/ru not_active IP Right Cessation
- 2001-02-21 DE DE60110405T patent/DE60110405T2/de not_active Expired - Lifetime
- 2001-02-21 EE EEP200200600A patent/EE04736B1/xx not_active IP Right Cessation
- 2001-02-21 PT PT01907858T patent/PT1276403E/pt unknown
- 2001-02-21 SI SI200130376T patent/SI1276403T1/xx unknown
- 2001-02-21 JP JP2001577794A patent/JP3905757B2/ja not_active Expired - Fee Related
- 2001-02-21 SK SK1490-2002A patent/SK285709B6/sk not_active IP Right Cessation
- 2001-02-21 ES ES01907858T patent/ES2238424T3/es not_active Expired - Lifetime
- 2001-02-21 DK DK01907858T patent/DK1276403T3/da active
- 2001-02-21 PL PL357771A patent/PL196400B1/pl unknown
- 2001-02-21 WO PCT/FR2001/000501 patent/WO2001080688A1/fr not_active Ceased
- 2001-02-21 AT AT01907858T patent/ATE293908T1/de active
- 2001-02-21 HR HR20020772A patent/HRP20020772B1/xx not_active IP Right Cessation
- 2001-02-21 UA UA2002108433A patent/UA68464C2/uk unknown
- 2001-02-21 CA CA002401262A patent/CA2401262C/fr not_active Expired - Fee Related
- 2001-02-21 CN CNB018067743A patent/CN1169475C/zh not_active Expired - Fee Related
- 2001-02-21 EP EP01907858A patent/EP1276403B1/fr not_active Expired - Lifetime
- 2001-02-21 AU AU2001235730A patent/AU2001235730A1/en not_active Abandoned
- 2001-02-21 HU HU0300042A patent/HU226971B1/hu not_active IP Right Cessation
- 2001-02-21 US US10/203,040 patent/US6896341B2/en not_active Expired - Fee Related
-
2002
- 2002-10-22 MA MA26877A patent/MA25663A1/fr unknown
- 2002-10-23 BG BG107213A patent/BG64663B1/bg unknown
Patent Citations (3)
| Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
|---|---|---|---|---|
| FR2703226A1 (fr) * | 1993-04-01 | 1994-10-07 | Sogal France | Ensemble de rangement, notamment pour l'aménagement d'une niche, par exemple l'intérieur d'un placard. |
| FR2742639A1 (fr) * | 1995-12-21 | 1997-06-27 | Cuiller Participations | Agencement pour l'amenagement d'un placard dans un renforcement et panneau de longueur reglable pour la realisation d'un meuble |
| DE29802813U1 (de) * | 1998-01-26 | 1998-04-09 | Wang, Wen-Tsan, Taipeh/T'ai-pei | Mit einem Schrank kombinierter Kleiderständer |
Also Published As
Similar Documents
| Publication | Publication Date | Title |
|---|---|---|
| CZ300660B6 (cs) | Úložná sestava s prízpusobitelnou skríní pro dvojí zavešení | |
| RU2002128603A (ru) | Секция для хранения с двойным встраиваемым шкафом и развешивания одежды | |
| US5542758A (en) | Rotatable wardrobe | |
| US3897122A (en) | Neckwear cabinet | |
| KR20100000637A (ko) | 복합 가구형 침대 | |
| US2536059A (en) | Rack | |
| KR101023888B1 (ko) | 절첩가능한 레일부재가 구비된 옷장 | |
| US3794182A (en) | Storage hanging rack | |
| KR200219485Y1 (ko) | 슬라이드 출몰식 바지걸이 | |
| CN213128596U (zh) | 一种双滑轨收纳件 | |
| KR20180067381A (ko) | 의류보관용 행거시스템 | |
| KR200172796Y1 (ko) | 인출식 바지걸이구 | |
| KR200321909Y1 (ko) | 일측에 행거가 구비된 장롱 | |
| KR970004171Y1 (ko) | 의장 | |
| CN211459295U (zh) | 一种存取方便的家居衣柜 | |
| KR20100000662U (ko) | 바지걸이 | |
| US1043590A (en) | Portable wardrobe. | |
| JPH0546671Y2 (cs) | ||
| CN211298938U (zh) | 一种组合式裤抽 | |
| KR200192799Y1 (ko) | 장의 서랍 높이 조절장치 | |
| KR200281670Y1 (ko) | 다용도 수납장 | |
| JPH0716339Y2 (ja) | キャビネット | |
| KR20150066044A (ko) | 옷 보관이 유용한 레일이 구비된 옷장 | |
| JPS6124103Y2 (cs) | ||
| JPS6034171Y2 (ja) | タンス |
Legal Events
| Date | Code | Title | Description |
|---|---|---|---|
| MM4A | Patent lapsed due to non-payment of fee |
Effective date: 20150221 |