CZ295782B6 - Prostorový rám a ortopedický vnější fixační prostředek - Google Patents

Prostorový rám a ortopedický vnější fixační prostředek Download PDF

Info

Publication number
CZ295782B6
CZ295782B6 CZ19972721A CZ272197A CZ295782B6 CZ 295782 B6 CZ295782 B6 CZ 295782B6 CZ 19972721 A CZ19972721 A CZ 19972721A CZ 272197 A CZ272197 A CZ 272197A CZ 295782 B6 CZ295782 B6 CZ 295782B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
struts
strut
base member
elements
relative
Prior art date
Application number
CZ19972721A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ272197A3 (cs
Inventor
Harold S. Taylor
J. Charles Taylor
Original Assignee
Smith And Nephew, Inc.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Smith And Nephew, Inc. filed Critical Smith And Nephew, Inc.
Publication of CZ272197A3 publication Critical patent/CZ272197A3/cs
Publication of CZ295782B6 publication Critical patent/CZ295782B6/cs

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61BDIAGNOSIS; SURGERY; IDENTIFICATION
    • A61B17/00Surgical instruments, devices or methods, e.g. tourniquets
    • A61B17/56Surgical instruments or methods for treatment of bones or joints; Devices specially adapted therefor
    • A61B17/58Surgical instruments or methods for treatment of bones or joints; Devices specially adapted therefor for osteosynthesis, e.g. bone plates, screws, setting implements or the like
    • A61B17/60Surgical instruments or methods for treatment of bones or joints; Devices specially adapted therefor for osteosynthesis, e.g. bone plates, screws, setting implements or the like for external osteosynthesis, e.g. distractors, contractors
    • A61B17/62Ring frames, i.e. devices extending around the bones to be positioned

Landscapes

  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Orthopedic Medicine & Surgery (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Surgery (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • Biomedical Technology (AREA)
  • Heart & Thoracic Surgery (AREA)
  • Medical Informatics (AREA)
  • Molecular Biology (AREA)
  • Nuclear Medicine, Radiotherapy & Molecular Imaging (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Surgical Instruments (AREA)
  • Polarising Elements (AREA)
  • Display Devices Of Pinball Game Machines (AREA)
  • Optical Communication System (AREA)
  • Mutual Connection Of Rods And Tubes (AREA)
  • Transition And Organic Metals Composition Catalysts For Addition Polymerization (AREA)
  • Vehicle Interior And Exterior Ornaments, Soundproofing, And Insulation (AREA)

Abstract

Prostorový rám (2.11) pro umístění prvního elementu (2.15) vzhledem k druhému elementu (2.17) zahrnuje: první základní prvek (2.19) pro připevnění k prvnímu elementu (2.15); druhý základní prvek (2.21) pro připevnění k druhému elementu (2.17); vzpěry (2.23, 2.29, 2.35, 2.41, 2.47, 2.53) s nastavitelnou účinnou délkou, které mají každá první konec a druhý konec; připojovací prostředky (2.59, 2.61, 2.63, 2.65, 2.67, 2.69) pro otočné připevnění konců vzpěr (2.23, 2.29, 2.35, 2.41, 2.47, 2.53) vzájemně vůči sobě a vzhledem k základním prvkům (2.19, 2.21). Tento rám dále zahrnuje první protáhlou tyč (2.72) a druhou protáhlou tyč (2.72), přičemž první základní prvek (2.19) zahrnuje deskový prvek (2.71) připevněný k první protáhlé tyči (2.72). Druhý základní prvek (2.21) zahrnuje deskový prvek (2.71) připevněný k druhé protáhlé tyči (2.72). Navržen je rovněž ortopedický vnější fixační prostředek zahrnující prostorový rám podle vynálezu.

Description

Oblast techniky
Předkládaný vynález se týká obecně prostorového mechanismu nebo rámu, který umožňuje úplnou repozici dvou prvků vzájemně vůči sobě, přičemž přesněji se předkládaný vynález týká zlepšeného ortopedického vnějšího fixačního prostředku zahrnujícího prostorový mechanismus nebo rám, který umožňuje fixaci dvou prvků nebo částí kosti vzájemně vůči sobě, přičemž umožňuje úplnou repozici těchto dvou prvků nebo částí kosti vzájemně vůči sobě.
Dosavadní stav techniky
Často je nezbytné opětovně srovnat, reponovat a/nebo pevně držet dva prvky vzájemně vůči sobě. Například v praktickém lékařství musí být někdy fragmenty kostí a podobně srovnány nebo opětovně srovnány a reponovány, aby se obnovila kontinuita kosti a funkce kostry a podobně. Někdy to může být provedeno náhlou manipulací obvykle následovanou stabilizací kostry prostřednictvím sádry, desky a šroubů, intramedulámích zařízení nebo vnějších fixačních prostředků kostry.
Fragment kosti může být posunut, obecně, z jeho původní polohy, například při nesrostlých nebo špatně srostlých kostech, nebo z jeho určené polohy, například při vrozených vadách, podél šesti samostatných os, což může být kombinace tří ortogonálních posunovacích os (například, obvyklé osy X, Y a Z) a tří ortogonálních rotačních os (například, rotujících kolem těchto obvyklých os X, Y a Z).
Určitá poranění nebo stavy kosterních kostí jsou někdy ošetřována prostřednictvím vnějšího rámu, která je připevněn ke kostře kosti závitovými a/nebo hladkými čepy a/nebo závitovými a/nebo hladkými a/nebo zesílenými dráty. Takové konstrukce se běžně označují jako ortopedické vnější fixační prostředky nebo vnější kosterní fixační prostředky. Vnější fixační prostředky mohou být využity pro ošetření akutních zlomenin kostry, poranění měkkých tkání, zpožděného srůstání kostry, když kosti pomalu srůstají, nesrostlé kostry, když kosti ještě nesrostly, špatného srůstu, při kterém rozbité nebo zlomené kosti již srostly ve špatné poloze, vrozených vad, přičemž kosti vytvářejí špatnou polohu, a prodlužování, rozšiřování nebo kroucení kosti.
Vnější fixační prostředky se značně odlišují konstrukcí a schopnostmi a mohou zahrnovat jednu nebo mnoho tyčí nebo prutů, a množství svěř pro nastavitelné zajištění těchto tyčí k čepům nebo drátům, které jsou dále spojeny s kostrou kosti. Čepy nebo dráty mohou procházet zcela skrz kostru kosti a vyčnívat přitom ven na každé straně údu nebo mohou procházet skrz kostru kosti a vyčnívat přitom na jedné straně údu. Čepy, které procházejí zcela skrz kostru kosti a vyčnívají ven na obou stranách údu, jsou běžně označovány jako transfixační čepy. Čepy, které procházejí skrz kostru kosti a vyčnívají ven pouze na jedné straně údu jsou běžně označovány jako poloviční čepy. Tyto vnější fixační rámy mohou být obvodové, aby obklopily část těla pacienta (například stehno pacienta) nebo mohou být jednostranné, aby probíhaly podél jedné strany části těla pacienta. Více než jeden jednostranný vnější fixační rám může být aplikován na stejnou délku části těla pacienta. Materiály používané pro rámy se rovněž mění a zahrnují kovy, slitiny, plasty, směsi, a keramiku. Vnější fixační prostředky se také liší jejich schopností zaujímat různé prostorové vztahy mezi čepem a tyčí.
Vnější fixační prostředky podle dosavadního stavu techniky stabilizují fragmenty kosti prostřednictvím držení těchto fragmentů ve vzájemně pevném prostorovém vztahu. Některé z lépe nastavitelných vnějších fixačních prostředků umožňují lékaři přeorientovat jeden fragment vzhledem k jinému fragmentu podél šesti os prudkým pohybem, obvykle uvolněním jedené nebo více svěř
-1 CZ 295782 B6 a provedením opravného pohybu ručně a potom opětovným stažením svěř pro držení stability fragmentů.
Obvodový vnější fixační systém byl popsán G. A. Ilizarovem v průběhu ranných padesátých let. Tento Ilizarovův systém zahrnuje alespoň dva prstence nebo kruhy, které obklopují část těla pacienta (například, pacientovu nohu), spojovací tyče procházející mezi těmito dvěma prstenci, transfíxační čepy, které procházejí skrz kostru pacientovy kosti, a spojky pro spojení transfixačních čepů k prstencům. Použití Ilizarovova systému pro provádění ohýbání, posunutí a rotace je popsáno v Základní Ilizarovovy techniky, Techniky v ortopedii. Vol. 5, č. 4, prosinec 1990, strany 55 - 59.
Patent US 4 620 533, Mears, podaný 4. listopadu, 1986, popisuje jednostranný vnější fixační systém zahrnující množství fixačních čepů upevněných k alespoň jedné tuhé tyči prostřednictvím nastavitelných svěř, které mají kulové klouby, které umožňují rotační nastavení každého čepu nebo tyče.
Patent US 5 209 750, Stef, podaný 11. května, 1993, popisuje jednostranný vnější fixační systém zahrnující ortopedickou výztuhu pro tuhé spojení skupin čepů zašroubovaných do dlouhé kosti pro reponování zlomeniny této dlouhé kosti. Tato výztuha zahrnuje teleskopický nosník vytvořený z podlouhlé trubky a podlouhlé tyče posuvné uvnitř této trubky. První deska je připevněna k vnějšímu konci trubky a druhá deska je připevněna k vnějšímu konci tyče. Třetí a čtvrtá deska je nastavitelně připevněna k první respektive k druhé desce prostřednictvím závitových tyčí a kulových kloubů. Jak ke třetí, tak i ke čtvrté desce jsou připevněny čelisti pro zajištění čepů k výztuze.
Ortopedické vnější fixační prostředky podle dosavadního stavu techniky se liší jejich schopností posouvat nebo nastavovat jeden fragment kosti vzhledem k jinému fragmentu pozvolným způsobem. Některé umožňují pozvolné posunování, jiné umožňují pozvolnou rotaci kolem dvou os. Ilizarovův systém může zajišťovat vnější fixační rám, který by mohl provádět pozvolnou korekci podél a kolem šesti os, ovšem takový rám by vyžadoval mnoho součástí a byl by relativně složitý pro sestavení a pro použití v klinické situaci.
Často musí být ortopedické vnější fixační prostředky, jako jsou například Ilizarovovy rámy, upravovány později po jejich počáteční aplikaci. Tyto opravy mohou být nezbytné pro změnu jedné opravné osy na jinou nebo pro změnu z počátečního nastavovacího typu rámu na hmotností zatěžující typ rámu, přičemž některé z opravných konfigurací nejsou dostatečně stabilní pro hmotnostní zatěžování.
Mnohem jednodušší vnější fixační prostředky mohou provádět rotaci fragmentů kolem středu otáčení, obsaženém na vnějším fixačním prostředku. Ten může nebo nemusí odpovídat středu otáčení, nezbytnému pro úplnou nápravu deformace prostřednictvím samotné úhlové úpravy. Za žádných okolností nevytvoří střed otáčení, omezený na vnější fixační prostředek, virtuální střed otáčení, vzdálený vnějšímu fixačnímu prostředku, jak je často požadováno při léčení těchto deformací. Některé ortopedické vnější fixační prostředky využívají jednoduchý závěs, který nemůže vytvořit střed otáčení, vzdálený od tohoto mechanismu. Ilizarovův systém vytváří fixační prostředek typu s obvodovým obklopením, který je univerzálnější v tom, že umožňuje umístění osy závěsu kolem kosti, ale neumožňuje rotaci kolem osy vzdálené od tohoto mechanismu.
Ohniskový závěs vytvořený z obloukového segmentu ozubeného kola nebo dráhy s hnaným běhounem může vytvořit střed otáčení, vzdálený od tohoto mechanismu, ale nemusí být použitelný pro určité situace, ve kterých vzhledem k anatomii nebo preferencím, musí být aplikován tento mechanismus na vydutou deformaci, zejména několikanásobnou deformaci, kde není prostor pro aplikaci dlouhého obloukového segmentu ozubeného kola nebo dráhy, který je nutný pro úplnou korekci takové deformace.
-2CZ 295782 B6
Patent US 2 931 537, Anderson, podaný 25. prosince, 1945, popisuje ortopedický vnější fixační prostředek pro repozici zlomeniny, který zahrnuje dvojici dutých trubek vzájemně spolu teleskopicky spojených, množství čepů pro transfixaci částí kosti, první fixační jednotku posuvně namontovanou na jedné z trubek pro spojení dvojice z transfíxačních čepů k této trubce, a druhou fixační jednotku připevněnou ke konci druhé trubky pro spojení dvojice transfíxačních čepů k této trubce. Jedna z trubek je teleskopicky namontována uvnitř druhé trubky. Závitový nastavovací hřídel je namontován uvnitř trubek a může být ručně otáčen prostřednictvím klíčové hlavy umístěné na vnějším konci jedné z trubek. Otáčení hřídele způsobuje, že se matice neotočně umístěná uvnitř trubek posouvá v podélném směru podél hřídele. Spirálové pružiny umístěné uvnitř trubek na každé straně matice přenášejí podélný pohyb matice na trubky, přičemž umožňují jistou požadovanou pružnost a eliminují jakýkoliv zcela tuhý a tvrdý kontakt. Ozubený převodový mechanismus umožňuje korekci rotační deformace využitím obloukového segmentu a zabírajícího běhounu s odpovídajícím pastorkem.
Stewartova plošina je plně paralelní mechanismus používaný v leteckých a automobilových simulátorech, robotových prostředcích koncových jevů, a v dalších aplikacích vyžadujících prostorový mechanismus s velkou konstrukční pevností, a zahrnuje základní plošinu, horní plošinu, a šest variabilních ramen procházejících mezi základní a horní plošinou. Podrobnosti uvádí Sreenivasan a kol., Analýza uzavřené formy přímého posunutí na Stewartově plošině 6-6, Teorie mechaniky a strojů, 1994, Vol. 29, č. 6, strany 855 - 864.
Patentový spis US 5 179 525 popisuje a ilustruje známé řešení Stewartovy plošiny (Stewart platform) jako výchozí bod pro pochopení vynálezu, kterým je systém, způsob a zařízení pro regulaci polohy a orientace pohyblivé plošiny paralelního mechanismu.
Dokument FR 2576774 popisuje trojrozměrné zařízení pro umístění (polohování) dvou částí vzájemně vůči sobě, přičemž těmito částmi jsou obvykle části jedné nebo dvou dlouhých kostí. V praxi toto zařízení umožňuje manipulaci s kostí prostřednictvím natahování, ohýbání, narovnávání, podélného kroucení a podobně, čímž umožňuje změnu vzájemných poloh dvou částí kosti v jednom, dvou nebo třech rozměrech. Zařízení může být nastavováno snadno a pravidelně, například denně. Pozorný čtenář ale při prozkoumání celého dokumentu bude ale přesvědčen, že nezbytným znakem vynálezu pro dosažení stanovených cílů je umístění zařízení centrálně kolem částí kosti tak, aby jím byly obklopeny.
Další dokument dosavadního stavu techniky. US 2 391 537, popisuje dlahu pro znehybnění zlomených kostí, přičemž tato dlaha využívá tuhou protáhlou tyč pro přemostění zlomeniny a upevňovací jednotky na koncích této tyče pro pevné zajištění ke zlomených částem. Protáhlá tyč je umístěna po straně zlomených částí. Popisovaná dlaha je tuhá a její přemosťující část je umístěna v relativně velké vzdálenosti od částí kostí, neobklopuje tyto části a není s nimi v těsném kontaktu. Nic v tomto dokumentu nevede osobu z oboru k tomu názoru, že by bylo možné dosáhnout schopnosti snadno a často měnit vzájemné polohy dvou částí kostí, což je klíčovým znakem řešení podle FR 257677, ve spojení s řešením popisovaným v dokumentu US 2 391537.
Ze známého stavu dosavadní techniky je možné očekávat, že trojrozměrné zařízení vyžaduje centrální umístění v bezprostřední blízkosti zlomených částí, aby bylo možné dosáhnout možnosti snadné, časté a přesné změny vzájemných poloh dvou částí kosti, a že tyto znaky není možné uvažovat u zařízení tohoto typu, které by bylo umístěno v relativně větší vzdálenosti od těchto částí kostí a které by mělo několik přídavných propojujících komponentů pro dosažení interakce s částmi kosti.
Odborníka v oboru žádný z dokumentů dosavadního stavu techniky samostatně ani v kombinaci s jinými dokumenty nevede na řešení prostorových rámů a ortopedických vnějších fixačních prostředků, které zahrnují protáhlé tyče umístěné po stranách elementů, jež mají být vzájemně
- 3 CZ 295782 B6 vůči sobě polohovány. Žádný dokument dosavadního stavu techniky také nepopisuje rám, který může být nastavován v šesti osách pouze změnou délek vzpěr, bez požadavku na rozevření spojů a podobně.
Podstata vynálezu
Cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který umožní úplnou repozici dvou nebo více elementů, jako jsou dva nebo více fragmentů kosti.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který umožní předvídatelné provedení náhlého reponování dvou nebo více elementů a který může být ponechán na místě pro další použití nebo může být nahrazen jinými stabilizačními prostředky.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který umožní pozvolnou repozici dvou nebo více elementů v průběhu delší časové periody buď vzestupným způsobem s diskrétními nastaveními, nebo kontinuálním pohybem, pokud je vybaven motorkem a podobně.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který umožní pomalou řízenou repozici dvou nebo více elementů.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který je schopen korekce ve všech šesti stupních volnosti a v žádném okamžiku není nestabilní, aby se hrubě posunul dokud nejsou uvolněny zajišťovací prostředky proti hrubému pohybu.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který umožní vzájemnou repozici dvou nebo více elementů změnou účinných délek šesti podobných vzpěr, buď pozvolna, nebo náhle.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který může posouvat jeden fragment vzhledem k druhému fragmentu v šesti ortogonálních stupních volnosti, což může být kombinace tří ortogonálních posunovacích os (například, obvyklé osy X, Y a Z) a tří ortogonálních rotačních os (například, rotujících kolem těchto obvyklých os X, Y a Z), přičemž míra vzájemné repozice je omezena pouze fyzickými omezeními zařízení.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který je relativně kompaktní a do určité míry teleskopický sám na sobě.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který je univerzální v tom, že může být použit pro jakoukoliv situaci vyžadující vzájemné posunutí mezi elementy včetně stlačení (zkrácení), roztažení (prodloužení), posunutí, ohnutí nebo otočení a jakékoliv kombinace těchto pohybů.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který může vytvořit střed otáčení elementů, které mají být vzájemně vůči sobě fixovány, který může být vzdálený od samotiého prostorového rámu, ale může rovněž umožňovat otáčení uvnitř nebo blízko hranic tohoto prostorového rámu.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který umožní hrubé a/nebo jemné nastavení vzájemné polohy dvou nebo více elementů.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit mechanismus pro vytvoření předepsané vzájemné změny polohy mezi dvěma fragmenty kosti ve spojení s vnější fixací těchto fragmentů
-4CZ 295782 B6 kosti pro srovnání úhlových á posuvných posunutí akutně zlomených fragmentů, srovnání úhlových a posuvných deformací při nesrostlých a špatně srostlých fragmentech a podobně.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který má univerzální charakter repozice.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který má celkově jednoduchou konstrukci a celkově jednoduché použití oproti jiným prostorovým rámům.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který má šest podobných vzpěr, které mohou být délkově nastavitelné a upevněny v každém jejich konci prostřednictvím pasivních, svěracích nebo nesvěracích kloubových spojení ke dvěma koncovým prvkům.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který je samozajišťovací a nemá sklon ke spontánnímu posouvání v důsledku vlastní stability vzpěrového nastavovacího mechanismu pro odolání rotaci při zatížení v tahu nebo v tlaku. Vzpěrový nastavovací mechanismus by mohl zahrnovat napínací matice, ozubené kolo s ozubenou tyčí, šroub a matici, nebo hydraulický a podobně, a může zahrnovat prostředky pro hrubé a jemné nastavení, čímž by umožňoval rychlé přiblížení a následné přesné nastavení.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který využívá vzpěry, které jsou účelově zakřivené vzhledem k podélné ose. Toto zakřivení zajišťuje mechanickou charakteristiku, která umožňuje předkládanému vynálezu korekci ve všech šesti stupních volnosti.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který může být nastavován pro posunutí elementů, jako jsou fragmenty kosti, z jedné vzájemné polohy do jiné vzájemné polohy bez ztráty řízení elementů, přičemž jsou všechny stupně volnosti vždy dosažitelné, aniž by bylo nutné reponovat fixační čepy nebo dráty elementů a aniž by bylo nutné reponovat bod připevnění vzpěr.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který může být úplně reponován změnou účinných délek vzpěr prostřednictvím nastavení účinné délky jedné nebo více vzpěr.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který je speciálně konstruován pro, ale není omezen na, pevné držení fragmentů kosti, reponování fragmentů kosti a reprodukci pohybu kloubu.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který může být použit pro reponování jakýchkoliv dvou těles vzájemně vůči sobě.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který může být rovněž použit jako teleskopický rám s primárním zrcadlem upevněným k jedné kyvné desce a se sekundárním zrcadlem upevněným k protilehlé kyvné desce, přičemž šest vzpěr působí nejen jako stabilizační rám, ale rovněž zajišťují prostředky pro zarovnání a umístění zrcadel/čoček vzájemně vůči sobě.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který může být použit v laboratoři pro umísťování komponentů a v konstrukci pro reponování dvou prvků.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který může být považován jak za rám, tak i za mechanismus. Do míry, ve které každá kombinace délek pro šest vzpěr poskytuje stabilní konstrukci, zajišťuje předkládaný vynález stabilizační rám pro fragmenty kosti a působí jako vnější fixační zařízení kostry. Do míry, ve které změna účinných délek jedné nebo více ze vzpěr má za následek vzájemné posunutí mezi kyvnými deskami, zajišťuje předkládaný vynález mechanismus pro posouvání fragmentů kostí.
-5CZ 295782 B6
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který může být použit pro opětovné provádění pohybu kloubu kostry po úrazu nebo nemoci prostřednictvím připevnění ke každé straně kloubu kostry pro reprodukci nejen pohybu závěsového typu, který je nejpodobnější kolennímu nebo kotníkovému kloubu, ale také pro reprodukci mnohem složitějších pohybů, jako jsou pohyby se změnou okamžitého středu otáčení nebo dokonce sférické pohyby, jako u kyčelního kloubu, prostřednictvím umožnění jednomu fragmentu kosti, aby se pohyboval podél šesti nezávislých os vzhledem k druhému fragmentu kosti.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který nemusí být namontován přesně podél určité osy v době počátečního připevnění nebo chirurgického zákroku.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, u kterého orientace rámu vzhledem ke kloubu kostry může být stanovena poté, co je rám aplikován, přičemž vzájemné prodloužení nebo zkrácení šesti vzpěr, které je nezbytné pro zajištění vhodného pohybu, může být stanoveno potom.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který má kulové klouby sestavené ze dvou polokoulí nebo jedné hyperpolokoule ve spojení s jednou hypopolokoulí.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který má tři nebo více těles obsažených v kulové objímce.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který pracuje jako přesný paralelní a simultánní manipulátor.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, u kterého jediným nastavením nutným pro korekci jedné nebo šesti ortogonálních deformací je jednoduchá změna délek vzpěr bez ohledu na to, zdaje požadováno posunutí nebo ohnutí nebo kombinace až tří ortogonálních rotací a tří ortogonálních posunutí.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který není omezen na sériový mechanismus nebo kroky pro provedení korekce ve směru šesti os.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, u kterého všechny vzpěry mohou volně rotovat v každém konci.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který umožňuje korekci ve směru tří os bez omezení této korekce na náhlou korekci, ve které je nějaký počet spojů nebo všechny ze spojů jsou uvolněny, rám posunut a spoje jsou potom opětovně utaženy.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, u kterého všechny spojovací klouby (vzpěra ke koncové desce) nejsou sevřena, přičemž rám, dokonce i když není sevřen, zajišťuje tuhý rám prostřednictvím jeho geometrie se zakřivenými vzpěrami.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který využívá pasivní nesevřené klouby pro spojení šesti vzpěr ke dvěma koncovým deskám nebo tělesům.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který může opravit řízeným způsobem deformaci ve směru šesti os.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který má šest zakřivených vzpěr s klouby v konci každé vzpěry ponechanými volnými pro rotaci a s geometrií šesti vzpěr tohoto fixačního prostředku, která zajišťuje stabilní rám.
-6CZ 295782 B6
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který umožňuje pomalou řízenou repozici dvou nebo více fragmentů kosti pouze v průběhu prodlužování podél podélné osy a rovněž v průběhu korekce úhlové deformace.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který umožňuje pozvolné nebo náhlé nastavení jeho účinné délky.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který umožňuje biologicky kompatibilní vzájemné rychlosti mezi fragmenty kosti řádově jeden milimetr za den.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který může předvídatelně a reprodukovatelně způsobit malá posunutí mezi fragmenty kosti.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který umožňuje koordinovat transformaci založenou na matematickém výpočtu pouze tří bodů na jedné koncové desce a výsledných změnách v délce šesti vzpěr rozpínajících pouze šest bodů.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který funguje, v kinematickém vyjádření, obecně jako paralelní manipulátor v tom, že základní rám je schopen provádět simultánní pohyb fragmentů kosti vzájemně vůči sobě v šesti stupních volnosti.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který zahrnuje dva základní prvky spojené množstvím vzpěr s nastavitelnou účinnou délkou, přičemž konce každé vzpěry jsou spojeny se základním prvkem prostřednictvím sdíleného kloubu (to jest kloub sdílený s koncem jiné vzpěry) nebo nesdíleného kloubu.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový vnější kosterní fixační rám, který umožňuje chirurgovi reponovat fragmenty kosti bez nutnosti nejprve uvolňovat množství spojů, potom reponovat fragmenty kosti a potom opětovně utahovat množství spojů.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který má dva základní prvky a alespoň šest vzpěr spojujících tyto dva základní prvky dohromady se sdílenými vrcholy nebo spojením vzpěr k základním prvkům pro reponování objektů včetně fragmentů kosti.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který má kulový kloub se čtyřmi stupni volnosti (to jest navíc k rotaci kolem tří ortogonálních os, jak je obvykle prováděno prostřednictvím běžných kulových kloubů, zahrnuje kulový kloub podle předkládaného vynálezu polokoule, které navíc mohou volně rotovat kolem osy kolmé k čelu každé polokoule, procházejících skrz střed těchto polokoulí).
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který má vzpěiy, které jsou připevněny ke koncovým nebo základním prvkům prostřednictvím spojů, které umožňují rotaci (přesný počet rotací je stanoven typem spoje), který udržuje jeho polohu dokud jedna nebo více délek vzpěr je nastavováno, který umožňuje pozvolný předvídatelný opravný pohyb, který má stabilitu zajištěnou účelovým zakřivením vzpěr pro vytvoření trojúhelníku, který brání pohybu podél ortogonálních os a ne vytvářením svěrací síly v těchto spojích.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který nevyžaduje, aby klouby mezi vzpěrami a základními prvky byly sevřeny pro zabránění nechtěného pohybu nebo pro zabránění pohybu po reponování.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který maximalizuje množství prostoru na koncových deskách pro připevnění čepových svěř a ulehčuje prostorová omezení.
-7CZ 295782 B6
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám, který může být použit v malých velikostech v situacích, kde prostor má značnou cenu, například při vnější fixaci dětských kostí.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit prostorový rám pro vnější fixaci, teleskopy, laboratorní nebo konstrukční zvedáky.
Dalším cílem předkládaného vynálezu je vytvořit nové použití pro Stewartovu plošinu. Přesněji je dalším cílem předkládaného vynálezu použít Stewartovu plošinu v ortopedii pro zajištění prvního a druhého elementu kosti vzájemně vůči sobě.
Předkládaný vynález vytváří nový prostorový rám, který umožňuje dvěma elementům, aby byly uloženy vzájemně vůči sobě, přičemž je umožněna úplná repozice těchto dvou elementů vzájemně vůči sobě. Základním konceptem předkládaného vynálezu je vytvoření prostorového rámu s osmi prvky, který umožní dvěma elementům, aby byly uloženy nebo fixovány vzájemně vůči sobě, přičemž je umožněna úplná repozice těchto dvou elementů vzájemně vůči sobě.
Výše uvedené cíle a z toho vyplývající výhody jsou dosaženy řešením podle vynálezu, kterým je prostorový rám pro umístění prvního elementu vzhledem k druhému elementu, který zahrnuje:
(a) první základní prvek pro připevnění k prvnímu elementu;
(b) druhý základní prvek pro připevnění k druhému elementu;
(c) první vzpěru s nastavitelnou účinnou délkou, která má první konec a druhý konec;
(d) druhou vzpěru s nastavitelnou účinnou délkou, která má první konec a druhý konec;
(e) třetí vzpěru s nastavitelnou účinnou délkou, která má první konec a druhý konec;
(f) čtvrtou vzpěru s nastavitelnou účinnou délkou, která má první konec a druhý konec;
(g) pátou vzpěru s nastavitelnou účinnou délkou, která má první konec a druhý konec;
(h) šestou vzpěru s nastavitelnou účinnou délkou, která má první konec a druhý konec;
(i) první připojovací prostředky pro otočné připevnění prvních konců první a druhé vzpěry vzájemně vůči sobě a vzhledem k prvnímu základnímu prvku;
(j) druhé připojovací prostředky pro otočné připevnění prvních konců třetí a čtvrté vzpěry vzájemně vůči sobě a vzhledem k prvnímu základnímu prvku;
(k) třetí připojovací prostředky pro otočné připevnění prvních konců páté a šesté vzpěry vzájemně vůči sobě a vzhledem k prvnímu základnímu prvku;
(l) čtvrté připojovací prostředky pro otočné připevnění druhých konců první a šesté vzpěry vzájemně vůči sobě a vzhledem k druhému základnímu prvku;
(m) páté připojovací prostředky pro otočné připevnění druhých konců druhé a třetí vzpěry vzájemně vůči sobě a vzhledem k druhému základnímu prvku; a (n) šesté připojovací prostředky pro otočné připevnění druhých konců čtvrté a páté vzpěry vzájemně vůči sobě a vzhledem k druhému základnímu prvku;
-8CZ 295782 B6 přičemž první, druhé a třetí připojovací prostředky jsou upraveny pro otočné upevnění prvních konců vzpěr k prvnímu základnímu prvku ve třech bodech na tomto prvním základním prvku, a čtvrté, páté a šesté připojovací prostředky jsou upraveny pro otočné upevnění druhých konců vzpěr k druhému základnímu prvku ve třech bodech na tomto druhém základním prvku, a přičemž podstata řešení podle vynálezu spočívá v tom, že prostorový rám dále zahrnuje první protáhlou tyč a druhou protáhlou tyč, přičemž první základní prvek zahrnuje deskový prvek připevněný k první protáhlé tyči, a přičemž druhý základní prvek zahrnuje deskový prvek připevněný k druhé protáhlé tyči.
Výhodně připojovací prostředky spojují vzpěry vzhledem k deskovým prvkům základních prvků, přičemž tyto vzpěry jsou namontovány koncentricky vzhledem k podélným osám první a druhé protáhlé tyče.
Výhodně připojovací prostředky spojují vzpěry vzhledem k deskovým prvkům základních prvků, přičemž tyto vzpěry jsou namontovány excentricky vzhledem k podélným osám první a druhé protáhlé tyče.
Výhodně každý z připojovacích prostředků zahrnuje částečně kulový prvek připevněný k jednomu z konců jedné ze vzpěr, přičemž každý z prvního a druhého základního prvku má částečně kulové dutiny pro otočné uchycení částečně kulových prvků připojovacích prostředků.
Výhodně každý z připojovacích prostředků zahrnuje první částečně kulový prvek připevněný k jednomu z konců jedné ze vzpěr a druhý částečně kulový prvek připevněný k jednomu z konců další ze vzpěr, přičemž každý z těchto částečně kulových prvků připojovacích prostředků má čelní část, a každý z prvního a druhého základního prvku má částečně kulové dutiny pro otočné uchycení odpovídající dvojice částečně kulových prvků připojovacích prostředků, přičemž jejich čelní části jsou drženy posuvně vzájemně vůči sobě.
Výhodně každý z připojovacích prostředků zahrnuje otočný prvek procházející skrz střed každé z čelních částí spolupracující dvojice částečně kulových prvků pro otočné spojení této dvojice částečně kulových prvků vzájemně vůči sobě.
Výhodně každá ze vzpěr zahrnuje první komponent, druhý komponent a spojovací prostředek pro nastavitelné spojení prvního a druhého komponentu vzájemně vůči sobě.
Výhodně první komponent zahrnuje protáhlou tyč mající závitový konec, druhý komponent zahrnuje protáhlou tyč mající závitový konec, a spojovací prostředek má závitovou část pro spolupráci se závitovými konci tyčí prvního a druhého komponentu.
Výhodně závitová část spojovacího prostředku má první konec s pravým závitem a druhý konec s levým závitem, závitový konec tyče prvního komponentu má pravý závit pro spolupráci s prvním koncem závitové části spojovacího prostředku, a závitový konec tyče druhého komponentu má levý závit pro spolupráci s druhým koncem závitové části spojovacího prostředku.
Výhodně každý ze základních prvků zahrnuje prstencový prvek pro obklopení části elementů.
Výhodně připojovací prostředky spojují vzpěry vzhledem k prstencovým prvkům základních prvků pro spolupráci těchto vzpěr při obklopení částí elementů.
Podle vynálezu je rovněž vytvořen ortopedický vnější fixační prostředek zahrnující prostorový rám, definovaný podle popisu výše, který je upraven pro zajištění prvního elementu vzhledem k druhému elementu, podstata řešení podle vynálezu přitom spočívá v tom, že první a druhý ele
-9CZ 295782 B6 ment zahrnují první a druhý element kosti, první a druhý základní prvek jsou upraveny pro připevnění k prvnímu a druhému elementu kosti, vzpěry s nastavitelnou účinnou délkou mají podélnou osu, a připojovací prostředky jsou upraveny pro otočné posuvné připevnění prvních konců vzpěr k prvnímu základnímu prvku a druhých konců vzpěr k druhému základnímu prvku, pro umožnění volné nesevřené rotace prvních konců vzpěr vzhledem k prvnímu základnímu prvku a druhých konců vzpěr vzhledem k druhému základnímu prvku, a pro zabránění posunutí prvních konců vzpěr od prvního základního prvku a druhých konců vzpěr od druhého základního prvku, pro naklonění podélné osy první vzpěry k podélné ose druhé vzpěry, pro naklonění podélné osy druhé vzpěry k podélné ose třetí vzpěry, pro naklonění podélné osy třetí vzpěry k podélné ose čtvrté vzpěry, pro naklonění podélné osy čtvrté vzpěry k podélné ose páté vzpěry, pro naklonění podélné osy páté vzpěry k podélné ose šesté vzpěry, a pro naklonění podélné osy šesté vzpěry k podélné ose první vzpěry.
Podle vynálezu je rovněž navržen ortopedický vnější fixační prostředek zahrnující prostorový rám, definovaný podle popisu výše, který je upraven pro zajištění prvního elementu vzhledem k druhému elementu, přičemž podstata řešení podle vynálezu spočívá v tom, že první a druhý element zahrnují první a druhý element kosti, první a druhý základní prvek jsou upraveny pro připevnění k prvnímu a druhému elementu kosti, vzpěry s nastavitelnou účinnou délkou mají první konec pohyblivě připevněný k prvnímu základnímu prvku a druhý konec pohyblivě připevněný k druhému základnímu prvku, přičemž první konce první a druhé vzpěry jsou spojeny vzájemně vůči sobě tak, že posunutí prvního konce jedné z první a druhé vzpěry způsobí odpovídající posunutí prvního konce té další ze vzpěr, první konce třetí a čtvrté vzpěry jsou spojeny vzájemně vůči sobě tak, že posunutí prvního konce jedné z třetí a čtvrté vzpěry způsobí odpovídající posunutí prvního konce té další ze vzpěr, a první konce páté a šesté vzpěry jsou spojeny vzájemně vůči sobě tak, že posunutí prvního konce jedné z páté a šesté vzpěry způsobí odpovídající posunutí prvního konce té další ze vzpěr.
Přehled obrázků na výkresech
Obr. 1 je perspektivní pohled najedno řešení prostorového rámu, který je znázorněn v kombinaci s dalšími prvky ortopedického vnějšího fixačního prostředku a se zlomenou holenní kostí;
Obr. 2 je zadní nárysový pohled na jednu koncovou desku prostorového rámu podle obr. 1;
Obr. 3 je pohled v řezu vedeném v podstatě rovinou 3-3 na obr. 2, ve zvětšeném měřítku, přičemž některé části jsou pro lepší názornost vypuštěny;
Obr. 4 je pohled v řezu vedeném v podstatě rovinou 4-4 na obr. 1, ve zvětšeném měřítku, přičemž některé části jsou pro lepší názornost vypuštěny;
Obr. 5 je rozložený perspektivní pohled na části jednoho ze spojovacích prostředků prostorového rámu podle obr. 1;
Obr. 6 je schematický pohled na prostorový rám podle obr. 1, znázorňující jeho první prostorové uspořádání;
Obr. 7 je schematický pohled na prostorový rám podle obr. 1, znázorňující jeho druhé prostorové uspořádání;
Obr. 8 je čelní nárysový pohled částí vzpěry s nastavitelnou účinnou délkou, která patří k prostorovému rámu podle obr. 1;
-10CZ 295782 B6
Obr. 9 je pohled v řezu v podstatě vedený rovinou 9-9 na obr. 8;
Obr. 10 je pohled v řezu na část upraveného provedení spojovacích prostředků prostorového rámu;
Obr. 11 je perspektivní pohled na upravené provedení spojovacích prostředků prostorového rámu;
Obr. 12 je rozložený perspektivní pohled na prostředky znázorněné na obr. 11;
Obr. 13 je perspektivní pohled na další upravené provedení spojovacích prostředků prostorového rámu;
Obr. 14 je rozložený perspektivní pohled na prostředky znázorněné na obr. 13;
Obr. 15 je perspektivní pohled na ještě další upravené provedení spojovacích prostředků prostorového rámu;
Obr. 16 je rozložený perspektivní pohled na prostředky znázorněné na obr. 15;
Obr. 17 je perspektivní pohled na ještě další upravené provedení spojovacích prostředků prostorového rámu;
Obr. 18 je rozložený perspektivní pohled na prostředky znázorněné na obr. 17;
Obr. 19 je perspektivní pohled na ještě další upravené provedení spojovacích prostředků prostorového rámu;
Obr. 20 je rozložený perspektivní pohled na prostředky znázorněné na obr. 19;
Obr. 21 je perspektivní pohled na ještě další upravené provedení spojovacích prostředků prostorového rámu;
Obr. 22 je rozložený perspektivní pohled na prostředky znázorněné na obr. 21;
Obr. 23 je perspektivní pohled na ještě další upravené provedení spojovacích prostředků prostorového rámu;
Obr. 24 je rozložený perspektivní pohled na prostředky znázorněné na obr. 23;
Obr. 25 je rozložený pohled na alternativní uspořádání základního prvku a přidružené konstrukce pro použití s provedením podle obr. 1 až obr. 10;
Obr. 26 je rozložený pohled na alternativní uspořádání základního prvku a přidružené konstrukce pro použití s provedením podle obr. 19 a obr. 20;
Obr. 27 je pohled v řezu, podobný pohledu podle obr. 4, ale znázorňující upravená provedení vzpěr s nastavitelnou účinnou délkou a spojovacích prostředků prostorového rámu;
Obr. 28 je perspektivní pohled na výhodné provedení prostorového rámu podle předkládaného vynálezu, který je znázorněn v kombinaci s dalšími prvky ortopedického vnějšího fixačního prostředku a se zlomenou holenní kostí;
-11 CZ 295782 B6
Obr. 29 je perspektivní pohled na další výhodné provedení prostorového rámu podle předkládaného vynálezu, který je znázorněn v kombinaci s dalšími prvky ortopedického vnějšího fixačního prostředku a se zlomenou holenní kostí.
Příklady provedení vynálezu
Jedno provedení prostorového rámu je znázorněno na obr. 1 až obr. 9 a je označeno vztahovou značkou fl. Tento prostorový rám 11 je částí ortopedického vnějšího fixačního prostředku 13 obvodového typu pro zajištění prvního elementu 15 kosti vzhledem ke druhému elementu kosti 17.
Prostorový rám 11 zahrnuje první základní prvek 19 pro připevnění k prvnímu elementu 15 kosti, druhý základní prvek 21 pro připevnění k druhému, elementu 17 kosti, první vzpěru 23 s nastavitelnou účinnou délkou, která má první konec 25 a druhý konec 27, druhou vzpěru 29 s nastavitelnou účinnou délkou, která má první konec 31 a druhý konec 33; třetí vzpěru 35 s nastavitelnou účinnou délkou, která má první konec 37 a druhý konec 39, čtvrtou vzpěru 41 s nastavitelnou, účinnou délkou, která má první konec 43 a druhý konec 45; pátou vzpěru 47 s nastavitelnou účinnou délkou, která má první konec 49 a druhý konec 51, šestou vzpěru 53 s nastavitelnou účinnou-délkou, která má první konec 55 a druhý konec 57; první připojovací prostředky 59 pro otočné připevnění prvních konců 25, 31 první a druhé vzpěry 23, 29 vzájemně vůči sobě a vzhledem k prvnímu základnímu prvku 19; druhé připojovací prostředky 61 pro otočné připevnění prvních konců 37, 43 třetí a čtvrté vzpěry 35, 41 vzájemně vůči sobě a vzhledem k prvnímu základnímu prvku 19, třetí připojovací prostředky 63 pro otočné připevnění prvních konců 49, 55 páté a šesté vzpěry 47, 53 vzájemně vůči sobě a vzhledem k prvnímu základnímu prvku 19, čtvrté připojovací prostředky 65 pro otočné připevnění druhých konců 27, 57 první a šesté vzpěry 23, 53 vzájemně vůči sobě a vzhledem k druhému základnímu prvku 21, páté připojovací prostředky 67 pro otočné připevnění druhých konců 33, 39 druhé a třetí vzpěry 29, 35 vzájemně vůči sobě a vzhledem k druhému základnímu prvku 21, a šesté připojovací prostředky 69 pro otočné připevnění druhých konců 45, 51 čtvrté a páté vzpěry 41, 47 vzájemně vůči sobě a vzhledem k druhému základnímu prvku 21. Zde používaný výraz otočné připevnění při popisu připevnění mezi dvěma nebo více částmi nebo prvky znamená, že označené části nebo prvky jsou vzájemně spolu spojeny takovým způsobem, aby mezi nimi bylo umožněno otáčení.
První a druhý základní prvek 19, 21 mohou být konstruovány různými způsoby, vyráběny z různých materiálů, a v různých tvarech a velikostech. Tak například může každý ze základních prvků 19, 21 sestávat z jednodílného nebo vícedílného kruhu nebo prstence 71 Ilizarovova typu pro obklopení pacientova údu a podobně, a pro zajištění k jednomu z elementů 15, 17 kosti nebo podobně prostřednictvím transfixačních šroubů drátů nebo čepů 73 a podobně, jak bude nyní zcela zřejmé osobám v oboru znalým. Každý prstenec 71 má výhodně množství rozestavených otvorů 75 procházejících skrz pro umožnění transfixačním šroubům, drátům nebo čepům 73 a podobně, aby byly zajištěny k tomuto prstenci prostřednictvím obvyklých fixačních svěř 77 nebo podobně, jak nyní bude zcela zřejmé osobám v oboru znalým. Rozestavené otvory 75 mohou být rovněž použity pro připojení různých připojovacích prostředků 59, 61, 63, 65, 67,69 k odpovídajícímu prstenci TI. Ovšem pokud se týká výhodného provedení znázorněného na obr. 1 až obr. 7, liší se výhodně každý prstenec 71 od prstence Ilizarovova typu tím, že má množství částečně kulových dutin 79 z důvodů, které se stanou zřejmé z následujícího popisu. Tyto částečně kulové dutiny 79 mohou být vytvořeny integrálně s prstenci 71, jak je zřetelně znázorněno na obr. 1 až obr. 4. Na druhou stranu může být každá částečně kulová dutina 79 vytvořena v deskovém prvku 80, který může být přišroubován nebo jiným způsobem pevně připevněn k jednomu z prstenců 71, jak je zřetelně znázorněno na obr. 25 a jak nyní bude zcela zřejmé osobám v oboru znalým. Navíc může být každá částečně kulová dutina 79 částečně vytvořena v prstencích 71 a částečně vytvořena v samostatných deskových prvcích, které vzájemně spolu spolupracují, aby definovaly tyto částečně kulové dutiny 79, a podobně.
-12CZ 295782 B6
Všechny ze vzpěr 23, 29, 35, 41, 47, 53 jsou si výhodně vzájemně podobné konstrukcí. Konstrukce a činnost každé ze vzpěr 23, 29, 35, 41, 47, 53 se může lišit a může být konstruována pro zajištění hrubého a/nebo jemného nastavení její účinné délky. Zde používaný výraz účinná délka při popisu délky jedné nebo více ze vzpěr 23, 29, 35, 41, 47, 53 označuje vzdálenost mezi středem otáčení dvou přidružených připojovacích prostředků 59, 61, 63, 65, 67, 69. Provedení každé vzpěry 23, 29, 35, 41, 47, 53 je obecně znázorněno na obr. 1 až obr. 9 a zahrnuje první komponent 81, druhý komponent 83 a spojovací prostředek 85 pro nastavitelné spojení prvního a druhého komponentu 81, 83 vzájemně vůči sobě. Každý první komponent 81 výhodně zahrnuje podlouhlou tyč 87 mající závitový konec 89. Každý druhý komponent 83 výhodně zahrnuje podlouhlou tyč 91 mající závitový konec 93. Každý spojovací prostředek 85 výhodně má první závitovou část 95 pro spolupráci se závitovým koncem 89 tyče 87 prvního komponentu 81 a druhou závitovou část 97 pro spolupráci se závitovým koncem 93 tyče 91 druhého komponentu 83. Závitový konec 89, závitový konec 93, první závitová část 95, a druhá závitová část 97 jsou výhodně konstruovány tak, že otáčení spojovacího prostředku 85 kolem jeho podélné osy bude způsobovat, že se první a druhý komponent 81, 83 budou pohybovat v opačných směrech. Tak například závitový konec 89 prvního komponentu 81 a první závitová část 95 spojovacího prostředku 85 mohou mít spolupracující pravé závity, zatímco závitový konec 93 druhého komponentu 83 a druhá závitová část 97 spojovacího prostředku 85 mohou mít spolupracující levé závity, nebo obráceně, takže otáčení spojovacího prostředku 85 kolem jeho podélné osy způsobí, že přidružené části budou působit podobně nebo stejně jako napínací matice, aby buď roztahovaly, nebo stahovaly první a druhý komponent 81, 83 vzájemně vůči sobě a spojovacímu prostředku 85 a tím nastavovaly nebo měnily celkovou délku každé vzpěry 23, 29, 35,41,47, 53, jak bude nyní zcela zřejmé osobě v oboru znalé. Rovněž, zatímco závitový konec 89 tyče 87 a závitový konec 93 tyče 91 jsou na obrázcích znázorněny jako vnější závity a zatímco závitové části 95, 97 spojovacího prostředku 85 jsou znázorněny na obrázcích jako vnitřní závity, může být použita opačná konstrukce (to jest konstrukce mající vnitřní závity na závitovém konci 89 tyče 87 a na závitovém konci 93 tyče 91, a mající vnější závity na závitových částech 95, 97 spojovacího prostředku 85).
Mělo by být zcela zřejmé, že účinná délka každé ze vzpěr 23, 29, 35, 41, 47, 53 může být nastavována různými jinými způsoby a různými jinými prostředky. Tak například by každá vzpěra 23, 29, 35, 41, 47, 53 mohla zahrnovat hydraulický nebo pneumatický píst, elektrický motorek a ozubené dráhy a podobně, a různé řídicí prostředky pro umožnění toho, aby účinná délka každé ze vzpěr 23, 29, 35, 41, 47, 53 byla snadno a přesně řízena. Navíc by mohla každá ze vzpěr 23, 29, 35, 41, 47, 53 sestávat z jednoho dílu, integrální tyče se závitovými konci a každý připojovací prostředek 59, 61, 63, 65, 67, 69 by mohl mít závitový otvor pro spolupráci s touto tyčí, jak bude dále podrobněji popsáno v níže uvedeném popisu ve spojení s provedením znázorněným na obr. 27.
Prostorový rám 11 může zahrnovat indikační nebo měřicí prostředky 99 pro zajištění indikace nebo relativního měření účinné délky každé ze vzpěr 23, 29, 35, 41, 47, 53. Například, jak je znázorněno na obr. 8 a obr. 9, může spojovací prostředek 85 každé ze vzpěr 23, 29, 35, 41, 47, 53 mít jednu nebo více podlouhlých štěrbin 101, které umožňují, aby skrz ně byly sledovány části distálního konce každého komponentu 81, 83 každé vzpěry 23, 29, 35, 41, 47, 53, a množství rozmístěných indikačních značek 103 nebo podobně podél účinné délky štěrbin 101, které vytvářejí pozvolné měřítko, takže může být snadno rychle prováděna přesná indikace účinné délky každé vzpěry 23, 29, 35, 41, 47, 53 pouhým sledováním polohy jisté části každého komponentu 81, 83 vzhledem k těmto indikačním značkám 103. Tak například mohou být indikační značky 103 pozvolně řazeny tak, že zákryt distálního konce 104 každé tyče 87, 91 s určitou indikační značkou 103, jak je zřetelně znázorněno na obr. 8, bude zajišťovat indikaci nebo relativní měření celkové délky každé vzpěiy 23, 29, 35, 41, 47, 53, jak nyní bude zcela zřejmé těm, kdo jsou v oboru znalí.
-13 CZ 295782 B6
V provedeních znázorněných na obr. 1 až obr. 7 a obr. 10 sestává každý připojovací prostředek 59, 61, 63, 65, 67, 69 z dělené kulové spojky zahrnující první částečně kulový prvek 105, připevněný k jednomu z konců 25, 27, 31, 33, 37, 39, 43, 45, 49, 51, 55, 57 jedné ze vzpěr 23, 29, 35, 41, 47, 53, a druhý částečně kulový prvek 107, připevněný k jednomu z konců 25, 27, 31, 33, 37, 39, 43, 45 49, 51, 55, 57 další ze vzpěr 23, 29, 35, 41, 47, 53. Každý z částečně kulových prvků 105, 107 připojovacích prostředků 59, 61, 63, 65, 67, 69 výhodně má planámí čelní část 109. Každá z částečně kulových dutin 79 v prstenci 71 každého základního prvku 19, 21 má výhodně velikost a konstrukci pro otočné zachycení příslušné dvojice částečně kulových prvků 105, 107 připojovacích prostředků 59, 61, 63, 65, 67, 69, přičemž jejich planámí čelní části 109 jsou vzájemně vůči sobě posuvně drženy (viz, například, obr. 4). Ačkoliv to není nezbytně nutné, může každý připojovací prostředek 59, 61, 63, 65, 67, 69 zahrnovat otočné prostředky, jako je například otočná tyč 111 procházející skrz střed každé planámí čelní části 109 spolupracující dvojice částečně kulových prvků 105, 107, pro otočné spojení této dvojice částečně kulových prvků 105, 107 dohromady, jak je zřetelně znázorněno na obr. 10.
Dělené kulové spojky znázorněné na obr. 1 až obr. 7 a obr. 10 mají jisté výhody. Tyto spojky spoří prostor, protože jsou nutné pouze tři takové dělené kulové klouby nebo spoje na kyvnou desku nebo základní prvek 19, 21 oproti šesti samostatným kloubům, když jsou na konci každé vzpěry 23, 29, 35, 41, 47, 53 kulové klouby. Rovněž, pokud jsou použity kulové klouby na konci každé vzpěry 23, 29, 35, 41, 47, 53, pak při nastavování účinné délky jakékoliv ze vzpěr 23, 29, 35, 41, 47, 53 s využitím napínací struktury znázorněné na obr. 1 až obr. 9 by mohl být sklon k otáčení závitových polohřídelů a kulových kloubů, což by bránilo předvídatelnému nastavování délky vzpěr. Ovšem dělené kulové spojky podle obr. 1 až obr. 7 a obr. 10, obsahující polokoule připojené k přiléhajícím vzpěrám, by měly bránit kterékoliv polokouli v otáčení nezávisle kolem osy její vzpěry, a měly by umožňovat, aby se kombinovaný dělený kulový kloub otáčel kolem tří os jako jednotka. Proto při nastavování účinné délky kterékoliv jednotlivé vzpěry 23, 29, 35, 41, 47, 53 otáčením spojovacího prostředku 85, je zablokováno otáčení odpovídající tyče 87, 91 prostřednictvím spolupráce dělených kulových spojek. Mělo by být nutné zablokovat otáčení odpovídající tyče 87, 91 kdykoliv se otáčí spojovacím prostředkem 85, pokud je použito kulových kloubů na konci každé vzpěry 23, 29, 35, 41, 47, 53, jak nyní bude zřejmé osobám v oboru znalým.
V provedení znázorněném na obr. 11a obr. 12 sestává každý z připojovacích prostředků 59, 61, 63, 65, 67, 69 ze spojky s děleným U kloubem nebo podobně. Zatímco na obr. 11a obr. 12 je znázorněn pouze připojovací prostředek 65, jsou ostatní připojovací prostředky 59, 61, 63, 67, 69 výhodně podobné nebo shodné s konstrukcí tohoto znázorněného prostředku. Jak je znázorněno na obr. 11 a obr. 12, zahrnuje spojka s děleným U kloubem první prvek 113, hřídelový prvek 115 pro připevnění prvního prvku 113 k příslušnému jednomu z prvního a druhého základního prvku 19, 21, druhý prvek 117, otočný prvek 119 pro otočné připevnění druhého prvku 117 k prvnímu prvku 113 s podélnou osou 121 otočného prvku 119 procházející příčně vzhledem k podélné ose 123 hřídelového prvku 115, a otočný prvek 125 pro otočné připevnění jednoho z konců 25, 27, 31, 33, 37, 39, 43, 45, 49, 51, 55, 57 jedné ze vzpěr 23, 29, 35, 41,47, 53, a jednoho z konců 25, 27, 31, 33, 37, 39, 43, 45, 49, 51, 55, 57 další ze vzpěr 23, 29, 35, 41, 47, 53 k druhému prvku 117 (znázorněno otočné připevnění konce 27 vzpěry 23 a konce 57 vzpěry 53 k druhému prvku 117) s podélnou osou 127 otočného prvku 125 procházející příčně vzhledem k podélné ose 121 otočného prvku 119. Konce 25, 27, 31, 33, 37, 39, 43, 45,49, 51, 55, 57 vzpěr 23, 29, 35, 41,47, 53 mohou zahrnovat zvětšené hlavy 129, skrz které prochází otočný prvek 125, jak je naznačeno na obr. 11a obr. 12. Hřídelový prvek 115 může být přišroubován nebo nalisován nebo jinak pevně připevněn k prvnímu prvku 113 nebo může být vytvořen jako integrální, jednodílná jednotka s prvním prvkem 113, nebo může být otočně zajištěn k odpovídajícímu základnímu prvku 19, 21 prostřednictvím běžné uchycovací svěry nebo podobně, jak nyní bude zcela zřejmé osobám v oboru znalým, pro otočné připevnění prvního prvku 113 k odpovídajícímu jednomu z prvního a druhého základního prvku 19, 21. Otočný prvek 119 může být nalisován nebo jinak pevně připevněn k druhému prvku Π7, nebo může být vytvořen jako integrální, jednodílná jednotka
-14CZ 295782 B6 s tímto druhým prvkem 117, a může být otočně zajištěn k prvnímu prvku prostřednictvím běžné uchycovací svěry nebo podobně, jak nyní bude zcela zřejmé osobám v oboru znalým. Otočný prvek 125 může být nalisován nebo jinak pevně zajištěn k jednomu ze spolupracujících prvků (to jest druhý prvek 117 nebo jedna ze zvětšených hlav 129), nebo může být vytvořen jako integrální, jednodílná jednotka s jedním ze spolupracujících prvků (to jest druhý prvek 117 nebo jedna ze zvětšených hlav 129), nebo může být otočně zajištěn vzhledem ke každému ze spolupracujících prvků (to jest druhý prvek 117 nebo jedna ze zvětšených hlav 129) prostřednictvím běžných uchycovacích svěř nebo podobně, jak bude nyní zcela zřejmé osobám v oboiu znalým.
V provedení znázorněném na obr. 13 a obr. 14 sestává každý z připojovacích prostředků 59, 61, 63, 65, 67, 69 ze spojky s děleným řetězovým článkem nebo podobně. Zatímco na obr. 13 a obr. 14 je znázorněn pouze připojovací prostředek 65, jsou ostatní připojovací prostředky 59, 61, 63, 67, 69 výhodně podobné nebo shodné svojí konstrukcí s tímto připojovacím prostředkem. Spojka s děleným řetězovým článkem, jak je znázorněno na obr. 13 a obr. 14, zahrnuje první prstencový prvek 131, hřídelový prvek 133 připevňující první prstencový prvek 131 k odpovídajícímu jednomu z prvního a druhého základního prvku 19, 21, druhý prstencový prvek 135 připevněný k jednomu z konců 25, 27, 31, 33, 37, 39, 43, 45, 49, 51, 55, 57 jedné ze vzpěr 23, 29, 35, 41, 47, 53 (znázorněno je připevnění ke konci 27 vzpěry 23) a otočně připevněný k prvnímu prstencovému prvku 131, a třetí prstencový prvek 137 připevněný k jednomu z konců 25, 27, 31, 33, 37, 39, 43, 45, 49, 51, 55, 57 další ze vzpěr 23, 29, 35, 41, 47, 53 (znázorněno je připevnění ke konci 57 vzpěry 53) a otočně připevněný k prvnímu a druhému prstencovému prvku 131, 135. Každý první prstencový prvek 131 je výhodně tvořen prvkem 139 tvaru písmene U, který prochází skrz druhý a třetí prstencový prvek 135, 137, a můstkovým prvkem 141 pro uzavření prvku 139 tvaru písmene U poté, co prvek 139 tvaru písmene U prošel centrálním otvorem v druhém a třetím prstencovém prvku 135, 137. Můstkový prvek 141 může být odnímatelně připevněn k prvku 139 tvaru písmene U prostřednictvím šroubů 142 nebo podobně (viz obr. 14). Hřídelový prvek 133 může být přišroubován nebo nalisován nebo jinak pevně připevněn k můstkovému prvku 141 nebo může být vytvořen jako integrální, jednodílná jednotka s můstkovým prvkem 141, nebo může být otočně zajištěn k odpovídajícímu základnímu prvku 19, 21 prostřednictvím běžné uchycovací svěry nebo podobně, jak nyní bude zcela zřejmé osobám v oboru znalým, pro otočné připevnění prvního prstencového prvku 131 k odpovídajícímu jednomu z prvního a druhého základního prvku 19, 21. Způsob připevnění druhého a třetího prstencového prvku 135, 137 k odpovídajícím koncům 25, 27, 31, 33, 37, 39, 43, 45, 49, 51, 55, 57 vzpěr 23, 29, 35, 41, 47, 53 se může měnit, jak nyní bude zcela zřejmé osobám v oboru znalým. Tak například každý prstencový prvek 135, 137 může být integrálně vytvořen jako jednodílná jednotka s odpovídajícím koncem 25, 27, 3J_, 33, 37, 39, 43, 45, 49, 51, 55, 57 odpovídající vzpěry 23, 29, 35, 41, 47, 53, jak nyní bude zcela zřejmé osobám v oboru znalým.
V provedení znázorněném na obr. 15 a obr. 16 sestává každý z připojovacích prostředků 59, 61, 63, 65, 67, 69 z pružné nebo elastické spojky. Zatímco na obr. 15 a obr. 16 je znázorněn pouze připojovací prostředek 65, jsou ostatní připojovací prostředky 59, 61, 63, 67, 69 výhodně podobné nebo shodné svojí konstrukcí s tímto připojovacím prostředkem. Pružná nebo elastická spojka, jak je znázorněno na obr. 15 a obr. 16, zahrnuje pružný nebo elastický tělesový prvek 143 tvaru písmene Y, konstruovaný z pružné nebo elastické pryže nebo podobně s kmenovou částí 145 pro připevnění k odpovídajícímu jednomu z prvního a druhého základního prvku 19, 21, prvním ramenem 147 pro připevnění k jednomu z konců 25, 27, 31, 33, 37, 39,43, 45,49, 51, 55, 57 jedné ze vzpěr 23, 29, 35, 41,47, 53 (znázorněno je připevnění ke konci 27 vzpěry 23), a druhým ramenem 149 pro připevnění k jednomu z konců 25, 27, 31, 33, 37, 39, 43, 45, 49, 51, 55, 57 další ze vzpěr 23, 29, 35, 41, 47, 53 (znázorněno je připevnění ke konci 57 vzpěry 53). Protože kmenová část 145 může být pevně připevněna k odpovídajícímu jednomu z prvního a druhého základního prvku 19, 21 v důsledku její pružnosti nebo elasticity, může být pro spojení této kmenové části 145 k odpovídajícímu jednomu z prvního a druhého základního prvku 19, 21 vytvořen hřídelový prvek 151. Tento hřídelový prvek 151 může být přišroubován nebo nalisován nebo jinak pevně připevněn ke kmenové části 145 nebo může být vytvořen jako integrální, jednodílná
-15 CZ 295782 B6 jednotka s kmenovou částí 145, nebo může být otočně zajištěn k odpovídajícímu základnímu prvku 19, 21 prostřednictvím běžné uchycovací svěry nebo podobně, jak nyní bude zcela zřejmé osobám v oboru znalým, pro otočné připevnění kmenové části 145 k odpovídajícímu jednomu z prvního a druhého základního prvku 19, 21. Způsob připevnění prvního a druhého ramena 147, 149 k odpovídajícím koncům 25, 27, 31, 33, 37, 39, 43, 45, 49, 51, 55, 57 vzpěr 23, 29, 35, 41, 47, 53 se může měnit, jak nyní bude zcela zřejmé osobám v oboru znalým. Tak například odpovídající konce 25, 27, 31, 33, 37, 39, 43, 45, 49, 51, 55, 57 vzpěr 23, 29, 35, 41, 47, 53 mohou být opatřeny vnějšími závity a každé z ramen 147, 149 může mít závitový otvor 153 pro závitové přijetí odpovídajících konců 25, 27, 31, 33, 37, 39, 43, 45, 49, 51, 55, 57 vzpěr 23, 29, 35,41, 47, 53. Závitový otvor 153 může být vytvořen v trubkové kovové vložce v každém z ramen 147, 149, jak bude nyní zcela zřejmé osobám v oboru znalým.
V provedení znázorněném na obr. 17 a obr. 18 sestává každý z připojovacích prostředků 59, 61, 63, 65, 67, 69 z pružné nebo elastické spojky. Zatímco na obr. 17 a obr. 18 je znázorněn pouze připojovací prostředek 65, jsou ostatní připojovací prostředky 59, 61, 63, 67, 69 výhodně podobné nebo shodné svojí konstrukcí s tímto připojovacím prostředkem. Pružná nebo elastická spojka, jak je znázorněno na obr. 17 a obr. 18, zahrnuje první tělesový prostředek 154 připevněný k odpovídajícímu jednomu z prvního a druhého základního prvku 19, 21 a k jednomu z konců 25, 27, 31, 33, 37, 39, 43, 45, 49, 51, 55, 57 jedné ze vzpěr 23, 29, 35, 41, 47, 53, a druhý tělesový prostředek 155 připevněný k odpovídajícímu přiléhajícímu jednomu z prvního a druhého základního prvku 19, 21 a nezávisle na prvním tělesovém prostředku 154 a k jednomu z konců 25, 27, 31, 33, 37, 39, 43, 45, 49, 51, 55, 57 jedné ze vzpěr 23, 29, 35, 41, 47, 53. Každý tělesový prostředek 154, 155 výhodně zahrnuje pružný nebo elastický tělesový prvek 156, konstruovaný z pružné nebo elastické pryže nebo podobně s první koncovou částí 157 pro připevnění k odpovídajícímu jednomu z prvního a druhého základního prvku 19, 21, a s druhou koncovou částí 159 pro připevnění k jednomu z konců 25, 27, 31, 33, 37, 39, 43, 45,49, 51, 55, 57 jedné ze vzpěr 23, 29, 35, 41, 47, 53 (Obr. 17 a obr. 18 znázorňují první tělesový prostředek 154 připevněný ke konci 27 vzpěry 23 a druhý tělesový prostředek 155 připevněný ke konci 57 vzpěry 53). Protože první koncová část 157 může být pevně připevněna k odpovídajícímu jednomu z prvního a druhého základního prvku 19, 21 v důsledku její pružnosti nebo elasticity, může být pro spojení této první koncové části 157 k odpovídajícímu jednomu z prvního a druhého základního prvku 19, 21 vytvořen hřídelový prvek 161. Tento hřídelový prvek 161 může být přišroubován nebo nalisován nebo jinak pevně připevněn k první koncové částí 157 nebo může být vytvořen jako integrální, jednodílná jednotka s první koncovou částí 157, nebo může být otočně zajištěn k odpovídajícímu základnímu prvku 19, 21 prostřednictvím běžné uchycovací svěry nebo podobně, jak nyní bude zcela zřejmé osobám v oboru znalým, pro otočné připevnění první koncové části 157 k odpovídajícímu jednomu z prvního a druhého základního prvku 19, 2L Způsob připevnění druhé koncové části 159 k odpovídajícím koncům 25, 27, 31, 33, 37, 39, 43, 45, 49, 51, 55, 57 vzpěr 23, 29, 35, 41, 47, 53 se může měnit, jak nyní bude zcela zřejmé osobám v oboru znalým. Tak například odpovídající konce 25, 27, 31, 33, 37, 39, 43, 45, 49, 51, 55, 57 vzpěr 23, 29, 35, 41, 47, 53 mohou být opatřeny vnějšími závity a každá druhá koncová část 159 může mít závitový otvor 163 pro závitové přijetí odpovídajících konců 25, 27, 31, 33, 37, 39, 43, 45, 49, 51, 55, 57 vzpěr 23, 29, 35, 41, 47, 53. Závitový otvor 163 může být vytvořen v trubkové kovové vložce v každé druhé koncové části 159, jak bude nyní zcela zřejmé všem osobám v oboru znalým.
V provedení znázorněném na obr. 19 a obr. 20 sestává každý z připojovacích prostředků 59, 61, 63, 65, 67, 69 z dvojice kulových prvků. Zatímco na obr. 19 a obr. 20 je znázorněn pouze připojovací prostředek 65, jsou ostatní připojovací prostředky 59, 61, 63, 67, 69 výhodně podobné nebo shodné svojí konstrukcí s tímto připojovacím prostředkem. Připojovací prostředek, jak je znázorněno na obr. 19 a obr. 20, zahrnuje první kulový prvek 165 připevněný k jednomu z konců 25, 27, 31, 33, 37, 39, 43, 45, 49, 51, 55, 57 jedné ze vzpěr 23, 29, 35, 41, 47, 53, a druhý kulový prvek 167 připevněný k dalšímu z konců 25, 27, 31, 33, 37, 39, 43, 45, 49, 51, 55, 57 jedné ze vzpěr 23, 29, 35, 41, 47, 53. (obr. 19 a obr. 20 znázorňují první kulový prvek 165 připevněný ke
-16CZ 295782 B6 konci 27 vzpěry 23 a druhý kulový prvek 167 připevněný ke konci 57 vzpěry 53). Pokud se týká provedení znázorněného na obr. 19 a obr. 20, má každý prstenec 71 každého základního prvku 19, 21 množství částečně kulových dutin 169 takové velikosti a konstrukce, aby mohly otočně zachycovat jeden z kulových prvků 165, 167. Tyto částečně kulové dutiny 169 mohou být vytvořeny integrálně s prstenci 71, jak je zcela zřetelně znázorněno na obr. 19 a 20. Na druhou stranu může být každá částečně kulová dutina 169, nebo spolupracující dvojice částečně kulových dutin 169, vytvořena v deskovém prvku 170, který může být přišroubován nebo jinak pevně připevněn k jednomu z prstenců 71, jak je zcela zřetelně znázorněno na obr. 26 a jak nyní bude zcela zřejmé osobám v oboru znalým. Navíc může být každá částečně kulová dutina 169 částečně vytvořena v prstencích 71 a částečně vytvořena v samostatných deskových prvcích, které vzájemně spolu spolupracují, aby definovaly tyto částečně kulové dutiny 169, a podobně.
V provedení znázorněném na obr. 21a obr. 22 sestává každý z připojovacích prostředků 59, 61, 63, 65, 67, 69 z dvojice spojek typu s U kloubem. Zatímco na obr. 21 a obr. 22 je znázorněn pouze připojovací prostředek 65, jsou ostatní připojovací prostředky 59, 61, 63, 67, 69 výhodně podobné nebo shodné s konstrukcí tohoto znázorněného prostředku. Jak je znázorněno na obr. 21 a obr. 22, zahrnuje spojka typu s U kloubem první U kloubovou spojku 171 připevněnou k odpovídajícímu jednomu z prvního a druhého základního prvku 19, 21 a k jednomu z konců 25, 27, 31, 33, 37, 39, 43, 45, 49, 51, 55, 57 jedné ze vzpěr 23, 29, 35, 41, 47, 53, a druhou U kloubovou spojku 173 připevněnou k odpovídajícímu přiléhajícímu jednomu z prvního a druhého základního prvku 19, 21 a nezávisle na první U kloubové spojce 171 a k jednomu z konců 25, 27, 31, 33, 37, 39, 43, 45, 49, 51, 55, 57 jedné ze vzpěr 23, 29, 35, 41, 47, 53. Každá U kloubová spojka 171, 173 výhodně zahrnuje první prvek 175, hřídelový prvek 177 pro připevnění prvního prvku 175 k příslušnému jednomu z prvního a druhého základního prvku 19, 21, druhý prvek 179, otočný prvek 181 pro otočné připevnění druhého prvku 179 k prvnímu prvku 175 s podélnou osou 183 otočného prvku 181 procházející příčně vzhledem k podélné ose 185 hřídelového prvku 177, a otočný prvek 187 pro otočné připevnění jednoho z konců 25, 27, 31, 33, 37, 39, 43, 45, 49, 51, 55, 57 jedné ze vzpěr 23, 29, 35, 41, 47, 53 k druhému prvku 179 s podélnou osou 189 otočného prvku 187 procházející příčně vzhledem k podélné ose 183 otočného prvku 181. Konce 25, 27, 31, 33, 37, 39, 43, 45, 49, 51, 55, 57 vzpěr 23, 29, 35, 41, 47, 53 mohou zahrnovat zvětšené hlavy 191, skrz které prochází otočný prvek 187, jak je naznačeno na obr. 21 a obr. 22. Hřídelový prvek 177 může být přišroubován nebo nalisován nebo jinak pevně připevněn k prvnímu prvku 175 nebo může být vytvořen jako integrální, jednodílná jednotka s prvním prvkem 175, nebo může být otočně zajištěn k odpovídajícímu základnímu prvku 19, 21 prostřednictvím běžné uchycovací svěry nebo podobně, jak nyní bude zcela zřejmé osobám v oboru znalým, pro otočné připevnění prvního prvku 175 k odpovídajícímu jednomu z prvního a druhého základního prvku 19, 21. Otočný prvek 181 může být nalisován nebo jinak pevně připevněn k druhému prvku 179, nebo může být vytvořen jako integrální, jednodílná jednotka s tímto druhým prvkem 179, a může být otočně zajištěn k prvnímu prvku 175 prostřednictvím běžné uchycovací svěry nebo podobně, jak nyní bude zcela zřejmé osobám v oboru znalým. Otočný prvek 187 může být nalisován nebo jinak pevně zajištěn k jednomu ze spolupracujících prvků (to jest druhý prvek 179 nebo odpovídající ze zvětšených hlav 191), nebo může být vytvořen jako integrální, jednodílná jednotka s jedním ze spolupracujících prvků (to jest druhý prvek 179 nebo odpovídající ze zvětšených hlav 191), nebo může být otočně zajištěn vzhledem ke každému ze spolupracujících prvků (to jest druhý prvek 179 nebo odpovídající ze zvětšených hlav 191) prostřednictvím běžných uchycovacích svěř nebo podobně, jak bude nyní zcela zřejmé osobám v oboru znalým.
V provedení znázorněném na obr. 23 a obr. 24 sestává každý z připojovacích prostředků 59, 61, 63, 65, 67, 69 z dvojice spojek s řetězovým článkem. Zatímco na obr. 23 a obr. 24 je znázorněn pouze připojovací prostředek 65, jsou ostatní připojovací prostředky 59, 61, 63, 67, 69 výhodně podobné nebo shodné svojí konstrukcí s tímto připojovacím prostředkem. Spojka s řetězovým článkem, jak je znázorněno na obr. 23 a obr. 24, zahrnuje první spojku 193 s řetězovým článkem, připevněnou k odpovídajícímu jednomu z prvního a druhého základního prvku 19, 21 a k jednomu z konců 25, 27, 31, 33, 37, 39, 43, 45, 49, 51, 55, 57 jedné ze vzpěr 23, 29, 35, 41, 47, 53,
- 17CZ 295782 B6 a druhou spojku 195 s řetězovým článkem připevněnou k odpovídajícímu přiléhajícímu jednomu z prvního a druhého základního prvku 19, 21 a nezávisle na první spojce 193 s řetězovým článkem a k jednomu z konců 25, 27, 31, 33, 37, 39, 43, 45, 49, 51, 55, 57 jedné ze vzpěr 23, 29. 35, 41, 47, 53. Každá spojka 193, 195 s řetězovým článkem výhodně zahrnuje první prstencový prvek 197, otočný prvek 199 otočně připevňující první prstencový prvek 197 k odpovídajícímu jednomu z prvního a druhého základního prvku 19, 21, druhý prstencový prvek 201 připevněný k jednomu z konců 25, 27, 31, 33, 37, 39, 43, 45, 49, 51, 55, 57 jedné ze vzpěr 23, 29, 35, 41, 47, 53 (druhý prstencový prvek 201 první spojky 193 s řetězovým článkem je na obr. 23 a obr. 24 znázorněn připevněný ke konci 27 vzpěry 23, druhý prstencový prvek 201 druhé spojky 195 s řetězovým článkem je na obr. 23 a obr. 24 znázorněn připevněný ke konci 57 vzpěry 53) a otočně připevněný k prvnímu prstencovému prvku 197. Každý první prstencový prvek 197 ie výhodně tvořen prvkem 203 tvaru písmene U, který prochází skrz druhý prstencový prvek 201, a můstkovým prvkem 205 pro uzavření prvku 203 tvaru písmene U poté, co prvek 203 tvaru písmene U prošel centrálním otvorem v druhém prstencovém prvku 201. Můstkový prvek 205 může být odnímatelně připevněn k prvku 203 tvaru písmene U prostřednictvím šroubů 207 nebo podobně (viz obr. 24). Otočný prvek 199 může být nalisován nebo jinak pevně připevněn k můstkovému prvku 205 nebo může být vytvořen jako integrální, jednodílná jednotka s můstkovým prvkem 205, nebo může být otočně zajištěn jak k můstkovému prvku 205, tak i k odpovídajícímu základnímu prvku 19, 21 prostřednictvím běžných uchycovacích svěř nebo podobně, jak nyní bude zcela zřejmé osobám v oboru znalým. Způsob připevnění druhého prstencového prvku 201 k odpovídajícím koncům 25, 27, 31, 33, 37, 39, 43, 45, 49, 51, 55, 57 vzpěr 23, 29, 35, 41, 47, 53 se může měnit, jak nyní bude zcela zřejmé osobám v oboru znalým. Tak například každý prstencový prvek 201 může být integrálně vytvořen jako jednodílná jednotka s odpovídajícím koncem 25, 27, 31, 33, 37, 39, 43, 45, 49, 51, 55, 57 odpovídající vzpěry 23, 29, 35,41,47, 53, jak nyní bude zcela zřejmé osobám v oboru znalým.
V provedení znázorněném na obr. 27 může každá vzpěra 23, 29, 35, 41, 47, 53 sestávat z jednodílné integrální tyče 209 mající jeden konec 211 opatřený levým vnějším závitem a mající druhý konec 213 opatřený pravým vnějším závitem, a každý připojovací prostředek 59, 61, 63, 65, 67, 69 může mít závitový otvor 215 se závitem na vhodnou stranu pro závitové přijetí jednoho z konců 211, 213 jedné z tyčí 209. Zatímco na obr. 27 jsou znázorněny pouze připojovací prostředky 59, 65, mohou mít ostatní připojovací prostředky 61, 63, 67, 69 podobnou nebo shodnou konstrukci s těmito znázorněnými připojovacími prostředky. Podobně, zatímco na obr. 27 jsou znázorněny pouze části vzpěr 23, 29, 53, mohou mít ostatní vzpěry 35, 41, 47 podobnou nebo shodnou konstrukci s těmito znázorněnými vzpěrami. Každá tyč 209 může zahrnovat uchopovací prostředek mezi protilehlými konci pro napomáhání při jejím otáčení kolem její podélné osy. Tento uchopovací prostředek může jednoduše sestávat z příčného otvoru 217 skrz tyč 209 pro umožnění kolíku nebo podobně (není znázorněno), aby byl vložen skrz tento otvor a vytvořil tak rukojeť pro umožnění snadného otáčení tyčí 209 kolem její podélné osy, jak nyní bude zcela zřejmé osobám v oboru znalým. Střední část každé tyče 209 může být zvětšena, nebo podobně, v sousedství příčného otvoru 217 za účelem zpevnění, a podobně. Pokud bude tyčí 209 otáčeno budou se přidružené připojovací prostředky 59, 61, 63, 65, 67, 69 na jejích opačných koncích vzájemně posouvat k sobě nebo od sebe, což způsobí změnu účinné délky tyče 209 a což také způsobí odpovídající nebo patřičný pohyb základních prvků 19, 21, jak bude nyní zcela zřejmé osobám v oboru znalým. Mělo by být také zřejmé, že zatímco obr. 27 znázorňuje dělené kulové spojky podle obr. 1 až obr. 10, není toto provedení omezeno na tento typ spojek a může být použito s typy spojek, které jsou znázorněné na obr. 11 až obr. 24, a podobně.
Výhodné provedení prostorového rámu podle předkládaného vynálezu je znázorněno na obr. 28 a je označeno vztahovou značkou 2.11. Prostorový rám 2.11 je koncentrickou částí ortopedického vnějšího fixačního prostředku 2.13 jednostranného typu pro zajištění prvního elementu 2.15 kosti vzhledem k druhému elementu 2.17 kosti.
-18CZ 295782 B6
Prostorový rám 2,11 zahrnuje první základní prvek 2.19 pro připevnění k prvnímu elementu 2.15 kosti, druhý základní prvek 2,21 pro připevnění k druhému elementu 2.17 kosti, první vzpěru
2.23 s nastavitelnou účinnou délkou, která má první konec a druhý konec, druhou vzpěru 2.29 s nastavitelnou účinnou délkou, která má první konec a druhý konec; třetí vzpěru 2.35 s nastavitelnou účinnou délkou, která má první konec a druhý konec; čtvrtou vzpěru 2.41 s nastavitelnou účinnou délkou, která má první konec a druhý konec, pátou vzpěru 2,47 s nastavitelnou účinnou délkou; která má první konec a druhý konec; šestou vzpěru 2.53 s nastavitelnou účinnou délkou, která má první konec a druhý konec; první připojovací prostředky 2, 59 pro otočné připevnění prvních konců první a druhé vzpěry 2.23, 2.29 vzájemně vůči sobě a vzhledem k prvnímu základnímu prvku 2,19; druhé připojovací prostředky 2.61 pro otočné připevnění prvních konců třetí a čtvrté vzpěry 2.35, 2.41 vzájemně vůči sobě a vzhledem k prvnímu základnímu prvku 2.19; třetí připojovací prostředky 2.63 pro otočné připevnění prvních konců páté a šesté vzpěry 2.47, 2,53 vzájemně vůči sobě a vzhledem k prvnímu základnímu prvku 2.19; čtvrté připojovací prostředky 2.65 pro otočné připevnění druhých konců první a šesté vzpěry 2.23, 2.53 vzájemně vůči sobě a vzhledem k druhému základnímu prvku 2.21; páté připojovací prostředky 2.67 pro otočné připevnění druhých konců druhé a třetí vzpěiy 2.29, 2.35 vzájemně vůči sobě a vzhledem k druhému základnímu prvku 2.21; a šesté připojovací prostředky 2.69 pro otočné připevnění druhých konců čtvrté a páté vzpěry 2.41, 2.47 vzájemně vůči sobě a vzhledem kdruhému základnímu prvku 2.21.
První a druhý základní prvek 2.19, 2.21 mohou být konstruovány různými způsoby, vyráběny z různých materiálů, a v různých tvarech a velikostech. Tak například může každý ze základních prvků 2,19, 2.21 sestávat z jednodílného nebo více dílného deskového prvku 2.71 pro koncentrické zajištění k tuhé protáhlé tyči 2,72 nebo podobně prostřednictvím obvyklé sady šroubů nebo podobně. Standardní transfíxační šrouby, dráty nebo čepy 2.73 a podobně jsou spojeny vzhledem k základním prvkům 2.19, 2.21 a protáhlým tyčím 2.72 prostřednictvím různých spojek 2,74, které mohou být namontovány na, nebo které mohou být integrálními částmi deskových prvků 2.71, nebo které mohou být namontovány přímo na protáhlých tyčích 2.72, jak je znázorněno na obr. 28 a jak bude nyní zcela zřejmé osobám v oboru znalým.
Vzpěry 2.23, 2.29, 2,35, 2.41, 2.47, 2.53 a připojovací prostředky 2.59, 2,61, 2.63, 2.65, 2.67, 2.69 jsou výhodně shodné s různými vzpěrami 23, 29, 35, 41, 47, 53 a připojovacími prostředky 59, 61, 63, 65, 67, 69 popisovanými výše v tomto popisu ve spojení s prostorovým rámem 11 a tímto je tedy proveden odkaz na detailní popis uváděný výše pro nejrůznější vzpěry 23, 29, 35, 41, 47, 53 a připojovací prostředky 59, 61, 63, 65, 67, 69, podle kterého lze dokonale porozumět různým možným konstrukcím vzpěr 2.23, 2.29, 2.35, 2.41, 2, 47, 2.53 a připojovacích prostředků 2.59, 2.61, 2.63, 2.65, 2.67, 2.69 prostorového rámu 2.11. Každý deskový prvek 2.71 je konstruován pro použití a s použitými připojovacími prostředky 2.59, 2.61, 2.63, 2.65, 2.67, 2.69. Tak například, pokud se týká provedení znázorněného na obr. 28, má v sobě výhodně každý deskový prvek 2.71 množství částečně kulových dutin 2.79 pro otočné zachycení odpovídající dvojice částečně kulových prvků znázorněných spojovacích prostředků s děleným kulovým kloubem.
Další výhodné provedení prostorového rámu podle předkládaného vynálezu je znázorněno na obr. 29 a je označeno vztahovou značkou 3.11. Prostorový rám 3.11 je částí excentricky namontovaného, ortopedického vnějšího fixačního prostředku 3.13 jednostranného typu pro zajištění prvního elementu 3.15 kosti vzhledem k druhému elementu 3.17 kosti.
Prostorový rám 3.11 zahrnuje první základní prvek 3.19 pro připevnění k prvnímu elementu 3.15 kosti; druhý základní prvek 3.21 pro připevnění k druhému elementu 3.17 kosti; první vzpěru
3.23 s nastavitelnou účinnou délkou, která má první konec a druhý konec; druhou vzpěru 3.29 s nastavitelnou účinnou délkou, která má první konec a druhý konec; třetí vzpěru 3.35 s nastavitelnou účinnou délkou, která má první konec a druhý konec; čtvrtou vzpěru 3.41 s nastavitelnou účinnou délkou, která má první konec a druhý konec; pátou vzpěru 3.47 s nastavitelnou účinnou délkou, která má první konec a druhý konec; šestou vzpěru 3.53 s nastavitelnou účinnou délkou,
-19CZ 295782 B6 která má první konec a druhý konec; první připojovací prostředky 3.59 pro otočné připevnění prvních konců první a druhé vzpěry 3.23, 3.29 vzájemně vůči sobě a vzhledem k prvnímu základnímu prvku 3.19 ; druhé připojovací prostředky 3.61 pro otočné připevnění prvních konců třetí a čtvrté vzpěry 3.35, 3.41 vzájemně vůči sobě a vzhledem k prvnímu základnímu prvku 3.19; třetí připojovací prostředky 3.63 pro otočné připevnění prvních konců páté a šesté vzpěry 3.47, 3.53 vzájemně vůči sobě a vzhledem k prvnímu základnímu prvku 3.19; čtvrté připojovací prostředky 3.65 pro otočné připevnění druhých konců první a šesté vzpěry 3.23, 3.53 vzájemně vůči sobě a vzhledem k druhému základnímu prvku 3.21; páté připojovací prostředky 3.67 pro otočné připevnění druhých konců druhé a třetí vzpěry 3.29, 3.35 vzájemně vůči sobě a vzhledem k druhému základnímu prvku 3.21; a šesté připojovací prostředky 3.69 pro otočné připevnění druhých konců čtvrté a páté vzpěry 3.41, 3.47 vzájemně vůči sobě a vzhledem k druhému základnímu prvku 3.21.
První a druhý základní prvek 3.19; 3.21 mohou být konstruovány různými způsoby, vyráběny z různých materiálů, a v různých tvarech a velikostech. Tak například může každý ze základních prvků 3.19, 3.21 sestávat z jednodílného nebo více dílného deskového prvku 3.71 pro excentrické zajištění k tuhé protáhlé tyči 3.72 nebo podobně prostřednictvím obvyklé sady šroubů nebo podobně. Standardní transfíxační šrouby, dráty nebo čepy 3.73 a podobně jsou spojeny vzhledem k základním prvkům 3.19, 3.21 a protáhlým tyčím 3.72 prostřednictvím různých spojek 3.74, které mohou být namontovány na, nebo které mohou být integrálními částmi deskových prvků 3.71, nebo které mohou být namontovány přímo na protáhlých tyčích 3.72, jak je znázorněno na obr. 29 a jak bude nyní zcela zřejmé osobám v oboru znalým.
Vzpěry 3.23, 3.29, 3.35, 3.41, 3.47, 3.53 a připojovací prostředky 3.59, 3.61, 3.63, 3.65, 3.67, 3.69 jsou výhodně shodné s různými vzpěrami 23, 29, 35, 41, 47, 53 a připojovacími prostředky 59, 61, 63, 65, 67, 69 popisovanými výše v tomto popisu ve spojení s prostorovým rámem 11 a tímto je tedy proveden odkaz na detailní popis uváděný výše pro nejrůznější vzpěry 23, 29, 35, 41, 47, 53 a připojovací prostředky 59, 61, 63, 65, 67, 69, podle kterého lze dokonale porozumět různým možným konstrukcím vzpěr 3.23, 3.29, 3.35, 3.41, 3.47, 3.53 a připojovacích prostředků 3.59, 3.61, 3.63, 3.65, 3.67, 3.69 prostorového rámu 3.11. Každý deskový prvek 3.71 je konstruován pro použití a s použitými připojovacími prostředky 3.59, 3.61, 3.63, 3.65, 3.67, 3.69. Tak například, pokud se týká provedení znázorněného na obr. 29, má v sobě výhodně každý deskový prvek 3.71 množství částečně kulových dutin 3.79 pro otočné zachycení odpovídající dvojice částečně kulových prvků znázorněných spojovacích prostředků s děleným kulovým kloubem.
Tímto způsobem zkonstruovaný, zajišťuje předkládaný vynález nový vnější fixační prostředek a reponovací mechanismus. Tento fixační prostředek výhodně zahrnuje dva základní prvky nebo kyvné desky, spojené dohromady prostřednictvím šesti vzpěr, které mají nastavitelnou délku. Tyto vzpěry jsou v jejich uložených polohách nastaveny šikmo vzájemně vůči sobě. Ve výhodných provedeních předkládaného vynálezu jsou tyto vzpěry pravidelně rozmístěné a mají podobnou konstrukci, aby se tak napomohlo výrobě a klinickému použití, ačkoliv nepravidelná pole různě konstruovaných vzpěr by rovněž mohlo způsobovat postupnou korekci v šesti osách. Každá vzpěra jednoho výhodného provedení předkládaného vynálezu je v podstatě napínák připevněný v každém konci k polokouli. Jedna polokoule dosedá k polokouli sousední vzpěry v objímce, která je částečně obklopuje, přičemž na každé z kyvných desek jsou upraveny tři takové objímky. Objímky na jedné kyvné desce mohou být posunuty vzhledem k objímkám na druhé kyvné desce při pohledu v axiálním směru. Částečné objímky, které drží kulové klouby, mohou být integrální částí kyvných desek nebo mohou být dodatečně připevněny. Předkládaný vynález funguje jako rám a mechanismus bez objímek vlastně svírá kulové klouby proti otáčení. V ideálním případě je zde dostatečná vůle pro umožnění otáčení kloubů kolem tří os a každé polokoule kolem osy kolmé k čelu každé polokoule a procházející skrz středy polokoulí bez umožnění nadměrného posunutí podél tří posuvných os. Přídavné sevření kulových kloubů by mohlo být provedeno pro zabránění pohybu, ale zařízení podle předkládaného vynálezu je schopno fungovat jako reponovací mechanismus prostřednictvím změny délky vzpěr a tedy průvodního otáčení
-20CZ 295782 B6 polokoulí vzájemně vůči sobě a/nebo dvojic kulových kloubů v jejich objímkách. Zařízení podle předkládaného vynálezu může fungovat jako stabilizační rám dokonce i když kulové klouby nejsou pevně sevřeny, ale mohou se volně otáčet. Vnější fixační čepové svěry mohou být buď integrální částí kyvných desek, nebo mohou být připevněny dodatečně. Tyto svěry jsou potom připevněny k čepům nebo drátům, které jsou připevněny k fragmentům kosti. Polohy fragmentů kosti mohou být měněny prostřednictvím odpovídajícího nastavování účinných délek šesti vzpěr. Každá nová poloha v šesti souřadnicích jednoho fragmentu kosti vzhledem k druhému fragmentu kosti může být dosažena změnou účinných délek šesti vzpěr. Každá kombinace délek vzpěr určuje unikátní polohu v šesti souřadnicích jednoho fragmentu kosti vzhledem k druhému fragmentu kosti. Nemůže nastat žádná změna polohy mezi fragmenty kosti, aniž by nenastala změna v účinné délce jedné nebo více ze vzpěr. Není zde žádné jiné omezení až na to, že jakákoliv změna délky vzpěry způsobí změnu polohy jednoho fragmentu kosti vzhledem k druhému fragmentu kosti. Přesná změna délky každé vzpěry pro posunutí jednoho fragmentu kosti vzhledem k druhému fragmentu kosti o předepsanou velikost může být provedena prostřednictvím transformace souřadnic ručním výpočtem, kalkulačkou nebo počítačem. Alternativně mohou být pro určení počátečních délek vzpěr použity podobné kompenzační kyvné desky, ve kterých jsou reprezentovány pouze středy kulových kloubů. Jsou vytvořeny ortogonální rentgenové snímky deformovaného údu a tyto snímky plus pečlivá fyzická prohlídka jsou použity pro charakterizování nebo změření deformace. V jeho deformované poloze může být jeden fragment považován za posunutý z jeho původní nebo výhodné polohy prostřednictvím posunutí podél a/nebo kolem šesti os, které může být opraveno vnějším fixačním prostředkem podle vynálezu. Za předpokladu neutrální nebo základní polohy podle předkládaného vynálezu jsou kompenzační kyvné desky drženy v podobné základní poloze. Jedna kompenzační kyvná deska je potom posunuta vzhledem k druhé kompenzační kyvné desce podél a/nebo kolem šesti os o velikost odpovídající deformacím, jak bylo změřeno na rentgenu a fyzickou prohlídkou. Zatímco kompenzační kyvné desky jsou drženy v tomto deformovaném prostorovém vztahu, je změřena vzdálenost mezi značkami odpovídajícími středům kulových kloubů. Odpovídající vzpěra je potom nastavena tak, aby tato středová vzdálenost odpovídala. To je opakováno pro zbývajících pět délek vzpěr. Na konci tohoto procesu je zařízení podle vynálezu deformováno přesně stejně jako úd. Zařízení podle vynálezu je potom pevně připevněno k fragmentům kosti prostřednictvím kosterních čepů nebo drátů. Vzpěry jsou potom pozvolna nebo náhle nastaveny do jejich původní nebo základní polohy. Deformace kosti je tak korigována, jako je korigováno zařízení podle vynálezu, protože toto zařízení podle vynálezu je připevněno ke kosti.
Ačkoliv byl předkládaný vynález v tomto popisu popsán a ilustrován ve spojení s jeho výhodnými provedeními a s jeho výhodnými použitími, není na uvedené příklady žádným způsobem omezen, neboť zcela v rozsahu vynálezu mohou být provedeny různé úpravy a změny.

Claims (13)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Prostorový rám (2.11, 3.11) pro umístění prvního elementu (2.15, 3.15) vzhledem k druhému elementu (2.17, 3.17), který zahrnuje:
    (a) první základní prvek (2.19,3.19) pro připevnění k prvnímu elementu (2.15,3.15);
    (b) druhý základní prvek (2.21, 3.21) pro připevnění k druhému elementu (2.17, 3.17);
    (c) první vzpěru (2.23, 3.23) s nastavitelnou účinnou délkou, která má první konec a druhý konec;
    (d) druhou vzpěru (2.29, 3.29) s nastavitelnou účinnou délkou, která má první konec a druhý konec;
    (e) třetí vzpěru (2.35, 3.35) s nastavitelnou účinnou délkou, která má první konec a druhý konec;
    (f) čtvrtou vzpěru (2.41, 3.41) s nastavitelnou účinnou délkou, která má první konec a druhý konec;
    (g) pátou vzpěru (2.47, 3.47) s nastavitelnou účinnou délkou, která má první konec a druhý konec;
    (h) šestou vzpěru (2.53, 3.53) s nastavitelnou účinnou délkou, která má první konec a druhý konec;
    (i) první připojovací prostředky (2.59, 3.59) pro otočné připevnění prvních konců první a druhé vzpěry (2.23, 3.23, 2.29, 3.29) vzájemně vůči sobě a vzhledem k prvnímu základnímu prvku (2.19,3.19);
    (j) druhé připojovací prostředky (2.61, 3.61) pro otočné připevnění prvních konců třetí a čtvrté vzpěry (2.35, 3.35, 2.41, 3.41) vzájemně vůči sobě a vzhledem k prvnímu základnímu prvku (2.19,3.19);
    (k) třetí připojovací prostředky (2.63, 3.63) pro otočné připevnění prvních konců páté a šesté vzpěry (2.47,3.47, 2.53, 3.53) vzájemně vůči sobě a vzhledem k prvnímu základnímu prvku (2.19,3.19);
    (l) čtvrté připojovací prostředky (2.65, 3.65) pro otočné připevnění druhých konců první a šesté vzpěry (2.23, 3.23, 2.53, 3.53) vzájemně vůči sobě a vzhledem k druhému základnímu prvku (2.21.3.21) ;
    (m) páté připojovací prostředky (2.67, 3.67) pro otočné připevnění druhých konců druhé a třetí vzpěry (2.29, 3.29, 2.35, 3.35) vzájemně vůči sobě a vzhledem k druhému základnímu prvku (2.21, 3.21); a (n) šesté připojovací prostředky (2.69, 3.69) pro otočné připevnění druhých konců čtvrté a páté vzpěry (2.41, 3.41, 2.47, 3.47) vzájemně vůči sobě a vzhledem k druhému základnímu prvku (2.21.3.21) ,
    -22CZ 295782 B6 přičemž první, druhé a třetí připojovací prostředky (2.59, 3.59, 2.61, 3.61, 2.63, 3.63) jsou upraveny pro otočné upevnění prvních konců vzpěr k prvnímu základnímu prvku (2.19, 3.19) ve třech bodech na tomto prvním základním prvku, a čtvrté, páté a šesté připojovací prostředky (2.65, 3.65, 2.67, 3.67, 2.69, 3.69) jsou upraveny pro otočné upevnění druhých konců vzpěr k druhému základnímu prvku (2.21, 3.21) ve třech bodech na tomto druhém základním prvku, vyznačující se tím, že dále zahrnuje první protáhlou tyč (2.72, 3.72) a druhou protáhlou tyč (2.72, 3.72), přičemž první základní prvek (2.19, 3.19) zahrnuje deskový prvek (2.71, 3.71) připevněný k první protáhlé tyči (2.72, 3.72), a přičemž druhý základní prvek (2.21, 3.21) zahrnuje deskový prvek (2.71, 3.71) připevněný k druhé protáhlé tyči (2.72, 3.72).
  2. 2. Prostorový rám podle nároku 1, vyznačující se tím, že připojovací prostředky (2.59, 2.61, 2.63, 2.65, 2.67, 2.69) spojují vzpěry (2.23, 2.29, 2.35, 2.41, 2.47, 2.53) vzhledem k deskovým prvkům (2.71) základních prvků (2.19), přičemž tyto vzpěry jsou namontovány koncentricky vzhledem k podélným osám první a druhé protáhlé tyče (2.72).
  3. 3. Prostorový rám podle nároku 1, vyznačující se tím, že připojovací prostředky (3.59, 3.61, 3.63, 3.65, 3.67, 3.69) spojují vzpěry (3.23, 3.29, 3.35, 3.41, 3.47, 3.53) vzhledem k deskovým prvkům (3.71) základních prvků (3.19), přičemž tyto vzpěry jsou namontovány excentricky vzhledem k podélným osám první a druhé protáhlé tyče (3.72).
  4. 4. Prostorový rám podle kteréhokoliv z nároků 1, 2 nebo 3, vyznačující se tím, že každý z připojovacích prostředků (2.59, 3.95, 2.61, 3.61, 2.63, 3.63, 2.65, 3.65, 2.67, 3.67, 2.69, 3.69) zahrnuje částečně kulový prvek připevněný k jednomu z konců jedné ze vzpěr (2.23, 3.23,
    2.29, 3.29, 2.35, 3.35, 2.41, 3.41, 2.47, 3.47, 2.53, 3.53), přičemž každý z prvního a druhého základního prvku (2.19, 3.19, 2.21, 3.21) má částečně kulové dutiny (2.79, 3.79) pro otočné uchycení částečně kulových prvků připojovacích prostředků.
  5. 5. Prostorový rám podle nároku 4, vyznačující se tím, že každý z připojovacích prostředků (2.59, 3.95, 2.61, 3.61, 2.63, 3.63, 2.65, 3.65, 2.67, 3.67, 2.69, 3.69) zahrnuje první částečně kulový prvek připevněný k jednomu z konců jedné ze vzpěr (2.47, 3.47) a druhý částečně kulový prvek připevněný k jednomu z konců další ze vzpěr (2.53, 3.53), přičemž každý z těchto částečně kulových prvků připojovacích prostředků má čelní část, a každý z prvního a druhého základního prvku (2.19, 3.19, 2.21, 3.21) má částečně kulové dutiny (2.79, 3.79) pro otočné uchycení odpovídající dvojice částečně kulových prvků připojovacích prostředků, přičemž jejich čelní části jsou drženy posuvně vzájemně vůči sobě.
  6. 6. Prostorový rám podle nároku 5, vyznačující se tím, že každý z připojovacích prostředků (2.59, 3.95, 2.61, 3.61, 2.63, 3.63.2, 65.3, 65, 2.67, 3.67, 2.69, 3.69) zahrnuje otočný prvek procházející skrz střed každé z čelních částí spolupracující dvojice částečně kulových prvků pro otočné spojení této dvojice částečně kulových prvků vzájemně vůči sobě.
  7. 7. Prostorový rám podle kteréhokoliv z nároků 1 až 6, vyznačující se tím, že každá ze vzpěr (2.23, 3.23, 2.29, 3.29, 2.35, 3.35, 2.41, 3.41, 2.47, 3.47, 2.53, 3.53) zahrnuje první komponent, druhý komponent a spojovací prostředek pro nastavitelné spojení prvního a druhého komponentu vzájemně vůči sobě.
  8. 8. Prostorový rám podle nároku 7, vyznačující se tím, že první komponent zahrnuje protáhlou tyč mající závitový konec, druhý komponent zahrnuje protáhlou tyč mající závitový konec, a spojovací prostředek má závitovou část pro spolupráci se závitovými konci tyčí prvního a druhého komponentu.
    -23 CZ 295782 B6
  9. 9. Prostorový rám podle nároku 8, vyznačující se tím, že závitová část spojovacího prostředku má první konec s pravým závitem a druhý konec s levým závitem, závitový konec tyče prvního komponentu má pravý závit pro spolupráci s prvním koncem závitové části spojovacího prostředku, a závitový konec tyče druhého komponentu má levý závit pro spolupráci s druhým koncem závitové části spojovacího prostředku.
  10. 10. Prostorový rám podle kteréhokoliv z předcházejících nároků, vy z n a č uj í c í se tím, že každý ze základních prvků (2.19, 3.19, 2.21, 3.21) zahrnuje prstencový prvek (2.71, 3.71) pro obklopení části elementů (2.15, 3.15, 2.17, 3.17).
  11. 11. Prostorový rám podle nároku 10, vyznačující se tím, že připojovací prostředky spojují vzpěry (2.23, 3.23, 2.29, 3.29, 2.35, 3.35, 2.41, 3.41, 2.47, 3.47, 2.53, 3.53) vzhledem kprstencovým prvkům (2.71, 3.71) základních prvků (2.19, 3.19, 2.21, 3.21) pro spolupráci těchto vzpěr při obklopení částí elementů (2. 15, 3.15, 2.17, 3.17).
  12. 12. Ortopedický vnější fixační prostředek zahrnující prostorový rám, definovaný podle kteréhokoliv z předcházejících nároků, který je upraven pro zajištění prvního elementu (2.15, 3.15) vzhledem k druhému elementu (2.17, 3.17), vyznačující se tím, že první a druhý element zahrnují první a druhý element kosti, první a druhý základní prvek (2.19, 3.19, 2.21, 3.21) jsou upraveny pro připevnění k prvnímu a druhému elementu kosti, vzpěry (2.23, 3.23, 2.29,
    3.29, 2.35, 3.35, 2.41, 3.41, 2.47, 3.47, 2.53, 3.53) s nastavitelnou účinnou délkou mají podélnou osu, a připojovací prostředky (2.59, 3.95, 2.61, 3.61, 2.63, 3.63, 2.65, 3.65, 2.67, 3.67, 2.69, 3.69) jsou upraveny pro otočné posuvné připevnění prvních konců vzpěr k prvnímu základnímu prvku (2.19, 3.19) a druhých konců vzpěr k druhému základnímu prvku (2.21, 3.21), pro umožnění volné nesevřené rotace prvních konců vzpěr vzhledem k prvnímu základnímu prvku a druhých konců vzpěr vzhledem k druhému základnímu prvku, a pro zabránění posunutí prvních konců vzpěr od prvního základního prvku a druhých konců vzpěr od druhého základního prvku, pro naklonění podélné osy první vzpěry (2.23, 3.23) k podélné ose druhé vzpěry (2.29, 3.29), pro naklonění podélné osy druhé vzpěry (2.29, 3.29) k podélné ose třetí vzpěry (2.35, 3.35), pro naklonění podélné osy třetí vzpěry (2.35, 3.35) k podélné ose čtvrté vzpěry (2.41, 3.41), pro naklonění podélné osy čtvrté vzpěry (2.41, 3.41) k podélné ose páté vzpěry (2.47, 3.47), pro naklonění podélné osy páté vzpěry (2.47, 3.47) k podélné ose šesté vzpěry (2.53, 3.53), a pro naklonění podélné osy šesté vzpěry (2.53, 3.53) k podélné ose první vzpěry (2.23, 3.23).
  13. 13. Ortopedický vnější fixační prostředek zahrnující prostorový rám, definovaný podle kteréhokoliv z nároků 1 až 11, který je upraven pro zajištění prvního elementu (2.15, 3.15) vzhledem k druhému elementu (2.17, 3.17), vyznačující se tím, že první a druhý element zahrnují první a druhý element kosti, první a druhý základní prvek (2.19, 3.19, 2.21, 3.21) jsou upraveny pro připevnění k prvnímu a druhému elementu kosti, vzpěry (2.23, 3.23, 2.29, 3.29, 2.35, 3.35, 2.41, 3.41, 2.47, 3.47, 2.53, 3.53) s nastavitelnou účinnou délkou mají první konec pohyblivě připevněný k prvnímu základnímu prvku (2.19, 3.19) a druhý konec pohyblivě připevněný k druhému základnímu prvku (2.21, 3.21), přičemž první konce první a druhé vzpěry (2.23, 3.23,
    2.29, 3.29) jsou spojeny vzájemně vůči sobě tak, že posunutí prvního konce jedné z první a druhé vzpěry způsobí odpovídající posunutí prvního konce té další ze vzpěr, první konce třetí a čtvrté vzpěry (2.35, 3.35, 2.41, 3.41) jsou spojeny vzájemně vůči sobě tak, že posunutí prvního konce jedné z třetí a čtvrté vzpěry způsobí odpovídající posunutí prvního konce té další ze vzpěr, a první konce páté a šesté vzpěry (2.47, 3.47, 2.53, 3.53) jsou spojeny vzájemně vůči sobě tak, že posunutí prvního konce jedné z páté a šesté vzpěry způsobí odpovídající posunutí prvního konce té další ze vzpěr.
CZ19972721A 1995-03-01 1996-02-16 Prostorový rám a ortopedický vnější fixační prostředek CZ295782B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US39662495A 1995-03-01 1995-03-01

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ272197A3 CZ272197A3 (cs) 1998-01-14
CZ295782B6 true CZ295782B6 (cs) 2005-11-16

Family

ID=23567993

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ19972721A CZ295782B6 (cs) 1995-03-01 1996-02-16 Prostorový rám a ortopedický vnější fixační prostředek

Country Status (13)

Country Link
US (1) US5702389A (cs)
EP (1) EP0814714B1 (cs)
JP (1) JPH11500937A (cs)
KR (2) KR100477282B1 (cs)
CN (1) CN1145459C (cs)
AT (1) ATE305754T1 (cs)
AU (1) AU704080B2 (cs)
CA (1) CA2213558A1 (cs)
CZ (1) CZ295782B6 (cs)
DE (1) DE69635240D1 (cs)
NZ (1) NZ303050A (cs)
PL (1) PL322063A1 (cs)
WO (1) WO1996026678A1 (cs)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CZ298334B6 (cs) * 2000-05-09 2007-08-29 Orthofix S.R.L. Vnejší prstencový fixátor

Families Citing this family (155)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB9401692D0 (en) * 1994-01-28 1994-03-23 Renishaw Plc Performing measurement or calibration on positioning machines
US5683389A (en) * 1994-12-05 1997-11-04 Smith & Nephew, Inc. External fixator for distal radius fractures
US5728095A (en) * 1995-03-01 1998-03-17 Smith & Nephew, Inc. Method of using an orthopaedic fixation device
US5971984A (en) * 1995-03-01 1999-10-26 Smith & Nephew, Inc. Method of using an orthopaedic fixation device
US7789841B2 (en) 1997-02-06 2010-09-07 Exogen, Inc. Method and apparatus for connective tissue treatment
JPH1189860A (ja) * 1997-09-18 1999-04-06 Senko Medical Instr Mfg Co Ltd 人工靭帯
US5891143A (en) * 1997-10-20 1999-04-06 Smith & Nephew, Inc. Orthopaedic fixation plate
US6030386A (en) * 1998-08-10 2000-02-29 Smith & Nephew, Inc. Six axis external fixator strut
WO2001015611A1 (en) 1999-08-30 2001-03-08 Smith & Nephew, Inc. Six axis external fixator strut
EP1099415A1 (de) * 1999-11-10 2001-05-16 Ulrich Dr. Dr. Longerich Knochendistraktor mit einer Stelleinrichtung
US6678562B1 (en) 2000-01-12 2004-01-13 Amei Technologies Inc. Combined tissue/bone growth stimulator and external fixation device
KR100399004B1 (ko) * 2000-01-31 2003-09-22 메딕스얼라인 주식회사 체외 고정기 및 그 구동시스템
US6423061B1 (en) 2000-03-14 2002-07-23 Amei Technologies Inc. High tibial osteotomy method and apparatus
US6537274B1 (en) * 2000-09-28 2003-03-25 Biomet, Inc. Fixation screw, detachable pin, guide, and frame
GB0119104D0 (en) * 2001-08-06 2001-09-26 Patterson Noble Walking aid
US7004943B2 (en) * 2002-02-04 2006-02-28 Smith & Nephew, Inc. Devices, systems, and methods for placing and positioning fixation elements in external fixation systems
US7048735B2 (en) 2002-02-04 2006-05-23 Smith & Nephew External fixation system
US20030191466A1 (en) 2002-04-05 2003-10-09 Ed Austin Orthopaedic fixation method and device
WO2003105704A1 (en) 2002-06-14 2003-12-24 Smith & Nephew, Inc. Device and methods for placing external fixation elements
US7449023B2 (en) * 2002-07-15 2008-11-11 Ebi, Llc Method and apparatus for the external fixation and correction of bone
US7282052B2 (en) * 2002-09-17 2007-10-16 Ebi, L.P. Unilateral fixator
EP1567046A4 (en) * 2002-11-14 2010-08-25 Extraortho Inc METHOD OF USING A FIXER
US6918910B2 (en) * 2002-12-16 2005-07-19 John T. Smith Implantable distraction device
US7608074B2 (en) 2003-01-10 2009-10-27 Smith & Nephew, Inc. External fixation apparatus and method
US8388553B2 (en) 2004-11-04 2013-03-05 Smith & Nephew, Inc. Cycle and load measurement device
US8055487B2 (en) * 2005-02-22 2011-11-08 Smith & Nephew, Inc. Interactive orthopaedic biomechanics system
US8758343B2 (en) 2005-04-27 2014-06-24 DePuy Synthes Products, LLC Bone fixation apparatus
US7306601B2 (en) * 2005-06-10 2007-12-11 Quantum Medical Concepts, Inc. External fixation system with provisional brace
US9849216B2 (en) 2006-03-03 2017-12-26 Smith & Nephew, Inc. Systems and methods for delivering a medicament
GB2444907A (en) * 2006-12-20 2008-06-25 Promedics Ltd A joint fixator
WO2008103181A1 (en) 2007-02-23 2008-08-28 Smith & Nephew, Inc. Processing sensed accelerometer data for determination of bone healing
US8430879B2 (en) 2007-03-22 2013-04-30 Sonoma Orthopedic Products, Inc. Segmented intramedullary structure
US8202273B2 (en) * 2007-04-28 2012-06-19 John Peter Karidis Orthopedic fixation device with zero backlash and adjustable compliance, and process for adjusting same
NL1033925C2 (nl) * 2007-06-01 2008-12-02 Umc Utrecht Holding Bv Systeem voor het corrigeren van botten.
US8313515B2 (en) 2007-06-15 2012-11-20 Rachiotek, Llc Multi-level spinal stabilization system
WO2009018349A2 (en) * 2007-07-30 2009-02-05 Karidis, John, Peter Adjustable length strut apparatus for orthopaedic applications
WO2009018398A2 (en) * 2007-07-31 2009-02-05 John Peter Karidis Fixator apparatus with radiotransparent apertures for orthopaedic applications
US7806843B2 (en) * 2007-09-25 2010-10-05 Marin Luis E External fixator assembly
EP2085037B1 (en) 2008-02-01 2013-07-24 Stryker Trauma SA Telescopic strut for an external fixator
US8114077B2 (en) 2008-02-01 2012-02-14 Stryker Trauma Sa Clamping pin
EP2085038B1 (en) * 2008-02-01 2011-11-30 Stryker Trauma SA Ball joint for an external fixator
JP5571001B2 (ja) 2008-02-05 2014-08-13 テキサス スコティッシュ ライト ホスピタル フォー チルドレン 創外固定器リング
EP2240085A4 (en) 2008-02-08 2014-01-01 Texas Scottish Rite Hospital EXTERNAL FIXIERSTREBE
JP5667882B2 (ja) 2008-02-12 2015-02-12 テキサス スコティッシュ ライト ホスピタル フォー チルドレン 創外固定用接続棒の迅速な調節
WO2009105479A1 (en) 2008-02-18 2009-08-27 Texas Scottish Rite Hospital For Children Tool and method for external fixation strut adjustment
EP2110090A1 (en) * 2008-04-18 2009-10-21 Stryker Trauma SA Radiolucent orthopedic fixation plate
EP2110089A1 (en) 2008-04-18 2009-10-21 Stryker Trauma SA Orthopedic fixation plate
US8211149B2 (en) * 2008-05-12 2012-07-03 Warsaw Orthopedic Elongated members with expansion chambers for treating bony members
US20100087819A1 (en) * 2008-10-07 2010-04-08 Extraortho, Inc. Forward Kinematic Solution for a Hexapod Manipulator and Method of Use
BRPI0920250A2 (pt) 2008-10-15 2016-11-22 Smith & Nephew Inc fixadores internos compósitos
US20100179548A1 (en) 2009-01-13 2010-07-15 Marin Luis E External fixator assembly
US8333766B2 (en) * 2009-03-10 2012-12-18 Stryker Trauma Sa External fixation system
US8282636B2 (en) * 2009-08-10 2012-10-09 Imds Corporation Orthopedic external fixator and method of use
US9066757B2 (en) 2009-08-10 2015-06-30 Virak Orthopedic Research Llc Orthopedic external fixator and method of use
US8858555B2 (en) * 2009-10-05 2014-10-14 Stryker Trauma Sa Dynamic external fixator and methods for use
US8777947B2 (en) 2010-03-19 2014-07-15 Smith & Nephew, Inc. Telescoping IM nail and actuating mechanism
FR2958695A1 (fr) * 2010-04-08 2011-10-14 Bia Verin apte a etre utilise dans une tourelle hexapode et tourelle hexapode comprenant le verin
GB201008281D0 (en) 2010-05-19 2010-06-30 Nikonovas Arkadijus Indirect analysis and manipulation of objects
US8870799B2 (en) * 2010-05-28 2014-10-28 Fixes 4 Kids Inc. Systems, devices, and methods for mechanically reducing and fixing bone fractures
US8945128B2 (en) 2010-08-11 2015-02-03 Stryker Trauma Sa External fixator system
US11141196B2 (en) 2010-08-11 2021-10-12 Stryker European Operations Holdings Llc External fixator system
ES2549030T3 (es) 2010-08-11 2015-10-22 Stryker Trauma Sa Sistema de dispositivo de fijación externo
CA2809002C (en) 2010-08-20 2017-11-21 Amei Technologies, Inc. Method and system for roentgenography-based modeling
ES2426129T3 (es) * 2010-10-28 2013-10-21 Stryker Trauma Sa Perno y herramienta con características de compensación del par
US9023045B2 (en) 2010-10-28 2015-05-05 Stryker Trauma Sa Bolt and tool with anti-torque features
WO2012158273A1 (en) 2011-05-16 2012-11-22 Smith & Nephew, Inc. Measuring skeletal distraction
US20120330312A1 (en) 2011-06-23 2012-12-27 Stryker Trauma Gmbh Methods and systems for adjusting an external fixation frame
WO2013116812A1 (en) 2012-02-03 2013-08-08 Orthohub, Inc. External fixator deformity correction systems and methods
US9017339B2 (en) 2012-04-26 2015-04-28 Stryker Trauma Gmbh Measurement device for external fixation frame
CN102715955B (zh) * 2012-06-11 2014-05-14 北京航空航天大学 一种用于医用机器人的液压-伺服电机混合驱动系统
US8906021B1 (en) 2012-08-20 2014-12-09 Stryker Trauma Sa Telescopic strut for an external fixator
US9101398B2 (en) * 2012-08-23 2015-08-11 Stryker Trauma Sa Bone transport external fixation frame
US9301782B2 (en) 2012-09-04 2016-04-05 Zimmer, Inc. External fixation
US9924969B2 (en) 2012-09-04 2018-03-27 Zimmer, Inc. External fixation
DE102012216687A1 (de) * 2012-09-18 2014-03-20 Jan Rimbach Vorrichtung zur Untersuchung von Prüfkörpern
US8574232B1 (en) 2012-11-13 2013-11-05 Texas Scottish Hospital for Children External fixation connection rod for rapid and gradual adjustment
US9770272B2 (en) 2012-12-12 2017-09-26 Wright Medical Technology, Inc. Orthopedic compression/distraction device
CN103964258B (zh) * 2013-02-04 2016-11-23 江苏和鹰机电科技有限公司 铺布机
US9204937B2 (en) * 2013-02-19 2015-12-08 Stryker Trauma Gmbh Software for use with deformity correction
CA2905865C (en) * 2013-03-13 2021-03-02 DePuy Synthes Products, Inc. External bone fixation device
US9039706B2 (en) 2013-03-13 2015-05-26 DePuy Synthes Products, Inc. External bone fixation device
US8864763B2 (en) 2013-03-13 2014-10-21 DePuy Synthes Products, LLC External bone fixation device
US10463522B2 (en) 2013-03-14 2019-11-05 Mdpo Llc Dynamic foot plate
US10993868B2 (en) 2013-03-14 2021-05-04 Mdpo Llc Dynamic foot plate
US10980655B1 (en) 2013-03-14 2021-04-20 Mdpo Llc Dynamic foot plate
WO2014140844A2 (en) 2013-03-15 2014-09-18 Biomet C.V. External fixation system
WO2014163591A1 (en) 2013-04-04 2014-10-09 Harma Ahmet Computer programmable circular external fixator system
CN103417276B (zh) * 2013-09-06 2015-05-13 江苏广济医疗科技有限公司 踝关节冠状面复合畸形调控矫形器
CN103462674B (zh) * 2013-09-17 2015-07-15 北京航空航天大学 一种可拆装式长骨复位机器人
CN103494634A (zh) * 2013-10-18 2014-01-08 江苏艾迪尔医疗科技股份有限公司 一种新型骨科复位固定架
US9717528B2 (en) 2014-04-01 2017-08-01 Stryker European Holdings I, Llc External fixator with Y strut
US10639185B2 (en) 2014-04-25 2020-05-05 The Trustees Of Columbia University In The City Of New York Spinal treatment devices, methods, and systems
KR101576798B1 (ko) * 2014-04-28 2015-12-14 (주)트리엔 골절 정복 로봇 시스템
KR101578489B1 (ko) * 2014-04-28 2015-12-18 주식회사 프레스토솔루션 골절 정복 로봇용 사용자 조종 장치
US9579122B2 (en) * 2014-07-07 2017-02-28 Texas Scottish Rite Hospital For Children Collapsible fixator system
US9962187B2 (en) 2014-08-11 2018-05-08 Zimmer, Inc. External fixation
US9936975B2 (en) 2014-09-09 2018-04-10 Integra Lifesciences Corporation External fixation system
BR112016023677A2 (pt) * 2014-09-11 2017-08-15 Wright Medical Tech Inc dispositivo de fixação, equipamento e metódo
KR101501635B1 (ko) * 2014-09-30 2015-03-12 고려대학교 산학협력단 가변 외 고정 장치
CN104323839B (zh) * 2014-10-24 2016-12-07 河南盛世伟业医疗器械制造有限公司 一种直筒式骨外固定器
US9987043B2 (en) 2014-10-24 2018-06-05 Stryker European Holdings I, Llc Methods and systems for adjusting an external fixation frame
US9445841B2 (en) 2014-12-10 2016-09-20 Texas Scottish Rite Hospital For Children Wire tensioner tip for use with wire fixation bolt
WO2016193154A1 (en) 2015-05-29 2016-12-08 Université Catholique de Louvain External fixation system
US11382816B2 (en) 2015-06-05 2022-07-12 Stryker Corporation Surgical table and accessories to facilitate hip arthroscopy
US20160367291A1 (en) 2015-06-17 2016-12-22 Nathan Erickson Ankle fixation system
CN104983497A (zh) * 2015-07-10 2015-10-21 哈尔滨天愈康复医疗机器人有限公司 一种Stewart型脊椎侧弯康复医疗机器人
CN105030476B (zh) * 2015-07-10 2017-09-19 哈尔滨天愈康复医疗机器人有限公司 一种脊椎病康复治疗机器人
WO2017024040A1 (en) * 2015-08-04 2017-02-09 The Penn State Research Foundation Mobile monitoring of fracture healing in external fixators
US10368913B2 (en) 2015-08-10 2019-08-06 Stryker European Holdings I, Llc Adjustment instrument with tactile feedback
US10082384B1 (en) 2015-09-10 2018-09-25 Stryker European Holdings I, Llc Systems and methods for detecting fixation frame parameters
JP6206853B2 (ja) * 2015-11-02 2017-10-04 学校法人静岡理工科大学 創外固定器
KR101780225B1 (ko) 2016-01-26 2017-09-21 경북대학교 산학협력단 외고정 장치 및 외고정 시스템
WO2017139517A1 (en) 2016-02-09 2017-08-17 Amdt Holdings, Inc. External bone fixation systems
KR101780788B1 (ko) * 2016-02-15 2017-09-21 경북대학교 산학협력단 회전가능한 교정 프레임을 구비한 외고정 장치
KR101735481B1 (ko) * 2016-02-29 2017-05-15 경북대학교 산학협력단 탈착식 액츄에이터를 구비한 외고정 장치
US10010346B2 (en) 2016-04-20 2018-07-03 Stryker European Holdings I, Llc Ring hole planning for external fixation frames
US10251705B2 (en) 2016-06-02 2019-04-09 Stryker European Holdings I, Llc Software for use with deformity correction
US10010350B2 (en) 2016-06-14 2018-07-03 Stryker European Holdings I, Llc Gear mechanisms for fixation frame struts
WO2017221243A1 (en) * 2016-06-19 2017-12-28 Orthospin Ltd. User interface for strut device
CN106264690A (zh) * 2016-08-24 2017-01-04 义乌敦仁智能科技有限公司 一种电动泰勒空间骨外固定支架
US10835318B2 (en) 2016-08-25 2020-11-17 DePuy Synthes Products, Inc. Orthopedic fixation control and manipulation
US10874433B2 (en) 2017-01-30 2020-12-29 Stryker European Holdings I, Llc Strut attachments for external fixation frame
CA3052788A1 (en) 2017-02-06 2018-08-09 Stryker Corp. Anatomical gripping system for gripping the leg and foot of a patient when effecting hip distraction and/or when effecting leg positioning
EP3576684A4 (en) 2017-02-06 2020-12-02 Stryker Corp. DISTRACTION FRAME FOR HIP DISTRACTION
US11684532B2 (en) 2017-02-06 2023-06-27 Stryker Corp. Method and apparatus for supporting and stabilizing a patient during hip distraction
USD878836S1 (en) 2017-08-17 2020-03-24 Stryker Corp. Table extender
WO2019040829A1 (en) 2017-08-24 2019-02-28 Amdt Holdings, Inc. METHODS AND SYSTEMS FOR DETERMINING ADJUSTMENT REQUIREMENTS OF EXTERNAL FIXING DEVICES
US11457953B2 (en) * 2017-08-31 2022-10-04 J & A Medical Llc External fixation alignment gauge
CN108309418B (zh) * 2018-02-06 2019-09-13 重庆医科大学附属永川医院 一种磁力牵引装置
CN108652722B (zh) * 2018-04-16 2020-06-30 河北医科大学第三医院 一种用于开放骨折治疗的防护装置
US10556553B2 (en) * 2018-05-15 2020-02-11 Veoneer Us, Inc. Vehicle camera mounting interfaces
US10405889B2 (en) * 2018-06-14 2019-09-10 New Standard Device, LLC Cold forged cutting tip for orthopedic wires and pins
CN108969077A (zh) * 2018-06-29 2018-12-11 哈尔滨理工大学 一种计算机辅助驱动的骨外固定支架
WO2020072392A1 (en) * 2018-10-04 2020-04-09 Peter Stevens Coupled torsional fixator and method of use
US11395679B2 (en) 2018-10-30 2022-07-26 Smith & Nephew, Inc. External fixation strut
US11439436B2 (en) 2019-03-18 2022-09-13 Synthes Gmbh Orthopedic fixation strut swapping
US11304757B2 (en) 2019-03-28 2022-04-19 Synthes Gmbh Orthopedic fixation control and visualization
CN109925035B (zh) * 2019-04-09 2020-03-13 燕山大学 远程可控的变形式调压外骨骼固定装置
CN110141335B (zh) * 2019-04-14 2024-04-26 浙江工业大学 一种三角可伸缩式骨骼康复外固定架
AU2020354546A1 (en) 2019-09-26 2022-03-24 Smith & Nephew Asia Pacific Pte. Limited Automated spatial frame and automated struts used therewith
CN110916780B (zh) * 2019-11-13 2020-10-09 中国人民解放军总医院第七医学中心 骨盆骨折复位的泰勒空间骨外固定支架
CN111248987B (zh) * 2020-01-16 2021-04-20 武汉联影智融医疗科技有限公司 骨骼外固定装置
US11334997B2 (en) 2020-04-03 2022-05-17 Synthes Gmbh Hinge detection for orthopedic fixation
CN111743616A (zh) * 2020-05-28 2020-10-09 衢州职业技术学院 一种下肢长骨用骨折复位机构
US11564855B2 (en) 2020-09-28 2023-01-31 Stryker Corporation Systems and methods for supporting and stabilizing a patient during hip distraction
CN112603506B (zh) * 2020-12-22 2021-09-24 中北大学 一种电动六连杆式骨外固定器
CN112754665A (zh) * 2021-01-22 2021-05-07 吉林大学 一种用于胫骨高位截骨术的骨科智能机器人
WO2023048948A1 (en) 2021-09-22 2023-03-30 Smith & Nephew, Inc. Quick adjustment mechanism for a motorized strut in a spatial frame
WO2023141032A1 (en) 2022-01-20 2023-07-27 Smith & Nephew, Inc. Motorized strut for use in a motorized spatial frame
WO2023163874A1 (en) 2022-02-22 2023-08-31 Smith & Nephew, Inc. Detachable geared-motor assembly for motorizing a strut in a spatial frame
WO2023205046A1 (en) 2022-04-22 2023-10-26 Smith & Nephew, Inc. Automated transosseous element planning for orthopedic devices
KR20230163862A (ko) * 2022-05-24 2023-12-01 충남대학교산학협력단 정형외과 수술용 공압식 신연기
WO2023244586A1 (en) 2022-06-17 2023-12-21 Smith & Nephew, Inc. Programmer for use in a motorized spatial frame
KR20240009234A (ko) * 2022-07-13 2024-01-22 주식회사 에어스 골절 복원 로봇 어셈블리
KR20240009627A (ko) * 2022-07-14 2024-01-23 주식회사 에어스 와이어리스 구동부가 형성된 골절 정복 로봇

Family Cites Families (51)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1308799A (en) * 1919-07-08 Surgical instrument for besetting broken bones
GB108119A (en) * 1917-01-16 1917-07-26 Albert Joseph Rath Improved Construction of Joint for Connecting Rods, Levers and the like.
US2055024A (en) * 1934-08-07 1936-09-22 Jr Joseph E Bittner Fracture reducing splint
US2250417A (en) * 1939-12-02 1941-07-22 Zimmer Mfg Company Fracture reduction and retention device
US2391537A (en) 1943-09-27 1945-12-25 Anderson Roger Ambulatory rotating reduction and fixation splint
US2487989A (en) * 1945-08-20 1949-11-15 Grinnell Corp Eye bolt
US3176805A (en) * 1963-03-25 1965-04-06 Newport News S & D Co Universal boom heel support
CH536107A (de) * 1971-03-16 1973-04-30 Paolo Prof Dr Med Riniker Fixator für Diaphysenbrüche
SU507315A1 (ru) * 1973-12-14 1976-03-25 Рижский Научно-Исследовательский Институт Травматологии И Ортопедии Кольцо дл компрессионно-дистракционного аппарата
US3977397A (en) * 1974-11-27 1976-08-31 Kalnberz Viktor Konstantinovic Surgical compression-distraction instrument
US3941123A (en) * 1975-05-20 1976-03-02 Mstislav Vasilievich Volkov Apparatus for joint movement restitution
DE2546046A1 (de) * 1975-10-14 1977-04-21 Woerl Geb Mueller Waltraud Kugelgelenk
US4112935A (en) * 1976-11-03 1978-09-12 Anvar Latypovich Latypov Apparatus for surgical treatment of scoliosis
US4100919A (en) * 1976-12-08 1978-07-18 Tsentralny Nauchno-Issledovatelsky Institut Travmatologii I Ortopedii Imeni N.N. Priorova Apparatus for surgical treatment of bones and joints
SU820813A1 (ru) * 1978-08-21 1981-04-15 Курганский Научно-Исследовательскийинститут Экспериментальной Иклинической Ортопедии И Tpabmato-Логии Аппарат дл чрезкостного остеосин-ТЕзА
US4308863A (en) * 1979-10-18 1982-01-05 Ace Orthopedic Manufacturing, Inc. External fixation device
US4361144A (en) * 1980-06-02 1982-11-30 Slaetis Paer E V External compression frame for stabilizing unstable pelvic fractures
GB2077847A (en) * 1980-06-12 1981-12-23 Nat Res Dev Connector Assemblies
US4502473A (en) * 1981-08-06 1985-03-05 National Research Development Corp. Apparatus for external fixation of bone fractures
JPS5863422U (ja) * 1981-10-23 1983-04-28 トキコ株式会社 ボ−ルジヨイント
ES8302449A2 (es) * 1981-12-09 1983-01-16 Lazo De Zbikowski Juan Mejoras en la patente de invencion n.483191, referente a sistema de fijacion funcional para osteosintesis.
DE3244819A1 (de) * 1982-12-03 1984-06-07 Ortopedia Gmbh, 2300 Kiel Vorrichtung zur externen fixierung von knochenfragmenten
US4483334A (en) * 1983-04-11 1984-11-20 Murray William M External fixation device
US4889111A (en) * 1984-02-08 1989-12-26 Ben Dov Meir Bone growth stimulator
GB8424579D0 (en) * 1984-09-28 1984-11-07 Univ London Fracture reduction apparatus
US4624249A (en) * 1984-12-04 1986-11-25 Medicuba Orthopedic external fixing apparatus
FR2576774B1 (fr) * 1985-02-07 1990-03-30 Issoire Aviat Sa Dispositif de positionnement tridimensionnel de deux pieces quelconques, en particulier de deux parties d'os, et permettant de modifier ledit positionnement
SU1255118A1 (ru) * 1985-04-08 1986-09-07 Алма-Атинский Ордена Трудового Красного Знамени Государственный Медицинский Институт Компрессионно-дистракционный аппарат
US4620533A (en) 1985-09-16 1986-11-04 Pfizer Hospital Products Group Inc. External bone fixation apparatus
AT384360B (de) * 1985-09-18 1987-11-10 Kurgansky Niiex I Klinicheskoi Antrieb fuer kompressions-distraktionsapparate
FR2595045B1 (fr) * 1986-02-28 1991-12-27 Hardy Jean Marie Dispositif d'immobilisation d'un element osseux, notamment pour intervention orthopedique
US4928546A (en) * 1988-08-17 1990-05-29 Walters David A Robotic devices
US4973331A (en) * 1989-03-08 1990-11-27 Autogenesis Corporation Automatic compression-distraction-torsion method and apparatus
US5180380A (en) * 1989-03-08 1993-01-19 Autogenesis Corporation Automatic compression-distraction-torsion method and apparatus
US4988244A (en) * 1989-09-01 1991-01-29 Kearney & Trecker Six-axis machine tool
US5028180A (en) * 1989-09-01 1991-07-02 Sheldon Paul C Six-axis machine tool
WO1991006253A1 (de) * 1989-10-31 1991-05-16 Fischer Juergen Vorrichtung zum fixieren eines knochens
FR2660732B1 (fr) * 1990-04-06 1992-09-04 Technomed Int Sa Bras a extremite translatable et appareil de traitement therapeutique, en comportant application.
US5179525A (en) * 1990-05-01 1993-01-12 University Of Florida Method and apparatus for controlling geometrically simple parallel mechanisms with distinctive connections
US5062844A (en) * 1990-09-07 1991-11-05 Smith & Nephew Richards Inc. Method and apparatus for the fixation of bone fractures, limb lengthening and the correction of deformities
FR2667781B1 (fr) 1990-10-12 1994-01-21 Materiel Orthopedique Cie Gle Attelle externe de fixation et reduction de fractures osseuses.
GB9107207D0 (en) * 1991-04-05 1991-05-22 Tycho Technology Ltd Mechanical manipulator
US5259710A (en) * 1991-08-26 1993-11-09 Ingersoll Milling Machine Company Octahedral machine tool frame
US5401128A (en) * 1991-08-26 1995-03-28 Ingersoll Milling Machine Company Octahedral machine with a hexapodal triangular servostrut section
US5275598A (en) * 1991-10-09 1994-01-04 Cook Richard L Quasi-isotropic apparatus and method of fabricating the apparatus
US5461515A (en) * 1992-07-07 1995-10-24 Eastman Kodak Company Assembly defining a tetrahedral geometry for mounting an optical element
US5405347A (en) * 1993-02-12 1995-04-11 Zimmer, Inc. Adjustable connector for external fixation rods
US5388935A (en) * 1993-08-03 1995-02-14 Giddings & Lewis, Inc. Six axis machine tool
US5490784A (en) * 1993-10-29 1996-02-13 Carmein; David E. E. Virtual reality system with enhanced sensory apparatus
DE4428518C2 (de) * 1994-08-11 1998-05-07 Fraunhofer Ges Forschung Ringfixateur zur externen Fixierung und Reposition von Knochenfragmeten
DE29514411U1 (de) * 1995-09-07 1995-11-30 Seide, Klaus, Dr., 21033 Hamburg Externes Fixationssystem

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CZ298334B6 (cs) * 2000-05-09 2007-08-29 Orthofix S.R.L. Vnejší prstencový fixátor

Also Published As

Publication number Publication date
CN1186421A (zh) 1998-07-01
CZ272197A3 (cs) 1998-01-14
AU704080B2 (en) 1999-04-15
PL322063A1 (en) 1998-01-05
WO1996026678A1 (en) 1996-09-06
AU4925896A (en) 1996-09-18
DE69635240D1 (de) 2006-02-16
NZ303050A (en) 1998-05-27
EP0814714A4 (en) 1999-04-14
KR100477282B1 (ko) 2005-05-16
CA2213558A1 (en) 1996-09-06
KR20040037221A (ko) 2004-05-04
US5702389A (en) 1997-12-30
JPH11500937A (ja) 1999-01-26
KR19980702664A (ko) 1998-08-05
ATE305754T1 (de) 2005-10-15
CN1145459C (zh) 2004-04-14
EP0814714B1 (en) 2005-10-05
EP0814714A1 (en) 1998-01-07

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ295782B6 (cs) Prostorový rám a ortopedický vnější fixační prostředek
JP4519203B2 (ja) 整形外科用固定器または他の固定器の調節法
US5971984A (en) Method of using an orthopaedic fixation device
EP0689402B1 (en) Apparatus for the external setting of fractures
US6129727A (en) Orthopaedic spatial frame apparatus
JP6231575B2 (ja) 長手方向軸を画成する創外固定器用連結ロッド
JP6103773B2 (ja) 肘関節のための整形外科用創外固定具
EP0996382B1 (en) Distraction apparatus
EP0481697A1 (en) Translation/rotation device for external bone fixation system
AU738590B2 (en) Improved method for using an orthopaedic fixation device
RU2010556C1 (ru) Способ лечения перелома длинной трубчатой кости и устройство для его осуществления
KR940008508Y1 (ko) 체외고정기구
RU2262329C1 (ru) Устройство для лечения переломов костей голени
CS272870B1 (en) Unit-construction outside fixator for fractures fixation

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 19960216