CZ292306B6 - Mobilní konstrukce zastřešení volné plochy, zejména sportovišť - Google Patents

Mobilní konstrukce zastřešení volné plochy, zejména sportovišť Download PDF

Info

Publication number
CZ292306B6
CZ292306B6 CZ20003759A CZ20003759A CZ292306B6 CZ 292306 B6 CZ292306 B6 CZ 292306B6 CZ 20003759 A CZ20003759 A CZ 20003759A CZ 20003759 A CZ20003759 A CZ 20003759A CZ 292306 B6 CZ292306 B6 CZ 292306B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
arches
transverse
foot
roofing
rail
Prior art date
Application number
CZ20003759A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ20003759A3 (cs
Inventor
Michal Vecko
Original Assignee
Michal Vecko
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Michal Vecko filed Critical Michal Vecko
Priority to CZ20003759A priority Critical patent/CZ292306B6/cs
Publication of CZ20003759A3 publication Critical patent/CZ20003759A3/cs
Publication of CZ292306B6 publication Critical patent/CZ292306B6/cs

Links

Landscapes

  • Tents Or Canopies (AREA)

Abstract

Mobiln konstrukce zast°eÜen voln plochy, zejm na sportoviÜ , je tvo°ena syst mem p° n²ch oblouk (1), kde ka d² tento p° n² oblouk (1) je tvo°en dvojic nad sebou um st n ho vnit°n ho oblouku (1') tvo°en ho trubkou a vn jÜ ho oblouku (1''), kter se sb haj na ka d stran zast°eÜen do spole n paty a kter jsou navz jem propojeny po sv d lce p° n ky (19), kter jsou p°i rozvinut m zast°eÜen navz jem sv z ny pod ln²mi ztu idly (2). Zast°eÜen je uzav°eno eln mi st nami a cel konstrukce je opat°ena opl Üt n m a st°eÜn m zav trov n m. Pod ln ztu idla (2) jsou p°ipevn na odn mateln ke sty n kov²m plech m (20) p°ipevn n²m v jedn rovin jak k vnit°n mu, tak k vn jÜ mu oblouku (1'), (1'') tak, e sty n kov plechy (20) u lich²ch a sud²ch p° n²ch oblouk (1) jsou v²Ükov navz jem posunuty minim ln o tlouÜ ku sty n kov ho plechu (20). Vn jÜ oblouky (1'') jsou tvo°eny U-profily (10) pro zata en opl Üt n . Horn st U-profilu (10) je opat°ena ven vyhnut²mi obl²mi lemy (12). U-profil (10) je v m st ka d ho p° n ku (19) vyztu en v²ztuhami (11). Vn jÜ oblouky (1'') jsou u sv paty uvnit° U-profilu (10) opat°eny symetricky um st nou dvojic nap nac ch kladek (13) pro lanka opl Üt n , kter jsou na spole n m epu, uchycen m v nosn m pouzdru (9). Paty ka d ho vn jÜ ho a vnit°n ho oblouku (1') a (1'') jsou pevn navz jem spojeny a zasazeny do tohoto nosn ho pouzdra (9), kter je ze strany ulo en²ch nap nac ch kladek (13) otev°en a je z t to strany opat°eno zar kou (18) proti zp tn mu uvoln n nap nac ho lanka a kter je d le opat°eno zespodu patkou (14) orientovanou rovnob n s pod ln²mi stranami zast°eÜen a opat°enou otvory (141) pro zasunut areta n ch prvk

Description

Mobilní konstrukce zastřešení volné plochy, zejména sportovišť
Oblast techniky
Předkládané řešení se týká konstrukce zastřešení volné plochy, zejména sportovišť jako jsou tenisové či volejbalové kurty, kterou lze přes letní sezónu jednoduše složit.
Dosavadní stav techniky
Dosud známé haly pro zakrytí sportovišť v zimním období jsou haly pevné, které nelze v letním období odstranit a haly přetlakové. Tyto přetlakové haly je nutné neustále tlakovat přetlakovým vzduchem. Provoz haly je závislý na příkonu elektrické energie a je tedy poměrně nákladný. Navíc tato hala vyžaduje v podstatě nonstop správce pro provoz vzduchotechniky. Při odstraňování haly v letním období je třeba větší množství lidí, asi 8, na vyčištění, složení a odvalení zhruba 1 tuny materiálu, případně jeřáb na přeložení mimo sportoviště a uskladnění.
Podstata vynálezu
Výše uvedené nedostatky odstraňuje mobilní konstrukce volné plochy, zejména sportovišť podle předkládaného řešení. Tato konstrukce je tvořena systémem příčných oblouků, kde každý tento příčný oblouk je tvořen dvojicí nad sebou umístěného vnitřního oblouku tvořeného trubkou a vnějšího oblouku, které se sbíhají na každé straně zastřešení do společné paty a které jsou navzájem propojeny po své délce příčníky. Jednotlivé příčné oblouky jsou při rozvinutém zastřešení navzájem svázány podélnými ztužidly. Zastřešení je uzavřeno čelními stěnami s nosnou konstrukcí tvořenou dvojicí sloupků doplněnou příčně umístěnými paždíky. Celá konstrukce je opatřena opláštěním a střešním zavětrováním. Podstatou nového řešení je, že podélná ztužidla jsou připevněna odnímatelně ke styčníkovým plechům připevněním v jedné rovině jak k vnitřnímu, tak k vnějšímu tak, že styčníkové plechy lichých příčných oblouků jsou výškové posunuty oproti styčníkovým plechům sudých příčných oblouků, a to minimálně o velikosti rovnou tloušťce styčníkového plechu. Vnější oblouky příčných oblouků jsou tvořeny U-profily pro zatažení opláštění opatřeného po obvodě natahovacími lanky, kde horní část U-profílu je opatřena ven vyhnitými oblými lemy. Tento U-profil je v místě každého příčníku vyztužen výztuhami. Tyto vnější oblouky jsou u své paty uvnitř U-profilu opatřeny systematicky umístěnou dvojicí napínacích kladek opláštění. Napínací kladky jsou uloženy na společném čepu uchyceném v nosném pouzdru. Paty každého vnějšího a vnitřního oblouku jsou pevně navzájem spojeny a jsou zasazeny do nosného pouzdra. Toto pouzdro je ze strany uložených napínacích kladek otevřené a je z této strany opatřeno zarážkou proti zpětnému uvolnění napínacího lanka. Pouzdro je dále opatřeno zespodu patkou orientovanou rovnoběžnou s podélnými stranami zastřešení a opatřenou otvory pro zasunutí aretačních prvků. Rovnoběžně s touto patkou je upevněna souběžná patka. Mezi touto souběžnou patkou a patkou je uloženo vodicím věncem pro pojezd po kolejnici, která je vedena po celé délce zastřešení pod těmito vodícími kolečky. Z vnější strany této kolejnice jsou v místech uložení koleček připevněny kotevní prvky opatřené kotevními otvory vytvořenými souose s otvory patky pro společné zasunutí aretačního prvku při rozloženém zastřešení. Kolejnice je opatřena oky pro vypnutí opláštění. Toto opláštění se skládá ze dvou štítových dílů a z meziobloukových segmentů, kde šířka těchto meziobloukových segmentů je minimálně rovna vzdálenosti os sousedících vnějších oblouků příčných oblouků.
Opláštění je s výhodou vytvořeno z vrchní vrstvy, kterou je poloprůsvitný kašírovaný laminát, pod ní je uložena tepelně izolační průsvitná nebo poloprůsvitná vrstva a pod ní je vrstva poloprůsvitné ochranné fólie. Tyto tři jsou po celé délce sešity a mají vytvořený po obou stranách tunýlek pro provlečení napínacího lanka. Tepelně izolační vrstva je ve výhodném provedení třeba zateplovací bublinkovou fólií a ochranná fólie je tvořena vyztuženou polyetylénovou fólií.
-1 CZ 292306 B6 li i*
Střešní zavětrování je s výhodou realizováno v krajních polích mezi levým respektive pravým čelním příčným obloukem a prvním sousedícím příčným obloukem.
Příčné oblouky, respektive vnitřní a vnější oblouky jsou ve složeném stavu konstrukce zastřešení 5 po odstranění odnímatelných podélných ztužidel navzájem zabezpečeny proti posunu závlačemi připojenými k styčníkovým plechům.
Výhodou výše uvedené konstrukce zastřešení sportovišť je, že nevyžaduje žádnou vzduchotechni ku, lze je jednoduše vybuchovat již na stávajících plochách či sportovištích a tuto konstrukci lze 10 velmi jednoduše složit a rozložit. Lze konstatovat, že mobilní konstrukce zastřešení, tak, jak je zde uvedena, by měla vyplnit prostor mezi halami nafukovacími a pevnými.
Přehled obrázků na výkresech
Předmět překládaného řešení bude blíže objasněn na základě přiložených výkresů. Na obr. 1 je uveden pohled na halu v půdoryse, na obr. 2 je tato hala v podélném řezu a na obr. 3 a 4 je uveden jednak příčný řez z obr. 1 ze strany vchodu do haly a jednak příčný řez halou z obr. 1 ze strany zadní části haly. Obr. 5 znázorňuje boční pohled na složenou konstrukci zabezpečenou 20 závlačemi. Na obr. 6 je uvedena konstrukce paty příčného oblouku s vodicím kolečkem a kolejnicí. Na obr. 7 pak je pohled na patu z obr. 6 ve směru levého bočního pohledu a na obr. 8 je řez patou z obr. 6. Obr. 9 představuje pohled na spojení pohled na spojení vnitřního a vnějšího oblouku příčného oblouku pomocí příčníku a na obr. 10 je uveden řez uspořádáním z obr. 9. Obr. 11 znázorňuje oko pro napínání lanka a jeho připojení ke kolejnici.
Příklady provedení vynález
Příklad provedení mobilní skládací konstrukce zastřešení sportoviště je schematicky znázorněn 30 na obr. 1 až 4, kde je uveden podle na rozvinutou konstrukci postupně seshora, v podélném řezu
B-B a v příčných řezech A-A a C-C a dále na obr. 5, kde je tato konstrukce ve složeném stavu. Obr. 6 až 11 uvádějí provedení detailů konstrukce. Zastřešení sestává za systému příčných oblouků 1, propojených podélnými ztužidly 21 a v krajních polích je střešní zavětrování 22. V uvedeném příkladě je základní podélný modul 4 m a poslední pole je zkráceno na 3,1 m.
Každý příčný oblouk 1 je tvořen dvojicí nad sebou umístěného vnitřního oblouku 1' tvořeného trubkou a vnějšího oblouku 1 tvořeného U-profilem 10. jak bude dále blíže popsáno. Vnitřní a vnější oblouk Γ a 1 se na každé straně zastřešení sbíhají do společné paty, kde jsou spojeny například svařením. Podélná ztužidla 2 jsou k příčným obloukům 1 připojena pomocí styčníkových plechů 20 a jsou připojena odpojitelně, neboť ve složeném stavu se nahrazují závlačemi 21, jak ukazuje obr. 5. Aby bylo možné konstrukci složit, jsou styčníkové plechy 20 připojeny v jedné rovině jak k vnitřnímu, tak k vnějšímu oblouku V, 1 tak, že u lichých příčných oblouků 1 jsou výškové posunuty styčníkovým plechům 20 sudých příčných oblouků 1, a to minimálně o velikost rovnou tloušťce styčníkového plechu 20. Příčné oblouky 1 jsou ze statického hlediska Vierendelovými nosníky spásy z trubek například vdaném případě o průměru 76 mm s příčníky 19 z jackelů o rozměru například 70 x 70 mm. Podélná ztužidla 2 jsou lehké příhradové nosníky z tenkostěnných U-profilů a s diagonálami z ohýbané kulatiny. Hala je uzavřena přední a zadní čelní stěnou, obr. 3 a 4, s nosnou konstrukcí z dvojice sloupků 4, doplněných paždíky 5 a zavětrovacími ocelovými prvky 22- Konstrukce je v provozním stavu uložena na kolejnici 6 a je připevněná ke kotevním prvkům a spolu s kolejnicí 6 je uložena v betonovém základu 23 nebo v jakémkoli jiném základu, který je spojen s podložím. Vnější oblouky 1 jsou tvořeny U-profily 10, například o rozměrech 80 x 50 x 4 mm, které slouží pro zatažení opláštění. Aby nedošlo k poškození opláštění, je horní část U-profilu 10 opatřena ven ohnutými oblými lemy 12, které jsou vytvořeny například přivařením ohýbaných L kusů, nikoli tedy typově vyráběných L profilů, které mají ostrou hranu, kde tyto ohýbané L kusy mají v daném případě rozměr 50 x 30 x 3 mm. Svar na vnitřním povrchu takto vniklého korýtka se
-2CZ 292306 B6 zabrousí. U-profil 10 je v místě každého příčníku 19 opatřen výztuhami 11, například o rozměru 20x4 mm. Vnější oblouky 1 jsou u své paty uvnitř U-profilu 10 opatřeny symetricky umístěnou dvojicí napínacích kladek 13 pro lanka opláštění. Tyto napínací kladky 13 jsou na společném čepu uchyceném v bočních stěnách nosného pouzdra 9 a jsou navzájem odděleny oddělovacím členem 25. Paty každého vnějšího a vnitřního oblouku Ta Γ jsou svařeny a jsou zasazeny do nosného pouzdra 9, které je ze strany uložených napínacích kladek 13 otevřené a je z této strany opatřeno zarážkou 18 proti zpětnému uvolnění napínacího lanka opláštění, které je na svém konci opatřeno svorkou, která se při zpětném pohybu při vypínání meziobloukových segmentů opláštění o tuto zarážku 18 zastaví. Nosné pouzdro 9 je dále opatřeno zespodu patkou 14 orientovanou rovnoběžně s podélnými stranami zastřešení a opatřenou otvory 141 pro zasunutí aretačních prvků 15, například šroubů. Rovnoběžně s routo patkou 14 je upevněna souběžná patka 16, kde mezi touto souběžnou patkou 16 a patkou 14 je uloženo vodicí kolečko 8 s nákolkem pro pojezd po kolejnici 6. Tato kolejnice 9 je vedena po celé délce zastřešení pod těmito vodícími kolečky 8. Z vnější strany kolejnice 6 jsou v místech uložení koleček 8 připevněny kotevní prvky 7 opatřené kotevními otvoiy 71 vytvořenými souose s otvory 141 patky 14, které slouží pro společné zasunutí aretačního prvku 15 při rozloženém zastřešení. Kolejnice 6 je po své délce opatřena oky 17 pro vypnutí opláštění, jak je naznačeno na obr. 2, přičemž detaily tohoto oka 17 je uveden na obr. 11. Samotné opláštění konstrukce se skládá ze dvou štítových dílů a z meziobloukových segmentů kde šířka těchto meziobloukových segmentů je minimálně rovna vzdálenosti os sousedících vnějších oblouků 1 příčných oblouků 1. V daném příkladě jsou tyto meziobloukové segmenty tvořeny 4 metrovými pásy plachtoviny. Opláštění se skládá z vrchní vrstvy, kterou je poloprůsvitný kašírovaný laminát, pod ní je uložena tepelně izolační průsvitná nebo poloprůsvitná vrstva například zateplovací bublinková fólie a pod ní je vrstva poloprůsvitné ochranné fólie, například vyztužené polyetylénové fólie. Tyto tři vrstvy jsou po celé délce sešity a mají vytvořený po obou stranách tunýlek pro provlečení napínacího lanka. Meziobloukové segmenty se přetahují vždy přes dvojici sousedících U-profílů 10 vnějších oblouků 1. vypnou se lanky přes napínací kladky 13 a zajistí se. Tím je segment vypnut. Takto se vypnou všechny meziobloukové segmenty haly. Opláštění čel haly se vypnou vždy přes krajní příčné oblouky 1 a vypnou se vodorovnými ztužujícími prvky 26 u podlahy haly. Meziobloukové segmenty haly se dopnou k okům 17 pro vypnutí opláštění, která jsou součástí kolejnice 6.
Při montáži a demontáži konstrukce zastřešení se použije montážní vzpěra 24. která je pouze schematicky naznačena na obr. 2. Tato montážní vzpěra 24 je tvořena základnou s kolečky pro zapadnutí do kolejnice 6, kde k této základně je připevněno kolmo vzpěmé rameno, které je se základnou spojeno výstužným ramenem. Montážní vzpěra 24 se připevní při montáži k prvnímu vztyčovanému oblouku a naopak při demontáži k poslednímu demontovanému oblouku, vždy tedy k tomu samému oblouku.
Při postavení haly, která je vytvořena výše popsaným způsobem, se společné paty jednotlivých příčných oblouků 1 mechanicky nadzvednou tak, že vodicí kolečko 8 nesedí v koleji 6, čímž se dostanou proti sobě otvory 141 v patce 14 a otvory 71 v kotevním prvku 7 a tato plocha se zabezpečí pomocí aretačních prvků 15, například pomocí šroubů. Při tomto zaaretování se staticky jednotlivé prvky příčného oblouku 1 zajistí proti posunutí, čímž se docílí statická tuhost konstrukce. Při demontáži haly se po odstranění opláštění tato aretace uvolní, příčné oblouky 1 zapadnou do kolejnice 6, postupně se uvolňují jednotlivá podélná ztužidla 2 a při sjetí dvou sousedních příčných oblouků 1 se jejich poloha zajistí vsunutím závlačí 21 mezi nad sebou nyní umístěnými styčníkovými plechy 20 těchto sousedních příčných oblouků 1.
Průmyslová využitelnost
Mobilní konstrukce zastřešení volné plochy podle předloženého řešení je využitelná pro jakoukoli plochu, zejména pak pro sportoviště a lze ji vybudovat i na již stávajících objektiv. Je vhodná zejména tam, kde se počítá sjejí demontáží v letním období, neboť demontáž je jednoduchá, levná a rovněž tak opětné rozvinutí haly je jednoduché.

Claims (6)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Mobilní konstrukce zastřešení volné plochy, zejména sportovišť, je tvořena systémem příčných oblouků (1), kde každý tento příčný oblouk (1) je tvořen dvojicí nad sebou umístěného vnitřního oblouku (Γ) tvořeného trubkou a vnějšího oblouku (1), které se sbíhají na každé straně zastřešení do společné paty a které jsou navzájem propojeny po své délce příčníky (19) ajednotlivé příčné oblouky (1) jsou při rozvinutém zastřešení navzájem svázány podélnými ztužidly (2), kde zastřešení je uzavřeno čelními stěnami s nosnou konstrukcí tvořenou dvojicí sloupků (5) doplněnou příčně umístěnými paždíky (6), přičemž tato konstrukce je opatřena opláštěním a střešním zavětrováním, vyznačující se tím, že podélnáztužidla (2) jsou připevněna odnímatelně ke styčníkovým plechům (20) připevněným v jedné rovině jak k vnitřnímu, tak k vnějšímu oblouku (Γ), (1) tak, že styčníkové plechy (20) lichých příčných oblouků (1) jsou výškové posunuty oproti styčníkovým plechům (20) sudých příčných oblouků (1), a to minimálně o velikost rovnou tloušťce styčníkového plechu (20), vnější oblouky (1) příčných oblouků (1) jsou tvořeny U-profily (10) pro zatažení opláštění opatřeného po obvodě natahovacími lanky, kde horní část U-profilu (10) je opatřena ven vyhnutými oblými lemy (12) a tento U-profil (10) je v místě každého příčníku (19) vyztužen výztuhami (11) a tyto vnější oblouky (1”) jsou u své paty uvnitř U-profilu (10) opatřeny symetricky umístěnou dvojicí napínacích kladek (13) pro lanka opláštění, kde tyto napínací kladky (13) jsou na společném čepu uchyceném nosném pouzdru (9) a paty každého vnějšího a vnitřního oblouku (Γ) a (1) jsou pevně navzájem spojeny a jsou zasazeny do tohoto nosného pouzdra (9), které je ze strany uložených napínacích kladek (13) otevřené a je z této strany opatřeno zarážkou (18) proti zpětnému uvolnění napínacího lanka a které je dále opatřeno zespodu patkou (14) orientovanou rovnoběžně s podélnými stranami zastřešení a opatřenou otvory (141) pro zasunutí aretačních prvků (15), rovnoběžně s touto patkou (14) je upevněna souběžná patka (16), kde mezi touto souběžnou patkou (16) a patkou (14) je uloženo vodicí kolečko (8) s nákolkem pro pojezd po kolejnici (6), která je vedena po celé délce zastřešení pod těmito vodícími kolečky (8) a kde z vnější strany této kolejnice (6) jsou v místech uložení koleček (8) připevněny kotevní prvky (7) opatřené kotevními otvory (71) vytvořenými souose s otvory (141) patky (14) pro společné zasunutí aretačního prvku (15) při rozloženém zastřešení a dále je kolejnice(6) opatřena oky (17) pro vypnutí opláštění, přičemž opláštění se skládá ze dvou štítových dílů a z meziobloukových segmentů, kde šířka těchto meziobloukových segmentů je minimálně rovna vzdálenosti os sousedících vnějších oblouků (1 ) příčných oblouků (1).
  2. 2. Mobilní konstrukce podle nároku 1,vyznačující se tím, že opláštění je vytvořeno z vrchní vrstvy, kterou je poloprůsvitný kašírovaný laminát, pod ní je uložena tepelně izolační průsvitná nebo poloprůsvitná vrstva a pod ní je vrstva poloprůsvitné ochranné fólie, kde tyto tři vrstvy jsou po celé délce sešity a mají vytvořený po obou stranách tunýlek pro provlečení napínacího lanka.
  3. 3. Mobilní konstrukce podle nároku 2, vyznačující se tím, že tepelně izolační vrstva je tvořena zateplovací bublinkovou fólií.
  4. 4. Mobilní konstrukce podle nároku 2 nebo 3, vyznačující se t í m, že ochranná fólie je tvořena vyztuženou polyetylénovou fólií.
  5. 5. Mobilní konstrukce podle kteréhokoli z předchozích nároků, vyznačující se tím, že střešní zavětrování (22) je realizováno v krajních polích mezi levým respektive pravým čelním příčným obloukem (1) a prvním sousedícím příčným obloukem (1).
    -4CZ 292306 B6
  6. 6. Mobilní konstrukce podle nároku 1, vyznačující se tím, že příčné oblouky (1) respektive vnitřní a vnější oblouky (Γ) a (1”) jsou ve složeném stavu konstrukce zastřešení po odstranění odnímatelných podélných ztužidel (2) navzájem zabezpečeny proti posunu závlačemi
    5 (21) připojenými ke styčníkovým plechům (20).
    6 výkresů
CZ20003759A 2000-10-10 2000-10-10 Mobilní konstrukce zastřešení volné plochy, zejména sportovišť CZ292306B6 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20003759A CZ292306B6 (cs) 2000-10-10 2000-10-10 Mobilní konstrukce zastřešení volné plochy, zejména sportovišť

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20003759A CZ292306B6 (cs) 2000-10-10 2000-10-10 Mobilní konstrukce zastřešení volné plochy, zejména sportovišť

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ20003759A3 CZ20003759A3 (cs) 2002-05-15
CZ292306B6 true CZ292306B6 (cs) 2003-09-17

Family

ID=5472211

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20003759A CZ292306B6 (cs) 2000-10-10 2000-10-10 Mobilní konstrukce zastřešení volné plochy, zejména sportovišť

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ292306B6 (cs)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN105401658A (zh) * 2014-09-03 2016-03-16 常州玻璃钢造船厂有限公司 一种半球形的活动房

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN105401658A (zh) * 2014-09-03 2016-03-16 常州玻璃钢造船厂有限公司 一种半球形的活动房

Also Published As

Publication number Publication date
CZ20003759A3 (cs) 2002-05-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA1056253A (en) Rigid frame structure with tensioned membrane cladding
US4593710A (en) Framed tension structure
CN105951994B (zh) 一种柱面网壳封闭罩棚的拓展安装方法
US8763309B2 (en) Deployable and inflatable roof, wall, or other structure for stadiums and other venues
JP2012526213A (ja) 改良された仮設橋
JP2012526213A5 (cs)
CN107013045A (zh) 装载平台
GB2485246A (en) Bridge structure
US3410036A (en) Multipurpose roof structures
EP0973980B1 (en) Retractable covering for spaces
CN107841936B (zh) 一种可展桥梁
WO1998045544A9 (en) Retractable covering for spaces
EP1257715B1 (en) Arch structure
CN105735103A (zh) 一种便携式快速安装的可拆卸徒步桥梁
CN114458053A (zh) 一种钢结构建筑临时支撑结构及施工方法
KR20120059838A (ko) 긴급(인명)구조가 가능한 중소규모 하천용 접이식 임시 가설교
CZ292306B6 (cs) Mobilní konstrukce zastřešení volné plochy, zejména sportovišť
CA1096267A (en) Collapsible and portable structure
CN111139726A (zh) 一种利用索加强的气囊式浮桥
CN110396943A (zh) 上承式拱桥施工用钢拱架分节段移动与吊装系统及方法
CZ10857U1 (cs) Mobilní konstrukce zastřešení volné plochy, zejména sportovišť
US5379556A (en) Folding grandstand
WO1996001930A1 (en) Self-supporting collapsible covered frame structure
GB2278862A (en) Mobile fencing and roofing unit
RU75668U1 (ru) Сборно-разборное пролетное строение (варианты)

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20081010