CZ290795B6 - Víceproąlupní tkací stroj se sériovým proąlupem - Google Patents

Víceproąlupní tkací stroj se sériovým proąlupem Download PDF

Info

Publication number
CZ290795B6
CZ290795B6 CZ20003531A CZ20003531A CZ290795B6 CZ 290795 B6 CZ290795 B6 CZ 290795B6 CZ 20003531 A CZ20003531 A CZ 20003531A CZ 20003531 A CZ20003531 A CZ 20003531A CZ 290795 B6 CZ290795 B6 CZ 290795B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
shed
weaving
rotor
warp
warp threads
Prior art date
Application number
CZ20003531A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ20003531A3 (cs
Inventor
Josef Doc. Ing. Csc. Dvořák
Original Assignee
Vúts Liberec A. S.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Vúts Liberec A. S. filed Critical Vúts Liberec A. S.
Priority to CZ20003531A priority Critical patent/CZ290795B6/cs
Publication of CZ20003531A3 publication Critical patent/CZ20003531A3/cs
Publication of CZ290795B6 publication Critical patent/CZ290795B6/cs

Links

Landscapes

  • Looms (AREA)

Abstract

V cepro lupn tkac stroj se s riov²m pro lupem obsahuje tkac rotor (3), kter² je na sv m obvodu opat°en °adami z dr n²ch prvk (31) osnovn ch nit (2) alespo horn sti (20) ka d ho pro lupu (30), a kter mu je p°ed°azeno za° zen pro tvorbu pro lupu (30). Tkac stroj d le obsahuje p° razn² prost°edek (6) pro p° raz ·tku na kraj (40) vytv °en tkaniny (4). Za° zen pro tvorbu pro lupu (30) je tvo°eno rozd lovac m za° zen m (1) s voliteln²m rozd len m osnovn ch nit (2) na horn a doln st (20, 21) pro lupu (30) ve sm ru p° n m k pod ln ose tkac ho rotoru (3), p°i em z dr n prvky (31) osnovn ch nit (2) jsou na tkac m rotoru (3) ulo eny p°estaviteln mezi svou klidovou polohou a z dr nou polohou a ka d² ze z dr n²ch prvk (31) je sp°a en s pohonem.\

Description

(57) Anotace:
Víceprošlupní tkací stroj se sériovým prošlupem obsahuje tkací rotor (3), který je na svém obvodu opatřen řadami zádržných prvků (31) osnovních nití (2) alespoň horní části (20) každého prošlupu (30), a kterému je předřazeno zařízení pro tvorbu prošlupu (30). Tkací stroj dále obsahuje prirazný prostředek (6) pro příraz útku na kraj (40) vytvářené tkaniny (4). Zařízení pro tvorbu prošlupu (30) je tvořeno rozdělovacím zařízením (1) s volitelným rozdělením osnovních nití (2) na horní a dolní část (20, 21) prošlupu (30) ve směru příčném k podélné ose tkacího rotoru (3), přičemž zádržné prvky (31) osnovních nití (2) jsou na tkacím rotoru (3) uloženy přestavitelné mezi svou klidovou polohou a zádržnou polohou a každý ze zádržných prvků (31) je spřažen s pohonem.
CD 00 (13) Druh dokumentu: B6 (51) Int. Cl.7:
D 03 C 13/00
D 03 D 47/26
D 03 C 5/00
in σ> NO
0) CM
N O
Víceprošlupní tkací stroj se sériovým prošlupem
Oblast techniky
Vynález se týká víceprošlupního tkacího stroje se sériovým prošlupem obsahujícího tkací rotor, který je na svém obvodu opatřen řadami zádržných prvků osnovních nití alespoň horní části každého prošlupu, a kterému je předřazeno zařízení pro tvorbu prošlupu, přičemž tkací stroj dále obsahuje přírazný prostředek pro příraz útku na kraj vytvářené tkaniny.
Dosavadní stav techniky
Ze spisu EP 13 321 je znám víceprošlupní tkací stroj se sériovým prošlupem. Tento tkací stroj obsahuje prošlupní zařízení tvořené několika rozváděcími tyčemi situovanými a pohyblivými ve směru podélné osy tkacího rotoru, který je situován za prošlupním zařízením. Jednotlivé rozváděči tyče prošlupního zařízení jsou opatřeny vodícími očky osnovních nití. Tkací rotor je opatřen složitou a přitom z hlediska dostavy vyráběné tkaniny jednoúčelovou soustavou lamel, které jednak zabezpečují příraz útku, jednak tvoří prohozní kanál útku a jednak zabezpečují zachycení osnovních nití horní části prošlupu. Lamely jsou na tkacím rotoru uspořádány v řadách situovaných za sebou po obvodu tkacího rotoru, přičemž funkce lamel mohou být i kombinované, např. jedny lamely mohou jak tvořit prohozní kanál útku, tak i zachycovat osnovní nitě horní části prošlupu. Každá z lamel je schopna udržet na své zádržné ploše osnovních nití horní části prošlupu pouze jednu osnovní nit, takže počet lamel pro zadržení osnovních nití horní části prošlupu musí odpovídat celkovému počtu osnovních nití.
Nevýhodou tohoto provedení je, že vyžaduje vysokou přesnost výroby a ustavení lamel, přičemž spolehlivost navedení osnovních nití na zádržné plochy lamel nebo mezi lamely je snižována nepřesnostmi a vibracemi během tkaní. Rovněž vazební možnosti jsou u tohoto provedení omezené, neboť není možno použít větší počet rozváděčích tyčí, neboť s rostoucím počtem rozváděčích tyčí se výrazně zvyšuje vzdálenost rozváděčích tyčí od tkacího rotoru, tj. od lamel pro zachycení osnovních nití horní části prošlupu, čímž se výrazně zvyšuje riziko navedení osnovní niti na zádržnou plochu nesprávné lamely nebo mezi dvě nesprávné lamely, což vede ke vzniku chyby tkaní se všemi negativními důsledky na kvalitu výrobku a/nebo produktivitu práce. Z tohoto důvodu je toto řešení dostatečně využitelné pouze pro výrobu tkanin s plátnovou a jednoduchou keprovou vazbou. Další nevýhodou tohoto řešení je, že prohozní kanál útku je vytvořen v lamelách, jejichž tloušťka a rozteč je závislá na lamelách vytvářejících prošlup, takže při potřebě jednoniťového navádění osnovních nití na zádržnou plochu každé lamely není možno dosáhnout potřebné hodnoty tzv. koeficientu zaplnění stěn kanálu, což výrazně ovlivňuje parametry prohozu útku. Další nevýhodou tohoto řešení je, že při každé potřebě změnit dostavu je nutno změnit celý tkací rotor, což je ekonomicky vysoce náročné a pro praxi naprosto nepřijatelné.
Cílem vynálezu je vyvinout víceprošlupní tkací stroj se sériovým prošlupem, který je univerzálně použitelný na úrovni klasických jednoprošlupních tkacích strojů s nižšími výrobními náklady a vyšším výkonem oproti stávajícím víceprošlupním strojům se sériovým prošlupem.
Podstata vynálezu
Cíle vynálezu je dosaženo víceprošlupním tkacím strojem se sériovým prošlupem, jehož podstata spočívá v tom, že zařízení pro tvorbu prošlupu je tvořeno rozdělovacím zařízením s volitelným rozdělením osnovních nití na horní a dolní část prošlupu ve směru příčném k podélné ose tkacího rotoru, přičemž zádržné prvky osnovních nití jsou na tkacím rotoru uloženy přestavitelné mezi svou klidovou polohou a zádržnou polohou a každý ze zádržných prvků je spřažen s pohonem.
Toto uspořádání umožňuje velmi efektivně vyrábět na víceprošlupním tkacím stroji se sériovým prošlupem značně různorodý sortiment tkanin (různé vazby) bez toho, že by při potřebě změnit vazbu vyráběné tkaniny bylo nutno vyměnit některou část tkacího stroje, zejména složitý tkací rotor, což přináší jednak značnou úsporu nákladů dříve nutně vynakládaných na části tkacího
-1 CZ 290795 B6 stroje umožňující výrobu různých tkanin a jednak značnou úsporu nákladů vynakládaných na vlastní přestavbu stroje při změně vyráběné tkaniny a lepší využití pracovního času stroje, což vede k vyšší produktivitě práce stroje.
Zádržné prvky osnovních nití s výhodou obsahuji zádržná raménka osnovních nití alespoň horní části každého prošlupu, která jsou v klidové poloze zádržných prvků osnovních nití situována ve směru podél osnovních nití a v zádržné poloze zádržných prvků osnovních nití jsou situována mezi tkacím rotorem a osnovními nitěmi v poloze, v níž kolmý průmět zádržných ramének na tkací rotor protíná kolmý průmět osnovních nití na tkací rotor.
Tímto uspořádáním se jednoduše a spolehlivě dosáhne zadržování osnovních nití příslušné části prošlupu v požadované poloze.
Zádržná raménka osnovních nití jsou s výhodou vytvořena na úložné části zádržných prvků příčně k její podélné ose, přičemž úložná část je ve tkacím rotoru uložena svou podélnou osou radiálně ke tkacímu rotoru a otočně okolo své podélné osy a svým koncem je v dutině tkacího rotoru spřažena s pohonem zádržných prvků.
Takto uspořádané zádržné prvky osnovních nití jsou výrobně jednoduché, přičemž jsou účinné a provozně spolehlivé.
Podle jednoho výhodného provedení jsou zádržná raménka osnovních nití v zádržné poloze situována v poloze, v níž kolmý průmět zádržných ramének na tkací rotor protíná kolmý průmět jedné osnovní nitě na tkací rotor.
V tomto příkladu provedení je zádržné raménko schopno zadržet v požadované části prošlupu jednu osnovní nit.
Podle jiného výhodného provedení jsou zádržná raménka osnovních nití v zádržné poloze situována v poloze, v níž kolmý průmět zádržných ramének na tkací rotor protíná kolmý průmět alespoň dvou osnovních nití na tkací rotor.
V tomto příkladu provedení je zádržné raménko schopno zadržet v požadované části prošlupu více osnovních nití současně.
Pro zlepšení prohozu útku prošlupem je výhodné, je-li zádržným prvkům osnovních nití v každé řadě přiřazena řada prohozních lamel obsahující prohozní kanál útku.
Podle jednoho výhodného provedení je rozdělovači zařízení s volitelným rozdělením osnovních nití na horní a dolní část prošlupu ve směru příčném k podélné ose tkacího rotoru tvořeno listovým prošlupním zařízením s volitelným programem zdvihů.
Toto uspořádání umožňuje vyrábět na víceprošlupním tkacím stroji se sériovým prošlupem i tkaniny s velmi složitou vazbou, přičemž jakákoli změna vazby vyráběné tkaniny je snadno a rychle proveditelná pouhou změnou programu listového prošlupního zařízení bez jakéhokoli zásahu do mechanické struktury tkacího stroje.
Podle jiného výhodného provedení je rozdělovači zařízení s volitelným rozdělením osnovních nití na horní a dolní část prošlupu ve směru příčném k podélné ose tkacího rotoru tvořeno rotorem s excentrickými lamelami, jejichž rozteč je odlišná od dostavy osnovních nití.
Podle dalšího výhodného provedení je rozdělovači zařízení s volitelným rozdělením osnovních nití na horní a dolní část prošlupu ve směru příčném k podélné ose tkacího rotoru tvořeno rotorem s excentrickými lamelami, jejichž rozteč je shodná s dostavou osnovních nití.
Vzhledem k tomu, že rotory s excentrickými lamelami nejsou nijak výrazněji složité a výrobně náročné, tzn. mají přijatelnou cenu a jsou rychle a jednoduše vyměnitelné, umožňují obě posledně uvedená uspořádání efektivně vyrábět na víceprošlupním tkacím stroji se sériovým prošlupem různé druhy tkanin, přičemž změna vazby vyráběné tkaniny je snadno a rychle proveditelná pouhou výměnou stávajícího rotoru s excentrickými lamelami za jiný rotor s excentrickými lamelami.
-2CZ 290795 B6
Pro lepší vedení osnovních nití na excentrických lamelách je výhodné, jsou-li excentrické lamely na svém obvodu opatřeny drážkou.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález je schematicky znázorněn na výkresech, kde ukazuje obr. Ia řez tkacím uzlem stroje s listovým prošlupním zařízením, obr. Ib znázornění pohonu tkacích listů z obr. Ia (pohled ve směru P), obr. 2a řez tkacím strojem s prošlupním zařízením tvořeným rotorem s excentrickými lamelami, obr. 2b znázornění rotorového prošlupního zařízení z obr. 2a (pohled ve směru S), obr. 3a řez částí tkacího rotoru se zádržným prvkem osnovních nití, obr. 3b znázornění pohonu jedné řady zádržných prvků osnovních nití, obr. 4a - e polohování zádržných ramének zádržných prvků osnovních nití v za sebou jdoucích prošlupech od zóny tvorby prošlupu (rozřazování osnovních nití na dolní a horní část prošlupu) přes zóny prohozu útku k zóně přírazu útku a obr. 5 modelové uspořádání víceprošlupního tkacího stroje se sériovým prošlupem opatřeného listovým prošlupním zařízením.
Příklady provedení vynálezu
Víceprošlupní tkací stroj se sériovým prošlupem 30 obsahuje rozdělovači zařízení 1 pro volitelné rozdělení osnovních nití 2 na horní část 20 prošlupu 30 a na dolní část 21 prošlupu 30 ve směru příčném k podélné ose tkacího rotoru 3. Tkací rotor 3 je situován ve směru postupu osnovních nití od osnovního válu 7 ke zbožovému válu 8 za rozdělovacím zařízením 1. Na tkacím rotoru 3 se tvoří vlastní prošlup 30. kterým se prohazuje neznázoměný útek, přičemž tkacímu rotoru 3 je na výstupu osnovních nití 2 s prohozeným útkem z tkacího rotoru přiřazen přírazný prostředek 6 pro příraz útku na kraj 40 vytvářené tkaniny 4.
Rozdělovači zařízení 1 pro volitelné rozdělení osnovních nití 2 na horní část 20 prošlupu 30 a na dolní část 21 prošlupu 30 ve směru příčném k podélné ose tkacího rotoru 3 je v příkladu provedení znázorněném na obr. Ia tvořeno listovým prošlupním zařízením 10 s volitelným programem zdvihů. Listové prošlupní zařízení 10 obsahuje alespoň dva, obvykle však více, tkací listy 100, které jsou opatřeny nitěnkami 101, jejichž očky 102 procházejí osnovní nitě 2. Tkací listy 100 jsou suvně uloženy ve vedení 103 a jsou spřaženy s pohonem 1030. Pro zlepšení funkce listového prošlupního zařízení 10 mohou být tkací listy 100 spřaženy s pomocnými pružinami 104, které jsou uloženy na rámu 105 stroje. V příkladu provedení znázorněném na obr. 2a je rozdělovači zařízení 1 tvořeno rotorem 11 s alespoň dvojicí soustav excentrických lamel 110, které jsou na svém obvodu 1100 opatřeny drážkami 1101, viz obr. 2b, pro osnovní nitě 2. Rozteč excentrických lamel 110 může být buď shodná s dostavou osnovních nití, tzn. že v drážce 1101 každé excentrické lamely 110 je situována jedna osnovní nit 2, nebo může být rozteč excentrických lamel 110 odlišná od dostavy osnovních nití 2, tzn. že v drážce 1101 jedné excentrické lamely 110 je situováno několik osnovních nití 2.
Tkací rotor 3 je ve znázorněném příkladu provedení tvořen trubkou, která je otočně okolo své podélné osy uložena v rámu 105 stroje. V neznázoměném příkladu provedení je tkací rotor 3 tvořen jiným vhodným tělesem, které je otočně okolo své podélné osy uloženo v rámu 105 stroje.
Tkací rotor 3 je opatřen řadami zádržných prvků 31 osnovních nití 2, které během otáčení tkacího rotoru 3 zadržují osnovní nitě 2 rozdělené rozdělovacím zařízením 1 na dolní část 21 prošlupu 30 a horní část 20 prošlupu 30 v požadované poloze. Pro zlepšení prohozu útku prošlupem 30 je každé řadě zádržných prvků 31 přiřazena řada prohozních lamel 32 opatřených nosem 320 opatřeným vybráním 3200, které v souhrnu po celé šířce tkacího rotoru 3 tvoří prohozní kanál útku, takže jeden tkací rotor obsahuje několik prohozních kanálů útku. Pro další zlepšení prohozu útku prošlupem 30 mohou být prohozním kanálům útku některým z vhodných způsobů přiřazeny řady přifukovacích trysek 5, jak je znázorněno na obr. Ia a 2a, přičemž přifukovací trysky 5 známým způsobem směřují svými neznázoměnými výstupními otvory tlakového vzduchu do prohozního kanálu útku ve směru prohozu útku.
-3CZ 290795 B6
Zadržne prvky 31 obsahují úložnou část 310, kterou jsou uloženy ve tkacím rotoru 3, přičemž na vnější straně tkacího rotoru 3 je úložná část 310 opatřena alespoň jedním zádržným raménkem 311 osnovních nití 2, které v klidové poloze zádržných prvků 31, viz. obr. 4a a 4e, nezadržuje žádné osnovní nitě 2 a v zádržné poloze, viz. obr. 4b, 4c a 4d, v níž , v níž kolmý průmět zádržných ramének 311 na tkací rotor 3 protíná kolmý průmět alespoň jedné osnovní nitě 2 na tkací rotor 3, zadržuje alespoň jednu osnovní nit 2 v dolní části 21 nebo v horní části 20 prošlupu 30. Ve znázorněném příkladu provedení, v němž je tkací rotor 3 tvořen trubkou, je úložná část 310 zádržných prvků 31 tvořena tyčí, která je otočně okolo své podélné osy uložena ve tkacím rotoru 3 svojí podélnou osou radiálně ke tkacímu rotoru 3. Na svém konci na vnější straně tkacího rotoru 3 je úložná část 310 příčně ke své podélné ose opatřena zádržným raménkem 311 horní části 20 prošlupu 30. Na svém konci uvnitř tkacího rotoru 3 je úložná část 310 příčně ke své podélné ose opatřena ovládacím raménkem 312, jímž je zádržný prvek 31 spřažen s pohonem, který otáčením úložnou částí 310 okolo její podélné osy mění polohu zádržného raménka 311. Jak je znázorněno na obr. 3b, jsou ovládací raménka 312 jedné řady zádržných prvků 31 na tkacím rotoru 3 propojena ovládacím lankem 313 s distančními prvky 314 mezi jednotlivými ovládacími raménky 312, přičemž ovládací lanko 313 je opásáno okolo dvojice kladek 315 otočně uložených na protilehlých koncích tkacího rotoru 3, přičemž jedna z kladek 315 je spřažena s pohonem 316. V příkladu provedení znázorněném na obr. la, 2a a 3a obsahují zádržné prvky 31 zádržné raménko 311 jedné nebo několika osnovních nití 2 pouze horní části 20 prošlupu 30. Osnovní nitě 2 dolní části 21 prošlupu 30 jsou vlivem zakřivení tkacího rotoru 3, díky němuž prochází spojnice horních ploch zádržných ramének 311 zádržných prvků 31 dvou krajních z každé trojice za sebou jdoucích řad zádržných prvků 31 pod úrovní prohozního kanálu útku prostřední z trojice řad zádržných prvků 31, automaticky situovány v úrovni pod prohozním kanálem útku prostřední z každé trojice řad zádržných prvků 31.
V neznázoměném příkladu provedení jsou zádržné prvky 31 osnovních nití 2 vytvořeny jiným vhodným způsobem.
Ve znázorněných příkladech provedení je přírazný prostředek 6 pro příraz útku na kraj 40 vytvářené tkaniny 4 tvořen rotačním tkacím paprskem vhodného typu a tvaru. V neznázoměném příkladu provedení je přírazný prostředek 6 pro příraz útku na kraj 40 vytvářené tkaniny 4 tvořen jiným vhodným zařízením či jinými vhodnými prostředky.

Claims (10)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Víceprošlupní tkací stroj se sériovým prošlupem obsahující tkací rotor, který je na svém obvodu opatřen řadami zádržných prvků osnovních nití alespoň horní části každého prošlupu, a kterému je předřazeno zařízení pro tvorbu prošlupu, přičemž tkací stroj dále obsahuje přírazný prostředek pro příraz útku na kraj vytvářené tkaniny, vyznačující se tím, že zařízení pro tvorbu prošlupu je tvořeno rozdělovacím zařízením (1) s volitelným rozdělením osnovních nití (2) na horní a dolní část (20, 21) prošlupu (30) ve směru příčném k podélné ose tkacího rotoru (3), přičemž zádržné prvky (31) osnovních nití (2) jsou na tkacím rotoru (3) uloženy přestavitelné mezi svou klidovou polohou a zádržnou polohou a každý ze zádržných prvků (31) je spřažen s pohonem.
  2. 2. Víceprošlupní tkací stroj podle nároku 1, vyznačující se tím, že zádržné prvky (31) osnovních nití (2) obsahují zádržná raménka (311) osnovních nití (2) alespoň horní části (20) každého prošlupu (30), která jsou v klidové poloze zádržných prvků (31) osnovních nití (2) situována ve směru podél osnovních nití (2) a v zádržné poloze zádržných prvků (31) osnovních nití (2) jsou situována mezi tkacím rotorem (3) a osnovními nitěmi (2) v poloze, v níž kolmý průmět zádržných ramének (311) na tkací rotor (3) protíná kolmý průmět osnovních nití (2) na tkací rotor (3) ·
  3. 3. V íceprošlupní tkací stroj podle nároku 2, vyznačující se tím, že zádržná raménka (311) osnovních nití (2) jsou vytvořena na úložné části (310) zádržných prvků (31) příčně k její podélné ose, přičemž úložná část (310) je ve tkacím rotoru (3) uložena svou podélnou osou radiálně ke tkacímu rotoru (3) a otočně okolo své podélné osy a svým koncem je v dutině tkacího rotoru (3) spřažena s pohonem zádržných prvků (31).
  4. 4. Víceprošlupní tkací stroj podle nároku 3, vyznačující se tím, že zádržná raménka (311) osnovních nití (2) jsou v zádržné poloze situována v poloze, v níž kolmý průmět zádržných ramének (311) na tkací rotor (3) protíná kolmý průmět jedné osnovní nitě (2) na tkací rotor (3).
  5. 5. Víceprošlupní tkací stroj podle nároku 3, vyznačující se tím, že zádržná raménka (311) osnovních nití (2) jsou v zádržné poloze situována v poloze, v níž kolmý průmět zádržných ramének (311) na tkací rotor (3) protíná kolmý průmět alespoň dvou osnovních nití (2) na tkací rotor (3).
  6. 6. Víceprošlupní tkací stroj podle kteréhokoli z nároků laž5, vyznačující se tím, že zádržným prvkům (31) osnovních nití (2) v každé řadě je přiřazena řada prohozních lamel (32) obsahující prohozní kanál útku.
  7. 7. Víceprošlupní tkací stroj podle kteréhokoli z nároků laž6, vyznačující se tím, že rozdělovači zařízení (1) s volitelným rozdělením osnovních nití (2) na horní a dolní část (20, 21) prošlupu (30) ve směru příčném k podélné ose tkacího rotoru (3) je tvořeno listovým prošlupním zařízením (10) s volitelným programem zdvihů.
  8. 8. Víceprošlupní tkací stroj podle kteréhokoli z nároků laž6, vyznačující se tím, že rozdělovači zařízení (1) s volitelným rozdělením osnovních nití (2) na horní a dolní část (20, 21) prošlupu (30) ve směru příčném k podélné ose tkacího rotoru (3) je tvořeno rotorem (11) s excentrickými lamelami (110), jejichž rozteč je odlišná od dostavy osnovních nití (2).
  9. 9. Víceprošlupní tkací stroj podle kteréhokoli z nároků laž6, vyznačující se tím, že rozdělovači zařízení (1) s volitelným rozdělením osnovních nití (2) na horní a dolní část (20, 21) prošlupu (30) ve směru příčném k podélné ose tkacího rotoru (3) je tvořeno rotorem (11) s excentrickými lamelami (110), jejichž rozteč je shodná s dostavou osnovních nití (2).
  10. 10. Víceprošlupní tkací stroj podle nároku 8 nebo 9, vyznačující se tím, že excentrické lamely (110) jsou na svém obvodu (1100) opatřeny drážkou (1101).
CZ20003531A 2000-09-25 2000-09-25 Víceproąlupní tkací stroj se sériovým proąlupem CZ290795B6 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20003531A CZ290795B6 (cs) 2000-09-25 2000-09-25 Víceproąlupní tkací stroj se sériovým proąlupem

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20003531A CZ290795B6 (cs) 2000-09-25 2000-09-25 Víceproąlupní tkací stroj se sériovým proąlupem

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ20003531A3 CZ20003531A3 (cs) 2002-06-12
CZ290795B6 true CZ290795B6 (cs) 2002-10-16

Family

ID=5472050

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20003531A CZ290795B6 (cs) 2000-09-25 2000-09-25 Víceproąlupní tkací stroj se sériovým proąlupem

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ290795B6 (cs)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CZ306561B6 (cs) * 2015-09-17 2017-03-08 VĂšTS, a.s. Způsob vytváření tkaniny a zařízení k jeho provádění

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CZ306561B6 (cs) * 2015-09-17 2017-03-08 VĂšTS, a.s. Způsob vytváření tkaniny a zařízení k jeho provádění

Also Published As

Publication number Publication date
CZ20003531A3 (cs) 2002-06-12

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7438092B2 (en) Power loom, particularly an air jet power loom, for the production of a leno fabric with integral patterning
CZ242596A3 (cs) Zařízení k ovládání osnovních nití pro výrobu perlinkových tkanin na tkacím stroji
CZ12299A3 (cs) Způsob výroby tkaniny s okraji a s alespoň jedním dočasným záchytným okrajem a zařízení k provádění tohoto způsobu
EP2943604B1 (en) Method for weaving pile fabrics and for configuring a weaving loom therefor
US4290458A (en) Multiple longitudinal traversing shed weaving apparatus
CZ200452A3 (cs) Název neuveden
US4291729A (en) Multiple longitudinal traversing shed weaving apparatus
EP1920094B1 (en) Method and device for forming a leno fabric on a weaving machine
KR100405631B1 (ko) 공압식씨실삽입장치를구비한기계식직기
US4458730A (en) Loom with pneumatic weft insertion
US3640314A (en) Shed-forming apparatus on a loom
CZ290795B6 (cs) Víceproąlupní tkací stroj se sériovým proąlupem
US20060144458A1 (en) Method for producing a textile in plain weave and gauze weave and weaving machine for carrying out said method
CA1052236A (en) Loom for weaving
US8893750B2 (en) Device for manufacturing a fabric, and fabric
ITMI942611A1 (it) Dispositivo per la selezione dei fili di trama per una macchina tessile
US4006759A (en) Locked toggle beater drive for triaxial weaving machine
CN114222836A (zh) 用于收集织造机器的切割纬纱线的设备
EP1675983B1 (en) Device for control of warp threads in a weaving machine for production of leno fabrics
RU2181153C1 (ru) Ткацкий станок
EP2037018B1 (en) Weaving loom for production of combined structures of the ground and gauze weave
US1889076A (en) Loom
US3807459A (en) Axminster gripper
CN103069064A (zh) 单片梭编织机
CZ290395B6 (cs) Víceproąlupní tkací stroj se sériovým proąlupem

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20040925