CZ290748B6 - Zařízení pro přenos datového toku v datových komunikačních sítích - Google Patents

Zařízení pro přenos datového toku v datových komunikačních sítích Download PDF

Info

Publication number
CZ290748B6
CZ290748B6 CZ19961927A CZ192796A CZ290748B6 CZ 290748 B6 CZ290748 B6 CZ 290748B6 CZ 19961927 A CZ19961927 A CZ 19961927A CZ 192796 A CZ192796 A CZ 192796A CZ 290748 B6 CZ290748 B6 CZ 290748B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
network
mobile
networks
address
physical
Prior art date
Application number
CZ19961927A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ192796A3 (en
Inventor
Ludwig Dr. Schäfers
Original Assignee
International Business Machines Corporation
Ludwig Dr. Schäfers
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by International Business Machines Corporation, Ludwig Dr. Schäfers filed Critical International Business Machines Corporation
Publication of CZ192796A3 publication Critical patent/CZ192796A3/cs
Publication of CZ290748B6 publication Critical patent/CZ290748B6/cs

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04LTRANSMISSION OF DIGITAL INFORMATION, e.g. TELEGRAPHIC COMMUNICATION
    • H04L12/00Data switching networks
    • H04L12/28Data switching networks characterised by path configuration, e.g. LAN [Local Area Networks] or WAN [Wide Area Networks]
    • H04L12/40Bus networks
    • H04L12/407Bus networks with decentralised control
    • H04L12/417Bus networks with decentralised control with deterministic access, e.g. token passing
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04LTRANSMISSION OF DIGITAL INFORMATION, e.g. TELEGRAPHIC COMMUNICATION
    • H04L9/00Cryptographic mechanisms or cryptographic arrangements for secret or secure communications; Network security protocols
    • H04L9/40Network security protocols
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04LTRANSMISSION OF DIGITAL INFORMATION, e.g. TELEGRAPHIC COMMUNICATION
    • H04L61/00Network arrangements, protocols or services for addressing or naming
    • H04L61/09Mapping addresses
    • H04L61/10Mapping addresses of different types
    • H04L61/106Mapping addresses of different types across networks, e.g. mapping telephone numbers to data network addresses
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04LTRANSMISSION OF DIGITAL INFORMATION, e.g. TELEGRAPHIC COMMUNICATION
    • H04L61/00Network arrangements, protocols or services for addressing or naming
    • H04L61/50Address allocation
    • H04L61/5084Providing for device mobility

Abstract

Za° zen je opat°eno s ovou integra n jednotkou (28), kter integruje alespo dv r zn fyzick s t (24, 25) a umo uje, aby se tyto fyzick s t (24, 25) jevily na s ov vrstv jako jedna fyzick s . S ov integra n jednotka (28) obsahuje: jednotku (31) pro spr vu atribut s t pro autonomn p°ev d n s ov²ch atribut pro adresaci · astn ka p°es jednu z fyzick²ch s t (24, 25), kter je pr v aktivn a ° dic jednotku (32) toku pro veden datov ho toku podle aktu ln ch s ov²ch atribut ; a s ov rozhran spojuj c s ovou integra n jednotku (28) se s ovou vrstvou (27). Se syst mem podle tohoto °e en je zm na mezi r zn²mi datov²mi fyzick²mi s t mi (24, 25) zcela plynul jak pro u ivatele v pevn s ti, tak pro u ivatele mobiln s t .\

Description

Zařízení pro přenos datového toku v datových komunikačních sítích
Oblast techniky
Vynález se týká systému pro přenos datového toku v datových komunikačních sítích, například v celulámích sítích nebo v pevných sítích s více počítači.
Dosavadní stav techniky
V posledních letech, paralelně s tradičními celulámími sítěmi pro hlasovou komunikaci, nastal nárůst v rozvoji značně se lišících celulámích sítí pro mobilní přenos dat. Důležitost těchto sítí lze pochopit ze skutečnosti, že někteří poskytovatelé síťových služeb již zpřístupňují mezikontinentální sítě.
Tyto sítě však představují do jisté míry značné rozdíly vhledem ke svým technologiím, na kterých jsou založeny, jejich struktuře nákladů a geografickou oblast, kterou pokrývají. Přesto účastník sítě nebo uživatel sítě často vyžaduje určitá rozhraní pro jednotlivé uživatelské programy.
Vzhledem k existující heterogenní celulámí infrastruktuře, a vzhledem k tomu, že mobilita dnešních uživatelů často diktuje, že účastníci sítě přechází mimo oblast pokrytí jedné celulámí sítě a přesunují se do oblasti pokrytí jiné sítě, je často nezbytné pracovat s měnícími se datovými komunikačními sítěmi současně.
Obecné přenosové systémy, které pouze umožňují konkrétně definovanou komunikaci s jedinou fyzickou sítí jsou již známy. V nejjednodušším případě se tento typ systému skládá z vysoce specifického aplikačního programového rozhraní (API); v nej složitějším případě zajišťuje standardní protokol pro datový přenos uživateli. Neexistuje však žádný známý systém tohoto typu, který integruje různé fyzické sítě pod jediným standardním protokolem.
Podstata vynálezu
Je tudíž předmětem tohoto vynálezu zajistit obecný systém, který umožňuje, aby uživatelé byli schopni volit svobodně mezi většinou různých sítí, s co nejmenším množstvím technických znalostí a s minimálními počátečními náklady na vybavení a také s minimálními provozními náklady, například jako reakce na omezené geografické oblasti pokrytí nebo k usnadnění volného pohybu ve smyslu účtovaných poplatků.
Je dalším cílem, aby změna účastníků mobilních sítí z jedné mobilní sítě na jinou mobilní síť zůstala pro uživatele v pevné síti nebo pro jiného účastníka mobilní sítě zcela plynulá, jinými slovy, aby tato změna nastala výlučně mezi pevnou bránou a mobilním účastníkem.
Jako řešení jak dosáhnout tohoto cíle zajišťuje systém podle tohoto vynálezu: uživatelskou vrstvu, kterou každý účastník sítě komunikuje a která je nezávislá na konkrétní fyzické síti, síťovou vrstvu vlastnící síťový protokol, který je nezávislý na fyzických sítích; síťovou integrační jednotku, která integruje alespoň dvě různé fyzické sítě a umožňuje těmto sítím jevit se jako jedna fyzická síť na síťové vrstvě; a také síťové rozhraní, které je nakonfigurováno mezi síťovou integrační jednotkou a síťovou vrstvou.
Účastníci sítě mohou být například pevná nebo pohyblivá data zpracovávající zařízení nebo testovací zařízení.
- 1 CZ 290748 B6
Síťové rozhraní podle tohoto vynálezu je navrženo jako společné rozhraní pro všechny fyzické bezdrátové sítě. Toto uspořádání se vyznačuje především tvarem struktury, kterou je jednoduché implementovat technicky. Navíc je tímto systémem umožněna jednotná aplikace komunikačních 5 protokolů.
Dále strukturální konfigurace podle tohoto vynálezu se vyznačuje skutečností, že účastník sítě může být stále dosažen na stejné adrese na síťové vrstvě po změně fy zické sítě.
Pro zajištění co nejlepší podpory účastníkům sítě pro jejich individuální aplikace a jejich uživatelské oblasti mohou být různé mobilní komunikační sítě zcela integrovány pomocí systému podle tohoto vynálezu a jsou přístupné pro uživatelské programy ze standardizovaného rozhraní.
Se systémem podle tohoto vynálezu lze navíc zajistit to, aby sítová integrační jednotka byla 15 nakonfigurována na síťové vrstvě. Tato architektura umožňuje obzvláště nákladově účinné strukturování přenosového systému.
Dále může být systém podle tohoto vynálezu nakonfigurován tak, aby síťová integrační jednotka zajišťovala síťové atributy, které umožňují síťové integrační jednotce adresovat účastníka sítě 20 prostřednictvím různých fyzických sítí. Na základě tohoto adresování mohou být snadno a účinně spravovány různé fyzické sítě.
Dále může být systém podle tohoto vynálezu nakonfigurován tak, aby změny síťového atributu nastávaly automaticky pomocí síťového správce, který zase pracuje podle protokolu správy 25 atributů a překládá síťové atributy po přechodu od jedné sítě na jinou. Výhoda této formy provedení spočívá ve skutečnosti, že po účastníku sítě se požaduje provedení pouze minima úprav, například změnit rádio jednotku, aje tudíž úplně osvobozen od těchto aktivit.
Dále může být systém podle vynálezu nakonfigurován tak, aby byla síťová integrační jednotka 30 implementována jako počítačový program. Tímto způsobem je umožněna zvláště nákladově efektivní implementace systému, protože se nevyžadují žádná technická hardwarová opatření, ale spíše instalace jednoho nebo více počítačových programových modulů. Dále může být systém podle tohoto vynálezu nakonfigurován tak, aby účastník mobilní sítě komunikoval s účastníky sítě v libovolném počtu bezdrátových sítí a pevných sítí alespoň dvěma různými bezdrátovými 35 sítěmi. Tímto způsobem slouží bezdrátové sítě jako zprostředkovatelé mezi účastníky mobilních sítí a účastníky pevných sítí.
Dále může být systém podle tohoto vynálezu nakonfigurován tak, aby se komunikace mezi bezdrátovými sítěmi a pevnými sítěmi přenášela bránou. Tímto způsobem může být několik 40 bezdrátových sítí a pevných sítí spojeno současně k jediné bráně. Navíc lze použít několik síťových rozhraní současně na jedné bráně, čímž každé z těchto rozhraní tvoří logickou síť. Tímto způsobem různé skupiny uživatelů mohou být od sebe izolováni.
Dále může být systém podle tohoto vynálezu nakonfigurován tak, aby protokol síťové vrstvy byl 45 tzv. internetový protokol (IP protokol). S použitím IP protokolu je uživatel sítě zbaven nutnosti zabývat se přímo fyzikálními vlastnostmi sítí, kterými se přenáší datový tok, nebo těmi cestami, kterými prochází datový tok na své cestě do cíle. Výhodou použití tohoto protokolu je skutečnost, že se jedná o široce rozšířený standardní protokol ve světě otevřených počítačových komunikací:
Uživatel by měl mít pouze jeden logický pohled na topologii sítě, ten může být popsán adresovacím schématem, ve kterém je tzv. IP adresa (adresa internetového protokolu) přiřazena každému rozhraní účastníka sítě, např. rozhraní počítače. Tyto adresy se typicky skládají z tzv.
-2CZ 290748 B6 identifikátoru sítě, který určuje příslušnou síť; a tzv. identifikátoru uzlu, který určuje uzel v této síti.
Konfigurace logické struktury na fyzické struktuře se děje během konfigurace systému. Zde systémový administrátor přiřadí IP adresu pro každé síťové rozhraní, ke kterému má počítač přístup.
Navíc systémový administrátor určí síťová rozhraní, kterými se mají posílat datové pakety adresované počítačům, v jiných sítích.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude blíže vysvětlen prostřednictvím konkrétních příkladů provedení znázorněných na výkresech, na kterých představuje obr. 1 způsob fungování integrace sítí s obecným zařízením podle dosavadního stavu techniky;
obr. 2 změnu sítě podle dosavadního stavu techniky;
obr. 3 komunikace aplikace v mobilní jednotce s aplikací v pevné síti podle provedení tohoto vynálezu; a obr. 4 struktura a způsob fungování síťové integrační jednotky podle tohoto vynálezu.
Příklady provedení vynálezu
Na obr. 1 je znázorněn princip fungování integrace sítí založené na IP protokolu podle dosavadního stavu techniky, tento protokol se ustálil jako standard v otevřené datové komunikaci a tvoří základ světové datové sítě, tzv. internetu. Pomocí této definice lze srozumitelněji popsat a rozlišit jinou terminologii a jiná pojetí.
Za tímto účelem je nutné nejdříve popsat základní primární pojetí IP protokolu. Základem adresování je IP adresa 4 (internetová adresa), která se skládá ze čtyřech bajtů a která je tvořena adresou sítě a tzv. adresou uzlu. Hodnota síťové a uzlové části v IP adrese 4 může být definována tzv. síťovými maskami. Takové adresy jsou typicky reprezentovány jako čtveřice dekadických čísel, jako například 19.123.6.1, pomocí které je každý prvek dekadickou reprezentací bajtu. Každému síťovému rozhraní (reprezentovanému přerušovanou čarou) je přiřazena jedinečná IP adresa 4. Obecně počítač udržuje několik síťových rozhraní tohoto druhu, například jedno pro komunikaci sítí 5 token ring, jednoho pro komunikaci sítí 6 Ethernet, atd.
Obrázek 1 popisuje situaci se dvěma takovými síťovými rozhraními 7, 8. Sítě 5, 6 a také jejich síťová rozhraní 7, 8 jsou v obou případech částí fyzické vrstvy, obsahující odpovídající protokol spojení. Rozhraní 7 token ring může mít jako svou adresu například 19.123.6.1, a rozhraní 8 Ethernet může mít adresu 19.123.7.6, pomocí které v obou případech první tři bajty reprezentují síťovou adresu a adresa uzlu se skládá pouze z posledního bajtu. Při adresování jiného počítače se síťová vrstva tři (vrstva IP) rozhodne, které síťové rozhraní se má zvolit, na základě konzistentních síťových adres. V případě počítače sIP adresou 19.123.6.128 zvolí IP vrstva rozhraní token ring, protože síťové adresy rozhraní token ring a adresa počítače jsou konzistentní.
Tento příklad objasňuje, že IP adresy představují v obou případech fyzickou topologii spojení počítačů, protože se změnou fyzického spojení počítače, například se změnou ze sítě 5 token ring
-3 CZ 290748 B6 na síť 6 Ethemet, se také vždy změní jeho IP adresa (není znázorněna). Tato požadovaná změna IP adresy je nezávislá na tom, zda IP vrstva tři je schopna spravovat tzv. směrovací tabulky, které podle potřeby směrují toky IP dat třetím počítačem.
Poznamenejme dále, že aplikační vrstvy (zde nejsou znázorněny) jsou v obou případech spojeny odpovídajícími IP vrstvami tři. Těmito vrstvami jsou jednotliví uživatelé sítě spojeni s přenosovými zařízeními.
Nyní je nutné objasnit na základě obr. 2, jak je implementován přesun účastníka sítě z jedné fyzické sítě do jiné sítě podle dosavadního stavu techniky, to znamená, bez integrujícího síťového rozhraní.
V této struktuře pevná strana vlastní více síťových rozhraní 11, 12 a konkrétně jedno rozhraní pro každou členskou fyzickou síť 13, 14. Každé z těchto rozhraní vlastní svou vlastní IP adresu 15 a implementuje vytvoření IP protokolu na přesně jedné fyzické síti 13, 14.
Kvůli lepšímu popisu nutných procesů, předpokládejme že je použito rozhraní 11 MOBITEX s IP adresou 19.18.71.1 a rozhraní 12 MODACAM s IP adresou 19.18.72.1. Pro tyto IP adresy 15 první tři komponenty reprezentují v obou případech síťovou adresu.
Pro komunikaci s mobilním jednotkou sítí 13 MOBITEX, by mělo mobilní rozhraní (není znázorněno) vlastnit IP adresu 19.18.71.10. Podle výše popsaných mechanismů adresování komunikace mezi aplikací v pevné síti a mobilním datovým terminálem bude přenášena rozhraním U MOBITEX, protože síťová adresa rozhraní MOBITEX je konzistentní s mobilní IP adresou v prvních třech číslicích ze čtveřice.
Po změně sítí ze sítě 13 MOBITEX na síť 14 MODACOM se musí provést akce na pevné straně, takže komunikace bude přenášena rozhraním 12 MODACOM z tohoto bodu. Podle principů adresování v IP protokolu 3 toho lze dosáhnout pouze změnou v IP adrese mobilní jednotky. To má však za následek, že mobilní jednotka změní svou identitu ve smyslu IP protokolu 3, to znamená že pro komunikaci s mobilní jednotkou musí aplikace v pevné síti používat jinou IP adresu, která odpovídá rozhraní 12 MODACOM podle předchozích provedení, například adrese 19.18.72.10. V tomto případě změna fyzické sítě 13, 14 již není plynulá pro aplikaci v pevné síti ani pro jiné účastníky mobilní sítě.
Obrázek 3 popisuje mechanismus podle vynálezu pro komunikaci jedné aplikace na terminálové jednotce na straně 21 mobilní sítě (mobilní jednotka) s aplikací na straně 22 pevné sítě prostřednictvím zde popsané síťové integrační jednotky 28 (rozhraní). Na základě tohoto popisu budou objasněny možnosti plynulého cestování (roaming) mezi různými fyzickými sítěmi 24, 25.
Za tímto účelem předpokládejme, že terminálová jednotka na straně 21 mobilní sítě může být právě dosažena prostřednictvím mobilní fyzické sítě 25, 26 MODACOM. Síťová integrační jednotka 28 na straně 22 pevné sítě by měla mít IP adresu 19.18.70.10, a terminálová jednotka na straně 21 mobilní sítě by měla mít adresu 19.18.70.65, kde v obou případech první tři bajty reprezentují adresu sítě, takže po adresování terminálové jednotky na straně 21 mobilní sítě, IP vrstva 27 přenáší data, která se mají přenést, společně s informacemi 23 o IP adrese do síťového rozhraní (není znázorněno).
V tomto bodě, na rozdíl od běžných síťových rozhraní, nenastává žádné okamžité spojování na jednu fyzickou síť 24, 25 nebo 26, místo toho se v počátečním kroku nejdříve zvolí fyzická síť, prostřednictvím které lze dosáhnout terminálové jednotky na straně 21 mobilní sítě. V tomto případě se jedná o síť 26 MODACOM.
-4CZ 290748 B6
Dokud nenastane druhý krok, nenastane spojení se druhou zvolenou fyzickou sítí 24, 25. Tudíž v případě fyzické sítě 25 MODACOM, se určí specifické informace pro MODACOM o adrese nebo síťové atributy tzv. identifikátoru logického spojení (LLI), X25 adresa brány rádio sítě (RNG), společně se specifickými ověřovacími informacemi pro MODACOM, a komunikace se přenese s těmito parametry spojení mobilní sítí 25 MODACOM.
Zvolení aktivní fyzické sítě lze řídit jiným způsobem pro každou terminálovou jednotku na straně 21 mobilní sítě. V nejjednodušším případě to provádí administrátor systému, který provede změnu z jedné fyzické sítě na jinou pomocí zadání údajů do konfiguračních souborů nebo podobného postupu. Avšak kvůli explicitním transakcím požadovaným administrátorem se upřednostňuje jiný postup.
Základem tohoto postupuje minimální protokol mezi síťovými rozhraními na pevné a na mobilní straně. Kvůli tomu, při zapnutí jednotky nebo po aktivaci příslušných komunikačních jednotek, například MODACOM rádio modemu v mobilní sítí 26 MODACOM, a rádio modemu MOBITEX nebo GSM ručního telefonu, terminálová jednotka na straně 21 mobilní sítě automaticky sdělí síťové integrační jednotce 28 na straně 22 pevné sítě, kterou fyzickou sítí 24, 25, a jakým způsobem má být dosažena.
Pokud by měl uživatel terminálové jednotky na straně 21 mobilní sítě nyní opustit oblast pokrytí mobilní fyzické sítě 25 MODACOM, například v Německu, a přesunout se do oblasti pokryté mobilní fyzickou sítí 24 MOBITEX, například v Holandsku, bude to zcela plynulé pro aplikaci na straně 21 mobilní sítě a také na straně 22 pevné sítě. To je ukázáno v následujícím popise procedur a protokolů.
V počátečním kroku uživatel na straně 21 mobilní sítě aktivuje svou MODACOM rádio jednotku v mobilní síti 26 MODACOM a odpovídající síťovou integrační jednotku 28. Po aktivaci síťového rozhraní na straně 21 mobilní sítě se spustí minimální řídicí protokol v síťové integrační jednotce 28 na straně 22 pevné sítě, která je síťovou integrační jednotkou 28 na straně 22 pevné sítě informována o změně fyzické sítě 24, 25. Zde je kritické, že IP adresy účastnických síťových rozhraní a zejména rozhraní umístěného na straně mobilní sítě, nejsou žádným způsobem změněny, takže změna fyzické sítě 24, 25 zůstane úplně neviditelná pro IP vrstvy (síťová vrstva) 27 a všechny vrstvy ležící za ní.
Na obr. 4 je znázorněna architektura a způsob fungování síťové integrační jednotky 28. Zde se opět předpokládá, že mobilní jednotka má IP adresu 19.18.70.65 a může být nyní dosažena mobilní fyzickou sítí 25 MODACOM. Tyto informace jsou spravovány v síťové integrační jednotce 28 ve formě síťového atributu. Spolu s těmito informacemi v aktivní síti se zde udržují také jiné atributy, jako například informace o adrese pro všechny fyzické sítě, pro které je mobilní jednotka právě registrována.
Podle přidělení tohoto atributu, přenáší řídicí jednotka 32 toku tok IP dat fyzickou sítí MODACOM do této mobilní jednotky, tím pádem se použijí atributy MODACOM adresy pro adresování specifické pro MODACOM.
Pokud mobilní jednotka opustí oblast pokrytí sítě MODACOM nebo přejde z jiných důvodů do sítě MOBITEX, může síťová integrační jednotka 28 dosáhnout ověření 33 při prvním pokusu o spojení pomocí hesla. Po úspěšném ověření jsou jednotlivé síťové atributy upraveny jednotkou pro správu atributů takovým způsobem, aby síť MOBITEX byla označena jako aktivní fyzická síť, s příslušnými informacemi o adrese. Potom řídicí jednotka 32 toku přenáší tok IP dat odpovídajícím způsobem sítí MOBITEX.
Pokud by mobilní jednotka měla přejít do oblasti, která není pokryta žádnou sítí, řídicí jednotka toku o tom informuje jednotku 31 pro správu atributů odpovídajícím návratovým potvrzením
-5 CZ 290748 B6 fyzických sítí, takže aktivní síť je nedefinovaná a řídící jednotka 32 toku zakáže úplně tok IP dat do mobilní jednotky. Podobným způsobem řídicí jednotka 32 toku vlastní schopnost, po prodloužené pasivní časové období mobilní jednotky, že není považována za aktivní, dokud se neprovede nové ověření.
Takzvané moduly adaptérů (nejsou znázorněny) slouží k přizpůsobení řídicí jednotky 32 toku na jiné fyzické sítě, čímž zpřístupní jednotné vnitřní rozhraní pro odcházející komunikaci, a která však používá konkrétní API přicházejícího toku fyzických sítí.
Celková architektura síťové integrační jednotky zaručuje vysoký stupeň flexibility a rozšiřitelnosti systému podle tohoto vynálezu.
Kromě toho jsou cílem tohoto vynálezu také způsoby funkce systému a také interakce strukturálních komponentů, které jej tvoří.
Odpovídající postupy byly popsány podrobně v předchozím popise.

Claims (6)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Zařízení pro přenos datového toku v datových komunikačních sítích mezi mobilními a pevnými fyzickými sítěmi (24, 25) pro datovou komunikaci, obsahující aplikační vrstvu, kterou každý účastník komunikuje a která je nezávislá na konkrétní z fyzických sítí (24, 25); síťovou vrstvu (27) se síťovým protokolem, který je nezávislý na konkrétní z fyzických sítí (24, 25), vyznačující se tím, že síťová integrační jednotka (28) integruje alespoň dvě různé z fyzických sítí (24, 25) a obsahuje: jednotku (31) pro správu atributů sítě pro autonomní převádění síťových atributů pro adresaci účastníka přes jednu z fyzických sítí (24, 25), která je právě aktivní a řídicí jednotku (32) toku pro vedení datového toku podle aktuálních síťových atributů; a síťové rozhraní spojující síťovou integrační jednotku (28) se síťovou vrstvou (27).
  2. 2. Zařízení podle nároku 1, vyznačující se tím, že jednotka (31) pro správu atributů sítě obsahuje protokol správy atributů pro automatickou úpravu síťových atributů a pro překládání atributů při předání z jedné sítě do druhé.
  3. 3. Zařízení podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že sítová integrační jednotka (28) je implementována jako počítačový program.
  4. 4. Zařízení podle jednoho nebo více z předchozích nároků, vyznačující se tím, že komunikace mezi mobilní a pevnou fyzickou sítí je přenášena přes bránu.
  5. 5. Zařízení podle jednoho nebo více z předchozích nároků, vyznačující se tím, že jako protokol síťové vrstvy (27) je použit internetový protokol - IP protokol (3).
  6. 6. Zařízení podle nároku 5, vy z n a č uj í c í se t í m , že uživatelské programy na pevném účastníkovi adresují mobilního účastníka s použitím jediné internetové - IP adresy (4).
CZ19961927A 1994-10-31 1995-06-07 Zařízení pro přenos datového toku v datových komunikačních sítích CZ290748B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4438522A DE4438522C2 (de) 1994-10-31 1994-10-31 Einrichtung zur Übertragung von Datenströmen in Datenkommunikationsnetzen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ192796A3 CZ192796A3 (en) 1996-10-16
CZ290748B6 true CZ290748B6 (cs) 2002-10-16

Family

ID=6531909

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ19961927A CZ290748B6 (cs) 1994-10-31 1995-06-07 Zařízení pro přenos datového toku v datových komunikačních sítích

Country Status (12)

Country Link
US (1) US5961607A (cs)
EP (1) EP0737396A1 (cs)
JP (1) JP2970686B2 (cs)
KR (1) KR100266723B1 (cs)
CN (1) CN1103527C (cs)
CA (1) CA2176333C (cs)
CZ (1) CZ290748B6 (cs)
DE (1) DE4438522C2 (cs)
HU (1) HU217721B (cs)
PL (1) PL177380B1 (cs)
RU (1) RU2121761C1 (cs)
WO (1) WO1996013924A1 (cs)

Families Citing this family (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6031978A (en) * 1996-06-28 2000-02-29 International Business Machines Corporation System, method and program for enabling a client to reconnect to a same server in a network of computer systems after the server has moved to a different network address
CA2213984A1 (en) * 1996-08-22 1998-02-22 Norand Corporation Enhanced mobility and address resolution in a wireless premises based network
KR100447158B1 (ko) * 1998-08-11 2004-10-14 엘지전자 주식회사 인터넷/패킷망 접속을 위한 시스템 네트웍
DE19809398A1 (de) * 1998-03-05 1999-09-09 Sel Verteidigungssysteme Gmbh Verfahren zum gemeinsamen Betreiben einer Vielzahl militärischer Führungssysteme, sowie ein System zur Durchführung dieses Verfahrens und eine Nutzerschnittstelle hierfür
WO2000024174A1 (de) * 1998-10-19 2000-04-27 Siemens Aktiengesellschaft Netzarchitektur für kommunikations- und/oder datennetze
US6243581B1 (en) * 1998-12-11 2001-06-05 Nortel Networks Limited Method and system for seamless roaming between wireless communication networks with a mobile terminal
JP3196747B2 (ja) * 1998-12-18 2001-08-06 三菱マテリアル株式会社 移動無線機、基地局無線機、及び、その記録媒体
KR100605812B1 (ko) * 1998-12-30 2006-11-30 삼성전자주식회사 전송장치의 데이터 통신 채널 처리장치와 프로토콜 스택 구성및 운용방법
US7970929B1 (en) * 2002-03-19 2011-06-28 Dunti Llc Apparatus, system, and method for routing data to and from a host that is moved from one location on a communication system to another location on the communication system
US7103653B2 (en) * 2000-06-05 2006-09-05 Fujitsu Limited Storage area network management system, method, and computer-readable medium
US8019335B2 (en) * 2001-01-29 2011-09-13 Nokia Corporation Identifying neighboring cells in telecommunication network
US7120704B2 (en) * 2002-01-31 2006-10-10 International Business Machines Corporation Method and system for workload balancing in a network of computer systems
US20040203752A1 (en) * 2002-11-18 2004-10-14 Toshiba America Information Systems, Inc. Mobility communications system
US8130700B2 (en) * 2007-06-15 2012-03-06 Silver Spring Networks, Inc. Method and system for providing network and routing protocols for utility services
US8683572B1 (en) 2008-01-24 2014-03-25 Dunti Llc Method and apparatus for providing continuous user verification in a packet-based network
DE102010056593B4 (de) 2010-06-25 2013-01-03 Baumann Maschinenbau Solms Gmbh & Co. Kg Verfahren zur Ermittlung einer Ortsposition einer Seitenkante eines Materialstapels

Family Cites Families (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5115432A (en) * 1989-12-12 1992-05-19 At&T Bell Laboratories Communication architecture for high speed networking
US5301303A (en) * 1990-04-23 1994-04-05 Chipcom Corporation Communication system concentrator configurable to different access methods
US5159592A (en) * 1990-10-29 1992-10-27 International Business Machines Corporation Network address management for a wired network supporting wireless communication to a plurality of mobile users
DE69330981T2 (de) * 1992-04-20 2002-06-27 3Com Corp Vorrichtung zur Netzmittelerweiterung auf entfernte Netzwerke
US5442633A (en) * 1992-07-08 1995-08-15 International Business Machines Corporation Shortcut network layer routing for mobile hosts
EP0582373B1 (en) * 1992-07-17 1999-10-06 Sun Microsystems, Inc. Method and apparatus for implementing self-organization in a wireless local area network
US5457680A (en) * 1993-05-18 1995-10-10 International Business Machines Corporation Data gateway for mobile data radio terminals in a data communication network
US5325362A (en) * 1993-09-29 1994-06-28 Sun Microsystems, Inc. Scalable and efficient intra-domain tunneling mobile-IP scheme
USH1641H (en) * 1993-11-30 1997-04-01 Gte Mobile Communications Service Corporation Connection of mobile devices to heterogenous networks
US5636216A (en) * 1994-04-08 1997-06-03 Metricom, Inc. Method for translating internet protocol addresses to other distributed network addressing schemes
US5655140A (en) * 1994-07-22 1997-08-05 Network Peripherals Apparatus for translating frames of data transferred between heterogeneous local area networks
US5598536A (en) * 1994-08-09 1997-01-28 Shiva Corporation Apparatus and method for providing remote users with the same unique IP address upon each network access
US5533026A (en) * 1995-03-06 1996-07-02 International Business Machines Corporation Communication system including method and apparatus for maintaining communications with a mobile terminal
US5732074A (en) * 1996-01-16 1998-03-24 Cellport Labs, Inc. Mobile portable wireless communication system
US5708655A (en) * 1996-06-14 1998-01-13 Telefonaktiebolaget L M Ericsson Publ Method and apparatus for addressing a wireless communication station with a dynamically-assigned address

Also Published As

Publication number Publication date
CA2176333C (en) 2004-05-11
HU9601771D0 (en) 1996-09-30
CZ192796A3 (en) 1996-10-16
KR960706737A (ko) 1996-12-09
US5961607A (en) 1999-10-05
JP2970686B2 (ja) 1999-11-02
EP0737396A1 (de) 1996-10-16
HUT75263A (en) 1997-05-28
CN1103527C (zh) 2003-03-19
DE4438522C2 (de) 1997-08-21
RU2121761C1 (ru) 1998-11-10
HU217721B (hu) 2000-04-28
KR100266723B1 (ko) 2000-09-15
DE4438522A1 (de) 1996-05-02
CN1137850A (zh) 1996-12-11
PL177380B1 (pl) 1999-11-30
WO1996013924A1 (de) 1996-05-09
JPH09504677A (ja) 1997-05-06
PL315123A1 (en) 1996-10-14
CA2176333A1 (en) 1996-05-09

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP4166942B2 (ja) 移動無線網用インターネットプロトコルトラフィックフィルタ
CZ290748B6 (cs) Zařízení pro přenos datového toku v datových komunikačních sítích
JP3346234B2 (ja) 回線交換網とインターネット網との網間経路制御通信システム
US6728267B1 (en) Service capable network
US20020001290A1 (en) Distributed infrastructure for wireless data communications
JP2007019830A (ja) 移動通信システムのハンドオーバ処理方式
JP2008538884A (ja) ローカル・ネットワークとリモート・ネットワークとの間のマルチリンク・アクセスを確立する方法および対応するアプライアンス
US6958988B1 (en) Mobile communication network and data delivery method in mobile communications network
CN105101176B (zh) 一种漫游场景下的会话绑定方法、装置和系统
US5023780A (en) Method of operating a packet switching network
MX2011001589A (es) Sistema de control de comunicacion, sistema de comunicacion y metodo de control de comunicacion.
KR102243263B1 (ko) 가상 랜 게이트웨이 시스템, 제어 평면 게이트웨이의 동작 방법 및 mme의 동작 방법
TWI239170B (en) Methods and apparatus for supporting session signaling and mobility management in a communications system
CN111262762B (zh) 基于vCPE租户SFC业务链多WAN业务的实现方法及系统
JP2003502965A (ja) 交換電気通信システムにおける装置および方法
EP1124388A2 (en) Service provision while roaming in 3G wireless networks
EP1076463A2 (en) Supporting network in telecommunications systems
US11310847B2 (en) Multi-layered distributed GTP-C processing
US20060050863A1 (en) Method for supporting the mobility of a subscriber across a communication system
JPH11355353A (ja) 呼番号とインタ―ネット発信アドレスで構成されるペアの使用方法
US20070195694A1 (en) System for dynamic control of an ip network
EP4002766B1 (en) Method and system for reachability of services specific to one specific network access over a different network access and system thereof
KR100322472B1 (ko) 이더넷 망을 연동 망으로 하는 망정합장치들의 연동장치 및 연동방법
JP2001045058A (ja) セッション接続型パケット転送システムおよびその構成装置
CN116938878A (zh) 地址分配方法、云控制台、物联终端及专用网关

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20040607