CZ288900B6 - Vrtací stroj pro vrtání odpichových a výpustných otvorů - Google Patents

Vrtací stroj pro vrtání odpichových a výpustných otvorů Download PDF

Info

Publication number
CZ288900B6
CZ288900B6 CZ19992638A CZ263899A CZ288900B6 CZ 288900 B6 CZ288900 B6 CZ 288900B6 CZ 19992638 A CZ19992638 A CZ 19992638A CZ 263899 A CZ263899 A CZ 263899A CZ 288900 B6 CZ288900 B6 CZ 288900B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
hinge
drilling machine
piston
support
articulated joint
Prior art date
Application number
CZ19992638A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ263899A3 (cs
Inventor
Victor Kremer
Philippe Malivoir
Emile Lonardi
Original Assignee
Paul Wurth S. A.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Paul Wurth S. A. filed Critical Paul Wurth S. A.
Publication of CZ263899A3 publication Critical patent/CZ263899A3/cs
Publication of CZ288900B6 publication Critical patent/CZ288900B6/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C21METALLURGY OF IRON
    • C21BMANUFACTURE OF IRON OR STEEL
    • C21B7/00Blast furnaces
    • C21B7/12Opening or sealing the tap holes
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F27FURNACES; KILNS; OVENS; RETORTS
    • F27DDETAILS OR ACCESSORIES OF FURNACES, KILNS, OVENS, OR RETORTS, IN SO FAR AS THEY ARE OF KINDS OCCURRING IN MORE THAN ONE KIND OF FURNACE
    • F27D3/00Charging; Discharging; Manipulation of charge
    • F27D3/15Tapping equipment; Equipment for removing or retaining slag
    • F27D3/1509Tapping equipment
    • F27D3/1527Taphole forming equipment, e.g. boring machines, piercing tools

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Metallurgy (AREA)
  • Manufacturing & Machinery (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Earth Drilling (AREA)
  • Drilling And Boring (AREA)
  • Perforating, Stamping-Out Or Severing By Means Other Than Cutting (AREA)
  • Unwinding Webs (AREA)
  • Photoreceptors In Electrophotography (AREA)
  • Vending Machines For Individual Products (AREA)
  • Drilling Tools (AREA)

Abstract

Vrtac stroj pro vrt n odpichov²ch a v²pustn²ch otvor obsahuje podp rnou konstrukci (14), mont n podp ru (10) a z v sn ·stroj (12), p°i em mont n podp ra (10) je upevn na pomoc z v sn ho ·stroj (12) na podp rn konstrukci (14). Z v sn ·stroj (12) je vy°eÜeno tak, e v²Üka a sklon osy vrt n jsou nastaviteln nez visle na sob .\

Description

Oblast techniky
Vynález se týká vrtacího stroje pro odpichové a výpustné otvory, zejména pak vrtacího stroje pro vrtání několika odpichových otvorů na šachtové peci.
Dosavadní stav techniky
Moderní vysoké pece nebo šachtové pece mají obvykle několik odpichových otvorů. Každý z těchto odpichových otvorů je obsluhován svým vlastním vrtacím strojem. Protože účinný vrtací stroj pro odpichové otvory je poměrně nákladný, bylo by z cenových důvodů zajímavé vyvinout stroj, který by se mohl používat pro několik odpichových otvorů současně.
Vrtací stroj tohoto typu pro vrtání více než jednoho odpichového otvoru byl již popsán v dokumentu DE-A-19 62 953 v roce 1967. Tento stroj je opatřen pevnou konzolou a ramenem, jehož první konec se může natáčet kolem první osy a je uchycen na pevné konzole. Rameno, které se může z místa před prvním odpichovým otvorem natáčet pohonem z první provozní polohy do druhé provozní polohy před druhým odpichovým otvorem, nese na svém volném konci svislý otočný čep, na kterém je upevněna vrtací podpěra. Ovládací tyč je připojena otočnými spoji k pevnému pákovému ramenu na konzole a ke klice pevně uložené na otočném čepu. Tyto části vytvářejí čtyřčlánkový otočný spojovací mechanismus, u kterého otočný pohyb ramena kolem první osy vyvolává otáčivý pohyb podpěry kolem druhé osy. Pro umožnění přizpůsobení se úhlu sklonu vrtací osy vůči příslušnému odpichovému otvoru je vrtací podpěra spojena vodorovným otočným spojem se svislými otočnými čepy, přičemž mezi podpěrou a přírubou, zajištěnou pevně ke svislému otočnému čepu, je umístěn naklápěcí válec. Pro přizpůsobení výšky vrtací osy příslušnému odpichovému otvoru je na druhé straně navrženo, aby se podpěra mohla přemísťovat do různých bodů v blízkosti odpichového otvoru, což znamená, že by se měl omezit rozsah otočného pohybu ramena. Výsledkem tohoto známého řešení je pouze to, že mohou být kompenzovány pouze velmi malé rozdíly ve výšce, protože v prvé řadě otočný pohyb ramena určuje konečnou polohu podpěry, a za druhé by měla být vzdálenost mezi koncem podpěry a odpichovým otvorem výhodně stejná.
Vrtací stroje pro vrtání hornin, které jsou používány v dolech, jsou známy z dokumentu US 3 374 975. Tyto vrtací stroje mají paralelogramový mechanismus s rámem, třemi články a čtyřmi klouby, který umožňuje paralelní přemísťování vrtací podpory pomocí prvního tlakového válce. Druhý tlakový válec je vřazen mezi paralelogramový mechanismus a vrtací podpěru a umožňuje naklánění vrtací podpěry. Přídavný rotační motor umožňuje otáčení paralelogramového mechanismu kolem vodorovné osy. Účelem tohoto zařízení je umožnění univerzálního vyrovnávání vrtací podpěry prostřednictvím hydraulického řídicího systému vůči vodorovné ose, takže vrtací stroj pro vrtání hornin může vrtat několik otvorů bez nutnosti jeho přemísťování.
Uzavírací zařízení pro uzavírání odpichových otvorů, u kterých je ucpávačka zavěšena dvěma kloubovými podpěrnými články na podpěrné konstrukci, je známo z dokumentu FR-A-2 604 511. Otáčení ucpávačky ve svislé rovině je umožněno tlakovým válcem a tím je zajištěn těsný kontakt trysky ucpávačky s odpichovým otvorem. Jeden ze dvou podpěrných článků je podélně nastavitelný, takže sklon ucpávačky se může přizpůsobit sklonu odpichového otvoru.
Úkolem vynálezu je vyřešit vrtací stroj pro vyvrtávání odpichových otvorů, který by měl sloužit pro vyvrtávání dvou odpichových otvorů a který by se měl optimálním způsobem přisouvat ke dvěma odpichovým otvorům, umístěných v různých výškách a majících různý sklon.
-1 CZ 288900 B6
Podstata vynálezu
Tento úkol je vyřešen vrtacím strojem pro odpichové otvory podle vynálezu, jehož podstata je 5 vyjádřena znaky obsaženými v patentovém nároku 1 a spočívá v tom, že závěsné ústrojí obsahuje mechanismus s rámem, první pohon a dva spojovací body, přičemž mechanismus je navržen tak, že nuceně řízené přemísťování dvou spojovacích bodů ve vztahu k rámu vyvoláváno hnacími impulsy prvního pohonu tak, že spojnice proložená dvěma spojovacími body zůstává v průběhu tohoto pohybu rovnoběžná se svou výchozí polohou, přičemž první pohon je tvořený tlakovým io válcem a ústrojím pro omezení zdvihu jeho pístu se dvěma nezávisle nastavitelnými zdvihy, které je integrováno do prvního tlakového válce. Naklápěcí ústrojí je opatřené připojovacím kloubovým spojem, podpěrným kloubovým spojem a druhým pohonem, přičemž je navržené tak, že vzdálenost mezi připojovacím kloubovým spojem a podpěrným kloubovým spojem je nastavitelná hnacími impulsy druhého pohonu a naklápěcí ústrojí je uchyceno prostřednictvím 15 připojovacího kloubového spoje ke druhému spojovacímu bodu z dvojice spojovacích bodů mechanismu a druhý pohon je tvořen druhým tlakovým válcem, do kterého je integrováno ústrojí pro omezení zdvihu jeho pístu se dvěma nezávisle nastavitelnými zdvihy. V prvním provedení je naklápěcí ústrojí spojeno prostřednictvím podpěrného kloubového spoje s montážní podpěrou, první spojovací bod mechanismu je spojen podpěrným kloubovým spojem s montážní podpěrou, 20 a rám je spojený s podpěrnou konstrukcí. Ve druhém provedení je naklápěcí ústrojí spojeno prostřednictvím podpěrného kloubového spoje s podpěrnou konstrukcí, první spojovací bod mechanismu je spojen podpěrným kloubovým spojem s podpěrnou konstrukcí, a montážní podpěra je spojena s rámem. V obou formách konstrukce se může výška podpěry nastavit pomocí jediného pohonu bez změny sklonu podpěry.
Podle výhodného provedení vynálezu je mechanismus poháněný prvním tlakovým válcem, opatřeným ústrojím pro omezování zdvihu se dvěma nezávisle nastavitelnými zdvihy. Vrtací podpěra, která se zvedá do klidové polohy po přiblížení se k odpichovému otvoru, se tak může snížit v provozní poloze do úrovně dvou odpichových otvorů, nacházejících se v různých 30 výškách. Naklápěcí ústrojí je poháněné druhým tlakovým válcem, který je podobně opatřen ústrojím pro omezení zdvihu se dvěma nezávisle nastavitelnými zdvihy, takže vrtací podpěra, která se po přiblížení se k odpichovému otvoru nachází výhodně ve vodorovné klidové poloze, se může v provozní poloze výhodně přizpůsobit sklonu dvou odpichových otvorů s rozdílným sklonem.
Ve výhodném jednoduchém provedení vynálezu, které je prostorově úsporné, obsahuje mechanismus rám a tři články, spojené mezi sebou čtyřmi kloubovými spoji A, B, C, D. U tohoto mechanismu odpovídá vzdálenost mezi prvním kloubovým spojem A a druhým kloubovým spojem B vzdálenosti mezi čtvrtým kloubovým spojem D a třetím kloubovým spojem C, přičemž 40 vzdálenost mezi prvním kloubovým spojem A a podpěrným kloubovým spojem E mechanismu odpovídá vzdálenosti mezi druhým kloubovým spojem B a připojovacím kloubovým spojem F naklápěcího ústrojí.
V alternativním provedení by mohl mít mechanismus dva články uspořádané do tvaru X 45 a spojené ve svých středech přídavným kloubovým spojem. Rám a třetí článek jsou potom vždy spolu spojeny jedním otočným spojem a kombinovaným otočným a kluzným spojem s konci dvou článků uspořádaných do tvaru X, přičemž geometrické uspořádání těchto otočných spojů výhodně odpovídá geometrickému uspořádání rohových bodů pravoúhelníku. Tento typ konstrukce má výhodu spočívající v tom, že pouze svislé přemístění podpěry může být dosaženo 50 bez vodorovných přesunů součástí. Avšak tato konstrukce je podstatně komplikovanější, v důsledku použití otočných a kluzných spojů, a vyžaduje podstatně větší prostor.
Naklápěcí ústrojí je výhodně navrženo ve formě pantografu. Druhý tlakový válec potom může být namontován do tohoto pantografu zvláště snadno. Druhý tlakový válec umožňuje rozevíráním
-2CZ 288900 B6 a uzavíráním pantografu a tím je umožněno měnit a nastavovat vzdálenost mezi spojovacím bodem a podpěrným bodem naklápěcího ústrojí.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude blíže objasněn pomocí příkladů provedení zobrazených na výkresech, které znázorňují obr. 1 boční pohled na část vrtacího stroje pro otevírání výpustních nebo odpichových otvorů v klidové poloze;
obr. 2 pohled na část vrtacího stroje z obr. 1 v provozní poloze;
obr. 3 pohled na část vrtacího stroje z obr. 1 ve třetí poloze;
obr. 4 podélný osový řez výhodným příkladným provedením tlakového válce pro závěsné ústrojí vrtacího stroje pro vrtání výpustních nebo odpichových otvorů, přičemž hlavní píst je umístěn v první koncové poloze; a obr. 5 podélný osový řez tlakovým válcem z obr. 4, u kterého se hlavní tlačný píst nachází ve druhé koncové poloze.
Příklady provedení vynálezu
Montážní podpěra 10. zobrazená jen zčásti, a závěsné ústrojí 12. pomocí kterého je montážní podpěra 10 uchycena na podpěrné konstrukci 14. jsou patmé z obr. 1 až 3. Pro větší přehlednost příkladů je podpěrná konstrukce 14 zobrazena na výkresech jen schematicky. Taková podpěrná konstrukce 14 může obsahovat například otočné rameno, na jehož volném konci je závěsné ústrojí 12 zavěšeno otočně kolem osy 16, znázorněné čerchovanou čarou. Výhodné provedení takové podpěrné konstrukce 14 s ramenem je popsané například v dokumentu LU 88799 z 01.08.1996 a v dokumentu LU 88782 z 28.06.1996. V alternativním provedení by však podpěrná konstrukce 14 mohla obsahovat vozík pojízdný po kolejnicích, který nese závěsné ústrojí 12.
Závěsné ústrojí 12 je podrobněji zobrazeno na obr. 2. Toto závěsné ústrojí 12 obsahuje plochý čtyřčlánkový mechanismus se čtyřmi otočnými kloubovými spoji. První článek 18 je navržen jako rám mechanismu a je upevněn na podpěrné konstrukci 14. První článek 18 má dvě nohy 20, 22, z nichž první noha 20 je spojena prvním kloubovým spojem A se druhým článkem 24. Druhý článek 24 má tvar L s prvním ramenem 26 a se druhým ramenem 28. přičemž první kloubový spoj A je umístěn v průsečíku obou ramen 26, 28. Druhá noha 22 prvního článku 18 je spojena druhým kloubovým spojem B se třetím článkem 30. který má rovněž tvar L s prvním ramenem 32 a druhým ramenem 34, přičemž druhý kloubový spoj B je umístěn do průsečíku obou těchto ramen 32. 34. Čtvrtý článek 36, který je vytvořen například ve formě tyče, je spojen prostřednictvím čtvrtého kloubového spoje D s druhým ramenem 28 druhého článku 24 a prostřednictvím třetího kloubového spoje C s druhým ramenem 34 třetího článku 30. Čtyři články jsou navrženy tak, že vzdálenost mezi prvním kloubovým spojem A a čtvrtým kloubovým spojem D odpovídá vzdálenosti mezi druhým kloubovým spojem B a třetím kloubovým spojem C a vzdálenost mezi prvním kloubovým spojem A a druhým kloubovým spojem B odpovídá vzdálenosti mezi čtvrtým kloubovým spojem D a třetím kloubovým spojem C. Mechanismus má dva spojovací body ES F. První spojovací bod Ez je umístěný na prvním ramenu 26 druhého článku 24 a první podpěrný kloubový spoj E, spojující mechanismus s montážní podpěrou 10, je upraven pro tento účel. Druhý spojovací bod Fz je umístěn na prvním ramenu 32 třetího článku 30.
-3CZ 288900 B6
Pohon čtyřčlánkového mechanismu, popsaného v předchozí části, je zajišťován prvním tlakovým válcem 38, uchyceným svým prvním koncem na prvním článku 18 a svým druhým koncem na druhém ramenu 34 třetího článku 30. V poloze zobrazené na obr. 2 je pístnice 40 prvního tlakového válce 38 zatažena, zatímco na obr. 1 je pístnice 40 prvního tlakového válce 38 vysunuta. Vysunutí pístnice 40 způsobuje natáčení třetího článku 30 kolem druhého kloubového spoje B. Toto natáčení se přenáší na druhý článek 24 prostřednictvím čtvrtého článku 36. Účinkem popsaného uspořádání kloubových spojů A, B, C, D v rohových bodech paralelogramu se dosahuje toho, že úhel natočení druhého článku 24 kolem prvního kloubového spoje A odpovídá přesně úhlu natočení třetího článku 30 kolem druhého kloubového spoje B.
K prvnímu ramenu 32 třetího článku 30 je prostřednictvím připojovacího kloubového spoje F v místě spojovacího bodu Fz připojeno naklápěcí ústrojí 42, které je spojeno prostřednictvím druhého podpěrného kloubového spoje G s podpěrou 10. Vzdálenost mezi prvním kloubovým spojem A a prvním podpěrným kloubovým spojem E odpovídá vzdálenosti mezi druhým kloubovým spojem B a připojovacím kloubovým spojem F, což má ten důsledek, že hnací impulzy prvního tlakového válce 38 vyvolávají nucený posuvný pohyb podpěrného kloubového spoje E a připojovacího kloubového spoje F vůči prvnímu článku 18, neboli rámu, takže myšlená spojnice procházející dvěma spojovacími body E'. F' zůstává v průběhu pohybu stále rovnoběžná. To vede k tomu, že montážní podpěra 10 se může podobně zvedat a spouštět do poloh rovnoběžných se svou výchozí polohou pomocí prvního tlakového válce 38. Výška vrtací osy tak může být zajištěna beze změny sklonu montážní podpěry 10 a tím také beze změny sklonu vrtací osy. Zejména je třeba doporučit, aby mechanismus popsaný v předchozí části měl extrémně kompaktní konstrukci a aby současně přenášel síly působící v podélném směru montážní podpěry 10 poměrně tuhým přenosovým řetězcem do podpěrné konstrukce 14.
Naklápěcí ústrojí 42 je navrženo takovým způsobem, že vzdálenost mezi připojovacím kloubovým spojem F a podpěrným kloubovým spojem G je nastavitelná.. V zobrazeném příkladném provedení je možnost nastavení této vzdálenosti zajištěna například dvoučlánkovým pantografem 44 s vrcholovým kloubovým spojem Η. K prvnímu článku 46 tohoto dvoučlánkového pantografú 44 je otočně uchycen jeden konec druhého tlakového válce 50, jehož druhý konec je uchycen otočně k druhému článku 48 pantografú 44 a tím je umožněno zvětšovat nebo zmenšovat vzdálenost mezi připojovacím kloubovým spojem F a podpěrným kloubovým spojem G otevíráním nebo uzavíráním pantografú 44. Druhý tlakový válec 50 by mohl být samozřejmě také spojen přímo, to znamená bez pantografú 44. prostřednictvím připojovacího kloubového spoje s prvním ramenem 32 třetího článku 30 a prostřednictvím podpěrného kloubového spoje G s montážní podpěrou 10. Druhý tlakový válec 50 však může být mechanicky začleněn do závěsného ústrojí 12 mnohem výhodněji pomocí pantografú 44. Z porovnání příkladů zobrazených na obr. 2 a 3 vyplývá, že vzdálenost mezi kloubovými spoji F, G je možno zmenšit zatažením pístnice druhého tlakového válce 50. V důsledku toho se podpěrný kloubový spoj G zvedne vzhledem k podpěrnému kloubovému spoji E, takže montážní podpěra 10 se nakloní směrem kupředu.
Je třeba připomenout, že stejného výsledku je dosaženo, jestliže rám mechanismu je tvořen například montážní podpěrou 10 a dva podpěrné kloubové spoje E. G jsou připojeny k podpěrné konstrukci 14.
Výhodné příkladné provedení dvou tlakových válců 38. 50 je zobrazeno na obr. 4 a 5. V těchto příkladech je tlakový válec 100 opatřen hlavním pístem 104, uloženým ve válcové komoře 102. přičemž jeho zdvih je nastavitelný pomocí připojeného omezovacího ústrojí pro omezování zdvihu. Toto omezovači ústrojí obsahuje přídavný píst 106 s pístovým nástavcem 108, který je utěsněné zaveden do válcové komory 102. Přídavný píst 106 utěsňuje tlakovou komoru 110. ve které může působit tlaková látka. Z tlakové komory 110 je utěsněné vyveden spojovací kus 112 opatřený závitem 114, na kterém jsou našroubovány dvě matice 116. 118.
-4CZ 288900 B6
V příkladu na obr. 4 není v tlakové komoře 110 žádný tlak. Hlavní píst 104 dosedá na pístový nástavec 108 a může jej tlačit zpět tak daleko, až první matice 116 dosedne na upínací díl 120. Je zřejmé, že v této poloze zasahuje pístový nástavec 108 pouze mírně do válcové komory 102, takže zdvih hlavního pístu 104 odpovídá téměř celkové délce válcové komory 102.
Tlaková komora 110 je v příkladu zobrazeném na obr. 5 vystavena stejnému tlaku jako zadní úsek válcové komory 102. Pístový nástavec 108 nyní výrazněji zasahuje do válcové komory 102 a omezuje zdvih hlavního pístu 104. Protože je průřezová plocha tlakové komory 110, utěsněné přídavným pístem 106, větší než průřezová plocha válcové komory 102, utěsněné hlavním pístem 104, nemůže již hlavní píst 104 zatlačovat zpět pístový nástavec 108. Druhá matice 118 umožňuje omezit hloubku proniknutí pístového nástavce 108 do válcové komory 102.
PATENTOVÉ NÁROKY

Claims (9)

1. Vrtací stroj pro vrtání dvou odpichových otvorů, obsahující podpěrnou konstrukci (14), montážní podpěru (10) a závěsné ústrojí (12), pomocí kterého je montážní podpěra (10) zajištěna na podpěrné konstrukci (14), a závěsné ústrojí (12) je opatřené naklápěcím ústrojím (42) pro montážní podpěru (10), vyznačující se tím, že závěsné ústrojí (12) obsahuje mechanismus s rámem (18), první pohon a dva spojovací body (E', F'), přičemž mechanismus je navržený tak, že nuceně řízené přemísťování dvou spojovacích bodů (E', F') ve vztahu k rámu (18) je vyvoláváno hnacími impulsy prvního pohonu tak, že spojnice proložená dvěma spojovacími body (E', F') zůstává v průběhu tohoto pohybu rovnoběžná se svou výchozí polohou, přičemž první pohon je tvořený tlakovým válcem (38) a ústrojím pro omezení zdvihu jeho pístu se dvěma nezávisle nastavitelnými zdvihy, které je integrováno do prvního tlakového válce (38), a naklápěcí ústrojí (42) s připojovacím kloubovým spojem (F), podpěrným kloubovým spojem (G) a druhým pohonem je navržené tak, že vzdálenost mezi připojovacím kloubovým spojem (F) a podpěrným kloubovým spojem (G) je nastavitelná hnacími impulsy druhého pohonu a naklápěcí ústrojí (42) je uchyceno prostřednictvím připojovacího kloubového spoje (F) ke druhému spojovacímu bodu (F') z dvojice spojovacích bodů (E', F') mechanismu, a druhý pohon je tvořený druhým tlakovým válcem (50), do kterého je integrováno ústrojí pro omezení zdvihu jeho pístu se dvěma nezávisle nastavitelnými zdvihy, přičemž v prvním provedení je naklápěcí ústrojí (42) spojeno prostřednictvím podpěrného kloubového spoje (G) s montážní podpěrou (10), první spojovací bod (Ez) mechanismu je spojený podpěrným kloubovým spojem (E) s montážní podpěrou (10), a rám (18) je spojený s podpěrnou konstrukcí (14), zatímco ve druhém provedení je naklápěcí ústrojí (42) spojeno prostřednictvím podpěrného kloubového spoje (G) s podpěrnou konstrukcí (14), první spojovací bod (E') mechanismu je spojený podpěrným kloubovým spojem (E) s podpěrnou konstrukcí (14), a montážní podpěra (10) je spojena s rámem.
2. Vrtací stroj podle nároku 1, vyznačující se tím, že mechanismus je tvořen mechanismem s rámem (18), třemi články (24, 30, 36), a se čtyřmi kloubovými spoji (A, B, C,
D).
3. Vrtací stroj podle nároku 2, vyznačující se tím, že vzdálenost mezi prvním kloubovým spojem (A) a čtvrtým kloubovým spojem (D) odpovídá vzdálenosti mezi druhým kloubovým spojem (B) a třetím kloubovým spojem (C) a vzdálenost mezi prvním kloubovým spojem (A) a druhým kloubovým spojem (B) odpovídá vzdálenosti mezi čtvrtým kloubovým spojem (D) a třetím kloubovým spojem (C), přičemž vzdálenost mezi prvním kloubovým spojem (A) a podpěrným kloubovým spojem (E) mechanismu odpovídá vzdálenosti mezi druhým kloubovým spojem (B) a připojovacím kloubovým spojem (F) naklápěcího ústrojí (42).
-5CZ 288900 B6
4. Vrtací stroj podle nároku 3, vyznačující se tím, že rám (18) má dvě spojovací nohy (20, 22), opatřené kloubovými spoji (A, B), druhý článek (24) má tvar L, je tvořen dvěma rameny (26, 28), nesoucími čtvrtý kloubový spoj (D) a podpěrný kloubový spoj (E) a je spojen v průsečíku obou svých ramen (26, 28) prostřednictvím prvního kloubového spoje (A) s rámem (18), třetí článek (30) má tvar L, je tvořen dvěma rameny (32, 34), nesoucími třetí kloubový spoj (C) a připojovací kloubový spoj (F) a je spojen v průsečíku obou svých ramen (32, 34) prostřednictvím druhého kloubového spoje (B) s rámem (18), a čtvrtý článek (36) je tvořen tyčí, kterou jsou spolu spojeny kloubové spoje (C, D).
5. Vrtací stroj podle nároků 1 až 4, vyznačující se tím, že naklápěcí ústrojí (42) je vytvořeno ve formě pantografu (44).
6. Vrtací stroj podle nároků 1 až 5, vyznačující se tím, že ústrojí omezující zdvih pístu v prvním nebo ve druhém tlakovém válci (38, 50) obsahuje přídavný píst (106) pro omezení zdvihu.
7. Vrtací stroj podle nároku 6, v y z n a č u j í c í se tí m, že tlakový válec (38, 50) obsahuje hlavní píst (104), uložený posuvně ve válcové komoře (102), a že přídavný píst (106) v tlakovém válci (38, 50) utěsňuje samostatnou tlakovou komoru (110) s větší průřezovou plochou než má válcová komora (102) a je opatřený pístovým nástavcem (108), který je utěsněné zaveden do válcové komory (102) pro omezení zdvihu hlavního pístu (104).
8. Vrtací stroj podle nároku 7, vy z n ač u j í c í se t í m, že přídavný píst (106) je opatřený spojovacím kusem (112), který je utěsněné vyvedený ven z tlakové komory (110) a je opatřený závitem (114) se dvěma našroubovanými maticemi (116, 118) pro vymezení nastavitelného zdvihu přídavného pístu (106).
9. Vrtací stroj podle nároků 1 až 8, v y z n a č u j í c i s e t í m , že podpěrná konstrukce (14) obsahuje rameno pro natáčení montážní podpěry (10) mezi dvěma odpichovými otvory šachtové pece.
CZ19992638A 1997-01-29 1998-01-15 Vrtací stroj pro vrtání odpichových a výpustných otvorů CZ288900B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LU90015A LU90015B1 (de) 1997-01-29 1997-01-29 Stichlochbohrmaschine

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ263899A3 CZ263899A3 (cs) 2000-07-12
CZ288900B6 true CZ288900B6 (cs) 2001-09-12

Family

ID=19731656

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ19992638A CZ288900B6 (cs) 1997-01-29 1998-01-15 Vrtací stroj pro vrtání odpichových a výpustných otvorů

Country Status (9)

Country Link
US (1) US6269890B1 (cs)
EP (1) EP0970252B1 (cs)
AT (1) ATE204912T1 (cs)
AU (1) AU6209898A (cs)
CZ (1) CZ288900B6 (cs)
DE (1) DE59801316D1 (cs)
LU (1) LU90015B1 (cs)
TW (1) TW387015B (cs)
WO (1) WO1998032881A1 (cs)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102011089718A1 (de) * 2011-12-23 2013-06-27 Robert Bosch Gmbh Werkzeugmaschine
CN105525052A (zh) * 2016-02-25 2016-04-27 中钢集团西安重机有限公司 一种开铁口机用无级调节式吊挂机构
CN107083463B (zh) * 2017-06-21 2022-06-07 中钢集团西安重机有限公司 开铁口机用提升机构
CN110564904A (zh) * 2019-09-20 2019-12-13 本钢板材股份有限公司 一种自动补偿式活塞结构

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NO115049B (cs) * 1963-10-31 1968-07-15 Atlas Copco Ab
US3306374A (en) 1964-04-23 1967-02-28 Atlas Copco Ab Polar positioning device for rock drills
NO115050B (cs) * 1964-07-09 Ingersoll-Rand World Trade Ltd
US3493200A (en) * 1968-02-09 1970-02-03 Gardner Denver Co Positioner for rock drills
DE1962953C3 (de) 1969-12-16 1974-04-04 Andco Inc., Buffalo, N.Y. (V.St.A.) Absperrschiebergehäuse mit eingeschweißten, als Dichtsitze ausgebildeten, die Kühlkammern begrenzenden Winkelstücken
US4108254A (en) * 1974-05-07 1978-08-22 Linden-Alimak Ab Drilling apparatus
US4037828A (en) 1975-10-04 1977-07-26 Nippon Carbide Kogyo Kabushiki Kaisha Automatic tapping machine
LU86612A1 (de) * 1986-09-30 1988-04-05 Wurth Paul Sa Aufhaengungs-und verankerungsvorrichtung fuer eine schienengebunden verfahrbare stopfmaschine an metallurgischen oefen
LU88060A1 (fr) * 1992-01-27 1993-08-17 Paul Wurth S.A. Machine de percage d'un trou de coulee d'un four a cuve
FI99043C (fi) * 1995-06-20 1997-09-25 Tamrock Oy Sovitelma kallioporakoneen teleskooppisyöttölaitteessa
LU88782A1 (de) 1996-06-28 1997-12-28 Wurth Paul Sa Stichlochbohrmaschine

Also Published As

Publication number Publication date
WO1998032881A1 (de) 1998-07-30
EP0970252B1 (de) 2001-08-29
US6269890B1 (en) 2001-08-07
CZ263899A3 (cs) 2000-07-12
AU6209898A (en) 1998-08-18
LU90015B1 (de) 1998-07-30
EP0970252A1 (de) 2000-01-12
TW387015B (en) 2000-04-11
ATE204912T1 (de) 2001-09-15
DE59801316D1 (de) 2001-10-04

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4405019A (en) Adjustment and stabilizer mechanism for dozer blade
US6347686B1 (en) Access device
CN109611126B (zh) 一种拱喷台车
CN106170595B (zh) 用于建筑机械的提升布置
AU5653600A (en) Retractable counterweight for straight-boom aerial work platform
JP3758189B2 (ja) 脚部機構
US4050523A (en) Folding wing disc harrow
KR20200040227A (ko) 대형 매니퓰레이터 및 대형 매니퓰레이터를 위한 유압 회로 배치
CZ288900B6 (cs) Vrtací stroj pro vrtání odpichových a výpustných otvorů
US4155675A (en) Hydraulic walking roof-support frame
US6109378A (en) Leg mechanism
RU2312965C2 (ru) Строительная машина
CS209505B2 (en) Guiding and adjusting mechanism of the working tool of the drillers and stuffers of the tap holes of the shaft furnaces
JP2719610B2 (ja) 舵取り連結部を有する関節連結車輌
CA1048263A (en) Motor grader blade clamping mechanism
EP0846216B1 (en) Multi-linked working boom for working machine
US4739908A (en) Manipulator for engaging a pouring tube with a discharge gate of a pouring ladle
US4002253A (en) Attachment for articulated vehicle
AU738307B2 (en) Access device
US4326593A (en) Reversible ploughs
US6251338B1 (en) Pivoting device with arm and control rod
GB2049383A (en) Scarifier
SU909158A1 (ru) Очистной угольный комбайн
SU1082542A1 (ru) Ковочный манипул тор
JP2522643B2 (ja) 田植機

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20030115