CZ284857B6 - Anténa pro motorová vozidla - Google Patents

Anténa pro motorová vozidla Download PDF

Info

Publication number
CZ284857B6
CZ284857B6 CZ96600A CZ60096A CZ284857B6 CZ 284857 B6 CZ284857 B6 CZ 284857B6 CZ 96600 A CZ96600 A CZ 96600A CZ 60096 A CZ60096 A CZ 60096A CZ 284857 B6 CZ284857 B6 CZ 284857B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
antenna
hinge element
rod
support base
antenna according
Prior art date
Application number
CZ96600A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ60096A3 (cs
Inventor
Calearo Massimo
Original Assignee
Calearo Massimo
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Calearo Massimo filed Critical Calearo Massimo
Priority to CZ96600A priority Critical patent/CZ284857B6/cs
Publication of CZ60096A3 publication Critical patent/CZ60096A3/cs
Publication of CZ284857B6 publication Critical patent/CZ284857B6/cs

Links

Landscapes

  • Details Of Aerials (AREA)
  • Support Of Aerials (AREA)

Abstract

Anténa /1/ se skládá z tyče /2/, připojené k podpůrné základně /3/ pomocí kloubového spojení /5/, tvořeného prvním kloubovým prvkem /6/, jenž je pevně spojen s podpůrnou základnou /3/ pomocí druhého kloubového prvku /7/, připevněného k tyči /2/. Kloubové prvky /6, 7/ navzájem otočně spolu zabírají, aby tak umožnily orientovat uvedenou tyč /2/ a jsou opatřeny odpovídajícími protiprvky ve formě ozubení /163, 173/, pro umožnění zafixování tyče /2/ v jakékoli z dosažených orientovaných poloh. ŕ

Description

Oblast techniky
Vynález se týká antény, která je vhodná obzvláště pro využití na motorových vozidlech.
Dosavadní stav techniky
Je známo, že se antény, určené pro motorová vozidla, v podstatě skládají z podpůrné základny, která se připevňuje na karosérii vozu, a z tyče, jež tvoří aktivní prvek této antény.
U dosavadních provedení výrobku je tyč přimontována napevno vzhledem ke své podpůrné 15 základně, a když je takto připevněna, její poloha a sklon jsou tímto prakticky nastaveny. Tato poloha a sklon záleží na konstrukčním tvaru podpůrné základny a na poloze, kterou tato podpůrná základna získá při připevnění na karosérii vozu. Je zcela zřejmé, že takové provedení výrobku má za následek množství různých nevýhod.
Za prvé je to nemožnost nastavení polohy antény v různých sklonech, což zabraňuje jejímu optimálnímu využití, avšak nejdůležitější je to v případě, když je uvedená anténa používána pro dvě různé funkce, a to jak pro příjem rozhlasového vysílání, tak pro dvoucestný přenos signálu u radiotelefonu.
Další nevýhodou je také to, že anténa, přimontovaná napevno, může být poničena nárazem, například od otáčejících se kartáčů v automatických mycích linkách vozidel.
Uvedený vynález navrhuje překonání těchto nevýhod.
Jedním z úkolů tohoto vynálezu je navržení antény, která by byla vhodná obzvláště pro namontování na motorových vozidlech, a která by byla vybavená tyčí s nastavitelným sklonem, jenž je odměřován vzhledem k podpůrné základně, s jejíž pomocí je tato anténa připevněna ke karosérii motorového vozidla.
Dalším úkolem vynálezu je, aby uvedená tyč mohla být zajištěna v jakékoliv z nastavitelných poloh, do které může být umístěna.
Dalším úkolem je, aby anténa podle vynálezu měla takové vlastnosti, jež působí proti odcizení antény z vozidla, jako je například zabránění sejmutí tyče z její podpůrné základny.
Dalším úkolem vynálezu je, aby spojení tyče s její podpůrnou základnou bylo provedeno bez použití odnímatelných spojovacích prostředků, například šroubů, pojistek, zástrček a podobně.
Podstata vynálezu
Uvedené úkoly splňuje anténa, obsahující tyč, spojenou s podpůrnou základnou, umístěnou na povrchu, na němž je umístěna anténa, podle vynálezu, jehož podstatou je, že tyč je spojena s podpůrnou základnou pomocí kloubového spojení, které je tvořeno prvním kloubovým prvkem, 50 pevně spojeným s podpůrnou základnou pomocí prvního spojovacího prostředku, a druhým kloubovým prvkem, spojeným styčí pomocí druhých spojovacích prostředků, přičemž první kloubový prvek a druhý kloubový prvek jsou navzájem otočně spojeny pro umožnění orientace tyče vůči podpůrné základně, a jsou opatřeny odpovídajícími protiprvky pro umožnění upevnění tyče v jakékoliv poloze.
-1 CZ 284857 B6
První a druhý kloubový prvek otočně spolupracují jeden s druhým atak umožňují orientovat uvedenou tyč vzhledem k podpůrné základně a dále jsou vybaveny odpovídajícími protiprvky, uzpůsobenými tak, aby dovolily zafixování tyče v jakékoliv orientované poloze, dosažené vzájemným působením mezi těmito zmíněnými odpovídajícími protiprvky, když alespoň jeden z těchto odpovídajících protiprvků vzájemně silově působí na tento kloubový prvek takového kloubového spojení.
Podle výhodného provedení je první kloubový prvek tvořen tělesem vyrobeným z vodivého materiálu, na jehož jedné straně je uspořádána dvojice kroužků, navzájem souosých a umístěných v odstupu od sebe, a na jehož opačné straně je uspořádán první spojovací prostředek pro spojení prvního kloubového prvku s podpůrnou základnou antény, a druhý kloubový prvek je tvořen izolačním válcem, který má kruhovitý profil, a který obsahuje uložení, do kterého je vloženo vodivé tělísko, jehož konce v axiálním směru vyčnívají z izolačního válce a jsou spojeny s vnitřním povrchem navzájem souosých kroužků prvního kloubového prvku, přičemž izolační válec je otočně uložen v úložném vybrání, které má kruhovitý profil, a které je vytvořeno v prvním kloubovém prvku v oblasti mezi navzájem souosými kroužky, přičemž izolační válec a vodivé tělísko jsou opatřeny druhými spojovacími prostředky pro spojení s tyčí antény a protiprvky jsou součástí navzájem souosých kroužků a vodivých tělísek.
Podle dalšího výhodného provedení protiprvky sestávají z prvních protiprvků, tvořených vnitřním ozubením na vnitřním povrchu navzájem souosých kroužků na prvním kloubovém prvku, a z druhých protiprvků, tvořených vnějším ozubením na vnějším povrchu vodivého tělíska, které jsou v záběru s vnitřním ozubením na prvním kloubovém prvku, přičemž ozubení mají sdružené profily.
Podle výhodného provedení jsou vnitřní ozubení prvního kloubového prvku a vnější ozubení druhého kloubového prvku tvořena pouze dvěma zuby.
Podle výhodného provedení má těleso prvního kloubového prvku válcovitý tvar a je opatřeno prvním prostředkem pro spojení s podpůrnou základnou antény, který sestává z prstencovité oblasti, jejíž průměr je větší než průměr tělesa, která je vytvořena na jednom z konců tělesa, a která je zaskočením spojena s odpovídající prstencovitou drážkou, vytvořenou v podpůrné základně antény.
Podle dalšího výhodného provedení jsou druhé prostředky pro spojení druhého kloubového prvku s tyčí tvořeny závitovým otvorem, který je vyvrtán ve vodivém tělísku, a otvorem, souosým se závitovým otvorem a vytvořeným v elastické přepážce, která je uspořádána uvnitř izolačního válce, a která ohraničuje uložení, v němž je vodivé tělísko uloženo, přičemž v otvorech je vložen koncový prvek, který je součástí anténní tyče na anténě, a který je vyroben z vodivého materiálu, přičemž tento koncový prvek prochází dalším otvorem, vytvořeným v izolačním válci.
Podle dalšího výhodného provedení je koncový prvek tvořen válcovitým tělesem, rozkládajícím se v axiálním směru tyče antény, které sestává ze závitové části, připojené k anténní tyči na anténě, pro vložení do otvoru v elastické přepážce, z hladké části s menším průměrem než je průměr závitové části a tvořící prodloužení závitové části, pro spojení se závitovým otvorem vodivého tělíska, a z kónického koncového prvku s větším průměrem než je průměr hladké části a tvořícího prodloužení hladké části, pro proniknutí otvorem v elastické přepážce.
Podle dalšího výhodného provedení je elastická přepážka opatřena alespoň jednou štěrbinou, procházející otvorem, vyvrtaným v elastické přepážce.
-2 CZ 284857 B6
Podle dalšího výhodného provedení je elastická přepážka vytvořena z jednoho kusu materiálu společně s izolačním válcem.
Podle dalšího výhodného provedení je elastická přepážka vložena do vodicích drážek, vytvořených v izolačním válci.
Podle dalšího výhodného provedení je těleso prvního kloubového prvku opatřeno prstencovitou drážkou pro vložení plochého těsnění, které dosedá na podpůrnou základnu, do které je vloženo těleso prvního kloubového prvku.
Izolační válec a vodivé tělísko jsou tedy spojeny styčí. Po ustavení antény do určité polohy je tyč zajištěna, protože dojde ke vzájemnému působení mezi ozubenými prvky, spojenými spolu a navzájem spolupracujícími, které jsou součástí uvedených souosých kroužků na prvním kloubovém prvku a vodivého tělíska na druhém kloubovém prvku.
Přehled obrázků na výkresech
Další možnosti využití uvedeného vynálezu budou jasnější z dalšího podrobnějšího výkladu na následujících řádkách. Nicméně mělo by být jasné, že podrobný popis a specifické příklady při objasňování principů výhodných provedení vynálezu jsou pouze ilustračního charakteru, a to proto, že z obrázků a detailního popisu v oblasti pole působnosti vynálezu a jeho principu vyplynou další různé změny a modifikace. To bude zřejmé obzvláště těm, kteří mají své zkušenosti s touto oblastí techniky. Na výkresech obr. 1 znázorňuje anténu, provedenou podle vynálezu, obr. 2 rozšířený pohled na podpůrnou základnu antény, anténní tyč a kloubové spojení, ze kterých je složená anténa na obr. 1, obr. 3 znázorňuje axonometrický rozšířený detailní pohled na kloubové spojení z obr. 2, obr. 4 znázorňuje čelní pohled na kloubové spojení z obr. 3, a to spojení již sestavené, obr. 5 znázorňuje spojení kulového kloubu z obr. 4 v řezu vedeném podle svislé poloroviny ve chvíli, kdy je tento kloub sestavován dohromady s anténní tyčí, obr. 6 znázorňuje kloubové spojení podle obr. 5 ve chvíli, kdy bylo již sestavení dokončeno, obr. 7 znázorňuje kloubové spojení z obr. 6 včetně anténní tyče v poloze, kdy je tato tyč vyjímána, obr. 8 znázorňuje kloubové spojení z obr. 6 v poloze, kdy je tato tyč již orientována, obr. 9 znázorňuje detail spojení kloubového spoje s podpůrnou základnou antény, obr. 10 znázorňuje odlišné provedení kloubového spoje, a obr. 11 znázorňuje odlišné provedení kloubového spoje z obr. 3.
Příklady provedení vynálezu
Jak je znázorněno na obr. 1, je anténa, v provedení podle vynálezu a označená jako celek vztahovou značkou 1, složena z tyče 2, spojené s podpůrnou základnou 3, umístěnou na podkladový povrch 4, který je například tvořen karoserií vozu. Tyč 2 je spojena s podpůrnou základnou 3 pomocí kloubového spojení 3, které je lépe detailně viditelné na obr. 2 a obr. 3, a které se skládá z prvního kloubového prvku 6, spojeného s podpůrnou základnou 3, který zabírá s druhým kloubovým prvkem 7, spojeným s anténní tyčí 2.
První kloubový prvek 6 je napojen na podpůrnou základnu 3 prvním spojovacím prostředkem, který sestává z prstencovité plochy 61, umístěné na konci tělesa 62 prvního kloubového prvku 6, přičemž prstencovitá plocha 61 zapadá do odpovídající prstencovité vodicí drážky 31, která je viditelná na obr. 9, a která je vytvořena v podpůrné základně 3 antény 1. První kloubový prvek 6 je vyroben z vodivého materiálu a obsahuje dvojici kroužků 63, navzájem souosých a umístěných v odstupu od sebe. Tento kloubový prvek 6 je s výhodou vyroben z jednoho kusu materiálu společně s vlastním tělesem 62 kloubového prvku 6. Dále je zde vytvořeno úložné vybrání 64, mající v podstatě kruhový profil, které je umístěno mezi touto dvojicí kroužků 63.
-3 CZ 284857 B6
Jak je vidět na obr. 3, je druhý kloubový prvek 7 složen z izolačního válce 71. který má v podstatě kruhový profil a který tvoří uložení 72, do kterého je vloženo tělísko 73, vyrobené z vodivého materiálu, které je vidět na obr. 4. Toto uložení 72 je vytvořeno uvnitř izolačního válce 71 právě přítomností přepážky 74. Izolační válec 71 má osovou délku 571, jež se rovná osové vzdálenosti 563 mezi kroužky 63. takže uvedený izolační válec 71 může být uložen v úložném vybrání 64. vytvořeném mezi zmíněnými kroužky 63.
Vodivé tělísko 73, které je součástí zmíněného druhého kloubového prvku 7, a souosé kroužky 63, jež jsou součástí kloubového prvku 6, jsou vybaveny odpovídajícími protiprvky, jež sestávají z vnějšího ozubení 173. vytvořeného ve vodivém tělísku 73, a z vnitřního ozubení 163, vytvořeného v každém ze dvou uvedených kroužků 63. Tato ozubení 163, 173 mají sdružené profily a jako taková mohou navzájem spolu zabírat, kdykoliv je uvedený první kloubový prvek 6 spojen dohromady s druhým kloubovým prvkem 7.
Obzvláště z obr. 3 je zřejmé, že vodivé tělísko 73 má osovou délku 573, která je větší než osová délka 571 izolačního válce 71. takže když je vodivé tělísko 73 umístěno v uložení 72 ve zmíněném izolačním válci 71 a když byl tento válec 71 umístěn do úložného vybrání 64, konce 273 tohoto vodivého tělíska 73, přesahující z válce 71 ven, zabírají se souosými kroužky 63 pomocí svého odpovídajícího ozubení, jak je vidět na obr. 4.
Je rovněž znázorněno, že vodivé tělísko 73 a také izolační válec 71 jsou opatřeny druhým prostředkem pro spojení s tyčí 2, který se skládá z otvoru 371, vyvrtaného v tělese izolačního válce 71. a který polohuje sám sebe souose s odpovídajícím závitovým otvorem 373, vyvrtaným ve vodivém tělísku 73. Tento závitový otvor 373 je zase souosý s dalším otvorem 471, tentokrát bez vnitřního závitu, který je vyvrtán v přepážce 74 izolačního válce 71, přičemž uvedené otvory 373, 471 jsou seřazeny jeden za druhým. Obzvláště na obr. 3 a obr. 4 je vidět, že uvedená přepážka 74 je také opatřena štěrbinou 174, která prochází otvorem 471 a která je vytvořena proto, aby zajistila elastičnost a pružnost této přepážky 74 vzhledem k izolačnímu válci 71, kterého je sama také součástí.
Druhý spojovací prostředek na druhém kloubovém prvku 7 je spojen s koncovým prvkem, který je označen jako celek vztahovou značkou 21 a je součástí anténní tyče 2. Tento druhý spojovací prostředek se skládá v podstatě z válcovitého tělesa, převážně vytvořeného tak, aby zachovávalo axiální směr, které je tvořeno závitovou částí 123, jež je součástí anténní tyče 2, a dále je tvořeno hladkou částí 124, mající zmenšený průměr, která je provedena jako prodloužení závitové části 123 . Koncový prvek 21 je zakončen kónickou částí 121, mající průměr větší, než má hladká část 124. Přítomnost takového koncového prvku 21 umožňuje spojení tyče 2 s kloubovým spojem 5, kdykoliv je závitová část 123 na tyči 2 ve spojení s odpovídajícím závitovým otvorem 373, vyvrtaným ve vodivém tělísku 73. Hladká část 124 se pak nachází uvnitř otvoru 471, vyvrtaného v elastické přepážce 74 izolačního válce 71. Na obr. 5 je vidět, že když je koncový prvek 21 spojen se zmíněným kloubovým spojem 5, tak v případě, že je závitová část 123 spojena se závitovým otvorem 373 v kovovém vodivém tělísku 73, působí kónický koncový prvek 121 silou proti otvoru 471 v elastické přepážce 74 a tuto elastickou přepážku 74 deformuje, což je vidět na obr. 5. Když tato deformace dosáhne své nej vyšší hodnoty, pronikne kónický prvek 121 do otvoru 471 a koncový prvek 21 se spojí pomocí své hladké části 124 s vnitřkem tohoto otvoru 471, zatímco závitová část 123 je pak zašroubována do závitového otvoru 373 tak daleko, až se tyč 2 zarazí o izolační válec 71. což je vidět na obr. 6.
Když je tyč 2 propojena s kloubovým spojem 5, umožňuje vzájemný kontakt jednotlivých ozubení 173 a 163 natáčení této tyče 2 postupně zub za zubem, jak je vidět na obr. 8, a to ve směrech, naznačených šipkou 120. To je umožněno otáčením izolačního válce 71 uvnitř úložného vybrání 64, do kterého je izolační válec 71 vložen.
-4 CZ 284857 B6
Pokud je potřebné zajistit tyč 2 v jakékoliv dosažené úhlové poloze, postačí zašroubováním utáhnout tyč 2 v závitovém otvoru 373. takže zároveň dojde k natočení kovového vodivého tělíska 73 silou směrem naproti souosým kroužkům 63, čímž se také vyvolá vzájemné spolupůsobení odpovídajících ozubení 163, 173.
Proto může být poznamenáno, že anténa 1, provedená podle vynálezu, umožňuje orientovat tyč 2 kterýmkoliv směrem, jenž je naznačen na průmětu v nákresu a je označen šipkou 120. Navíc může být kterákoliv dosažená poloha dodržena utažením tyče 2, a to z důvodu vzájemného působení ozubení 163 a 173, která jsou součástí kloubového spojení 5. Výsledkem toho je výhoda, která umožňuje nasměrování antény nej vhodnějším směrem, a to ať už je tato anténa 1 používána pouze pro příjem rozhlasového vysílání, nebo jako anténa pro dvoucestné vysílání/příjem u radiotelefonu.
Když je anténa 1 používána pouze pro příjem rozhlasového vysílání, může být takovýto druh antény ustaven jenom do dvou různých poloh: jedna z těchto poloh jev podstatě kolmá vzhledem ke střeše karosérie vozidla pro příjem rozhlasového vysílání a druhou polohou je poloha v podstatě vodorovná vzhledem ke střeše karosérie vozidla, která se používá po dobu umývání vozidla v mycí lince. Takto je zabráněno možnému poškození antény. V tomto případě, podle jiného a odlišného provedení vynálezu, znázorněného na obr. 11, mají souosé kroužky 83, které jsou součástí prvního kloubového prvku 6, vnitřní ozubení 183 tvořené pouze dvěma zuby. Stejným způsobem je snížen počet vnějších zubů na vodivém tělísku 93 na dva, takže vnější ozubení 193 a vnitřní ozubení 183 umožňuje nasměrovat anténu pouze do dvou možných poloh.
Jak již bylo řečeno, je dalším úkolem tohoto vynálezu dosáhnout také takových vlastností, které by zabránily možnému odcizení antény, a které by tedy měly zabránit, aby tyč 2 mohla být vyjmuta z podpůrné základny 3, ke které je připojena. Z tohoto důvodu, jak ukazuje obr. 7, pokud je tyč 2 vyšroubována ze závitového otvoru 373, se kteiým byla spojena a pokud je potom zvednuta ve svislém směru, jak je naznačeno šipkou 221, zarazí se kónický koncový prvek 121 o elastickou přepážku 74, která zabraňuje tyči 2 v tom, aby byla vyjmuta ven a odnesena pryč. Přepážka 74 nemůže být ve skutečnosti kónickým koncovým prvkem 121 deformována ve směru 221, protože jí v takové deformaci zabraňuje přítomnost vodivého tělíska 73, které je tuhé. Otvor 471 se proto nemůže nijak rozšířit a následkem toho je zabráněno kónickému koncovému prvku 121 v průchodu tímto otvorem 471 a tím také ve vyjmutí tyče 2 směrem ven.
Proto je možno konstatovat, že anténa 1 má vlastnosti, které zabraňují jejímu odcizení.
Na obr. 9, jenž představuje detail spojení mezi prvním kloubovým prvkem 6 a podpůrnou základnou antény 3, je možno pozorovat, jak je provedeno utěsnění proti vniknutí vody v oblasti polohy prstencovité drážky 31, která je pod prvním kloubovým prvkem 6 a proto je ve styku s nosným povrchem 4 antény. Toto utěsnění je tedy zajištěno přítomností plochého těsnění 131, nejlépe typu OR, které je vloženo dovnitř prstencovité drážky 161, vyrobené v tělese 62 druhého kloubového prvku 6.
Jiné provedení kloubového spojení antény je vidět na obr. 10, kde je znázorněno, jak kloubový spoj 50 tvoří druhý kloubový prvek, který je označen vcelku vztahovou značkou 60 a u kterého je izolační válec 710 opatřen elastickou přepážkou 740, která je vyrobena jako samostatná součást místo toho, aby byla vyrobena v celku s tělesem válce 710. Tato přepážka 740 je pak uspořádána v tělesu válce 710, konkrétně je vložena do vodicích drážek 741, vytvořených v samotném tělese válce 710.
Podle toho, co zde bylo uvedeno, je zřejmé, že anténa, vyrobená podle uvedeného vynálezu, splňuje všechny předem vytčené úkoly.
-5 CZ 284857 B6
Během výrobního procesu může anténa podstoupit některé modifikace, které obecně zahrnují úpravy jejího tvaru, její délky a jejích rozměrů.
Tvar a rozměry kloubového spojení, které propojuje tyč s její podpůrnou základnou, se mohou měnit, stejně jako se mohou měnit rozměry a tvar odpovídajících protiprvků těch součástí, jež tvoří kloubový spoj.
Zvláště s ohledem na ty z prvků, které tvoří kloubový spoj, mohou být tyto části provedeny s jakýmkoliv tvarem, který místo toho, aby byl spíše válcový, jak bylo výše popsáno, může být kulovitý, což také umožňuje orientovat anténní tyč v prostoru, místo orientování pouze na povrchu, a tedy v jedné rovině.

Claims (11)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Anténa (1), obsahující tyč (2), spojenou s podpůrnou základnou (3), umístěnou na povrchu (4), na němž je umístěna anténa, vyznačující se tím, že tyč (2) je spojena s podpůrnou základnou (3) pomocí kloubového spojení (5), které je tvořeno prvním kloubovým prvkem (6), pevně spojeným s podpůrnou základnou (3) pomocí prvního spojovacího prostředku, a druhým kloubovým prvkem (7), spojeným s tyčí (2) pomocí druhých spojovacích prostředků, přičemž první kloubový prvek (6) a druhý kloubový prvek (7) jsou navzájem otočně spojeny pro umožnění orientace tyče (2) vůči podpůrné základně (3), a jsou opatřeny odpovídajícími protiprvky pro umožnění upevnění tyče (2) v jakékoliv poloze.
  2. 2. Anténa podle nároku 1, vyznačující se tím, že první kloubový prvek (6) je tvořen tělesem (62), vyrobeným z vodivého materiálu, na jehož jedné straně je uspořádána dvojice kroužků (63), navzájem souosých a umístěných v odstupu od sebe, a na jehož opačné straně je uspořádán první spojovací prostředek pro spojení prvního kloubového prvku (6) s podpůrnou základnou (3) antény (1), a druhý kloubový prvek (7) je tvořen izolačním válcem (71), který má kruhovitý profil, a který obsahuje uložení (72), do kterého je vloženo vodivé tělísko (73), jehož konce (273) v axiálním směru vyčnívají z izolačního válce (71) a jsou spojeny s vnitřním povrchem navzájem souosých kroužků (63) prvního kloubového prvku (6), přičemž izolační válec (71) je otočně uložen v úložném vybrání (64), které má kruhovitý profil a které je vytvořeno v prvním kloubovém prvku (6) v oblasti mezi navzájem souosými kroužky (63), přičemž izolační válec (71) a vodivé tělísko (73) jsou opatřeny druhými spojovacími prostředky pro spojení s tyčí (2) antény (1) a protiprvky jsou součástí navzájem souosých kroužků (63) a vodivých tělísek (73).
  3. 3. Anténa podle nároku 2, vyznačující se tím, že protiprvky sestávají z prvních protiprvků, tvořených vnitřním ozubením (163, 183) na vnitřním povrchu navzájem souosých kroužků (63) na prvním kloubovém prvku (6), a z druhých protiprvků, tvořených vnějším ozubením (173, 193) na vnějším povrchu vodivého tělíska (73), které jsou v záběru s vnitřním ozubením (163, 183) na prvním kloubovém prvku (6), přičemž ozubení (163, 183, 173, 193) mají sdružené profily.
  4. 4. Anténa podle nároku 2, vyznačující se tím, že vnitřní ozubení (183) prvního kloubového prvku (83) a vnější ozubení (193) druhého kloubového prvku (93), jsou tvořena pouze dvěma zuby.
    -6CZ 284857 B6
  5. 5. Anténa podle nároku 2, vyznačující se tím, že těleso (62) prvního kloubového prvku (6) má válcovitý tvar a je opatřeno prvním prostředkem pro spojení s podpůrnou základnou (3) antény (1), který sestává z prstencovité oblasti (61), jejíž průměr je větší než průměr tělesa (62), která je vytvořena na jednom z konců tělesa (62) a která je zaskočením spojena s odpovídající prstencovitou drážkou (31), vytvořenou v podpůrné základně (3) antény (1).
  6. 6. Anténa podle nároku 2, vyznačující se tím, že druhé prostředky pro spojení druhého kloubového prvku (7) s tyčí (2) jsou tvořeny závitovým otvorem (373), který je vyvrtán ve vodivém tělísku (73), a otvorem (471), souosým se závitovým otvorem (373) a vytvořeným v elastické přepážce (74), která je uspořádána uvnitř izolačního válce (71) a která ohraničuje uložení (72), v němž je vodivé tělísko (73) uloženo, přičemž v otvorech (373, 471) je vložen koncový prvek (21), který je součástí anténní tyče (2) na anténě (1) a který je vyroben z vodivého materiálu, přičemž tento koncový prvek (21) prochází dalším otvorem (371), vytvořeným v izolačním válci (71).
  7. 7. Anténa podle nároku 6, vyznačující se tím, že koncový prvek (21) je tvořen válcovitým tělesem, rozkládajícím se v axiálním směru tyče (2) antény (1), které sestává ze závitové části (123), připojené k anténní tyči (2) na anténě (1) pro vložení do otvoru (471) v elastické přepážce (74), z hladké části (124) s menším průměrem než je průměr závitové části (123) a tvořící prodloužení závitové části (123) pro spojení se závitovým otvorem (373) vodivého tělíska (73), a z kónického koncového prvku (121) s větším průměrem než je průměr hladké části (124) a tvořícího prodloužení hladké části (124) pro proniknutí otvorem (471) v elastické přepážce (74).
  8. 8. Anténa podle nároku 6 nebo 7, vyznačující se tím, že elastická přepážka (74) je opatřena alespoň jednou štěrbinou, procházející otvorem (471), vyvrtaným v elastické přepážce (74).
  9. 9. Anténa podle nároku 6 nebo 7, vyznačující se tím, že elastická přepážka (74) je vytvořena z jednoho kusu materiálu společně s izolačním válcem (71).
  10. 10. Anténa podle nároku 6 nebo 7, vyznačující se tím, že elastická přepážka (740) je vložena do vodicích drážek (741), vytvořených v izolačním válci (60).
  11. 11. Anténa podle nároku 2, vyznačující se tím, že těleso (62) prvního kloubového prvku (6) je opatřeno prstencovitou drážkou (161) pro vložení plochého těsnění (131), které dosedá na podpůrnou základnu (3), do které je vloženo těleso (62) prvního kloubového prvku (6).
CZ96600A 1996-02-28 1996-02-28 Anténa pro motorová vozidla CZ284857B6 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ96600A CZ284857B6 (cs) 1996-02-28 1996-02-28 Anténa pro motorová vozidla

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ96600A CZ284857B6 (cs) 1996-02-28 1996-02-28 Anténa pro motorová vozidla

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ60096A3 CZ60096A3 (cs) 1998-10-14
CZ284857B6 true CZ284857B6 (cs) 1999-03-17

Family

ID=5461961

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ96600A CZ284857B6 (cs) 1996-02-28 1996-02-28 Anténa pro motorová vozidla

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ284857B6 (cs)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CZ300235B6 (cs) * 1998-08-11 2009-03-25 Calearo Antenne Srl Anténa

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CZ300235B6 (cs) * 1998-08-11 2009-03-25 Calearo Antenne Srl Anténa

Also Published As

Publication number Publication date
CZ60096A3 (cs) 1998-10-14

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP1324426B1 (en) Vehicle roof mount antenna
CA2423496C (en) Pivot pin assembly
US5661497A (en) Antenna for motor vehicles
US5249334A (en) Hinge for motor vehicles
US5263227A (en) Single hung self aligning door hinge
DE102016000909B3 (de) Deckelvorrichtung, Ablagefach mit Deckelvorrichtung und Werkzeug zur Montage
CN216341572U (zh) 角度可调合页
CN114364856B (zh) 车辆铰链和用于制造车辆铰链的铰链半叶的方法
EP2144435A2 (de) Kamera und Kameragehäuse
EP0891001B1 (en) Anti-theft antenna
CZ284857B6 (cs) Anténa pro motorová vozidla
DE4318897A1 (de) Wäschetrockner mit horizontal drehbar gelagerter Wäschetrommel
CN113167087B (zh) 安全磁铁铰链
DE4422572A1 (de) Mittels Fernsteuerung verstellbarer Außenrückspiegel für Kraftfahrzeuge
JP3253148B2 (ja) 車両用ルーフアンテナ取付け装置
JP3134804B2 (ja) 無線機のモジュール角度調整取付装置
CN101213001A (zh) 铰链
JP3045374B2 (ja) アンテナ
EP0616105A1 (en) A butt hinge for door and window fixtures
RU2117365C1 (ru) Антенна
KR100233475B1 (ko) 자동차 안테나 방향고정장치
US6591450B2 (en) Door hinge
JPS61100003A (ja) 車両用アンテナ支持具
EP0003608A1 (de) Aussenrückblickspiegel
WO2020099995A1 (en) Hinge for fire doors

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20070228