CZ284419B6 - Způsob vyžádání informace z komunikačního systému a přijímač selektivního volání schopný vyžádání této informace - Google Patents

Způsob vyžádání informace z komunikačního systému a přijímač selektivního volání schopný vyžádání této informace Download PDF

Info

Publication number
CZ284419B6
CZ284419B6 CZ95823A CZ82395A CZ284419B6 CZ 284419 B6 CZ284419 B6 CZ 284419B6 CZ 95823 A CZ95823 A CZ 95823A CZ 82395 A CZ82395 A CZ 82395A CZ 284419 B6 CZ284419 B6 CZ 284419B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
information
selective call
receiver
call receiver
base station
Prior art date
Application number
CZ95823A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ82395A3 (en
Inventor
Leon Jasinski
Original Assignee
Motorola, Inc.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Motorola, Inc. filed Critical Motorola, Inc.
Publication of CZ82395A3 publication Critical patent/CZ82395A3/cs
Publication of CZ284419B6 publication Critical patent/CZ284419B6/cs

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04WWIRELESS COMMUNICATION NETWORKS
    • H04W88/00Devices specially adapted for wireless communication networks, e.g. terminals, base stations or access point devices
    • H04W88/18Service support devices; Network management devices
    • H04W88/185Selective call encoders for paging networks, e.g. paging centre devices

Abstract

Komunikační systém obsahuje základnovou stanici (10), která má paměť (116) pro uložení informací v množině informačních souborů, vztahujících se k množině informačních služeb. Přijímač přijímá žádost (300) o informační službu pro vyžádání informace z nejméně jednoho z množiny informačních souborů z přijímače (200) selektivního volání. Vysílač (212) vysílá požadované informace nejméně z jednoho souboru informační služby k přijímači (200) selektivního volání. Přijímač (200) selektivního volání obsahuje generátor pro generaci žádosti (300) o informační službu a vysílač (212), vysílající tuto žádost (300) o informační službu. Přijímač (200) selektivního volání přijímá informace, vysíláné ze základnové stanice (100) jako odezvu na žádost (300) o informační službu a displej (208) zobrazuje přijímané informace. ŕ

Description

(57) Anotace:
Žádost o informační službu v komunikačním systému se generuje přijímačem (200) selektivního volání v kódovém slově, které má řadu bitů pro identifikaci alespoň jednoho z množiny informačních souborů. Žádost o informační službu se přenese do základnové stanice (100), která přijme z přijímače (200) selektivního volání žádost o informační službu pro informace z alespoň jednoho z množiny informačních souborů a tuto vyžádanou informaci přenese do přijímače (200) selektivního volání. Přijímač selektivního volání (200) přijme informace přenesené ze základnové stanice (100) a tyto přijaté informace se uloží a zobrazí. Základnová stanice (100) ukládá přístupové informace v části paměti (116) uspořádané v hierarchické stromové struktuře za účelem poskytnutí přístupu k informacím uloženým v této základnové stanici (100), přičemž kódové slovo má řadu 2N bitů schopných poskytnout přístup k N úrovním množiny informačních souborů paměti (116), kde každé 2 bity řady 2N bitů poskytují přístup k Jiné úrovni informací v množině informačních souborů uspořádaných v hierarchických stromových strukturách. Komunikační systém obsahuje základnovou stanici (100) a alespoň jeden přijímač selektivního volání. Základnová stanice (100) je spojena s množinou uživatelů informačních služeb (120 - 130) a obsahuje vysílač s přijímačem (106), paméí (116) množiny informačních souborů uspořádaných v hierarchické stromové struktuře, procesor (104) spojený s vysílačem s přijímačem (106) a dekodér (118) propojený s pamětí (116) a s procesorem (104). Přijímač (200) selektivního volání obsahuje řídicí jednotku (206) propojenou s vysílačem (212) a s přijímačem (204) a spojenou s kódovačem (222). Řídicí Jednotka (206) zahrnuje procesor (510) spojený s přijímačem (204) a paměť (504) typu RAM a paměť (506) typu ROM, spojené s procesorem (510). Řídicí Jednotka (206) Je propojena s informačním displejem (208).
lohlihlil ol ol 1 |o 111 o| o|
2 3 4 5 0
3ΰΰ
Způsob vyžádání informací v komunikačním systému a komunikační systém k provádění tohoto způsobu
Oblast techniky
Tento vynález se týká způsobu vyžádání informací v komunikačním systému a vytvoření komunikačního systému s přijímačem selektivního volání, kde tento přijímač je schopen vyžádání informace.
Dosavadní stav techniky
Přijímače selektivního volání, připojené do radiového vyhledávacího systému, jsou všeobecně schopné přijímat zprávy šířené v radiovém vyhledávacím systému a adresované jednomu nebo skupině přijímačů selektivního volání. Přijímač selektivního volání přijímá zprávy z centrálního vysílače tím, že sleduje přidělenou frekvenci. V každé zprávě, určené pro určitý· přijímač selektivního volání je zakódována adresa tohoto přijímače selektivního volání, která přijímač selektivního volání upozorní, že je vysílána zpráva z centrálního vysílače.
Některé přijímače selektivního volání mají schopnost zpětného potvrzení, to znamená, že přijímač selektivního volání je schopný odezvy na přenos adresy z centrální stanice radiového vy hledávacího systému tím, že vyšle krátkou zprávu do této centrální stanice, aby potvrdil příjem své adresy nebo aby přesměroval zprávu na náhradní přijímač selektivního volání. Podobně radiový vyhledávací systém se schopností zpětného potvrzení zahrnuje centrální stanici, která šíří zprávy kjednomu nebo ke skupině přijímačů selektivního volání, majících schopnost zpětného potvrzení, kde tato skupina přijímačů selektivního volání po přijetí zprávy přenáší zpět k centrální stanici potvrzení, nejlépe na jiném dílčím kmitočtovém pásmu, přiděleném přijímačům selektivního volání ve skupině.
Některé přijímače selektivního volání jsou navíc schopné přijímat zprávy pro více příjemců nebo informace z různých typů informačních služeb, například burzovních, sportovních, zpráv o počasí, aktualit, a podobně. Když jsou vysílány zprávy pro více příjemců, je možné je přijímat pouze těmi přijímači radiového vyhledávacího systému, které jsou oprávněny přijímat zprávy pro více příjemců. Je-li tedy jednou přijímač selektivního volání oprávněn pro přístup ke zprávám pro více příjemců, potom přijímá tento typ zpráv jsou-li přenášeny, pokud není přijímač radiového vyhledávacího systému vypnut. Přijímače selektivního volání tedy přijímají zprávy, když centrální stanice radiového vzhledávacího systému vysílá, a mohou věnovat ohromné množství času přijímání velmi dlouhých zpráv, které zkracují životnost baterií, neboť v případě, že přijímač selektivního volání přijímá zprávy z informačních služeb pro více příjemců, jsou funkce pro šetření baterie blokovány. Z toho důvodu je zapotřebí vhodná a jednoduchá metoda pro přihlášení se k využívání množiny informačních služeb.
Podstata vynálezu
Výše uvedené nevýhody dosavadních způsobů vy žádání informace z velké části odstraňuje způsob vyžádání informací v komunikačním systému, kde základnová stanice ukládá informace do množiny informačních souborů paměti, které jsou ve vztahu k množině informačních služeb, včetně ukládání přístupových informací vztahujících se k množině informačních souborů. Podstatou tohoto způsobuje, že žádost o informační službu se generuje přijímačem selektivního volání v kódovém slově, které má řadu bitů pro identifikaci alespoň jednoho z množiny informačních souborů. Tato žádost o informační službu se přenese do základnové stanice, kde se základnovou stanicí přijme z přijímače selektivního volání žádost o informační službu pro
- 1 CZ 284419 B6 informace z alespoň jednoho z množiny informačních souborů. Tato vyžádaná informace se přenese do přijímače selektivního volání, přijímačem selektivního volání se přijmou informace přenesené ze základnové stanice a tyto přijaté informace se uloží a zobrazí. Základnovou stanicí se ukládají přístupové informace v části paměti uspořádané v hierarchické stromové struktuře za 5 účelem poskytnutí přístupu k informacím uloženým v této základnové stanici. Kódové slovo má řadu 2N bitů schopných poskytnout přístup kN úrovním množiny informačních souborů paměti, kde každé 2 bity řady 2N bitů poskytují přístup k jiné úrovni informací v množině informačních souborů uspořádaných v hierarchických stromových strukturách.
Kódové slovo se kóduje 2xN bity odpovídajícími N úrovním hierarchické stromové struktury paměti, kde 2N reprezentuje počet množiny informačních souborů, které mohou být dosaženy tímto přijímačem selektivního volání, přenášejícím žádost o informační službu v 2N bitovém kódovém slově.
Žádost o informační službu se generuje řídicí jednotkou přijímače selektivního volání a přenáší se z tohoto přijímače selektivního volání první informační rychlostí radiovým komunikačním kanálem. Požadovaná informace se přenáší ze základnové stanice k přijímači selektivního volání druhou informační rychlostí. Druhá informační rychlost je podstatně vyšší než první informační rychlost.
Podstatou komunikačního systému k prováděni uvedeného způsobu vyžádání informací, zahrnujícího základnovou stanici propojenou s množinou poskytovatelů informačních služeb a obsahujícího vysílač s přijímačem je. že zahrnuje alespoň jeden přijímač selektivního volání. Základnová stanice zahrnuje paměť množiny informačních souborů uspořádaných v hierarchické 25 stromové struktuře, procesor spojený s vysílačem s přijímačem a dekodér propojený s pamětí a s procesorem. Přijímač selektivního volání obsahuje řídicí jednotku, propojenou s vysílačem as přijímačem a spojenou s kódovačem. Tato řídicí jednotka zahrnuje procesor spojený s přijímačem a paměť typu RAM a paměť typu ROM, spojené s procesorem. Tato řídicí jednotka je propojena s informačním displejem.
Základnová jednotka může být s množinou poskytovatelů informačních služeb propojena přes telefonní rozhraní, které je dále propojeno s procesorem.
Přijímač selektivního volání s výhodou obsahuje výstražnou jednotku a displej, které jsou 35 propojeny s řídicí jednotkou.
Výhodou uvedeného způsobu vyžádání informací v komunikačním systému a komunikačního systému schopného vyžádání této informace podle vynálezu je, že se jedná o jednoduchou metodu, které současně zabezpečuje zvýšenou možnost šetření baterie v přijímači selektivního 40 volání tím, že tento přijímač selektivního volání přijímá pouze ty informační služby, kjejichž využívání je přihlášen.
Přehled obrázků na vý kresech
Obr. 1 je blokové schéma komunikačního systému podle předkládaného vynálezu.
Obr. 2 je blokové schéma uspořádání množiny informačních služeb do hierarchické stromové struktury podle předkládaného vynálezu.
Obr. 3 je žádost o informační službu ukazující zakódované kódové slovo, označující informační službu, ze které je požadována informace podle předkládaného vynálezu.
Obr. 4 je elektrické blokové schéma přijímače selektivního volání, schopného vyžádání informace podle předkládaného vynálezu.
Obr. 5 je elektrické blokové schéma mikropočítače použitého v základnové stanici podle obr. 1 a v přijímači selektivního volání podle obr. 4.
Obr. 6 je vývojový diagram, ilustrující činnost komunikačního systému podle obr. 1.
Obr. 7 je vývojový diagram, ilustrující činnost přijímače selektivního volání podle obr. 4.
Příklady provedení vynálezu
Na obr. 1 je blokové schéma komunikačního systému podle předkládaného vynálezu. Základnová stanice 100 obsahuje vysokofrekvenční vysílač/přijímač 106. schopný vysílat a přijímat informace, dobře známý odborníkům vdaném oboru. Vysílač/přijímač 106 je spojen s procesorem 104, kde procesor 104 obsahuje dekodér 118 pro dekódování žádosti o informační službu a dalších informací přijímaných vysílačem/přijímačem 106. Paměť 116 uchovává informace vztahující se k množině poskytovatelů informačních služeb respektive informačních služeb nebo souborů informačních služeb 120 až 130. Množina poskytovatelů informačních služeb 120 až 130 je s výhodou připojena k telefonnímu rozhraní 1 10. které je propojeno s procesorem 104.
Jakmile procesor 104 přijme informace z množiny informačních služeb 120 až 130, jsou tyto informace uloženy do paměti 116. Přístup do informačních souborů je zajištěn hierarchickou stromovou strukturou, která je specifická pro informační služby přihlášené k vy užívání každým selektivním přijímačem, který je popsán dále. Jak je z obrázku zřejmé, množina informačních služeb 120 až 130 je spojena s procesorem 104 přes telefonní rozhraní 110 za účelem periodického příjmu informací pro aktualizaci paměti 116. Přijímač 200 selektivního volání je schopný žádat informace ze zvolené informační služby, přihlášené k využívání tímto přijímačem 200 selektivního volání tak. že vyšle žádost o informační službu k základnové stanici 100, což bude dále podrobně popsáno. Po příjmu žádosti o informační službu vybere základnová stanice 100 informaci ze zvoleného souboru informační služby z množiny souborů informačních služeb nebo přímo od poskytovatelů informačních služeb 120 až 130.
Obr. 2 znázorňuje uspořádání množiny poskytovatelů informačních služeb do hierarchické stromové struktury podle předkládaného vynálezu. Jak je z příkladu vidět, je základnová stanice 100 připojena nejméně k části z množiny poskytovatelů informačních služeb 120 až 130. Někteří poskytovatelé informačních služeb 120 až 130 mají odpovídající soubory informačních služeb 120 až 130 pro uložení informací v paměti 116, kde jsou tyto informace periodicky přijímány od příslušných poskytovatelů informačních služeb. Množina poskytovatelů informačních služeb 120 až 130 se může střídavě připojovat k vysílačům nebo k přijímačům, což není na obrázku uvedeno, čímž se zajišťuje komunikace mezi základnovou stanicí 100 a touto množinou poskytovatelů informačních služeb. Soubory informačních služeb 120 až 130 uchovávají nejnovější informace tak, jak jsou přijímány od příslušných poskytovatelů informačních služeb 120 až 130. Tyto informace jsou pak okamžitě přístupné přijímačům 200 selektivního volání přihlášeným k využívání této informační služby. Přístup k informačním službám 120 až 130 podle předkládaného vynálezu je znázorněn jako tříděny do bloku po čtyřech, avšak stejně vhodné je jakékoliv jiné třídění. Při použití třídění do bloku po čtyřech může být každá ze čty ř informačních služeb dosažena zakódováním dvou bitů v žádosti o informační službu. Například komunikace 00, informace 01, služby 10 a ostatní _H. Obr. 3 dále ukazuje zakódovanou žádost 300 o informační službu podle předkládaného vynálezu.
- J CZ 284419 B6
Pro ilustraci, jestliže uživatel přijímače 200 selektivního volání požaduje informaci z moje akcie, kde obr. 2 znázorňuje seznam služeb přihlášených k používání pro žádající přijímač 200 selektivního volání, pak uživatel výběrem příslušného přepínače zvolí informace, což se zakóduje jako 01 v pozici 1 žádosti o informační službu. Další volba finance se zakóduje jako 5 11 v pozici 2 v žádosti o informační službu. Následné volby domácí, trh s akciemi, NYSE a konečně moje akcie, jak je ukázáno zvýrazněnou šipkou na obr. 2, způsobí, že žádost o informační služby je zakódována posloupností bitů 011110010100 na pozicích 1 až 6. Do žádosti 300 o informační službu je potom zakódována adresa přijímače 200 selektivního volání, z které základnová stanice 100 určí, zda přijímač 200 selektivního volání má přístup ke zvolené ίο informační službě a pokud ano, základnová stanice 100 vybere požadované informace. Podobná přístupová informace s hierarchickou stromovou strukturou je uložena v paměti základnové stanice 100 pro každý přijímač 200 selektivního volání pro identifikaci informačních služeb a přístupu k informacím. Výhodné je, že každý přijímač 200 selektivního volání může mít ve své hierarchické stromové struktuře různé informační služby, protože každý přijímač 200 15 selektivního volání se může přihlásit k využívání různých informačních služeb. Seznam služeb, přihlášených k využívání přijímačem 200 selektivního volání je tedy uložen v paměti 116 základnové stanice 100, která použije adresu žádosti 300 o informační službu k zajištění informace zpět k žádajícímu přijímači 200 selektivního volání. Tímto způsobem každý přijímač 200 selektivního volání využívá pouze ty informační služby, z nichž potřebuje informace 20 a základnová stanice 100 uchovává seznam informačních služeb dostupných každému přijímači
200 selektivního volání, který'je určen adresou, přiřazenou každému přijímači 200 selektivního volání. Dále, uspořádáním každé podmnožiny informačních služeb, které jsou přihlášeny k využívání každým přijímačem 200 selektivní volby do hierarchické stromové struktury, je žádost o informační službu zakódována N bity, což zajišťuje přístupovou informaci k 2N 25 poskytovatelů informačních služeb.
Obr. 4 je elektrické blokové schéma přijímače selektivního volání podle předkládaného vynálezu. Přijímač 200 selektivního volání obsahuje anténu 202 pro zachycování vysílaných vysokofrekvenčních signálů, která je připojena na vstup přijímače 204. Vysokofrekvenční 30 signály jsou nejlépe signály selektivního volání, nesoucí adresu přijímače a přidruženou zprávu, jako je například numerická nebo alfanumerická zpráva. Nicméně je třeba říci, že mohou být rovněž vhodné další dobře známé signalizační formáty' radiových vyhledávacích systémů, jako je signalizace pouze tónem nebo signalizace tónem a hlasem. Přijímač 204 zpracovává vysokofrekvenční signál a na svém výstupu produkuje datový tok odpovídající demodulované adrese 35 a zprávě. Demodulovaná adresa a zpráva je připojena na vstup dekodéru/rídicí jednotky 206.
která zpracovává tyto informace známým způsobem. Výkonový spínač 210, připojený k dekodéru/řídicí jednotce 206, je použit pro ovládání napájení přijímače 204. čímž realizuje funkci šetření baterie, tak jak je známá při použití u přijímačů selektivního volání. Výkonový spínač 210 také zajišťuje napájení vysílače 212, který vysílá žádost 300 o informační službu. 40 obr. 3, k základnové stanici 100.
Pro účely tohoto příkladu se předpokládá, že je použit signalizační formát POCSAG, který je v oboru dobře znám, ačkoli mohou být použity také jiné signalizační formáty. Když je dekodérem/řídicí jednotkou 206 přijata adresa, je porovnána s jednou nebo více adresami, 45 uloženými v kódovém zásuvném modulu nebo kódové paměti 222. V případě, že je detekována shoda, je generován volací signál pro upozornění uživatele, že byla přijata zpráva selektivního volání. Volací signál je směrován do přístroje 214 slyšitelného volacího signálu pro generaci slyšitelného volání nebo do přístroje 216 dotykového volacího signálu pro generaci tichého vibračního volání. Spínače 220 dovolují uživateli přijímače 200 selektivního volání volit mezi 50 přístrojem 214 slyšitelného volacího signálu a přístrojem 216 dotykového volacího signálu obecně známým způsobem.
Zpráva, která je následně přijímána, je ukládána do paměti, která není zobrazena na výkrese a může být uživatelem zpřístupněna pro zobrazení pomocí jednoho nebo několika spínačů 220.
-4CZ 284419 B6 které zajišťují takové přídavné funkce jako například vynulování, čtení, mazání atd. Použitím příslušných funkcí, zajišťovaných spínači 220, je uložená zpráva vybrána z paměti a zpracována pro zobrazení na displeji 208 dekodérem/řídicí jednotkou 206, což umožňuje uživateli zprávu vidět. Dále spínače 220 obsahují spínače pro volbu poskytovatelů informačních služeb, zahrnutých v seznamu objednaných služeb a pro kódování žádosti 300 o informační službu, jak bylo uvedeno výše. Spínače 220 podle předkládaného vynálezu také zahrnují spínač vysílání, který není zakreslen a je určen pro vysílání žádosti 300 o informační službu na základnovou stanici 100. Tímto způsobem uživatel zakóduje žádost 300 o informační službu výběrem příslušných spínačů ze spínačů 220 a odešle ji stiskem spínače vysílání.
Dekodér/řídicí jednotka 206 z obrázku 4 může být konstruována za použití mikropočítače, jak je ukázáno na obr. 5. Obr. 5 je elektrické blokové schéma dekodéru/řídicí jednotky 206 s mikropočítačem, vhodné pro použití v přijímači 200 selektivního volání dle obr. 4 nebo v procesoru dle obr. I. Jak je ukázáno, mikropočítač 206 je s výhodou mikropočítač MC68HCO?. který je vyráběn firmou Motorola. Inc. a který v sobě zahrnuje budič 514 displeje. Mikropočítač 206 obsahuje oscilátor 518, který generuje časovači signály, používané při činnosti mikropočítače 206. Krystal nebo krystalový oscilátor, který není zakreslen, je připojen na vstupy oscilátoru 518 pro zajištění referenčního signálu pro časování mikropočítače. Časovač/čítač 502 je spojen s oscilátorem 518 a zajišťuje programovatelné časové funkce, používané při řízení činnosti přijímače nebo procesoru. Paměť 504 typu RAM je využívána pro uložení proměnných, získaných během zpracování, stejně jako pro uložení zprávy, která je přijata během činnosti přijímače selektivního volání. V paměti 506 typu ROM jsou uloženy podprogramy, které řídí činnost přijímače nebo procesoru, jak je obecně známo. V mnoha provedeních mikropočítače může být paměť typu PROM nahrazena pamětí typu EEPROM. Oscilátor 518, časovač čítač 502, paměť 504 typu RAM a paměť 506 typu ROM jsou propojeny adresovou/datovou/řídicí sběrnicí 508 se základní jednotkou 510, která provádí instrukce a řídí operace mikropočítače 206.
Demodulovaná data, generovaná přijímačem, jsou přivedena do mikropočítače 206 vstupním/ výstupním portem 512. Tato demodulovaná data jsou zpracována základní jednotkou 510 a když je prijmutá adresa stejná jako adresa v kódové zásuvné paměti, která je připojena k mikropočítači přes vstupní/výstupní port 513. je zpráva, pokud je nějaká vy sílána, přijmuta a uložena v paměti 504 typu RAM. Opětný výběr uložené zprávy a volba předem dané adresy určení je zajištěna přepínači, které jsou připojeny ke vstupnímu/výstupnímu portu 512. Mikropočítač vybere uloženou zprávu a nasměruje informaci přes datovou sběrnici 508 do budiče 514 displeje, který' informaci zpracuje a upraví pro zobrazení na displeji, jako je například displej s kapalnými krystaly LCD. V okamžiku, kdy je přijata adresa přijímače selektivního volání, je generován volací signál, který může být přes datovou sběrnici 508 přiveden do generátoru 516 volání, který generuje signál pro zařízení slyšitelného volání, jak bylo popsáno výše. V případě, že je zvoleno vibrační volání, mikropočítač generuje uvolňovací signál, který je přiveden přes datovou sběrnici 508 do vstupního/výstupního portu 513 pro povolení generace vibračního neboli tichého volání.
Činnost obvodu pro šetření baterie je řízena základní jednotkou 510 signály pro šetření baterie, které jsou přiváděny přes datovou sběrnici 508 do vstupního/výstupního portu 512. který je spojen s výkonovým spínačem. Napájení přijímače je periodicky zapínáno, což umožňuje dekódování přijímané adresy přijímače 200 selektivního volání a jakékoli zprávy, která je směrována do vysílače nebo do přijímače.
Obr. 6 je vývojový diagram, ilustrující činnost komunikačního systému dle obr. 1. Základnová stanice 100 po zapnutí, krok 600, čeká na příjem informací - krok 602. Podle předloženého vynálezu prijmutá informace obsahuje buď žádost o informační službu z přijímače 200 selektivního volání nebo informaci od některého z množiny poskytovatelů informačních služeb nebo informačních služeb, připojených k základnové stanici. Krok 604 určuje, jestli přijmutá informace je žádost o informační službu. Pokud tomu tak není, je přijmutá informace uložena do souboru informační služby, který je přidělen tomuto typu služební informace - krok 606. Pokud je přijmutá informace žádostí o informační službu, procesor základnové stanice 100 dekóduje adresu přijímače 200 selektivního volání, který požaduje informace, krok 608 a dekóduje žádost o informační službu, aby určil informační soubor, ve kterém je požadovaná informace, podle hierarchické stromové struktury dle předkládaného vynálezu, krok 610. V kroku 612 procesor 5 určí, zdali přijímač 200 selektivního volání má přístup k požadované informační službě. Jestliže přijímač 200 selektivního volání nemá přístup k požadované informaci, základnová stanice 100 ukončí další zpracování, krok 614. Pokud je přístup možný, to znamená, pokud přijímač 200 selektivního volání požadoval informaci z informační služby, u které je přihlášen k využívání, základnová stanice 100 určí, zdaje požadovaná informace uložena v paměti v jednom z množiny 10 souborů informačních služeb, krok 616. Jestliže ne, základnová stanice vyšle žádost přes modem nebo jiný vhodný přenosový prostředek, jak je obecně známo, krok 618. Taková žádost může zahrnovat žádost o pomoc, například zdravotních nebo policejních služeb a tak dále. Pokud je v kroku 616 požadovaná informace uložená v jednom z množiny informačních souborů, je požadovaná informace vybrána, krok 620 a zakódována obecně známými technikami pro 15 následný přenos. Informace je potom přenesena první datovou rychlostí komunikačním kanálem do přijímače 200 selektivního volání, krok 622. Jak je obecně známo, informace vysílané do přijímače 200 selektivního volání jsou s výhodou přenášeny vysokou datovou rychlostí v širokopásmovém kanálu, například 32 kbit/sec, 64 kbit/sec apod., protože v základnové stanici 100 je vysílač s vysokým výkonem.
Na obr. 7 je vývojový diagram činnosti přijímače 200 selektivního volání z obr. 4. Požaduje-li uživatel přijímače 200 selektivního volání informaci, vztahující se k jakékoli službě z množiny informačních služeb, které jsou přihlášeny k využívání, stiskne - po zapnutí napájení, krok 700 spínače, jak bylo popsáno u obr. 4, aby zakódoval žádost o informační službu pro vyžádání 25 informace z požadované informační služby, krok 702. Žádost o informační službu je zakódována podle hierarchické stromové struktury pro označení vybrané informační služby, krok 704. Zakódovaná žádost o informační službu je potom zkombinována s adresou přijímače 200 selektivního volání, krok 706 a vyslána do základnové stanice 100, krok 708.
Tímto způsobem informace, zakódovaná v hierarchické stromové struktuře pro označení informační služby, dovoluje přijímači 200 selektivního volání přístup k množině informačních služeb nebo poskytovatelů informačních služeb s nejmenším počtem bitů v žádosti o informační službu. Protože přijímač 200 selektivního volání je nízkopříkonový přístroj, je použití nejmenšího počtu bitů zajímavé, protože se spotřebuje nižší energie pro přenos žádosti 35 o informační službu, když je přenos omezen na úzkopásmový kanál, který má nízkou datovou rychlost, například 50 bit/sec nebo 100 bit/sec.
Po odeslání žádosti o informační službu, čeká přijímač 200 selektivního volání na požadovanou informaci, krok 710. Když přijímač 200 selektivního volání detekuje svoji adresu, přijímá 40 požadovanou informaci od poskytovatele informačních služeb přes základnovou stanici 100.
krok 712. Přijímač 200 selektivního volání je tedy schopen určit přístup k množině poskytovatelů informačních služeb přihlášených k využívání s nejmenším počtem bitů v hierarchické stromové struktuře a tím dovoluje uživateli přijímače 200 selektivního volání snadno zakódovat žádost o informační službu pro vyžádání informace od kteréhokoli poskytovatele informačních služeb, 45 u kterých je přijímač 200 selektivního volání přihlášen k vy užívání. Dále, protože přijímač 200 selektivního volání přijímá pouze vyžádané informace, může mít přístup k mnoha různým informačním službám, pro které jsou určené přístupové kódy minimalizovány zakódováním do hierarchické stromové struktury. Tímto způsobem není přijímač 200 selektivního volání zahrnován přicházejícími informacemi bez ohledu na to, zda jsou tyto informace požadovány 50 uživatelem přijímače 200 selektivního volání. Přijímač 200 selektivního volání proto může využívat funkce pro šetření baterií a tím dosahovat nebo zvyšovat požadovanou dobu života baterií.
-6CZ 284419 B6
Souhrnně řečeno, předkládaný vynález obsahuje komunikační systém, zahrnující základnovou stanici 100 a množinu přijímačů 200 selektivního volání. Základnová stanice 100 má množinu informačních souborů, spojených s množinou poskytovatelů informačních služeb. Mikroprocesor pro zpracování informací a žádostí o informační službu dekóduje žádosti o informační službu 5 z přijímačů 200 selektivního volání. Paměť, s výhodou obsažená v mikropočítači, uchovává přístupové informace, týkající se nejméně části z množiny poskytovatelů informačních služeb, přihlášených k využívání každým z množiny přijímačů 200 selektivního volání. Základnová stanice 100 má přijímač pro přijímání žádostí o informační službu z množiny přijímačů 200 selektivního volání a pro příjem informací od množiny poskytovatelů informačních služeb, ío Informace od poskytovatelů informačních služeb jsou uchovávány v příslušných souborech informačních služeb v základnové stanici 100. Vysílač, připojený k mikropočítači vysílá informace k přijímači 200 selektivního volání, který je požaduje. Každý přijímač 200 selektivního volání, přihlášený k využívání nejméně části množiny poskytovatelů informačních služeb, je schopný vyžádání dat od jednoho z této části poskytovatelů informačních služeb. 15 Přijímač 200 selektivního volání obsahuje vysílač, vysílající žádost o informační službu do základnové stanice 100 nízkou datovou rychlostí radiovým komunikačním kanálem zakódovanou tak, že určuje poskytovatele informační služby, od kterého je požadována informace. Mikropočítač, spojený s vysílačem, zpracovává žádost o informační službu a kóduje žádost o informační službu do kódového slova pro identifikaci poskytovatele informační služby 20 z podmnožiny poskytovatelů informačních služeb, od kterého je požadována datová informace.
Kódové slovo obsahuje množinu bitů organizovaných do rámce pro identifikaci poskytovatele informační služby, kde přístup k části množiny poskytovatelů informačních služeb, které jsou přijímačem 200 selektivního volání přihlášeny k využívání, je organizován v základnové stanici 100 do hierarchické stromové struktury. Kódové slovo je s výhodou zakódováno v N bitech 25 reprezentujících N/2 úrovní v hierarchické stromové struktuře, kde 2N představuje počet poskytovatelů informačních služeb, které mohou být přístupné přijímačem 200 selektivního volání. Základnová stanice 100 po příjmu kódového slova identifikuje poskytovatele informační služby dekódováním množiny bitů, udávajících hierarchickou stromovou strukturu pro určení poskytovatele informační služby, od kterého je požadována informace přijímačem 200 30 selektivního volání. Přijímač, spojený s mikropočítačem, přijímá informace od poskytovatele informační služby přes základnovou stanici 100 vysokou datovou rychlostí, podstatně vyšší, než je datová ry chlost, použitá pro přenos žádosti o informační službu.
Průmyslová využitelnost
Uvedený vynález je využitelný v každém komunikačním systému, kde je realizováno přihlášení se k využívání množiny informačních služeb. Jedná se o jednoduchý způsob, který současně zabezpečuje zvýšenou možnost šetření baterie.

Claims (7)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Způsob vyžádání informací v komunikačním systému, kde základnová stanice (100) ukládá informace do množiny informačních souborů paměti (116), které jsou ve vztahu k množině informačních služeb, včetně ukládání přístupových informací vztahujících se k množině 50 informačních souborů, vyznačující se tím, že žádost o informační službu se generuje přijímačem (200) selektivního volání v kódovém slově, které má řadu bitů pro identifikaci alespoň jednoho z množiny informačních souborů, tato žádost o informační službu se přenese do základnové stanice (100), kde se základnovou stanicí (100) přijme z přijímače (200) selektivního
    -7CZ 284419 B6 volání žádost o informační službu pro informace z alespoň jednoho z množiny informačních souborů, tato vyžádaná informace se přenese do přijímače (200) selektivního volání, přijímačem selektivního volání (200) se přijmou informace přenesené ze základnové stanice (100) a tyto přijaté informace se uloží a zobrazí, kde základnovou stanicí (100) se ukládají přístupové informace v části paměti (116) uspořádané v hierarchické stromové struktuře za účelem poskytnutí přístupu k informacím uložených v této základnové stanici (100). přičemž kódové slovo má řadu 2N bitů schopných poskytnout přístup k N úrovním množiny informačních souborů paměti (116), kde každé 2 bity řady 2N bitů poskytují přístup kjiné úrovni informací v množině informačních souborů uspořádaných v hierarchických stromových strukturách.
  2. 2. Způsob podle nároku l, vyznačující se tím, že kódové slovo se kóduje 2xN bity odpovídajícími N úrovním hierarchické stromové struktury paměti (116). kde 2N reprezentuje počet množiny informačních souborů, které mohou být dosaženy tímto přijímačem (200) selektivního volání, přenášejícím žádost o informační službu v 2N bitovém kódovém slově.
  3. 3. Způsob podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že žádost o informační službu se generuje řídicí jednotkou (206) přijímače (200) selektivního volání a přenáší se z tohoto přijímače (200) selektivního volání první informační rychlostí radiovým komunikačním kanálem a požadovaná informace se přenáší ze základnové stanice (100) k přijímači (200) selektivního volání druhou informační rychlostí.
  4. 4. Způsob podle nárokuj, vyznačující se tím. že druhá informační rychlost je podstatně vyšší než první informační rychlost.
  5. 5. Komunikační systém k provádění způsobu podle nároků 1 až 4 zahrnující základnovou stanici (100) propojenou s množinou poskytovatelů informačních služeb (120-130) a obsahující vysílač s přijímačem (106). vyznačující se tím, že zahrnuje alespoň jeden přijímač (200) selektivního volání, základnová stanice (100) zahrnuje paměť (116) množiny informačních souborů uspořádaných v hierarchické stromové struktuře, procesor (104) spojený s vysílačem s přijímačem (106) a dekodér (118) propojený s pamětí (116) a s procesorem (104) a přijímač (200) selektivního volání obsahuje řídicí jednotku (206). propojenou s vy sílačem (212) a s přijímačem (204) a spojenou s kódovačem (222). kde řídicí jednotka (206) zahrnuje procesor (510) spojený s přijímačem (204) a paměť (504) typu RAM a paměť (506) ty pu ROM. spojené s procesorem (510), přičemž tato řídicí jednotka (206) je propojena s informačním displejem (208).
  6. 6. Komunikační systém podle nároku 5, vyznačující se tím, že základnová jednotka (100) je s množinou poskytovatelů informačních služeb (120-130) propojena přes telefonní rozhraní (110), které je dále propojeno s procesorem (104).
  7. 7. Komunikační systém podle nároku 5 nebo 6, vyznačující se tím, že přijímač (200) selektivního volání obsahuje výstražnou jednotku (214, 216) a displej (208), které jsou propojeny s řídicí jednotkou (206).
CZ95823A 1992-10-01 1993-09-17 Způsob vyžádání informace z komunikačního systému a přijímač selektivního volání schopný vyžádání této informace CZ284419B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US95538592A 1992-10-01 1992-10-01

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ82395A3 CZ82395A3 (en) 1995-09-13
CZ284419B6 true CZ284419B6 (cs) 1998-11-11

Family

ID=25496754

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ95823A CZ284419B6 (cs) 1992-10-01 1993-09-17 Způsob vyžádání informace z komunikačního systému a přijímač selektivního volání schopný vyžádání této informace

Country Status (15)

Country Link
US (1) US5555446A (cs)
EP (1) EP0663121A4 (cs)
JP (1) JP2797713B2 (cs)
CN (1) CN1046075C (cs)
BR (1) BR9307174A (cs)
CA (1) CA2146132C (cs)
CZ (1) CZ284419B6 (cs)
HU (1) HUT71135A (cs)
MX (1) MX9305999A (cs)
RU (1) RU2155457C2 (cs)
SG (1) SG44554A1 (cs)
SK (1) SK280993B6 (cs)
TW (1) TW234799B (cs)
UA (1) UA32567C2 (cs)
WO (1) WO1994008403A1 (cs)

Families Citing this family (133)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB2278196A (en) * 1993-05-18 1994-11-23 William Michael Frederi Taylor Information system using GPS
EP2296388A3 (en) * 1993-06-15 2011-03-30 Celltrace LLC Telecommunications system
US6298441B1 (en) 1994-03-10 2001-10-02 News Datacom Ltd. Secure document access system
FI106419B (fi) * 1994-06-27 2001-01-31 Vaisala Oyj Menetelmä sääaseman kytkemiseksi
US5710768A (en) * 1994-09-30 1998-01-20 Qualcomm Incorporated Method of searching for a bursty signal
US5835861A (en) * 1994-11-22 1998-11-10 Lucent Technologies Inc. Enhanced automatic operation of wireless telephones
JP3465438B2 (ja) * 1994-12-09 2003-11-10 カシオ計算機株式会社 情報提供システム
US5715243A (en) * 1995-03-27 1998-02-03 Hewlett-Packard Company Information service provider for transmitting multiple rate wireless information
JP2762955B2 (ja) * 1995-04-06 1998-06-11 日本電気株式会社 移動通信方法
US20050119992A1 (en) * 1995-05-19 2005-06-02 Martino Rocco L. Telephone/transaction entry device and system for entering transaction data into databases
US8019060B2 (en) * 1995-05-19 2011-09-13 Martino Rocco L Telephone/transaction entry device and system for entering transaction data into databases
JPH10511247A (ja) * 1995-06-19 1998-10-27 インターナシヨナル・ビジネス・マシーンズ・コーポレーシヨン 単方向ブロードキャスト・システムにおいてデータ・パケットを受信するための方法及びシステム
US6049711A (en) * 1995-08-23 2000-04-11 Teletrac, Inc. Method and apparatus for providing location-based information services
US5898904A (en) * 1995-10-13 1999-04-27 General Wireless Communications, Inc. Two-way wireless data network having a transmitter having a range greater than portions of the service areas
US6711418B1 (en) * 1995-10-13 2004-03-23 General Wireless Communications Inc. Wireless personal mobile data terminal receiving a wide-area broadcast and capable of two-way communication in a local area
US6108554A (en) * 1995-11-14 2000-08-22 Sony Corporation Information providing system
US20070001875A1 (en) * 1995-11-14 2007-01-04 Taylor William M F GPS explorer
US6466783B2 (en) * 1995-12-11 2002-10-15 Openwave Systems Inc. Visual interface to mobile subscriber account services
US6473609B1 (en) 1995-12-11 2002-10-29 Openwave Systems Inc. Method and architecture for interactive two-way communication devices to interact with a network
US6742022B1 (en) 1995-12-11 2004-05-25 Openwave Systems Inc. Centralized service management system for two-way interactive communication devices in data networks
US5809415A (en) * 1995-12-11 1998-09-15 Unwired Planet, Inc. Method and architecture for an interactive two-way data communication network
US7035914B1 (en) 1996-01-26 2006-04-25 Simpleair Holdings, Inc. System and method for transmission of data
US6021433A (en) * 1996-01-26 2000-02-01 Wireless Internet, Inc. System and method for transmission of data
FI102869B1 (fi) * 1996-02-26 1999-02-26 Nokia Mobile Phones Ltd Laite, menetelmä ja järjestelmä eri sovelluksiin liittyvien tietojen lähettämiseksi ja vastaanottamiseksi
US7088990B1 (en) 1996-02-26 2006-08-08 Nokia Mobile Phones, Ltd. Communication network terminal supporting a plurality of applications
US5694120A (en) * 1996-02-26 1997-12-02 Motorola, Inc. Method for selecting information services from a menu in selective call transceivers
JPH09261169A (ja) * 1996-03-21 1997-10-03 Sony Corp 通信システム、通信システムの基地局、通信システムの携帯通信端末
JPH09322218A (ja) * 1996-03-29 1997-12-12 Casio Comput Co Ltd 送受信システムもしくはそれに用いられる装置と方法
US5857156A (en) * 1996-04-24 1999-01-05 Anderson; John R. Personal intercommunication purchase and fulfillment system
US6493633B2 (en) * 1996-06-04 2002-12-10 Robert O. Baron, Sr. Systems and methods for distributing real-time site specific weather information
US6018699A (en) * 1996-06-04 2000-01-25 Baron Services, Inc. Systems and methods for distributing real-time site specific weather information
US6272332B1 (en) * 1996-07-19 2001-08-07 Pioneer Electronic Corporation Information presentation system and portable telephone apparatus with information displaying function
US5987029A (en) * 1996-08-08 1999-11-16 Fujitsu Limited Information collecting apparatus, receiving information processing apparatus and information transmitting apparatus
JP2933553B2 (ja) * 1996-10-31 1999-08-16 静岡日本電気株式会社 メッセージのインデックス管理無線呼出装置およびインデックス管理無線呼出方法
US6167426A (en) * 1996-11-15 2000-12-26 Wireless Internet, Inc. Contact alerts for unconnected users
US5926104A (en) * 1997-01-28 1999-07-20 Motorola, Inc. Selective call device and method of subscribing to information services
US6018522A (en) * 1997-02-03 2000-01-25 Motorola, Inc. Method for providing data from an information network to subscribers of a communication system
US5926108A (en) * 1997-02-12 1999-07-20 Sony Corporation Movie information pager
US5990805A (en) * 1997-02-13 1999-11-23 Sony Corporation Astronomical and meteoroligical information pager
US6060995A (en) * 1997-02-19 2000-05-09 Sony Corporation Nightlife information pager
US6819225B1 (en) * 1997-02-19 2004-11-16 Sony Corporation Pricing information pager
US5929773A (en) * 1997-02-26 1999-07-27 Motorola, Inc. Selective call device and method for battery saving during information services
US6011485A (en) * 1997-02-28 2000-01-04 Sony Corporation Paging system for placing wagers
US5889473A (en) * 1997-03-17 1999-03-30 Sony Corporation Tourist information pager
US20070061452A1 (en) * 1997-05-23 2007-03-15 The Thomson Corporation Market data notification system
GB2313744B (en) * 1997-05-23 1998-04-15 Orange Personal Comm Serv Ltd Telecommunications
US6810257B1 (en) 1997-06-26 2004-10-26 At&T Wireless Services, Inc. Method and apparatus for providing partitioned telecommunication services
US5936547A (en) * 1997-07-15 1999-08-10 Ameritech Corporation System and method for providing user-selected information to a paging-capable device
US6169498B1 (en) 1997-07-16 2001-01-02 Siemens Information And Communication Networks, Inc. Device and method for communication location-specific messages
US6057782A (en) * 1997-07-30 2000-05-02 At&T Corporation Method and apparatus for paging alternate users
AU9040998A (en) * 1997-09-05 1999-03-29 Motorola, Inc. Insert/delete modification of information service message
AU9214698A (en) * 1997-09-10 1999-03-29 Motorola, Inc. Wireless two-way messaging system
US6087956A (en) 1997-09-19 2000-07-11 Helferich; Richard J. Paging transceivers and methods for selectively erasing information
US7003304B1 (en) 1997-09-19 2006-02-21 Thompson Investment Group, Llc Paging transceivers and methods for selectively retrieving messages
US6259892B1 (en) 1997-09-19 2001-07-10 Richard J. Helferich Pager transceiver and methods for performing action on information at desired times
US6636733B1 (en) 1997-09-19 2003-10-21 Thompson Trust Wireless messaging method
US6233430B1 (en) 1997-09-19 2001-05-15 Richard J. Helferich Paging transceivers and methods for selectively retrieving messages
US6826407B1 (en) 1999-03-29 2004-11-30 Richard J. Helferich System and method for integrating audio and visual messaging
US6253061B1 (en) 1997-09-19 2001-06-26 Richard J. Helferich Systems and methods for delivering information to a transmitting and receiving device
US6167234A (en) * 1997-10-02 2000-12-26 Motorola, Inc. Method and apparatus for global message monitoring
FI974259A (fi) * 1997-11-17 1999-05-18 Nokia Telecommunications Oy Tiedonvälitys puhelunmuodostuksen yhteydessä
US6983138B1 (en) 1997-12-12 2006-01-03 Richard J. Helferich User interface for message access
US6081202A (en) * 1997-12-17 2000-06-27 Motorola, Inc. Method and apparatus for scheduling a message for a first messaging system and informing a subscriber unit about the message through a second messaging system
US6014090A (en) * 1997-12-22 2000-01-11 At&T Corp. Method and apparatus for delivering local information to travelers
US6253091B1 (en) * 1998-02-09 2001-06-26 Motorola, Inc. Method and apparatus for establishing dynamic group communications
US6259791B1 (en) 1998-02-26 2001-07-10 Motorola, Inc. Method and apparatus in a wireless messaging system for controlling a hierarchical provision of service
US6088578A (en) * 1998-03-26 2000-07-11 Nortel Networks Corporation Burst request method and apparatus for CDMA high speed data
KR19980059663U (ko) * 1998-07-30 1998-10-26 김현민 무선호출망을 이용한 환율자동표시기
WO2000001172A1 (en) * 1998-06-29 2000-01-06 Nokia Networks Oy Method and system of providing a service to a subscriber
TW439377B (en) * 1998-07-31 2001-06-07 Sony Computer Entertainment Inc Data transmission method, data transmitter, data receiver, data reception method and data transmission and reception system
US6760778B1 (en) * 1998-09-09 2004-07-06 At&T Wireless Services, Inc. System and method for communication between airborne and ground-based entities
US6253062B1 (en) * 1998-10-06 2001-06-26 Glenayre Electronics, Inc. Voice information service networking system
IL126552A (en) * 1998-10-13 2007-06-03 Nds Ltd Remote administration of smart cards for secure access systems
US6353382B1 (en) * 1998-11-02 2002-03-05 Motorola, Inc. Message control method in a two-way communication system
US6304746B1 (en) * 1998-11-17 2001-10-16 Aether Systems, Inc. Method and system for providing formatted information via a two-way communications system
US6169894B1 (en) * 1998-11-25 2001-01-02 Lucent Technologies, Inc. Apparatus, method and system for mobile broadcast of information specific to a geographic region
JP3022530B1 (ja) * 1998-12-07 2000-03-21 日本電気株式会社 Cdma無線通信システムにおけるマルチキャスト通信方式
AU4034500A (en) * 1999-03-26 2000-10-16 Cell South, Inc. Providing warning signals of graphic granularity
JP2000295170A (ja) * 1999-04-09 2000-10-20 Sony Corp 通信システム、通信端末装置および情報配信装置
EP1173944B1 (de) 1999-04-29 2005-02-09 Siemens Aktiengesellschaft Verfahren zur bildung bzw. ermittlung einer signalfolge, verfahren zur synchronisation, sendeeinheit und empfangseinheit
US7177939B2 (en) * 1999-05-14 2007-02-13 Cingular Wireless Ii, Llc Aircraft data communications services for users
JP2000349807A (ja) * 1999-06-02 2000-12-15 Mitsubishi Electric Corp 無線情報掲示板
US6360172B1 (en) * 1999-08-13 2002-03-19 Digital Cyclone, Inc. Generation and distribution of personalized multimedia natural-phenomenological information
US6381465B1 (en) * 1999-08-27 2002-04-30 Leap Wireless International, Inc. System and method for attaching an advertisement to an SMS message for wireless transmission
US6751463B1 (en) 1999-10-04 2004-06-15 Telecommunication Systems, Inc. Intelligent queue for information teleservice messages with superceding updates
IL134035A0 (en) * 2000-01-13 2001-04-30 Ronen Daniel A device, system and method for remote push-publishing of content onto display screens of mobile devices including a screen saver application
JP3925029B2 (ja) * 2000-02-29 2007-06-06 カシオ計算機株式会社 広告システムおよびこの広告システムに用いられる管理システム
US6560604B1 (en) 2000-03-10 2003-05-06 Aether Systems, Inc. System, method, and apparatus for automatically and dynamically updating options, features, and/or services available to a client device
US6498987B1 (en) 2000-04-12 2002-12-24 Weather Central, Inc. System and method for providing personalized weather reports and the like
US6816786B2 (en) * 2000-04-18 2004-11-09 Devrie S Intriligator Space weather prediction system and method
AU2001259088A1 (en) * 2000-04-18 2001-10-30 Time Warner Entertainment Co., L.P. Personalized electronic information subscription service
US6356842B1 (en) * 2000-04-18 2002-03-12 Carmel Systems, Llc Space weather prediction system and method
US20020013155A1 (en) * 2000-06-23 2002-01-31 Jamthe Shirish N. Mobile communications device data sharing system and method
GB0015704D0 (en) * 2000-06-27 2000-08-16 Royal College Of Art Mobile information display system
US6836730B2 (en) * 2000-07-24 2004-12-28 Weatherbank, Inc. Interactive weather advisory system
US6505123B1 (en) 2000-07-24 2003-01-07 Weatherbank, Inc. Interactive weather advisory system
US20050015443A1 (en) * 2000-10-10 2005-01-20 Alex Levine Personal message delivery system
US6654689B1 (en) 2000-11-06 2003-11-25 Weather Central, Inc. System and method for providing personalized storm warnings
JP4033627B2 (ja) * 2000-11-08 2008-01-16 株式会社エヌ・ティ・ティ・ドコモ 通信システムにおけるページング制御方法およびページング制御システム、並びに記録媒体
AU2002217662A1 (en) * 2000-12-21 2002-07-01 E. Bengtsson Ingenjorsfirma Service management server
US20020105959A1 (en) * 2001-02-08 2002-08-08 Laurin Jeremy S. Multi-language broadcast system
US7249100B2 (en) 2001-05-15 2007-07-24 Nokia Corporation Service discovery access to user location
US7155425B2 (en) 2001-05-15 2006-12-26 Nokia Corporation Mobile web services
US6714778B2 (en) * 2001-05-15 2004-03-30 Nokia Corporation Context sensitive web services
US6560454B2 (en) * 2001-05-30 2003-05-06 Nokia Corp. System and method for delivery and updating of data transmitted to a mobile terminal
US6658260B2 (en) 2001-09-05 2003-12-02 Telecommunication Systems, Inc. Inter-carrier short messaging service providing phone number only experience
JP4240874B2 (ja) * 2001-11-09 2009-03-18 日本電気株式会社 情報提供システム、情報端末、情報提供装置、判定装置及びそれらに用いるプログラム並びに情報提供方法
AU2002366902A1 (en) 2001-12-21 2003-07-09 Nokia Corporation Location-based novelty index value and recommendation system and method
US20030134645A1 (en) * 2002-01-16 2003-07-17 Stern Edith H. Method and apparatus for providing data
US20030154398A1 (en) * 2002-02-08 2003-08-14 Eaton Eric Thomas System for providing continuity between session clients and method therefor
WO2003084187A2 (en) * 2002-03-26 2003-10-09 Response Metrics, Inc. Wireless data system
JP2003315083A (ja) * 2002-04-26 2003-11-06 Yazaki Corp 簡易位置確認支援装置及び簡易位置確認支援プログラム
US7570943B2 (en) * 2002-08-29 2009-08-04 Nokia Corporation System and method for providing context sensitive recommendations to digital services
US6845324B2 (en) * 2003-03-01 2005-01-18 User-Centric Enterprises, Inc. Rotating map and user-centric weather prediction
US20080027690A1 (en) * 2004-03-31 2008-01-31 Philip Watts Hazard assessment system
US20060161469A1 (en) * 2005-01-14 2006-07-20 Weatherbank, Inc. Interactive advisory system
US8832121B2 (en) 2005-02-02 2014-09-09 Accuweather, Inc. Location-based data communications system and method
US8913983B2 (en) 2005-05-27 2014-12-16 Telecommunication Systems, Inc. Voice over internet protocol (VoIP) E911 metro street address guide (MSAG) validation
US7945026B2 (en) 2005-05-27 2011-05-17 Telecommunications Systems, Inc. Voice over internet protocol (VoIP) E911 metro street address guide (MSAG) validation
US7847708B1 (en) 2005-09-29 2010-12-07 Baron Services, Inc. System for providing site-specific, real-time environmental condition information to vehicles and related methods
WO2007047505A2 (en) 2005-10-18 2007-04-26 Telecommunication Systems, Inc. Automatic call forwarding to in-vehicle telematics system
US8229467B2 (en) 2006-01-19 2012-07-24 Locator IP, L.P. Interactive advisory system
IL173663A0 (en) * 2006-02-12 2006-08-01 Celltick Technologies Ltd System and method for displaying personalized content on personal cellular telecommunication devices
IL176274A0 (en) * 2006-06-13 2007-05-15 Celltick Technologies Ltd Web content distribution to personal cellular telecommunications devices
US8456304B2 (en) 2006-07-12 2013-06-04 Intelligent Automation, Inc. Perimeter security system
US20080018464A1 (en) * 2006-07-12 2008-01-24 Van Doorn Eric Perimeter security system
IL180168A0 (en) 2006-12-19 2007-06-03 Celltick Technologies Ltd Mobile advertising packages for displaying advertisement display messages on personal cellular telecommunications devices
IL180542A0 (en) * 2007-01-04 2007-07-04 Celltick Technologies Ltd Mobile advertising on personal cellular telecommunications devices
US8634814B2 (en) 2007-02-23 2014-01-21 Locator IP, L.P. Interactive advisory system for prioritizing content
IL184963A0 (en) * 2007-07-31 2008-01-06 Celltick Technologies Ltd Data collection and reporting of user activity of users of personal cellular telecommunications devices
EP2569970A1 (en) 2010-05-10 2013-03-20 TeleCommunication Systems, Inc. Cell-id translation in a location based system (lbs)
EP3437402B1 (en) * 2016-04-01 2021-03-03 Panasonic Intellectual Property Corporation of America Improved semi-persistent resource allocation for v2v traffic
RU2719633C1 (ru) * 2019-09-11 2020-04-21 Панасоник Интеллекчуал Проперти Корпорэйшн оф Америка Улучшенное полупостоянное распределение ресурсов для трафика v2v

Family Cites Families (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS57204645A (en) * 1981-06-10 1982-12-15 Nec Corp Receiver for individual selective call
US4581484A (en) * 1982-09-29 1986-04-08 Oclc Online Computer Library Center Incorporated Audio-enhanced videotex system
US4742516A (en) * 1985-01-14 1988-05-03 Sumitomo Electric Industries, Ltd. Method for transmitting voice information
AU591884B2 (en) * 1985-01-14 1989-12-21 Nec Corporation Radio paging system capable of transmitting common information and receiver therefor
US4812843A (en) * 1987-05-04 1989-03-14 Champion Iii C Paul Telephone accessible information system
US5241305A (en) * 1987-05-15 1993-08-31 Newspager Corporation Of America Paper multi-level group messaging with group parsing by message
US4845491A (en) * 1987-05-15 1989-07-04 Newspager Corporation Of America Pager based information system
US4875038A (en) * 1988-01-07 1989-10-17 Motorola, Inc. Frequency division multiplexed acknowledge back paging system
GB8803785D0 (en) * 1988-02-18 1988-03-16 Marconi Gec Ltd Navigation system
US4876538A (en) * 1988-02-22 1989-10-24 Telefind Corp. Paging system sublocal switch
US5058201A (en) * 1988-06-07 1991-10-15 Oki Electric Industry Co., Ltd. Mobile telecommunications system using distributed miniature zones
US5086510A (en) * 1988-12-16 1992-02-04 Robert Bosch Gmbh Multi-choice information system for a motor vehicle
US4951044A (en) * 1989-03-21 1990-08-21 Motorola, Inc. Paging terminal apparatus with user selectable page forwarding capability and methodology therefor
US5131020A (en) * 1989-12-29 1992-07-14 Smartroutes Systems Limited Partnership Method of and system for providing continually updated traffic or other information to telephonically and other communications-linked customers
CA2112594A1 (en) * 1991-07-01 1993-01-21 Robert Louis Breeden Personal communication system providing supplemental information mode
CA2112808C (en) * 1992-05-08 2000-02-01 Dean Paul Vanden Heuvel Method and apparatus for quick access to selected updated information in a selective call receiver

Also Published As

Publication number Publication date
EP0663121A1 (en) 1995-07-19
JPH08502156A (ja) 1996-03-05
CN1046075C (zh) 1999-10-27
US5555446A (en) 1996-09-10
AU4922893A (en) 1994-04-26
EP0663121A4 (en) 1997-07-23
TW234799B (cs) 1994-11-21
HU9500948D0 (en) 1995-05-29
CA2146132C (en) 1998-12-29
RU2155457C2 (ru) 2000-08-27
AU666776B2 (en) 1996-02-22
JP2797713B2 (ja) 1998-09-17
HUT71135A (en) 1995-11-28
CN1087458A (zh) 1994-06-01
SK42895A3 (en) 1995-10-11
WO1994008403A1 (en) 1994-04-14
SG44554A1 (en) 1997-12-19
CA2146132A1 (en) 1994-04-14
MX9305999A (es) 1995-01-31
BR9307174A (pt) 1999-03-30
SK280993B6 (sk) 2000-10-09
CZ82395A3 (en) 1995-09-13
UA32567C2 (uk) 2001-02-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ284419B6 (cs) Způsob vyžádání informace z komunikačního systému a přijímač selektivního volání schopný vyžádání této informace
US5025252A (en) Paging receiver with over-the-air characterization of call signal processing
EP0880860B1 (en) Method for selecting information services from a menu in a selective call transceiver
US5418528A (en) Method and apparatus for prioritizing deletion of received messages based on message source and message order
JPH0247936A (ja) 警報パターンを再プログラムする方法
CN1212105A (zh) 在选择呼叫系统中确定可用频率的方法
RU95110756A (ru) Система связи (варианты), приемник избирательного поискового вызова (варианты), способ запроса информации в системе связи
JPH11502078A (ja) 無線通信システムにおいて通信される情報を編成および回復するための方法および装置
US5010330A (en) Paging system employing designated frame commencing information service data message transmission
WO1991010294A1 (en) Paging system employing designated batch information service data message transmission
US5317621A (en) Multi-address radio display pager
JP3202753B2 (ja) 無線通信システムにおいてグローバル・イベント情報を配信するための方法および装置
AU666776C (en) Selective call receiver capable of requesting information from a communication system and method therefor
US5621759A (en) Method for compressing message checksum and message yearcode information in a messaging system
KR100231740B1 (ko) 무선 통신기를 이용한 온라인 게임 서비스를 제공하기 위한 방법
US6101384A (en) Method for automatically changing service area of wide area pager in second generation digital cordless telephone
AU702666C (en) Method for selecting information services from a menu in selective call transceivers
KR100255368B1 (ko) 무선호출수신기호출메시지사서함서비스장치및방법
JPH08242476A (ja) 無線呼出システム
JPH0342924A (ja) 選択呼出方式

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20000917