CZ231495A3 - Brdový list tkacího stroje - Google Patents

Brdový list tkacího stroje Download PDF

Info

Publication number
CZ231495A3
CZ231495A3 CZ952314A CZ231495A CZ231495A3 CZ 231495 A3 CZ231495 A3 CZ 231495A3 CZ 952314 A CZ952314 A CZ 952314A CZ 231495 A CZ231495 A CZ 231495A CZ 231495 A3 CZ231495 A3 CZ 231495A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
bar
weaving machine
loom
machine according
cavity
Prior art date
Application number
CZ952314A
Other languages
English (en)
Inventor
Josef Ing Vitak
Jaroslav Ing Podzimek
Josef Ing Krena
Frantisek Ing Marthaus
Stanislav Helige
Miloslav Jelinek
Original Assignee
Ttp Elitex A S
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ttp Elitex A S filed Critical Ttp Elitex A S
Priority to CZ952314A priority Critical patent/CZ231495A3/cs
Publication of CZ231495A3 publication Critical patent/CZ231495A3/cs

Links

Landscapes

  • Looms (AREA)

Abstract

Brdový list tkacího stroje, obsahuje dvojici nad sebou umístěných činků (1) z kompozitního materiálu, jejichž konce jsou na každé i straně navzájem spojeny s krajnicemi (2), na | nichž jsou v místě spojení vytvořeny tvarové í výstupky (10) pro uložení v dutině činku (1) a < spřažení pomocí západkového elementu (13) se záchytným prvkem (22), upevněným v duti- 00 ně činku (1). Záchytný prvek (22) Je upevněn alespoň na Jedné vnitřní stěně činku (1) a je opatřen stavěcím šroubem (19). Záchytný prvek (22) může být tvořen tvarovou vložkou (15) nebo tvarovou maticí (21).

Description

Oblast techniky j i £ -Ξ ' ! ' í ; -1 ' x i
Vynález se týká brdového listu sloužícího na tkacím stroji k nesení nitěnek a jejich prostřednictvím k nesení osnovních nití. Na tkacím stroji je paralelně uloženo vždy několik navedených brdových listů. Během tkaní dochází ke střídání zdvihu jednotlivých brdových listů, čímž se vytvoří osnovní prošlup, do nějž je zanášen útek. Různým pořadím zdvihu jednotlivých brdových listů se na vznikající tkanině vytváří osnovní vazba, Brdové listy se používají na všech typech jednoprošlupních tkacích strojů.
Dosavadní stav techniky
Vlastní brdový list sestává z obdélníkového rámu tvořeného dvěma nad sebou umístěnými podélnými činky. Na obou koncích jsou činky vzájemně spojeny krajnicemi. Spojení činku s krajnicemi je prováděno různými způsoby s ohledem na materiál činku a s mechanickým uchycením pomocných elementů do dutin činku, které slouží pro připojení krajnice a to nejčastěji pomocí šroubů.
Profily činku brdových listů byly tvořeny původně ze dřeva a následně z kovů a to z ohýbaného ocelového pásu spojovaného podélně nýtováním nebo tvarovým lemem nebo podélným svarem. Novější současné konstrukce jsou z kovových tažených profilů vyrobených nejčastěji z pevných hliníkových slitin, které se vyznačují dobrým vnitřním útlumem nebo z ocelových nerezových plechů, svářených
Λ
*.
I ..111
I t VJ
05,09.1995 laserem, s vnitřní výplní nebo z laminátů převážně s neorientovanou krátkou vlákennou výztuží a s vlepeným hliníkovým profilem. Uvedené typy činků jsou na svých užších dolních nebo obou hranách opatřeny tvarovým zakončením v podobě drážky nebo výstupku, na něž jsou nasazeny elementy pro uchycení nosného drátu s nitěnkami. Případně je tvar profilu uzpůsoben pro uchycení nosného drátu nejčastěji nýtováním.
t > Upevnění· podélných, činků v bočních krajnicích rozebíratelným spojením, je známo např. z patentového spisu CS 274 613, kde má list tkalcovského brda vytvořeny činky z hliníkové profilové tyče. Krajnice iistu jsou opatřeny postranními výstupky, které mají alespoň v oblasti kotevních šroubů stejnou tloušťku jako je šířka listového činku. Postranní výstupky pak zasahují do odpovídajícího čelního vybrání v listovém činku. V místě spoje jsou umístěny kotevní šrouby, procházející průchozími děrami postranních výstupků. Tyto kotevní šrouby jsou zakotvené svou závitovou částí do čelisti vsunuté do podélné průchozí dutiny listového Činku. Šrouby jsou dále podepřené svými hlavami na čelisti, uložené na vnější úzké straně listového činku, která může být také tvořena dílem hnacího elementu listu.
Λ
Nevýhodou tohoto provedení je skutečnost, že spojovací šroub deformuje profil činku, zejména, však to, že ve spojení činku a krajnice chybí složka upínací síly, působící ve směru podélné osy činku, což má za následek, malou tuhost spoje. V důsledku výše uvedeného nevyhovuje toto ke spojení činku a krajnice pro vysoké dynamické namáhání.
Další známe rozebíratelné spojeni činku brdových listů s jejich krajnicemi je známo ze zveřejněné patentové přihlášky EP O 533 600 A1, rj,..nr ι/dj
05.09.1995 kde do dutiny profilové tyče činku je upevněn elastometrický element, svírající dvojici pevných členů vystupujících bočně z dutiny činku. Ve volných koncích pevných členů jsou vytvořena pantová oka pro upevnění šroubu. Bočnice-je opatřena výstupkem s podélnou dutinou. Výstupek bočnice je vsunut mezi pantová oka pevných členů a zajištěn ve své dutině uvedeným šroubem.
Také u tohoto provedení působí axiální síla na krajnici přes svislý šroub, a proto nemůže vzniknout složka upínací síly, působící ve směru podélné osy činku. Spojení má malou tuhost a nehodí se pro vysoké dynamické namáhání. Kromě toho je zejména z hlediska použití ke spojování činku z kompozitního materiálu s krajnicí nevýhodné soustředění napětí na činku v místech čepů, pro něž je třeba vyrobit otvory třískovým způsobem, což je zejména u činku vyrobeného z kompozitního materiálu s uhlíkovými vlákny obtížné.
Dále je známé řešení podle patentu CS 278 448, kde je činek brdového listu tkacího stroje tvořen profilem se dvěma dutinami a vnitřními podélnými žebry, kde do jedné dutiny zasahuje výstupek bočnice opatřený shora upínacím segmentem. Tento upínací segment je z jedné strany svého výřezu dotlačován šroubem uloženým v matici, která je upevněna na horní stěně druhé vnější dutiny. Druhou stranou svého výřezu dosedá upínací segment na opěru tvořenou příčným čepem, který zasahuje do první dutiny a je upevněn roznýtováním na bočních stěnách činku. Dotažením šroubu se vzepře jedna strana výřezu upínacího segmentu o příčný čep, čímž se vyvozuje svěrná síla k upevnění bočnice v činku. Síly vyvozené tímto spojením se přenášejí přes šroub na stěnu druhé vnější dutiny a pres příčný čep na boční stěny činku v místě první dutiny.
Γ Sj, . » I Ί* I /
05.09.1995
Svěmá síla k upevnění bočnice v činku má u tohoto provedení složku upínací síly působící ve směru podélné osy činku, která působí na bočnici ve směru do dutiny činku. Nevýhodou je však soustředění napětí v místech uložení čepu a nezbytnost třískového obrábění otvorů pro čep, takže toto provedení· je rovněž nevhodné pro použití na brdových listech, jejichž Činek je vyroben z kompozitního materiálu, zejména Z kompozitního materiálu, obsahujícího uhlíková vlákna.
Konečně je známé provedení podle zveřejněné patentové přihlášky EPΌ 531 866 A1, kde vylehčený rárri brdového listu obsahuje zařízení pro samoštředící upevnění krajnic. Činky brdového listu jsou zde vytvořeny boxovou konstrukcí, kde vnější stěny činku jsou vytvářeny z kompozitního materiálu jako např. sklo, bavlna, uhlík nebo kevlar. Tato vlákna nebo materiály jsou spojeny syntetickou pryskyřicí a tvarový profil vytvořen tažením nebo tvářením. Na vnitřní podélné straně jsou stěny činku asymetricky spojeny a k jedné této stěně je přilepen úhlový držák nitěnek. Do profilových stran je v dutině činku upevněn plně profilový nosník vytvořený stejně jako držák nitěnek z kompozitního materiálu. Držák nitěnek je otěruvzdorně pokoven. Dutina činku je vyplněna pěnidlem pohlcujícím zvuk. Na koncích činků jsou bočně připevněny dvojice, kovových nebo kompozitních plátů, jejichž vnitřní prostor je vyplněn termoplastickým materiálem. Tyto pláty mají vytvořeny množství malých otvorů pro lepší propojení s termoplastem. Takto vzniklá vložka je opatřena třemi příčnými pouzdry. Do dvojice horních pouzder jsou přes horní stěnu činku zašroubovány upevňující šrouby a třetí slouží k upevnění šroubu, kterým se přes kovový klín samostředně upevňuje bočnice do tvarového profilu na činku upevněné vložky.
05.09.1995
Pro uchycení vnitřní vložky jsou použity čepy a matice ve tvaru čepu. Z toho vyplývá nutnost třískového obrábění a nevhodná koncentrace napětí v činku v místech čepů.
Tato stávající známá a používaná řešení poskytují konstrukci nosníků, jejichž tuhost při namáhání na ohyb je daná průřezovým momentem setrvačnosti nosníku I a modulem E, a který se vyznačuje určitou hmotností závisející na hustotě použitého materiálu činku. Podstatným prvkem takovýchto profilů činků brdových listů je jejich cena, která odpovídá druhu použitého materiálu a způsobu zpracování tohoto materiálu při výrobě činku. Konstrukce brdových listů jsou vystavovány za provozu nejen vnějšímu zatížení, ale i vnitřním silám, jak statickým,, tak zejména dynamickým, vyvolaným účinkem vlastní hmotnosti činku. Zvýšení únosnosti a tuhosti činku lze dosáhnout zvětšením rozměrů, což však má za následek nárůst vlastní hmotnosti a ceny činku brdového listu a zpětné negativní ovlivnění zařízení vnitřními dynamickými účinky činku.
Podstata vynálezu
Výše uvedené nevýhody do značné míry odstraňuje brdový list tkacího stroje podle vynálezu, obsahující dvojici nad sebou umístěných činků z kompozitního materiálu, jejichž konce jsou na. každé straně navzájem spojeny s krajnicemi, na nichž jsou v místě spojení vytvořeny tvarové výstupky pro uložení v dutině činku a spřažení pomocí západkového elementu se záchytným prvkem, uloženým v dutině činku, přičemž podstata vynálezu spočívá v tom, že záchytný prvek je upevněn alespoň na jedné vnitřní stěně činku a je opatřen stavěcím šroubem.
PS...NP1/95
05.09.1995
Výhodou brdového listu podle vynálezu je jednoduchost spojení činku s krajnicí, kde záchytný prvek slouží současně k uložení stavěcího šroubu a současně se o něj opírá západkový element. Tím dochází k přenosu svěrných sil vyvozených reakcí sil šroubu a zpětně západkového elementu v jednom místě do stejné stěny činku. Svěrné síly jsou potom vyvozovány jen na dvě protilehlé stěny činku a nejsou přenášeny bočními stěnami. Dále odpadá nutnost třískového obrábění bočních nosných ploch činku z kompozitního materiálu. .....
Je výhodné, je-li záchytný prvek je vytvořen tvarovou vložkou, obsahující ven obrácenou dutinu.
Tvarová vložka při tom může být vlepena do dutiny činku všemi svými obvodovými plochami, které se dotýkají vnitřních stěn dutiny činku.
U výše. uvedeného provedení záchytného prvku jako tvarové vložky je výhodné, je-it činek vytvořen z kompozitního materiálu s podélně orientovanými vlákny.
V případě použití jednosměrně podélně orientovaných vláken je s výhodou použita tvarová vložka, která vyztužuje a zpevňuje konec činku a lépe rozkládá protilehlé svěrné síly. Vlepení tvarové vložky do dutiny činku výše uvedeným způsobem má kromě již uvedených výhod za následek zlepšení dynamických vlastností činku, neboť síly od deformací brdového listu namáháním za provozu se přenášejí na činek velkou lepenou plochou, takže v žádném místě činku nedochází ke koncentraci napětí.
Podle alternativního provedení může být záchytný prvek vytvořen
05.09.1995 tvarovou maticí se zadní šikmou plochou, přičemž je výhodné, jestliže je činek vytvořen z kompozitního materiálu s podélně orientovanými vlákny, jež jsou zevně překryta alespoň jednou vrstvou kompozitního materiálu, která obsahuje tkaninu.
Při použití vícevrstvého kompozitního materiálu s vlákennou tkaninou dochází k dalšímu zjednodušení, kdy tvarová vložka je zredukována jen na tvarovou matici, u níž se šroubem přenášené síly absorbují vlákennou tkaninou.
Činky mohou být u výše uvedených provedení tvořeny dutou v dolní části otevřenou profilovou tyčí, kde do dolní otevřené části je vlepen' zakončovací prostředek. Při tom je výhodné, mají-li činky mají otevřený profil ve tvaru písmene U. Zakončovací prostředek může mít rovněž tvar písmene U orientovaného souhlasně jako profilová tyč činku.
Na profilovou tyč činku mohou být v místě zakončovacího prostředku upevněny jezdce nebo spony pro nesení nosného drátu.
Otevřený U profil činku je výrobně velmi jednoduchý a spojení s krajnicemi nenáročné. Spojením se výhodně přenášejí síly do stěn činku a tuhého zakončovacího prostředku. Spojení takto sestaveného kompozitního činku sjezdci a sponami pro nesení nosného drátuje rovněž velmi rychlé a jednoduché.
Přehled obrázků na výkrese
Příkladné provedení brdového listu podle vynálezu je schematicky
ΓΟ.,.ΙΝΓ IÍ33
05.09.1995 znázorněno na přiloženém výkrese, kde značí obr. 1 čelní pohled zobrazen na brdový list tkacího stroje, obr. 2 detailní pohled s částečným řezem v místě svěrného rozebíratelného spojení činku s bočnicí brdového listu, obr. 3 a 4 je v perspektivní pohled s Částečným řezem na alternativní provedení kompozitní konstrukce činku a z něj vyplývající úpravy svěrného rozebíratelného spojení činku s bočnicí v rozloženém stavu, obr. 5 perspektivní'detailní pohled na spojení krajnice s činkem, na němž je upevněn jezdec k nesení nosného drátu a -obr. 6 alternativní provedení obr. 5, u něhož je na- činku upevněna spona pro nesení nosného drátu.
Příkladná provedení vynálezu
Brdový list tkacího stroje podle vynálezu je tvořen dvojicí podélných činků 1 umístěných rovnoběžně nad sebou. Bočně jsou k činkům 1. rozebíratelným spojem připevněny dvě krajnice 2. Na vzájemně přilehlých stranách jsou činky i opatřeny alternativně buď jezdci 3 nebo sponami 4 k nesení nosného drátu 5, sloužícího k uložení neznázoměných nitěnek. Jezdce 3, případně spony 4 jsou k činkům 1 připevněny nýtováním nebo lepením.
Činky 1 jsou vyrobeny z kompozitního materiálu s alespoň podélně orientovanými vlákny 6, která přenášejí hlavní silové zatížení činku 1. Vlastní korpus činku má tvar profilové tyče 7 písmene U, jejíž otevřený profil je uzavřen vlepeným zakončovacím prostředkem 8 rovněž tvaru U, který je orientován souhlasně jako profilová tyč 7 činku 1. Podle příkladného provedení jsou jezdce 3 a spony 4 připevněny na profilovou tyč 7 Činku 1 v místě zakončovacího prostředku 8 pomocí čepů 9. K
05.09.1995 upevnění krajnic 2 k činkúm i svěmým rozebíratelným spojem jsou krajnice 2 opatřeny tvarovými výstupky 10. Na své horní straně má výstupek 10 vytvořeno vybrání ve tvaru rotační plochy H, do které je svou vnější oblou plochou 12 vložen západkový element 13 měsíčkového tvaru. Dvě vnitřní strany 14 západkového elementu 13 jsou rovinné a tvoří na něm kruhovou výseč. U provedení podle obr. 2, 3 s profilovou tyčí 7 činku i s podélně orientovanými vlákny 6 je do její dutiny v místě jejího zakončení vlepena tvarová vložka 15 opírající se alespoň o horní vnitřní stěnu profilové tyče 7 činku. 1. U znázorněného provedení se tvarová vložka 15 opírá současně i o protilehlou stěnu dutiny činku 1, která je u znázorněného provedení tvořena stěnou zakončovacího prostředku 8. Tvarová vložka 15 je do dutiny činku I vlepena alespoň k horní vnitřní stěně profilové tyče 7 činku £ přičemž z hlediska přenášení dynamického namáhání je výhodné, je-li tvarová vložka 15 vlepena do zmíněné dutiny všemi svými obvodovými plochami, které se dotýkají vnitřních stěn dutiny činku £ Tvarová vložka 15 je opatřena vně otevřenou dutinou, jejíž, otevřená část umožňuje zasunutí tvarového výstupku 10 krajnice 2 se západkovým elementem 13. V přední horní části má tvarová vložka 15 proti tvarovému výstupku 10 krajnice 2 vytvořen nos 16, zužující se v zadní části šikmou plochou £7, kterou nos 16 v zadní části dutiny.tvarové vložky 15 přechází do rozšíření dutiny. Do nosu 16 tvarové vložky 15 je přes horní stěnu profilové tyče 7 činku 1 vyvrtán svislý otvor 1_8.opatřený závitem. Do otvoru 18 je shora zašroubován šroub 19, jehož čelní strana je po vložení tvarového výstupku 10 krajnice 2 se západkovým elementem 13 v záběru s první rovinnou plochou 141 vnitřní strany 14 západkového elementu 13. V zašroubované poloze šroubu 19 je pak druhá rovinná plocha 142 vnitřní strany 14 západkového elementu 13 v záběru se zadní šikmou plochou 17 nosu 16 tvarové vložky 15.
ι ii
05.09.1995
Při spojování krajnice 2 a činku 1 je šroub 19 vyšroubován svým koncem mimo dutinu tvarové vložky 15 a západkový element 13 je v rotační ploše JI vybrání tvarového výstupku 10 bočnice 2 sklopen do polohy, která umožňuje zasunutí tvarového výstupku 10 se západkovým elementem 13 do dutiny tvarové vložky 15. Po zasunutí se zahájí dotahování šroubu 19, který začne působit na první rovinnou plochu 141 vnitřní strany J4 západkového elementu 13, jehož vnější oblá plocha 12 se začne otáčet v rotační ploše H tvarového výstupku 10 a druhá rovinná plocha 142 vnitřní strany 14 západkového elementu 13 se dostává do záběru se zadní šikmou plochou 17 nosu 16 tvarové vložky 15. Tím dojde k přesnému upevněni a zajištění krajnice 2 v činku 1 rozebíratelnýma spojem. V případě potřeby lze povolením šroubu 19tyto dvě základní části, brdového listu jednoduše rozpojit. V sevřeném a zajištěném stavu pak tvarová vložka 15 zachycuje složky síly vyvozené šroubem 19 a západkovým elementem 13. Současně pak tvarová vložka 15 zachycuje, složky síly vyvozené zatížením brdového listu.
U provedení podle obr. 4 je profilová tyč 7 činku 1 z kompozitního materiálu zevně opatřeného vrstvou zpevňující tkaniny 20. Takto zpevněný Činek 1 pak nemusí mít tvarovou vložku 1_5. Místo ní je na horní vnitřní stranu dutiny profilové tyče 7 činku 1 v místě nosu 16. původně umístěné tvarové vložky J5 připevněna tvarová matice 21 se shodnou šikmou plochou 17 a svislým otvorem 18 jako má tvarová vložka 15.
Vložení krajnice 2, její upevnění a zajištění je naprosto shodné jako u předešlého provedení. Síly vyvozené šroubem 19 a západkovým elementem 13 jsou zde přenášeny a zachycovány přímo zpevňující
05,09.1995 tkaninou 20 profilové tyče 7 činku 1.
Tvarová matice 21 je ke stěně profilové tyče 7 činku 1 připevněna lepením, nýtováním nebo jiným známým způsobem. Tvarová matiče 21 tedy stejně jako tvarová vložka 15 představuje záchytný prvek 22, přes který se alespoň na vnější stěnu profilové tyče 7 Činku 1 přenášejí svěrné síly vyvozené současně stavěcím šroubem 19 a jednou rovinnou plochou <;
141,142 vnitřní strany 14 západkového elementu j_3.
05.09.1995

Claims (11)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Brdový list tkacího stroje obsahující dvojici nad sebou umístěných činků z kompozitního materiálu, jejichž konce jsou na každé straně navzájem spojeny s krajnicemi, na nichž jsou v místě spojení vytvořeny tvarové výstupky pro uložení v dutině činku a spřažení pomocí západkového elementu se záchytným prvkem, uloženým v dutině činku, vyznačující se tím, že záchytný prvek (22) je upevněn alespoň na jedné vnitřní stěně činku (1) a je opatřen stavěcím šroubem (19).
  2. 2. Brdový list tkacího stroje podle nároku 1, vyznačující se tím, že záchytný prvek (22) je vytvořen tvarovou vložkou (15), obsahující ven obrácenou dutinu.
  3. 3. Brdový list tkacího stroje podle nároku 2, vyznačující se tím, že tvarová vložka (15) je vlepena do dutiny činku (1) všemi svými obvodovými plochami, které se dotýkají vnitřních stěn dutiny činku (1).
  4. 4. Brdový list tkacího stroje podle nároku 2 a 3, vyznačující se tím, že činek (1) je vytvořen z kompozitního materiálu s podélně orientovanými vlákny (6).
  5. 5. Brdový list tkacího stroje podle nároku 1, vyznačující se tím, že záchytný prvek (22) je vytvořen tvarovou maticí (21) se zadní šikmou plochou (17).
  6. 6. Brdový list tkacího stroje podle nároku 4, vyznačující se tím. že činek (1) je vytvořen z kompozitního materiálu s podélně orientovanými
    Γύ.,.ΠΓ IÍŠ7J
    05.09.1995 vlákny, jež jsou zevně překryta alespoň jednou vrstvou kompozitního materiálu, která obsahuje tkaninu (20).
  7. 7. Brdový list tkacího stroje podle nároků 1 až 6, vyznačující se tím, že činky (1) jsou tvořeny dutou v dolní části otevřenou profilovou tyčí (7), kde do dolní otevřené částí je vlepen zakončovací prostředek (8).
  8. 8. Brdový list tkacího stroje podle nároku 7, vyznačující se tím, že činky (1) mají otevřený profil ve tvaru písmene U.
  9. 9. Brdový list tkacího stroje podle nároků 6 až 8, vyznačující se tím, že zakončovací prostředek (8) má tvar písmene U orientovaného souhlasně jako profilová tyč (7) činku (1).
  10. 10. Brdový list tkacího stroje podle nároku 9, vyznačující se tím, že na profilovou tyč (7) činku (1) jsou v místě zakončovacího prostředku (8) upevněny jezdce (3) pro nesení nosného drátu (5).
  11. 11. Brdový list tkacího stroje podle nároku 9, vyznačující se tím, že na profilovou tyč (7) činku (1) jsou v místě zakončovacího prostředku (8) upevněny spony (4) pro nesení nosného drátu (5).
CZ952314A 1995-09-08 1995-09-08 Brdový list tkacího stroje CZ231495A3 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ952314A CZ231495A3 (cs) 1995-09-08 1995-09-08 Brdový list tkacího stroje

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ952314A CZ231495A3 (cs) 1995-09-08 1995-09-08 Brdový list tkacího stroje

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ231495A3 true CZ231495A3 (cs) 1997-03-12

Family

ID=5464722

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ952314A CZ231495A3 (cs) 1995-09-08 1995-09-08 Brdový list tkacího stroje

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ231495A3 (cs)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4790357A (en) Harness frame slat and heddle
US5297589A (en) Heddle frame with detachable corner connections
US4349052A (en) Heald frame for looms
EP1170409B1 (en) Multicomponent cross-piece for low-noise heddle frames in weaving looms
JPH101843A (ja) 機織のヘルドフレーム
USRE35858E (en) Heddle frame assembly with releasable end
US5345974A (en) Heald supporting frame
JP5769958B2 (ja) サイドステー取付部構造
US5819810A (en) Heddle frame assembly with corner sleeve member
US3221776A (en) Heddle-support devices for weaving looms
CZ231495A3 (cs) Brdový list tkacího stroje
US7500496B2 (en) Heald shaft for a weaving machine
US7137415B2 (en) Heddle shaft with center connector
US7866349B2 (en) Heddle frame with reinforcing profile for a weaving machine
US4476900A (en) Composite heddle rod
EP0256406B1 (en) Heddle frame for a high speed weaving machine
EP1790761B1 (en) Cross-bar for heald carrying frames of weaving looms with improved attachment of the heald carrying plate
CZ278388B6 (en) Loom slay
JP3230242U (ja) 性能を向上させたサイドピース/クロスバー連結継手を備える製織機用の綜絖枠
US7779869B2 (en) Profile rod and carrier rod for a heald shaft
CN211771806U (zh) 一种喷气织机用打纬辊
CZ282546B6 (cs) Brdový list s rozebiratelnými rohovými spoji
CZ252795A3 (en) Heald shaft of a weaving machine
CZ231295A3 (cs) Podélný nosník, zejména pro činky brdových listů tkacích strojů
CZ290910B6 (cs) Bidlen tkacího stroje