CZ228298A3 - Zařízení ke generování ozonu - Google Patents

Zařízení ke generování ozonu Download PDF

Info

Publication number
CZ228298A3
CZ228298A3 CZ19982282A CZ228298A CZ228298A3 CZ 228298 A3 CZ228298 A3 CZ 228298A3 CZ 19982282 A CZ19982282 A CZ 19982282A CZ 228298 A CZ228298 A CZ 228298A CZ 228298 A3 CZ228298 A3 CZ 228298A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
layer
self
dielectric
discharge
discharge electrode
Prior art date
Application number
CZ19982282A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ286541B6 (cs
Inventor
Jiří Rndr. Csc. Dřímal
Original Assignee
Jiří Rndr. Csc. Dřímal
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Jiří Rndr. Csc. Dřímal filed Critical Jiří Rndr. Csc. Dřímal
Priority to CZ19982282A priority Critical patent/CZ286541B6/cs
Priority to PCT/CZ1999/000021 priority patent/WO2000005170A1/de
Publication of CZ228298A3 publication Critical patent/CZ228298A3/cs
Publication of CZ286541B6 publication Critical patent/CZ286541B6/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C01INORGANIC CHEMISTRY
    • C01BNON-METALLIC ELEMENTS; COMPOUNDS THEREOF; METALLOIDS OR COMPOUNDS THEREOF NOT COVERED BY SUBCLASS C01C
    • C01B13/00Oxygen; Ozone; Oxides or hydroxides in general
    • C01B13/10Preparation of ozone
    • C01B13/11Preparation of ozone by electric discharge
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C01INORGANIC CHEMISTRY
    • C01BNON-METALLIC ELEMENTS; COMPOUNDS THEREOF; METALLOIDS OR COMPOUNDS THEREOF NOT COVERED BY SUBCLASS C01C
    • C01B2201/00Preparation of ozone by electrical discharge
    • C01B2201/10Dischargers used for production of ozone
    • C01B2201/14Concentric/tubular dischargers
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C01INORGANIC CHEMISTRY
    • C01BNON-METALLIC ELEMENTS; COMPOUNDS THEREOF; METALLOIDS OR COMPOUNDS THEREOF NOT COVERED BY SUBCLASS C01C
    • C01B2201/00Preparation of ozone by electrical discharge
    • C01B2201/20Electrodes used for obtaining electrical discharge
    • C01B2201/22Constructional details of the electrodes
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C01INORGANIC CHEMISTRY
    • C01BNON-METALLIC ELEMENTS; COMPOUNDS THEREOF; METALLOIDS OR COMPOUNDS THEREOF NOT COVERED BY SUBCLASS C01C
    • C01B2201/00Preparation of ozone by electrical discharge
    • C01B2201/70Cooling of the discharger; Means for making cooling unnecessary

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Inorganic Chemistry (AREA)
  • Oxygen, Ozone, And Oxides In General (AREA)

Description

Zařízení ke generování ozonu
Oblast techniky
Vynález se týká zařízení ke generování ozonu povrchovým výbojem, tvořeného alespoň jednou rovinnou nebo válcovou vrstvou dielektrika,na jejíž jedné straně,tvořící stěnu štěrbiny nebo kanálu pro průchod pracovního media, je umístěna elektricky vodivá výbojová elektroda a jejíž druhá strana je opatřena protielektrodou.
Dosavadní stav techniky
Ozon je v současné době využíván v řadě průmyslových odvětví, např. při úpravě a desinfekci pitné nebo odpadní vody, bělení celulózy a pod. Pro větší průmyslové aplikace se ozon generuje téměř výhradně interakcí elektrického výboje s plynem obsahujícím kyslík.
Ve známých zařízeních ke generaci ozonu se zatím nejčastěji používá tzv. bariérový nebo též tichý výboj, který hoří mezi dvěma rovnoběžnými plošnými elektrodami, mezi nimiž proudí pracovní medium, tj. kyslík nebo vzduch obsahující kyslík určený k ionizaci. Alespoň jedna z elektrod je pokryta dielektrikem, nejčastěji sklovitou vrstvou. V elektrickém výboji dochází k rozštěpení molekul kyslíku na atomy, které následnou rekombinací s molekulami kyslíku mohou vytvářet molekuly ozonu. Ozonizátor uvedeného druhu je popsán např. ve spisu CH 676710 A5. Elektrody jsou zde provedeny jako souosé kovové trubky. Vnější stěna vnitřní trubky a vnitřní stěna vnější
22^2trubky je pokryta vrstvou emailu. Tichý elektrický výboj hoří mezi těmito stěnami, mezikružím mezi trubkami proudí pracovní medium, opačné strany kovových trubek jsou obtékány chladicím mediem. Obdobou je generátor ozonu podle japonského spisu 63085004 A, ve kterém tichý výboj probíhá ve dvou štěrbinách mezi anodovou trubkou s dielektrikem naneseným na vnitřním i vnějším povrchu a vnitřní a vnější katodovou trubkou. Tichý výboj hoří rovněž v kanálech mezi trubkovitými anodami opatřenými na vnějším povrchu vrstvou dielektrika a deskovými katodami obklopujícími řadu anod v provedení ozonového generátoru podle EP 357911.
Elektrický výboj je obecné spojen s uvolňováním tepla, které snižuje výtěžnost ozonizačního procesu. Při generaci ozonu tichým výbojem se teplo uvolňuje především v prostoru mezi elektrodami a přechází do pracovního media. Možnost chlazení výbojového prostoru je zde značně omezena a tím se snižuje efektivnost ozonizace.
U novějších známých zařízení ke generaci ozonu se využívá tzv. povrchový výboj, který probíhá na povrchu dielektrika, na jehož jedné straně je přiložena výbojová elektroda, která netvoří souvislou plochu, a na druhé straně přiléhá souvislá plošná protielektroda.Toto řešení je známo ze spisu EP 483938 Al.Dielektrikum je tvořeno samonosnou keramickou trubicí.Jedné stěny - vnitřní nebo vnější - této trubice se dotýká výbojová elektroda ve tvaru šroubovice a na druhé stěně je nanesena vodivá vrstva protielektrody. Účinnost zařízení s povrchovým výbojem klesá se zvyšující se tloušikou dielektrika. Proto je snaha tloušťku minimalizovat. U popsaného známého zařízení je tloušta stěny keramické trubky limitována jednak možnostmi technologie její výroby, jednak zachováním její samonosnosti při požadované pracovní délce.
Ozonizátor popsaný v IEEE Transactions on Indrustry Applications, Vol. 24, No. 2, 1988 řeší problém samonosnosti tak, že
C r r r trubky je pokryta vrstvou emailu. Tichý elektrický výboj hoří mezi těmito stěnami, mezikružím mezi trubkami proudí pracovní medium, opačné strany kovových trubek jsou obték^ťíy chladicím mediem.
Elektrický výboj je obecně spojen s uvolňováním tepla, které snižuje výtěžnost ozonizačního procesu ./Při generaci ozonu tichým výbojem se teplo uvolňuje předavším v prostoru mezi elektrodami a přechází do pracovního/media. Možnost chlazení výbojového prostoru je zde značně omezena a tím se snižuje efektivnost ozonizace.
U novějších známých zařízení /ke generaci ozonu se využívá tzv. povrchový výboj, který/probíhá na povrchu dielektrika, na jehož jedné straně je griložena výbojová elektroda, která netvoří souvislou plochu/ a na druhé straně přiléhá souvislá plošná protielektroda.Toto řešení je známo ze spisu EP 483938 Al.Dielektrikum je tyořeno samonosnou keramickou trubicí.Jedné stěny - vnitřní/nebo vnější - této trubice se dotýká výbojová elektroda ver tvaru šroubovice a na druhé stěně je naneÚčinnost zařízení s povrse tloušťkou dielektrika.
Proto je sjíaha tloušťku minimalizovat. U popsaného známého zařízení ie tloušťa stěny keramické trubky limitována jednak možnostmi technologie její výroby, jednak zachováním její samonosnosti při požadované pracovní délce.
sena vodivá vrstva protielektrody. chovým výbojem klesá se zvyšující
Ozonizátor popsaný v IEEE Transactions on Indrustry Applications , Vol. 24, No.—2^—19-88—řeší problém samonosnosti tak-; že' tenká vrstva keramického dielektrika,opatřená na jedné straně výbojovou elektrodou ve formě rovnoběžných proužků a na druhé straně vodivým filmem protielektrody, je uložena na další, nosné vrstvě z keramického materiálu. V praktickém provedení je tenkostěnná keramická trubka s oběma elektrodami na stěnách vložena do silnostěnné nosné keramické trubky.
Jakkoliv je v obou předchozích případech zvolen keramický materiál o relativně velké tepelné vodivosti, je chlazení funkčního povrchu dielektrika problematické. Další nevýhodou jsou poměrně vysoké výrobní náklady na tenkostěnnou a rozměrově přesnou keramiku a rovněž skutečnost, že u keramiky nelze dosáhnout zcela hladkého povrchu, což negativně ovlivňuje kvalitu povrchového výboje.
Vynález si klade za úkol vytvořit ozonizátor, který by výrazně omezil uvedené nevýhody popsaných známých zařízení.
Podstata vynálezu
Uvedený úkol řeší zařízení ke generování ozonu povrchovým výbojem, tvořené alespoň jednou rovinnou nebo válcovou vrstvou dielektrika, na jejíž jedné straně, tvořící stěnu štěrbiny nebo kanálu pro průchod pracovního media, je umístěna elektricky vodivá výbojová elektroda a jejíž druhá strana je opatřena protielektrodou, jehož podstata spočívá v tom, že vrstva dielektrika opatřená výbojovou elektrodou je nanesena na jedné straně samonosné kovové vrstvy tvořící protielektrodu. Tím se dosáhne toho, že teplo předávané povrchovým výbojem především povrchu kovové vrstvy je účinně odváděno kovovou vrstvou do chladicího media, kterým je s výhodou obtékána druhá strana samonosné kovové vrstvy.
Výbojová elektroda může být tvořena pruhy vodivého materiálu upevněnými na vrstvě dielektrika, drátem nebo trubkou dotýkající se vrstvy dielektrika, anebo vlnitým plechem dotýkajícím se vrstvy dielektrika. S výhodou mohou dvě vrstvy dielektrika uložené na dvou samonosných kovových vrstvách a opatřené výbojovými elektrodami tvořit protilehlé stěny štěrbiny pro průchod pracovního media. V tom případě mohou mít obě vrstvy dielektrika společnou výbojovou elektrodu dotýkající se obou vrstev.
Γ .·
Ve výhodném konstrukčním provedení má samonosná kovová vrstva tvar trubky, na jejíž vnitřní straně je nanesena vrstva dielektrika opatřená na své vnitřní straně výbojovou elektrodou, přičemž vnější strana válcové nosné vrstvy je obtékána chladicím mediem. V jiném provedení má samonosná kovová vrstva tvar trubky, na jejíž vnější straně je nanesena vrstva dielektrika opatřená na své vnější straně výbojovou elektrodou, přičemž vnitřní prostor nosné vrstvy je protékán chladicím mediem. V dalším provedení vynálezu jsou dvě samonosné kovové vrstvy s vrstvami dielektrika opatřenými výbojovými elektrodami umístěny souose tak, že mezi vrstvami dielektrika je vytvořena válcová štěrbina pro průchod pracovního media.
V zařízeních podle vynálezu určených ke generování ozonu ve velkém množství jsou alespoň dvě samonosné kovové vrstvy ve tvaru trubek uloženy rovnoběžně v nádobě opatřené společným vstupem a výstupem pracovního media a společným vstupem a výstupem chladicího media.
U výhodných provedení vynálezu je vrstva dielektrika tvořena alespoň jednou vrstvou smaltu.Smalt na samonosné kovové vrstvě vytvoří velmi tenkou a velmi hladkou vrstvu dielektrika.
Obrázky na výkrese
Vynález bude dále objasněn pomocí výkresu, na kterém je na obr. 1 v axonometrickém řezu provedení ozonizátoru podle vynálezu se samonosnou kovovou vrstvou ve tvaru trubky,na jejíž vnitřní straně je nanesena vrstva dielektrika s výbojovou elektrodou ve tvaru pruhů. Na obr. 2 je obdobné provedení, u něhož je vrstva dielektrika s výbojovou elektrodou na vnější straně trubky. Provedení podle obr. 3 je kombinací obou předchozích, na obr. 4 jsou v provedení obdobném provedení dle obr. 3 výbojové elektrody tvořeny dráty přiléhajícími k dielektrikům nosných kovových trubek a na obr. 5 mají obě dielektrické vrstvy společnou elektrodu z vlnitého plechu. Obr.
ΖΐΡί-1?
je velké ozonizační zařízení tvořené množinou paralelních ozonizátorů podle vynálezu, a to v podélném částečném řezu. Obr. 7 až 9 představují v řezu provedení ozonizátorů. odpovídající trubkovitým provedením podle obr. 1 resp. 2 a 3 a 4 rozvinutým do roviny.
Příklady provedení vynálezu
Příklady podle obr. 1 až 6 vesměs představují zařízení ke generování ozonu povrchovým výbojem ve válcových provedeních.
V provedení podle obr. 1 je na vnitřní straně samonosné kovové vrstvy v podobě kovové trubky 1 nanesena vrstva dielektrika jakožto vrstva smaltu 2 a na ní se nacházejí pruhy £ výbojové elektrody připojené na zdroj vysokého střídavého napětí. Kovová trubka 1 je uzenlěna. Kovovou trubkou 1 prochází pracovní medium 4 - vzduch nebo kyslík, vnější stěna kovové trubky 1 je obtékána chladicím mediem 5 - kapalným nebo plynným. Vnitřní trubka 6 slouží pouze k vymezení průtočného profilu pracovního media 4 a vnější trubka 7 vede chladicí medium 5.
V provedení podle obr. 2 je vrstva smaltu 2. nanesena na vnější straně kovové trubky £, pracovní medium 4 proudí vně kovové trubky 1 a chladicí medium 5 uvnitř. Provedení podle obr. 3 kombinuje obě předchozí provedení. Dvé souosé kovové trubky 1 vytvářejí štěrbinu pro průtok pracovního media 4, na které působí povrchové výboje na obou stěnách štěrbiny. Rovněž v provedeních podle obr. 2 a 3 mají výbojové elektrody
Provedení podle obr. 4a 5 jsou obdobou provedení podle obr. 3 s tím, že v provedení podle obr. 4 jsou výbojové elektrody tvořeny dráty 8 vinutými do spirály a přiléhajícími k vrstvě smaltu 2 nanesené na vnitřní i vnější kovové trubce 1. V provedení podle obr. 5 je mezi vrstvy smaltu 2 vložen vlnitý plech 9, který se obou vrstev smaltu 2 dotýká.
je velké ozonizační zařízení tvořené množinou paralelních ozonizátorů podle vynálezu, a to v podélném částečném řezu.
Příklady provedení vynálezu
Příklady podle obr. 1 až 6 vesměs představují zařízení ke generování ozonu povrchovým výbojem ve válcových provedeních. V provedení podle obr. 1 je na vnitřní straně samonosné kovové vrstvy v podobě kovové trubky/ 1 nanesena vrstva dielektrika jakožto vrstva smaltu 2 a na ní se nacházejí pruhy 2 výbojové elektrody připojené na zdroj vysokého střídavého napětí. Kovová trubka 1 je uzeměnaí Kovovou trubkou 1 prochází pracovní medium 4 - vzduch nebo kyslík, vnější stěna kovové trubky 1 je obtékána chladicím mediem 5 - kapalným nebo plynným. Vnitřní trubka 6 slouži/pouze k vymezení průtočného profilu pracovního media 4 a/vnější trubka 7 vede chladicí medium 5.
V provedení podle obr/ 2 je vrstva smaltu 2 nanesena na vnější straně kovové trubky 1, pracovní medium 4 proudí vně kovové trubky 1 a chladicí medium 5 uvnitř. Provedení podle obr. 3 kombinuje/obě předchozí provedení. Dvě souosé kovové trubky 1 vytvářejí štěrbinu pro průtok pracovního media 4, na které působí povrchové výboje na obou stěnách štěrbiny. Rovněž v provedeních podle obr. 2 a 3 mají výbojové elektrody oyuaVvu. / tvar p&sů 3/.
Provedená, podle obr. 4 a 5 jsou obdobou provedení podle obr. 3 s tÍDt, že v provedení podle obr. 4 jsou výbojové elektrody tvořeny dráty 8 vinutými do spirály a přiléhajícími k vrstvě smaltu 2 nanesené na vnitřní i vnější kovové trubce 1. V provedení podle obr. 5 je mezi vrstvy smaltu 2 vložen vlnitý Týlech 9.z ktérý-se obou vrstev sma-ltu 2-dotýká·.Ozonizační zařízení podle obr. 6 má podobu tepelného výměníku. Pracovní medium - vzduch vstupuje do vstupní komory 10 a r
£2f2-7/ odtud proudí ozonizačními zařízeními popsanými výše, která jsou uspořádána rovnoběžně mezi čely 11. Pracovní medium obohacené ozónem se odvádí z výstupní komory 12 <· Jako .-í-3 4-e j2**i 4=t ‘ n
-©-značen vstupýOhladiciho media a jak-β výstupe») <9 >
I když ve všech uváděných příkladech mají samonosná kovová vrstva i vrstva dielektrika tvar válce, lze si představit zařízení podle vynálezu s vrstvami rovinnými, jakož i s rovinnými štěrbinami pro průchod pracovního i chladicího media.
Tato provedení jsou dokumentována na obr.7 až 9. Na nich jsou vztahovou značkou—označeny rovinné samonosne kovové vrstvy/o , &t protřesu — 1 vztahovou—značkou -<51 stěna-k vymezení průtočného prof il-u pracovního media a vztahovou anaěkou^7ÍT|stěny| k vymezení prof-il-uchladicího media .S?

Claims (11)

  1. Patentové nároky
    1. Zařízení ke generování ozonu povrchovým výbojem, tvořené alespoň jednou rovinnou nebo válcovou vrstvou dielektrika, na jejíž jedné straně, tvořící stěnu štěrbiny nebo kanálu pro průchod pracovního media,je umístěna elektricky vodivá výbojová elektroda a jejíž druhá strana je opatřena protielektrodou, vyznačující se tím, že vrstva dielektrika patřená výbojovou elektrodou je nanesena na jedné straně samonosné kovové vrstvy tvořící protielektrodu.
    Zařízení podle nároku strana samonosné kovové em/(5).
    1, vyznačující se tím, že druhá vrstvy je obtékána chladicím medi3. Zařízení podle nároku 1 nebo
  2. 2, vyznačující se tím, že výbojová elektroda je tvořena pruhy (
  3. 3) vodivého materiálu^ upevněnými na vrstvě dielektrika.
  4. 4. Zařízení podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že výbojová elektroda je tvořena drátem (8) nebo trubkou dotýkající se vrstvy dielektrika.
  5. 5. Zařízení podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že výbojová elektroda je tvořena vlnitým plechem (9) dotýkajícím se vrstvy dielektrika.
    . V
  6. 6. Zařízení podle nároku, 1^až 5, vyznačující se tím, že) dvě vrstvy dielektrikaSuložené na dvou samonosných kovových r c c r - θ'- r vrstvách a opatřené výbojovými elektrodami tvoří protilehlé stěny štěrbiny pro průchod pracovního media (4).
  7. 7. Zařízení podle nároku 6, vyznačující setím, že dvě vrstvy dielektrika mají společnou výbojovou elektrodu dotýkající se obou vrstev dielektrika.
  8. 8. Zařízeni podle nároku 1 až 5, vyznačující se tím, že samonosná kovová vrstva má tvar trubky (1), na jejíž vnitřní straně je nanesena vrstva dielektrika opatřená na své vnitřní straně výbojovou elektrodou, přičemž vnější strana trubky (1) je obtékána chladicím mediem (5).
  9. 9. Zařízení podle nároku 1 až 5, vyznačující se tím, že samonosná kovová vrstva má tvar trubky (1), na jejíž vnější straně je nanesena vrstva dielektrika opatřená na své vnější straně výbojovou elektrodou, přičemž vnitřní prostor trubky^l| je protékán chladicím mediem (5).
  10. 10. Zařízení podle nároku 8a 9, vyznačující se tím, že dvě samonosné kovové vrstvy s vrstvami dielektrika opatřenými výbojovými elektrodami jsou umístěny souose tak, že mezi vrstvami dielektrika je vytvořena válcová štěrbina pro průchod pracovního media (4).
  11. 11.
    Zařízení podleji nároku 8 až 10, vyznačuj ící se tím, že áles-poň—dvě- samonosné kovové vrstvy ve tvaru trubeK i(l) s vrstvou dielektrika a s výbojovými elektrodamij/Jsou uloženy rovnoběžně v nádobě opatřené společným vstupem a výstupem pracovního media a společným vstupem (13) a výstupem (14) chladicího media.
    Zařízené podle)nároků 1 až 11, vyznačující se tím, že vrstva dielektrika je tvořena alespoň jednou vrstvou smaltu (2).
CZ19982282A 1998-07-21 1998-07-21 Zařízení ke generování ozonu CZ286541B6 (cs)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ19982282A CZ286541B6 (cs) 1998-07-21 1998-07-21 Zařízení ke generování ozonu
PCT/CZ1999/000021 WO2000005170A1 (de) 1998-07-21 1999-07-08 Vorrichtung zur erzeugung von ozon

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ19982282A CZ286541B6 (cs) 1998-07-21 1998-07-21 Zařízení ke generování ozonu

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ228298A3 true CZ228298A3 (cs) 2000-02-16
CZ286541B6 CZ286541B6 (cs) 2000-05-17

Family

ID=5464674

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ19982282A CZ286541B6 (cs) 1998-07-21 1998-07-21 Zařízení ke generování ozonu

Country Status (2)

Country Link
CZ (1) CZ286541B6 (cs)
WO (1) WO2000005170A1 (cs)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102004049783B4 (de) * 2004-10-12 2009-03-19 Je Plasmaconsult Gmbh Vorrichtung zur Bearbeitung von Gütern unter Zuhilfenahme einer elektrischen Entladung
DE102005056726B4 (de) * 2005-11-29 2011-09-15 Daniel Dehne Kondensatorenvorrichtung und Verfahren zur Erzeugung von Radikalen und Oxidantien

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
BR8605017A (pt) * 1985-10-15 1987-07-14 Zontec Treatment Syst Ltd Estrutura de eletrodo e gerador de ozonio
JPS63230506A (ja) * 1987-03-20 1988-09-27 Ito Isao オゾン発生器
JP2555348B2 (ja) * 1987-04-16 1996-11-20 甲陽建設工業株式会社 電熱線内蔵型セラミツク製オゾン発生管・板
JP2576590B2 (ja) * 1988-05-18 1997-01-29 石川島播磨重工業株式会社 オゾン反応器
JP2652706B2 (ja) * 1989-07-19 1997-09-10 株式会社 ブルーメディカルサイエンス オゾン発生用放電体
DE4035272A1 (de) * 1990-11-02 1992-05-07 Sorbios Gmbh Vorrichtung zur erzeugung von ozon aus sauerstoff

Also Published As

Publication number Publication date
CZ286541B6 (cs) 2000-05-17
WO2000005170A1 (de) 2000-02-03

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5409673A (en) Ozone generator having an electrode formed of a mass of helical windings and associated method
US5503809A (en) Compact ozone generator
US8663569B2 (en) Ozone generating apparatus
JPS61275107A (ja) オゾン発生装置
JPS6358765B2 (cs)
US5283498A (en) High-power radiator
CZ228298A3 (cs) Zařízení ke generování ozonu
CN108046216B (zh) 级联式旋转气流臭氧发生器
US20200095125A9 (en) Multiple oxygen allotrope generator
KR102014271B1 (ko) 위치 의존형 방전 분포를 갖는 오존 발생기
CN218025448U (zh) 一种多气隙介质阻挡放电臭氧发生单元及臭氧发生器
KR100278150B1 (ko) 다중 방전형 고효율 오존발생장치
JP2002255514A (ja) オゾン発生装置
JP2008143729A (ja) オゾン発生装置
JPH11157808A (ja) オゾン発生装置
RU2263068C2 (ru) Озонатор
KR101582315B1 (ko) 오존 발생기
RU65041U1 (ru) Генератор озона
JP2002137907A (ja) オゾン発生装置
RU2333886C2 (ru) Камера барьерного разряда
JP2009102177A (ja) オゾン発生電極及びオゾン発生装置
JP2002160906A (ja) オゾン発生器
CN112830455A (zh) 一种微波放电法单态氧发生器及方法
JP3538438B6 (ja) 励起又は不安定ガス分子の形成装置及びそのような装置の使用方法。
KR20030021664A (ko) 고농도 오존 발생장치

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20140721